Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

+25
rachel
Ezantakou
Δ.Μπέλλος
ebelina2007
kapetanissa
annoula!
Cancoon
tsourdalitsa
stephanos13
marakii
pasxalitsa
noratius
Caroline
nikidanis
nefelik
Kornilia_Petrakitsa
soso
JESSIE
fay66
fantina
tzibirdika
christina123
loukasnora
Foulitsa
Clarabelle
29 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από fantina Πεμ Μαρ 10, 2011 11:48 pm

μπορω να εχω ενα καλο κομματι παρμεζανας ?
εχω σκοπο να μαγειρεψω μακαρονια αυριο .......
κατα τα αλλα η αναλυση σου δεν παιζεται tsourdalitsa : respect :


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantina στις Παρ Μαρ 11, 2011 12:13 am, 1 φορά

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από annoula! Πεμ Μαρ 10, 2011 11:51 pm

Μετριο το σημερινο γιατι ειμαι καλη καρδια!!!! Angel

Τι να πρωτοσχολιασω;;;
Απλα δηλωνω οτι το ζευγαρι Πετρος-Στελλα ειναι πλεον αγαπημενο μου.Τους λατρευω αυτους τους δυο μαζι,δεν ξερω εχουν ενα μοναδικο τροπο να με κανουν να wall ή στην καλυτερη περιπτωση να vomit !!Μα δεν ειναι υπεροχοι;; Ee?
Λοιπον Στελλιτσα, εγω λεω να παρεις ενα καραβι και να γυρνας τις θαλασσες ΜΟΝΗ σου και ολως τυχαιως να σε σπρωξει καποιος την ωρα που θα ατενιζεις το απεραντο γαλαζιο;;;Ε;;τωρα αν αυτος ο καποιος λεγεται Αννα μη παραξενευτεις...και οχι δεν εννοω να την σπρωξει το Αννιω-πνευμα,εγω εννοω να τη σπρωξω..!!!Γιατι εχουν γινει τα κροσια μου νευρα και καπως πρεπει να εκτονωθω... Razz

Μελιτα:θα δανειστω την ατακα της Αμαλιας ή μαλλον αυτη δανειστηκε τη δικια μου, γιατι το χω πει οκτακοσιες φορες "παιδι μου,εσυ το εχεις εξελιξει το γονιδιο" συμφωνω.Με πιστευεις;;χαχα!!!
Και τι ειπε;;"ο Στεφανος εχει δικιο";;
-Γη καλει Αμαλια,γη καλει Αμαλια,με λαμβανεις;; xaxa
ΕΙΔΩΛΟ : respect :

Ο Μπελλος απειλει και εγω προειδοποιω.Κατσε καλα Μπελλο γιατι με το Αννουλα*δυστυχως για μενα*υπαρχουν πολλα ανεκδοτα...καπως θα την βολεψουμε(η Νικη αρχισε ηδη... lmao ),τωρα με το" Δημητρης"υπαρχει μια δυσκολια...βεβαια την Νταιζη πατα την κατω δεν εχω προβλημα αλλαά..!!!!

Ο Χρησταρας κερναει αβερτα,ετσι θα το κλεισεις το μαγαζι αγορι μου.Ειναι δυνατον ΟΛΟΙ να πηγαινουν στο μαγαζι του Χρηστου;;τυχαια κιολας;;και καλα ολοι οι αλλοι....Ο ΡΟΥΣΣΟΣ;;; imarton

Η Παπαδημητριου κενταει μαζι με τον Σταυρου το ιδιο και με τον Κατρανιδη!!Γενικως ΚΕΝΤΑΕΙ!!!

Τωρα για την ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ που εκανε ο αστυνομος υπαρχουν ντοκουμεντα(ευχαριστουμε πολυ noratius )) )που υποστηριζουν το "άλλα λεει η θεια μου,άλλα ακουν τα αυτια μου".Η" θεια" οπως καταλαβατε ειναι ο αστυνομος...μα συγγνωμη μας δουλευουνε;;*ρητορικη ηταν η ερωτηση*
Λοιπον,ή αυτος που εγραψε το κειμενο λεγεται Γιαννης και ειναι το ξαδερφακι μου το 7χρονο ή ο αστυνομος νομιζει πως ειναι πρωταπριλια και μας κανει πλακα ή ο Σταυριδης αναστηθηκε..αν εγινε το πρωτο ο ξαδερφος μου δεν ειναι και τοσο καλος μαθητης τελικα,αν εγινε το δευτερο καποιος πρεπει να αγορασει ημερολογιο και να κοψει τα κακογουστα αστεια γιατι σκιαχτηκα.Τωρα, αν ειναι το τελευταιο....τι στο καλο;εκπομπη του Χαρδαβελα βλεπω;;
αλλα μαλλον, ειναι αυτο που λεει η λατρεμενη συμφορουμιτισσα soso, οτι δηλαδη ειναι αλλη μια τρυπα μεγκα(τυχαιο;Wink τονων του σεναριου... valen

AlexiaQ τι εννοεις οτι η Αννα πεθανε;;δεν καταλαβαινω...ποτε εγινε αυτο; affraid
Tsourdalitsa προσκυνωω!!!! : respect :
Τι ειδαν τα μπιρμπιλωτα(χαχα) μου ματια;;επεστρεψε η ΑΕΔ μας;;;runaround
Καλως τηννν,μας ελειψες εσυ και οι θεικοι σχολιασμοι σου!!!!

Καληνυχτααα σε ολους!!!

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Πεμ Μαρ 10, 2011 11:55 pm

@ nefelic: αυτό το έχω κι εγώ απορία??? τα όπλα φαίνεται, δεν είναι σαν τα κορμιά και τα μαχαίρια που κάποτε αλλάζουν χέρια... Razz

@clarabelle: γιατί με πληγώνετε έτσι??? πως να κόψω τέτοιο κόλαφο??
για τις κακές συνήθειες δεν φταίω εγώ, οι "κακές" πιτσιλωτές παρέες!

tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Μαρ 11, 2011 12:01 am

Clarabelle έγραψε:
tsourdalitsa έγραψε:
noratius έγραψε:Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια (πριν καταφύγω στον οφθαλμίατρο). Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω εικόνα και πείτε μου από που προέκυψαν τα λόγια του αστυνόμου στην τελευταία σκηνή.
Προϋπόθεση να καταλάβετε τι λέει το χαρτί βέβαια αφού η πρόταση είναι "λιιιιιίγο" ασύντακτη

Σπόιλερ:

Δυστυχώς για να σκίσω το πτυχίο μου, πρέπει να το 'χω, και με αυτά που βλέπω δεν το κόβω!
Θα σας δώσω την δική μου εξήγηση, πάνω σ' αυτή την αρκετά ασύντακτη ο Θεός να την κάνει βαλλιστική εξέταση. Έχουμε και λέμε:
το βλήμα βρέθηκε στο σώμα της Άννας Βεργή
(άλλα βλήματα δεν ξέρω κατά που το 'χουνε κόψει).
Πιστοποιήθηκε η ταυτοποίηση του όπλου, ότι είναι ακριβώς ταυτόσημα...
με τι ταυτόσημα, θα σας γελάσω!
Άρα ο θάνατος προήλθε από το ίδιο φονικό όργανο με το οποίο προήλθε κι ο θάνατος του Χατζηβασιλείου.
Σύμφωνα με αυτά που είδαμε πέρσι, το όπλο με το οποίο σκοτώθηκε ο Χατζηβασιλείου ήταν της Αντιγόνης. Ο Σταυρίδης το έκλεψε, πυροβόλησε, το έβαλε πίσω στο σπίτι της Καρτάλαινας, το είδε και η Δάφνη και βάσει αυτού του όπλου, στοιχειοθετήθηκε η κατηγορία για την Αντιγόνη. Λογικά τα όπλα κατηγορουμένων, παραμένουν στην αστυνομία.
Εμείς είδαμε την Αννούλα, να παίρνει το όπλο από το συρτάρι της Έρις. Άντε γεια!!!!!!
που σημαίνει πως ο δράστης είναι ο ίδιος ακριβώς
Ζει ο Τηλέμαχος?? γιατί εγώ θυμάμαι να αυτοκτόνησε πάνω στο μνήμα της Ανθής...
Συνδιασμός X-Files, CSI, Vampire Diaries και τα μυαλά στα κάγκελα... τυράκι κανείς?
κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!


Αγαπητή μου αν δεν κόψεις τα μυστικά λυπάμαι που σου το λέω αλλά πτυχίο δεν σε βλέπω να παίρνεις gibbs
Έχεις αυτή την κακή συνήθεια να ψάχνεις τις λεπτομέρειες και την ακόμη χειρότερη να ζητάς απαντήσειςimarton
Τώρα για το τυράκι μια χαρά έδεσμα είναι και όπως βλέπεις όλοι το καταπίνουμε εδώ που μπλέξαμεlmao


Την Βέρα πάντως την έβλεπε ανελλειπώς και πέρασε στη Νομική, γιατί είχε πρότυπο τη Ρεγγίνα Καμπά-Αντύπα-Αμυρά!!! Love!

Τώρα με αυτά που βλέπει πως να το πάρει το πτυχίο, σκέφτεται και αυτή να κάνει στροφή στην καριέρα της. slap

Όσο για το τυρί, τυρί να είναι και ό,τι να ναι!!! Εγώ προσωπικά με τυρί τρέφομαι κατά κύριο λόγο.... soutien
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Μαρ 11, 2011 12:08 am

pasxalitsa έγραψε:Την Βέρα πάντως την έβλεπε ανελλειπώς και πέρασε στη Νομική, γιατί είχε πρότυπο τη Ρεγγίνα Καμπά-Αντύπα-Αμυρά!!! Love!

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Συγνώμη εκ των προτέρων για το of topic αλλά να το λέμε ολοκληρωμένα:
Ρεγγίνα Καμπά-Αντύπα-Αμιρά-Σωτηρίου(-Μελά)
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Μαρ 11, 2011 12:10 am

Οκ, αρχή αρχή , από ένα oscar σε όλες και όλους σήμερα, και για τα σχόλια, και για τα σενάρια, και για το χαρτί lmao lmao lmao : respect :
Καινούριο συκώτι έκανα λέμε, που'σαι μάστορα! Πιάσ' το τηγάνι! Τι, ουπς.... Σαρακοστή.... καλά, βάλτο κατάψυξη για την Ανάσταση! sisi

Νόρα Έρι καταπληκτικές! Thumbs up

Στέφανος Αντίγόνη επίσης, αλλά.... είναι που δεν την έχω ξαναδεί τη σκηνή..... sisi "να, παιδάκι μου, ηπέρασε ένας έξω εν ηξέρω ποιός.... και μου είπε να σου πω.... ε θυμούμαι τι.... και μετά έφυε, ηπήε.... εν ηξέρω που...." = θρυλική ατάκα συχωρεμένης προγιαγιάς μου, όταν πλέον η άνοια κράταγε γερά τα χαλινάρια.... Η Αντιγόνη όμως, μόνο για φίλη κείνου του γερμανού δε φέρνει.... του Αλτσχάιμερ ντε.....

Ρούσσος-Αχαρακτήριστη: έλεος. έλεος όμως. μα, κανένα? wall Λίγος από συνήθης Ρούσσο με την Αντιγόνη. Εξαιρετικοί μεν, με πρωτότυπους διαλόγους πάντα δε.... Sleep

Στέφανος Έρι: inlove και να καταγραφεί παρακαλώ, σήμερα αυτός έγειρε μπροστά και έπιασε χεράκι..... εμ, η συμπαράσταση έστω, είναι αμφίδρομη καμάρι μου μουσάτο..... sisi

Νόρα Λουκάς Νικόλας Αχαρακτήριστη στο γραφείο: είχε δίκιο η Νόρα, ζαβό θα βγει το παιδί με τις σπιρουλίνες που ακούει..... imarton

Μπογιατζήδες: μπογιατζήδες.
(μάλλον πεινάω, η παρήχηση μου θύμισε μπουγατσούλες...)

Νταίζη εδώ, Νταίζη εκεί, Νταίζη και παραπέρα, Νταίζη στον ουρανό ψηλά, Νταίζη στη γη, Νταίζη και στον αέρα... : scream : Κοίτα ρε που τις έσκιαξε μάνα και κόρη ο Μπέλλος... ο οποίος σήμερα σχεδόν έπειθε, δεν εξηγείται.... /S

Μελίτα: το έχει όντως εξελίξει το γονίδιο. Διότι όταν παραληρεί (και παρακαλεί κιόλας να την ακούσουν, να... καταλάβουν το σκεπτικό της! livani ) την συγκρατεί η τρελή Αμαλία. Όταν βέβαια παραληρεί η Αμαλία, δεν συγκρατείται, γενικώς.
Θα το επαναλάβω, η... "λογική" της (όπως και της Νταίζης), μου προκαλεί εγκεφαλικό διάστρεμμα. Μου στραμπουλάει τα εγκεφαλικά κύτταρα, πως να το πω!

Λευτέρης: ορθώς ξεσπάθωσε. Και δεν είμαι σίγουρη για το πόσο ορθώς τον "συγκρατεί" η Εύα, διότι ναι, συγκάλυψη στη συγκάλυψη και μούγγα στη μούγγα, σαν τα μούτρα τα άλλα θα γίνει, και ο καθρέφτης είναι σοβαρό πρόβλημα....

Ωραίος ο Νικόλας σήμερα Thumbs up

Γενικότερα, μπορούμε νομίζω να αρχίζουμε να τραγουδάμε όλοι, εν είδει χορωδίας "αυτός που περιμένω, αυτός που περιμένω, αυτός που περιμένω, αυτόοοοος, αυτός!" sisi

Το ποστάρισμα του χαρτιού έχω να πω ότι με απόκαμε, διότι παρακολουθώντας το επεισόδιο, πήγα να αντιληφθω μια ανακολουθία, το απέδωσα όμως στην ταχύτητα της σκηνής, ότι εγώ δεν είδα καλά, δεν πρόλαβα..... Ε, τώρα που το είδα καλά καλά lmao

Είμαι πολύ κουρασμένη. Θα το πω μέτριο να ξεμπερδεύω και θα Ypnos

Αντέ, καληνύχτα μας! Πάντα τέτοια βρε! sisi




ΥΓ ΤΙΙΙΙΙΙ? ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΕΚΡΗ Η ΑΝΝΑ?!?!?!!?!?!?!?!? Confused?






kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Παρ Μαρ 11, 2011 12:16 am

Χαλια χαλια χαλια....ποσο να αντεξω πια...σημερα πραγματικα ανυπομονουσα να τελειωσει!!!
Ελεος που καντατησατε μια σειρα που ξεκινησε τοσο δυνατα και θα τελειωσει τοσο αδοξα!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Παρ Μαρ 11, 2011 12:32 am

fantina έγραψε:
το σεναριο του Μπελλου δεν παιζοτανε και η πλακα ειναι οτι ειχε και λογικη ....
αυτο που το πας ?
να πω ,οτι σημερα κοντεψε ο Μπελλος να με πεισει και μου αρεσε κιολας ?θα το πω ......
(βρηκα βεβαια, δικαιολογια ......η ΔΜπελλος φταει ...η πολλη επαφη μαζι της ....)
και που είσαι ακόμα.... μπορώ και καλύτερα... lmao lmao

nefelik έγραψε:
Ιωάννα (Δ. Μπέλλο) νομίζω ότι μας έχεις επηρεάσει όλους! Κι εμένα μου άρεσε ο Μπέλλος σήμερα! Thumbs up
Αυτή είναι η δουλειά ενός σωστού φαν!!!!
Σπόιλερ:

annoula! έγραψε:
Ο Μπελλος απειλει και εγω προειδοποιω.Κατσε καλα Μπελλο γιατι με το Αννουλα*δυστυχως για μενα*υπαρχουν πολλα ανεκδοτα...καπως θα την βολεψουμε(η Νικη αρχισε ηδη... lmao ),τωρα με το" Δημητρης"υπαρχει μια δυσκολια...βεβαια την Νταιζη πατα την κατω δεν εχω προβλημα αλλαά..!!!!

Θα σου βρω εγώ η θα εφεύρω..... lmao Προς το παρόν έχω κάτι σε τραγούδι.....

Θα επανέλθω αύριο με σχολιασμό! Θα το μάτιαζα το αγόρι σήμερα!
Και επειδή με τόσες τρύπες στο σενάριο δικαιούμαι κι εγώ μια τρύπα στο ποστ (οφ τοπικ δηλαδή αλλά το λεω διακριτικά...) έχω κάνει μια υπερακυροάκυρη σκέψη... το όνομα της πρώην του Λευτέρη είναι τυχαίο;;; Γιατί την είπαν...... Βέρα; lmao lmao lmao


oscar σε όλες σήμερα!!!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 11, 2011 12:35 am

tzibirdika έγραψε:
Αλλα ειπαμε 1ος κυκλος- Τα μυστικα της Εδεμ
3ος κυκλος- Τα μυστικα των guest star
Πόσο δίκιο έχεις όμως lmao

JESSIE έγραψε:Μήπως οι δικές της φιλοδοξίες σαν δικηγόρος ταιριάζουν καλύτερα με το σκηνικό που έχει δημιουργηθεί?
Αυτό δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση..... δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα η Νόρα...!!!
Εντάξει είναι γεγονός οτι οι χαρακτήρες έχουν μεταλλαχθεί τελειώς αλλά η Νόρα ουδέποτε θα επωφελούταν απο την κατάντια του Λουκά....!!!

Clarabelle έγραψε:
Με κίνδυνο να με πείτε ευφάνταστη σας έχω νέα. Την επόμενη σεζόν θα έρθει ο αδελφός της Άννας απ τη Γερμανία να εκδικηθεί το θάνατό της αλλά κάποια θα ερωτευτεί θα σας γελάσω ποιά και θα παρατήσει την εκδίκηση. Πώς σας φαίνεται το σεναριάκι; Πρωτότυπο δεν μπορείτε να το αρνηθείτε!!!!!
Έχεις πιάσει τον παλμό των σεναριογράφων.... Εύγε lmao

Πάντα εύστοχος σχολιασμός..... : respect :

soso έγραψε:Ζητείται άντρας πρωταγωνιστής,ηλικίας απο 30 έως 35 ετών,για το ρόλο εκδικητή ν.90022 σε καθημερινή σειρά με προδιαγραφές εβδομαδιαίας!
Εναρξη εργασίας απο Σεπρέμβρη 2011,ενδέχεται και γκεστάκι το Μάιο του 2011.
Αποδοχές ικανοποιητικές,αν και κατά 20% μειωμένες.
Πληροφορίες εντός.
Είσαι απίστευτη lmao lmao
Θεα : respect :

nikidanis έγραψε:

Ποιος ξεμυάλισε την μικρή Αννούλα;
Ο Λευτεράκης του γείτονα....!!!

Τι κρύβει η μικρή Αννούλα στην καρδιά της;
Τον Λευτεράκη του γείτονα λέμε....

Γιατί κλαίει η μικρή Αννούλα?
Γιατί ο Λευτεράκης του γείτονα την έπεσε στην Βέρα του απέναντι γείτονα...

Τι μαζεύει η μικρή Αννούλα από το δρόμο;
Πόζες και όπλα....

Γιατί αυτοκτόνησε (λέμε τώρα) η μικρή Αννούλα;
Γιατί ο Λευτεράκης του γείτονα ανακάλυψε τις ραδιουργίες της.....

Πού πήγε η μικρή Αννούλα μετά την έκρηξη;
Στην μικρή Εριούλα να εκβιάσει....

Τι τραγούδαγε ο Τοτός στην Αννούλα μετά την έκρηξη;
Το "Θέλεις να πεθάνειιιιιιιιιις?????"

Τι δουλειά έχουν τα μπρατσάκια της μικρής Αννούλας στην μέση του Ωκεανού;
Επέπλευσαν όταν η μικρή και αθώα Νταιζούλα έριξε την Αννούλα στον Ωκεανό....

Γιατί έχουνε θάψει την μικρή Αννούλα σε τάφο 20x20;
Για να χωρέσουν και τα διαμαντικά....

Γιατί κράζουμε όλοι την Αννούλα;
Γιατί κάποιος πρέπει να την μοιρολογήσει....

noratius έγραψε:Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια (πριν καταφύγω στον οφθαλμίατρο). Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω εικόνα και πείτε μου από που προέκυψαν τα λόγια του αστυνόμου στην τελευταία σκηνή.
Προϋπόθεση να καταλάβετε τι λέει το χαρτί βέβαια αφού η πρόταση είναι "λιιιιιίγο" ασύντακτη

Σπόιλερ:
Ανοίξτε σαμπάνιες.... ο Σταυρίδης ζεί, έχουμε χειροπιαστές αποδείξεις lmao
Νοράτιε τα ρέστα μου : respect :

tsourdalitsa έγραψε:
-Όσον αφορά την τιμωρία:
*Για το συγκεκριμένο έγκλημα, δεν ξέρω αν θα υπάρξει και πότε θα υπάρξει, έχουμε 5-6 μήνες μπροστά μας... Υπομονή!

*Για την παρέα, η τιμωρία είναι διπλή και έχασαν την Εδέμ και την έχει η Καρτάλαινα.... περαστικά σας εύχομαι!

*Των ταλαντούχων η τιμωρία είναι, να κάνουν φιλικές συμμετοχές, στο ίδιο τους το έργο!

*Για τις αμαρτίες μου, το ότι είμαι τόσο μαζοχίστρια ώστε να εξακολουθώ να βλέπω Εδέμ, είναι αρκετή τιμωρία!
Απολαυστικότατος και πολύ έξυπνος (όπως κάθε φορά άλλωστε) σχολιασμόις γενικά αλλά οι τιμωρίες με έστειλαν lmao

Cancoon έγραψε:Το ότι η Αντιγόνη είναι η ιδιοκτήτρια της Εδέμ είναι ενδιαφέρουσα εξέλιξη.
Αλίμονο.... το ζητούμενο για κάποιους είναι να μην την έχει Η ΠΑΡΕΑ όχι ποιός την έχει.... Nyxia

kapetanissa έγραψε:
Γενικότερα, μπορούμε νομίζω να αρχίζουμε να τραγουδάμε όλοι, εν είδει χορωδίας "αυτός που περιμένω, αυτός που περιμένω, αυτός που περιμένω, αυτόοοοος, αυτός!"
Ωραίο τραγούδι btw gelio
kapetanissa είσαι άπαιχτη όμως : respect : πώς γίνεται κάθε φορά να "ζωγραφίζεις".... Θεα...!!!



Και εδώ να σημειώσω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.... ούτε δευτερόλεπτο όμως γιατί είχα κόσμο lmao Να δώ ή μπά???? Μάλλον το δεύτερο....!!!!
Πάντως κάπου πήρε το αυτί μου οτι Η ΑΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΗ..... Σοβαρά???? ισχύει????? affraid
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από rachel Παρ Μαρ 11, 2011 4:59 am

Ο μικροκοσμος της Εδεμ αναστατωθηκε παλι..... οχι κατι συγκλονιστικο, απλα εγινε αλλος ενας φονος.... Nyxia
Μην τρομαζετε..... καθαρα στατιστικο ειναι το θεμα, το ' χουν κανονισει οι master chef.....καθε 100 επεισοδια φονος, καθε 75 επ. απαγωγη, καθε 50 επ. νοσοκομειο, καθε 10 επ. νεος εκβιασμος by Νταιζη και καθε 1 επ. απυθμενη βλακεια απο Λουκα-Νικολα και απυθμενη μιρλα απο μπουκλωτη.....
Δεν με ενοχλησε οτι ειδα αλλο ενα διαδικαστικο επεισοδιο για να εμπεδωσουμε οτι καποιος πυροβολησε την Αννουλα, με ενοχλησε οτι εχουμε ξεφυγει απο τα ορια του παραλογου..... wall

Ξεχωριζω μεσα στην σεναριακη λαιλαπα μονο την σταση του Λευτερη που δεν ειναι και η αδυναμια μου....
Μπουχτησε ο ανθρωπος με τα εγκληματα που γινονται και ξεσπασε.... αλλο τοσο ξεσπασα και εγω με την σταση των υπολοιπων.... maaaad
Ο Λουκας και η Ευα του ζητησαν να ηρεμησει και να προσπαθησει να το θαψει κι αυτο μεσα του..... Μαλλον επαθαν αμνησια και ξεχασαν την δικη τους φωνη συνειδησης που ακουει στο ονομα Φωτης.... Οι ιδιοι δεν αντεχαν το βαρος ενος θανατου, ο δυστυχος Λευτερης πως καλειται να σηκωσει ενα βαρος που ισοδυναμει με το ξεκληρισμα μιας ολοκληρης παρεας..... του Αποστολη, της Βερας, της Αννας.... Μπορει η παρεα του Λευτερη να μην αποτελειται απο αγιοπαιδα, αλλα δεν παυει να αποτελειται απο ανθρωπινες ψυχες που παρα τα λαθη τους, καποιοι πονουν για τον θανατο τους....

Απαραδεκτοι και η Νορα και ο Λουκας οταν ανηγγειλαν τον θανατο της Αννας σε Εριεττα και Λευτερη αντιστοιχα, τους εβλεπαν να σοκαρονται, να παγωνουν στην θλιβερη ειδηση και οι δικηγοροι μας τους υπερτονιζαν μονο οτι η νεκρη δεν ηταν αγια οποτε δεν χωρουν λυπες, το θεμα μας ειναι να μην μας μπλεξουν.... emmm
Σιγουρα το ενστικτο της αυτοσυντηρησης αποτελει στοιχειο επιβιωσης, αλλα οχι και τοση απανθρωπια..... Σιγουρα το δικηγορικο τους μυαλο σκεφτηκε περα απο το προφανες και προβλεψε τις διαστασεις του προβληματος..... Δεν περιμενα να δω αυτην την ψυχρη αντιδραση στην δολοφονια ενος γνωστου ανθρωπου, μια αντιδραση που θυμισε την αντιδραση της συναισθηματικα αναπηρης Νταιζης που το μονο που την ενοιαζε ηταν να ξεφορτωθει το πτωμα για να μην μπλεξει ο Χρηστος..... Ας τους μπουμπουνιζαν το μαντατο μαζι με λιγη στοιχειωδη ευαισθησια για την απωλεια τους και μετα ας αρχιζαν τα δικηγοριστικα.....

Πιστευα οτι αυτη η ασημαντη κοκκινομαλλα θα καταφερνε τελικα να γινει σημαντικη μεσα απο τον θανατο της.... Οτι το δικο της τελος θα ηταν μια αρχη για αποδοσεις ευθυνων και οχι ΠΑΛΙ συγκαλυψεις εγκληματων.... ;/
Η παρεα πλεον γνωριζει για την ιστορια των διαμαντιων, ακομα και ο Λευτερης πηρε την απαντηση στο ερωτημα που τον βασανιζε.... αφου εχει λοιπον αποκαλυφθει ο ρολος ολων, στους ποσους φονους, στους ποσους εκβιασμους εχουν σκοπο να συμπεριλαβουν και την αστυνομια στο τραγικο παιχνιδι τους???
Νομιζα οτι με το ακουσμα ενος ακομα φονου, η παρεα η ιδια θα εμψυχωνε τον Λευτερη να μιλησει στην αστυνομια για να μπει ενα τελος στην αιματοχυσια των διαμαντιων..... Σιγουρα νοιαζονται για να μην καταδικαστει ο Λευτερης και να μπορει να εχει μια φυσιολογικη ζωη διπλα στην Ευα.... Μα για ποια φυσιολογικη ζωη μιλαμε??? Για μια ζωη στην ανασφαλεια μηπως ειναι εκεινος το επομενο θυμα των διαμαντιων ή για μια ζωη με την Νταιζη να τους εκβιαζει οτι θα τα ξερασει ολα στην αστυνομια??? Αυτο αραγε ονειρευοταν η Ευα οταν μιλουσε για ηρεμη ζωη μετα απο τα τοσα χτυπηματα??? Να ζει διπλα σ΄ενα ανδρα με τσακισμενη συνειδηση, να ζει υπο το καθεστως του φοβου της ζωης της ιδιας ή των παιδιων της, να ζει σαν υποχειριο των εκβιασμων της τραγουδιαρας??? Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω!!!! cake
Δυστυχως δεν διαλεγουμε ποιους θα ερωτευτουμε, αφου λοιπον η Ευα διαλεξε τον Λευτερη, ας αποδεκτει την προεκταση της σκοτεινης πλευρας του και ας γινει συμμαχος στην προσπαθεια του να φωτιστει αυτη η πλευρα.... Τουλαχιστον ετσι θα εχει μια ελπιδα να ζησει το ονειρο, αλλιως ειναι καταδικασμενη να ζει σε μονιμο εφιαλτη..... Ισως τελικα αυτη η ρημαδα η δικαιοσυνη που εχει απαξιωθει τοσο στην σειρα, για μοναδικη φορα να βαλει τους πραγματικους ενοχους στην φυλακη....
Οσο για την υπολοιπη τετραδα που θα παρει στο λαιμο του ο Λευτερης, καλη δυναμη στο ανακριτικο τμημα που θα τους εξετασει, εγω ακομα να καταλαβω τι ευθυνες εχει ο καθενας.... Siga...

Σχετικα με την πονεμενη τραγουδιαρα δεν θα σταθω στο καθημερινο μοτιβο των εκβιασμων, αλλα στο οτι εφτασε να ξεπουλησει μεχρι και την φρικαλαιοτητα του βιασμου της για να αποσπασει συγκινηση και να ζητησει αδαμαντινο μεριδιο.....
Πως μπορει σε μια φραση μιας βιασμενης γυναικας να μπαινει το δραμα που εζησε ισα και ομοια με χρηματα και μεριδια??? Τουλαχιστον εως τωρα κρατουσε μια αμυντικη σταση σε ολο αυτο, το τονιζε μονο στην μανα της για την κανει να πονεσει, οχι να το ξεπουλησουμε κι αυτο στο βωμο της απληστιας..... Πραγματικα εμετικη η διαχειρηση του ολου θεματος..... vomit

Η εικονα της Στελλας με χαλαει πολυ, οχι για την ιδια αλλα γιατι αναποφευκτα την συγχεω με την εικονα της Νορας.... slap
Δεν μπορω να συνηθισω στην ιδεα οτι η μητερα της Νορας μπορει να χανει ετσι απροκαλυπτα την αξιοπρεπεια της και να φτανει στο σημειο να ξερογλυφεται στον Ρουσσο..... Αλλο να φλερταρεις, να θελεις να νοιωσεις επιθυμητη και αλλο να την "πεφτεις" κανονικα στον πρωτο αντρα που σε πλησιαζει.... Οχι μονο εφτασε στο σημειο να προτεινει στον Ρουσσο να μεταφερθει στο δικο της ξενοδοχειο αλλα επιπλεον αυτοπροταθηκε να τον συνοδευσει στο ταξιδι του....... αυτο για μενα ειναι ξεπεσμος... Δεν αναφερω καν την ανιδιοτελη αγαπη της στην Νταιζη γιατι δεν χωρα σχολια..... Κριμα που η συγγραφικη ομαδα με την εισοδο της αστερομανας αντι να γαληνεψει την "τεταμενη" εγκυμοσυνη της Νορας, αρεσκεται μονο στο να την διαταρασσει....

Για τον Χρηστο τι να πω, ισχυρη παρουσια και σημερα!! Εδω και 3 μερες οι ατακες του ειναι ...... " Δικο μου ειναι το μαγαζι, τα ποτα σας ειναι κερασμενα απο μενα...." pff


Βαλτε αλλη μια συμφορουμιστρια στην λιστα που ακουγοντας την υπαρξη του αδελφου της Αννας, αυτοματα φωτογραφισα το νεο προσωπο που θα ενταχθει στα μελλοντικα επεισοδια.....








rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Μαρ 11, 2011 5:41 am

rachel έγραψε:Ο μικροκοσμος της Εδεμ αναστατωθηκε παλι..... οχι κατι συγκλονιστικο, απλα εγινε αλλος ενας φονος.... Nyxia
Μην τρομαζετε..... καθαρα στατιστικο ειναι το θεμα, το ' χουν κανονισει οι master chef.....καθε 100 επεισοδια φονος, καθε 75 επ. απαγωγη, καθε 50 επ. νοσοκομειο, καθε 10 επ. νεος εκβιασμος by Νταιζη και καθε 1 επ. απυθμενη βλακεια απο Λουκα-Νικολα και απυθμενη μιρλα απο μπουκλωτη.....
Δεν με ενοχλησε οτι ειδα αλλο ενα διαδικαστικο επεισοδιο για να εμπεδωσουμε οτι καποιος πυροβολησε την Αννουλα, με ενοχλησε οτι εχουμε ξεφυγει απο τα ορια του παραλογου..... wall

Ξεχωριζω μεσα στην σεναριακη λαιλαπα μονο την σταση του Λευτερη που δεν ειναι και η αδυναμια μου....
Μπουχτησε ο ανθρωπος με τα εγκληματα που γινονται και ξεσπασε.... αλλο τοσο ξεσπασα και εγω με την σταση των υπολοιπων.... maaaad
Ο Λουκας και η Ευα του ζητησαν να ηρεμησει και να προσπαθησει να το θαψει κι αυτο μεσα του..... Μαλλον επαθαν αμνησια και ξεχασαν την δικη τους φωνη συνειδησης που ακουει στο ονομα Φωτης.... Οι ιδιοι δεν αντεχαν το βαρος ενος θανατου, ο δυστυχος Λευτερης πως καλειται να σηκωσει ενα βαρος που ισοδυναμει με το ξεκληρισμα μιας ολοκληρης παρεας..... του Αποστολη, της Βερας, της Αννας.... Μπορει η παρεα του Λευτερη να μην αποτελειται απο αγιοπαιδα, αλλα δεν παυει να αποτελειται απο ανθρωπινες ψυχες που παρα τα λαθη τους, καποιοι πονουν για τον θανατο τους....

Απαραδεκτοι και η Νορα και ο Λουκας οταν ανηγγειλαν τον θανατο της Αννας σε Εριεττα και Λευτερη αντιστοιχα, τους εβλεπαν να σοκαρονται, να παγωνουν στην θλιβερη ειδηση και οι δικηγοροι μας τους υπερτονιζαν μονο οτι η νεκρη δεν ηταν αγια οποτε δεν χωρουν λυπες, το θεμα μας ειναι να μην μας μπλεξουν.... emmm
Σιγουρα το ενστικτο της αυτοσυντηρησης αποτελει στοιχειο επιβιωσης, αλλα οχι και τοση απανθρωπια..... Σιγουρα το δικηγορικο τους μυαλο σκεφτηκε περα απο το προφανες και προβλεψε τις διαστασεις του προβληματος..... Δεν περιμενα να δω αυτην την ψυχρη αντιδραση στην δολοφονια ενος γνωστου ανθρωπου, μια αντιδραση που θυμισε την αντιδραση της συναισθηματικα αναπηρης Νταιζης που το μονο που την ενοιαζε ηταν να ξεφορτωθει το πτωμα για να μην μπλεξει ο Χρηστος..... Ας τους μπουμπουνιζαν το μαντατο μαζι με λιγη στοιχειωδη ευαισθησια για την απωλεια τους και μετα ας αρχιζαν τα δικηγοριστικα.....

Πιστευα οτι αυτη η ασημαντη κοκκινομαλλα θα καταφερνε τελικα να γινει σημαντικη μεσα απο τον θανατο της.... Οτι το δικο της τελος θα ηταν μια αρχη για αποδοσεις ευθυνων και οχι ΠΑΛΙ συγκαλυψεις εγκληματων.... ;/
Η παρεα πλεον γνωριζει για την ιστορια των διαμαντιων, ακομα και ο Λευτερης πηρε την απαντηση στο ερωτημα που τον βασανιζε.... αφου εχει λοιπον αποκαλυφθει ο ρολος ολων, στους ποσους φονους, στους ποσους εκβιασμους εχουν σκοπο να συμπεριλαβουν και την αστυνομια στο τραγικο παιχνιδι τους???
Νομιζα οτι με το ακουσμα ενος ακομα φονου, η παρεα η ιδια θα εμψυχωνε τον Λευτερη να μιλησει στην αστυνομια για να μπει ενα τελος στην αιματοχυσια των διαμαντιων..... Σιγουρα νοιαζονται για να μην καταδικαστει ο Λευτερης και να μπορει να εχει μια φυσιολογικη ζωη διπλα στην Ευα.... Μα για ποια φυσιολογικη ζωη μιλαμε??? Για μια ζωη στην ανασφαλεια μηπως ειναι εκεινος το επομενο θυμα των διαμαντιων ή για μια ζωη με την Νταιζη να τους εκβιαζει οτι θα τα ξερασει ολα στην αστυνομια??? Αυτο αραγε ονειρευοταν η Ευα οταν μιλουσε για ηρεμη ζωη μετα απο τα τοσα χτυπηματα??? Να ζει διπλα σ΄ενα ανδρα με τσακισμενη συνειδηση, να ζει υπο το καθεστως του φοβου της ζωης της ιδιας ή των παιδιων της, να ζει σαν υποχειριο των εκβιασμων της τραγουδιαρας??? Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω!!!! cake
Δυστυχως δεν διαλεγουμε ποιους θα ερωτευτουμε, αφου λοιπον η Ευα διαλεξε τον Λευτερη, ας αποδεκτει την προεκταση της σκοτεινης πλευρας του και ας γινει συμμαχος στην προσπαθεια του να φωτιστει αυτη η πλευρα.... Τουλαχιστον ετσι θα εχει μια ελπιδα να ζησει το ονειρο, αλλιως ειναι καταδικασμενη να ζει σε μονιμο εφιαλτη..... Ισως τελικα αυτη η ρημαδα η δικαιοσυνη που εχει απαξιωθει τοσο στην σειρα, για μοναδικη φορα να βαλει τους πραγματικους ενοχους στην φυλακη....
Οσο για την υπολοιπη τετραδα που θα παρει στο λαιμο του ο Λευτερης, καλη δυναμη στο ανακριτικο τμημα που θα τους εξετασει, εγω ακομα να καταλαβω τι ευθυνες εχει ο καθενας.... Siga...

Σχετικα με την πονεμενη τραγουδιαρα δεν θα σταθω στο καθημερινο μοτιβο των εκβιασμων, αλλα στο οτι εφτασε να ξεπουλησει μεχρι και την φρικαλαιοτητα του βιασμου της για να αποσπασει συγκινηση και να ζητησει αδαμαντινο μεριδιο.....
Πως μπορει σε μια φραση μιας βιασμενης γυναικας να μπαινει το δραμα που εζησε ισα και ομοια με χρηματα και μεριδια??? Τουλαχιστον εως τωρα κρατουσε μια αμυντικη σταση σε ολο αυτο, το τονιζε μονο στην μανα της για την κανει να πονεσει, οχι να το ξεπουλησουμε κι αυτο στο βωμο της απληστιας..... Πραγματικα εμετικη η διαχειρηση του ολου θεματος..... vomit

Η εικονα της Στελλας με χαλαει πολυ, οχι για την ιδια αλλα γιατι αναποφευκτα την συγχεω με την εικονα της Νορας.... slap
Δεν μπορω να συνηθισω στην ιδεα οτι η μητερα της Νορας μπορει να χανει ετσι απροκαλυπτα την αξιοπρεπεια της και να φτανει στο σημειο να ξερογλυφεται στον Ρουσσο..... Αλλο να φλερταρεις, να θελεις να νοιωσεις επιθυμητη και αλλο να την "πεφτεις" κανονικα στον πρωτο αντρα που σε πλησιαζει.... Οχι μονο εφτασε στο σημειο να προτεινει στον Ρουσσο να μεταφερθει στο δικο της ξενοδοχειο αλλα επιπλεον αυτοπροταθηκε να τον συνοδευσει στο ταξιδι του....... αυτο για μενα ειναι ξεπεσμος... Δεν αναφερω καν την ανιδιοτελη αγαπη της στην Νταιζη γιατι δεν χωρα σχολια..... Κριμα που η συγγραφικη ομαδα με την εισοδο της αστερομανας αντι να γαληνεψει την "τεταμενη" εγκυμοσυνη της Νορας, αρεσκεται μονο στο να την διαταρασσει....

Για τον Χρηστο τι να πω, ισχυρη παρουσια και σημερα!! Εδω και 3 μερες οι ατακες του ειναι ...... " Δικο μου ειναι το μαγαζι, τα ποτα σας ειναι κερασμενα απο μενα...." pff


Βαλτε αλλη μια συμφορουμιστρια στην λιστα που ακουγοντας την υπαρξη του αδελφου της Αννας, αυτοματα φωτογραφισα το νεο προσωπο που θα ενταχθει στα μελλοντικα επεισοδια.....









Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου, ειδικά στο κομμάτι για Εύα-Λευτέρη-παρέα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μαρ 11, 2011 9:54 am


Rachel, πολύ ωραίος σχολιασμός, και συμφωνώ στα περισσότερα...

Δεν πιστεύω όμως οτι το να μιλήσει ο Λευτέρης, ή και η Νταίζη, μη σου πώ, στην αστυνομία, θα είναι λύση, ώστε να ελευθερωθούν και να ζήσουν πιό φυσιολογικά όλοι, και κυρίως η Εύα κι ο Λευτέρης. Η αστυνομία εξετάζει γεγονότα, και αποδείξεις, ψυχρά και αποστασιοποιημένα, χωρις να εμβαθύνει στην ψυχή των εμπλεκόμενων. Οπότε είναι πολύ πιθανό το "μακρύ χέρι του Νόμου" να έφτανε και στο Λευτέρη, που δεν φταίει σε τίποτε, ή σε άλλους αθώους, όπως η Εριέττα και ο Στέφανος. Δεν συγκαλύπτει φόνους αυτή τη στιγμή ο Λευτέρης, γιατί "φόνοι" με τη στενή έννοια του όρου , δεν έγιναν. Εγινε μιά συμπλοκή, μεταξύ ενόπλων, και απ'αυτήν δεν επέζησε κανείς. Επίσης η Αννα σκοτώθηκε απ'το ίδιο όπλο με το οποίο πήγε να σκοτώσει, ο θάνατός της οφείλεται σε νόμιμη άμυνα. Το σωστό λοιπον είναι να πληρώσει η Αντιγόνη, αλλά φταίει? Δεν έστειλε ανθρώπους για να σκοτώσουν, αλλα για να συναλλαγούν. Επίσης το σωστό είναι να πληρώσει ο Χρήστος, αλλά φταίει ? Προσπάθησε να αποτρέψει ένα άλλο φονικό .... Πολλές φορές η απονομή δικαιοσύνης γίνεται αιτία για πολλές αδικίες, όπως πχ. όταν πιάστηκε ο Στέφανος για την απαγωγή.... Αν δεν τύχαινε η Νταίζη να ανακαλύψει τον πραγματικό απαγωγέα, ο Στέφανος θα τελείωνε τη ζωή του στη φυλακή, άδικα. Επίσης έκανε τίποτε η δικαιοσύνη για τα παιδιά που χάθηκαν από τη μόλυνση του εργοστασίου, παρ'όλο που τα στοιχεία κατατέθηκαν στο δικαστήριο? Παρόμοια περίπτωση είναι κι αυτή του δυστυχήματος που προκάλεσε το θάνατο του Φώτη! Τι νόημα θα είχε να το αναφέρει κανείς στην αστυνομία, για να το βγάλει από μέσα του, αφού η αστυνομία δεν θα απέδιδε και πάλι δικαιοσύνη. Υπάρχουν πράγματα που συμβαίνουν, για τα οποία δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε, και ο μόνος τρόπος να τ'αντιμετωπίσουμε είναι να αφήσουμε όποιον είναι υπεύθυνος, είτε ηθελημένα είτε άθελά του, να ζήσει αυτός με τις τύψεις του.... Μ'αυτό το σκεπτικό , προσωπικά πιστεύω οτι η κοινή ζωή του Λευτέρη και της Εύας δεν θα δηλητηριαστεί αν δεν πούν στην Αστυνομία την ιστορία με τα διαμάντια.... Αυτό που πρέπει να γίνει, όμως, είναι να φύγουν τα διαμάντια από όποιον τα κρατάει, με όποιο τρόπο, δεν ξέρω, όποιος τα κρατάει πρέπει ν'απαλλαγεί απ'αυτά, η κατοχή τους μόνο άλλα, μελλοντικά μπλεξίματα, μπορεί να φέρει.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Μαρ 11, 2011 12:08 pm

δεν εχω δει επεισοδιο αλλα απο οτι καταλαβα συγκλονιστικο πρεπει να ηταν.

Για αλλη μια φορα δραση, αγωνια, ευφανταστοι διαλογοι και τα μυαλα στα καγκελα.

Η Αννα νεκρη?Εγω νομιζα οτι πηγε για ψωνια στο jumbo και χαθηκε.Αντε βρε καλως να συναντησει τον στελιο.

Η μελιτα ειχε μιρλα?Καλα μονιμο κουσουρι ο ανθρωπος δεν αλλαζει.

Ειχε και η αμαλιτσα απο οτι καταλαβα?Ε τουλαχιστον σε αυτην το ευχαριστιεσαι και γελας γιατι εχει και το ταλεντο.

Ο στεφανος επιασε το χερι της εριεττας?Και τι αυτος τωρα δεν ειναι μοντερνος σταχτοπουτος αλλα βουγιουκλακη συγνωμη ηταν τυχαιο? Δεν παιζω Nyxia

Μετα απο οτι καταλαβα τα παιδια ζητανε απο τον λευτερη να μην μιλησει και να συγκαλυψει και αλλο φονο?Οτι καποτε στησαμε τον μανο στα 6 μετρα που δεν μιλησε δεν μας λεει κατι.

Η νταιζη πουλησε τον βιασμο της?Αργησε και να το κανει.
Επειδη ειμαι ευαισθητη λιγακι σε αυτο το θεμα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτο που περνανε σαν μηνυμα.Βιαστηκες?Δεν πειραζει, πουλα το..Κριμα και βλεπουν και μικρα κοριτσια.

Αναφερθηκε αδερφος της αννας?Σας εχω σεναριο πιο πρωτοτυπο.

Ερχεται να εκδικηθει γνωριζει την ευα την ερωτευεται αλλα στο καπακι γνωριζεται και με την μελιτα η οποια χανει τον κοσμο τα φωτα την γη πεφτει στα πατωματα για χαρη του, εκεινος σαν αλλος ντορη την διωχνει γιατι θελει την ευα αλλα επειδη θα αποδειχτει μεγαλοκαρδος θα ικανοποιησει και την μελιτα.

Τελικα ειναι καλυτερα οταν δεν βλεπω επεισοδια και τα διαβαζω μεσα απο σχολιασμους σας.Εχει περισσοτερη πλακα.

Φιλια και
oscar στις γνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 11, 2011 1:15 pm

JESSIE έγραψε:
Rachel, πολύ ωραίος σχολιασμός, και συμφωνώ στα περισσότερα...

Δεν πιστεύω όμως οτι το να μιλήσει ο Λευτέρης, ή και η Νταίζη, μη σου πώ, στην αστυνομία, θα είναι λύση, ώστε να ελευθερωθούν και να ζήσουν πιό φυσιολογικά όλοι, και κυρίως η Εύα κι ο Λευτέρης. Η αστυνομία εξετάζει γεγονότα, και αποδείξεις, ψυχρά και αποστασιοποιημένα, χωρις να εμβαθύνει στην ψυχή των εμπλεκόμενων. Οπότε είναι πολύ πιθανό το "μακρύ χέρι του Νόμου" να έφτανε και στο Λευτέρη, που δεν φταίει σε τίποτε, ή σε άλλους αθώους, όπως η Εριέττα και ο Στέφανος. Δεν συγκαλύπτει φόνους αυτή τη στιγμή ο Λευτέρης, γιατί "φόνοι" με τη στενή έννοια του όρου , δεν έγιναν. Εγινε μιά συμπλοκή, μεταξύ ενόπλων, και απ'αυτήν δεν επέζησε κανείς. Επίσης η Αννα σκοτώθηκε απ'το ίδιο όπλο με το οποίο πήγε να σκοτώσει, ο θάνατός της οφείλεται σε νόμιμη άμυνα. Το σωστό λοιπον είναι να πληρώσει η Αντιγόνη, αλλά φταίει? Δεν έστειλε ανθρώπους για να σκοτώσουν, αλλα για να συναλλαγούν. Επίσης το σωστό είναι να πληρώσει ο Χρήστος, αλλά φταίει ? Προσπάθησε να αποτρέψει ένα άλλο φονικό .... Πολλές φορές η απονομή δικαιοσύνης γίνεται αιτία για πολλές αδικίες, όπως πχ. όταν πιάστηκε ο Στέφανος για την απαγωγή.... Αν δεν τύχαινε η Νταίζη να ανακαλύψει τον πραγματικό απαγωγέα, ο Στέφανος θα τελείωνε τη ζωή του στη φυλακή, άδικα. Επίσης έκανε τίποτε η δικαιοσύνη για τα παιδιά που χάθηκαν από τη μόλυνση του εργοστασίου, παρ'όλο που τα στοιχεία κατατέθηκαν στο δικαστήριο? Παρόμοια περίπτωση είναι κι αυτή του δυστυχήματος που προκάλεσε το θάνατο του Φώτη! Τι νόημα θα είχε να το αναφέρει κανείς στην αστυνομία, για να το βγάλει από μέσα του, αφού η αστυνομία δεν θα απέδιδε και πάλι δικαιοσύνη. Υπάρχουν πράγματα που συμβαίνουν, για τα οποία δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε, και ο μόνος τρόπος να τ'αντιμετωπίσουμε είναι να αφήσουμε όποιον είναι υπεύθυνος, είτε ηθελημένα είτε άθελά του, να ζήσει αυτός με τις τύψεις του.... Μ'αυτό το σκεπτικό , προσωπικά πιστεύω οτι η κοινή ζωή του Λευτέρη και της Εύας δεν θα δηλητηριαστεί αν δεν πούν στην Αστυνομία την ιστορία με τα διαμάντια.... Αυτό που πρέπει να γίνει, όμως, είναι να φύγουν τα διαμάντια από όποιον τα κρατάει, με όποιο τρόπο, δεν ξέρω, όποιος τα κρατάει πρέπει ν'απαλλαγεί απ'αυτά, η κατοχή τους μόνο άλλα, μελλοντικά μπλεξίματα, μπορεί να φέρει.....


Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα
Ο θάνατος του Φώτη έτσι όπως μας τον έδειξαν ήταν ένα ατύχημα που έγινε μετά απο έναν καυγά δύο εφήβων
Ο θάνατος της Άννας προκλήθηκε απ το Χρήστο ο οποίος όμως ήταν σε άμυνα. Περισσότερο θα τον σύγκρινα με το θάνατο του Στέλιου παρά με όποιον άλλον
Αντίθετα ο θάνατος του Αποστόλη ήταν ξεκάθαρα δολοφονία αυτό που στα δελτία ειδήσεων λένε ξεκαθάρισμα λογαριασμών νομίζω
Και ο θάνατος της Βέρας ξεκάθαρα ήταν φόνος μιας κι αυτοί που μπήκαν στο σπίτι μπήκαν χωρίς κάλυψη με τα όπλα στα χέρια χωρίς να διασφαλίσουν οτι δεν είναι κάποιος στο σπίτι που σημαίνει οτι όποιον έβρισκαν θα τον καθάριζαν
Ο Μάνος προκάλεσε θάνατο αλλά δεν τον επεδίωξε ήταν ατύχημα
Ο Λουκάς κι ο Χρήστος ήταν σε άμυνα
Όποιος καθάρισε τον Αποστόλη ξεκάθαρα για μένα είναι δολοφόνος
Όποιος έστειλε τους ανθρώπους στο βουνό ξεκάθαρα ήταν ηθικός αυτουργός σε δολοφονία
Πως μπερδεύεται σε όλο αυτό ο Λευτέρης; Δεν ήταν καν παρών στους θανάτους και σίγουρα δεν τους προκάλεσε
Ας μην μπερδεύουμε και ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα. Ακόμη και το να βάζουμε το όνομα του Λευτέρη δίπλα σ αυτό της Νταίζης είναι τρελό. Ο ένας βρέθηκε μπερδεμένος χωρίς στην ουσία να έχει κάνει κάτι μεμπτό πέρα απ το ότι δέχτηκε να μεταφέρει στην Ελλάδα ένα δέμα χωρίς να ψάξει τι περιέχει κι η άλλη έστησε απόπειρες εναντίον μιας γυναίκας σε προχωρημένη εγκυμοσύνη για να μη θυμηθώ το αποτρόπαιο θέαμα όταν έτρωγε δίπλα στο Μπέλλο που ήταν ξερός απ το δηλητήριο
Το αν θα πάνε ή οχι στην αστυνομία να μιλήσουν ανοιχτά είναι ένα άλλο θέμα αλλά μη μπερδεύουμε τις πράξεις

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Μαρ 11, 2011 1:48 pm

"Η Αννα βρεθηκε δολοφονημενη"


"Ο Πονος"

Ηταν τοσο καλο παιδι..... τοσα χρονια ζησαμε μαζι.... τοσο αδικο να φυγει τοσο νωρις... Εχει και εναν αδερφο που την υπεραγαπουσε... πως να του το πουμε.... Ανναααααα που πηγες και μας αφησες; Αναθεμα σε εκεινον που σε πυροβολουσε.... Θα μεινουν ατιμωρητοι η δολοφονοι Αννα μου.... Snif Snif Ενταξει ειναι λιγο τραβηγμενο, μονο η Εριεττα και ο Λευτερης φανηκαν να πονεσαν για την δολοφονια της Αννας και εκεινος ο αδερφος, λετε να παιξει με την Νταιζη;


"Ο Φοβος"

Γιατι τη σκοτωσαν; Τι ηξερε; Μιλησε σε κανενα; Θα με κατηγορησουν; Θα μαθουν οτι εγω τη σκοτωσα; Κανε το κοροιδο, κανε το κοροιδο! Παλι θα μπλεξουμε, τι πηγε και ειπε; Ποιος τη σκοτωσε; Τι ξερει; Τη βαψαμε, τη βαψαμε, τη βαψαμε....
Η Εριεττα μετα το σοκ συνειδητοποιησε οτι κινδυνευει, ο Στεφαονος δηλωνει παρον οπως κι εκεινη και παει στη μαμα για να τη ρωτησει την αληθεια, τα γνωστα δηλαδη, εκεινη ταχα μου δηθεν δεν γνωριζει τιποτα, το ειπε και στο Ρουσσο... Η κορη της γυρναει γυρω γυρω σαν να μην τρεχει τιποτα και ο μπ-αρμαν καρναει ποτα! Θα το κλεισει αυτος το μαγαζι να μου το θυμηθειτε! Razz


"Το κερδος"

Ενταξει αυτη τα τιναξε, θα κατηγορηθει μαλλον η εριεττα, εμεις την βγαζουμε λαδι, πρεπει να βρω τα διαμαντια, λες να τα ειχε η Αννα, μπα δεν νομιζω, πρεπει να ξεκανω και τον Μπελλο, να παω και απο την ευα να της ζητησω τα διαμαντια; γιατι οχι; Σοβαρα τωρα, η Νταιζη εκβιαζει; Αδυνατον! Εχεις και την αλλη δεν θελει φυκια, μα γλυκια μου αν σου ελεγαν την αληθεια δεν θα τους πιστευες, εσυ ψαχνεις την καρδια του ντενεκεδενιου! imarton Για ονομα του Θεου, σταματηστε τη Νταιζη, οπως μπορειτε... Μπελλοοοο νωρις σε μπουζουριασανε, κατι αφησες μισο!


"Η κωμωδια"

Ο μπραβος (πρωην εστω) και η αρχιμαφιοζα τραγουδιαρα, μαζι με το πτωμα, το οποιο πεταξαν στη θαλλασα πεταξαν και το οπλο του φονου, ενω αφησαν και το τουτου καπου εκει κοντα, ευγε, εγω που δεν ειμαι ουτε μπραβος ουτε μαφιοζα δεν θα πεταγα το οπλο μαζι με το πτωμα!
Και ερχομαστε τωρα στη συνταρακτικη αποκαλυψη του φιλτατου νορατιου -περιττο να πω οτι με εστειλες αδιαβαστη : respect : - , ναι το κειμενο ειναι ασυντακτο αλλα οπως -παντα θα προσπαθησω να βρω την απαντηση! Κανεις δεν συνελαβε σωστα το νοημα του κειμενου, το οποιο συμφωνα με εγκυρες πηγες Razz συνταχτηκε επιτηδες ετσι απο τους δημιουργους σε μια προσπαθεια σατιρισμου της ΕΛ.ΑΣ! Οι ιδιες πηγες αποκαλυψαν οτι το υπευθυνος της βαλλιστικης εξετασης ηταν πρωτοξαδερφος του Σταυριδη ο οποιος δεν διαβασε ποτε το ιατροδικοστικο πορισμα για το φονο που ερευνουσε! Μια αλλη αποψη η οποια προσπαθει να προστατεψει το κυρος της Ελληνικης αστυνομιας υποστηριζει οτι το μηνυμα ηταν κωδικοποιημενο και πως μονο ενας αριστα εκπαιδευμενος αστυνομικος οπως ο Παναγιωτης θα μπορουσε να βγαλει ακρη και να καταληξει σε συμπερασμα!


"Οι παρατρεχαμενοι"

* Καλε ναι η Εδεμ ειναι της Αντιγονης, ωχ καημος! Aww
* Ο Λουκας και ο Νικολας εβαψαν το σπιτι, ουουουου!
* Της Νορας της βρωμαει η κολονια! Συγκλονιστηκα!
* Η Ευα.... Η Ευα.... Α! δεν μπορει να αγορασει την Εδεμ!
* Η Μελιτα ακομα κλαιγεται, προσοχη, δεν κλαιει, κλαιγεται!
* Η Στελλα και ο Ρουσσος πηγαν σινεμα.... Γιουτζιν! inlove inlove

Αυτα νομιζω.... Το επεισοδιο ηταν, πως να το πω, "ετσι ολο σαντυγι, που εχει απο κατω σοκολατα οχι απο πανω σοκολατα και εχει βαλει πως να στο πω, ειναι ολο μεσα σε ενα γυαλινο μπολ!"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μαρ 11, 2011 2:05 pm

Μαρία, εγώ δεν ισοπέδωσα τίποτε απολύτως. Ολα όσα ανέφερα αφορούσαν περιπτώσεις που η αστυνομία δεν επρόκειτο να τιμωρήσει τούς ενόχους, είτε διότι δεν υπάρχουν χειροπιαστές αποδείξεις, είτε επειδή ήταν ατυχήματα, ή νόμιμη άμυνα κλπ. , κλπ... Και τα παραδείγματα του παρελθόντος τα έδωσα επικουρικά, για να φανεί αυτό πιό καθαρά....
Και όλ'αυτά τα ανέφερα ακριβώς γιατί θεωρώ οτι με το να πάνε να μιλήσουν ανοιχτά στην αστυνομία δεν πρόκειται να αποδοθεί πραγματική δικαιοσύνη, και άρα δεν έχει νόημα να το κάνουν. Δεν μίλησα λοιπον για άλλο θέμα, αλλά γι'αυτό το θέμα και μόνο. Από τη στιγμή που κάποιος είναι σε νόμιμη άμυνα, δεν θεωρείται οτι διέπραξε φόνο... Από τη στιγμή που κάποιος σκοτώνεται από ατύχημα, δεν θεωρείται φόνος.... Από τη στιγμή που δύο πλευρές που έχουν όπλα συγκρούονται, δεν θεωρείται φόνος, γίνεται ένοπλη σύρραξη. Ο Αποστόλης είναι ο μόνος που σκοτώθηκε επί τούτου, είναι δηλαδή ένας αδιαμφισβήτητος φόνος, μόνο που αυτός που τον σκότωσε έχει ήδη τιμωρηθεί, αφού δολοφονήθηκε και ο ίδιος. Αρα ούτε γι'αυτόν δεν απαιτείται καταγγελία στην Αστυνομία. Μ'αυτό το πνεύμα έγραψα, δεν είχα κατα νού ούτε να μπερδέψω το Λευτέρη σε φόνους (αντίθετα είπα οτι είναι εντελώς αθώος....) ούτε να τον συγκρίνω με τη Νταίζη, (το μόνο συνδετικό μεταξύ τους είναι οτι και οι δύο, για άλλους λόγους όμως ο καθένας, σκέφτονται να κάνουν καταγγελία στην Αστυνομία.....). Θα ήθελα, αν μη τι άλλο, να μην παρεξηγούνται οι προθέσεις μου, σε όσα γράφω.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:10 pm

tzibirdika έγραψε:
Petrakitsa έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Μιλαμε ηταν τοσο ενδιαφερον το επεισοδιο σημερα που στα μισα εκλεισα την TV και πηγα να ξαπλωσω......

Ποια πυροβοληθηκε???? Η Αννα....
Καλε μαθατε ποια πυροβοληθηκε? Η Αννα....
Δεν ξερω αν το μαθατε αλλα καποιος πυροβολησε την Αννα....

Κι εγω στο τελος θα Ee?

Η Νταιζη ποσο πιο σιχαμερη μπορει να γινει? Εγινε μαρτυρας ενος φονου και αντι να κατσει στα αυγα της και να μη γινεται στοχος, τραβα τα ηδη τεντωμενα σχοινια....δεν της καιγεται καρφακι για την Ερριετα που ειναι αθωα και θα μπλεξει εξαιτιας τους, αντιθετως κανει βολτιτσες και μας πρηζει με τους εκβιασμους της...βαζει για λιγα δευτερολεπτα τη μασκα της καλουλας και της γλυκουλας και χαιρετα τη μαμα της Νορας και αφου φυγει πεφτει παλι η μασκα..και πολυ κρατηθηκε δηλαδη.... και με μια χαρα αποφασιζει να τσιγκλισει την Αμαλια...

ΚΑΙ αυτη τη γυναικα μου ζητατε εσεις οι απο πανω να την δω με αλλο ματι.....μιλαω για τα προσεχως που η αγιοποιηση καλα κρατει...

Δε σας τα ειπανε καλα... Mmm

Η Νταιζη για μενα αξιζει να παει ή στη φυλακη ή στα θυμαρακια παρεα με την Αννουλα
Σπόιλερ:


Και κατι τελευταιο.....Βαρεθηκα να βλεπω τη Νορα να τρεχει περα δωθε με την κοιλια στο στομα.....Αυτη η κοπελα ποτε τρωει? Ποτε κοιμαται? Ποτε ξεκουραζεται? Ποτε βλεπεται με τον αντρα της?
Εγκυος ειναι οχι ρομποτ...
Κι ο Λουκας καλα θα κανει να βρει μια δουλεια..Ο Λουκας του πρωτου κυκλου δεν θα αφηνε καν τη Νορα να δουλευει και να κουραζεται στην κατασταση της...Θα γυριζε στο γραφειο ή? θα εβρισκε μια αλλη δουλεια και θα τη βοηθουσε...
Αλλα ειπαμε 1ος κυκλος- Τα μυστικα της Εδεμ
3ος κυκλος- Τα μυστικα των guest star -_-

: respect : : respect :
Σπόιλερ:

Ναι..... μη κλαψεις προς θεου lmao


Να ρωτησω και κατι ασχετο μιας και το θυμηθηκα τωρα?
Τυχαιο που αναφερθηκε ο αδερφος της Αννας??? Προβλεπω να μας κανει κανενα ντου προς Μαη μερια...καβαλα σε μια μηχανη εξω απο την Εδεμ..ουπς...εδεμ δεν υπαρχει...και τωρα??? ruuun xaxa

Θα προσπαθήσω να κρατηθω και να μην πλανταξω..
Τωρα για τον αδερφο της Αννας για να τον ανεφεραν ολο και καπου θα εμφανιστει..
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 11, 2011 2:19 pm

JESSIE έγραψε:Μαρία, εγώ δεν ισοπέδωσα τίποτε απολύτως. Ολα όσα ανέφερα αφορούσαν περιπτώσεις που η αστυνομία δεν επρόκειτο να τιμωρήσει τούς ενόχους, είτε διότι δεν υπάρχουν χειροπιαστές αποδείξεις, είτε επειδή ήταν ατυχήματα, ή νόμιμη άμυνα κλπ. , κλπ... Και τα παραδείγματα του παρελθόντος τα έδωσα επικουρικά, για να φανεί αυτό πιό καθαρά....
Και όλ'αυτά τα ανέφερα ακριβώς γιατί θεωρώ οτι με το να πάνε να μιλήσουν ανοιχτά στην αστυνομία δεν πρόκειται να αποδοθεί πραγματική δικαιοσύνη, και άρα δεν έχει νόημα να το κάνουν. Δεν μίλησα λοιπον για άλλο θέμα, αλλά γι'αυτό το θέμα και μόνο. Από τη στιγμή που κάποιος είναι σε νόμιμη άμυνα, δεν θεωρείται οτι διέπραξε φόνο... Από τη στιγμή που κάποιος σκοτώνεται από ατύχημα, δεν θεωρείται φόνος.... Από τη στιγμή που δύο πλευρές που έχουν όπλα συγκρούονται, δεν θεωρείται φόνος, γίνεται ένοπλη σύρραξη. Ο Αποστόλης είναι ο μόνος που σκοτώθηκε επί τούτου, είναι δηλαδή ένας αδιαμφισβήτητος φόνος, μόνο που αυτός που τον σκότωσε έχει ήδη τιμωρηθεί, αφού δολοφονήθηκε και ο ίδιος. Αρα ούτε γι'αυτόν δεν απαιτείται καταγγελία στην Αστυνομία. Μ'αυτό το πνεύμα έγραψα, δεν είχα κατα νού ούτε να μπερδέψω το Λευτέρη σε φόνους (αντίθετα είπα οτι είναι εντελώς αθώος....) ούτε να τον συγκρίνω με τη Νταίζη, (το μόνο συνδετικό μεταξύ τους είναι οτι και οι δύο, για άλλους λόγους όμως ο καθένας, σκέφτονται να κάνουν καταγγελία στην Αστυνομία.....). Θα ήθελα, αν μη τι άλλο, να μην παρεξηγούνται οι προθέσεις μου, σε όσα γράφω.....


Για μένα ξεκάθαρη δολοφονία ήταν κι αυτή της Βέρας κι αν ο Λευτέρης ήταν εκεί θα είχε ακριβώς την ίδια τύχη
Το γιατί δεν πρέπει να μιλήσουν δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά. Σ αυτό το παρεάκι ο ένας τα ρίχνει στον άλλον κι όλοι μαζί στο νεκρό Χατζηβασιλείου που δεν μπορεί να το αρνηθεί. Προσωπικά δεν έχω πειστεί οτι αυτός έδωσε την εντολή. Όπως βλέπεις ο Ρούσσος η Αντιγόνη ακόμη κι ο Στέφανος τη μια λένε αυγά και την άλλη καλάθια και ποτέ δεν παραδέχονται κάτι αν δεν βγεί μόνο του στο φως.
Προσωπικά πιστεύω θα ήταν καλύτερο να απευθυνθούν στην αστυνομία παρά να τα αφήσουν ολα ατιμώρητα
Ίσως τελικά ο Λουκάς κι ο Λευτέρης δρομολογούν κάτι προκειμένου να έχουν αποδείξεις μιας κι όπως λες κι εσύ χωρίς αυτές θα μπερδευτούν και οι αθώοι μαζί με τους ενόχους.
Ο Λευτέρης ένοχος για φόνο μπορεί να μην είναι αλλά έχει κάνει κι αυτός τις στραβές του. Η καύση της νεκρής μπορεί να νομιμοποιείται ηθικά αλλά ήταν εντελώς παράνομη πράξη κι αν τότε είχε χτυπήσει το ξυπνητήρι εκούσια ή ακούσια θα είχε μεταφέρει παράνομα πολύτιμους λίθους
Όλα αυτά βέβαια είναι πταίσματα μπροστά στους φόνους το λαθρεμπόριο και τις κλοπές που βαρύνουν άλλους αλλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε
Και όχι δεν παρεξήγησα τα λόγια σου απλά είπα τη δική μου άποψη
Άλλωστε αυτό είναι το νόημα της ύπαρξης του φόρουμ. Η ανταλλαγή απόψεων
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μαρ 11, 2011 2:33 pm

Οταν λές οτι δεν καταλαβαίνεις γιατί δεν πρέπει να μιλήσουν, εννοείς οτι πρέπει ο Λευτέρης να καταγγείλει όσα έγιναν στην αστυνομία ή κάτι άλλο? Εγώ πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να μιλήσει, γιατί δεν θα ωφελήσει σε τίποτε, με όσα ανέφερα σχετικά....
Τώρα αν εννοείς όσους αφορούν τα διαμάντια, δηλ. Ρούσσο, Αντιγόνη, Στέφανο και Εριέττα, γι'αυτούς δεν γίνεται θέμα πλέον, έχει γίνει ήδη γνωστό σε όλους οτι η Αντιγόνη έδωσε εντολή (μόνο που λέει οτι τους έστειλε για να μάθουν και να συναλλαγούν, όχι να σκοτώσουν), οτι ο Ρούσσος το ήξερε, οτι ο Στέφανος πληροφορήθηκε γι'αυτά εκ των υστέρων και οτι η Εριέττα ήξερε μόνο ότι χάθηκαν τα διαμάντια....
Αν ο Λευτέρης καταγγείλει το θέμα, κανείς δεν πρόκειται να βγεί αλώβητος, ούτε κάν ο ίδιος, ενώ δικαιοσύνη δεν πρόκειται ν'αποδοθεί από την αστυνομία. Η ίδια η Αντιγόνη είναι υπόδικος γι'αλλο φόνο, οπότε τι την νοιάζει ένας παραπάνω? Μ'αυτή τη λογική δεν έχει νόημα το δίλημα του Λευτέρη. Επί τη ευκαιρία, ο Λευτέρης ναί, ευθύνεται για όσα λές, αλλά δεν έχει κάνει φόνο, οπότε απ'αυτή την άποψη και μόνο είναι αθώος....
Εγώ είμαι θιασώτης του διαλόγου και της ανταλλαγής απόψεων, αλλά δεν θέλω να με παρεξηγούν, γιατί μιλάω πάντα με καλή πρόθεση και αν καμμιά φορά ξεφύγω, το παραδέχομαι.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 11, 2011 2:41 pm


Όταν λέω οτι ίσως έπρεπε να μιλήσει εννοώ οτι θα υποστεί ενδεχομένως κάποιες συνέπειες στο μέτρο που του αναλογούν αλλά πια δεν θα φοβάται και δεν θα ντρέπεται για τίποτα
Ήταν ενδεικτικό αυτό που είπε χθες οτι ντρέπεται να κοιταχτεί στον καθρέφτη
Νομίζω τελικά μαζί με το Λουκά σε μια προσπάθεια να ταράξουν τα νερά και να υποχρεώσουν τους υπεύθυνους να κινηθούν για να τους ξεσκεπάσουν έχουν πάρει τα διαμάντια
Τελικά πολεμάει τη βρωμιά αλλά το κάνει με κινήσεις παράνομες και δεν το αντέχει
Δεν ξέρω κι εγώ αν είναι καλύτερα να πει την αλήθεια και να αφήσει τους υπεύθυνους να βρουν τον ένοχο ή να ψάξει μήπως και καταφέρει να αποκτήσει αποδείξεις
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Μαρ 11, 2011 2:47 pm

Κοίτα, ο προβληματισμός του Λευτέρη προήλθε κυρίως απ'το νέο δεδομένο του φόνου της Αννας. Για τα προηγούμενα είχε μάθει την ενοχή της Αντιγόνης, και ξέροντας οτι αυτή θα περάσει από δίκη ούτως ή άλλως, ίσως το αποδέχτηκε. Τώρα δεν θέλει να καλύψει ΚΙ ΑΛΛΟ φόνο, αλλά φυσικά δεν ξέρει οτι πρόκειται για νόμιμη άμυνα. Νομίζω οτι η δουλειά της αστυνομίας, η έρευνα δηλαδή, θα στραφεί στην Εριέττα, αλλά πιστεύω οτι ο Χρήστος δεν πρόκειται να το αφήσει έτσι αυτό, θα ομολογήσει την αλήθεια, γιατί, σε αντίθεση με τη Νταίζη, έχει συνείδηση.... Ο Λευτέρης νομίζω οτι δεν χρειάζεται να το δεί θεός, ας αφήσει τα γεγονότα να προχωρήσουν, κι η αλήθεια έχει τον τρόπο να βγαίνει πάντα στην επιφάνεια ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Μαρ 11, 2011 3:36 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Νόρα και την Εριέττα, ήταν πολύ καλή, ταίριαξαν ωραία και σε αυτή τη σκηνή. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Λευτέρη πολύ ωραία, ο Λουκάς έκανε πολύ καλά που του είπε να περιμένει νομίζω αν και ο Λευτέρης λογικό είναι να θέλει να μην κρύψει αυτό για τα διαμάντια, αλλά έτσι θα μπλεχτεί και αυτός. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα, την Νόρα και την μαμά της ήταν καλή, η Νόρα καλά σκέφτηκε να το ψάξει αυτό με την εταιρεία και όπως είδαμε είχε δίκαιο γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη και τον Λευτέρη πολύ καλή, η Νόρα τους είπε ότι η κατασκήνωση ανήκει στην Καρτάλαινα και όλοι απογοητεύτηκαν λίγο γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Λευτέρη πολύ ωραία.

Γενικά μου άρεσε το επεισόδιο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Παρ Μαρ 11, 2011 6:24 pm

Να πω κι εγώ μερικά λογάκια........

Δεν περίμενα να πετάξει από τη χαρά της η Εριέττα για τον χαμό της Άννας (γιατί η Άννα πέθανε για όσους δεν το γνωρίζουν.. geek) αλλά τόση φρίκη που έφαγε ούτε αυτό το περίμενα. Κυρίως δεν περίμενα ότι την θεωρούσε φίλη της και μετά τις αποκαλύψεις. Ίσως ο θάνατος σαν γεγονός να της προκάλεσε τόσο συναισθηματισμό.... ανθρώπινο και φυσικό είναι αυτό. Αλλά εγώ περίμενα κάτι σαν... "το έφαγε το κεφάλι της τελικά.... αναμενόμενο" . Τέλος πάντων.. τι άλλο να περιμένει κανείς από την Ανώτερη! Αλήθεια εσείς το περιμένατε; sisi

Στο ίδιο κύμα ανωτερότητας κινήθηκε και ο Λευτέρης εκτοξεύοντας βόμβες περί Anna's BigBrother και με ένα ξέσπασμα για : respect : κατά τη γνώμη μου!

Ρούσσος
Σπόιλερ:
- Αντιγονάρα: Είστε όλοι γραφικοί!!! Όλοι όμως!

Νικόλας - Νταίζη: μια ατάκα....... ένας τίτλος............: την τύχη μου μέσα!!!!!!!!!!!! Η απειλή με πόδια και ο αγαθοβιόλης! lmao

Λευτέρης - Εύα: εντυπωσιακά μεγάλη σκηνή.... κι έλεγα και τώρα θα τελειώσει και τώρα θα τελειώσει ))

Εριέττα - Στέφανος: πώς συνεννοούνται έτσι αυτά τα παιδιά! Για να βλέπω χεράκια ενωμένα! Θα το περάσουμε μαζίιιιιιιιιιιι.. κι αυτό το μονοπαααααααάτι.........!

Στέλλα: τι καρφί ήταν αυτό για την ιδιαίτερη αίσθηση του καλού και του κακού που έχει η παρέα;;;;

Αντιγόνη - Σέφανος: άλλη μια ατάκα..... τίτλος........: να σε ρωτήσω κάτι για τη δολοφονία ή θα μου πεις το κλασσικό! Το κλασσικό θα σου πει αγόρι μου!!!! Η αίρουσα τας αμαρτίας του κόσμου!!! Κι εμείς βαρεθήκαμε καιρό τώρα Στέφανε!

Μελίτα - παραλογισμός: μα τι τιτλοφόρες ατάκες ήταν αυτές χθες; "Δεν θα το αναλύσω άλλο! Φτάνει!" Φτάνει όμως!!!!!!!!!!! Σώνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιατί κι εγώ τη σχέση μου την έχω για να περνάω καλά!!!!! Ούτε εμείς αντέχουμε άλλο την ξεφτίλα σου λέμε!!!!

Και..... έλα να βγουν τα τύμπανα!!!!! Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Partyblower Επεισόδιο 522 - Ημερομηνία 10-03-2011 - Σελίδα 3 Partyblower
Το αγόρι με τα υπέροχα μάτια, ο ευσεβής μου πόθος ξαναχτυπά!! Άρπαξε την πένα των σεναριογράφων αγόρι μου να δούμε άσπρη μέρα! Το έχεις με πολύ άνεση και καθόλου τρύπες!!! : respect : : respect : : respect :

Εδώ κλείνω απότομα το σχολιασμό γιατί θα κλειδώσει το θέμα και δεν θα προλάβω.... shy
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης