Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορίες για την ιστορία της σειράς

+56
Sofh Papa
KaTeRiNaM
amcy
brunakos
AmaliaPetros_fan1
Dorina <3 Πέτρος
Nora&Loukas
scorpion_black
κικκο
fanlouknor
mariavenetifoka
stephanos13
aggeliki
ioannaki48
roria
pasxalitsa
soso
kapetanissa
ProudMaslowqueen
fay
Antigoni!
space
maeveline
evanna
Kornilia_Petrakitsa
zeta88
abba
nadiap
marakii
fay66
almaresi
ellie
Edemgiapanta
ειρηνη7
kikitsa
Caroline
loukasnora
edem4ever
taradoula
mary32
naive7
sifantid
Δ.Μπέλλος
aglaitsa
maria_sab
black_cat
feggaropetra
ntina fan
KatsaroYpotheto
nefelik
Clarabelle
JESSIE
loukanorofan
l_aquila
dadela
fantina
60 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από evanna Τετ Απρ 13, 2011 8:40 am

Mαιρουλα δεν εχει γινει σαφες αλλα νομιζω πως ολοι μεσες-ακρες την γνωριζουν! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Τετ Απρ 13, 2011 9:15 am

Κι εγώ συμφωνώ με την Ευάννα..Νομίζω πως δεν ξέρουν με ακρίβεια τι έγινε αλλά μες στις άκρες ))
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Απρ 14, 2011 12:45 am

Εχω μια απορια που προεκυψε απο το σημερινο επεισοδιο και συγκεκριμενα απο την πρωτη σκηνη Λουκα-Ρουσσου.

Μεχρι σημερα εκτος απο τον Στεφανο κανεις αλλος δεν ξερει οτι ο Χρηστος ηταν μαρτυρας του πως πεθανε ο Φωτης;Γιατι ο Λουκας ειπε πως μονο ο Μανος ηξερε πως εγινε το ατυχημα που προκαλεσε τον θανατο του Φωτη Rolling Eyes scratch
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Απρ 14, 2011 12:50 pm

loukasnora έγραψε:Εχω μια απορια που προεκυψε απο το σημερινο επεισοδιο και συγκεκριμενα απο την πρωτη σκηνη Λουκα-Ρουσσου.

Μεχρι σημερα εκτος απο τον Στεφανο κανεις αλλος δεν ξερει οτι ο Χρηστος ηταν μαρτυρας του πως πεθανε ο Φωτης;Γιατι ο Λουκας ειπε πως μονο ο Μανος ηξερε πως εγινε το ατυχημα που προκαλεσε τον θανατο του Φωτη Rolling Eyes scratch

Μάλλον δεν σκέφτηκε κανείς να ρωτήσει τον Στέφανο από που έμαθε αυτά που δεν του είχε πει η Εύα! Έτσι κι αλλιώς ο παλικάρι όλα από την καλή του την καρδιά τα έκανε, δεν χρειάζεται να του ζητήσουν εξηγήσεις!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Απρ 14, 2011 3:25 pm

edem4ever έγραψε:
loukasnora έγραψε:Εχω μια απορια που προεκυψε απο το σημερινο επεισοδιο και συγκεκριμενα απο την πρωτη σκηνη Λουκα-Ρουσσου.

Μεχρι σημερα εκτος απο τον Στεφανο κανεις αλλος δεν ξερει οτι ο Χρηστος ηταν μαρτυρας του πως πεθανε ο Φωτης;Γιατι ο Λουκας ειπε πως μονο ο Μανος ηξερε πως εγινε το ατυχημα που προκαλεσε τον θανατο του Φωτη Rolling Eyes scratch

Μάλλον δεν σκέφτηκε κανείς να ρωτήσει τον Στέφανο από που έμαθε αυτά που δεν του είχε πει η Εύα! Έτσι κι αλλιώς ο παλικάρι όλα από την καλή του την καρδιά τα έκανε, δεν χρειάζεται να του ζητήσουν εξηγήσεις!

Η Ευα ειχε μιλησει στον Στεφανο για τον θανατο του Φωτη.Και οταν η παρεα εμαθε πως πεθανε τελικα ο Φωτης το ειπε και αυτο η Ευα στον Στεφανο.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Απρ 14, 2011 3:39 pm

loukasnora έγραψε:
edem4ever έγραψε:
loukasnora έγραψε:Εχω μια απορια που προεκυψε απο το σημερινο επεισοδιο και συγκεκριμενα απο την πρωτη σκηνη Λουκα-Ρουσσου.

Μεχρι σημερα εκτος απο τον Στεφανο κανεις αλλος δεν ξερει οτι ο Χρηστος ηταν μαρτυρας του πως πεθανε ο Φωτης;Γιατι ο Λουκας ειπε πως μονο ο Μανος ηξερε πως εγινε το ατυχημα που προκαλεσε τον θανατο του Φωτη Rolling Eyes scratch

Μάλλον δεν σκέφτηκε κανείς να ρωτήσει τον Στέφανο από που έμαθε αυτά που δεν του είχε πει η Εύα! Έτσι κι αλλιώς ο παλικάρι όλα από την καλή του την καρδιά τα έκανε, δεν χρειάζεται να του ζητήσουν εξηγήσεις!

Η Ευα ειχε μιλησει στον Στεφανο για τον θανατο του Φωτη.Και οταν η παρεα εμαθε πως πεθανε τελικα ο Φωτης το ειπε και αυτο η Ευα στον Στεφανο.

Πριν μάθουν πως πέθανε ο Φώτης είχε γραφτεί στο απουσιολόγιο, αν τα έμαθαν όλα για εκείνη τη νύχτα, αργότερα λοιπόν, όταν έμαθαν ότι ο Στέφανος έγραφε στο απουσιολόγιο, δεν σκέφτηκαν να ρωτήσουν, τι εννούσε με αυτό και πως ήξερε κάτι παραπάνω χωρίς να του το πεο η Εύα... Υπάρχει βέβαια η πιθανότητα να θεώρησαν ότι έκανε απλώς ικασίες και δεν ήξερε τίποτα παραπάνω, γιατί είπαμε ο Στέφανος είναι καλός!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Απρ 14, 2011 5:35 pm


Αν πούμε οτι ο Στέφανος ΔΕΝ ήταν καλός που τους έγραψε την αλήθεια, που την έμαθε απ'το Χρήστο, αυτόπτη μάρτυρα, τότε θα πούμε οτι ήταν καλός ο Ρούσσος, που τους έκρυβε επιμελώς τόσα χρόνια την αλήθεια, αφήνοντάς τους να νομίζουν οτι αυτοί φταίνε που ο Φώτης "αυτοκτόνησε" ? Οποιος λέει την αλήθεια βγαίνει και κακός τώρα?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Απρ 14, 2011 5:37 pm

JESSIE έγραψε:
Αν πούμε οτι ο Στέφανος ΔΕΝ ήταν καλός που τους έγραψε την αλήθεια, που την έμαθε απ'το Χρήστο, αυτόπτη μάρτυρα, τότε θα πούμε οτι ήταν καλός ο Ρούσσος, που τους έκρυβε επιμελώς τόσα χρόνια την αλήθεια, αφήνοντάς τους να νομίζουν οτι αυτοί φταίνε που ο Φώτης "αυτοκτόνησε" ? Οποιος λέει την αλήθεια βγαίνει και κακός τώρα?


Το να τρομοκρατείς ένα τσούρμο ανθρώπους που εσύ ξέρεις οτι είναι αθώοι στέλνοντας ανώνυμα μυνήματα δεν το λες ακριβώς καλή πράξη και ευγένεια ψυχής
Ποιός είπε οτι επειδή ο Ρούσσος φέρθηκε σκάρτα πρέπει ο Στέφανος να βγει λάδι;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από fay Πεμ Απρ 14, 2011 5:45 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Αν πούμε οτι ο Στέφανος ΔΕΝ ήταν καλός που τους έγραψε την αλήθεια, που την έμαθε απ'το Χρήστο, αυτόπτη μάρτυρα, τότε θα πούμε οτι ήταν καλός ο Ρούσσος, που τους έκρυβε επιμελώς τόσα χρόνια την αλήθεια, αφήνοντάς τους να νομίζουν οτι αυτοί φταίνε που ο Φώτης "αυτοκτόνησε" ? Οποιος λέει την αλήθεια βγαίνει και κακός τώρα?


Το να τρομοκρατείς ένα τσούρμο ανθρώπους που εσύ ξέρεις οτι είναι αθώοι στέλνοντας ανώνυμα μυνήματα δεν το λες ακριβώς καλή πράξη και ευγένεια ψυχής
Ποιός είπε οτι επειδή ο Ρούσσος φέρθηκε σκάρτα πρέπει ο Στέφανος να βγει λάδι;


Αυτός ήταν ο Στέφανος του πρώτου κύκλου που ήρθε σαν εκδικητής και διεκδικητής. Όλοι θυμόμαστε τα μαύρα νυφικά, τα πένθιμα κοστούμια, τα απειλητικά μηνύματα. Από τότε που έπεσε θύμα του απόλυτου μεταλλάχθηκε κι αυτός και πέρασε στην απέναντι πλευρά με τους καλούς. Μην ξεχνάμε ότι τώρα που διώξαμε το Μάνο, φάγαμε το Μπέλλο και αγιοποιήσαμε τη Νταίζη οι μόνοι που μένουν είναι ο Ρούσσος κι η Αντιγόνη.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Απρ 14, 2011 5:49 pm

JESSIE έγραψε:
Αν πούμε οτι ο Στέφανος ΔΕΝ ήταν καλός που τους έγραψε την αλήθεια, που την έμαθε απ'το Χρήστο, αυτόπτη μάρτυρα, τότε θα πούμε οτι ήταν καλός ο Ρούσσος, που τους έκρυβε επιμελώς τόσα χρόνια την αλήθεια, αφήνοντάς τους να νομίζουν οτι αυτοί φταίνε που ο Φώτης "αυτοκτόνησε" ? Οποιος λέει την αλήθεια βγαίνει και κακός τώρα?

Από ότι θυμάμαι ο Στέφανος δεν είπε την αλήθεια ακριβώς... Επί ένα χρόνο τους εκφόβιζε με πληροφορίες που του είχε δώσει η Εύα, ίσως και ο Χρήστος, τα μηνύματα στο απουσιολόγιο δεν τους έλεγαν κάτι που δεν ήξεραν, τους έλεγαν ότι ξέρει και κάποιος άλλος και αυτός ο άλλος ήρθε για να σας τιμωρήσει... Στο τελευταίο μήνυμα που αναρωτιόταν αν έμαθαν όλοι, όλη την αλήθεια δεν αποκάλυψε τίποτα, θα μου πεις ίσως δεν πρόλαβε γιατί μίλησε ο Μάνος, αλλά και πάλι όλο το σκηνικό εμένα μου έδειξε ότι ο Στέφανος προσπαθούσε να χτυπήσει το Μάνο και δεν υπολόγιζε τους ανθρώπους που τρομοκρατούσε ταυτόχρονα με εκείνον!
Ο Ρούσσος φέρει ευθύνη, γιατί απέκριψε την αλήθεια, στο Στέφανο χρεώνω και εκφοβισμό με όπλο αυτή την αλήθεια!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Απρ 14, 2011 7:19 pm


Γιάννα, εγώ σχολίασα σ'αυτό που έγραψες εσύ, οτι δηλ. είχε γραφτεί στο απουσιολόγιο (από το Στέφανο) οτι δεν τα ήξεραν όλα για κείνη τη νύχτα. Και δεν θεώρησα οτι είναι κακό εκ μέρους κάποιου να τους παρακινήσει να βρούν την αλήθεια για κείνη τη νύχτα, απεναντίας θα τους έβγαζε απ'τη μακροχρόνια κατάσταση τύψεων που αισθάνονταν, αν γνώριζαν την αλήθεια. Η τρομοκρατία λοιπον δεν προήλθε απ'το Στέφανο, απ'το Ρούσσο προήλθε, και μάλιστα από πολύ νωρίτερα, γιατί χάρις στη δική του απόκρυψη της αλήθειας η υπόλοιπη παρέα (εκτός του Μάνου) ζούσε μέσα στις ενοχές τόσα χρόνια....
Για το τί ακριβώς έλεγαν τα μηνύματα στο απουσιολόγιο, δεν είμαι σε θέση να θυμάμαι, (δεν έχω και μυαλό κομπιούτερ), αλλά βασικά αυτή είναι η θέση μου, δηλαδή αυτός που λέει την αλήθεια κάνει καλό, αυτός που λέει ψέμματα κάνει κακό. Μπορεί η αλήθεια να πονάει, και το ψέμμα να νανουρίζει, αλλά αυτό δεν αλλάζει τίποτε σ'αυτή την παραδοχή.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Απρ 14, 2011 7:41 pm

Είχε γράψει κάτι χαριτωμένα του στιλ "Ποιος από όλους θα πληρώσει;", μνήμη κομπιούτερ δεν έχω ελέφαντα ίσως! Razz
Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά λαμβάνω υπόψην μου και την πρόθεση, για έμενα μετράει αρκετά! Αν η αλήθεια που θα πεις έχει σκοπό να πληγώσει, να εκφοβίσει, να βλάψει με οποιοδήποτε τρόπο τον δέκτη, τότε δεν μπορω να πω ότι η αλήθεια κάνει καλό στην προκειμένη περίπτωση! Ο Στέφανος δεν ήθελε να διαφωτίσει την παρέα ήθελε να απομακρύνει το Μάνο και αυτό δεν τον καθίσται και τον καλύτερο άνθρωπο του κόσμου, το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν θετικό για την παρέα, αλλά οι προθέσεις του Στέφανου είναι αυτές που τον χαρακτηρίζουν!
Αντίθετα ο Ρούσσος, συγκάλυψε ένα έγκλημα για να προστατέψει ένα παίδι χωρίς να υπολογίσει το κακό που θα έκανε σε άλλα πέντε και στο ίδιο, δεν πιστεύω πως ο Μάνος που ήξερε την αλήθεια είχε λιγότερες τύψεις από τους υπόλοιπους, το αντίθετο μάλιστα... Το ψέμα του Ρούσσου δεν είχε σκοπό να βλάψει κανένα και γι'αυτό του δίνω κάποια ελαφρυντικά, χωρίς να παραγνωρίζω το γεγονόςότι στοίχιωσε τις ζωές 6 παιδιών!
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στη ζυγαριά δεν βάζω μόνο την αλήθεια και το ψέμα, βάζω και τις προθέσεις και τα αποτελέσματα και ο Στέφανος βαραίνει αρκετά!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Πεμ Απρ 14, 2011 8:11 pm

εγω γιατι ειχα καταλαβει οτι ο Χρηστος δεν ηταν μαρτυρας του συμβαντος με το Φωτη, αλλα ελεγε στο Στεφανο ο,τι μαθαινε απο το Μανο, την Κατερινα, την παρεα (θυμαμαι την παρακολουθουσε την παρεα σε καποιες συναντησεις.....) κλπ.... scratch ?
και σημερα δεν καταλαβα: αν ο Χρηστος ηταν απο την αρχη δεξι χερι του Στεφανου και πληροφοριοδοτης του, και ο Στεφανος ειχε τοσα χρονια στοχο να καταστρεψει το Ρουσσο κ το Μανο, δεν θα ηξερε ηδη τις βρωμοδουλειες του Ρουσσου? δεν θα του ειχε πει ηδη ο Χρηστος οσα ξερει? δεν θα του ειχαν ηδη μεινει ραμματα για τη γουνα του Ρουσσου απο την εκδικηση που δεν εγινε τελικα..??
γιατι του ζητησε του Χρηστου να του πει σημερα παλι, λες κ τον γνωρισε προσφατα......?
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από nadiap Πεμ Απρ 14, 2011 8:21 pm

[quote="loukanorofan"][color=indigo]εγω γιατι ειχα καταλαβει οτι ο Χρηστος δεν ηταν μαρτυρας του συμβαντος με το Φωτη, αλλα ελεγε στο Στεφανο ο,τι μαθαινε απο το Μανο, την Κατερινα, την παρεα (θυμαμαι την παρακολουθουσε την παρεα σε καποιες συναντησεις.....) κλπ.... scratch ?
Ο Χρήστος ήταν αυτόπτης μάρτυρας. Υπάρχει σκηνή στο δεύτερο κύκλο στην οποία ο Χρήστος αφηγείται στο Στέφανο το πως σκοτώθηκε ο Φώτης. Την είδα πρώτη φορά πριν από λίγες μέρες και τη θυμάμαι καλά.
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Απρ 14, 2011 8:27 pm

Loukanorofan, του Χρήστου του είπε "να φρεσκάρουμε" τη μνήμη μας, δηλαδή να ξαναθυμηθούμε μαζί ποιές απ'τις αξιόποινες πράξεις του Ρούσσου θα μπορέσουν να μας χρησιμέψουν στο δικαστήριο, δεδομένου οτι ο Ρούσσος ετοιμάζει κι αυτός τα "όπλα" του για τη μάχη.

Γιάννα μου, έχουμε κάνει πολλές φορές συζήτηση για τις "καλές προθέσεις" με τις οποίες είναι στρωμένος ο δρόμος προς την κόλαση, αν κι οι προθέσεις του Ρούσσου, σύμφωνα και με τα λόγια του Λουκά χτές, δεν ήταν τόσο να τους προστατέψει, αλλά να διατηρήσει τις καλές του σχέσεις με το Λύτρα, αφού κουκούλωσε την ανάμειξη του Μάνου στο θάνατο του Φώτη.
Απ'την άλλη, πρόθεση του Στέφανου για τα γραπτά στο απουσιολόγιο ήταν να τους δώσει τροφή για σκέψη, οτι κάτι άλλο κρύβεται γύρω απ'την ιστορία του Φώτη, που δεν το ξέρουν, κι ίσως πρέπει να το ψάξουν. Φυσικά ορμώμενος απ'το σχέδιο εκδίκησης κατά του Μάνου πάντα, αλλά δεν τον συκοφάντησε, σε αλήθειες αναφερόταν, κι αυτη η αλήθεια δεν θα έβλαπτε την παρέα, απεναντίας θα την απελευθέρωνε.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Πεμ Απρ 14, 2011 9:08 pm

ααα οκ!
ευχαριστω για τις διευκρινησεις! ))
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Απρ 14, 2011 9:22 pm

JESSIE έγραψε:Loukanorofan, του Χρήστου του είπε "να φρεσκάρουμε" τη μνήμη μας, δηλαδή να ξαναθυμηθούμε μαζί ποιές απ'τις αξιόποινες πράξεις του Ρούσσου θα μπορέσουν να μας χρησιμέψουν στο δικαστήριο, δεδομένου οτι ο Ρούσσος ετοιμάζει κι αυτός τα "όπλα" του για τη μάχη.

Γιάννα μου, έχουμε κάνει πολλές φορές συζήτηση για τις "καλές προθέσεις" με τις οποίες είναι στρωμένος ο δρόμος προς την κόλαση, αν κι οι προθέσεις του Ρούσσου, σύμφωνα και με τα λόγια του Λουκά χτές, δεν ήταν τόσο να τους προστατέψει, αλλά να διατηρήσει τις καλές του σχέσεις με το Λύτρα, αφού κουκούλωσε την ανάμειξη του Μάνου στο θάνατο του Φώτη.
Απ'την άλλη, πρόθεση του Στέφανου για τα γραπτά στο απουσιολόγιο ήταν να τους δώσει τροφή για σκέψη, οτι κάτι άλλο κρύβεται γύρω απ'την ιστορία του Φώτη, που δεν το ξέρουν, κι ίσως πρέπει να το ψάξουν. Φυσικά ορμώμενος απ'το σχέδιο εκδίκησης κατά του Μάνου πάντα, αλλά δεν τον συκοφάντησε, σε αλήθειες αναφερόταν, κι αυτη η αλήθεια δεν θα έβλαπτε την παρέα, απεναντίας θα την απελευθέρωνε.


Αυτό το μήνυμα που έλεγε αν θέλεις το Μάνο ζωντανό μην τον παντρευτείς σε τι ακριβώς αποσκοπούσε αν όχι να τρομοκρατήσει;
Το μαύρο νυφικό και το αγκάθινο στεφάνι σε τι θα βοηθούσαν την αλήθεια να βγει στο φώς;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Απρ 14, 2011 10:06 pm

Μαρία, έγραψα μόνο σ'ό,τι αφορά τα μηνύματα στο απουσιολόγιο... Για τον τρόπο που διάλεξε ο Στέφανος για να εμποδίσει το γάμο της Εύας με το Μάνο έχω πεί τι πιστεύω. Ηταν μιά κακή επιλογή τρόπου , δεν αντιλέγω, αλλά η μόνη που σκέφτηκε την τελευταία στιγμή, γιατί δεν μπορούσε να της πεί την αλήθεια για το ποιόν του Μάνου όπως το ήξερε αυτός (σχετικά με όσα έκανε στη μητέρα του πάντα), αφού έτσι θα χαλούσε το όλο σχέδιο της εκδίκησης. Και αυτό το σχέδιο ο Στέφανος ήθελε οπωσδήποτε να το φέρει είς πέρας, το είχε υποσχεθεί στη μάνα του, και θεωρούσε οτι της το όφειλε. Μετά βέβαια, άλλαξε γνώμη, γιατί κατάλαβε οτι μαζί με το Μάνο και το Ρούσσο, θα πλήρωναν αθώοι, και μαζί και παιδιά, η Μαρίλια και η Νεφέλη συγκεκριμένα. Και έκανε πίσω απ'το σχέδιο, μπαίνοντας σε αντιδικία με τη μάνα του για το λόγο αυτό.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Απρ 15, 2011 11:50 am

Ερωτηση.Ειχε ειπωθει ποτε οτι η Εριεττα ειναι παντρεμενη?Οχι.Τοτε γιατι να βγει τωρα στο φως.Δεν το καταλαβαινω αυτο με το παρελθον της Ερης...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Απρ 15, 2011 12:30 pm

JESSIE έγραψε:Γιάννα μου, έχουμε κάνει πολλές φορές συζήτηση για τις "καλές προθέσεις" με τις οποίες είναι στρωμένος ο δρόμος προς την κόλαση, αν κι οι προθέσεις του Ρούσσου, σύμφωνα και με τα λόγια του Λουκά χτές, δεν ήταν τόσο να τους προστατέψει, αλλά να διατηρήσει τις καλές του σχέσεις με το Λύτρα, αφού κουκούλωσε την ανάμειξη του Μάνου στο θάνατο του Φώτη.
Ο Λουκάς είπε αυτό που πιστεύει, δεν σημαίνει ότι αυτό έγινε... Γιατί να μην ήθελε να ο Ρούσσος να προστατέψει το γιο του φίλου;
Δεν αντιλέγω, οι καλές προθέσεις δεν απαλάσσουν κανένα από τα αποτελέσματα των πράξεων του, τα οποία πρέπει επίσης να λαμβάνονται υπόψη, αλλά είναι ένα ελαφρυντικό
JESSIE έγραψε:Απ'την άλλη, πρόθεση του Στέφανου για τα γραπτά στο απουσιολόγιο ήταν να τους δώσει τροφή για σκέψη, οτι κάτι άλλο κρύβεται γύρω απ'την ιστορία του Φώτη, που δεν το ξέρουν, κι ίσως πρέπει να το ψάξουν. Φυσικά ορμώμενος απ'το σχέδιο εκδίκησης κατά του Μάνου πάντα, αλλά δεν τον συκοφάντησε, σε αλήθειες αναφερόταν, κι αυτη η αλήθεια δεν θα έβλαπτε την παρέα, απεναντίας θα την απελευθέρωνε.
Το ίδιο ισχύει και για το Στέφανο το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν θετικό, σε ότι αφορά την παρέα, αλλά η κίνηση είχε στόχο να βλάψει κόσμο...
Η κίνηση του Ρούσσου ξεκίνησε για καλό αλλά είχε κάποιο αρνητικό αποτέλεσμα, η κίνηση του Στέφανου ξεκίνησε για κακό και είχε κάποιο θετικό αποτέλεσμα, δεν είναι τόοοσο μεγάλη η διαφορά τους...

Επειδή αναφέρθηκαν και τα μαύρα νυφικά, να προσθέσω και κάτι άλλο, για μένα όλες οι κινήσεις του Στέφανου από το πρώτο μήνυμα στο απουσιολόγιο μέχρι το τελευταίο, συμπεριλαμβανομένων των "δώρων" για το γάμο και που μηνύματος, είχαν ως στόχο να απομακρύνουν το Μάνο από την παρέα για να βρεθεί μόνος... Για μένα και το τονίζω η Εύα ήταν απλά μια έξτρα παρώθηση να κάνει ότι έκανε και όχι αυτοσκοπός, αποδειχτηκε με το πόσο εύκολα πέρασε στην επόμενη...

Υ.Γ. Όχι δεν το ξέραμε ότι η Εριέττα ήταν παντρεμένη! Αν τελικά σκοπεύουν να αφήσουν τον Στέφανο με την Εριέττα πρέπει να βάλουν κι άλλα εμπόδια εκτός από την Μελίτα
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 15, 2011 1:22 pm


Γιάννα, εκτός απ'το σχέδιο εκδίκησης του Μάνου, φαινόταν καθαρά οτι δεν ήθελε η Εύα να παντρευτεί το Μάνο γιατι την ήθελε για τον εαυτό του. Το μισό δεύτερο κύκλο φάγαμε με το Στέφανο να δείχνει υπομονή και κατανόηση και να κάνει τα πάντα για να βγάλει η Εύα το Μάνο από μέσα της... Ομως επίσης φανερό ήταν οτι η Εύα δεν μπορούσε να ξεχάσει το Μάνο, παρ'όλο που έμαθε ποιός ήταν και τι είχε κάνει. Αυτό στο τέλος κούρασε και το Στέφανο, δεν μπορείς να είσαι με κάποια που σκέφτεται συνεχώς κάποιον άλλον, και οταν ήρθε και η "μπουνιά" απ'τη Μελίτα, δεν ήθελε πολύ, ήταν πιά ευάλωτος σε κάτι τέτοιο. Το κακό είναι οτι οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να φτιάξουν το τετράγωνο της συμφοράς, πού έκανε την όλη ιστορία τραβηγμένη απ'τα μαλλιά. Τέλος πάντων, αυτά πέρασαν τώρα, και πάμε γι'άλλα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Απρ 15, 2011 1:30 pm

'Ετσι όπως τα ανακάτεψαν ο καθένας βγάζει το δικό του συμπέρασμα, ο Στέφανος ειδικά δεν νομίζω ότι έχει ξεκαθαρίσει σαν χαρακτήρας... Ας ελπίζουμε τα άλλα να είναι καλύτερα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Απρ 15, 2011 5:13 pm

edem4ever έγραψε:
JESSIE έγραψε:Γιάννα μου, έχουμε κάνει πολλές φορές συζήτηση για τις "καλές προθέσεις" με τις οποίες είναι στρωμένος ο δρόμος προς την κόλαση, αν κι οι προθέσεις του Ρούσσου, σύμφωνα και με τα λόγια του Λουκά χτές, δεν ήταν τόσο να τους προστατέψει, αλλά να διατηρήσει τις καλές του σχέσεις με το Λύτρα, αφού κουκούλωσε την ανάμειξη του Μάνου στο θάνατο του Φώτη.
Ο Λουκάς είπε αυτό που πιστεύει, δεν σημαίνει ότι αυτό έγινε... Γιατί να μην ήθελε να ο Ρούσσος να προστατέψει το γιο του φίλου;
Δεν αντιλέγω, οι καλές προθέσεις δεν απαλάσσουν κανένα από τα αποτελέσματα των πράξεων του, τα οποία πρέπει επίσης να λαμβάνονται υπόψη, αλλά είναι ένα ελαφρυντικό
JESSIE έγραψε:Απ'την άλλη, πρόθεση του Στέφανου για τα γραπτά στο απουσιολόγιο ήταν να τους δώσει τροφή για σκέψη, οτι κάτι άλλο κρύβεται γύρω απ'την ιστορία του Φώτη, που δεν το ξέρουν, κι ίσως πρέπει να το ψάξουν. Φυσικά ορμώμενος απ'το σχέδιο εκδίκησης κατά του Μάνου πάντα, αλλά δεν τον συκοφάντησε, σε αλήθειες αναφερόταν, κι αυτη η αλήθεια δεν θα έβλαπτε την παρέα, απεναντίας θα την απελευθέρωνε.
Το ίδιο ισχύει και για το Στέφανο το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν θετικό, σε ότι αφορά την παρέα, αλλά η κίνηση είχε στόχο να βλάψει κόσμο...
Η κίνηση του Ρούσσου ξεκίνησε για καλό αλλά είχε κάποιο αρνητικό αποτέλεσμα, η κίνηση του Στέφανου ξεκίνησε για κακό και είχε κάποιο θετικό αποτέλεσμα, δεν είναι τόοοσο μεγάλη η διαφορά τους...

Επειδή αναφέρθηκαν και τα μαύρα νυφικά, να προσθέσω και κάτι άλλο, για μένα όλες οι κινήσεις του Στέφανου από το πρώτο μήνυμα στο απουσιολόγιο μέχρι το τελευταίο, συμπεριλαμβανομένων των "δώρων" για το γάμο και που μηνύματος, είχαν ως στόχο να απομακρύνουν το Μάνο από την παρέα για να βρεθεί μόνος... Για μένα και το τονίζω η Εύα ήταν απλά μια έξτρα παρώθηση να κάνει ότι έκανε και όχι αυτοσκοπός, αποδειχτηκε με το πόσο εύκολα πέρασε στην επόμενη...

Υ.Γ. Όχι δεν το ξέραμε ότι η Εριέττα ήταν παντρεμένη! Αν τελικά σκοπεύουν να αφήσουν τον Στέφανο με την Εριέττα πρέπει να βάλουν κι άλλα εμπόδια εκτός από την Μελίτα
Αμαν μωρε!Δεν μπορουν να χαρουν λιγο τσουπ κι αλλο προβλημα...Ειχαμε την Μαρουλιτα τωρα αυτο...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Πεμ Απρ 28, 2011 7:09 pm

Στο σημερινό επεισόδιο υπήρχε πάρα πολύ ίντριγκα και σασπένς. Από ότι κατάλαβα αυτός που πήρε τα λάφυρα της Νταίζης παρακολουθεί καιρό τώρα τις ζωές όλων και ρωτάω τώρα εγώ: "Γιατί άφησε τα λύτρα στην Εδέμ;"
Άρα είναι κάποιος που θέλει να βοηθήσει την Παρέα της Φεγγαρόπετρας, εσείς ποιος πιστεύετε πως μπορεί να κρύβετε πίσω από όλα αυτά;

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 5 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Σαβ Απρ 30, 2011 4:02 pm

taradoula έγραψε:Στο σημερινό επεισόδιο υπήρχε πάρα πολύ ίντριγκα και σασπένς. Από ότι κατάλαβα αυτός που πήρε τα λάφυρα της Νταίζης παρακολουθεί καιρό τώρα τις ζωές όλων και ρωτάω τώρα εγώ: "Γιατί άφησε τα λύτρα στην Εδέμ;"
Άρα είναι κάποιος που θέλει να βοηθήσει την Παρέα της Φεγγαρόπετρας, εσείς ποιος πιστεύετε πως μπορεί να κρύβετε πίσω από όλα αυτά;

Για αρχή μιλάμε για έναν άνθρωπο που ξέρει την ιστορία της παρέας, γι'αυτό και άφησε τα λεφτά στο απουσιολόγιο. Δεν έχει σε ιδιαίτερη εκτίμηση την Νταίζη και αυτό προκύπτει από τον εμπαιγμό με το εικοσάευρω. Θεωρεί ότι δικαιούται μόνο τα διαμάντια και όχι τα λεφτά γι'αυτό και τα επέστρεψε. Παρακολουθούσε στενά είτε την Άννα, είτε την Αντιγόνη και τον κύκλο της, προσωπικά πιστεύω το δεύτερο μιας και σίγουρα παρακολουθούσε την Νταίζη. Τέλος έχει συμφέρον να μην αποκαλύφθει το πτώμα του Αραβαντινού.
Αναφέραμε στο σχολιασμό των επεισοδίων τον Ευκλείδη και τον Ηλία. Προσωπικά τους έχω -προς το παρόν πάντα- αποκλείσει και τους δύο με αφορμη κύριως ένα κομμάτι από τις περιλήψεις, που μιλάει για όραμα του Ηλία και για έναν άγνωστο που του εμφανίζεται και του λέει ότι σύντομα θα γυρίσει στην Εδέμ, δεδομένου ότι ο Ηλίας δεν είναι ετοιμοθάνατος να τον επισκέπτεται άγγελος Κυρίου ή ο Άγιος Πέτρος και ότι η Αντιγόνη όντως πουλάει την Εδέμ για άγνωστους προς το παρόν λόγους, πιστεύω ότι ο άγνωστος που κινεί τα νήματα και ο άγωστος από το "όραμα" -δεν νομίζω ότι θα έχει την μεταφυσική χροία που προμηνύει- του Ηλία είναι το ένα και το αυτό πρόσωπο... Κάποιος που δεν γνωρίζει ο Ηλίας, στην περίπτωση πάντα που ο "δράστης" ενεργεί μόνος του και όχι μέσω συνεργών...
Όσο περίεργο λοιπόν και αν φαίνεται -και φαίνεται πολύ-, μετά από εκείνο το περίφημο "αυτοκτόνησε;" του Στέφανου σκέφτομαι πως ίσως ο Λαζαρίδης να μην είναι τόσο νεκρός όσο νομίζαμε... Δεν θέλει μεγάλη φαντασία να καταλάβει κανείς τι σημασία μπορεί να έχει το απουσιολόγιο για την παρέα αν την παρακολουθεί. Ο Λαζαρίδης σίγουρα δεν έχει σε εκτίμηση την Νταίζη αφού είναι παιδί του Λύτρα και θα παρακολουθεί την Αντιγόνη, την οποία επίσης δεν φαίνεται να εμπιστευόταν... Τα διαμάντια είναι κέρδη από γοραπωλησίες που μπορεί να συμμετείχε και ο ίδιος και τα λεφτά τα άφησε μία φορά στον εγγονό του, γιατί να μην το κάνει και δεύτερη;
Ένα επίσης ενδεχόμενο ή μάλλον ευσεβής πόθος είναι να βρίσκεται πίσω από όλα ο Μάνος και να κινεί τα νήματα από μακριά...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης