Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 16 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Δευ Ιουν 28, 2010 1:06 am

Καλως μας ηρθες ai_kamari_mou!!!Ksanthi μου,η Ευα ειναι πολυ δυσκολο να ερωτευτει καποιον αλλον,δεν ειπα αυτο!!Και βεβαια τους θελω μαζι!!!!!!!!!!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 1:08 am

ai_kamari_mou έγραψε:Μ Π Ο Υ Γ Ι Ο Υ Ρ Η Σ ('Heart1')
KSANTHI ΕΓΡΑΨΕ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ; ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ; ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ;

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από elizoukaki Δευ Ιουν 28, 2010 1:09 am

ksanthi έγραψε: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΣΟΥΡΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ. ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΩΣ ΔΕΝ ΠΟΙΑΝΕΙ ΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ. ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΘΕΛΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΑΝΟΥ ΝΙΚΗΤΗ ΜΕ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΕΛΟΣ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΤΗΣ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ; ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΕΥΑ ΜΑΣ ΜΑΝΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ; Κ Α Ν Ε Ν Α Σ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣΕ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΙΣΜΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

0χα0χα0χα0χ0αχ0α..σε βρίσκω κάθετη στις εξελίξεις σου και με βρίσκεις σύμφωνη..προσθέτωντας..γάμο και λουκανορική μπέμπα..!!μην 3εχνάμε..σταθερή αξία Cheer
elizoukaki
elizoukaki

Θηλυκό Τόπος : Salonicaaa..<3
Ασχολίες : MYSTIKA TIS EDEM..aplaa our breath..!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από diam rena Δευ Ιουν 28, 2010 1:12 am

ch-bl έγραψε:Ένα μικρό σχόλιο για αρχή..

Αρκετά καλό το επεισόδιο που μου άφησε,όμως,μια πολύ πικρή γεύση..

Το σημερινό ήταν ο επίλογος της σειράς που ξέραμε μέχρι τώρα-με τα καλά και τα κακά της-και το "preview" για το τι θα δούμε του χρόνου..
Το πρώτο σκέλος λοιπόν μου άφησε μια γλυκιά γεύση κι ένα είδος νοσταλγίας και το δεύτερο μια αδιαφορία για τη νέα σεζόν,την οποία προφανώς δε θα παρακολουθώ..

Πρωταγωνιστές μάλλον θα είναι η αγιοποιημένη Νταίζη Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 905116 ,η εγκυμονούσα Μελίτα Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 905116 ,ο Λευτέρης Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Icon_razz και ο Λουκάς με τη Νόρα δεύτερο πλάνο-ούτε καν... Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 905116
Μπορεί η Πολυχρονίδη να είναι μια χαρά ηθοποιός βέβαια,δεν αντιλέγω,αλλά τη Νταίζη πρώτη μούρη δε θα την αντέξω..πολύ περισσότερο τους υπόλοιπους..

Οπότε όποιος έχει κουράγιο να το παρακολουθήσει,καλή συνέχεια από μένα.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Icon_wink


Όντως - το σημερινό επεισόδιο αποτελούσε προοικονομία.......για πολλά θέματα!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 1:15 am

Ας πω και γω την γνώμη μου γρήγορα, και όσοι θέλετε, τουρτώστε.

Μου άρεσαν οι σκηνές Μάνου-Νεφέλης Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 681539 και Μάνου-Μαρίλιας
Μου άρεσε το παίξιμο της Πολυχρονίδη, και η σκηνή με την Παπαδημητρίου, αλλα με χαλάει κάτι στην χημεία τους.
Μου άρεσε το φιλάκι Μελίτας-Μάνου, αλλα η Παπά και σήμερα ΑΘΛΙΑ
Μου άρεσε ο Πέτρος και η στάση του απέναντι στην κόρη του

Δεν μου άρεσε η ''και καλά'' ανατροπή.
Δεν μου άρεσε που η Δάφνη δεν είχε σκηνή αποχαιρετισμού με τον Μάνο.
Δεν μου άρεσε η σκηνή Στέφανου-Μελίτας
Δεν μου άρεσε ο Μπιμπίκης


Στην επόμενη σεζόν θα έχουμε:
Νταίζη
Νταίζη-Μπέλλος
Στέφανος
Στέφανος-Μελίτα
Μπισμπίκης
Ούστα-Λαμπου

Αυτα...

Εχουμε κάτι άλλο που μας αφήσανε να περιμένουμε?

Κάτι λέγαμε για γάμους? Α ναι, της Νταίζης.
Κάτι λέγαμε για εγκυμοσύνες? Α ναι, της Μελίτας..

Απο τους πρωταγωνιστές τι έχουμε να περιμένουμε???? Χμ...Τίποτα...Ακριβώς...Τίποτα..
Προβλέπω να είναι ισάξιο και χειρότερο απο τον ελεεινό τρίτο κύκλο της Βέρας.

Μυστικά της Εδέμ? Μπα, τα μυστικά των δευτεραγωνιστών.! Ευχαριστώ, δεν θα πάρω! Οι τελευταίες δύο ωρες που βλέπω, και πολύ τους.

Μέτριο ή αθλιο? Ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Επειδή το Σοφάκι (Sifantid), δεν έχει ίντερνετ, μεταφέρω τα σχόλια της:

''Ενα καλό απο μένα και πολύ του είναι! Δεν έχω να περιμένω τίποτα για του χρόνου.Μήπως την εκδίκηση της Νταίζης? Ελεος''

ΥΓ: Οτι θυμηθώ θα σχολιάσω. Αλλωστε είναι και ο τελευταίος μου σχολιασμός γενικά, ας τον χαρώ!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Doris_ Δευ Ιουν 28, 2010 1:29 am

Ενας Παναγιωτης καταπληκτικος,μια παρεα οπως παλια ....ενας Αλεξανδρος συγκλονιστικος -σπαρακτικος ... Snif Snif (μουλιασα!!) δεν εχω παρα να υποκλιθω στο ταλεντο αυτου του ανθρωπου για πολλοστη φορα ... : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : oscar oscar oscar oscar oscar !!!
Να συμπληρωσω επισης πως ολη η συμπεριφορα του Στεφανου οσο αφορα τις αποπειρες εναντιον τις Ευας,επιβεβαιωνουν τις υποψιες μου για αρκετα πραγματα που εχω στο μυαλο μου ... δεν ειναι ενα αβουλο πλασμα,που υπακουει τις εντολες της μαμας η' οποιουδηποτε αλλου.Ξερει πολλα( οχι αυτα για τα οποια τον κατηγορουν)εχει κανει πολλα .... ενα δευτερο,σκοτεινο προσωπο,με κρυμμενα μυστικα ... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Μας περιμενουν εκπληξεις !!!ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ !!!
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Vasouli Δευ Ιουν 28, 2010 1:30 am

Ενα υπεροχο επεισοδιο σημερα με συγλκονιστικες ερμηνειες, πρωτα απο ολους απο τον εκπληκτικο Αλεξανδρο Σταυρου αλλα κξ απο Μπουγιουρη, Παπαδημητριου κ Πολυχρονιδη! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 96572

Να φανταστειτε ειναι τοσος ο ενθουσιασμος μου που θα πω καλα λογια μεχρι κ για την Παππα σημερα! Οχι, πραγματικα, σημερα μου αρεσε στη σκηνη με το Μανο που εδειξε τη θλιψη της! Χτες ειχα προτεινει να της βαλουν κολλυριο για να πειθει.. Σημερα δεν εχω παραπονο! Μπραβο σε ολους τους ηθοποιους, ακομα κ στη μικρη Νεφελη κ τη Μαριλια! Πολυ συγκινητικες σκηνες που αποχαιρετουσαν το μπαμπα τους! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 681539

Ανατριχιασα στη σκηνη Νταιζης-Αντιγονης με αυτα που ελεγε η Νταιζη.. Η Αντιγονη την πεταξε γιατι ο Λυτρας την εκμεταλλευτηκε κ την παρατησε.. Κ την πεταξε σε με οικογενεια που την κακοποιουσαν.. Αυτα συντελεσαν στο να γινει ιδια με τη μητερα της (κ χειροτερη μην πω).. Η Νταιζη αφησε για μια στιγμη το σκληρο της προσωπο να πεσει κ να φανει τι κρυβεται απο πισω.. Οχι οτι αυτα δικαιολογουν τις πραξεις της, αλλα ομολογω πως με εκανε να τη λυπηθω για μια στιγμη.. Κατα βαθος μου αρεσει αυτος ο ρολος της κακιας της Πολυχρονιδη κ πολυ θελω να τη δω εναντια στη μητερα της του χρονου.. Μια μητερα που τη θυμηθηκε μονο οταν ειχε την αναγκη της.. Απορω αν η Αντιγονη εχει μετανιωσει εστω κ στο ελαχιστο.. Δε νομιζω.. Παντως δε θελω με τιποτα να δω τη Νταιζη αγια του χρονου, τη θελω εκδικητικη γιατι ετσι της παει κ γιατι δε γινεται να βγει αγια με τοσα που εχει κανει! Παρτης τα ολα Νταιζη! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Icon_twisted
Ο Σταυρου ηταν φοβερος μολις εμαθε για την εγκυμοσυνη της Μελιτας! Ολο του το προσωπο γελαγε! κ μετα που πηγε να τα χωσει στην Αντιγονη εξοργισμενος! Κ φυσικα στο τελος, που τη βρηκε στο κρεβατι τεζα (?) το προσωπο του ηταν γεματο πονο, απελπισια, εκλαιγε, ειχε κοκκινησει κ οι κραυγες του με ανατριχιασαν.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 195890 υποκλινομαι στην ταλενταρα του για ακομη μια φορα!

Ο Λευτερης δε μου εκανε καμια εντυπωση, περισσοτερο απαρατηρητος μου περασε.. Αντε να δουμε του χρονου τι ρολο βαραει.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Confused

Ο Ρουσσος πολλα ξερει κ δε μιλαει... Τελικα ο Λυτρας τη χρησιμοποιησε την Αντιγονη για να φαει τα λεφτα του Λαζαριδη.. Γι αυτο χτυπιεται αυτη οτι ειναι θυμα του Λυτρα..
Το Χατζημπουκλα ποιος τον σκοτωσε ρε παιδια??? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Icon_scratch Μη με βρισετε αλλα σκεφτηκα μηπως ειναι γυναικα? Γιατι εκει
στο νεκροταφειο μου φανηκε σαν να περπαταγε καπως..πιο γυναικεια..δεν
ξερω..

Η παρεα ηταν πολυ γλυκια στην παραλια ολοι μαζι οπως παλια! Ο αποχαιρετισμος Μανου κ Ευας συγκινητικος... τωρα που οι 2 σκιες τους επιτελους εγιναν μια, εκεινος φευγει..

Δε θα σχολιασω την προταση του Μπελλου στη Νταιζη να συζησουν.... Κ Λουκας-Νορα τπτ.... αισχος! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 960514

Τελειο απο εμενα!!! Θα επανελθω μολις σας διαβασω!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Ιουν 28, 2010 1:31 am

Βάσω ίσα-ίσα που πρόλαβα να μπω και ευχαριστώ που μετέφερες τα σχόλιά μου. Hug Φυσικά συμφωνώ και ιδιαίτερα με το δεύτερο σκέλος! : respect : Το "καλό" που ψήφισα ίσα-ίσα συμβολικό χάριν τελευταίου επεισοδίου. Μάλλον, βέβαια, ήμουν από τους ελάχιστους που όχι μόνο δεν το απόλαυσα, αλλά υπήρχαν στιγμές που βαρέθηκα... ;/

Τι έχω να περιμένω για του χρόνου; Τίποτα! TutTut

Από αλλού περίμενα εγκυμοσύνη, από αλλού ήρθε τελικά... Από αλλού περίμενα πρόταση γάμου και από αλλού μου ήρθε (και μάλιστα κουτσουρεμένη)... BadMood Και στο καπάκι, η πλήρης απογοήτευση στη σκηνή στη βροχή όπου αρχικά ο Λουκάς και η Νόρα μοιράζονταν το πλάνο τους με ένα στήριγμα της σκηνής και μισή Εύα και έπειτα στο χορό της παρέας μετρούσα τα δευτερόλεπτα για να δω αμέσως μετά την Νταίζη και το Μπέλλο να χαλβαδιάζουν! Είναι κατάσταση αυτή; 🇳🇴
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Ιουν 28, 2010 1:32 am

Α! Και κάτι που ξέχασα -αν και θα σχολιάσω πιο αναλυτικά όταν μου δοθεί η ευκαιρία-... Το επεισόδιο το έσωσαν οι ερμηνείες! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ai_kamari_mou Δευ Ιουν 28, 2010 1:32 am

KSANTHI Επειδη ειναι η πρωτη φορα που γραφω(και δυσκολευομαι-γι'αυτο δεν σου απανταω και με παραθεση δεν ξερω πως γινεται) εννοουσα πως ο Μπουγιουρης ειναι θεος και προσκυνουσα
ai_kamari_mou
ai_kamari_mou

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Δευ Ιουν 28, 2010 1:33 am

Καρ-Mik έγραψε:Ας πω και γω την γνώμη μου γρήγορα, και όσοι θέλετε, τουρτώστε.

Μου άρεσαν οι σκηνές Μάνου-Νεφέλης Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 681539 και Μάνου-Μαρίλιας
Μου άρεσε το παίξιμο της Πολυχρονίδη, και η σκηνή με την Παπαδημητρίου, αλλα με χαλάει κάτι στην χημεία τους.
Μου άρεσε το φιλάκι Μελίτας-Μάνου, αλλα η Παπά και σήμερα ΑΘΛΙΑ
Μου άρεσε ο Πέτρος και η στάση του απέναντι στην κόρη του

Δεν μου άρεσε η ''και καλά'' ανατροπή.
Δεν μου άρεσε που η Δάφνη δεν είχε σκηνή αποχαιρετισμού με τον Μάνο.
Δεν μου άρεσε η σκηνή Στέφανου-Μελίτας
Δεν μου άρεσε ο Μπιμπίκης


Στην επόμενη σεζόν θα έχουμε:
Νταίζη
Νταίζη-Μπέλλος
Στέφανος
Στέφανος-Μελίτα
Μπισμπίκης
Ούστα-Λαμπου

Αυτα...

Εχουμε κάτι άλλο που μας αφήσανε να περιμένουμε?

Κάτι λέγαμε για γάμους? Α ναι, της Νταίζης.
Κάτι λέγαμε για εγκυμοσύνες? Α ναι, της Μελίτας..

Απο τους πρωταγωνιστές τι έχουμε να περιμένουμε???? Χμ...Τίποτα...Ακριβώς...Τίποτα..
Προβλέπω να είναι ισάξιο και χειρότερο απο τον ελεεινό τρίτο κύκλο της Βέρας.

Μυστικά της Εδέμ? Μπα, τα μυστικά των δευτεραγωνιστών.! Ευχαριστώ, δεν θα πάρω! Οι τελευταίες δύο ωρες που βλέπω, και πολύ τους.

Μέτριο ή αθλιο? Ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Επειδή το Σοφάκι (Sifantid), δεν έχει ίντερνετ, μεταφέρω τα σχόλια της:

''Ενα καλό απο μένα και πολύ του είναι! Δεν έχω να περιμένω τίποτα για του χρόνου.Μήπως την εκδίκηση της Νταίζης? Ελεος''

ΥΓ: Οτι θυμηθώ θα σχολιάσω. Αλλωστε είναι και ο τελευταίος μου σχολιασμός γενικά, ας τον χαρώ!

: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :

Βάσω, κατ' αρχήν : thanks : που εκφράζεις ΑΠΟΛΥΤΑ όσα νιώθω, σκέφτομαι και προβλέπω.... Προσωπικά, είχα ήδη ψιλοφύγει, αλλά το αποψινό έβαλε την παύλα δίπλα στην τελεία... Και ναι, κάτι μου λέει ότι θα είναι χειρότερη και πιο ελεεινή από τον γ' κύκλο της Βέρας η νέα σεζόν...Διότι τουλάχιστον το τέλος του β κύκλου της Βέρας ήταν εξαίσιο συγκριτικά με αυτό το αποψινό.... Ω λουκανορική φαν δεν έχω να περιμένω τίποτα άλλο παρά απογοήτευση... Αρκετά φάσκελα έφαγα κατάμουτρα.... Επιλέγω να χαθώ στο ηλιοβασίλεμα μαζί με τον φίλτατο Μπουγιούρη και τον Μάνο του....

Να είστε όλοι καλά και καλό κουράγιο και γερό στομάχι σε όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη νέα Εδέμ από Σεπτέμβριο.... Flkia
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Δευ Ιουν 28, 2010 1:33 am

Καρ-Mik έγραψε:Ας πω και γω την γνώμη μου γρήγορα, και όσοι θέλετε, τουρτώστε.

Μου άρεσαν οι σκηνές Μάνου-Νεφέλης Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 681539 και Μάνου-Μαρίλιας
Μου άρεσε το παίξιμο της Πολυχρονίδη, και η σκηνή με την Παπαδημητρίου, αλλα με χαλάει κάτι στην χημεία τους.
Μου άρεσε το φιλάκι Μελίτας-Μάνου, αλλα η Παπά και σήμερα ΑΘΛΙΑ
Μου άρεσε ο Πέτρος και η στάση του απέναντι στην κόρη του

Δεν μου άρεσε η ''και καλά'' ανατροπή.
Δεν μου άρεσε που η Δάφνη δεν είχε σκηνή αποχαιρετισμού με τον Μάνο.
Δεν μου άρεσε η σκηνή Στέφανου-Μελίτας
Δεν μου άρεσε ο Μπιμπίκης


Στην επόμενη σεζόν θα έχουμε:
Νταίζη
Νταίζη-Μπέλλος
Στέφανος
Στέφανος-Μελίτα
Μπισμπίκης
Ούστα-Λαμπου

Αυτα...

Εχουμε κάτι άλλο που μας αφήσανε να περιμένουμε?

Κάτι λέγαμε για γάμους? Α ναι, της Νταίζης.
Κάτι λέγαμε για εγκυμοσύνες? Α ναι, της Μελίτας..

Απο τους πρωταγωνιστές τι έχουμε να περιμένουμε???? Χμ...Τίποτα...Ακριβώς...Τίποτα..
Προβλέπω να είναι ισάξιο και χειρότερο απο τον ελεεινό τρίτο κύκλο της Βέρας.

Μυστικά της Εδέμ? Μπα, τα μυστικά των δευτεραγωνιστών.! Ευχαριστώ, δεν θα πάρω! Οι τελευταίες δύο ωρες που βλέπω, και πολύ τους.

Μέτριο ή αθλιο? Ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Επειδή το Σοφάκι (Sifantid), δεν έχει ίντερνετ, μεταφέρω τα σχόλια της:

''Ενα καλό απο μένα και πολύ του είναι! Δεν έχω να περιμένω τίποτα για του χρόνου.Μήπως την εκδίκηση της Νταίζης? Ελεος''

ΥΓ: Οτι θυμηθώ θα σχολιάσω. Αλλωστε είναι και ο τελευταίος μου σχολιασμός γενικά, ας τον χαρώ!

Συμφωνώ μαζί σου Μik για την Δάφνη και τον Μάνο..Και 'γω περίμενα κάτι πιο διαφορετικό,κάτι πιο δυνατό και σίγουρα κάτι ΠΙΟ..(όχι ότι δεν άδειασα 2 πακέτα χαρτομάντηλα αλλά περίμενα άλλα)...
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 1:34 am

sifantid έγραψε:Βάσω ίσα-ίσα που πρόλαβα να μπω και ευχαριστώ που μετέφερες τα σχόλιά μου. Hug Φυσικά συμφωνώ και ιδιαίτερα με το δεύτερο σκέλος! : respect : Το "καλό" που ψήφισα ίσα-ίσα συμβολικό χάριν τελευταίου επεισοδίου. Μάλλον, βέβαια, ήμουν από τους ελάχιστους που όχι μόνο δεν το απόλαυσα, αλλά υπήρχαν στιγμές που βαρέθηκα... ;/

Τι έχω να περιμένω για του χρόνου; Τίποτα! TutTut

Από αλλού περίμενα εγκυμοσύνη, από αλλού ήρθε τελικά... Από αλλού περίμενα πρόταση γάμου και από αλλού μου ήρθε (και μάλιστα κουτσουρεμένη)... BadMood Και στο καπάκι, η πλήρης απογοήτευση στη σκηνή στη βροχή όπου αρχικά ο Λουκάς και η Νόρα μοιράζονταν το πλάνο τους με ένα στήριγμα της σκηνής και μισή Εύα και έπειτα στο χορό της παρέας μετρούσα τα δευτερόλεπτα για να δω αμέσως μετά την Νταίζη και το Μπέλλο να χαλβαδιάζουν! Είναι κατάσταση αυτή; 🇳🇴

Ακριβώς Σοφάκι μου.
Το κοντινό σε Νόρα και Λουκά απο το τρεϊλερ εξαφανίστηκε, η οποιαδήποτε σκηνή τους επίσης....

Και όχι μόνο δεν είχαμε εγκυμοσύνη ή οτιδήποτε άλλο,αλλα είχαμε και κουτσοπρόταση Μπέλλου? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 752185

Εχω ακριβώς την ίδια άποψη με σένα για το επεισόδιο...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 1:38 am

sunrise έγραψε:



Βάσω, κατ' αρχήν : thanks : που εκφράζεις ΑΠΟΛΥΤΑ όσα νιώθω, σκέφτομαι και προβλέπω.... Προσωπικά, είχα ήδη ψιλοφύγει, αλλά το αποψινό έβαλε την παύλα δίπλα στην τελεία... Και ναι, κάτι μου λέει ότι θα είναι χειρότερη και πιο ελεεινή από τον γ' κύκλο της Βέρας η νέα σεζόν...Διότι τουλάχιστον το τέλος του β κύκλου της Βέρας ήταν εξαίσιο συγκριτικά με αυτό το αποψινό.... Ω λουκανορική φαν δεν έχω να περιμένω τίποτα άλλο παρά απογοήτευση... Αρκετά φάσκελα έφαγα κατάμουτρα.... Επιλέγω να χαθώ στο ηλιοβασίλεμα μαζί με τον φίλτατο Μπουγιούρη και τον Μάνο του....

Να είστε όλοι καλά και καλό κουράγιο και γερό στομάχι σε όσους συνεχίσουν να παρακολουθούν τη νέα Εδέμ από Σεπτέμβριο.... Flkia

Ευχαριστώ sunrise μου.
Εγώ έχω δηλώσει οτι δεν θα μαι απο αυτούς που θα παρακολουθούν.
Θα μπαίνω σε φόρουμ, για το παρεάκι και μόνο.

Ειδικά όσοναφορά το αγαπημένο μου ζευγάρι δεν έχω απολύτω τίποτα να περιμένω.Τίποτα. Και θα λεγα ''ας πάει και αυτό'' αν υπήρχε οτιδήποτε άλλο ενδιαφέρον να με κρατήσει.

Τα άπειρα ετεροθαλή αδέρφια, η Νταίζη, ο Μπέλλος και ο Μπισμπίκης μόνο ύπνο μου φέρνουν.... Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Sleep
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 1:43 am

Ενας κυκλος εκλεισε!!!

Ποιος ειπε οτι δεν μπορει να ανοιξει ενας καινουριος!?!?!

Ευχομαι να μας επιφυλασσουν κατι για το Καρμικο ζευγαρι!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιουν 28, 2010 1:45 am

Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά.
Κατά δεύτερον στην σκηνή της Μελίτας με τον Στέφανο. Αυτόν τον Στέφανο θέλω να βλέπω. Που θα πηγαίνει κάθε μέρα για να την πείσει, που θα προσπαθεί να την αγγίξει. Αλλά το πόσο χάρηκα που τον έφερε προ των ευθυνών του στο θέμα με την εγκυμοσύνη της Εύας δεν λέγεται. Εν τέλει κι αυτός παραδέχτηκε πως συμβιβάστηκε, αλλά Στέφανε οι συμβιβασμοί σ' αυτήν την ζωή πληρώνονται και μάλιστα πικρά. Θα χρειαστεί να την ιδρώσεις πολύ την φανέλα και σου αξίζει.
Η κορυφαία στιγμή της σκηνής βέβαια ήταν όταν του είπε ότι είναι έγκυος. Η αντίδραση του Στέφανου δεν είχε καμία σχέση με τα μούτρα που κατέβασε μέχρι το πάτωμα όταν του ανακοίνωσε η Εύα την εγκυμοσύνη της. Αντίθετα τώρα απέναντι στη Μελίτα είχε την αντίδραση που περιμένει να δει κάθε κοπέλα: δάκρυα χαράς, συγκίνηση και χαμόγελο. Και φυσικά “θέλω να προχωρήσουμε τη ζωή μας, εγώ εσύ και το παιδί μας”. Και πάλι θα πω ότι θα χρειαστεί να τρέξει πολύ για να κάνει αυτό το όνειρο πραγματικότητα αλλά του αξίζει και το περιμένω πώς και πώς.
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Παπά κράτησε χαμηλούς τόνους σε αυτήν την σκηνή, όσο λιγότερο θορυβώδης είναι ο πόνος τόσο πιο έντονος είναι και αυτή το απέδωσε εξαιρετικά. Και με τον Σταύρου όμως η χημεία της είναι εκρηκτική – βγάζει το αρσενικό από μέσα του.
Κατά τρίτον στην σκηνή με το Ρούσσο και την Αμαλία, όπου έβγαλε όλη την απελπισία της Μελίτας, το ότι είναι τόσο φορτισμένη και πληγωμένη που δεν μπορεί καν να σκεφτεί. Ευτυχώς ο Ρούσσος σ' αυτήν την σκηνή τα μάζεψε και είπε πως ό,τι κι αν αποφασίσει η Μελίτα θα την στηρίξει. Κι αυτό, διότι η πρώτη του αντίδραση όταν του ανακοίνωσε το νέο η Αμαλία ήταν “υπάρχουν και αμβλώσεις” και πως πίσω από αυτό το παιδί δεν υπάρχει αγάπη. Εκεί ήταν πραγματικά απαράδεκτος. Δεν το πιστεύω ότι μας τον έδειξαν να μιλάει για την άμβλωση σαν να είναι κάτι καθημερινό και απλό. Και εν πάσει περιπτώση δεν θα έπρεπε να αμφισβητεί ότι η κόρη του αγαπάει τον Στέφανο. Μακάρι να τηρήσει αυτό που είπε στη Μελίτα, για να σώσει τουλάχιστον την ιδιότητά του ως πατέρα.
Πάντως η εγκυμοσύνη της Μελίτας μου αρέσει όλο και πιο πολύ σαν εξέλιξη. Ήδη φάνηκε ότι Ρούσσος και Αντιγόνη ακονίζουν μαχαίρια και ότι ο Στέφανος βλέπει αυτό το παιδί σαν τον καρπό του έρωτά του με τη Μελίτα, ενώ αυτή αισθάνεται προδομένη. Τέτοιες αντικρουόμενες καταστάσεις και τέτοιες δυνατές συγκρούσεις δημιουργούν πραγματική ίντριγκα. Δυο μήνες αναμονή – τι να κάνουμε.

Όπως φάνηκε από τη συζήτηση Στέφανου – Χρήστου και από τον καβγά Στέφανου - Αντιγόνης η στάση του Στέφανου απέναντι στην οικογένειά του θα αλλάξει δια παντός. Ναι, θα γίνει ο σκληρός και άτεγκτος άντρας που η Αντιγόνη ονειρευόταν αλλά αυτή τη φορά θα στραφεί εναντίον της. Δεδομένης της αποφασιστικότητας που έδειξε σε αυτές τις δύο σκηνές είμαι περίεργη να δω πώς θα τον επηρεάσει η απόπειρα αυτοκτονίας της μητέρας του.
Επιτέλους χύθηκε άπλετο φως στην ιστορία της Νταίζης. Το ότι η Αντιγόνη μετέφερε το μίσος της για τον Λύτρα στο παιδί τους είναι φριχτό. Και σαν να μην έφτανε που την έδιωξε απο κοντά της, στη συνέχεια αδιαφόρησε για την τύχη της (που ήταν απαίσια) και ακόμα και όταν την επαναπροσέγγισε την κράτησε στην σκιά και δεν αποκάλυψε σε κανέναν ότι είναι η φυσική της μητέρα. Το πιο τραγικό είναι ότι η Νταίζη έμαθε να ζηλεύει τον Στέφανο θεωρώντας ότι αυτός μεγάλωσε στα πουπουλα, όπως είπε χαρακτηριστικά, ενώ στην πραγματικότητα και ο Στέφανος υπέστη ψυχολογική κακομεταχείριση από την Αντιγόνη που τον μεγάλωσε με μοναδικό σκοπό να εξυπηρετήσει τα σχέδιά της. Μ' αυτά και μ' αυτά θέλω πολύ να δω τη σύγκρουση Αντιγόνης – Νταίζης. Αυτό, δε, που θα έβρισκα ακόμα πιο ενδιαφέρον θα ήταν μία συμμαχία Στέφανου – Νταίζης απέναντι στην Αντιγόνη.
Πέραν του ότι σήμερα η Νταίζη έγινε κακιά με αιτία, φάνηκε επίσης ότι είναι πολύ μεγάλο ψάρι για τα δόντια του Χρήστου. Τον έκανε πέρα κανονικότατα και όταν ο Χρήστος μάθει ποια είναι η κοπέλα που νόμιζε ότι ξέρει να χειρίζεται και ότι μπορεί να της κάνει και υποδείξεις, δεν θα ξέρει τι τον χτύπησε.
Παρότι το όλο σκηνικό με τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου δεν στέκει, με την έννοια ότι η ιατροδικαστική εξέταση θα είχε δείξει αν ο θάνατός του επήλθε από σφαίρα ή από ασφυξία, μου άρεσε που τα πράγματα δεν ήταν όπως φανηκαν και αναρωτιέμαι ποιος μπορεί να ήταν ο πραγματικός δολοφόνος.

Από τις σκηνές των φεγγαροπετριτών επισημαίνω τα εξής: το κόκκινο μπλουζάκι που φόρεσαν στην Εύα ήταν εντελώς κιτς και λαικοδεύτερο, το ότι η Εύα κοιτούσε τα γυαλιά ηλίου της που βράχηκαν όταν ο Μάνος έσκυψε και τη φίλησε ήταν ό,τι πιο ξενερωτικό μπορούσε να κάνει η Εύα εκείνη τη στιγμή και τέλος η σκηνή στη βροχή ήταν άστοχη. Δηλαδή είχαμε τρία ζευγάρια ενηλίκων που χαιδεύονταν και φιλιόντουσαν υπό βροχή με φυσιολογικό επακόλουθο το σεξ (εδώ Μάνος – Εύα είχαν γονατίσει στην άμμο, η Δάφνη έβγαλε το πουκάμισο του Νικόλα και ο Λουκάς έκανε κανονικό κεφαλοκλείδωμα στη Νόρα). Το θέμα είναι τι θα κάνανε γι' αυτό: θα έπιανε το κάθε ζευγάρι μια γωνιά στην παραλία;; Λίγη προσοχή ρε παιδιά, ας σταματούσαν τη σκηνή εκεί που χόρευαν όλοι μαζί στην βροχή.

Πολύ ωραίο παιδί ο Μπισμπίκης.

Περιμένω με ανυπομονησία τον τρίτο κύκλο για να δω:Μελίτα – Στέφανο, Ρούσσους – Καρτάληδες και όσα τους συνοδεύουν: έρωτα, αγάπη, πάθος, ίντριγκα, δολοπλοκία, οικογενειακή έχθρα.
Αυτά είναι.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Vasouli Δευ Ιουν 28, 2010 1:48 am

maraki_ch έγραψε:Ενας κυκλος εκλεισε!!!

Ποιος ειπε οτι δεν μπορει να ανοιξει ενας καινουριος!?!?!

Ευχομαι να μας επιφυλασσουν κατι για το Καρμικο ζευγαρι!!!!


Πολυ σωστα! Με αυτους τους συγγραφεις ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει (εκτος απο ενα νεο ετεροθελες αεδρφακι) !
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Ιουν 28, 2010 1:50 am

Cancoon έγραψε:Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά.
Κατά δεύτερον στην σκηνή της Μελίτας με τον Στέφανο. Αυτόν τον Στέφανο θέλω να βλέπω. Που θα πηγαίνει κάθε μέρα για να την πείσει, που θα προσπαθεί να την αγγίξει. Αλλά το πόσο χάρηκα που τον έφερε προ των ευθυνών του στο θέμα με την εγκυμοσύνη της Εύας δεν λέγεται. Εν τέλει κι αυτός παραδέχτηκε πως συμβιβάστηκε, αλλά Στέφανε οι συμβιβασμοί σ' αυτήν την ζωή πληρώνονται και μάλιστα πικρά. Θα χρειαστεί να την ιδρώσεις πολύ την φανέλα και σου αξίζει.
Η κορυφαία στιγμή της σκηνής βέβαια ήταν όταν του είπε ότι είναι έγκυος. Η αντίδραση του Στέφανου δεν είχε καμία σχέση με τα μούτρα που κατέβασε μέχρι το πάτωμα όταν του ανακοίνωσε η Εύα την εγκυμοσύνη της. Αντίθετα τώρα απέναντι στη Μελίτα είχε την αντίδραση που περιμένει να δει κάθε κοπέλα: δάκρυα χαράς, συγκίνηση και χαμόγελο. Και φυσικά “θέλω να προχωρήσουμε τη ζωή μας, εγώ εσύ και το παιδί μας”. Και πάλι θα πω ότι θα χρειαστεί να τρέξει πολύ για να κάνει αυτό το όνειρο πραγματικότητα αλλά του αξίζει και το περιμένω πώς και πώς.
Μου άρεσε πάρα πολύ που η Παπά κράτησε χαμηλούς τόνους σε αυτήν την σκηνή, όσο λιγότερο θορυβώδης είναι ο πόνος τόσο πιο έντονος είναι και αυτή το απέδωσε εξαιρετικά. Και με τον Σταύρου όμως η χημεία της είναι εκρηκτική – βγάζει το αρσενικό από μέσα του.
Κατά τρίτον στην σκηνή με το Ρούσσο και την Αμαλία, όπου έβγαλε όλη την απελπισία της Μελίτας, το ότι είναι τόσο φορτισμένη και πληγωμένη που δεν μπορεί καν να σκεφτεί. Ευτυχώς ο Ρούσσος σ' αυτήν την σκηνή τα μάζεψε και είπε πως ό,τι κι αν αποφασίσει η Μελίτα θα την στηρίξει. Κι αυτό, διότι η πρώτη του αντίδραση όταν του ανακοίνωσε το νέο η Αμαλία ήταν “υπάρχουν και αμβλώσεις” και πως πίσω από αυτό το παιδί δεν υπάρχει αγάπη. Εκεί ήταν πραγματικά απαράδεκτος. Δεν το πιστεύω ότι μας τον έδειξαν να μιλάει για την άμβλωση σαν να είναι κάτι καθημερινό και απλό. Και εν πάσει περιπτώση δεν θα έπρεπε να αμφισβητεί ότι η κόρη του αγαπάει τον Στέφανο. Μακάρι να τηρήσει αυτό που είπε στη Μελίτα, για να σώσει τουλάχιστον την ιδιότητά του ως πατέρα.
Πάντως η εγκυμοσύνη της Μελίτας μου αρέσει όλο και πιο πολύ σαν εξέλιξη. Ήδη φάνηκε ότι Ρούσσος και Αντιγόνη ακονίζουν μαχαίρια και ότι ο Στέφανος βλέπει αυτό το παιδί σαν τον καρπό του έρωτά του με τη Μελίτα, ενώ αυτή αισθάνεται προδομένη. Τέτοιες αντικρουόμενες καταστάσεις και τέτοιες δυνατές συγκρούσεις δημιουργούν πραγματική ίντριγκα. Δυο μήνες αναμονή – τι να κάνουμε.

Όπως φάνηκε από τη συζήτηση Στέφανου – Χρήστου και από τον καβγά Στέφανου - Αντιγόνης η στάση του Στέφανου απέναντι στην οικογένειά του θα αλλάξει δια παντός. Ναι, θα γίνει ο σκληρός και άτεγκτος άντρας που η Αντιγόνη ονειρευόταν αλλά αυτή τη φορά θα στραφεί εναντίον της. Δεδομένης της αποφασιστικότητας που έδειξε σε αυτές τις δύο σκηνές είμαι περίεργη να δω πώς θα τον επηρεάσει η απόπειρα αυτοκτονίας της μητέρας του.
Επιτέλους χύθηκε άπλετο φως στην ιστορία της Νταίζης. Το ότι η Αντιγόνη μετέφερε το μίσος της για τον Λύτρα στο παιδί τους είναι φριχτό. Και σαν να μην έφτανε που την έδιωξε απο κοντά της, στη συνέχεια αδιαφόρησε για την τύχη της (που ήταν απαίσια) και ακόμα και όταν την επαναπροσέγγισε την κράτησε στην σκιά και δεν αποκάλυψε σε κανέναν ότι είναι η φυσική της μητέρα. Το πιο τραγικό είναι ότι η Νταίζη έμαθε να ζηλεύει τον Στέφανο θεωρώντας ότι αυτός μεγάλωσε στα πουπουλα, όπως είπε χαρακτηριστικά, ενώ στην πραγματικότητα και ο Στέφανος υπέστη ψυχολογική κακομεταχείριση από την Αντιγόνη που τον μεγάλωσε με μοναδικό σκοπό να εξυπηρετήσει τα σχέδιά της. Μ' αυτά και μ' αυτά θέλω πολύ να δω τη σύγκρουση Αντιγόνης – Νταίζης. Αυτό, δε, που θα έβρισκα ακόμα πιο ενδιαφέρον θα ήταν μία συμμαχία Στέφανου – Νταίζης απέναντι στην Αντιγόνη.
Πέραν του ότι σήμερα η Νταίζη έγινε κακιά με αιτία, φάνηκε επίσης ότι είναι πολύ μεγάλο ψάρι για τα δόντια του Χρήστου. Τον έκανε πέρα κανονικότατα και όταν ο Χρήστος μάθει ποια είναι η κοπέλα που νόμιζε ότι ξέρει να χειρίζεται και ότι μπορεί να της κάνει και υποδείξεις, δεν θα ξέρει τι τον χτύπησε.
Παρότι το όλο σκηνικό με τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου δεν στέκει, με την έννοια ότι η ιατροδικαστική εξέταση θα είχε δείξει αν ο θάνατός του επήλθε από σφαίρα ή από ασφυξία, μου άρεσε που τα πράγματα δεν ήταν όπως φανηκαν και αναρωτιέμαι ποιος μπορεί να ήταν ο πραγματικός δολοφόνος.

Από τις σκηνές των φεγγαροπετριτών επισημαίνω τα εξής: το κόκκινο μπλουζάκι που φόρεσαν στην Εύα ήταν εντελώς κιτς και λαικοδεύτερο, το ότι η Εύα κοιτούσε τα γυαλιά ηλίου της που βράχηκαν όταν ο Μάνος έσκυψε και τη φίλησε ήταν ό,τι πιο ξενερωτικό μπορούσε να κάνει η Εύα εκείνη τη στιγμή και τέλος η σκηνή στη βροχή ήταν άστοχη. Δηλαδή είχαμε τρία ζευγάρια ενηλίκων που χαιδεύονταν και φιλιόντουσαν υπό βροχή με φυσιολογικό επακόλουθο το σεξ (εδώ Μάνος – Εύα είχαν γονατίσει στην άμμο, η Δάφνη έβγαλε το πουκάμισο του Νικόλα και ο Λουκάς έκανε κανονικό κεφαλοκλείδωμα στη Νόρα). Το θέμα είναι τι θα κάνανε γι' αυτό: θα έπιανε το κάθε ζευγάρι μια γωνιά στην παραλία;; Λίγη προσοχή ρε παιδιά, ας σταματούσαν τη σκηνή εκεί που χόρευαν όλοι μαζί στην βροχή.

Πολύ ωραίο παιδί ο Μπισμπίκης.

Περιμένω με ανυπομονησία τον τρίτο κύκλο για να δω:Μελίτα – Στέφανο, Ρούσσους – Καρτάληδες και όσα τους συνοδεύουν: έρωτα, αγάπη, πάθος, ίντριγκα, δολοπλοκία, οικογενειακή έχθρα.
Αυτά είναι.


: respect : συμφωνώ 100%..
καλά η κατασκήνωση μετατράπηκε σε πάρτυ των οργ....ΕΛΕΟΣ....
και επειδή ξέχασα....αυτά oscar oscar oscarσε παπά,σταύρου,πολυχρονίδη
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιουν 28, 2010 1:53 am

anastasia20 έγραψε:Μελίτα-μάνος:πολύ ωραία σκηνή…άλλωστε παπά-μπουγιούρης είχαν πάντοτε χήμεια… <θέλω να είσαι καλά να ευτυχίσεις>πες της την αλήθεια τότε….αφού ξέρεις ότι είναι ερωτευμένη με το στέφανο και ξέρεις ότι ο άλλος είναι αθώος γιατί δεν της λες την αλήθεια…πως μπορείς να φεύγεις και να αφήνεις τη γυναίκα που είπες ότι κάποτε την αγάπησες να είναι σε τέτοια κατάσταση;;πώς αφήνεις τη μητέρα του παιδιού σου ένα κουρέλι;;;; δυστυχώς δεν αλλάζεις και ούτε πρόκειτε να αλλάξεις…..
Καλέέ….τι φιλί ήταν αυτό;;;;;μάνο ας’την ήσυχη…πήγαινε στον καρμικό σου…..

Στέφανος-χρήστος:<δεν με θέλατε ευτυχισμένο με τη γυναίκα μου και το παιδί μου>και ερωτώ εγώ…μήπως έγινε κάποιο λάθος στο διάλογο;;;η αντιγόνη ανέκαθεν ήθελε την εύα…άλωστε αυτός ήταν ο σκοπός της να είναι ο στέφανος με την εύα….οπότε θεωρώ ότι θα έγινε κάποιο λάθος και δεν εννούσε αυτό που φάνηκε ότι εννοούσε…εκτός αν όταν είπε γυναίκα του εννούσε τη μελίτα…άλλωστε και στη σκηνή με την αντιγόνη είπε<η γυναίκα που αγαπάω είναι δυστυχισμένη>….

Επιτέλους ο στέφανος συμπεριφέρεται στη μητέρα του όπως της αξίζει….γιατί δεν άντεχα να έχει μια νερόβραστη συμπεριφορά απέναντι της….

Στέφανος-μελίτα:τι σκηνή….στο άκουσμα της εγκυμοσύνης η αντίδραση του στέφανου ήταν όλα τα λεφτά…. Love! ένας άνθρωπος που μόλις άκουσε ότι η γυναίκα που αγαπάει είναι έγκυος…η χαρά του διαγράφηκε στο πρόσωπο του…ένας άνδρας πραγματικά ευτυχισμένος…και αυτοί οι δύο δεν μπορούν να ζήσουν αυτή τη στιγμή λόγω των καταστάσεων και των απόψεων τρίτων ατόμων….

Η διαφορά πάντως ανάμεσα στις αντιδράσεις του στέφανου όταν του ανακοίνωσε η ύα την εγκυμοσύνη της και τώρα που του είπε η μελίτα ότι είναι έγκυος…αισθητή…την πρώτη ήταν ένας άνθρωπος που έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του….τώρα ήταν ένας άνθρωπος που χαμογέλασε μέσα από τη ψυχή του….

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ….ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΧΑΘΕΙ…. runaround

Αντιγόνη-νταίζη:θα το πώς και ας με πάρουν με τις
ντομάτες…λυπήθηκα τη νταίζη….ξέρω ότι είναι αδίστακτη….ότι είναι ικανή να σκοτώσει μια γυναίκα και το αγέννητο μωρό της αλλά στη συζήτηση με την αντιγόνη τη λυπήθηκα…
Και αν λάβουμε υπόψη το ότι η κληρονομικότητα και το περιβάλλον παίζουν ρόλο για το πώς θα μεγαλώσει ένα παιδί…όπως και να το κάνουμε και από τα δύο ψώνισε από σβέρκο η νταίζη…..

Δολοφονία χατζηβασιλείου:πραγματικά έμεινα με την ανατροπή…θεωρούσα πως θα είχαμε νεκρανάσταση του χατζητέτοιου…και τώρα ποιος είναι ο δολοφόνος οεο;;;;σκέφτηκα το ρούσσο….για να δούμε…
Καλά ο χατζηβασιλείου σώθηκε από τη σφαίρα στο κεφάλι και πέθανε από ασφυξία;;;;….Αει καλά….

Πάντως δεν μπορώ να πω….ήταν μεγάλη αντροπή το όλο σκηνικό….

Ρούσσος γενικώς:
αυτός ο άνθρωπος πρέπει να είναι χωμένος παντού…γνώριζε και για την άννα….και αναρωτιέμαι τι άλλο ξέρει….και τι άλλο κρύβει….

Η πρώτη αντίδραση του στο άκουσμα της εγκυμοσύνης ήταν εντελώς άκυρη…<πάλι καλά που υπάρχουν και οι αμβλώσεις>μπράβο βρε ρούσσο που βρήκες την καλύτερη λύση…η αμαλία του μίλησε πάρα πολύ σωστά…άλλωστε είναι γυναίκα και ξέρει…τι σημαίνει μια εγκυμοσύνη για μια γυναίκα…στην σκη΄νη με τη μελίτα θα μου άρεσε αν το <θα είμαι δίπλα σου>ήταν χωρίς προυποθέσεις του τύπου;<θα είμαι δίπλα σου αλλά αν είσαι μακρυά από το στέφανο…γιατί αν αγαπάς κάποιον δεν το βάζεις καν στη θέση να διαλέξει….

Παρέα γενικώς:θα φανω κακιά αλλά οι σκηνές τους με άφησαν από λίγο εώς πολύ αδιάφορη…τίποτα ιδιαίτερο…τίποτα που να με κάνει να συγκινηθώ…όλα απλά για να γίνουν…
Ο μόνος που με συγκίνησε ήταν ο μπουγιούρης στη σκηνή με το τραγούδι του μητροπάνου και παπακωσταντίνου…όλα οι άλλες σκηνές του πλην αυτής με της μελίτας μου πέρασαν απαρατήρητες…

Ας μην σχολιάσω τη σκηνή με την εύα και τη σκιά στο τέλος…έψαχνα να τους βρω αν είναι αγκαλιά και βλεποω το μάνο να έχει φύγει την εύα μόνη της και τη σκιά κάτω και με τους δύο…ΟΜG….gelio

Εύα:πρώτον στην κατασκήνωση ξέχασε να βάλει μπλούζα…τι ήταν αυτό το κόκκινο ύφασμα…υποψία μπλούζας;;;;gelio δεύτερον αυτή τώρα δε γέννησε;;τι δίαιτα έκανε κα ιβγήκε στην παραλία με το μπικίνι;;;πόσες φορές και για πόση ώρα έχει κάτσει στο σπίτι της από τότε που γέννησε;;;πρέπει να είναι όσες και οι τελευταίες σκηνές του στέφανου και της μελίτας…ζήτημα αν φτάνουμε το τέταρτο….

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ…ΓΥΡΙΣΕ….Gioupi : juhu :

Ομολογουμένως περίμενα καλύτερο το επεισόδιο…οι μόνες σκηνές που άξιζαν ήταν η ανακοίνωση της εγκυμοσύνης της μελίτας…και η σκηνή του μάνου και της μελίτας….

Συμφωνώ σε όλα, λέξη προς λέξη.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Δευ Ιουν 28, 2010 1:53 am

Εγω παντως σαν επεισοδιο το χαρηκα,γιατι υπηρχε τουλαχιστον καλυτερη κατανομη του χρονου στις σκηνες και ηταν το τελευταιο της σεζον με ενα δυνατο φιναλε!!!!!!!!!!!!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Δευ Ιουν 28, 2010 1:58 am

Vasouli έγραψε:
maraki_ch έγραψε:Ενας κυκλος εκλεισε!!!

Ποιος ειπε οτι δεν μπορει να ανοιξει ενας καινουριος!?!?!

Ευχομαι να μας επιφυλασσουν κατι για το Καρμικο ζευγαρι!!!!


Πολυ σωστα! Με αυτους τους συγγραφεις ποτε δεν ξερεις τι σε περιμενει (εκτος απο ενα νεο ετεροθελες αεδρφακι) !

Απο αδερφακια (που δεν ειναι απαραιτητα) αλλο τιποτα!!!

Ειλικρινα το ευχομαι να επανελθει ο Μάναρος στο τελος, γιατι το σημερινο μου επεσε πολυ βαρυ!! Η μια σκηνη του ηταν καλυτερη, δυνατοτερη και πιο συγκινητικη απο την αλλη!!!
Snif Snif Snif
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Paparazzi Δευ Ιουν 28, 2010 2:00 am

***ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ***



Νταίζη-Μήτσουλας: Μα την Παναγία, δεν τους αντέχω άλλο! Ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο ασχολήθηκαν (έστω και για λίγο) μαζί τους;; Μα είναι ποτέ δυνατόν; (Όπως λέει και η Νταιζάρα)... Και σιγά το μπλουζάκι! Με τα λεφτά που υποτίθετε ότι έχει αυτός... μόνο για πατσαβούρι θα του χρησιμεύσει...

Στέφανος-Χρήστος: Ο Χρήστος ήξερε αλλά δεν είχε σχέση με αυτά! Οπότε λάθος άτομο απειλείς!

Μάνος-Ηλίας: Κλασσική σκηνή... τίποτα το συναρπαστικό!

Μάνος-Ρούσσος: Καιρό είχα να τους δω έτσι... Τώρα που φεύγεις Μάνο, όλοι σε αγαπάνε! Ακόμα και η Αμαλίτσα!!

Μάνος-Μελίτα: Ωραία σκηνή! Αλλά αφού ρε Μάνο την θες ευτυχησμένη, γιατί δεν της είπες την αλήθεια για τον Στέφανο; ή θα δούμε τον πραγματικό Καρτάλη στον 3° κύκλο... ωχ!

Μάνος-Νεφέλη: Και κατάλαβε τώρα το νιάνιαρο, τι είναι ο υπολογιστής!

Μάνος-Μαριλλού: Τον έχει ξαναπεί "μπαμπά/πατέρα"; Ωραία σκηνή! ++

Κατασκήνωση: Λίστα Νόρας - Ατάκες Λουκά, ήταν όλα τα λεφτά!! Γκρίνιες κλπ όμως δεν μπορώ να καταλάβω... μια νύχτα θα πάτε μόνο... Όσο για φαγητό και τουαλέτα... το μέρος δεν υποτίθετε ότι είναι κοντά στο σπίτι του Νικόλα και της Δάφνης; Αφού όποτε μαζευόντουσαν εκεί, περνούσαν μια βόλτα και από αυτό το μέρος... Οπότε μάλλον αυτά είναι μερικά σεναριογραφικά λάθη, για να δώσουν λίγο γέλιο στην εικόνα! Η βροχή και αυτή λίγο άκυρη... Αλλά έπρεπε να βρέξει!

Μάνος-Εύα: Όλες τους οι στιγμές ήταν φοβερές! Οι 2 σκιές τους, έγιναν μια! Για άλλη μια φορά επαληθεύτηκε ο Μάνος... Κρίμα που φεύγει... πραγματικά κρίμα!

Σχετικά με την δολοφονία: Με χάλασε ταμάλα! 1ον γιατί τον πέτυχε στο κεφάλι με την σφαίρα και έζησε (!!!) και δεύτερον γιατί και στον 3° κύκλο θα είναι το βασικό θέμα που θα μας ταλαιπορεί... Οπότε το θέμα "Φώτης" νομίζω το ξεχνάμε! Τώρα οι υποψήφιοι δολοφόνοι είναι πολλοί! Ρούσσος (δεν το νομίζω), Χρήστος, Τέρης (το πιο πιθανό! νέο πρόσωπο στην σειρά, ύποπτος φαίνεται, άρα γιατί να μην είναι και ο δολοφόνοςWink

Μαμά Αντιγόνη Αυτοκτωνίδη-Γιος Στέφανος: Τώρα κλαις! Γιατί κλαις, εσύ δεν είσουν που την κατηγορούσες εχθές; by the way, πολύ δυνατή σκηνή!

Κόρη Νταίζη-Μαμά Αντιγόνη: Από πια περίμενες συμπαράσταση ωρέ Αντιγονάρα; Από αυτή που προσπάθησε να σκοτωσει μια έγκυος γυναίκα; Όπως είπε και η Νταίζη... είναι ίδια εσύ!

Νέο πρόσωπο: Ποιος είναι αυτός; Τι θέλει στην Εδέμ; Σε ποιον μιλούσε; Έχει σχέση με την δολοφονία; Γιατί δεν φορούσε κράνος; affraid affraid


Μετά τιμής,
το απόλυτο αρσενικό του forum,
Paparazzi!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paparazzi στις Δευ Ιουν 28, 2010 2:04 am, 1 φορά
Paparazzi
Paparazzi
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : ΕΔΕΜ
Ασχολίες : Μυστηκά της Εδέμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Ιουν 28, 2010 2:02 am

Izabella29 έγραψε:Σήμερα μιας και είναι τελευταίο επεισόδιο θα πω πως μου άρεσε και θα το χαρώ!
Ήμουν προετοιμασμένη για το τι θα δω και παρ'ότι η παρέα δεν είναι το αγαπημένο μου πιστεύω πως άξιζε το επεισόδιο να αφιερωθεί στον Μπουγιούρη γιατί είναι άξιος ηθοποιός και φέτος αδικήθηκε πολύ.Αυτό λοιπόν του άξιζε και με το παραπάνω.

Για μένα το επεισόδιο είχε 4 καταπληκτικές ερμηνείες σήμερα:Μπουγιούρης,Σταύρου,Παπά και Πολυχρονίδη...α! και φυσικά Μπισμπίκης(πλακίτσα για να αποφορτίσω το κλίμα)!Με καθήλωσαν ακόμη και αν οι 2 τελευταίες είχαν μικρές σχετικά σκηνές.

-Στις αποχαιρετιστήριες σκηνές τρελάθηκα με Μπουγιούρη-Παπά-Νεφελάκι και με Μπουγιούρη-Διονά.Απλά : respect :
Μ'άρεσαν τρελά τα λόγια που αντάλλαξε με την Μελίτα και-αν και με ξάφνιασε-το φιλί που της έδωσε το βρήκα πολύ γλυκό.Ο Μάνος είναι γαϊδούρι με περικεφαλαία αλλά λόγω Μπουγιούρη σήμερα έβγαλα τον ρεαλισμό και την λογική από την οπτική των πραγμάτων και στεναχωρέθηκα πολύ που φεύγει ((
Η Μαρίλια τον είπε μπαμπά και πιστεύω ότι αυτό το "μπαμπά σ'αγαπώ" της Μαρίλιας και της Νεφέλης είναι που παίρνει μαζί του φεύγοντας.
Στην σκηνή που αναπολέι μόνος του επίσης : respect : στον Παναγιώτη!!


-Η παρέα και η κατασκήνωση ήταν συμπαθητική.Δεν θέλω να χαλάσω γενικά την αίσθηση που άφησε σε πολλούς το επεισόδιο.Μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι όντως ευαισθητοποιήθηκαν απλά εμένα με ενοχλεί ο τόσος παλιμπαιδισμός Razz
Λίγο περίεργη μου φάνηκε η σκηνή που όλοι φιλιόντουσαν...δεν ήταν βρε παιδιά?Και γιατί η Δάφνη έγδυσε τον Νικόλα??Τέλος πάντων...:shock:
Είχα και την μάνα μου εδώ σήμερα(ήρθε να μαζέψει την τρελή φοιτήτρια) και τους έβλεπε να φιλιούνται και αναρωτιόταν "αυτοί γιατί φιλιούνται αιώνια?"
Νομίζω πως το όλο αστείο για μένα κλίμα της παρέας το χάλασε αρκετά η γκρίνια-μιρμιρίαση-σπαζα***δίαση του Νικόλα.Οκ είναι γκρινιάρης γενικώς αλλά μήπως παραήταν σήμερα?



-Η σκηνή Μελίτας-Στέφανου ήταν από τις κορυφαίες για μένα!Η αντίδρασή του όλα μα όλα τα λεφτά!ΌΛΑ ΟΜΩΣ!Τέτοια αντίδραση πηγαίας χαράς με τρέλανε.Μακάρι ένα τόσο ευχάριστο νέο να μπορούσαν να το χαρούν,αλλά επειδή είμαι επίμονη πιστεύω πως τα πράγματα θα φτιάξουν.Η Μελίτα θα δει καθαρά και εκείνος θα αποδείξει σε όλους ότι είναι καθαρός.Αυτό που θέλω πάνω απ'όλα όμως είναι στην γέννηση αυτού του παιδιού να είναι παρών ο πατέρας του,να υπάρχει ευτυχία.Η Μελίτα γέννησε με άγνοια του που και με ποιά ήταν ο άντρας της,ο Στέφανος δεν παρίστατο(γιατί δεν θεωρήθηκε αναγκαίο από κάποιους) στην γέννηση του παιδιού του...τώρα όμως θέλω να είναι εκεί και να της κρατάει το χέρι όπως της αξίζει.Η γυναίκα που αγαπάει δεν πρέπει να είναι δυστυχισμένη... Love!


-Η πορεία του ρόλου της Νταίζης δεν ξέρω ποιά είναι...Δεν θέλω πάντως να δω μια ακόμα αγιοποίηση αλά Εύα.
Σήμερα ήταν εκπληκτική.Την λυπήθηκα και φυσικό είναι αφου αυτά που βίωσε είναι απλά αποτρόπαια.Δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι τι κάνει ένας βιασμός στον ψυχισμό ενός μικρού κοριτσιού.Πράγματι η μάνα της την διέλυσε και την κατάντησε κακιασμένη και αδίστακτη.Ξέρει τι είναι και δεν ζητάει συγχωροχάρτια και γι'αυτό εκτιμώ για την ώρα αυτό τον χαρακτήρα σαν δημιούργημα.Την Αντιγόνη δεν λυπάμαι γιατί είναι ο θύτης.Κατέστρεψε πολλές ζωές και περισσότερο απ'όλες του ίδιου της του παιδιού επειδή ο πατέρας ήταν σκάρτος.Τι θα πει ήταν το παιδί του Λύτρα?Ήταν το δικό ΤΗΣ παιδί...αυτό έπρεπε να σκεφτεί και αυτό πρέπει να σκέφτονται όλες οι γυναίκες.Για μένα όταν μια γυναίκα θέλει να γίνει μάνα ή είναι έγκυος από το παιδί ανθρώπου που όντως αποδείχθηκε σκάρτος,αυτό πρέπει να σκέφτεται.Ξέρω γυναίκα που κράτησε παιδί από βιασμό και έχω ακούσει για πολλές που το κάνουν,δεν ξέρω αν θα μπορούσα,αλλά για μένα είναι άξιες μάνες και με το παραπάνω.Δεν βάζουν τον εαυτό τους πιο πάνω,αλλά το παιδί τους.


-Το γεύμα της παρέας πολύ άστοχο...και εννοώ το όλο σκηνικό και κυρίως τις παγωμένες ατάκες του Λουκά.Εκείνη τη στιγμή ειδικά που είπε κάτι για ένα δυστυχές και ένα ευτυχές γεγονός και είπε την κρυάδα του αιώνα ήμουν έτοιμη να κλείσω την τηλεόραση.Η μάνα μου που άκουγε(χωρίς βέβαια να καταλαβαίνει τα μισά) γυρνάει και μου λέει "αυτά ακούω και δεν θα το έβλεπα ποτέ αυτό το έργο".Να πω ότι της ρίχνω άδικο...δεν θα το πω!!lol!
Επίσης δεν μ'άρεσαν οι ερμηνείες...αγκαλιάστηκαν για τον αποχαιρετισμό και μετά Νικόλας-Δάφνη-Νόρα-Λουκάς έκαναν πως ψιλοκλαίνε και ρουφούσαν μύτες αλλά δεν με έπεισαν καθόλου.Δεν είχαν μπει και πολύ στο κλίμα?Τι να πω... ;/


-Φαν Εύας-Μάνου δεν ήμουν και δεν είμαι,αλλά για τους φαν λογικά θα ήταν συγκινητική στιγμή(?)
Εμένα μου φάνηκε αστεία σαν ατάκα η ταυτοποίηση των σκιών...πολύ μελό,αλλά οκ το πάλεψα.


-Ο Σταύρου απλά δεν υπήρχε σήμερα.Στην σκηνή με την μάνα του δεν νομίζω πως χρειάζεται να πω περαιτέρω.Το πήρε και έφυγε.Τι σκιές και Μάνοι μου λες εμένα...αυτή η εικόνα και αυτή η κραυγή έμεινε αποτυπωμένη στο μυαλό μου από το φινάλε.
Επάξια δικό του oscar


-Αυτό με τον Χατζημπούκλα ήταν η ανατροπή να υποθέσω?Τι ανατροπάρα!!Βασικά ήταν κάτι που δεν θα σκεφτόμουν διότι συνήθως χρησιμοποιώ λογική και μας είχαν δείξει(άλλο που το άλλαξαν) ότι την είχε φάει στο κεφάλι.Άνθρωπος που την τρώει στο κεφάλι από τέτοια απόσταση δεν ζει στον αιώνα τον άπαντα!Και μας δείχνουν πως όχι μόνο ζει,αλλά μιλάει και κανονικά και κρίνει κιόλας ότι είναι περδίκι!! slap Αυτός που τον σκότωσε ίσως είναι δικός μας,ίσως είναι και νεκρανάσταση κάποιου...δεν έχω ιδέα.Το σίγουρο είναι πάντως πως η επιστήμη έχει προοδεύσει τόσο που οι ιατροδικαστές μπορούν να πουν ποιά είναι η αιτία θανάτου κάποιου και μέχρι στιγμής είχαν μιλήσει για όπλο φόνου και όχι για χέρια φόνου.Χέρι προκάλεσαι τον θάνατο και ο ιαστροδικαστής σίγουρα το ξέρει.Τι κάθομαι και φιλοσοφώ...τρύπες κι άλλες τρύπες!Λες και ο Σταυρίδης που τόσο επεδίωκε αυτόν τον θάνατο και τον προετοίμαζε χρόνια ολόκληρα θα άφηνε έτσι χωρίς να τον τσεκάρει και θα έφευγε.


-Τι ξέχασα...τι ξέχασα...τον Μπισμπίκη βρε παιδιά!Δεν μου έκανε καλή πρώτη εντύπωση αλλά επιφυλάσσομαι.Μηχανή και δεν συμμαζεύεται!Σηκώνει το κινητό,δεν προλαβαίνει ούτε καν να καλέσει και εκείνος λέει τις φοβερές ατάκες του!Δεν μ'άρεσε ούτε ο τρόπος,ούτε το ύφος...ίσως όμως ήταν τρακαρισμένος ο άνθρωπος και λογικό.



Γενικώς ένα επεισόδιο με ορισμένες πολύ καλές για μένα σκηνές.Πραγματικά αδυμονώ για τον τρίτο κύκλο!!!

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός Izabella29 και εννοείται πως συμφωνώ. Αν και εμένα ο Μπισμπίκης μου άρεσε - τον βρήκα κανονικό θηρίο Siga... .
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από LIBRA Δευ Ιουν 28, 2010 2:03 am

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ.....ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ Η ΥΠΕΡΒΟΛΗ!!!!ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΑ ΕΦΗΒΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΣΑΡΑΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.........


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ........Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 00020425




Υ.Γ Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙΕπεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 0002041D
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Δευ Ιουν 28, 2010 2:05 am

Paparazzi έγραψε:
***ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ***



Νταίζη-Μήτσουλας: Μα την Παναγία, δεν τους αντέχω άλλο! Ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο ασχολήθηκαν (έστω και για λίγο) μαζί τους;; Μα είναι ποτέ δυνατόν; (Όπως λέει και η Νταιζάρα)... Και σιγά το μπλουζάκι! Με τα λεφτά που υποτίθετε ότι έχει αυτός... μόνο για πατσαβούρι θα του χρησιμεύσει...

Στέφανος-Χρήστος: Ο Χρήστος ήξερε αλλά δεν είχε σχέση με αυτά! Οπότε λάθος άτομο απειλείς!

Μάνος-Ηλίας: Κλασσική σκηνή... τίποτα το συναρπαστικό!

Μάνος-Ρούσσος: Καιρό είχα να τους δω έτσι... Τώρα που φεύγεις Μάνο, όλοι σε αγαπάνε! Ακόμα και η Αμαλίτσα!!

Μάνος-Μελίτα: Ωραία σκηνή! Αλλά αφού ρε Μάνο την θες ευτυχησμένη, γιατί δεν της είπες την αλήθεια για τον Στέφανο; ή θα δούμε τον πραγματικό Καρτάλη στον 3° κύκλο... ωχ!

Μάνος-Νεφέλη: Και κατάλαβε τώρα το νιάνιαρο, τι είναι ο υπολογιστής!

Μάνος-Μαριλλού: Τον έχει ξαναπεί "μπαμπά/πατέρα"; Ωραία σκηνή! ++

Κατασκήνωση: Λίστα Νόρας - Ατάκες Λουκά, ήταν όλα τα λεφτά!! Γκρίνιες κλπ όμως δεν μπορώ να καταλάβω... μια νύχτα θα πάτε μόνο... Όσο για φαγητό και τουαλέτα... το μέρος δεν υποτίθετε ότι είναι κοντά στο σπίτι του Νικόλα και της Δάφνης; Αφού όποτε μαζευόντουσαν εκεί, περνούσαν μια βόλτα και από αυτό το μέρος... Οπότε μάλλον αυτά είναι μερικά σεναριογραφικά λάθη, για να δώσουν λίγο γέλιο στην εικόνα! Η βροχή και αυτή λίγο άκυρη... Αλλά έπρεπε να βρέξει!

Μάνος-Εύα: Όλες τους οι στιγμές ήταν φοβερές! Οι 2 σκιές τους, έγιναν μια! Για άλλη μια φορά επαληθεύτηκε ο Μάνος... Κρίμα που φεύγει... πραγματικά κρίμα!

Σχετικά με την δολοφονία: Με χάλασε ταμάλα! 1ον γιατί τον πέτυχε στο κεφάλι με την σφαίρα και έζησε (!!!) και δεύτερον γιατί και στον 3° κύκλο θα είναι το βασικό θέμα που θα μας ταλαιπορεί... Οπότε το θέμα "Φώτης" νομίζω το ξεχνάμε! Τώρα οι υποψήφιοι δολοφόνοι είναι πολλοί! Ρούσσος (δεν το νομίζω), Χρήστος, Τέρης (το πιο πιθανό! νέο πρόσωπο στην σειρά, ύποπτος φαίνεται, άρα γιατί να μην είναι και ο δολοφόνοςWink

Αντιγόνη Αυτοκτωνίδη-Γιος Στέφανος: Τώρα κλαις! Γιατί κλαις, εσύ δεν είσουν που την κατηγορούσες εχθές; by the way, πολύ δυνατή σκηνή!

Νέο πρόσωπο: Ποιος είναι αυτός; Τι θέλει στην Εδέμ; Σε ποιον μιλούσε; Έχει σχέση με την δολοφονία; Γιατί δεν φορούσε κράνος; affraid affraid


Μετά τιμής,
το απόλυτο αρσενικό του forum,
Paparazzi!
Συμφωνω σχεδον στα περισσοτερα,αλλα μπορω να σταθω στο σχολιο"Γιατί δεν φορούσε κράνος; ΑΠΛΑ ΘΕΙΚΟ gelio gelio
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 16 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης