Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

+36
DESPOINA
KAZY
konstantina
evanna
stefanos-melita
T2eNnh
KonstantinaA
kikialex
annaki
Dorina <3 Πέτρος
mimi
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
elli
mimi_loukas+nora
Jennifer
sifantid
Pennaki.......!!
jim7
panda
almaresi
filitsa
Izabella29
katie007
Ntinaki1
sarita
nikidanis
KatsaroYpotheto
aggeliki
Καρ-Mik
elena-7-
mariaki
margaret
vs116117
loukitsa
anastasia20
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap30%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap25%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap17%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap13%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap8%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap7%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Φεβ 01, 2010 12:18 am

Κοπέλα μου τι κάθισες και έγραψες...???Αντε να διαβάσεις μετά...Συμφωνω απόλυτα σε ότι έχει να κάνει με Λουκά,Νόρα,Πέτρο και Νικόλα
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Φεβ 01, 2010 12:26 am

Σε πολλά συμφωνώ,σε άλλα πάλι όχι,αλλά αυτά που είπες για τον Μάνο με βρίσκουν απολύτως σύμφωνη!!Ειδικά το κομμάτι αυτό ήταν όλα τα λεφτά,ξεράθηκα στο γέλιο :

"Και επειδή ο Μανωλάκης είπε πολλά επιτυχημένα χτες, το θάψινο συνεχίζεται..
"Συμβαίνουν αυτά" απαντάει για το ότι έβαλε μια γυναίκα στη φυλακή.. Μανωλάκη μου το να πάω να κλείσω την πόρτα και να μαγκώσω το χέρι μου συμβαίνει, το να βάλω μια αθώα στη φυλακή γιατί δεν μου περίσσευε ρευστό δεν έτυχε...ΠΕΤΥΧΕ!!! Και επειδή δεν μου επιτρέπεται να βρίσω θα αντικαταστήσω για το σημερινό μου ποστ την πιο γνωστή ελληνικη βρισιά με την πιο γνωστή ελληνική χειρονομία.. Μανωλάκη, είσαι μεγάλος "
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Φεβ 01, 2010 2:40 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Τι έγινε ρε παιδιά? Είχα δυο μέρες να μπώ, βλέπω 13 σελίδες σχολιασμό λέω πωπω πόσα έχω να διαβάσω και τελικά μάπα το καρπούζι οι μισές και βάλε σελίδες ήταν το ίδιο πράγμα, παράθεση στην παράθεση ενός και μόνο ποστ.... Καλό είναι να συμφωνούμε αλλα να γράφουμε και τίποτε..

Ας σχολιάσω κι εγώ!

Στέφανος - Maman
Τέλος στην υπόθεση Χατζηβασιλείου λένε....λες? Δεν το πολυπιστεύω..

Επίσης ο Στέφανος δήλωσε ότι τελείωσε με το παρελθόν..Ώρα του ήταν πιστεύω καθώς έχει τόσα προβλήματα έτσι κουλουβάχατα που έχει κάνει το παρόν του, που δεν είναι για παραπάνω προβλήματα χαχα

Το καλό το ακούσατε ε? Και τα λεφτά του Στέφανου βρώμικα είναι λεει!! Παιδιά μην ανησυχείτε, τα ευρουλάκια είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό λινό ύφασμα, πλένονται σε θερμοκρασία ώς 95 βαθμών Κελσίου, στύβονται, στεγνώνονται, απλά χαλάνε στο σιδέρωμα*.. Τρεχάτε βρε!

* Πηγή: Ελευθεροτυπία

+++

Μάνος - Χατζηφαβορίτας
Καλά δεν χαίρεστε όταν μας εξηγουν τις απορίες μας? Εγώ το απολαμβάνω.. Ανατρέχοντας στο επεισόδιο της επόμενης μέρας μετα την κλοπή επιβεβαίωσα κάποια από τα λεγόμενα του Μάνου, ότι...ψυλλοι στ'αυτιά του μπηηηηηκανεεεε βρε πωπω!!!

Βέβαια..πώς ο Μάνος έφτιαξε αντίγραφα σε χρόνο μηδέν..η απορία θα μου μείνει! Ο Χρήστος μας είπε ότι τα έργα έμειναν πολύ λίγο καιρό στην Ελλάδα καθώς αφού τα έκρυψε μετά τα έστειλε στο εξωτερικό! Για να μη σχολιάσω ότι ο Μάνος μεσα σε όλες τις διαδρομές που τον βλέπαμε να κάνει τόσο καιρό εβρισκε χρόνο για να παρακολουθεί ΚΑΙ τον Χρήστο αλλά ΚΑΙ να δουλέυει για να στήσει τον όμιλο ΚΑΙ να κάνει τον σεφ και τον ταρίφα στην Εύα! Ούτε ο Φλας Γκόρντον τέτοια ταχύτις!!! Κάπου μπάζει το στόρυ αλλα δεν βαριέσαι...το προσπερνάω... το πρώτο θα είναι?

Και θα σταθώ στο εξής (γιατί δεν προσπερνιέται ουχί καταπίνεται): ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ ΛΕΡΑ ο Μανωλάκης! O Mανος τελικά ήταν και είναι ένας άθλιος άνθρωπος, ανάξιος σύντροφος και φίλος.

Αποδείχτηκε ότι ακόμα και μετά από τόσα που έχει κάνει η Εύα για αυτόν την χρησιμοποίησε για να πάρει εκδίκηση από τον Στέφανο και ενώ ξέρει για τη Νταίζη μια κουβέντα στο Λουκά δεν είπε! Το σημείωμα αν το εχει στείλει εκείνος για μένα δεν λέει τίποτα. Αν ήξερε ότι η μάνα του παιδιού του Λουκά είναι μπλεγμένη σε τέτοια παιχνίδια έπρεπε να μιλήσει. Ότι και να είναι, είναι η μάνα του παιδιού του αδερφικού του φίλου!!!

Και επειδή κάποιος μου αντιπαρέβαλε το επιχείρημα ότι και η Νόρα ξέρει περί Μελίτας και δεν μιλάει να προσθέσω και το εξής: Η Νόρα ξέρει ότι υπάρχει ενδεχόμενο αν η Εύα παντρευτεί το Στέφανο να βρεθεί κερατωμένη (που και για αυτό αμφιβάλλει γιατί ο Στέφανος παντού και πάντα λέει οτι δεν είναι Μάνος - ΧΑ), ενώ ο Μάνος ξέρει ότι η μάνα του παιδιού του Λουκά κινδυνεύει να βρεθεί σε ένα χαντάκι μέσα και δεν μιλάει! Η Νόρα αν δεν μιλάει επίσης πες ότι προστατεύει και τη Μελίτα με εναν τρόπο, ο Μάνος γιατί δεν μιλάει στο Λουκά? Ποιος ηθικός φραγμός τον σταματά? Προστατεύει τι? Και απαντώ: Την πάρτη του! Την εκδίκησή του! Γιατί αν ήξεραν για το ότι παρακολουθεί το Χρήστο θα έβαζαν 2+2 και θα έβγαζαν άκρη στα περί πινάκων!!!

Επιπλέον ο Μάνος πήγε προχτες (μετά απο όλες αυτές τις χαριτωμενιές με τα τάπερ) να τσιγκλίσει την Εύα με τους πίνακες για να ζορίσει το Στέφανο! Κινδυνολογούσε και εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του έχει για να την κάνει να αντιδράσει! Ντροπή του!!! Τέλος ο Μάνος πήγε και είπε στο Στέφανο ότι του αφήνει την Εύα να την κάνει ευτυχισμένη, ΑΛΛΑ πρώτα πήγε και έκανε την "καλή" του πράξη και μετά συνέχισε να τη διεκδικεί, συνέπεια καμμία, ο λόγος του μετράει όσο οι πράξεις του - ΜΗΔΕΝ. Γιατί ο Μανώλης με τα λόγια..

Και επειδή ο Μανωλάκης είπε πολλά επιτυχημένα χτες, το θάψινο συνεχίζεται..
"Συμβαίνουν αυτά" απαντάει για το ότι έβαλε μια γυναίκα στη φυλακή.. Μανωλάκη μου το να πάω να κλείσω την πόρτα και να μαγκώσω το χέρι μου συμβαίνει, το να βάλω μια αθώα στη φυλακή γιατί δεν μου περίσσευε ρευστό δεν έτυχε...ΠΕΤΥΧΕ!!! Και επειδή δεν μου επιτρέπεται να βρίσω θα αντικαταστήσω για το σημερινό μου ποστ την πιο γνωστή ελληνικη βρισιά με την πιο γνωστή ελληνική χειρονομία.. Μανωλάκη, είσαι μεγάλος Fskl

"Πλήρωσα τα λάθη μου και με τόκο" νομίζω ότι πιο πετυχημένο ακούσαμε προχτες... ξεπερνά και την φράση της Μελίτας "Εγώ δουλεύω!"

Aμ ο Χατζηβασιλείου? "Αυριο θα σου δώσω τον πίνακα και δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις" Αγαπητέ μετά από τέτοιες λαμογιές αλληλοβαστιόσαστε να μην σου πω από που! Τι επεισόδιο κι αυτό...

Μετά το θάψιμο του Μανωλάκη.. συνεχίζω...

+++

Ο Ευτυχής Πατέρας (α ρε Μαριλου πως τα πετάς έτσι)
Περνάμε τώρα στα επιτυχημένου του άλλου καλόπαιδου (Αυτουνου που ΔΕΝ είναι Μάνος ντε!)

"Δεν σου έχω πει ποτέ ψέμματα κι ότι σου έχω υποσχεθεί το κάνω πράξη!" (Μπα σε καλό σας πώς γέλασα! Στέφανε είσαι εξίσου μεγάαααααααλος Fskl)

"Σου αξασφάλισα αυτό που μου ζήτησες" (Εσύ και μια ακόμα που την κανονίζω τώρα πρόσφατα χαχαχα Τουλάχιστον σε αυτήν λέω ότι το εκανα και για τις δυό σας, ενώ σε σένα λέω ότι εξασφάλισα αυτό που μου ζήτησες εσύ, το έκανα για σένα με τεράστιο κόστος! Βρε τον Στεφανακο τον ανοιχτοχέρη!)

Η Εύα πάλι τον ζόριζε να της πει τι έκανε, σου λέει μην μάθω μετά ότι έκανε τίποτα βρώμικο, έλεος, έχω ακούσει τόσα... Εμ η γυναίκα άδικο εχει να είναι σκεπτική?

+++

Ο Έρωτας που σε στέλνει στο τρελάδικο

Αμαλία και Πέτρος όπως πάντα άψογοι! Καταπληκτικοί!

Και βέβαια η έκφραση της αμοιβαίας αγάπης που τους δένει με συγκίνησε απίστευτα! Η αγάπη τελικά δένει τους ανθρώπους... (για να απαντήσω και στην ερώτηση της Εύας)
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 AmaliaPetros

+++

Ερωτευμένα βατραχάκια
Η πρώτη τους σκηνή..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! Το χαστούκι που του ήρθε από εκεί που δεν το περίμενε ήταν τέλειο!!!

Ο Λουκάς αγανάκτησε αλλά μόλις κατάλαβε ότι του άξιζε το χαστούκι άρχισε τα "Κατσε Νόρα, κάτσε" και έβαλε την ουρά κάτω απ'τα σκέλια! χαχαχαχαχα

Στη δεύτερη σκηνή, ζητώ συγνώμη από τους φαν, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι ο καυγάς μου φάνηκε ψεύτικος. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το μετέπειτα ύφος του Λουκά όταν δήλωνε "Είναι τρελή αλλά αξιολάτρευτη!"

Στην τρίτη σκηνή ξαναισισώσαμε λίγο αλλα βασικά μου άρεσε η κα Πολυχρονίδου όταν είπε "Δεν την μπορώ αυτή καθόλου, μου τη δίνει" χιχιχι πολύ καλή όπως πάντα!!!

Μετά που του έλεγε για τη δουλειά ήθελα να την μπουφλίσω!!! Γκρρρρρρ

+++

ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ έρωτας
Δηλώνει ο Στεφανος "Εγώ με τον Μάνο, τον πατέρα σου και το παρελθόν καθάρισα" (Τώρα το μόνο που μου μένει αγαπημένη μου είναι να ξεκαθαρίσω με την Εύα που δεν ξέρω πώς να της πω ότι την αγαπάω αλλα είμαι ερωτευμένος μαζί σου χιχιχι)

Η ερωτική σκηνή για μένα ήταν προχειρογυρισμένη καθώς φάνηκε το ντύσιμο της κας Παππά κάτω από το σώμα του κου Σταύρου!

Πέραν τούτου χαίρομαι το εξαιρετικό timing κατά το οποίο μεταφέρθηκε ο απόλυτος έρωτας στο επάνω πάτωμα, να είναι πιο κοντά ακόμα στο Νεφελάκι χαχαχαχαχαχαχα

Και κάτι άκυρο, το φως του μπανιου το ειχαν ξεχάσει ανοιχτό! Οικονομία ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Μελ: Μέσα μου υπάρχεις μόνο εσύ, από τη μια νιώθω ευλογημένη που έχω ζήσει αυτό τον έρωτα κι απ'την άλλη δεν μπορώ δεν θέλω να σε χάσω δεν το αντέχω αυτό. (Και κάπου εδώ η βερόπληκτη τράβαγε τα κοτσίδια της.. Το κλάσσικό σχόλιο ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!)

Τέλος να παρακαλέσω την AYRA να σπονσοράρει τη σειρά γιατί τους λείπει το νεράκι από τα γυρίσματα. Ευχαριστώ!

+++

Πέτρος - Μάνος
Η συζήτησή του Πέτρου με τον Μάνο με αφησε με ανάμικτα συναισθήματα αλλα το κυρίαρχο ήταν ο θυμός μου απέναντι στο Μάνο!!!

"Αμαλία και δίκιο πως κολλάνε αυτά?" (Νομίζω δεν αδικεί κανείς την απορία τούτη gelio)

Και το γνωστό θάψιμο συνεχίζεται...

Δηλώνει ο Μάνος "Έχουμε κάνει πολλά λάθη αλλά οι δικοί μας άνθρωποι μας αγαπάνε και με τον καιρό θα ξεχάσουν" Ε είσαι Fskl Μεγάλος Fskl

Για να μη σχολιάσω ότι τώρα λέει θα κάνει όσα δεν έκανε! Σωστά ο πετυχημένος επιχειρηματίας πρέπει να έχει πρόγραμμα, προτεραιότητες και στόχους:

Φίλοι - Εύα - Όμιλος
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Priorities

Προσπερνάω τη σκηνή γιατι συγχύζομαι!!!

+++

Εύα-Δάφνη-Νικόλας
Ο Νικόλας πάντα αντιπροσώπευε τη φωνή της λογικής, κρατάω αυτό λοιπόν..

+++

Πέτρος - Μελίτα
Η μόνη σανίδα σωτηρίας του χτεσινου επεισοδίου ήταν ο κος Κατρανίδης που ήταν εξαιρετικός σε όλες του τις σκηνές!!!

Η εξομολόγησή του ήταν απίστευτη και προσωπικά με συγκίνησε.. Όταν μιλούσε για τη φτώχια ανατρίχιασα!

Η Μελίτα πάλι εκτός από την απαγωγή όλα τα άλλα που έχει περάσει τα συγκρίνει με το να μην έχεις να φας? Μαρη για πήγαινε μέχρι τη γωνία να δεις αν έρχομαι!

Για να μη σχολιάσω ότι τον κατηγορεί ότι τον Μάνο τον ήξερε.. ναι μαντάμ ήξερε ότι είναι στυγνος επιχειρηματίας όπως και ο Στέφανος άλλωστε, τι νομίζεις ότι ο Στέφανος έβγαλε τα λεφτά του με το σταυρό στο χέρι? Είπαμε "Δεν μπορείς να ζυμώσεις μια περιουσία χωρίς να κάνεις αλεύρι τους γύρω σου" όπως λέει κι ο Μανολίτο! Ότι έχει γκόμενα πάλι δεν το ήξερε κατινάκι! Τώρα που ξέρει ότι υπάρχει ΚΑΙ άλλη μία στο προσκήνιο τον ακούς?

Και ζηταει συγνώμη ο χριστιανός και αφού τον κοιτάει με μια εκπληξη λες και της είπε οτι παντρεύεται με την Νταίζη, του λέει ότι θέλει και να το σκεφτεί κιόλας! Κατινακι είσαι μεγάαααααααλη Fskl

Όσο για το ότι δουλεύει (καλό κι αυτό!), και μαζεύει τα ρετάλια, δυο παρατηρήσεις:

1) Αν ρετάλια είναι τα ρούχα από το καθαριστήριο στην επόμενη σκηνή κάπου το έχουν χάσει.
2) Η Μελίτα αντί να μουρμουράει δεν τη βάζετε καλύτερα να τραγουδάει "Στα συντρίμμια της ζωής μου, τα κομμάτια της ψυχής μου, πέφτουν κάτω ένα ένα κι όλα οδηγούν σε σένα" να ακούσουμε και κάνα ωραίο τραγουδάκι?

Αμ το άλλο το καλο? Εκείνη την κόρη της λέει, δεν θα τη μεγαλώσει έτσι! Δηλαδή αν τη δει και πάει να μπλέξει με κάποιον που διαλαλεί παντού ότι αγαπάει άλλη θα την αφήσει να πάει μαζί του! Καλή μανα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε Θεέ μου???

+++

Αυτή η φωτογράφιση Εύας ηταν απλά για πολλές λιποθυμίες! Οκ έχει κανει πολλές θεαματικές φωτογραφίσεις με τουαλέτες αλλα αυτό το στυλ είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου! Υπερ-σουπερ-ντουπερ-σεξυ!!!!!!!!!!!

+++

Λουκάς - Οδυσσέας
Αδιάφορη η συζήτηση, λυπάμαι, και βέβαια δεν το δέχομαι ότι ο Λουκάς το κατάλαβε έτσι απλά και το αποδέχτηκε ότι ο Οδυσσέας θα πάρει το παιδί μακριά του και δεν θα μπορεί πια να το βλέπει. Δεν είναι ο Λουκάς αυτός!

+++

Νταίζη - Χρήστος
Ο Χρήστος προτείνει το σωστό! Οχι Χρήστο μου, σε αγαπάω σε εκτιμάω αλλα το σωστό δεν είναι να αποκοπεί το παιδί και από το Λουκάκο που είναι ο βιολογικός του πατέρας.. Όσο για τη Νταίζη που δηλώνει ότι τον αγαπάει..μμμμμμ σιγά την αγάπη μανταμ!!!

Πάντως είναι κουκλος ο άτιμος! Μπουκιά και συγχώριο!!!!!!!!!!!!!!!!!

+++

Στη βιοτεχνία
Κάποιος να εξηγήσει στη Δάφνη και στη Μελίτα ότι με το Στέφανο υπέγραψαν μεγάλες δουλειές για φορμάκια που θα έχουν μοτίβα από διάσημους πίνακες και ότι τα ρούχα από το καθαριστήριο ουδεμία σχεση έχουν με αυτό που θα έπρεπε να κάνουν! Ήμαρτον πια με αυτες τις ακυρότητες, λίγο προσοχή στο στήσιμο του σκηνικού δεν βλάπτει!

Η Δάφνη δηλώνει ότι για να τσουλίσει το θέμα με την Εύα και το Στέφανο το μόνο που μένει είναι να πάρει λίγο αλλιώς το τιμόνι η Εύα. Μήπως έχει άδικο? Όχι! Μήπως αν η Εύα πει ότι θέλει να παντρευτεί δεν θα γίνει? Θα γίνει! Μήπως κάτι δεν ξέρει? ΑΚΡΙΒΩΣ!

Συμπέρασμα: Όσοι δεν ξέρουν όλη την ιστορία ουδεμία ευθύνη φέρουν, όσοι την γνωρίζουν όμως? :wink2:

+++

Λουκάς - Νικόλας
Όταν είδα το Νικόλα ξαπλωμένο να ακούει το παραλύρημα του Λουκά έσκασα στα γέλια! Ο Νικόλας εδώ και 40-50 επεισόδια έχει τον πιο τέλειο ρόλο!!! Φατσούλες και ατάκες πέρνουν και δίνουνε! Απλά καταπληκτικός!
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 NikolasIatreio

Επίσης, όταν άκουσα το Νικόλα να λέει "Λουκά τι της έκανες?" κόντεψα να πνιγώ.. Καλέ κάποια από έσας δεν είχε πει σε ένα σενάριο ότι όταν ο Λουκάς θα πάει στο Νικόλα να παραπονεθεί για την αντίδραση της Νόρας στο φιλί που είδε ο Νικόλας αμέσως θα τον ρωτήσει τι της έκανε? Μπράβο κορίτσια!!!

+++

Στέφανος - Maman σκηνή Νο.2
Η Αντιγόνη επιμένει "Ζήτα την Εύα να σε παντρευτεί" και ο Στέφανος απαντά σε κλάσματα του δευτερολέπτου και χωρίς δεύτερη σκέψη "Δεν θέλει!" Τώρα εγώ μπερδεύτηκα...η σωστή απάντηση δεν είναι.. "Δεν θέλω?" ή μήπως θέλει??? :bom:

Το σχολιάκι περι Μαριλούς καθόλου δεν μου άρεσε πάντως! Γκρρρρ

+++

Εύα - Μάνος
Λοιπόν αυτή η συζήτηση είχε ένα βαθυτερο νόημα νομίζω χαχαχα

Ο Μάνος θέλει να μεγαλώσει με την Εύα το παιδί του Στέφανου με την προϋπόθεση όμως η Μελίτα να μεγαλώσει μόνη της το παιδί τους.
Ο Στέφανος πάλι θέλει να μεγαλώσει με τη Μελίτα το παιδί του Μάνου με την προϋπόθεση όμως η Εύα να μεγαλώσει μόνη της το παιδί τους.

Μα ΔΕΝ είναι Μάνος! Κανείς να μην τον πιστεύει πια?

Αυτά τα περι χτύπων καρδιάς, για μια ακόμα φορά ήταν πολύ μπλιάχ!

+++

Και λίγα μικρά σχόλια

1) ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ το φόρεμα της Νόρας! Ότι πιο τέλειο έχει φορέσει στη σειρά αν και παντα καλοντυμένη!
2) Ενώ συζητήθηκε το σχέδιο "Προξενιό" μπροστά στη Μελίτα, τελικά δεν την κάλεσαν, καλεσμένοι ήταν η Παρέα της Φεγγαρόπετρας ΜΟΝΟ!
3) Μου άρεσαν πολύ τα τραγούδια του επεισοδίου!

Συνολικά το επεισόδιο το ψήφισα "Μέτριο" καθώς σώθηκε από τον εκπληκτικό κο Κατρανίδη που με μάγεψε!




ΚΑΛΑ ΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ gelio
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ Ο-Λ-Α!!!!!!
ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ: respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από hionati Δευ Φεβ 01, 2010 3:43 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Τι έγινε ρε παιδιά? Είχα δυο μέρες να μπώ, βλέπω 13 σελίδες σχολιασμό λέω πωπω πόσα έχω να διαβάσω και τελικά μάπα το καρπούζι οι μισές και βάλε σελίδες ήταν το ίδιο πράγμα, παράθεση στην παράθεση ενός και μόνο ποστ.... Καλό είναι να συμφωνούμε αλλα να γράφουμε και τίποτε..

Ας σχολιάσω κι εγώ!

Στέφανος - Maman
Τέλος στην υπόθεση Χατζηβασιλείου λένε....λες? Δεν το πολυπιστεύω..

Επίσης ο Στέφανος δήλωσε ότι τελείωσε με το παρελθόν..Ώρα του ήταν πιστεύω καθώς έχει τόσα προβλήματα έτσι κουλουβάχατα που έχει κάνει το παρόν του, που δεν είναι για παραπάνω προβλήματα χαχα

Το καλό το ακούσατε ε? Και τα λεφτά του Στέφανου βρώμικα είναι λεει!! Παιδιά μην ανησυχείτε, τα ευρουλάκια είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό λινό ύφασμα, πλένονται σε θερμοκρασία ώς 95 βαθμών Κελσίου, στύβονται, στεγνώνονται, απλά χαλάνε στο σιδέρωμα*.. Τρεχάτε βρε!

* Πηγή: Ελευθεροτυπία

+++

Μάνος - Χατζηφαβορίτας
Καλά δεν χαίρεστε όταν μας εξηγουν τις απορίες μας? Εγώ το απολαμβάνω.. Ανατρέχοντας στο επεισόδιο της επόμενης μέρας μετα την κλοπή επιβεβαίωσα κάποια από τα λεγόμενα του Μάνου, ότι...ψυλλοι στ'αυτιά του μπηηηηηκανεεεε βρε πωπω!!!

Βέβαια..πώς ο Μάνος έφτιαξε αντίγραφα σε χρόνο μηδέν..η απορία θα μου μείνει! Ο Χρήστος μας είπε ότι τα έργα έμειναν πολύ λίγο καιρό στην Ελλάδα καθώς αφού τα έκρυψε μετά τα έστειλε στο εξωτερικό! Για να μη σχολιάσω ότι ο Μάνος μεσα σε όλες τις διαδρομές που τον βλέπαμε να κάνει τόσο καιρό εβρισκε χρόνο για να παρακολουθεί ΚΑΙ τον Χρήστο αλλά ΚΑΙ να δουλέυει για να στήσει τον όμιλο ΚΑΙ να κάνει τον σεφ και τον ταρίφα στην Εύα! Ούτε ο Φλας Γκόρντον τέτοια ταχύτις!!! Κάπου μπάζει το στόρυ αλλα δεν βαριέσαι...το προσπερνάω... το πρώτο θα είναι?

Και θα σταθώ στο εξής (γιατί δεν προσπερνιέται ουχί καταπίνεται): ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ ΛΕΡΑ ο Μανωλάκης! O Mανος τελικά ήταν και είναι ένας άθλιος άνθρωπος, ανάξιος σύντροφος και φίλος.

Αποδείχτηκε ότι ακόμα και μετά από τόσα που έχει κάνει η Εύα για αυτόν την χρησιμοποίησε για να πάρει εκδίκηση από τον Στέφανο και ενώ ξέρει για τη Νταίζη μια κουβέντα στο Λουκά δεν είπε! Το σημείωμα αν το εχει στείλει εκείνος για μένα δεν λέει τίποτα. Αν ήξερε ότι η μάνα του παιδιού του Λουκά είναι μπλεγμένη σε τέτοια παιχνίδια έπρεπε να μιλήσει. Ότι και να είναι, είναι η μάνα του παιδιού του αδερφικού του φίλου!!!

Και επειδή κάποιος μου αντιπαρέβαλε το επιχείρημα ότι και η Νόρα ξέρει περί Μελίτας και δεν μιλάει να προσθέσω και το εξής: Η Νόρα ξέρει ότι υπάρχει ενδεχόμενο αν η Εύα παντρευτεί το Στέφανο να βρεθεί κερατωμένη (που και για αυτό αμφιβάλλει γιατί ο Στέφανος παντού και πάντα λέει οτι δεν είναι Μάνος - ΧΑ), ενώ ο Μάνος ξέρει ότι η μάνα του παιδιού του Λουκά κινδυνεύει να βρεθεί σε ένα χαντάκι μέσα και δεν μιλάει! Η Νόρα αν δεν μιλάει επίσης πες ότι προστατεύει και τη Μελίτα με εναν τρόπο, ο Μάνος γιατί δεν μιλάει στο Λουκά? Ποιος ηθικός φραγμός τον σταματά? Προστατεύει τι? Και απαντώ: Την πάρτη του! Την εκδίκησή του! Γιατί αν ήξεραν για το ότι παρακολουθεί το Χρήστο θα έβαζαν 2+2 και θα έβγαζαν άκρη στα περί πινάκων!!!

Επιπλέον ο Μάνος πήγε προχτες (μετά απο όλες αυτές τις χαριτωμενιές με τα τάπερ) να τσιγκλίσει την Εύα με τους πίνακες για να ζορίσει το Στέφανο! Κινδυνολογούσε και εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του έχει για να την κάνει να αντιδράσει! Ντροπή του!!! Τέλος ο Μάνος πήγε και είπε στο Στέφανο ότι του αφήνει την Εύα να την κάνει ευτυχισμένη, ΑΛΛΑ πρώτα πήγε και έκανε την "καλή" του πράξη και μετά συνέχισε να τη διεκδικεί, συνέπεια καμμία, ο λόγος του μετράει όσο οι πράξεις του - ΜΗΔΕΝ. Γιατί ο Μανώλης με τα λόγια..

Και επειδή ο Μανωλάκης είπε πολλά επιτυχημένα χτες, το θάψινο συνεχίζεται..
"Συμβαίνουν αυτά" απαντάει για το ότι έβαλε μια γυναίκα στη φυλακή.. Μανωλάκη μου το να πάω να κλείσω την πόρτα και να μαγκώσω το χέρι μου συμβαίνει, το να βάλω μια αθώα στη φυλακή γιατί δεν μου περίσσευε ρευστό δεν έτυχε...ΠΕΤΥΧΕ!!! Και επειδή δεν μου επιτρέπεται να βρίσω θα αντικαταστήσω για το σημερινό μου ποστ την πιο γνωστή ελληνικη βρισιά με την πιο γνωστή ελληνική χειρονομία.. Μανωλάκη, είσαι μεγάλος Fskl

"Πλήρωσα τα λάθη μου και με τόκο" νομίζω ότι πιο πετυχημένο ακούσαμε προχτες... ξεπερνά και την φράση της Μελίτας "Εγώ δουλεύω!"

Aμ ο Χατζηβασιλείου? "Αυριο θα σου δώσω τον πίνακα και δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις" Αγαπητέ μετά από τέτοιες λαμογιές αλληλοβαστιόσαστε να μην σου πω από που! Τι επεισόδιο κι αυτό...

Μετά το θάψιμο του Μανωλάκη.. συνεχίζω...

+++

Ο Ευτυχής Πατέρας (α ρε Μαριλου πως τα πετάς έτσι)
Περνάμε τώρα στα επιτυχημένου του άλλου καλόπαιδου (Αυτουνου που ΔΕΝ είναι Μάνος ντε!)

"Δεν σου έχω πει ποτέ ψέμματα κι ότι σου έχω υποσχεθεί το κάνω πράξη!" (Μπα σε καλό σας πώς γέλασα! Στέφανε είσαι εξίσου μεγάαααααααλος Fskl)

"Σου αξασφάλισα αυτό που μου ζήτησες" (Εσύ και μια ακόμα που την κανονίζω τώρα πρόσφατα χαχαχα Τουλάχιστον σε αυτήν λέω ότι το εκανα και για τις δυό σας, ενώ σε σένα λέω ότι εξασφάλισα αυτό που μου ζήτησες εσύ, το έκανα για σένα με τεράστιο κόστος! Βρε τον Στεφανακο τον ανοιχτοχέρη!)

Η Εύα πάλι τον ζόριζε να της πει τι έκανε, σου λέει μην μάθω μετά ότι έκανε τίποτα βρώμικο, έλεος, έχω ακούσει τόσα... Εμ η γυναίκα άδικο εχει να είναι σκεπτική?

+++

Ο Έρωτας που σε στέλνει στο τρελάδικο

Αμαλία και Πέτρος όπως πάντα άψογοι! Καταπληκτικοί!

Και βέβαια η έκφραση της αμοιβαίας αγάπης που τους δένει με συγκίνησε απίστευτα! Η αγάπη τελικά δένει τους ανθρώπους... (για να απαντήσω και στην ερώτηση της Εύας)
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 AmaliaPetros

+++

Ερωτευμένα βατραχάκια
Η πρώτη τους σκηνή..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! Το χαστούκι που του ήρθε από εκεί που δεν το περίμενε ήταν τέλειο!!!

Ο Λουκάς αγανάκτησε αλλά μόλις κατάλαβε ότι του άξιζε το χαστούκι άρχισε τα "Κατσε Νόρα, κάτσε" και έβαλε την ουρά κάτω απ'τα σκέλια! χαχαχαχαχα

Στη δεύτερη σκηνή, ζητώ συγνώμη από τους φαν, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι ο καυγάς μου φάνηκε ψεύτικος. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το μετέπειτα ύφος του Λουκά όταν δήλωνε "Είναι τρελή αλλά αξιολάτρευτη!"

Στην τρίτη σκηνή ξαναισισώσαμε λίγο αλλα βασικά μου άρεσε η κα Πολυχρονίδου όταν είπε "Δεν την μπορώ αυτή καθόλου, μου τη δίνει" χιχιχι πολύ καλή όπως πάντα!!!

Μετά που του έλεγε για τη δουλειά ήθελα να την μπουφλίσω!!! Γκρρρρρρ

+++

ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ έρωτας
Δηλώνει ο Στεφανος "Εγώ με τον Μάνο, τον πατέρα σου και το παρελθόν καθάρισα" (Τώρα το μόνο που μου μένει αγαπημένη μου είναι να ξεκαθαρίσω με την Εύα που δεν ξέρω πώς να της πω ότι την αγαπάω αλλα είμαι ερωτευμένος μαζί σου χιχιχι)

Η ερωτική σκηνή για μένα ήταν προχειρογυρισμένη καθώς φάνηκε το ντύσιμο της κας Παππά κάτω από το σώμα του κου Σταύρου!

Πέραν τούτου χαίρομαι το εξαιρετικό timing κατά το οποίο μεταφέρθηκε ο απόλυτος έρωτας στο επάνω πάτωμα, να είναι πιο κοντά ακόμα στο Νεφελάκι χαχαχαχαχαχαχα

Και κάτι άκυρο, το φως του μπανιου το ειχαν ξεχάσει ανοιχτό! Οικονομία ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Μελ: Μέσα μου υπάρχεις μόνο εσύ, από τη μια νιώθω ευλογημένη που έχω ζήσει αυτό τον έρωτα κι απ'την άλλη δεν μπορώ δεν θέλω να σε χάσω δεν το αντέχω αυτό. (Και κάπου εδώ η βερόπληκτη τράβαγε τα κοτσίδια της.. Το κλάσσικό σχόλιο ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!)

Τέλος να παρακαλέσω την AYRA να σπονσοράρει τη σειρά γιατί τους λείπει το νεράκι από τα γυρίσματα. Ευχαριστώ!

+++

Πέτρος - Μάνος
Η συζήτησή του Πέτρου με τον Μάνο με αφησε με ανάμικτα συναισθήματα αλλα το κυρίαρχο ήταν ο θυμός μου απέναντι στο Μάνο!!!

"Αμαλία και δίκιο πως κολλάνε αυτά?" (Νομίζω δεν αδικεί κανείς την απορία τούτη gelio)

Και το γνωστό θάψιμο συνεχίζεται...

Δηλώνει ο Μάνος "Έχουμε κάνει πολλά λάθη αλλά οι δικοί μας άνθρωποι μας αγαπάνε και με τον καιρό θα ξεχάσουν" Ε είσαι Fskl Μεγάλος Fskl

Για να μη σχολιάσω ότι τώρα λέει θα κάνει όσα δεν έκανε! Σωστά ο πετυχημένος επιχειρηματίας πρέπει να έχει πρόγραμμα, προτεραιότητες και στόχους:

Φίλοι - Εύα - Όμιλος
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Priorities

Προσπερνάω τη σκηνή γιατι συγχύζομαι!!!

+++

Εύα-Δάφνη-Νικόλας
Ο Νικόλας πάντα αντιπροσώπευε τη φωνή της λογικής, κρατάω αυτό λοιπόν..

+++

Πέτρος - Μελίτα
Η μόνη σανίδα σωτηρίας του χτεσινου επεισοδίου ήταν ο κος Κατρανίδης που ήταν εξαιρετικός σε όλες του τις σκηνές!!!

Η εξομολόγησή του ήταν απίστευτη και προσωπικά με συγκίνησε.. Όταν μιλούσε για τη φτώχια ανατρίχιασα!

Η Μελίτα πάλι εκτός από την απαγωγή όλα τα άλλα που έχει περάσει τα συγκρίνει με το να μην έχεις να φας? Μαρη για πήγαινε μέχρι τη γωνία να δεις αν έρχομαι!

Για να μη σχολιάσω ότι τον κατηγορεί ότι τον Μάνο τον ήξερε.. ναι μαντάμ ήξερε ότι είναι στυγνος επιχειρηματίας όπως και ο Στέφανος άλλωστε, τι νομίζεις ότι ο Στέφανος έβγαλε τα λεφτά του με το σταυρό στο χέρι? Είπαμε "Δεν μπορείς να ζυμώσεις μια περιουσία χωρίς να κάνεις αλεύρι τους γύρω σου" όπως λέει κι ο Μανολίτο! Ότι έχει γκόμενα πάλι δεν το ήξερε κατινάκι! Τώρα που ξέρει ότι υπάρχει ΚΑΙ άλλη μία στο προσκήνιο τον ακούς?

Και ζηταει συγνώμη ο χριστιανός και αφού τον κοιτάει με μια εκπληξη λες και της είπε οτι παντρεύεται με την Νταίζη, του λέει ότι θέλει και να το σκεφτεί κιόλας! Κατινακι είσαι μεγάαααααααλη Fskl

Όσο για το ότι δουλεύει (καλό κι αυτό!), και μαζεύει τα ρετάλια, δυο παρατηρήσεις:

1) Αν ρετάλια είναι τα ρούχα από το καθαριστήριο στην επόμενη σκηνή κάπου το έχουν χάσει.
2) Η Μελίτα αντί να μουρμουράει δεν τη βάζετε καλύτερα να τραγουδάει "Στα συντρίμμια της ζωής μου, τα κομμάτια της ψυχής μου, πέφτουν κάτω ένα ένα κι όλα οδηγούν σε σένα" να ακούσουμε και κάνα ωραίο τραγουδάκι?

Αμ το άλλο το καλο? Εκείνη την κόρη της λέει, δεν θα τη μεγαλώσει έτσι! Δηλαδή αν τη δει και πάει να μπλέξει με κάποιον που διαλαλεί παντού ότι αγαπάει άλλη θα την αφήσει να πάει μαζί του! Καλή μανα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε Θεέ μου???

+++

Αυτή η φωτογράφιση Εύας ηταν απλά για πολλές λιποθυμίες! Οκ έχει κανει πολλές θεαματικές φωτογραφίσεις με τουαλέτες αλλα αυτό το στυλ είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου! Υπερ-σουπερ-ντουπερ-σεξυ!!!!!!!!!!!

+++

Λουκάς - Οδυσσέας
Αδιάφορη η συζήτηση, λυπάμαι, και βέβαια δεν το δέχομαι ότι ο Λουκάς το κατάλαβε έτσι απλά και το αποδέχτηκε ότι ο Οδυσσέας θα πάρει το παιδί μακριά του και δεν θα μπορεί πια να το βλέπει. Δεν είναι ο Λουκάς αυτός!

+++

Νταίζη - Χρήστος
Ο Χρήστος προτείνει το σωστό! Οχι Χρήστο μου, σε αγαπάω σε εκτιμάω αλλα το σωστό δεν είναι να αποκοπεί το παιδί και από το Λουκάκο που είναι ο βιολογικός του πατέρας.. Όσο για τη Νταίζη που δηλώνει ότι τον αγαπάει..μμμμμμ σιγά την αγάπη μανταμ!!!

Πάντως είναι κουκλος ο άτιμος! Μπουκιά και συγχώριο!!!!!!!!!!!!!!!!!

+++

Στη βιοτεχνία
Κάποιος να εξηγήσει στη Δάφνη και στη Μελίτα ότι με το Στέφανο υπέγραψαν μεγάλες δουλειές για φορμάκια που θα έχουν μοτίβα από διάσημους πίνακες και ότι τα ρούχα από το καθαριστήριο ουδεμία σχεση έχουν με αυτό που θα έπρεπε να κάνουν! Ήμαρτον πια με αυτες τις ακυρότητες, λίγο προσοχή στο στήσιμο του σκηνικού δεν βλάπτει!

Η Δάφνη δηλώνει ότι για να τσουλίσει το θέμα με την Εύα και το Στέφανο το μόνο που μένει είναι να πάρει λίγο αλλιώς το τιμόνι η Εύα. Μήπως έχει άδικο? Όχι! Μήπως αν η Εύα πει ότι θέλει να παντρευτεί δεν θα γίνει? Θα γίνει! Μήπως κάτι δεν ξέρει? ΑΚΡΙΒΩΣ!

Συμπέρασμα: Όσοι δεν ξέρουν όλη την ιστορία ουδεμία ευθύνη φέρουν, όσοι την γνωρίζουν όμως? :wink2:

+++

Λουκάς - Νικόλας
Όταν είδα το Νικόλα ξαπλωμένο να ακούει το παραλύρημα του Λουκά έσκασα στα γέλια! Ο Νικόλας εδώ και 40-50 επεισόδια έχει τον πιο τέλειο ρόλο!!! Φατσούλες και ατάκες πέρνουν και δίνουνε! Απλά καταπληκτικός!
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 NikolasIatreio

Επίσης, όταν άκουσα το Νικόλα να λέει "Λουκά τι της έκανες?" κόντεψα να πνιγώ.. Καλέ κάποια από έσας δεν είχε πει σε ένα σενάριο ότι όταν ο Λουκάς θα πάει στο Νικόλα να παραπονεθεί για την αντίδραση της Νόρας στο φιλί που είδε ο Νικόλας αμέσως θα τον ρωτήσει τι της έκανε? Μπράβο κορίτσια!!!

+++

Στέφανος - Maman σκηνή Νο.2
Η Αντιγόνη επιμένει "Ζήτα την Εύα να σε παντρευτεί" και ο Στέφανος απαντά σε κλάσματα του δευτερολέπτου και χωρίς δεύτερη σκέψη "Δεν θέλει!" Τώρα εγώ μπερδεύτηκα...η σωστή απάντηση δεν είναι.. "Δεν θέλω?" ή μήπως θέλει??? :bom:

Το σχολιάκι περι Μαριλούς καθόλου δεν μου άρεσε πάντως! Γκρρρρ

+++

Εύα - Μάνος
Λοιπόν αυτή η συζήτηση είχε ένα βαθυτερο νόημα νομίζω χαχαχα

Ο Μάνος θέλει να μεγαλώσει με την Εύα το παιδί του Στέφανου με την προϋπόθεση όμως η Μελίτα να μεγαλώσει μόνη της το παιδί τους.
Ο Στέφανος πάλι θέλει να μεγαλώσει με τη Μελίτα το παιδί του Μάνου με την προϋπόθεση όμως η Εύα να μεγαλώσει μόνη της το παιδί τους.

Μα ΔΕΝ είναι Μάνος! Κανείς να μην τον πιστεύει πια?

Αυτά τα περι χτύπων καρδιάς, για μια ακόμα φορά ήταν πολύ μπλιάχ!

+++

Και λίγα μικρά σχόλια

1) ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ το φόρεμα της Νόρας! Ότι πιο τέλειο έχει φορέσει στη σειρά αν και παντα καλοντυμένη!
2) Ενώ συζητήθηκε το σχέδιο "Προξενιό" μπροστά στη Μελίτα, τελικά δεν την κάλεσαν, καλεσμένοι ήταν η Παρέα της Φεγγαρόπετρας ΜΟΝΟ!
3) Μου άρεσαν πολύ τα τραγούδια του επεισοδίου!

Συνολικά το επεισόδιο το ψήφισα "Μέτριο" καθώς σώθηκε από τον εκπληκτικό κο Κατρανίδη που με μάγεψε!


ο σχολιασμος σου υπεροχος...αν και δε συμφωνω με ολα ειναι με τοσο χιουμορ δοσμενος που απλα υποκλινομαι....οι εικονες τελειες...και μια απορια...αληθεια ποσο σου παιρνει να το γραψεις...κανα πενταωρο...λυσε μου την απορια γιατι δεν υπαρχεις αλλιως... : respect :
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από hionati Δευ Φεβ 01, 2010 3:50 am

stefanos-melita έγραψε:Πριν σχολιασω για το χθεσινο, να απαντησω στη φιλη despoina,που μπηκε στον κοπο να ψαξει τα γραπτα μου, για να μου επισημανει ευγενικα, ότι φασκω και αντιφασκω. Ευτυχως, ξερω πολύ καλα τι λεω και δεν αντιφασκω ποτε με τον ιδιο μου τον εαυτο. Προφανως, παρολο που απαντησα, δεν αντιληφθηκε τι ειπα.Ας κανω μια τελευταια προσπαθεια.
Ειχα πει ότι
ο στεφανος θεωρω απο τη στιγμη που θα τησ κανει προταση γαμου θα τιμησει το λογο του κ δεν θα πλησιασει τη μελ ερωτικα, ουτε και η μελιτα ειναι γυναικουλα να παει με τον στεφανο οταν ξερει οτι θα παντευτει, ποσο μαλλον οτι ειναι κ εγκυος. Εχει περηφανια, και αξιοπρεπεια

Προταση γαμου, δεν εχει γινει, ουτε ο Στεφ εχει την οποια σκεψη να την κανει, όπως θα αναλυσω κ παρακατω, στο επ. Αρα η Μελιτα, δεν είναι «γυναικουλα, να παει με καποιον που εχει λογοδωθει, με καποια που περιμενει το παιδι του. Μου…τονιστηκε, ότι είναι..κατινακι, γιατι παει μαζι του, ενώ η Ευα είναι εγκυος. Μαλιστα.. Αυτό από μονο του, σαν γεγονος, αν και σεβαστο, δεν σημαινει απολυτως τιποτα. Εχει η Ευα οποιαδηποτε σχεση με τον Στεφανο?? ΟΧΙ. Εχει εκφραστει ειτε από την Ευα ειτε από το Στεφανο, η οποιαδηποτε πιθανοτητα, να εχουν ξανα σχεση?? ΟΧΙ.Εχει ταξει στην Ευα γαμο ο Στεφανος? ΟΧΙ. Συνεπως, εφοσον λεει ότι θα αναλαβει ολες τις ευθυνες του ως προς το παιδι, κ από τη στιγμη που εδώ και πολύ καιρο, ουδεμια σχεση εχεουν με την Ευα, εχει το δικαιωμα να εχει σχεσεις με οποιαδηποτε γυναικα επιθυμει. Το ιδιο και η γυναικα αυτή.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟ. Η ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ «ΑΠΙΣΤΙΑ» ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΝ, Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ!
ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΣΜΕΜΕΥΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ?? ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, ΟΥΤΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ, ΜΗΤΕ ΚΑΘΕΤΩΣ. ΑΠΛΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΗΛΩΣΕ-Κ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ. ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ. Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΚΑΤΑ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΑΥΤΟ «ΚΑΤΙΝΑΚΙ»?
ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ, ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ, ΥΠΗΡΞΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΠΙΣΩ? ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ-ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΤΕΦ, Κ ΟΧΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,Η «ΚΑΤΙΝΙΑ» ΑΝ ΘΕΣ,- ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ, ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΥΤΕ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΦΑΝΕΡΑ Κ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, Κ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣ ΑΥΤΗ.

ΤΩΡΑ, ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ,ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ,ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΗΣ, ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ. ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΤΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ, ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ, ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΟΤΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΕΚΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙΣ, ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΡΙΞΩ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΜΕΛΙΤΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ NA ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ, ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΑΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ «ΔΕΥΤΕΡΗ»

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ, ΝΑΙ, ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ. ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. ΚΑΙ, ΝΑΙ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΕΝΟΨΕΙ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ..ΚΟΛΛΗΣΕ ΟΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΗ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΟΝΤΩΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΠΙΑΔΙ, ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΕΣΤΩ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΛ, ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ.

ΕΥΤΥΧΩΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤIΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΣΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ, Η ΕΥΑ, ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ..


ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ..

Ο αγαπητος Μανος, εχει ξεπερασει τα ορια του απλου Λαμογιου..Ουτε την Ευα σκεφτηκε, και την κατασταση της,-που υποτιθεται την αγαπαει κιολας!- που του ελεγε ότι φοβαται κ θελει ηρεμια για το μωρο..Ουτε αυτό δεν τον συγκινησε, ουτε τα παρακαλια της Μελιτας, που εχουν και ένα παιδι μαζι..Τι να πω, δεν μου επιτρεπεται να τον βρισω, γι αυτό..
Ο Στεφανος μπορει να κανει μεγαλη βλακεια που δεν μιλα στην Ευα, αλλα ακομη πιστευω ότι το κανει γιατι πιστευει πως αν της μιλησει, μπορει να το παρει ασχημα, και ανυσυχει..Παντως, τετοια λαμογια, σαν του Μανου, δεν τον εχω με τιποτα ικανο..

Ο Στεφανος παει στην Ευα, και της λεει ότι κανει παντα ο,τιι του ζητησει, και είναι μια μεγαλη αληθεια αυτό,παντα εκανε ο,τι του ζητουσε, και ψεμματα δεν της εχει πει..Μεχρει τωρα, απλα της κρυβει μια-βασικη- αληθεια, για το καλο της, όπως ειπα παραπανω, η τουλαχιστον γι αυτό που νομιζει ότι είναι το καλο της, και της λεει, πως για την ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ, ΕΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ..Σημειωστε ότι δεν ειπε «το εκανα για σενα Ευα»..Ακομη και από αυτό φαινεται ότι δεν το εκανε για εκεινη, αλλα για το μωρο..Εκεινη όμως και παλι δεν το αντιλαμβανεται, κ το παιρνει ως ενδειξη μεγαλης αγαπης..Συνεχιζω να μην καταλαβαινω τη σταση της, και ολων των γυρω της, παντως..Ψυλλιαζετε ότι εχει άλλη, δεν της ζητησε να είναι ξανα μαζι, δεν της εκανε προταση γαμου, δεν πεταξε τη σκουφια του για το παιδι, δεν επεδιωξε να την πλησιασει καθολου, όπως τονισε την προηγουμενη και στη Μελ.. «Αν ηθελα, θα ημουν μαζι της τωρα..» Όλα αυτά, δεν της εχουν περασει από τον εγκεφαλο, εστω σαν σκεψη?? Η από τη σκεψη των αλλων, που «βλεπουν» τη μεγαλη αγαπη του Στεφανου???Παραιτουμαι!!!

Σκηνη Πετρου-Αμαλιας, με κατασυγκινησε..Βουρκωσα.. Ξερει η Αμαλια, ξερει κ ο Πετρος, κι ας μην το παραδεχεται, ότι ο Στεφανος πληρωσε αυτος το τιμημα, και για το παιδι του, και για τη Μελιτα..Το ξερει ο Πετρος, και γι αυτό δεν εναντιωνεται κ παλι στην Αμαλια, όταν του λεει «και για την κορη σου..Σταματα να της εναντιωνεσαι..» Το σκεφτεται ο Πετρος, και πεφτει στα πατωματα, όταν η Αμαλιτσα, ριχνει το βαρυ της επιχειρημα..»αν μαγαπησες ποτε καντο για μενα..»
«Το ξερεις..» «Το ξερω..» Πολύ γλυκια σκηνη, δυο ανθρωπων που ζουνε μια ζωη μαζι, μεσα στο μισος, και τις πληγες, που εχουν ανοιξει ο ενας στον άλλο τοσα χρονια, αλλα καπου βαθια μεσα τους, υπαρχει ακομη αγαπη, κατω απ όλα αυτά τα στρωματα του μισους.. Μου αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σαν ζευγαρι..Ενα μεγαλο μπραβο στον Δανη και στη Βανα, για μια υπεροχη σκηνη.. : respect :

Υπεροχη σκηνη επισης, Μανου-Πετρου..Τα λογια της Αμαλιτσας, φαινεται πως αγγιξαν μια αορατη χορδη στα βαθη της ψυχης του, και τον οδηγησαν να κανει απολογισμο.. Βλεπει τα λαθη του, και τα αναγνωριζει.. Ξεπληρωσε ο Στεφανος..Εκεινος τι πετυχε?? Τιποτα.. Βλεπει ότι ο Στεφανος, κερδισε την εκτιμηση ολων, με οσα εκανε..Εκεινοι θα είναι παλι οι χαμενοι..Ομολογει ότι βλεπει τα μειον στον απολογισμο, και για πρωτη φορα, συμβουλευει σωστα το Μανο, να προσεξει από δω και μπρος, να ΠΡΑΞΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑ να μην νιωσει ποτε όπως τωρα αυτος..Να σταματησει, γιατι αυτοι είναι οι χαμενοι..Και οντως, ετσι είναι…Μπορει ο Στεφανος να εχασε χρηματα, αλλα κερδισε την ευγνωμοσυνη ολων, κερδισε την αξιοπρεπεια και την περηφανεια του,κερδισε τηναγαπη ολων..Της Ευας, της Μελιτας.. Εκεινοι, εχασαν όλα αυτά που εχουν σημασια… Δεν μου εκανε εντυπωση που ο Μανος δεν πηρε μυρουδια τι εννοουσε ο Ρουσσος..Αν καταλαβαινε, θα ξαφνιαζομουν!
«Χασαμε κ μεις, αλλα εχασε κ αυτος.» ΛΕΦΤΑ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ..ΦΑΝΗΚΑΝ «ΛΙΓΟΙ» ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.. ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ
Πετρος «Καναμε λαθη..εγκληματικα..»
Μανος «Αλλα μας αγαπανε και θα μας συγχωρεσουνε..» ΠΑΝΤΑ ΑΛΑΖΟΝΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΝΟΕΙ. ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΟΛΟΙ, ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ, ΑΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΠΟΤΕ..

Μελιτα- Πετρος.. «Ηθελα να σας τα δωσω όλα..»
«Μονο τα υλικα αγαθα μετρανε μπμπα??»
Αυτό ηταν το λαθος του Πετρου..Ναι εχει δικιο, για την φτωχεια..Αλλα τι να κανεις, μονο τα λεφτα??Δεν φερνουν μονα τους την ευτυχια..
Εχει ανοιξει πια τα ματια της η Μελιτα..Σε θερμοκηπιο τη μεγαλωσε, από λαθος αποψη για την λεξη «προστασια» ο Πετρος.. Δεν την αφησε να κανει λαθη, δικα της, μονο δικα της, ώστε αν μην τον κατηγορησει για τιποτα..Μεχρι και τον ανδρα της διαλεξε..
«ησουν πολύ ερωτευμενη..»
«Ναι, αλλα ηξερες το Μανο..Δεν με προστατεψες.. « Άλλο ένα λαθος του Πετρου, την αφησε να ερωτευτει έναν ανδρα που δεν υπηρχε, και να πεσει στον γκρεμο, αντι αν την ξυπνησει.
«ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΥΓΕΣ?ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΤΩΡΑ??’» ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ..ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ..ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΩΣΕ..
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑ?? ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ, Η ΜΕΛΙΤΑ, ΛΑΤΡΕΥΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ.


Ζητα συγνωμη ο Πετρος, μια ειλικρινη συγνωμη για τα λαθη του..Και η Μελιτα, για πρωτη φορα του μιλα, λεγοντας του τι σημαινει για εκεινη η δημιουργια της δουλειας, η ανεξαρτησια, η προσπαθεια να σταθει τελειως μονη στα ποδια της..
«Μαζευω τα ρεταλια της ζωης μου» Εξαιτιας των παρωπιδων του Πετρου, της υπερπροστασιας, και του αποτελεσματος της, να μην γνωριζει την πραγματικη ζωη.. Εχει μαθει όμως η Μελιτα, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗ.. ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΩΣΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΛΑΘΗ..
Φυσιολογικη η αντιδραση της..Δεν μπορει με μια συγνωμη, να σβησει τοσο πονο μεσα της..Ουτε και μπορει όμως να μισησει τον πατερα της..Ζηταει χρονο, για να μετρησει τα πραγματα μεσα της..Και κατι μου λεει ότι αν ο Ρουσσος αλλαξει σταση απεναντι της, και της συμπεριφερθει σαν πατερας που εμπιστευεται την κορη του,και όχι σαν ένα αμυαλο κοριτσακι, παντελως ανικανο να κανει στη ζωη του τις επιλογες που θελει, θα τον συγχωρησει..

Αμαλια- Στεφανος ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.. /S ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΡΙΩΝ ΜΟΥ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑΣ, ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ: ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΟ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΡΗ??? ΕΧΩ ΜΠΡΔΕΥΤΕΙ, ΒΟΗΘΕΙΑ… ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ ΑΥΤΗ??ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ??
ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΣΙΚΕΛΙΚΗΣ ΜΑΦΙΑΣ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΑΣΠΡΗ ΜΑΣΚΑ ΑΠΟ ΤΟ SCREAM???
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ??? ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ??? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ??


O οποιος μουσατος, για να ειμαι ειλικρινης, μολις πηγε στη γλυκια μελαχροινουλα, γλυκανε αμεσως, ειχε ένα χαμογελο, μεχρι τα αυτια του..και δε μου φανηκε για τον ψυχακια με τηνα ασπρη μασκα, μητε Κινεζος δολοφονος…Πολύ ομορφος είναι για να είναι Κινεζος..Και δεν ειμαι ρατσιστρια, απλα δεν βρισκω ιδιαιτερα ομορφους τους κινεζους! Ασε που η γλυκια μελαχροινη,μολις τον ειδε, ετρεξε στην αγκαλια του..Δεν φαινοταν φοβισμενη..Τη συμπαθω αυτή..Μηπως να παρω την Αντιγονη, να της πει να προσεχει, μη βγαλει καμια χαντζαρα και την καθαρισει???Μπα..Λεω να δω πρωτα τι θα της κανει αυτος..Αν κανει καμια επικινδυνη κινηση… Παιρνω την αστυνομια!! Βλεπω λοιπον με προσοχη, και το χερι στο καντραν!!!! (για το 100..να παρω και το 2310?? Τελοσπαντων, μπορει κ να μη χρειαστει… Για να δω τι λενε αυτοι..) Idea

«Αγαπη μου, μωρο μου..»
«Ηθελα να σου κανω εκπληξη..»
Α, ΕΝΤΑΞΕΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ… Bounce ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ.. xaxa


«ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ» (Α, ΡΕ ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!! lol! )
Τωρα κ το πώς κ το γιατι που ρωταει εκεινη, δεν εχει κ τοση σημασια για τον Στεφανο..Γιατι οντως δεν εχει…Αναφορικα με τον Στεφανο, το μονο που τον νοιαζει, είναι ότι καθαρισε με το παρελθον, και συνεπως, τρεχει να της πει ότι η πρωτη σκια εφυγε από πανω τους, ότι εκεινη δεν πρεπει να ανυσηχει άλλο. Μονο η ηρεμια της μετραει η ασφαλεια της, το τιμημα που πληρωσε για να της τα δωσει αυτά, δεν εχει σημασια για εκεινον..
Καθαρισε με τον πατερα της, κ το μανο, μονο να μην πειραξουν ότι αγαπω..(εμενα αυτό γιατι μου φαινεται σαν προοικονομια για το Μανο, που καποια σχεση θα εχει με την αποκαλυψη της σχεσης τους, κ την αποβολη της ευας?? Μπορει κ να λεω χαζα..Θα δειξει..)

«τωρα να δουμε το μελλον..Πως θα λυθει αυτό που προεκυψε ματαξυ μας(η εγκυμοσυνη της Ευας..) «κανεις δεν περιμενε την εξελιξη της εγκυμοσυνης..» Δεν τον λες και τρελο από χαρα τον Στεφανο με την εγκυμοσυνη.. Θελουν να είναι μαζι, και δεν μπορουν..
Αλλα είναι χαρουμενος, και νιωθει δυνατος.Εχει τη ψευδαισθηση, ότι αφου μπορεσε τοσο γρηγορα να βρει λυση για ένα θεμα ζωης και θανατου,(οι πινακες) και να το λυσε..αναιμακτα, για τους αλλους, πιστευει ότι θα βρει τον τροπο να είναι αμζι με την Μελιτα, χωρις να θυσιασει το παιδι, και τουμπαλιν.. Για αυτό και λεει «Ένα ένα τα προβληματα ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ..» Πιστευει, πως θα βρει μια λυση, για να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Τωρα θελει αν δει τη χαρα στα ματακια της, κ όχι το φοβο και την ανησυχια..Για αυτό της μιλησε ο ιδιος, για να δει την ανακουφιση στο προσωπο της..
«Δεν αντεχω μακρυα σου..»
«Ουτε κ γω αντεχω..»
Τωρα δεν εχουν θεση τα προβληματα και τα διλληματα, αλλα ο ερωτας.. Ο Στεφανος, φαινεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ(ΦΑΝΗΚΕ Κ ΑΠ ΟΣΑ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ).ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ-ΒΛΕΠΕΙΣ, Κ ΑΥΤΟΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΑ..ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ «ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΕ»
ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ..ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ..-


Δεν σκοπευει να αφησει την Μελιτα. Από την ερωτικη σκηνη, να πω ότι ηταν ισως η πιο τρυφερη, γλυκια κ παθιασμενη, απ οσες εχουμε παρακολουθησει, μεχρι τωρα, Love! και ότι μου εμειναν δυο σκηνες..

Η πρωτη, ότι ενώ ηταν ηρεμος, και χαλαρος, μολις τον πλησιασε η Μελιτα, ταραχτηκε,σαν αν τον χτυπησε ρευμα, και ομολογωντας, ότι δεν αντεχει μακρυα της, την αρπαξε, σαν να ηθελε να τη φαει,ασε που ηταν ετοιμος να τη ριξει στον καναπε πισω, μακρυαααα η κρεβατοκαμαρα..Καλα που του το ειπε η Μελιτα,γιατι αυτος..Τελικα ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ,ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑΣ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑ..ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ..

Και η δευτερη, όταν την ξαπλωσε στο κρεβατι τρυφερα, και απλα εμεινε…εκει, ακινητος, για κανενα λεπτο, να την κοιταζει..Μονο να την κοιταζει, διχως να την αγγιζει, σαν ΜΑΓΕΜΕΝΟΣ..ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ, ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ..

Μετα απ την ευτυχια, ερχεται ο Φοβος..Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ..

Μας δινει εδώ έναν από τους πιο ομορφους, και αληθινους ορισμους της αγαπης..ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ. ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΟΤΕ.. «ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ..Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ, ΠΟΥ ΘΑ Σ’ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..» ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η konstantina Love!

Άλλη μια αποδειξη ότι ο Στεφανος ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙ ΤΟΥ Κ ΑΥΡΙΟ..
«Κ αν είναι η τελευταια μας νυχτα??»
«Μην λες τετοια πραγματα αγαπη μου..» Ουτε να το σκεφτει δεν αντεχει ο Στεφανος ότι δεν θα την εχει διπλα του..Χλωμιαζει, και την σφιγγει, δυνατα..

ΕΥΛΟΓΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ, ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΛΗΓΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ.. ΘΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ… Snif

πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου...ειδικα για στεφ-μελ συμφωνω με χιλια...νομιζω εκφραζεις αυτα που λενε οι σκηνες τους... Love!
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Φεβ 01, 2010 8:49 am

KatsaroYpotheto έγραψε:

Ο Έρωτας που σε στέλνει στο τρελάδικο

Αμαλία και Πέτρος όπως πάντα άψογοι! Καταπληκτικοί!

Και βέβαια η έκφραση της αμοιβαίας αγάπης που τους δένει με συγκίνησε απίστευτα! Η αγάπη τελικά δένει τους ανθρώπους... (για να απαντήσω και στην ερώτηση της Εύας)
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 AmaliaPetros


Απλώς καταπληκτικοί έτσι? Εγω νομίζω οτι μαζί με την συγνώμη του Κατρανίδη ήταν οι κορυφαίες σκηνές του επισοδείου.....

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ερωτευμένα βατραχάκια
Η πρώτη τους σκηνή..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! Το χαστούκι που του ήρθε από εκεί που δεν το περίμενε ήταν τέλειο!!!

Ο Λουκάς αγανάκτησε αλλά μόλις κατάλαβε ότι του άξιζε το χαστούκι άρχισε τα "Κατσε Νόρα, κάτσε" και έβαλε την ουρά κάτω απ'τα σκέλια! χαχαχαχαχα

Στη δεύτερη σκηνή, ζητώ συγνώμη από τους φαν, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι ο καυγάς μου φάνηκε ψεύτικος. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το μετέπειτα ύφος του Λουκά όταν δήλωνε "Είναι τρελή αλλά αξιολάτρευτη!"

Στην τρίτη σκηνή ξαναισισώσαμε λίγο αλλα βασικά μου άρεσε η κα Πολυχρονίδου όταν είπε "Δεν την μπορώ αυτή καθόλου, μου τη δίνει" χιχιχι πολύ καλή όπως πάντα!!!


Πράγματι, εκείνη την στιγμή, μέχρι και μένα μου άρεσε !!!!!!!!!
+++



KatsaroYpotheto έγραψε:
Αυτή η φωτογράφιση Εύας ηταν απλά για πολλές λιποθυμίες! Οκ έχει κανει πολλές θεαματικές φωτογραφίσεις με τουαλέτες αλλα αυτό το στυλ είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου! Υπερ-σουπερ-ντουπερ-σεξυ!!!!!!!!!!!


Διαφωνώ με το όλο κόνσεπτ της φωτογράφησης.Το να σπαταλάμε 3 λεπτά απο την σειρά με την Ξυλά να χαμογελάει και να ποζάρει, είναι απλώς άσκοπο και άσχετο. Και άντε να γίνει μια φορά, αλλα το παρακάνανε. Ας δείχουν ακόμα 3 λεπτά Νόρα και Λουκά να αγορεύουν, Νικόλα να εξετάζει παιδάκια, και την Δάφνη να πουλάει ρουχαλάκια..>Ε δεν γίνεται αυτό.

KatsaroYpotheto έγραψε:
Επίσης, όταν άκουσα το Νικόλα να λέει "Λουκά τι της έκανες?" κόντεψα να πνιγώ.. Καλέ κάποια από έσας δεν είχε πει σε ένα σενάριο ότι όταν ο Λουκάς θα πάει στο Νικόλα να παραπονεθεί για την αντίδραση της Νόρας στο φιλί που είδε ο Νικόλας αμέσως θα τον ρωτήσει τι της έκανε? Μπράβο κορίτσια!!!

Χωρίς να θέλω να περιαυτολογώ, ναι, το είχα γράψει εγώ πρόσφατα ....χιχιχιιχιχι!!


Ο σχολιασμός σου Τζίνα, πέρα απο το τριπλό σεντόνι, τέλειος για ακόμη μια φορά...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 10:57 am

Kαλημέρα σααααααας

Τσουκου τσούκου σήμερα θα σχολιάσω και όσα δεν σχολίασα εχθες χιχι

Με τη σειρά:

anastasia20 έγραψε:νόρα-λουκάς:η νόρα<δε σ’ανοίγω>δε σ’ανοίγω δε σ’ανοίγω με τον άγιο κωσταντίνο…αχαχαχαχαχα…

νταίζη-λουκάς:η νταίζη δεν πάει τη νόρα…μπράβο βρε νταίζη..γιατί εμείς νομίζαμε ότι τη λατρεύεις..ότι πίνεις νερό στο όνομα της..και ένα θα σου πω νταίζη:<αμοιβαία τα αισθήματα μωρό μου..αμοιβαία>

λουκάς-οδυσσέας:<εσύ το μέλι,εγώ την αρκούδα>…αχαχαχαχα…όπου αρκόυδα-βάλε νταίζη…και να τη η αρκούδα με τον χρήστο…άλλη που είναι σε δίλημμα…

όταν είδα το νικόλα στο κρεβάτι του πόνου…πέθανα..gelio τι να κάνει ο δόλιος με τον τρελό που έμπλεξε…τι να κάνει ο άμοιρος;;;…

Σε όρισμένα σημεία διαφωνώ αλλα πολύ γέλιο ο σχολιασμός σου Αναστασία μου! Ειδικα αυτό το "ε σ’ανοίγω δε σ’ανοίγω με τον άγιο κωσταντίνο" χαχαχαχαχαχαχαχαχα

sarita έγραψε:Eιναι τοσα πολλα αυτα που θελω να σχολιασω που σιγουρα κατι θα ξεχασω.Ας ξεκινησω σιγα σιγα
Μανος Α ρε Μανο ετσι και μαθει ο πεθερος σου τι εκανες θα ξυπνησει ο αγγελος μεσα του και ποιος μας γλυτωνει μετα.Βρε ματια μου πως σε λεηλατησε ο στεφανος και γυρισε τους παντες εναντιον σου για να καταλαβω.Αυτος σκοτωσε τον Φωτη και ειχε αφησει με τις ενοχες την παρεα?Εκεινος μολυνε με το εργοστασιο τροφιμα απο τα οποια πεθαναν παιδια?Η μηπως εκεινος σου κατεβασε το παντελονι την παραμονη του γαμου σου?Στη σκηνη με την ευα παντως πεθανα με αυτο το χαμογελακι Faint . Και μονο στην υποθεση μελιτα με στεφανο του γυρισε το ματι.Ε ρε γλεντια που εχουν να γινουν μολις το δει στην πραξη.
Στεφανος-μανουλα[u]: Συγνωμη αλλα οταν του ειπε η μαμα παντρεψου την ειπε τι να κανω αφου δεν θελει?Συγνωμη αλλα εγω γιατι νομιζα οτι και εκεινος δεν θελει λογω μεγαλου αγιατρευτου ερωτα?Αλλο εργο βλεπω?Και οχι δεν ειναι μανος το ειπαμε.
Μελιτα- Στεφανος
: Νομιζω οτι οι σαμπανιες πρεπει να ανοιξουν επιτελους οδηγηθηκαν σε κρεβατι ολε!
Μελιτα-Πετρος: Ρε κοπελια ελεος ο πατερας σου σου ζηταει συγνωμη και εσυ αναφερεσαι στον στεφανο?ελεος.Και τι ακουσα?Πας στη δουλεια?Ποτε ακριβως καθε φορα που απλα δεν μπορεις να βλεπεις τον στεφανο τη θυμασαι και τη δουλεια.Και τι ειπε θα μεγαλωσω την νεφελη μου γνωριζοντας της τον πονο και την απογνωση?Ποτε ακριβως σκοπευεις να το κανεις αυτο?Γιατι δεν σε βλεπω και πολυ να ασχολεισαι με το παιδακι σου.Εκτος και αν περιμενεις να παντρευτει ο στεφανος την ευα που και εκει χειροτερα θα γινουν τα πραγματα απο καναπε σε καναπε και απο κρεβατι σε κρεβατι θα σερνεσαι.Παει το νεφελακι α! ρε τι εχει να περασει και αυτο το δολιο.
Χρηστος πολυ κουκλος.Α ρε τζινα ζεις?
Νταιζη: Ρε κοπελια εχεις τετοιο παιδαρο παρτον αυτον και ασε τον αλλο παιδαρο στη νορα να τελειωνουμε.
Λουκας και νορα: [u]: να αγιασει το χερι σου κοριτσακι μου του χρειαζοταν αλλα ολοκληρο σερβιτσιο να του φερεις στο κεφαλι μυαλο δεν βαζει. Αμαν ρε λουκα μας επρηξες πια.
Νικολας-Λουκας:
: Συγνωμη ρε παιδια αλλα εγω περιμενα τον λουκα ξαπλωμενο οχι τον νικολα.Α ρε νικολα σε βλεπω να σε στελνει στο δαφνι αυτος.Το πως γελασα οταν πεταχτηκε και του ειπε τι της εκανες ρε?Με ενα εμοτικον θα δηλωσω την γνωμη μου για τον νικολα : respect :
Ειδα προσεχως την μαριλια να λεει στην ευα να παντρευτει τον στεφανο.Νομιζω οτι η μαριλια ηταν καταλυτικος παραγοντας να ζητησει η ευα απο τον στεφανο να παντρευτουν.Αν και λαθος βεβαια αλλα ξερουμε ποσο υπολογιζει την μαριλια
Και κατι τελευταιο: Στην σκηνη του ατελιε η πορτα που ανοιξε και εκλεισε μονη της ειναι ξαδεφη του βαγγελη?Και θα ρωτησετε ποιου βαγγελη στην ελληνικη ταινια μια ελληνιδα απο το χαρεμι δεν πειραματιζοταν με την πορτα ο ξαρχακος και ελεγε βαγγελη και εκλεινε?Ε εδω εχουμε την πρωτη του ξαδερφη τη Βαγγελιω.Αυτα και συγνωμη αν κουρασα.

Ότι και να πω είναι λίγο : respect : : respect : : respect : μόνο και μόνο για την εξαδέλφη του Βαγγέλη! Ο συνειρμός σου με έστειλε!!! : respect : : respect : : respect :


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Φεβ 01, 2010 11:05 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Kαλημέρα σααααααας

Τσουκου τσούκου σήμερα θα σχολιάσω και όσα δεν σχολίασα εχθες χιχι

Με τη σειρά:

anastasia20 έγραψε:νόρα-λουκάς:η νόρα<δε σ’ανοίγω>δε σ’ανοίγω δε σ’ανοίγω με τον άγιο κωσταντίνο…αχαχαχαχαχα…

νταίζη-λουκάς:η νταίζη δεν πάει τη νόρα…μπράβο βρε νταίζη..γιατί εμείς νομίζαμε ότι τη λατρεύεις..ότι πίνεις νερό στο όνομα της..και ένα θα σου πω νταίζη:<αμοιβαία τα αισθήματα μωρό μου..αμοιβαία>

λουκάς-οδυσσέας:<εσύ το μέλι,εγώ την αρκούδα>…αχαχαχαχα…όπου αρκόυδα-βάλε νταίζη…και να τη η αρκούδα με τον χρήστο…άλλη που είναι σε δίλημμα…

όταν είδα το νικόλα στο κρεβάτι του πόνου…πέθανα..gelio τι να κάνει ο δόλιος με τον τρελό που έμπλεξε…τι να κάνει ο άμοιρος;;;…

Σε όρισμένα σημεία διαφωνώ αλλα πολύ γέλιο ο σχολιασμός σου Αναστασία μου! Ειδικα αυτό το "ε σ’ανοίγω δε σ’ανοίγω με τον άγιο κωσταντίνο" χαχαχαχαχαχαχαχαχα





σε ευχαριστώ πολύ!!! :)
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 11:12 am

mimi έγραψε: Μέτριο προς άσχημο το επεισόδιο δηλαδή σκυλοβαρέθηκα σε κάποια φάση ήθελα να αλλάξω κανάλι μερικές φορές αναρωτιέμαι μήπως τα μυστικά πρέπει να αλλάξουν ώρα μήπως λέω μήπως ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Ρούσσος : όταν λες τελειώσατε ελπίζω όχι όπως εσύ με τη Μελίτα που χωρίζετε 5 μέρες την εβδομάδα γιατί τον βαρέθηκα τον Χατζητέτοιο
Αντιγόνη Στέφανος: ε κάτι γίνεται αλλά και πάλι βαριέμαι
Χατζητέτοιος-Μάνος : Μάνο βαρέθηκα χρειάζομαι μοιρογνωμόνιο πια για να υπολογίσω τις στροφές σου τι θα γίνει ;;;; τελικά η πρώην ''κυρία'' Λύτρα από τον Μάνο το χει πάρει το να παρακολουθεί τους ανθρώπους ο Μάνος που στο καλό τους βρήκε τους πλαστούς γενικά η σκηνή Fskl Μάνο να μην στα χρωστάω αγόρι μου πάμε καλά ρωτάω όχι πάμε καλά ;;;;;;; ναι συμβαίνουν αυτά ............. τι τον θέλει τον άλλο πίνακα ;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Εύα: ε δεν λέω μέτρια σκηνή μην ανταλλάζετε παιδιά θα μπλεξέτε
Αμαλία-Ρούσσος : αχ το κεφάλι μου το κεφάλι μου δεν κατάλαβα γιατί να πάει να ζητήσει συγνώμη μπερδεύτηκα
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα : τίποτα ιδιαίτερο
Νόρα-Λουκάς : Μπράβο Νοράκι και άλλα χαστούκια χώσε χώσε
Ο απόλυτος έρωτας : αυτή περίμενε να πάει να της πει ότι θα είναι μαζί απογοητεύτηκε το κορίτσι ....................
αυτή η κοπέλα είναι Κατινάρα και παρτάκιας όχι μην ουρλιάζεις όχι μην !!!!!!!!!!το δεκαπεντάχρονο εν δράση και εκεί αρχίζει το .........
Νόρα-Λουκάς: ωραίος καβγάς όχι ότι καλύτερο ζήλια έρωτας αγάπη αχ κοριτσάκι μου αχ ρε Νόρα χώσε και άλλο χαστούκι ένα φιλί ρε παιδιά ένα φιλί οι δύο τελευταίες ατάκες τους θεϊκές
Ρούσσος-Μάνος : βαριέμαιιιιιιιιιιι δεν τον αδικώ όμως είστε λίγοι την Εύα να την αφήσεις ήσυχη ακούς γιατί θα παίξουμε ξύλο
Ksilo ο Ρούσσος με μπερδεύει
Εύα-Νικόλας-Δάφνη: ωραία σκηνή γλυκιά αλλά δεν μου άρεσαν αυτά που έλεγε η Εύα
Μελίτα-Στέφανος : δεν σχολιάζωωω
Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: κάποιος να σκοτώσει τη Νταίζη κάποιος να την σκοτώσει με εκνευρίζει πολύ το αχ Νοράκι μου Λουκάαααα Synelthe
Μελίτα-Πέτρος : μην τα ρίχνεις όλα στο μπαμπάκα Μελίτα μια όμορφη ζωή στο πιάτο σου χάρισε δεν είσαι 10χρονών πάρε τη ζωή στα χέρια σου εσύ την κόρη σου δεν την μεγαλώνεις καν
η Εύα θεά : αλλά έχω βαρεθεί λίγο
Λουκάς-Οδυσσέας : δώστε του το παιδί και αφήστε τον να φύγει pleaseeeeeeeeee
Χρήστος-Νταίζη: αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας
Μελίτα-Δάφνη-Νόρα: η Νόρα είναι στον κόσμο της δεν μ'αρέσει που η Νόρα υπερασπίζεται την Μελίτα η Δάφνη θα την στείλει την Μελίτα πραγματικά τα πετάει ένα ένα
Νικόλας-Λουκάς : αχ ωραία σκηνή σας έχω πει πόσο πάω τον Νικόλα τελευταία ;;;;;;;;;;;;
Αντιγόνη-Στέφανος:ωραία σκηνή αχ θεέ μου το παιδί το ρώτησες ;;;;;;;;;;;;;;;
Μάνος-Εύα:αχ ρε Εύα Μάνο θες ξύλο πολύ ξύλο πάρα πολύ ξύλο αμάν ρε Εύα αυτές οι υποθέσεις σου με στέλνουν
Παρέα: αχ τι ωραία δεν την καλέσαν την Μελίτα χα χα χα

Και μόνο για το... "αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας" θεϊκός σχολιασμός Heart2 χιχιχι θα το πιστέψω στο τέλος!


annaki έγραψε:Μελίτα-Στέφανος: Κάνω έκκληση στους σεναριογράφους: αν τους ξαναδώ σε σκηνή τύπου ''σε χάνω και δε ξέρω τί να κάνω'', ξέρω τί θα κάνω εγώ, χαρακίρι! Ήμαρτον πια! Είναι δυο εβδομάδες τώρα που μας πάνε καροτσάκι. Σ' αγαπώ, πού με βάζεις και μετά η επανέκδοση του κάμα σούτρα σε απευθείας μετάδοση! Δηλαδή πόσες φορές μπορεί να διασκεδάσει κανείς με την ίδια σκηνή;! Έχω αρχίσει να νοσταλγώ την εποχή που την έλεγε ο ένας στον άλλον!

Νόρα-Λουκάς: Ωραίος ο καβγάς (αν και κομματάκι υστερικός από πλευράς Νορούλας), απαράδεκτα τα χαστούκια. Όταν χτυπάει ο άντρας είναι ενδοοικογενειακή βία, όταν χτυπάει η γυναίκα τί είναι απλό ξεκατίνιασμα;

Καλά το παραμύθι με τους πίνακες το αφήνω ασχολίαστο από άποψη αληθοφάνειας.................... αλλά με το Μάνο γιατί εξανίσταστε, επειδή είναι συνεπής στα χρηστά του ήθη ο άνθρωπος; Έτσι εύκολα αλλάζουν οι άνθρωποι και δη στα 35; Και στη τελική, λαμόγιο το γνωρίσαμε το παλικάρι μας, λαμόγιο το αγαπήσαμε! Ίσα-ίσα, αν τον παρουσίαζαν ξαφνικά αγγελούδι και εξωπραγματικό θα ήταν σεναριακά και θα ξενερώναμε απίστευτα!

Επίσης, ερώτηση κρίσεως αν και off topic: Οι ήρωες της σειράς πότε ακριβώς δουλεύουν οέο;;; Αυτές τις λαμπρές καριέρες με τη μέθοδο της υπνοπαιδείας τις έχτισαν; Όχι γιατί το μόνο που τους παρακολουθούμε να κάνουν είναι να περιφέρονται από σπίτι σε σπίτι και να κλαίγονται για τα προβλήματά τους. Δηλαδή εμείς που μας βγαίνει ο τάκος καθημερινά δεν έχουμε προβλήματα; Η Μελίτα πώς περιμένει να βγάλει δικά της λεφτά και να αυτονομηθεί που το πρωί είναι σ' έναν καναπέ και κλαίει για τον έρωτα της τον αγιάτρευτο και το βράδυ σ' έναν καναπέ και απαυτώνεται με τον έρωτα της τον αγιάτρευτο;

Annaki καλως όρισες! Ελπίζω να έχουμε συχνότερα σχολιασμούς σου! Συμφωνώ απόλυτα σε όλα εκτός από ένα: Ναι τον μάνο έτσι τον γνωρίσαμε, ουδώλως τον αγαπήσαμε όμως χιχι (μην το πάρεις στραβά αλλα θα περίμενα μια εξέλιξη διαφορετικά Sleep )

panda έγραψε:Ε όχι και δεν δουλεύει το κατσαρό υπόθετο affraid . Μάθαμε σήμερα τι δουλειά κάνει πάει τα ρετάλια από τον ένα πάγκο στον άλλον gelio και νιώθει χρήσιμη για αυτό που κάνει slap Faint xaxa . Το έχουν χάσει εντελώς ή είναι η ιδέα μου ;

Α ρε Panda μόνο να της είχες δώσει αλλο παρατσούκλι τι καλά που θα είμασταν! χαχαχαχαχα

Και όχι αγαπητέ κάνεις λάθος, τα ρετάλια τα τακτοποιεί στα ράφια, από τον ένα πάγκο στον άλλο πάει τα ρούχα για το καθαριστήριο! χιχιχιχιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Φεβ 01, 2010 11:29 am

Stefanos - Melita έγραψε:
Πριν σχολιασω για το χθεσινο, να απαντησω στη φιλη despoina,που μπηκε στον κοπο να ψαξει τα γραπτα μου, για να μου επισημανει ευγενικα, ότι φασκω και αντιφασκω. Ευτυχως, ξερω πολύ καλα τι λεω και δεν αντιφασκω ποτε με τον ιδιο μου τον εαυτο. Προφανως, παρολο που απαντησα, δεν αντιληφθηκε τι ειπα.Ας κανω μια τελευταια προσπαθεια.
Ειχα πει ότι ο στεφανος θεωρω απο τη στιγμη που θα τησ κανει προταση γαμου θα τιμησει το λογο του κ δεν θα πλησιασει τη μελ ερωτικα, ουτε και η μελιτα ειναι γυναικουλα να παει με τον στεφανο οταν ξερει οτι θα παντευτει, ποσο μαλλον οτι ειναι κ εγκυος. Εχει περηφανια, και αξιοπρεπεια

Προταση γαμου, δεν εχει γινει, ουτε ο Στεφ εχει την οποια σκεψη να την κανει, όπως θα αναλυσω κ παρακατω, στο επ. Αρα η Μελιτα, δεν είναι «γυναικουλα, να παει με καποιον που εχει λογοδωθει, με καποια που περιμενει το παιδι του. Μου…τονιστηκε, ότι είναι..κατινακι, γιατι παει μαζι του, ενώ η Ευα είναι εγκυος. Μαλιστα.. Αυτό από μονο του, σαν γεγονος, αν και σεβαστο, δεν σημαινει απολυτως τιποτα. Εχει η Ευα οποιαδηποτε σχεση με τον Στεφανο?? ΟΧΙ. Εχει εκφραστει ειτε από την Ευα ειτε από το Στεφανο, η οποιαδηποτε πιθανοτητα, να εχουν ξανα σχεση?? ΟΧΙ.Εχει ταξει στην Ευα γαμο ο Στεφανος? ΟΧΙ. Συνεπως, εφοσον λεει ότι θα αναλαβει ολες τις ευθυνες του ως προς το παιδι, κ από τη στιγμη που εδώ και πολύ καιρο, ουδεμια σχεση εχεουν με την Ευα, εχει το δικαιωμα να εχει σχεσεις με οποιαδηποτε γυναικα επιθυμει. Το ιδιο και η γυναικα αυτή.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟ. Η ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ «ΑΠΙΣΤΙΑ» ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΝ, Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ!
ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΣΜΕΜΕΥΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ?? ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, ΟΥΤΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ, ΜΗΤΕ ΚΑΘΕΤΩΣ. ΑΠΛΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΗΛΩΣΕ-Κ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ. ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ. Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΚΑΤΑ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΑΥΤΟ «ΚΑΤΙΝΑΚΙ»?
ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ, ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ, ΥΠΗΡΞΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΠΙΣΩ? ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ-ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΤΕΦ, Κ ΟΧΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,Η «ΚΑΤΙΝΙΑ» ΑΝ ΘΕΣ,- ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ, ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΥΤΕ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΦΑΝΕΡΑ Κ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, Κ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣ ΑΥΤΗ.

ΤΩΡΑ, ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ,ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ,ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΗΣ, ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ. ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΤΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ, ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ, ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΟΤΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΕΚΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙΣ, ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΡΙΞΩ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΜΕΛΙΤΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ NA ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ, ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΑΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ «ΔΕΥΤΕΡΗ»

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ, ΝΑΙ, ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ. ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. ΚΑΙ, ΝΑΙ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΕΝΟΨΕΙ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ..ΚΟΛΛΗΣΕ ΟΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΗ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΟΝΤΩΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΠΙΑΔΙ, ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΕΣΤΩ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΛ, ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ.

ΕΥΤΥΧΩΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤIΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΣΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ, Η ΕΥΑ, ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ..


ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ..

Ο αγαπητος Μανος, εχει ξεπερασει τα ορια του απλου Λαμογιου..Ουτε την Ευα σκεφτηκε, και την κατασταση της,-που υποτιθεται την αγαπαει κιολας!- που του ελεγε ότι φοβαται κ θελει ηρεμια για το μωρο..Ουτε αυτό δεν τον συγκινησε, ουτε τα παρακαλια της Μελιτας, που εχουν και ένα παιδι μαζι..Τι να πω, δεν μου επιτρεπεται να τον βρισω, γι αυτό..
Ο Στεφανος μπορει να κανει μεγαλη βλακεια που δεν μιλα στην Ευα, αλλα ακομη πιστευω ότι το κανει γιατι πιστευει πως αν της μιλησει, μπορει να το παρει ασχημα, και ανυσυχει..Παντως, τετοια λαμογια, σαν του Μανου, δεν τον εχω με τιποτα ικανο..

Ο Στεφανος παει στην Ευα, και της λεει ότι κανει παντα ο,τιι του ζητησει, και είναι μια μεγαλη αληθεια αυτό,παντα εκανε ο,τι του ζητουσε, και ψεμματα δεν της εχει πει..Μεχρει τωρα, απλα της κρυβει μια-βασικη- αληθεια, για το καλο της, όπως ειπα παραπανω, η τουλαχιστον γι αυτό που νομιζει ότι είναι το καλο της, και της λεει, πως για την ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ, ΕΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ..Σημειωστε ότι δεν ειπε «το εκανα για σενα Ευα»..Ακομη και από αυτό φαινεται ότι δεν το εκανε για εκεινη, αλλα για το μωρο..Εκεινη όμως και παλι δεν το αντιλαμβανεται, κ το παιρνει ως ενδειξη μεγαλης αγαπης..Συνεχιζω να μην καταλαβαινω τη σταση της, και ολων των γυρω της, παντως..Ψυλλιαζετε ότι εχει άλλη, δεν της ζητησε να είναι ξανα μαζι, δεν της εκανε προταση γαμου, δεν πεταξε τη σκουφια του για το παιδι, δεν επεδιωξε να την πλησιασει καθολου, όπως τονισε την προηγουμενη και στη Μελ.. «Αν ηθελα, θα ημουν μαζι της τωρα..» Όλα αυτά, δεν της εχουν περασει από τον εγκεφαλο, εστω σαν σκεψη?? Η από τη σκεψη των αλλων, που «βλεπουν» τη μεγαλη αγαπη του Στεφανου???Παραιτουμαι!!!

Σκηνη Πετρου-Αμαλιας, με κατασυγκινησε..Βουρκωσα.. Ξερει η Αμαλια, ξερει κ ο Πετρος, κι ας μην το παραδεχεται, ότι ο Στεφανος πληρωσε αυτος το τιμημα, και για το παιδι του, και για τη Μελιτα..Το ξερει ο Πετρος, και γι αυτό δεν εναντιωνεται κ παλι στην Αμαλια, όταν του λεει «και για την κορη σου..Σταματα να της εναντιωνεσαι..» Το σκεφτεται ο Πετρος, και πεφτει στα πατωματα, όταν η Αμαλιτσα, ριχνει το βαρυ της επιχειρημα..»αν μαγαπησες ποτε καντο για μενα..»
«Το ξερεις..» «Το ξερω..» Πολύ γλυκια σκηνη, δυο ανθρωπων που ζουνε μια ζωη μαζι, μεσα στο μισος, και τις πληγες, που εχουν ανοιξει ο ενας στον άλλο τοσα χρονια, αλλα καπου βαθια μεσα τους, υπαρχει ακομη αγαπη, κατω απ όλα αυτά τα στρωματα του μισους.. Μου αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σαν ζευγαρι..Ενα μεγαλο μπραβο στον Δανη και στη Βανα, για μια υπεροχη σκηνη..

Υπεροχη σκηνη επισης, Μανου-Πετρου..Τα λογια της Αμαλιτσας, φαινεται πως αγγιξαν μια αορατη χορδη στα βαθη της ψυχης του, και τον οδηγησαν να κανει απολογισμο.. Βλεπει τα λαθη του, και τα αναγνωριζει.. Ξεπληρωσε ο Στεφανος..Εκεινος τι πετυχε?? Τιποτα.. Βλεπει ότι ο Στεφανος, κερδισε την εκτιμηση ολων, με οσα εκανε..Εκεινοι θα είναι παλι οι χαμενοι..Ομολογει ότι βλεπει τα μειον στον απολογισμο, και για πρωτη φορα, συμβουλευει σωστα το Μανο, να προσεξει από δω και μπρος, να ΠΡΑΞΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑ να μην νιωσει ποτε όπως τωρα αυτος..Να σταματησει, γιατι αυτοι είναι οι χαμενοι..Και οντως, ετσι είναι…Μπορει ο Στεφανος να εχασε χρηματα, αλλα κερδισε την ευγνωμοσυνη ολων, κερδισε την αξιοπρεπεια και την περηφανεια του,κερδισε τηναγαπη ολων..Της Ευας, της Μελιτας.. Εκεινοι, εχασαν όλα αυτά που εχουν σημασια… Δεν μου εκανε εντυπωση που ο Μανος δεν πηρε μυρουδια τι εννοουσε ο Ρουσσος..Αν καταλαβαινε, θα ξαφνιαζομουν!
«Χασαμε κ μεις, αλλα εχασε κ αυτος.» ΛΕΦΤΑ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ..ΦΑΝΗΚΑΝ «ΛΙΓΟΙ» ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.. ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ
Πετρος «Καναμε λαθη..εγκληματικα..»
Μανος «Αλλα μας αγαπανε και θα μας συγχωρεσουνε..» ΠΑΝΤΑ ΑΛΑΖΟΝΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΝΟΕΙ. ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΟΛΟΙ, ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ, ΑΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΠΟΤΕ..

Μελιτα- Πετρος.. «Ηθελα να σας τα δωσω όλα..»
«Μονο τα υλικα αγαθα μετρανε μπμπα??»
Αυτό ηταν το λαθος του Πετρου..Ναι εχει δικιο, για την φτωχεια..Αλλα τι να κανεις, μονο τα λεφτα??Δεν φερνουν μονα τους την ευτυχια..
Εχει ανοιξει πια τα ματια της η Μελιτα..Σε θερμοκηπιο τη μεγαλωσε, από λαθος αποψη για την λεξη «προστασια» ο Πετρος.. Δεν την αφησε να κανει λαθη, δικα της, μονο δικα της, ώστε αν μην τον κατηγορησει για τιποτα..Μεχρι και τον ανδρα της διαλεξε..
«ησουν πολύ ερωτευμενη..»
«Ναι, αλλα ηξερες το Μανο..Δεν με προστατεψες.. « Άλλο ένα λαθος του Πετρου, την αφησε να ερωτευτει έναν ανδρα που δεν υπηρχε, και να πεσει στον γκρεμο, αντι αν την ξυπνησει.
«ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΥΓΕΣ?ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΤΩΡΑ??’» ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ..ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ..ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΩΣΕ..
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑ?? ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ, Η ΜΕΛΙΤΑ, ΛΑΤΡΕΥΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ.

Ζητα συγνωμη ο Πετρος, μια ειλικρινη συγνωμη για τα λαθη του..Και η Μελιτα, για πρωτη φορα του μιλα, λεγοντας του τι σημαινει για εκεινη η δημιουργια της δουλειας, η ανεξαρτησια, η προσπαθεια να σταθει τελειως μονη στα ποδια της..
«Μαζευω τα ρεταλια της ζωης μου» Εξαιτιας των παρωπιδων του Πετρου, της υπερπροστασιας, και του αποτελεσματος της, να μην γνωριζει την πραγματικη ζωη.. Εχει μαθει όμως η Μελιτα, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗ.. ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΩΣΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΛΑΘΗ..
Φυσιολογικη η αντιδραση της..Δεν μπορει με μια συγνωμη, να σβησει τοσο πονο μεσα της..Ουτε και μπορει όμως να μισησει τον πατερα της..Ζηταει χρονο, για να μετρησει τα πραγματα μεσα της..Και κατι μου λεει ότι αν ο Ρουσσος αλλαξει σταση απεναντι της, και της συμπεριφερθει σαν πατερας που εμπιστευεται την κορη του,και όχι σαν ένα αμυαλο κοριτσακι, παντελως ανικανο να κανει στη ζωη του τις επιλογες που θελει, θα τον συγχωρησει..

Αμαλια- Στεφανος ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.. ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΡΙΩΝ ΜΟΥ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑΣ, ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ: ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΟ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΡΗ??? ΕΧΩ ΜΠΡΔΕΥΤΕΙ, ΒΟΗΘΕΙΑ… ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ ΑΥΤΗ??ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ??
ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΣΙΚΕΛΙΚΗΣ ΜΑΦΙΑΣ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΑΣΠΡΗ ΜΑΣΚΑ ΑΠΟ ΤΟ SCREAM???
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ??? ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ??? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ??

O οποιος μουσατος, για να ειμαι ειλικρινης, μολις πηγε στη γλυκια μελαχροινουλα, γλυκανε αμεσως, ειχε ένα χαμογελο, μεχρι τα αυτια του..και δε μου φανηκε για τον ψυχακια με τηνα ασπρη μασκα, μητε Κινεζος δολοφονος…Πολύ ομορφος είναι για να είναι Κινεζος..Και δεν ειμαι ρατσιστρια, απλα δεν βρισκω ιδιαιτερα ομορφους τους κινεζους! Ασε που η γλυκια μελαχροινη,μολις τον ειδε, ετρεξε στην αγκαλια του..Δεν φαινοταν φοβισμενη..Τη συμπαθω αυτή..Μηπως να παρω την Αντιγονη, να της πει να προσεχει, μη βγαλει καμια χαντζαρα και την καθαρισει???Μπα..Λεω να δω πρωτα τι θα της κανει αυτος..Αν κανει καμια επικινδυνη κινηση… Παιρνω την αστυνομια!! Βλεπω λοιπον με προσοχη, και το χερι στο καντραν!!!! (για το 100..να παρω και το 2310?? Τελοσπαντων, μπορει κ να μη χρειαστει… Για να δω τι λενε αυτοι..)

«Αγαπη μου, μωρο μου..»
«Ηθελα να σου κανω εκπληξη..»
Α, ΕΝΤΑΞΕΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ… ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ..

«ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ» (Α, ΡΕ ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!! )
Τωρα κ το πώς κ το γιατι που ρωταει εκεινη, δεν εχει κ τοση σημασια για τον Στεφανο..Γιατι οντως δεν εχει…Αναφορικα με τον Στεφανο, το μονο που τον νοιαζει, είναι ότι καθαρισε με το παρελθον, και συνεπως, τρεχει να της πει ότι η πρωτη σκια εφυγε από πανω τους, ότι εκεινη δεν πρεπει να ανυσηχει άλλο. Μονο η ηρεμια της μετραει η ασφαλεια της, το τιμημα που πληρωσε για να της τα δωσει αυτά, δεν εχει σημασια για εκεινον..
Καθαρισε με τον πατερα της, κ το μανο, μονο να μην πειραξουν ότι αγαπω..(εμενα αυτό γιατι μου φαινεται σαν προοικονομια για το Μανο, που καποια σχεση θα εχει με την αποκαλυψη της σχεσης τους, κ την αποβολη της ευας?? Μπορει κ να λεω χαζα..Θα δειξει..)

«τωρα να δουμε το μελλον..Πως θα λυθει αυτό που προεκυψε ματαξυ μας(η εγκυμοσυνη της Ευας..) «κανεις δεν περιμενε την εξελιξη της εγκυμοσυνης..» Δεν τον λες και τρελο από χαρα τον Στεφανο με την εγκυμοσυνη.. Θελουν να είναι μαζι, και δεν μπορουν..
Αλλα είναι χαρουμενος, και νιωθει δυνατος.Εχει τη ψευδαισθηση, ότι αφου μπορεσε τοσο γρηγορα να βρει λυση για ένα θεμα ζωης και θανατου,(οι πινακες) και να το λυσε..αναιμακτα, για τους αλλους, πιστευει ότι θα βρει τον τροπο να είναι αμζι με την Μελιτα, χωρις να θυσιασει το παιδι, και τουμπαλιν.. Για αυτό και λεει «Ένα ένα τα προβληματα ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ..» Πιστευει, πως θα βρει μια λυση, για να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Τωρα θελει αν δει τη χαρα στα ματακια της, κ όχι το φοβο και την ανησυχια..Για αυτό της μιλησε ο ιδιος, για να δει την ανακουφιση στο προσωπο της..
«Δεν αντεχω μακρυα σου..»
«Ουτε κ γω αντεχω..»
Τωρα δεν εχουν θεση τα προβληματα και τα διλληματα, αλλα ο ερωτας.. Ο Στεφανος, φαινεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ(ΦΑΝΗΚΕ Κ ΑΠ ΟΣΑ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ).ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ-ΒΛΕΠΕΙΣ, Κ ΑΥΤΟΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΑ..ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ «ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΕ»
ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ..ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ..-

Δεν σκοπευει να αφησει την Μελιτα. Από την ερωτικη σκηνη, να πω ότι ηταν ισως η πιο τρυφερη, γλυκια κ παθιασμενη, απ οσες εχουμε παρακολουθησει, μεχρι τωρα, και ότι μου εμειναν δυο σκηνες..

Η πρωτη, ότι ενώ ηταν ηρεμος, και χαλαρος, μολις τον πλησιασε η Μελιτα, ταραχτηκε,σαν αν τον χτυπησε ρευμα, και ομολογωντας, ότι δεν αντεχει μακρυα της, την αρπαξε, σαν να ηθελε να τη φαει,ασε που ηταν ετοιμος να τη ριξει στον καναπε πισω, μακρυαααα η κρεβατοκαμαρα..Καλα που του το ειπε η Μελιτα,γιατι αυτος..Τελικα ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ,ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑΣ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑ..ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ..

Και η δευτερη, όταν την ξαπλωσε στο κρεβατι τρυφερα, και απλα εμεινε…εκει, ακινητος, για κανενα λεπτο, να την κοιταζει..Μονο να την κοιταζει, διχως να την αγγιζει, σαν ΜΑΓΕΜΕΝΟΣ..ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ, ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ..

Μετα απ την ευτυχια, ερχεται ο Φοβος..Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ..

Μας δινει εδώ έναν από τους πιο ομορφους, και αληθινους ορισμους της αγαπης..ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ. ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΟΤΕ.. «ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ..Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ, ΠΟΥ ΘΑ Σ’ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..» ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η konstantina

Άλλη μια αποδειξη ότι ο Στεφανος ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙ ΤΟΥ Κ ΑΥΡΙΟ..
«Κ αν είναι η τελευταια μας νυχτα??»
«Μην λες τετοια πραγματα αγαπη μου..» Ουτε να το σκεφτει δεν αντεχει ο Στεφανος ότι δεν θα την εχει διπλα του..Χλωμιαζει, και την σφιγγει, δυνατα..

ΕΥΛΟΓΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ, ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΛΗΓΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ.. ΘΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ…


: respect : : respect : : respect : : respect : Δεν έχω να πω τίποτε άλλο.....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 11:37 am

DESPOINA έγραψε:Σε ένα εγκατελειμένο-ερείπιο σπίτι φύλαξαν πίνακες τεράστιας αξίας κ σε χρόνο αστραπή ο Μάνος έφτιαξε τα αντίγραφα….μάλιστα….Ουδέν σχόλιον!!

Πέτρος-Μελίτα θα σκεφτεί το κατινάκι να δεχτεί την συγνώμη!!!! Ακούσαμε ότι δουλεύει κιόλας…ναι, από το πάτωμα, τραπέζι στο καναπέ κι από κεί στο κρεβάτι!!
ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ : respect :

Στέφανος-Εύα! –Δεν σου έχω πεί ποτέ ψέματα….΄΄μικρέ΄΄ το άλλο με το τοτό το ξέρεις? gelio
Ότι σου έχω υποσχεθεί το κάνω πράξη..κι άλλα πολλά…!! cake
Σου εξασφάλισα ότι μου ζήτησες…μια ήρεμη εκγυμοσύνη…Άγιος άνθρωπος! wall

Στέφανος-Μελίτα Δεν σχολιάζω τον απόλυτο έρωτα…δεν σχολιάζω! Θα γίνω πολύ κακιά κ δεν θέλω!!

Στέφανος-Αντιγόνη Η Εύα δεν θέλει να παντρευτεί τον Στέφανο ή ο Στέφανος την Εύα? Μπερδεύτηκα η γυναίκα!! Ρε ΄΄μικρέ τι πίνεις κ δεν μας δίνεις?

Λουκάς-Νόρα ΕΔΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙΤΤΑ!! : respect :
ΜΗ ΤΟ ΤΡΑΒΑΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ!!
ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ!!

Δεσποινάκι πολύ καλός ο σχολιασμός και περιεκτικότατος! Αυτό το "μικρε" όοοολα τα λεφτά!

Clarabelle έγραψε:Σειρά μου να σχολιάσω....

Βρήκα το επεισόδιο βαρετό και θα εξηγήσω γιατί.

Βαρέθηκα τον τελευταίο καιρό να βλέπω και να ακούω το ζευγαράκι του απόλυτου έρωτα να γρινιάζει και να καταριέται την κακή του μοίρα.
Τα πράγματα είναι απλά. Με διάφορες προφάσεις -η μαμά μου ο μπαμπάς σου η Εύα το παιδί- αρνούνται να πουν τα πράγματα με το όνομά τους και ο ένας και ο άλλος.

Θα ήθελα παρα πολύ όμως να μην είχε προλάβει η Εύα να μιλήσει για την εγκυμοσύνη της στο Στέφανο και να τον ακούω να της αποκαλύπτει τη σχέση του με τη Μελίτα. Να της πει τι; Συγνώμη Εύα τόσα χρόνια πίστευα οτι σε αγαπούσα, μεθόδευσα και εκτέλεσα ένα σχέδιο για να αποτρέψω το γάμο σου με το Μάνο, σε τρομοκράτησα, σε παραμύθιασα, σε έστειλα να δεις live τον άντρα που αγαπούσες με την πρώην του, σε διπλάρωσα, σε έφερα κοντά μου, αλλά στη συνέχεια διαπίστωσα οτι και η άλλη γυναίκα του Μάνου έχει τις χάρες της οπότε ερωτεύτηκα αυτή και κατάλαβέ με δεν ήταν στις προθέσεις μου να σε πληγώσω απλά μου συνέβη και ζητάω να το καταλάβεις.

Θα ήθελα επίσης να ακούσω και την εκδοχή της Μελίτας. Εύα μου πρέπει να καταλάβεις οτι όταν κοιμήθηκα με το Μάνο την παραμονή του γάμου, πίστευα οτι ήταν ο έρωτας της ζωής μου, αλλά στη συνέχεια κατάλαβα οτι δεν ήταν έτσι τα πράγματα και ο έρωτας της ζωής μου είναι ο Στέφανος.

Με όλες αυτές τις δικαιολογίες περί μαμάδων μπαμπάδων και παιδιών αυτό προσπαθούσαν να αποφύγουν τόσον καιρό.

Ίσως η Εύα να μη κατάφερνε να ζήσει ευτυχισμένη με το Μάνο παρά ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα επειδή πιστεύω οτι ο Μάνος θα της την έκανε πάλι αν όχι με τη Μελίτα σίγουρα με κάποια άλλη. Θα είχε προλάβει όμως να ζήσει έστω και για λίγο το όνειρο όλης της ζωής της και ίσως τότε αν στράβωναν τα πράγματα μεταξύ τους θα ήταν πιο εύκολο να πει πάλαιψα και έχασα και να μπορούσε να συνεχίσει τη ζωή της.

Βέβαια κρατώ πάντοτε μια επιφύλαξη επειδή κάποια πράγματα δεν μου φαίνονται να δένουν μεταξύ τους, μήπως και τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται και βρεθώ με το στόμα ανοιχτό.

Το επόμενο πράγμα που με θύμωσε είναι ο τρόπος που ξεχειλώνει η ιστορία του Λουκά και της Νόρας. Δεν θέλω να βλέπω προχειροστημένους καυγάδες για να περνά ο καιρός, θέλω να δω εξέλιξη σ αυτή τη σχεση που τη θεωρώ την πιο ουσιαστική της σειράς.

Για μένα οτι άξιζε απ το επεισόδιο ήταν η αυτοκριτική του Πέτρου και η ερμηνεία του κου Κατρανίδη που για άλλη μια φορά ήταν απίστευτη.

Αντίθετα με τον Πέτρο βρήκα το Μάνο για άλλη μια φορά απαράδεκτο. Τελικά δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα. Δεν μπορεί και δεν θέλει να δεχτεί οτι στη ζωή αυτό που έχει αξία είναι οι άνθρωποι και όχι το χρήμα και η εξουσία. Πιστεύει ακόμη και τώρα οτι όλοι θα ξεχνούν και θα του συγχωρούν πάντοτε όλα όσα κάνει. Χάρηκα που για άλλη μια φορά έφαγε άκυρο απ την Εύα και όσο καιρό τον απορρίπτει εγώ θα είμαι μαζί της. Όση αγάπη και αν νοιώθεις για έναν άνθρωπο φτάνει μια ώρα που καταλαβαίνεις οτι δεν είναι αρκετά τα λόγια και τα χαμόγελα για συγχωρήσεις τα πάντα.

Βρήκα άθλια τη συμπεριφορά της Μελίτας στον πατέρα της, μου άρεσε η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας όπως πάντα σχεδόν και βρήκα την εξήγηση για την κομπίνα του Μάνου με τους πίνακες τουλάχιστον ανεπαρκή.

Ελπίζω στα επόμενα επεισόδια για κάτι περισσότερο.

Clarabelle θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα είπες και το ίδιο και με τον σχολιασμό της Vampirela!

Μόλις διάβασα "Σπάστε τα όλα μη μείνει τίποτα!!! Πέτρα στη πέτρα κι όλα διαλύστε τα!" έλιωσα από τα γέλια!!! Νομίζω το τραγουδάκι της κας Μιλλή έδωσε νέα πνοή στην σκηνή! gelio

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 11:45 am

hionati έγραψε:ο σχολιασμος σου υπεροχος...αν και δε συμφωνω με ολα ειναι με τοσο χιουμορ δοσμενος που απλα υποκλινομαι....οι εικονες τελειες...και μια απορια...αληθεια ποσο σου παιρνει να το γραψεις...κανα πενταωρο...λυσε μου την απορια γιατι δεν υπαρχεις αλλιως... : respect :

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας!

Βασικά χιονάτη συνήθως μου παίρνει μια ωρίτσα ± δεκα λεπτά.. Απλώς βάζω το επεισόδιο και το ξαναβλέπω σημειώνοντας όσα σχολίαζα την πρώτη φορά που το είδα! Έτσι νιώθω κάπως σαν να το βλέπω μαζί σας! :D :D :D

Aπλώς χτες έγραψα ενα μεγάλο κομμάτι θάψιμο στο Μάνο από αγανάκτηση και για αυτό σας φάνηκε τεράστιο χιχι

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 11:49 am

Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Αυτή η φωτογράφιση Εύας ηταν απλά για πολλές λιποθυμίες! Οκ έχει κανει πολλές θεαματικές φωτογραφίσεις με τουαλέτες αλλα αυτό το στυλ είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου! Υπερ-σουπερ-ντουπερ-σεξυ!!!!!!!!!!!


Διαφωνώ με το όλο κόνσεπτ της φωτογράφησης.Το να σπαταλάμε 3 λεπτά απο την σειρά με την Ξυλά να χαμογελάει και να ποζάρει, είναι απλώς άσκοπο και άσχετο. Και άντε να γίνει μια φορά, αλλα το παρακάνανε. Ας δείχουν ακόμα 3 λεπτά Νόρα και Λουκά να αγορεύουν, Νικόλα να εξετάζει παιδάκια, και την Δάφνη να πουλάει ρουχαλάκια..>Ε δεν γίνεται αυτό.

Μάλλον το εξέλαβες λάθος Βασιλική, τις φωτογραφίσεις κι εγώ τις θεωρώ χάσιμο χρόνου και έναν τρόπο να γεμίζουμε τα επεισόδια απλώς τη σχολίασα σαν εμφάνιση Εύας! Μου άρεσε τρελά σαν εμφάνιση η Εύα στη φωτογράφιση.

Ότι θα προτιμούσα αντί για αυτό να έβλεπα π.χ. τις καθημερινότητες όλων και κάποιες εξελίξεις μέσα από αυτές συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Δεν έχουμε τι να κάνουμε να γεμίσουμε επεισόδια και βλέπουμε την Εύα να ποζάρει, το Μάνο/τη Μελίτα/το Στέφανο να σκέφτονται στον καναπέ, ή όλη την τετράδα να παίρνει τους δρόμους! Ήμαρτον

Αν μη τι άλλο πάντως παραμένουν fit gelio gelio gelio

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Φεβ 01, 2010 1:27 pm

Ας σχολιασω κι εγω.Αν και μετα το σχολιασμο της Τζινας τι να πει κανεις;


Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο.


Στεφανος-Μελιτα
Επιτελους εδεησαν να πανε και στο κρεβατι.Παλι καλα.Αλλα για αλλη μια φορα η Μελιτουλα μας μας εδειξε ποσο καλη μανα ειναι.Ουτε που σκεφτηκε οτι διπλα κοιμαται το Νεφελακι και την πιθανοτητα να ξυπνησει απο ενα κακο ονειρο για παραδειγμα και να αρχισει να τη φωναζει.Οχι φανταστειτε τωρα σκηνη.Ξυπναει η μικρη και αρχιζει να φωναζει ''μαμα μαμα'' και εκεινη να της απανταει ''οχι τωρα αγαπουλα μου ειμαι με τον απολυτο''.Ελεος κοπελια.Σεβασου οτι διπλα κοιμαται η κορη σου που εχει και ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας σου και εξαιτιας του καλοπαιδου του πατερα της.


Ευα-Νικολας-Δαφνη
Δε ξερω εσεις τι νομιζετε αλλα εγω απο αυτη τη σκηνη καταλαβα δυο πραγματα.Πρωτον πως μου αρεσει που εχουν αποφασισει να αφησουν πισω τα παλια μεταξυ τους θεματα και μπορουν να μιλανε ποιο ανετα πλεον.Και δευτερον ειναι ιδεα μου ή η Ευα σκοτεινιασε λιγο στη σκεψη οτι μπορει να χασει τον Στεφανο;


Στεφανος-Αντιγονη
Αντιγονη:Παντρεψου την Ευα.
Στεφανος: (κατευθειαν)ΔΕ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!
Εγω τωρα ή ειμαι χαζη ή ηλιθια.Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τωρα εσυ δε θελεις μικρε;'Η μηπως θελεις;Δε μας τα λες καλα ''μικρε εγω δεν ειμαι Μανος''.Δε μας τα λες καθολου καλα.Εχε χαρη που εισαι κουκλος αλλιως θα σου λεγα εγω.

Πετρος-Αμαλια
Δε θα κατσω να αναλυσω βλεμματα και λεξεις τους.Οι ανθρωποι ειναι θεοι και οι δυο τους και οταν βρισκονται σε κοινη σκηνη απλως μεγαλουργουν οποτε θα αφησω τα emoticon να κανουν την δουλεια τους : respect : : respect : : respect :


Πετρος-Μελιτα
Δε θα σχολιασω αυτη τη σκηνη γιατι θα γινω ακομα πιο κακια απο οτι προηγουμενως με την Μελιτα και λεω να μη το συνεχισω.


Ευα-Μανος
Απο αυτη τη σκηνη κραταω μονο δυο πραγματα.Ή μαλλον δυο σε ενα σαν το wash and go ενα πραγμα.Οτι ο Μανος ακομα και τωρα θεωρει και την Ευα αλλα και τη Μελιτα ιδιοκτησιες του.Κριμα.Αυτο μονο.Μεγαλο κριμα κι οτι ειχα αρχισει να πιστευω οτι την αγαπαει την Ευα.Οπως ειχα αρχισει και να τον λυπαμαι αλλα ενταξει τωρα.Μου περασε.Ειμαι η Νικη και ειμαι καλα.

Χρηστος-Νταιζη
Ωραια σκηνη και αγαπησιαρικη.Δε θα σταθω τοσο σε αυτα που ειπανε παρα μονο στο οτι μου αρεσουν πολυ μαζι.Κατα τα αλλα εχω να πω ενα μονο πραγμα.Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο.........

Λουκας-Νταιζη
Σιγα που θα σε ρωτησουμε κιολας κυρα μου για το με ποιον θα συνεργαζομαστε.Ετσι πες τα Λουκακο πες τα.

Λουκας-Οδυσσεας
Σ'αυτο το θεμα ειναι γνωστο πως ειμαι με το μερος του Οδυσσεα.Αλλα προφανως και ο Λουκας.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινε μου εχεις γινει ο Θεος μου.
Νικολας:Λουκα παραληρεις ή ειναι ιδεα μου; : respect : : respect :
Νικολας:Λουκα τι της εκανες; : respect : : respect :


Λουκας-Νορα
Εμενα ο καβγας τους μου αρεσε πολυ.Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη Νορα.Δε της ειπε τιποτα το γεγονος οτι ο Λουκας ετρεξε να της εξηγησει τι συνεβει;Και εννοειται οτι τα αγαπημενα μου σημεια ειναι.....

Νορα:Ηλιθιε που σ'αγαπω.....
Λουκας:Ειναι τρελη.....αλλα αξιολατρευτη......

Και αντε τωρα εγω να ξεκολλησω απο αυτο το ζευγαρι.


Κλεινοντας μου αρεσε που ειδα την παρεα της φεγγαροπετρας εν δρασει και μαλιστα για ιερο σκοπο.Να βαλουν την Νορα και τον Λουκα κατω και να τους κανουν να ομολογησουν ο ενας στον αλλον τα αισθηματα τους.



Ερωτησεις απορημενης τηλεθεατριας.

1)Ειναι ιδεα μου ή το εχετε προσεξει και εσεις οτι στους τιτλους αρχης εκει που δειχνει την γνωστη σκηνη στην παραλια απο την τελευταια βραδια στην κατασκηνωση δειχνουν μονο τον Λουκα και την Νορα απο την μια μερια και τον Νικολα με την Δαφνη απο την αλλη και τον Μανο με την Ευα πουθενα;


2)Οι ημικρανιες του Μανου σαν πολυ αποτομα δεν σταματησαν;Που ειναι οι ημικρανιες του Μανου οεο;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Φεβ 01, 2010 1:32 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.Αν και μετα το σχολιασμο της Τζινας τι να πει κανεις;


Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο.


Στεφανος-Μελιτα
Επιτελους εδεησαν να πανε και στο κρεβατι.Παλι καλα.Αλλα για αλλη μια φορα η Μελιτουλα μας μας εδειξε ποσο καλη μανα ειναι.Ουτε που σκεφτηκε οτι διπλα κοιμαται το Νεφελακι και την πιθανοτητα να ξυπνησει απο ενα κακο ονειρο για παραδειγμα και να αρχισει να τη φωναζει.Οχι φανταστειτε τωρα σκηνη.Ξυπναει η μικρη και αρχιζει να φωναζει ''μαμα μαμα'' και εκεινη να της απανταει ''οχι τωρα αγαπουλα μου ειμαι με τον απολυτο''.Ελεος κοπελια.Σεβασου οτι διπλα κοιμαται η κορη σου που εχει και ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας σου και εξαιτιας του καλοπαιδου του πατερα της.


Ευα-Νικολας-Δαφνη
Δε ξερω εσεις τι νομιζετε αλλα εγω απο αυτη τη σκηνη καταλαβα δυο πραγματα.Πρωτον πως μου αρεσει που εχουν αποφασισει να αφησουν πισω τα παλια μεταξυ τους θεματα και μπορουν να μιλανε ποιο ανετα πλεον.Και δευτερον ειναι ιδεα μου ή η Ευα σκοτεινιασε λιγο στη σκεψη οτι μπορει να χασει τον Στεφανο;


Στεφανος-Αντιγονη
Αντιγονη:Παντρεψου την Ευα.
Στεφανος: (κατευθειαν)ΔΕ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!
Εγω τωρα ή ειμαι χαζη ή ηλιθια.Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τωρα εσυ δε θελεις μικρε;'Η μηπως θελεις;Δε μας τα λες καλα ''μικρε εγω δεν ειμαι Μανος''.Δε μας τα λες καθολου καλα.Εχε χαρη που εισαι κουκλος αλλιως θα σου λεγα εγω.

Πετρος-Αμαλια
Δε θα κατσω να αναλυσω βλεμματα και λεξεις τους.Οι ανθρωποι ειναι θεοι και οι δυο τους και οταν βρισκονται σε κοινη σκηνη απλως μεγαλουργουν οποτε θα αφησω τα emoticon να κανουν την δουλεια τους : respect : : respect : : respect :


Πετρος-Μελιτα
Δε θα σχολιασω αυτη τη σκηνη γιατι θα γινω ακομα πιο κακια απο οτι προηγουμενως με την Μελιτα και λεω να μη το συνεχισω.


Ευα-Μανος
Απο αυτη τη σκηνη κραταω μονο δυο πραγματα.Ή μαλλον δυο σε ενα σαν το wash and go ενα πραγμα.Οτι ο Μανος ακομα και τωρα θεωρει και την Ευα αλλα και τη Μελιτα ιδιοκτησιες του.Κριμα.Αυτο μονο.Μεγαλο κριμα κι οτι ειχα αρχισει να πιστευω οτι την αγαπαει την Ευα.Οπως ειχα αρχισει και να τον λυπαμαι αλλα ενταξει τωρα.Μου περασε.Ειμαι η Νικη και ειμαι καλα.

Χρηστος-Νταιζη
Ωραια σκηνη και αγαπησιαρικη.Δε θα σταθω τοσο σε αυτα που ειπανε παρα μονο στο οτι μου αρεσουν πολυ μαζι.Κατα τα αλλα εχω να πω ενα μονο πραγμα.Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο.........

Λουκας-Νταιζη
Σιγα που θα σε ρωτησουμε κιολας κυρα μου για το με ποιον θα συνεργαζομαστε.Ετσι πες τα Λουκακο πες τα.

Λουκας-Οδυσσεας
Σ'αυτο το θεμα ειναι γνωστο πως ειμαι με το μερος του Οδυσσεα.Αλλα προφανως και ο Λουκας.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινε μου εχεις γινει ο Θεος μου.
Νικολας:Λουκα παραληρεις ή ειναι ιδεα μου; : respect : : respect :
Νικολας:Λουκα τι της εκανες; : respect : : respect :


Λουκας-Νορα
Εμενα ο καβγας τους μου αρεσε πολυ.Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη Νορα.Δε της ειπε τιποτα το γεγονος οτι ο Λουκας ετρεξε να της εξηγησει τι συνεβει;Και εννοειται οτι τα αγαπημενα μου σημεια ειναι.....

Νορα:Ηλιθιε που σ'αγαπω.....
Λουκας:Ειναι τρελη.....αλλα αξιολατρευτη......

Και αντε τωρα εγω να ξεκολλησω απο αυτο το ζευγαρι.


Κλεινοντας μου αρεσε που ειδα την παρεα της φεγγαροπετρας εν δρασει και μαλιστα για ιερο σκοπο.Να βαλουν την Νορα και τον Λουκα κατω και να τους κανουν να ομολογησουν ο ενας στον αλλον τα αισθηματα τους.



Ερωτησεις απορημενης τηλεθεατριας.

1)Ειναι ιδεα μου ή το εχετε προσεξει και εσεις οτι στους τιτλους αρχης εκει που δειχνει την γνωστη σκηνη στην παραλια απο την τελευταια βραδια στην κατασκηνωση δειχνουν μονο τον Λουκα και την Νορα απο την μια μερια και τον Νικολα με την Δαφνη απο την αλλη και τον Μανο με την Ευα πουθενα;
2)Οι ημικρανιες του Μανου σαν πολυ αποτομα δεν σταματησαν;Που ειναι οι ημικρανιες του Μανου οεο;


Για τις ερωτησεις την πρωτη δεν θυμαμαι την εικονα να σε πω για την δευτερη οι ημικρανιες ηταν τοτε που ακουγοταν οτι ο μπουγιουρης σκεφτοταν να φυγει οποτε εκμεταλλευτηκαν το χτυπημα τοτε με τους ληστες που εσωσε τη μαριλια ωστε να μπορουν να δικαιολογησουν τη φυγη...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Φεβ 01, 2010 1:35 pm

nikidanis έγραψε:
loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.Αν και μετα το σχολιασμο της Τζινας τι να πει κανεις;


Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο.


Στεφανος-Μελιτα
Επιτελους εδεησαν να πανε και στο κρεβατι.Παλι καλα.Αλλα για αλλη μια φορα η Μελιτουλα μας μας εδειξε ποσο καλη μανα ειναι.Ουτε που σκεφτηκε οτι διπλα κοιμαται το Νεφελακι και την πιθανοτητα να ξυπνησει απο ενα κακο ονειρο για παραδειγμα και να αρχισει να τη φωναζει.Οχι φανταστειτε τωρα σκηνη.Ξυπναει η μικρη και αρχιζει να φωναζει ''μαμα μαμα'' και εκεινη να της απανταει ''οχι τωρα αγαπουλα μου ειμαι με τον απολυτο''.Ελεος κοπελια.Σεβασου οτι διπλα κοιμαται η κορη σου που εχει και ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας σου και εξαιτιας του καλοπαιδου του πατερα της.


Ευα-Νικολας-Δαφνη
Δε ξερω εσεις τι νομιζετε αλλα εγω απο αυτη τη σκηνη καταλαβα δυο πραγματα.Πρωτον πως μου αρεσει που εχουν αποφασισει να αφησουν πισω τα παλια μεταξυ τους θεματα και μπορουν να μιλανε ποιο ανετα πλεον.Και δευτερον ειναι ιδεα μου ή η Ευα σκοτεινιασε λιγο στη σκεψη οτι μπορει να χασει τον Στεφανο;


Στεφανος-Αντιγονη
Αντιγονη:Παντρεψου την Ευα.
Στεφανος: (κατευθειαν)ΔΕ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!
Εγω τωρα ή ειμαι χαζη ή ηλιθια.Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τωρα εσυ δε θελεις μικρε;'Η μηπως θελεις;Δε μας τα λες καλα ''μικρε εγω δεν ειμαι Μανος''.Δε μας τα λες καθολου καλα.Εχε χαρη που εισαι κουκλος αλλιως θα σου λεγα εγω.

Πετρος-Αμαλια
Δε θα κατσω να αναλυσω βλεμματα και λεξεις τους.Οι ανθρωποι ειναι θεοι και οι δυο τους και οταν βρισκονται σε κοινη σκηνη απλως μεγαλουργουν οποτε θα αφησω τα emoticon να κανουν την δουλεια τους : respect : : respect : : respect :


Πετρος-Μελιτα
Δε θα σχολιασω αυτη τη σκηνη γιατι θα γινω ακομα πιο κακια απο οτι προηγουμενως με την Μελιτα και λεω να μη το συνεχισω.


Ευα-Μανος
Απο αυτη τη σκηνη κραταω μονο δυο πραγματα.Ή μαλλον δυο σε ενα σαν το wash and go ενα πραγμα.Οτι ο Μανος ακομα και τωρα θεωρει και την Ευα αλλα και τη Μελιτα ιδιοκτησιες του.Κριμα.Αυτο μονο.Μεγαλο κριμα κι οτι ειχα αρχισει να πιστευω οτι την αγαπαει την Ευα.Οπως ειχα αρχισει και να τον λυπαμαι αλλα ενταξει τωρα.Μου περασε.Ειμαι η Νικη και ειμαι καλα.

Χρηστος-Νταιζη
Ωραια σκηνη και αγαπησιαρικη.Δε θα σταθω τοσο σε αυτα που ειπανε παρα μονο στο οτι μου αρεσουν πολυ μαζι.Κατα τα αλλα εχω να πω ενα μονο πραγμα.Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο.........

Λουκας-Νταιζη
Σιγα που θα σε ρωτησουμε κιολας κυρα μου για το με ποιον θα συνεργαζομαστε.Ετσι πες τα Λουκακο πες τα.

Λουκας-Οδυσσεας
Σ'αυτο το θεμα ειναι γνωστο πως ειμαι με το μερος του Οδυσσεα.Αλλα προφανως και ο Λουκας.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινε μου εχεις γινει ο Θεος μου.
Νικολας:Λουκα παραληρεις ή ειναι ιδεα μου; : respect : : respect :
Νικολας:Λουκα τι της εκανες; : respect : : respect :


Λουκας-Νορα
Εμενα ο καβγας τους μου αρεσε πολυ.Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη Νορα.Δε της ειπε τιποτα το γεγονος οτι ο Λουκας ετρεξε να της εξηγησει τι συνεβει;Και εννοειται οτι τα αγαπημενα μου σημεια ειναι.....

Νορα:Ηλιθιε που σ'αγαπω.....
Λουκας:Ειναι τρελη.....αλλα αξιολατρευτη......

Και αντε τωρα εγω να ξεκολλησω απο αυτο το ζευγαρι.


Κλεινοντας μου αρεσε που ειδα την παρεα της φεγγαροπετρας εν δρασει και μαλιστα για ιερο σκοπο.Να βαλουν την Νορα και τον Λουκα κατω και να τους κανουν να ομολογησουν ο ενας στον αλλον τα αισθηματα τους.



Ερωτησεις απορημενης τηλεθεατριας.

1)Ειναι ιδεα μου ή το εχετε προσεξει και εσεις οτι στους τιτλους αρχης εκει που δειχνει την γνωστη σκηνη στην παραλια απο την τελευταια βραδια στην κατασκηνωση δειχνουν μονο τον Λουκα και την Νορα απο την μια μερια και τον Νικολα με την Δαφνη απο την αλλη και τον Μανο με την Ευα πουθενα;
2)Οι ημικρανιες του Μανου σαν πολυ αποτομα δεν σταματησαν;Που ειναι οι ημικρανιες του Μανου οεο;


Για τις ερωτησεις την πρωτη δεν θυμαμαι την εικονα να σε πω για την δευτερη οι ημικρανιες ηταν τοτε που ακουγοταν οτι ο μπουγιουρης σκεφτοταν να φυγει οποτε εκμεταλλευτηκαν το χτυπημα τοτε με τους ληστες που εσωσε τη μαριλια ωστε να μπορουν να δικαιολογησουν τη φυγη...


Ναι το ξερω αυτο αλλα σταματησαν υπερβολικα αποτομα.Στο ενα επεισοδιο ειχαμε ημικρανιες και στο αμεσως επομενο σταματησαν.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Φεβ 01, 2010 2:34 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.Αν και μετα το σχολιασμο της Τζινας τι να πει κανεις;


Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο.


Στεφανος-Μελιτα
Επιτελους εδεησαν να πανε και στο κρεβατι.Παλι καλα.Αλλα για αλλη μια φορα η Μελιτουλα μας μας εδειξε ποσο καλη μανα ειναι.Ουτε που σκεφτηκε οτι διπλα κοιμαται το Νεφελακι και την πιθανοτητα να ξυπνησει απο ενα κακο ονειρο για παραδειγμα και να αρχισει να τη φωναζει.Οχι φανταστειτε τωρα σκηνη.Ξυπναει η μικρη και αρχιζει να φωναζει ''μαμα μαμα'' και εκεινη να της απανταει ''οχι τωρα αγαπουλα μου ειμαι με τον απολυτο''.Ελεος κοπελια.Σεβασου οτι διπλα κοιμαται η κορη σου που εχει και ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας σου και εξαιτιας του καλοπαιδου του πατερα της.


Ευα-Νικολας-Δαφνη
Δε ξερω εσεις τι νομιζετε αλλα εγω απο αυτη τη σκηνη καταλαβα δυο πραγματα.Πρωτον πως μου αρεσει που εχουν αποφασισει να αφησουν πισω τα παλια μεταξυ τους θεματα και μπορουν να μιλανε ποιο ανετα πλεον.Και δευτερον ειναι ιδεα μου ή η Ευα σκοτεινιασε λιγο στη σκεψη οτι μπορει να χασει τον Στεφανο;


Στεφανος-Αντιγονη
Αντιγονη:Παντρεψου την Ευα.
Στεφανος: (κατευθειαν)ΔΕ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!
Εγω τωρα ή ειμαι χαζη ή ηλιθια.Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τωρα εσυ δε θελεις μικρε;'Η μηπως θελεις;Δε μας τα λες καλα ''μικρε εγω δεν ειμαι Μανος''.Δε μας τα λες καθολου καλα.Εχε χαρη που εισαι κουκλος αλλιως θα σου λεγα εγω.

Πετρος-Αμαλια
Δε θα κατσω να αναλυσω βλεμματα και λεξεις τους.Οι ανθρωποι ειναι θεοι και οι δυο τους και οταν βρισκονται σε κοινη σκηνη απλως μεγαλουργουν οποτε θα αφησω τα emoticon να κανουν την δουλεια τους : respect : : respect : : respect :


Πετρος-Μελιτα
Δε θα σχολιασω αυτη τη σκηνη γιατι θα γινω ακομα πιο κακια απο οτι προηγουμενως με την Μελιτα και λεω να μη το συνεχισω.


Ευα-Μανος
Απο αυτη τη σκηνη κραταω μονο δυο πραγματα.Ή μαλλον δυο σε ενα σαν το wash and go ενα πραγμα.Οτι ο Μανος ακομα και τωρα θεωρει και την Ευα αλλα και τη Μελιτα ιδιοκτησιες του.Κριμα.Αυτο μονο.Μεγαλο κριμα κι οτι ειχα αρχισει να πιστευω οτι την αγαπαει την Ευα.Οπως ειχα αρχισει και να τον λυπαμαι αλλα ενταξει τωρα.Μου περασε.Ειμαι η Νικη και ειμαι καλα.

Χρηστος-Νταιζη
Ωραια σκηνη και αγαπησιαρικη.Δε θα σταθω τοσο σε αυτα που ειπανε παρα μονο στο οτι μου αρεσουν πολυ μαζι.Κατα τα αλλα εχω να πω ενα μονο πραγμα.Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο.........

Λουκας-Νταιζη
Σιγα που θα σε ρωτησουμε κιολας κυρα μου για το με ποιον θα συνεργαζομαστε.Ετσι πες τα Λουκακο πες τα.

Λουκας-Οδυσσεας
Σ'αυτο το θεμα ειναι γνωστο πως ειμαι με το μερος του Οδυσσεα.Αλλα προφανως και ο Λουκας.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινε μου εχεις γινει ο Θεος μου.
Νικολας:Λουκα παραληρεις ή ειναι ιδεα μου; : respect : : respect :
Νικολας:Λουκα τι της εκανες; : respect : : respect :


Λουκας-Νορα
Εμενα ο καβγας τους μου αρεσε πολυ.Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη Νορα.Δε της ειπε τιποτα το γεγονος οτι ο Λουκας ετρεξε να της εξηγησει τι συνεβει;Και εννοειται οτι τα αγαπημενα μου σημεια ειναι.....

Νορα:Ηλιθιε που σ'αγαπω.....
Λουκας:Ειναι τρελη.....αλλα αξιολατρευτη......

Και αντε τωρα εγω να ξεκολλησω απο αυτο το ζευγαρι.


Κλεινοντας μου αρεσε που ειδα την παρεα της φεγγαροπετρας εν δρασει και μαλιστα για ιερο σκοπο.Να βαλουν την Νορα και τον Λουκα κατω και να τους κανουν να ομολογησουν ο ενας στον αλλον τα αισθηματα τους.



Ερωτησεις απορημενης τηλεθεατριας.

1)Ειναι ιδεα μου ή το εχετε προσεξει και εσεις οτι στους τιτλους αρχης εκει που δειχνει την γνωστη σκηνη στην παραλια απο την τελευταια βραδια στην κατασκηνωση δειχνουν μονο τον Λουκα και την Νορα απο την μια μερια και τον Νικολα με την Δαφνη απο την αλλη και τον Μανο με την Ευα πουθενα;


2)Οι ημικρανιες του Μανου σαν πολυ αποτομα δεν σταματησαν;Που ειναι οι ημικρανιες του Μανου οεο;

Nίκη μου ΠΑΝΤΑ να σχολιάζεις, ότι και να παραλείψω θα το πεις εσύ, συμπληρώνουμε η μια την άλλη άλλωστε!

Πολυ καλός ο σχολιασμός σου! Mpr;abo!

Αναφορικά με τις ερωτήσεις την πρώτη δεν μπορώ να την απαντήσω γιατί δεν βλέπω τίτλους τις περισσότερες φορές (είναι συνήθως η ώρα που σκάω μύτη στο σπίτι ασθμαίνοντας "Το πρόλαβα? το πρόλαβα?" gelio )

Πάντως την ημέρα που γκάριζε ο Μάνος στο Στέφανο κι εγώ το ίδιο αναρωτήθηκα, σαν πολύ απότομα γιατρεύτηκε ο Μάνος οεο!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Φεβ 01, 2010 2:44 pm

"Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο."


Θα συμφωνήσω απολύτως!!!Μ'αρέσει πολύ ο τρόπος που το θέτεις πάντως! Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Φεβ 01, 2010 4:37 pm

JIM 7 ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ Η ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΣΤΟ FORUM. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΑΝ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ. ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM.

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ TOPIC ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΙ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Φεβ 01, 2010 6:34 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.Αν και μετα το σχολιασμο της Τζινας τι να πει κανεις;


Μανος γενικως
Απλως περιμενω να δω την αντιδραση του Πετρου οταν μαθει οτι ο πρωην γαμπρουλης του-που θελει και να τον ξανακανει νυν-επαιξε και μαζι του μονο και μονο για να παρει εκδικηση για τον Καρταλη.Λες και ολα ο Στεφανος τα εκανε.Μηπως τον εσπρωξε ο Στεφανος τον Φωτη ή μηπως ο Στεφανος σκοτωνε αθωα παιδια με τη μολυνση στο εργοστασιο;Λοιπον να δειτε που τελικα οταν η Ευα επιασε τον Μανο με τη Μελιτα δεν ηταν ο Μανος αλλα ο Στεφανος μεταμφιεσμενος σε Μανο.


Στεφανος-Μελιτα
Επιτελους εδεησαν να πανε και στο κρεβατι.Παλι καλα.Αλλα για αλλη μια φορα η Μελιτουλα μας μας εδειξε ποσο καλη μανα ειναι.Ουτε που σκεφτηκε οτι διπλα κοιμαται το Νεφελακι και την πιθανοτητα να ξυπνησει απο ενα κακο ονειρο για παραδειγμα και να αρχισει να τη φωναζει.Οχι φανταστειτε τωρα σκηνη.Ξυπναει η μικρη και αρχιζει να φωναζει ''μαμα μαμα'' και εκεινη να της απανταει ''οχι τωρα αγαπουλα μου ειμαι με τον απολυτο''.Ελεος κοπελια.Σεβασου οτι διπλα κοιμαται η κορη σου που εχει και ψυχολογικα προβληματα εξαιτιας σου και εξαιτιας του καλοπαιδου του πατερα της.


Ευα-Νικολας-Δαφνη
Δε ξερω εσεις τι νομιζετε αλλα εγω απο αυτη τη σκηνη καταλαβα δυο πραγματα.Πρωτον πως μου αρεσει που εχουν αποφασισει να αφησουν πισω τα παλια μεταξυ τους θεματα και μπορουν να μιλανε ποιο ανετα πλεον.Και δευτερον ειναι ιδεα μου ή η Ευα σκοτεινιασε λιγο στη σκεψη οτι μπορει να χασει τον Στεφανο;


Στεφανος-Αντιγονη
Αντιγονη:Παντρεψου την Ευα.
Στεφανος: (κατευθειαν)ΔΕ ΘΕΛΕΙ!!!!!!!
Εγω τωρα ή ειμαι χαζη ή ηλιθια.Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τωρα εσυ δε θελεις μικρε;'Η μηπως θελεις;Δε μας τα λες καλα ''μικρε εγω δεν ειμαι Μανος''.Δε μας τα λες καθολου καλα.Εχε χαρη που εισαι κουκλος αλλιως θα σου λεγα εγω.

Πετρος-Αμαλια
Δε θα κατσω να αναλυσω βλεμματα και λεξεις τους.Οι ανθρωποι ειναι θεοι και οι δυο τους και οταν βρισκονται σε κοινη σκηνη απλως μεγαλουργουν οποτε θα αφησω τα emoticon να κανουν την δουλεια τους : respect : : respect : : respect :


Πετρος-Μελιτα
Δε θα σχολιασω αυτη τη σκηνη γιατι θα γινω ακομα πιο κακια απο οτι προηγουμενως με την Μελιτα και λεω να μη το συνεχισω.


Ευα-Μανος
Απο αυτη τη σκηνη κραταω μονο δυο πραγματα.Ή μαλλον δυο σε ενα σαν το wash and go ενα πραγμα.Οτι ο Μανος ακομα και τωρα θεωρει και την Ευα αλλα και τη Μελιτα ιδιοκτησιες του.Κριμα.Αυτο μονο.Μεγαλο κριμα κι οτι ειχα αρχισει να πιστευω οτι την αγαπαει την Ευα.Οπως ειχα αρχισει και να τον λυπαμαι αλλα ενταξει τωρα.Μου περασε.Ειμαι η Νικη και ειμαι καλα.

Χρηστος-Νταιζη
Ωραια σκηνη και αγαπησιαρικη.Δε θα σταθω τοσο σε αυτα που ειπανε παρα μονο στο οτι μου αρεσουν πολυ μαζι.Κατα τα αλλα εχω να πω ενα μονο πραγμα.Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο......Μουσειο.........

Λουκας-Νταιζη
Σιγα που θα σε ρωτησουμε κιολας κυρα μου για το με ποιον θα συνεργαζομαστε.Ετσι πες τα Λουκακο πες τα.

Λουκας-Οδυσσεας
Σ'αυτο το θεμα ειναι γνωστο πως ειμαι με το μερος του Οδυσσεα.Αλλα προφανως και ο Λουκας.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινε μου εχεις γινει ο Θεος μου.
Νικολας:Λουκα παραληρεις ή ειναι ιδεα μου; : respect : : respect :
Νικολας:Λουκα τι της εκανες; : respect : : respect :


Λουκας-Νορα
Εμενα ο καβγας τους μου αρεσε πολυ.Αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη Νορα.Δε της ειπε τιποτα το γεγονος οτι ο Λουκας ετρεξε να της εξηγησει τι συνεβει;Και εννοειται οτι τα αγαπημενα μου σημεια ειναι.....

Νορα:Ηλιθιε που σ'αγαπω.....
Λουκας:Ειναι τρελη.....αλλα αξιολατρευτη......

Και αντε τωρα εγω να ξεκολλησω απο αυτο το ζευγαρι.


Κλεινοντας μου αρεσε που ειδα την παρεα της φεγγαροπετρας εν δρασει και μαλιστα για ιερο σκοπο.Να βαλουν την Νορα και τον Λουκα κατω και να τους κανουν να ομολογησουν ο ενας στον αλλον τα αισθηματα τους.



Ερωτησεις απορημενης τηλεθεατριας.

1)Ειναι ιδεα μου ή το εχετε προσεξει και εσεις οτι στους τιτλους αρχης εκει που δειχνει την γνωστη σκηνη στην παραλια απο την τελευταια βραδια στην κατασκηνωση δειχνουν μονο τον Λουκα και την Νορα απο την μια μερια και τον Νικολα με την Δαφνη απο την αλλη και τον Μανο με την Ευα πουθενα;


2)Οι ημικρανιες του Μανου σαν πολυ αποτομα δεν σταματησαν;Που ειναι οι ημικρανιες του Μανου οεο;

Παρ' όλο που είμαι πολύ δυσρεστημένος με όλα τα άκυρα της σειράς δεν μπορώ να μην συμφωνήσω μαζί σου.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης