Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρήστος Μάνεσης

+36
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Foulitsa
pasxalitsa
artantzela
mariannitaki
margaret10
kelly
giouli_edem
nellyjenn
noratius
verile_mistika
soso
anneliz_333
k@terinio-loukonoraki
Antigoni!
Elsa*
filitsa
$ofi@ loukakos + nora
Καρ-Mik
Ελένα
almaresi
Pennaki.......!!
nora_oscar
mimi
Artemis
balletvasia
elena-7-
eva-margarita
nikidanis
Clarabelle
sketi_omorfia
anna90
KatsaroYpotheto
sifantid
evanna
loukitsa
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Σεπ 11, 2010 12:02 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ουάου πολύ πρωτότυπο όνομα!

Βασικά έχεις δίκιο, ο Χρήστος είναι ερωτευμένος με τη Νταίζη, θυμάμαι και πέρισυ που του έλεγε με αγαπάς ε? Και αυτός δεν ήθελε να το παραδεχτεί γιατί ήξερε ότι είναι σκάρτη και της λέει "Έστω!"

Απλώς για να είναι μαζί πρέπει η Νταίζη να τον βάλει προτεραιότητα στη ζωή της και δεν νομίζω η συγκεκριμένη έχει στόχο τα λεφτά και μετά τον Χρήστο. Αν έβλεπα ότι τον χάσει π.χ. κ μετά τα παρατήσει όλα για να τον κηνυγάει εκεί θα το δεχόμουνα!

Διαφορετικά του αξίζει κάτι καλύτερο!

Βασικά θέλω να τον βλέπω πιο πολύ κι όχι ένα επεισόδιο μια στο τόσο! Είναι ένας ήρωας βαθιά μπλεγμένος στα μυστικά της εδέμ και παρών από την πρώτη κιόλας μέρα!!!




Πάντως ο Χρήστος ξέρει πράγματα και αν άλλαζε στατόπεδο θα μπορούσαμε να μάθουμε και για το Ρούσσο πράγματα
Μη ξεχνάς οτι τον παρακολουθούσε χρόνια
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 12:05 pm

ευχαριστω πολυ τζινα!!!δεν πιστευω οτι θα τα παρατουσε ολα..γιατι οταν ειχε παθει ο λουκας αμνησια δεχτηκε να τον ακολουθησει ολα μετ αεκανε πισω..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:05 pm

Θεωρώ ότι ο Χρήστος θα αλλάξει στρατόπεδο κάποια στιγμή! Το έχω σίγουρο! Απλώς δεν συνάδει με τον χαρακτήρα του να γίνει αμέσως μια και μεγάλωσε μόνος από μικρός! Ίσως απαγγιστρωθεί πρώτα αλλα όταν συνηδειτοποιήσει το μέγεθος της κακίας των "γυναικών του" (μάνας και ερωμένης) τότε να στραφεί προς την παρέα!

Θέλω όμως πολύ να τον δω με το Λουκά και την Εύα, μου βγάζουν αυτό ότι έχουν μεγαλώσει μαζί ρε παιδί μου, είναι τόσο αληθινοί!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:07 pm

anneliz_333 έγραψε:ευχαριστω πολυ τζινα!!!δεν πιστευω οτι θα τα παρατουσε ολα..γιατι οταν ειχε παθει ο λουκας αμνησια δεχτηκε να τον ακολουθησει ολα μετ αεκανε πισω..

Ακριβώς Βασιλεία (μπορώ να σε λέω έτσι?)! Για αυτό και θεωρώ ότι δεν του αξίζει αν συνεχίσει έτσι. Το ότι την αγαπά με κάνει να τους θέλω μαζί ναι αλλα όχι χωρίς κάποιες προϋποθέσεις.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 12:11 pm

ναι μπορεις!!αν ο χρηστος την αγαπα πραγματικα και η νταιζη το ιδιο μακαρι να ειναι μαζι.αν ομως ειναι ακομη ενα παιχνιδακι της τοτε μακαρι να το καταλαβει καιθ να την διωξει και ν ακανει τη ζωη του!!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 12:13 pm

και εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα αλλαξει στρατοπεδο και θα παει με τα παιδια που τα γνωριζει τοσα χρονια..ασε που και τα προστατευε κι ολας.δεν θυμασαι που ελεγε στην νταιζη να αφησει ησυχο τον λουκα??πως θ ααντιδρασει αραγε αν μαθει οτι πισω απο τις αποπειρς εναντιον της ευας κρυβεται αυτη??
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:15 pm

Πιστεύω ότι θα εξοργιστεί!

Άλλωστε φάνηκε καθαρά ότι για το θέμα του Φώτη θεωρούσε υπαίτιο το Μάνο και δεν κράταγε κακία στους υπόλοιπους! Θυμάμαι πόσο προστατευτικός ήταν απέναντι στην έγκυο Εύα και πιστεύω θα σταθεί στο ύψος των περιστάσεων!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 12:16 pm

και εγω αυτο πιστευω για αυτον!!για να δουμε θα πεσουμε μεσα στις προβλεψεις μας??
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 12:23 pm

Να κάνουμε όλοι μαζί προσευχές?

Το τρέιλερ για το Χρήστο είναι πολλά υποσχόμενο! Ειδικά ο πυροβολισμός μου άρεσε τρελά σα σκηνή! Ελπίζω να τον δέσουν και με την παρέα γιατί αυτούς θέλουμε να βλέπουμε!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από evanna Σαβ Σεπ 11, 2010 12:46 pm

Συμφωνω με τις προλαλησασες!
Ο Χρηστος ειναι ενας χαρακτηρας που εμπλεκεται απο την πρωτη στιγμη με την παρεα η οποια αποτελει και το κεντρικο αξονα της σειρας!Εκτος αυτου εχει πολυ καλη χημεια με ολους και ιδιαιτερα με την Ξυλα οποτε πιστευω πως θα δουμε πολυ ομορφες σκηνες βλεποντας τον περισσοτερο στα επεισοδια!

Αναφορικα με Νταιζη και Αντιγονη νομιζω θα αισθανθει ιδιαιτερα προδωμενος και απογοητευμενος οποτε αναμενω αντιδρασεις!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Σεπ 11, 2010 2:31 pm

Θελω πολυ να τον δω με την παρεα...Να κανει αστεια....
Και αυτο που μου αρεσε στο επεισοδιο του φονου παρα πολυ -εκτος απο το γεγονος της χρονιας- ηταν η σκηνη Χρηστου -Ευας οπως ειπε η Τζινα...Θελω να τους ξαναδω ετσι συντομα...Εχουν μια πολυ καλη χημεια
Και ενα νεο συνθημα..
ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΑΠ' ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΥ!!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Σαβ Σεπ 11, 2010 2:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Να κάνουμε όλοι μαζί προσευχές?

Το τρέιλερ για το Χρήστο είναι πολλά υποσχόμενο! Ειδικά ο πυροβολισμός μου άρεσε τρελά σα σκηνή! Ελπίζω να τον δέσουν και με την παρέα γιατί αυτούς θέλουμε να βλέπουμε!!!

μηπως ξερεις γιατι τον πυροβολαει???
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Σεπ 11, 2010 6:55 pm

Όχι δεν ξέρω!!! Από όλο το καστ τον Χρήστο βρήκε όμως? Έλεος!!! Στην τελική ο Χρήστος του στάθηκε και σε αυτόν και στην Εύα! Ήμαρτον!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Σεπ 11, 2010 6:58 pm

Θελω Χρηστο μαζι με την παρεα τους αγαπά και τους νοιάζεται!!!!!!!!
Ο πυροβολισμος με προβληματισε αρκετα, ελπιζω φετος να δουμε πιο πολυ τον Χρηστο μπορει και το αξίζει
;D
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Κυρ Σεπ 12, 2010 1:31 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι δεν ξέρω!!! Από όλο το καστ τον Χρήστο βρήκε όμως? Έλεος!!! Στην τελική ο Χρήστος του στάθηκε και σε αυτόν και στην Εύα! Ήμαρτον!!!


μηπως επειδη του εκρυψε την αληθεια????μετα ομως και την νταιζη βουταει στην πισινα!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από soso Κυρ Σεπ 12, 2010 1:36 am

anneliz_333 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι δεν ξέρω!!! Από όλο το καστ τον Χρήστο βρήκε όμως? Έλεος!!! Στην τελική ο Χρήστος του στάθηκε και σε αυτόν και στην Εύα! Ήμαρτον!!!


μηπως επειδη του εκρυψε την αληθεια????μετα ομως και την νταιζη βουταει στην πισινα!!

Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ!
Ότι δηλαδή πιστευει ότι τα 'ξερε όλα και του τα έκρυψε..Ή ακόμη και ότι συμμετείχε και ο ίδιος στα σχέδια Αντιγόνης-Νταιζης! Ετσι ζαβό που είναι αυτό το παιδί (Στεφανος),όλα πιθανά..!
Υγ.Και ναι..συντασσομαι με Antigoni! "ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΑΠ'ΤΗ ΣΚΥΛΟΥ"!
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Κυρ Σεπ 12, 2010 1:46 am

soso έγραψε:
anneliz_333 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι δεν ξέρω!!! Από όλο το καστ τον Χρήστο βρήκε όμως? Έλεος!!! Στην τελική ο Χρήστος του στάθηκε και σε αυτόν και στην Εύα! Ήμαρτον!!!


μηπως επειδη του εκρυψε την αληθεια????μετα ομως και την νταιζη βουταει στην πισινα!!

Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ!
Ότι δηλαδή πιστευει ότι τα 'ξερε όλα και του τα έκρυψε..Ή ακόμη και ότι συμμετείχε και ο ίδιος στα σχέδια Αντιγόνης-Νταιζης! Ετσι ζαβό που είναι αυτό το παιδί (Στεφανος),όλα πιθανά..!
Υγ.Και ναι..συντασσομαι με Antigoni! "ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΑΠ'ΤΗ ΣΚΥΛΟΥ"!
ΟΛΕ soutien


χαχαχαχχαααχ!!!!πολυ μ αρεσε αυτο που ειπες!!!να το κανουμε πανο!!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Κυρ Σεπ 12, 2010 2:36 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Όχι δεν ξέρω!!! Από όλο το καστ τον Χρήστο βρήκε όμως? Έλεος!!! Στην τελική ο Χρήστος του στάθηκε και σε αυτόν και στην Εύα! Ήμαρτον!!!


Μάλλον (Κατά δική μου άποψη) νομίζω ότι ο Στέφανος νόμιζε ότι τα ήξερε όλα αυτά για την διαθήκη και ήταν με το μέρος της μάνας του και δεν του πε τίποτα..!! (Αλλά και έτσι έγινε .. ) Βασικά τι άλλο? Για αυτό μάλλον
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Κυρ Σεπ 12, 2010 12:16 pm

Υγ.Και ναι..συντασσομαι με Antigoni! "ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΑΠ'ΤΗ ΣΚΥΛΟΥ"!
ΟΛΕ

εετσι ..ελατε ολες να κανουμε κομμα!! soutien soutien soutien
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Κυρ Σεπ 12, 2010 12:18 pm

Antigoni! έγραψε:
Υγ.Και ναι..συντασσομαι με Antigoni! "ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΑΠ'ΤΗ ΣΚΥΛΟΥ"!
ΟΛΕ

εετσι ..ελατε ολες να κανουμε κομμα!! soutien soutien soutien

εγω ειμαι μεσα!!!!!!
Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 191984
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Σεπ 12, 2010 2:51 pm

Εχμμμ εγώ όχι ακόμα τον θέλω πολυυυ ευτυχισμένο shy

Αλλά αν δεν μαζευτεί το πεδιλάκι κι εγώ μαζί σας!!!!!!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από verile_mistika Κυρ Σεπ 12, 2010 6:06 pm

Μπορω να πω οτι μ'αρεσει που ο Χρηστος θα εχει πιο ενεργοτερο ρολο στον τριτο κυκλο ...μ'αρεσει αυτο το μυστηριο που εχει σαν ρολο και θα ηθελα να δω να αποκαλυπτεται ...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Σεπ 14, 2010 9:58 am

nellyjenn έγραψε:Καλησπέρα κι από εμένα!!

Πάνω κάτω συμφωνώ με τα περισσότερα που είπατε

Ο Χρήστος είναι ένας πολύ αγαπημένος χαρακτήρας και θα ήθελα ο ρόλος του να είναι πλέον ξεκάθαρος.

Θα ήθελα να απαντήσω στην ερώτηση θέτοντας κάποια ερωτήματα:

Μέχρι στιγμής φαίνεται ο Χρήστος να σχετίζεται με διάφορες καταστάσεις χωρίς όμως να ξεκαθαρίζεται ο λόγος για τον οποίο υπήρξε αυτή η εμπλοκή του.

Πιό συγκεκριμένα:


1. ο Χρήστος ήταν παρών στο θάνατο του Φώτη ο οποίος ήταν και προστατευόμενός του. Τί έγινε τελικά με αυτή την ιστορία και γιατί μας δείχνουν οτι ο Χρήστος ήταν παρών? Δεν καταλάβαμε ποτέ.

2. ο Χρήστος ήταν ομαδάρχης στην κατασκήνωση και αναφέρεται οτι γνωρίζονταν απο παιδιά με την παρέα. Παρόλαυτά δεν τον βλέπουμε μέχρι στιγμής να βοηθάει την παρέα, παρα μόνο να δείχνει ένα ενδιαφέρον για την Εύα και να συνομιλεί κάποιες φορές με τον Λουκά. Πως εξηγείται αυτό;

3. Οι γονείς του Χρήστου αναφέρεται οτι σκοτώθηκαν σε ατύχημα όταν αυτός ήταν πολύ μικρός. Ο δε πατέρας του ήταν μάρτυρας στη διαθήκη του Λαζαρίδη. Τελικά ο πατέρας του σκοτώθηκε ή ηταν δολοφονία λόγω της εμπλοκής του στη διαθήκη; αν ναι, ποιοί τον δολοφόνησαν;
Ο Χρήστος είναι τελικά παιδί του Μάνεση ή συμβαίνει κάτι άλλο που αγνοούμε;
Η Αντιγόνη είναι απλά μια γυναίκα που τον πήρε υπο την προστασία της ή έχουν κάποια άλλη σχέση; Μήπως η Αντιγόνη εμπλέκεται στη δολοφονία των γονιών του λόγω της αναμειξης του πατέρα του με τη διαθήκη?
Υπαρχει κάποιος λόγος που ο αδερφός του αναφερόταν συχνά?


Φαίνεται λοιπόν οτι οι παραπάνω πληροφορίες που σεναριακά έχουν δοθεί δεν έχουν δικαιολογηθεί μέχρι στιγμής, έχουν μείνει αναπάντητα ερωτήματα και κατα συνέπεια οι θεατές της σειράς περιμένουμε να δοθούν κάποιες απαντήσεις και με κάποιο τρόπο να συνδεθούν με την πλοκή όλα αυτά τα στοιχεία.

Όπως φαινεται υπάρχουν πολλά σημαντικά θέματα σχετικά με το Χρήστο που ενδιαφέρουν τον θεατή. Αν μάλιστα λάβουμε σοβαρά υπόψιν όλες αυτές τις πληροφορίες που δεν έχουν εξηγηθεί μέχρι τώρα, ο ρόλος του θα έπρεπε να είναι κομβικός, ένας ρόλος κλειδί. Αλλα μέχρι στιγμής το βασικό που τον βλέπουμε να κάνει είναι να ασχολείται με την απαράδεκτη τη Νταίζη και να μιλάει με την Αντιγόνη, ενώ τον έχουν προδώσει και οι δύο.

Καιρός λοιπόν να δούμε κάτι πιό ουσιαστικό. Τον Χρήστο αυτόνομο, δικαιωμένο και δυναμικό.

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας

Σας αγαπώ

Kαλημέρα και απο εμένα!

Καθώς ο Χρήστος είναι (μαζί με την Εύα) οι δύο πιο αγαπημένοι μου χαρακτήρες στη σειρά θα ήθελα να πω τη γνώμη μου πάνω στο ποστ σου.


Ερώτημα 1. ο Χρήστος ήταν παρών στο θάνατο του Φώτη ο οποίος ήταν και προστατευόμενός του. Τί έγινε τελικά με αυτή την ιστορία και γιατί μας δείχνουν οτι ο Χρήστος ήταν παρών? Δεν καταλάβαμε ποτέ.

Και δεν νομίζω να καταλάβουμε και ποτέ δεδομένης της μετανάστευσης του Μάνου. Παρακολουθώντας τη σειρά απο το πρώτο επεισόδιο και έχοντας δει τα επεισόδια κανα δυο φορές το καθένα θεωρώ ότι ο Χρήστος επειδή ήταν μεγαλύτερος σε ηλικία από τα άλλα παιδιά στην κατασκήνωση κατάλαβε ότι ο θάνατος ναι μεν ήταν ατύχημα αλλά κατηγορούσε μέσα του το Μάνο για τη μοιραία σπρωξιά αλλά και τον Ρούσσο για την αποσιώπηση του γεγονότος.

Για αυτό και τον έχουμε δει να μην κρατά κακία στα υπόλοιπα μέλη της παρέας. Ταυτόχρονα βέβαια επειδή τους ξέρει καλά, όταν οργάνωναν με τον Στέφανο την εκδίκησή τους ήξερε ότι παρόλο που οι υπόλοιποι της παρέας δεν φταίνε, έπρεπε η παρέα να διασπαστεί για να είναι ευάλωτος ο Μάνος.

Γενικά το όλο θέμα αναφέρθηκε στα πρώτα επεισόδια του β' κύκλου και μετά ξεχάστηκε λες και δεν ήταν ένα εκ των δύο περιστατικών κλειδιά στη ζωή του Χρήστου που του έδινε κίνητρο για ότι εκανε!


Ερώτημα 2. ο Χρήστος ήταν ομαδάρχης στην κατασκήνωση και αναφέρεται οτι γνωρίζονταν απο παιδιά με την παρέα. Παρόλαυτά δεν τον βλέπουμε μέχρι στιγμής να βοηθάει την παρέα, παρα μόνο να δείχνει ένα ενδιαφέρον για την Εύα και να συνομιλεί κάποιες φορές με τον Λουκά. Πως εξηγείται αυτό;

Όπως προείπα ο Χρήστος πόνεσε πολύ στο χαμό του Φώτη, έναν χαμό που θεωρούσε υπαίτιο το Μάνο. Πιστεύω αυτός ειναι και ένας λόγος που κρατούσε απόσταση από την παρέα. Πάντα όπως παρατήρησες πολύ εύστοχα ήταν φιλικά προσκείμενος προς την Εύα (θεωρώ επειδή ήταν ίσως αυτή που ταλαιπωρήθηκε περισσότερο από το Μάνο) και προς το Λουκά (επειδή ίσως του αναγνώριζε ότι είναι ο πιο λογικός και καλός από όλους) και πιστεύω ότι θα ήταν και κομμάτι αυτής της παρέας αν δεν ήταν σε αυτή ο Μάνος.

Με τη φυγή του Μάνου φέτος θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε το Χρήστο να γυρνά προς την παρέα! Θέλω να πιστεύω ότι η διπλή προδοσία που θα βιώσει θα τον κάνει να καταλάβει ότι οι παραλογισμοί της Αντιγόνης δεν μπορούν να συγκριθούν με μια παιδιάστικη πλάκα με κακή κατάληξη και αυτή του η προστατευτικότητα θα τους αγκαλιάσει όλους!

Ειλικρινά περιμένω με ανυπομονησία να τον δω να συνεργάζεται μαζί τους, πόσο μάλλον που Κασσανδρινός - Ξυλά θεωρώ ότι βγάζουν καταπληκτικές σκηνές.


Ερώτημα 3. Οι γονείς του Χρήστου αναφέρεται οτι σκοτώθηκαν σε ατύχημα όταν αυτός ήταν πολύ μικρός. Ο δε πατέρας του ήταν μάρτυρας στη διαθήκη του Λαζαρίδη. Τελικά ο πατέρας του σκοτώθηκε ή ηταν δολοφονία λόγω της εμπλοκής του στη διαθήκη; αν ναι, ποιοί τον δολοφόνησαν;
Ο Χρήστος είναι τελικά παιδί του Μάνεση ή συμβαίνει κάτι άλλο που αγνοούμε;
Η Αντιγόνη είναι απλά μια γυναίκα που τον πήρε υπο την προστασία της ή έχουν κάποια άλλη σχέση; Μήπως η Αντιγόνη εμπλέκεται στη δολοφονία των γονιών του λόγω της αναμειξης του πατέρα του με τη διαθήκη?
Υπαρχει κάποιος λόγος που ο αδερφός του αναφερόταν συχνά?


Εδώ νομίζω χτύπησες κέντρο και το έχω ξαναπει κι εγώ πολλάκις, είναι ποτέ δυνατόν ο Χατζηβασιλείου να δολοφονήθηκε αλλά ο πατέρας του Χρήστου να πέθανε σε ατύχημα? Κάτι δεν πάει καλά... Προσωπικά θεωρώ πολύ ύποπτο το ότι ο πατέρας του συγκεντρώνει αυτά τα δύο χαρακτηριστικά (μάρτυρας στη διαθήκη και μοιραίο ατύχημα) και αναμένω να δω την εξέλιξη στον γ' κύκλο της σειράς!

Δεν ξέρω αν ο Χρήστος είναι παιδί του Μάνεση αλλά θεωρώ ότι σίγουρα δεν είναι γιός της Αντιγόνης! Θα τον είχε φροντίσει διαφορετικά πιστεύω. Επίσης εκτός από τον Χρήστο η Αντιγόνη φρόντισε και τον άρρωστο αδερφό του μέχρι να πεθάνει, δίνοντάς του μάλιστα και το όνομα του Στέφανου (Αλέξανδρος Λαζαρίδης) οπότε εδώ νομίζω κάτι έχουμε...

Γιατί η Αντιγόνη να φοβάται για το παιδί της τόσο ώστε να αλλάξει όνομα??? Και που κολλά ο αδερφός του Χρήστου τον οποίο μεγάλωσε σα δικό της παιδί???

Σε κάθε περίπτωση όπως είπες και εσύ περιμένω να αυτονομηθεί. Θεωρώ ότι πλέον αναγνωρίζει ότι ξεπλήρωσε το χρέος του στην Αντιγόνη και μόλις συνηδειτοποιήσει ότι οι απόπειρες εκτός απο την Αντιγόνη είχαν μέσα και την Νταίζη και συνηδειτοποιήσει το μέγεθος του κινδύνου (λέγε με και Νταίζη) παρόλη την αγάπη που της έχει θα στραφεί με το μέρος της παρέας.

Στον πρώτο κύκλο ο Χρήστος ήταν κάπου ανάμεσα στο Μάνο και το Ρούσσο και όπως πληροφορηθήκαμε στο δεύτερο κύκλο κινούνταν με βάση την αγάπη του για το Φώτη και την υποχρέωσή του για την Αντιγόνη.

Πιστεύω ότι ο γ’ κύκλος θα τον βρει εξαιρετικά προδωμένο από τις μόνες γυναίκες που αγάπησε και ελπίζω να δω όλη του την πορεία προς τη δική του εδέμ.

Θα ήθελα επίσης να τον δω αγαπημένο με την παρέα, να ΔΩ και να ΑΚΟΥΣΩ ότι μέσα του τους έχει συγχωρέσει για την παιδική πλάκα που έκαναν σε τόσο τρυφερή ηλικία και τους στοίχειωσε για πάντα!

Πιστεύω ότι ο γ' κύκλος θα μας δικαιώσει αγαπητή nellyjenn και ελπίζω ότι θα απολαμβάνουμε τον κο Κασσανδρινό περισσότερο από τα σκόρπια επεισόδια που τον βλέπαμε πέρισυ! Θυμωμένο, ερωτευμένο, προδωμένο, απογοητευμένο, πεισμωμένο να ξεκινήσει από την αρχή, γοητευμένο κατα πως λένε τα δημοσιεύματα με τη μυστηριωδη Άννα μα πάνω απο όλα αυτόνομο!

Προσωπικά άλλωστε θεωρώ ότι έχει δέσει άψογα με όλους ανεξαιρέτως τους συμπρωταγωνιστές του και μπορεί να μας προσφέρει καταπληκτικές ερμηνείες!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Σεπ 14, 2010 9:48 pm

Αλλη μια απορια που μου ηρθε την ωρα των Λατινικων..
Ποια ηταν η ακριβης σχεση του Χρηστου με τον Φωτη??
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 4 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Σεπ 14, 2010 10:26 pm

Antigoni! έγραψε:Αλλη μια απορια που μου ηρθε την ωρα των Λατινικων..
Ποια ηταν η ακριβης σχεση του Χρηστου με τον Φωτη??

Αντιόνη πολύ φοβάμαι ότι θα έχεις πρόβλημα με τα λατινικά αν συνεχίσεις σε αυτό το μοτίβο χεχε

Σε πειράζω..

Ο Χρήστος είχε τον Φώτη προστατευόμενό του στην κατασκήνωση.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης