Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

+40
edem4ever
CineFreak
Materialgirl
NATALITSA_LOUKITSA
xristina79
Pennaki.......!!
verile_mistika
anna90
Doris_
sofia
sifantid
DESPOINA
ΕΥΑ
kikialex
jim7
Καρ-Mik
nikidanis
konstantina
KatsaroYpotheto
evanna
Ntinaki1
mimi
Despinaki
Vampirela
filitsa
vs116117
LIBRA
anastasia20
marializ25
hionati
mimi_loukas+nora
νοριτσα
Mary
charitomeni
aggeliki
Izabella29
zwi
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
44 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap29%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 29% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap44%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 44% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap17%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 17% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap8%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap0%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap2%Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιαν 20, 2010 3:08 pm

Α βρε Τζινακι με τους φοβερους σχολιασμους σου! : respect :
Αυτο που μου αρεσει παρα πολυ ειναι οι εικονιτσες που βαζεις!!!!!!!!
Απλα Klap
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 20, 2010 3:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Αχ Παναγία μου τι ακούει ο Χατζητέτοιος και δεν του πέφτουν όλα τα μαλλιά και οι φαβορίτες μαζί! Αχ βρε Στέφανε πώς τα λές έτσι! Αχαχαχαχαχαχαχα

gelio

KatsaroYpotheto έγραψε:
Η εικονίτσα είναι για τη σεναριογράφο μας!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Amalitsa

Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οχι πείτε μου δεν είναι τιτανομέγιστη? Τι φατσουλα είναι αυτή???ΘΕΑ!!!! ΕΙΔΩΛΟ!!!!! kyma
KatsaroYpotheto έγραψε:
ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Eγω σε ακούω, η Ακρίτα???

KatsaroYpotheto έγραψε:
Δηλαδή λες και αν παντρευτεί ο Λουκάς πρέπει να πάει απαραιτήτως με τον Δημήτρη και όχι να περιμένει να βρεθεί καποιος να κάνει την καρδιά της να μιλήσει.... τι είδους απόψεις είναι αυτές αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα : scream :

Η απόψεις του πανόβλακα χαλβά !!! Α ρε Λουκά,αχ!!!!

KatsaroYpotheto έγραψε:
άρα η Δαφνούλα κελάηδησε χιχιχι (ε κι αυτός το βράδυ έτοιμος ήταν!)
KatsaroYpotheto έγραψε:
Το τρίο Μάνος – Ηλίας – Πέστροφες
gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Ιαν 20, 2010 3:09 pm

Αχ βρε Τζινα για αλλη μια φορα αλλος ενας υπεροχος σχολιασμος και για αλλη μια φορα : respect : : respect : : respect :
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 20, 2010 3:17 pm

Eυχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Απο τη μία γελαώ και απο την άλλη θέλω να τα μπήξω!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 20, 2010 3:23 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Eυχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Απο τη μία γελαώ και απο την άλλη θέλω να τα μπήξω!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Τωρα θυμήθηκα το τραγουδι του Βαρδή (κολλάει και στον Λουκάκο)

Σε ποιον να μιλήσω, αλήθεια να πω
τα μάτια να κλείσω, να ονειρευτώ.

Ανώνυμο θύμα κρυφής μηχανής,
εκπέμπω ένα σήμα, μ' ακούει κανείς;

Έχω τόσο κουραστεί να μοιράζομαι
και μετά να την πληρώνω εγώ,
σ' ένα κόσμο εχθρικό κομματιάζομαι,
για τους άλλους πάντα αιμορραγώ, θα εκραγώ.

Σε κάθε μου βήμα και ένα γιατί,
κακότεχνο ποίημα αυτή η ζωή.

Πώς να σ' αγκαλιάσω χωρίς να σκεφτώ
πως κάτι θα χάσω, πως θα προδοθώ.

Έχω τόσο κουραστεί...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Ιαν 20, 2010 3:26 pm

Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Eυχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Απο τη μία γελαώ και απο την άλλη θέλω να τα μπήξω!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Τωρα θυμήθηκα το τραγουδι του Βαρδή (κολλάει και στον Λουκάκο)

Σε ποιον να μιλήσω, αλήθεια να πω
τα μάτια να κλείσω, να ονειρευτώ.

Ανώνυμο θύμα κρυφής μηχανής,
εκπέμπω ένα σήμα, μ' ακούει κανείς;

Έχω τόσο κουραστεί να μοιράζομαι
και μετά να την πληρώνω εγώ,
σ' ένα κόσμο εχθρικό κομματιάζομαι,
για τους άλλους πάντα αιμορραγώ, θα εκραγώ.

Σε κάθε μου βήμα και ένα γιατί,
κακότεχνο ποίημα αυτή η ζωή.

Πώς να σ' αγκαλιάσω χωρίς να σκεφτώ
πως κάτι θα χάσω, πως θα προδοθώ.

Έχω τόσο κουραστεί...


Βασιλικη ποσο δικιο εχεις.Ειδικα το τελευταιο κομματι που λεει ''πως να σ'αγκαλιασω χωρις να σκεφτω πως κατι θα χασω πως θα προδοθω''ειναι ταμαμ για τον Λουκα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 20, 2010 3:28 pm

ΤΡΑ-ΓΟΥ-ΔΑ-ΡΑ!!! Και ναι ταιριάζει απόλυτα!!!

Ορίστε και ο Λουκάκος μας σε μεγάλο μέγεθος!

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Eksomologisi1
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Eksomologisi2
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Eksomologisi3
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Ιαν 20, 2010 3:36 pm

Κομματια μας εκανε ο Λουκακος μας χθες.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Ιαν 20, 2010 4:26 pm

Aχ ..... Τί να πω κι εγώ μετά τους ωραίους σχολιασμούς σας ?? (Τζινάκι μου υποκλίνομαι πάλι!) : respect :

Αυτό που έχω να πώ είναι ότι η χτεσινή σκηνή με το "Ζήτα μου ότι θες" είναι κάτι που θα μείνει έντονα στη μνήμη μου από τα Μυστικά για πολύ καιρό....
Ήταν τόσο ωραία, είχε πόνο,έρωτα,απογοήτευση,συνειδητοποίηση ....
Περιτό να σας πώ ότι βλέπω το βιντεάκι της Clarabelle και ακούω το τραγούδι από το πρωί στο γραφείο ... Και το πόσα συναισθήματα μου έβγαλε χτες που το έβλεπα δε λέγεται. Ένιωσα πώς το ζω κι εγώ μαζί με το Λουκά και τη Νόρα αυτό που περνάνε .... Και τον Λουκά τον καταλαβαίνω, αυτό είναι πραγματική αγάπη για μένα : να θυσιάζεις τον εαυτό σου, να ξέρεις ότι δε μπορείς να είσαι με τον άλλον (ασχέτως που ο βλακάκος μπορεί !!) αλλά να τον αγαπάς τόσο που να θέλεις να τον δεις ευτυχισμένο με οποιονδήποτε τρόπο, κι ας είναι αυτό με κάποιον άλλον ... Αυτό είναι αγάπη .... Love!

Και το συμπέρασμα μου είναι ότι όσα ξένα τραγούδια κι αν ακουστούν στη σειρά, εγώ αυτό που έπαθα χτες με το ελληνικό δεν το ξανανιώθω με τίποτα !!!! Love! Snif
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Τετ Ιαν 20, 2010 4:28 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν θα ασχοληθώ πολύ με τον απόλυτο έρωτα, ένα τόσο όμορφο επεισόδιο με Εύα – Νόρα και Λουκά δεν θέλω να το χαλάσω με τέτοιες κουβέντες!

ΛΕΡΕΣ (γενικότερα)

Μεγάαααααααααλη λέρα ο Χατζητέτοιος και του έχουν δώσει και το όνομα Περικλής και συγχύζομαι!!!

Περικλής: Θα σε ρωτήσω κάτι ευθέως και θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.
Στεφ: Σ’ακούω.
Περικλής: Στέφανε εσύ έκλεψες τους πίνακές μου?
Στεφ: Δεν τους έκλεψα, τους δανείστηκα!

Αχ Παναγία μου τι ακούει ο Χατζητέτοιος και δεν του πέφτουν όλα τα μαλλιά και οι φαβορίτες μαζί! Αχ βρε Στέφανε πώς τα λές έτσι! Αχαχαχαχαχαχαχα

Ολοι μαζί μου θυμίζουν παιδάκια στο δημοτικό που ο ένας ρίχνει το φταίξιμο στον άλλο!

- Ο Πετράκης λέει το έκανε ο Στεφανάκος
- Ο Στεφανάκος λέει το έκανε ο Μανωλάκης
- Και ο Μανωλάκης ωρύεται «Δεν το έκανα εγώ κυρία ορκίζομαι!!!» gelio

Στη συνάντησή τους στο γραφείο πάντως ήταν γοητευτικότατοι! Τέτοιες σκηνές είναι πάντα απολαυστικές απο αισθητικής απόψεως, τουλαχιστον για μένα huhu Τι άντρες!

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Manaria

Αφήνω ασχολίαστο το «Μέχρι που σκοτώνω για να τους πάρω» του Στέφανου καθώς αυτές οι αναλαμπές που βρίσκει το Στράτο μέσα του θα μου άρεσαν μόνο αν δεν σερνότανε πίσω από τη φούστα της μαμάς του τον υπόλοιπο καιρό!

Όσο για τη συζήτηση στο δικηγορικό γραφείο, με το που απείλησε ο πεθερούλης πείσμωσε ο φλούφλης και είπε «Έτσι είσαι ε? Θα σε φτιάξω εγώ!» και πήγε στη Λαίδη του να της ανακοινώσει ότι θέλει να βγουν να το φωνάξουν να το πουν! Ήμαρτον!!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτη η συζήτηση με τον Χρήστο και τον Στέφανο ήταν σκηνή τώρα??? Ο Χρήστος ήταν χωμένος στα σκοτάδια! Μην τα πάρω αγαπητοί σεναριογράφοι, άντε, δεν θέλετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : curse :

+++

Εύα - Αγγέλα
Χαίρομαι που η Αγγέλα ζόρισε την Εύα να πάρει μια απόφαση μόνη της και όχι να ζητάει τη γνώμη τρίτων! Πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες της πλήρως και δεν γίνεται αυτό αν κάνει ότι της λενε οι άλλοι, έστω κι αν αυτοί οι άλλοι είναι η μαμά της και η Νόρα!

+++

Λουκάς – Κινούμενη Συμφορά
Αδιάφορη η κουβέντα θα έλεγα.. Μου τη δίνει που ο Μάνος την έχει δει για μια ακόμα φορά προστάτης της Εύας ενώ εχει φροντίσει πρώτα μεσα απο κουφια λόγια και υποσχέσεις να της χαλάσει κάθε όνειρο που είχε! Και συγνώμη αν σας το χαλάω αγαπητοί σεναριογράφοι αλλα δεν βλέπω να πληρώνει και τίποτα! Όσο και να θέλετε να μας πείσετε ότι κατεβαίνει τα σκαλοπάτια που κατέβηκε γιαυτόν κάποτε η Εύα (βλ. τη θεϊκή ατάκα «και ο Μάνος έκανε παιδί με άλλη γυναίκα») λυπάμαι αλλα δεν με πείθει, δεν με πείθει!!!!!

+++

Πέτρος-Αμαλία-offspring
Η Μελίτα στο γραφείο του Πέτρου νόμιζα ότι φορούσε παλτό αλλα τελικά ήταν ζακέτα κοντή και δεν μου άρεσε, απο εκεί και πέρα επιμένω στο χτεσινό μου σχόλιο, αυτό που τόσο όμορφες κοπέλες στη σειρά τις έχουν σαν τους λέτσους άβαφες και ντυμένες αισχρά μου τη δίνει απίστευτα!!!

Στη σκηνή τώρα, από ότι κατάλαβα ο Ρούσσος κάλεσε την κόρη του στο γραφείο του να της μιλήσει.... κορή σου είναι καλε όχι πελάτισσα!!!

Πάντως η Μελίτα απο τη στιγμή που έκανε κάτι με το Στέφανο δεν είναι δυνατόν ποτέ να σκέφτηκε ότι θα μπορούσαν Ρούσσος, Στέφανος και Μάνος να γίνουν μια ευτυχισμένη οικογένεια οπότε τώρα τι γκρινιάζει μου λέτε? Παρε εκει τον απόλυτο έρωτά σου κοπέλα μου και πάντε στο Παρίσι να ζήσετε καλά κι εμείς καλύτερα! Αμάν πια!!! Λέει θέλει να αποφασίσει ΜΟΝΗ ΤΗΣ για τη ζωή της και έχει κολλήσει στο τι λένε οι άλλοι, νοημα 0!!!

Η Αμαλία εκεί που έλεγε ότι θα σκοτώσει τον Ρούσσο είχε πολύ γέλιο!!!

Η εικονίτσα είναι για τη σεναριογράφο μας!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Amalitsa

+++

Νόρα – Νικόλας - Δάφνη
Ο Νικόλας ξεσπάθωσε! Χιχι Είναι τόσο απολαυστικός στα τελευταία επεισόδιο που δεν τον χορταίνω!

Πάντως η σκηνή με συγκίνησε.. Αμα έφτασε η Δαφνούλα που είναι ο πιο αισιοδοξος άνθρωπος να λέει στη Νόρα να δωσει ευκαιρία στο Δημήτρη καήκαμε!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Δάφνη: Βλέπεις πώς τα φέρνει η ζωή, σύμφωνοι δεν είσαι ερωτευμένη με το Δημήτρη, αλλά όταν κλείσουν όλες οι άλλες πόρτες?
Νόρα: Τι ρε Δάφνη θα πρέπει να ερωτευτώ το Δημήτρη?

Συγνώμη αλλα μας δουλεύει η Δαφνούλα? Που πήγε η ρομαντική Δάφνη καλε? Ίσως τελικά τη χαπακώνει ο Νικόλας χαχαχαχαχα! Καταλαβαίνω να λέει στη Νόρα να προχωρήσει, κι εγω σε μια φίλη μου την ίδια συμβουλή θα έδινα, αλλά το να της λέει να μην κλείσει την πόρτα στο Δημήτρη τι είδους συμβουλη είναι? Τι είναι η Νόρα δηλαδή καμμια 50αρα γεροντοκόρη? Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Πάντως εχω να πω ότι το επεισόδιο ήταν επιμορφωτικότατο! Μετά το μήνυμα "Μπορώ να είμαι ερωτευμένος με μία και να αγαπάω μια άλλη" που έχει περάσει η σειρά, τώρα μάθαμε απο στόματος Δάφνης ότι "Ο έρωτας καμμιά φορά μπορεί να έρθει και μετά" (Μετά θάνατον? Μετά Χριστόν? Δεν διευκρινήστηκε! Απαπα)

Δάφνη: Αν τελικά παντρευτεί ο Λουκάς τι θα κάνεις?
Νόρα:Χαρακίρι...
Δάφνη: Ο Δημήτρης έιναι ένας πολύ ερωτεύσιμος άντρας.
Νόρα: Ναι, σιγουρα, αλλα όχι για μένα..
Δάφνη: Δεν σου λέω οτι θα τον αγαπήσεις σαν τον Λουκα,αλλα μην κόψεις τις γέφυρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά με σένα και με το Λουκά, αλλα αν τελικά παντρευτεί?
Νόρα: Θα διαλυθώ Δάφνη...

Δηλαδή λες και αν παντρευτεί ο Λουκάς πρέπει να πάει απαραιτήτως με τον Δημήτρη και όχι να περιμένει να βρεθεί καποιος να κάνει την καρδιά της να μιλήσει.... τι είδους απόψεις είναι αυτές αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα : scream :

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Λουκάς - Εύα
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της κας Ξυλά στο συγκεκριμένο σημείο, αυτή η ελαφρώς ανασηκωμένη φρατζούλα μου άρεσε και στη Νόρα όταν την είχαν κάνει, ελπίζω να τη διατηρήσουν!

Εύα:
Πάντα πίστευα ότι εσύ και η Νόρα θα καταλήξετε μαζί και κοίτα τώρα πώς τα φέρνει η ζωή, εσύ να αναγκάζεσαι να κάνεις αυτό που πρέπει, τελικά εμείς οι δύο έχουμε την ίδια μοίρα..

Επειδή ακουστηκαν διάφορα σχόλια για τα περι «πρέπει» που ειπώθηκαν στη σκηνή να πω το εξής. Η Εύα το πιο πιθανόν αναφερόταν στο ότι δεν είπε στο Μάνο για τη Μαρίλια και στο ότι τώρα είναι έγκυος απο το Στέφανο. Αφενός έβαλε το «θέλω να κάνω οικογένεια με το Μάνο» κάτω από το «πρέπει να του δώσω μια ευκαιρία να πραγματοποιήσει το όνειρό του» και τώρα με την εγκυμοσύνη όπως προείπα καταλαβαίνει ότι αυτό είναι το οριστικό τέλος του οτιδήποτε είχε ποτέ με τον Μάνο αλλα πρέπει να το κάνει αν θέλει να προχωρήσει μπροστά, για εκείνη. Αυτή είναι η δική μου άποψη.

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Νικόλας – Ερωτευμένος Βατραχούλης
ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΤΟ ΕΙΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Η ερωτική εξομολόγιση αν και εντελώς out of the blue που λένε και οι ξένοι ήταν πάρα πολύ όμορφη. Μου άρεσαν οι εναλλαγές από τη σοβαρή κουβέντα στο αντρικό κουτσομπολιό, η ένταση του Λουκά που σου πέρναγε πραγματικα ότι ήθελε κάπου να τα πει να φύγουν από μέσα του αλλά και ο πόνος του περι Μπέλλου! Όσο για το Νικόλα μπορώ να πω ότι έπρεπε να τον κοροιδέψει κομματάκι περισσότερο αλλα ήταν τρομερόοοοοοοοοοοοοος και βέβαια η κουτσομπολίτσα καθόλου δεν εξεπλάγειν όταν έμαθε για το φιλί άρα η Δαφνούλα κελάηδησε χιχιχι (ε κι αυτός το βράδυ έτοιμος ήταν!)

Απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων και δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αφήστε που όταν το σκέφτομαι με παίρνουν τα ζουμιά! Snif Love!

+++

Νόρα - Λουκάς
Αχχχχ πάνω που είχα πιάσει τα χαρτομάντηλα θυμήθηκα το αγαπημένο μου emoticon Synelthe Βλαμμένε, χαλβά, δειλέ! Αντί να της πεις αυτά που θέλεις να πεις είπες άλλα, που δεν έπρεπε καν να τα πεις! Λουκάααααααααααααααααααααα Synelthe

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Η μουσική σκηνούλα αυτού του επεισοδίου ακόμα και τώρα με κάνει να δακρύζω! (Βλέπετε τι καλή που είμαι προσπερνάω τις @#$%@ του Μάνου με τα κινητά)

Η σκηνή ήταν τόσο συγκινητική που δεν με πείραξε καν ο απόλυτος έρωτας που μπήκε σφήνα!
Ο Λουκάς χόρευε μόνος κι όμως αντί να γελάω είχα δακρύσει....
Η Νόρα έγραφε το όνομά του με ζάχαρη στο τζάμι και τα μάτια της μου έδειχναν όλα όσα ήθελα να δω!
Η δε Εύα εκεί που έπιανε την κοιλιά της ήταν τόσο συγκινητική.....

Απλά τέλοιοι!!!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 MusicBrake

Το μόνο που με χάλασε είναι ο μονόλογος του Λουκά! Αποφασίζει για τη Νόρα χωρίς να τη ρωτήσει και με εκνευρίζει απίστευτα!!!!! Τι θα πεί θα ζήσουμε μισή ζωή? Αμαν πια!!!

Και μια ερώτηση... το βράδυ που πήγαν να συναντηθούν η Λαίδη με τον bebe της γιατί έκαναν πίσω? Πότε χώρισαν πάλι και το έχασα?

+++

Εύα - Αγγέλα
Κούκλα η Εύα!!! Εισακούσθησαν οι προσευχές μου! Άντε και στη Μελίτα αγαπητοί!

Η Αγγέλα δυσανασχέτησε με την απόφαση της Εύας, λογικό, δεν είναι γνωστή για τη λήψη σωστών αποφάσεων η κόρη της, όμως η χαρά της Εύας και η σιγουριά της δεν με άφησαν να δω τιποτε παραπέρα! Θέλω να την βλέπω πάντα έτσι! Και ΔΕΝ θέλω να το χάσει το παιδί! Ας φύγει ο Στεφ με την καλή του για άλλη γη άλλα μέρη δεν με νοιάζει, ΔΕΝ θέλω να το χάσει αυτό το παιδί!!!

+++

Δάφνη – Νικόλας
Πολύ μου αρέσουν αυτά που βάζουν τους πρωταγωνιστές να λένε σε αυτή τη σειρά... Τι μάθαμε απο τη συζήτηση μου λέτε? Ότι το ιδανικό θα ήταν Μελιτα-Μάνος και Εύα-Στέφανος? Οκ, αλλα εσείς στα περιοδικά γιατί δηλώνετε άλλα? Είμαστε και ξανθιές δεν είμαστε για πολλά πολλά, σας παρακαλώ!!! Πάντως εγώ θέλω την Εύα τρισευτυχισμένη, το με ποιον με αφήνει αδιάφορη αρκεί να της αξίζει!!! (δηλαδή Μάνος & Στέφανος γιοκ!)

+++

Το τρίο Μάνος – Ηλίας – Πέστροφες δεν θα το σχολιάσω, κυρ Ηλία κόβεσαι!

Επίσης θα αφήσω στην άκρη και την συζήτηση Λουκά – Πέτρου γιατί δεν θέλω να συγχυστώ! Για το σκοπό που έχει πάντως ο Λουκάς ήταν σωστή η κίνηση.

+++

Εύα - Νόρα
Το αχτύπητο δίδυμο που κάνουν αυτά τα κορίτσια δεν το χορταίνω! Χαίρομαι που επέστρεψε η παρέα επιτέλους!!!!! Παρακολούθησα τη σκηνή με το χαμόγελο του χαζού! Να το ξαναπω? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! Στην ουσία η κοπέλα δεν έγινε ποτέ μάνα, είναι κρίμα! Πέραν τούτου βέβαια είναι γενικά κρίμα να πάει χαμένη μια ζωή! Άλλωστε το είπε, αυτό είναι για εκείνην μια δεύτερη ευκαιρία!

Νιώθω μια κρυφή χαρα...
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Files
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΑΚΟΥΤΕ??????????????????

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! Αντε να ανεβαίνουμε!!!!!!!!!!! Palamakia
αν και δεν ηταν απο τους ποιο αστειους σχολιασμους σου τζινακι μου(και ομολογω πως και εγω σε τετοια διαθεση ημουν χθες Snif )μου αρεσε απιστευτα!!περιττο να πω οτι συμφωνω σε ολα οσα λες...και οι φωτογραφιες υπεροχες!!μπραβο !!!! ***********************

edit by Jim7
2η προειδοποίηση
2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 20, 2010 4:30 pm

giouli_edem έγραψε:Aχ ..... Τί να πω κι εγώ μετά τους ωραίους σχολιασμούς σας ?? (Τζινάκι μου υποκλίνομαι πάλι!) : respect :

Αυτό που έχω να πώ είναι ότι η χτεσινή σκηνή με το "Ζήτα μου ότι θες" είναι κάτι που θα μείνει έντονα στη μνήμη μου από τα Μυστικά για πολύ καιρό....
Ήταν τόσο ωραία, είχε πόνο,έρωτα,απογοήτευση,συνειδητοποίηση ....
Περιτό να σας πώ ότι βλέπω το βιντεάκι της Clarabelle και ακούω το τραγούδι από το πρωί στο γραφείο ... Και το πόσα συναισθήματα μου έβγαλε χτες που το έβλεπα δε λέγεται. Ένιωσα πώς το ζω κι εγώ μαζί με το Λουκά και τη Νόρα αυτό που περνάνε .... Και τον Λουκά τον καταλαβαίνω, αυτό είναι πραγματική αγάπη για μένα : να θυσιάζεις τον εαυτό σου, να ξέρεις ότι δε μπορείς να είσαι με τον άλλον (ασχέτως που ο βλακάκος μπορεί !!) αλλά να τον αγαπάς τόσο που να θέλεις να τον δεις ευτυχισμένο με οποιονδήποτε τρόπο, κι ας είναι αυτό με κάποιον άλλον ... Αυτό είναι αγάπη .... Love!

Και το συμπέρασμα μου είναι ότι όσα ξένα τραγούδια κι αν ακουστούν στη σειρά, εγώ αυτό που έπαθα χτες με το ελληνικό δεν το ξανανιώθω με τίποτα !!!! Love! Snif


Έτσι Γιούλη μου.
Θυμάσαι τι έλεγε η Φλώρα στο Μαρκορά στους δύο ξένους;
Άν ο νταλγκάς δεν έχει ταξίμι και πενιά δεν τον νοιώθεις
Θεά : respect :
Άσε που όσο περνούν τα χρόνια η φωνή της Αλεξίου γίνεται πιο αισθαντική
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιαν 20, 2010 4:32 pm

giouli_edem έγραψε:Aχ ..... Τί να πω κι εγώ μετά τους ωραίους σχολιασμούς σας ?? (Τζινάκι μου υποκλίνομαι πάλι!) : respect :

Αυτό που έχω να πώ είναι ότι η χτεσινή σκηνή με το "Ζήτα μου ότι θες" είναι κάτι που θα μείνει έντονα στη μνήμη μου από τα Μυστικά για πολύ καιρό....
Ήταν τόσο ωραία, είχε πόνο,έρωτα,απογοήτευση,συνειδητοποίηση ....
Περιτό να σας πώ ότι βλέπω το βιντεάκι της Clarabelle και ακούω το τραγούδι από το πρωί στο γραφείο ... Και το πόσα συναισθήματα μου έβγαλε χτες που το έβλεπα δε λέγεται. Ένιωσα πώς το ζω κι εγώ μαζί με το Λουκά και τη Νόρα αυτό που περνάνε .... Και τον Λουκά τον καταλαβαίνω, αυτό είναι πραγματική αγάπη για μένα : να θυσιάζεις τον εαυτό σου, να ξέρεις ότι δε μπορείς να είσαι με τον άλλον (ασχέτως που ο βλακάκος μπορεί !!) αλλά να τον αγαπάς τόσο που να θέλεις να τον δεις ευτυχισμένο με οποιονδήποτε τρόπο, κι ας είναι αυτό με κάποιον άλλον ... Αυτό είναι αγάπη .... Love!

Και το συμπέρασμα μου είναι ότι όσα ξένα τραγούδια κι αν ακουστούν στη σειρά, εγώ αυτό που έπαθα χτες με το ελληνικό δεν το ξανανιώθω με τίποτα !!!! Love! Snif
Οντως Γιουλη μου...συμφωνω απολυτα!Το στιγμιοτυπο με το τραγουδι ηταν απλα καταπληκτικο,γεματο με τοσα συναισθηματα!!!!! Love!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Ιαν 20, 2010 4:33 pm

Μα δε το ξερεις Γιουλη μου;Αλλο ειναι το συναισθημα που σου βγαζει ενα ξενο τραγουδι κι αλλο ενα ελληνικο.Και δεν ειναι μονο επειδη ειμαστε Ελληνες ή επειδη καταλαβαινουμε τα λογια.Και στα ξενα τα καταλαβαινουμε αλλα εχουν οι ξενοι τετοιες φωνες σαν την Χαρουλα που με τη φωνη της σε ταξιδευει;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Ιαν 20, 2010 4:54 pm

Σίγουρα συμφωνώ , κανείς δε μπορεί να μας κάνει να νιώσουμε όπως με τα ελληνικά τραγούδια .... Κι ας έχουν όλα τα τραγούδια 7 νότες όλες κι όλες, οι μελωδίες και στίχοι που έχουμε στα ελληνικά για τον έρωτα,την αγάπη, τον πόνο, τον νταλκά, δε συγκρίνονται με κανέναν ξένο συνθέτη-στιχουργό ...

@ Clarabelle : Φυσικά και θυμάμαι τη ΘΕΑ Φλώρα-Τανσού που σε ότι και να έλεγε ΕΓΡΑΦΕ !!!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Ιαν 20, 2010 5:16 pm

Clarabelle έγραψε:
Το χθεσινό επεισοδιάκι μου άρεσε.

Ξεκινάω με το Μανωλάκη. Ας μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς μεσολάβησε και έκανε στροφή γιατί αδυνατώ να καταλάβω. Όταν η Εύα έβαλε μπροστά το κορμί της και τον έσωσε απ τη σφαίρα δεν κατάλαβε οτι την αγαπάει αλλά έριξε ένα σφουγγάρισμα στο παρκέ με τη Μελίτα. Τώρα με μερικές χιλιάδες ευρουδάκια που του έδωσε κατάλαβε οτι την αγαπάει; Να υποθέσω δηλαδη οτι τη ζωή της την κοστολογούσε λιγότερο απ την επιταγή;: curse :

Ο Χατζηγλίτσης μεγάλη μούρη. Δείχνουν να τον φοβούνται άπαντες. Πάντως αυτά τα περι πινάκων και παιδιών μου κάτσανε στραβά. Τί είπε το άτομο; Θα πάρει η μπάλα και αθώους; Δεν μου αρέσει καθόλου. Ο Στέφανος πάλι τον πήρε πολύ σοβαρά και αποφάσισε να αντιμετωπίσει το θέμα μαζί με τους υπόλοιπους. Μήπως όμως ούτε αυτό είναι αλήθεια; Μήπως απλά ζήτησε συμμαχία μαζί τους επειδή έχει όπως είπε κάποια ακόμη υποψία και θέλησε να τους έχει απο κοντά για να βεβαιωθεί για κάτι;Το άλλο που με παραξενεύει είναι η έντονη έχθρα του με το Μάνο. Του κρατάει περισσότερη κακία απ όση στο Ρουσσο και δεν το καταλαβαίνω γιατί ο Ρούσσος είχε συμμετοχή και στην καταστροφή του πατέρα του και της μάνας του ενώ ο Μάνος μόνο στη δεύτερη περίπτωση. Οι τρείς κύριοι όπως κι αν έχει πάντα μου προκαλούν το ενδιαφέρον και πάντοτε μου αρέσουν οι σκηνές τους. :wink2:

Συμφωνώ με τη Βασιλική οτι ο Πέτρος αντιδράει στη σχέση της κόρης του όχι επειδή ο Στέφανος τον διαπόμπευσε αλλά επειδή κατά βάθος δεν είναι σίγουρος οτι η Μελίτα δεν είναι στόχος. Τη φιλόστοργη κόρη δεν μπαίνω καν στον κόπο να τη σχολιάσω.

Ο μπαρμπα Λιάς πόσα θέλει να μας τρελάνει; Ένα χρόνο ολόκληρο έβριζε την Εύα και τώρα ξαφνικά την προξενεύει στο γιό του. Αντί να ψαρεύει δεν λέει και σε μας ποιά είναι η αλήθεια του Μάνου που έχουμε μείνει με την απορία;emmm

Η Εύα σήμερα ήταν η γυναίκα που περίμενα να δω εδω και καιρό. Όταν αγκάλιασε την κοιλιά της με τα χέρια μου ξύπνησε τρυφερές αναμνήσεις και με συγκίνησε. Love! Δεν θέλω να το χάσει αυτό το μωράκι. Επιτέλους συγκροτημένη, έψαξε να βρει πως θα τα βολέψει με τη δουλειά της και όταν είπε στη Νόρα δεν ξέρω τι θα συμβεί στο μελλον αλλά ξέρω οτι θα έχω δύο παιδιά είπα τα κατάφερε, αρχίζει να πατάει γερά. Επιτέλους η απεξάρτηση. Επιτέλους μια απόφαση με γνώμονα την Εύα και όχι το Μάνο ή τον όποιον άλλον.Η Ξυλά με την έκφραση της ευτυχίας στο πρόσωπο μου άρεσε πολύ και μαζί με την Δρακουλάκη δεν θα κουραστώ να το γράφω είναι απιθανες.

Ο Λουκάς σήμερα μας έκανε σκωτσέζικο ντους. Πήγε στο Νικόλα μάλλον επειδή αισθάνθηκε την πίεση αφόρητη, και κάπου έπρεπε να μιλήσει. Επιτέλους άρχισε να εξωτερικεύει τα αισθήματά του. Απ όλη τη σκηνή κρατάω το ύφος του όταν είπε ''ήταν το πρώτο μας φιλί'' Κι ενώ μέχρι εκεί με έλοιωσε στη συνέχεια όταν έλεγε στη Νόρα για το Μήτσουλα ήθελα να του αστράψω δυό σφαλιάρες να πει το Δεσπότη Παναγιώτη. Και μετά το σύντομο διάλλειμα του θυμού αρχίζει εκείνος ο χορός της μοναξιάς στο πάρκο με τη φωνή της Αλεξίου να περιγράφει το συναίσθημα βλέπω και τη Νόρα να γράφει το όνομά του στη ζάχαρη και άντε πάλι συγκίνηση. Hugg

Για τον απόλυτο έρωτα τώρα τι να πω; Έχει αρχίσει να με πείθει λιγότερο και απ τον καρμικό. Κάτι έχω χάσει δεν μπορεί. Αυτοί οι δύο δεν έλεγαν δεν μπορούμε δεν γίνεται θα μας κατασπαράξουν κλπ. κλπ. Τι ακριβώς μεσολάβησε και αποφάσισαν να βγουν να το φωνάξουν να το πουν μου λέτε; Άντε κι απο το επόμενο επεισόδιο αρχίζει δεύτερος κύκλος διαβουλεύσεων αν θα το πουν ή όχι. Πάλι τις σόλες τους θα λοιώσουν απ το σύρε κι έλα.;/
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ. Ο ΛΟΥΚΑΣ ΤΕΛΕΙΟΣ, ΥΠΕΡΟΧΟΣ : respect : ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ, ΑΧ ΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ..... ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ. ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΝΑΙ ΛΟΥΚΑΚΟ ΜΟΥ. ΑΣΕ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ.


ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΒΡΕ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΥΤΖΑΜΕΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ, ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ. Η ΕΥΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΣ. ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΜΑΖΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΖΗΤΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΟΦΕΙΛΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΣ ΠΡΑΞΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ ΤΟΥ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Evelyn Τετ Ιαν 20, 2010 5:45 pm

Materialgirl έγραψε:Δεν ζητάω πολλά από τη ζωή μου. Απλά θέλω να μην ακούω βλακίες.

Από πότε ρε παιδιά έγινε η Εύα άνθρωπος που ακολουθεί τα "πρέπει";;; Θα μας τρελάνουν;;;Σωστά...ας κάνει μια φορά αυτό που θέλει το κορίτσι γιατί από τότε που γεννήθηκε το μόνο που την ένοιαζε ήταν να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της σαν μάνα και σαν γυναίκα.Μέσα στα πρέπει της ζωής συγκαταλλέγεται:
1) ο δεσμός με παντρεμένο (ο οποίος παντρεμένος τη βίασε κάποτε - τουλάχιστον έτσι λέει αυτή)αλλά παρόλο που τη βίασε αυτή συνέχισε να τον κυνηγάει μπας και την ξαναβιάσει...(εμότικον που μουτζώνει με χέρια και με πόδια)
2) ένα εξώγαμο παιδί την ύπαρξη του οποίου ο πατήρ αγνοεί επί 15 συναπτά έτη διότι η Εύα μέσα στα πολλά πρέπει ξέχασε να ενημερώσει το Μάνο ότι έγινε μπαμπάκας.
3)το γράψιμο του εν λόγω τέκνου στα παλιά της τα υποδήματα tsakiris mallas, τα οποία παρεπιπτόντως της τα αγοράζει πάντα κάποιος χορηγός
4) οι πρωταγωνιστικοί ρόλοι σε ταινίες σκληρού πορνό (ναι πορνό ήτανε και βάλτε τα επεισόδια 8 και 9 για να θυμηθούμε μερικές αλήθειες που πήγαν να μας τα κουκουλώσουν για να αγιοποιήσουν την ξανθιά αγαπημένη παναγιά..ο Βοσκόπουλος της λείπει από δίπλα)

Όλα τα παραπάνω θεωρούνται hot τάσεις και είναι τα απόλυτα must στη ζωή ενός απλού ανθρώπου ανάμεσα στους απλούς ανθρώπους. (εμότικον γιώργος κωνσταντίνου από την ταινία "ξύπνα βασίλη" που κάθεται με το ζουρλομανδύα σε ένα παγκάκι και φωνάζει κι κι ρι κου.....)

Ο Ηλίας έχει χαζέψει τόσο πολύ που ψάρευε με καθετή στην άμμο wall Και εξακολουθεί να παραληρεί ότι η Εύα είναι η γυναίκα της ζωής του Μάνου και ότι τον έχει κάνει λέει καλύτερο άνθρωπο που το είδε ο Ηλίας ότι τον έκανε η Εύα καλύτερο άνθρωπο;;;Η Εύα δεν μπορεί να κάνει το Μάνο καλύτερο άνθρωπο γιατί 1)ο Μάνος καθίκι γεννήθηκε και καθίκι θα πεθάνει και 2) όποιος κάτσει με στραβό το πρωί αλληθωρίζει Επίσης άκουσα και το κουλό ότι η Εύα βοήθησε το Μάνο όταν αυτός γονάτισε wall ...Θα τραβήξω τα μεμέ μου, θα ξεσκίσω τα προικία μου....έλεος...πως τον βοήθησε καλέ;;Πούλησε το οικοπεδάκι της στα Σούρμενα που το φύλαγε για την προίκα της;;Απλώς του επέστρεψε τα χρήματα από τις μετοχές που εκείνος κάποτε βλακωδώς έγραψε στο όνομά της. Πάει και ο Ηλίας.....Αλτσχάιμερ έπαθε..... Synelthe

Η Δάφνη πάλι που δεν χωνεύει την Εύα με τίποτα (λογικό κι επόμενο) και όλα αυτά τα δήθεν φιλικά εγώ λέω ότι είναι ραπανάκια για την όρεξη....έχει λυσσάξει να τα ξαναφτιάξουν ο Μάνος με τη Μελίτα γιατί σου λέει "καλός χρυσός ο Στέφανος αλλά δεν είναι αδερφός μου ούτε αίμα μου. Γιατί να πάρει το αδερφάκι μου την κλονισμένη;;Ας την πάρει ο Στέφανος και να γυρίσει ο Μάνος στο Μελιτάκι μου"

Ά ρε Μάνο τελικά είσαι πολύ τυχερός και θα τη γλιτώσεις πάλι. Έχεις άστρο ρε μπαγάσα..σε θέλει η τύχη....Άλλος θα τη φορτωθεί στο σβέρκο του. Σου έφεξε πάλι....Την ξεφορτώθηκες πάλι τυχεράκια, τουλάχιστον για λίγο ώσπου να αποβάλλει και να ξανακλονιστεί για κάνα 8μηνο. Ε βέβαια να μην μας φάει η Εύα καμιά 10αριά επεισόδια τζάμπα να κλαίει και να κλονίζεται, να ακούει σταγόνες να τρέχουν μέσα στο νερουλιασμένο μυαλό της;;;

Εγώ ένα έχω να πω: Αγγέλα έπρεπε να έχει αποβάλλει καμιά 35αριά χρόνια πριν να γλιτώναμε μια και καλή από την Εύα Χάρις.


Καταπληκτικός ο σχολιασμός σου !!!!

Και εξίσου καταπληκτικό και το χιούμορ σου !!!!!!

Μπράβο σου , κορίτσι μου !!!!!
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από Evelyn Τετ Ιαν 20, 2010 5:51 pm

CineFreak έγραψε:Ο μπαρμπα-Λιας από τη πολλή συνομιλία με τους νεκρούς (βλέπε Μαίρη) έχει αρχίσει και βλέπει εικονικές πραγματικότητες : η Εύα έσωσε το Μάνο όταν γονάτισε (αφού ΤΟΝ γονάτισε πρώτα, όταν τον είδε γονατισμένο να κάνει τα πατωματάτα με τη Μελίτα), η Εύα ειναι η πηγή ζωής του Μάνου (γκαντέμω του θανατά θα την έλεγα εγώ, που από τότε που πάτησε το κατσικοπόδαρό της στην Αθήνα έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια ο καψερός πάλαι ποτέ αδίστακτος θεογκόμενος) Tigania

εξομολόγηση Λουκά: μία ΠΛΗΡΗΣ απογοήτευση από μία πάλαι ποτέ φαν της ιστορίας Νόρας-Λουκά TutTut ... ΤΕΛΕΙΩΣ ξεκάρφωτη και ξεκούδουνη η αποκάλυψη των συναισθημάτων του, όταν στα προηγούμενα 200 επεισόδια δεν μας έδειξε ΟΥΤΕ ΕΝΑ υποννοούμενο για τον κρυμμένο του έρωτα ... πάντα αντιμετώπιζε τη Νόρα σαν ένα ενοχλητικό σπυρί στον ωραιότατα γυμνασμένο πωπουδάκο του, που τον ταλαιπωρεί και τον σέρνει στα προβλήματά της αλλά "ουφ αυτός είναι φίλος και της στέκεται στα δύσκολα, τί να κάνει με την τεννίστρια πιστολέρο που έμπλεξε" κλπκλπκλπ ... η Νόρα σαν χαρακτήρας έδειξε μία συνέχεια, άρχισε να ζηλεύει τη Νταίζη, δεν ήξερε αρχικά το γιατί, μετά το συνειδητοποίησε και έτσι μας δικαιολογήθηκε ... ο Λουκάς τί κάνει ? τη σπρώχνει ακατάπαυστα προς Μπέλλο, παίρνει ελαφρά τη καρδία αποφάσεις γάμου με την πιο απαράδεκτη σκυλο-γκόμενα της Ελλάδας και ούτε ΕΝΑ δάκρυ? ένας πόνος ψυχής? τί να τον κάνω τον χορό της βροχής ρε μάγκα όταν δεν έχω καταλάβει τί χαρακτήρα έχεις ακόμα ??? (δεν τα έχω με τον Π.Πετράκη, αυτός ό,τι του λένε παίζει, και μάλιστα πολύ καλά ... με τον χαρακτήρα Λουκά τα έχω ...) Kotsides

η Εύα αποφάσισε να κρατήσει ένα παιδί για καθαρά εγωιστικούς λόγους ... για να νιώσει τη μητρότητα λέει ο κολοφώνας της νοημοσύνης και του σωστού timing... το παιδάκι ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ εάν θέλει για μάνα μία ανερμάτιστη ηλίθια που νομίζει ότι μπεγλερίζει τους άντρες αλλά τελικά την έχουν όλοι γραμμένη ?? άντε τώρα να την ξαναμαζεύουμε από τα πατώματα σε καναδυό βδομάδες γιατί "αυτό το παιδί το ήθελε πολύ- α ρε Μάνο κιαρατά εσύ φταίς, θα σε μηδενίσω φτου κι απ'την αρχή" vomit

Υ.Γ. ήταν η ιδέα μου ή στραβωσε η Αγγέλα στην προοπτική να ταχταρίζει ΑΛΛΟ ΕΝΑ παιδί της Εύας ???
gelio gelio gelio gelio

Τι έγινε ρε παιδιά ??????

Και δεύτερος σερί εξαιρετικός σχολιασμός?????

Με επίσης εξαιρετικό χιούμορ ??????

Σε μεγάλα κέφια σας βρίσκω σήμερα......μήπως οι εγκυμοσύνες σας εμπνέουν ?????
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Ιαν 20, 2010 6:02 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν θα ασχοληθώ πολύ με τον απόλυτο έρωτα, ένα τόσο όμορφο επεισόδιο με Εύα – Νόρα και Λουκά δεν θέλω να το χαλάσω με τέτοιες κουβέντες!

ΛΕΡΕΣ (γενικότερα)

Μεγάαααααααααλη λέρα ο Χατζητέτοιος και του έχουν δώσει και το όνομα Περικλής και συγχύζομαι!!!

Περικλής: Θα σε ρωτήσω κάτι ευθέως και θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.
Στεφ: Σ’ακούω.
Περικλής: Στέφανε εσύ έκλεψες τους πίνακές μου?
Στεφ: Δεν τους έκλεψα, τους δανείστηκα!

Αχ Παναγία μου τι ακούει ο Χατζητέτοιος και δεν του πέφτουν όλα τα μαλλιά και οι φαβορίτες μαζί! Αχ βρε Στέφανε πώς τα λές έτσι! Αχαχαχαχαχαχαχα

Ολοι μαζί μου θυμίζουν παιδάκια στο δημοτικό που ο ένας ρίχνει το φταίξιμο στον άλλο!

- Ο Πετράκης λέει το έκανε ο Στεφανάκος
- Ο Στεφανάκος λέει το έκανε ο Μανωλάκης
- Και ο Μανωλάκης ωρύεται «Δεν το έκανα εγώ κυρία ορκίζομαι!!!» gelio

Στη συνάντησή τους στο γραφείο πάντως ήταν γοητευτικότατοι! Τέτοιες σκηνές είναι πάντα απολαυστικές απο αισθητικής απόψεως, τουλαχιστον για μένα huhu Τι άντρες!

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Manaria

Αφήνω ασχολίαστο το «Μέχρι που σκοτώνω για να τους πάρω» του Στέφανου καθώς αυτές οι αναλαμπές που βρίσκει το Στράτο μέσα του θα μου άρεσαν μόνο αν δεν σερνότανε πίσω από τη φούστα της μαμάς του τον υπόλοιπο καιρό!

Όσο για τη συζήτηση στο δικηγορικό γραφείο, με το που απείλησε ο πεθερούλης πείσμωσε ο φλούφλης και είπε «Έτσι είσαι ε? Θα σε φτιάξω εγώ!» και πήγε στη Λαίδη του να της ανακοινώσει ότι θέλει να βγουν να το φωνάξουν να το πουν! Ήμαρτον!!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτη η συζήτηση με τον Χρήστο και τον Στέφανο ήταν σκηνή τώρα??? Ο Χρήστος ήταν χωμένος στα σκοτάδια! Μην τα πάρω αγαπητοί σεναριογράφοι, άντε, δεν θέλετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : curse :

+++

Εύα - Αγγέλα
Χαίρομαι που η Αγγέλα ζόρισε την Εύα να πάρει μια απόφαση μόνη της και όχι να ζητάει τη γνώμη τρίτων! Πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες της πλήρως και δεν γίνεται αυτό αν κάνει ότι της λενε οι άλλοι, έστω κι αν αυτοί οι άλλοι είναι η μαμά της και η Νόρα!

+++

Λουκάς – Κινούμενη Συμφορά
Αδιάφορη η κουβέντα θα έλεγα.. Μου τη δίνει που ο Μάνος την έχει δει για μια ακόμα φορά προστάτης της Εύας ενώ εχει φροντίσει πρώτα μεσα απο κουφια λόγια και υποσχέσεις να της χαλάσει κάθε όνειρο που είχε! Και συγνώμη αν σας το χαλάω αγαπητοί σεναριογράφοι αλλα δεν βλέπω να πληρώνει και τίποτα! Όσο και να θέλετε να μας πείσετε ότι κατεβαίνει τα σκαλοπάτια που κατέβηκε γιαυτόν κάποτε η Εύα (βλ. τη θεϊκή ατάκα «και ο Μάνος έκανε παιδί με άλλη γυναίκα») λυπάμαι αλλα δεν με πείθει, δεν με πείθει!!!!!

+++

Πέτρος-Αμαλία-offspring
Η Μελίτα στο γραφείο του Πέτρου νόμιζα ότι φορούσε παλτό αλλα τελικά ήταν ζακέτα κοντή και δεν μου άρεσε, απο εκεί και πέρα επιμένω στο χτεσινό μου σχόλιο, αυτό που τόσο όμορφες κοπέλες στη σειρά τις έχουν σαν τους λέτσους άβαφες και ντυμένες αισχρά μου τη δίνει απίστευτα!!!

Στη σκηνή τώρα, από ότι κατάλαβα ο Ρούσσος κάλεσε την κόρη του στο γραφείο του να της μιλήσει.... κορή σου είναι καλε όχι πελάτισσα!!!

Πάντως η Μελίτα απο τη στιγμή που έκανε κάτι με το Στέφανο δεν είναι δυνατόν ποτέ να σκέφτηκε ότι θα μπορούσαν Ρούσσος, Στέφανος και Μάνος να γίνουν μια ευτυχισμένη οικογένεια οπότε τώρα τι γκρινιάζει μου λέτε? Παρε εκει τον απόλυτο έρωτά σου κοπέλα μου και πάντε στο Παρίσι να ζήσετε καλά κι εμείς καλύτερα! Αμάν πια!!! Λέει θέλει να αποφασίσει ΜΟΝΗ ΤΗΣ για τη ζωή της και έχει κολλήσει στο τι λένε οι άλλοι, νοημα 0!!!

Η Αμαλία εκεί που έλεγε ότι θα σκοτώσει τον Ρούσσο είχε πολύ γέλιο!!!

Η εικονίτσα είναι για τη σεναριογράφο μας!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Amalitsa

+++

Νόρα – Νικόλας - Δάφνη
Ο Νικόλας ξεσπάθωσε! Χιχι Είναι τόσο απολαυστικός στα τελευταία επεισόδιο που δεν τον χορταίνω!

Πάντως η σκηνή με συγκίνησε.. Αμα έφτασε η Δαφνούλα που είναι ο πιο αισιοδοξος άνθρωπος να λέει στη Νόρα να δωσει ευκαιρία στο Δημήτρη καήκαμε!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Δάφνη: Βλέπεις πώς τα φέρνει η ζωή, σύμφωνοι δεν είσαι ερωτευμένη με το Δημήτρη, αλλά όταν κλείσουν όλες οι άλλες πόρτες?
Νόρα: Τι ρε Δάφνη θα πρέπει να ερωτευτώ το Δημήτρη?

Συγνώμη αλλα μας δουλεύει η Δαφνούλα? Που πήγε η ρομαντική Δάφνη καλε? Ίσως τελικά τη χαπακώνει ο Νικόλας χαχαχαχαχα! Καταλαβαίνω να λέει στη Νόρα να προχωρήσει, κι εγω σε μια φίλη μου την ίδια συμβουλή θα έδινα, αλλά το να της λέει να μην κλείσει την πόρτα στο Δημήτρη τι είδους συμβουλη είναι? Τι είναι η Νόρα δηλαδή καμμια 50αρα γεροντοκόρη? Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Πάντως εχω να πω ότι το επεισόδιο ήταν επιμορφωτικότατο! Μετά το μήνυμα "Μπορώ να είμαι ερωτευμένος με μία και να αγαπάω μια άλλη" που έχει περάσει η σειρά, τώρα μάθαμε απο στόματος Δάφνης ότι "Ο έρωτας καμμιά φορά μπορεί να έρθει και μετά" (Μετά θάνατον? Μετά Χριστόν? Δεν διευκρινήστηκε! Απαπα)

Δάφνη: Αν τελικά παντρευτεί ο Λουκάς τι θα κάνεις?
Νόρα:Χαρακίρι...
Δάφνη: Ο Δημήτρης έιναι ένας πολύ ερωτεύσιμος άντρας.
Νόρα: Ναι, σιγουρα, αλλα όχι για μένα..
Δάφνη: Δεν σου λέω οτι θα τον αγαπήσεις σαν τον Λουκα,αλλα μην κόψεις τις γέφυρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά με σένα και με το Λουκά, αλλα αν τελικά παντρευτεί?
Νόρα: Θα διαλυθώ Δάφνη...

Δηλαδή λες και αν παντρευτεί ο Λουκάς πρέπει να πάει απαραιτήτως με τον Δημήτρη και όχι να περιμένει να βρεθεί καποιος να κάνει την καρδιά της να μιλήσει.... τι είδους απόψεις είναι αυτές αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα : scream :

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Λουκάς - Εύα
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της κας Ξυλά στο συγκεκριμένο σημείο, αυτή η ελαφρώς ανασηκωμένη φρατζούλα μου άρεσε και στη Νόρα όταν την είχαν κάνει, ελπίζω να τη διατηρήσουν!

Εύα:
Πάντα πίστευα ότι εσύ και η Νόρα θα καταλήξετε μαζί και κοίτα τώρα πώς τα φέρνει η ζωή, εσύ να αναγκάζεσαι να κάνεις αυτό που πρέπει, τελικά εμείς οι δύο έχουμε την ίδια μοίρα..

Επειδή ακουστηκαν διάφορα σχόλια για τα περι «πρέπει» που ειπώθηκαν στη σκηνή να πω το εξής. Η Εύα το πιο πιθανόν αναφερόταν στο ότι δεν είπε στο Μάνο για τη Μαρίλια και στο ότι τώρα είναι έγκυος απο το Στέφανο. Αφενός έβαλε το «θέλω να κάνω οικογένεια με το Μάνο» κάτω από το «πρέπει να του δώσω μια ευκαιρία να πραγματοποιήσει το όνειρό του» και τώρα με την εγκυμοσύνη όπως προείπα καταλαβαίνει ότι αυτό είναι το οριστικό τέλος του οτιδήποτε είχε ποτέ με τον Μάνο αλλα πρέπει να το κάνει αν θέλει να προχωρήσει μπροστά, για εκείνη. Αυτή είναι η δική μου άποψη.

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Νικόλας – Ερωτευμένος Βατραχούλης
ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΤΟ ΕΙΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Η ερωτική εξομολόγιση αν και εντελώς out of the blue που λένε και οι ξένοι ήταν πάρα πολύ όμορφη. Μου άρεσαν οι εναλλαγές από τη σοβαρή κουβέντα στο αντρικό κουτσομπολιό, η ένταση του Λουκά που σου πέρναγε πραγματικα ότι ήθελε κάπου να τα πει να φύγουν από μέσα του αλλά και ο πόνος του περι Μπέλλου! Όσο για το Νικόλα μπορώ να πω ότι έπρεπε να τον κοροιδέψει κομματάκι περισσότερο αλλα ήταν τρομερόοοοοοοοοοοοοος και βέβαια η κουτσομπολίτσα καθόλου δεν εξεπλάγειν όταν έμαθε για το φιλί άρα η Δαφνούλα κελάηδησε χιχιχι (ε κι αυτός το βράδυ έτοιμος ήταν!)

Απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων και δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αφήστε που όταν το σκέφτομαι με παίρνουν τα ζουμιά! Snif Love!

+++

Νόρα - Λουκάς
Αχχχχ πάνω που είχα πιάσει τα χαρτομάντηλα θυμήθηκα το αγαπημένο μου emoticon Synelthe Βλαμμένε, χαλβά, δειλέ! Αντί να της πεις αυτά που θέλεις να πεις είπες άλλα, που δεν έπρεπε καν να τα πεις! Λουκάααααααααααααααααααααα Synelthe

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Η μουσική σκηνούλα αυτού του επεισοδίου ακόμα και τώρα με κάνει να δακρύζω! (Βλέπετε τι καλή που είμαι προσπερνάω τις @#$%@ του Μάνου με τα κινητά)

Η σκηνή ήταν τόσο συγκινητική που δεν με πείραξε καν ο απόλυτος έρωτας που μπήκε σφήνα!
Ο Λουκάς χόρευε μόνος κι όμως αντί να γελάω είχα δακρύσει....
Η Νόρα έγραφε το όνομά του με ζάχαρη στο τζάμι και τα μάτια της μου έδειχναν όλα όσα ήθελα να δω!
Η δε Εύα εκεί που έπιανε την κοιλιά της ήταν τόσο συγκινητική.....

Απλά τέλοιοι!!!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 MusicBrake

Το μόνο που με χάλασε είναι ο μονόλογος του Λουκά! Αποφασίζει για τη Νόρα χωρίς να τη ρωτήσει και με εκνευρίζει απίστευτα!!!!! Τι θα πεί θα ζήσουμε μισή ζωή? Αμαν πια!!!

Και μια ερώτηση... το βράδυ που πήγαν να συναντηθούν η Λαίδη με τον bebe της γιατί έκαναν πίσω? Πότε χώρισαν πάλι και το έχασα?

+++

Εύα - Αγγέλα
Κούκλα η Εύα!!! Εισακούσθησαν οι προσευχές μου! Άντε και στη Μελίτα αγαπητοί!

Η Αγγέλα δυσανασχέτησε με την απόφαση της Εύας, λογικό, δεν είναι γνωστή για τη λήψη σωστών αποφάσεων η κόρη της, όμως η χαρά της Εύας και η σιγουριά της δεν με άφησαν να δω τιποτε παραπέρα! Θέλω να την βλέπω πάντα έτσι! Και ΔΕΝ θέλω να το χάσει το παιδί! Ας φύγει ο Στεφ με την καλή του για άλλη γη άλλα μέρη δεν με νοιάζει, ΔΕΝ θέλω να το χάσει αυτό το παιδί!!!

+++

Δάφνη – Νικόλας
Πολύ μου αρέσουν αυτά που βάζουν τους πρωταγωνιστές να λένε σε αυτή τη σειρά... Τι μάθαμε απο τη συζήτηση μου λέτε? Ότι το ιδανικό θα ήταν Μελιτα-Μάνος και Εύα-Στέφανος? Οκ, αλλα εσείς στα περιοδικά γιατί δηλώνετε άλλα? Είμαστε και ξανθιές δεν είμαστε για πολλά πολλά, σας παρακαλώ!!! Πάντως εγώ θέλω την Εύα τρισευτυχισμένη, το με ποιον με αφήνει αδιάφορη αρκεί να της αξίζει!!! (δηλαδή Μάνος & Στέφανος γιοκ!)

+++

Το τρίο Μάνος – Ηλίας – Πέστροφες δεν θα το σχολιάσω, κυρ Ηλία κόβεσαι!

Επίσης θα αφήσω στην άκρη και την συζήτηση Λουκά – Πέτρου γιατί δεν θέλω να συγχυστώ! Για το σκοπό που έχει πάντως ο Λουκάς ήταν σωστή η κίνηση.

+++

Εύα - Νόρα
Το αχτύπητο δίδυμο που κάνουν αυτά τα κορίτσια δεν το χορταίνω! Χαίρομαι που επέστρεψε η παρέα επιτέλους!!!!! Παρακολούθησα τη σκηνή με το χαμόγελο του χαζού! Να το ξαναπω? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! Στην ουσία η κοπέλα δεν έγινε ποτέ μάνα, είναι κρίμα! Πέραν τούτου βέβαια είναι γενικά κρίμα να πάει χαμένη μια ζωή! Άλλωστε το είπε, αυτό είναι για εκείνην μια δεύτερη ευκαιρία!

Νιώθω μια κρυφή χαρα...
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Files
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΑΚΟΥΤΕ??????????????????

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! Αντε να ανεβαίνουμε!!!!!!!!!!! Palamakia



ΘΕΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΤΖΙΝΑΚΙ!!!! : respect :**************** ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!!!!

edit by Jim7
1η προειδοποίηση
2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010

Δημοσίευση από mina Πεμ Ιαν 21, 2010 12:00 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Σήμερα δεν θα ασχοληθώ πολύ με τον απόλυτο έρωτα, ένα τόσο όμορφο επεισόδιο με Εύα – Νόρα και Λουκά δεν θέλω να το χαλάσω με τέτοιες κουβέντες!

ΛΕΡΕΣ (γενικότερα)

Μεγάαααααααααλη λέρα ο Χατζητέτοιος και του έχουν δώσει και το όνομα Περικλής και συγχύζομαι!!!

Περικλής: Θα σε ρωτήσω κάτι ευθέως και θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.
Στεφ: Σ’ακούω.
Περικλής: Στέφανε εσύ έκλεψες τους πίνακές μου?
Στεφ: Δεν τους έκλεψα, τους δανείστηκα!

Αχ Παναγία μου τι ακούει ο Χατζητέτοιος και δεν του πέφτουν όλα τα μαλλιά και οι φαβορίτες μαζί! Αχ βρε Στέφανε πώς τα λές έτσι! Αχαχαχαχαχαχαχα

Ολοι μαζί μου θυμίζουν παιδάκια στο δημοτικό που ο ένας ρίχνει το φταίξιμο στον άλλο!

- Ο Πετράκης λέει το έκανε ο Στεφανάκος
- Ο Στεφανάκος λέει το έκανε ο Μανωλάκης
- Και ο Μανωλάκης ωρύεται «Δεν το έκανα εγώ κυρία ορκίζομαι!!!» gelio

Στη συνάντησή τους στο γραφείο πάντως ήταν γοητευτικότατοι! Τέτοιες σκηνές είναι πάντα απολαυστικές απο αισθητικής απόψεως, τουλαχιστον για μένα huhu Τι άντρες!

Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Manaria

Αφήνω ασχολίαστο το «Μέχρι που σκοτώνω για να τους πάρω» του Στέφανου καθώς αυτές οι αναλαμπές που βρίσκει το Στράτο μέσα του θα μου άρεσαν μόνο αν δεν σερνότανε πίσω από τη φούστα της μαμάς του τον υπόλοιπο καιρό!

Όσο για τη συζήτηση στο δικηγορικό γραφείο, με το που απείλησε ο πεθερούλης πείσμωσε ο φλούφλης και είπε «Έτσι είσαι ε? Θα σε φτιάξω εγώ!» και πήγε στη Λαίδη του να της ανακοινώσει ότι θέλει να βγουν να το φωνάξουν να το πουν! Ήμαρτον!!!

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αυτη η συζήτηση με τον Χρήστο και τον Στέφανο ήταν σκηνή τώρα??? Ο Χρήστος ήταν χωμένος στα σκοτάδια! Μην τα πάρω αγαπητοί σεναριογράφοι, άντε, δεν θέλετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : curse :

+++

Εύα - Αγγέλα
Χαίρομαι που η Αγγέλα ζόρισε την Εύα να πάρει μια απόφαση μόνη της και όχι να ζητάει τη γνώμη τρίτων! Πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες της πλήρως και δεν γίνεται αυτό αν κάνει ότι της λενε οι άλλοι, έστω κι αν αυτοί οι άλλοι είναι η μαμά της και η Νόρα!

+++

Λουκάς – Κινούμενη Συμφορά
Αδιάφορη η κουβέντα θα έλεγα.. Μου τη δίνει που ο Μάνος την έχει δει για μια ακόμα φορά προστάτης της Εύας ενώ εχει φροντίσει πρώτα μεσα απο κουφια λόγια και υποσχέσεις να της χαλάσει κάθε όνειρο που είχε! Και συγνώμη αν σας το χαλάω αγαπητοί σεναριογράφοι αλλα δεν βλέπω να πληρώνει και τίποτα! Όσο και να θέλετε να μας πείσετε ότι κατεβαίνει τα σκαλοπάτια που κατέβηκε γιαυτόν κάποτε η Εύα (βλ. τη θεϊκή ατάκα «και ο Μάνος έκανε παιδί με άλλη γυναίκα») λυπάμαι αλλα δεν με πείθει, δεν με πείθει!!!!!

+++

Πέτρος-Αμαλία-offspring
Η Μελίτα στο γραφείο του Πέτρου νόμιζα ότι φορούσε παλτό αλλα τελικά ήταν ζακέτα κοντή και δεν μου άρεσε, απο εκεί και πέρα επιμένω στο χτεσινό μου σχόλιο, αυτό που τόσο όμορφες κοπέλες στη σειρά τις έχουν σαν τους λέτσους άβαφες και ντυμένες αισχρά μου τη δίνει απίστευτα!!!

Στη σκηνή τώρα, από ότι κατάλαβα ο Ρούσσος κάλεσε την κόρη του στο γραφείο του να της μιλήσει.... κορή σου είναι καλε όχι πελάτισσα!!!

Πάντως η Μελίτα απο τη στιγμή που έκανε κάτι με το Στέφανο δεν είναι δυνατόν ποτέ να σκέφτηκε ότι θα μπορούσαν Ρούσσος, Στέφανος και Μάνος να γίνουν μια ευτυχισμένη οικογένεια οπότε τώρα τι γκρινιάζει μου λέτε? Παρε εκει τον απόλυτο έρωτά σου κοπέλα μου και πάντε στο Παρίσι να ζήσετε καλά κι εμείς καλύτερα! Αμάν πια!!! Λέει θέλει να αποφασίσει ΜΟΝΗ ΤΗΣ για τη ζωή της και έχει κολλήσει στο τι λένε οι άλλοι, νοημα 0!!!

Η Αμαλία εκεί που έλεγε ότι θα σκοτώσει τον Ρούσσο είχε πολύ γέλιο!!!

Η εικονίτσα είναι για τη σεναριογράφο μας!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Amalitsa

+++

Νόρα – Νικόλας - Δάφνη
Ο Νικόλας ξεσπάθωσε! Χιχι Είναι τόσο απολαυστικός στα τελευταία επεισόδιο που δεν τον χορταίνω!

Πάντως η σκηνή με συγκίνησε.. Αμα έφτασε η Δαφνούλα που είναι ο πιο αισιοδοξος άνθρωπος να λέει στη Νόρα να δωσει ευκαιρία στο Δημήτρη καήκαμε!

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

Δάφνη: Βλέπεις πώς τα φέρνει η ζωή, σύμφωνοι δεν είσαι ερωτευμένη με το Δημήτρη, αλλά όταν κλείσουν όλες οι άλλες πόρτες?
Νόρα: Τι ρε Δάφνη θα πρέπει να ερωτευτώ το Δημήτρη?

Συγνώμη αλλα μας δουλεύει η Δαφνούλα? Που πήγε η ρομαντική Δάφνη καλε? Ίσως τελικά τη χαπακώνει ο Νικόλας χαχαχαχαχα! Καταλαβαίνω να λέει στη Νόρα να προχωρήσει, κι εγω σε μια φίλη μου την ίδια συμβουλή θα έδινα, αλλά το να της λέει να μην κλείσει την πόρτα στο Δημήτρη τι είδους συμβουλη είναι? Τι είναι η Νόρα δηλαδή καμμια 50αρα γεροντοκόρη? Ο Χριστός και η Παναγία!!!

Πάντως εχω να πω ότι το επεισόδιο ήταν επιμορφωτικότατο! Μετά το μήνυμα "Μπορώ να είμαι ερωτευμένος με μία και να αγαπάω μια άλλη" που έχει περάσει η σειρά, τώρα μάθαμε απο στόματος Δάφνης ότι "Ο έρωτας καμμιά φορά μπορεί να έρθει και μετά" (Μετά θάνατον? Μετά Χριστόν? Δεν διευκρινήστηκε! Απαπα)

Δάφνη: Αν τελικά παντρευτεί ο Λουκάς τι θα κάνεις?
Νόρα:Χαρακίρι...
Δάφνη: Ο Δημήτρης έιναι ένας πολύ ερωτεύσιμος άντρας.
Νόρα: Ναι, σιγουρα, αλλα όχι για μένα..
Δάφνη: Δεν σου λέω οτι θα τον αγαπήσεις σαν τον Λουκα,αλλα μην κόψεις τις γέφυρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά με σένα και με το Λουκά, αλλα αν τελικά παντρευτεί?
Νόρα: Θα διαλυθώ Δάφνη...

Δηλαδή λες και αν παντρευτεί ο Λουκάς πρέπει να πάει απαραιτήτως με τον Δημήτρη και όχι να περιμένει να βρεθεί καποιος να κάνει την καρδιά της να μιλήσει.... τι είδους απόψεις είναι αυτές αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα : scream :

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Λουκάς - Εύα
Μου άρεσε πάρα πολύ το μαλλί της κας Ξυλά στο συγκεκριμένο σημείο, αυτή η ελαφρώς ανασηκωμένη φρατζούλα μου άρεσε και στη Νόρα όταν την είχαν κάνει, ελπίζω να τη διατηρήσουν!

Εύα:
Πάντα πίστευα ότι εσύ και η Νόρα θα καταλήξετε μαζί και κοίτα τώρα πώς τα φέρνει η ζωή, εσύ να αναγκάζεσαι να κάνεις αυτό που πρέπει, τελικά εμείς οι δύο έχουμε την ίδια μοίρα..

Επειδή ακουστηκαν διάφορα σχόλια για τα περι «πρέπει» που ειπώθηκαν στη σκηνή να πω το εξής. Η Εύα το πιο πιθανόν αναφερόταν στο ότι δεν είπε στο Μάνο για τη Μαρίλια και στο ότι τώρα είναι έγκυος απο το Στέφανο. Αφενός έβαλε το «θέλω να κάνω οικογένεια με το Μάνο» κάτω από το «πρέπει να του δώσω μια ευκαιρία να πραγματοποιήσει το όνειρό του» και τώρα με την εγκυμοσύνη όπως προείπα καταλαβαίνει ότι αυτό είναι το οριστικό τέλος του οτιδήποτε είχε ποτέ με τον Μάνο αλλα πρέπει να το κάνει αν θέλει να προχωρήσει μπροστά, για εκείνη. Αυτή είναι η δική μου άποψη.

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Νικόλας – Ερωτευμένος Βατραχούλης
ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! ΤΟ ΕΙΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Η ερωτική εξομολόγιση αν και εντελώς out of the blue που λένε και οι ξένοι ήταν πάρα πολύ όμορφη. Μου άρεσαν οι εναλλαγές από τη σοβαρή κουβέντα στο αντρικό κουτσομπολιό, η ένταση του Λουκά που σου πέρναγε πραγματικα ότι ήθελε κάπου να τα πει να φύγουν από μέσα του αλλά και ο πόνος του περι Μπέλλου! Όσο για το Νικόλα μπορώ να πω ότι έπρεπε να τον κοροιδέψει κομματάκι περισσότερο αλλα ήταν τρομερόοοοοοοοοοοοοος και βέβαια η κουτσομπολίτσα καθόλου δεν εξεπλάγειν όταν έμαθε για το φιλί άρα η Δαφνούλα κελάηδησε χιχιχι (ε κι αυτός το βράδυ έτοιμος ήταν!)

Απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων και δεν έχω λόγια να το περιγράψω, αφήστε που όταν το σκέφτομαι με παίρνουν τα ζουμιά! Snif Love!

+++

Νόρα - Λουκάς
Αχχχχ πάνω που είχα πιάσει τα χαρτομάντηλα θυμήθηκα το αγαπημένο μου emoticon Synelthe Βλαμμένε, χαλβά, δειλέ! Αντί να της πεις αυτά που θέλεις να πεις είπες άλλα, που δεν έπρεπε καν να τα πεις! Λουκάααααααααααααααααααααα Synelthe

ΘΕΛΩ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!! Ακούει κανείς???

+++

Η μουσική σκηνούλα αυτού του επεισοδίου ακόμα και τώρα με κάνει να δακρύζω! (Βλέπετε τι καλή που είμαι προσπερνάω τις @#$%@ του Μάνου με τα κινητά)

Η σκηνή ήταν τόσο συγκινητική που δεν με πείραξε καν ο απόλυτος έρωτας που μπήκε σφήνα!
Ο Λουκάς χόρευε μόνος κι όμως αντί να γελάω είχα δακρύσει....
Η Νόρα έγραφε το όνομά του με ζάχαρη στο τζάμι και τα μάτια της μου έδειχναν όλα όσα ήθελα να δω!
Η δε Εύα εκεί που έπιανε την κοιλιά της ήταν τόσο συγκινητική.....

Απλά τέλοιοι!!!
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 MusicBrake

Το μόνο που με χάλασε είναι ο μονόλογος του Λουκά! Αποφασίζει για τη Νόρα χωρίς να τη ρωτήσει και με εκνευρίζει απίστευτα!!!!! Τι θα πεί θα ζήσουμε μισή ζωή? Αμαν πια!!!

Και μια ερώτηση... το βράδυ που πήγαν να συναντηθούν η Λαίδη με τον bebe της γιατί έκαναν πίσω? Πότε χώρισαν πάλι και το έχασα?

+++

Εύα - Αγγέλα
Κούκλα η Εύα!!! Εισακούσθησαν οι προσευχές μου! Άντε και στη Μελίτα αγαπητοί!

Η Αγγέλα δυσανασχέτησε με την απόφαση της Εύας, λογικό, δεν είναι γνωστή για τη λήψη σωστών αποφάσεων η κόρη της, όμως η χαρά της Εύας και η σιγουριά της δεν με άφησαν να δω τιποτε παραπέρα! Θέλω να την βλέπω πάντα έτσι! Και ΔΕΝ θέλω να το χάσει το παιδί! Ας φύγει ο Στεφ με την καλή του για άλλη γη άλλα μέρη δεν με νοιάζει, ΔΕΝ θέλω να το χάσει αυτό το παιδί!!!

+++

Δάφνη – Νικόλας
Πολύ μου αρέσουν αυτά που βάζουν τους πρωταγωνιστές να λένε σε αυτή τη σειρά... Τι μάθαμε απο τη συζήτηση μου λέτε? Ότι το ιδανικό θα ήταν Μελιτα-Μάνος και Εύα-Στέφανος? Οκ, αλλα εσείς στα περιοδικά γιατί δηλώνετε άλλα? Είμαστε και ξανθιές δεν είμαστε για πολλά πολλά, σας παρακαλώ!!! Πάντως εγώ θέλω την Εύα τρισευτυχισμένη, το με ποιον με αφήνει αδιάφορη αρκεί να της αξίζει!!! (δηλαδή Μάνος & Στέφανος γιοκ!)

+++

Το τρίο Μάνος – Ηλίας – Πέστροφες δεν θα το σχολιάσω, κυρ Ηλία κόβεσαι!

Επίσης θα αφήσω στην άκρη και την συζήτηση Λουκά – Πέτρου γιατί δεν θέλω να συγχυστώ! Για το σκοπό που έχει πάντως ο Λουκάς ήταν σωστή η κίνηση.

+++

Εύα - Νόρα
Το αχτύπητο δίδυμο που κάνουν αυτά τα κορίτσια δεν το χορταίνω! Χαίρομαι που επέστρεψε η παρέα επιτέλους!!!!! Παρακολούθησα τη σκηνή με το χαμόγελο του χαζού! Να το ξαναπω? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! Στην ουσία η κοπέλα δεν έγινε ποτέ μάνα, είναι κρίμα! Πέραν τούτου βέβαια είναι γενικά κρίμα να πάει χαμένη μια ζωή! Άλλωστε το είπε, αυτό είναι για εκείνην μια δεύτερη ευκαιρία!

Νιώθω μια κρυφή χαρα...
Επεισόδιο 284 - Ημερομηνία 19-01-2010 - Σελίδα 7 Files
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΑΚΟΥΤΕ??????????????????

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! Αντε να ανεβαίνουμε!!!!!!!!!!! Palamakia

Τζίνα γράφεις κορίτσι μου γράφεις!!! Προσκυνώ το απερίγραπτο ταλέντο σου!!
Μετά από τέτοιο σχολιασμό τι να πω και γω η αργοπορημένη τηλεθεάτρια; Τέσπα θα πω κάτι λίγα κι εγώ!

Εύα-Νόρα-Λουκάς: Η Ξυλά θεά για ακόμη μια φορά!!! Η Εύα πήρε τη σωστή απόφαση κι έδειξε ότι προχωρά μπροστα και οδεύει προς το καλύτερο! Αν ο Μάνος έχει μια ανάλογη, πειστική πορεία θα χαιρόμουν να τους δω μαζί!!! Η σκηνή με Λουκά πολύ συγκινητική και για μένα η συζήτησή τους τον οδήγησε στην απόφαση να παραδεχτεί τον έρωτα του για τη Νόρα! Η σκηνή με τη Νόρα πολύ γλυκιά και μαζί Ξυλά και Δρακουλάκη βγάζουν κάτι το παρείστικο!!

Εξομολόγηση Λουκά: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το παραδέχτηκε! ''Ημουν, είμαι και θα είμαι ερωτευμένος με τη Νόρα'', ''Το ρίσκο να χάσω τη Νόρα δε θα το πάρω ποτέ'' και ''Ηταν όμως το πρώτο μας φιλί'' έγραψαν ιστορία ως ατάκες μαζί με τις εκφράσεις Νικόλα και Λουκά!!! Με συγκίνησε αφάνταστα το Μελαχρινάκι και με έκανε να τον λυπηθώ!!! Αμέσως μετά όμως μου τα ξαναχάλασε και άρχισε πάλι τις βλακείες! Λουκά Fskl (πολύ χρήσιμο το εμότικον μούντζας)

Συνάντηση Τριο Περκάντο: Καταπληκτική όπως πάντα!!!! Κατρανίδης-Μπουγιούρης-Σταύρου κέντησαν!!!!! Μ'αρέσουν τρελά μαζί!! Ο Μάνος πολύ χτυπιέται για τους πίνακες και φοβάμαι μην του χρεώσουν κι αυτό!!! Δε θέλωωωωω!!!!

Συμπέρασμα 1: Θέλω Νορα-Λουκά μαζί!!!!!!!!!! Ακούτε Κυρία Ακρίτα;;;;;;;;;;;;;;;
Συμπέρασμα 2: Θέλω να μην έχει ο Μάνος τους πίνακες και να αρχίσει ν'αλλάζει!!!!!!!!!! Ακούτε Κυρία Ακρίτα;;;;;;;
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης