Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

+44
ΡΕΓΓΙΝΑ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
stefanos-melita
Penny
almaresi
anna90
glgs
rachel
Pennaki.......!!
hionati
keratsini
mariaki
Dorina <3 Πέτρος
νοριτσα
KatsaroYpotheto
Jennifer
mina
nikidanis
Izabella29
aggeliki
DESPOINA
sarita
kikialex
elli
PrincessRachel
mimi
Καρ-Mik
ΕΥΑ
KonstantinaA
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
Ntinaki Agapaei Petraki
elena-7-
verile_mistika
evanna
loukitsa
margaret
LIBRA
Ntinaki1
Alexitsa
soso
anastasia20
filitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap42%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 42% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 64
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 13, 2010 1:37 am

anastasia20 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:
Καλά η Μελίτα, αυτή και αν είναι στεναχωρημένη. Κουράγιο κούκλα!

Η Μελίτα για μένα είναι στην προκειμένη περίπτωση τουλάχιστον αναξιοπρεπής. Κάνει το ίδιο λάθος δεύτερη φορά. Αναρωτιέμαι αν βρισκόταν κάποιος να ξαναστείλει μηνυματάκι στην Εύα και την πετυχαίνανε για δεύτερη φορά να φιλιέται με έναν αντρα που ετοιμάζεται να παντρευτεί με την Εύα, θα βρισκόταν κανείς να της δώσει δίκιο; Δεν νομίζω. Σημασία λοιπόν δεν έχει οτι δεν το μαθαίνουν αλλά ότι το κάνει. Τρέχει για δευτερη φορά να ζητήσει αγκαλίτσες και φιλάκια και απ το δεύτερο γαμπρό. Νομίζω οτι τη Δευτέρα θα δούμε και την Εύα φιλάει το Μάνο, μόνο που στην δική της περίπτωση δεν πήγε γυρεύοντας.





για μερικούς η μελίτα είναι αναξιοπρεπής...εμένα όσο και δεν μου αρέσει που δεν έχει ξαποστείλει ακόμα το στέφανο,την καταλαβαίνω...αλλά και την εύα δε νομίζω να την απήγαγε ο μάνος και να την πήγε στην παραλία και να την φίλησε με το ζόρι..το ήθελε και η εύα...εγώ δεν την κατηγορώ...
αλλά αν είναι να κατηγορήσουμε τουλάχιστον να το κάνουμε και για τις 2 ή για καμία..δε γίνεται να κατηγορούμε τη μία και την άλλη να την δικαιολογούμε για το ίδιο πράγμα...
τουλάχιστον η μελίτα δεν παντρεύεται...


Με συγχωρείς αλλά υπάρχει μια διαφορά. Ο Στέφανος με τη Μελίτα καίγαν το κερί μια ολόκληρη νύχτα για να αποχεραιτιστούν μετά από μια σχέση που ήταν όλη κι όλη ένας μήνας και πέντε κρεβάτια. Κάποια στιγμή έπρεπε να αποχαιρετήσει και η Εύα το Μάνο. Είχε και κείνη να κλείσει λογαριασμούς με ένα παρελθόν δεκαπέντε χρόνων που περιλάμβανε και ένα παιδί. Θέλω να ελπίζω οτι αυτή τουλάχιστον δεν θα τον αποχεραιτήσει ανάσκελα στο παρκέ όπως έκανε η Μελιτα όταν αποχαιρέτησε ο Μάνο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Φεβ 13, 2010 1:47 am

Clarabelle έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:
Καλά η Μελίτα, αυτή και αν είναι στεναχωρημένη. Κουράγιο κούκλα!

Η Μελίτα για μένα είναι στην προκειμένη περίπτωση τουλάχιστον αναξιοπρεπής. Κάνει το ίδιο λάθος δεύτερη φορά. Αναρωτιέμαι αν βρισκόταν κάποιος να ξαναστείλει μηνυματάκι στην Εύα και την πετυχαίνανε για δεύτερη φορά να φιλιέται με έναν αντρα που ετοιμάζεται να παντρευτεί με την Εύα, θα βρισκόταν κανείς να της δώσει δίκιο; Δεν νομίζω. Σημασία λοιπόν δεν έχει οτι δεν το μαθαίνουν αλλά ότι το κάνει. Τρέχει για δευτερη φορά να ζητήσει αγκαλίτσες και φιλάκια και απ το δεύτερο γαμπρό. Νομίζω οτι τη Δευτέρα θα δούμε και την Εύα φιλάει το Μάνο, μόνο που στην δική της περίπτωση δεν πήγε γυρεύοντας.





για μερικούς η μελίτα είναι αναξιοπρεπής...εμένα όσο και δεν μου αρέσει που δεν έχει ξαποστείλει ακόμα το στέφανο,την καταλαβαίνω...αλλά και την εύα δε νομίζω να την απήγαγε ο μάνος και να την πήγε στην παραλία και να την φίλησε με το ζόρι..το ήθελε και η εύα...εγώ δεν την κατηγορώ...
αλλά αν είναι να κατηγορήσουμε τουλάχιστον να το κάνουμε και για τις 2 ή για καμία..δε γίνεται να κατηγορούμε τη μία και την άλλη να την δικαιολογούμε για το ίδιο πράγμα...
τουλάχιστον η μελίτα δεν παντρεύεται...


Με συγχωρείς αλλά υπάρχει μια διαφορά. Ο Στέφανος με τη Μελίτα καίγαν το κερί μια ολόκληρη νύχτα για να αποχεραιτιστούν μετά από μια σχέση που ήταν όλη κι όλη ένας μήνας και πέντε κρεβάτια. Κάποια στιγμή έπρεπε να αποχαιρετήσει και η Εύα το Μάνο. Είχε και κείνη να κλείσει λογαριασμούς με ένα παρελθόν δεκαπέντε χρόνων που περιλάμβανε και ένα παιδί. Θέλω να ελπίζω οτι αυτή τουλάχιστον δεν θα τον αποχεραιτήσει ανάσκελα στο παρκέ όπως έκανε η Μελιτα όταν αποχαιρέτησε ο Μάνο.

το παρελθόν της ευας και του μάνου επίσης περιλάμβανε ψέματα,βιασμό-ακόμα και αν οι σεναριογράφοι το αρνούνται-,κοροιδία...επειδή βλέπω ότι προβαίνουμε σε σύγκριση των σχέσεων...και αν για στεφμλ ήταν 5 κρεβάτια-που για μένα δεν ήταν έτσι- για την εύα και το μάνο ήταν μια αρρωστημένη κατάσταση....
όσο το για να κλείσει τους λογαριασμούς με το παρελθόν η εύα νομίζω ότι το είχε κάνει από τη στιγμή που αποφάσισε να κρατήσει το παιδί και να προτείνει στο στέφανο να παντρευτούν...νομίζω ότι είχε πάρει την απόφαση της...
και όχι δεν πρέπει να δούμε την εύα στο παρκέ...το ξαναλέω εκείνη παντρεύεται όχι η μελίτα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Φεβ 13, 2010 1:59 am

anastasia20 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:
Καλά η Μελίτα, αυτή και αν είναι στεναχωρημένη. Κουράγιο κούκλα!

Η Μελίτα για μένα είναι στην προκειμένη περίπτωση τουλάχιστον αναξιοπρεπής. Κάνει το ίδιο λάθος δεύτερη φορά. Αναρωτιέμαι αν βρισκόταν κάποιος να ξαναστείλει μηνυματάκι στην Εύα και την πετυχαίνανε για δεύτερη φορά να φιλιέται με έναν αντρα που ετοιμάζεται να παντρευτεί με την Εύα, θα βρισκόταν κανείς να της δώσει δίκιο; Δεν νομίζω. Σημασία λοιπόν δεν έχει οτι δεν το μαθαίνουν αλλά ότι το κάνει. Τρέχει για δευτερη φορά να ζητήσει αγκαλίτσες και φιλάκια και απ το δεύτερο γαμπρό. Νομίζω οτι τη Δευτέρα θα δούμε και την Εύα φιλάει το Μάνο, μόνο που στην δική της περίπτωση δεν πήγε γυρεύοντας.





για μερικούς η μελίτα είναι αναξιοπρεπής...εμένα όσο και δεν μου αρέσει που δεν έχει ξαποστείλει ακόμα το στέφανο,την καταλαβαίνω...αλλά και την εύα δε νομίζω να την απήγαγε ο μάνος και να την πήγε στην παραλία και να την φίλησε με το ζόρι..το ήθελε και η εύα...εγώ δεν την κατηγορώ...
αλλά αν είναι να κατηγορήσουμε τουλάχιστον να το κάνουμε και για τις 2 ή για καμία..δε γίνεται να κατηγορούμε τη μία και την άλλη να την δικαιολογούμε για το ίδιο πράγμα...
τουλάχιστον η μελίτα δεν παντρεύεται...


Με συγχωρείς αλλά υπάρχει μια διαφορά. Ο Στέφανος με τη Μελίτα καίγαν το κερί μια ολόκληρη νύχτα για να αποχεραιτιστούν μετά από μια σχέση που ήταν όλη κι όλη ένας μήνας και πέντε κρεβάτια. Κάποια στιγμή έπρεπε να αποχαιρετήσει και η Εύα το Μάνο. Είχε και κείνη να κλείσει λογαριασμούς με ένα παρελθόν δεκαπέντε χρόνων που περιλάμβανε και ένα παιδί. Θέλω να ελπίζω οτι αυτή τουλάχιστον δεν θα τον αποχεραιτήσει ανάσκελα στο παρκέ όπως έκανε η Μελιτα όταν αποχαιρέτησε ο Μάνο.

το παρελθόν της ευας και του μάνου επίσης περιλάμβανε ψέματα,βιασμό-ακόμα και αν οι σεναριογράφοι το αρνούνται-,κοροιδία...επειδή βλέπω ότι προβαίνουμε σε σύγκριση των σχέσεων...και αν για στεφμλ ήταν 5 κρεβάτια-που για μένα δεν ήταν έτσι- για την εύα και το μάνο ήταν μια αρρωστημένη κατάσταση....
όσο το για να κλείσει τους λογαριασμούς με το παρελθόν η εύα νομίζω ότι το είχε κάνει από τη στιγμή που αποφάσισε να κρατήσει το παιδί και να προτείνει στο στέφανο να παντρευτούν...νομίζω ότι είχε πάρει την απόφαση της...
και όχι δεν πρέπει να δούμε την εύα στο παρκέ...το ξαναλέω εκείνη παντρεύεται όχι η μελίτα...



EINAI H ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Κ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ! Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΔΙΩΞΕ Η ΑΛΛΗ ΠΗΓΕ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Σαβ Φεβ 13, 2010 9:21 am

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ. ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΕΠΑΙΞΕ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ.ΕΒΛΕΠΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΠΑΤΕΡΑ.

Η ΜΟΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΟΠΟΥ ΔΕΘΗΚΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΝΟ. ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΟΤΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΤΗ ΒΙΑΣΕ, ΕΚΕΙΝΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΟΥΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ.

Ο ΜΑΝΟΣ ΕΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΥΑΛΩΤΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΕ. Η ΕΥΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΗ ΤΗΣ Η ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.

ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΥΧΙΚΑ. ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΠΑΝΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ, ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΜΩΡΙΑ. ΕΙΧΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΛΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΘΕΛΩ, ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ, ΕΙΣΕΠΡΑΤΕ ΨΥΧΡΟΤΗΤΑ. ΑΝ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΗΛΙΑΣ ΣΑΝ ΓΟΝΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΥΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΣ ΕΙΧΑΝ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

Η ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΟΣ. ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΝΓΝΩΡΙΣΗ Η ΕΥΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑΣ. ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙΑ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.

ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΤΑΞΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ.ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΑΛΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ ΟΠΩΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΤΙΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΝΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ. ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΘΩΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ.

ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΑΛΟΥΧΗΘΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΚΥΡΩΝΕΙ ΟΛΑ.

Η ΕΥΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΤΩΡΑ. Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΣΤΗΡΙΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΩΘΗΚΕ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΚΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΝΟ. ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΕΤΣΙ ΞΕΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ? ΕΝΩ Η ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΩΡΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΠΛΗΓΩΝΕ, ΕΚΟΨΕ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΤΗΣ, ΜΠΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΑΝΕΧΤΗΚΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ,ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΖΩΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΗΡΙΑΛ.

ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ, ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ, ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΔΕΝ ΒΙΑΣΤΗΚΕ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ. ΠΗΡΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΟΣΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ? ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΤΣΙΡΙΖΕ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ. ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΥΑΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Φεβ 13, 2010 10:34 am

Λοιπόν το είδα αργά και λέω πως ήταν καλό.Γενικώς :
1)Πολύ γέλιο με τον Κυριάκο!!!
2)Κλασικά δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί αυτοβασανίζονται οι ήρωες!Εδώ μιλάμε για καθαρά πράγματα,όχι όπως τότε με Μελίτα-Μάνο-Εύα.Εδώ καθαρά και ξάστερα ο Στέφανος θέλει την Μελίτα και εκείνη επίσης θέλει εκείνον,ο Μάνος θέλει την Εύα και εκείνη τον Μάνο.Γιατί ρε παιδιά το κάνετε τόσο δύσκολο??Λόγω του παιδιού τόση ταλαιπωρία δηλαδή???!?!?!?!?!?Δεν πάμε καλά!!!
3)Χωρίς να θέλω να συμμετάσχω στους κλασικούς τσακωμούς-διαφωνίες που για ακόμα μια φορά έχουν προκύψει για το ποιός είναι ποιός και ποιός δεν είναι σαν ποιό,θα πω απλά πως πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί.Και γω έχω προτιμήσεις και λογικό είναι να μην αρέσουν όλοι σε όλους!Κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του χαρακτήρα και συνεπώς ταυτίζεται με την Εύα επειδή θεωρεί λογικές τις συμπεριφορές της ή με την Μελίτα γιατί βρίσκει τις δικές της συμπεριφορές πιο αποεδκτές.Δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα.Η Εύα κάνει λάθος που παντρεύεται από ανάγκη του παιδιού και ο Στέφανος επίσης,ενώ αυτός δεν έχει φερθεί καλά γενικώς θεωρώ.Τώρα η Μελίτα για μένα δεν κάνει καλό που επιμένει τόσο.Μπορώ να δεχτώ πως είναι κάτι πάνω από τις δυνάμεις της,δεν λέω πως απλά αρέσκεται να πιέζει τον Στέφανο για να κοντράρει την Εύα,αλλά για μένα θα πρέπει να το πνήξει.Όπως πέρισυ θεωρούσα τραγικό το ότι η Εύα πλεύριζε τον Νικόλα και τον παντρεύτηκε και την επομένη κυνήγαγε τον Μάνο και τον παρακάλαγε,ενώ της έδινε Χ για μια ακόμη φορά,έτσι και δεν θέλω η Μελίτα να κυνηγάει κανένα τώρα(βέβαια η Εύα ήταν πολύ χειρότερη σχετικά μ'αυτό).Δεν πιστεύω όμως πως είναι τόσο αναξιοπρεπής,όσο η αντιπάθεια στον χαρακτήρα σας κάνει να λέτε.Ναι δεν είναι σωστό για εκείνη αυτό που κάνει,αλλά οκ μην φτάσουμε στο σημείο να την στέψουμε Εύα του δεύτερου κύκλου,μια και δύο διαφορές μην σας πω τις έχει.Επίσης γιατί μπαίνουμε στην διαδικασία να συγκρίνουμε Μελίτα-Νόρα?Η Νόρα γελοιοποιείται και μάλιστα με κοινό,την πάω σαν χαρακτήρα,αλλά ρε παιδιά αυτό είναι πασιφανές δεν χωράνε αμφιβολίες!Μου την δίνει που μεταστρέφουν και τον δικό της ρόλο.Δεν είναι συμπεριφορές τώρα αυτές να τσακώνεται για την ανθοδέσμη.Όταν ήμουν 14-15 ήμουν πιο ώριμη στις αντιδράσεις μου .


Υ.Γ: Αδυμονώ για της Δευτέρας!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Alexitsa Σαβ Φεβ 13, 2010 11:24 am

Ωραία λοιπόν τότε η Εύα και ο Μάνος δικαιολογούνται λόγω των άσχημων παιδικών τους χρόνων και βιωμάτων και μπορούμε να λέμε οτι η Μελίτα επειδή δεν πέρασε εξίσου άσχημα χρόνια είναι αδικαιολόγητη!Εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ καθόλου και άν θέλεις θεωρώ ότι παιδιά μεγαλωμένα σαν την Εύα γίνονται πολύ πιο ώριμα και πολύ πιο υπεύθυνα απο κάτι άλλα και η Εύα μόνο ώριμη και υπεύθυνη δεν μας έχει παρουσιαστεί απο την αρχή της σειράς!Και εντάξει η κάθε γνώμη ειναι σεβαστή απλά εγώ έτσι όπως έχω μάθει και απο τις αρχές που μου έχουν δώσει ξέρω πως η Εύα δεν είναι κάν συγκρίσιμη με την Μελίτα!Δεν δικαιολογώ ούτε τις πράξεις της Μελίτας,δεν μου αρέσει έτσι όπως την έχουν κάνει στον Β κύκλο καθόλου όμως δεν την βρίσκω σε καμία περίπτωση ανήθικη και χειρότερη απο την Εύα αλλά ούτε κατίνα όπως την αποκαλείτε ορισμένοι εδω μέσα.Όλοι κρίνουμε πολύ εύκολα τους άλλους,αλλά μπείτε για μια στιγμή στην θέση της Μελίτας του Α κύκλου και αναρωτηθείτε αν θα λειτουργούσατε σαν και εκείνη!Ήταν κυρία με Κ κεφαλαίο!Και φυσικά και δεν ήταν κίνηση απελπισίας εκείνο που έκανε η Εύα!Θυμόμαστε όλοι το ύφος που είχε πάντα όταν μιλούσε την Μελίτα και δυστυχώς έχει κάνει πάρα πολλά η Εύα για να τα ξεχάσουμε και να την δούμε με άλλο μάτι.Μπορεί τώρα να είναι ενμέρει το θύμα όλων των γεγονότων όμως έχει κάνει πολλά τέρατα και ίσως αυτά που της συμβαίνουν να τα αξίζει κάτα κάποιον τρόποκαι φυσικά δεν μιλάω για την αποβολή του παιδιού,αυτό το θεωρώ εντελώς απαράδεκτο και άκυρο!Θέλω απλά να καταλήξω στο γεγονός πως η Εύα έχει προκαλέσει πάρα πολύ πόνο όχι μόνο στον εαυτό της όπως λές αλλά και στους γύρω της και ίσως είναι καιρός και αυτή να πάρει πόνο.Ό,τι δίνεις,παίρνεις,δυστυχώς έτσι είναι...
Α,και κάτι τελευταιο...η παρέα της φεγγαρόπετρας μόνο αγαπημένη δεν ήταν...άμα ανατρέξεις στα πρώτα επεισόδια της σειράς θα το καταλάβεις! Wink
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 13, 2010 11:25 am


Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Σαβ Φεβ 13, 2010 11:56 am, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Φεβ 13, 2010 11:38 am

Πρωτον να πω οτι ο σχολιασμος σου Clarabelle ηταν τελειος....εγραψες οσα ηθελες με ενα μοναδικο τροπο που μου αρεσε παρα πολυ!!! : respect :

Και δευτερον συμφωνω σε ΟΛΑ!!!!!!Μεχρι τελειας.... Agree

Και για να μην ξεχνιομαστε ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Σαβ Φεβ 13, 2010 12:04 pm

Mαρία πολύ ωραίος σχολιασμός !!!
οσο για την Αντιγόνη και τον Κυριακο δεν νομιζω ποτε να το σκεφτηκε ετσι η Αντιγονη ειναι το μονο που δεν συμφωνω......

οσο και μενα σαν ηρωας δεν μ αρεσει ο Μανος στα τελευταια επεισοδια μερικα πραγματα του τα αναγνωριζω...
Πετρακης εσκισε πανω στην πιστα !!!!!: respect : respect :
Οπως και η Πολυχρονιδη!!!! : respect :
βεβαια ενω περιμενα να γελασω περισσοτερο σ ολο αυτο το τζερτζελο περισσοτερο συναισθηματα και αναμνησεις με περασαν ....
αλλα και γελασα σε καποιες στιγμες....

κυριακος μαριλια για μενα ο νικητης ειναι η μαριλια Τι ατακες εγραψε παλι!!! : respect :


για τον Ηλια ενα θα πω το μαντειο των δελφων εμιλησε..........

οσο για τους κλαψιαρηδες εεεε ανδεν θες μην το κανεις παλικαρι μου αυτο το γαμο ελεος πια!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από soso Σαβ Φεβ 13, 2010 12:31 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......

: respect : ..από την πρώτη ως την τελευταία λέξη!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από mina Σαβ Φεβ 13, 2010 1:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......

Συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου Clarabelle!
Ο Μάνος έχει κάνει πάρα πολλά στην Εύα και γι'αυτό κ αυτή δε θέλει να είναι μαζί του! Ομως παρ'όλο που μας είναι δύσκολο να τον συγχωρήσουμε (και εμείς και κυρίως η Εύα) είναι πλέον ξεκάθαρο πως κάνει βήματα μπροστά και για μένα αυτό είναι πολύ σημαντικό! Ετσι αγαπά ο Μάνος και ας μην μας αρέσει αυτό! Εγώ πάντως θέλω μια σκηνή αποχωρισμού που να μου περνά όλα όσα ζήσαν τόσα χρόνια και να είναι η αφετηρία της αλλαγής του Μάνου! Θέλω να τον δω να αλλάζει και να είναι με την Εύα περνώντας ευχάριστες στιγμές όχι να ξαναδώ το ίδιο λαμόγιο-Μάνο!!! Ανυπομονώ να δω μια σκηνή που θα με συγκλονίσει!
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Σαβ Φεβ 13, 2010 2:29 pm

μανος και παλι μανος θελω μανο και ευα μαζι!!!
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Σαβ Φεβ 13, 2010 4:10 pm

Εγώ αυτή την φορά θα διαφωνήσω μάλλον με όλους. Το επεισόδιο το ψήφισα άθλιο και άντεξα να παρακολουθήσω μέχρι τις σκηνές στα μπουζούκια. Θα σχολιάσω απλά όσα, ή μάλλον όσους, με θύμωσαν χτες...

1. Νόρα. Τέτοιους φίλους να έχεις... Η φίλη της παντρευόταν την επόμενη μέρα, την έβλεπε οτι ήταν χαρούμενη και χαλαρή και αυτή την τράβηξε, με δόλιο τρόπο, να συνεχίσει το πάρτυ της στον ίδιο χώρο που βρισκόταν και ο Μάνος. Ο λόγος? Για να μπορέσει η ίδια να κάνει τις κατινιές της στον Λουκά! Sorry, το ξέρω πως στους περισσότερους αρέσει η Νόρα, και εγώ την συμπαθώ, αλλά η χτεσινή της συμπεριφορά ήταν αχαρακτήριστη.

2. Μελίτα. Για πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζεται αυτή η γυναίκα? Μου άρεσε που της μιλούσε η μητέρα της για το πόσο δυνατό όπλο είναι η αξιοπρέπεια. Αμαλία μου που βρήκε την αξιοπρέπεια η κόρη σου? Μας κοροιδεύεις? Και η Μελίτα όλη μέρα σκεφτόταν...σκεφτόταν... και έσπαγα κι εγώ το κεφαλάκι μου να καταλάβω τι ήταν αυτά που θυμόταν απο τον Στέφανο... ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ? Τα 5 κρεββάτια που είχαν? Έλεος! Καλέ, γι'αυτό σκάς? Μην ανησυχείς, υπάρχουν και άλλοι άντρες που κάνουν καλό κρεββάτι, δεν το έχει μονοπώλειο ο Στέφανος ξέρεις! wall wall
Μετά παρακαλούσε την Αμαλία να την αφήσει να βγει απο το σπίτι για να δει τον Στέφανο, όπως μια ναρκομανή που πρέπει να πάρει την δόση της! Ξεφτίλα... Fskl

3. Στέφανος. Καλά αυτόν έτσι και τον είχα μπροστά μου θα xastouki xastouki

4. Μάνος. Αυτός δεν με θύμωσε, απλά εξακολουθεί να μην με πείθει για την υποτιθέμενη "αγάπη" του για την Ευα, που εμφανίστηκε απο το πουθενά μετά απο 15 χρόνια!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Alexitsa Σαβ Φεβ 13, 2010 4:34 pm

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Jennifer σε όσα λές!!! :cheers:
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Φεβ 13, 2010 4:42 pm

Jennifer έγραψε:Εγώ αυτή την φορά θα διαφωνήσω μάλλον με όλους. Το επεισόδιο το ψήφισα άθλιο και άντεξα να παρακολουθήσω μέχρι τις σκηνές στα μπουζούκια. Θα σχολιάσω απλά όσα, ή μάλλον όσους, με θύμωσαν χτες...

1. Νόρα. Τέτοιους φίλους να έχεις... Η φίλη της παντρευόταν την επόμενη μέρα, την έβλεπε οτι ήταν χαρούμενη και χαλαρή και αυτή την τράβηξε, με δόλιο τρόπο, να συνεχίσει το πάρτυ της στον ίδιο χώρο που βρισκόταν και ο Μάνος. Ο λόγος? Για να μπορέσει η ίδια να κάνει τις κατινιές της στον Λουκά! Sorry, το ξέρω πως στους περισσότερους αρέσει η Νόρα, και εγώ την συμπαθώ, αλλά η χτεσινή της συμπεριφορά ήταν αχαρακτήριστη.

2. Μελίτα. Για πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζεται αυτή η γυναίκα? Μου άρεσε που της μιλούσε η μητέρα της για το πόσο δυνατό όπλο είναι η αξιοπρέπεια. Αμαλία μου που βρήκε την αξιοπρέπεια η κόρη σου? Μας κοροιδεύεις? Και η Μελίτα όλη μέρα σκεφτόταν...σκεφτόταν... και έσπαγα κι εγώ το κεφαλάκι μου να καταλάβω τι ήταν αυτά που θυμόταν απο τον Στέφανο... ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ? Τα 5 κρεββάτια που είχαν? Έλεος! Καλέ, γι'αυτό σκάς? Μην ανησυχείς, υπάρχουν και άλλοι άντρες που κάνουν καλό κρεββάτι, δεν το έχει μονοπώλειο ο Στέφανος ξέρεις! wall wall
Μετά παρακαλούσε την Αμαλία να την αφήσει να βγει απο το σπίτι για να δει τον Στέφανο, όπως μια ναρκομανή που πρέπει να πάρει την δόση της! Ξεφτίλα... Fskl

3. Στέφανος. Καλά αυτόν έτσι και τον είχα μπροστά μου θα xastouki xastouki

4. Μάνος. Αυτός δεν με θύμωσε, απλά εξακολουθεί να μην με πείθει για την υποτιθέμενη "αγάπη" του για την Ευα, που εμφανίστηκε απο το πουθενά μετά απο 15 χρόνια!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Το χτεσινό επεισόδιο το βρήκα επιεικώς χάλια σε σχέση με τις προσδοκίες που μας είχε αφήσει το προχτεσινο για αυτό και δεν έκανα τον κόπο να σχολιάσω..

Απο όλους η Νόρα με απογοήτευσε περισσότερο! Αν έλεγε στις κοπέλες που θα πάνε θα το δεχόμουν! Είναι ερωτευμένη και όλοι την στηρίζουν κι εκείνη τους αφήνει μονίμως στην απέξω! Και το κάνει γιατί ξέρει ότι οι φίλες της δεν θα την άφηναν να ξεπέσει έτσι.. Το να τις παρασύρει μια μέρα πριν το γάμο στα μπουζούκια που θα ήταν οι άλλοι μόνο και μόνο για να κάνει αυτά τα αχαρακτήριστα που επουδενί δεν ταιριάζουν στο χαρακτήρα της δυναμικής δικηγόρου που γνωρίσαμε με απογοήτευσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!! Θέλω την παλιά Νόρα πίσω και τώρα! Όχι στο επόμενο επεισόδιο! ΤΩΡΑ!!!

Όσο για τη Μελίτα ενα θα πω..εξελίσσεται η κοπέλα! Πάει από τον πάτο στον απόπατο!!! Στον Μάνο ζήτησε αγκαλιές, ενώ από το Στέφανο ήθελε φιλιά! Και η Αμαλία κακώς μιλάει στο ντουβάρι..ο όρος αξιοπρέπεια είναι μεγάαααααααλο κενό στο λεξιλόγιο της κατινάρας (ω ναι προβιβάστηκε και από εμένα και άργησα!) Ο όρος ναρκωμανής που χρησιμοποίησε η προλαλήσασα είναι ότι πιο τέλειο!

Όσο για το ανέκδοτο του επεισοδίου "Η Μελίτα δεν θέλει να αφήνει τη μικρή μόνη της τα βράδια" κάποιος να ενημερώσει τη Δάφνη ότι το παιδί το παρατάμε μόνο για σεξ, οτιδήποτε άλλο μπαίνει κάτω απο αυτό το κακόμοιρο στις προτεραιότητες της εξαίσιας μάνας!

Αυτά απο μένα! Καλά που οι φωνές των Πολυχρονίδη και Πετράκη και το καταπληκτικό ζειμπέκικο έσωσαν λίγο το απόλυτο τίποτα!

Μεγάλη ξενέρα και συγνώμη σας ζητώ για το ύφος του ποστ μου! :Banned:

Και εις άλλα με υγείαν

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Σαβ Φεβ 13, 2010 4:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Jennifer έγραψε:Εγώ αυτή την φορά θα διαφωνήσω μάλλον με όλους. Το επεισόδιο το ψήφισα άθλιο και άντεξα να παρακολουθήσω μέχρι τις σκηνές στα μπουζούκια. Θα σχολιάσω απλά όσα, ή μάλλον όσους, με θύμωσαν χτες...

1. Νόρα. Τέτοιους φίλους να έχεις... Η φίλη της παντρευόταν την επόμενη μέρα, την έβλεπε οτι ήταν χαρούμενη και χαλαρή και αυτή την τράβηξε, με δόλιο τρόπο, να συνεχίσει το πάρτυ της στον ίδιο χώρο που βρισκόταν και ο Μάνος. Ο λόγος? Για να μπορέσει η ίδια να κάνει τις κατινιές της στον Λουκά! Sorry, το ξέρω πως στους περισσότερους αρέσει η Νόρα, και εγώ την συμπαθώ, αλλά η χτεσινή της συμπεριφορά ήταν αχαρακτήριστη.

2. Μελίτα. Για πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζεται αυτή η γυναίκα? Μου άρεσε που της μιλούσε η μητέρα της για το πόσο δυνατό όπλο είναι η αξιοπρέπεια. Αμαλία μου που βρήκε την αξιοπρέπεια η κόρη σου? Μας κοροιδεύεις? Και η Μελίτα όλη μέρα σκεφτόταν...σκεφτόταν... και έσπαγα κι εγώ το κεφαλάκι μου να καταλάβω τι ήταν αυτά που θυμόταν απο τον Στέφανο... ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ? Τα 5 κρεββάτια που είχαν? Έλεος! Καλέ, γι'αυτό σκάς? Μην ανησυχείς, υπάρχουν και άλλοι άντρες που κάνουν καλό κρεββάτι, δεν το έχει μονοπώλειο ο Στέφανος ξέρεις! wall wall
Μετά παρακαλούσε την Αμαλία να την αφήσει να βγει απο το σπίτι για να δει τον Στέφανο, όπως μια ναρκομανή που πρέπει να πάρει την δόση της! Ξεφτίλα... Fskl

3. Στέφανος. Καλά αυτόν έτσι και τον είχα μπροστά μου θα xastouki xastouki

4. Μάνος. Αυτός δεν με θύμωσε, απλά εξακολουθεί να μην με πείθει για την υποτιθέμενη "αγάπη" του για την Ευα, που εμφανίστηκε απο το πουθενά μετά απο 15 χρόνια!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Το χτεσινό επεισόδιο το βρήκα επιεικώς χάλια σε σχέση με τις προσδοκίες που μας είχε αφήσει το προχτεσινο για αυτό και δεν έκανα τον κόπο να σχολιάσω..

Απο όλους η Νόρα με απογοήτευσε περισσότερο! Αν έλεγε στις κοπέλες που θα πάνε θα το δεχόμουν! Είναι ερωτευμένη και όλοι την στηρίζουν κι εκείνη τους αφήνει μονίμως στην απέξω! Και το κάνει γιατί ξέρει ότι οι φίλες της δεν θα την άφηναν να ξεπέσει έτσι.. Το να τις παρασύρει μια μέρα πριν το γάμο στα μπουζούκια που θα ήταν οι άλλοι μόνο και μόνο για να κάνει αυτά τα αχαρακτήριστα που επουδενί δεν ταιριάζουν στο χαρακτήρα της δυναμικής δικηγόρου που γνωρίσαμε με απογοήτευσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!! Θέλω την παλιά Νόρα πίσω και τώρα! Όχι στο επόμενο επεισόδιο! ΤΩΡΑ!!!

Όσο για τη Μελίτα ενα θα πω..εξελίσσεται η κοπέλα! Πάει από τον πάτο στον απόπατο!!! Στον Μάνο ζήτησε αγκαλιές, ενώ από το Στέφανο ήθελε φιλιά! Και η Αμαλία κακώς μιλάει στο ντουβάρι..ο όρος αξιοπρέπεια είναι μεγάαααααααλο κενό στο λεξιλόγιο της κατινάρας (ω ναι προβιβάστηκε και από εμένα και άργησα!) Ο όρος ναρκωμανής που χρησιμοποίησε η προλαλήσασα είναι ότι πιο τέλειο!

Όσο για το ανέκδοτο του επεισοδίου "Η Μελίτα δεν θέλει να αφήνει τη μικρή μόνη της τα βράδια" κάποιος να ενημερώσει τη Δάφνη ότι το παιδί το παρατάμε μόνο για σεξ, οτιδήποτε άλλο μπαίνει κάτω απο αυτό το κακόμοιρο στις προτεραιότητες της εξαίσιας μάνας!

Αυτά απο μένα! Καλά που οι φωνές των Πολυχρονίδη και Πετράκη και το καταπληκτικό ζειμπέκικο έσωσαν λίγο το απόλυτο τίποτα!

Μεγάλη ξενέρα και συγνώμη σας ζητώ για το ύφος του ποστ μου! :Banned:

Και εις άλλα με υγείαν

συμφωνω σε ολα κοριτσια!! αν και λατρευω την νορα εχθες δν μου αρεσε η συμπεριφορα της!!!!!!!! ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΗ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΦΙΛΗ!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 13, 2010 5:31 pm

Jennifer έγραψε:
1. Νόρα. Τέτοιους φίλους να έχεις... Η φίλη της παντρευόταν την επόμενη μέρα, την έβλεπε οτι ήταν χαρούμενη και χαλαρή και αυτή την τράβηξε, με δόλιο τρόπο, να συνεχίσει το πάρτυ της στον ίδιο χώρο που βρισκόταν και ο Μάνος. Ο λόγος? Για να μπορέσει η ίδια να κάνει τις κατινιές της στον Λουκά! Sorry, το ξέρω πως στους περισσότερους αρέσει η Νόρα, και εγώ την συμπαθώ, αλλά η χτεσινή της συμπεριφορά ήταν αχαρακτήριστη.

Δεν μπορώ να διαφωνήσω σ αυτό που λες γιατί στράβωσα κι εγώ όταν το είδα. Άλλωστε τον τελευταίο καιρό με δεν είναι το μοναδικό που με έχει χαλάσει. Η Νόρα όπως και ο Λουκάς απ την στιγμή που έμαθαν για τη σχέση του Στεφανου με την Μελίτα έπρεπε να μιλήσουν. Ας έλεγαν οτι ξέρουν και ας άφηναν τον Στέφανο και την κατσαρή του αγάπη να βγάλουν τα κάστανα απ τη φωτιά. Δεν στάθηκα σ αυτό που λες γιατί απλά ήθελα να προκύψει μια συνάντηση και ένα ξεκαθάρισμα - αποχαιρετισμός οπότε το προσπέρασα.

Jennifer έγραψε:
2. Μελίτα. Για πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζεται αυτή η γυναίκα? Μου άρεσε που της μιλούσε η μητέρα της για το πόσο δυνατό όπλο είναι η αξιοπρέπεια. Αμαλία μου που βρήκε την αξιοπρέπεια η κόρη σου? Μας κοροιδεύεις? Και η Μελίτα όλη μέρα σκεφτόταν...σκεφτόταν... και έσπαγα κι εγώ το κεφαλάκι μου να καταλάβω τι ήταν αυτά που θυμόταν απο τον Στέφανο... ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙ ΚΙΟΛΑΣ? Τα 5 κρεββάτια που είχαν? Έλεος! Καλέ, γι'αυτό σκάς? Μην ανησυχείς, υπάρχουν και άλλοι άντρες που κάνουν καλό κρεββάτι, δεν το έχει μονοπώλειο ο Στέφανος ξέρεις! wall wall
Μετά παρακαλούσε την Αμαλία να την αφήσει να βγει απο το σπίτι για να δει τον Στέφανο, όπως μια ναρκομανή που πρέπει να πάρει την δόση της! Ξεφτίλα... Fskl

Ούτε και σε αυτό θα διαφωνήσω. Η Μελίτα έχει φτάσει στον πάτο για μένα. Το είπαμε παράπτωμα την πρώτη φορά. Τη δεύτερη τι πρέπει να το πούμε; Πρέπει κάποιος να τη στείλει σε κάποιο γιατρό. Αυτή είναι ικανή αν η Εύα παρατήσει το Στέφανο και τα μπλέξει με το Μπέλλο να τον ερωτευτεί κι αυτόν παράφορα σε μια μέρα. Απ την αρχή ήταν ακατανόητο σε μένα όλο αυτό. Μια γυναίκα και το έχω ξαναπεί που έχει μπλεχτεί σε ένα ερωτικό τρίγωνο το πρώτο πράγμα που ζητάει απ τον επόμενο σύντροφό της είναι αποκλειστικότητα. Η Εύα αυτός είναι νομίζω ο λόγος που έχει ρωτήσει τόσες φορές το Στέφανο αν υπάρχει κάτι άλλο. Μήπως όλη αυτή η ψύχωση με το Στέφανο είναι υποσυνείδητα κάποια ρεβάνς;

Jennifer έγραψε:
3. Στέφανος. Καλά αυτόν έτσι και τον είχα μπροστά μου θα xastouki xastouki

Η χθεσινή συμπεριφορά του Στέφανου ήταν για πολλά φάσκελα. Εμένα ο τύπος με μπερδεύει όλο και περισσότερο. Άλλα λέει και άλλα κάνει. Λέει οτι αγαπάει τη Μελίτα και την έχει μια στο καρφί και μια στο πέταλο. Λέει οτι παντρεύεται την Εύα για το παιδί αλλά μόλις του είπε το οκ για το γάμο έτρεξε με το δαχτυλίδι στο χέρι. Ένας άντρας που παντρεύεται απο υποχρέωση δεν κάνει χαλαρές κουβεντούλες για 4-5 κουτσουβελάκια ούτε παίζει ξύλο για τα μάτια αυτής που δεν θέλει.

Jennifer έγραψε:
4. Μάνος. Αυτός δεν με θύμωσε, απλά εξακολουθεί να μην με πείθει για την υποτιθέμενη "αγάπη" του για την Ευα, που εμφανίστηκε απο το πουθενά μετά απο 15 χρόνια!

Ο Μάνος ούτε και μένα με πείθει για την αγάπη του και ήταν το πρώτο πράγμα που ξεκαθάρισα στο σχολιασμό μου. Νομίζω βέβαια οτι αυτός στη συγκεκριμένη φάση αυτό πιστεύει. Σιγουρα δείχνει αποδιοργανωμένος και σίγουρα αναθεωρεί. Αλλά ακόμη και αν όσα λέει τα εννοεί πιστεύω οτι πια δεν μπορεί να κάνει την Εύα ευτυχισμένη. Την πούλησε τόσες πολλές φορές που πια δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρξει ποτέ ξανά εμπιστοσύνη και χωρίς αυτή δεν υπάρχει δρόμος. Οπότε από μένα καλά κάνει και πηγαίνει παρακάτω. Το κακό βέβαια είναι οτι θα βρεθεί δεύτερη φορά μπροστά στο ίδιο ξεπούλημα και πάλι για την ίδια γυναίκα, οπότε το αμέσως επόμενο πράγμα που περιμένω απ την Εύα είνα να πάρει τα κουμπούρια. Αν δεν το δω αυτό θα νοιώσω απόλυτα απογοητευμένη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Σαβ Φεβ 13, 2010 5:36 pm

ΚΥΡΙΑΚΟΣ IS BACK!!!!!!! kyma ΘΕΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!! ΚΑΛΑ Η ΜΑΡΙΛΛΙΑ ΘΕΑ!!! ΤΙ ΑΤΤΑΚΕΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΕΣ!!! ΚΑΛΥΤΕΡΗ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΗΤΑΝΕ!!!!
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΥΜΠΕΘΕΡΩΝ:
Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΕ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟ!!!
ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΙΖΝΕΣ ΜΑΖΙ!!!!!! gelio Η ΑΤΤΑΚΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΥΡΙΑΚΟΣ: ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ!!!!!
ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ:
ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ!!! ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΟΠΩΣ Κ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ Κ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ Κ ΤΟ ΖΕΜΠΕΚΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ!!! Η ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗ ΘΕΑ!!! ΥΠΕΡΟΧΗ ΦΩΝΗ ΟΠΩΣ Κ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΑΣ!!!! Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!! ΤΗ ΑΝΤΡΑΣ!!!!

ΜΕΛΙΤΑ-ΑΜΑΛΙΑ:
Ε ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΣ Κ ΕΣΥ!!!! ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΤΙ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΦΟΡΑ? ΑΥΡΙΟ Π-Α-Ν-Τ-Ε-Υ-Ε-Τ-Α-Ι!!! ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ!!!
Κ ΕΣΥ ΡΕ ΑΜΑΛΙΑ ΑΛΛΟΥ Κ ΑΛΛΟΥ ΤΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗ ΦΩΝΗ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ? ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΝΟ ΠΙΑ ΧΑΛΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ!!!!!

ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ: ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ!!!!!

ΣΤΑ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ Snif ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ!!! Snif
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Φεβ 13, 2010 5:47 pm

Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από mariaki Σαβ Φεβ 13, 2010 5:59 pm

απο τη μερια μου το επεισοδιο καταρχην μου αρεσε παρα πολυ και ειχε πολλη ενταση, κατι που ελλειπε απο τα προηγουμενα,μιας και ειχαμε βαρεθει να βλεπουμε μελιτα-στεφανο...
οσο για τη νορα μπορει να ειναι δυναμικη, μορφωμενη και λογικη, αλλα δεν παυει να ειναι μια ερωτευμενη γυναικα που μερα με τη μερα νιωθει οτι χανει το αλλο της μισο..ποσο μαλλον οταν εχει καταλαβει πια οτι ο λουκας ειναι ερωτευμενος μαζι της και κανει ενα τεραστιο λαθος ζωης...εκει ποση λογικη να βαλεις???
οσο για την ευα μεσα της σιγουρα ηθελε απεγνωσμενα να δει το μανο και αυτο το τελευταιο φιλι που θα δουμε το ειχε μεγαλη αναγκη...
mariaki
mariaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : peiraias
Ασχολίες : foititria sto tmhma prosxolikhs agwghs tei athinas

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Φεβ 13, 2010 6:15 pm

Mik έγραψε:Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...

Και εμείς πρέπει να το δεχτούμε αδιαμαρτύρητα αυτό?

Η Εύα με τον Μάνο θα μπορούσαν να συναντηθούν με πολλούς και διάφορους τρόπους, το να σούρει η Νόρα την Εύα σε ένα μέρος που ξέρει ότι θα είναι ο Μάνος και μάλιστα πιωμένος και ενώ ξέρει τι εστί Μάνος και πώς νιώθει η Εύα είναι τουλάχιστον αστείο αν αναλογιστούμε τον περσινό της χαρακτήρα! Αφήστε που ξέρει ότι το θεματάκι Μελιτας-Στέφανου δεν έχει τελειώσει κι όμως στηριζει αυτό το γάμο σαν να μην τρέχει κάστανο! Ειναι φίλη αυτή τώρα? να φύγει το λάμδα έχουμε άλλο γράμμα που ταιριάζει καλύτερα λυπάμαι πολύ..

Τουλάχιστον ο Λουκάς ακολουθεί τον δικό του κώδικα ηθικής και από το Στέφανο έχει πάρει μόνο διαβεβαιώσεις!!!

Για να μην σχολιάσω τα πισωγυρίσματα της Εύας στα τελευταία επεισόδια και η δική μου πίεση φτάσει την ηλικία του Μαθουσάλα! Στην τελική αν είναι η Εύα στη σειρά να κάνει κύκλο για να τελειώσει από εκεί που ξεκίνησε ας ενημερώσουν το κοινό ότι το συγκεκριμένο στόρυ είναι μόνο για μαζοχιστές (ουδεμία προσβολή απευθύνεται στους φανς του ζευγαριού). Ένας άντρας που έκανε όσα ο Μάνος θα έπρεπε να τον βλέπει να τον φτύνει και να συνεχίζει στο δρόμο της, όχι να του κάνει επισκεψούλες στο σπίτι για επίπληξη! (Τα της παραλίας θα τα δω και θα τα σχολιασω μετά)

Δυο γυναίκες έχουν τραβήξει τα πάνδεινα απο δύο (ο Θεός να τους κάνει) άντρες και ΜΙΑ για δείγμα να γυαλίσει το μάτι της δεν είδα! Είχα προσδοκίες όταν ξεκίνησε η σειρά και για τις δύο αλλα απογοητεύτηκα οικτρά, πρώτα απο τη Μελίτα και μετά από την Εύα! Η μία σέρνεται και παρακαλάει για ένα φιλί λες και χάθηκαν οι άντρες ή λες και ο Στέφανος κάνει το καλύτερο κρεβάτι στον κόσμο πια και η άλλη προχωράει ναι μεν αλλα διαλαλώντας τον τρελό της έρωτα! Που είναι η λογική και ποιο το ηθικό δίδαγμα απο όλα αυτά?

Δεν μας φτάνει που στην εποχή μας ο έρωτας και η αγάπη σπανίζουν πρέπει να μας υπογραμμίζεται μέσα απο τη σειρά ότι αν σε βρουν καλύτερα να μην σου είχε τύχει? ΈΛΕΟΣ!!!

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Μπουχτησα πια από σεναριακές εξυπηρετήσεις εις βάρος της λογικής και της συνοχής των χαρακτήρων και της ιστορίας!!!

Τελος πάντων, MIk μου χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Φεβ 13, 2010 6:19 pm

Mik έγραψε:Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...

τώρα να σου πω ότι διαφωνώ;;;όχι δεν θα το πω...
συμφωνώ...πολλοί λένε ότι φέτος ασχολούμαστε με μελίτα και στέφανο...και ναι ίσχυει...αν και φαν...οι υπόλοιπες ιστορίες έχουν παραγκωνιστεί...ίσως βέβαια εκεί έπρεπε να δώσουν φέτος μεγαλύτερο βάρος για να μας δείξουν πως γεννήθηκε αυτός ο έρωτας...
αλλά και πέρυσι δε νομίζω ότι ασχολήθηκαν και πολυ με την παρέα της φεγγαρόπετρας...όλο το έργο γύριζε γύρω από μάνο και εύα...
και ακόμα και τώρα βλέπουμε το λουκά και τη νόρα να ασχολούνται με την εύα...το πως δηλαδή δεν θα μάθει την αλήθεια για στεφμελ...δεν έχω δει ποτέ εκτός από κάποιες αναφορές την εύα ή το μάνο να ασχολούνται με το πρόβλημα του λουκά...πετάμε 2 ατάκες και έληξε η υπόθεση...
για να μην μιλήσω για δάφνη και νικόλα...περισσότερο πρωταγωνίστρια είναι η αντιγόνη παρά αυτοί οι 2 που το μόνο που κάνουν είναι να ασχολούνται με τα προβλήματα των άλλων και με το να κάνει η δάφνη προξενιά...
εγινε μια παρεξήγηση μεταξύ τους έτσι για να πούμε ότι υπάρχουν ασχοληθήκαμε μαζί τους για μισό επεισόδιο και τέλος...
οπότε όταν λέμε ότι θέλουμε περισσότερο πρωταγωνίστρια την παρέα της φεγγαρόπετρας συμφωνώ σε αυτό...αλλά εγώ δεν θέλω να ασχοληθώ παλι με εύα και μάνο...θέλω και τους υπόλοιπους να πάρουν το μερίδιο που τους αναλογεί...
δε νομίζω ότι δηλαδή το πρόβλημα είναι η ιστορία του στέφανου και της μελίτας-την οποία λατρεύω και θέλω να την βλέπω να εξελίσσεται...θέλω ταυτοχρόνως να βλέπω και τις άλλες ιστορίες...όχι μόνο εύα και μάνο και όόόόλα να γυρίζουν γύρω από αυτούς...
άλλωστε και οι άλλοι 4 μέλη της φεγγαρόπετρας είναι...αλλά όπως είπες και εσύ mik έχουν καταντήσει κομπάρσοι....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 13, 2010 6:21 pm

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!


Είναι γεγονός οτι οι δυό τους βγάζουν απ το τίποτα εξαιρετικές σκηνές και η σύγκριση γίνεται αναπόφευκτα. Ας δρομολογούσαν διαφορετικά τα πράγματα αν δεν το θέλουν. Το γάμο τον ακυρώνουν και μάλιστα στο ίδιο επεισόδιο. Το μόνο που απομένει μετά απ αυτόν είναι να δούμε Στέφανο και Μανο να κουβεντιάζουν στο χαλαρό και το άνετο και να λένε πάρε εσύ την πρώην μου και δως μου τη δική σου
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από sarita Σαβ Φεβ 13, 2010 6:33 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Mik έγραψε:Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...

Και εμείς πρέπει να το δεχτούμε αδιαμαρτύρητα αυτό?

Η Εύα με τον Μάνο θα μπορούσαν να συναντηθούν με πολλούς και διάφορους τρόπους, το να σούρει η Νόρα την Εύα σε ένα μέρος που ξέρει ότι θα είναι ο Μάνος και μάλιστα πιωμένος και ενώ ξέρει τι εστί Μάνος και πώς νιώθει η Εύα είναι τουλάχιστον αστείο αν αναλογιστούμε τον περσινό της χαρακτήρα! Αφήστε που ξέρει ότι το θεματάκι Μελιτας-Στέφανου δεν έχει τελειώσει κι όμως στηριζει αυτό το γάμο σαν να μην τρέχει κάστανο! Ειναι φίλη αυτή τώρα? να φύγει το λάμδα έχουμε άλλο γράμμα που ταιριάζει καλύτερα λυπάμαι πολύ..

Τουλάχιστον ο Λουκάς ακολουθεί τον δικό του κώδικα ηθικής και από το Στέφανο έχει πάρει μόνο διαβεβαιώσεις!!!

Για να μην σχολιάσω τα πισωγυρίσματα της Εύας στα τελευταία επεισόδια και η δική μου πίεση φτάσει την ηλικία του Μαθουσάλα! Στην τελική αν είναι η Εύα στη σειρά να κάνει κύκλο για να τελειώσει από εκεί που ξεκίνησε ας ενημερώσουν το κοινό ότι το συγκεκριμένο στόρυ είναι μόνο για μαζοχιστές (ουδεμία προσβολή απευθύνεται στους φανς του ζευγαριού). Ένας άντρας που έκανε όσα ο Μάνος θα έπρεπε να τον βλέπει να τον φτύνει και να συνεχίζει στο δρόμο της, όχι να του κάνει επισκεψούλες στο σπίτι για επίπληξη! (Τα της παραλίας θα τα δω και θα τα σχολιασω μετά)

Δυο γυναίκες έχουν τραβήξει τα πάνδεινα απο δύο (ο Θεός να τους κάνει) άντρες και ΜΙΑ για δείγμα να γυαλίσει το μάτι της δεν είδα! Είχα προσδοκίες όταν ξεκίνησε η σειρά και για τις δύο αλλα απογοητεύτηκα οικτρά, πρώτα απο τη Μελίτα και μετά από την Εύα! Η μία σέρνεται και παρακαλάει για ένα φιλί λες και χάθηκαν οι άντρες ή λες και ο Στέφανος κάνει το καλύτερο κρεβάτι στον κόσμο πια και η άλλη προχωράει ναι μεν αλλα διαλαλώντας τον τρελό της έρωτα! Που είναι η λογική και ποιο το ηθικό δίδαγμα απο όλα αυτά?

Δεν μας φτάνει που στην εποχή μας ο έρωτας και η αγάπη σπανίζουν πρέπει να μας υπογραμμίζεται μέσα απο τη σειρά ότι αν σε βρουν καλύτερα να μην σου είχε τύχει? ΈΛΕΟΣ!!!

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Μπουχτησα πια από σεναριακές εξυπηρετήσεις εις βάρος της λογικής και της συνοχής των χαρακτήρων και της ιστορίας!!!

Τελος πάντων, MIk μου χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω..

τζινακι μου πιεση σε ηλικια μαθουσαλα? Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 397896 Πως τα πετας ετσι?Χαιρομαι παντως που σου αρεσε η ατακα η δικη μου και την εξελιξες.Δεν θα σχολιασω τιποτα με εχεις καλυψει εσυ και η jennifer.Ενα εχω να πω.Το μουσειο μου ενας θεος στο ζειμπεκικο.Τον κοιταζα και ελεγα "αχ και να μουνα λουλουδι στην πιστα να με πατας" Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 80740
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 13, 2010 6:38 pm


Βρε κορίτσια το μαγαζί που έγινε το μπουζουκογύρισμα ποιό ήταν;
Γνωστό μου φάνηκε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης