Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορίες για την ιστορία της σειράς

+56
Sofh Papa
KaTeRiNaM
amcy
brunakos
AmaliaPetros_fan1
Dorina <3 Πέτρος
Nora&Loukas
scorpion_black
κικκο
fanlouknor
mariavenetifoka
stephanos13
aggeliki
ioannaki48
roria
pasxalitsa
soso
kapetanissa
ProudMaslowqueen
fay
Antigoni!
space
maeveline
evanna
Kornilia_Petrakitsa
zeta88
abba
nadiap
marakii
fay66
almaresi
ellie
Edemgiapanta
ειρηνη7
kikitsa
Caroline
loukasnora
edem4ever
taradoula
mary32
naive7
sifantid
Δ.Μπέλλος
aglaitsa
maria_sab
black_cat
feggaropetra
ntina fan
KatsaroYpotheto
nefelik
Clarabelle
JESSIE
loukanorofan
l_aquila
dadela
fantina
60 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ellie Σαβ Μάης 07, 2011 2:21 pm

taradoula έγραψε:
ellie έγραψε:
taradoula έγραψε:
ellie έγραψε:
taradoula έγραψε:
Επίσης έχω και άλλη μία απορία: "Στο χθεσινό επεισόδιο όταν ο Στέφανος πήγε στον τάφο του Αραβαντινού κάποιος τον παρακολουθούσε και ρωτάω τώρα εγώ, πώς γίνεται να παρακολουθεί κάποιος τις κινήσεις του Στέφανου και όχι μόνο και να μην τον έχει πάρει κανείς χαμπάρι;" ))

Ενταξει να πω την αληθεια γινεται μια χαρα αυτο. Νομιζω οι σεναριογραφοι προσπαθουν την ανατροπη, με καποιον που κινει τα νηματα, που τους παρακολουθει ολους κτλ. Βρε τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει sfyr

ΥΓ. Ειλικρινα πιστευω οτι εντυπωσεις προσπαθουν να δημιουργησουν!

Τί σου θυμίζει;

Τη Βερα μου θυμιζει. Στο πρωτο κυκλο, τον πιο εξυπνο απο ολους ειχε ξεγελασει ο Αγγελος, και τους παρακολουθουσε, και τους εκβιαζε με μαιλ και μηνυματα. Προσωπικα μου φαινεται πολυ ομοιο το σκηνικο, αλλα ξανα Βερα με ανατροπαρες δυσκολα γινεται....Αλλα ας μην βγαινω πολυ οφ...

Ναι, σωστά έχεις απόλυτο δίκιο, δεν πήγε το μυαλό μου σε τέτοια σύγκριση, γιατί είναι διαφορετικά τα έργα.

Κοιτα μονο και μονο που συζυτανε, ποιος να ειναι αραγε, και τους παρακολουθει, και τους στελνει μηνυματα, εγω περιμενω τον Αγγελο Αντυπα να εμφανιστει χαμογελωντας... Αλλα δεν ξερω που το πανε. Δηλαδη μετα θα υπαρχουν ανοιχτα μετωπα παραπανω απο ενα (αν δεχτουμε οτι ο Ρουσσος ειναι ο απολυτος κακος -ελεος-). Σαλατα τα χουν κανει. Δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να ανατρεψουν πλεον πολλα... /S
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Μάης 07, 2011 2:26 pm

Δε νομίζω ότι προσπαθούν να περάσουν το Ρούσσο ως τον "απόλυτα" κακό, απλά μας δείχνουν ότι το νόμισμα έχει δύο όψεις και ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν δύο πλευρές. Την κακή μας πλευρά τη βγάζουμε συνήθως όταν στριμωχνόμαστε, έτσι έγινε και με το Ρούσσο με τις κινήσεις του απέδειξε πως ότι ισχυρίζεται ο Λουκάς είναι αλήθεια, αν ήταν ψέματα δε θα αντιδρούσε έτσι. Όταν σε κάποιον πεις την αλήθεια και παρεξηγηθεί σημαίνει πως έχει τη φωλιά του λερωμένη.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ellie Σαβ Μάης 07, 2011 2:30 pm

Ενταξει εγω νομιζω αποδιοπομπαιο εψαχναν, γιατι αλλαξαν ολους τους χαρακτηρες. Εγω τον Ρουσσο τον πηγαινα πολυ, και δεν μ αρεσει ο ρολος που ανελαβε τωρα. Εκεινος παντα βοηθαγε την παρεα. Μην ξεχναμε πως βοηθησε την Νορα και τον Λουκα, την Ευα, τον Μανο. Ασχετως με τα οσα εχουν συμβει, ειχε παρουσιασει αλλο ρολο, και ειδικα για τον Λουκα. Δεν μ αρεσει καθολου η εξελιξη, ειναι αφυσικο να εχουμε ενα Λουκα εκδικητικο που να μην υπολογιζει τιποτα, και ενα Πετρο που να τα σαρωνει ολα, εκεινος που καποτε ειχε πει "τα αγαπαω αυτα τα παιδια". Ακομη ελπιζω σε κατι διαφορετικο...
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Μάης 07, 2011 2:35 pm

ellie έγραψε:Ενταξει εγω νομιζω αποδιοπομπαιο εψαχναν, γιατι αλλαξαν ολους τους χαρακτηρες. Εγω τον Ρουσσο τον πηγαινα πολυ, και δεν μ αρεσει ο ρολος που ανελαβε τωρα. Εκεινος παντα βοηθαγε την παρεα. Μην ξεχναμε πως βοηθησε την Νορα και τον Λουκα, την Ευα, τον Μανο. Ασχετως με τα οσα εχουν συμβει, ειχε παρουσιασει αλλο ρολο, και ειδικα για τον Λουκα. Δεν μ αρεσει καθολου η εξελιξη, ειναι αφυσικο να εχουμε ενα Λουκα εκδικητικο που να μην υπολογιζει τιποτα, και ενα Πετρο που να τα σαρωνει ολα, εκεινος που καποτε ειχε πει "τα αγαπαω αυτα τα παιδια". Ακομη ελπιζω σε κατι διαφορετικο...

Συμφωνώ, αλλά αν το σκεφτείς λίγο καλύτερα θα δεις ότι ο Λουκάς έχει όλα τα δίκια με το μέρος του. Ο Ρούσσος πάντα μου άρεσε σαν χαρακτήρας...κάποια στιγμή όμως έπρεπε να τιμωρηθεί και αυτός για όλα τα εγκλήματα που έχει κάνει και εδώ που τα λέμε δεν είναι και λίγα, όποια πέτρα και να σηκώσεις το Ρούσσο θα βρεις από κάτω. Παρόλα αυτά δε σημαίνει πως δεν έχει κάνει και καλά πράγματα, απλά πάντα ο αληθινός χαρακτήρας ενός ανθρώπου φαίνεται στα άσχημα.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ellie Σαβ Μάης 07, 2011 2:49 pm

Δεν διαφωνω, αλλα αυτο δεν ειναι απλα αλλαγη, ειναι στροφη 180 μοιρων. Δηλαδη οσο και καθαρμα αν ειναι, τους ειχε σαν παιδια του την Νορα και τον Λουκα για να φερθει ετσι. Και εγω αναζητω την τιμωρια των ενοχων, αλλα εκεινων που δεν ζητησαν ποτε συγνωμη, που μονο προβληματα δημιουργουσαν. Οχι αυτων που και ειχαν μετανιωσει και ειχαν βοηθησει....
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Μάης 07, 2011 2:52 pm

Δεν ξέρω αν ο Ρούσσος μετάνιωσε πραγματικά ή αν τα έκανε όλα από τύψεις, το μόνο σίγουρο είναι πάντως πως αυτά τα παιδιά τα αγαπάει πραγματικά.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από ellie Σαβ Μάης 07, 2011 2:58 pm

Agree απολυτα!!
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Σαβ Μάης 07, 2011 3:21 pm

Ο Ρούσσος τελικά θα μπει στη φυλακή;

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από maria_sab Πεμ Μάης 12, 2011 10:30 pm

Δεν εχω διαβασει ολα τα σχολια σας... αλλα μηπως ο Αραβαντινος ζει...γι αυτο κ δεν βρισκουν τιποτα με εκταφη;

Το σεναριο να ειναι ο Μανος πισω απο αυτα, το απορριπτουμε?

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από stephanos13 Πεμ Μάης 12, 2011 11:40 pm

Εντελώς ομως αν ηταν να γυρίσει ο Μπουγιουρης θα βουιζέ ο τόπος.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Μάης 12, 2011 11:53 pm

Δεν έχει γίνει καμία πρόταση στον Μπουγιούρη για να επιστρέψει. Οπότε ναι το σενάριο Μάνος να είναι πίσω από αυτά δεν ισχύει
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από scorpion_black Παρ Μάης 13, 2011 12:37 pm

Με ή χωρις προταση ετσι που το πανε μονο ο Μανος δενει απολυτα να ειναι, εστω και νοητα. Απο τη μια αγαπαει παρεα Ευα και γι'αυτο επιστρεφει τα λυτρα και το dvd, αλλα απο την αλλη δεν θελει να βρεθει το πτωμα γιατι οπως και να εχει ξερει οτι θα βρεθει κι αυτος μπλεγμενος. Ποιος αλλος ειναι τοσο υπερανω χρηματων και αγαπαει την Ευα τοσο για να της επιστρεψει τα λεφτα και εμμεσα την Εδεμ;;;
Και ποιος ελεγε τις προφητειες για τον Αγγελο και την Εδεμ;

scorpion_black


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μάης 13, 2011 12:56 pm

Εγώ πιστεύω πως μπορεί ο Μάνος να είναι πίσω απ'όλα και απλά να μην έχει δημοσιευτεί τίποτα για να παραμείνει κρυφό.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Τετ Μάης 18, 2011 5:30 pm

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πότε πρωτοεμφανίστηκε αυτή η φωτογραφία με τους 5 να υπογράφουν εκείνα τα χαρτιά?
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από evanna Τετ Μάης 18, 2011 5:32 pm

Στις αρχες της σεζον...λιγο μετα τους εφιαλτες της Εριεττας,εκεινη βρηκε τυχαια τη φωτογραφια και απορησε αν θυμαμαι καλα! Angel
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Τετ Μάης 18, 2011 11:33 pm

Ξερουμε οτι ενας ρόλος ακομα θα μπει φετος στο παρωδοσιριαλ, ετσι? .... ο Θανος.....

Μια απορία αναλαμπη:
Αν ο Θανος παιζει κι αλλο ρολο περα απο σχεση της Μαρίλιας,
και σχετιζεται με τα διαμαντια ή με τις απειλές/παρακολουθησεις, ή ειναι ο πρωην της Εριεττας,
δεν θα ξερει και για την παρεα ηδη? δεν θα ειναι πληροφορημενος..? δεν θα ξερει την Ευα..?
...και αν ειναι ετσι, με ποια λογικη παει να μπλεχτει και μαζι της, για να γινει μπερδεμα?... scratch

εκτος αν δεν ειναι πισω απο τιποτα αλλο, και ειναι απλα μονο η ακαταλληλη σχεση της Μαριλιας...

επομενως, με το δεδομενο οτι ενας μονο καινουριος ρόλος μπαίνει φετος στη σειρα,
ο αγνωστος (ή οι αγνωστοι) που ψαχνουμε, ειναι απ τους γνωστους....

τοτε, ο αγνωστος που συναντα η Εριεττα ειναι ο Θανος? απ'τη στιγμη που ειναι ο μονος που δεν γνωριζει......?
αλλα ετσι σιγουρα σχετιζεται με τις απειλες.....

και ξανα γυρναμε στο πρωτο ερωτημα...

κατι δεν κολλαει....
μαλλον μπαινει κι αλλος στη σειρα φετος, και δεν το εχουν πει...... ή δεν το εχω ακουσει....
αλλα και παλι η πρωτη απορια ισχυει...

μου φαινεται πιο πολυ μπερδευομαι, παρα ξεμπερδευομαι, οπως τα λεω....
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Μάης 20, 2011 7:52 pm

Λοιπόν, δεν εκφράζει ακριβώς απορία το παρακάτω ποστ αλλά βασίζεται σε μία!

Δεχόμαστε ότι τον Ηλία όντως τον επισκεπτόταν ένς άγνωστος και τον ενημέρωνε ότι σύντομα θα επιστρέψει σπίτι του; Γιατί αν δεχτούμε ότι ο Ηλίας δεν έχει οράματα, γιατί να μην δεχτούμε ότι κάποιος όντως τσαπίζει στον κήπο του; Και γιατί αυτός ο κάποιος να μην είναι ο ίδιος που απειλούσε την Αντιγόνη και ενημέρωνε τον Ηλία;
Και αν τελικά η μάνα μου έχει δίκιο, μήπως το πτώμα του Αραβαντινού βρίσκεται στην Εδέμ;
Ο άγνωστος χ δεν θέλει να αποκαλυφθεί το πτώμα του Αραβαντινού και απειλεί την Αντιγόνη να μην αποκαλύψει τον τάφο, ο τάφος όμως όπως θα μάθουμε πολύ σύντομα είναι άδειος ή τέλος πάντων ο Αραβαντινός δεν είναι εκεί. Αν όμως ο χ ανάγκασε την Αντιγόνη να πουλήσει την Εδέμ και στη συνέχεια μετέφερε εκεί το πτώμα του Αραβαντινού; Οι εργασίες έχουν σταματήσει και δεν υπάρχει κίνδυνος να φέρουν στην επιφάνεια θαμμένα μυστικά και ακόμη κι αν ο Ηλίας δει ή ακούσει κάτι κανείς δεν πρόκειται να τον πιστέψει!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από evanna Παρ Μάης 20, 2011 7:57 pm

Μαιρη στα ερωτηματα σου δυστυχως δεν εχω απαντηση...! Razz

Γιαννα και εγω πανω-κατω τα ιδια σκεφτομουν.....δεν μπορει να μας τα δειχνουν ολα αυτα για να φανει μονο οτι ο Ηλιας δεν ειναι καλα ψυχολογικα,κατι αλλο πρεπει να κρυβεται.
Και αυτα που αναφερεις εσυ νομιζω οτι στεκουν και με το παρα!πανω!
Ειδομεν....! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Παρ Μάης 20, 2011 8:03 pm

edem4ever έγραψε:Λοιπόν, δεν εκφράζει ακριβώς απορία το παρακάτω ποστ αλλά βασίζεται σε μία!

Δεχόμαστε ότι τον Ηλία όντως τον επισκεπτόταν ένς άγνωστος και τον ενημέρωνε ότι σύντομα θα επιστρέψει σπίτι του; Γιατί αν δεχτούμε ότι ο Ηλίας δεν έχει οράματα, γιατί να μην δεχτούμε ότι κάποιος όντως τσαπίζει στον κήπο του; Και γιατί αυτός ο κάποιος να μην είναι ο ίδιος που απειλούσε την Αντιγόνη και ενημέρωνε τον Ηλία;
Και αν τελικά η μάνα μου έχει δίκιο, μήπως το πτώμα του Αραβαντινού βρίσκεται στην Εδέμ;
Ο άγνωστος χ δεν θέλει να αποκαλυφθεί το πτώμα του Αραβαντινού και απειλεί την Αντιγόνη να μην αποκαλύψει τον τάφο, ο τάφος όμως όπως θα μάθουμε πολύ σύντομα είναι άδειος ή τέλος πάντων ο Αραβαντινός δεν είναι εκεί. Αν όμως ο χ ανάγκασε την Αντιγόνη να πουλήσει την Εδέμ και στη συνέχεια μετέφερε εκεί το πτώμα του Αραβαντινού; Οι εργασίες έχουν σταματήσει και δεν υπάρχει κίνδυνος να φέρουν στην επιφάνεια θαμμένα μυστικά και ακόμη κι αν ο Ηλίας δει ή ακούσει κάτι κανείς δεν πρόκειται να τον πιστέψει!

Πάρα πολύ σωστός ο συλλογισμός σου.
Νομίζω ότι ο Ηλίας είχε πει στην Αγγέλα ότι γνωρίζει το άτομο που τον επισκεπτόταν και του έλεγε ότι θα γυρίσει πίσω στην Εδέμ. Αν το πτώμα του Αραβαντινού βρίσκεται στην Εδέμ τότε σημαίνει ότι αυτός που στέλνει τα μηνύματα στην Αντιγόνη δεν είναι ο Αραβαντινός και ρωτάω τώρα εγώ, μήπως τελικά από εκείνη την παλιά Παρέα ζει ο Βενέτης;
Όσον αφορά τον Ηλία εγώ είμαι σίγουρη ότι γνωρίζει πολλά και δε μιλάει για να προστατέψει την Παρέα της Φεγγαρόπετρας.


taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από loukanorofan Παρ Μάης 20, 2011 8:48 pm

Ευανακκι μου δεν σε αδικω... valen

Γιαννα, κι εγω το σκεφτηκα αυτο...: αν δεν ηταν παραισθηση το οτι καποιος πηγαινε και εβλεπε τον Ηλια, γιατι να ειναι το οτι καποιοι πηγαινουν στην Εδεμ..?
επισης κι εγω πιστευω οτι εκει ειναι.... μαλιστα οτι πιθανοτατα ποτε δεν ηταν στον ταφο των Χατζηβασιλειου....
καποιος ξερει ηδη απο πριν που ειναι το πτωμα εκτος της Αντιγονης... και προειδοποιει οτι δεν ειναι εκει που ψαχνουν....
και πως γινεται να ηταν εκει και να το πηραν χωρις να τους παρουν χαμπαρι, εστω και αργοτερα..? για ανοιγμα ταφου μιλαμε, οχι απλα μπαινω παιρνω κατι και φευγω και αν δεν δουν οτι λειπει δεν τρεχει τιποτα...
με το να ειναι στην Εδεμ θα ηταν μεν λιγο παρατραβηγμενο, -ποσα πτωματα εκει πια..?- αλλα ετσι θα αιτιολογουταν και η βεβιασμενη πωληση της Εδεμ, και γενικότερα ο τιτλος της σειρας... αφου εχουμε ξεφυγει λιγο...
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Μάης 25, 2011 7:21 pm

Έχω μια απορία σχετικά με το θέμα της εκταφής..Το πόσοι και ποιοι είναι θαμμένοι στον τάφο των Χατζηβασιλείου δεν είναι λογικά κάπου επίσημα δηλωμένο;;Έχουνε πει, σύμφωνα με αυτό, πόσες σορούς έπρεπε να βρουν;; Αν δηλαδή οι τρεις σοροί που βρήκαν ήταν λογικό να βρεθούν, ή έπρεπε να υπάρχουν δύο άρα πιθανότατα να ήταν ο Αραβαντινός ο τρίτος;
Γιατί αν κανονικά έπρεπε να είναι θαμμένοι δύο, τότε αφού δεν είναι ο Αραβαντινός ο τρίτος πάλι περισσεύει ένα πτώμα..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από stephanos13 Τετ Μάης 25, 2011 8:09 pm

zeta88 έγραψε:Έχω μια απορία σχετικά με το θέμα της εκταφής..Το πόσοι και ποιοι είναι θαμμένοι στον τάφο των Χατζηβασιλείου δεν είναι λογικά κάπου επίσημα δηλωμένο;;Έχουνε πει, σύμφωνα με αυτό, πόσες σορούς έπρεπε να βρουν;; Αν δηλαδή οι τρεις σοροί που βρήκαν ήταν λογικό να βρεθούν, ή έπρεπε να υπάρχουν δύο άρα πιθανότατα να ήταν ο Αραβαντινός ο τρίτος;
Γιατί αν κανονικά έπρεπε να είναι θαμμένοι δύο, τότε αφού δεν είναι ο Αραβαντινός ο τρίτος πάλι περισσεύει ένα πτώμα..

Αυτό είναι ένα θέμα αλλά που πιστεύω δεν πολύ ασχολεί τους σεναριογράφους να το καλύψουν .
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από taradoula Τετ Μάης 25, 2011 10:06 pm

Έχω και εγώ μια απορία να θέσω, αυτό το περιβόητο πρωτόκολλο που είχανε υπογράψει σε εκείνη την περιβόητη φωτογραφία μετά το θάνατο του Αραβαντινού ο Ρούσσος διέταξε να το κάψουνε για να μη βρούνε το μπελλά τους. Και ρωτάω τώρα εγώ: το χαρτί που είχε στα χέρια του Αραβαντινός που βρίσκεται, γιατί δε νομίζω ότι κάηκε. valen

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από dadela Τετ Μάης 25, 2011 10:10 pm

Θυμάτε κανείς σε πιο επεισόδιο έκανε αποπείρα αυτοκτονίας η Αμαλία? geek
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορίες για την ιστορία της σειράς - Σελίδα 9 Empty Απ: Απορίες για την ιστορία της σειράς

Δημοσίευση από l_aquila Τετ Μάης 25, 2011 10:17 pm

dadela έγραψε:Θυμάτε κανείς σε πιο επεισόδιο έκανε αποπείρα αυτοκτονίας η Αμαλία? geek

Νομίζω ότι είναι το 192 ή το 193
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης