Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

+36
DESPOINA
KAZY
konstantina
evanna
stefanos-melita
T2eNnh
KonstantinaA
kikialex
annaki
Dorina <3 Πέτρος
mimi
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
elli
mimi_loukas+nora
Jennifer
sifantid
Pennaki.......!!
jim7
panda
almaresi
filitsa
Izabella29
katie007
Ntinaki1
sarita
nikidanis
KatsaroYpotheto
aggeliki
Καρ-Mik
elena-7-
mariaki
margaret
vs116117
loukitsa
anastasia20
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από elli Σαβ Ιαν 30, 2010 12:19 am

Το σημερινό επεισόδιο ήταν τόσο υπέροχο και ταυτόχρονα τόσο λυπηρό..Ο Στέφανος και η Μελίτα ήταν υπέροχοι..τέτοιο πάθος, τέτοιος έρωτας..απλά τέλειοι..όλοι όμως ξέρουμε τις δυσάρεστες εξελίξεις που ακολουθούν..και ερωτώ: Γιατί μας το κάνετε αυτό..η Μελίτα και ο Στέφανος είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλον, θέλω τόσο πολύ να τους δω να περνούν τη νύχτα μαζί χωρίς να λέει κάποιος από τους δύο "πρέπει να φύγω" και ο άλλος "μείνε λίγο ακόμα"..πραγματικά στεναχωριέμαι που δεν μπορούν να είναι μαζί..προς το παρόν τουλάχιστον, γιατί στο τέλος θα είναι 10000000% μαζί...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από elli Σαβ Ιαν 30, 2010 12:26 am

Για μένα το πιο υπέροχο σημείο ήταν το κοντινό πλάνο στα ενωμένα χέρια του Στέφανου και της Μελίτας..όλη η ένταση,όλο το πάθος και τα συναισθήματα που νιώθουν ο ένας για τον άλλο μπορούσες να τα δεις εκεί..

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Σαβ Ιαν 30, 2010 12:39 am

elli έγραψε:Για μένα το πιο υπέροχο σημείο ήταν το κοντινό πλάνο στα ενωμένα χέρια του Στέφανου και της Μελίτας..όλη η ένταση,όλο το πάθος και τα συναισθήματα που νιώθουν ο ένας για τον άλλο μπορούσες να τα δεις εκεί..
συμφωνω elli!!!τελεια σκηνη!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από mimi Σαβ Ιαν 30, 2010 12:40 am

Μέτριο προς άσχημο το επεισόδιο δηλαδή σκυλοβαρέθηκα σε κάποια φάση ήθελα να αλλάξω κανάλι μερικές φορές αναρωτιέμαι μήπως τα μυστικά πρέπει να αλλάξουν ώρα μήπως λέω μήπως ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Ρούσσος : όταν λες τελειώσατε ελπίζω όχι όπως εσύ με τη Μελίτα που χωρίζετε 5 μέρες την εβδομάδα γιατί τον βαρέθηκα τον Χατζητέτοιο
Αντιγόνη Στέφανος: ε κάτι γίνεται αλλά και πάλι βαριέμαι
Χατζητέτοιος-Μάνος : Μάνο βαρέθηκα χρειάζομαι μοιρογνωμόνιο πια για να υπολογίσω τις στροφές σου τι θα γίνει ;;;; τελικά η πρώην ''κυρία'' Λύτρα από τον Μάνο το χει πάρει το να παρακολουθεί τους ανθρώπους ο Μάνος που στο καλό τους βρήκε τους πλαστούς γενικά η σκηνή Fskl Μάνο να μην στα χρωστάω αγόρι μου πάμε καλά ρωτάω όχι πάμε καλά ;;;;;;; ναι συμβαίνουν αυτά ............. τι τον θέλει τον άλλο πίνακα ;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Εύα: ε δεν λέω μέτρια σκηνή μην ανταλλάζετε παιδιά θα μπλεξέτε
Αμαλία-Ρούσσος : αχ το κεφάλι μου το κεφάλι μου δεν κατάλαβα γιατί να πάει να ζητήσει συγνώμη μπερδεύτηκα
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα : τίποτα ιδιαίτερο
Νόρα-Λουκάς : Μπράβο Νοράκι και άλλα χαστούκια χώσε χώσε
Ο απόλυτος έρωτας : αυτή περίμενε να πάει να της πει ότι θα είναι μαζί απογοητεύτηκε το κορίτσι ....................
αυτή η κοπέλα είναι Κατινάρα και παρτάκιας όχι μην ουρλιάζεις όχι μην !!!!!!!!!!το δεκαπεντάχρονο εν δράση και εκεί αρχίζει το .........
Νόρα-Λουκάς: ωραίος καβγάς όχι ότι καλύτερο ζήλια έρωτας αγάπη αχ κοριτσάκι μου αχ ρε Νόρα χώσε και άλλο χαστούκι ένα φιλί ρε παιδιά ένα φιλί οι δύο τελευταίες ατάκες τους θεϊκές
Ρούσσος-Μάνος : βαριέμαιιιιιιιιιιι δεν τον αδικώ όμως είστε λίγοι την Εύα να την αφήσεις ήσυχη ακούς γιατί θα παίξουμε ξύλο
Ksilo ο Ρούσσος με μπερδεύει
Εύα-Νικόλας-Δάφνη: ωραία σκηνή γλυκιά αλλά δεν μου άρεσαν αυτά που έλεγε η Εύα
Μελίτα-Στέφανος : δεν σχολιάζωωω
Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: κάποιος να σκοτώσει τη Νταίζη κάποιος να την σκοτώσει με εκνευρίζει πολύ το αχ Νοράκι μου Λουκάαααα Synelthe
Μελίτα-Πέτρος : μην τα ρίχνεις όλα στο μπαμπάκα Μελίτα μια όμορφη ζωή στο πιάτο σου χάρισε δεν είσαι 10χρονών πάρε τη ζωή στα χέρια σου εσύ την κόρη σου δεν την μεγαλώνεις καν
η Εύα θεά : αλλά έχω βαρεθεί λίγο
Λουκάς-Οδυσσέας : δώστε του το παιδί και αφήστε τον να φύγει pleaseeeeeeeeee
Χρήστος-Νταίζη: αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας
Μελίτα-Δάφνη-Νόρα: η Νόρα είναι στον κόσμο της δεν μ'αρέσει που η Νόρα υπερασπίζεται την Μελίτα η Δάφνη θα την στείλει την Μελίτα πραγματικά τα πετάει ένα ένα
Νικόλας-Λουκάς : αχ ωραία σκηνή σας έχω πει πόσο πάω τον Νικόλα τελευταία ;;;;;;;;;;;;
Αντιγόνη-Στέφανος:ωραία σκηνή αχ θεέ μου το παιδί το ρώτησες ;;;;;;;;;;;;;;;
Μάνος-Εύα:αχ ρε Εύα Μάνο θες ξύλο πολύ ξύλο πάρα πολύ ξύλο αμάν ρε Εύα αυτές οι υποθέσεις σου με στέλνουν
Παρέα: αχ τι ωραία δεν την καλέσαν την Μελίτα χα χα χα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 30, 2010 12:41 am

ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ έγραψε:
elli έγραψε:Για μένα το πιο υπέροχο σημείο ήταν το κοντινό πλάνο στα ενωμένα χέρια του Στέφανου και της Μελίτας..όλη η ένταση,όλο το πάθος και τα συναισθήματα που νιώθουν ο ένας για τον άλλο μπορούσες να τα δεις εκεί..
συμφωνω elli!!!τελεια σκηνη!!


Θα συμφωνήσω και γω!!!!Ήταν Η σκηνή!!! Heart1
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Σαβ Ιαν 30, 2010 12:54 am

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!
Η ΣΚΗΝΗ ΠΕΤΡΟΥ-ΑΜΑΛΙΑΣ: ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΚΗΝΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ!!!! ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΚΛΕΨΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!
ΠΕΤΡΟΣ-ΜΑΝΟΣ: ΚΑΛΕ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΤΑ ΜΠΙΞΩ! Snif ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ
ΠΟΛΥ! ΜΗ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΟ ΜΟΥ!!!!
ΠΕΤΡΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ: ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΠΕΤΡΟΣ!!!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΙΓΓΝΩΜΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΗ ΤΟΥ!!! ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΗΡΑ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ maaaad ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΤΣΙ ΣΥΓΓΝΩΜΙ Κ ΕΣΥ ΤΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ Κ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ??? ΕΛΕΟΣ!!!!
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από elli Σαβ Ιαν 30, 2010 1:08 am

mimi έγραψε: Μέτριο προς άσχημο το επεισόδιο δηλαδή σκυλοβαρέθηκα σε κάποια φάση ήθελα να αλλάξω κανάλι μερικές φορές αναρωτιέμαι μήπως τα μυστικά πρέπει να αλλάξουν ώρα μήπως λέω μήπως ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Ρούσσος : όταν λες τελειώσατε ελπίζω όχι όπως εσύ με τη Μελίτα που χωρίζετε 5 μέρες την εβδομάδα γιατί τον βαρέθηκα τον Χατζητέτοιο
Αντιγόνη Στέφανος: ε κάτι γίνεται αλλά και πάλι βαριέμαι
Χατζητέτοιος-Μάνος : Μάνο βαρέθηκα χρειάζομαι μοιρογνωμόνιο πια για να υπολογίσω τις στροφές σου τι θα γίνει ;;;; τελικά η πρώην ''κυρία'' Λύτρα από τον Μάνο το χει πάρει το να παρακολουθεί τους ανθρώπους ο Μάνος που στο καλό τους βρήκε τους πλαστούς γενικά η σκηνή Fskl Μάνο να μην στα χρωστάω αγόρι μου πάμε καλά ρωτάω όχι πάμε καλά ;;;;;;; ναι συμβαίνουν αυτά ............. τι τον θέλει τον άλλο πίνακα ;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Εύα: ε δεν λέω μέτρια σκηνή μην ανταλλάζετε παιδιά θα μπλεξέτε
Αμαλία-Ρούσσος : αχ το κεφάλι μου το κεφάλι μου δεν κατάλαβα γιατί να πάει να ζητήσει συγνώμη μπερδεύτηκα
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα : τίποτα ιδιαίτερο
Νόρα-Λουκάς : Μπράβο Νοράκι και άλλα χαστούκια χώσε χώσε
Ο απόλυτος έρωτας : αυτή περίμενε να πάει να της πει ότι θα είναι μαζί απογοητεύτηκε το κορίτσι ....................
αυτή η κοπέλα είναι Κατινάρα και παρτάκιας όχι μην ουρλιάζεις όχι μην !!!!!!!!!!το δεκαπεντάχρονο εν δράση και εκεί αρχίζει το .........
Νόρα-Λουκάς: ωραίος καβγάς όχι ότι καλύτερο ζήλια έρωτας αγάπη αχ κοριτσάκι μου αχ ρε Νόρα χώσε και άλλο χαστούκι ένα φιλί ρε παιδιά ένα φιλί οι δύο τελευταίες ατάκες τους θεϊκές
Ρούσσος-Μάνος : βαριέμαιιιιιιιιιιι δεν τον αδικώ όμως είστε λίγοι την Εύα να την αφήσεις ήσυχη ακούς γιατί θα παίξουμε ξύλο
Ksilo ο Ρούσσος με μπερδεύει
Εύα-Νικόλας-Δάφνη: ωραία σκηνή γλυκιά αλλά δεν μου άρεσαν αυτά που έλεγε η Εύα
Μελίτα-Στέφανος : δεν σχολιάζωωω
Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: κάποιος να σκοτώσει τη Νταίζη κάποιος να την σκοτώσει με εκνευρίζει πολύ το αχ Νοράκι μου Λουκάαααα Synelthe
Μελίτα-Πέτρος : μην τα ρίχνεις όλα στο μπαμπάκα Μελίτα μια όμορφη ζωή στο πιάτο σου χάρισε δεν είσαι 10χρονών πάρε τη ζωή στα χέρια σου εσύ την κόρη σου δεν την μεγαλώνεις καν
η Εύα θεά : αλλά έχω βαρεθεί λίγο
Λουκάς-Οδυσσέας : δώστε του το παιδί και αφήστε τον να φύγει pleaseeeeeeeeee
Χρήστος-Νταίζη: αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας
Μελίτα-Δάφνη-Νόρα: η Νόρα είναι στον κόσμο της δεν μ'αρέσει που η Νόρα υπερασπίζεται την Μελίτα η Δάφνη θα την στείλει την Μελίτα πραγματικά τα πετάει ένα ένα
Νικόλας-Λουκάς : αχ ωραία σκηνή σας έχω πει πόσο πάω τον Νικόλα τελευταία ;;;;;;;;;;;;
Αντιγόνη-Στέφανος:ωραία σκηνή αχ θεέ μου το παιδί το ρώτησες ;;;;;;;;;;;;;;;
Μάνος-Εύα:αχ ρε Εύα Μάνο θες ξύλο πολύ ξύλο πάρα πολύ ξύλο αμάν ρε Εύα αυτές οι υποθέσεις σου με στέλνουν
Παρέα: αχ τι ωραία δεν την καλέσαν την Μελίτα χα χα χα

Διακρίνω μια αντιπάθεια για τη Μελίτα; Και καλά κάνανε και δεν την κάλεσαν μη σώσουν να της ξαναμιλήσουν, μόνο να την αφήσουν μετά ήσυχη, γιατί όταν μάθουν ότι είναι με το Στέφανο προφανώς θα αντιδράσουν χωρίς να υπάρχει και κάποιος πολύ σημαντικός λόγος..αφού δεν ανήκει στην παρέα τους ας κάνει ότι θέλει με το Στέφανο..άντε γιατί αυτή τη Δάφνη θα τη δείρω καμιά φορά...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από mariaki Σαβ Ιαν 30, 2010 1:14 am

σημερα εδειξε οτι ο μανος ξερει για νταιζη και χρηστο!!!μου φαινεται παραξενο να το μην το λεει στον λουκα!!!λετε αυτος να ειναι που ειχε αφησει το σημειωμα στην πορτα της νορας???
mariaki
mariaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : peiraias
Ασχολίες : foititria sto tmhma prosxolikhs agwghs tei athinas

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από annaki Σαβ Ιαν 30, 2010 1:19 am

Μελίτα-Στέφανος: Κάνω έκκληση στους σεναριογράφους: αν τους ξαναδώ σε σκηνή τύπου ''σε χάνω και δε ξέρω τί να κάνω'', ξέρω τί θα κάνω εγώ, χαρακίρι! Ήμαρτον πια! Είναι δυο εβδομάδες τώρα που μας πάνε καροτσάκι. Σ' αγαπώ, πού με βάζεις και μετά η επανέκδοση του κάμα σούτρα σε απευθείας μετάδοση! Δηλαδή πόσες φορές μπορεί να διασκεδάσει κανείς με την ίδια σκηνή;! Έχω αρχίσει να νοσταλγώ την εποχή που την έλεγε ο ένας στον άλλον!

Νόρα-Λουκάς: Ωραίος ο καβγάς (αν και κομματάκι υστερικός από πλευράς Νορούλας), απαράδεκτα τα χαστούκια. Όταν χτυπάει ο άντρας είναι ενδοοικογενειακή βία, όταν χτυπάει η γυναίκα τί είναι απλό ξεκατίνιασμα;

Καλά το παραμύθι με τους πίνακες το αφήνω ασχολίαστο από άποψη αληθοφάνειας.................... αλλά με το Μάνο γιατί εξανίσταστε, επειδή είναι συνεπής στα χρηστά του ήθη ο άνθρωπος; Έτσι εύκολα αλλάζουν οι άνθρωποι και δη στα 35; Και στη τελική, λαμόγιο το γνωρίσαμε το παλικάρι μας, λαμόγιο το αγαπήσαμε! Ίσα-ίσα, αν τον παρουσίαζαν ξαφνικά αγγελούδι και εξωπραγματικό θα ήταν σεναριακά και θα ξενερώναμε απίστευτα!

Επίσης, ερώτηση κρίσεως αν και off topic: Οι ήρωες της σειράς πότε ακριβώς δουλεύουν οέο;;; Αυτές τις λαμπρές καριέρες με τη μέθοδο της υπνοπαιδείας τις έχτισαν; Όχι γιατί το μόνο που τους παρακολουθούμε να κάνουν είναι να περιφέρονται από σπίτι σε σπίτι και να κλαίγονται για τα προβλήματά τους. Δηλαδή εμείς που μας βγαίνει ο τάκος καθημερινά δεν έχουμε προβλήματα; Η Μελίτα πώς περιμένει να βγάλει δικά της λεφτά και να αυτονομηθεί που το πρωί είναι σ' έναν καναπέ και κλαίει για τον έρωτα της τον αγιάτρευτο και το βράδυ σ' έναν καναπέ και απαυτώνεται με τον έρωτα της τον αγιάτρευτο;

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από panda Σαβ Ιαν 30, 2010 1:28 am

Ε όχι και δεν δουλεύει το κατσαρό υπόθετο affraid . Μάθαμε σήμερα τι δουλειά κάνει πάει τα ρετάλια από τον ένα πάγκο στον άλλον gelio και νιώθει χρήσιμη για αυτό που κάνει slap Faint xaxa . Το έχουν χάσει εντελώς ή είναι η ιδέα μου ;

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 30, 2010 1:47 am

mariaki έγραψε:σημερα εδειξε οτι ο μανος ξερει για νταιζη και χρηστο!!!μου φαινεται παραξενο να το μην το λεει στον λουκα!!!λετε αυτος να ειναι που ειχε αφησει το σημειωμα στην πορτα της νορας???


Αυτή είναι και δική μου απορία!Ο Μάνος το ξέρει τόσο καιρό τώρα και όμως δεν δίνει δεκάρα που πάει ο Λουκάς να την παντρευτεί.Είτε το σενάριο μπάζει,είτε του Μάνου κλασικά δεν του καίγεται καρφάκι για κανένα άλλο εκτός από τον εαυτούλη του και τα δικά του προβλήματα.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από kikialex Σαβ Ιαν 30, 2010 1:52 am

Izabella29 ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΜΠΕΣΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

kikialex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ
Ασχολίες : MYΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ -ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ - ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ &amp;amp;amp;amp;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Ιαν 30, 2010 2:02 am

κ εγώ νομίζω το δεύτερο...και μάλλον το χαρτι που έστειλαν στη νόρα ο μάνος το είχε στείλει...αλλά τι να πεις;;;μάνος είναι αυτός...εδώ χρησιμοποιεί την εύα που λέει ότι τον αγαπάει για να πιέσει το στέφανο να βρει λύση για τους πίνακες...και τα κατάφερε...
δεν αλλάζει ο άνθρωπος...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Ιαν 30, 2010 11:22 am

panda έγραψε:Ε όχι και δεν δουλεύει το κατσαρό υπόθετο affraid . Μάθαμε σήμερα τι δουλειά κάνει πάει τα ρετάλια από τον ένα πάγκο στον άλλον gelio και νιώθει χρήσιμη για αυτό που κάνει slap Faint xaxa . Το έχουν χάσει εντελώς ή είναι η ιδέα μου ;

Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου, όχι μόνο τόχουν χάσει αλλά ξεχνάνε και τι γράφουν 2-3 επεισόδια πριν, το πράγμα κατάντησε σαπουνόπερα.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Σαβ Ιαν 30, 2010 11:27 am

ΚΑΛΑ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΘΑΡΜΑ, ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ. ΗΞΕΡΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ, ΑΡΑΔΙΑΖΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΨΕΜΜΑΤΑ, ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΤΟΤ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΚΛΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.

ΤΩΡΑ ΔΗΛ. ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ? ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΠΟΥ ΑΝ ΜΑΘΕΙ Η ΕΥΑ ΤΙ ΣΚΑΡΩΣΕ ΟΧΙ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΙΧΑΘΕΙ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ. ΠΑΛΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΟΙΤΑΞΕ, ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΤΣΑΚΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ Η ΕΣΤΩ ΣΤΗ ΝΟΡΑ Η ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΝ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΡΑΣΟΣ.

Ο ΠΕΤΡΟΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΩΣΤΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΚΑΙ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ STUDIO ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ? ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ xastouki Ο ΤΥΠΟΣ.

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ. ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ Η ΝΟΡΑ. ΤΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΘΕΙ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΟΥΤΖΩΣΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑ, ΦΟΒΕΡΗ Η ΝΟΡΑ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΑ gelio gelio ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ "ΤΡΕΛΛΗ ΑΛΛΑ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΗ".

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΡΘΙΟΣ. Α ΡΕ ΛΟΥΚΑ Synelthe ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ, ΛΥΣΣΑΞΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΒΡΕΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΤΑΙΖΗ ΤΙ ΣΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΤΙ ΜΥΑΛΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ? ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΝΤΩΣΕΙ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ ΠΙΑ.

ΝΟΡΑ+ΔΑΦΝΗ+ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ, Η ΝΟΡΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΔΑΓΚΩΝΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ Η ΔΑΦΝΗ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΡΟΖ ΠΛΑΝΗΤΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΙΑ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΠΩΣ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ, ΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΓΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΥΠΟ ΕΛΕΓΧΟ. ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ. ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΦΑΚΑ ΕΠΕΣΕΣ. ΣΑΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΕΙ ΟΛΟΥΣ Ο ΜΑΝΟΣ, ΠΗΓΕΣ ΓΙΑ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕΣ ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟ.

ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΕΕ ΜΟΥ, ΒΑΛΕ ΚΑΛΕ ΓΛΩΣΣΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΤΟ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ. ΤΙ ΑΥΤΑΡΧΙΚΗ " ΦΥΓΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, ΕΓΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΜΟΥ, ΖΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ, ΠΕΙΣΕ ΤΗΝ" ΚΑΖΑΝΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΑΡΚΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΗ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΔΩΣΕΙ. ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ? ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΗΝ ΗΣΥΧΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΤΟΥΠΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΑΝΩ. ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΣΑΝ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΝΕ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΤΕ ΤΟΥ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ?ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΚΑΚΙΑ ΑΣΤΟ.

ΠΕΤΡΟΣ + ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ : respect : : respect : ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΣΚΗΝΗ ΠΕΤΡΟΥ ΜΕΛΙΤΑΣ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΣΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ. ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΗΠΙΣΣΑ ΤΟΥ. ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

Ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΟ, ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ, ΠΑΝΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ. ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕ Ο ΛΟΥΚΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΟΥ Ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΝΤΑΙΖΗ+ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΕΛΙΑ ΑΛΛΑ Η ΝΤΑΙΖΟΥΛΑ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ. ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΩΣΕΙ ΣΤΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΑΡΑΓΕ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΤΑΙΖΑΚΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑΚΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ?

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από T2eNnh Σαβ Ιαν 30, 2010 11:52 am

Σκινη νορα λουκα στο σπιτι νορας : respect : : respect : τι γλυκα τα λογακια τους οταν ηταν μονοι .... Α! και μια αλλη σκινη που μου αρεσε ηταν του στεφανου μελιτας !!!!!!!!!!!!
T2eNnh
T2eNnh
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : opou na nai arkei na vlepw mustika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 30, 2010 12:43 pm

mimi έγραψε: Μέτριο προς άσχημο το επεισόδιο δηλαδή σκυλοβαρέθηκα σε κάποια φάση ήθελα να αλλάξω κανάλι μερικές φορές αναρωτιέμαι μήπως τα μυστικά πρέπει να αλλάξουν ώρα μήπως λέω μήπως ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Ρούσσος : όταν λες τελειώσατε ελπίζω όχι όπως εσύ με τη Μελίτα που χωρίζετε 5 μέρες την εβδομάδα γιατί τον βαρέθηκα τον Χατζητέτοιο
Αντιγόνη Στέφανος: ε κάτι γίνεται αλλά και πάλι βαριέμαι
Χατζητέτοιος-Μάνος : Μάνο βαρέθηκα χρειάζομαι μοιρογνωμόνιο πια για να υπολογίσω τις στροφές σου τι θα γίνει ;;;; τελικά η πρώην ''κυρία'' Λύτρα από τον Μάνο το χει πάρει το να παρακολουθεί τους ανθρώπους ο Μάνος που στο καλό τους βρήκε τους πλαστούς γενικά η σκηνή Fskl Μάνο να μην στα χρωστάω αγόρι μου πάμε καλά ρωτάω όχι πάμε καλά ;;;;;;; ναι συμβαίνουν αυτά ............. τι τον θέλει τον άλλο πίνακα ;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Εύα: ε δεν λέω μέτρια σκηνή μην ανταλλάζετε παιδιά θα μπλεξέτε
Αμαλία-Ρούσσος : αχ το κεφάλι μου το κεφάλι μου δεν κατάλαβα γιατί να πάει να ζητήσει συγνώμη μπερδεύτηκα
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα : τίποτα ιδιαίτερο
Νόρα-Λουκάς : Μπράβο Νοράκι και άλλα χαστούκια χώσε χώσε
Ο απόλυτος έρωτας : αυτή περίμενε να πάει να της πει ότι θα είναι μαζί απογοητεύτηκε το κορίτσι ....................
αυτή η κοπέλα είναι Κατινάρα και παρτάκιας όχι μην ουρλιάζεις όχι μην !!!!!!!!!!το δεκαπεντάχρονο εν δράση και εκεί αρχίζει το .........
Νόρα-Λουκάς: ωραίος καβγάς όχι ότι καλύτερο ζήλια έρωτας αγάπη αχ κοριτσάκι μου αχ ρε Νόρα χώσε και άλλο χαστούκι ένα φιλί ρε παιδιά ένα φιλί οι δύο τελευταίες ατάκες τους θεϊκές
Ρούσσος-Μάνος : βαριέμαιιιιιιιιιιι δεν τον αδικώ όμως είστε λίγοι την Εύα να την αφήσεις ήσυχη ακούς γιατί θα παίξουμε ξύλο
Ksilo ο Ρούσσος με μπερδεύει
Εύα-Νικόλας-Δάφνη: ωραία σκηνή γλυκιά αλλά δεν μου άρεσαν αυτά που έλεγε η Εύα
Μελίτα-Στέφανος : δεν σχολιάζωωω
Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: κάποιος να σκοτώσει τη Νταίζη κάποιος να την σκοτώσει με εκνευρίζει πολύ το αχ Νοράκι μου Λουκάαααα Synelthe
Μελίτα-Πέτρος : μην τα ρίχνεις όλα στο μπαμπάκα Μελίτα μια όμορφη ζωή στο πιάτο σου χάρισε δεν είσαι 10χρονών πάρε τη ζωή στα χέρια σου εσύ την κόρη σου δεν την μεγαλώνεις καν
η Εύα θεά : αλλά έχω βαρεθεί λίγο
Λουκάς-Οδυσσέας : δώστε του το παιδί και αφήστε τον να φύγει pleaseeeeeeeeee
Χρήστος-Νταίζη: αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας
Μελίτα-Δάφνη-Νόρα: η Νόρα είναι στον κόσμο της δεν μ'αρέσει που η Νόρα υπερασπίζεται την Μελίτα η Δάφνη θα την στείλει την Μελίτα πραγματικά τα πετάει ένα ένα
Νικόλας-Λουκάς : αχ ωραία σκηνή σας έχω πει πόσο πάω τον Νικόλα τελευταία ;;;;;;;;;;;;
Αντιγόνη-Στέφανος:ωραία σκηνή αχ θεέ μου το παιδί το ρώτησες ;;;;;;;;;;;;;;;
Μάνος-Εύα:αχ ρε Εύα Μάνο θες ξύλο πολύ ξύλο πάρα πολύ ξύλο αμάν ρε Εύα αυτές οι υποθέσεις σου με στέλνουν
Παρέα: αχ τι ωραία δεν την καλέσαν την Μελίτα χα χα χα


Mimi μου βλέπω ψιλοβαρεθήκαμε παρέα
Κάτι ξέχασες όμως να γράψεις ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από mimi Σαβ Ιαν 30, 2010 1:08 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: Μέτριο προς άσχημο το επεισόδιο δηλαδή σκυλοβαρέθηκα σε κάποια φάση ήθελα να αλλάξω κανάλι μερικές φορές αναρωτιέμαι μήπως τα μυστικά πρέπει να αλλάξουν ώρα μήπως λέω μήπως ;;;;;;;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Ρούσσος : όταν λες τελειώσατε ελπίζω όχι όπως εσύ με τη Μελίτα που χωρίζετε 5 μέρες την εβδομάδα γιατί τον βαρέθηκα τον Χατζητέτοιο
Αντιγόνη Στέφανος: ε κάτι γίνεται αλλά και πάλι βαριέμαι
Χατζητέτοιος-Μάνος : Μάνο βαρέθηκα χρειάζομαι μοιρογνωμόνιο πια για να υπολογίσω τις στροφές σου τι θα γίνει ;;;; τελικά η πρώην ''κυρία'' Λύτρα από τον Μάνο το χει πάρει το να παρακολουθεί τους ανθρώπους ο Μάνος που στο καλό τους βρήκε τους πλαστούς γενικά η σκηνή Fskl Μάνο να μην στα χρωστάω αγόρι μου πάμε καλά ρωτάω όχι πάμε καλά ;;;;;;; ναι συμβαίνουν αυτά ............. τι τον θέλει τον άλλο πίνακα ;;;;;;;;;;;
Στέφανος-Εύα: ε δεν λέω μέτρια σκηνή μην ανταλλάζετε παιδιά θα μπλεξέτε
Αμαλία-Ρούσσος : αχ το κεφάλι μου το κεφάλι μου δεν κατάλαβα γιατί να πάει να ζητήσει συγνώμη μπερδεύτηκα
Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα : τίποτα ιδιαίτερο
Νόρα-Λουκάς : Μπράβο Νοράκι και άλλα χαστούκια χώσε χώσε
Ο απόλυτος έρωτας : αυτή περίμενε να πάει να της πει ότι θα είναι μαζί απογοητεύτηκε το κορίτσι ....................
αυτή η κοπέλα είναι Κατινάρα και παρτάκιας όχι μην ουρλιάζεις όχι μην !!!!!!!!!!το δεκαπεντάχρονο εν δράση και εκεί αρχίζει το .........
Νόρα-Λουκάς: ωραίος καβγάς όχι ότι καλύτερο ζήλια έρωτας αγάπη αχ κοριτσάκι μου αχ ρε Νόρα χώσε και άλλο χαστούκι ένα φιλί ρε παιδιά ένα φιλί οι δύο τελευταίες ατάκες τους θεϊκές
Ρούσσος-Μάνος : βαριέμαιιιιιιιιιιι δεν τον αδικώ όμως είστε λίγοι την Εύα να την αφήσεις ήσυχη ακούς γιατί θα παίξουμε ξύλο
Ksilo ο Ρούσσος με μπερδεύει
Εύα-Νικόλας-Δάφνη: ωραία σκηνή γλυκιά αλλά δεν μου άρεσαν αυτά που έλεγε η Εύα
Μελίτα-Στέφανος : δεν σχολιάζωωω
Νόρα-Λουκάς-Νταίζη: κάποιος να σκοτώσει τη Νταίζη κάποιος να την σκοτώσει με εκνευρίζει πολύ το αχ Νοράκι μου Λουκάαααα Synelthe
Μελίτα-Πέτρος : μην τα ρίχνεις όλα στο μπαμπάκα Μελίτα μια όμορφη ζωή στο πιάτο σου χάρισε δεν είσαι 10χρονών πάρε τη ζωή στα χέρια σου εσύ την κόρη σου δεν την μεγαλώνεις καν
η Εύα θεά : αλλά έχω βαρεθεί λίγο
Λουκάς-Οδυσσέας : δώστε του το παιδί και αφήστε τον να φύγει pleaseeeeeeeeee
Χρήστος-Νταίζη: αχ τι καλά που τα λεγε ο Χρήστος μπράβο αγόρι της Τζίνας
Μελίτα-Δάφνη-Νόρα: η Νόρα είναι στον κόσμο της δεν μ'αρέσει που η Νόρα υπερασπίζεται την Μελίτα η Δάφνη θα την στείλει την Μελίτα πραγματικά τα πετάει ένα ένα
Νικόλας-Λουκάς : αχ ωραία σκηνή σας έχω πει πόσο πάω τον Νικόλα τελευταία ;;;;;;;;;;;;
Αντιγόνη-Στέφανος:ωραία σκηνή αχ θεέ μου το παιδί το ρώτησες ;;;;;;;;;;;;;;;
Μάνος-Εύα:αχ ρε Εύα Μάνο θες ξύλο πολύ ξύλο πάρα πολύ ξύλο αμάν ρε Εύα αυτές οι υποθέσεις σου με στέλνουν
Παρέα: αχ τι ωραία δεν την καλέσαν την Μελίτα χα χα χα


Mimi μου βλέπω ψιλοβαρεθήκαμε παρέα
Κάτι ξέχασες όμως να γράψεις ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σωστάααααα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Σαβ Ιαν 30, 2010 1:16 pm

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΜΕΛΙΤΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ Ksilo Ksilo
ΤΟ ΟΤΙ ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ ΚΑΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΡΥΠΕΣ ΟΚ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ!!!!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 30, 2010 2:40 pm


Σειρά μου να σχολιάσω....

Βρήκα το επεισόδιο βαρετό και θα εξηγήσω γιατί.

Βαρέθηκα τον τελευταίο καιρό να βλέπω και να ακούω το ζευγαράκι του απόλυτου έρωτα να γρινιάζει και να καταριέται την κακή του μοίρα.
Τα πράγματα είναι απλά. Με διάφορες προφάσεις -η μαμά μου ο μπαμπάς σου η Εύα το παιδί- αρνούνται να πουν τα πράγματα με το όνομά τους και ο ένας και ο άλλος.

Θα ήθελα παρα πολύ όμως να μην είχε προλάβει η Εύα να μιλήσει για την εγκυμοσύνη της στο Στέφανο και να τον ακούω να της αποκαλύπτει τη σχέση του με τη Μελίτα. Να της πει τι; Συγνώμη Εύα τόσα χρόνια πίστευα οτι σε αγαπούσα, μεθόδευσα και εκτέλεσα ένα σχέδιο για να αποτρέψω το γάμο σου με το Μάνο, σε τρομοκράτησα, σε παραμύθιασα, σε έστειλα να δεις live τον άντρα που αγαπούσες με την πρώην του, σε διπλάρωσα, σε έφερα κοντά μου, αλλά στη συνέχεια διαπίστωσα οτι και η άλλη γυναίκα του Μάνου έχει τις χάρες της οπότε ερωτεύτηκα αυτή και κατάλαβέ με δεν ήταν στις προθέσεις μου να σε πληγώσω απλά μου συνέβη και ζητάω να το καταλάβεις.

Θα ήθελα επίσης να ακούσω και την εκδοχή της Μελίτας. Εύα μου πρέπει να καταλάβεις οτι όταν κοιμήθηκα με το Μάνο την παραμονή του γάμου, πίστευα οτι ήταν ο έρωτας της ζωής μου, αλλά στη συνέχεια κατάλαβα οτι δεν ήταν έτσι τα πράγματα και ο έρωτας της ζωής μου είναι ο Στέφανος.

Με όλες αυτές τις δικαιολογίες περί μαμάδων μπαμπάδων και παιδιών αυτό προσπαθούσαν να αποφύγουν τόσον καιρό.

Ίσως η Εύα να μη κατάφερνε να ζήσει ευτυχισμένη με το Μάνο παρά ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα επειδή πιστεύω οτι ο Μάνος θα της την έκανε πάλι αν όχι με τη Μελίτα σίγουρα με κάποια άλλη. Θα είχε προλάβει όμως να ζήσει έστω και για λίγο το όνειρο όλης της ζωής της και ίσως τότε αν στράβωναν τα πράγματα μεταξύ τους θα ήταν πιο εύκολο να πει πάλαιψα και έχασα και να μπορούσε να συνεχίσει τη ζωή της.


Βέβαια κρατώ πάντοτε μια επιφύλαξη επειδή κάποια πράγματα δεν μου φαίνονται να δένουν μεταξύ τους, μήπως και τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται και βρεθώ με το στόμα ανοιχτό.


Το επόμενο πράγμα που με θύμωσε είναι ο τρόπος που ξεχειλώνει η ιστορία του Λουκά και της Νόρας. Δεν θέλω να βλέπω προχειροστημένους καυγάδες για να περνά ο καιρός, θέλω να δω εξέλιξη σ αυτή τη σχεση που τη θεωρώ την πιο ουσιαστική της σειράς.

Για μένα οτι άξιζε απ το επεισόδιο ήταν η αυτοκριτική του Πέτρου και η ερμηνεία του κου Κατρανίδη που για άλλη μια φορά ήταν απίστευτη.

Αντίθετα με τον Πέτρο βρήκα το Μάνο για άλλη μια φορά απαράδεκτο. Τελικά δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα. Δεν μπορεί και δεν θέλει να δεχτεί οτι στη ζωή αυτό που έχει αξία είναι οι άνθρωποι και όχι το χρήμα και η εξουσία. Πιστεύει ακόμη και τώρα οτι όλοι θα ξεχνούν και θα του συγχωρούν πάντοτε όλα όσα κάνει. Χάρηκα που για άλλη μια φορά έφαγε άκυρο απ την Εύα και όσο καιρό τον απορρίπτει εγώ θα είμαι μαζί της. Όση αγάπη και αν νοιώθεις για έναν άνθρωπο φτάνει μια ώρα που καταλαβαίνεις οτι δεν είναι αρκετά τα λόγια και τα χαμόγελα για συγχωρήσεις τα πάντα.

Βρήκα άθλια τη συμπεριφορά της Μελίτας στον πατέρα της, μου άρεσε η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας όπως πάντα σχεδόν και βρήκα την εξήγηση για την κομπίνα του Μάνου με τους πίνακες τουλάχιστον ανεπαρκή.

Ελπίζω στα επόμενα επεισόδια για κάτι περισσότερο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Σαβ Ιαν 30, 2010 4:18 pm

Πριν σχολιασω για το χθεσινο, να απαντησω στη φιλη despoina,που μπηκε στον κοπο να ψαξει τα γραπτα μου, για να μου επισημανει ευγενικα, ότι φασκω και αντιφασκω. Ευτυχως, ξερω πολύ καλα τι λεω και δεν αντιφασκω ποτε με τον ιδιο μου τον εαυτο. Προφανως, παρολο που απαντησα, δεν αντιληφθηκε τι ειπα.Ας κανω μια τελευταια προσπαθεια.
Ειχα πει ότι
ο στεφανος θεωρω απο τη στιγμη που θα τησ κανει προταση γαμου θα τιμησει το λογο του κ δεν θα πλησιασει τη μελ ερωτικα, ουτε και η μελιτα ειναι γυναικουλα να παει με τον στεφανο οταν ξερει οτι θα παντευτει, ποσο μαλλον οτι ειναι κ εγκυος. Εχει περηφανια, και αξιοπρεπεια

Προταση γαμου, δεν εχει γινει, ουτε ο Στεφ εχει την οποια σκεψη να την κανει, όπως θα αναλυσω κ παρακατω, στο επ. Αρα η Μελιτα, δεν είναι «γυναικουλα, να παει με καποιον που εχει λογοδωθει, με καποια που περιμενει το παιδι του. Μου…τονιστηκε, ότι είναι..κατινακι, γιατι παει μαζι του, ενώ η Ευα είναι εγκυος. Μαλιστα.. Αυτό από μονο του, σαν γεγονος, αν και σεβαστο, δεν σημαινει απολυτως τιποτα. Εχει η Ευα οποιαδηποτε σχεση με τον Στεφανο?? ΟΧΙ. Εχει εκφραστει ειτε από την Ευα ειτε από το Στεφανο, η οποιαδηποτε πιθανοτητα, να εχουν ξανα σχεση?? ΟΧΙ.Εχει ταξει στην Ευα γαμο ο Στεφανος? ΟΧΙ. Συνεπως, εφοσον λεει ότι θα αναλαβει ολες τις ευθυνες του ως προς το παιδι, κ από τη στιγμη που εδώ και πολύ καιρο, ουδεμια σχεση εχεουν με την Ευα, εχει το δικαιωμα να εχει σχεσεις με οποιαδηποτε γυναικα επιθυμει. Το ιδιο και η γυναικα αυτή.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟ. Η ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ «ΑΠΙΣΤΙΑ» ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΝ, Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ!
ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΣΜΕΜΕΥΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ?? ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, ΟΥΤΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΣ, ΜΗΤΕ ΚΑΘΕΤΩΣ. ΑΠΛΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΗΛΩΣΕ-Κ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ. ΔΕΝ ΔΗΛΩΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ. Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΚΑΤΑ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ, ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΑΥΤΟ «ΚΑΤΙΝΑΚΙ»?
ΘΕΩΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ, ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ, ΥΠΗΡΞΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΠΙΣΩ? ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ-ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΤΕΦ, Κ ΟΧΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,Η «ΚΑΤΙΝΙΑ» ΑΝ ΘΕΣ,- ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ, ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΥΤΕ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΦΑΝΕΡΑ Κ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ, ΘΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, Κ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣ ΑΥΤΗ.

ΤΩΡΑ, ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ,ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ,ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΗΣ, ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ. ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΤΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ, ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ, ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΟΤΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΕΚΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙΣ, ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΡΙΞΩ ΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΜΕΛΙΤΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ NA ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ, ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΑΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ «ΔΕΥΤΕΡΗ»

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ, ΝΑΙ, ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ. ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. ΚΑΙ, ΝΑΙ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΝΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ, ΕΝΟΨΕΙ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ, ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ..ΚΟΛΛΗΣΕ ΟΤΑΝ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΗ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΟΝΤΩΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ, Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΠΙΑΔΙ, ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ, ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ, ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΕΣΤΩ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΛ, ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ.

ΕΥΤΥΧΩΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤIΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΣΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ, Η ΕΥΑ, ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ..


ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ..

Ο αγαπητος Μανος, εχει ξεπερασει τα ορια του απλου Λαμογιου..Ουτε την Ευα σκεφτηκε, και την κατασταση της,-που υποτιθεται την αγαπαει κιολας!- που του ελεγε ότι φοβαται κ θελει ηρεμια για το μωρο..Ουτε αυτό δεν τον συγκινησε, ουτε τα παρακαλια της Μελιτας, που εχουν και ένα παιδι μαζι..Τι να πω, δεν μου επιτρεπεται να τον βρισω, γι αυτό..
Ο Στεφανος μπορει να κανει μεγαλη βλακεια που δεν μιλα στην Ευα, αλλα ακομη πιστευω ότι το κανει γιατι πιστευει πως αν της μιλησει, μπορει να το παρει ασχημα, και ανυσυχει..Παντως, τετοια λαμογια, σαν του Μανου, δεν τον εχω με τιποτα ικανο..

Ο Στεφανος παει στην Ευα, και της λεει ότι κανει παντα ο,τιι του ζητησει, και είναι μια μεγαλη αληθεια αυτό,παντα εκανε ο,τι του ζητουσε, και ψεμματα δεν της εχει πει..Μεχρει τωρα, απλα της κρυβει μια-βασικη- αληθεια, για το καλο της, όπως ειπα παραπανω, η τουλαχιστον γι αυτό που νομιζει ότι είναι το καλο της, και της λεει, πως για την ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ, ΕΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ..Σημειωστε ότι δεν ειπε «το εκανα για σενα Ευα»..Ακομη και από αυτό φαινεται ότι δεν το εκανε για εκεινη, αλλα για το μωρο..Εκεινη όμως και παλι δεν το αντιλαμβανεται, κ το παιρνει ως ενδειξη μεγαλης αγαπης..Συνεχιζω να μην καταλαβαινω τη σταση της, και ολων των γυρω της, παντως..Ψυλλιαζετε ότι εχει άλλη, δεν της ζητησε να είναι ξανα μαζι, δεν της εκανε προταση γαμου, δεν πεταξε τη σκουφια του για το παιδι, δεν επεδιωξε να την πλησιασει καθολου, όπως τονισε την προηγουμενη και στη Μελ.. «Αν ηθελα, θα ημουν μαζι της τωρα..» Όλα αυτά, δεν της εχουν περασει από τον εγκεφαλο, εστω σαν σκεψη?? Η από τη σκεψη των αλλων, που «βλεπουν» τη μεγαλη αγαπη του Στεφανου???Παραιτουμαι!!!

Σκηνη Πετρου-Αμαλιας, με κατασυγκινησε..Βουρκωσα.. Ξερει η Αμαλια, ξερει κ ο Πετρος, κι ας μην το παραδεχεται, ότι ο Στεφανος πληρωσε αυτος το τιμημα, και για το παιδι του, και για τη Μελιτα..Το ξερει ο Πετρος, και γι αυτό δεν εναντιωνεται κ παλι στην Αμαλια, όταν του λεει «και για την κορη σου..Σταματα να της εναντιωνεσαι..» Το σκεφτεται ο Πετρος, και πεφτει στα πατωματα, όταν η Αμαλιτσα, ριχνει το βαρυ της επιχειρημα..»αν μαγαπησες ποτε καντο για μενα..»
«Το ξερεις..» «Το ξερω..» Πολύ γλυκια σκηνη, δυο ανθρωπων που ζουνε μια ζωη μαζι, μεσα στο μισος, και τις πληγες, που εχουν ανοιξει ο ενας στον άλλο τοσα χρονια, αλλα καπου βαθια μεσα τους, υπαρχει ακομη αγαπη, κατω απ όλα αυτά τα στρωματα του μισους.. Μου αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σαν ζευγαρι..Ενα μεγαλο μπραβο στον Δανη και στη Βανα, για μια υπεροχη σκηνη.. : respect :

Υπεροχη σκηνη επισης, Μανου-Πετρου..Τα λογια της Αμαλιτσας, φαινεται πως αγγιξαν μια αορατη χορδη στα βαθη της ψυχης του, και τον οδηγησαν να κανει απολογισμο.. Βλεπει τα λαθη του, και τα αναγνωριζει.. Ξεπληρωσε ο Στεφανος..Εκεινος τι πετυχε?? Τιποτα.. Βλεπει ότι ο Στεφανος, κερδισε την εκτιμηση ολων, με οσα εκανε..Εκεινοι θα είναι παλι οι χαμενοι..Ομολογει ότι βλεπει τα μειον στον απολογισμο, και για πρωτη φορα, συμβουλευει σωστα το Μανο, να προσεξει από δω και μπρος, να ΠΡΑΞΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΓΙΑ να μην νιωσει ποτε όπως τωρα αυτος..Να σταματησει, γιατι αυτοι είναι οι χαμενοι..Και οντως, ετσι είναι…Μπορει ο Στεφανος να εχασε χρηματα, αλλα κερδισε την ευγνωμοσυνη ολων, κερδισε την αξιοπρεπεια και την περηφανεια του,κερδισε τηναγαπη ολων..Της Ευας, της Μελιτας.. Εκεινοι, εχασαν όλα αυτά που εχουν σημασια… Δεν μου εκανε εντυπωση που ο Μανος δεν πηρε μυρουδια τι εννοουσε ο Ρουσσος..Αν καταλαβαινε, θα ξαφνιαζομουν!
«Χασαμε κ μεις, αλλα εχασε κ αυτος.» ΛΕΦΤΑ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ..ΦΑΝΗΚΑΝ «ΛΙΓΟΙ» ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.. ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ
Πετρος «Καναμε λαθη..εγκληματικα..»
Μανος «Αλλα μας αγαπανε και θα μας συγχωρεσουνε..» ΠΑΝΤΑ ΑΛΑΖΟΝΑΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ, ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΣΥΓΧΩΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΝΟΕΙ. ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΟΛΟΙ, ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ, ΑΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΠΟΤΕ..

Μελιτα- Πετρος.. «Ηθελα να σας τα δωσω όλα..»
«Μονο τα υλικα αγαθα μετρανε μπμπα??»
Αυτό ηταν το λαθος του Πετρου..Ναι εχει δικιο, για την φτωχεια..Αλλα τι να κανεις, μονο τα λεφτα??Δεν φερνουν μονα τους την ευτυχια..
Εχει ανοιξει πια τα ματια της η Μελιτα..Σε θερμοκηπιο τη μεγαλωσε, από λαθος αποψη για την λεξη «προστασια» ο Πετρος.. Δεν την αφησε να κανει λαθη, δικα της, μονο δικα της, ώστε αν μην τον κατηγορησει για τιποτα..Μεχρι και τον ανδρα της διαλεξε..
«ησουν πολύ ερωτευμενη..»
«Ναι, αλλα ηξερες το Μανο..Δεν με προστατεψες.. « Άλλο ένα λαθος του Πετρου, την αφησε να ερωτευτει έναν ανδρα που δεν υπηρχε, και να πεσει στον γκρεμο, αντι αν την ξυπνησει.
«ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΥΓΕΣ?ΜΕ ΑΚΟΥΣ ΤΩΡΑ??’» ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ..ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ..ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΩΣΕ..
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑ?? ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ, Η ΜΕΛΙΤΑ, ΛΑΤΡΕΥΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ ΝΑΙ, ΑΝ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ.


Ζητα συγνωμη ο Πετρος, μια ειλικρινη συγνωμη για τα λαθη του..Και η Μελιτα, για πρωτη φορα του μιλα, λεγοντας του τι σημαινει για εκεινη η δημιουργια της δουλειας, η ανεξαρτησια, η προσπαθεια να σταθει τελειως μονη στα ποδια της..
«Μαζευω τα ρεταλια της ζωης μου» Εξαιτιας των παρωπιδων του Πετρου, της υπερπροστασιας, και του αποτελεσματος της, να μην γνωριζει την πραγματικη ζωη.. Εχει μαθει όμως η Μελιτα, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗ.. ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΩΣΤΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΛΑΘΗ..
Φυσιολογικη η αντιδραση της..Δεν μπορει με μια συγνωμη, να σβησει τοσο πονο μεσα της..Ουτε και μπορει όμως να μισησει τον πατερα της..Ζηταει χρονο, για να μετρησει τα πραγματα μεσα της..Και κατι μου λεει ότι αν ο Ρουσσος αλλαξει σταση απεναντι της, και της συμπεριφερθει σαν πατερας που εμπιστευεται την κορη του,και όχι σαν ένα αμυαλο κοριτσακι, παντελως ανικανο να κανει στη ζωη του τις επιλογες που θελει, θα τον συγχωρησει..

Αμαλια- Στεφανος ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.. /S ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΡΙΩΝ ΜΟΥ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑΣ, ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΟΧΘΕΣ: ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΧΕΙ ΓΙΟ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΡΗ??? ΕΧΩ ΜΠΡΔΕΥΤΕΙ, ΒΟΗΘΕΙΑ… ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ ΑΥΤΗ??ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ??
ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΣΙΚΕΛΙΚΗΣ ΜΑΦΙΑΣ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΥ ΚΛΟΥΞ ΚΛΑΝ?? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΟΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑ??? ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΑΣΠΡΗ ΜΑΣΚΑ ΑΠΟ ΤΟ SCREAM???
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ??? ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ??? ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ??


O οποιος μουσατος, για να ειμαι ειλικρινης, μολις πηγε στη γλυκια μελαχροινουλα, γλυκανε αμεσως, ειχε ένα χαμογελο, μεχρι τα αυτια του..και δε μου φανηκε για τον ψυχακια με τηνα ασπρη μασκα, μητε Κινεζος δολοφονος…Πολύ ομορφος είναι για να είναι Κινεζος..Και δεν ειμαι ρατσιστρια, απλα δεν βρισκω ιδιαιτερα ομορφους τους κινεζους! Ασε που η γλυκια μελαχροινη,μολις τον ειδε, ετρεξε στην αγκαλια του..Δεν φαινοταν φοβισμενη..Τη συμπαθω αυτή..Μηπως να παρω την Αντιγονη, να της πει να προσεχει, μη βγαλει καμια χαντζαρα και την καθαρισει???Μπα..Λεω να δω πρωτα τι θα της κανει αυτος..Αν κανει καμια επικινδυνη κινηση… Παιρνω την αστυνομια!! Βλεπω λοιπον με προσοχη, και το χερι στο καντραν!!!! (για το 100..να παρω και το 2310?? Τελοσπαντων, μπορει κ να μη χρειαστει… Για να δω τι λενε αυτοι..) Idea

«Αγαπη μου, μωρο μου..»
«Ηθελα να σου κανω εκπληξη..»
Α, ΕΝΤΑΞΕΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ… Bounce ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ.. xaxa


«ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ ΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ» (Α, ΡΕ ΑΜΑΛΙΤΣΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!! lol! )
Τωρα κ το πώς κ το γιατι που ρωταει εκεινη, δεν εχει κ τοση σημασια για τον Στεφανο..Γιατι οντως δεν εχει…Αναφορικα με τον Στεφανο, το μονο που τον νοιαζει, είναι ότι καθαρισε με το παρελθον, και συνεπως, τρεχει να της πει ότι η πρωτη σκια εφυγε από πανω τους, ότι εκεινη δεν πρεπει να ανυσηχει άλλο. Μονο η ηρεμια της μετραει η ασφαλεια της, το τιμημα που πληρωσε για να της τα δωσει αυτά, δεν εχει σημασια για εκεινον..
Καθαρισε με τον πατερα της, κ το μανο, μονο να μην πειραξουν ότι αγαπω..(εμενα αυτό γιατι μου φαινεται σαν προοικονομια για το Μανο, που καποια σχεση θα εχει με την αποκαλυψη της σχεσης τους, κ την αποβολη της ευας?? Μπορει κ να λεω χαζα..Θα δειξει..)

«τωρα να δουμε το μελλον..Πως θα λυθει αυτό που προεκυψε ματαξυ μας(η εγκυμοσυνη της Ευας..) «κανεις δεν περιμενε την εξελιξη της εγκυμοσυνης..» Δεν τον λες και τρελο από χαρα τον Στεφανο με την εγκυμοσυνη.. Θελουν να είναι μαζι, και δεν μπορουν..
Αλλα είναι χαρουμενος, και νιωθει δυνατος.Εχει τη ψευδαισθηση, ότι αφου μπορεσε τοσο γρηγορα να βρει λυση για ένα θεμα ζωης και θανατου,(οι πινακες) και να το λυσε..αναιμακτα, για τους αλλους, πιστευει ότι θα βρει τον τροπο να είναι αμζι με την Μελιτα, χωρις να θυσιασει το παιδι, και τουμπαλιν.. Για αυτό και λεει «Ένα ένα τα προβληματα ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ..» Πιστευει, πως θα βρει μια λυση, για να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Τωρα θελει αν δει τη χαρα στα ματακια της, κ όχι το φοβο και την ανησυχια..Για αυτό της μιλησε ο ιδιος, για να δει την ανακουφιση στο προσωπο της..
«Δεν αντεχω μακρυα σου..»
«Ουτε κ γω αντεχω..»
Τωρα δεν εχουν θεση τα προβληματα και τα διλληματα, αλλα ο ερωτας.. Ο Στεφανος, φαινεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ(ΦΑΝΗΚΕ Κ ΑΠ ΟΣΑ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ).ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ-ΒΛΕΠΕΙΣ, Κ ΑΥΤΟΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΑ..ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ «ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΕ»
ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ..ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ..-


Δεν σκοπευει να αφησει την Μελιτα. Από την ερωτικη σκηνη, να πω ότι ηταν ισως η πιο τρυφερη, γλυκια κ παθιασμενη, απ οσες εχουμε παρακολουθησει, μεχρι τωρα, Love! και ότι μου εμειναν δυο σκηνες..

Η πρωτη, ότι ενώ ηταν ηρεμος, και χαλαρος, μολις τον πλησιασε η Μελιτα, ταραχτηκε,σαν αν τον χτυπησε ρευμα, και ομολογωντας, ότι δεν αντεχει μακρυα της, την αρπαξε, σαν να ηθελε να τη φαει,ασε που ηταν ετοιμος να τη ριξει στον καναπε πισω, μακρυαααα η κρεβατοκαμαρα..Καλα που του το ειπε η Μελιτα,γιατι αυτος..Τελικα ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ,ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑΣ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑ..ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ..

Και η δευτερη, όταν την ξαπλωσε στο κρεβατι τρυφερα, και απλα εμεινε…εκει, ακινητος, για κανενα λεπτο, να την κοιταζει..Μονο να την κοιταζει, διχως να την αγγιζει, σαν ΜΑΓΕΜΕΝΟΣ..ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ, ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ..

Μετα απ την ευτυχια, ερχεται ο Φοβος..Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ΝΥΧΤΑ ΜΑΖΙ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ..ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ..

Μας δινει εδώ έναν από τους πιο ομορφους, και αληθινους ορισμους της αγαπης..ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΟΥ. ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΟΤΕ.. «ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ..Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ, ΠΟΥ ΘΑ Σ’ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..» ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η konstantina Love!

Άλλη μια αποδειξη ότι ο Στεφανος ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙ ΤΟΥ Κ ΑΥΡΙΟ..
«Κ αν είναι η τελευταια μας νυχτα??»
«Μην λες τετοια πραγματα αγαπη μου..» Ουτε να το σκεφτει δεν αντεχει ο Στεφανος ότι δεν θα την εχει διπλα του..Χλωμιαζει, και την σφιγγει, δυνατα..

ΕΥΛΟΓΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ, ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΛΗΓΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ.. ΘΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ… Snif
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 30, 2010 4:52 pm

ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΣ ΠΕΡΙΛΗΨΕΙΣ...Ο Στέφανος ζητάει από την Μελίτα να προσπαθήσει να πάει τη ζωή της ένα βήμα παρακάτω ΚΑΙ Ο Στέφανος παρακαλεί την Αμαλία να μην διαταράξει τις ισορροπίες, διότι οι αποφάσεις έχουν πια παρθεί.... ΑΝ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙΝΙΑ?
ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ,ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΗΣ!
ΟΤΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΗΔΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Ιαν 30, 2010 5:19 pm

Ας πω και εγω δυο λογακια για το χτεσινο επεισοδιο....
Λοιπον ειδα απο πολλους να λεγεται οτι δεν τους αρεσει ο καυγας Νορας-Λουκα γιατι ηταν προχειροφτιαγμενος!Διαφωνω!
Μου αρεσε πολυ,ειχε δυναμη,νευρο,ενταση!Επισης αν και δεν ειναι ακομα ζευγαρι το καυγαδακι ηταν ξεκαθαρα ερωτικο!Τουλαχιστον αυτο εισεπραξα εγω!Οι ερμηνειες και των δυο υπεροχες! : respect :

Μελιτα-Στεφανος...σκετη βαρεμαρα! Sleep Οι σκηνες τους δεν ειχαν τιποτα το ουσιαστικο να μας δειξουν!Για ααλη μια φορα θεωρω οτι ο Σταυρου σηκωσε τη σκηνη μονος του!Α και δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα ειναι απο τις σπανιες φορες που πηγαν αμεσως στο κρεβατι!Και επισης ουτε αγκομαχητα ακουσαμε αυτη τη φορα γιατι κοιμοταν και ενα παιδι διπλα,βλεπετε!

Πετρος-Μελιτα..οσα λαθη και να εχει κανει ο Ρουσσος,τουλαχιστον ζηταει συγγνωμη!Και εκτος αυτου παντοτε ηταν διπλα στη Μελιτα και οπως και να το κανουμε ειναι πατερας της!Γι'αυτο και θεωρω τη χτεσινη συμπεριφορα της απεναντι του ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!
Παντως ο Κατρανιδης και παλι εξαιρετικος! : respect :

Μανος-Πινακες....αν και η εξηγηση για τους πινακες δεν με καλυψε 100% δεν θα σταθω σε αυτο!Ο Μανος πανεξυπνος αν και καθαρματακι!

Την Καρταλομανα ως συνηθως θελω να την πνιξω...τι ερωτας ειναι αυτος με την Ευα!Αμαν πια!Τα ιδια συναισθηματα μου δημ,ιουργησε και η Νταιζη! Threat

Μανος-Ευα..κλασσικα ο Μανος να παρακαλαει και η Ευα να αντιστεκεται!Πολυ καλος διαλογος παντως και που να φανταστουν οτι οι υποθεσεις τους για Στεφανο-Μελια που τους φαινονται απιθανες ισχυουν!Γενικα πολυ καλη σκηνη!

Πολυ ωραιες ερμηνευτικα η σκηνη Μανου-Πετρου και Πετρου-Αμαλιας!Υπεροχοι ολοι τους! Thumbs up

Αυτα απο εμενα και για να δουμε τι θα δουμε! :D
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 30, 2010 5:25 pm

Καλά Φανή υπέροχος ο σχολιασμός σου.Συμφωνώ σε όλα.Και γω ξεχώρισα την σκηνή Μελίτας-Στέφανου και Μελίτας-Ρούσσου.Η πρώτη ήτα εξαιρετικά συναισθηματική και όμορφη με τόση ένταση και η δεύτερη επίσης όμορφη.Επιτέλους ο Ρούσσος τα βρίσκει με την κόρη του,πως και πως το περίμενα να είναι πάλι αγαπημένοι αυτοί οι δύο.Απλώς νομίζω πως η συζήτησή τους αντιφάσκει με την περίληψη που λέει ότι σπρώχνει τον Μάνο στην Μελίτα.Υποτίθεται ότι σήμερα ζήτησε συγνώμη για την επιλογή του Μάνου για άντρα της και που δεν την απέτρεψε απ'το να είναι μαζί του και μεθαύριο δηλαδή θα πεί στον Μάνο να τα ξαναβρούν?Περίεργο μου ακούγεται... 😕
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 292 - Ημερομηνία 29-01-2010

Δημοσίευση από mimi Σαβ Ιαν 30, 2010 5:44 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου να σχολιάσω....

Βρήκα το επεισόδιο βαρετό και θα εξηγήσω γιατί.

Βαρέθηκα τον τελευταίο καιρό να βλέπω και να ακούω το ζευγαράκι του απόλυτου έρωτα να γρινιάζει και να καταριέται την κακή του μοίρα.
Τα πράγματα είναι απλά. Με διάφορες προφάσεις -η μαμά μου ο μπαμπάς σου η Εύα το παιδί- αρνούνται να πουν τα πράγματα με το όνομά τους και ο ένας και ο άλλος.

Θα ήθελα παρα πολύ όμως να μην είχε προλάβει η Εύα να μιλήσει για την εγκυμοσύνη της στο Στέφανο και να τον ακούω να της αποκαλύπτει τη σχέση του με τη Μελίτα. Να της πει τι; Συγνώμη Εύα τόσα χρόνια πίστευα οτι σε αγαπούσα, μεθόδευσα και εκτέλεσα ένα σχέδιο για να αποτρέψω το γάμο σου με το Μάνο, σε τρομοκράτησα, σε παραμύθιασα, σε έστειλα να δεις live τον άντρα που αγαπούσες με την πρώην του, σε διπλάρωσα, σε έφερα κοντά μου, αλλά στη συνέχεια διαπίστωσα οτι και η άλλη γυναίκα του Μάνου έχει τις χάρες της οπότε ερωτεύτηκα αυτή και κατάλαβέ με δεν ήταν στις προθέσεις μου να σε πληγώσω απλά μου συνέβη και ζητάω να το καταλάβεις.

Θα ήθελα επίσης να ακούσω και την εκδοχή της Μελίτας. Εύα μου πρέπει να καταλάβεις οτι όταν κοιμήθηκα με το Μάνο την παραμονή του γάμου, πίστευα οτι ήταν ο έρωτας της ζωής μου, αλλά στη συνέχεια κατάλαβα οτι δεν ήταν έτσι τα πράγματα και ο έρωτας της ζωής μου είναι ο Στέφανος.

Με όλες αυτές τις δικαιολογίες περί μαμάδων μπαμπάδων και παιδιών αυτό προσπαθούσαν να αποφύγουν τόσον καιρό.

Ίσως η Εύα να μη κατάφερνε να ζήσει ευτυχισμένη με το Μάνο παρά ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα επειδή πιστεύω οτι ο Μάνος θα της την έκανε πάλι αν όχι με τη Μελίτα σίγουρα με κάποια άλλη. Θα είχε προλάβει όμως να ζήσει έστω και για λίγο το όνειρο όλης της ζωής της και ίσως τότε αν στράβωναν τα πράγματα μεταξύ τους θα ήταν πιο εύκολο να πει πάλαιψα και έχασα και να μπορούσε να συνεχίσει τη ζωή της.


Βέβαια κρατώ πάντοτε μια επιφύλαξη επειδή κάποια πράγματα δεν μου φαίνονται να δένουν μεταξύ τους, μήπως και τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται και βρεθώ με το στόμα ανοιχτό.


Το επόμενο πράγμα που με θύμωσε είναι ο τρόπος που ξεχειλώνει η ιστορία του Λουκά και της Νόρας. Δεν θέλω να βλέπω προχειροστημένους καυγάδες για να περνά ο καιρός, θέλω να δω εξέλιξη σ αυτή τη σχεση που τη θεωρώ την πιο ουσιαστική της σειράς.

Για μένα οτι άξιζε απ το επεισόδιο ήταν η αυτοκριτική του Πέτρου και η ερμηνεία του κου Κατρανίδη που για άλλη μια φορά ήταν απίστευτη.

Αντίθετα με τον Πέτρο βρήκα το Μάνο για άλλη μια φορά απαράδεκτο. Τελικά δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα. Δεν μπορεί και δεν θέλει να δεχτεί οτι στη ζωή αυτό που έχει αξία είναι οι άνθρωποι και όχι το χρήμα και η εξουσία. Πιστεύει ακόμη και τώρα οτι όλοι θα ξεχνούν και θα του συγχωρούν πάντοτε όλα όσα κάνει. Χάρηκα που για άλλη μια φορά έφαγε άκυρο απ την Εύα και όσο καιρό τον απορρίπτει εγώ θα είμαι μαζί της. Όση αγάπη και αν νοιώθεις για έναν άνθρωπο φτάνει μια ώρα που καταλαβαίνεις οτι δεν είναι αρκετά τα λόγια και τα χαμόγελα για συγχωρήσεις τα πάντα.

Βρήκα άθλια τη συμπεριφορά της Μελίτας στον πατέρα της, μου άρεσε η συζήτηση Πέτρου Αμαλίας όπως πάντα σχεδόν και βρήκα την εξήγηση για την κομπίνα του Μάνου με τους πίνακες τουλάχιστον ανεπαρκή.

Ελπίζω στα επόμενα επεισόδια για κάτι περισσότερο.

φοβερός ο σχολιασμός σου Μαρία μου και συμφωνώ σε όλα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης