Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

+41
Kornilia_Petrakitsa
edem4ever
almaresi
nikidanis
maeveline
st@cy
annoula!
tasoula
aggeliki
tsourdalitsa
ale3ia_eva&nora!!!
stephanos13
ebelina2007
Lisa Nova
fay
sofia
taradoula
Ezantakou
FieryRed
evaki16
kapetanissa
νοριτσα
fay66
Caroline
Foulitsa
DESPOINA
Antigoni!
soso
pasxalitsa
Cancoon
marakii
JESSIE
mary - manos
fantina
Dimitraaa
Καρ-Mik
ntina fan
Δ.Μπέλλος
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
45 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap55%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 55% 
[ 39 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 15% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap1%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 71
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 14, 2011 6:36 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μαρ 14, 2011 8:12 pm

Ασπάστηκα:

1.Τον πόνο του Ηλία που και θελει και δεν θέλει να πάει στην Αγγέλα με το Μαριούλη!

2.Ο Λουκάκος γραφει την τελευταια λέξη στο απουσιολόγιο.Πάντα μεσα σας θα ζει η Εδεμ παιδια μου! Η Δαφνη νιωθει ξεριζωμενη ακούσια και η θλίψη της απόλυτα δικαιολογημενη! Γεωργόνη δινει ρεστα!

3.Αμαλία-Στελλίτσα-μουρλίτσα:όταν είπε πάω να φερω φλυτζανι, λέω τωρα θα της πει να στο φέρω στο κεφαλι Στελλίτσα
Να σου η συζητηση στον Πέτρο οι κολλητούλες!Και το θάψιμο στο Ρούσσο καλα κρατεί!

4.Η Δαφνη με τις αναμνησεις της να περιπλανιεται στην Εδεμ καθηλωτικη!

5.Παρεα να τακτοποιεί στο νεο σπιτι σε fast forward ευρηματικη!

6.Ο Παναγιωτης ακουει της απειλές της Ερης! Βρε κουκλίτσα μοιυ το "θα σε σκοτωσω"
τι το θελες?

7.Η Παρεα μαζι με τα υγρα ματακια της Δαφνης

8.Ρούσσος-Στελλίτσα-Μουρλίτσα:Tour στην Αθηνα θέλει η μουρλή?
Εχει ενα κόκκινο λεωφορειάκι στο Συντααγμα που σε πάει παντου εκει να πας.

9.Αστυνόμος-Ρούσσος:Πολυ καλη σκηνη και επιτελους ακουσαμε σημερα τη φωνη της Κατερινας!

10.Αγγέλα-Ηλίας-Ευα-Στεφανος:Τρελαινομαι για σκηνες Ευας-Στεφανου.Η εκρηξη της Ευας καθηλωτικη!
Κατι ακόμα δεν πηγε να σκοτωσει τον Αγγελούκο η Θεαρα μου, αλλα η Οχιά!

11.Λουκας-Νόρα-Ερη:Τηλεφωνικη διασκεψη!

12.Χρησταρας-Χρηστος:Κι άλλο Χρησταρα θέμε κι άλλο!
όλε χωρισαν οριστικα ο Ξενερωτας! Καιρος ηταν

13.Ευα στη Εδεμ:Πικραμενη με κακες αναμνησεις, ευτυχως που τη βρηκε ο Λευτερης
και την πηρε αγκαλια

14.Η Ερη εφαγε κατραπακια με το όπλο του δολοφονου της Άννας ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΤΥΝΌΜΟ.

Σπάστηκα:

1.Λουκας-Νόρα-Μουρλιτσα: Ναι ενοχλεις μουρλίτσα...Και γω μενω αναυδη!
Στα διαλα και απο μενα Στελλίτσα! Εξαλλη η Νόρα και με το δικιο της με τη μανα της!
Αηδιαζω όταν ακουω φρασεις "πληγωμενο κορίτσι" για την οχια απαπαπα
θα τη πεταξω απο το παραθυρο

2.Αμαλια-Οχιά:Πηγε να τη μπριζωσει την Αμαλί το τσοκαρακι!

3.Λευτερης-Οχια:Η ευαισθητη και ο λογικος?
Το σαρδονιο χαμόγελο του Λευτερη εναντι στις μπαρούφες που ελεγε η Οχια εδεσε απίστευτα!
Μας απειλει κι όλας το όργιο! Λευτερη κουρεψου και κανε καρφακια τα μαλλια σου!



Πολυ Καλό απο μένα κι αυτο για τις πολλες σκηνες της ΑΓΑΠΗΜΕΝΗς ΜΑς πΑΡΕΑς!
όταν χαθηκε ο ηχος στο Mega προς στιγμην τρομαξα!
Τα πηραν όλα κι έφυγαν Ξυλά-Γεωργόνη-Ζαφειρης!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Μαρ 14, 2011 8:30 pm

Οτι θα εβλεπα την Στελλα να κανει κυριολεκτικα ματακια και τσαχπινιες στον Πετρο ειλικρινα δεν το περιμενα vomit wall

Η Μελιτα ποσο πιο σπαστικια μπορει να γινει; Fskl Fskl

Η Δαφνη στην Εδεμ ηταν υπεροχη Love!

Ευα και Στεφανος ( μαζι με Ηλια και Αγγελα γιατι ειπαμε μονοι τους σε σκηνη ποτε ξανα ) υπεροχοι Love!

Ευα στην Εδεμ μαγικη...Ξυλα Θεα : respect : : respect : Χωρις πολλα λογια και μονο με το βλεμμα της τα ειπε ολα : respect : : respect :

Το επεισοδιο το ψηφιζω καλο.Για την παρεα και κυριως για την Ευα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Δευ Μαρ 14, 2011 8:37 pm

"Θα σε κουβαλάμε πάντα μαζί μας"

Ανατρίχιασα ολόκληρη και δάκρυσα μαζί τους! ((

Μετά βέβαια... ξεσυγκλονίστηκα επιτόπου!
Αμαλία - Στέλλα: Faint Ως τι πας εκεί και ρωτάς όλα αυτά μωρή ξεμωραμένη Αστέρω;

Δάφνη - Εδέμ: Η ανατριχίλα επιστρέφει ξανά ακόμα μεγαλύτερη!!!!!
Γεωργόνη: : respect :

Δεν γίνεται να βγάλουμε με flashback όλα τα υπόλοιπα επεισόδια; Θα είναι καλύτερα για όλους.....

Η σκηνή σε ffw κι αυτή κλεμμένη ιδέα από το φόρουμ! Την παρέα βάλανε εννοείται! Δεν μπορούσαν τη Νταίζη ας πούμε;

Θέλω να δώσω 1 oscar στον κομπάρσο που δίνει κάθε τόσο τα μαντάτα για την Άννα στον αστυνόμο! Γιατί; Έτσι! lmao

Συνέχεια του flashback: και ξανά Γεωργόνη : respect :

Θέλω να δώσω άλλο 1 oscar στη λίστα με τα τηλέφωνα της Άννας!!

Η παρέα στο σπίτι του Νικόλα: χαρά οφθαλμού όλοι μαζί!!!! Hug

Νικόλας - Δάφνη: Είναι δύναμη η Δαφνούλα μας ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

Αμαλία - Ρούσσος - Εξάρχεια εν όψει: Θα ζουρλαθώ! ;/ Αυτές οι φοιτητικές αναμνήσεις που ανέφεραν είναι κοινές τελικά; Γιατί σε εμάς Θεέ μου; Γιατί;

Η Κατερίνα πρέπει να πληρώθηκε διπλό μεροκάματο σήμερα με τόσο κείμενο! xoxo

Ρούσσος - Αστυνόμος: Διαφωτιστικός ο Πετράκης όπως πάντα και μόνιμα στη διάθεση μας.........

Στέφανος - Εύα - Ηλίας - Αγγέλα: όχι σημαντική σκηνή αλλά είχαμε έναν ευχάριστο και απροσδόκητο συνωστισμό ταλέντου! Κάτι είναι κι αυτό!

Στέλλα - Νόρα - Λουκάς: Κοίτα ποιός μιλάει για γραφικότητες! Αδυνατώ να σχολιάσω και συμφωνώ με τη Νόρα -> Ωχ Παναγιά μου!!!!

Αμαλία - Μελίτα: -

Χρήστος - Στέφανος: Μην πονάς άλλο για δαύτην πανέμορφο αγόρι!!!! Love!

Νταίζη - Αμαλία: "Έφαγα από το φαΐ σας" lmao Μου άρεσε η σκηνή! Το ομολογώ! Την περίμενα κιόλας..... shy

Λευτέρης - Νταίζη: Καλός ο Λευτέρης! Πολύ καλός!!! Thumbs up Τι βιβλίο ήταν αυτό που διάβαζε;

Εύα - Εδέμ: Αυτά βρήκαν να της θυμίσουν; Γιατί άραγε; Θεά η Ξυλά! oscar Μου άρεσε πολύ που είδαμε μια Εύα να φωνάζει: "Δεν θέλω να τα ξεχάσω όλα αυτά" : respect :
Η εμφάνιση του Λευτέρη στη σκηνή καλή μεν αλλά ένα ακόμα σημάδι για μη επιστροφή Μάνου!

Εριέττα - Βόμβα αστυνόμου: αύριο!

Λίαν λίαν λίαν επιεικώς θα ψηφίσω τέλειο επειδή ανατρίχιασα ορισμένες στιγμές αλλά κυρίως για φόρο τιμής στην Εδέμ!!!


Να κάνω και την ερώτησή μου: εκείνο το flashback που βλακωδώς διαφημίστηκε σαν comeback του Μάνου για σήμερα προβλεπόταν; Αυτό ήταν; Μμμμμμμμμμμ Confused?
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 8:42 pm

ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ. δεν μπορω να καταλαβω πως παλι η ευα θυμηθηκε μονο 2 στεναχωρες στιγμες απο τον μανο. ενω μπορουσε να σκεφτει και αλλες πολλες χαρουμενες. εξαλλου για αυτο τον αγαπουσε. την παρεμβολη του τερη την θεωρω ασχετη και περιτη. καιρος ηταν η ευα μονη της ομως να θυμηθει τον μανο χωρις ασχετους ομως μπροστα. ΕΥΑ . ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ Η ΕΥΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 14, 2011 8:45 pm

- Υπέροχη η Γεωργόνη . Ευτυχώς η Δάφνη, έχει να θυμάται ΚΑΙ καλές στιγμές στην Εδέμ, μιας και εκεί έζησε όλη της την ζωή.

- Υπέροχη και η Ξυλά. Αλλα ... τι την θες την εδέμ ρε Ευα? Ενα καλό δεν έζησες εκεί...

- Στέλλα ξεκουμπίδια.

- Μελίτα τα γνωστά δικά της Sleep

- Νταίζη επίσης Sleep
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Δευ Μαρ 14, 2011 8:47 pm

Αν και βαρέθηκα να βλέπω Πέτρο - Στέλλα, μου άρεσε το επεισόδιο.. Τέλειο δε το λες, αλλά πολύ καλό ναι..
Μου την έσπασε η αδιαφορία της Στέλλας για τη Νόρα και την Εδέμ αλλά και γενικότερα. Το μόνο που ακούμε τελευταία είναι αχ και πότε θα βγω με τον Πέτρο και να πάμε Εξάρχεια. Εγώ έχω άλλα σχέδια απόψε, γεια σας. Ε Λ Ε Ο Σ
Όλες οι σκηνές με την παρέα ήταν άψογες..
τόσο τέλειες, ξεχωριστές, μαγικές..
με συγκίνησε η Δάφνη και οι αναμνήσεις της.. θυμηθήκαμε κάτι από τα παλιά..όταν ήταν και οι 6 μαζί.. :(
επίσης η Εύα.."εκεί αποχαιρέτησα τον έρωτα μου", "ΔΕΝ ΘΕΛΩ να τα ξεχάσω" :(

Μόνο ένα παράπονο έχω. Γιατί να μην δούμε και Νόρα - Λουκά (βράδυ καλύτερα) στην Εδέμ να την αποχαιρετούν;
Αν υποθέσουμε πως δεν θα ξαναδούμε τα παιδιά σε αυτό το μέρος δεν θα έπρεπε να δούμε και τη Νόρα να αποχαιρετάει με το δικό της τρόπο;
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 8:48 pm

εζησε πολλα καλα ενα δυνατο ερωτα την φιλια της με την παρεα. την μαριλια.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Μαρ 14, 2011 8:49 pm

τι λεγαμε ?α ναι .....
εδω ειμαστε και σημερα ....
σημειον πρωτον :πηγε η αγαθοβολια να ψαρεψει το χελι ..ημαρτον
τι ηθελες να σου πει χρυση μου ,η Αμαλια ?αφου ξερει τι ρολο πλεον παιζεις ,θα σου πει αυτα που θελει και οπως θελει ......Κυρια η Αμαλια και γω μαζι της ..
σημειον δευτερον : μακραν η καλυτερη ατακα του σημερινου επεισοδιου
Παναγιωτης αφου ακουσε τα μηνυματα απο το κινητο της ολιγον τι πτωμα Αννας ....ολος ο καλος ο κοσμος μαζεμενος ......ή καπως ετσι
βεβαια ενα εχω πω...αυτο δεν ειναι τηλεφωνο ...ρουφιανος ειναι (συγνωμη για την λεξη αλλα οποιοδηποτε αλλο συνωνυμο δεν θα ειχε την ιδια λεκτικη δυναμη)
σημειον τριτο :(αρχιζω και ξεφευγω ή βρισκω περισοτερα να πω )
λεει το παληκαρι το αψηλο στο γαμπρο του .....την αγαπω και την θελω και μου λειπει ....
και επειδη λειτουργει ακομη το ρημαδι το μυαλο μου ,θυμαμαι να λεει το παληκαρι- που ειναι ή δεν ειναι λαμογιο-στο προηγουμενο επεισοδιο ,οτι θα μπορουσε να<< παρηγορησει >>την Ερη ....
δεν του ελειπε τοτε η μικρη κλαιουσα ψευδως ....?
τωρα ή το σεναριο φταιει ή ο χαρακτηρας τα εχει παιγμενα ή εγω ειναι να βρω κανα ψηλο βουνο να μονασω ......
σημειον τεταρτον :(και φαρμακερο )η καλη αυτη κοπελα ,που εχει αναγκη το χαδι γιατι το στερηθηκε .....δεν ειχε κανενα μα κανενα απολυτος προβλημα να δωσει την αγαθοβιολα .....
και καλα το να φτιαξει τουρμπο την Αμαλια o.k.να το δεχτω. τετοια ειναι ...τετοια σχεση εχουν .....αλλα, καμμια αιδως
και υστερα μου λετε οτι προσπαθουν να την αγιοποιησουν ....εποιηκως τριχαι ...

δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθω με την σκηνη Αμαλιας-Μελιτας αλλα σε ενα θα σταθω ...
η φραση της Αμαλιας στο τελος της σκηνης ....μηπως το προβλημα σου ειναι οτι καποια αλλη σου πηρε το αντρα.... ή καπως ετσι (ποτε δεν ημουνα καλη στην καταλεξη απομνημονευση )
ειναι η κεντρικη ιδεα της υπαρξης της Μελιτας σε ολη την σειρα ,απο το πρωτο επεισοδιο μεχρι σημερα ...μα καμμια εξελιξη ,καμμια ....
λυπηθηκα με τη Δαφνη .....
ανχωθηκα και νιαστηκα τον Ηλια ....
χαρηκα το δωρο παιδιων στην Δαφνη με την τακτοποιηση των πραγματων της στο σπιτι του Νικολα .....
πεινασα με την Νορα (εβαλα κατι κεφτεδες που ειχα απο χθες και λιγο τυρι )
και λατρεψα την Ευα που δεν θελει να ξεχασει ......
κατι μικρο για το τελος ...και πειτε με τρελη (οχι οτι δεν ειμαι )λυπαμαι πραγματικα που δεν θα βλεπουμε πλεον το χωρο της εδεμ ....
μου αρεσε αυτος ο χωρος στην οθονη μου και μου αρεσε οτι ηταν ο εβδομος
ηρωας στην παρεα των εξι .....
καλο.....θα μπορουσα να πω πολυ καλο αλλα μετα τα καινουργια οικονομικα μετρα που θα ανακοινωθουν με εχουν πιασει οι τσιγγουνιες μου .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 8:56 pm

και επιτελους δεν θελω να ξανα ακουσω τουλαχιστον ειμαστε ολοι μαζι. και η ευα να ακουει και να μην αντιδρα. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. και αφου δαφνη ειστε ολοι μαζι γιατι σκεφτοσουνα και τους εξι; ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ!!!!!!!
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από mary - manos Δευ Μαρ 14, 2011 8:57 pm

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΦΑΝΕΡΟ ΒΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ?

mary - manos
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Μαρ 14, 2011 8:57 pm

Καλά, τι ανακούφιση αισθάνομαι οταν βλέπω πρώτο πρώτο το σχολιασμό της Λουκίτσας - Αριάδνης δεν λέγεται! Είναι μιά σταθερή εικόνα στο μυαλό μου, κι όταν δεν είναι εκεί, κάτι μου λείπει!

Θα σχολιάσω κι εγώ, αν και φοβάμαι οτι θα κρίνω με τη λογική κι αυτό θα με "απομονώσει" λιγάκι. Παρατήρησα στις αναπολήσεις και της Εύας και της Δάφνης, οτι αυτό που κυριαρχούσε , πέρα από τα ομαδικά τραγούδια και τις τρελλίτσες, ήταν δυσάρεστες αναμνήσεις, από δυσάρεστα πράγματα που έλαβαν χώρα ή συνδέονται με την Εδέμ. Και θα μπορούσαμε να αναφέρουμε και άλλα, που δεν περιλαμβάνονταν στις αναμνήσεις που μας έδειξαν. Γιατί λοιπον τόση στεναχώρια που φεύγουν από έναν τόπο που τους "πότισε φαρμάκι" όπως λέει και το άσμα? Γιατί κάνουν φετίχ τους έναν τόπο όπου δεν πέρασαν και τόσο καλά? Ναί, εκεί έζησαν την εφηβεία τους, τα νεανικά τους όνειρα, εκεί μοιράστηκαν και τα καλά και τα κακά, αλλά γιατί να τα συνδέουν όλα με έναν τόπο? Αυτό που πραγματικά τους ενώνει είναι η φιλία τους, η αγάπη που τους συνδέει, τα κοινά τους όνειρα, οι αγώνες τους για να βρούν την ευτυχία, και όλ'αυτά έχουν να κάνουν με αυτούς τους ίδιους, με την αγκαλιά που είχαν λίγο πριν την αναχώρηση, κι όχι με τον τόπο αυτον καθ'εαυτόν. Καταλαβαίνω οτι θα ήθελαν να φτιάξουν μιά Εδέμ για να στεγάσουν τις ζωές τους, και να μεγαλώσουν τα παιδιά τους, ενωμένοι κι αγαπημένοι. Τι κι αν κάποιος άλλος αγόρασε την έκταση αυτή, υπάρχουν άλλες εκτάσεις, εξ ίσου ωραίες, όπου τώρα πιά έχουν τα μέσα να αγοράσουν οι ίδιοι, και να φτιάξουν μιά καινούργια Εδέμ, όπου θα ονειρευτούν και θα πραγματοποιήσουν μιά νέα αρχή, νέες αναμνήσεις, και ευτυχισμένες στιγμές.
Δεν χρειάζεται να ξεχάσουν τα προηγούμενα, να τα κρατήσουν μέσα τους, όπως κρατάμε όλοι μας όσα ζήσαμε, αλλά να κοιτάνε μπροστά, και όχι πίσω.
Και τώρα που τα είπα και ξεθύμανα, ας πω για το επεισόδιο.

Συγκλονιστικές και η Δάφνη και η Εύα, στο τελευταίο αντίο στην Εδέμ. Οι αντιδράσεις των αγαπημένων τους τέλειες... Ο Νικόλας και το "γλυκειά μου πικροδάφνη" με έλιωσε. Επίσης η φωνή του Λευτέρη που αντιλάλησε στην παραλία : "Εύα!!!!" ήρθε να φέρει το σήμερα και τη σιγουριά του στην γεμάτη φαντάσματα ονειροπόληση της Εύας, και η αγκαλιά του το καλύτερο βάλσαμο!

Εν τω μεταξύ τα παιδιά που τακτοποιούν το νέο κατάλυμμα και ετοιμάζουν υποδοχή για τη Δάφνη, μιά γλύκα. Ακόμη κι ο Λουκάς πείστηκε να βοηθήσει! Και το fast forward μου άρεσε πολύ, σαν να κούνησαν την μαγική ράβδο του Dumbledor ήταν!!!

Ο Στέφανος έκανε ό,τι μπορεί με τη μάνα του, και συμμερίζεται απόλυτα την αγανάκτηση της Εύας ! Η απορία της Αγγέλας πώς και δεν μπορούν να συνεννοηθούν, μάνα και γιός, είναι αστεία, αν σκεφτούμε οτι μιά ζωή η Αντιγόνη του έλεγε ψέμματα, τον παραμύθιαζε, του αρνιόταν πάντα την αλήθεια, τι περίμενε, οτι θα άλλαζε τώρα ξαφνικά? Παρ'όλ'αυτά ο Στέφανος προσπαθεί να βάλει και το Χρήστο στο παιχνίδι, για να μην λέει οτι δεν προσπάθησε αρκετά. Και πάνω στην κουβέντα, ο Χρήστος πάλι του κάνει την προξενήτρα, όπως του έκανε πάντα, τον συμβούλευε να μείνει είτε με την Εύα, είτε με τη Μελίτα, αναλόγως την εποχή, χωρις να ξέρει τα εσώψυχα του φίλου του, και χωρις να έχει κανένα δικαίωμα να επεμβαίνει....

Αμαλία Στέλλα και Αμαλία Νταίζη: και οι δυό τους, η μία άθελά της και η άλλη με πλήρη γνώση, παίζουν με τον πόνο της Αμαλίας, αλλά όλος ο πόνος μετατρέπεται μέσα της σε ακόμη μεγαλύτερο μίσος για τον Πέτρο, και να δούμε πού θα μας βγάλει όλο αυτό....

Αμαλία- Μελίτα: Σωστά μιλάει η Αμαλία, αλλά ποιός την ακούει? Φάνηκε απ'τα λόγια της Μελίτας οτι δεν μιλάμε για αγάπη, αλλά για πληγωμένο εγωισμό και μόνο....Μακάρι να την άκουγε από καμμιά μεριά ο Στέφανος, να καταλάβει περί τίνος ακριβώς πρόκειται....

Και τέλος, η καημένη η Εριέττα θα μπλέξει, ο αστυνόμος προχωρεί αργά αλλά μεθοδικά, και να δούμε πως θα φτάσει στην αλήθεια, και ποιούς θα πάρει σβάρνα έως ότου τα καταφέρει!

Πολύ καλό από μένα, καλή μας εβδομάδα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από marakii Δευ Μαρ 14, 2011 8:59 pm

Πολύ Καλό από εμένα
Μου άρεσε :

1) Δαφνάρα στην Εδέμ και φλασμπακ Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 195890 το βλέμμα της τα έλεγε όλα Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 195890 δεν μπορει και δεν θέλει να αποχωρηστεί το μέρος που έζησε και μεγάλωσε...Υπέροχα τοπία , πολλά συναισθήματα , λατρεμένα φλασμπακ !!!
2) Παρέα στην εδέμ .... Υπέροχοι όλοι , απίστευτες εκφράσεις , πολύ όμορφη η σκηνή στο αποσιολόγιο , πολύ όμορφη η συνέχεια της αγκαλίτσας Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 116799 υπέροχη και η ΛουκαΝορική αγκαλίτσα Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 226538
3)Τα παιδιά που ετοίμασαν το σπίτι για τη Δαφνούλα και η σκηνή στο σπίτι του Νικόλα
4)Δάφνη-Νικόλας , υπέροχοι !!! Με τη Δάφνη να 3εσπαει και το Νικόλα να την παίρνει αγκαλίτσα
5)Νόρα-Λουκάς-Έρη: Μου άρεσε πολύ που είπε ο Λουκάς ''η Ερριέτα ανησύχησε'' και η Νόρα απάντησε ''Και εγώ πεινασα'' Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 621900 ΘΕΑΡΑ 6) Νταίζη-Αμαλία Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 191984 είχαν πολύ πλάκα....και μου άρεσε και η ατάκα της Αμαλίας θα τον κανονήσει το Ρούσσο...
7)Νόρα-Λουκάς-Στέλλα:Πότε θα φύγει το αστέρι , ΛουκαΝοράκια υπέροχα !!!
8 ) Εύα στην εδέμ .... όμορφη σκηνή με τα φλασμπακ να τη γεμίζουν και να την κάνουν γεμάτη συναισθήματα .... πολύ όμορφη και η αγκαλιά με το Λευτέρη
9) Η κουβέντα με το Στέφανο στο σπίτι της Εύας...Πες τα Ηλίααα
10) Βλέπω το Ατελιέ άδειο και δεν μπορώ , θυμάμαι τις συζητήσεις της Δάφνης με τα παιδιά , το Μαριούκο , τις συζητήσεις της με το Νικόλα , τον καιρό που έραβαν οι μοδίστρες και όταν μιλούσαν Νόρα-Δάφνη / Νόρα-Λουκάς-Δάφνη


Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 11556 Γεωργόνη , σήμερα τα πήρε όλα !!!

Υ.γ.Θέλω πίσω την Εδέμ
Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές
Θέλω η Δάφνη να 3ανααρχίσει να σχεδιάζει
Θέλω πίσω τον Ευκλείδη
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:02 pm

βιασμος δεν ηταν η ευα ηθελε να κανει ερωτα αλλα ηθελε ρομαντισμο. το ειπε στο υπογειο.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μαρ 14, 2011 9:05 pm

ntina fan έγραψε:βιασμος δεν ηταν η ευα ηθελε να κανει ερωτα αλλα ηθελε ρομαντισμο. το ειπε στο υπογειο.

Εγω σημερα ξαναθυμηθηκα
και ειδα ενα αιχμηρο αντικειμενο στο χερι του Μανου...
Αρα ηταν ενα είδος βιασμου και όχι ερωτα..
Βεβαια και σεναριακα μια το λενε βιασμο μια ερωτα δεν εχουν καταληξει καπου αν θυμαμαι καλα sfyr
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μαρ 14, 2011 9:06 pm

JESSIE έγραψε:Καλά, τι ανακούφιση αισθάνομαι οταν βλέπω πρώτο πρώτο το σχολιασμό της Λουκίτσας - Αριάδνης δεν λέγεται! Είναι μιά σταθερή εικόνα στο μυαλό μου, κι όταν δεν είναι εκεί, κάτι μου λείπει!

Θα σχολιάσω κι εγώ, αν και φοβάμαι οτι θα κρίνω με τη λογική κι αυτό θα με "απομονώσει" λιγάκι. Παρατήρησα στις αναπολήσεις και της Εύας και της Δάφνης, οτι αυτό που κυριαρχούσε , πέρα από τα ομαδικά τραγούδια και τις τρελλίτσες, ήταν δυσάρεστες αναμνήσεις, από δυσάρεστα πράγματα που έλαβαν χώρα ή συνδέονται με την Εδέμ. Και θα μπορούσαμε να αναφέρουμε και άλλα, που δεν περιλαμβάνονταν στις αναμνήσεις που μας έδειξαν. Γιατί λοιπον τόση στεναχώρια που φεύγουν από έναν τόπο που τους "πότισε φαρμάκι" όπως λέει και το άσμα? Γιατί κάνουν φετίχ τους έναν τόπο όπου δεν πέρασαν και τόσο καλά? Ναί, εκεί έζησαν την εφηβεία τους, τα νεανικά τους όνειρα, εκεί μοιράστηκαν και τα καλά και τα κακά, αλλά γιατί να τα συνδέουν όλα με έναν τόπο? Αυτό που πραγματικά τους ενώνει είναι η φιλία τους, η αγάπη που τους συνδέει, τα κοινά τους όνειρα, οι αγώνες τους για να βρούν την ευτυχία, και όλ'αυτά έχουν να κάνουν με αυτούς τους ίδιους, με την αγκαλιά που είχαν λίγο πριν την αναχώρηση, κι όχι με τον τόπο αυτον καθ'εαυτόν. Καταλαβαίνω οτι θα ήθελαν να φτιάξουν μιά Εδέμ για να στεγάσουν τις ζωές τους, και να μεγαλώσουν τα παιδιά τους, ενωμένοι κι αγαπημένοι. Τι κι αν κάποιος άλλος αγόρασε την έκταση αυτή, υπάρχουν άλλες εκτάσεις, εξ ίσου ωραίες, όπου τώρα πιά έχουν τα μέσα να αγοράσουν οι ίδιοι, και να φτιάξουν μιά καινούργια Εδέμ, όπου θα ονειρευτούν και θα πραγματοποιήσουν μιά νέα αρχή, νέες αναμνήσεις, και ευτυχισμένες στιγμές.
Δεν χρειάζεται να ξεχάσουν τα προηγούμενα, να τα κρατήσουν μέσα τους, όπως κρατάμε όλοι μας όσα ζήσαμε, αλλά να κοιτάνε μπροστά, και όχι πίσω.
Και τώρα που τα είπα και ξεθύμανα, ας πω για το επεισόδιο.

Συγκλονιστικές και η Δάφνη και η Εύα, στο τελευταίο αντίο στην Εδέμ. Οι αντιδράσεις των αγαπημένων τους τέλειες... Ο Νικόλας και το "γλυκειά μου πικροδάφνη" με έλιωσε. Επίσης η φωνή του Λευτέρη που αντιλάλησε στην παραλία : "Εύα!!!!" ήρθε να φέρει το σήμερα και τη σιγουριά του στην γεμάτη φαντάσματα ονειροπόληση της Εύας, και η αγκαλιά του το καλύτερο βάλσαμο!

Εν τω μεταξύ τα παιδιά που τακτοποιούν το νέο κατάλυμμα και ετοιμάζουν υποδοχή για τη Δάφνη, μιά γλύκα. Ακόμη κι ο Λουκάς πείστηκε να βοηθήσει! Και το fast forward μου άρεσε πολύ, σαν να κούνησαν την μαγική ράβδο του Dumbledor ήταν!!!

Ο Στέφανος έκανε ό,τι μπορεί με τη μάνα του, και συμμερίζεται απόλυτα την αγανάκτηση της Εύας ! Η απορία της Αγγέλας πώς και δεν μπορούν να συνεννοηθούν, μάνα και γιός, είναι αστεία, αν σκεφτούμε οτι μιά ζωή η Αντιγόνη του έλεγε ψέμματα, τον παραμύθιαζε, του αρνιόταν πάντα την αλήθεια, τι περίμενε, οτι θα άλλαζε τώρα ξαφνικά? Παρ'όλ'αυτά ο Στέφανος προσπαθεί να βάλει και το Χρήστο στο παιχνίδι, για να μην λέει οτι δεν προσπάθησε αρκετά. Και πάνω στην κουβέντα, ο Χρήστος πάλι του κάνει την προξενήτρα, όπως του έκανε πάντα, τον συμβούλευε να μείνει είτε με την Εύα, είτε με τη Μελίτα, αναλόγως την εποχή, χωρις να ξέρει τα εσώψυχα του φίλου του, και χωρις να έχει κανένα δικαίωμα να επεμβαίνει....

Αμαλία Στέλλα και Αμαλία Νταίζη: και οι δυό τους, η μία άθελά της και η άλλη με πλήρη γνώση, παίζουν με τον πόνο της Αμαλίας, αλλά όλος ο πόνος μετατρέπεται μέσα της σε ακόμη μεγαλύτερο μίσος για τον Πέτρο, και να δούμε πού θα μας βγάλει όλο αυτό....

Αμαλία- Μελίτα: Σωστά μιλάει η Αμαλία, αλλά ποιός την ακούει? Φάνηκε απ'τα λόγια της Μελίτας οτι δεν μιλάμε για αγάπη, αλλά για πληγωμένο εγωισμό και μόνο....Μακάρι να την άκουγε από καμμιά μεριά ο Στέφανος, να καταλάβει περί τίνος ακριβώς πρόκειται....

Και τέλος, η καημένη η Εριέττα θα μπλέξει, ο αστυνόμος προχωρεί αργά αλλά μεθοδικά, και να δούμε πως θα φτάσει στην αλήθεια, και ποιούς θα πάρει σβάρνα έως ότου τα καταφέρει!

Πολύ καλό από μένα, καλή μας εβδομάδα!

Σε ευχαριστω Jessie αν και οι σχολιαμοι μου ειναι παντα λιγο κουλουβαχατα
γιατι τους γραφω παραλληλα με το επεισόδιο lmao
Συμφωνω με αυτα που γραφεις και σημερα ))
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Μαρ 14, 2011 9:06 pm

ntina fan έγραψε:βιασμος δεν ηταν η ευα ηθελε να κανει ερωτα αλλα ηθελε ρομαντισμο. το ειπε στο υπογειο.

Η Ευα οταν ειχε ο Λουκας την ''αμνησια'' και τον ειχαν παει στην Εδεμ για να θυμηθει ειπε οτι ηταν βιασμος.Θυμαμαι πολυ καλα και την αντιδραση της οταν ο Μανος πηγε να το μπαλωσει και ειπε ''ειπαμε να θυμηθει ο Λουκας,οχι να ξεχασουμε αυτα που ξερουμε''.Ο Μανος βιασε την Ευα και οχι μονο μια φορα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:07 pm

βιασμος δεν ηταν η ευα ηθελε να κανει ερωτα και το αιχμηρο αντικειμενο το αφησε ο μανος αμεσως μολις το ζητησε η ευα.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:08 pm

επειδη ακριβως δεν ξεχναμε αυτα που βλεπουμε ο μανος δεν βιασε την ευα. η ευα ηθελε παντα να κανει ερωτα με τον μανο.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 14, 2011 9:09 pm

Oταν με την χρήση ενός όπλου - μαχαίρι στην προκειμένη, αναγκάζεις μία ΑΝΗΛΙΚΗ να κάνει έρωτα μαζί σου, τοτε ΝΑΙ, φυσικά και είναι βιασμός.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Μαρ 14, 2011 9:11 pm

ntina fan έγραψε:επειδη ακριβως δεν ξεχναμε αυτα που βλεπουμε ο μανος δεν βιασε την ευα. η ευα ηθελε παντα να κανει ερωτα με τον μανο.

Η ιδια η Ευα ειπε πως ηταν βιασμος.Δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.Και ο Μανος δεν αφησε ποτε το μαχαιρι κατω.Την αναγκασε απειλωντας την.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:12 pm

ο μανος βιαζοταν και αφησε το αντικειμενο αμεσως και η ανηλικη αυτη ηθελε σαν τρελλη να κανει ερωτα με τον ανδρα της ζωης της.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:13 pm

το αφησε ο μανος και η ευα αυτα που ειπε για τον μανο τα ελεγε γιατι ηταν χωρια. η ευα παντα ηθελε να κανει ερωτα.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μαρ 14, 2011 9:13 pm

Το επεισόδιο δεν μου άρεσε, γιατί ο αποχαιρετισμός της Εδέμ ταυτίστηκε με τις πιο άσχημες σκηνές των ηρώων: το πρώτο πράγμα που θυμήθηκε η Δάφνη ήταν η προδοσία που υπέστη από τον Νικόλα και την Εύα ενώ τα μόνα πράγματα που θυμήθηκε η Εύα ήταν ο βιασμός της, η απιστία του Μάνου και η παρολίγον αυτοκτονία της!
Αυτά που είπε η Αμαλία στην Μελίτα, είναι απολύτως λάθος. Η Μελίτα αγάπησε τον Στέφανο έχοντας πλήρη εικόνα γι' αυτόν: ότι είχε ζήσει μια στεγνή ζωή, ότι ήρθε να εκδικηθεί τον πατέρα της και τον Μάνο κλπ. Εν αγνοία της τον έκανε καλύτερο άνθυρωπο. Η αγάπη της γι' αυτόν δεν αναιρείται από το γεγονός ότι θέλει να μην κάνει λαθρεμπόριο διαμαντιών, πινάκων και πλαστών πινάκων - ίσα ίσα που δείχνει ότι θέλει μονο το καλό του.
Ο Στέφανος μιλάει πολύ σπάνια για τα αισθήματά του κι έτσι ήταν πολύ σημαντικό να τον ακούει κανείς να μιλάει τόσο συναισθηματικά: ότι ο χωρισμός από την Μελίτα τον έχει ρίξει, ότι την αγαπάει και ότι του λείπει!!
Ως προς την Μελίτα αποδεικνύεται τώρα πόσο πολύ την τραυμάτισε ο Μάνος. Το ότι την κορόιδεψε στυγνά την έχει πληγώσει τόσο πολύ ώστε της είναι πιο εύκολο να πιστεύει το χειρότερο παρά να δείχνει εμπιστοσύνη.
Όπως η Μελίτα ξύπνησε στον Στέφανο ένα νέο κόσμο συναισθημάτων (τον έρωτα, το πάθος, την αγάπη που σε κάνει να θυσιάζεσαι για το καλό του άλλου) έτσι και ο Στέφανος μέσα από αυτήν την περιπέτεια θα δείξει στην Μελίτα την εμπιστοσύνη ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται.
Ο Στέφανος και η Μελίτα, έγινε σαφές στο επεισόδιο, πονάνε γιατί αγαπιούνται!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Μαρ 14, 2011 9:16 pm

Cancoon έγραψε:

Ο Στέφανος και η Μελίτα, έγινε σαφές στο επεισόδιο, πονάνε γιατί αγαπιούνται!

Θα πάρει μια amoxil, που μαζί με την ειλικρίνεια είναι το κλειδί για τα πάντα Ο Στέφανος και θα του περάσει!!!! lmao
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης