Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

+44
ΡΕΓΓΙΝΑ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
stefanos-melita
Penny
almaresi
anna90
glgs
rachel
Pennaki.......!!
hionati
keratsini
mariaki
Dorina <3 Πέτρος
νοριτσα
KatsaroYpotheto
Jennifer
mina
nikidanis
Izabella29
aggeliki
DESPOINA
sarita
kikialex
elli
PrincessRachel
mimi
Καρ-Mik
ΕΥΑ
KonstantinaA
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
Ntinaki Agapaei Petraki
elena-7-
verile_mistika
evanna
loukitsa
margaret
LIBRA
Ntinaki1
Alexitsa
soso
anastasia20
filitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap20%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap42%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 42% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 64
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Φεβ 13, 2010 6:44 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Mik έγραψε:Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...

Και εμείς πρέπει να το δεχτούμε αδιαμαρτύρητα αυτό?

Η Εύα με τον Μάνο θα μπορούσαν να συναντηθούν με πολλούς και διάφορους τρόπους, το να σούρει η Νόρα την Εύα σε ένα μέρος που ξέρει ότι θα είναι ο Μάνος και μάλιστα πιωμένος και ενώ ξέρει τι εστί Μάνος και πώς νιώθει η Εύα είναι τουλάχιστον αστείο αν αναλογιστούμε τον περσινό της χαρακτήρα! Αφήστε που ξέρει ότι το θεματάκι Μελιτας-Στέφανου δεν έχει τελειώσει κι όμως στηριζει αυτό το γάμο σαν να μην τρέχει κάστανο! Ειναι φίλη αυτή τώρα? να φύγει το λάμδα έχουμε άλλο γράμμα που ταιριάζει καλύτερα λυπάμαι πολύ..

Τουλάχιστον ο Λουκάς ακολουθεί τον δικό του κώδικα ηθικής και από το Στέφανο έχει πάρει μόνο διαβεβαιώσεις!!!

Για να μην σχολιάσω τα πισωγυρίσματα της Εύας στα τελευταία επεισόδια και η δική μου πίεση φτάσει την ηλικία του Μαθουσάλα! Στην τελική αν είναι η Εύα στη σειρά να κάνει κύκλο για να τελειώσει από εκεί που ξεκίνησε ας ενημερώσουν το κοινό ότι το συγκεκριμένο στόρυ είναι μόνο για μαζοχιστές (ουδεμία προσβολή απευθύνεται στους φανς του ζευγαριού). Ένας άντρας που έκανε όσα ο Μάνος θα έπρεπε να τον βλέπει να τον φτύνει και να συνεχίζει στο δρόμο της, όχι να του κάνει επισκεψούλες στο σπίτι για επίπληξη! (Τα της παραλίας θα τα δω και θα τα σχολιασω μετά)

Δυο γυναίκες έχουν τραβήξει τα πάνδεινα απο δύο (ο Θεός να τους κάνει) άντρες και ΜΙΑ για δείγμα να γυαλίσει το μάτι της δεν είδα! Είχα προσδοκίες όταν ξεκίνησε η σειρά και για τις δύο αλλα απογοητεύτηκα οικτρά, πρώτα απο τη Μελίτα και μετά από την Εύα! Η μία σέρνεται και παρακαλάει για ένα φιλί λες και χάθηκαν οι άντρες ή λες και ο Στέφανος κάνει το καλύτερο κρεβάτι στον κόσμο πια και η άλλη προχωράει ναι μεν αλλα διαλαλώντας τον τρελό της έρωτα! Που είναι η λογική και ποιο το ηθικό δίδαγμα απο όλα αυτά?

Δεν μας φτάνει που στην εποχή μας ο έρωτας και η αγάπη σπανίζουν πρέπει να μας υπογραμμίζεται μέσα απο τη σειρά ότι αν σε βρουν καλύτερα να μην σου είχε τύχει? ΈΛΕΟΣ!!!

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Μπουχτησα πια από σεναριακές εξυπηρετήσεις εις βάρος της λογικής και της συνοχής των χαρακτήρων και της ιστορίας!!!

Τελος πάντων, MIk μου χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω..

Διαφωνώ για το ταίριασμα Ξυλά και Σταυρου, αλλα το θέμα μου είναι αλλού.Το θέμα μου, όπως και σένα , ειναι με τους σεναριογράφους.
Εσυ έχεις προβλημα που αλλάζουν τόσο πολύ τους χαρακτήρες, που δεν εχουν συνοχή, το δικό μου πρόβλημα είναι πως για χάρη των ''κεντρικων'', καταστρέφουν τους υπόλοιπους.
Οσον αφορά την Νόρα, κάνει τα λάθη της μεν, αλλα η Ευα, δεν μπορεί να κρίνει σαν φίλη την Νόρα, γιατι ΟΛΟΙ της στεκόταν πάντα ως φίλοι (της Ευας) , αλλα αυτή δεν τους στάθηκε ποτε. Εγω δυο χρόνια τώρα, βλέπω όλους τους να ασχολούνται με την Ευα, και η Ευα, πάντα για τον εαυτό της.
Στο παρόν σημείο, ναι, κάτι θα μπορούσαν να κάνουν ο Λουκάς με την Νόρα, αλλα δεν το έκαναν..
Μάλλον, για ακόμη μια φορά, οι σεναριογράφοι, θέλουν να κάνουν το κέντρο του κόσμου την Ευα, εις βάρος όλων των άλλον πρωταγωνιστών...

Οταν δείχνουν Στέφανο-Μελίτα, και συμφωνώ μαζί σας, όλοι ζητάτε να δείχνουν την παρέα της φεγγαρόπετρας. Για μένα η παρέα της φεγγαρόπετρας είναι 6 και όχι 2....
Και ΟΧΙ, το να δείχνουν την Νόρα και τον Λουκά να τσακώνονται, δεν είναι κάτι. Ας δείχνουν μια ουσιαστική σκηνή μαζι τους. Οχι μια απο τα ίδια και τα ίδια....

Sleep Sleep Sleep
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από keratsini Σαβ Φεβ 13, 2010 6:49 pm

Καλό ήταν και του λόγου του :-)
Καλώς σας βρήκα...

keratsini

Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Σαβ Φεβ 13, 2010 6:53 pm

Γεια σου βρε keratsini!!! Και εγώ απο εκεί είμαι! Καλωσήρθες!! flower
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Σαβ Φεβ 13, 2010 6:53 pm

καλως ηρθες keratsini και καλα ποστ!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από hionati Σαβ Φεβ 13, 2010 7:01 pm

Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Mik έγραψε:Δεν είστε οι μόνοι που έχετε χαλαστεί με τις συμπεριφορές της Νόρας, αλλα εγώ το βλέπω με άλλο μάτι.
Ολη η παρέα της φεγγαρόπετρας, εκτός του Μάνου και της Ευας, πάντα ήταν οι κομπάρσοι της σειράς. Τι εννοώ?
Ο Λουκάς ανακάλυψε οτι έχει παιδί? Ε, και τι μ'αυτο? Ο κλονισμός της Ευας, ήταν το κέντρο του κόσμου. Μας παρουσιάσανε ως πολύ πιο σημαντικό, τον κλονισμό!!!Όλοι μα όλοι, έπρεπε να ασχοληθούν με την Ευα, και όχι με τον Λουκά.
Πάντα, μα πάντα θα προβαλότανε Ευα-Μάνος εις βάρος των υπολοίπον, ή για χάρη αυτών των δύο πρέπει να χαλάσουν τους υπόλοιπους.
Είναι ένα μεγάλο φάουλ των σεναριογράφων αυτο. Θα μπορούσαν να μας δώσουν τις ιστορίες μια-μια, και να μην τις μπουκώνουν όλες μαζι, με τα παραπάνω αποτελεσματα....
Τώρα, ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο μας έδειξαν οτι μας έδειξαν για Νόρα και Λουκά (εξομολόγηση, αποφαση Νόρας να μην του κάνει την ζωή δυσκολή, την Νορα να μπαίνει στο γραφείο, να βλέπει τα ταπεράκια, και να μην αντιδράει οπως άλλες φορες..), και για ετοιμάσουν την συνάντηση Μάνου-Ευας, μας την ξανάκαν κατίνα...

Και εμείς πρέπει να το δεχτούμε αδιαμαρτύρητα αυτό?

Η Εύα με τον Μάνο θα μπορούσαν να συναντηθούν με πολλούς και διάφορους τρόπους, το να σούρει η Νόρα την Εύα σε ένα μέρος που ξέρει ότι θα είναι ο Μάνος και μάλιστα πιωμένος και ενώ ξέρει τι εστί Μάνος και πώς νιώθει η Εύα είναι τουλάχιστον αστείο αν αναλογιστούμε τον περσινό της χαρακτήρα! Αφήστε που ξέρει ότι το θεματάκι Μελιτας-Στέφανου δεν έχει τελειώσει κι όμως στηριζει αυτό το γάμο σαν να μην τρέχει κάστανο! Ειναι φίλη αυτή τώρα? να φύγει το λάμδα έχουμε άλλο γράμμα που ταιριάζει καλύτερα λυπάμαι πολύ..

Τουλάχιστον ο Λουκάς ακολουθεί τον δικό του κώδικα ηθικής και από το Στέφανο έχει πάρει μόνο διαβεβαιώσεις!!!

Για να μην σχολιάσω τα πισωγυρίσματα της Εύας στα τελευταία επεισόδια και η δική μου πίεση φτάσει την ηλικία του Μαθουσάλα! Στην τελική αν είναι η Εύα στη σειρά να κάνει κύκλο για να τελειώσει από εκεί που ξεκίνησε ας ενημερώσουν το κοινό ότι το συγκεκριμένο στόρυ είναι μόνο για μαζοχιστές (ουδεμία προσβολή απευθύνεται στους φανς του ζευγαριού). Ένας άντρας που έκανε όσα ο Μάνος θα έπρεπε να τον βλέπει να τον φτύνει και να συνεχίζει στο δρόμο της, όχι να του κάνει επισκεψούλες στο σπίτι για επίπληξη! (Τα της παραλίας θα τα δω και θα τα σχολιασω μετά)

Δυο γυναίκες έχουν τραβήξει τα πάνδεινα απο δύο (ο Θεός να τους κάνει) άντρες και ΜΙΑ για δείγμα να γυαλίσει το μάτι της δεν είδα! Είχα προσδοκίες όταν ξεκίνησε η σειρά και για τις δύο αλλα απογοητεύτηκα οικτρά, πρώτα απο τη Μελίτα και μετά από την Εύα! Η μία σέρνεται και παρακαλάει για ένα φιλί λες και χάθηκαν οι άντρες ή λες και ο Στέφανος κάνει το καλύτερο κρεβάτι στον κόσμο πια και η άλλη προχωράει ναι μεν αλλα διαλαλώντας τον τρελό της έρωτα! Που είναι η λογική και ποιο το ηθικό δίδαγμα απο όλα αυτά?

Δεν μας φτάνει που στην εποχή μας ο έρωτας και η αγάπη σπανίζουν πρέπει να μας υπογραμμίζεται μέσα απο τη σειρά ότι αν σε βρουν καλύτερα να μην σου είχε τύχει? ΈΛΕΟΣ!!!

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Μπουχτησα πια από σεναριακές εξυπηρετήσεις εις βάρος της λογικής και της συνοχής των χαρακτήρων και της ιστορίας!!!

Τελος πάντων, MIk μου χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω..

Διαφωνώ για το ταίριασμα Ξυλά και Σταυρου, αλλα το θέμα μου είναι αλλού.Το θέμα μου, όπως και σένα , ειναι με τους σεναριογράφους.
Εσυ έχεις προβλημα που αλλάζουν τόσο πολύ τους χαρακτήρες, που δεν εχουν συνοχή, το δικό μου πρόβλημα είναι πως για χάρη των ''κεντρικων'', καταστρέφουν τους υπόλοιπους.
Οσον αφορά την Νόρα, κάνει τα λάθη της μεν, αλλα η Ευα, δεν μπορεί να κρίνει σαν φίλη την Νόρα, γιατι ΟΛΟΙ της στεκόταν πάντα ως φίλοι (της Ευας) , αλλα αυτή δεν τους στάθηκε ποτε. Εγω δυο χρόνια τώρα, βλέπω όλους τους να ασχολούνται με την Ευα, και η Ευα, πάντα για τον εαυτό της.
Στο παρόν σημείο, ναι, κάτι θα μπορούσαν να κάνουν ο Λουκάς με την Νόρα, αλλα δεν το έκαναν..
Μάλλον, για ακόμη μια φορά, οι σεναριογράφοι, θέλουν να κάνουν το κέντρο του κόσμου την Ευα, εις βάρος όλων των άλλον πρωταγωνιστών...

Οταν δείχνουν Στέφανο-Μελίτα, και συμφωνώ μαζί σας, όλοι ζητάτε να δείχνουν την παρέα της φεγγαρόπετρας. Για μένα η παρέα της φεγγαρόπετρας είναι 6 και όχι 2....
Και ΟΧΙ, το να δείχνουν την Νόρα και τον Λουκά να τσακώνονται, δεν είναι κάτι. Ας δείχνουν μια ουσιαστική σκηνή μαζι τους. Οχι μια απο τα ίδια και τα ίδια....

Sleep Sleep Sleep

mik μου συμφωνω απολυτα μαζι σου...συν του οτι βλεπω μια αλλοιωση χαρακτηρων και σχεσεων απο τη μια για να υπαρχουν εξελιξεις και απο την αλλη για να ακολουθουν τις προτιμησεις του κοινου...για παραδειγμα απο εκει που περυσι ο πετρος δεν ηθελε να βλεπει την αμαλια και πηγαιναν για διαζυγιο τωρα ξαφνικα δεν μπορει χωρις αυτην και του λειπει...οκ μου αρεσουν πολυ μαζι αμαλια-πετρος αλλα αυτη η εξελιξη μοιαζει να εγινε για να ικανοποιηθει το κοινο τους και εγινε πολυ ξαφνικα...ακομη η σχεση νορας-λουκα που ηταν η πιο φυσικη και ανοθευτη στην εξελιξη της θα καταντησουν να την κανουν τσιρκο...δηλαδη συγνωμη τοσοι εξυπνοι ανθρωποι και γινονται υποχειρια της νταιζης...ειναι το λιγοτερο αφελες...η νορα και ο λουκας απο την αλλη που εχουν καει με τα μυστικα θα επρεπε να ειναι οι πρωτοι που θα ελεγαν στο στεφ και την μελιτα να μιλησουν στην ευα...δεν ειναι λογικο δηλαδη οτι ενας γαμος-παρωδια θα εκανε περισσοτερο κακο στην εγκυμοσυνη της απο την αληθεια...και η ευα ομωςκαι η μελιτα φερονται σαν ερμαια των αλλων...η δε μελιτα βεβαια δε μου αρεσει που ακομη δεν εχει δωσει ενα σουτ στο στεφ...βεβαια και ο στεφ δειχνει να ποναει χωρις αυτην αλλα εκεινος τα προκαλεσε ολα...
στο τελος θα πιστεψω οτι προσπαθουν να κανουν ολους τους χαρακτηρες εγωκεντρικους και εγωιστες για να μας πεισουν οτι αδικουμε το μανωλακη...μη σου πω οτι ο μανωλακης θα βγει ο καλυτερος στο τελος..τουλαχιστον δεν κρυβεται,ειναι λαμογιο και το δειχνει...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Σαβ Φεβ 13, 2010 7:25 pm

παιδια μην κατηγορείται τη νορα!!!!!!!!!!δεν θεωρω οτι αντιδρα σαν κατινα...ναι μεν η συμπεριφορα της δεν ειναι οπως περυσι αλλα θυμηθειτε οτι περυσι ο καλος λουκακος ηταν δεδομενος!!!τωρα που νιωθει οτι τον χανει,αντιδρα καπως περιεργα....ας βαλει και ο ιδιος ο λουκας ενα τελος σε ολο αυτο!!οχι να βλεπει τη νταιζη να λεει τη νορα<καρακαψουρα> και πως αλλιως τη λεει και να καταπινει το αμιλητο νερο!!αρα ερχομαστε στο συμπερασμα οτι η νορα δεν ειναι κατινα....και συμφωνω απολυτος μαζι σας οτι αλλιως περιμενα αυτο το περιβοητο επεισοδιο του μπουζουκιου!!!!!και οντος αυτο που εκανε η νορα να στελνει τις αλλες στο κεντρο για χαρη του λουκα δεν ηταν και τοσο ωραιο αλλα αν δεν ηθελε το ευακι θα μπορουσε να το πει και να μην παει δεν ειναι μικρο παιδι.....αρα ηθελε να δει το μανο ετσι δεν ειναι??και γενικο συμπερασμα...δεν με τρελανε το χθεσινο επεισοδιο!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Σαβ Φεβ 13, 2010 7:37 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Και εμείς πρέπει να το δεχτούμε αδιαμαρτύρητα αυτό?

Η Εύα με τον Μάνο θα μπορούσαν να συναντηθούν με πολλούς και διάφορους τρόπους, το να σούρει η Νόρα την Εύα σε ένα μέρος που ξέρει ότι θα είναι ο Μάνος και μάλιστα πιωμένος και ενώ ξέρει τι εστί Μάνος και πώς νιώθει η Εύα είναι τουλάχιστον αστείο αν αναλογιστούμε τον περσινό της χαρακτήρα! Αφήστε που ξέρει ότι το θεματάκι Μελιτας-Στέφανου δεν έχει τελειώσει κι όμως στηριζει αυτό το γάμο σαν να μην τρέχει κάστανο! Ειναι φίλη αυτή τώρα? να φύγει το λάμδα έχουμε άλλο γράμμα που ταιριάζει καλύτερα λυπάμαι πολύ..

Τουλάχιστον ο Λουκάς ακολουθεί τον δικό του κώδικα ηθικής και από το Στέφανο έχει πάρει μόνο διαβεβαιώσεις!!!

Για να μην σχολιάσω τα πισωγυρίσματα της Εύας στα τελευταία επεισόδια και η δική μου πίεση φτάσει την ηλικία του Μαθουσάλα! Στην τελική αν είναι η Εύα στη σειρά να κάνει κύκλο για να τελειώσει από εκεί που ξεκίνησε ας ενημερώσουν το κοινό ότι το συγκεκριμένο στόρυ είναι μόνο για μαζοχιστές (ουδεμία προσβολή απευθύνεται στους φανς του ζευγαριού). Ένας άντρας που έκανε όσα ο Μάνος θα έπρεπε να τον βλέπει να τον φτύνει και να συνεχίζει στο δρόμο της, όχι να του κάνει επισκεψούλες στο σπίτι για επίπληξη! (Τα της παραλίας θα τα δω και θα τα σχολιασω μετά)

Δυο γυναίκες έχουν τραβήξει τα πάνδεινα απο δύο (ο Θεός να τους κάνει) άντρες και ΜΙΑ για δείγμα να γυαλίσει το μάτι της δεν είδα! Είχα προσδοκίες όταν ξεκίνησε η σειρά και για τις δύο αλλα απογοητεύτηκα οικτρά, πρώτα απο τη Μελίτα και μετά από την Εύα! Η μία σέρνεται και παρακαλάει για ένα φιλί λες και χάθηκαν οι άντρες ή λες και ο Στέφανος κάνει το καλύτερο κρεβάτι στον κόσμο πια και η άλλη προχωράει ναι μεν αλλα διαλαλώντας τον τρελό της έρωτα! Που είναι η λογική και ποιο το ηθικό δίδαγμα απο όλα αυτά?

Δεν μας φτάνει που στην εποχή μας ο έρωτας και η αγάπη σπανίζουν πρέπει να μας υπογραμμίζεται μέσα απο τη σειρά ότι αν σε βρουν καλύτερα να μην σου είχε τύχει? ΈΛΕΟΣ!!!

Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Μπουχτησα πια από σεναριακές εξυπηρετήσεις εις βάρος της λογικής και της συνοχής των χαρακτήρων και της ιστορίας!!!

Τελος πάντων, MIk μου χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω..

Συμφωνώ απόλυτα με όλα! Ειδικά αυτό που λες οτι η Ευα προχωράει μπροστά αλλά διαλαλεί παντού τον έρωτα της, δεν το αντέχω. Γενικά γυναίκες σαν την Μελίτα και την Ευα μου είναι πραγματικά αδύνατον να της καταλάβω.
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Alexitsa Σαβ Φεβ 13, 2010 7:46 pm

Και κάποιοι απο εμάς κάποτε θέλαμε Μάνο και Μελίτα λόγω της χημείας τους που κάνει μπάμ αλλά δεν μας κάνανε την χάρη και μας τον έβαλαν με την Εύα που είναι παντελώς αταίριαστοι!Πάντως καλύτερο ζευγάρι Στέφανος-Εύα παρά Μάνος-Εύα σε χημεία!Το δεύτερο δεν παλεύεται με τίποτα!!!!!!
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Φεβ 13, 2010 8:35 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......



: respect : : respect : : respect : : respect : Σε όλα όμως!

Όσο για την Νόρα,δεν με ενοχλεί η συμπεριφορά της ούτε οι κατινιές!! Σε πολλά είναι λάθος,αλλά αυτή είναι η Νόρα κ την αγαπάω!!


Οσο για τα επερχόμενα, το τρέιλερ της Δευτέρας έφτασα σε σημείο να αλλάζω κανάλι όταν το βλέπω!!! Αν τους χαλάει πια τόσο πολύ που η Ξυλά ταιριάζει με τον Σταύρου ενώ σεναριακά δεν πρέπει να είναι μαζί ας πάρουν τα πράγματα άλλο δρόμο, όχι να ακυρώνονται όσα βλέπουμε, πριν τα δούμε, εις βάρος των χαρακτήρων των ηρώων!

Τζινάκι συμφωνώ μέχρι τελειας!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από rachel Σαβ Φεβ 13, 2010 8:48 pm

Θα ηθελα και εγω να κανω την κριτικη μου βλεποντας το τελευταιο επεισοδιο!
Γενικα οπως το εχω ξαναγραψει στον 2ο κυκλο και ειδικα τους τελευταιους 2 μηνες εχω απογοητευτει οικτρα απο την εξελιξη της σειρας δηλαδη: ανυπαρκτο σεναριο, ολικη μεταλλαξη χαρακτηρων, κατακρεουργηση της γυναικειας υποσταθμης και το πιο θλιβερο...τραγικος χειρισμος τεραστιων κοινωνικων θεματων οπως ειναι η εγκυμοσυνη, η αποβολη, η δικαστικη επιμελεια ενος παιδιου (το θεμα του βιασμου το κατακρεουργησαν στον 1ο κυκλο).
Ξερω οτι ειναι μια καθημερινη σειρα και πρεπει να υπαρχουν υπερβολες αλλα θεωρω οτι η κατασταση εχει ξεφυγει ανεξελεγκτα πλεον. 'Οσον αφορα τα ζευγαρια, προσωπικα πιστευω, οτι τα εχουν καψει ολα. Ολοι ειναι δυστυχισμενοι και σε καθε φραση τους ακουγεται "υπαρχει και ενα παιδι στην μεση" λες και προκειται για καμια συμφορα ενω προκειται για ευλογια. Σε ποια εποχη ζουμε που να θεωρουμε εμποδιο ευτυχιας την υπαρξη ενος παιδιου ή που να πρεπει να ενδιδουμε σε συμβατικους γαμους δηθεν για το καλο αυτων των παιδιων?
Το πιο τραγικο της υποθεσης ειναι οτι ολα αυτα γινονται υπο την ανοχη και την στηριξη μορφωμενων και εξυπνων ανθρωπων και μαλιστα δικηγορων! Βλεπουμε εναν δικηγορο (Λουκα) να βρισκει αυτην την γελοια λυση (εκβιασμος Νταιζης) στο θεμα Αρη και να ξεφτυλιζει καθε νομικη παραμετρο και επισης τον βλεπουμε να προτρεπει και τον Στεφανο να παντρευτει την Ευα γιατι θα παθει το ιδιο οπου θα τον εκβιαζει η Ευα και δεν θα βλεπει και αυτος το παιδι του. Ολοι ξερουμε οτι παντα η μανα εχει τα περισσοτερα δικαιωματα σε ενα παιδι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει και ο πατερας δικαιωματα και θα πρεπει να δεχεται παθητικα τις αποφασεις ή εκβιασμους της εκαστοτε μανας.
Η αφορμη για ολο το παραπανω ξεσπασμα ηταν η χθεσινη αντιδραση της Νταιζης οπου χρησιμοποιησε το χαρτι της επιμελειας.... για να εκβιασει τον Λουκα να παρει τους φιλους του και να πανε να την δουν στα μπουζουκια!!!! Αν ειναι ποτε δυνατον!!!! Βλεποντας αυτην την σκηνη ξαφνικα συνειδητοποιησα οτι παρακαλουθω μια σειρα οπου μια τρισαθλια μανα εχει δικαιωθει νομικα και χρησιμοποιει αυτην την επιμελεια εκβιαζοντας τον (δικηγορο) πατερα για τοσο γελοιους λογους. Δηλαδη ο επομενος εκβιασμος ποιος θα ειναι? Μηπως να απλωσει τα ρουχα στην ταρατσα φορωντας φακιολι? Γελοιοποιω το θεμα αλλα βαρεθηκα να τους βλεπω να γελοιοποιουν τοσο σοβαρα ζητηματα για χαρην σεναριακων σκοπιμοτητων και μαλιστα ολο αυτο να το ονομαζουν ανατροπη!
Τα υπολοιπα παραφωνα του επεισοδιου δηλαδη το συνεχες ξεκατινιασμα της Νορας, η παντελης ελλειψη αξιοπρεπειας της Μελιτας κτλ τα αναλυσατε οι υπολοιποι!
Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα δεν αντεχω να βλεπω τοσο ξεπεσμο σ'αυτην την σειρα!

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από glgs Σαβ Φεβ 13, 2010 9:24 pm

και εμένα το επεισόδιο δεν μου άφησε καλή γεύση...διαβάζοντας τους σχολιασμούς σας δεν ξέρω με ποιόν να πρωτοσυμφωνήσω και με ποιόν όχι..το θέμα έχει γίνει πολύ ρευστό
ο κυριότερος χαρακτήρας που ου κέντρισε το ενδιαφέρον και έκατσα και είδα κάποια επεισόδια(μετά κόλλησα) ήταν η Νόρα..τώρα τι πάνε να κάνουν τελευταία δεν μπορώ να καταλάβω..όλη η στάση της απέναντι στο θέμα του Λουκά είναι τελείως φάουλ και κάνει την μία κατινιά μετά την άλλη..αν είναι δυνατόν!!η εξυπνάδα, η αυτοσυγκράτηση και η κρίση της έχει πάει περίπατο(και το λέω ενώ μου είναι ο πιο συμπαθής, ενδιαφέρον χαρακτήρας). όλη η φάση στα μπουζούκια αίσχος!!!!
όσο για τον αν θα έπρεπε να πει κάτι στην Εύα δεν ξέρω...είναι πολύ δύσκολο το θέμα αυτό και χρίζει μεγάλης συζήτησης...
για την Μελίτα δεν ξέρω αν πρέπει να μπω στην διαδικασία καν...αν έσκαγε μύτη καμιά Εύα το βράδυ στου Στέφανου και την έβλεπε τι θα γινόταν??δεν θα είχε που να κρυφτεί..τι να πω ρε παιδί μου μάλλον εγώ δεν είμαι παθιασμένος άνθρωπος ή δεν έχω νοιώσει τον απόλυτο έρωτα γιατί αυτό που ξέρω είναι ότι όταν θες να βάλεις μια τελεία το προσπαθείς και δεν το γυροφέρνεις...
όσο για τον Μάνο τι να πω...τέτοιο θράσος καιρό είχα να δω..μετά από όλα αυτά ακόμα της λέει ότι την αγαπάει κλπ...πότε θα δούμε μία πραγματική αγάπη δλδ? αυτήν που λέει και το τραγούδι
"Τόσο πολύ σ' αγαπώ που μπορεί
και να μάθω μακριά σου για σένα να ζω...
Τόσο βαθιά σ' αγαπώ που μπορεί
και ν' αντέξω μακριά σου να ζω..."
περιμένω όμως την ανατροπή..όσο ζω ελπίζω lol!
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Σαβ Φεβ 13, 2010 10:11 pm

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΤΙ , ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΝΤΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ. ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ, ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΙ ΚΑΙ ΥΠΟΚΥΠΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΛΙΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ,ΑΠΟΡΩ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ? ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ? ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΡΕΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Σαβ Φεβ 13, 2010 10:50 pm

Μόλις το είδα το καλό αυτό επεισοδιάκι..Λοιπόν..
Μαρίλια-Εύα-Αγγέλα:
Μαρίλια:"Όσο να ναι αυτό το ντύσου γδύσου έχει κουράσει..Και από κουφέτο τίποτα".. : respect :
Και η Εύα να χτυπιέται αυτή τη φορά λέει είναι σίγουρη όλα θα πάνε καλά..Κούνια που σε κούναγε και σένα...
Νταίζη-Λουκάς:
Η κιουρία Βενετη πάτησε πόδι,είπε και ελάλησε...Θέλει να μπει και στη παρέα.. xaxa Και αν δεν μπει, παίρνει το καπελάκι-παιδάκι της και φεύγει..ΜΑΛΙΣΤΑ, κυρία Κοκουβίκου...Στις διαταγές σας..
Η Νταίζη λέει bachelor έχουνε..!!Bachelor χωρίς το γαμπρό μόνο σ αυτήν την παρέα το συνηθίζουν..(ούτε ο Μάνος είχε πάει, έκανε δουλειές σπιτιου-σφουγγαρισμα-)
Αμαλία-Πέτρος:
Πέτρος:"Κοίτα να κλειδώσεις καλά..Να μην μπει και να μην βγει κανείς"..
Την ξέρει καλά βλέπω την κορούλα του ο Πέτρος...
Νικόλας-Δάφνη:
Αυτούς όλο και λιγότερα δευτερόλεπτα τους βλέπουμε...!
Τους προτιμώ όμως, όχι άλλη ΚΛΑΨΑ...Προτιμάμε γλύκιες..
Λουκάς-Νόρα:
Λουκάς:"Να ζήσουμε να σε θυμόμαστε Στέφανε μας".. xaxa
"Θα ναι εκεί και η Λαζαρίδαινα με αυτό το άγρυπνο βλέμμα του γύπα"και τη φωνή του ρομπότ να προσθέσω εγώ...
Κυριακάρας:
Με την πρώτη ατάκα καταλαβαίνεις τι θα γίνει!!
"Ηοme sweet home"...!!"Oμορφιά μου"...
Μαρίλια:"Εσύ βαριέσαι να φτύσεις, θα οργάνωνες όλοκληρο σχέδιο δραπέτευσης?"..
Καταιγισμός από ατάκες η σκηνή..
Ελπίζω να φορέσει γραβάτα ο Κυριακάρας στο γάμο, άμα το δω και με παπιγιόν θα τα έχω δει ΟΛΑ....!!ΟΛΑ όμως..
Χο, χο ,χο!!!!Μου είχε λείψει το γέλιο... kyma
Νόρα-Μελίτα:
Νοράκι μου και εσύ μην μένεις στις ερωτήσεις...Μη ρωτάς τα αυτονόητα..Η ΚΙΟΥΡΙΑ το χει έθιμο...Μια νύχτα πριν τους γάμους της Εύα κάνει δωρό ένα σφουγγάρισμα..
Καλέ λάθος ατάκα έδωσαν στη Μελίτα..Άκου εκεί που κάνει και αχώριστη παρέα με τα πρέπει και έχω πάρει διαζύγιο με τα θέλω...
Μήπως εννούσε το αντίθετο? huhu
Λουκάς-Νικόλας:
"Όλοι ασχολούνται με την 1η ν'υχτα του γάμου, εμείς ασχολούμαστε με τη νύχτα προ του γάμου"...
Λουκάκο μου...Και που θα ασχολείται, πάλι τίποτα δεν θα γίνει..!!
Αναγκαίο ένα σφούγγάρισμα-φιλάκι-αγκαλίτσα πριν το γάμο..
Μελίτα είναι αυτή αγόρι μου,ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ...!!
Μην χαλάσει και το έθιμο..
Κυριακάρας εν δράσει"
Να δω τον Κυριάκο με μαγιώ να κάνει μπάνιο στη πισίνα του Στέφανου..Και την Καρτάλαινα με μπικινάκι να πίνει το mojito της και τι στο κόσμο...!!!
"Αγόρι μου λεβέντη μου να σ αγκαλιάσω"..
"Παρακαλώ?" Φάτσα Στέφανου όλα τα eurooooo..
Κουμπαροι:
Τους ευχαρίστησε κιόλας ο Στεφανούλης που είναι καλοί ΦΙΛΟΙ και καλύπτουν τα φιλάκια του με την πριγκίπισα του κεριού...
Υποδειγματικός πατέρας μπορεί να είναι Αντιγόνη μου ο μπούλης σου, για το υποδειγματικός σύζυγος άφησε με να αμφιβάλλω.
Κυριακάρας home sweet home
"Αφού το ξέρεις ότι είμαι καθως πρέπει ΚΥΡΙΟΣ"...
Ναι Κυριάκο μου εσύ ο ορισμός του ΚΥΡΙΟΥ...Και η Μελίτα της ΚΙΟΥΡΙΑΣ...
ΧΟ,ΧΟ,ΧΟ.. xaxa ΠΕ-ΘΑΙ-ΝΩΩΩΩ..
Μελίτα-Αμαλία:
Ο Στέφανος να στέλνει ΄φιλάκια στην Εύα και το Μελιτάκι-κατινάρα να μην μπορεί να φάει το καημενούτσικο...Θρηνεί και πονεί για τα κρεβάτια που χάνει...
ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ?? gelio Αμαλίτσα μου εξήγησε της σε παρακαλώ και τι σημαίνει ακριβώς η λέξη..Γιατί όταν την δίδασκαν στην Γλώσσα το Μελιτάκι είχε πυρετό και έλειπε από το σχολείο...
Τραπέζι :
Νόρα:"Η Μελίτα είναι με το παιδί,δεν θέλει να το αφήνει μόνο του τα βράδια".. gelio
Νοράκι άστο, πες καλύτερα την άλλη δικαιολογία,ότι περνάει παρατεταμένες μαγουλάδες πιο πειστική είναι..
ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ
Το Νοράκι μόνο την πάρτη της κοιτάει ή είναι ιδέα μου??
Ήξερε ότι ο Λουκάς θα είναι με τον Μάνο, και άρα ότι θα τον φέρει και στα μπουζούκια..Αλλά μόλις άκουσε Λουκάς και Νταίζη στην ίδια πρόταση ΕΤΡΕΞΕ...
Μπέλλος:"Α, ήρθε και η κουκλίτσα μου"...Πιστεύω αυτός ο άνθρωπος με τις ατάκες του και τις γκριμάτσες του είναι ότι καλύτερο...!!
Η Νταίζη να σηκώνει το Λουκά να τραγουδήσουν..Η Νταίζη να κοιτάει το Λουκά..Ο Λουκάς τη Νόρα..Η Νόρα το Λουκά..Η Δάφνη την Νόρα..Ο Μάνος την Εύα..Η Εύα τον Μάνο..Και ο Μπέλλος στο κόσμο του να πετάει λουλούδια..
Το αυτομούτζωμα του Λουκά, και το αυτόλουλούδωμα όλα τα euroo...!
ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ...!! Love! ΘΕΟΣ..!
Και μόλις είδε το Ευάκι να φεύγει κατέβηκε από τη πίστα και έτρεξε..
Νόρα:"Δεν μ αρέσει όπως αρχίζει να εξελίσσεται το θέμα"..Σώπα καλή μου..Εσύ δηλαδή δεν το φανταζόσουν??Δεν περνούσε απ το μυαλό σου?
Αλλά που να φανταστείς ότι ενώ θα πήγαινες να κάνεις το κομμάτι θα εκάνε το δικό του ο Μάνος??Συγγνώμη κιόλας, την συμπαθώ τη Νόρα αλλά...ΈΛΕΟΣ...
Μελίτα-Στεφανος:
Η κοπελιά ήθελε τη δόση της..Και έπεισε τη μανούλα και πήγε και παρακάλεσε όχι πολύ, μόνο 3 φορές για ένα φιλάκι...!!
Μαλίστα...Πολύ ωραία, ΚΙΟΥΡΙΑ Μελίτα μας..
Εν αναμονή της Δευτέρας...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από almaresi Κυρ Φεβ 14, 2010 3:53 am

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......
Παίζει να είναι ό,τι καλύτερο έχεις γράψει σε σχολιασμό επεισοδίου, τουλάχιστον όσο είμαι στο forum και τουλάχιστον κατ' εμέ. Είχα καταλάβει ότι μπορείς να βλέπεις πέρα από το προφανές, σήμερα όμως νιώθω ότι το απέδειξες με τρόπο εξαιρετικό. Βλέπεις, διαβλέπεις, θυμάσαι, αισθάνεσαι, σκέφτεσαι, κρίνεις, όλα μαζί και όλα στον υπερθετικό βαθμό... Ένας όμορφος, ήρεμος και φυσικά ουσιαστικός σχολιασμός.

Από εμένα, ένα μεγάλο ΓΕΙΑ. Γεια σε όλους (God, I'm so dramatic sss και lol! )
Υπήρξατε - και πολύ πιθανώς θα είστε και σε κάποιες μελλοντικές στιγμές - η καλύτερη παρέα Flkia
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Κυρ Φεβ 14, 2010 4:46 pm

Clarabelle έγραψε:
Η Νόρα έχει μια δόση κατινιάς στη συμπεριφορά της αλλά δεν μπαίνει να ενοχλήσει ένα ζευγάρι που παντρεύεται. Μπαίνει ανάμεσα σε δυό ανθρώπους που η σχέση τους στηρίζεται πάνω σε έναν εκβιασμό.Όσο για το θεματάκι της ανθοδέσμης είχε ξαναπαίξει στο γάμο της Δάφνης και τότε η κατίνα ήταν η Μελίτα. Είναι απ αυτές τις κακόγουστες χαριτωμενιές που δυστυχώς έχουμε ξαναδεί στη σειρά.

Eδώ θα διαφωνήσω!

Στο γάμο της Δάφνης έπιασε η Νόρα την ανθοδέσμη και με μια κλασσική συμπεριφορά νέας κοπέλας ανεξάρτητης τύπου "απαπαπα μακριά απο εμάς αυτά!" Razz την έδωσε στη Μελίτα που ήταν παραδίπλα και η Μελίτα στην Εύα και αφού συνειδητοποίησε που την δίνει, την πήρε πίσω και άλλο αυτό το ξεμάλλιασμα που θα δούμε τη Δευτέρα!

Πού πηγαν η ανατροφή και οι τρόποι της δικηγόρου μας? Ακυρο! Ακυρο! Ακυρο!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Penny Κυρ Φεβ 14, 2010 4:56 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ POST ΣΟΥ. Agree
Ο ΜΑΝΑΡΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΤΟΥ : respect :
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Δευ Φεβ 15, 2010 12:23 am

ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΗΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΣΤΕ??ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ... Love! ΤΡΕΞΙΜΟ Κ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΟΛΥ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ, ΕΝ ΤΑΧΥ ΤΟ ΕΠ..

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ, ΘΑ ΔΑΝΕΙΣΤΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Δ.ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΥ
Έτυχε να με γεννήσεις
και ζωή να μου χαρίσεις
στον πιο δύσκολο καιρό
μάνα πού ζω

Το βαρκάκι που με φέρνει
εμπατάρησε και γέρνει
πες μου πού να κρατηθώ
πού να σταθώ

Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη
στου διαβόλου το κιτάπι
να του βγει το μάτι

ΔΙΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ..

ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΝΟΡΑΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟ/ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΟ ΠΕΙΣΜΑ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΤΗΣ..ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ 15ΧΡΟΝΗ. ΓΡΑΨΤΕ ΛΑΘΟΣ.. ΕΧΕΙ ΠΡΟΩΡΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΔΙΟΤΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΩΣΑΝ 5 ΕΤΩΝ. Fskl

ΕΥΑ, ΚΑΛΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ, ΓΛΥΚΙΑ ΑΛΙΚΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ, ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΓΑΜΟ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ Η ΙΔΙΑ ΟΥΔΟΛΩΣ ΗΘΕΛΕ/ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΕ/ΕΙΧΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ/, ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΛΙΑΣ,ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΑΙ, ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ, Κ ΜΕ ΤΑ ΤΣΑΡΟΥΧΙΑ. ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕΣ ΕΥΑΚΙ, ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΣ ΣΤΗ ΣΤΕΓΗ, ΩΣΑΝ ΤΟΝ ΒΙΟΛΙΣΤΗ!!! xaxa

ΕΓΩ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΕΡΩΤΑ ΕΥΑΣ-ΜΑΝΟΥ?? ΔΙΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΥΦΗ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΜΑΝΟ, -ΕΙΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΝΥΦΙΚΟ, ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ Η ΚΟΥΚΛΑ ΜΠΑΡΜΙ- ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΝΟ, ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΧΩΡΕΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ..ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ.. Sleep ΑΣ ΔΙΔΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΨΥΧΗ ΣΤΗ ΖΕΜΠΕΚΙΑ..ΓΙΑΤΙ ΧΟΡΕΥΕ ΣΑΝ ΝΑ ΣΚΥΛΟΒΑΡΙΟΤΑΝ.Κ ΑΝ Η ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ.. cake ΔΕΝ ΕΡΙΧΝΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ??

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙΟΝ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΜΟΥ.. : respect : ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΘΑ ΠΑΕΙ! : respect : ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ Η ΕΥΑ..ΠΕΡΑΣΕ Κ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ..ΑΥΤΗ ΚΟΒΕΙ ΦΛΕΒΕΣ ΣΤΙΣ ΜΠΑΝΙΕΡΕΣ... cake

Ο ΣΤΕΦΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΕΚΔΥΕΤΑΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΑΝ, ΤΟΥ "ΚΕΝ-ΚΕΝ" ΠΟΥ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΤΖΟΚΕΡ, ΚΑΙ ΝΤΥΝΕΤΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ, ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ, ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ..ΑΠΟΛΥΤΑ.ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ.ΤΕΛΟΣ. Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη..
ΠΕΣ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΕ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟ.


Κ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΟΜΩΣ, ΝΤΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΝΔΥΜΑ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ, ΤΗΣ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑΣ, ΤΗΣ ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΞΕΡΕΙ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ.
ΤΡΕΧΕΙ..ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ, ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ. ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ, ΔΥΝΑΜΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΓΙΑΤΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑΡΡΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ..ΟΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΗ,ΑΦΗΝΩΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦ, ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ..ΤΩΡΑ, ΥΣΤΕΡΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥΣ, ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗ ΠΟΝΟΥ, ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ Κ ΑΓΑΠΗΣ. ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ "ΚΕΝ-ΚΕΝ" ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΜΠΙ, ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ..ΒΑΘΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΟΝΤΑ, ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΟΥ..Κ ΠΑΛΙ ΑΠΛΩΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ, ΚΑΙ "ΣΜΙΛΕΨΕ" ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ..ΤΟ ΑΓΓΙΞΕ, ΛΑΤΡΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ, ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΗ ΤΟΥ, ΟΠΩΣ Ο ΑΓΓΕΙΟΠΛΑΣΤΗΣ, ΣΜΙΛΕΥΕΙ ΤΟΝ ΠΗΛΟ ΤΟΥ..ΕΝΑ ΑΠΑΛΟ ΦΙΛΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ..ΤΗΝ ΣΦΙΓΓΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ, ΤΗ ΦΙΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΘΟΣ..ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΕΡΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΟΞΥΓΟΝΟ??ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΚΕΣΤΕΙ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΠΝΟΗ ΖΩΗΣ??

"Το βαρκάκι που με φέρνει
εμπατάρησε και γέρνει
πες μου πού να κρατηθώ
πού να σταθώ

Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη"
ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ, ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ..ΟΥΔΕΝ! : respect :
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Φεβ 15, 2010 12:48 am

stefanos-melita έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΜΕΛΗΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΣΤΕ??ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ... Love! ΤΡΕΞΙΜΟ Κ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΟΛΥ..ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ, ΕΝ ΤΑΧΥ ΤΟ ΕΠ..

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ, ΘΑ ΔΑΝΕΙΣΤΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Δ.ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΥ
Έτυχε να με γεννήσεις
και ζωή να μου χαρίσεις
στον πιο δύσκολο καιρό
μάνα πού ζω

Το βαρκάκι που με φέρνει
εμπατάρησε και γέρνει
πες μου πού να κρατηθώ
πού να σταθώ

Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη
στου διαβόλου το κιτάπι
να του βγει το μάτι

ΔΙΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ..

τι να πω;;;δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω...

stefanos-melita έγραψε:ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΝΟΡΑΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟ/ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΟ ΠΕΙΣΜΑ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΤΗΣ..ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ 15ΧΡΟΝΗ. ΓΡΑΨΤΕ ΛΑΘΟΣ.. ΕΧΕΙ ΠΡΟΩΡΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΔΙΟΤΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΩΣΑΝ 5 ΕΤΩΝ. Fskl

όντως ήταν φάουλ αυτό της νόρας...αλλά εγώ την καταλαβαίνω...όπως λέει και το τραγούδι <στον έρωτα παρανοείς>...αυτό που δεν μου αρέσει είναι η στάση της απέναντι στη μελίτα...ξέρει και εκείνη πόσο δύσκολο είναι και πόσο πονάει να χάνεις αυτόν που αγαπάς και όμως εκείνη είπε στη μελίτα να κάνει πίσω επειδή υπήρχε η εύα και το παιδί...και μάλιστα συμβολεύει τη μελίτα να είναι πιο προσεχτική για να μην την καταλάβουν...ενώ ξέρει ότι τα αισθήματα δε κρύβονται έτσι απλά...η νόρα αντιδρά με το να ρίχνε πανέρια στο λουκά ή με το να τον ακολουθεί ση χαλκίδα επειδή δε μπορεί να συγκρατήσει τα συναισθήματα της η μελίτα αντιδρά αλλιώς...κάθε άνθρωπος αντιδρά με διαφορετικό τρόπο..εν όλιγοις θέλω να πω ότι απλώς περίμενα από τη νόρα λίγη περισσότερη ανεχτικότητα ως προς τη μελίτα γιατί και οι 2 βιώνουν μία παρόμοια κατάσταση...κατά τ'άλλα καταλαβαίνω και τις δύο..είναι ερωτευμένες και θα κάνουν και τις βλακείες τους...

stefanos-melita έγραψε:ΕΥΑ, ΚΑΛΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ, ΓΛΥΚΙΑ ΑΛΙΚΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ, ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΓΑΜΟ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ Η ΙΔΙΑ ΟΥΔΟΛΩΣ ΗΘΕΛΕ/ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΕ/ΕΙΧΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ/, ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΗΣ ΜΑΡΙΛΙΑΣ,ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΤΑΙ, ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ, Κ ΜΕ ΤΑ ΤΣΑΡΟΥΧΙΑ. ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΗΘΕΛΕΣ ΕΥΑΚΙ, ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΣ ΣΤΗ ΣΤΕΓΗ, ΩΣΑΝ ΤΟΝ ΒΙΟΛΙΣΤΗ!!! xaxa

ΕΓΩ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΕΡΩΤΑ ΕΥΑΣ-ΜΑΝΟΥ?? ΔΙΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΥΦΗ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΜΑΝΟ, -ΕΙΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΝΥΦΙΚΟ, ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ, ΟΠΩΣ Η ΚΟΥΚΛΑ ΜΠΑΡΜΙ- ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΝΟ, ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΧΩΡΕΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ..ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ.. Sleep ΑΣ ΔΙΔΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΨΥΧΗ ΣΤΗ ΖΕΜΠΕΚΙΑ..ΓΙΑΤΙ ΧΟΡΕΥΕ ΣΑΝ ΝΑ ΣΚΥΛΟΒΑΡΙΟΤΑΝ.Κ ΑΝ Η ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ.. ΔΕΝ ΕΡΙΧΝΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ??

όντως αν δεν έβλεπα στα μπουζούκια μάνο εύα ούτε που θα θυμόμουν τον <καρμικό>...εδώ τον έχει ξεχάσει η εύα...δεν είπα να κάθεται να κλαίει αλλά έστω και μία σκέψη...αλλά δεν είδα φως στο τούνελ...σε αντίθεση με το στέφανο που φαινόταν ότι δεν θέλει αυτό τον γάμο...τώρα για το ζειμπέκικο...να πω την αλήθεια δεν τον παρατήρησα καλά...emmm

stefanos-melita έγραψε:ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙΟΝ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΜΟΥ.. : respect : ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΘΑ ΠΑΕΙ! : respect : ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ Η ΕΥΑ..ΠΕΡΑΣΕ Κ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ..ΑΥΤΗ ΚΟΒΕΙ ΦΛΕΒΕΣ ΣΤΙΣ ΜΠΑΝΙΕΡΕΣ... cake

Ο ΣΤΕΦΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΕΚΔΥΕΤΑΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΑΝ, ΤΟΥ "ΚΕΝ-ΚΕΝ" ΠΟΥ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΤΖΟΚΕΡ, ΚΑΙ ΝΤΥΝΕΤΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ, ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ, ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ..ΑΠΟΛΥΤΑ.ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ.ΤΕΛΟΣ. Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη..
ΠΕΣ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΕ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟ.


Κ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΟΜΩΣ, ΝΤΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΝΔΥΜΑ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ, ΤΗΣ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑΣ, ΤΗΣ ΥΠΕΡΒΑΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΞΕΡΕΙ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ.
ΤΡΕΧΕΙ..ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ, ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ. ΔΥΝΑΜΗ ΨΥΧΗΣ, ΔΥΝΑΜΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΓΙΑΤΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑΡΡΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ..ΟΠΩΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΗ,ΑΦΗΝΩΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦ, ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ..ΤΩΡΑ, ΥΣΤΕΡΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥΣ, ΜΙΑ ΚΡΑΥΓΗ ΠΟΝΟΥ, ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ Κ ΑΓΑΠΗΣ. ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ "ΚΕΝ-ΚΕΝ" ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΜΠΙ, ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ..ΒΑΘΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΟΝΤΑ, ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ, ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΟΥ..Κ ΠΑΛΙ ΑΠΛΩΣΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ, ΚΑΙ "ΣΜΙΛΕΨΕ" ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ..ΤΟ ΑΓΓΙΞΕ, ΛΑΤΡΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ, ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΗ ΤΟΥ, ΟΠΩΣ Ο ΑΓΓΕΙΟΠΛΑΣΤΗΣ, ΣΜΙΛΕΥΕΙ ΤΟΝ ΠΗΛΟ ΤΟΥ..ΕΝΑ ΑΠΑΛΟ ΦΙΛΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ..ΤΗΝ ΣΦΙΓΓΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ, ΤΗ ΦΙΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΘΟΣ..ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΕΡΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΟΞΥΓΟΝΟ??ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΚΕΣΤΕΙ ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΠΝΟΗ ΖΩΗΣ??

"Το βαρκάκι που με φέρνει
εμπατάρησε και γέρνει
πες μου πού να κρατηθώ
πού να σταθώ

Η ελπίδα μας χαμένη
και η μοίρα μας γραμμένη"
ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ, ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ..ΟΥΔΕΝ!


συμφωνώ σε όόόόλαααα....με κάλυψες με το σχολιασμό σου όπως πάντα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Φεβ 15, 2010 1:00 am

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο πολύ καλό αν και περίμενα κάτι περισσότερο. Νομίζω οτι όλα γυρνούσαν γύρω απ το γάμο και το βρίσκω φυσικό. Γελασα με την επιστροφή του πάντα απολαυστικού σε μικρές δόσεις Κυριάκου, ψιλοβαρέθηκα με τη μίρλα του απόλυτου και σε όλο το επεισόδιο περίμενα το κλου της βραδιάς που δεν ήταν άλλο απ τη συνάντηση στο μπουζουκάδικο.

Κρατάω απ όλα τα πριν την αντίδραση της Αντιγόνης στη γνωριμία τη με τον Κυριάκο. Νομίζω οτι η Αντιγόνη κάποια στιγμή θα τον συμπεριλάβει στα σχέδια της εκδίκησης.

Σήμερα το παιχνίδι παίχτηκε ανάμεσα σε Εύα Μάνο. Θα το πω για άλλη μια φορά. Ο Μάνος είναι ένας ήρωας που έχει φορτωθεί τόσα πολλά κρίματα που δεν ξέρω τι είναι αυτό που θα μπορούσε να με πείσει οτι άλλαξε και κυρίως να τον συγχωρέσω. Υπάρχει όμως μια τεράστια διαφορά ανάμεσα στο Μάνο του τώρα και το Μάνο που γνώριζα μέχρι τώρα. Καποτε η Εύα του είπε οτι χώριζε τη ζωή του σε κουτάκια και κρατούσε ξεχωριστά τα διάφορα κομάτια της ζωής του. Τις τελευταίες μέρες βλέπω να καταρρέουν τα τείχη και να μην υπάρχουν πια στεγανά. Με την απόφασή της να απομακρυνθεί η Εύα κατάφερε όσα δεν είχε καταφέρει τόσα χρόνια που πρόσφερε και παρακαλούσε. Μπήκε μέσα σε πολλά κουτιά του Μάνου και κυρίως μέσα σ αυτό που αφορούσε τη δουλειά του και κατά συνέπεια την εξουσία. Τον βλέπω να αδιαφορεί για τη δουλειά και για πρώτη φορά να βάζει την Εύα πάνω απ αυτή. Μπορεί να μη του συγχωρώ τίποτα απ όσα έχει κάνει αλλά τουλάχιστον του το αναγνωρίζω.

Όταν τα κορίτσια μπήκαν στο μαγαζί γέλασα με την απίστευτη αντίδραση του Λουκά που είδε το μπατζάκια του να παίρνουν φωτιά, αλλά τα βλέματα που σκότωναν ήταν του Μάνου και της Εύας. Ξαφνικό και αναπάντεχο συναπάντημα αλλά το έφεραν με όμορφο τρόπο. Για ολόκληρη τη βραδυά λοιπόν από μένα:

Ένα μπράβο στον Παναγιώτη Πετράκη γιατί ενώ έχει πιστέψτε με μια απίστευτη άνεση στην πίστα χτες έβγαλε τη διστακτικότητα του ανθρώπου που δεν είναι συνηθισμένος στο πάλκο.

Ένα μπράβο στην κυρία Πολυχρονίδη για την ωραία της φωνή και για τον τρόπο που έπαιξε τον καθόλου εύκολο ρόλο της τραγουδίστριας της μπασμένης στη νύχτα που χειρίζεται καταστάσεις γελαστά και τσαχπίνικα.

Ένα μπράβο στη Νόρα γιατί τα βλέματά της έβγαζαν τη σωστή δόση πίκρας και θυμού.

Ένα μπράβο στον απίστευτο Μπέλλο που στη μέση του χαμού συνέχιζε το λουλουδοπόλεμο με την άνεση του άσχετου ανθρώπου που δεν καταλαβαίνει τι διαδραματίζεται γύρω του και μου έβγαλε γέλιο.

Ένα μπράβο σε όσους σκηνοθέτησαν τη σκηνή γιατί Εύα και Μάνος εμφανίστηκαν με πλάτη ο ένας στον άλλο αλλά σχεδόν δίπλα και φάνηκαν όλα τα συναισθήματα και όλα όσο διαδραματίστηκαν με τα βλέματα που αντάλλασαν.

Την ώρα που ο Λουκάς και η Νταίζη τραγουδούσαν το σημάδι έβλεπα συνεχώς Μάνο και Εύα να ασφυκτιούν και να θυμούνται. Εξαιρετική η επιλογή του τραγουδιού. Αυτοί οι δύο έχουν πίσω τους τόσο μεγάλη ιστορία και κατάφεραν με τα βλέματα το ύφος και τις ανάσες να με πάρουν πίσω μαζί τους και να ξαναθυμηθώ πολλά απ την ιστορία τους. Νομίζω οτι στο συγκεκριμένο σημείο του επεισοδίου Μπουγιούρης και Ξυλά έκαναν εξαιρετική ερμηνεία.

Και έρχομαι στην παραγγελιά. Ένα μεγάλο μπράβο από μένα σε όποιον διάλεξε το τραγούδι. Μπορεί να μην τον συγχωρώ αλλά στη συγκεκριμένη σκηνή είδα το Μάναρο που ήθελα. Την ώρα της ήττας του σηκώθηκε να χορέψει και παραδεχόταν χορεύω για σένα, πονάω και σε θέλω και η Εύα το εισέπραξε όλο αυτό και πανικοβλήθηκε. Όπως και να το κάνουμε χρειάζεται πολλά κιλά αντρίλα για να το κάνεις μπροστά σε όλους. : respect : : respect : : respect : Τελικά οι Έλληνες ίσως και να είμαστε ο μοναδικός λαός που χορεύει και στη χαρά του και στη λύπη του.

Περίμενα κάτι περισσότερο απ την σκηνή των 15'' που είδα ανάμεσα σε Εύα και Μάνο. Δεν το πολυπιστεύω αλλά θέλω να ελπίζω οτι στο επόμενο επεισόδιο θα δώ μια σκηνή αποχαιρετισμού ανάμεσα σ αυτούς τους δύο χωρίς παρεμβολές. Θέλω να δω συζήτηση ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Σε αναμονή λοιπόν......


ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!! Ο ΜΑΝΟΣ ΘΕΟΣ!! Η ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!! ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ Η ΟΘΟΝΗ! Love! Love!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Δευ Φεβ 15, 2010 1:01 am

φανουλα μου θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το ζειμπεκικο του μανου!!εμενα με αγγιξε!!ηταν χαλια το παλικαρι!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Δευ Φεβ 15, 2010 1:17 am

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΡΑ, ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΥΠΕΡΘΕΜΑΤΙΣΩ! ΑΙΣΧΟΣ! maaaad ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ, ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ, ΑΠ ΟΣΑ..ΩΡΙΕΤΑΙ Η ΝΟΡΑ, vomit Κ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΚΑΠΕΛΩΝΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑ, ΡΙΧΝΕΙ ΠΑΓΑΚΙΑ ΣΤΗ ΝΤΑΙΖΗ, Κ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ.. vomit ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ, Κ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΗΣΥΧΗ??ΤΙ ΥΣΤΕΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ??Κ ΓΙΑ 5 ΕΤΩΝ, ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ! cake

ΔΗΜΗΤΡΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.. Confused? ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ.. lol! ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ??ΜΠΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.. gelio

ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ!! Love!
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Φεβ 15, 2010 1:28 am

Για ακόμη μια φορά , ας γράψω ότι έγραψα σχετικά με Νόρα και Μελίτα, την συγκρισή τους, και τις κατινίες της Νόρας.
Ναι, η Νόρα κάνει κατινίες τελευταία, καμία φαν της δεν το αρνείται.
Συγκρίνοντας την όμως με την Μελίτα είναι απλως αστειο.
Μην ξεχνάμε, πως η Νόρα με τον Λουκά, θεωρητικά είναι ακόμη φίλοι.
Δεν τον παρακαλάει να τις δώσει ένα φιλί μια μέρα πριν τον γάμο του, δεν του στέλνει μηνύματα αργά τα βράδια, ενώ έχει ήδη ξεκινήσει μια νέα ζωή, και όπως και να χει ο Λουκάς πάει να μπλέξει με μία Νταίζη (όπου Νταίζη βλέπε συμφεροντολόγα πρώην γκόμενα του Λουκά, τον οποίο η Νόρα σταθηκε εφόσον χώρισανε, και ξέρει καλύτερα απο όπους η Νόρα, τι πόνο πέρασε ο Λουκάς εξαιτίας της Νταίζης).Η Νόρα ΔΕΝ παρατάει το παιδί της για χάρη του απόλυτου....

Είναι η Νόρα, που ο ίδιος ο Λουκάς τρέχει στην Ορεινή Αρκαδία να της χαλάσει τα ταξίδια, τις χαλάει τα δείπνα, λόγω δήθεν δουλείας για το γραφείο, και τις βάζει τραγούδια στην δουλειά για τον παράφορο ''παντρεμένο'' έρωτα.

Βλέπω έναν παλιμπαιδισμό και απο την πλευρά του Λουκά και απο της Νόρας, και όχι δεν την δικαιολογώ, απλώς η σύγκριση είναι για μένα αστεία.
Καλύτερα να ρίχνει 3 καλάθια λουλούδια στον Λουκά, παρα να τον παρακαλάει για φιλιά μέσα στις νύχτες....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Δευ Φεβ 15, 2010 1:31 am

ΜΙΚ Congrats ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΙΑΣ!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Φεβ 15, 2010 1:33 am

Mik έγραψε:Για ακόμη μια φορά , ας γράψω ότι έγραψα σχετικά με Νόρα και Μελίτα, την συγκρισή τους, και τις κατινίες της Νόρας.
Ναι, η Νόρα κάνει κατινίες τελευταία, καμία φαν της δεν το αρνείται.
Συγκρίνοντας την όμως με την Μελίτα είναι απλως αστειο.
Μην ξεχνάμε, πως η Νόρα με τον Λουκά, θεωρητικά είναι ακόμη φίλοι.
Δεν τον παρακαλάει να τις δώσει ένα φιλί μια μέρα πριν τον γάμο του, δεν του στέλνει μηνύματα αργά τα βράδια, ενώ έχει ήδη ξεκινήσει μια νέα ζωή, και όπως και να χει ο Λουκάς πάει να μπλέξει με μία Νταίζη (όπου Νταίζη βλέπε συμφεροντολόγα πρώην γκόμενα του Λουκά, τον οποίο η Νόρα σταθηκε εφόσον χώρισανε, και ξέρει καλύτερα απο όπους η Νόρα, τι πόνο πέρασε ο Λουκάς εξαιτίας της Νταίζης).Η Νόρα ΔΕΝ παρατάει το παιδί της για χάρη του απόλυτου....

Είναι η Νόρα, που ο ίδιος ο Λουκάς τρέχει στην Ορεινή Αρκαδία να της χαλάσει τα ταξίδια, τις χαλάει τα δείπνα, λόγω δήθεν δουλείας για το γραφείο, και τις βάζει τραγούδια στην δουλειά για τον παράφορο ''παντρεμένο'' έρωτα.

Βλέπω έναν παλιμπαιδισμό και απο την πλευρά του Λουκά και απο της Νόρας, και όχι δεν την δικαιολογώ, απλώς η σύγκριση είναι για μένα αστεία.
Καλύτερα να ρίχνει 3 καλάθια λουλούδια στον Λουκά, παρα να τον παρακαλάει για φιλιά μέσα στις νύχτες....


ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΗ. ΑΠΛΑ : respect : : respect : : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 302 - Ημερομηνία 12-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Δευ Φεβ 15, 2010 1:34 am

Mik έγραψε:Για ακόμη μια φορά , ας γράψω ότι έγραψα σχετικά με Νόρα και Μελίτα, την συγκρισή τους, και τις κατινίες της Νόρας.
Ναι, η Νόρα κάνει κατινίες τελευταία, καμία φαν της δεν το αρνείται.
Συγκρίνοντας την όμως με την Μελίτα είναι απλως αστειο.
Μην ξεχνάμε, πως η Νόρα με τον Λουκά, θεωρητικά είναι ακόμη φίλοι.
Δεν τον παρακαλάει να τις δώσει ένα φιλί μια μέρα πριν τον γάμο του, δεν του στέλνει μηνύματα αργά τα βράδια, ενώ έχει ήδη ξεκινήσει μια νέα ζωή, και όπως και να χει ο Λουκάς πάει να μπλέξει με μία Νταίζη (όπου Νταίζη βλέπε συμφεροντολόγα πρώην γκόμενα του Λουκά, τον οποίο η Νόρα σταθηκε εφόσον χώρισανε, και ξέρει καλύτερα απο όπους η Νόρα, τι πόνο πέρασε ο Λουκάς εξαιτίας της Νταίζης).Η Νόρα ΔΕΝ παρατάει το παιδί της για χάρη του απόλυτου....

Είναι η Νόρα, που ο ίδιος ο Λουκάς τρέχει στην Ορεινή Αρκαδία να της χαλάσει τα ταξίδια, τις χαλάει τα δείπνα, λόγω δήθεν δουλείας για το γραφείο, και τις βάζει τραγούδια στην δουλειά για τον παράφορο ''παντρεμένο'' έρωτα.

Βλέπω έναν παλιμπαιδισμό και απο την πλευρά του Λουκά και απο της Νόρας, και όχι δεν την δικαιολογώ, απλώς η σύγκριση είναι για μένα αστεία.
Καλύτερα να ρίχνει 3 καλάθια λουλούδια στον Λουκά, παρα να τον παρακαλάει για φιλιά μέσα στις νύχτες....
Για ακόμα μία φορά θα συμφωνήσω...!!
Σύγκριση ανάμεσα σε Νόρα και Μελίτα δεν ΥΠΑΡΧΕΙ,ΑΠΛΑ...!!
Η Μελίτα σούρνεται...Δεν είναι απλά κατίνα...Είναι ΚΑΤΙΝΑΡΑ...!!
Δηλώσεις:"Εγώ δεν είμαι Εύα, Εγώ θα κάνω πίσω, δεν είμαι Εύα, Αν η Εύα ήθελε να τον παντρευτεί εγώ θα έκανα πίσω" δεν ακούσαμε από τη Νόρα..Η Μελίτα θέλει πολύ να το παίξει ΚΥΡΙΑ αλλά πολύ απλά δεν το έχει..
Η Νόρα δεν φιλιόταν με τη σχέση της φίλης της στα εξοχικά...Ούτε μόλις έμαθε ότι η φίλη της παντρευέται πήγε να δηλώσει ΠΑΡΟΥΣΑ πουθενά..
Μην τρελαθούμε τελείως...!!
Η Μελίτα καθιερώνει καινούργια έθιμα στη κοινωνία...
Ένα σφουγγάρισμα και λίιιιιιιγο χάσιμο αξιοπρέπειας πριν τους γάμους της Εύας κρίνεται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης