Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

+33
alkisti
roria
ebelina2007
zeta88
soso
nefelik
zwi
Dimitraaa
evaki16
DESPOINA
gxnel
tsourdalitsa
Cancoon
a!
verile_mistika
pasxalitsa
fantina
xristinaki_noraloukofan
tzibirdika
loukitsa
Δ.Μπέλλος
Caroline
JESSIE
ειρηνη7
fay66
zouz0unii
νοριτσα
AmaliaPetros_fan1
ellie
trelli petrakitsa
Foulitsa
loukasnora
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap12%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap46%Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 46% 
[ 31 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 67
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Απρ 05, 2011 11:27 pm

αλλοι ανθρωποι ,αλλοι χαρακτηρες ......μονο σε αυτο διαφωνω .
οσο για τα υπολοιπα με τον τροπο που το τοποθετεις ,εχεις δικιο clarabelle ))

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από soso Τρι Απρ 05, 2011 11:34 pm

Jessie,είμαι σίγουρη ότι όσοι έχουν δει και προηγούμενες δουλειές τους γνωρίζουν καλύτερα το στυλ γραφής τους!
Ωστόσο,η προσωπική μου γνώμη,και από τη συγκεκριμένη σκηνή τείνει σαφώς προς τη λύση Μελίτα!
Ούτως ή άλλως,αν θέλουν να ευχαριστήσουν είτε τους πολλούς (που θέλουν Ερι) είτε τους δέκα (???) που συμφωνούν μαζί τους,..ΑΝ ήδη με την καθυστέρηση και τα αμφίσημα που έχουν δώσει στο συγκεκριμένο τρίγωνο κάτι σώζεται,πρέπει να βιαστούν,να κινηθούν άμεσα και να αναπληρώσουν τον πολύ "χαμένο χρόνο" όχι κυριολεκτικά,δηλαδή, σε ποσότητα,αλλά ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ (είτε προς τη μια είτε προς την άλλη κατευθυνση!)
Αλλιώς καμία λύση δε θα ναι ΚΑΘΑΡΗ,κι αυτό είναι το χειρότερο όλων,έχω την εντύπωση!
Οι μεν δικαιούνται να δουν έναν ΕΡΩΤΑ ανάμεσα σε Ερι και Στεφανο,οι δε μια στοιχειώδη εκτίμηση/θαυμασμό ανάμεσα σε Στεφανο-Μελίτα.
Σε κάθε άλλη περίπτωση,η ιδανική σχέση θα συμπεριλαμβάνει ΚΑΙ τους ΤΡΕΙΣ με την Μελίτα να βαζει το sex και την Ερι όλα τ'αλλα!!
(ενδιαφέρον,αλλά κάπως προχώ lol! )
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Απρ 06, 2011 12:01 am

Ξεκινώ με μια απορία: χθες η Εύα είχε μια χαρά στάση στο θέμα του Λουκά και της Νόρας. Σήμερα τι μεσολάβησε και άλλαξε άποψη; Είναι μεταδοτική η βλακεία;
Μετά τη δοκιμασία του νευρικού μου συστήματος στη σκηνή της απαλευτης ήλπιζα να δω το δείπνο στης Εριέττας για να έρθω λίγο στα ίσια μου, αλλά τζίφος (όχι πως δεν το περίμενα δηλαδή).
Μου αρέσει η αισιοδοξία σου, Jessie, δεν ξέρω αν τη συμμερίζομαι όμως, εμένα η σκηνή μάλλον με μπέρδεψε. Δεν ξέρεις πόσο εύχομαι να έχεις δίκιο. Πάντως αυτή τη Μελίτα που βλέπω, δυσκολεύομαι να φανταστώ πλάσμα της συνομοταξίας των θηλαστικών που θα μπορούσε να την ερωτευτεί ή να παραμείνει ερωτευμένο μαζί της.
Όσο δεν αντέχω τους νερόβραστους παλιμπαιδισμούς της Αμαλίας, που συμπαρασύρουν και το Ρούσσο δυστυχώς, τόσο για μια φορά μου άρεσε η σκηνή της με τη Στέλλα. Μίλησαν επιτέλους στοιχειωδώς σοβαρά, χωρίς τις συνήθεις σάχλες. Η οποία Στέλλα, παρεμπιπτόντως, πολύ γαϊδάρα (και αυτό λίαν επιεικώς). Την άλλη μέρα κιόλας της απαγωγής έσπευσε να επισκεφθεί όποιον μιλάει ελληνικά, εκτός από την Εριέττα που ξεπαραδιάστηκε για χάρη της, λες και της το χρωστούσε. Το ίδιο ισχύει και για την Εύα στην οποία επίσης δεν έχει πει ούτε ένα ευχαριστώ.
Η πλοκή με το αρχείο και τα συναφή εμένα μου κρατάει το ενδιαφέρον γιατί αφορά πρόσωπα που με ενδιαφέρουν επίσης. Συμφωνώ όμως με την Clarabelle που επισημαίνει την επιθετική στάση του αστυνόμου στην Εριέττα για την οποία δεν έχει αποδείξεις ότι έχει διαπράξει το παραμικρό και την αβρότητα που δείχνει στην ηθική αυτουργό σε πολλαπλές απόπειρες δολοφονίας μιας εγκύου και του αγέννητου μωρού της.
Η αρχική σκηνή της Εριέττας με το Στέφανο ήταν πολύ καλή και η αντίδρασή της όταν του τηλεφώνησε η Μελίτα άπαιχτη. Να μην την ακριβοπληρώναμε κιόλας την ωραία σκηνή, καλά θα ήταν.
Στα μείον του επεισοδίου το ότι δεν είχαμε Αντιγόνη.
Soso, χάρηκα που έγραψες, μας λείπουν οι σχολιασμοί σου.
Και πάνω στην ώρα, είδα την απάντησή σου στη Jessie. Νομίζω πως θα είναι εξωπραγματικό τελείως να υπάρξει εκτίμηση του Στέφανου για τη Μελίτα. Ή εκτίμηση δεν είναι σαν το σεξ. Λαμβάνει υπόψη της τα δεδομένα για να σχηματιστεί. Από την άλλη ερωτικό (και σεξουαλικό) στοιχείο έχει ήδη "παίξει" στη σχέση Στέφανου-Εριέττας, η εκτίμηση, η ζεστασιά, η ισοτιμία (και η υποκριτική θα πρόσθετα) είναι παρόντα εκεί, οι πολλοί φαν επίσης, άρα ελπίζω να δουμε και την άμεση συνέπεια όλων αυτών.
Το να θέλουν οι ίδιοι οι σεναριογράφοι την άλλη λύση, δηλαδή μια έκβαση που δεν προκύπτει από την ιστορία και τους χαρακτήρες που οι ίδιοι έχουν πλάσει, που θα δυσαρεστήσει τη μεγαλύτερη μερίδα του κοινού τους και που θα υπηρετηθεί με ένα στόμα έτοιμο να καταπιεί ένα αβγό και με ένα βλέμμα προσηλωμένο σε έναν κόσμο επέκεινα του δικού μας, δεν το αποκλείω μεν, αλλά δεν το καταλαβαίνω κιόλας.
Όσο για το προχώ που αναφέρεις, στην πράξη αυτό περίπου συμβαίνει εδώ και πολύν καιρό.Απλώς τώρα νομίζω ότι είναι καιρός να περάσουμε σε λίγο πιο ...συντηρητικές λύσεις!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από soso Τετ Απρ 06, 2011 12:25 am

roria έγραψε:Και πάνω στην ώρα, είδα την απάντησή σου στη Jessie. Νομίζω πως θα είναι εξωπραγματικό τελείως να υπάρξει εκτίμηση του Στέφανου για τη Μελίτα. Ή εκτίμηση δεν είναι σαν το σεξ. Λαμβάνει υπόψη της τα δεδομένα για να σχηματιστεί. Από την άλλη ερωτικό (και σεξουαλικό) στοιχείο έχει ήδη "παίξει" στη σχέση Στέφανου-Εριέττας, η εκτίμηση, η ζεστασιά, η ισοτιμία (και η υποκριτική θα πρόσθετα) είναι παρόντα εκεί, οι πολλοί φαν επίσης, άρα ελπίζω να δουμε και την άμεση συνέπεια όλων αυτών.
Το να θέλουν οι ίδιοι οι σεναριογράφοι την άλλη λύση, δηλαδή μια έκβαση που δεν προκύπτει από την ιστορία και τους χαρακτήρες που οι ίδιοι έχουν πλάσει, που θα δυσαρεστήσει τη μεγαλύτερη μερίδα του κοινού τους και που θα υπηρετηθεί με ένα στόμα έτοιμο να καταπιεί ένα αβγό και με ένα βλέμμα προσηλωμένο σε έναν κόσμο επέκεινα του δικού μας, δεν το αποκλείω μεν, αλλά δεν το καταλαβαίνω κιόλας.
Όσο για το προχώ που αναφέρεις, στην πράξη αυτό περίπου συμβαίνει εδώ και πολύν καιρό.Απλώς τώρα νομίζω ότι είναι καιρός να περάσουμε σε λίγο πιο ...συντηρητικές λύσεις!

Προσωπικά,συμφωνώ μέχρι τελείας σε όσα λες!!!
Μαζί σου σε όλα (είναι εξ άλλου εντελώς λογικά και αυτονόητα,έστω κι αν σεναριακά ,ακόμη "συζητήσιμα")
Απλά,είμαι μάλλον λιγότερο αισιόδοξη από την Jessie!
Και σίγουρα,πιστεύω,ότι πρέπει να γίνει μια πιο καθαρή διαχείριση της ιστορίας τους από δω και πέρα.
Ενδεχομένως,να χω χάσει σκηνες που ενισχύουν την αντίθετη άποψη,και να κρίνω αποκλειστικά απο τη σημερινή κι ως εκ τούτου,εσφαλμένα!
Παντως,στην πραξη,όντως,από τον Οκτώβρη,αυτό βλέπουμε νομίζω..
και ΝΑΙ,είμαι κι εγώ αδιαπραγματευτα υπερ των πιο συντηρητικών λύσεων (κατα βάθος)!
Υγ.Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!!!!!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από alkisti Τετ Απρ 06, 2011 1:36 am

Οι ιστορίες και οι σκηνές ζήλιας και οι καχυποψίες ανάμεσα σε Νόρα και Λουκά δεν είναι τίποτε άλλο από...στερέψαμε από ιδέες. Μα τώρα είναι ποτέ δυνατόν άνθρωποι που γνωρίζονται από παιδιά, είναι μαζί στη σχολή, στο επάγγελμα, έχουν υπάρξει κολλητοί και ξέρουν ο ένας τον άλλον καλύτερα από τον εαυτό τους να μπλέκονται σε τέτοιες διαδικασίες;
Το Νικόλα τον αντιπαθούν, δεν εξηγείται διαφορετικά. Γιατί ρε παιδιά τον παρουσιάζετε τόσο μίζερο χαρακτήρα; Και όχι μόνο αυτό, αλλά τώρα μας προέκυψε και ρουφιάνος στη γυναίκα του. Αν είναι ποτέ δυνατόν...έχετε ιδέα από αντρικές φιλίες;
Τρίγωνο Στέφανου Μελίτας Εριέτας: Για τη Μελίτα τον προορίζουν, συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά που το υποστηρίζουν.
Υποτίθεται έρωτας με κόντρες, πάθος κλπ κλπ. Μόνο που αυτό το βλέπουν λίγοι και Στράτος Ρεγγίνα δεν μπορεί να γίνει ο καθένας.
Στέφανος Μελίτα δεν έχουν την παραμικρή χημεία. Ξεφτίλα και μόνο βγαίνει απ΄ αυτή τη σχέση, γιατί οι κόντρες απαιτούν παιχνίδι επί ίσοις όροις και γυναίκα δυναμική και με τσαγανό.
Η Μελίτα θέλει εραστή που να της φέρεται όπως ο μπαμπάς της. Και ο Στέφανος μόνο τέτοιος δεν είναι.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Απρ 06, 2011 8:46 am


Σας διάβασα πρωί πρωί και κάπως συγχίστηκα. Δεν θέλω να μπεί η αμφιβολία μέσα μου, γιατί η θέση που παίρνω αφορά αρχές και αλήθειες που για μένα είναι αδιαπραγμάτευτες. Οταν πέρσυ είδα ξαφνικά τη Μελίτα να απαρνιέται το Στέφανο, πιστεύοντας όλα τα σενάρια της Αμαλίας, να τον διαγράφει σαν δολοφόνο , σκευωρό και άτιμο, χωρις αποδείξεις, έτσι στο χαλαρό, θεώρησα οτι αυτή η σχέση δεν έχει μέλλον. Από τότε μεσολάβησαν ούκ ολίγα μεταξύ τους, αλλά δεν άλλαξε αυτή η ολιγοπιστία της Μελίτας, οπότε ούτε και η γνώμη μου για το ευτυχές (?) τέλος αυτής της σχέσης.
Μέχρι τώρα βλέπω ένα Στέφανο αηδιασμένο απ'αυτή τη στάση, να την έχει βγάλει απ'τη ζωή του, να έχει προσκολληθεί στην Εριέττα σαν σανίδα σωτηρίας, και να έχει πισωγυρίσματα, που για μένα είναι απόλυτα φυσιολογικά, γιατί υποτίθεται οτι γι'αυτή τη γυναίκα ένιωσε πολλά, που τον έκαναν να πάει κόντρα στις αρχές του, και να έρθει σε σύγκρουση με το περιβάλλον του.... Ηταν η "μπουνιά" όπως είχε πεί ο ίδιος, που αλλάζει τα δεδομένα, και η επίδρασή της είναι ακόμη έντονη μέσα του. Αν την έβγαζε τόσο εύκολα απ'τό σύστημά του, θα παρουσιαζόταν επιπόλαιος και άστατος. Το μυαλό του και η καρδιά του λοιπον δεν την θέλει, όσο κι αν το σώμα του δεν μπορεί ακόμη να την ξεχάσει. Ο Στέφανος είναι κατ'εξοχήν άνθρωπος της σκέψης, όχι της παρόρμησης, βλέπει και κατανοεί το ποιόν της Μελίτας, δεν έχει τυφλωθεί απ'τον έρωτα. Η σχέση τους, πέρα απ'το σέξ, δεν έχει τίποτε για να τους κρατήσει μαζί. Θα ήταν συμβιβασμός, και ο συμβιβασμός δεν ταιριάζει με τον απόλυτο έρωτα.... Η απόφαση είναι των σεναριογράφων, αλλά δεν γίνεται να περάσουν ένα σφουγγάρι και να σβήσουν όσα οι ίδιοι έγραψαν....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Απρ 06, 2011 10:20 am

Αχ, βρε Jessie, τελικά αντί να μας μεταδώσεις εσύ την αισιοδοξία σου,σου μεταδώσαμε εμείς τη μαυρίλα μας! Αυτό πάντως σημαίνει ότι τα αμφιλεγόμενα μηνύματα που εκπέμπονται τόσον καιρό κάνουν καλά τη δουλειά τους (soso, υπάρχουν σκηνές που μπορούν να ερμηνευθούν κι έτσι κι αλλιώς, οπότε και να τις είχες δει, πάλι νομίζω στο ίδιο συμπέρασμα θα κατέληγες).
Με βάση τα όσα διαδίδονται, το προβάδισμα μάλλον το έχει ο "απόλυτος". Από την άλλη μεριά δεν είναι δυνατόν να μη βλέπουν οι σεναριογράφοι ότι οι "παθιασμένες" σκηνές συγκρούσεων ανάμεσα σε έναν άνθρωπο και ένα ραδίκι μόνο ως παρωδία των σκηνών Στράτου-Ρεγγίνας (επειδή αναφέρθηκε το ζευγάρι, το λέω) μπορούν να εκληφθούν, από όποια πλευρά κι αν το δει κανείς. Προσωπικά αυτές οι σκηνές "πάθους", αν δεν ήταν τόσο εκνευριστική η Μελίτα, θα μου προκαλούσαν πηγαίο και αβίαστο γέλιο.
Χώρια που ο Στράτος και η Ρεγγίνα όχι απλώς δεν χρειαζόταν να "σφουγγαρίσουν", αλλά αρκούσε μόνο να κοιταχτούν. Αυτό γίνεται άπαξ, δεν έχω την απαίτηση να το ξαναδώ. Και γι' αυτό ακριβώς θεωρώ οτι η εναλλακτική μιας ολοκληρωμένης σχέσης ανάμεσα σε δύο ισότιμους ενήλικες, είναι μακράν η πιο πρόσφορη λύση στην περίπτωση του Στέφανου. Άκρη δε βγαίνει ακόμα, το πράγμα δεν ξεκαθαρίζει, μάλλον βλέποντας και κάνοντας.
Αν δούμε ότι ο απόλυτος ξανάρχεται (σαν του Γερμανούς, ένα πράγμα), θα αποστασιοποιηθούμε.
Kalllo kouragio!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από marakii Τετ Απρ 06, 2011 2:06 pm

Γιατί η Δάφνη και η Εύα φιτιλιάζουν και άλλο τη Νόρα και της λένε να ψάξει πάλι το κινητό του Λουκά ???

Γιατί ο Λουκάς δεν είπε εξ'αρχής την αλήθεια στη Νόρα ??

.........Και λίγα για το επεισόδιο χωρίς ερωτήσεις..........
Η Έρη είναι κυρία και παρόλο που αγαπάει το Στέφανο δεν είναι απόλυτη και του λέει μάλιστα να μη μιλάει άσχημα στη Μελίτα....

Δε λέω ο Λουκάς με την Αμαλία έχουν γέλιο αλλά δεν μου αρέσει το όλο θέμα που έχει δημιουργηθεί....Κατα τ'άλλα ευχαριστήθηκα το πρόσωπο του Ρούσσου μόλις αντίκρυσε την Αμαλία... lol!


Αφήστε τη Νόρα να περάσει μια ήρεμη εγγυμοσύνη ΤΩΡΑ.....

Βέβαια οι ΛουκαΝορικές σκηνές μου άρεσαν αν και είχαν ειρωνίες και τσακωμούς και μου άρεσε που ο Λουκάς ξαναγύρισε στο γραφείο , έστω και και κάτω από αυτές τις προυποθέσεις.....


Τελικά δεν ξέρω ποιο θα είναι το πιο καλό να μιλήσει ή να μη μιλήσει ο Λουκάς στο Παναγιώτη....

Η Νταίζη που το έπαιζε δεν ξέρω δεν απαντώ Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 270448



Νομίζω αυτά.....

Θέλω ΛουκαΝορικές σκηνές και τις θέλω τώρααααα...επίσης θέλω να τους τα ξαναβρείτε τώρα και να λυθεί κάθε είδους παρεξήγηση....
Επίσης θέλω ΠΑΡΕΑ
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από rachel Τετ Απρ 06, 2011 3:02 pm

roria έγραψε: Η οποία Στέλλα, παρεμπιπτόντως, πολύ γαϊδάρα (και αυτό λίαν επιεικώς). Την άλλη μέρα κιόλας της απαγωγής έσπευσε να επισκεφθεί όποιον μιλάει ελληνικά, εκτός από την Εριέττα που ξεπαραδιάστηκε για χάρη της, λες και της το χρωστούσε. Το ίδιο ισχύει και για την Εύα στην οποία επίσης δεν έχει πει ούτε ένα ευχαριστώ.

Θα συμφωνησω απολυτα σ' αυτο, ειναι κατι που προσεξα και εγω..... αλλα δυστυχως στην Εδεμ κυριαρχει πλεον το "σπρωχνω" και το "αγιοποιω" οταν γραφονται οι σκηνες..... Nyxia

Γενικα με καλυψαν οι γνωστες αγνωστες με τους ευστοχους σχολιασμους τους..... Congrats

Δηλωνω μονο οτι χαλαστηκα υπερβολικα απο την εμετικη διαχειρηση των ρολων ΟΛΩΝ των φεγγαροπετριτων.... Δεν ξεχωριζω κανεναν, ολοι χθες ειχαν μεριδιο ευθυνης για το καταντημα που παρακολουθησα..... wall

Ας κανετε οτι παραλογα θελετε με την Νταιζη, την Στελλα, την Μελιτα, την Αμαλια..... αλλα τουλαχιστον ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΑ δεν αξιζει τετοια μεταχειρηση.... rules

Υ.Γ. Το "κολλημα" σας για να συσχετιστει σαν επιλογος ρολου, ο Μανος με τα κολοκυθακια, αντε να το καταλαβω..... αλλα παραμενει αποριας αξιο γιατι πρεπει ΚΑΙ ο Λουκας ν' αμαυρωθει αντιστοιχα απο τις τηγανιτες πατατες..... imarton


rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Απρ 06, 2011 3:29 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά να συζητάνε σπίτι τους, ο Λουκάς της λέει πώς θα επιστρέψει στο γραφείο και η Νόρα συνεχίζει να κρατάει απόμακρη στάση σ' αυτόν.Η σκηνή με την Νόρα, την Εύα και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, συζητήσαν για το αν ο Λουκάς την απατά και η Νόρα είχε δισταγμούς για το αν θα έπρεπε να το ψάξει, η Εύα και η Δάφνη την παρότρυναν να τον ελέγξει για να δει μήπως έχει όντως σχέση. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα στο γραφείο ήταν πολύ ωραία, ο Νικόλας να προσπαθεί να δει αν έχει κάποια σχέση ο Λουκάς και ο Λουκάς να εξακολουθεί να λέει πώς δεν έχει κάτι τέτοιο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Αμαλία να περιμένουν τον Ρούσσο και η Νόρα να τον παίρνει τηλ. ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς να είναι με την Αμαλία αγκαλιά για να τους δει ο Ρούσσος και η Νόρα να τον παίρνει τηλ. για να τσεκάρει το ίδιο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο σπίτι τους που τον περίμενε η Νόρα και ο Λουκάς της είπε δήθεν ότι είχε πολύ δουλειά και γι' αυτό άργησε να πάει στο σπίτι τους, ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 540 - Ημερομηνία 05-04-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Απρ 06, 2011 3:45 pm

Να γράψω, να μην γράψω... Να δω, να μην δω... Να ζει κανείς ή να μη ζει;
Μπορεί να φταίει η άνοιξη, μπορεί να φταίει ότι έχω να γράψω εργασία και δεν βάζω τον απαυτό μου κάτω... Πόλλα μπορεί να φταίνε και σίγουρα θα χρειαστώ φαρμακευτική αγωγή, το Πάσχα όλοι θα τρώνε αρνί και θα τσουγκρίζουν αυγά, έγω θα πέρνω ηρεμηστικά και θα τσουγκρίζω το κεφάλι μου στον τοίχο! Τι ακριβώς πρέπει να σχολιάσω από το χθεσινό επεισόδιο; Το group katinia που αυξάνει τα μέλη του; και πες το έψαξε το ριμαδο κινητό θα ποιο simeco θα το χωνέψω, ειδά και τρέιλερ όμως και δεν βοηθάει... Ο πατατόδουλος τι σας λέει; να πω ότι τον εκβίαζε με κάτι, πατάτες του δίνει! Για να μην πω για την πολύγωνη λογική της Μελίτας, που δεν ξέρω ποια γωνία να διαλέξω για να κρυφτώ! Ααααα το αγαπημένο μου ήταν η νονά Στέλλα! imarton imarton
Μοναδικό επεισόδιο, δεν έχω λόγια.... Είμαι ένα βήμα από το να κλέισω την τηλεόραση μου....
Απεργώ! Δεν ψηφίζω!

Υ.Γ. Θαυμάζω την Μαρία : respect : : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης