Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

+32
Foulitsa
pasxalitsa
sarita
aglaitsa
JESSIE
ntinafer
evanna
nadiap
fay66
Cancoon
edem4ever
lizzie
katie007
doctor
alkisti
evaki16
soso
kapetanissa
roria
sifantid
space
nefelik
dm10811
gxnel
afroditi_norakii
DESPOINA
fantina
panpetrakatsi
taradoula
trelli petrakitsa
loukitsa
Clarabelle
36 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 21% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 21% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_lcap18%Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Vote_rcap 18% 
[ 12 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 67
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 29, 2011 5:49 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Απρ 29, 2011 7:09 pm

Ασπάστηκα:

1.Λουκάς-Ερη-Στεφανος:Εγραψε η γυναίκα της σκηνης "Δεν μιλάμε για μια απλή κίνηση
αλλά για χορογραφία" ατακαρα! Πέπλο μυστηριου γυρω απο τα αιματοβαμμενα διαμαντια...

2.Νορακι μου και τα δικα μας νευρα κρόσια, μου φαίνεται σημερα με το Λουκά
μονο στο τηλεφωνο θα τα πειτε.

3.Στεφανος-Ερη στον καναπε: Μικρη αναδρομή στο παρελθόν της! Τι υπέροχα βλέμματα,
και λόγια αγαπης (παραβλέπω την αναφορα στη Μπεκρου)

4.Μου αρεσε το χωσιμο του Λουκά στο Ρούσσο στο γραφειο!

5.Στεφανος-Ερη κανουν ερωτα στον καναπε γλυκα και ηρεμα!όχι σε πατωματα σαρκικα και ακαλαίσθητα!
Μιλησαν τα σωματα εδεσαν τα ταλενταLove! Love! !

6.Λουκάς γυρισε επιτέλους στη Νόρα, εξουθενομένος....λιωνω με τη φουθκωμενη κοιλιτσα
της Νόρας...όντως ειναι τρελό που γυρισαν τα λύτρα...

7.Ο Στεφανος της μιλά με αγαπη πραγματικη, μη φοβασαι της λέει, θα μαι
διπλα σου όπως με στηριξες και συ λατρευω και αγαπαω επιτελους Στεφανος-Ερη μαζι!

8.Νικόλας και Δαφνη ψαχνουν πάλι τον Ηλία

9.Λουκάς και Νόρα βλέπουν οτι το δημοσιευμα λεει πολλες λεπτομερειες που αγνοούσανν..
Ο γερο Χατζημπίλης έθαψε τον Αραβαντινο....Και πηγε και η γερόντισσα μανα της Νόρας
να τους κάνει ντα...μιλαμε κο-πη-κα βρε ουστ απο κει

10.Θελουμε κ αλλο Ευα-Λευτερη και Μπισμπικη με μαλλι καρφακια!

11.Ο Ηλιας στο τμημα μετα απο καυγα...

12.Ο αστυνόμος δεν βλέπει πως ο Ηλίας εχει πρόβλημα...!
Πολυ καλός και πάλι ο Αρζόγλου! Και ευτυχως τη γλύτωσε
λόγω Λουκά τη φυλακη...

13.Στεφανακο δεν το εκανε η Θεαρα μου!
Ουτε εμενα μου είπε κατι καλε οχουυ!
Και δικογραφια και επιστολη εστειλαν στην εφημεριδα...
κάποιος ξερει πολλά πάρα πολλά!

14. Το dvd φτάνει στα χερια του Λουκα, εξω απο το Τμημα κανεις δεν ειδε τιποτα?

15.Ο Ηλίας γυρισε σπιτι με τα παιδια και έλεγε πάλι ασυναρτησιες
για ενα δεντρο...εχει όμως ταλεντο και η σκηνη βγηκε καλή και όχι γελοια!

16.Η Θεαρα μου χαμογελα σαρδόνεια στην Οχιά και της μιλά ειρωνικα
όπως της αξίζει....Δεν νομιζω να καθαρισαμε επειδη εχασε δυο μερες το Χρηστο...θέλω τιμωρια
βασανιστηρια και αργο θανατο μονο αυτο της αξιζει της Οχιάς της Νταίζης!

17.Λουκάς-Νόρα και Ερη βλέπουν το επίμαχο dvd

Σπάστηκα:

1.Αμαλι-Μπεκρου:Μόλις αναφερθηκε η Αμαλι στα πανυγηρτζίδικα μουσικα οργανα εμφανιστηκε
το καρναβαλι η κορη της και ειπε πως τα παιδια το παρακαναν...(κρατηστε το αυτο παρακαλω)

2.Η Μπεκρου ντυθηκε Μεγ.Παρασκευη και πήγε να κλαφτεί σε Λουκα-Νόρα..
ποτε δουλεψε εκει η διπροσωπη???Πριν στη μανα της ειπε πως τα παιδια το
παρακαναν...Και τωρα τους γλύφει? Στα τσακιδια, να καθαρισει το γραφειο
και δεν φτανουν ολα αυτα την λέει και αγαπη της τη Νόρα μας..
Δεν είστε φιλοι Ελεος

3. Με εκνευριζει ο Ρούσσος που πάει να βγει αλώβητος...!
Ο Πετρος τρεφεται απο τον πόλεμο...που ανελυσε το παρελθον των παιδιων και τους κατηγορει
και για το Φωτη λες κ αυτος ειναι ο Αγιος..μιλησαν με την Αμαλί
για τη Μπεκρουλιτα σαν να ειναι δεκαχρονο χαχαχα
εσυ τους ειπες να την κανουν παρεα αχχαχαχα

4.Ο ηθικος Χρησταρας φαινεται πολυ ασχημα διπλα στην Οχιά...
Γιατι τον εκαναν σκυλακι της, το δυναμικο λαμόγιο Χρησταρα?

5.Η γερόντισσα Στελλίτσα πήγε με μίνι φουστιτσα να τουμπάρει
το γεροντοέρωτα της να μην πειραξει τα παιδια...
Και ρωτω εγω τωρα θυμηθηκε τα παιδιά? Και ερωτω εγω οταν της ελεγε η Νόρα και η Οχιά
για το Ρούσσο ουτε αυτη τις ακουσε και μετα τα χωνει στη Νόρα που την αγνοει?
Και ερχεται και το αποκορυφωμα, λεει στο Ρούσσο μαζι ηθελα να πορευτουμε στη ζωη (ή κατι παρόμοιο ειπε δεν θυμαμαι)
και ο άλλος την κοιτα απαθέστατος διχως να πει τιποτα! χαχχαχα

6.Αμαλι και Μπεκρου "θαβουν" την Ερη μας, δεν εχουν τι άλλο να κανουν
οι καρακατιναρες!Βλάκας ο Στεφανος? Πηγαινε να του τα καρφωσεις..
αλλα τι κριμα τα ξερει ηδη με την Ερη δεν εχουν Μυστικά και δημιουργουν σχεση με υπόβαθρο
οχι σαν τη "δικη σας"

Οι σκηνες Μπεκρους μου χαλασαν την αισθητικη ούτε κειμενο υποστηριξε ουτε τιποτα!
Λες και επαιξε με το ζόρι!
Ευτυχως ειχαμε ως αντιστάθμισμα τις μοναδικες σκηνες Στεφανου-Ερης που εγιναν
ζευγαρι και με το "νόμο", ειδα τη δυναμικη Θεαρα μου
και το Λουκά με ωραίες κινησεις....
Θα το ψηφισω Πολυ Καλό γιατι περιμενα πως και πως Στεφανο και Ερη μαζι
ψυχη και σωμα να γινουν ΕΝΑLove! Love!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από τον γεροντοέρωτα στελλιτσας που μας τρωει μονιμα μισο επεισόδιο ΕΛΕΟΣ
Υγ3.ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΝΤΑΙΖΗΣ, στειλτε τη στο ραντεβου με το Μπέλλο στην ΚΟΛΑΣΗ!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!
ΥΓ.Κυριακο μας έλειψες!

Φιλικά
loukitsa

Palamakia : juhu : runaround
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Απρ 29, 2011 7:19 pm

~Ρούσσος-Λουκάς:Ρούσσο ΜΗΝ μιλάς, μου θυμίζεις Αντύπα!!! maaaad ........Πες τα Λουκά μου!!! Αχ ο Πετράκης υπέροχος στα βλέματά του!!! Love!

~Νόρα-Λουκάς:Ωραία σκηνούλα...

~Στέφανος-Εριέττα:Επιτέλους είναι ΜΑΖΙΙΙΙ!!!!! yey Πόσο χαίρομαι(χαιρομαστε κάποιοι) δεν λέγεται ε?!!!

~Νόρα-ΛουκάςΣτέλλα:Σταμάτα πια να μιλάς! ΜΠΟΡΕΙΣ????????????? gmt

~Αμαλία-Μύγα: "Πρέπει να φύγω από το γραφείο" λέει και λέω εγώ "Εεεεελα, ακόμα να φύγεις? Και εγώ γιατί δεν σε βλέπω? Μήπως ν'αλλάξω τα γυαλλιά μου?" Ελεος πιά τι ανέκδοτα ακούμε???!!!! imarton

~Εύα-Λευτέρης:Όχι βρε Εύα, δεν φταίει τώρα κι ο Τέρη...ή μήπως φταίει? scratch ...χμμ ωραία σκηνούλα

~Ωχ ωχ ωχ τι γίνεται με τον Ηλία!!!! Aww

~Νόρα-Λουκάς-Μελίτα:Τι λέει το άτομο τώρα? "Δεν μπορώ να δουλεύω άλλο εδώ" λέει! Απαπαπα Χριστέ μου!!!
Είχε και φιλάκι Νόρας-Λουκά Love!
Καλέ πέρασε πολύ ωραία στο γραφείο η άλλη...ωραίο χόμπυ η ΚΑΤΙΝΙΑ ε? Αυτό ούτε χόμπι δεν είναι..επάγγελμα είναι!!!

~Ηλιάς-αστυνόμος:Ωχ ανησυχώ πάάάάρα πολύ γι'αυτόν!!! Δεν μπορώ να τον βλέπω άλλο έτσι!!! Κάντε κατιιιιιιι!!!! : scream : Snif

~Ρούσσος-Αμαλία:Πωωωω ρε τι γίνεται! Αμαλία εσύ εδώ είσαι πιο λογική! Κάνε κάτι!!!!

~Νταίζη-Χρήστος:Η Νταίζη κάνει τα δικά της!!!

~Αντιγόνη-Στέφανος & Ρούσσος-Αστέρι:Δεν πρόσεξα τις σκηνές τους Razz

~Λουκάς:Τι φάκελος ήταν αυτός?? CD???!!!! affraid

~Δάφνη-Νικόλας-Ηλίας:ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!! Snif

~Νταίζη-Αντιγόνη:Δεν σχολιάζω!

~Αμαλία-Μύγα:Χμμ νέα στοιχεία για την Εριέττα και τώρα θα την κατηγορεί! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!

~Λουκάς-Νόρα-Εριέττα:Μάλισταααααααα....τα μάθατε κι εσείς εεε?!!!! Αντε να δούμε τι θα γίνει......

Χμμμ δεν ξέρω τι θα ψηφίσω.........πολύ καλό με το ζόρι, για Ερη-Στεφ.... ^^


Έχει επεξεργασθεί από τον/την trelli petrakitsa στις Παρ Απρ 29, 2011 7:30 pm, 1 φορά
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από taradoula Παρ Απρ 29, 2011 7:24 pm

Λουκάς-Ερριέτα-Στέφανος: Συχεχίζεται το πέπλο μυστηρίου σχετικά με τα διαμάντια και ποιος είναι ο "άγνωστος" που κρύβεται πίσω από την κλοπή τους.

Στέφανος-Ερριέτα: : respect : : respect : : respect : εκπληκτικές όλες οι σκηνές τους. Θεωρώ πως η ερωτική τους σκηνή ήταν από τις καλύτερες που έχουμε δει στα Μυστικά.

Λουκάς-Ρούσσος: Έβγαλε μεγάλη ένταση η σκηνή και ειλικρινά και ο κος Κατρανίδης και ο Πετράκης, έπαιξαν εξαιρετικά το ρόλο τους. Περιμένω τη συνέχεια στην κόντρα Λουκά-Ρούσσου.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από panpetrakatsi Παρ Απρ 29, 2011 7:41 pm

Καταρχήν να πω ότι έχασα από το σημερινό 2-3 σκηνούλες...Αλλά δεν νομίζω να έχασα και κάτι ιδιαίτερο όσον αφορά το σενάριο πάντα...!
1)Αν και είδα τη μισή σκηνή με Στέφανο - Εριέττα,αυτό το λίγο που είδα μου γέμισε το μάτι !!!Επιτέλους μαζί αυτές οι ψυχές και επίσημα!
Μοιρολογίτα(=Μελίτα),πάρ'τα τώρα και μιλιά!
2)Ο Λουκάς τα έχωσε στον Ρούσσο-->ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ!Ο Παναγιώτης πάλι κέντησε με την ερμηνεία του!Βλέμμα killer και γουστάρω!
3)Λουκάς-Νόρα ωραία σκηνούλα ,αλλά πάλι στο μικροσκόπιο!
4)Ηλίας...ένα ωραίο θέμα,ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ για καθημερινή σειρά!
5)Η Μοιρολογίτα πήγε να ανακοινώσει στον Λουκά και τη Νόρα ότι δεν μπορεί πλέον να εργάζεται εκεί...Και ρωτώ εγώ: "Μήπως είμαι τρελός,μήπως τα'χω χαμένα;" που λέει και το άσμα;Πότε εργάστηκε εκεί και δεν την είδα;Εννοεί μάλλον τις εργασίες που της ανέθετε η Νόρα για το σπίτι...Μάλλον ναι..Εκείνες τις εργασίες με τον Στέφανο που έκαναν στα δάπεδα και τους καναπέδες...!
Επίσης άκουσα ΚΑΙ αυτο: Ότι και καλά είναι φίλη με τα παιδιά!Περιμένω να ακούσω και τις επόμενες σαχλαμάρες της....
6)Μοιρολογίτα-Αμαλία....Ότι δηλαδή τώρα η κόρη θα αποκαλέσει τη μαμά της κατίνα;Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα!
7)...Έριξα το γέλιο της ζωής μου όταν ο Λουκάς βρήκε τον φάκελο έξω από το αστυνομικό τμήμα...!Αρπάζει τον φάκελο με το dvd και σε background ένας-δυο αστυνομικοί να φρουρούν....!Αυτός που άφησε το dvd φορούσε τον μαγικό μανδύα του Harry Potter και δεν τον πήραν χαμπάρι;Ή μήπως δεν είναι ύποπτο ένας τυχαίος να πηγαίνει να αφήνει φακέλους στα αυτοκίνητα των άλλων;

Αυτά για σήμερα...Ψηφίζω μέτριο γιατί επιτέλους είδαμε Στεφ-Έρι τουγκέδερ (και φορέβερ ελπίζω!) !!!! Yess
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Απρ 29, 2011 8:15 pm

τι λεγαμε ?τι λεγαμε ?
βγηκε ο Λαζαρος ,βγηκαν τα βαγια ,ηρθε η Κυριακη που τρων τα ψαρια λα λα λα (και καποτε με το καλαθακι μου γεματο λουλουδια βγηκα να πω το Λαζαρο και μια θεια μου εδωσε αυγα και αυτα γλυστρισαν και εσπασαν και γω εκλεγα και εκλεγα .........γιατρε μου τι εχω ?)
ουπς δεν ειναι δεν ειναι του Λαζαρου αλλα του Θωμα ....του απιστου θωμα !!!
χωρια που ειναι πραγματα που δεν μπορεις να πεις απο το τηλεφωνο και τελικα δημοσιευονται και DVD περιφερονται αδεσποτα σε παμπριζ ......
ελα δεν το πιστευω ......
αυτες οι εμμονες με τους καναπεδες ,απο που προερχονται ,γιατι ελπιζω να δω που θα καταληξουν (pas male du tout μπορω να πω ,καλη σκηνη και αισθησιακη )και στα δικα μας οι ανυπαντρες και οι αδεσμευτες .......
κοιτα να δεις...
που χασαμε τον Ηλια παλι και δεν ηταν στην Εδεμ (αλλη εμμονη με το ονομα ,
και που να καταλαβει ο Αστυνομος )στο τμημα κατεληξε και δεν καταλαβε και αυτος γιατι ηταν εκει ,οπως και ο Αστυνομος .
αψογος ο Αρζογλου ( ποτε δεν σχολιαζω τους ηθοποιους ,αλλα τους ηρωες που υποδυονται αλλα εδω θα κανω μια εξαιρεση )αλλα τραβαμε και αυτην την ιστορια απο τα μαλλια και τραβα -τραβα ,κουρουπα θα μεινουμε παλι ....
και κει που εβλεπα ....
τα αδελφακια με τον Στεφανο να ψαχνουν την ακρη του μιτου της Αριαδνης (φοβερο ονομα για μπεμπα)να σου και ο Ρουσσος μαινομενος ταυρος εν υαλοπωλειο ως αλλος μινωταυρος στο λαβυρινθος ...
ποιος τα ειπε και τι ειπε ?ποιος μιλησε ?
οχι εγω, φωναξε ο Λουκας ,
μητε εγω υποστηριξε με αγωνια ψυχης ο Ρουσσος ,και ο καυγας καλα συνεχιστηκε ,αλλα ακρη δεν εβγαλαν και ο Ρουσσος αποφασισε να παρει το αιμα του πισω υποστηριζοντας την νομιμη οδο και την ηθικη της νομικης του τεχνης (παντως δεν κουραζονται να γραφουν τους διαλογους ,ακουσα τα ιδια δυο επεισοδια ποιο πριν )
και εκει ειδαμε
τις δυο συμπεθερες της κατινιας και της ενδοσκοπησης να φορανε τα κρανη να παιρνουν τον απαραιτητο εξοπλισμο και να προσπαθουν ,ματαια ομως να σβησουν την φωτια (φωτια στα μπατζακια μας )και να τα χωνουν οπου βρουν και σε οποιον βρουν .....
βλεποντας αυτα
η Μελιτα αποφασιζει να παρει θεση για να προστατευσει τον εαυτο της και το παιδι της ,σκληρη και αδικη η αποφαση .
παραιτειται απο την δουλεια της ,που τοσο κοπο εκανε για να την φερει εκει που επρεπε ,που ηταν ο στυλοβατης του γραφειου ,ο ακρογωνειαιος λιθος (ή στουρναρι )που ηταν ανθρωπος εμπιστοσυνης lmao και ανθρωπος που δεν γνωριζε ωραρια και Σαββατο κυριακα lmao ........
καλε ειδαμε ....
και την Ευα με το αγορι της (το ποιο?)τον Λευτερη ,που στηριζουν ο ενας τον αλλον και αγαπιουνται και θελουν να ειναι μαζι .....
και εγω που θελω να ειναι μαζι ,δεν το εχω δει ...........
δεν ηθελα να δω το Χρηστακι να κοτοπουλιαζει (αχ ,καλε ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΑ )
και την αφεντικινα του να του λεει κατσε στα αυγα σου και μην μιλας δεν ξερεις .
τουλαχιστον σε αυτο το επεισοδιο πηγαμε την ιστορια λιγο παρακατω (τετοια οικονομια στην ιστορια ουτε απο το ΔΝΤ)
μετριον σαν τον καφε που πινω .......

αντε να δουμε και την νεκρανασταση (του Λαζαρου )
γιατι δεν πιστευω αυτα που βλεπω (του θωμα )

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Απρ 29, 2011 8:27 pm

Καλέ πως την έκαναν έτσι την Εύα; Τι ήταν αυτά που είπε στο Λευτέρη;
Άδειασμα κανονικό. Που στο καλό πήγε η Εύα που αγάπησα;
Είναι ερωτευμένη γυναίκα αυτή; Όχι, γιατί εγώ την άκουσα να λέει στο Λευτέρη ότι την πάτησε μαζί του. Πόση ξεφτύλα; Ποσο συνηθισμένη; Τι έκαναν στην πρωταγωνίστρια τους καλέ; Γιατί την έβαλαν να πει ότι είναι ερωτευμένη μαζί του γιατί; Όχι άλλη ξενέρα. Θέλω πίσω την Εύα ακούει κανείς;

Σχολιασμός αργότερα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Παρ Απρ 29, 2011 8:55 pm

ΘΕΟΣ ο Λουκας στην σκηνη με τον Ρουσσο! : respect : οχι που θα βγει και απο πανω...ελεος πια! maaaad

ο κ.Ηλιας αρχιζει να χειροτερευει ο ανθρωπος Aww

Ερη-Στεφανος επιτελους μαζι runaround Love! υπεροχη σκηνη!

Λουκας-Νορα-Ερη οταν ειδαν το dvd τελειες εκφρασεις απο ολους! Ναι,ναι Λουκακο μου...οντως αυτο το dvd θα καψει πολυυυυ κοσμο! Rolling Eyes

Αυτα αξιζαν σημερα για μενα!

afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Απρ 29, 2011 8:59 pm

Διπλη χαρα σε ενα επεισοδιο......1)Στεφ-Ερι Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 226538 και 2)επιτελους η Μελιτα εφυγε απο το γραφειο!!!!


Στεφ-Ερι...ηταν τελειες οι σκηνες τους!!!!τι να λεμε τωρα.....μιλησε το ταλεντο και η χημεια!!!!!!!!υπεροχα βλεμματα υπεροχα λογια!!!!!Ερι-Στεφ επιτελους μαζι!!!!!
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 0667


πολυ συγκινημενη η Μελιτα που ξεκουβαλαει απο το γραφειο....φορεσε και τα μαυρα της....καλα ας της πει καποιος οτι οκ ενα τηλεφωνο και μια επισκεψη μπορεις να τους κανεις δεν θα φυγεις και μεταναστης.. βεβαια στη μαμα της πριν παει στο γραφειο ειπε οτι
τα παιδια το παραεκαναν...αλλα μπροστα στα παιδια....γλειψιμο και
"κλαμα"....ειναι που ειναι φιλη με τα παιδια!!!!
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 274331
...τεσπα της κουνησαμε μαντηλι να παει σπιτι της να ασχολειται αποκλειστικα με τις κατινιες της..... Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 767325

χωριζουν οι δρομοι Στελλας-Ρουσσου???μην με σκας!!!!!κριμααααα...εγινε αυτο που φοβομουν επεσε στα ματια της ο Ρουσσος....κριμα ενας μεγαλος ερωτας χαθηκε!!!!! Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 191984 η Στελλιτσα δεν παρελειψε να μας κανει τα νευρα κροσια που τα εχωσε με τη μια σε Νορα-Λουκα ενω στον Ρουσσο ηταν πιο χαλαρη......


ο Ρουσσος πρεπει να χαλαρωσει λιγο το υφακι του....δεν γινεται να βγει αλωβητος απο ολο αυτο....βεβαια απο τις κατηγοριες απεναντι στη παρεα φαινεται τι ειναι....ο Νικολας του εσωσε την εγγονη και ο πατερας της Δαφνης ο Ηλιας ειναι κολλητος του...ας του τα θυμησει καποιος....κελεπουρι εισαι Ρουσσο....να σου φερουμε 2ο φωτοστεφανο και σενα.....


παλι respect σε Αρζογλου και σημερα...αν και νομιζω πρεπει η Δαφνη να παρει αποφαση οτι χρειαζεται ιατρικη βοηθεια!!!!!

πολυ καλη και η Αντιγονη και σημερα.....και καπου ειχαμε και Νταιζη αλλα δεν την προσεξα
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 767325



Υ.Γ1...θελω πολυ να δω τη μουρη της Μελιτας οταν ο Στεφ θα της πει οτι ξερει τα παντα για την Ερι και ειναι πλεον μαζι....
Υ.Γ2...Χωσε Λουκακο και αλλο στο Ρουσσο!!!!GO Λουκα!!!!!!!
Υ.Γ3...ανθρωπος εμπιστοσυνης η Μελιτα????
Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 191984 καλε Νορα πως τα πετας ετσι?????


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gxnel στις Παρ Απρ 29, 2011 9:20 pm, 1 φορά
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Απρ 29, 2011 9:09 pm

Καλο το σημερινο επεισοδιο....
Μου αρεσαν πολυ η Εριεττα με τον Στεφανο.....Εξαιρετικες ερμηνειες!!!! : respect :
Νορα και Λουκας απολαυστικοι!!!!!!Ειδκα το τηλεφωνημα που του πεταει το:αυτα δε λεγονται απο το τηλεφωνο!!!!!! gelio
Η Στελλα τα πηρε με τη Νορα και τον Λουκα και πηγε να τους τα ψαλλει...... wall Στου Ρουσσου παλι μονο τα κλαματα δεν εβαλε που τελικα δε θα πορευτουν μαζι στη ζωη(καλα ποτε θα της πει καποιος αυτηνης οτι απλα δε τη γουσταρει?????)
Κριμα για τον Ηλια.......Χρειαζετια επιγοντως γιατρο!!!!!!Ηδη επρεπε να τον ειχαν παει τον ανθρωπο!!!!!!
Με Νταιζη και Χρηστο δεν ασχολουμαι χανω την ωρα μου...... Siga...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 9:12 pm

Υπό κανονικές συνθήκες το επεισόδιο θα το ψήφιζα στην καλύτερη περίπτωση μέτριο. Υπήρχαν σκηνές που μου άρεσαν και σκηνές που δεν μου άρεσαν καθόλου και σημεία στα οποία βαρέθηκα. Επειδή όμως, όπως αντιλαμβάνεστε, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική, ένα επεισόδιο στο οποίο έχουμε την επανασύνδεση Εριέττας – Στέφανου, την αποχώρηση της Μελίτας από το γραφείο και έστω και μια μικρή σκηνή Εύας – Λευτέρη να συζητάνε τα προβλήματά τους, δεν μπορώ να το ψηφίσω τίποτα άλλο εκτός από τέλειο, μετά από πάρα πάρα πολύ καιρό. Πετάξτε τούρτες ελεύθερα. Angel

Από τη σκηνή Λουκά – Εριέττας – Στέφανου αυτό που μου έμεινε ήταν η ατάκα της Εριέττας: «Δεν μιλάμε για μια απλή κίνηση, μιλάμε για ολόκληρη χορογραφία»! Θεά! : respect :

Στη σκηνή Λουκά – Ρούσσου μου άρεσε πολύ η αντίδραση του Λουκά. Γενικά μετά και το σημερινό είμαι ανεπιφύλακτα με το μέρος του Λουκά.

Επιτέλους η Εριέττα και ο Στέφανος είναι και επίσημα μαζί! : juhu : Palamakia Cheer Οι σκηνές τους ήταν όλες πολύ γλυκιές και καλύτερες απ’ ότι περίμενα. Με ωραία μουσική υπόκρουση, χωρίς εκνευριστικά εμβόλιμα πλάνα, και βέβαια η χημεία και το ταλέντο φώναζαν για μια ακόμα φορά! Συμφωνώ με την taradoula, κι εγώ νομίζω ότι η ερωτική σκηνή ήταν από τις καλύτερες που έχουμε δει στα Μυστικά. Love! Love! Εμένα πάντως μου έδωσαν την εντύπωση ότι υπήρχαν βαθιά συναισθήματα και αληθινή αγάπη. Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι οριστικό και να μην ξαναχωρίσουν ποτέ. Efxi

Η σκηνή Εύας – Λευτέρη αν και σύντομη ήταν πολύ καλή. Μίλησαν επιτέλους για τα προβλήματά τους και δόθηκαν αμοιβαίες εξηγήσεις, γιατί είναι γεγονός ότι για την Εύα προέχει το θέμα της Μαρίλιας και ότι ο Λευτέρης με όλα αυτά που έχει να αντιμετωπίσει δεν μπορεί να της συμπαρασταθεί όπως θα ήθελε. Πάντως με εκνευρίζει που η Εύα επαναλαμβάνει συνεχώς ότι έχει κάνει πολλά λάθη, και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα αυτό που είπε ότι ήθελε έναν άντρα για να ζήσει μαζί του ήρεμα. Όπως λέει κάποιες φορές και η Clarabelle, μου έδωσε την εντύπωση ότι έχει συμβιβαστεί με το Λευτέρη.

Μέτρησε κανείς πόσα λεπτά ήταν οι σκηνές Αμαλίας – Μελίτας; Μόνο σε μένα ειδικά η πρώτη φάνηκε ατέλειωτη; Και μέσα σε όλα τα άλλα η αρχικατίνα είπε στη μάνα της ότι είναι κατίνα! Στη συνέχεια η κατίνα ενημέρωσε την αρχικατίνα για τις πληροφορίες που έμαθε από το Ρούσσο κι αυτή ετοιμάζεται να πάει να τα πει στον βλάκα, νομίζοντας ότι δεν τα ξέρει ήδη. Δυστυχώς θα το ζήσουμε κι αυτό στο επόμενο επεισόδιο! Στα προσεχώς έχουμε και καινούρια σκηνή με τις κατίνες της οικογένειας Ρούσσου! ΕΛΕΟΣ!!! vomit

Η ερμηνεία του κ. Αρζόγλου είναι εξαιρετική, αλλά το θέμα του Ηλία έχει αρχίσει να ξεχειλώνει επικίνδυνα. Κάτι πρέπει να γίνει άμεσα...

Το δημοσίευμα περιείχε πληροφορίες που οι εμπλεκόμενοι αγνοούσαν και αναρωτιέμαι ποιος θα είχε συμφέρον να δημοσιοποιηθούν αυτές οι πληροφορίες. Πάντως η θεωρία της Νόρας για το Ρούσσο φαίνεται λογική, αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι μάλλον πρόκειται για ένα πρόσωπο από το παρελθόν.

Η Μελίτα επιτέλους έφυγε από το γραφείο και επίσημα, γιατί ουσιαστικά είχε φύγει καιρό πριν και όσο ήταν εκεί δεν δούλεψε σχεδόν ποτέ. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Νόρα λυπήθηκε που έφυγε ούτε γιατί την αποκάλεσε «άνθρωπο εμπιστοσύνης». wall Αλήθεια, σ’ εκείνη γιατί θα λείψουν τα παιδιά που «το παράκαναν»; Μάλλον γιατί δεν θα βρει αλλού δουλειά που να κάθεται και να κάνει ψυχανάλυση αντί να δουλεύει, όταν βέβαια τους κάνει την τιμή να πάει στο γραφείο. Εμάς πάντως δεν θα μας λείψει καθόλου! cake

Το Ρούσσο δε θα τον σχολιάσω, γιατί θα πω πολλά και δε θέλω. Ήταν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!! wall

Ούτε το Αστέρι θα σχολιάσω, βαριέμαι και μόνο που τη βλέπω...

Η σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου καλή όπως πάντα, αλλά ίδια με τόσες άλλες. Ποιος όμως εκτός από το Ρούσσο θα μπορούσε να έχει πρόσβαση στη δικογραφία, για να τη στείλει στην εφημερίδα;

Δεν μπορώ να φανταστώ ποιος μπορεί να έχει τα διαμάντια και για ποιο λόγο τους επέστρεψε το dvd. Επίσης, αναρωτιέμαι αν το dvd που τους επέστρεψε είναι το πρωτότυπο ή αντίγραφο...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Απρ 29, 2011 9:23 pm

Ααααα!!!!!Ξεχασα να σχολιασω κατι.......Ξερω οτι το σχολιο θα φαει πολλες τουρτες αλλα θα το κανω.....
Αρχικα μου εσπασε τα νευρα η Μελιτα στη σκηνη με την Αμαλια.....Αυτο το παρακαναν τα παιδια μου την εδωσε.....Και για να πουμε και την αληθεια η Μελιτα περσυ τους εφτυσε για τον Στεφανο(και το τους εφτυσε το λεω στη κυριολεξια ειδικα ο τροπος που φερθηκε στη Νορα ηταν απαραδεκτος!!!!!!) και τη χαλαει που οι αλλοι υπερασπιζονται το δικιο τους????(Μην απορειτε σε λιγο θα ριχνετε τουρτες).....

Ομως η σκηνη στο γραφειο μου αρεσε.......Αρχικα γιατι το σιγουρεψαμε η Μελιτα θα φυγει!!!!! Jump Ομως μου αρεσε και αυτα που της ειπαν ο Λουκας με τη Νορα.......Ειδικα η Νορα της φερθηκε σπαθι(παρολο που ισως να μην της αξιζει).......Μου αρεσε η συγκινηση και η αγκαλια απο μερους της Μελιτας.....Να σας πω την αληθεια τη Μελιτα τη συμπαθω(με φραουλες οι τουρτες παρακαλω!!!!!) απλα ορισμενες φορες με εκνευριζει γιατι ειναι πολυ αδικη απεναντι στη παρεα......Σημερα ομως στο γραφειο μου αρεσε!!!!!(Στο γραφειο και μονο!!!!)
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από space Παρ Απρ 29, 2011 10:10 pm

[justify]Το επισοδειο μου αρεσε για τις ερμηνειες 1ον του κυριου Αρζογλου : respect : ,αν και το θεματακι εχει λιγο κουρασει2ον του Πετρακη που εχει εξελιχθει πολυ ερμηνευτικα και αποδιδει πολυ καλα πλεον τις δραματικες σκηνες.ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΟς ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΣΟ!!!!!!3ον Σταυρου Λαμπου : respect : το ταλεντο και η χημεια αλωστε δε μπορουν να κρυφτουν

space
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από sifantid Παρ Απρ 29, 2011 10:17 pm

Πολύ καλό ΜΟΝΟ για Σταύρου-Λάμπου! (Εξάλλου δεν είδα και τίποτα άλλο... Εντάξει και κάποια Λουκανορικά! Razz ) Ήταν εξαιρετικοί! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Απρ 29, 2011 10:43 pm

Να διευκρινίσω κατ' αρχάς γιατί δεν το ψήφισα τέλειο: την επιλογή τέλειο τη φυλάω για το επεισόδιο όπου ο Στέφανος θα περάσει να παραλάβει τα κομμάτια του που τα σπέρνει δεξιά κι αριστερά, καθότι αν το παρελθόν σου είναι στο Σχιστό, δεν αφήνεις εκεί τίποτα δικό σου, γιατί θα σου το κουτσουλίσουνε οι γλάροι. Ελπίζω λοιπόν να υπάρξει ένα τέτοιο επεισόδιο όπου πλέον ο Στέφανος θα δοθεί ολόκληρος στη γυναίκα που επίσης του δόθηκε ολόκληρη και εκείνο θα το ψηφίσω και τέλειο και υπερτέλειο.
Για μένα όμως το αποψινό ήταν πολύ καλό και, με δεδομένες τις προτιμήσεις μου, ήταν ένα επεισόδιο ορόσημο. Ορόσημο γιατί είδα επιτέλους την ευόδωση ενός έρωτα πραγματικού και ουσιαστικού, όχι εγωιστικού και κατακτητικού και την (οριστική θέλω να ελπίζω) δικαίωση μιας γυναίκας που όσο πόνο και αν αντιμετώπισε δεν ξέπεσε ποτέ σε κατινιές και σάχλες. Από δω και στο εξής λοιπόν θα γράφω : στο επ. 556... Μακάρι να το ακολουθήσουν και πολλά άλλα τέτοια.
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για την ερωτική σκηνή. Ήταν θεσπέσια, με μια λέξη. Από τις σκηνές που αν τις αναλύσεις θα τις χαλάσεις, γι' αυτό και τις χαίρεσαι όπως είναι. Ζεστασιά, τρυφερότητα και διάχυτος ερωτισμός σφράγισε και τις δύο σκηνές που προηγήθηκαν και ακολούθησαν την ερωτική.
Ως προς τα υπόλοιπα: μπορεί να οφείλεται και στην καλή μου διάθεση, μου φάνηκε πάντως ότι όλο το επεισόδιο είχε πλοκή και ρυθμό και ήταν αρκετά σφιχτοδεμένο. Ξεχείλωνε μόνο επικινδύνως στις ανυπόφορες κατινοσκηνές της μαμάς-κατίνας με το μαλλιαρό κατινοπαίδι της που είναι έτοιμο για δράση πάλι. Η σκηνή στο γραφείο της Νόρας θα μπορούσε να είναι συγκινητική αν μπορούσα να βρω ένα λόγο για να με συγκινήσει η αποχώρηση της Μελίτας. Έτσι όπως ήταν μου προκάλεσε μάλλον θυμηδία, ιδιαίτερα εκεί που η Νόρα της είπε να σκεφτεί ότι αλλάζει δουλειά!!!
Ο Ρούσσος είναι πλέον εμφανές ότι θα παίξει το ρόλο του αμιγούς κακού. Ειδικά το ότι σκοπεύει να σπιλώσει τον Ηλία είναι ελεεινό. Ωστόσο η όλη υπόθεση έχει ενδιαφέρον, όπως και το ποιος παρακολουθεί τους πάντες και αν είναι ένας ή δύο.
Δεν το πιστεύω ότι θα γράψω κάτι θετικό στο οποίο θα εμπεριέχεται η Στέλλα, αλλά ελπίζω ότι το τρίγωνο της συμφοράς μας τελείωσε και αυτό, όσο να πει κανείς, είναι μια ανακούφιση.
Και εκεί που πάω να πω ότι το θέμα του Ηλία αρχίζει να παρατραβάει, έρχεται η υποκριτική του κυρίου Αρζόγλου και το απογειώνει, οπότε δεν μιλάω, τουλάχιστον προς το παρόν.
Η Νταίζη διαφαίνεται ότι θα επιβεβαιώσει τη λαϊκή ρήση περί του έξυπνου πτηνού και της μύτης του;
Για να είμαι ειλικρινής, εγώ δεν κακίζω την Εύα για τη στάση της απέναντι στο Λευτέρη. Δεν το θεωρώ τόσο περίεργο που δεν έχει πλέον τις ψυχικές αντοχές για έκρυθμες καταστάσεις, ούτε το να αναζητάς λίγη ηρεμία στη ζωή με το σύντροφό σου σημαίνει σώνει και καλά ότι δεν νιώθεις έρωτα γι' αυτόν και τον βλέπεις σαν αποκούμπι. Έχω όμως την αίσθηση ότι τα πράγματα μεταξύ τους αντί να ξεκαθαρίζουν περιπλέκονται και θα ήθελα να τους δω περισσότερο μαζί σε ουσιαστικές( από κάθε άποψη) σκηνές για να καταλάβω κατά πού τραβάει η ιστορία τους. Είναι ωραίο ζευγάρι και αξίζουν να τους δοθεί και ο χρόνος και οι ευκαιρίες.
Άλλο τίποτα δεν θυμάμαι. Εύχομαι λοιπόν σε όσους απολαύσαμε αυτό το επεισόδιο να μας γίνει συλλεκτικό ως απαρχή όμως και όχι ως ένα μοναδικό κομμάτι!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Απρ 29, 2011 11:13 pm

Για αρχή και για στίγμα: Nefelik, loukitsa, taradoula, gxnel, roria Wink Thumbs up και fantina, ειλικρινά : respect :

Τώρα... υπό κανονικές συνθήκες, θα είχα στήσει πανηγύρι.
Αλλά κάποια πραματάκια σήμερα με χάλασαν. Μεταξύ αυτών ένα ποτήρι κρασί που ήπια το μεσημέρι.Ύπουλο πράμα ήταν αυτό....

Anyways....
Ναι, μου άρεσαν Στέφανος Εριέττα. Για αρκετούς λόγους, πολλοί εκ των οποίων προσωπικοί... Τρυφεροί, ουσιαστικοί, συνειδητοί και με πλήρη επίγνωση, με ευγνωμοσύνη και με εκτίμηση, δεν έχω καλύτερο.... Συγκινήθηκα, βαθιά, και βούρκωσα κιόλας. Μακάρι να κρατήσουν. Δεν μου έφτασε, θέλω κι άλλο βέβαια.

Με τον Ηλία το ασπρίσαμε και ψοφάει.

Λουκάς και Νόρα γλυκύτατοι και φυσικοί.

Λουκάς και Ρούσσος, υπέροχη ένταση! Έμπαινε Λουκα έμπαινε -για κλωτσίδια ο Ρούσσος, και θα προσθέσω το "πόλεμος" σ 'εκείνη τη λίστα με τις φράσεις για αναφυλαξία....

Πανηλίθια ξεκουβαλάει, χαράς ευαγγέλια, και πολύ το άργησε. Αν η σκηνή του "αποχαιρετισμού" το πήγαινε για συγκινητική, εγώ το 'χασα... Μάνα και κόρη αρχικατίνες του κερατά. Τουλάχιστον η μάνα στροφάρει κιόλας ενίοτε, με τον δικό της ιδιαίτερο τρόπο πάντα, και γελάω και λίγο, η άλλη δεν σώζεται.... ναι, πήγαινε να πεις στον Στέφ για τον πρώην της Έρης, να σε φτύσει στη μούρη..... πήγαινε για......

Εύα και Λευτέρης σαν να τρώω νερόβραστο και χωρίς αλάτι. Ζευγάρι ειν'αυτό ή συμπέθεροι? Κρίμα....

Λοιπόν, αυτά και καλό Σ/Κ/Δ (διότι εγώ έχω τριήμερο....)

Α, ναι, Πολύ Καλό.
(Το Τέλειο είναι του Θεού/της Θεάς/των Θεών, όπως βολεύεστε....)

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Απρ 29, 2011 11:17 pm

roria έγραψε:Να διευκρινίσω κατ' αρχάς γιατί δεν το ψήφισα τέλειο: την επιλογή τέλειο τη φυλάω για το επεισόδιο όπου ο Στέφανος θα περάσει να παραλάβει τα κομμάτια του που τα σπέρνει δεξιά κι αριστερά, καθότι αν το παρελθόν σου είναι στο Σχιστό, δεν αφήνεις εκεί τίποτα δικό σου, γιατί θα σου το κουτσουλίσουνε οι γλάροι. Ελπίζω λοιπόν να υπάρξει ένα τέτοιο επεισόδιο όπου πλέον ο Στέφανος θα δοθεί ολόκληρος στη γυναίκα που επίσης του δόθηκε ολόκληρη και εκείνο θα το ψηφίσω και τέλειο και υπερτέλειο.
Για μένα όμως το αποψινό ήταν πολύ καλό και, με δεδομένες τις προτιμήσεις μου, ήταν ένα επεισόδιο ορόσημο. Ορόσημο γιατί είδα επιτέλους την ευόδωση ενός έρωτα πραγματικού και ουσιαστικού, όχι εγωιστικού και κατακτητικού και την (οριστική θέλω να ελπίζω) δικαίωση μιας γυναίκας που όσο πόνο και αν αντιμετώπισε δεν ξέπεσε ποτέ σε κατινιές και σάχλες. Από δω και στο εξής λοιπόν θα γράφω : στο επ. 556... Μακάρι να το ακολουθήσουν και πολλά άλλα τέτοια.
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για την ερωτική σκηνή. Ήταν θεσπέσια, με μια λέξη. Από τις σκηνές που αν τις αναλύσεις θα τις χαλάσεις, γι' αυτό και τις χαίρεσαι όπως είναι. Ζεστασιά, τρυφερότητα και διάχυτος ερωτισμός σφράγισε και τις δύο σκηνές που προηγήθηκαν και ακολούθησαν την ερωτική.
Ως προς τα υπόλοιπα: μπορεί να οφείλεται και στην καλή μου διάθεση, μου φάνηκε πάντως ότι όλο το επεισόδιο είχε πλοκή και ρυθμό και ήταν αρκετά σφιχτοδεμένο. Ξεχείλωνε μόνο επικινδύνως στις ανυπόφορες κατινοσκηνές της μαμάς-κατίνας με το μαλλιαρό κατινοπαίδι της που είναι έτοιμο για δράση πάλι. Η σκηνή στο γραφείο της Νόρας θα μπορούσε να είναι συγκινητική αν μπορούσα να βρω ένα λόγο για να με συγκινήσει η αποχώρηση της Μελίτας. Έτσι όπως ήταν μου προκάλεσε μάλλον θυμηδία, ιδιαίτερα εκεί που η Νόρα της είπε να σκεφτεί ότι αλλάζει δουλειά!!!
Ο Ρούσσος είναι πλέον εμφανές ότι θα παίξει το ρόλο του αμιγούς κακού. Ειδικά το ότι σκοπεύει να σπιλώσει τον Ηλία είναι ελεεινό. Ωστόσο η όλη υπόθεση έχει ενδιαφέρον, όπως και το ποιος παρακολουθεί τους πάντες και αν είναι ένας ή δύο.
Δεν το πιστεύω ότι θα γράψω κάτι θετικό στο οποίο θα εμπεριέχεται η Στέλλα, αλλά ελπίζω ότι το τρίγωνο της συμφοράς μας τελείωσε και αυτό, όσο να πει κανείς, είναι μια ανακούφιση.
Και εκεί που πάω να πω ότι το θέμα του Ηλία αρχίζει να παρατραβάει, έρχεται η υποκριτική του κυρίου Αρζόγλου και το απογειώνει, οπότε δεν μιλάω, τουλάχιστον προς το παρόν.
Η Νταίζη διαφαίνεται ότι θα επιβεβαιώσει τη λαϊκή ρήση περί του έξυπνου πτηνού και της μύτης του;
Για να είμαι ειλικρινής, εγώ δεν κακίζω την Εύα για τη στάση της απέναντι στο Λευτέρη. Δεν το θεωρώ τόσο περίεργο που δεν έχει πλέον τις ψυχικές αντοχές για έκρυθμες καταστάσεις, ούτε το να αναζητάς λίγη ηρεμία στη ζωή με το σύντροφό σου σημαίνει σώνει και καλά ότι δεν νιώθεις έρωτα γι' αυτόν και τον βλέπεις σαν αποκούμπι. Έχω όμως την αίσθηση ότι τα πράγματα μεταξύ τους αντί να ξεκαθαρίζουν περιπλέκονται και θα ήθελα να τους δω περισσότερο μαζί σε ουσιαστικές( από κάθε άποψη) σκηνές για να καταλάβω κατά πού τραβάει η ιστορία τους. Είναι ωραίο ζευγάρι και αξίζουν να τους δοθεί και ο χρόνος και οι ευκαιρίες.
Άλλο τίποτα δεν θυμάμαι. Εύχομαι λοιπόν σε όσους απολαύσαμε αυτό το επεισόδιο να μας γίνει συλλεκτικό ως απαρχή όμως και όχι ως ένα μοναδικό κομμάτι!


: respect : : respect : Τα είπες όλα όμως. Ο σχολιασμό σου με κάλυψε. Εξαιρετική η ερωτική σκηνή. Η χημεία μίλησε!
Απόλαυσα κάθε λεπτό.
Καλό από μένα γιατί όταν αποφασίσουν την θέλουν να κάνουν με Εύα ας το πουν κ σε μας. Προχώρησε μπροστά; Ερωτεύτηκε; Έμεινε κολλημένη με Μάνο; Δεν θέλω πισωγυρίσματα άπαξ κ είπε ότι είναι ερωτευμένη με Λευτέρη την θέλω μαζι του κ να τα δίνει όλα γι αυτόν όπως ακριβως κάνει κ ο Λευτέρης. Όχι άλλη ξενέρα. Έλεος όμως.


DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από soso Παρ Απρ 29, 2011 11:25 pm

Είδα εκεί κάτι σκηνές lmao
*και σκοπεύω ασμένως να διαδηλώσω ενάντια σ'αυτό το αγαθό ξανθό φετινό μ@λ@κομπουκωμα.
-την Εύα (ντε).
Πηραν τον πιο ακραίο ρόλο της σειράς και το μετετρεψαν σε χαρακτηριστική θείτσα,αλλά κυρίως άξια μάνα- του δειλινού καμπάνα livani !
Μα τί πίνουν;;;Μα γιατί δε μου δίνουν,γμτ???
Τίγκα στα κορίτσια της διπλανης πόρτας είναι η Εδεμούλα,για μένα μόνο η Εριέττα ελαφρώς απέχει απ΄αυτην την κατηγορία ..αλλη μία τους έλειπε???
Μα τί λέει το στόμα της Θεάς μου;;; (ετερον-εκάτερον/αγαπάμε και δεν ξε-αγαπάμε ποτέ)
"Θα μαι δίπλα στους ΦΙΛΟΥΣ μου και ΣΕ ΣΕΝΑ" !Υποτίθεται ότι μ'αυτόν είναι ερωτευμένη μετά απο 17 χρόνια,που ηταν ερωτεμένη με το Μάνο,δηλαδή είναι αυτός που την εκανε να ερωτευτεί ξανα-δηλαδή μεγάλο πράγμα,όσο να πεις..
Είναι αυτή δήλωση;;;γκρουπαριστά τους πάει;;;??
"Θέλω να ζησω μια ηρεμη ζωή,μια ήσυχη ζωή"!
Μα τί λέει,δις;;;;
Αυτά δεν ελεγε και με το Στεφανο,που ΔΕΝ τον ερωτευτηκε ποτέ???
Είναι αυτό όνειρό,φιλοδοξία,στόχος,προσδοκία,τί σκ@τ@ είναι ,για μια γυναίκα που τα 'ζησε ΟΛΑ ΜΙΣΑ,και είναι στα 30 plus??!
Μadame,πώς την κανατε ,έτσι;;;
Moνο το τήλιο της λείπει τα βράδια,η Στεφανίδου τ'απογεύματα, ,κι ο Ορθρος κι ο Εσπερινός.
Θέλει να μεγαλώσει και τα παιδιά της (ΟΥΑΟΥ ,λέμε) εν τω μεταξύ,με τη Μαρίλια θα ναι συνομίληκες σε λίγο,αλλά δεν έχει να κάνει,θα τη μεγαλώνει ακόμη (ήταν να μην πάρει το κολλάι η μάνα κουράγιο- μετά θ'αρχίσει να μεγαλωνει και τα ξένα παιδιά- το νιώθω).
Όσοι αγαπησαν την Εύα την έκαναν περυσι, (οι παλιές το ξέρουμε) και τι καλά που έκαναν..,κι όσοι έμειναν δεν την αναγνωρίζουν πια.
Ο απόλυτος συμβιβασμός κι η απόλυτη έκπτωση.
Αυτό της επεφυλλασσαν.
Το τόσο ξεφτιλισμένο.- Fskl
* Είδα και σκηνή Ερι-Στεφανου!
Πολύ καλή σκηνή, η πλεον σημαντική μέχρι τώρα για τους φανς,αλλά κάτι τυράκια τα πήρε το μάτι μου να ψιλοπετάγονται!
( βεβαια, μπορεί να μαι και υπερβολική,καθότι είναι γνωστό το πόσο εκτιμώ τις μεθόδους των σεναριογράφων,-τις οποίες έχω μάθει και απ'εξω btw). Fskl
Αν ήμουν απεγνωσμένη Στεφανομελιτικά,θα κρατιόμουν απ΄τα ψίχουλα που πετάνε και όλο και κάτι θα ήλπιζα.
(το απεγνωσμένη προς Θεού δεν αφορά στο ολιγομελές τάγμα,αφορά στη σεναριακή διαχείριση που επιφυλλάσσεται γενικώς, και μόνο σ'άυτην)
Ελπίζω πραγματικά να τελειώνει αυτή η ιστορία,δε θα χει πάτο μετά,ούτε ο χαρακτηρας του Στέφανου,φυσικά ούτε κανείς από τους δύο συνδυασμούς. -με καθε (πραγματικό) σεβασμό στον ηθοποιό,αν και πρέπει να ναι αυτονόητο ότι δεν συγχέεται με το ρόλο..αυτή η ερωτική αναποφαστικότητα του ήρωα, τείνει ν' αποκτήσει κωμικά στοιχεία,απο δω και πέρα..και ως γνωστόν τον άντρα -κωμωδία ,όποιος και να ναι αυτός,σταματάς και να τον γουστάρεις και να τον εκτιμάς κάποια στιγμή (πόσω μάλλον να ενδιαφέρεσαι για την τελική μετά τις 19092 σβούρες επιλογή του)
Παντως,αποφασισμένο και κατασταλαγμένο τον είδα μπορώ να πώ..για πρώτη φορά τόσο,επίσης μπορώ να πω..(σκαει επελαση κατιναριού απο βδομάδα,να ΄χει το νού του το αγόρι!).
Η σκηνή είχε μεγάλη διαφορά από την πρώτη τους, σε όλα τα επίπεδα,ήταν και πιο φροντισμένη,ακόμη και σε "τεχνικό" επίπεδο και νομίζω ότι είναι σαφές πια προς τα πού πάει η ιστορία.
Αλλά και αυτο το "προς τα πού" θα πρεπε να παραλείπεται πλέον,καθότι δεν έχουμε και ΤΟΝ απεριόριστο χρόνο αφ'ενός, αφ'ετερου σεβομαστε το κοινό μας. (σε-καλό-μας-πάλι-σημερα)
*Την σπαρακτική σκηνή του αποχωρισμού Μελίτας-Νόρας δεν την είδα ακόμη,γιατί τις Παρασκευές αποφεύγω τις έντονες συγκινήσεις!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Απρ 29, 2011 11:30 pm

Σκηνη Μελιτας-Νορας στο γραφειο
Μελιτα - Περασα πολυ ωραια εδω μεσα.....
Συγνωμη ρε κοπελια ησουν ποτε στο γραφειο για να περασεις και πολυ ωραια??? Κατι κουλα που ακουω... livani livani livani ελεος!!!
Α και το αλλο, λεει παλι η Μελιτα... "Απο φιλοι θα γινουμε εχθροι" Ε ακου και λιγο Χατζηγιαννη "Φιλοι αποτυχαμε ας δουμε ως εχθροι ας δοκιμασουμε ετσι και οπου βγει!!!" Επιτελους ξεκουμπηστηκε!!!!!!! Yess Yess Yess

Στεφανος-Ερη - - - > : respect : : respect : : respect : Απλα υπεροχοι!!!!!!

Ο Ρουσσος εχει αρχισει και μου τι δινει στα νευρα!!! maaaad maaaad maaaad maaaad


Ο κ.Αρζογλου εκπληκτικος και σημερα!!!!! : respect : : respect :
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από alkisti Σαβ Απρ 30, 2011 12:05 am

Σκηνές από τα ερωτικά όλων...
Sleep Sleep
Με συγκινεί μόνο το άβατάρ μου και πέραν τούτου ουδέν.
Στη σταυροφορία τάσσομαι ανεπιφύλακτα με το μέρος του Πέτρου. Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον ....και αναμάρτητος εκεί μέσα δεν είναι κανείς.
Όσο για τις λαμογιές του ως μεγαλοδικηγόρος, σιγά την πρωτοτυπία.
Στο θέμα της Εύας θα διαφοροποιηθώ λίγο από τους υπόλοιπους συμφορουμίτες σχολιαστές. Η Εύα έχει κάνει μια μεγάλη πορεία αυτά τα χρόνια από παθιασμένη και εμμονική γυναίκα, απαράδεκτη μητέρα, μέχρι την ωριμότητα του χαρακτήρα της. Προσωπικά η προτεραιότητα που έβαλε με ενθουσίασε. Για μια μητέρα τίποτα δεν μπαίνει πάνω από το παιδί της και για πρώτη φορά είδα την Εύα μητέρα. Δε βρίσκω ότι αυτό την υποβιβάζει ή την κάνει να προσδοκά λιγότερα στη ζωή της. Απεναντίας τη βλέπω πιο δυνατή άλλα λιγότερο βιαστική , πιο σοφή αλλά όχι παραιτημένη.
Να παρατούσε τη Μαρίλια και να ανησυχούσε περισσότερο για τις λαμογιές του γκόμενου ή τη βεντέτα των υπολοίπων με τον Πέτρο, θα ήταν κατά την ταπεινή μου άποψη πισωγύρισμα.
Θα συμφωνήσω βέβαια με την επισήμανση ότι οι σκηνές της είναι ελάχιστες.
Και κλείνοντας.....δώστε στον Αρζόγλου κάτι περισσότερο από ένα γεροξεκούτη ανθρωπάκο, μέχρι και αυτό καταφέρνει να το σπογειώνει, αλλά είναι άξιος για πολύ περισσότερα,
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από doctor Σαβ Απρ 30, 2011 1:42 am

Για να αναψουν και λιγο τα αιματα...
1) Η Δαφνη δηλαδη δουλευει περισσοτερο απο τη Μελιτα; Ή αγνοειτε το γεγονος οτι η γραμματεας μιας δικηγορου εχει και πολλες εκτος γραφειου υποχρεωσεις (τρεξιματα, δικαστηρια, χαρτοσημα κτλ.);
2) Ο Ρουσσος σε τι ακριβως ειπε ψεμματα ή ανακριβειες σε ο,τι ανεφερε για την αξιοπιστια των μαρτυρων (εκτος απο την περιπτωση του Φωτη, που ηταν δικη του καθοδηγηση);
Καλο Σ/Κ

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από katie007 Σαβ Απρ 30, 2011 9:39 am

Πολλα διαβασα,χθες,,...πολλα ακουσα...πολλα ειδα. Αλλα με λυπησσν,αλλα μου εδωσαν μεγαλη χαρα.,αι ικανοποιηση .. Η θελα να τα μορασθω μαζι σας....ομως δεν..<.συνεβη>...κατι μου <δηλητηριασε>..ο,τι πιο γλυκο και αγαπησιαρικο ειδαν τα ματακια μου ..Αληθεια <χαρμα ιδεσθαι ..>.δεν ηταν??

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Απρ 30, 2011 10:16 am

doctor έγραψε:Για να αναψουν και λιγο τα αιματα...
1) Η Δαφνη δηλαδη δουλευει περισσοτερο απο τη Μελιτα; Ή αγνοειτε το γεγονος οτι η γραμματεας μιας δικηγορου εχει και πολλες εκτος γραφειου υποχρεωσεις (τρεξιματα, δικαστηρια, χαρτοσημα κτλ.);
2) Ο Ρουσσος σε τι ακριβως ειπε ψεμματα ή ανακριβειες σε ο,τι ανεφερε για την αξιοπιστια των μαρτυρων (εκτος απο την περιπτωση του Φωτη, που ηταν δικη του καθοδηγηση);
Καλο Σ/Κ

Ναι κοιτα την Δαφνη την εχουμε δει πολλες φορες στον χωρο εργασια της σε αντιθεση με την Μελιτα. Επισης τη Μελιτα εκτος του οτι δεν την εχουμε δει ποτε στο γραφειο δεν την εχουμε δει και ποτε να εκτελει εξωτερικες υποχρεωσεις του γραφειου οπως ειπες.... Αλλα ολη την ωρα την βλεπουμε στο καναπε της να γκρινιαζει που την παρατησε ο Στεφανος να θεβει την Εριεττα μαζι με την Αμαλια και επισης το σημαντικοτερο να εξασκει το αθλημα "γουβωματα στον καναπε" (σε αυτο ομολογω πως δεν την φτανει κανεις)
Οσο αφορα αυτα που ειπε ο Ρουσσος τωρα: οχι τα γεγονοτα που ανεφερε δεν ειναι ψεματα αλλα η προθεση των παιδιων και ποσο μαλλον της Ευας δεν ηταν αυτη και το ξερουμε ολοι πολυ καλα αυτο!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Απρ 30, 2011 10:19 am

doctor έγραψε:Για να αναψουν και λιγο τα αιματα...
1) Η Δαφνη δηλαδη δουλευει περισσοτερο απο τη Μελιτα; Ή αγνοειτε το γεγονος οτι η γραμματεας μιας δικηγορου εχει και πολλες εκτος γραφειου υποχρεωσεις (τρεξιματα, δικαστηρια, χαρτοσημα κτλ.);
Μόνο που την εν λόγω γραμματέα όταν απουσίαζε από το γραφείο, ενώ θα έπρεπε να είναι εκεί, συνήθως τη βλέπαμε στο σπίτι της να γουβώνει τον καναπέ της και να κλαίγεται στη μαμά της, και ενίοτε στο γραφείο του μπαμπά της να κλαίγεται και σ’ εκείνον. Επίσης, την είδαμε πάρα πολλές φορές να φεύγει από το γραφείο για να πάει βόλτα με το γκόμενο, για να πάει για ψώνια με τη μαμά της, επειδή δεν ήταν καλά ψυχολογικά, επειδή αντιπαθούσε κάποιους συγκεκριμένους πελάτες και, ακόμα χειρότερα, είδαμε τη Νόρα να της ζητάει να φύγει από το γραφείο, επειδή φοβόταν για τη συμπεριφορά της απέναντι στην κουμπάρα και πελάτισσά της. Όλα αυτά είναι λίγο διαφορετικά από το να χρειαστεί μερικές φορές να αργήσεις στη δουλειά σου, επειδή έχεις ένα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα, όπως συμβαίνει με τη Δάφνη. Αν και οι δύο δούλευαν οπουδήποτε αλλού και όχι σε φίλους τους, οι δικαιολογίες της Δάφνης θα γίνονταν αποδεκτές από τους εργοδότες της, της Μελίτας ποτέ. Και σίγουρα ποτέ δεν θα της έδιναν άδεια επειδή θα φοβούνταν μήπως δεν συμπεριφερθεί σωστά στους πελάτες τους.

Όταν δε η Μελίτα βρισκόταν στο γραφείο, συνήθως αντί να δουλεύει συζητούσε με τη Νόρα για τα προσωπικά της, με αποτέλεσμα να καθυστερεί κι εκείνη από τη δουλειά της, και αρκετές φορές να της σπάει τα νεύρα. Ενίοτε είχε και τη συνδρομή της Αμαλίας... Προσωπικά στους τόσους μήνες που υποτίθεται ότι δούλευε εκεί, μια φορά άκουσα τη Νόρα να λέει ότι έχει πάει κάποια έγγραφα σε πελάτη, 2 - 3 φορές την είδα να ανακατεύει χαρτιά παριστάνοντας ότι δουλεύει μέχρι να έρθει η μαμά της ή η Νόρα για να τους κλαφτεί ή ο Στέφανος για να τσακωθούν, και 2 -3 φορές την είδα να σηκώνει το τηλέφωνο, εκ των οποίων τις 2 για να βρίσει την καλύτερή τους πελάτισσα.

Αν αυτή είναι αποδεκτή συμπεριφορά υπαλλήλου, θέλω κι εγώ μια τέτοια δουλειά. Πάντως, για να μην είμαι εντελώς off topic, εγώ χάρηκα πολύ που επιτέλους έφυγε. Αυτό θα έπρεπε να είχε γίνει εδώ και πολύ καιρό. Γιατί λυπήθηκε η φίλη της η Νόρα, που μάλιστα ακούσαμε και ότι «το παράκανε», δεν έχω καταλάβει...

Επίσης, κάποιος θα πρέπει να της πει, για να το ξέρει στην επόμενη δουλειά που θα πάει, ότι όταν δεν ακοπεύουμε να πάμε στο γραφείο, τουλάχιστον ειδοποιούμε. Αν και κρίνοντας από το μυαλό που έχει, επειδή κανείς δεν πρόκειται να την πάρει σε δουλειά για την αξία της και επειδή δεν θα θέλει να βρει δουλειά χρησιμοποιώντας το όνομα του μπαμπά της, το πιο πιθανό είναι να πάει να δουλέψει στο γραφείο του ίδιου του μπαμπά της, άρα πάλι τα ίδια και χειρότερα θα κάνει. Μόνο ας περιοριστεί στο να φτιάχνει καφέ στην Κατερίνα, γιατί τέτοιος τάφος ορθάνοιχτος που είναι, αν ασχοληθεί με τις υποθέσεις του γραφείου κάθε μέρα θα βλέπουν και καινούριο δημοσίευμα στις εφημερίδες, και θα τους το κλείσει πριν την ώρα του.

doctor έγραψε:2) Ο Ρουσσος σε τι ακριβως ειπε ψεμματα ή ανακριβειες σε ο,τι ανεφερε για την αξιοπιστια των μαρτυρων (εκτος απo την περιπτωση του Φωτη, που ηταν δικη του καθοδηγηση);
Καλο Σ/Κ
Σε ό,τι αφορά το Ρούσσο, και μόνο το γεγονός ότι αναφέρθηκε στο θέμα του Φώτη με τον τρόπο που αναφέρθηκε αρκεί για να μην μπω στον κόπο να σχολιάσω τίποτα άλλο. Αλλά ακόμα κι αν τα υπόλοιπα που είπε είναι αλήθεια (την οποία άλλωστε σε κάποιες περιπτώσεις δεν την ξέρει και ολόκληρη) το θέμα δεν είναι ποια είναι η αλήθεια, είναι ότι θα παρουσιάσει αυτό το κομμάτι της αλήθειας που τον συμφέρει και με τον τρόπο που τον συμφέρει, για να βγάλει τους μάρτυρες αναξιόπιστους. Π.χ. στην περίπτωση του Νικόλα θα πει ότι πήγε να κάψει το εργοστάσιο, το οποίο όμως ΔΕΝ πήγε να το κάψει για κληρονομικούς λόγους. Αυτό είναι ψέμα. Τη δική του εμπλοκή στην υπόθεση θα την αναφέρει; Για την Εριέττα ξέρει ότι εξαφανίστηκε ο άντρας της. Τι ακριβώς έγινε όμως δεν το ξέρει. Επομένως, θα υποστηρίξει όχι την αλήθεια, την οποία δεν γνωρίζει, αλλά θα προσπαθήσει να δημιουργήσει υπόνοιες ότι εκείνη ευθύνεται για την εξαφάνιση. Στην περίπτωση του Ηλία ξέρει ότι ο θάνατος της γυναίκας του ήταν ατύχημα. Θα το παρουσιάσει σαν δολοφονία (και μάλιστα θα προσπαθήσει να μπλέξει και τη Δάφνη). Αυτό, ακόμα κι αν δεν μπορεί να αποδειχθεί, είναι ψέμα και θα καταστρέψει το μοναδικό φίλο που είχε. Πώς λοιπόν είχε την απαίτηση ο Λουκάς και η Νόρα να σκεφτούν το ανήλικο που η Αμαλία τους ζήτησε να το κάνουν παρέα, όταν ο ίδιος δεν σκέφτεται το μοναδικό άνθρωπο που εμπιστευόταν τόσο καιρό; Μπορεί κάποια πράγματα στο δικαστήριο να μην μπορούν να αποδειχθούν και εκεί ακριβώς θα στηριχτεί ο Ρούσσος, αλλά το τι είναι αλήθεια και τι όχι το ξέρουμε και εμείς και αυτός.

Υ.Γ. Katie, ελπίζω να είσαι καλύτερα... Περαστικά!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 556 - Ημερομηνία 29-04-2011

Δημοσίευση από lizzie Σαβ Απρ 30, 2011 12:01 pm

doctor έγραψε:
2) Ο Ρουσσος σε τι ακριβως ειπε ψεμματα ή ανακριβειες σε ο,τι ανεφερε για την αξιοπιστια των μαρτυρων (εκτος απο την περιπτωση του Φωτη, που ηταν δικη του καθοδηγηση);
Καλο Σ/Κ

Στα περισσοτερα με καλυψε η Nefelik. Εγω να προσθεσω ότι κ για την Ευα είπε ψεματα και ανακριβειες. Μονο προικοθηρας δεν μπορει να χαρακτηρισθει αφου στην τελικη και ζημιωμενη βγήκε, ότι της εδωσε ο Μανος (κτημα, μετοχες) του το επεστρεψε και στο τελος με τα λεφτα της από τις φωτογραφήσεις ξελασπωσε ο Μανος. Οσο για την κληρονομια κανεις δεν ηξερε οτι υπηρχε κ η ιδια το εμαθε αφου χωρισε. Μηπως ο Ρουσος θα πει κ οτι με τον Λευτερη πηγε για τα διαμαντια?Αλλα οχι θα μπλεξει κι αυτος που ειναι αθωα περιστερα, μονο κατι παιδακια αφησε να πεθανουν απο τη μολυνση για να βγαλει περισσοτερα λεφτα.
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης