Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

+42
maria*
Foulitsa
kapetanissa
edem4ever
evanna
KatsaroYpotheto
elenh
Aria
alkisti
angeliga
aglaitsa
fanlouknor
evaki16
xalkate
loukasnora
Δ.Μπέλλος
nefelik
stephanos13
pasxalitsa
sifantid
marakii
sarita
FieryRed
tsourdalitsa
annoula!
taradoula
Caroline
fay
Ezantakou
fantina
afroditi_norakii
Cancoon
JESSIE
panpetrakatsi
Ρεγγίνα!
tzibirdika
Καρ-Mik
ntina fan
gxnel
loukitsa
Dimitraaa
Clarabelle
46 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 42% 
[ 32 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 75
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Φεβ 18, 2011 9:53 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:Αυτό που πάντα μου άρεζε στην Μελίτα είναι το ότι ποτέ δεν έκρινε αυστηρά κανέναν αλλά έδειχνε επιείκεια στα ανθρώπινα
"....Να κόψετε το λαιμό σας.... " Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 767325


H Mελίτα να κρίνει αυστηρά; Γιατί το λές; Έκρινε ποτέ αυστηρά την Εύα; Τον πατέρα του παιδιού της μήπως; Τον πατέρα της που πάντα τον περιέβαλλε με αγάπη; Πότε έκρινε η Μελίτα; Δεν έκρινε μόνο χαστούκιζε μέσα στους δρομους σαν την τελευταία κυράτσα και άδειαζε τον πατέρα της και τον πατέρα του παιδιού της.


Καρ-Mik έγραψε:
και αυτό που ποτέ δεν μου άρεσε στους φεγγαροπετρίτες είναι η ευκολία με την οποία κρίνουν σκληρά και άτεγκτα οποιονδήποτε βρίσκεται εκτός της παρέας τους.
Αν η Μελίτα δεν θέλει να το σχολιάζει η Νόρα τα προσωπικά της, να τα
κρατάει μακριά απο την Νόρα. Να μην τα σχολιαζει σε ένα γραφείο που
υποτίθεται είναι εκεί για να δουλευει.
Και το ''κρίνω'' με το ''σχολιάζω'' έχουν μεγάλη διαφορά. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος φιλόλογος για να την γνωρίζει.


Τώρα να θυμηθώ εγώ οτι κάποιοι φεγγαροπετρίτες ήξεραν την ιστορία της με το Στέφανο και δεν την έδωσαν στην Εύα ή θα γίνω κακιά; Της στάθηκαν και το ξέρει κι αυτός είναι ο λόγος που πάει και τους φορτώνει την κλαούνα της. Όταν όμως θέλει να έχει κάποιον να του ζαλίζει κάθε μέρα το κεφάλι με τη μίρλα της πρέπει να ακούει και την κριτική του. Τι να κάνουμε έτσι πάνε αυτά


Καρ-Mik έγραψε:.
Το σημερινό επεισόδιο επανέφερε μετά από πολύ καιρό αυτό το σκηνικό.
Πολύ εύκολα κρίνει η Νόρα την Μελίτα, όταν η ίδια είχε φτάσει στο σημείο να ζητάει χρήματα από τους γονείς της (!) για να πληρώσει τους τότε εκβιασμούς της Νταίζης προς τον Λουκά αλλά και επίσης προκειμένου αυτή και ο Λουκάς να κάνουν ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη!!! Φυσικά όταν η Μελίτα ρώτησε την Νόρα αν αυτή θα έκανε το ίδιο, η Νόρα δεν ήξερε τι να πει.
Η Νόρα απάντησε, και ηξερε πολύ καλά τι να πει. Είπε οτι δεν είναι το ίδιο. Και - φυσικά- δεν είναι.

-Γιατί ο Λουκάς δεν ήταν μπλεγμένος σε παράνομες δουλειές και φόνους
-ΓΙατί ο Λουκάς αποδυκνεει την αγαπη του στην Νόρα, σε αντίθεση με τον Στέφανο.
-Γιατί η Νόρα δεν ξεπούλησε την περιουσία της, για μια αγάπη που δεν είναι ακόμα σίγουρη οτι της έχει.
-Γιατί ο σκοπός της Νόρας δεν ήταν να μην δώσει κάποια άλλη τα λεφτά και βγει ο σούπερ σωτήρας.

Αλλα και τώρα να γινόταν δεν είναι το ίδιο.

-Γιατί η Νόρα δεν έχει ένα παιδί , οπως η Νεφέλη. Γιατί και της Νόρας το παιδί, ακόμα και να του στερήσει την περιουσία του, θα το κάνει για χάρη του πατέρα ΤΟΥ, και όχι του γκόμενου της. Η Μελίτα θα στερήσει περιουσία απο την Νεφέλη, οχι για τον πατέρα της Νεφέλης , αλλα για ένα γκόμενο.
-Γιατί η Νόρα δεν απαίτησε περιουσιες και μερίδια απο του γονείς της.



Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά
Η Νόρα ζήτησε απ την μητέρα της να τη διευκολύνει αν δεν κάνω λάθος. Είναι εργαζόμενη και κάποια στιγμή θα τα επέστρεφε. Ζήτησε ένα μικροποσό και η μητέρα της το έδωσε. Το ίδιο και με τα χρήματα που πήρε για να πάει διακοπές. Η απόσταση απ το ζητάω δανεικό ένα μικροποσό για να διευκολυνθώ μέχρι ζητάω τη μισή περιουσία του πατέρα μου με το έτσι θέλω είναι τεράστια. Πες μου σε τι διαφέρει η Μελίτα απ τη Νταίζη; Κι η μια και η άλλη απαιτούν αυτά που ''δικαιούνται'' Μη ρωτήσεις πως τα δικαιούνται είναι κάτι που δεν το ξέρω.


Καρ-Mik έγραψε:

Αυτό το τρίγωνο Ρούσσος – Μελίτα-Στέφανος, είναι μακράν το πιο ιντριγκαδόρικο στο σίριαλ.
Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984
Έχει δυνατές και αμφίρροπες συγκρούσεις. Εν προκειμένω ο Ρούσσος και ο Στέφανος, πολύ κακώς, έχουν βάλει την Μελίτα στην μέση και ξεσπούν σε αυτήν την καχυποψία και την κόντρα που έχουν ο ένας με τον άλλον.
Στην συγκεκριμένη, μόνη της η Μελίτα μπήκε στην μέση.


Αυτο που βαφτίζουμε ίντριγκα τις απαιτήσεις μιας κακομαθημένης εγωίστριας πολύ μου αρέσει. Με διασκεδάζει Πρήζουμε με τη ζήλεια και την κατινιά μας το σύντροφό μας, πρήζουμε με τις απαιτήσεις και την αχαριστία μας τον πατέρα μας κι αυτό είναι ίντριγκα; Καινούριες ένοιες στην Ελληνική γλώσσα. Αυτά βλέπουν οι ξένοι και ζητάνε να την απλοποιήσουμε. lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Φεβ 18, 2011 9:56 pm

[quote="Cancoon"]Αλλά έτσι είναι η ζωή. Αντιγυρίζει. Κι εκεί που καθόνταν όλοι ωραία ωραία και το ‘παιζαν τιμητές των πάντων, τους ήρθε η βόμβα: και εξώδικο για την απομάκρυνση από την Εδέμ και αγαπούλες Νταίζης – Στέλλας.


Για όλα τα υπόλοιπα που σχολίασες με κάλυψαν οι προλαλήσασες. Για το συγκεκριμένο έχω να πω ότι ήταν ό,τι πιο άθλιο και αηδιαστικό έχω δει στο σημερινό επεισόδιο και ίσως και στη σειρά γενικά. Μια μητέρα υποστηρίζει ανοιχτά και με θέρμη μια γυναίκα που μόλις τη γνώρισε και για την οποία έχει πληροφορηθεί τα χειρότερα, μια γυναίκα που έχει φερθεί απαίσια στην ίδια της την κόρη, την έχει πληγώσει, πήγε να τη χωρίσει από τον άνθρωπο που αγαπάει, και στο καπάκι τη συμπονά για το ίδιο ακριβώς που έπαθε και η κόρη της, βιασμό. Μιλάει μπροστά στη Νόρα για το βιασμό της Νταίζης χωρίς καν να σκεφτεί το δικό της παιδί και τη δική του τραυματική εμπειρία, και επιπλέον πίστεψε πολύ εύκολα τα περί βιασμού της Νταίζης αλλά αρνήθηκε να πιστέψει όλα τα υπόλοιπα, τα κατορθώματά της που έχουν πληγώσει τόσους κι έχουν ανακατέψει κόσμο. Και τέλος να ακούει τη Νταίζη να μιλάει προσβλητικά για τη Νόρα μπροστά της και να μην αντιδρά. Αυτό εσύ το επικροτείς; Ποια μητέρα θα φερόταν έτσι σε κάποιον που έκανε κακό στο παιδί της;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Φεβ 18, 2011 10:07 pm

Clarabelle έγραψε:
H Mελίτα να κρίνει αυστηρά; Γιατί το λές; Έκρινε ποτέ αυστηρά την Εύα; Τον πατέρα του παιδιού της μήπως; Τον πατέρα της που πάντα τον περιέβαλλε με αγάπη; Πότε έκρινε η Μελίτα; Δεν έκρινε μόνο χαστούκιζε μέσα στους δρομους σαν την τελευταία κυράτσα και άδειαζε τον πατέρα της και τον πατέρα του παιδιού της.
Ακριβώς ! Και όχι μόνο αυτό, η Μελίτα έχει ακόμα ένα χειρότερο γνώρισμα. Κρίνει αυστηρά συνέχεια, αλλα ανάλογα με τις ανάγκες της (Λεφτά, κάποιον να κλαφτεί, παρέες) ξεχνάει τι κράζει.
Πόσες φορές κράζει την Αμαλία και την βρίζει, αλλα στην ανάγκη μανούλα και μανούλα μου?
Πόσες φορές κράζει τον Πετρο και τα χρήματα του τα βρώμικα, αλλα πάντα τα ζητάει?
Πόσες φορές έκραξε την παρέα, αλλα όταν θέλει κάποιον να πρήξει πάει εκεί?
Ξεχνάμε οτι αφού τους είπε να κόψουν το λαιμο τους, μετά απο λίγο, η ίδια πήγαινε στο γραφείο των Λουκανορακίων να κλαφτεί?

Τώρα να θυμηθώ εγώ οτι κάποιοι φεγγαροπετρίτες ήξεραν την ιστορία της με το Στέφανο και δεν την έδωσαν στην Εύα ή θα γίνω κακιά; Της στάθηκαν και το ξέρει κι αυτός είναι ο λόγος που πάει και τους φορτώνει την κλαούνα της. Όταν όμως θέλει να έχει κάποιον να του ζαλίζει κάθε μέρα το κεφάλι με τη μίρλα της πρέπει να ακούει και την κριτική του. Τι να κάνουμε έτσι πάνε αυτά
Η Μελίτα θέλει κάποιον δίπλα της , μόνο για να της χαιδεύει τα αυτιά, να βλογάει τις πράξεις της, να παίρνει το μέρος της, και να κράζει τους αντιπάλους, να της λέει οτι πάντα είναι σωστή. ....



Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά
Η Νόρα ζήτησε απ την μητέρα της να τη διευκολύνει αν δεν κάνω λάθος. Είναι εργαζόμενη και κάποια στιγμή θα τα επέστρεφε. Ζήτησε ένα μικροποσό και η μητέρα της το έδωσε. Το ίδιο και με τα χρήματα που πήρε για να πάει διακοπές. Η απόσταση απ το ζητάω δανεικό ένα μικροποσό για να διευκολυνθώ μέχρι ζητάω τη μισή περιουσία του πατέρα μου με το έτσι θέλω είναι τεράστια. Πες μου σε τι διαφέρει η Μελίτα απ τη Νταίζη; Κι η μια και η άλλη απαιτούν αυτά που ''δικαιούνται'' Μη ρωτήσεις πως τα δικαιούνται είναι κάτι που δεν το ξέρω.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω κάτι. Η Νόρα και ο Λουκας πήγαν διακοπές με τα χρήματα που τότε η Νταίζη δεν είχε δεχτεί. Αρα αυτά τα 3 χιλιάρικα που θα της έδινε, τα χαλάσανε στις διακοπές τους. Αν θυμάμαι καλά.

Η διαφορά όπως και να χει στο ποσό είναι τεράστια. Αλλο 3 χιλιάδες που είχε ζητήσει η Νόρα, και άλλο μια περιουσία.
Εκτός απο αυτό, η Νόρα δεν απαίτησε χρήματα απο την μάνα της, και σίγουρα δεν απαίτησε ''το κομμάτι της περιουσίας της''.


Αυτο που βαφτίζουμε ίντριγκα τις απαιτήσεις μιας κακομαθημένης εγωίστριας πολύ μου αρέσει. Με διασκεδάζει Πρήζουμε με τη ζήλεια και την κατινιά μας το σύντροφό μας, πρήζουμε με τις απαιτήσεις και την αχαριστία μας τον πατέρα μας κι αυτό είναι ίντριγκα; Καινούριες ένοιες στην Ελληνική γλώσσα. Αυτά βλέπουν οι ξένοι και ζητάνε να την απλοποιήσουμε. Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 191984
Μαρία θα σε μαλώσω. Εχει διπλή έννοια η ίντριγκα. Πέρα απο αυτήν που ανέφερες. Ιντριγκαδόρικο είναι καθε τι που μας αρέσει να βλέπουμε στην οθόνη μας, ή θα φέρει στην οθόνη μας τον αγαπημένο μας ηθοποιό.

fay έγραψε:. Μια μητέρα υποστηρίζει ανοιχτά και με θέρμη μια γυναίκα
που μόλις τη γνώρισε και για την οποία έχει πληροφορηθεί τα χειρότερα,
μια γυναίκα που έχει φερθεί απαίσια στην ίδια της την κόρη, την έχει
πληγώσει, πήγε να τη χωρίσει από τον άνθρωπο που αγαπάει, και στο
καπάκι τη συμπονά για το ίδιο ακριβώς που έπαθε και η κόρη της, βιασμό.
Μιλάει μπροστά στη Νόρα για το βιασμό της Νταίζης χωρίς καν να σκεφτεί
το δικό της παιδί και τη δική του τραυματική εμπειρία, και επιπλέον
πίστεψε πολύ εύκολα τα περί βιασμού της Νταίζης αλλά αρνήθηκε να
πιστέψει όλα τα υπόλοιπα, τα κατορθώματά της που έχουν πληγώσει τόσους
κι έχουν ανακατέψει κόσμο. Και τέλος να ακούει τη Νταίζη να μιλάει
προσβλητικά για τη Νόρα μπροστά της και να μην αντιδρά. Αυτό εσύ το
επικροτείς; Ποια μητέρα θα φερόταν έτσι σε κάποιον που έκανε κακό στο
παιδί της;
Ακριβώς Φαίη,ακριβώς το ίδιο ανέφερα και γω. Η Αστέρω είναι τραγική!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 18, 2011 10:12 pm

Επανερχόμενη στο θέμα με την Στέλλα που έβγαλε συμπεράσματα για τη Νταίζη εντός δευτερολέπτου, απλά κοιτάζοντάς την στα μάτια, μήπως σκοπός των σεναριογράφων ήταν να το πάρουμε από την αστεία του πλευρά, παρά να αγανακτήσουμε? Είναι φανερό οτι θέλουν να την παρουσιάσουν σαν μιά αγαθιάρα, που αδυνατεί να δεί το κακό πουθενά, και δεν καταλαβαίνει που πάν τα τέσσερα.... Κάτι σαν αυτά που έλεγε ο Λουκάς, όταν βρισκόταν δήθεν σε αμνησία... Ομως τη βάζουν να λέει και μερικά σωστά, μεσ'στην αγαθοσύνη της, χωρις καν να το κάνει σκόπιμα ή να το αντιλαμβάνεται. Οπως όταν είπε στην Αμαλία οτι όταν χωρισει με τον "γλυκό" της Ευκλείδη, θέλει πολύ εκείνος να βρεί κάποια άλλη, για να είναι κι αυτός ευτυχισμένος... Δεν ήταν αυτό μπηχτή (αθέλητη εκ μέρους της Στέλλας) για την Αμαλία που θέλει και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Και να βρίζει και να απειλεί με διαζύγιο το Ρούσσο, αλλά και να τον έχει σκυλάκι στα πόδια της? Και ας μην είμαστε και τόσο σίγουροι οτι η Αμαλία θα ήταν αντίθετη στις όποιες ενέργειες της Μελίτας, αν αυτές δεν αφορούσαν αυτό που θεωρεί και ΔΙΚΗ της περιουσία. Αν δηλαδή επρόκειτο για τα λεφτά κάποιου άλλου, κι όχι τα δικά τους, δεν θα ήταν ούτε στο μισό τόσο κατηγορηματική.... Λίγες μέρες πριν δεν είχε λυσσάξει πώς τα καταφέρνει η Εύα και πάνε όλα τα λεφτά προς το μέρος της? Χαίρομαι βέβαια που έβαλε τη Μελίτα στη θέση της, αλλά δυστυχώς τις θεωρώ και τις δύο (μάνα και κόρη) ακριβώς του ιδίου φυράματος.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Φεβ 18, 2011 10:16 pm

fay έγραψε:
Cancoon έγραψε:Αλλά έτσι είναι η ζωή. Αντιγυρίζει. Κι εκεί που καθόνταν όλοι ωραία ωραία και το ‘παιζαν τιμητές των πάντων, τους ήρθε η βόμβα: και εξώδικο για την απομάκρυνση από την Εδέμ και αγαπούλες Νταίζης – Στέλλας.


Για όλα τα υπόλοιπα που σχολίασες με κάλυψαν οι προλαλήσασες. Για το συγκεκριμένο έχω να πω ότι ήταν ό,τι πιο άθλιο και αηδιαστικό έχω δει στο σημερινό επεισόδιο και ίσως και στη σειρά γενικά. Μια μητέρα υποστηρίζει ανοιχτά και με θέρμη μια γυναίκα που μόλις τη γνώρισε και για την οποία έχει πληροφορηθεί τα χειρότερα, μια γυναίκα που έχει φερθεί απαίσια στην ίδια της την κόρη, την έχει πληγώσει, πήγε να τη χωρίσει από τον άνθρωπο που αγαπάει, και στο καπάκι τη συμπονά για το ίδιο ακριβώς που έπαθε και η κόρη της, βιασμό. Μιλάει μπροστά στη Νόρα για το βιασμό της Νταίζης χωρίς καν να σκεφτεί το δικό της παιδί και τη δική του τραυματική εμπειρία, και επιπλέον πίστεψε πολύ εύκολα τα περί βιασμού της Νταίζης αλλά αρνήθηκε να πιστέψει όλα τα υπόλοιπα, τα κατορθώματά της που έχουν πληγώσει τόσους κι έχουν ανακατέψει κόσμο. Και τέλος να ακούει τη Νταίζη να μιλάει προσβλητικά για τη Νόρα μπροστά της και να μην αντιδρά. Αυτό εσύ το επικροτείς; Ποια μητέρα θα φερόταν έτσι σε κάποιον που έκανε κακό στο παιδί της;

Επειδή δεν θα πάρεις απάντηση απο εκεί που περιμένεις, να σου απαντήσω εγώ....
ΝΑΙ μερικοί το επικροτούν αυτό γιατί το θεωρούν τιμωρία για τους "λαιμοκομμένους".....
Αν το δούμε όμως αντικειμενικά, έχεις απόλυτο δίκιο.... Η σημερινή συμπεριφορά της Στέλλας δεν αρμόζει ούτε στο ελάχιστο σε μια μάνα που το παιδί της έχει περάσει επίσης απο δύσκολες καταστάσεις....!!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από taradoula Παρ Φεβ 18, 2011 10:17 pm

JESSIE έγραψε:Επανερχόμενη στο θέμα με την Στέλλα που έβγαλε συμπεράσματα για τη Νταίζη εντός δευτερολέπτου, απλά κοιτάζοντάς την στα μάτια, μήπως σκοπός των σεναριογράφων ήταν να το πάρουμε από την αστεία του πλευρά, παρά να αγανακτήσουμε? Είναι φανερό οτι θέλουν να την παρουσιάσουν σαν μιά αγαθιάρα, που αδυνατεί να δεί το κακό πουθενά, και δεν καταλαβαίνει που πάν τα τέσσερα.... Κάτι σαν αυτά που έλεγε ο Λουκάς, όταν βρισκόταν δήθεν σε αμνησία... Ομως τη βάζουν να λέει και μερικά σωστά, μεσ'στην αγαθοσύνη της, χωρις καν να το κάνει σκόπιμα ή να το αντιλαμβάνεται. Οπως όταν είπε στην Αμαλία οτι όταν χωρισει με τον "γλυκό" της Ευκλείδη, θέλει πολύ εκείνος να βρεί κάποια άλλη, για να είναι κι αυτός ευτυχισμένος... Δεν ήταν αυτό μπηχτή (αθέλητη εκ μέρους της Στέλλας) για την Αμαλία που θέλει και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Και να βρίζει και να απειλεί με διαζύγιο το Ρούσσο, αλλά και να τον έχει σκυλάκι στα πόδια της? Και ας μην είμαστε και τόσο σίγουροι οτι η Αμαλία θα ήταν αντίθετη στις όποιες ενέργειες της Μελίτας, αν αυτές δεν αφορούσαν αυτό που θεωρεί και ΔΙΚΗ της περιουσία. Αν δηλαδή επρόκειτο για τα λεφτά κάποιου άλλου, κι όχι τα δικά τους, δεν θα ήταν ούτε στο μισό τόσο κατηγορηματική.... Λίγες μέρες πριν δεν είχε λυσσάξει πώς τα καταφέρνει η Εύα και πάνε όλα τα λεφτά προς το μέρος της? Χαίρομαι βέβαια που έβαλε τη Μελίτα στη θέση της, αλλά δυστυχώς τις θεωρώ και τις δύο (μάνα και κόρη) ακριβώς του ιδίου φυράματος.....

Ομολογώ πως δεν την είχα σκεφτεί αυτή την εκδοχή και μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω την κατάσταση... ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Φεβ 18, 2011 10:25 pm

JESSIE έγραψε:Επανερχόμενη στο θέμα με την Στέλλα που έβγαλε συμπεράσματα για τη Νταίζη εντός δευτερολέπτου, απλά κοιτάζοντάς την στα μάτια, μήπως σκοπός των σεναριογράφων ήταν να το πάρουμε από την αστεία του πλευρά, παρά να αγανακτήσουμε? Είναι φανερό οτι θέλουν να την παρουσιάσουν σαν μιά αγαθιάρα, που αδυνατεί να δεί το κακό πουθενά, και δεν καταλαβαίνει που πάν τα τέσσερα.... Κάτι σαν αυτά που έλεγε ο Λουκάς, όταν βρισκόταν δήθεν σε αμνησία... Ομως τη βάζουν να λέει και μερικά σωστά, μεσ'στην αγαθοσύνη της, χωρις καν να το κάνει σκόπιμα ή να το αντιλαμβάνεται. Οπως όταν είπε στην Αμαλία οτι όταν χωρισει με τον "γλυκό" της Ευκλείδη, θέλει πολύ εκείνος να βρεί κάποια άλλη, για να είναι κι αυτός ευτυχισμένος... Δεν ήταν αυτό μπηχτή (αθέλητη εκ μέρους της Στέλλας) για την Αμαλία που θέλει και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Και να βρίζει και να απειλεί με διαζύγιο το Ρούσσο, αλλά και να τον έχει σκυλάκι στα πόδια της? Και ας μην είμαστε και τόσο σίγουροι οτι η Αμαλία θα ήταν αντίθετη στις όποιες ενέργειες της Μελίτας, αν αυτές δεν αφορούσαν αυτό που θεωρεί και ΔΙΚΗ της περιουσία. Αν δηλαδή επρόκειτο για τα λεφτά κάποιου άλλου, κι όχι τα δικά τους, δεν θα ήταν ούτε στο μισό τόσο κατηγορηματική.... Λίγες μέρες πριν δεν είχε λυσσάξει πώς τα καταφέρνει η Εύα και πάνε όλα τα λεφτά προς το μέρος της? Χαίρομαι βέβαια που έβαλε τη Μελίτα στη θέση της, αλλά δυστυχώς τις θεωρώ και τις δύο (μάνα και κόρη) ακριβώς του ιδίου φυράματος.....

Αν ειναι ετσι όπως τα λες, τοτε εχουν χασει το χιουμορ τους οι σεναριογραφοι και απαιτω
να το ξαναβρουν και να δικαιωσουν τους τηλεθεατες!
Εγω δεν γελασα αλλα εκνευριστηκα και ενιωσα προδωμενη που τους εχω εμπιστοσυνη τοσα χρονια!
Μιλουν για δικαιωση των καλων και των
κακων χαρακτηρων και μονο αυτο δεν βλέπουμε πλεον.
Οι τηλεθεατες εχουν αγανακτησει με τη Νταίζη και εχουμε καταντησει η νεα ιστορια των Μυστικων να
εχει δομηθεί πάνω της κουτι!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Φεβ 18, 2011 10:30 pm

taradoula έγραψε:
JESSIE έγραψε:Επανερχόμενη στο θέμα με την Στέλλα που έβγαλε συμπεράσματα για τη Νταίζη εντός δευτερολέπτου, απλά κοιτάζοντάς την στα μάτια, μήπως σκοπός των σεναριογράφων ήταν να το πάρουμε από την αστεία του πλευρά, παρά να αγανακτήσουμε? Είναι φανερό οτι θέλουν να την παρουσιάσουν σαν μιά αγαθιάρα, που αδυνατεί να δεί το κακό πουθενά, και δεν καταλαβαίνει που πάν τα τέσσερα.... Κάτι σαν αυτά που έλεγε ο Λουκάς, όταν βρισκόταν δήθεν σε αμνησία... Ομως τη βάζουν να λέει και μερικά σωστά, μεσ'στην αγαθοσύνη της, χωρις καν να το κάνει σκόπιμα ή να το αντιλαμβάνεται. Οπως όταν είπε στην Αμαλία οτι όταν χωρισει με τον "γλυκό" της Ευκλείδη, θέλει πολύ εκείνος να βρεί κάποια άλλη, για να είναι κι αυτός ευτυχισμένος... Δεν ήταν αυτό μπηχτή (αθέλητη εκ μέρους της Στέλλας) για την Αμαλία που θέλει και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Και να βρίζει και να απειλεί με διαζύγιο το Ρούσσο, αλλά και να τον έχει σκυλάκι στα πόδια της? Και ας μην είμαστε και τόσο σίγουροι οτι η Αμαλία θα ήταν αντίθετη στις όποιες ενέργειες της Μελίτας, αν αυτές δεν αφορούσαν αυτό που θεωρεί και ΔΙΚΗ της περιουσία. Αν δηλαδή επρόκειτο για τα λεφτά κάποιου άλλου, κι όχι τα δικά τους, δεν θα ήταν ούτε στο μισό τόσο κατηγορηματική.... Λίγες μέρες πριν δεν είχε λυσσάξει πώς τα καταφέρνει η Εύα και πάνε όλα τα λεφτά προς το μέρος της? Χαίρομαι βέβαια που έβαλε τη Μελίτα στη θέση της, αλλά δυστυχώς τις θεωρώ και τις δύο (μάνα και κόρη) ακριβώς του ιδίου φυράματος.....

Ομολογώ πως δεν την είχα σκεφτεί αυτή την εκδοχή και μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω την κατάσταση... ))



Εγώ να πω την αμαρτία μου, δεν μπορώ να την δικαιολογήσω.
Δεν είναι μια γυναικούλα που δεν ξέρει τίποτα πέρα από το νοικοκυριό της και άρα δεν μπορεί να φανταστεί τι γίνεται... είναι υποτίθεται φιλόλογος με σπουδές και στην ψυχολογία άρα κάθε άλλο παρά αγαθούλα θα την χαρακτήριζα.. αν μη τι άλλο θα έπρεπε να μπορεί να κρίνει τους ανθρώπους!
Αλλά έστω και ότι είναι αγαθούλα, όταν η κόρη σου έχει μια απαγωγή (και δυο τώρα που το σκέφτομαι), έναν βιασμό και μια έκτρωση στο ιστορικό της, συμπονάς πρώτα αυτή κι όχι μια εν δυνάμη φόνισσα. Τότε που γίνονταν αυτά το Αστέρι ήταν άφαντο και τώρα που εμφανίστηκε μια κουβέντα για όλα αυτά δεν την έκαναν.
Επιπλέον όταν ξέρεις ότι η Νταίζη πήγε να χαλάσει την ευτυχία του παιδιού σου, δεν την καλοδέχεσαι και είσαι έτοιμη να πιεις καφέ μαζί της..

Μπορεί οι σεναριογράφοι να ήθελαν να το δώσουν με χιούμορ αλλά μάλλον απέτυχαν παταγωδώς... εξάλλου δραματική σειρά υποτίθεται ότι παρακολουθούμε... πόσο χιούμορ πια γκώσαμε!!!
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Φεβ 18, 2011 10:32 pm

tsourdalitsa έγραψε:

Εγώ να πω την αμαρτία μου, δεν μπορώ να την δικαιολογήσω.
Δεν είναι μια γυναικούλα που δεν ξέρει τίποτα πέρα από το νοικοκυριό της και άρα δεν μπορεί να φανταστεί τι γίνεται... είναι υποτίθεται φιλόλογος με σπουδές και στην ψυχολογία άρα κάθε άλλο παρά αγαθούλα θα την χαρακτήριζα.. αν μη τι άλλο θα έπρεπε να μπορεί να κρίνει τους ανθρώπους!
Αλλά έστω και ότι είναι αγαθούλα, όταν η κόρη σου έχει μια απαγωγή (και δυο τώρα που το σκέφτομαι), έναν βιασμό και μια έκτρωση στο ιστορικό της, συμπονάς πρώτα αυτή κι όχι μια εν δυνάμη φόνισσα. Τότε που γίνονταν αυτά το Αστέρι ήταν άφαντο και τώρα που εμφανίστηκε μια κουβέντα για όλα αυτά δεν την έκαναν.
Επιπλέον όταν ξέρεις ότι η Νταίζη πήγε να χαλάσει την ευτυχία του παιδιού σου, δεν την καλοδέχεσαι και είσαι έτοιμη να πιεις καφέ μαζί της..

Μπορεί οι σεναριογράφοι να ήθελαν να το δώσουν με χιούμορ αλλά μάλλον απέτυχαν παταγωδώς... εξάλλου δραματική σειρά υποτίθεται ότι παρακολουθούμε... πόσο χιούμορ πια γκώσαμε!!!

Δεν μπορει να είναι χιούμορ. Το να δικαιολογεί και να αναφέρει τους βιασμούς στην ήδη βιασμένη κόρη της δεν είναι χιούμορ.
Εκτός αν είναι τόσο μα τόσο κακο χιούμορ...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από FieryRed Παρ Φεβ 18, 2011 10:37 pm

Μόλις είδα το επεισόδιο και δεν έχω διαβάσει τα σχόλιά σας ήθελα απλως να δείξω τι αισθάνομαι για το σημερινό επεισόδιο με 2 εμοτικονς

Fskl Kotsides

..Από τα χειρότερα που έχω δει... Ίσως το χειρότερο...
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Φεβ 18, 2011 10:38 pm

JESSIE έγραψε:Επανερχόμενη στο θέμα με την Στέλλα που έβγαλε συμπεράσματα για τη Νταίζη εντός δευτερολέπτου, απλά κοιτάζοντάς την στα μάτια, μήπως σκοπός των σεναριογράφων ήταν να το πάρουμε από την αστεία του πλευρά, παρά να αγανακτήσουμε? Είναι φανερό οτι θέλουν να την παρουσιάσουν σαν μιά αγαθιάρα, που αδυνατεί να δεί το κακό πουθενά, και δεν καταλαβαίνει που πάν τα τέσσερα.... Κάτι σαν αυτά που έλεγε ο Λουκάς, όταν βρισκόταν δήθεν σε αμνησία... Ομως τη βάζουν να λέει και μερικά σωστά, μεσ'στην αγαθοσύνη της, χωρις καν να το κάνει σκόπιμα ή να το αντιλαμβάνεται. Οπως όταν είπε στην Αμαλία οτι όταν χωρισει με τον "γλυκό" της Ευκλείδη, θέλει πολύ εκείνος να βρεί κάποια άλλη, για να είναι κι αυτός ευτυχισμένος... Δεν ήταν αυτό μπηχτή (αθέλητη εκ μέρους της Στέλλας) για την Αμαλία που θέλει και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Και να βρίζει και να απειλεί με διαζύγιο το Ρούσσο, αλλά και να τον έχει σκυλάκι στα πόδια της? Και ας μην είμαστε και τόσο σίγουροι οτι η Αμαλία θα ήταν αντίθετη στις όποιες ενέργειες της Μελίτας, αν αυτές δεν αφορούσαν αυτό που θεωρεί και ΔΙΚΗ της περιουσία. Αν δηλαδή επρόκειτο για τα λεφτά κάποιου άλλου, κι όχι τα δικά τους, δεν θα ήταν ούτε στο μισό τόσο κατηγορηματική.... Λίγες μέρες πριν δεν είχε λυσσάξει πώς τα καταφέρνει η Εύα και πάνε όλα τα λεφτά προς το μέρος της? Χαίρομαι βέβαια που έβαλε τη Μελίτα στη θέση της, αλλά δυστυχώς τις θεωρώ και τις δύο (μάνα και κόρη) ακριβώς του ιδίου φυράματος.....


jessie μου πραγματικα προσπαθω να καταλαβω ποια μπορει να ειναι η αστεια πλευρα του πραγματος.Αστεια πλευρα να αφηνεις μια αγνωστη να προσβαλλει το παιδι σου μπροστα στα ματια σου?Αστειο ειναι να μιλας για βιασμο και να δικαιολογεις την αγνωστη ακομα για σενα κοπελα οταν η κορη σου εχει περασει ακριβως το ιδιο?
Αν οντως θελουν να το περασουν σαν αστειο πραγματικα λυπαμαι γιατι εχουν χασει την αισθηση του χιουμορ τους πλεον.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από FieryRed Παρ Φεβ 18, 2011 10:41 pm

Clarabelle έγραψε:
Ας σχολιάσω μερικά πράγματα

Όταν ξεκινούσε η σεζόν έλεγα οτι ο Νικόλας και η Δάφνη ο Λουκάς και η Νόρα έχουν ήδη βρει την Εδέμ τους και το μεγάλο στοίχημα της σεζόν ήταν να καταφέρει και η Εύα να βρεί τη δική της Εδέμ μιας κι ο έκτος της παρέας ο Μάνος την έχασε οριστικά.
Σήμερα ο Λουκάς σε μια συζήτηση με την Εύα έκανε ακριβώς αυτή την ανακεφαλαίωση. Ο κύκλος θα κλείσει όταν βρείς κι εσύ την ευτυχία της είπε
Μόνο που η Εύα με την απάντησή της έδειξε οτι το στοίχημα χάθηκε και η αποτυχία είναι παταγώδης.
Αυτή η γυναίκα που απάντησε οτι η ευτυχία δεν την θέλει είναι μια γυναίκα τσακισμένη.
Όσοι απο μας παρακολουθήσαμε την σειρά απ την αρχή ξέρουμε καλά οτι η Εύα όταν είναι ερωτευμένη δίνει και δίνεται. Δεν μένει πίσω παθητικά να περιμένει απ το Λευτέρη το Λουκά ή τον όποιον άλλον να λύσει τα προβλήματα και να της δώσει την ευτυχία στο πιάτο.
Η Εύα είναι η ηρωίδα που για τον έρωτά της μπήκε μπροστά σε μια σφαίρα, που ξεπούλησε το όνειρό της για το γυάλινο πύργο για να βοηθήσει τον άντρα που αγαπούσε να ορθοποδήσει.
Η ερωτευμένη Εύα θα είχε πάει στο Ρούσσο στο Στέφανο ακόμη και στην Εριέττα κι ας μην την γνωρίζει καλά και θα είχε πιέσει να βρεθεί μια λύση.
Αυτό που βλέπω είναι οτι απλά μας λένε οτι αγαπάει και μας δείχνουν οτι συμβιβάζεται. Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται επειδή δεν έχουν τη μαγκιά να παλέψουν μια δυνατή ερωτική ιστορία σαν αυτή του Μάνου και της Εύας ή αν θεωρούν οτι είναι αδύνατο να καταφέρουν να πείσουν έτσι όπως έφεραν τα πράγματα μιας κι ο χρόνος πια ειναι ελάχιστος αλλά έχουν εγκαταλείψει
Το ακραίο και το μεγάλο το εγκατέλειψαν προς χάριν του μέτριου και του μίζερου που αντιπροσωπεύει η Μελίτα και του χυδαίου που αντιπροσωπεύει η Νταίζη



Μαράκι συμφωνώ με όλο τον σχολιασμό σου αλλά σε αυτό το κομμάτι θα σταθώ γιατί έχεις απόλυτο δίκιο συν ότι μου άρεσε ο τρόπος που το έγραψες...

Υ.Γ Η Εύα Θεα στη φωτογράφιση!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από marakii Παρ Φεβ 18, 2011 10:44 pm

Δεν 3έρω αν θα ψηφίσω προς το παρόν λέω να σχολιάσω.....

Τη συμπαθώ τη Στέλλα αλλά με εκνέυρισε ...Άντε να δεχτώ οτί η Νταίζη είναι κουκλίτσα γιατί η Μαριάννα άσχημη ΔΕΝ είναι...Το οτί όμως έχει πληγωμένο βλέμμα (σιγά το κουτάβει μην 3εράσω) και οτί έχει περάσει πολλά τι να πω ...μη χ.......................χιλιοβραβευσω την κα Στέλλα για το πτυχίο ψυχολογίας της....Άντε.....Κάθεται η Νταιζάρα και προσβάλει τη Νόρα μπροστά στη μάνα της και εκείνη τίποτα Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 951465 Τώρα δεν 3έρω αν η Στέλλα γνωρίζει για τον βιασμό της κόρης της πάντως αν γνωρίζει θυμάται μόνο ότι την συμφέρει Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 118281


Μου άρεσε η σκηνή της παρέας επειδή ο Λουκάς αγκάλιασε τη Νόρα (έστω και λίγο) Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 681539 και επειδή μου άρεσε η ανακοίνωση του Νικόλα (αν και στεναχωρήθηκα για την Εδέμ μας) ήταν θα μπορούσα να πω δνατή σκηνή και επειδή μου άρεσε η Νόρα που αγκάλιασε τη Δάφνη



Στέλλα-Αμαλία: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 621900 Μου αρέσει το κομψό τους δίδυμο....

Δεν μου άρεσε η καμπαρτίνα που είχαν βάλει στην Ξυλά , δεν μου πολυπήγαινε με το κόνσεπτ

Νόρα-Αμαλία-Μελίτα :η Μελίτα ήταν καρά υπερβολάα του κ*ρ*τ* αλλά η Δρακουλάκη και η Πεφάνη ήταν ΘΕΑΡΕΣ Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 195890


Υγ:Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές
Θέλω να έρθει ο Ευκλείδης
Θέλω πιο πολύ παρέα
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από fay Παρ Φεβ 18, 2011 10:45 pm

Καρ-Mik έγραψε:
tsourdalitsa έγραψε:

Εγώ να πω την αμαρτία μου, δεν μπορώ να την δικαιολογήσω.
Δεν είναι μια γυναικούλα που δεν ξέρει τίποτα πέρα από το νοικοκυριό της και άρα δεν μπορεί να φανταστεί τι γίνεται... είναι υποτίθεται φιλόλογος με σπουδές και στην ψυχολογία άρα κάθε άλλο παρά αγαθούλα θα την χαρακτήριζα.. αν μη τι άλλο θα έπρεπε να μπορεί να κρίνει τους ανθρώπους!
Αλλά έστω και ότι είναι αγαθούλα, όταν η κόρη σου έχει μια απαγωγή (και δυο τώρα που το σκέφτομαι), έναν βιασμό και μια έκτρωση στο ιστορικό της, συμπονάς πρώτα αυτή κι όχι μια εν δυνάμη φόνισσα. Τότε που γίνονταν αυτά το Αστέρι ήταν άφαντο και τώρα που εμφανίστηκε μια κουβέντα για όλα αυτά δεν την έκαναν.
Επιπλέον όταν ξέρεις ότι η Νταίζη πήγε να χαλάσει την ευτυχία του παιδιού σου, δεν την καλοδέχεσαι και είσαι έτοιμη να πιεις καφέ μαζί της..

Μπορεί οι σεναριογράφοι να ήθελαν να το δώσουν με χιούμορ αλλά μάλλον απέτυχαν παταγωδώς... εξάλλου δραματική σειρά υποτίθεται ότι παρακολουθούμε... πόσο χιούμορ πια γκώσαμε!!!

Δεν μπορει να είναι χιούμορ. Το να δικαιολογεί και να αναφέρει τους βιασμούς στην ήδη βιασμένη κόρη της δεν είναι χιούμορ.
Εκτός αν είναι τόσο μα τόσο κακο χιούμορ...

Κι εγώ δεν το θεωρώ καθόλου αστείο αυτό. Δεν είναι απλώς κακό χιούμορ, είναι τραγικό και δεν έχει καμιά σημασία αν είναι φιλόλογος ή μια απλή νοικοκυρά, η στάση της απέναντι στη Νταίζη ήταν απαράδεκτη και προσβλητική για τη Νόρα. Είμαι βέβαιη ότι η Αγγέλα που είναι μια γυναίκα χωρίς σπουδές, χωρίς μόρφωση, χωρίς ''επαναπροσδιορισμούς και ενδοσκοπήσεις'', δεν θα αντιμετώπιζε ποτέ έτσι χαλαρά κι εγκάρδια κάποιον που έχει προσβάλει και πληγώσει την Εύα ή τη Μαρίλια. Το ίδιο πιστεύω και για την Αμαλία, που μπορεί να έχει δόσεις τρέλας και κατινιάς αλλά αν κάποιος είχε φερθεί άσχημα στο βλαστάρι της δεν θα του χαριζόταν. Σ' αυτό την παραδέχομαι και τη θεωρώ σκάλες ανώτερη από την κυρά Στέλλα από τη Μονεμβασιά που ήρθε να κάνει τους πάντες άνω κάτω. Και ούτε κι εγώ γέλασα με αυτή τη σκηνή, ήταν η χειρότερη του επεισοδίου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Φεβ 18, 2011 10:45 pm

Καρ-Mik έγραψε:Δεν μπορει να είναι χιούμορ. Το να δικαιολογεί και να αναφέρει τους βιασμούς στην ήδη βιασμένη κόρη της δεν είναι χιούμορ.
Εκτός αν είναι τόσο μα τόσο κακο χιούμορ...

Συμφωνώ απόλυτα! Αν έπρεπε να γελάσουμε κιόλας με αυτά που είδαμε, κάποιοι πρέπει να προχωρήσουν σε ενδοσκόπηση και να επαναπροσδιορίσουν το χιούμορ τους επιγόντως!!!

wall wall wall wall wall wall
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Φεβ 18, 2011 10:47 pm


Προσωπικά πιστεύω οτι προσπαθούν να ανατρέψουν την εικόνα που έχουν δημιουργήσει για τη Νταίζη
Δημιούργησαν μια ηρωίδα όμοια με τις ''κακές'' σε μεξικάνικες σαπουνόπερες και τώρα προσπαθούν να πείσουν οτι είναι απλά μια γκρίζα ηρωίδα με τις καλές και τις κακές πλευρές της
Τι είδους δικαιολογία μπορεί να σταθεί για μια ηρωίδα που έχει κάνει έξι επτά δολοφονικές απόπειρες και μάλιστα αν εξαιρέσει κανείς αυτή προς τη μάνα της όλες οι άλλες σε ανθρώπους που δεν την είχαν πειράξει μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν ξέρω
Έφιαξαν μια καρικατούρα γυναίκας τη φόρτωσαν με χίλιες αμαρτίες και τώρα προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμάζευτα.
Δεν γίνεται να μαζευτεί όλο αυτό.
Βέβαια εδώ που έχουμε φτάσει ας βάλουν τη Στέλλα να υποχρεώσει την Εύα να πάρει την Νταίζη μια αγκαλιά να της δώσει άφεση. Τι να πω η γυναίκα. Όλα τα περιμένω πια απ αυτή τη σειρά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από FieryRed Παρ Φεβ 18, 2011 10:48 pm

tsourdalitsa έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:Δεν μπορει να είναι χιούμορ. Το να δικαιολογεί και να αναφέρει τους βιασμούς στην ήδη βιασμένη κόρη της δεν είναι χιούμορ.
Εκτός αν είναι τόσο μα τόσο κακο χιούμορ...

Συμφωνώ απόλυτα! Αν έπρεπε να γελάσουμε κιόλας με αυτά που είδαμε, κάποιοι πρέπει να προχωρήσουν σε ενδοσκόπηση και να επαναπροσδιορίσουν το χιούμορ τους επιγόντως!!!


...Ναι χιούμορ.. χα χα χα.. Μωρέ δεν πάνε να φτιάξουν την ενδοεπικοινωνία με τον εγκέφαλο που χάλασε και να κάνουν και μια επανεκκίνηση μπας και φτιάξει το πράγμα...;;;; imarton imarton
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Φεβ 18, 2011 10:50 pm

fay έγραψε:

Κι εγώ δεν το θεωρώ καθόλου αστείο αυτό. Δεν είναι απλώς κακό χιούμορ, είναι τραγικό και δεν έχει καμιά σημασία αν είναι φιλόλογος ή μια απλή νοικοκυρά, η στάση της απέναντι στη Νταίζη ήταν απαράδεκτη και προσβλητική για τη Νόρα. Είμαι βέβαιη ότι η Αγγέλα που είναι μια γυναίκα χωρίς σπουδές, χωρίς μόρφωση, χωρίς ''επαναπροσδιορισμούς και ενδοσκοπήσεις'', δεν θα αντιμετώπιζε ποτέ έτσι χαλαρά κι εγκάρδια κάποιον που έχει προσβάλει και πληγώσει την Εύα ή τη Μαρίλια. Το ίδιο πιστεύω και για την Αμαλία, που μπορεί να έχει δόσεις τρέλας και κατινιάς αλλά αν κάποιος είχε φερθεί άσχημα στο βλαστάρι της δεν θα του χαριζόταν. Σ' αυτό την παραδέχομαι και τη θεωρώ σκάλες ανώτερη από την κυρά Στέλλα από τη Μονεμβασιά που ήρθε να κάνει τους πάντες άνω κάτω. Και ούτε κι εγώ γέλασα με αυτή τη σκηνή, ήταν η χειρότερη του επεισοδίου.

Εχω πολύ άσχημη γνώμη για την Αγγέλα για να την σχολιάσω. Αλλα ακριβώς αυτό που λες, ακόμα και η Αμαλία, που ξέρει και τι ζώο είναι η κόρη της, πάλι δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί της για όποιον μιλάει για την Μελίτα. Ενώ θαυμαζε την Εριέττα στην αρχή, όταν την έκαψε η Μελίτα, και την είπε χαζή η Ερι, η Αμαλία την Ξ@χεσε. Και τώρα δεν μιλάμε για ένα κάψιμο, αλλα μιλάμε για πολύ χειρότερα πράγματα που έχει κάνει η Νταίζη στην Νόρα.

Και ένα ακόμα που θέλω να ξανα-τονίσω, είναι το γεγονός οτι ακυρώνει τα λόγια της Νόρας, και ότι της έχει πει για την Νταίζη, λες και δεν ξέρει μια ζωή την κόρη της, αλλα την Νταίζη...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 18, 2011 10:50 pm

Δεν μιλάμε για "λεπτό" χιούμορ, αλλά για εξωφρενικές καταστάσεις που στο τέλος γίνονται γελοίες. Ακριβώς γιατί είναι αδύνατον, όσο μορφωμένος κι αν είσαι, όσες ικανότητες "ενόρασης" κι αν έχεις, να ψυχολογήσεις έτσι έναν άνθρωπο, επειδή τον κοίταξες για ένα λεπτό κι είπες δυό κουβέντες μαζί του. Μήπως ήταν "χαριτωμένα" όσα έλεγε ο Λουκάς τότε που έκανε οτι ήταν αμνησιακός? Εγώ πάντως έτσι το αντιμετώπισα, σαν ένα φαινόμενο, το φαινόμενο "Στέλλα"!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από FieryRed Παρ Φεβ 18, 2011 10:52 pm

Clarabelle έγραψε:
Προσωπικά πιστεύω οτι προσπαθούν να ανατρέψουν την εικόνα που έχουν δημιουργήσει για τη Νταίζη
Δημιούργησαν μια ηρωίδα όμοια με τις ''κακές'' σε μεξικάνικες σαπουνόπερες και τώρα προσπαθούν να πείσουν οτι είναι απλά μια γκρίζα ηρωίδα με τις καλές και τις κακές πλευρές της
Τι είδους δικαιολογία μπορεί να σταθεί για μια ηρωίδα που έχει κάνει έξι επτά δολοφονικές απόπειρες και μάλιστα αν εξαιρέσει κανείς αυτή προς τη μάνα της όλες οι άλλες σε ανθρώπους που δεν την είχαν πειράξει μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν ξέρω
Έφιαξαν μια καρικατούρα γυναίκας τη φόρτωσαν με χίλιες αμαρτίες και τώρα προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμάζευτα.
Δεν γίνεται να μαζευτεί όλο αυτό.
Βέβαια εδώ που έχουμε φτάσει ας βάλουν τη Στέλλα να υποχρεώσει την Εύα να πάρει την Νταίζη μια αγκαλιά να της δώσει άφεση. Τι να πω η γυναίκα. Όλα τα περιμένω πια απ αυτή τη σειρά.

Ναι η Νταίζη έχει γίνει rogue, σε λίγο θα μας πουν ότι είναι ο σκοτεινός ιππότης και ο underground τιμωρός...

imarton Καμία προσπάθεια δεν το σώζει τώρα απλώς κουράζει όλο και περισσότερο...
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Φεβ 18, 2011 10:56 pm

JESSIE έγραψε:Δεν μιλάμε για "λεπτό" χιούμορ, αλλά για εξωφρενικές καταστάσεις που στο τέλος γίνονται γελοίες. Ακριβώς γιατί είναι αδύνατον, όσο μορφωμένος κι αν είσαι, όσες ικανότητες "ενόρασης" κι αν έχεις, να ψυχολογήσεις έτσι έναν άνθρωπο, επειδή τον κοίταξες για ένα λεπτό κι είπες δυό κουβέντες μαζί του. Μήπως ήταν "χαριτωμένα" όσα έλεγε ο Λουκάς τότε που έκανε οτι ήταν αμνησιακός? Εγώ πάντως έτσι το αντιμετώπισα, σαν ένα φαινόμενο, το φαινόμενο "Στέλλα"!!!


συγκρινεις δυ ανομοιες καταστασεις.Αλλο ο λουκας και αλλο η στελλα.Το να πανε να μου βγαλουν καλη την νταιζη ειναι τουλαχιστον εξωφρενικο.Ξερουν οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν κανεναν αλλον και πανε μεσω στελλας να αγιοποιησουν την νταιζη.Και ακομα δεν θα καταλαβω το γιατι?Δεν το βρισκω κακο να εχει εναν κακο η σειρα εξαλλου ειναι φυσιολογικο.Κακο ειναι να της ριχνουμε ελαφρυντικα και να την εχουμε κανει προβλεψιμη και κουραστικη!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Φεβ 18, 2011 10:58 pm

JESSIE έγραψε:Δεν μιλάμε για "λεπτό" χιούμορ, αλλά για εξωφρενικές καταστάσεις που στο τέλος γίνονται γελοίες. Ακριβώς γιατί είναι αδύνατον, όσο μορφωμένος κι αν είσαι, όσες ικανότητες "ενόρασης" κι αν έχεις, να ψυχολογήσεις έτσι έναν άνθρωπο, επειδή τον κοίταξες για ένα λεπτό κι είπες δυό κουβέντες μαζί του. Μήπως ήταν "χαριτωμένα" όσα έλεγε ο Λουκάς τότε που έκανε οτι ήταν αμνησιακός? Εγώ πάντως έτσι το αντιμετώπισα, σαν ένα φαινόμενο, το φαινόμενο "Στέλλα"!!!

Επειδή είναι ακραίες καταστάσεις και δεν ξέρει την ιστορία από μέσα, όπως την έζησε η κόρη της, θα έπρεπε, (όπως είπε και η Βάσω) να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στα λεγόμενα της Νόρας και όχι να την κατσαδιάσει κι από πάνω γιατί δεν της φέρθηκε με αγάπη, στοργή και προδέρμ.
Και δεν μπορώ να την συγκρίνω με τον Λουκά, μου φαίνονται εντελώς διαφορετικές καταστάσεις!

tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 18, 2011 11:00 pm

Μα ξεχνάμε κάτι πολύ απλό: Αν ήθελαν να αγιοποιήσουν τη Νταίζη, θα το έκαναν με άλλο τρόπο, με τις ίδιες τις πράξεις της, τα λόγια της, μιά μεταμέλεια ίσως...... Εδώ τη δείχνουν να είναι πάντοτε το ίδιο άπληστη, το ίδιο δηλητηριώδης, το ίδιο αδίστακτη.... Γι'αυτό, λοιπον, εντάσσω τα περίεργα της Στέλλας στο ακραίο χιούμορ των σεναριογράφων, γιατί επ'ουδενί δεν μπορεί η δική της μαρτυρία να γίνει αιτία για αγιοποίηση της Νταίζης..... Δηλαδή εκείνοι το γράφουν έτσι, για την πλάκα τους, κι όποιος το κατάλαβε, το κατάλαβε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Φεβ 18, 2011 11:05 pm

JESSIE έγραψε:Μα ξεχνάμε κάτι πολύ απλό: Αν ήθελαν να αγιοποιήσουν τη Νταίζη, θα το έκαναν με άλλο τρόπο, με τις ίδιες τις πράξεις της, τα λόγια της, μιά μεταμέλεια ίσως...... Εδώ τη δείχνουν να είναι πάντοτε το ίδιο άπληστη, το ίδιο δηλητηριώδης, το ίδιο αδίστακτη.... Γι'αυτό, λοιπον, εντάσσω τα περίεργα της Στέλλας στο ακραίο χιούμορ των σεναριογράφων, γιατί επ'ουδενί δεν μπορεί η δική της μαρτυρία να γίνει αιτία για αγιοποίηση της Νταίζης..... Δηλαδή εκείνοι το γράφουν έτσι, για την πλάκα τους, κι όποιος το κατάλαβε, το κατάλαβε!

μα πλεον ετσι οπως την εκαναν δεν πειθει η νταιζη οτι μπορει να μετανιωσει η και να το κανει κανεις δεν θα την πιστεψει.Τωρα ποσο πλακα ειναι να βαζεις μια μανα να αδειαζει την κορη της για μια ακυρη πραγματικα δυσκολευομαι να το καταλαβω!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 508 - Ημερομηνία 18-02-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Φεβ 18, 2011 11:08 pm


Ξέρω γώ? Ισως είναι "μπλάκ" χιούμορ. Είναι γνωστό οτι οι σεναριογράφοι έχουν πολύ προχωρημένη αίσθηση της κωμωδίας, πχ. το έργο τους με τον Φιλιππίδη, δεν μου'ρχεται τώρα ο τίτλος του, ήταν ακριβώς έτσι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης