Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

+23
Ioanna T
kapetanissa
loukasnora
Antigoni!
fay66
polykarpos
dm10811
ΣΨ1
alex1
νοριτσα
giwta007
Καρ-Mik
fay
JESSIE
zeta88
nefelik
sarita
gxnel
roria
evaki16
evanna
trelli petrakitsa
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 14% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap20%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 20% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_lcap24%Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Οκτ 24, 2011 5:38 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Δευ Οκτ 24, 2011 7:19 pm

Δεν ξέρω τι να πω για το σημερινό επεισόδιο...πραγματικά!

Η τρελή...θεότρελη Μελίτα, και μόνο αυτή!!!
Από την άλλη η πονεμένη Νταίζη....εεεεελεος πια!!!
Και στη μέση ο απαράδεκτος Ρούσσος!!!

Μου άρεσε η σκηνή Ρούσσου-Νικόλα πες τα Νικόλα μου!!! soutien
Ωραία και η σκηνή στο σπίτι Νόρας-Λουκάς με τον Στέφανο...Νοράκι άκουσέ τους, κάτι ξέρουν ο Στέφανος κι ο Λουκάς! Και εύχομαι να μην την δεις εσύ!
Μου άρεσε κι η συζήτηση ανάμεσα σε Λευτέρη-Μαρίλια!

Απορία:Η Δάφνη δεν κάνει τίποτα άλλο, παρά να κάνει την προξενήτρα???

Εγώ είμαι ανάμεσα σε μέτριο, αλλά ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ σε ΑΣΧΗΜΟ Ee?

Υ.γ.Και ναι ο Μάνος αναφέρεται ΜΟΝΟ για να κατηγορηθεί...!! soutien
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από evanna Δευ Οκτ 24, 2011 7:31 pm

Πολυ μεγαλη δοση Μελιτας ειχαμε σημερα και χαλαστηκα....!

Απο τα καμωματα της θεωρω οτι το χειροτερο ηταν αυτο με τη Νεφελη....Μπηκε μες το σπιτι μιλωντας με αυτον τον τροπο και ΔΕΝ εδωσε την παραμικρη σημασια στο παιδι...ουτε μια αγκαλια,ουτε μια γλυκια κουβεντα!Τι να πω......! Fskl
Μεχρι και ο Στεφανος τη ''φοβηθηκε'' σημερα και σταματησε την επιθεση....ειχε παγωσει ο ερμος!Btw καλη η σκηνη του με τη Νορα και το Λουκα.

Η Αμαλια κλασσικα εχει δικιο σε ολα αλλα που να το 'βρει.Και αυτος ο Πετρος με το να κανει οτι δε βλεπει την τραγικη κατασταση της κορης του,καθολου δε βοηθαει!Τσ..τσ..τσ

Το ακουσαμε και αυτο....Ο Λευτερης και η Ευα ΤΟ ιδανικο ζευγαρι! livani Οπως και να'χει βεβαια ειχαμε καιρο να δουμε σκηνη κοριτσοπαρεας και ηταν πολυ ωραια!

Η Μαριλια τελικα ο,τι και να κανει ο,τι και να λεει την αγαπαει και τη νοιαζεται κατα βαθος την Ευα!Βεβαια δεν περιμενα να πιασει το Λευτερη και να του μιλησει αλλα η κινηση της εδειξε ετσι και αλλιως το ενδιαφερον της.

Στελλα-Νταιζη Sleep

Ο Ρουσσος την Αννα απο που την ηξερε.....Εχει αναφερθει ποτε κατι τετοιο και εμενα μου διαφευγει ή ειναι και αυτο ενα απο τα γνωστα κενα?

Τον πιασανε και το Χρηστο και αντε να δουμε τι θα δουμε.Μετριο απο μενα γιατι μου την εδωσε η κατινιτσα.

Υ.Γ1 Λιγο ετεροχρονισμενα αλλα....Ποσο θεα ηταν η ''Ευα'' στη φωτογραφηση της Παρασκευης!? : respect :
Υ.Γ2 Πολυ τα ζηλεψα τα βουτηματακια της Νορας! Razz


Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Δευ Οκτ 24, 2011 7:44 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Οκτ 24, 2011 7:33 pm

Πολύ Μελίτα σήμερα Sleep Sleep Ειλικρινά την έχω συχαθεί... και κάθε άνθρωπο με τόση κακία και τόσο μίσος θα συχαινόμουν... Πρέπει να την δει κάποιος γιατρός επιγόντως... Δεν θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο για αυτή... ειλικρινά είναι αξιολύπητη....


  • Έπρεπε να περάσει η Αμαλία απ΄το σπίτι για να μας δείξουν το Νεφελάκι? Και η άλλη ούτε μια καληνύχτα δεν είπε στο παιδί της...ούτε ένα φιλάκι... Μανα σου λέει μετά....
  • Δάφνη-Νικόλας Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 226538 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 226538 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 226538 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 226538
  • Τα Λουκανοράκια σε τρυφερές σκηνές δεν θα τα ξαναδούμε?
  • Μου άρεσε πολύ ο τρόπος που μίλησε ο Νικόλας στον Πέτρο... αρχίσαμε και τον ενικό Νικολάκη??? Ειδικά η τελευταία του φράση ήταν κορυφή...
  • Αγαπημένη μου σκηνή ήταν η σκηνή Εύας-Δάφνης-Νόρας.... χαλαρή απλή και κυρίως ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Τέτοια θέλουμε να βλέπουμε... αλλά που? Εχουμε σημαντικότερα θέματα να ασχοληθούμε Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 951465
  • Η Νταίζη πολύ βαρετή σήμερα... (Η Μαριάννα υπέροχη...!!! Και πανέμορφη...!!!)
  • Ο Ρούσσος ενδιαφέρεται άραγε για την κόρη του? Ιδού η απορία....
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Οκτ 24, 2011 7:39 pm

Ας σχολιάσω μια φορά από τους πρώτους, καθότι έχω μαζέψει κάμποσες απορίες και μπορεί κάποιος ή κάποιοι από όσους θα σχολιάσουν μετά να μου τις λύσει.

Η Μελίτα τα συγκεκριμένα γυαλιά ηλίου τα φόρεσε για να περνάει απαρατήρητη;;; affraid

Η Ρένα που κρατάει τη Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι παίρνει επίδομα βαρέων και ανθυγιεινών;

Ο Ρούσσος και η Αμαλία που αφήνουν τη Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι έχουν σκεφτεί την πιθανότητα η Μελίτα να αρχίσει να θεωρεί και το παιδί εμπόδιο στον "έρωτά" της για το Στέφανο; affraid

Σήμερα ακούσαμε δύο ή τρεις φορές καρμπόν το παραλήρημα της Μελίτας. Σε όλα σχεδόν τα τελευταία επεισόδια το ακούμε περισσότερες της μιας φοράς, προφανώς για να το εμπεδώσουμε. Στις πόσες επαναλήψεις θα γράψουμε το διαγώνισμα;;;

Για τον πονοκέφαλο που με έπιασε από τα ντεσιμπέλ και την ταχύτητα του εν λόγω παραληρήματος πιο αποτελεσματικό είναι το απλό Ντεπόν ή το αναβράζον;

Τι τις ήθελαν τις ελάχιστες εμβόλιμες σκηνές που διέκοπταν τη breathtaking ροή των σκηνών που έδειχναν τη Μελίτα ή που περιστρέφονταν γύρω από τη Μελίτα;

Από αυτές τις ελάχιστες ξεχώρισα : τη σκηνή του Λουκά και της Νόρας με το Στέφανο, του Λουκά με την Έρη (αλήθεια, γιατί αφιερώνουν χρόνο να σχολούνται με αυτήν; Μόνο και μόνο επειδή είναι άδικα κλεισμένη στη φυλακή; Διακρίνω μια αναισθησία στο δράμα της Μελίτας;;; Grrr ) και τις σκηνές του Νικόλα με τη Δάφνη και το Ρούσσο, της Εύας με την Αγγέλα και της Μαρίλιας με το Λευτέρη.
Τελικά πολλές ήταν. Όντως διακρίνω αναισθησία στο δράμα της Μελίτας!
Άσχημο από μένα.

roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Οκτ 24, 2011 7:47 pm

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 315438 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 315438 OXI ΑΛΛΗ ΜΕΛΙΤΑ!!!!!ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟ!!!!


ΕΛΕΟΣ σημερα!!!!δεν αντεχα να την ακουω!!!!αρχισε τις παρακολουθησεις
και αυτη...και βρηκε δουλεια...να κανει τον ταχυδρομο!!ναι στελνει
γραμματα στην Ερι να την απειλησει....σιγα και σκιαχτηκαμε....μετα κανει
ντου στο σπιτι της Ερις(που ενω ειχα δει το sneak preview παλι τρομαξα
ετσι οπως μπουκαρε
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 103275 )....και αρχισε.....τα εγω σε θελω καρδια μου...φυγε απο την αλλη αυτη θα σαπισει στη φυλακη..εμενα θες...εμενα αγαπας...ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑΑΑ....ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟ..και
ο Στεφ να μην ξερει πως να αντιδρασει πια....τι να κανει και
αυτος??μετα παει σπιτι της...βρισκει τη μανα της να ειναι με το παιδι
της...το ξεχασμενο παιδι της...και αρχιζει παλι τις υστεριες.ακομα και οταν ηταν μπροστα το παιδι..αυτες που
παλιοτερα εκανε και στον μπαμπακα της...τα σηκω φυγε απο το σπιτι...δεν
σε θελω...μακρυα απο το παιδι μου....μιλαμε για την απολυτη
παρανοια....

και απο την αλλη εχουμε τον Ρουσσο
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 951465 ....που αναθεμα και αν εχει καταλαβει τι τρελα κουβαλαει η κορη του...αναθεμα και αν ενδιαφερθηκε!!!ΚΑΣΕΤΑ και αυτος...οτι για την "παραξενη συμπεριφορα" του Μελιτονιου φταιει η Αμαλια γιατι πηγε και ειπε την αληθεια...ενταξει Ρουσσο...ζησε και συ στο κοσμακη σου....και αδιαφορησε για το παιδι σου!!!εσυ να εισαι καλα....

ειχαμε και το δραμα της Νταιζης...αλλα ευτυχως σε μικρη δοση....και φυσικα με τη μανα της...εεε...τη Στελλα για συμπαρασταση....

λυπηθηκα την Ερι μες στη φυλακη....τη λυπηθηκα που εχει τον καημο της εχει και τη Μελιτα με τα γραμματα της!!!

μου αρεσε η κοριτσοπαρεα στης Νορας....αν και φοβηθηκα μην δωσει η Δαφνη κανα χαστουκι στην Ευα.
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 621900 ..βαλε ρε Ευα λιγο νερο στο κρασι σου....

μου αρεσε και η κινηση της Μαριλους να μιλησει στον Λευτερη....αιντε μηπως βγαλουμε καμια ακρη!

Υ.Γ1...Αμαλια μου...σε συμποναω για αυτο που τραβας με την κορουλα σου....αλλα εκει που ειπες οτι η Μελιτα δεν παραταγε το παιδι της και δεν ηταν τετοια μανα εριξα ενα γελιο...
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 191984

Υ.Γ2...μια χαρα του τα πε ο Νικολας του Ρουσσου!!!

Y.Γ3...αυτο το τσαντακι της Μελιτας...αλλαζει χρωματα?πρωτα μου φαινοταν κιτρινο και μετα στο σπιτι της λαχανι!
Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 621900

Υ.Γ4...Χρηστακη...Πατρα?και δεν περασες να πιουμε εναν καφε?


Υ.Γ5...α ρε Νορα με τα βουτηματα σου....να κανονισουμε για καφε....
Razz
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Οκτ 24, 2011 7:56 pm



Τι επεισόδιο ήταν αυτό σήμερα!!!!!!!!!!!!

Η Μελίτα έκανε τα ρεπά της Νταίζης Angel

Ας πει κάποιος σ αυτούς που γράφουν το σφιχτοδεμένο σενάριο οτι το Μελιθρόνι είχε πάρει παραμάζωμα έναν ταλαίπωρο πεζό δίπλα σε μια καντίνα και της έχουν πάρει το δίπλωμα Γιατί να μην παρακολουθεί πεζή να δούμε αν φοράει γόβα ασορτί με το τσαντάκι; lmao

Η Αμαλία με τον Πέτρο παίζανε το έργο ΠΑΣΟΚ εναντίον ΝΔ. Έψαχναν ποιός φταίει περισσότερο. Που φτάσαν στον γκρεμό δεν μέτραγε, απόφαση να δράσουν δεν πήραν τους απροστάτευτους (Νεφέλη) ούτε που τους σκέφτηκαν ποιός έφταιγε ψάχναν soutien

Ο Στέφανος την παλαβή την πήγαινε με το μαλακό. Ο γιατρός είπε να της λέει πάντα ναι. Αν δεν ήταν στη μέση η δόλια η Εριέττα μέχρι που θα το διασκέδαζα. Πρώτα την παλάβωσε μετά ζορίζεται με όσα κάνει. xoxo

Έχω ιλίγγους απ την ταχύτητα με την οποία τρέχει το σενάριο. Τελικά το μόνο γρήγορο είναι οι σκηνές της Εύας δεν τις προλαβαίνω. geek

Σήμερα λέω να ψηφίσω

Άθλιο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από sarita Δευ Οκτ 24, 2011 7:58 pm

τι αληθεια θελετε σχολιασμο για το σημερινο επεισοδιο?

Ενα εχω και μοναδικο




Οποιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα η καταστασεις ειναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα.

Και εις αλλα με υγεια.

Να ζησουμε να την θυμομαστε.

Καλα σαραντα.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Οκτ 24, 2011 8:00 pm

roria έγραψε: Η Μελίτα τα συγκεκριμένα γυαλιά ηλίου τα φόρεσε για να περνάει απαρατήρητη;;; affraid
Μάλλον για να κάνει εντύπωση...

roria έγραψε: Η Ρένα που κρατάει τη Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι παίρνει επίδομα βαρέων και ανθυγιεινών;

Αν δεν παίρνει, πρέπει να το απαιτήσει επειγόντως...

roria έγραψε: Ο Ρούσσος και η Αμαλία που αφήνουν τη Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι έχουν σκεφτεί την πιθανότητα η Μελίτα να αρχίσει να θεωρεί και το παιδί εμπόδιο στον "έρωτά" της για το Στέφανο; affraid

Αν την είχαν σκεφτεί, θα ζούσε ακόμα η Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι;

roria έγραψε: Σήμερα ακούσαμε δύο ή τρεις φορές καρμπόν το παραλήρημα της Μελίτας. Σε όλα σχεδόν τα τελευταία επεισόδια το ακούμε περισσότερες της μιας φοράς, προφανώς για να το εμπεδώσουμε. Στις πόσες επαναλήψεις θα γράψουμε το διαγώνισμα;;;

Έχουμε ακόμα 31 επεισόδια για να τελειώσει η σειρά, επί 2 επαναλήψεις το επεισόδιο, με μετριοπαθείς υπολογισμούς, βάλε γύρω στις 60 επαναλήψεις ακόμα για να είσαι μέσα... Και να μη θέλουμε, θα το έχουμε εμπεδώσει μέχρι τότε. Άριστα θα γράψουμε!

roria έγραψε: Για τον πονοκέφαλο που με έπιασε από τα ντεσιμπέλ και την ταχύτητα του εν λόγω παραληρήματος πιο αποτελεσματικό είναι το απλό Ντεπόν ή το αναβράζον;
Το αναβράζον, αλλά καλύτερα πάρε δύο, γιατί ένα δεν βλέπω να σε πιάνει...

roria έγραψε: Τι τις ήθελαν τις ελάχιστες εμβόλιμες σκηνές που διέκοπταν τη breathtaking ροή των σκηνών που έδειχναν τη Μελίτα ή που περιστρέφονταν γύρω από τη Μελίτα;
Είναι αναίσθητοι και άκαρδοι άνθρωποι, και έχουν το θράσος να ασχολούνται και με άλλους εκτός από την «ερωτευμένη» - θεότρελη κατσαρή... Πάντως έχω μια εξήγηση... Μάλλον το έκαναν για να κάνουμε ένα διάλειμμα και να προλάβουμε να πάρουμε τα depon που λέγαμε πριν...

roria έγραψε: Από αυτές τις ελάχιστες ξεχώρισα : τη σκηνή του Λουκά και της Νόρας με το Στέφανο, του Λουκά με την Έρη (αλήθεια, γιατί αφιερώνουν χρόνο να σχολούνται με αυτήν; Μόνο και μόνο επειδή είναι άδικα κλεισμένη στη φυλακή; Διακρίνω μια αναισθησία στο δράμα της Μελίτας;;; Grrr ) και τις σκηνές του Νικόλα με τη Δάφνη και το Ρούσσο, της Εύας με την Αγγέλα και της Μαρίλιας με το Λευτέρη.
Τι να πεις και γι΄αυτήν... Δεν φτάνει που η Μελίτα την έστειλε σε σουίτα σε ξενοδοχείο 5 αστέρων, με την προοπτική να μείνει για πάντα εκεί, δεν φτάνει που της στέλνει και γράμματα, για να έχει κάτι να διαβάζει και να περνάει ευχάριστα η ώρα της, τολμάει να γκρινιάζει κι από πάνω, και να μην καταλαβαίνει το δράμα της...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Οκτ 24, 2011 8:10 pm

roria έγραψε:

Η Ρένα που κρατάει τη Νεφέλη σε ΕΚΕΙΝΟ το σπίτι παίρνει επίδομα βαρέων και ανθυγιεινών;



Nομίζω οτι μάλλον δεν δίνουν το επίδομα γιατί απ την αρχή της σειράς έχουν αλλάξει καμιά δεκαριά βοηθούς. Αυτό το παιδί ούτε βαλίτσα να ήταν



roria έγραψε:

Για τον πονοκέφαλο που με έπιασε από τα ντεσιμπέλ και την ταχύτητα του εν λόγω παραληρήματος πιο αποτελεσματικό είναι το απλό Ντεπόν ή το αναβράζον;


Θα σου πρότεινα ένα ισχυρότερο παυσίπονο. Τι να σου κάνει ένα ντεπονάκι;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από zeta88 Δευ Οκτ 24, 2011 8:13 pm

Λουκάς-Νόρα-Στέφανος ωραία σκηνή!!
Ωραία τα είπε ο Νικόλας στο Ρούσσο!!
Και τα κορίτσια μου άρεσαν στης Νόρας αν και δε νομίζω ότι η κουβέντα τους επηρέασε ιδιαίτερα τη στάση της Εύας! Τουλάχιστον δε μίλησαν για τη Μελίτα!!
Η Μαρίλια δείχνει ότι έχει ηρεμήσει και αρχίζει και παίρνει καλές πρωτοβουλίες! Μ'άρεσαν οι αντιδράσεις και οι απαντήσεις του Λευτέρη!!
Το Νεφελάκι μεγάλωσε!!
Για ό,τι αφορά τη Μελίτα η έκφραση και το ύφος το Στέφανου όταν έφυγε η Μελίτα από το σπίτι της Εριέττας τα είπε όλα! Δεν έχω να σχολιάσω τίποτα άλλο!!
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Οκτ 24, 2011 8:15 pm

Παιδιά σήμερα κι εγώ δεν έχω πραγματικά καμμία διάθεση για σχολιασμό, το επεισόδιο ήταν απαράδεκτο, και ούτε καν με το χιούμορ της Roria αντιμετωπιζόταν. Εχουμε εμπεδώσει πλήρως την τρέλλα της Μελίτας και το δράμα της προδωμένης Νταίζης, τι άλλο να πούμε για να απαλλαγούμε απ'τις επαναλαμβανόμενες σκηνές τους?
Ας μη δεχόντουσαν τα 47 επεισόδια, ας έκαναν διαπραγματεύσεις να γίνουν 35 ή όσα τελος πάντων χρειάζονταν για να πούν την ιστορία όπως έπρεπε .

Δεν θα ψηφίσω, επιφυλάσσομαι ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Οκτ 24, 2011 8:26 pm

Αναρωτιέμαι αν οι σεναριογράφοι είναι περήφανοι που δημιούργησαν ένα τέτοιο χαρακτήρα σαν τη Μελίτα. Ένα πλάσμα εντελώς πλέον εξαθλιωμένο σαν γυναίκα, σαν μάνα, σαν κόρη, σαν άνθρωπος γενικότερα, ένα πλάσμα χωρίς κανένα ίχνος περηφάνειας και αξιοπρέπειας, χωρίς συνείδηση και αίσθηση δικαίου, αναίσθητο προς τους γύρω του και τυφλωμένο από εμμονές. Και το χειρότερο είναι ότι προσπαθούν να μας πείσουν ότι και καλά από τον υπερβολικό έρωτά της αντιδρά έτσι. Αν επιχειρούν να μας δείξουν μια δεύτερη Εύα όπως ήταν στον πρώτο κύκλο τότε έχουν αποτύχει παταγωδώς γιατί η Εύα πρώτον είχε βεβαρημένο παρελθόν με διαμονή σε ίδρυμα, βιασμό και εγκυμοσύνη στην εφηβεία, άσχημο οικογενειακό περιβάλλον και ουσιαστική εγκατάλειψη από τη μητέρα της όταν την είχε ανάγκη, δεύτερον η παθολογική αγάπη της για το Μάνο είχε ρίζες στα εφηβικά της χρόνια και την οδήγησε σε υπερβολική εξάρτηση απ' αυτόν σε σημείο να μη βλέπει τίποτα άλλο και να μη νοιάζεται για κανέναν άλλο. Όλα αυτά εξηγούν τις ακραίες αντιδράσεις της, την απόπειρα αυτοκτονίας, τον παρορμητικό γάμο της με το Νικόλα σε βάρος της Δάφνης κι ακόμα και στο δεύτερο κύκλο την είδαμε να χάνει τον προσανατολισμό της όταν έμαθε την αλήθεια για το Στέφανο και να οδηγείται και στο χείλος του γκρεμού όταν κατάλαβε ότι και ο γάμος της μαζί του ήταν αποτυχία. Ο εύθραυστος ψυχικός κόσμος της ήταν το υπόβαθρο για όλα αυτά. Αντίθετα τη Μελίτα την οδήγησαν στην παράνοια χωρίς να υπάρχει καμιά λογική εξήγηση, χωρίς να συντρέχουν λόγοι που να δικαιολογούν αυτή την κατρακύλα. Είναι μάλλον το τελευταίο θλιβερό απομεινάρι του απόλυτου που μας σέρβιραν στο δεύτερο κύκλο. Το ζευγάρι Στέφανος-Μελίτα διαλύθηκε στα εξ ων συνετέθη αλλά φρόντισαν να μας μείνει αξέχαστο με το να διαλύσουν εντελώς τη Μελίτα για να μας δείξουν ότι λόγω αυτού του έρωτα κατέληξε στην εμμονή και την τρέλα. Αξιοσημείωτο το κατόρθωμά τους, μπράβο τους.
Και μόνο για την υπερβολική (και αηδιαστική) δόση Μελίτας το επεισόδιο ήταν άσχημο και δεν το έσωσαν ούτε οι λίγες σκηνές της παρέας ούτε ότι είχαμε ελάχιστη Νταίζη σήμερα. Άλλωστε και οι δύο σε μεγάλες δόσεις δεν αντέχονται με τίποτα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Οκτ 24, 2011 8:27 pm

Εχω να κάνω δήλωση!!!!

Είδα σχεδόν όλο το επεισόδιο!!!

Φτου Σκ@Τ@ δηλαδή, έπεσα σε αυτό που ηταν τίγκα στην Μελίτα (ή όλα έτσι είναι? Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 17902 )

Πάλι τα ίδια, πάλι τα γνωστά.

- Η μαμά διαφωνεί με τις πράξεις μας, την διαολοστέλνουμε. (Αν συμφωνούσε θα της φορτώναμε και το παιδί. Τώρα το φορτώνουμε στην Ρένα)
- Παρακάλια και σούρσιμο και έναν γκόμενο.
- Το μισο καστ και βάλε, να ασχολείται με την Μελίτα..



Με συγκλόνισε πάντως η η ερμηνειάρα - πάμε για όσκαρ - Μελίτας
Τώρα που έρχεται και 28η Οκτωβρίου, είμαστε έτοιμοι για ποιηματάκι ???? Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 382640

Επανήλθαν και οι αγαπημένες μου ανάσες.. Δώσε Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 13379

Toυλάχιστον έχει πολύ ωραίο μαλλι, και κάτι - θετικό - ξεχωρίζει Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 621900 (αρκεί να το έχει κάτω λυμμένο)


Δεν σχολιάζω κάτι άλλο γιατί δεν έδειξε και κάτι άλλο .
YΓ: Νεφελάκι Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 681539

Clarabelle έγραψε:
Nομίζω
οτι μάλλον δεν δίνουν το επίδομα γιατί απ την αρχή της σειράς έχουν
αλλάξει καμιά δεκαριά βοηθούς. Αυτό το παιδί ούτε βαλίτσα να ήταν
Καμία βοηθός δεν την αντέχει .. Οχι την Νεφέλη Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 191984
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από giwta007 Δευ Οκτ 24, 2011 8:32 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Φτου Σκ@Τ@ δηλαδή, έπεσα σε αυτό που ηταν τίγκα στην Μελίτα (ή όλα έτσι είναι? Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 17902 )


Σήμερα όντως είχε υπερβολική Μελίτα... και σχεδόν καθόλου Νταίζη... Συνήθως μας δείχνουν στο μισό επεισόδιο Μελίτα και στο άλλο Νταίζη... υπάρχουν κι'άλλοι? Α ναι και την παρέα της φεγγαρόπετρας να ασχολείται με τη Μελίτα και τη Νταίζη! Αυτά!
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Οκτ 24, 2011 8:33 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Τώρα που έρχεται και 28η Οκτωβρίου, είμαστε έτοιμοι για ποιηματάκι ???? Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 382640


Βάσωωωωωωωωωωωω
Σονάτααααααααααααααααααα : juhu : : juhu : : juhu : : juhu : : juhu : : juhu :
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Δευ Οκτ 24, 2011 8:33 pm

Μπορεί κάποιος/α να μου πει πόσες μέρες ακόμα έχουμε για το φνάλε γιατί έχω χάσει το μέτρημα??? pff
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Οκτ 24, 2011 8:36 pm

Clarabelle έγραψε:


Βάσωωωωωωωωωωωω
Σονάτααααααααααααααααααα Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890 Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 189890

Δεν εννοούσα αυτό, εννοούσα οτι απαγγέλει τον ρόλο σαν ποιηματάκι στο σχολειο...

Αλλα ΑΝ μου ρθει αναλαμπη, κάτι θα κάνουμε!!!

giwta007 έγραψε:

Σήμερα όντως είχε
υπερβολική Μελίτα... και σχεδόν καθόλου Νταίζη... Συνήθως μας δείχνουν
στο μισό επεισόδιο Μελίτα και στο άλλο Νταίζη... υπάρχουν κι'άλλοι? Α
ναι και την παρέα της φεγγαρόπετρας να ασχολείται με τη Μελίτα και τη
Νταίζη! Αυτά!

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή ε?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Δευ Οκτ 24, 2011 8:37 pm

Αφιερωμενο εξαιρετικα στην Μελιτα!! Δεν εχω να πω κατι αλλο για το επεισοδιο!!!! lmao lmao

νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Οκτ 24, 2011 8:45 pm

Fay, διάβασα το σχολιασμό σου και συμφωνώ απόλυτα για την περιγραφή της Μελίτας. Ετσι ακριβώς όπως τα λές είναι. Δεν νομίζω όμως οτι έχουν πρόθεση να κάνουν σύγκριση με την Εύα, όπως και δεν πιστεύω οτι θεωρούν οτι τρελλάθηκε από "έρωτα".... Τρελλάθηκε γιατι δεν ξέρει να χάνει ! γιατί έχασε μιά πρώτη "ερωτική" μάχη όταν έχασε το Μάνο, και κατόπιν έχασε άλλη μιά παρόμοια μάχη, όταν έχασε το Στέφανο. Αυτό που δεν μπορεί να δεχτεί είναι οτι αυτή έφταιξε που τον έχασε, νόμιζε οτι ήταν του χεριού της, όπως άλλωστε το είπε πολλές φορές και στον ίδιο, και οτι μπορούσε να τον μεταχειριζεται όπως θέλει, και αυτός να συνεχίζει να τα δέχεται όλα και να προσπαθεί να την κάνει ν'αλλάξει γνώμη. Είναι η ιστορία του κακομαθημένου παιδιού, τραβηγμένη στο έπακρο, όταν όλοι οι άλλοι φταίνε, εκτός απ'το παιδί αυτό. Δεν είναι λοιπόν εντελώς παράλογο να φτάσει στα άκρα μιά τέτοια γυναίκα, με μυαλό παιδιού, όταν βλέπει να στερείται αυτό που έδινε υπόσταση στην ίδια της τη ζωή..... Καμμιά σχέση με τον έρωτα δεν έχει η τρέλλα της, αν ήταν πραγματικά ερωτευμένη, θα ενδιαφερόταν πάνω απ'όλα για την ευτυχία αυτού που αγαπάει, κι όχι για τη προσωπική της ευτυχία.... Το εκνευριστικό όμως είναι να τη βλέπουμε τόσο πολύ σε κάθε επεισόδιο, που καταντά εντελώς κουραστικό πιά, ούτε η τρέλλα του Αγγελου στη Βέρα δεν χρειάστηκε τόση έκθεση για να γίνει πιστευτή, εδώ κυριολεκτικά μας ταλαιπωρούν, έχει περάσει τα όρια της υπερβολής η υπερέκθεση της Μελίτας σε μερικά επεισόδια, το σημερινό ίσως ήταν το πιό ενδεικτικό....

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Οκτ 24, 2011 8:54 pm

Ψήφισα μέτριο!!

Roria μου,δυστηχώς δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω με τις απορίες σου lmao αλλά το μόνο που έχω να πω,είναι το ίδιο που ζήτησε η Αμαλία απο τον Λουκά!!μην της κρατάτε κακία.Άρρωστη είναι!!!κολλημένη και δεν μπορεί να ξεκολλήσει με τπτ.Βέβαια έρχεται και μια απόπειρα,αλλά μόνο λύπη μπορεί κάποιος να αισθανθεί για την Μελ.
Και πάμε στα του επεισοδίου!!!

Στεφ-Μελ:Καθε φορά που έρχεται μια καινούργια σκηνή τους,βλέπουμε την Μελ να χειροτερεύει,μέχρι να φτασει στην απόπειρα φυσικά!!!
Πραγματικά σημερα για πρώτη φορά μπήκα στην θέση του Στεφ!! imarton είναι να μην σου συμβεί κάτι τέτοιο.Γιατί δεν είναι καθόλου εύκολο για εκείνον να την βλέπει έτσι!!!
Το βήμα που έκανε πίσω,κάθε φορά που τον πλησίαζε,και φυσικά αυτό που του είπε:Πάρε την απόφαση,να είσαι μαζί μου!!!εκτος ελέγχου πραγματικα!!!
Και κατα πάσα πιθανότητα,σήμερα είδαμε απο πιο σημείο του σπιτιού θα "μπουκάρει"όταν θα την πυροβολήσει.

Αμαλία-Μελ:Εχθρός της πια και η Αμαλία,αφού για εκείνη θέλει το κακό της.Δλδ να μην είναι μαζι με τον Στεφ.Βλέπει παντού εχθρούς,και ότι άλλο και να της πει,εκείνη έχει κολλησει!!!δεν ξεκολλάει με τπτ.
Λυπάμαι την Αμαλία,γιατί όπως σωστά είπε στον Λουκά,είναι τελείως μόνη της!!!

Πέτρος-Αμαλία:Ο Πέτρος πια είναι ο χειρότερος!!!
Δεν βλέπει,ή δεν θέλει να δει το πρόβλημα με την κόρη του!!!
Κάποιος βλέπει σύννεφα στον ουρανό,και ξέρει οτι θα βρέξει.Εκείνος βάζει να απλώσει την μπουγάδα του. lmao τι να πω;;;;;;;
Αλλά θα το βαρέσει το κεφάλι του!!!!!!!
Η Αμαλία φοβάται μην κάνει κακό στον εαυτό της η Μελ,ή σε άλλο.Αλλά η φράση της:Αν συμβεί αυτό θα σε σκοτώσω Ρούσσο"για μένα είναι προικονομία.Δεν νομίζω να φτασει στο έγκλημα,αλλά σίγουρα θα πάθει μεγάλη νίλα απο εκείνη.

Νικόλας-Πέτρος:Ωραίος ο Νικόλας!!!
Η τελευταία του φράση ήταν όλα τα λεφτα!!!να αγιάσει το στόμα του!!!!!
Θα μιλήσει και ο Ρούσσος,αν είναι δυνατόν!!!!!!

Εύα-Λευτέρης:Αφού θα τα ξαναφτιάξετε τι μας παιδεύετε;;;;;;;;;;;;;;;;
Άντε να δούμε και κάτι ευχάριστο,γιατί ένα ψυχοπλάκωμα το έχουμε!!!!!
Πάντως η Εύα,εκείνη την μέρα στο σπίτι της Νόρας,μόνο το βούτημα έφαγε. lmao Ένα και μοναδικό!!!!!!!τπτ άλλο όλη την μέρα!!!!!

Εριέττα:Ακόμη και μετά το σημείωμα της Μελ,ήταν κυρία!!!!
Τι να πω για αυτή την γυναίκα;;;;;;;;;;;όσο περνάει ο καιρός την θαυμάζω όλο και περισσότερο.
Καλύτερη και απο τον αδερφό της,που λέει ο λόγος,(δεν έχω πρόβλημα με τον Λουκά,αντίθετα)είναι η καλύτερη στην σειρά.
Άν η κ.Ακρίτα είχε έμπνευση με τον χαρακτήρα του Λουκά,με την Εριέττα κέντησε στην κυριολεξία!!!!!

Θεα η γυναικα!!!!!!!!Τυχερός ο Στεφ!!!!την καλύτερη παίρνει,γιατί ακόμη έχει και μια εντατική να περάσει. lmao

Νταιζη-Χρήστος:Παει και ο Χρηστάκης!!!!!!στην Πάτρα τον πιάσανε!!!!!!!
Νταιζούλα,ξύδι!!!!!!και μπαλσάμικο,για λιγότερη οξύτητα lmao το πόσο το χάρηκα δεν λέγεται.Γιατί άρχισαμε να μετράμε αντίστροφα,για την αποφυλάκιση της Εριέττας!!!!

Πέτρος-Αντιγόνη:Πέταξε την βόμβα ο Πετράν!!!!!!!
Ξέρω οτι εσύ έφαγες την Άννα!!!!έξω έπεσε,αλλά κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα,τουλάχιστον πέθανε στο σπίτι της!!!!!!!
Δλδ,χρησιμοποίησα την κόρη μου,και τον "έρωτα" που έχει για τον Στεφ για να εκδικηθώ!!!!!!!
Συγχαρητήρια και πάλι συγχαρητήρια!!!!!!
Και έχει τα μούτρα και φωνάζει στην Αμαλία,ή καλύτερα το θράσος!!!!!!!

Αυτά.......... και πάμε για άλλα!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Οκτ 24, 2011 9:09 pm

JESSIE έγραψε:Fay, διάβασα το σχολιασμό σου και συμφωνώ απόλυτα για την περιγραφή της Μελίτας. Ετσι ακριβώς όπως τα λές είναι. Δεν νομίζω όμως οτι έχουν πρόθεση να κάνουν σύγκριση με την Εύα, όπως και δεν πιστεύω οτι θεωρούν οτι τρελλάθηκε από "έρωτα".... Τρελλάθηκε γιατι δεν ξέρει να χάνει ! γιατί έχασε μιά πρώτη "ερωτική" μάχη όταν έχασε το Μάνο, και κατόπιν έχασε άλλη μιά παρόμοια μάχη, όταν έχασε το Στέφανο. Αυτό που δεν μπορεί να δεχτεί είναι οτι αυτή έφταιξε που τον έχασε, νόμιζε οτι ήταν του χεριού της, όπως άλλωστε το είπε πολλές φορές και στον ίδιο, και οτι μπορούσε να τον μεταχειριζεται όπως θέλει, και αυτός να συνεχίζει να τα δέχεται όλα και να προσπαθεί να την κάνει ν'αλλάξει γνώμη. Είναι η ιστορία του κακομαθημένου παιδιού, τραβηγμένη στο έπακρο, όταν όλοι οι άλλοι φταίνε, εκτός απ'το παιδί αυτό. Δεν είναι λοιπόν εντελώς παράλογο να φτάσει στα άκρα μιά τέτοια γυναίκα, με μυαλό παιδιού, όταν βλέπει να στερείται αυτό που έδινε υπόσταση στην ίδια της τη ζωή..... Καμμιά σχέση με τον έρωτα δεν έχει η τρέλλα της, αν ήταν πραγματικά ερωτευμένη, θα ενδιαφερόταν πάνω απ'όλα για την ευτυχία αυτού που αγαπάει, κι όχι για τη προσωπική της ευτυχία.... Το εκνευριστικό όμως είναι να τη βλέπουμε τόσο πολύ σε κάθε επεισόδιο, που καταντά εντελώς κουραστικό πιά, ούτε η τρέλλα του Αγγελου στη Βέρα δεν χρειάστηκε τόση έκθεση για να γίνει πιστευτή, εδώ κυριολεκτικά μας ταλαιπωρούν, έχει περάσει τα όρια της υπερβολής η υπερέκθεση της Μελίτας σε μερικά επεισόδια, το σημερινό ίσως ήταν το πιό ενδεικτικό....


Δεν είμαι σίγουρη ότι αντιπαραθέτουν για άλλη μια φορά τη Μελίτα με την Εύα, αλλά αν το κάνουν ασφαλώς έχουν αποτύχει. Βέβαια και το σενάριο δεν είναι αυτό που ήταν στον πρώτο κύκλο, εκεί μιλούσαμε για σφιχτοδεμένη πλοκή και γρήγορες εξελίξεις, ενώ εδώ όλα σέρνονται. Το μισό επεισόδιο με την τρέλα και την εμμονή της Μελίτας και το άλλο μισό με το δράμα της Νταίζης και την ''προδοσία'' που έφαγε από το Χρήστο. Οι υπόλοιποι κομπάρσοι, ούτε καν υποστηρικτικοί ρόλοι δεν είναι, μοιάζουν με το χορό σε αρχαίο δράμα που δε συμμετέχει ενεργά, απλά σχολιάζει τα τεκταινόμενα, έτσι κατάντησαν σχεδόν οι υπόλοιποι χαρακτήρες. Όσο για τον έρωτα της Μελίτας δε νομίζω ότι υπάρχει τηλεθεατής που να αμφιβάλλει πλέον ότι δεν αγάπησε πραγματικά το Στέφανο. Αυτό φάνηκε από την εποχή που τον έδιωχνε όταν ήταν μόνος του και τον διεκδικούσε όταν ήταν με άλλη, είτε με την Εύα, είτε με την Εριέττα. Απλώς αυτό εντάθηκε περισσότερο που είδε ότι τελείωσε οριστικά αυτή η σχέση και στο μυαλό της ο υποτιθέμενος έρωτας πήρε άλλες διαστάσεις σε σημείο να μην έχει πλέον συναίσθηση της πραγματικότητας. Και με το Μάνο το ίδιο συνέβαινε, μόνο που τότε δεν ήταν τρελή, ήταν απλά κατίνα. Τώρα είναι ολοφάνερο πόσος χρόνος σπαταλήθηκε με τον απόλυτο και οι γράφοντες πάνε να σώσουν ό,τι σώζεται αν και κατά τη γνώμη μου το έργο τους έχει γίνει κάρβουνο από όπου και να το πιάσεις.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Οκτ 24, 2011 9:14 pm

Τι να σου κανω ΚαρΜικ εισαι γκαντεμω ,επεσες πραγματικα στο χειροτερο επεισοδιο!!!Δεν πειραζει ομως αρκει που το ειδες και ξανασχολιασες!!
Μετριο το ψηφισα σημερα,επιεικως μετριο!Και αυτο γιατι μου αρεσαν καποια σημεια.
Θεωρω οτι πολυ καλα κανουν και ασχολουνται με την Μελιτα.Μας την παρουσιαζουν σαν εναν αρρωστο ανθρωπο.Αν λοιπον ο Στεφανος ,ο Λουκας και η Νορα αδιαφορουσαν δεν θα ηταν αυτοι που ειναι,δεν θα ηταν αυτοι που αγαπησα.Οχι για να μην λενε καποιοι κακοπροαιρετοι για την παρεα και οτι δεν νοιαζονται για αλλους ,εκτος απ τους φιλους τους.Ειναι ψυχαρες και η Νορα και ο Λουκας!
Τι να πω για τον ερμο τον Στεφανο;;Αυτο το γιατι μου το κανεις κοριτσι μου,εκρυβε τοση απογνωση,σαν να μην αντεχει πια ολη αυτην την κατασταση.Εχει την Μελιτα που πραγματικα εχει ξεφυγει,η πρωτη της σκεψη πια ειναι πως θα κανει περισσοτερο κακο στην Εριεττα και δευτερος ερχεται ο Στεφανος,την οποια Μελιτα αγαπησε καποτε και απ την αλλη την Εριεττα αυτη που τωρα ειναι ερωτευμενος και που καταστρεφεται εξαιτιας της πρωην!
Ειλικρινα ουτε ψυλλος στον κορφο του!
Η μελ τον πλησιαζε και αυτος απο ενα σημειο και μετα εκανε βηματα προς τα πισω!Πωωωωωωωωωωωωωωω τραγικο ειναι αυτο!Και της ελεγε συνεχεια ναι και πηγαινε με τα νερα της,γιατι την φοβηθηκε το ματι του.
Ομως παρ ολα αυτα ενδιαφερθηκε και ετρεξε στην Νορα και τον Λουκα για να βρουνε λυση.Και τα Λουκονορακια μου μεσα στην ανησυχια γι αυτην που εβαλε την αδελφη τους στην φυλακη.Γιατι καταλαβαινουν οτι ειναι αρρωστη η γυναικα και μια αρρωστη ψυχικα θελει βοηθεια!
Θα συμφωνησω με ολες σας ομως οτι αρκετα ρε παιδια το εμπεδωσαμε οτι η Μελ δεν ειναι καλα,φτανει!

Η καημενη η Αμαλια τα ειδε ολα!Αυτη ηταν και η χειροτερη στιγμη της Μελιτας,το πως μιλησε δηλ στην Αμαλια.Και η πλακα ειναι οτι δεν ακουει τιποτα,μονο λεει και ξαναλεει τα ιδια.
Τον Ρουσο ουτε που να τον φτυσω πια,σκετη λερα ειναι.
Α κατι που θυμηθηκα.Ο Λουκας αν πηγαινε το γραμμα της Μελιτας προς την Εριεττα στην αστυνομια,δεν θα βοηθαγε την αδελφη του;;Δηλ αυτο δεν θα εδειχνε οτι δεν ειναι καλα η γυναικα;;
Μου αρεσε παααααρα πολυ η Εριεττα.Φυσικα και δεν ειναι σε θεση να σκεφτει την Μελιτα και δικαιως ηταν αγανακτισμενη.Αλλα και παλι ειπε το καλυτερο στον Λουκα:οτι αν στραβωσει πολυ το πραγμα ,εγω απο μονη μου θα πω στον Στεφανο να φυγει! : respect :

Το καλυτερο στο επ ηταν ο Νικολας!!Μου αρεσε τοσο πολυ οταν ειπε στον Ρουσο οτι η λογικη του πηγε εκει που πηγε η τιμιοτητα του!Καποιος αλλος θα δεχοταν αυτα που του εδωσε ,το μεριδιο του δηλ,αλλα αυτος τα θελει ολα για να τα μοιραστει με την Νταιζη,με ποια ;;;με την Νταιζη!!Μπραβο Νικολα μου,γιατι δεν ειμαστε καλοι επιλεκτικα.Ειμαστε σωστοι και καλοι ,παντα και με ολους,ασχετα τι ειναι οι αλλοι!Και σιγουρα ειναι απ τους λιγους ηρωες που δεν χρειαζονται βοηθεια σαν αυτην που του εδινε σημερα η Δαφνη.Μπορει απο μονος του να κανει το καλυτερο ,γιατι σιγουρα χαζος δεν ειναι!

Να σημειωσω αυτο που ειπε η Αμαλια στον Ρουσο: αν κανει κακο στον εαυτο της ή σε αλλον το παιδι μου,θα σε σκοτωσω Ρουσο!
Επισης πολλα ++++++++++ στην Μαριλια!Υπεροχο που αυτη θα ειναι τελικα η αιτια και θα τα ξαναβρουνε Ευα και Λευτερης!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Οκτ 24, 2011 9:21 pm

JESSIE έγραψε: Το εκνευριστικό όμως είναι να τη βλέπουμε τόσο πολύ σε κάθε επεισόδιο, που καταντά εντελώς κουραστικό πιά, ούτε η τρέλλα του Αγγελου στη Βέρα δεν χρειάστηκε τόση έκθεση για να γίνει πιστευτή, εδώ κυριολεκτικά μας ταλαιπωρούν, έχει περάσει τα όρια της υπερβολής η υπερέκθεση της Μελίτας σε μερικά επεισόδια, το σημερινό ίσως ήταν το πιό ενδεικτικό....

jessie μου θα προσπαθήσω να το πω όσο πιο κομψά γίνεται για να μη θίξω κανέναν, αλλά ο Άγγελος στη Βέρα δεν χρειαζόταν πολλές σκηνές για να μας πείσει για την τρελλα του. Και μία ακόμα έφτανε. Άλλοι πάλι και μισή σεζόν επεισόδια να (γ)ραφτούν πάνω τους δεν πείθουν.
Το πιο ανησυχητικό για μένα δεν είναι καν το ότι η Μελίτα εμφανιζόταν ή ήταν το θέμα στα 40 από τα 45 λεπτά του αποψινού άθλιου επεισοδίου, αλλά η σοβαρή πιθανότητα τα όσα ειπώθηκαν για αυτήν απόψε να αποτελούν την εκδοχή που θα υιοθετηθεί από δω και πέρα. Κρατάω ακόμα μια ελπίδα λόγω των όσων θα συμβούν στο επεισόδιο της 28ης.
Speaking of which, αγαπητή Καρ-μικ, περιμενουμε ανυπερθέτως σονάτα. Και καλού-κακού, μην παίξεις τζόκερ αυτές τις μέρες lmao (Καλή μου, από όλα τα επεισόδια, το αποψινό βρήκες να δεις;;; )
Ευχαριστώ τις συμφορουμίτισσες nefelik και clarabelle που μπήκαν στον κόπο να λύσουν τις απορίες μου. Και οι δύο συμφωνείτε ότι ένα ντεπόν δεν αρκεί. Θα πάρω το maximum και βλέπουμε (όντως το χρειάστηκα!).
alex μου, μην ανησυχείς, μια χαρά βοήθησες κι εσύ να βρω απάντηση στις απορίες μου. lol!
Υ.Γ. ΣΨ, πολύ σωστά κάνεις και το επισημαίνεις, εγώ παρασύρθηκα από το γεγονός ότι δεν αντέχει σε σοβαρή κριτική το αποψινό επεισόδιο και το ξέχασα. Είναι δυνατόν ο Λουκάς, διαπρεπής δικηγόρος και αδερφός της κατηγορούμενης, να αφήνει ένα πειστήριο ενδεικτικό του ποιού και της κατάστασης εκείνης που οδήγησε την Εριέττα στη φυλακή, στη μητέρα της; wall
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 594 - Ημερομηνία 24-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Οκτ 24, 2011 9:23 pm

Σημερα θα ξεκινησω απο τα καλα...Ποσο ειδαμε τη Νταιζη;;;;;;;;Ελαχιστα!!!!!! yey Και ειπε και το κορυφαιο...''Εχει φυγει ο Χρηστος δεν τον νιωθω πια...'' lmao Οκ αν τον αγαπουσε κιολας μπορει και να μην μου φαινοταν τοσο αστειο...Τη Στελλα θα την αφησω ασχολιαστη διοτι απαξιω... Siga...

Μου αρεσε παρα πολυ η σκηνη με τη κοριτσοπαρεα και γελασα εκει που ειπε η Νορα ''ξερουμε καποιον που να ξερει καποιον που ηταν εκει;;;''... lmao
Βρε Ευακι χαλαρωσε λιγο...Ποιος της ειπε να βαλει πανω απο ολα τον Λευτερη;;;Καπου εκει γυρω θελει να ειναι ο χριστιανος...Και τωρα που ειπα Λευτερης...Η σκηνη του με τη Δαφνη μου αρεσε...Αν και λιγο πρηχτης ειναι η Δαφνουλα... sisi Η σκηνη του με τη Μαριλια πολυ καλη...Πολυ τη χαρηκα τη Μαριλια που νοιαζεται για την Ευα...

Η σκηνες με την Εριεττα επισης καλες...Ειδικα αυτη με τον Λουκα...Πολυ καλη η Λαμπου...Φανηκε οτι πια δεν αντεχει...Το γραμμα τραγικο!!!! Ee?

Και η σκηνη του Στεφανου στο σπιτι Νορας και Λουκα...Ηταν ωραια σκηνη και χαρηκα την Νορα που ανησυχησε και δεν ηθελε να το πιστεψει για τη κατασταση της Μελιτας...Ετσι κανουν οσοι πραγματικοι φιλοι Μελιτονιο... Siga... Γιατι παρα τα οσα τους εχει κανει και η Νορα και ο Λουκας ανησυχουν και αυτο ειναι προς τιμην τους!!!!

Τον Νικολα λυπηθηκα σημερα!!!Βρε Δαφνουλα λιγη εμψυχωση λεμε!!!Τον κακομοιρο μονο στη μουρη δεν του το πεταξε οτι ηταν αχρηστος... sisi

Οι σκηνες της Μελιτας ηταν οντως πολλες...Δεν με χαλασε πολυ γιατι ειδαμε αρκετα τη Πεφανη που ηταν εξαιρετικη(παρα πολυ λυπηθηκα την Αμαλια!! Snif )...Επισης η σκηνη με τον Στεφανο ηταν καλη...Η Μελιτα εχει σαλταρει οντως και το υφος του Στεφανου το σχεδον τρομαγμενο ηταν πολυ καλο!!!!!Και η Παπα νομιζω οτι ανταπεξερχεται αξιοπρεπως στον ρολο της τρελης...


Υ.Γ4...Χρηστακη...Πατρα?και δεν περασες να πιουμε εναν καφε?

Νελη τι ειναι αυτα;;;;Παλι καλα να λες που η Νταιζαρα δεν τον αισθανεται τον Χρηστακη γιατι αλλιως την ειχες ελαιοχρωματισει!!!!! Threat

Υ.Γ.1 Καλα ο Ρουσσος ο,τι να ΄ναι!!!Λεει καλα ενα κολλημα εχει με τον Στεφανο σαν να εχει κολλημα με τον Ρουβα ενα πραγμα!!! imarton Δεν μας ανησυχουν οι αφισες στο δωματιο της χριστιανε μου που εχει γινει ψυχακιας μας ανησυχει!!!

Υ.Γ.2 Η Στελλα λεει δεν υπαρχει ανθρωπος που θα ριξει τη Νταιζη...Αν θες να ξερεις αν δεν ηταν η Νορα τωρα θα τον κλαιγαμε τον Λουκακο!!!Και συγγνωμη δεν ειναι ριξιμο που δυο ολοκληρα χρονια η Νταιζη εκανε baby-sitting στον Αρη και στο τελος πηρε μονο ενα σπιτι(απο τον Λουκα μονο sisi );;;;

Σοφια και Νελη πολυ ωραιοι οι σχολιασμοι σας!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης