Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

+23
taradoula
dm10811
kapetanissa
nadiap
fantina
alex1
Nora&Loukas
ΣΨ1
fay66
roria
doctor
filizza
sarita
fay
nefelik
aggeliki
Lisa Nova
gxnel
kmar
JESSIE
evanna
evaki16
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap50%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 50% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 38
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Δεκ 05, 2011 11:00 pm

Nora&Loukas έγραψε:.................................................................

Έλπίζω το όνομα που έλεγαν ότι θα γραφτεί στο απουσιολόγιο να μην είναι της Νταίζης.

Ωχ Παναγιά μου !!!!!Λες;;;
Λογικά του Λευτέρη θα πρέπει να δούμε , αν και το τελευταίο διάστημα παρακολουθούμε τη λογική του παραλόγου!!


fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Δεκ 05, 2011 11:01 pm

Ψήφισα πολύ καλό!!!!!!

Αραβαντινός-Λουκάς-Εριέττα:Στο πρωτελευταίο επεισόδιο,επιτέλους είδαμε την Εριέττα με τον Λουκά,να συναντούν τον πατέρα τους!δεν ειπώθηκε κάτι καινούργιο,μονο οτι η Αντιγόνη ήταν ο εγκέφαλος στην σπείρα!!!!απίστευτο μου φαίνεται.Αλλά απο την στιγμή που μάθαμε οτι ο Λύτρας την κορόιδευε,την χρησιμοποιούσε!!!!Ήταν περισσότερο αχόρταγος απο τους άλλους;;;;;;;;;;;και αυτό ήταν το λάθος στην τελική!!!!!!απλά η παράνομη αυτή σχέση,ήταν το εναυσμα για να "πεθάνει"ο Αραβαντινός!!!
Αλλά ας μείνω στην σκηνή!!!!
Περίμενα την Εριέττα να είναι πιο ΣΤΑΣΙΜΗ αλλά η συγκίνηση της και το βήμα που έκανε προς τον πατέρα της,έδειξε την ευαισθησία της,και στοιχεία απο το χαρακτήρα της!!!!!!Δεν λέω οτι ο Λουκάς,δεν συγκινήθηκε και δεν είναι ευαίσθητος,εξαλλου ο καθε άνθρωπος αντιδράει τελείως διαφορετικά!!!!!δεν υπήρξε επαφή σωματική του Αραβαντινού με τα παιδιά του,και είναι απόλυτα κατανοητό!σίγουρα αυτό θα τον έδενε περισσότερο.
Τελικά ο Αραβαντινός όντως είναι ένας άνθρωπος που πέρασε πολλά,και έμεινε μόνος.Μακρυα απο τα παιδιά του,γιατί απλά κάποιοι αποφάσισαν οτι έπρεπε να βγει απο την μέση.Με τα όποια λάθοι και να είχε κάνει η παλιοπαρέα είχε κρύο αίμα και κατέστρεψε μια ζωή,και φυσικά στέρησε τον πατέρα απο τα παιδιά του!!!!!!!
Η αντίδραση του Λουκά,ήταν επίσης κατανοητή,αλλά η Νόρα με το καθαρό μυαλό,είπε τα πράγματα όπως είναι!!!!!!!Ο Αραβαντινός μάθαινε για τα παιδιά του,και κυριως για τον Λουκά που ήταν πολύ μακρυα του.Και φυσικά είχε συμμετοχή στην εξαφάνιση του συζήγου της κόρης του!!!!!!!!
Η ουσία είναι οτι ο Λουκάς και η Εριέττα έμαθαν απο πρώτο χέρι τι πραγματικά συνέβη,και πάνω απο όλα άκουσαν πως πέρασε τόσα χρόνια ο πατέρας τους σε μια φυλακή!!!!!Θα τονίσω σε αυτό το σημείο οτι ο Αραβαντινός δεν χρησιμοποίησε την ίδια έκφραση μπροστα στην κόρη του,ότι ο παππούς της τον είχε φυλακίσει.Μου φάνηκε οτι χρησιμοποίησε πιο ήπια έκφραση μπροστά της.Και για τελευταίο αφήνω τα στοιχεία που παρέδωσε στον γιο του,που αθωώνουν τον Ρούσσο!!!!μόνο και μόνο γιατί βοήθησε τα παιδιά του.Απλά έπρεπε να πάρει ένα μάθημα,και στην τελική αυτό το μάθημα το έδωσε ο Λουκάς στον Πέτρο,και οχι ο Αραβαντινός!!!!!!
Ενώ στην Αντιγόνη κανένας οικτος!!!!!!

Στέφανος:Επισκέφθηκε την μάνα του,για τον απολογισμό!!!τα ξέρει πια όλα και όπως της είπε τιμωρείτε πληρώνει,αλλά φυσικά και δεν μπορεί να αλλάξει οτι είναι η μάνα του!!!!αλλά όχι οτι και η Νταίζη πληρώνει άδικα.Προειδοποία βρε Στεφ!!!!! lmao μου ήρθε λίγο ξαφνικό.

Λουκάς-Ρούσσος:Σύντομη η σκηνή τους,αλλά η κορυφαία!!!!πρώτα : respect : στον κ.Κατρανίδη,για μια ακόμη φορά εξαιρετικός!!!!!!Ηττήθηκε κατα κράτος απο τον Λουκά,και ηττήθηκε απο την δικαιοσύνη του!!για αυτό που τον κατηγορήσε εξ αρχής!!!!το βλέμμα του Πέτρου τα έλεγε όλα.
Αλλά έτσι είναι ο Λουκάς ποτέ δεν θα έβαζε ένα αθώο φυλακή,μπορεί να υπερασπίστηκε ενόχους,και αναφέρομαι στην περίπτωση της Αντιγόνης αλλά πίστευε στην αθωώτητα της,και φυσικά δεν είχε ξεχάσει τότε τι είχε κάνει στην Εύα,αλλά όπως και τώρα δεν θα την έβαζε φυλακή για κάτι που πίστευε οτι δεν είχε κάνει!!!!!!
Σηκώθηκε ο Ρούσσος και του έδωσε το "θρόνο"του,που για αυτό τον θρόνο έκανε εγκλήματα,και φυσικά για να τον κρατήσει έφτασε σε σημείο να πολεμήσει με σάπια όπλα τον Λουκά,γιατί εκείνον η θέση του,η καρέκλα του τον τύφλωσε.Όπως είπε στην Αμαλία.Και φυσικά για χάρη της χρησιμοποίησε το ίδιο του το παιδί,ακόμη και την Μελ θυσίασε,μόνο που η τελευταία θυσία,έγινε η τιμωρία του!!!!!!!Αυτό είναι δικαιοσύνη όπως και ο ιδιος το είπε.

Αμαλία:Υπέροχη η Αμαλία,και πραγματικα την λυπάμαι.Μια αγκαλιά στον Λουκά και ένα ευχαριστώ,ήταν το λιγότερο που μπορούσε να κάνει αλλά το έκανε!!!!!πηγε ξανά και ο Λουκάς δεν υπήρξε δίκαιος απέναντι στον Ρούσσο μόνο,αλλά βοήθησε μια γυναίκα να πάρει δύναμη για ότι επακολουθήσει.Γιατι έχει και μια κόρη όπου ώρα σε ώρα θα καταρρεύσει.Και θα το τραβήξει μόνη της!!!!!

Εύα:Αυτό σίγουρα θα μπορούσαν να το αποφύγουν.Όχι απλά θα παραστεί στον γάμο της Νταίζης αλλά βοηθάει και στις ετοιμασίες.ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΥΡΟ.
Εγω θα ήμουν ικανοποιημένος απόλυτα αν της έλεγε να ευτηχήσετε όσο γίνεται αυτό,αλλά εγω δεν μπορώ να παραστώ.Αλλά εντάξει μεγάλη ψυχή η Εύα τελικά!!!!

Πολύ καλό το σημερινό,αυριο γάμο έχουμε μόνο που η Αντιγόνη δεν θα τραγουδήσει:



alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Δεκ 05, 2011 11:01 pm

Nora&Loukas έγραψε:Έλπίζω το όνομα που έλεγαν ότι θα γραφτεί στο απουσιολόγιο να μην είναι της Νταίζης.
Αυτό το είχαμε ξεχάσει! Κι επειδή η μητέρα του Λουκά και της Εριέττας, που υποθέταμε, δεν βλέπω να είναι, ούτε η Ρεγγίνα, φοβάμαι ότι είναι πολύ πιθανό να είναι της Νταίζης... Ή και της Μελίτας βέβαια... Έχει κανείς καμιά ιδέα πότε και αν θα τη δούμε αυτή τη σκηνή;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Δεκ 05, 2011 11:07 pm

sarita έγραψε:στα γρηγορα μιας και ο πονος του στομαχιου μου φτανει ταβανι.

Εξαιρετικη σκηνη η συναντηση του αραβαντινου με τα παιδια του.Βεβαια το ειδα λιγακι σαν "ηρθα να καθαρισω το ονομα μου και φευγω."
Ο αραβαντινος εδωσε εξηγησεις αλλα την ιδια ωρα ετοιμαστηκε να φυγει χωρις να ακουσει τα συναισθηματα των παιδιων του.
Ειδα την εριεττα να κανει κινηση και μου φανηκε σαν να ηθελε να τον αγκαλιασει αλλα με τον τροπο του ο αραβαντινος κρατησε αποστασεις.
Θα μπορουσε να μεινει λιγο παραπανω.Ειχε οτι ειχε να πει να εξωτερικευσει τα συναισθηματα του αλλα στην εριεττα και στον λουκα δεν αφησε αυτο το δικαιωμα.Η εγω το εχω δει μαλλον απο λαθος σκοπια.

Επομενη σκηνη που μου αρεσε ερμηνευτικα ηταν λουκας-ρουσσος.

"Μυριζει παρανομιλα".Ερωτω η χαζη τοσο καιρο που δουλευε εκει δεν του μυριζε?Η απλα εβαζε otrivin στη μυτη γιατι ετσι τον συνεφερε τον λουκα?

Αλλη σκηνη αλλη σκηνη.

Α ναι εξαιρετικος ο παναγιωτης με τον λουκα.

Ο καθε πικραμενος θα γελουσε με το "δως μου ενα δανειο παναγη μια νυχτα ευτυχιας και βαλε επιτοκιο αιωνια κατοικια".

Ολοι λυπομαστε την νταιζη.Ολοι να τρεξουμε για την νταιζη.

Και καλα η στελλα ειναι λαλημενη.

Οι αλλοι?

Και η νταιζη που απαιτησε να ειναι η παρεα εκει για να νιωσει πως θα ηταν μια φορα αν γυριζε η μπιλια αλλιως?

Κοριτσακι μου την φιλια και την συμμετοχη στη χαρα σου δεν την απαιτεις,την κερδιζεις.

Αλλα τετοια χαιβανια που ειναι τα παιδια και τα κανεις οτι θελεις μπραβο σου.

Εχει καταντησει εμετικο πια αυτο το αλλοθι της "απονης ζωης με πεταξες στου δρομου την ακρη με αδικησες."

Καλως η κακως η νταιζη μπορει να μην μεγαλωσε καλα αλλα ελεος πια την προσωπικοτητα σου απο ενα σημειο και μετα μπορεις να την διαμορφωσεις μονη σου.

Ξερω καποια παιδια που μεγαλωσαν μεσα στην κακοποιηση κι ομως εγιναν μορφωμενοι και πανω απο ολα καλα παιδια.

Η νταιζη για μενα ηταν σαπια απο καλουπι.Απο τοτε που γεννηθηκε.

Πατησε τους παντες προκειμενου να πραγματοποιησει τις φιλοδοξιες της.

Και καποιοι απο αυτοι θα της σταθουν στη χαρα της.

Η ευα που πηγε τρεις φορες να χασει τη ζωη της και τη ζωη του παιδιου της.

Η δαφνη με τον νικολα που τους εξορισε απο το σπιτι περιπαιζοντας τους για αρκετο καιρο σαν κυρια μπελλου.

Τον στεφανο που πηγε να τον αφησει χωρις παιδι και τον αφησε και χωρις περιουσια.

Τον λευτερη που τον απειλουσε για το dvd οτι θα το βγαλει στη φορα.

Γιατι ρε παιδια δεν φωναξαμε και τον οδυσσεα στη χαρα της?Κριμα ειναι να λειπει κι αυτος τοσα καλα του εχει κανει κι εκεινου.

Κι ομως ολα ξεχνιουνται στον βωμο της αγαπης και του ερωτα.

Αν ειναι ετσι ρε παιδια και η αντιγονη απο ερωτα εκανε οτι εκανε.

Και η ευα που την σταυρωναν απο ερωτα εκανε οτι εκανε.

Γιατι δηλαδη μονο η νταιζη πρεπει να δικαιολογειται?

Και συγνωμη κιολας ποιος ερωτας εδω που τα λεμε?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε για να παντρευτει τον λουκα?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε για να παντρευτει τον μπελλο?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε οταν ηταν στην φυλακη και παζαρευε την ελευθερια του προκειμενου να κερδισει περισσοτερα χρηματα?

Ο ερωτας που σημαδευε με οπλο μονο και μονο επειδη της στερησε τα διαμαντια και τα χρηματα?

Αυτο ειναι ερωτας?Αυτο?Ετσι μια χαρα ξερω να αγαπαω κι εγω.Τετοιοι ερωτες να μου λειπουν δεν τους χρειαζομαι.

Κριμα μια σειρα με προοπτικες να καταληγει ετσι.

Θυμαμαι πρωτο κυκλο και δεν ηθελα να περασει η μερα που θα φτασει το τελευταιο επεισοδιο και τωρα προτελευταιο και εγω αυριο προτιμησα να παω για καφε γιατι δυστυχως αλλες γελοιοτητες δεν σηκωνει το στομαχι μου.

Δεν ειναι τυχαιο που ενω ημουνα μια χαρα προς το τελος με το εγκωμιο που πλεξαμε για την νταιζη διπλωθηκε το στομαχι μου.Ακομα κι αυτο παραπονεθηκε και δεν αντεξε.

Παντως για ενα πραγμα θελω να τους πω μπραβο.Για αυτο:




Καταφεραν το τραγουδι τους να ειναι οιωνος της εξελιξης της σειρας.

Κριμα ειλικρινα γιατι θα μπορουσαν να κλεισουν τον κυκλο τους με μια σειρα που πιθανον να γινοταν καλυτερη και απο τη βερα.Αν και δυσκολο αλλα τουλαχιστον θα μπορουσε να την πολεμησει ισαξια και να πω "ναι η τελευταια τους σειρα ηταν συγκλονιστικη κριμα που δεν θα γραψουν αλλη."

Και τωρα λεω "ευτυχως που αποσυρονται να γλυτωσουν τα ματια και τα αυτια μου"

Και αλλο ενα ταλεντο ειχαν:

καταφεραν τον θαυμασμο μου για αυτη τη σειρα να τον μετατρεψουν σε αηδια και ντροπη.

Συγνωμη για το ξεσπασμα αλλα ποσα να αντεξω κι εγω με αυτα που βλεπω?

Φιλια σε ολες.


ΑΑΑΑΑ

ΥΓ1:Για αλλη μια φορα εξαιρετικη η κυρια παπαδημητριου δεν εχω λογια πια για αυτη τη γυναικα.Γιατι αμα εχεις ταλεντο εχεις και το δειχνεις μονο με το βλεμμα.

ΥΓ2:Τελικα τη δικαιοσυνη αυτης της σειρας μονο με μια φραση μπορω να την χαρακτηρισω:

"Τα δικα μας δικα σας και τα δικα σας δικα σας"

Κι οποιος καταλαβε καταλαβε.

oscar Δικό σου με όλη μου την καρδιά για όλα τα παραπάνω. Αλλά βρε κορίτσι μου, τι το ήθελες το τραγουδάκι; Ίσως είναι ανόητο αλλά με το που το άκουσα συγκινήθηκα. Μου θύμισε τα παλιά Μυστικά μια που πάντα από εδώ κι εμπρός θα το συνδέω μ' αυτά και θα σκέφτομαι ότι όντως ήταν προφητικό. Σκόνη στον άνεμο την κατάντησαν αυτή τη σειρά που θα μπορούσε να τις ξεπεράσει όλες τις προηγούμενες. Σκέφτομαι τι θα μπορούσαν να είχαν κάνει και δεν το έκαναν. Τώρα είναι πολύ αργά αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν το έχουν αντιληφθεί. Μιλάνε για επιτυχία και πατάνε πάνω στον πρώτο και το δεύτερο κύκλο για να το υποστηρίξουν αυτό. Ξέρουμε καλά τι ακολούθησε.
Ήμουνα θυμωμένη με αυτό το κατάντημα και τώρα άκουσα κι αυτό και με αποτέλειωσε. Τελικά μερικές είμαστε αθεράπευτα ρομαντικές. Τελείως εκτός εποχής.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από sarita Δευ Δεκ 05, 2011 11:23 pm

fay έγραψε:
sarita έγραψε:στα γρηγορα μιας και ο πονος του στομαχιου μου φτανει ταβανι.

Εξαιρετικη σκηνη η συναντηση του αραβαντινου με τα παιδια του.Βεβαια το ειδα λιγακι σαν "ηρθα να καθαρισω το ονομα μου και φευγω."
Ο αραβαντινος εδωσε εξηγησεις αλλα την ιδια ωρα ετοιμαστηκε να φυγει χωρις να ακουσει τα συναισθηματα των παιδιων του.
Ειδα την εριεττα να κανει κινηση και μου φανηκε σαν να ηθελε να τον αγκαλιασει αλλα με τον τροπο του ο αραβαντινος κρατησε αποστασεις.
Θα μπορουσε να μεινει λιγο παραπανω.Ειχε οτι ειχε να πει να εξωτερικευσει τα συναισθηματα του αλλα στην εριεττα και στον λουκα δεν αφησε αυτο το δικαιωμα.Η εγω το εχω δει μαλλον απο λαθος σκοπια.

Επομενη σκηνη που μου αρεσε ερμηνευτικα ηταν λουκας-ρουσσος.

"Μυριζει παρανομιλα".Ερωτω η χαζη τοσο καιρο που δουλευε εκει δεν του μυριζε?Η απλα εβαζε otrivin στη μυτη γιατι ετσι τον συνεφερε τον λουκα?

Αλλη σκηνη αλλη σκηνη.

Α ναι εξαιρετικος ο παναγιωτης με τον λουκα.

Ο καθε πικραμενος θα γελουσε με το "δως μου ενα δανειο παναγη μια νυχτα ευτυχιας και βαλε επιτοκιο αιωνια κατοικια".

Ολοι λυπομαστε την νταιζη.Ολοι να τρεξουμε για την νταιζη.

Και καλα η στελλα ειναι λαλημενη.

Οι αλλοι?

Και η νταιζη που απαιτησε να ειναι η παρεα εκει για να νιωσει πως θα ηταν μια φορα αν γυριζε η μπιλια αλλιως?

Κοριτσακι μου την φιλια και την συμμετοχη στη χαρα σου δεν την απαιτεις,την κερδιζεις.

Αλλα τετοια χαιβανια που ειναι τα παιδια και τα κανεις οτι θελεις μπραβο σου.

Εχει καταντησει εμετικο πια αυτο το αλλοθι της "απονης ζωης με πεταξες στου δρομου την ακρη με αδικησες."

Καλως η κακως η νταιζη μπορει να μην μεγαλωσε καλα αλλα ελεος πια την προσωπικοτητα σου απο ενα σημειο και μετα μπορεις να την διαμορφωσεις μονη σου.

Ξερω καποια παιδια που μεγαλωσαν μεσα στην κακοποιηση κι ομως εγιναν μορφωμενοι και πανω απο ολα καλα παιδια.

Η νταιζη για μενα ηταν σαπια απο καλουπι.Απο τοτε που γεννηθηκε.

Πατησε τους παντες προκειμενου να πραγματοποιησει τις φιλοδοξιες της.

Και καποιοι απο αυτοι θα της σταθουν στη χαρα της.

Η ευα που πηγε τρεις φορες να χασει τη ζωη της και τη ζωη του παιδιου της.

Η δαφνη με τον νικολα που τους εξορισε απο το σπιτι περιπαιζοντας τους για αρκετο καιρο σαν κυρια μπελλου.

Τον στεφανο που πηγε να τον αφησει χωρις παιδι και τον αφησε και χωρις περιουσια.

Τον λευτερη που τον απειλουσε για το dvd οτι θα το βγαλει στη φορα.

Γιατι ρε παιδια δεν φωναξαμε και τον οδυσσεα στη χαρα της?Κριμα ειναι να λειπει κι αυτος τοσα καλα του εχει κανει κι εκεινου.

Κι ομως ολα ξεχνιουνται στον βωμο της αγαπης και του ερωτα.

Αν ειναι ετσι ρε παιδια και η αντιγονη απο ερωτα εκανε οτι εκανε.

Και η ευα που την σταυρωναν απο ερωτα εκανε οτι εκανε.

Γιατι δηλαδη μονο η νταιζη πρεπει να δικαιολογειται?

Και συγνωμη κιολας ποιος ερωτας εδω που τα λεμε?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε για να παντρευτει τον λουκα?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε για να παντρευτει τον μπελλο?

Ο ερωτας που απαρνηθηκε οταν ηταν στην φυλακη και παζαρευε την ελευθερια του προκειμενου να κερδισει περισσοτερα χρηματα?

Ο ερωτας που σημαδευε με οπλο μονο και μονο επειδη της στερησε τα διαμαντια και τα χρηματα?

Αυτο ειναι ερωτας?Αυτο?Ετσι μια χαρα ξερω να αγαπαω κι εγω.Τετοιοι ερωτες να μου λειπουν δεν τους χρειαζομαι.

Κριμα μια σειρα με προοπτικες να καταληγει ετσι.

Θυμαμαι πρωτο κυκλο και δεν ηθελα να περασει η μερα που θα φτασει το τελευταιο επεισοδιο και τωρα προτελευταιο και εγω αυριο προτιμησα να παω για καφε γιατι δυστυχως αλλες γελοιοτητες δεν σηκωνει το στομαχι μου.

Δεν ειναι τυχαιο που ενω ημουνα μια χαρα προς το τελος με το εγκωμιο που πλεξαμε για την νταιζη διπλωθηκε το στομαχι μου.Ακομα κι αυτο παραπονεθηκε και δεν αντεξε.

Παντως για ενα πραγμα θελω να τους πω μπραβο.Για αυτο:




Καταφεραν το τραγουδι τους να ειναι οιωνος της εξελιξης της σειρας.

Κριμα ειλικρινα γιατι θα μπορουσαν να κλεισουν τον κυκλο τους με μια σειρα που πιθανον να γινοταν καλυτερη και απο τη βερα.Αν και δυσκολο αλλα τουλαχιστον θα μπορουσε να την πολεμησει ισαξια και να πω "ναι η τελευταια τους σειρα ηταν συγκλονιστικη κριμα που δεν θα γραψουν αλλη."

Και τωρα λεω "ευτυχως που αποσυρονται να γλυτωσουν τα ματια και τα αυτια μου"

Και αλλο ενα ταλεντο ειχαν:

καταφεραν τον θαυμασμο μου για αυτη τη σειρα να τον μετατρεψουν σε αηδια και ντροπη.

Συγνωμη για το ξεσπασμα αλλα ποσα να αντεξω κι εγω με αυτα που βλεπω?

Φιλια σε ολες.


ΑΑΑΑΑ

ΥΓ1:Για αλλη μια φορα εξαιρετικη η κυρια παπαδημητριου δεν εχω λογια πια για αυτη τη γυναικα.Γιατι αμα εχεις ταλεντο εχεις και το δειχνεις μονο με το βλεμμα.

ΥΓ2:Τελικα τη δικαιοσυνη αυτης της σειρας μονο με μια φραση μπορω να την χαρακτηρισω:

"Τα δικα μας δικα σας και τα δικα σας δικα σας"

Κι οποιος καταλαβε καταλαβε.

oscar Δικό σου με όλη μου την καρδιά για όλα τα παραπάνω. Αλλά βρε κορίτσι μου, τι το ήθελες το τραγουδάκι; Ίσως είναι ανόητο αλλά με το που το άκουσα συγκινήθηκα. Μου θύμισε τα παλιά Μυστικά μια που πάντα από εδώ κι εμπρός θα το συνδέω μ' αυτά και θα σκέφτομαι ότι όντως ήταν προφητικό. Σκόνη στον άνεμο την κατάντησαν αυτή τη σειρά που θα μπορούσε να τις ξεπεράσει όλες τις προηγούμενες. Σκέφτομαι τι θα μπορούσαν να είχαν κάνει και δεν το έκαναν. Τώρα είναι πολύ αργά αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν το έχουν αντιληφθεί. Μιλάνε για επιτυχία και πατάνε πάνω στον πρώτο και το δεύτερο κύκλο για να το υποστηρίξουν αυτό. Ξέρουμε καλά τι ακολούθησε.
Ήμουνα θυμωμένη με αυτό το κατάντημα και τώρα άκουσα κι αυτό και με αποτέλειωσε. Τελικά μερικές είμαστε αθεράπευτα ρομαντικές. Τελείως εκτός εποχής.


fay μου κι εγω συγκινηθηκα και μπορω να πω οτι αυτο με θυμωσε ακομα περισσοτερο.Θα μπορουσαν ακομα και με τον πρωταγωνιστη τους απων να δωσουν ωραια ιστορια αλλα δεν το εκαναν.Και μου προκαλει οργη ξεροντας οτι αυτο το τραγουδι θα με κανει να θυμαμαι τον πρωτο και τον δευτερο κυκλο με αγαπη και τον τριτο με απογοητευση.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το οσκαρακι ))
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Δεκ 05, 2011 11:27 pm

βρε ....αϊ σ'απερα .......(ιδιωμα του χωριου μου )
βρε ουστ .......
που η καπιταλα σκηνη και το τελος της σειρας ,εξαιρουμενης της τηλεταινιας θα ειναι ο γαμος και το στουκαρισμα της ωραιας του μπουζουκιου και του παλικαριου απο λαθος μπραβος .....
ουστ κοπροσκυλο, θα μου λερωσεις το πατωμα !
που θελει ολοι μαζι να χαρουνε στο γαμο της ....
που η μοιρα την αδικησε και θελει να την αγαπησουν ........αμα ξανακολησω εγω με σειρα θα κανω τρυπα στην μυτη και θα βαλω το σκουλαρικι χαρταετο της Νταιζης ......
ουστ παλιογατο με το ψηλοτακουνο ..........
καλε ο Ρουσσος που εχαθηκε και αφησε συξηλο το Λουκα στο γραφειο τροπαιο ...και θελει και εν καιρω κρισης να τα αλλαξει ολα .....το αποσμητικο χωρου να μην ξεχασει ......και αλληγοριες δεν δεχομαι ........
αμ το αλλο να μου λεει οτι ειναι δικαιος και οτι δεν θελει εναν αθωο στην φυλακη .....
εναν ερμο που τον εκανε κοσκινο ,γιατι η θυγατερα του πηρε ενα σιδερικο και αρχισε να ριχνει γκαβες μπας και γυρισει και το παλουκαρι στην αγκαλια της .....τον θυμομαστε ή μπα .....αλλα τη λεω η τρελη ..κομπαρσος ητανε !!!!!τριχες κατσαρες και ακατσαρωτες ,τις καναμε και περμαναντ !!!!!!
θα τραβηξω τα .................στηθεια μου και θα τα φτασω στο Βολο !
ουστ .....βρωμοκοτα που κουτσουλας οπου βρεις !!!!
και φυσικα για μια φορα ακομη μου απεδειξαν οτι το μ@@@νι (και συγνωμη δια την αθυροστομια μου ....αλλα η αντοχη εχει και ορια )σερνει καραβι, αλλα εδω μιλαμε για γαλερα ......αυτη η Αντιγονη με δυο κοιμοτανε ,ολους τους κουμανταριζε ?..
ουστ κι παλι ουστ
που απο γκραντε φιναλε και δικαιωση ηρωων και θεατων, βλεπω τα παραλογα και τα απιθανα του τσιρκου Μεγκρανο !

τοσο ασχημο επεισοδιο ,τοσο ανεπαρκεις δικαιολογιες ,μια αισθηση δικαιου που με κανει εξαλλη σαν την κριση και τις δικαιολογιες της καθε κυβερνησης και του καθε τεχνοφτιαχτη ,δεν περιμενα να δω στο τελος της σειρας .....
ολα στο βωμο ,θυσια σε ενα χαρακτηρα που η δομιση του ηταν σαν το εργοστασιο της Ρικομεξ (και ολοι θυμομαστε ποσα θυματα ειχε )

θα ηθελα να ειχα την αντοχη της clarabelle .........το χιουμος της rorias........την αναλυση της fay......αλλα ........τα εχασα στο δρομο

ουστ και παλι ουστ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Δεκ 05, 2011 11:36 pm

Clarabelle, lmao lmao lmao
Με άκουσε όλο το τετράγωνο!
Μπορεί το αποψινό επεισόδιο να ήταν κατ'εμέ ένα από τα χειρότερα της σειράς, αλλά για το φόρουμ είναι νομίζω μια από τις καλύτερες βραδιές, από τότε που εγινα μέλος. Μιλάμε για μεγάλα κέφια.
Χάρη σε σένα, αγαπητή μου, έφτασα να είμαι χαρούμενη ακόμα και για το γεγονός ότι δεν θα παντρευτούν ο Στέφανος με την Εριέττα! Φαντάσου με να ετοιμάζομαι να συγκινηθώ και να μου έρχεται φλασιά ο Βουτσάς με το ριγέ πιτζαμικό και τα φουντούκια υπό μάλης! Κι αν κρίνω από το γάμο της Εύας που θεωρητικά είναι η πρωταγωνίστρια, ο γάμος της Εριέττας μάλλον θα προσφερόταν ακόμα πιο πολύ για τέτοιες φλασιές.
Μόνο ο γαμος της Μπουζουκιέτας θα χαραχτεί στη μνήμη μας ανεξίτηλα. Όπως και ο παρομοίας διαχρονικότητος γάμος του Καραγκιόζη...
Υ.Γ. Αυτό με τον κάλο, αν δεν είχαν τελειώσει τα γυρίσματα, μπορεί και να το βλέπαμε. Σκέφτομαι όμως ότι η αιτία του χωρισμού ενδέχεται να είναι σαν τα αθωωτικά στοιχεία για το Ρούσσο. Να μας πουν δηλαδή ότι υπάρχει μια αιτία, αλλά να μην μας τη γνωστοποιήσουν. Να μας το κάνουν έτσι, σαν καψόνι για την αδιακρισία μας!
Filizza και jessie πολύ σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και ενθέρμως ανταποδίδω. Fantina μια χαρά το πήγες μη στενοχωριέσαι καθόλου.
Όσο για τη χιουμοριστική διάθεση, να δω αύριο τέτοια ώρα πόση από δαύτη θα μου έχει απομείνει...
Αγαπητή μου Clarabelle, τη συμπαράσταση που μου υποσχέθηκες (κι εγώ το έδεσα κόμπο sisi ) να την περιμένω από Τετάρτη μάλλον, ε; Αφού η αιτία είναι ο Ολυμπιακός, χαλάλι.
(περιμένουμε να μας μεταφέρεις και τίποτα συνθήματα της εξέδρας, όσα μεταφέρονται τουλάχιστον! )
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από nadiap Τρι Δεκ 06, 2011 12:07 am

Clarabelle έγραψε:

Παράπονο δεν έχω. Όλα μας τα ξεκαθάρισε ο Αραβαντινός. Το Ρούσσο δεν ήθελε να τον τιμωρήσει μόνο να τον ταρακουνήσει. Άλλωστε ο Ρούσσος μόνο το τέμπο έδινε στη γαλέρα φωνάζοντας ζωγράφιζε ζωγράφιζε. Αντίθετα την Αντιγόνη ήθελε να τη σακατέψει διότι εκείνη ήταν ο καπετάνιος και κρατούσε το μαστίγιο. Έκανα την εικόνα μάλλον δίπλα στον Αραβαντινό καθόταν ο Λύτρας και στον πίσω πάγκο ο Λαζαρίδης με το Χατζηβασιλείου. Το μόνο που δεν έχω ξεκάθαρο είναι ποιοί ήταν στα δεξιά κουπιά και ποιοί στα αριστερά αλλά μικρό το κακό. Όπως καταλάβατε η roria με κατέστρεψε.


Όταν είχα δει τη σκηνή στην οποία ο Αραβαντινός περιέγραφε σε Ρούσσο και Αντιγόνη πως ο Χατζηβασιλείου τον ανάγκαζε να ζωγραφίζει μου είχε έρθει στο μυαλό μια σκηνή από την ταινία Μπεν Χουρ, αυτή με τη γαλέρα και νόμιζα ότι δεν πάω καλά. Τώρα που βλέπω πως έκαναν κι άλλοι αυτοί τη σκέψη αισθάνομαι πολύ καλύτερα.

nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Δεκ 06, 2011 12:18 am

@ roria
Σ' ευχαριστώ πολύ. Όσο κι αν η Πολυάννα ήταν η αγαπημένη μου ηρωίδα δε μπορώ να παίξω το παιχνίδι της τώρα στο φινάλε. Ξενέρωσα, θύμωσα, απογοητεύτηκα. Αλλά θαύμασα και τη δική σου οπτική γωνία. Μακάρι να μη χρειαζόμαστε τόση αισιοδοξία για να τα βγάλουμε πέρα, εφόσον όμως τη διαθέτεις χρησιμοποίησέ τη όσο μπορείς.
@ Clarabelle
Δεν ξέρω από ποιον πήρε το χιούμορ του ο Λουκάς αλλά ευτυχώς εσύ δεν το πήρες από τον Αραβαντινό. Και πίστεψέ με είναι πολύ πιο δύσκολο να σχολιάζεις όσα σε έχουν εκνευρίσει με χιούμορ παρά με θυμό κι απογοήτευση όπως έκανα εγώ. Σε θαυμάζω κι εγώ με τη σειρά μου γιατί καταλαβαίνω ότι είσαι εξίσου για να μην πω περισσότερο θυμωμένη με αυτή την κατάντια κι όμως έχεις ακόμη το σθένος να το βλέπεις από την αστεία του πλευρά. Ειδικά να ξεπετάνε το γάμο της ηρωίδας σου για να σπρώξουν τη σιχαμένη δε θα είναι και τόσο ευχάριστο.
Υ.Γ. Όλους μας έπιασε το στομάχι μας σήμερα;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 06, 2011 12:40 am

fay έγραψε:@ roria
Σ' ευχαριστώ πολύ. Όσο κι αν η Πολυάννα ήταν η αγαπημένη μου ηρωίδα δε μπορώ να παίξω το παιχνίδι της τώρα στο φινάλε. Ξενέρωσα, θύμωσα, απογοητεύτηκα. Αλλά θαύμασα και τη δική σου οπτική γωνία. Μακάρι να μη χρειαζόμαστε τόση αισιοδοξία για να τα βγάλουμε πέρα, εφόσον όμως τη διαθέτεις χρησιμοποίησέ τη όσο μπορείς.
@ Clarabelle
Δεν ξέρω από ποιον πήρε το χιούμορ του ο Λουκάς αλλά ευτυχώς εσύ δεν το πήρες από τον Αραβαντινό. Και πίστεψέ με είναι πολύ πιο δύσκολο να σχολιάζεις όσα σε έχουν εκνευρίσει με χιούμορ παρά με θυμό κι απογοήτευση όπως έκανα εγώ. Σε θαυμάζω κι εγώ με τη σειρά μου γιατί καταλαβαίνω ότι είσαι εξίσου για να μην πω περισσότερο θυμωμένη με αυτή την κατάντια κι όμως έχεις ακόμη το σθένος να το βλέπεις από την αστεία του πλευρά. Ειδικά να ξεπετάνε το γάμο της ηρωίδας σου για να σπρώξουν τη σιχαμένη δε θα είναι και τόσο ευχάριστο.
Υ.Γ. Όλους μας έπιασε το στομάχι μας σήμερα;


Είμαι πράγματι πολύ θυμωμένη αλλά όχι με τη σειρά με τον εαυτό μου. Θυμώνω που έμεινα να παρακολουθώ κάτι που δεν έχει πια την παραμικρή συνέπεια και λογική. Εδώ και λίγο καιρό το κάνω για τα μέλη που τίμησαν το φόρουμ με τη συμμετοχή τους και θα μείνω εδώ μέχρι το τέλος οπότε το γέλιο είναι ένας τρόπος να παλέψω την απογοήτευση
Καλή καρδιά Η αλήθεια είναι οτι αυτό που εκείνοι αποκαλούν δικαιοσύνη είναι ότι συχαίνομαι σ αυτή τη ζωή αλλά δικοί τους οι ήρωες δικές τους και οι αποφάσεις. Οπότε ναι κάποιες στομαχικές διαταραχές δεν τις αποφεύγω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Δεκ 06, 2011 1:21 am

fay έγραψε:
Υ.Γ. Όλους μας έπιασε το στομάχι μας σήμερα;

Ναι.
Αρχίζω από δω, γιατί από κάπου πρέπει να αρχίσω κι εγώ...
Σαφώς και με έπιασε το στομάχι μου.

Κοίτα να δεις τι γίνεται... σήμερα γυρίζω από κηδεία. Τώρα είδα το επεισόδιο, αφού είχα διαβάσει πρώτα τους μισούς σχολιασμούς. Και είμαι και λίγο χειρουργημένη, και ακόμα έχω μια δυσχέρεια στο γέλιο και με διαλύσατε πάλι, ειδικά roria και Clarabelle.... lmao (ας γελάσω με εμοτικόν, γιατί το κανονικό με δυσκολεύει λέμε...)
Παίζοντας το παιχνίδι, στο οποίο κι εγώ fay μου έχω μια δυσκολία, θα έλεγα ότι ευτυχώς που είμαι με αναρρωτική, και δεν χρειάζεται να ανησυχώ για το πότε θα κοιμηθώ και πώς θα πάω στη δουλειά...
Εδώ μάλλον μου τελειώνει.
Αλλά, αν μπορούσα να γελάσω με την άνεσή μου, μάλλον θα είχα κυλιστεί χάμω σήμερις, αν και περισσότερο στο πλαίσιο του τεράστιου νευρικού γέλιου που ανέφερε η jessie...

Παρακολουθούμε λοιπόν το τέλος των Μυστικών της Νταίζης! lmao
Καλά, όταν άκουσα και το "άδικα" απ' τον Στέφανο έμπηξα τα νύχια στον καναπέ, μη δώσω κάνα σάλτο απ' το μπαλκόνι!
Βέβαια, μου είχαν πρώτα λυθεί κάαααααθε είδους απορίες με τις εξηγήσεις του φαντομά, οπότε οκ...
Έλιωσα κι απ' τη συγκίνηση με Λουκά και Ρούσσο, ειδικά με την μεγαλόσχημη και πολυθρονάτη χειρονομία του τελευταίου, που αν είχε και το ελάχιστον τσίπας πάνω του, θα έπρεπε να πάει γραμμή να παραδοθεί για τον φόνο...

Α, όσο για την περιβόητη σκηνή του κάτεργου... τον έχετε τον Ρούσσο με δερμάτινη μπροστέλα και ταμπούρλο, έτσι?! Νομίζω θα φορεθεί πολύ φέτος. Τις Απόκριες. Αν και, εγώ λέω να ντυθώ "Αραβαντινός στη γαλέρα". Μεγάλη επιτυχία.

Αυτό δε που με συνεπήρε, ήταν οι γύρες της Στέλλας για να τους "πείσει" όλους να μετάσχουν στο γάμο του αιώνα. Μέχρι που έπεισε κι εμένα! Φαντάσου! Θα συμβάλλω κι εγώ! Απλά, επειδή δεν είμαι κρητηκιά να τους φτιάξω γαμοπίλαφο (να χαρεί κι ο Νικόλας!), αλλά προς Μικρασία μεριά, θα τους φκιάσω σιχτίρ-πιλάφι...

Εκεί δε που συγκλονίστηκα και το στομάχι μου έφερε δυο τούμπες, ήταν στη μάζωξη χαρούμενων ανοιχτόχρωμων γυναικών γύρω απ' τη μαύρη χήρα που τις ευχαριστούσε.... Μια που πήγε να τη σκοτώσει μαζί με το μωρό της 3 φορές. Μια που πήγε να της πάρει τον άντρα και της έψηνε το ψάρι στα χείλη. Τη μάνα της προηγούμενης (λέμε τώρα...). Μια που την πέταξε έξω απ' το σπίτι της. Μια που την έστειλε στα κάγκελα πετώντας, ουπς! αδιάφορα πάνω της έναν φόνο. Και όλα αυτά τα έκανε με χαρά και κακία (= χαιρεκακία! ουάου!). Είστε όλες τυφλές και αχάριστες. Πόσο πιο χριστιανικό μήνυμα να περάσει πια η έρμη η σειρά?!

Σε περίπτωση που το γυρίσουμε για λίγο στο σοβαρό, να σημειώσω ότι από ερμηνείες ήταν όλοι υπέροχοι! Και τους βγάζω 10 καπέλα, διότι ερμήνευσαν καταπληκτικά την κουλαμάρα, την ασυνέπεια, το κενό και το τίποτε! Ήθελα να συγκινηθώ και δεν ήξερα με τι!!!

Ένα μόνο κρατάω σήμερα: τον Παναγιώτη!!! lmao

jessie, filizza και κυρίως Clarabelle, roria με δια-λύ-σα-τε lmao
fay, sarita, fantina, aggeliki, nefelik συμφωνώ, τα σέβη μου! Thumbs up

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Δεκ 06, 2011 1:40 am

Για αλλη μια φορα σημερα με προλαβαν οι συνηθεις υποπτοι...Ηθελα να γραψω αλλα που μ'αφηνου;;;;;; valen Αναφερομαι στη Νελη,τη Σοφι και τον alex που και παλι με καλυψαν με τους σχολιασμους τους!!!!!!!Οποτε θα υποβαλλω τα σεβη μου νωρις νωρις και θα σχολιασω απλα λιγα πραγματα...

alex1 έγραψε:Η αντίδραση του Λουκά,ήταν επίσης κατανοητή,αλλά η Νόρα με το καθαρό μυαλό,είπε τα πράγματα όπως είναι!!!!!!!

alex θα συμφωνησω ειδικα με αυτη σου τη προταση...Το ιδιο σκεφτηκα οτι ακουσα οσα ειπε η Νορα...Τελια αυτη η γυναικα ειναι η μονη που ταιριαζει στον Λουκα και η μονη που τον ξερει καλυτερα και απο τον εαυτο της!!!!!!!

Πανω κατω ξεχωρισα τις ιδιες σκηνες με οσους εγραψαν και για το ερμηνευτικο κομματι αλλα και για τις σκηνες αυτες καθαυτες...

Αααα!!!Ηρεμισα κιολας που η Νταιζαρα ξαναβρηκε το pet της!!!!!!!!!!!!!!!

Απο τα υπολοιπα το μονο που με χαλασε ηταν η ατακα του Στεφανου περι αδικημενης Νταιζης και η Ευα που μετεχει στις προετοιμασιες του γαμου...Επισης η ιδια η Νταιζη αλλα αυτο συμβαινει απο το πρωτο επεισοδιο που την ειδα!!!! sisi Το μονο που εχω να πω ειναι οτι πραγματικη αγαπη ειναι οταν ο αλλος αποδεχεται την σκοτεινη πλευρα σου οχι οταν κι αυτος εχει τα ιδια χαλια αλλα οταν κανει υπερβαση για να το αποδεχτει...Επισης αν η Νταιζη δεν ηθελε τοσο απελπισμενα να το παιζει dramaqueen ισως και να ειχε καλυτερη τυχη...

Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ και πιθανοτατα να το ψηφισω πολυ καλο...Σκεφτομαι το τελειο για τις θεϊκες παρεμβασεις του Νικολα : respect : και τα απιστευτα αστεια του αστυνομου!!!! : respect :

Υ.Γ.1 alex τι ειδα;;;;Θωδη στον σχολιασμο;;;;;;Αυτο ειναι προκληση ή μου φαινεται;;;; ^^

Υ.Γ.2 Νελη...τεσπα κι εμενα sisi
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:44 am

dm10811 έγραψε:

Υ.Γ.1 alex τι ειδα;;;;Θωδη στον σχολιασμο;;;;;;Αυτο ειναι προκληση ή μου φαινεται;;;; ^^



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα βρε Δήμητρα,τραγούδι γάμου έψαχνα και ξέρεις πόση ώρα έκανα να το βρώ;;;;;

Δεν λες πάλι καλά που το βρήκα σήμερα;;;;;;;πάντως δεν μπορείς να πεις,με τα όσα κομμάτια έχετε ανεβάσει κάτω

λίγο ακόμη και δεν θα με πιάνει καμμιά σας!


Καμμία πρόκληση,γιατί σας έχω παρει απο φόβο lmao έτυχε!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Δεκ 06, 2011 1:47 am

Καλή μου fay ,το παιχνίδι της Πολυάννας το χρειαζόμαστε οπωσδήποτε στο γενικό πεδίο. Οι περισσότεροι όμως δεν φανταζόμαστε ότι θα το επιστρατεύαμε και για τα Μυστικά, αφού ο ρόλος τους υποτίθεται πως ήταν να αποτελούν εργαλείο του παιχνιδιού, του τύπου: ολα πάνε χάλια, είμαι όμως χαρούμενη γιατί τουλάχιστον 7 με 8 κάθε μέρα βλέπω ένα όμορφο παραμύθι (για μεγάλους) που με ταξιδεύει για λίγο και με αποφορτίζει...
Δεν έγινε έτσι. Πολύ κρίμα...
Τη φάση της απογοήτευσης προσωπικά την πέρασα πριν λίγες βδομάδες, όταν κατάλαβα ότι δεν υπήρχε τιποτα να περιμένω πια από τους ήρωες και τις ιστορίες που ξεχώρισα, ούτε καν από εκείνους που συμπάθησα.
Από άποψη εξελίξεων πάντως το χειρότερό μου θα είναι το αυριανό (όχι βεβαίως λόγω του ελισσαβετιανού ζεύγους που σερβίρεται με ολίγη από Περπινιάδη) και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το δω από την αστεία του πλευρά.
Τα πιο πολλά σχόλια που διαβάζω εδώ μέσα πάντως, σοβαρά ή χιουμοριστικά, είναι πραγματική απόλαυση κι αυτό δεν είναι μέρος του παιχνιδιού της χαράς, αλλά σκέτη χαρά και θα μου λείψει...
Υ.Γ. Εμένα μου ήρθε η αρχική εικόνα της γαλέρας (και σε άλλους από ό,τι διάβασα), αλλά Clarabelle και kapetanissa, εσείς την απογειώσατε! Η Clarabelle τους διευθέτησε όλους χωροταξικά κι έδωσε στην Αντιγόνη το τιμόνι και το μαστίγιο, ενώ η δερμάτινη μπροστέλα και το ταμπουρλο του Ρούσσου με κάνανε να παρουσιάζω τη γελοία εικόνα ενός ανθρώπου καθισμένου μπροστά σε μια οθόνη υπολογιστή που χτυπιέται μόνος του και ξεκαρδίζεται. Για να μη μιλήσω για το σιχτίρ-πιλάφι και το γαμοπίλαφο ή για τις χαρούμενες ανοιχτόχρωμες γυναίκες γύρω από τη μαύρη χήρα lmao
: respect : λοιπόν και σε σένα αγαπημένη kapetanissa...
Κι άλλο Υ.Γ.: Το sneak preview απόψε έχει ...τίτλο: Αυτή η νύχτα...μια ολόκληρη ζωή!!! lmao Μη με ρωτήσετε τι δείχνει...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την roria στις Τρι Δεκ 06, 2011 1:54 am, 1 φορά
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:49 am

alex1 έγραψε:
dm10811 έγραψε:

Υ.Γ.1 alex τι ειδα;;;;Θωδη στον σχολιασμο;;;;;;Αυτο ειναι προκληση ή μου φαινεται;;;; ^^



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα βρε Δήμητρα,τραγούδι γάμου έψαχνα και ξέρεις πόση ώρα έκανα να το βρώ;;;;;

Δεν λες πάλι καλά που το βρήκα σήμερα;;;;;;;πάντως δεν μπορείς να πεις,με τα όσα κομμάτια έχετε ανεβάσει κάτω

λίγο ακόμη και δεν θα με πιάνει καμμιά σας!


Καμμία πρόκληση,γιατί σας έχω παρει απο φόβο lmao έτυχε!!!!!

Καλε γιατι δεν ανεβασες το " αυριο γα,αυριο γαμος γινεται!!σ ωραιο περιβολι,σ ωραιο περιβολι! lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Δεκ 06, 2011 1:51 am

alex1 έγραψε:
dm10811 έγραψε:

Υ.Γ.1 alex τι ειδα;;;;Θωδη στον σχολιασμο;;;;;;Αυτο ειναι προκληση ή μου φαινεται;;;; ^^



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα βρε Δήμητρα,τραγούδι γάμου έψαχνα και ξέρεις πόση ώρα έκανα να το βρώ;;;;;

Δεν λες πάλι καλά που το βρήκα σήμερα;;;;;;;πάντως δεν μπορείς να πεις,με τα όσα κομμάτια έχετε ανεβάσει κάτω

λίγο ακόμη και δεν θα με πιάνει καμμιά σας!


Καμμία πρόκληση,γιατί σας έχω παρει απο φόβο lmao έτυχε!!!!!

lmao lmao Σε καταλαβαινω κι εγω δεν το πολυεχω αλλα ειμαι team Νελη και δεν τη πιανει κανεις!!!!!!Κοιτα σοβαρολογω απλα τα ξερει ολα!!!! lmao

Παντως δεν υποσχομαι μπορει να ξαναχτυπησω ^^
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από kmar Τρι Δεκ 06, 2011 1:52 am

Επειδή αναγνωρίζω την ανάγκη για χαρά και συγκίνηση, λέω να σχολιάσω σε αυτή την βάση (αν τα καταφέρω...)

Τί συγκινητική η σκηνή Εριέττας, φαντομά λέγε με Αραβαντινό, Λουκά!! Το "Πάμε πακέτο" έλειπε με την συνονόματη Χατζηβασιλείου να δακρύζει και να αγκαλιάζει και τους τρεις σε μία όμορφη σκηνή επανένωσης!!!

Τα αγόρια μας παίρνουν τα μέτρα στον Χρήστο! Τί γλυκό και χρήσιμο!

Η Νταίζη θέλει να ντυθεί νυφούλα και να τους έχει όλους δίπλα της, παρόλα όσα έκανε, τα αναγνωρίζει, ζητάει την συγγνώμη τους, και τους θέλει στην γιορτή της! Ωωω, έχει και σύμμαχο την "μανούλα" της το αστέρι, που δεν βρήκε άλλο ταίρι στας Αθήνας!!! Και όλοι συμφωνούν να μην της στερήσουν αυτή την χάρη!!!!!Είπαμε, μετάνοιωσε το κοριτσάκι!!!!!!

Ο Λουκάκος, καθησυχάζει την γραμματέα!!! "Για καλό ήρθα" της λέει, δέχεται την πρόταση του Πετράν, και θέλει πρώτα-πρώτα να αερήσει τον χώρο και φυσικά να αλλάξει το ντεκόρ!!! Πάλις ξεκίνημα, νέοι αγώνες!!!!!

Το κούτελο της οικογένειας Ρούσσου είναι και πάλι καθαρό!!! Εντάξει ο μπαμπάκας διέπραξε φόνο, αλλά που το αξιόποινο? Απλά καθάρισε τον τόπο από έναν εκβιαστή, σιγά το παληκάρι!!! Αθώος ο μπαμπάκας!!! Θα πάει και το ταξίδι του να αλλάξει τον αέρα του και να επιστρέψει μετά από 15 χρόνια στην πιστή του Πηνελόπη, ε Αμαλία ήθελα να πω!!!!

Αχ, και ας μην ξεχάσω τον Στέφανο, που στην βραδυνή του τσάρκα, θυμήθηκε την κατάντια της Μελίτας και εκδήλωσε συμπόνοια. Καρδιά μαρουλιού, καρδιά αγκινάρα, καρδιά λάχανο, καρδιά μποστάνι έχει το αγόρι μας το όμορφο!! Αχ, όλο συγκινήσεις σήμερα, πώς να αντέξει κανείς!!

Τρία πουλάκια γενικώς και καλό μας ξημέρωμα!

kmar


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:52 am

χαχαχαχαχαχχααχ αυτο με τα γαμοτράγουδα θα με στείλει μια ώρα γρηγορότερα για ύπνο.

Θέλεις ανάλυση Σοφία μου;;;;;;;απλά γιατί η Αντιγόνη αν ήταν καλά και όχι βυθισμένη στην σιωπή που την καταδίκασε η άτιμη κοινωνια,σαν μάνα πρότυπο θα τραγουδούσε "στου παιδιού μου την χαρά έσφαξα ένα κόκορα."Γιατι είναι πολύ extra large.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:53 am

χαχαχαχαχαχχααχ αυτο με τα γαμοτράγουδα θα με στείλει μια ώρα γρηγορότερα για ύπνο.

Θέλεις ανάλυση Σοφία μου;;;;;;;απλά γιατί η Αντιγόνη αν ήταν καλά και όχι βυθισμένη στην σιωπή που την καταδίκασε η άτιμη κοινωνια,σαν μάνα πρότυπο θα τραγουδούσε "στου παιδιού μου την χαρά έσφαξα ένα κόκορα."Γιατι είναι πολύ extra large.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:55 am

χαχαχαχαχαχαχαχα βγήκε και διπλή η ανάλυση!!!ΛΑΘΟΣ!!!!!Συγνώμη αλλά μάλλον πήρε μόνο του πρωτοβουλίες!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:57 am

alex1 έγραψε:χαχαχαχαχαχχααχ αυτο με τα γαμοτράγουδα θα με στείλει μια ώρα γρηγορότερα για ύπνο.

Θέλεις ανάλυση Σοφία μου;;;;;;;απλά γιατί η Αντιγόνη αν ήταν καλά και όχι βυθισμένη στην σιωπή που την καταδίκασε η άτιμη κοινωνια,σαν μάνα πρότυπο θα τραγουδούσε "στου παιδιού μου την χαρά έσφαξα ένα κόκορα."Γιατι είναι πολύ extra large.

Τοση χαρα πια με τον γαμο της Νταιζης που στελνεις δυο δυο τα μηνυματα;; lmao
Επισης για αυριο να φροντισουμε να φτιαξουμε και γαμοπιλαφο χαχχαχχχχχα

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Δεκ 06, 2011 1:59 am

ΣΨ1 έγραψε:
alex1 έγραψε:χαχαχαχαχαχχααχ αυτο με τα γαμοτράγουδα θα με στείλει μια ώρα γρηγορότερα για ύπνο.

Θέλεις ανάλυση Σοφία μου;;;;;;;απλά γιατί η Αντιγόνη αν ήταν καλά και όχι βυθισμένη στην σιωπή που την καταδίκασε η άτιμη κοινωνια,σαν μάνα πρότυπο θα τραγουδούσε "στου παιδιού μου την χαρά έσφαξα ένα κόκορα."Γιατι είναι πολύ extra large.

Τοση χαρα πια με τον γαμο της Νταιζης που στελνεις δυο δυο τα μηνυματα;; lmao
Επισης για αυριο να φροντισουμε να φτιαξουμε και γαμοπιλαφο χαχχαχχχχχα


Το γαμοπίλαφο το αφήνω σε σένα,εγω έκανα την μουσική επιλογή!!!!!! lmao


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Δεκ 06, 2011 2:09 am

roria έγραψε:
Για να μη μιλήσω για το σιχτίρ-πιλάφι και το γαμοπίλαφο ή για τις χαρούμενες ανοιχτόχρωμες γυναίκες γύρω από τη μαύρη χήρα lmao
Ε, είπα να βάλω ένα side στη γαρδούΜμπα... Angel lmao

roria έγραψε: : respect : λοιπόν και σε σένα αγαπημένη kapetanissa...

Τα φιλιά μου κι ας με ισοπέδωσες! Flkia
(εγώ να δεις τι εικόνα παρουσιάζω, που έχω το λαπτόπι αγκαλιά ξαπλωμένη και βαστώ την κοιλιά μου....)

roria έγραψε:
Κι άλλο Υ.Γ.: Το sneak preview απόψε έχει ...τίτλο: Αυτή η νύχτα...μια ολόκληρη ζωή!!! lmao Μη με ρωτήσετε τι δείχνει...
Άσε! Άσε γιατί το είδα, και πήγα να βγάλω και την ψαρόσουπα και τη γαρδούμπα και το πιλάφι και τις πατατούλες και ό,τι βρώσιμο κυκλοφορεί στο φόρουμ τελοσπάντων...
Και είπα να μην το σχολιάσω.... Αλλά πήγα να τραβήξω ότι και η fantina!!! (τα δικά μου, όχι....) Angel
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από taradoula Τρι Δεκ 06, 2011 10:23 am

Το επεισόδιο ήταν καλό και είχε φοβερές ερμηνείες. Η σκηνή του Αραβαντινού με τα παιδιά του μου άρεσε, ωστόσο δεν μπορώ να πω ότι με κάλυψαν οι απαντήσεις του.
Επίσης, για μενα η καλύτερη σκηνή του χθεσινού επεισοδιού ήταν αυτή του Ρούσσου με το Λουκά, ήταν πραγματικά πολύ δυνατή σκηνή και ο Λουκάς απέδειξε για μία ακόμα φορά το ήθος του.
Επιπλέον, μου άρεσε πάρα πολύ και η σκηνή με την Αμαλία στο σπίτι της Νόρας και του Λουκά.
Το θέμα με τη Νταίζη το θεωρώ αρκετά περίπλοκο. Δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση η συμπεριφορά της απέναντι σε όλους, όλο αυτό το διάστημα. Το γεγονός όμως να θέλει έστω και μια στιγμή να νιώσει πως είναι ευτυχισμένη, το δικαιούται. Με χαλάει και εμένα το γεγονός ότι η Εύα και ο Στέφανος, που πήγε να τους σκοτώσει το παιδί τους, θα βρεθούνε στο γάμο της, αλλά θεωρώ πως με την "αυτοκτονία" που θα κάνει θα πληρώσει για όλα της τα εγκλήματα. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 622 - Ημερομηνία 05-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 06, 2011 10:27 am

taradoula έγραψε: Με χαλάει και εμένα το γεγονός ότι η Εύα και ο Στέφανος, που πήγε να τους σκοτώσει το παιδί τους, θα βρεθούνε στο γάμο της, αλλά θεωρώ πως με την "αυτοκτονία" που θα κάνει θα πληρώσει για όλα της τα εγκλήματα. ))


Η ένστασή μου είναι οτι δεν αυτοκτονεί επειδή κατάλαβε τι έχει κάνει αλλά επειδή δεν μπορεί να κάνει το δικό της και να την κοπανήσει και δεν έχει το σθένος να υποστεί την τιμωρία που θα της επιβληθεί
Αυτό δεν είναι τιμωρία είναι δειλία
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης