Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

+40
edem4ever
CineFreak
Materialgirl
NATALITSA_LOUKITSA
xristina79
Pennaki.......!!
verile_mistika
anna90
Doris_
sofia
sifantid
DESPOINA
ΕΥΑ
kikialex
jim7
Καρ-Mik
nikidanis
konstantina
KatsaroYpotheto
evanna
Ntinaki1
mimi
Despinaki
Vampirela
filitsa
vs116117
LIBRA
anastasia20
marializ25
hionati
mimi_loukas+nora
νοριτσα
Mary
charitomeni
aggeliki
Izabella29
zwi
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
44 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap29%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 29% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap44%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 44% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap17%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 17% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap8%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap0%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 20, 2010 10:49 am

Αααααα...Ολα και όλα, δεν έχετε μόνο εσείς σεντόνια να απλώσετε, έχω και γω προίκα, και καλή μαλιστα....(Α ρε γιαγιά..)

Χατζηγλύτσας-Μαμάκιας:

Δεν ξέρω τι παίζει, το μόνο που ξέρω είναι οτι ο Χατζηγλύτσας είναι μεγάλη μούρη...Η Αμαλίτσα μου όποιον και να διάλεγε, πάλι τον υπόκοσμο δεν τον γλύτωνε...
Τώρα τι να σχολιάσω ? Οτι ο γλύτσας θεωρεί του πίνακες παιδιά του?
Μάλλον του χει μείνει κατάλοιπο απο την τιτανομέγιστη, και επειδή δεν του κανε αυτή κανα μικρό, να θεωρεί του πίνακες παιδια (ως γνωστον αν ενας άντρας πάει με μια ζωγράφο,δεν θα κάνουν παιδιά, αλλα έργα τέχνης!!! gelio)

Μελίτα-Πέτρος:


Δεν ξέρω τι λέτε εσεις αλλα εγώ δεν νομίζω οτι ο Πέτρος αντιδράει ΜΟΝΟ γιατι είναι εχθρος του ο Καρτάλης...Εγω πιστεύω, οτι εκτός απο αυτό, φοβάται οτι ο Στέφανος, δεν την αγαπάει την κόρη του, και θέλει ακόμα την Ευα.
Σίγουρα είναι και το γεγονός της αντιπαλότητας, αλλα νομίζω οτι κρύβει και αυτόν τον φόβο του...


Νόρα-Δαφνη:
Πολύ σπαρακτική σκηνή...Η Δάφνη, πάντα ήταν ο πιο θετικός και αισιόδοξος άνθρωπος...Το να την βλέπω να προσπαθεί να την σπρώξει στον Μήτσουλα ήταν.....
Η Δάφνη είχε το ύφος της απογοήτευσης, η Νόρα του σπαραγμού...Πολυ δυνατή σκηνή για μένα....

Νόρα: Αλλα τον χάνω....
..
Δαφνη: Βλέπεις πως τα φέρνει η ζωή..Συμγωνη, δεν είσαι ερωτευμένη με το Δημήτρη αλλα...οταν κλεισουν όλς οι άλλες πόρτες?
...
Δάφνη: Αν τελικά παντρευτεί ο Λουκάς τι θα κάνεις?
Νόρα:Χαρακίρι...
Δάφνη: Ο Δημήτρης έιναι ένας πολύ ερωτεύσιμος άντρας.
Νόρα: Ναι, σιγουρα, αλλα όχι για μένα..
Δάφνη: Δεν σου λέω οτι θα τον αγαπήσεις σαν τον Λουκα,αλλα μην κόψεις τις γέρφυρες (αχ πως το πε, το γλυκούλι)
Μακάρι να πάνε όλα καλά με σένα και με το Λουκά, αλλα αν τελικά παντρευτεί?
Νόρα: Θα διαλυθώ Δάφνη...Snif

Συνάντηση γιγάντων στον ομιλο:

Αυτός ο Μάνος όλο ειρωνία...Ολο πεταγόταν σαν την σφήνα, χωρίς να έχει κάτι ουσιαστικό να πει...Με την όλη αυτή συμπεριφορά, δεν διευκολύνει την θέση του, και όλο περισσότερο με κάνει να πιστεύω
ότι αυτός έχει τους πίνακες...
Τέτοιον Στέφανο θέλω να βλέπω..Ο Στέφανος μαμάκιας ή ερωτύλος, απλως δεν μου κάνει...

Λουκάς-Ευα:
Πάλι κλάψιμο της μοίρας τους...Οχι άλλο κάρβουνο!!!!!!
Πάντως οταν του είπε οτι πίστευε οτι θα καταλήξει αυτός με την Νόρα, δεν αντέδρασε απλώς άλλαξε κουβέντα...
Αχ το καλό μου.....

Λουκάς-Εξομολόγηση:
Τον λυπήθηκε η ψυχή μου.... (χωρις αυτο να σημαίνει οτι θα τον λυπηθώ στα σενάρια...Οι χοντράδες είναι χοντράδες, όλα κι όλα...)
Καταρχας, ο Λουκάς μπήκε κατευθείαν στο ψητό, ούτε να το φέρει απο δω ούτε απο κει, ουτε καν να το συζητήσει με τον Νικόλα...Απλως πιστεύω οτι κα΄που ήθελε να το πει, να το βγάλει απο μέσα του...
Ο Νικόλας δε, καταπληκτικός...Οι γκριμάτσες του ήταν υπέροχες....Ζητώ απο την Τζίνα, να κάνει αυτή τα screeshots,μιας και γω το θέμα δεν το χω....

Ατάκα νο1:
Λουκάς: Φοβάμαι Νικόλα
Νικόλας: Τι φοβάσαι ρε παιδί μου?
Λουκάς: Μην τη χάσω....

Οταν του λεγε δε για τις πυτζάμες και το αν το πανε παρακάτω, ήταν σαν μικρό παιδάκι...Την αποθέωσε την σκηνή ο Λουκάκος με την εκφραστικότητα του...

Ατάκα νο2:
Λουκάς: Πως θα ναι η επόμενη μέρα?
Νικόλας: χωρίς πυτζάμες να υποθεσω? gelio

Ατάκα νο3:
Λουκάς: Το ρίσκο να χάσω την Νόρα, δεν θα το πάρω ποτε....

Ατάκα νο4: (και μακράν η καλύτερη του επεισοδίου)
Λουκάς: Κι όμως ήταν το πρώτο μας φιλι....Snif Snif Snif

Οσο άκουγα την εξομολόγηση, ναι μεν ,ήταν πολυ ψυχοπλακωτική και γλυκιά και και και, αλλα έλειπε κάτι....Μολις το είπε αυτο, νομίζω έκλεισε μέσα όλο τον πόνο και την απογοήτευση που νιώθει....

Αμαλία-Μελίτα:

Κάνω στην άκρη τα πάντα που λέει η Μελίτα, μιας και είναι η χιλιοστή φορα που τα ακούω και κρατάω την τιτανομέγιστη να λέει...
Εγω θα τον σκοτώσω τον πατέρα σου...Εγω θα τον σκοτώσω τον Ρούσσο..(με το ατνίστοιχο ύφος, Τζίνα!!!!!!!!), θα τον πατήσω κάτω....

Νόρα-Λουκάς-γραφείο:
Μέχρι να μπει ο Λουκάς, ήταν ο Λουκάς που ήξερε...Μόλις άνοιξε το στόμα του ήταν ο Λουκάς που θέλω να πλακώσω στο ξύλο.....
Πάλι είπε λόγια που πληγώνουν, χωρίς να δικαιολογούνται, όσο και να είναι ερωτευμένος...Δεν σκέφτεσαι ρε καμάρι μου, οτι αν, λέω αν και αυτή νιώθει το ίδιο, ίσως την τσακίζεις την καψερη??
Το μήτσουλας και το γαρύφαλο στο αυτί όμως, δεν λέιπουν απο πουθενά!!!χαχα

--Παρατηρείστε ύφος Λουκά, οταν του λέει ''αντε να την παντρευτείς να ηρεμήσουμε''


Δάφνη-Νικόλας-κρεβάτι:
Ο Νικόλας ΠΕΘΑΙΝΕΙ να πει στην Δαφνη οτι του είπε ο Λουκάς...Κρατιεται με νύχια και με δόντια.... χαχαχα!!!


Χορος στην βροχή-πονεμένα ζευγάρια:

Απο την μια, δεν θα σας το κρύψω, ήθελα να γελάσω...Απο την άλλη το όλο σκηνικό ήταν τοσο καλοστημένο, και η επιλογή του τραγουδιού τοσο εύστοχη, που μόνο στεναχωρήθηκα...
Να φανταστείτε, μου άρεσε ακόμα και η κίνηση των μπέπηδων-ερωτευμένων που κάνανε να φύγουν απο το σπίτι αλλα δεν....
Η Εύα να πιάνει την κοιλίτσα, ήταν υπέροχη...Snif

Ευα:

Όλες οι σκηνές της Ευας αφου αποφάσισε να κρατήσει το μωρό, ήταν τρομερες! Ομολογω (λες και είναι κρυφο!!!) οτι δεν είμαι φαν της Ευας. Η μοιρλα-η κακομοιριά- και το να ρίχνει το φταίξιμο στους αλλους ενω έχει κάνει τέρατα,δεν ηταν πότε το φόρτε μου...
Αλλα χτες ήταν αποφασισμένη, χαρούμενη, και ήταν πραγματικά η πρώτη φορά που την πίστεψα οταν είπε οτι θέλει να σταθεί στα πόδια της και να κάνει μια νέα ζωη...

Στο γραφείο δε της Νόρας, ήταν μια τρομερή και πολύ γλυκιά σκηνη..Αν δεν κάνανε μάλιστα την αναφορά στον Μάνο, θα ήταν τέλεια!!!!
Και το γνώθεις εαυτόν για την Μαρίλια, πάλι respect.Επιτέλους.
Άκυρη ατάκα: ''Ο μάνος απεκτησε παιδί με άλλη γυναίκα ενώ ήταν μαζί μου..." Fskl

Νορα-Λουκάς-Γραφείο-πρωί:

(Ο Λουκάς ΠΑΛΙ θέλει ξύλο....) Synelthe
Οταν ξεκίνησε ο Λουκάς να της λέει να μιλήσουνε σοβαρά, άρχισα να πιστεύω οτι θα πούνε για το γραφείο, αλλα ανταυτού ο Λουκάς άρχισε να της λέει πάλι μπουρδες για τον Μήτσουλα..
Κατανοητό εν μέρει, αλλα.....
Οταν δε λέει ''επειδή δεν ξέρω που πάει η δικη μου η ζωη εσυ..." είναι σαν να της λέει οτι εγώ εσένα θέλω, αλλα επειδή δνε μπορούμε να μαστε μαζι...

Πέτρος - Λουκάς:

Ο Πέτρος όταν το παίζει καλός και στοργικός πατέρας όλων είναι απλώς υπέροχος!!! Love!

Μπαρμπαλιάκος-Μάνος:

Τώρα αν πλακώσω στον ξύλο τον Λιάκο και τον θάψω στο δέντρο μαζί με την Μαίρη, εγω θα φταίω???????????
Ελεος!! Οχι άλλο καρβουνο!!! Γλιτώσαμε απο τις κλάψες και τώρα έχουμε τον Λιάκο???***************

Ζευγάρι της χρονιάς:


Αααα!!! Μέχρι χτες η σοπράνο κλαιγότανε οτι δεν την θέλει η πεθερά (Η παριζιάνα πεθερά..!!!) και οτι δεν το αντέχει και τέτοιες μπαρούφες. Τώρα, της είπε ο Στέφανος οτι θέλει να το ανακοινώσουνε, και τσακ ΤΟ ξεχεσαε πάλι...Είμαι σίγουρη οτι μέχρι το απόγευμα της ίδιας μέρας θα το ξαναθυμηθεί!!! ***************
Δεν έχω προβλημα με την Μελίτα, και σε σχέση με την Ευά της δίνω περισσότερα δικια, αλλα η Μελίτα έχει σαλέψει.Εχει χάσει την μπάλα και την λογική.! Και μεις ερωτευτήκαμε μανδαμ, αλλα μυαλό πάντα είχαμε.
Τουλάχιστον, ας αποφασίσει 1)Ποιο είναι το πρόβλημα που υπάρχει και δεν μπορούνε να ναι μαζί 2)Αν θέλει η δεν θέλει να το παλέψουν 3) Αν θα τελειώσουν ή οχι (Μελίτα τέλος!!!) ************

edit by Jim7
2η προειδοποίηση
2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 20, 2010 10:57 am

Δεν ζητάω πολλά από τη ζωή μου. Απλά θέλω να μην ακούω βλακίες.

Από πότε ρε παιδιά έγινε η Εύα άνθρωπος που ακολουθεί τα "πρέπει";;; Θα μας τρελάνουν;;;Σωστά...ας κάνει μια φορά αυτό που θέλει το κορίτσι γιατί από τότε που γεννήθηκε το μόνο που την ένοιαζε ήταν να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της σαν μάνα και σαν γυναίκα.Μέσα στα πρέπει της ζωής συγκαταλλέγεται:
1) ο δεσμός με παντρεμένο (ο οποίος παντρεμένος τη βίασε κάποτε - τουλάχιστον έτσι λέει αυτή)αλλά παρόλο που τη βίασε αυτή συνέχισε να τον κυνηγάει μπας και την ξαναβιάσει...(εμότικον που μουτζώνει με χέρια και με πόδια)
2) ένα εξώγαμο παιδί την ύπαρξη του οποίου ο πατήρ αγνοεί επί 15 συναπτά έτη διότι η Εύα μέσα στα πολλά πρέπει ξέχασε να ενημερώσει το Μάνο ότι έγινε μπαμπάκας.
3)το γράψιμο του εν λόγω τέκνου στα παλιά της τα υποδήματα tsakiris mallas, τα οποία παρεπιπτόντως της τα αγοράζει πάντα κάποιος χορηγός
4) οι πρωταγωνιστικοί ρόλοι σε ταινίες σκληρού πορνό (ναι πορνό ήτανε και βάλτε τα επεισόδια 8 και 9 για να θυμηθούμε μερικές αλήθειες που πήγαν να μας τα κουκουλώσουν για να αγιοποιήσουν την ξανθιά αγαπημένη παναγιά..ο Βοσκόπουλος της λείπει από δίπλα)

Όλα τα παραπάνω θεωρούνται hot τάσεις και είναι τα απόλυτα must στη ζωή ενός απλού ανθρώπου ανάμεσα στους απλούς ανθρώπους. (εμότικον γιώργος κωνσταντίνου από την ταινία "ξύπνα βασίλη" που κάθεται με το ζουρλομανδύα σε ένα παγκάκι και φωνάζει κι κι ρι κου.....)

Ο Ηλίας έχει χαζέψει τόσο πολύ που ψάρευε με καθετή στην άμμο wall Και εξακολουθεί να παραληρεί ότι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του Μάνου και ότι τον έχει κάνει λέει καλύτερο άνθρωπο που το είδε ο Ηλίας ότι τον έκανε η Εύα καλύτερο άνθρωπο;;;Η Εύα δεν μπορεί να κάνει το Μάνο καλύτερο άνθρωπο γιατί 1)ο Μάνος καθίκι γεννήθηκε και καθίκι θα πεθάνει και 2) όποιος κάτσει με στραβό το πρωί αλληθωρίζει Επίσης άκουσα και το κουλό ότι η Εύα βοήθησε το Μάνο όταν αυτός γονάτισε wall ...Θα τραβήξω τα μεμέ μου, θα ξεσκίσω τα προικία μου....έλεος...πως τον βοήθησε καλέ;;Πούλησε το οικοπεδάκι της στα Σούρμενα που το φύλαγε για την προίκα της;;Απλώς του επέστρεψε τα χρήματα από τις μετοχές που εκείνος κάποτε βλακωδώς έγραψε στο όνομά της. Πάει και ο Ηλίας.....Αλτσχάιμερ έπαθε..... Synelthe

Η Δάφνη πάλι που δεν χωνεύει την Εύα με τίποτα (λογικό κι επόμενο) και όλα αυτά τα δήθεν φιλικά εγώ λέω ότι είναι ραπανάκια για την όρεξη....έχει λυσσάξει να τα ξαναφτιάξουν ο Μάνος με τη Μελίτα γιατί σου λέει "καλός χρυσός ο Στέφανος αλλά δεν είναι αδερφός μου ούτε αίμα μου. Γιατί να πάρει το αδερφάκι μου την κλονισμένη;;Ας την πάρει ο Στέφανος και να γυρίσει ο Μάνος στο Μελιτάκι μου"

Ά ρε Μάνο τελικά είσαι πολύ τυχερός και θα τη γλιτώσεις πάλι. Έχεις άστρο ρε μπαγάσα..σε θέλει η τύχη....Άλλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του. Σου έφεξε πάλι....Την ξεφορτώθηκες πάλι τυχεράκια, τουλάχιστον για λίγο ώσπου να αποβάλλει και να ξανακλονιστεί για κάνα 8μηνο. Ε βέβαια να μην μας φάει η Εύα καμιά 10αριά επεισόδια τζάμπα να κλαίει και να κλονίζεται, να ακούει σταγόνες να τρέχουν μέσα στο νερουλιασμένο μυαλό της;;;

Εγώ ένα έχω να πω: Αγγέλα έπρεπε να έχει αποβάλλει καμιά 35αριά χρόνια πριν να γλιτώναμε μια και καλή από την Εύα Χάρις.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Ιαν 20, 2010 11:16 am

Ο μπαρμπα-Λιας από τη πολλή συνομιλία με τους νεκρούς (βλέπε Μαίρη) έχει αρχίσει και βλέπει εικονικές πραγματικότητες : η Εύα έσωσε το Μάνο όταν γονάτισε (αφού ΤΟΝ γονάτισε πρώτα, όταν τον είδε γονατισμένο να κάνει τα πατωματάτα με τη Μελίτα), η Εύα ειναι η πηγή ζωής του Μάνου (γκαντέμω του θανατά θα την έλεγα εγώ, που από τότε που πάτησε το κατσικοπόδαρό της στην Αθήνα έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια ο καψερός πάλαι ποτέ αδίστακτος θεογκόμενος) Tigania

εξομολόγηση Λουκά: μία ΠΛΗΡΗΣ απογοήτευση από μία πάλαι ποτέ φαν της ιστορίας Νόρας-Λουκά TutTut ... ΤΕΛΕΙΩΣ ξεκάρφωτη και ξεκούδουνη η αποκάλυψη των συναισθημάτων του, όταν στα προηγούμενα 200 επεισόδια δεν μας έδειξε ΟΥΤΕ ΕΝΑ υποννοούμενο για τον κρυμμένο του έρωτα ... πάντα αντιμετώπιζε τη Νόρα σαν ένα ενοχλητικό σπυρί στον ωραιότατα γυμνασμένο πωπουδάκο του, που τον ταλαιπωρεί και τον σέρνει στα προβλήματά της αλλά "ουφ αυτός είναι φίλος και της στέκεται στα δύσκολα, τί να κάνει με την τεννίστρια πιστολέρο που έμπλεξε" κλπκλπκλπ ... η Νόρα σαν χαρακτήρας έδειξε μία συνέχεια, άρχισε να ζηλεύει τη Νταίζη, δεν ήξερε αρχικά το γιατί, μετά το συνειδητοποίησε και έτσι μας δικαιολογήθηκε ... ο Λουκάς τί κάνει ? τη σπρώχνει ακατάπαυστα προς Μπέλλο, παίρνει ελαφρά τη καρδία αποφάσεις γάμου με την πιο απαράδεκτη σκυλο-γκόμενα της Ελλάδας και ούτε ΕΝΑ δάκρυ? ένας πόνος ψυχής? τί να τον κάνω τον χορό της βροχής ρε μάγκα όταν δεν έχω καταλάβει τί χαρακτήρα έχεις ακόμα ??? (δεν τα έχω με τον Π.Πετράκη, αυτός ό,τι του λένε παίζει, και μάλιστα πολύ καλά ... με τον χαρακτήρα Λουκά τα έχω ...) Kotsides

η Εύα αποφάσισε να κρατήσει ένα παιδί για καθαρά εγωιστικούς λόγους ... για να νιώσει τη μητρότητα λέει ο κολοφώνας της νοημοσύνης και του σωστού timing... το παιδάκι ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ εάν θέλει για μάνα μία ανερμάτιστη ηλίθια που νομίζει ότι μπεγλερίζει τους άντρες αλλά τελικά την έχουν όλοι γραμμένη ?? άντε τώρα να την ξαναμαζεύουμε από τα πατώματα σε καναδυό βδομάδες γιατί "αυτό το παιδί το ήθελε πολύ- α ρε Μάνο κιαρατά εσύ φταίς, θα σε μηδενίσω φτου κι απ'την αρχή" vomit

Υ.Γ. ήταν η ιδέα μου ή στραβωσε η Αγγέλα στην προοπτική να ταχταρίζει ΑΛΛΟ ΕΝΑ παιδί της Εύας ???
gelio gelio gelio gelio
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 20, 2010 11:28 am



η θεά Cinefreak έγραψε:
η Εύα αποφάσισε να κρατήσει ένα παιδί για καθαρά εγωιστικούς λόγους ... για να νιώσει τη μητρότητα λέει ο κολοφώνας της νοημοσύνης και του σωστού timing... το παιδάκι ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ εάν θέλει για μάνα μία ανερμάτιστη ηλίθια που νομίζει ότι μπεγλερίζει τους άντρες αλλά τελικά την έχουν όλοι γραμμένη ?? άντε τώρα να την ξαναμαζεύουμε από τα πατώματα σε καναδυό βδομάδες γιατί "αυτό το παιδί το ήθελε πολύ- α ρε Μάνο κιαρατά εσύ φταίς, θα σε μηδενίσω φτου κι απ'την αρχή"

Υ.Γ. ήταν η ιδέα μου ή στραβωσε η Αγγέλα στην προοπτική να ταχταρίζει ΑΛΛΟ ΕΝΑ παιδί της Εύας ???



Πές τα κοπελάρα μου, που έχει έρθει η καρπουζοκέφαλη και μας έχει κατσικωθεί στο σβέρκο 1,5 σεζόν τώρα βαρεθήκαμε να τη βλέπουμε να τριγυρνάει σαν τη άδικη κατάρα και να πρήζει τον κόσμο. Θέλει και παιδιά τρομάρα της. Μεγάλωσε πολύ σωστά και άξια το πρώτο και είπε να κάνει κι ένα δεύτερο να τα έχει σετ. Τι του λείπει του ψωριάρη;;;(συγκεκριμένα της ψωριάραςWinkφούντα με μαργαριτάρι.... θα αυτοχαστουκιστώ πάραυτα slap slap

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 11:34 am

Η ΜΕΛΙΤΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(ΔΩΣΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΝΑ) ,ΕΝΩ ΧΘΕΣ ΦΩΝΑΖΕ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΤΗΣ ΜΗ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 20, 2010 12:05 pm

Μα η Μελίτα αυτό θέλει:
1) Να επιστρέψουν τα λεφτά στο Στέφανο για να μπορεί να μένει στο σπίτι της χωρίς να χρωστάει τίποτα
και 2) να πάψει ο Ρούσσος να ανακατεύεται στα προσωπικά της.
Δεν έχει κανένα απολύτως δικαίωμα να της λέει τι θα κάνει .Είδαμε και τα χαίρια του με τον άχρηστο που την πάντρεψε την πρώτη φορά. Αλλά τότε δεν τον πείραζε που η Μελίτα ερωτεύτηκε εν αγνοία της ένα ρεμάλι γιατί τον βόλευε τον κύριο Ρούσσο να χαντακωθεί η ζωή της κόρης του και να κάνει αυτός τις κομπίνες και τις βρωμοδουλειές παρέα μα το γαμπρούλη του. Τότε δεν τον ένοιαζε μη δυστυχήσει η κόρη του πλάι στο καθίκι το Μάνο. Τώρα τον έπιασε ο πόνος να προστατέψει το παιδί του μην τυχόν και κακοπέσει...Ρε ουστ...απο δω χάμω.....πετράκη..Ποιος πατέρας που αγαπάει πραγματικά την κόρη του θα αφήσει το παιδί του να παντρευτεί ένα κάθαρμα;;Εντάξει εγώ δε λέω τον ερωτεύτηκε το Μάνο η Μελίτα. Πιτσιρίκα ήτανε είδε τα πράσινα μάτια και το δίμετρο κορμί και ερωτεύτηκε η κοπέλα. Του γυάλισε και του Μάνου η γυναικάρα και έγινε η κατάσταση. Αλλά ο Πετυράκης μπορούσε κάλλιστα να πιάσει τη Μελίτα και να της πεί να μείνει μακριά γιατί ξέρει το ποιόν του και ότι είναι ρεμάλι. Δεν το έκανε όμως....Λοιπόν τις μαγκιές ο Ρούσσος να΄πάει να τις κάνει αλλού.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 20, 2010 12:07 pm


Το χθεσινό επεισοδιάκι μου άρεσε.

Ξεκινάω με το Μανωλάκη. Ας μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς μεσολάβησε και έκανε στροφή γιατί αδυνατώ να καταλάβω. Όταν η Εύα έβαλε μπροστά το κορμί της και τον έσωσε απ τη σφαίρα δεν κατάλαβε οτι την αγαπάει αλλά έριξε ένα σφουγγάρισμα στο παρκέ με τη Μελίτα. Τώρα με μερικές χιλιάδες ευρουδάκια που του έδωσε κατάλαβε οτι την αγαπάει; Να υποθέσω δηλαδη οτι τη ζωή της την κοστολογούσε λιγότερο απ την επιταγή;: curse :

Ο Χατζηγλίτσης μεγάλη μούρη. Δείχνουν να τον φοβούνται άπαντες. Πάντως αυτά τα περι πινάκων και παιδιών μου κάτσανε στραβά. Τί είπε το άτομο; Θα πάρει η μπάλα και αθώους; Δεν μου αρέσει καθόλου. Ο Στέφανος πάλι τον πήρε πολύ σοβαρά και αποφάσισε να αντιμετωπίσει το θέμα μαζί με τους υπόλοιπους. Μήπως όμως ούτε αυτό είναι αλήθεια; Μήπως απλά ζήτησε συμμαχία μαζί τους επειδή έχει όπως είπε κάποια ακόμη υποψία και θέλησε να τους έχει απο κοντά για να βεβαιωθεί για κάτι;Το άλλο που με παραξενεύει είναι η έντονη έχθρα του με το Μάνο. Του κρατάει περισσότερη κακία απ όση στο Ρουσσο και δεν το καταλαβαίνω γιατί ο Ρούσσος είχε συμμετοχή και στην καταστροφή του πατέρα του και της μάνας του ενώ ο Μάνος μόνο στη δεύτερη περίπτωση. Οι τρείς κύριοι όπως κι αν έχει πάντα μου προκαλούν το ενδιαφέρον και πάντοτε μου αρέσουν οι σκηνές τους. :wink2:

Συμφωνώ με τη Βασιλική οτι ο Πέτρος αντιδράει στη σχέση της κόρης του όχι επειδή ο Στέφανος τον διαπόμπευσε αλλά επειδή κατά βάθος δεν είναι σίγουρος οτι η Μελίτα δεν είναι στόχος. Τη φιλόστοργη κόρη δεν μπαίνω καν στον κόπο να τη σχολιάσω.

Ο μπαρμπα Λιάς πόσα θέλει να μας τρελάνει; Ένα χρόνο ολόκληρο έβριζε την Εύα και τώρα ξαφνικά την προξενεύει στο γιό του. Αντί να ψαρεύει δεν λέει και σε μας ποιά είναι η αλήθεια του Μάνου που έχουμε μείνει με την απορία;emmm

Η Εύα σήμερα ήταν η γυναίκα που περίμενα να δω εδω και καιρό. Όταν αγκάλιασε την κοιλιά της με τα χέρια μου ξύπνησε τρυφερές αναμνήσεις και με συγκίνησε. Love! Δεν θέλω να το χάσει αυτό το μωράκι. Επιτέλους συγκροτημένη, έψαξε να βρει πως θα τα βολέψει με τη δουλειά της και όταν είπε στη Νόρα δεν ξέρω τι θα συμβεί στο μελλον αλλά ξέρω οτι θα έχω δύο παιδιά είπα τα κατάφερε, αρχίζει να πατάει γερά. Επιτέλους η απεξάρτηση. Επιτέλους μια απόφαση με γνώμονα την Εύα και όχι το Μάνο ή τον όποιον άλλον.Η Ξυλά με την έκφραση της ευτυχίας στο πρόσωπο μου άρεσε πολύ και μαζί με την Δρακουλάκη δεν θα κουραστώ να το γράφω είναι απιθανες.

Ο Λουκάς σήμερα μας έκανε σκωτσέζικο ντους. Πήγε στο Νικόλα μάλλον επειδή αισθάνθηκε την πίεση αφόρητη, και κάπου έπρεπε να μιλήσει. Επιτέλους άρχισε να εξωτερικεύει τα αισθήματά του. Απ όλη τη σκηνή κρατάω το ύφος του όταν είπε ''ήταν το πρώτο μας φιλί'' Κι ενώ μέχρι εκεί με έλοιωσε στη συνέχεια όταν έλεγε στη Νόρα για το Μήτσουλα ήθελα να του αστράψω δυό σφαλιάρες να πει το Δεσπότη Παναγιώτη. Και μετά το σύντομο διάλλειμα του θυμού αρχίζει εκείνος ο χορός της μοναξιάς στο πάρκο με τη φωνή της Αλεξίου να περιγράφει το συναίσθημα βλέπω και τη Νόρα να γράφει το όνομά του στη ζάχαρη και άντε πάλι συγκίνηση. Hugg

Για τον απόλυτο έρωτα τώρα τι να πω; Έχει αρχίσει να με πείθει λιγότερο και απ τον καρμικό. Κάτι έχω χάσει δεν μπορεί. Αυτοί οι δύο δεν έλεγαν δεν μπορούμε δεν γίνεται θα μας κατασπαράξουν κλπ. κλπ. Τι ακριβώς μεσολάβησε και αποφάσισαν να βγουν να το φωνάξουν να το πουν μου λέτε; Άντε κι απο το επόμενο επεισόδιο αρχίζει δεύτερος κύκλος διαβουλεύσεων αν θα το πουν ή όχι. Πάλι τις σόλες τους θα λοιώσουν απ το σύρε κι έλα.;/
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 20, 2010 12:21 pm


Clarabelle έγραψε:
Ο μπαρμπα Λιάς πόσα θέλει να μας τρελάνει; Ένα χρόνο ολόκληρο έβριζε την Εύα και τώρα ξαφνικά την προξενεύει στο γιό του. Αντί να ψαρεύει δεν λέει και σε μας ποιά είναι η αλήθεια του Μάνου που έχουμε μείνει με την απορία;

Συμφωνώ απολύτως....τι έπαθε ξαφνικά αυτός;;;Του στριψε από τη μαγκουφιά....


Άσχετο αλλά σου έχω ξαναπεί πόσο μου αρέσει η υπογραφή σου;;Στο λέω κι άλλη μια... Είναι άπαιχτη. Η Μελιτάρα θεά και σούπερ ερωτική...Αφού κατάφερε να βγάλει πάθος με τον Οδυσσέα τη βελέντζα, λογικό κι επόμενο που με Μάνο και Στέφανο πήραν φωτιά οι οθόνες....Τα ρέστα μου στη θεά Μελίτα, τα ρέστα μου και σε' σένα..... : respect : : respect :

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 12:26 pm

Clarabelle έγραψε:
Το χθεσινό επεισοδιάκι μου άρεσε.

Ξεκινάω με το Μανωλάκη. Ας μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς μεσολάβησε και έκανε στροφή γιατί αδυνατώ να καταλάβω. Όταν η Εύα έβαλε μπροστά το κορμί της και τον έσωσε απ τη σφαίρα δεν κατάλαβε οτι την αγαπάει αλλά έριξε ένα σφουγγάρισμα στο παρκέ με τη Μελίτα. Τώρα με μερικές χιλιάδες ευρουδάκια που του έδωσε κατάλαβε οτι την αγαπάει; Να υποθέσω δηλαδη οτι τη ζωή της την κοστολογούσε λιγότερο απ την επιταγή;: curse :

Ο Χατζηγλίτσης μεγάλη μούρη. Δείχνουν να τον φοβούνται άπαντες. Πάντως αυτά τα περι πινάκων και παιδιών μου κάτσανε στραβά. Τί είπε το άτομο; Θα πάρει η μπάλα και αθώους; Δεν μου αρέσει καθόλου. Ο Στέφανος πάλι τον πήρε πολύ σοβαρά και αποφάσισε να αντιμετωπίσει το θέμα μαζί με τους υπόλοιπους. Μήπως όμως ούτε αυτό είναι αλήθεια; Μήπως απλά ζήτησε συμμαχία μαζί τους επειδή έχει όπως είπε κάποια ακόμη υποψία και θέλησε να τους έχει απο κοντά για να βεβαιωθεί για κάτι;Το άλλο που με παραξενεύει είναι η έντονη έχθρα του με το Μάνο. Του κρατάει περισσότερη κακία απ όση στο Ρουσσο και δεν το καταλαβαίνω γιατί ο Ρούσσος είχε συμμετοχή και στην καταστροφή του πατέρα του και της μάνας του ενώ ο Μάνος μόνο στη δεύτερη περίπτωση. Οι τρείς κύριοι όπως κι αν έχει πάντα μου προκαλούν το ενδιαφέρον και πάντοτε μου αρέσουν οι σκηνές τους. :wink2:

Συμφωνώ με τη Βασιλική οτι ο Πέτρος αντιδράει στη σχέση της κόρης του όχι επειδή ο Στέφανος τον διαπόμπευσε αλλά επειδή κατά βάθος δεν είναι σίγουρος οτι η Μελίτα δεν είναι στόχος. Τη φιλόστοργη κόρη δεν μπαίνω καν στον κόπο να τη σχολιάσω.

Ο μπαρμπα Λιάς πόσα θέλει να μας τρελάνει; Ένα χρόνο ολόκληρο έβριζε την Εύα και τώρα ξαφνικά την προξενεύει στο γιό του. Αντί να ψαρεύει δεν λέει και σε μας ποιά είναι η αλήθεια του Μάνου που έχουμε μείνει με την απορία;emmm

Η Εύα σήμερα ήταν η γυναίκα που περίμενα να δω εδω και καιρό. Όταν αγκάλιασε την κοιλιά της με τα χέρια μου ξύπνησε τρυφερές αναμνήσεις και με συγκίνησε. Love! Δεν θέλω να το χάσει αυτό το μωράκι. Επιτέλους συγκροτημένη, έψαξε να βρει πως θα τα βολέψει με τη δουλειά της και όταν είπε στη Νόρα δεν ξέρω τι θα συμβεί στο μελλον αλλά ξέρω οτι θα έχω δύο παιδιά είπα τα κατάφερε, αρχίζει να πατάει γερά. Επιτέλους η απεξάρτηση. Επιτέλους μια απόφαση με γνώμονα την Εύα και όχι το Μάνο ή τον όποιον άλλον.Η Ξυλά με την έκφραση της ευτυχίας στο πρόσωπο μου άρεσε πολύ και μαζί με την Δρακουλάκη δεν θα κουραστώ να το γράφω είναι απιθανες.

Ο Λουκάς σήμερα μας έκανε σκωτσέζικο ντους. Πήγε στο Νικόλα μάλλον επειδή αισθάνθηκε την πίεση αφόρητη, και κάπου έπρεπε να μιλήσει. Επιτέλους άρχισε να εξωτερικεύει τα αισθήματά του. Απ όλη τη σκηνή κρατάω το ύφος του όταν είπε ''ήταν το πρώτο μας φιλί'' Κι ενώ μέχρι εκεί με έλοιωσε στη συνέχεια όταν έλεγε στη Νόρα για το Μήτσουλα ήθελα να του αστράψω δυό σφαλιάρες να πει το Δεσπότη Παναγιώτη. Και μετά το σύντομο διάλλειμα του θυμού αρχίζει εκείνος ο χορός της μοναξιάς στο πάρκο με τη φωνή της Αλεξίου να περιγράφει το συναίσθημα βλέπω και τη Νόρα να γράφει το όνομά του στη ζάχαρη και άντε πάλι συγκίνηση. Hugg

Για τον απόλυτο έρωτα τώρα τι να πω; Έχει αρχίσει να με πείθει λιγότερο και απ τον καρμικό. Κάτι έχω χάσει δεν μπορεί. Αυτοί οι δύο δεν έλεγαν δεν μπορούμε δεν γίνεται θα μας κατασπαράξουν κλπ. κλπ. Τι ακριβώς μεσολάβησε και αποφάσισαν να βγουν να το φωνάξουν να το πουν μου λέτε; Άντε κι απο το επόμενο επεισόδιο αρχίζει δεύτερος κύκλος διαβουλεύσεων αν θα το πουν ή όχι. Πάλι τις σόλες τους θα λοιώσουν απ το σύρε κι έλα.;/



ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!! Agree
Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ !!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ....
ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΒΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !!!!
ΟΙ 3 ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΑΠΑΙΧΤΟΙ (ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ !!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΕΙ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΨΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟΣ Wow
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 20, 2010 12:32 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!! Agree
Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ !!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ....
ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΒΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !!!!
ΟΙ 3 ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΑΠΑΙΧΤΟΙ (ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ !!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΕΙ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΨΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟ


Εγώ αρνούμαι να δεχτώ οτι όλη αυτή η άρνηση του Πέτρου είναι ένα καπρίτσιο. Έχει αποδείξει από τη μέχρι τώρα πορεία του οτι τα παιδιά του τα αγαπάει ουσιαστικά.
Στάθηκε δίπλα στη Μελίτα σε όλες της τις δυσκολίες και πάντα την πίεζε να πάρει το δικό της δρόμο.
Μη ξεχνάς οτι με τον Οδυσσέα στήριξε την επιλογή της και την άφησε να κάνει αυτό που ήθελε η ίδια, και νομίζω οτι αν δεν υπήρχε μέσα του ο φόβος της εκδίκησης το ιδιο θα έκανε και με το Στέφανο.
Για την Εύα πάλι δεν νομίζω οτι η αλλαγή έγινε μέσα σε ένα επεισόδιο. Παρακολουθούμε αυτή την απεξάρτηση απο καιρό. Απλα η εγκυμοσύνη ήταν η αφορμή να φανεί η αλλαγή.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 12:36 pm

Clarabelle έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!! Agree
Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ !!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ....
ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΒΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !!!!
ΟΙ 3 ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΑΠΑΙΧΤΟΙ (ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ !!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΕΙ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΨΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟ


Εγώ αρνούμαι να δεχτώ οτι όλη αυτή η άρνηση του Πέτρου είναι ένα καπρίτσιο. Έχει αποδείξει από τη μέχρι τώρα πορεία του οτι τα παιδιά του τα αγαπάει ουσιαστικά.
Στάθηκε δίπλα στη Μελίτα σε όλες της τις δυσκολίες και πάντα την πίεζε να πάρει το δικό της δρόμο.
Μη ξεχνάς οτι με τον Οδυσσέα στήριξε την επιλογή της και την άφησε να κάνει αυτό που ήθελε η ίδια, και νομίζω οτι αν δεν υπήρχε μέσα του ο φόβος της εκδίκησης το ιδιο θα έκανε και με το Στέφανο.
Για την Εύα πάλι δεν νομίζω οτι η αλλαγή έγινε μέσα σε ένα επεισόδιο. Παρακολουθούμε αυτή την απεξάρτηση απο καιρό. Απλα η εγκυμοσύνη ήταν η αφορμή να φανεί η αλλαγή.


ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΙΑΣΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΠΟΥ ΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ?
ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝΕΤΑΙ ? ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Η ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΧΘΡΟΥ ΤΟΥ?
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 20, 2010 12:40 pm

nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!! Agree
Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ !!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ....
ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΒΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !!!!
ΟΙ 3 ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΑΠΑΙΧΤΟΙ (ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ !!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΕΙ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΨΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟ


Εγώ αρνούμαι να δεχτώ οτι όλη αυτή η άρνηση του Πέτρου είναι ένα καπρίτσιο. Έχει αποδείξει από τη μέχρι τώρα πορεία του οτι τα παιδιά του τα αγαπάει ουσιαστικά.
Στάθηκε δίπλα στη Μελίτα σε όλες της τις δυσκολίες και πάντα την πίεζε να πάρει το δικό της δρόμο.
Μη ξεχνάς οτι με τον Οδυσσέα στήριξε την επιλογή της και την άφησε να κάνει αυτό που ήθελε η ίδια, και νομίζω οτι αν δεν υπήρχε μέσα του ο φόβος της εκδίκησης το ιδιο θα έκανε και με το Στέφανο.
Για την Εύα πάλι δεν νομίζω οτι η αλλαγή έγινε μέσα σε ένα επεισόδιο. Παρακολουθούμε αυτή την απεξάρτηση απο καιρό. Απλα η εγκυμοσύνη ήταν η αφορμή να φανεί η αλλαγή.


ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΙΑΣΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΠΟΥ ΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ?
ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝΕΤΑΙ ? ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Η ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΧΘΡΟΥ ΤΟΥ?


Νομίζω οτι εναντιώνεται επειδή δεν θέλει να βρεθεί η κόρη του σε άλλη μια μπερδεμένη σχέση. Μη ξεχνάς οτι ο Στέφανος τη μια στιγμή είχε πάει στο γραφείο του και του είπε σταματάω τα πάντα για την Εύα και μετά από λίγη ώρα τον βρήκε να φιλάει την κόρη του. Τι να πιστέψει;
Η Εύα νομίζω οτι αλλάζει εδώ και πολύ καιρό. Και μόνο το γεγονός οτι ο Μάνος της κάνει καιρό τώρα στενό μαρκάρισμα και αυτή τον αρνείται λέει πολλά. Κάποτε μέσα σε μια μέρα θα είχε ενδώσει και θα είχε καταπιεί αμάσητο ότι της σέρβιρε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 12:46 pm

Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!! Agree
Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΣ ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ !!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ....
ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΒΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ !!!!
ΟΙ 3 ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΑΠΑΙΧΤΟΙ (ΕΤΣΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ !!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΕΙ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΨΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΟ


Εγώ αρνούμαι να δεχτώ οτι όλη αυτή η άρνηση του Πέτρου είναι ένα καπρίτσιο. Έχει αποδείξει από τη μέχρι τώρα πορεία του οτι τα παιδιά του τα αγαπάει ουσιαστικά.
Στάθηκε δίπλα στη Μελίτα σε όλες της τις δυσκολίες και πάντα την πίεζε να πάρει το δικό της δρόμο.
Μη ξεχνάς οτι με τον Οδυσσέα στήριξε την επιλογή της και την άφησε να κάνει αυτό που ήθελε η ίδια, και νομίζω οτι αν δεν υπήρχε μέσα του ο φόβος της εκδίκησης το ιδιο θα έκανε και με το Στέφανο.
Για την Εύα πάλι δεν νομίζω οτι η αλλαγή έγινε μέσα σε ένα επεισόδιο. Παρακολουθούμε αυτή την απεξάρτηση απο καιρό. Απλα η εγκυμοσύνη ήταν η αφορμή να φανεί η αλλαγή.


ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΙΑΣΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΠΟΥ ΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ?
ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝΕΤΑΙ ? ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Η ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΕΧΘΡΟΥ ΤΟΥ?


Νομίζω οτι εναντιώνεται επειδή δεν θέλει να βρεθεί η κόρη του σε άλλη μια μπερδεμένη σχέση. Μη ξεχνάς οτι ο Στέφανος τη μια στιγμή είχε πάει στο γραφείο του και του είπε σταματάω τα πάντα για την Εύα και μετά από λίγη ώρα τον βρήκε να φιλάει την κόρη του. Τι να πιστέψει;
Η Εύα νομίζω οτι αλλάζει εδώ και πολύ καιρό. Και μόνο το γεγονός οτι ο Μάνος της κάνει καιρό τώρα στενό μαρκάρισμα και αυτή τον αρνείται λέει πολλά. Κάποτε μέσα σε μια μέρα θα είχε ενδώσει και θα είχε καταπιεί αμάσητο ότι της σέρβιρε.


ΜΑΚΑΡΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΔΕΝ ΘΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ !!! ΜΟΥΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο 2 ΚΥΚΛΟΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΠΟΥ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 20, 2010 12:49 pm

Clarabelle έγραψε:


Νομίζω οτι εναντιώνεται επειδή δεν θέλει να βρεθεί η κόρη του σε άλλη μια μπερδεμένη σχέση. Μη ξεχνάς οτι ο Στέφανος τη μια στιγμή είχε πάει στο γραφείο του και του είπε σταματάω τα πάντα για την Εύα και μετά από λίγη ώρα τον βρήκε να φιλάει την κόρη του. Τι να πιστέψει;
Η Εύα νομίζω οτι αλλάζει εδώ και πολύ καιρό. Και μόνο το γεγονός οτι ο Μάνος της κάνει καιρό τώρα στενό μαρκάρισμα και αυτή τον αρνείται λέει πολλά. Κάποτε μέσα σε μια μέρα θα είχε ενδώσει και θα είχε καταπιεί αμάσητο ότι της σέρβιρε.

Για τον Πετράν συμφνωνω...Για την Εύα και την ''πρόοδο'', δεν θα το έλεγα αλλαγή....
Εγω θα το έλεγα ''στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος...''

Πέρα του χτεσινού επεισοδίου...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 12:52 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Νομίζω οτι εναντιώνεται επειδή δεν θέλει να βρεθεί η κόρη του σε άλλη μια μπερδεμένη σχέση. Μη ξεχνάς οτι ο Στέφανος τη μια στιγμή είχε πάει στο γραφείο του και του είπε σταματάω τα πάντα για την Εύα και μετά από λίγη ώρα τον βρήκε να φιλάει την κόρη του. Τι να πιστέψει;
Η Εύα νομίζω οτι αλλάζει εδώ και πολύ καιρό. Και μόνο το γεγονός οτι ο Μάνος της κάνει καιρό τώρα στενό μαρκάρισμα και αυτή τον αρνείται λέει πολλά. Κάποτε μέσα σε μια μέρα θα είχε ενδώσει και θα είχε καταπιεί αμάσητο ότι της σέρβιρε.

Για τον Πετράν συμφνωνω...Για την Εύα και την ''πρόοδο'', δεν θα το έλεγα αλλαγή....
Εγω θα το έλεγα ''στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος...''

Πέρα του χτεσινού επεισοδίου...


ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΞΕΚΑΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ lol! !!!! ΕΙΠΑΜΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 20, 2010 12:54 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Νομίζω οτι εναντιώνεται επειδή δεν θέλει να βρεθεί η κόρη του σε άλλη μια μπερδεμένη σχέση. Μη ξεχνάς οτι ο Στέφανος τη μια στιγμή είχε πάει στο γραφείο του και του είπε σταματάω τα πάντα για την Εύα και μετά από λίγη ώρα τον βρήκε να φιλάει την κόρη του. Τι να πιστέψει;
Η Εύα νομίζω οτι αλλάζει εδώ και πολύ καιρό. Και μόνο το γεγονός οτι ο Μάνος της κάνει καιρό τώρα στενό μαρκάρισμα και αυτή τον αρνείται λέει πολλά. Κάποτε μέσα σε μια μέρα θα είχε ενδώσει και θα είχε καταπιεί αμάσητο ότι της σέρβιρε.

Για τον Πετράν συμφνωνω...Για την Εύα και την ''πρόοδο'', δεν θα το έλεγα αλλαγή....
Εγω θα το έλεγα ''στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος...''

Πέρα του χτεσινού επεισοδίου...


Καταλαβαίνω με ποιό πνεύμα το λες.
Χθες ήταν έντονος ο τρόπος που φάνηκε.
Η αλλαγή πάντως ενός ανθρώπου είναι μια διαδικασία επίπονη. Έχει βήματα μπρος, πισωγυρίσματα, αμφιβολία για το ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση.
Παράξενος μου φαίνεται ο τρόπος που δείχνουν ξαφνικά το Μάνο αλλαγμένο γιατί δεν το είδα για την Εύα δεν με παραξενεύει το είδα να έρχεται σιγά σιγά.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 20, 2010 12:59 pm

Clarabelle έγραψε:

Καταλαβαίνω με ποιό πνεύμα το λες.
Χθες ήταν έντονος ο τρόπος που φάνηκε.
Η αλλαγή πάντως ενός ανθρώπου είναι μια διαδικασία επίπονη. Έχει βήματα μπρος, πισωγυρίσματα, αμφιβολία για το ποιά είναι η σωστή κατεύθυνση.
Παράξενος μου φαίνεται ο τρόπος που δείχνουν ξαφνικά το Μάνο αλλαγμένο γιατί δεν το είδα για την Εύα δεν με παραξενεύει το είδα να έρχεται σιγά σιγά.

Εμενα πάλι ξαφνικό μου ητανε... Το οτι αποφάσισε να δουλέψει, δεν μου έδειξε οτι κάνει βήματα μπροστά, ούτε το οτι λέει όχι στο Μάνο. Απλως μου δείχνει οτι προσπαθεί να σώσει οτι αξιοπρέπεια έχει μείνει....
Σε σχέση με τον Μάνο βέβαια, εχει κάνει αλματώδη βήματα προς τα εμπρος....

Παντως....επιτέλους!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 20, 2010 1:18 pm

Clarabelle έγραψε:
Το χθεσινό επεισοδιάκι μου άρεσε.

Ξεκινάω με το Μανωλάκη. Ας μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς μεσολάβησε και έκανε στροφή γιατί αδυνατώ να καταλάβω. Όταν η Εύα έβαλε μπροστά το κορμί της και τον έσωσε απ τη σφαίρα δεν κατάλαβε οτι την αγαπάει αλλά έριξε ένα σφουγγάρισμα στο παρκέ με τη Μελίτα. Τώρα με μερικές χιλιάδες ευρουδάκια που του έδωσε κατάλαβε οτι την αγαπάει; Να υποθέσω δηλαδη οτι τη ζωή της την κοστολογούσε λιγότερο απ την επιταγή;: curse :

Ο Χατζηγλίτσης μεγάλη μούρη. Δείχνουν να τον φοβούνται άπαντες. Πάντως αυτά τα περι πινάκων και παιδιών μου κάτσανε στραβά. Τί είπε το άτομο; Θα πάρει η μπάλα και αθώους; Δεν μου αρέσει καθόλου. Ο Στέφανος πάλι τον πήρε πολύ σοβαρά και αποφάσισε να αντιμετωπίσει το θέμα μαζί με τους υπόλοιπους. Μήπως όμως ούτε αυτό είναι αλήθεια; Μήπως απλά ζήτησε συμμαχία μαζί τους επειδή έχει όπως είπε κάποια ακόμη υποψία και θέλησε να τους έχει απο κοντά για να βεβαιωθεί για κάτι;Το άλλο που με παραξενεύει είναι η έντονη έχθρα του με το Μάνο. Του κρατάει περισσότερη κακία απ όση στο Ρουσσο και δεν το καταλαβαίνω γιατί ο Ρούσσος είχε συμμετοχή και στην καταστροφή του πατέρα του και της μάνας του ενώ ο Μάνος μόνο στη δεύτερη περίπτωση. Οι τρείς κύριοι όπως κι αν έχει πάντα μου προκαλούν το ενδιαφέρον και πάντοτε μου αρέσουν οι σκηνές τους. :wink2:

Συμφωνώ με τη Βασιλική οτι ο Πέτρος αντιδράει στη σχέση της κόρης του όχι επειδή ο Στέφανος τον διαπόμπευσε αλλά επειδή κατά βάθος δεν είναι σίγουρος οτι η Μελίτα δεν είναι στόχος. Τη φιλόστοργη κόρη δεν μπαίνω καν στον κόπο να τη σχολιάσω.

Ο μπαρμπα Λιάς πόσα θέλει να μας τρελάνει; Ένα χρόνο ολόκληρο έβριζε την Εύα και τώρα ξαφνικά την προξενεύει στο γιό του. Αντί να ψαρεύει δεν λέει και σε μας ποιά είναι η αλήθεια του Μάνου που έχουμε μείνει με την απορία;emmm

Η Εύα σήμερα ήταν η γυναίκα που περίμενα να δω εδω και καιρό. Όταν αγκάλιασε την κοιλιά της με τα χέρια μου ξύπνησε τρυφερές αναμνήσεις και με συγκίνησε. Love! Δεν θέλω να το χάσει αυτό το μωράκι. Επιτέλους συγκροτημένη, έψαξε να βρει πως θα τα βολέψει με τη δουλειά της και όταν είπε στη Νόρα δεν ξέρω τι θα συμβεί στο μελλον αλλά ξέρω οτι θα έχω δύο παιδιά είπα τα κατάφερε, αρχίζει να πατάει γερά. Επιτέλους η απεξάρτηση. Επιτέλους μια απόφαση με γνώμονα την Εύα και όχι το Μάνο ή τον όποιον άλλον.Η Ξυλά με την έκφραση της ευτυχίας στο πρόσωπο μου άρεσε πολύ και μαζί με την Δρακουλάκη δεν θα κουραστώ να το γράφω είναι απιθανες.

Ο Λουκάς σήμερα μας έκανε σκωτσέζικο ντους. Πήγε στο Νικόλα μάλλον επειδή αισθάνθηκε την πίεση αφόρητη, και κάπου έπρεπε να μιλήσει. Επιτέλους άρχισε να εξωτερικεύει τα αισθήματά του. Απ όλη τη σκηνή κρατάω το ύφος του όταν είπε ''ήταν το πρώτο μας φιλί'' Κι ενώ μέχρι εκεί με έλοιωσε στη συνέχεια όταν έλεγε στη Νόρα για το Μήτσουλα ήθελα να του αστράψω δυό σφαλιάρες να πει το Δεσπότη Παναγιώτη. Και μετά το σύντομο διάλλειμα του θυμού αρχίζει εκείνος ο χορός της μοναξιάς στο πάρκο με τη φωνή της Αλεξίου να περιγράφει το συναίσθημα βλέπω και τη Νόρα να γράφει το όνομά του στη ζάχαρη και άντε πάλι συγκίνηση. Hugg

Για τον απόλυτο έρωτα τώρα τι να πω; Έχει αρχίσει να με πείθει λιγότερο και απ τον καρμικό. Κάτι έχω χάσει δεν μπορεί. Αυτοί οι δύο δεν έλεγαν δεν μπορούμε δεν γίνεται θα μας κατασπαράξουν κλπ. κλπ. Τι ακριβώς μεσολάβησε και αποφάσισαν να βγουν να το φωνάξουν να το πουν μου λέτε; Άντε κι απο το επόμενο επεισόδιο αρχίζει δεύτερος κύκλος διαβουλεύσεων αν θα το πουν ή όχι. Πάλι τις σόλες τους θα λοιώσουν απ το σύρε κι έλα.;/

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Clarabelle! Θα σχολιάσω κι εγω σε λίγο σε άλλη βάση χιχι (ξέρετε τώρα να φοβηθείτε για αυτό το λεω!)

@ MaterialGirl: Νομίζω ότι δεν έχεις εκλάβει σωστά την υπογραφή της Clarabelle (made by me)

- Τα καλά κορίτσια πάνε στον Παράδεισο, τα κακά κορίτσια "πάνε" παντού! - :wink2:
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 20, 2010 1:48 pm

Materialgirl έγραψε:Δεν ζητάω πολλά από τη ζωή μου. Απλά θέλω να μην ακούω βλακίες.

Από πότε ρε παιδιά έγινε η Εύα άνθρωπος που ακολουθεί τα "πρέπει";;; Θα μας τρελάνουν;;;Σωστά...ας κάνει μια φορά αυτό που θέλει το κορίτσι γιατί από τότε που γεννήθηκε το μόνο που την ένοιαζε ήταν να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της σαν μάνα και σαν γυναίκα.Μέσα στα πρέπει της ζωής συγκαταλλέγεται:
1) ο δεσμός με παντρεμένο (ο οποίος παντρεμένος τη βίασε κάποτε - τουλάχιστον έτσι λέει αυτή)αλλά παρόλο που τη βίασε αυτή συνέχισε να τον κυνηγάει μπας και την ξαναβιάσει...(εμότικον που μουτζώνει με χέρια και με πόδια)
2) ένα εξώγαμο παιδί την ύπαρξη του οποίου ο πατήρ αγνοεί επί 15 συναπτά έτη διότι η Εύα μέσα στα πολλά πρέπει ξέχασε να ενημερώσει το Μάνο ότι έγινε μπαμπάκας.
3)το γράψιμο του εν λόγω τέκνου στα παλιά της τα υποδήματα tsakiris mallas, τα οποία παρεπιπτόντως της τα αγοράζει πάντα κάποιος χορηγός
4) οι πρωταγωνιστικοί ρόλοι σε ταινίες σκληρού πορνό (ναι πορνό ήτανε και βάλτε τα επεισόδια 8 και 9 για να θυμηθούμε μερικές αλήθειες που πήγαν να μας τα κουκουλώσουν για να αγιοποιήσουν την ξανθιά αγαπημένη παναγιά..ο Βοσκόπουλος της λείπει από δίπλα)

Όλα τα παραπάνω θεωρούνται hot τάσεις και είναι τα απόλυτα must στη ζωή ενός απλού ανθρώπου ανάμεσα στους απλούς ανθρώπους. (εμότικον γιώργος κωνσταντίνου από την ταινία "ξύπνα βασίλη" που κάθεται με το ζουρλομανδύα σε ένα παγκάκι και φωνάζει κι κι ρι κου.....)

Ο Ηλίας έχει χαζέψει τόσο πολύ που ψάρευε με καθετή στην άμμο wall Και εξακολουθεί να παραληρεί ότι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του Μάνου και ότι τον έχει κάνει λέει καλύτερο άνθρωπο που το είδε ο Ηλίας ότι τον έκανε η Εύα καλύτερο άνθρωπο;;;Η Εύα δεν μπορεί να κάνει το Μάνο καλύτερο άνθρωπο γιατί 1)ο Μάνος καθίκι γεννήθηκε και καθίκι θα πεθάνει και 2) όποιος κάτσει με στραβό το πρωί αλληθωρίζει Επίσης άκουσα και το κουλό ότι η Εύα βοήθησε το Μάνο όταν αυτός γονάτισε wall ...Θα τραβήξω τα μεμέ μου, θα ξεσκίσω τα προικία μου....έλεος...πως τον βοήθησε καλέ;;Πούλησε το οικοπεδάκι της στα Σούρμενα που το φύλαγε για την προίκα της;;Απλώς του επέστρεψε τα χρήματα από τις μετοχές που εκείνος κάποτε βλακωδώς έγραψε στο όνομά της. Πάει και ο Ηλίας.....Αλτσχάιμερ έπαθε..... Synelthe

Η Δάφνη πάλι που δεν χωνεύει την Εύα με τίποτα (λογικό κι επόμενο) και όλα αυτά τα δήθεν φιλικά εγώ λέω ότι είναι ραπανάκια για την όρεξη....έχει λυσσάξει να τα ξαναφτιάξουν ο Μάνος με τη Μελίτα γιατί σου λέει "καλός χρυσός ο Στέφανος αλλά δεν είναι αδερφός μου ούτε αίμα μου. Γιατί να πάρει το αδερφάκι μου την κλονισμένη;;Ας την πάρει ο Στέφανος και να γυρίσει ο Μάνος στο Μελιτάκι μου"

Ά ρε Μάνο τελικά είσαι πολύ τυχερός και θα τη γλιτώσεις πάλι. Έχεις άστρο ρε μπαγάσα..σε θέλει η τύχη....Άλλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του. Σου έφεξε πάλι....Την ξεφορτώθηκες πάλι τυχεράκια, τουλάχιστον για λίγο ώσπου να αποβάλλει και να ξανακλονιστεί για κάνα 8μηνο. Ε βέβαια να μην μας φάει η Εύα καμιά 10αριά επεισόδια τζάμπα να κλαίει και να κλονίζεται, να ακούει σταγόνες να τρέχουν μέσα στο νερουλιασμένο μυαλό της;;;

Εγώ ένα έχω να πω: Αγγέλα έπρεπε να έχει αποβάλλει καμιά 35αριά χρόνια πριν να γλιτώναμε μια και καλή από την Εύα Χάρις.


Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ!!!Επιτέλους ένας άνθρωπος που βλέπει τα πράγματα ως έχουν!!! : respect :
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 20, 2010 1:49 pm

Materialgirl έγραψε:


η θεά Cinefreak έγραψε:
η Εύα αποφάσισε να κρατήσει ένα παιδί για καθαρά εγωιστικούς λόγους ... για να νιώσει τη μητρότητα λέει ο κολοφώνας της νοημοσύνης και του σωστού timing... το παιδάκι ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ εάν θέλει για μάνα μία ανερμάτιστη ηλίθια που νομίζει ότι μπεγλερίζει τους άντρες αλλά τελικά την έχουν όλοι γραμμένη ?? άντε τώρα να την ξαναμαζεύουμε από τα πατώματα σε καναδυό βδομάδες γιατί "αυτό το παιδί το ήθελε πολύ- α ρε Μάνο κιαρατά εσύ φταίς, θα σε μηδενίσω φτου κι απ'την αρχή"

Υ.Γ. ήταν η ιδέα μου ή στραβωσε η Αγγέλα στην προοπτική να ταχταρίζει ΑΛΛΟ ΕΝΑ παιδί της Εύας ???



Πές τα κοπελάρα μου, που έχει έρθει η καρπουζοκέφαλη και μας έχει κατσικωθεί στο σβέρκο 1,5 σεζόν τώρα βαρεθήκαμε να τη βλέπουμε να τριγυρνάει σαν τη άδικη κατάρα και να πρήζει τον κόσμο. Θέλει και παιδιά τρομάρα της. Μεγάλωσε πολύ σωστά και άξια το πρώτο και είπε να κάνει κι ένα δεύτερο να τα έχει σετ. Τι του λείπει του ψωριάρη;;;(συγκεκριμένα της ψωριάραςWinkφούντα με μαργαριτάρι.... θα αυτοχαστουκιστώ πάραυτα slap slap

Ναι ναι ναι!Έτσι κορίτσια!Πείτε τα επιτέλους!!! Palamakia Palamakia
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 20, 2010 1:52 pm

Materialgirl έγραψε:Μα η Μελίτα αυτό θέλει:
1) Να επιστρέψουν τα λεφτά στο Στέφανο για να μπορεί να μένει στο σπίτι της χωρίς να χρωστάει τίποτα
και 2) να πάψει ο Ρούσσος να ανακατεύεται στα προσωπικά της.
Δεν έχει κανένα απολύτως δικαίωμα να της λέει τι θα κάνει .Είδαμε και τα χαίρια του με τον άχρηστο που την πάντρεψε την πρώτη φορά. Αλλά τότε δεν τον πείραζε που η Μελίτα ερωτεύτηκε εν αγνοία της ένα ρεμάλι γιατί τον βόλευε τον κύριο Ρούσσο να χαντακωθεί η ζωή της κόρης του και να κάνει αυτός τις κομπίνες και τις βρωμοδουλειές παρέα μα το γαμπρούλη του. Τότε δεν τον ένοιαζε μη δυστυχήσει η κόρη του πλάι στο καθίκι το Μάνο. Τώρα τον έπιασε ο πόνος να προστατέψει το παιδί του μην τυχόν και κακοπέσει...Ρε ουστ...απο δω χάμω.....πετράκη..Ποιος πατέρας που αγαπάει πραγματικά την κόρη του θα αφήσει το παιδί του να παντρευτεί ένα κάθαρμα;;Εντάξει εγώ δε λέω τον ερωτεύτηκε το Μάνο η Μελίτα. Πιτσιρίκα ήτανε είδε τα πράσινα μάτια και το δίμετρο κορμί και ερωτεύτηκε η κοπέλα. Του γυάλισε και του Μάνου η γυναικάρα και έγινε η κατάσταση. Αλλά ο Πετυράκης μπορούσε κάλλιστα να πιάσει τη Μελίτα και να της πεί να μείνει μακριά γιατί ξέρει το ποιόν του και ότι είναι ρεμάλι. Δεν το έκανε όμως....Λοιπόν τις μαγκιές ο Ρούσσος να΄πάει να τις κάνει αλλού.

Κουράστηκα να συμφωνώ σήμερα!Μπήκα να δω τις νέες δημοσιεύσεις και βρήκα 3 με τις οποίες συμφωνώ πολύ και δεν μπορώ παρά να το πω!!! lol!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Ιαν 20, 2010 2:11 pm

Μου αρεσε το επεισοδιο γελασα συγκινηθηκα και στο καπακι τσαντιστηκα!!!! Δεν εχω να σχολιασω κατι παραπανω με εχετε καλυψει : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 20, 2010 2:47 pm

Σήμερα δεν θα ασχοληθώ πολύ με τον απόλυτο έρωτα, ένα τόσο όμορφο επεισόδιο με Εύα – Νόρα και Λουκά δεν θέλω να το χαλάσω με τέτοιες κουβέντες!

ΛΕΡΕΣ (γενικότερα)

Μεγάαααααααααλη λέρα ο Χατζητέτοιος και του έχουν δώσει και το όνομα Περικλής και συγχύζομαι!!!

Περικλής: Θα σε ρωτήσω κάτι ευθέως και θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.
Στεφ: Σ’ακούω.
Περικλής: Στέφανε εσύ έκλεψες τους πίνακές μου?
Στεφ: Δεν τους έκλεψα, τους δανείστηκα!

Αχ Παναγία μου τι ακούει ο Χατζητέτοιος και δεν του πέφτουν όλα τα μαλλιά και οι φαβορίτες μαζί! Αχ βρε Στέφανε πώς τα λές έτσι! Αχαχαχαχαχαχαχα

Ολοι μαζί μου θυμίζουν παιδάκια στο δημοτικό που ο ένας ρίχνει το φταίξιμο στον άλλο!

- Ο Πετράκης λέει το έκανε ο Στεφανάκος
- Ο Στεφανάκος λέει το έκανε ο Μανωλάκης
- Και ο Μανωλάκης ωρύεται «Δεν το έκανα εγώ κυρία ορκίζομαι!!!» gelio

Στη συνάντησή τους στο γραφείο πάντως ήταν γοητευτικότατοι! Τέτοιες σκηνές είναι πάντα απολαυστικές απο αισθητικής απόψεως, τουλαχιστον για μένα huhu Τι άντρες!

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Manaria

Αφήνω ασχολίαστο το «Μέχρι που σκοτώνω για να τους πάρω» του Στέφανου καθώς αυτές οι αναλαμπές που βρίσκει το Στράτο μέσα του θα μου άρεσαν μόνο αν δεν σερνότανε πίσω από τη φούστα της μαμάς του τον υπόλοιπο καιρό!

Όσο για τη συζήτηση στο δικηγορικό γραφείο, με το που απείλησε ο πεθερούλης πείσμωσε ο φλούφλης και είπε «Έτσι είσαι ε? Θα σε φτιάξω εγώ!» και πήγε στη Λαίδη του να της ανακοινώσει ότι θέλει να βγουν να το φωνάξουν να το πουν! Ήμαρτον!!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτη η συζήτηση με τον Χρήστο και τον Στέφανο ήταν σκηνή τώρα??? Ο Χρήστος ήταν χωμένος στα σκοτάδια! Μην τα πάρω αγαπητοί σεναριογράφοι, άντε, δεν θέλετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : curse :

+++

Εύα - Αγγέλα
Χαίρομαι που η Αγγέλα ζόρισε την Εύα να πάρει μια απόφαση μόνη της και όχι να ζητάει τη γνώμη τρίτων! Πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες της πλήρως και δεν γίνεται αυτό αν κάνει ότι της λενε οι άλλοι, έστω κι αν αυτοί οι άλλοι είναι η μαμά της και η Νόρα!

+++

Λουκάς – Κινούμενη Συμφορά
Αδιάφορη η κουβέντα θα έλεγα.. Μου τη δίνει που ο Μάνος την έχει δει για μια ακόμα φορά προστάτης της Εύας ενώ εχει φροντίσει πρώτα μεσα απο κουφια λόγια και υποσχέσεις να της χαλάσει κάθε όνειρο που είχε! Και συγνώμη αν σας το χαλάω αγαπητοί σεναριογράφοι αλλα δεν βλέπω να πληρώνει και τίποτα! Όσο και να θέλετε να μας πείσετε ότι κατεβαίνει τα σκαλοπάτια που κατέβηκε γιαυτόν κάποτε η Εύα (βλ. τη θεϊκή ατάκα «και ο Μάνος έκανε παιδί με άλλη γυναίκα») λυπάμαι αλλα δεν με πείθει, δεν με πείθει!!!!!

+++

Πέτρος-Αμαλία-offspring
Η Μελίτα στο γραφείο του Πέτρου νόμιζα ότι φορούσε παλτό αλλα τελικά ήταν ζακέτα κοντή και δεν μου άρεσε, απο εκεί και πέρα επιμένω στο χτεσινό μου σχόλιο, αυτό που τόσο όμορφες κοπέλες στη σειρά τις έχουν σαν τους λέτσους άβαφες και ντυμένες αισχρά μου τη δίνει απίστευτα!!!

Στη σκηνή τώρα, από ότι κατάλαβα ο Ρούσσος κάλεσε την κόρη του στο γραφείο του να της μιλήσει.... κορή σου είναι καλε όχι πελάτισσα!!!

Πάντως η Μελίτα απο τη στιγμή που έκανε κάτι με το Στέφανο δεν είναι δυνατόν ποτέ να σκέφτηκε ότι θα μπορούσαν Ρούσσος, Στέφανος και Μάνος να γίνουν μια ευτυχισμένη οικογένεια οπότε τώρα τι γκρινιάζει μου λέτε? Παρε εκει τον απόλυτο έρωτά σου κοπέλα μου και πάντε στο Παρίσι να ζήσετε καλά κι εμείς καλύτερα! Αμάν πια!!! Λέει θέλει να αποφασίσει ΜΟΝΗ ΤΗΣ για τη ζωή της και έχει κολλήσει στο τι λένε οι άλλοι, νοημα 0!!!

Η Αμαλία εκεί που έλεγε ότι θα σκοτώσει τον Ρούσσο είχε πολύ γέλιο!!!

Η εικονίτσα είναι για τη σεναριογράφο μας!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Amalitsa

+++

Νόρα – Νικόλας - Δάφνη
Ο Νικόλας ξεσπάθωσε! Χιχι Είναι τόσο απολαυστικός στα τελευταία επεισόδιο που δεν τον χορταίνω!

Πάντως η σκηνή με συγκίνησε.. Αμα έφτασε η Δαφνούλα που είναι ο πιο αισιοδοξος άνθρωπος να λέει στη Νόρα να δωσει ευκαιρία στο Δημήτρη καήκαμε!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Δάφνη: Βλέπεις πώς τα φέρνει η ζωή, σύμφωνοι δεν είσαι ερωτευμένη με το Δημήτρη, αλλά όταν κλείσουν όλες οι άλλες πόρτες?
Νόρα: Τι ρε Δάφνη θα πρέπει να ερωτευτώ το Δημήτρη?

Συγνώμη αλλα μας δουλεύει η Δαφνούλα? Που πήγε η ρομαντική Δάφνη καλε? Ίσως τελικά τη χαπακώνει ο Νικόλας χαχαχαχαχα! Καταλαβαίνω να λέει στη Νόρα να προχωρήσει, κι εγω σε μια φίλη μου την ίδια συμβουλή θα έδινα, αλλά το να της λέει να μην κλείσει την πόρτα στο Δημήτρη τι είδους συμβουλη είναι? Τι είναι η Νόρα δηλαδή καμμια 50αρα γεροντοκόρη? Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Πάντως εχω να πω ότι το επεισόδιο ήταν επιμορφωτικότατο! Μετά το μήνυμα "Μπορώ να είμαι ερωτευμένος με μία και να αγαπάω μια άλλη" που έχει περάσει η σειρά, τώρα μάθαμε απο στόματος Δάφνης ότι "Ο έρωτας καμμιά φορά μπορεί να έρθει και μετά" (Μετά θάνατον? Μετά Χριστόν? Δεν διευκρινήστηκε! Απαπα)

Δάφνη: Αν τελικά παντρευτεί ο Λουκάς τι θα κάνεις?
Νόρα:Χαρακίρι...
Δάφνη: Ο Δημήτρης έιναι ένας πολύ ερωτεύσιμος άντρας.
Νόρα: Ναι, σιγουρα, αλλα όχι για μένα..
Δάφνη: Δεν σου λέω οτι θα τον αγαπήσεις σαν τον Λουκα,αλλα μην κόψεις τις γέφυρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά με σένα και με το Λουκά, αλλα αν τελικά παντρευτεί?
Νόρα: Θα διαλυθώ Δάφνη...

Δηλαδή λες και αν παντρευτεί ο Λουκάς πρέπει να πάει απαραιτήτως με τον Δημήτρη και όχι να περιμένει να βρεθεί καποιος να κάνει την καρδιά της να μιλήσει.... τι είδους απόψεις είναι αυτές αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα : scream :

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Λουκάς - Εύα
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της κας Ξυλά στο συγκεκριμένο σημείο, αυτή η ελαφρώς ανασηκωμένη φρατζούλα μου άρεσε και στη Νόρα όταν την είχαν κάνει, ελπίζω να τη διατηρήσουν!

Εύα:
Πάντα πίστευα ότι εσύ και η Νόρα θα καταλήξετε μαζί και κοίτα τώρα πώς τα φέρνει η ζωή, εσύ να αναγκάζεσαι να κάνεις αυτό που πρέπει, τελικά εμείς οι δύο έχουμε την ίδια μοίρα..

Επειδή ακουστηκαν διάφορα σχόλια για τα περι «πρέπει» που ειπώθηκαν στη σκηνή να πω το εξής. Η Εύα το πιο πιθανόν αναφερόταν στο ότι δεν είπε στο Μάνο για τη Μαρίλια και στο ότι τώρα είναι έγκυος απο το Στέφανο. Αφενός έβαλε το «θέλω να κάνω οικογένεια με το Μάνο» κάτω από το «πρέπει να του δώσω μια ευκαιρία να πραγματοποιήσει το όνειρό του» και τώρα με την εγκυμοσύνη όπως προείπα καταλαβαίνει ότι αυτό είναι το οριστικό τέλος του οτιδήποτε είχε ποτέ με τον Μάνο αλλα πρέπει να το κάνει αν θέλει να προχωρήσει μπροστά, για εκείνη. Αυτή είναι η δική μου άποψη.

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Νικόλας – Ερωτευμένος Βατραχούλης
ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΤΟ ΕΙΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Η ερωτική εξομολόγιση αν και εντελώς out of the blue που λένε και οι ξένοι ήταν πάρα πολύ όμορφη. Μου άρεσαν οι εναλλαγές από τη σοβαρή κουβέντα στο αντρικό κουτσομπολιό, η ένταση του Λουκά που σου πέρναγε πραγματικα ότι ήθελε κάπου να τα πει να φύγουν από μέσα του αλλά και ο πόνος του περι Μπέλλου! Όσο για το Νικόλα μπορώ να πω ότι έπρεπε να τον κοροιδέψει κομματάκι περισσότερο αλλα ήταν τρομερόοοοοοοοοοοοοος και βέβαια η κουτσομπολίτσα καθόλου δεν εξεπλάγειν όταν έμαθε για το φιλί άρα η Δαφνούλα κελάηδησε χιχιχι (ε κι αυτός το βράδυ έτοιμος ήταν!)

Απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων και δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αφήστε που όταν το σκέφτομαι με παίρνουν τα ζουμιά! Snif Love!

+++

Νόρα - Λουκάς
Αχχχχ πάνω που είχα πιάσει τα χαρτομάντηλα θυμήθηκα το αγαπημένο μου emoticon Synelthe Βλαμμένε, χαλβά, δειλέ! Αντί να της πεις αυτά που θέλεις να πεις είπες άλλα, που δεν έπρεπε καν να τα πεις! Λουκάααααααααααααααααααααα Synelthe

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Η μουσική σκηνούλα αυτού του επεισοδίου ακόμα και τώρα με κάνει να δακρύζω! (Βλέπετε τι καλή που είμαι προσπερνάω τις @#$%@ του Μάνου με τα κινητά)

Η σκηνή ήταν τόσο συγκινητική που δεν με πείραξε καν ο απόλυτος έρωτας που μπήκε σφήνα!
Ο Λουκάς χόρευε μόνος κι όμως αντί να γελάω είχα δακρύσει....
Η Νόρα έγραφε το όνομά του με ζάχαρη στο τζάμι και τα μάτια της μου έδειχναν όλα όσα ήθελα να δω!
Η δε Εύα εκεί που έπιανε την κοιλιά της ήταν τόσο συγκινητική.....

Απλά τέλοιοι!!!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 MusicBrake

Το μόνο που με χάλασε είναι ο μονόλογος του Λουκά! Αποφασίζει για τη Νόρα χωρίς να τη ρωτήσει και με εκνευρίζει απίστευτα!!!!! Τι θα πεί θα ζήσουμε μισή ζωή? Αμαν πια!!!

Και μια ερώτηση... το βράδυ που πήγαν να συναντηθούν η Λαίδη με τον bebe της γιατί έκαναν πίσω? Πότε χώρισαν πάλι και το έχασα?

+++

Εύα - Αγγέλα
Κούκλα η Εύα!!! Εισακούσθησαν οι προσευχές μου! Άντε και στη Μελίτα αγαπητοί!

Η Αγγέλα δυσανασχέτησε με την απόφαση της Εύας, λογικό, δεν είναι γνωστή για τη λήψη σωστών αποφάσεων η κόρη της, όμως η χαρά της Εύας και η σιγουριά της δεν με άφησαν να δω τιποτε παραπέρα! Θέλω να την βλέπω πάντα έτσι! Και ΔΕΝ θέλω να το χάσει το παιδί! Ας φύγει ο Στεφ με την καλή του για άλλη γη άλλα μέρη δεν με νοιάζει, ΔΕΝ θέλω να το χάσει αυτό το παιδί!!!

+++

Δάφνη – Νικόλας
Πολύ μου αρέσουν αυτά που βάζουν τους πρωταγωνιστές να λένε σε αυτή τη σειρά... Τι μάθαμε απο τη συζήτηση μου λέτε? Ότι το ιδανικό θα ήταν Μελιτα-Μάνος και Εύα-Στέφανος? Οκ, αλλα εσείς στα περιοδικά γιατί δηλώνετε άλλα? Είμαστε και ξανθιές δεν είμαστε για πολλά πολλά, σας παρακαλώ!!! Πάντως εγώ θέλω την Εύα τρισευτυχισμένη, το με ποιον με αφήνει αδιάφορη αρκεί να της αξίζει!!! (δηλαδή Μάνος & Στέφανος γιοκ!)

+++

Το τρίο Μάνος – Ηλίας – Πέστροφες δεν θα το σχολιάσω, κυρ Ηλία κόβεσαι!

Επίσης θα αφήσω στην άκρη και την συζήτηση Λουκά – Πέτρου γιατί δεν θέλω να συγχυστώ! Για το σκοπό που έχει πάντως ο Λουκάς ήταν σωστή η κίνηση.

+++

Εύα - Νόρα
Το αχτύπητο δίδυμο που κάνουν αυτά τα κορίτσια δεν το χορταίνω! Χαίρομαι που επέστρεψε η παρέα επιτέλους!!!!! Παρακολούθησα τη σκηνή με το χαμόγελο του χαζού! Να το ξαναπω? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! Στην ουσία η κοπέλα δεν έγινε ποτέ μάνα, είναι κρίμα! Πέραν τούτου βέβαια είναι γενικά κρίμα να πάει χαμένη μια ζωή! Άλλωστε το είπε, αυτό είναι για εκείνην μια δεύτερη ευκαιρία!

Νιώθω μια κρυφή χαρα...
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Files
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΑΚΟΥΤΕ??????????????????

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! Αντε να ανεβαίνουμε!!!!!!!!!!! Palamakia
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 20, 2010 2:55 pm

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ!!!!!!!! : respect :
ΑΔΙΚΕΙΣΑΙ ΤΖΙΝΑΚΙ !!! ΤΟ ΧΕΙΣ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 20, 2010 2:58 pm

Χτες έμεινα πολύ ευχαριστημένη και συγκινημένη απο το επεισόδιο ίσως για αυτό! Σε ευχαριστώ πολύ Νίκη μου!

Έκανα και μια εικόνα με φατσούλες Λουκα - Νικόλα, αλλα δεν την πόσταρα γιατί βγηκε μικρή. Να..

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 6 Eksomologisi

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης