Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

+35
Ntinaki1
ΚΑΤΙΑ
edem4ever
KonstantinaA
Cancoon
loukasnora
CineFreak
KatsaroYpotheto
Penny
Materialgirl
madolato
verile_mistika
Petrinaki
FieryRed
annaki
vs116117
sifantid
zwi
takis99
Izabella29
glgs
elenaph33
nikidanis
anna90
filitsa
Ntinaki Agapaei Petraki
$ofi@ loukakos + nora
Katerina
jo8
evanna
Καρ-Mik
giouli_edem
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap49%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 49% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 65
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 10:18 am

Πολυυυυυ κλανημέρα σε όλους και όλες που λέει κι ο Harley :D

Εγω το επεισόδιο το είδα κατά το ήμισυ, σε λίγο θα πάω να καλύψω τα κενά μου και θα επανέλθω..


takis99 έγραψε:Πάντως στο μέλλον θ αμεγαλώνει ο Μάνος το παιδί του Στέφανου και ο Στέφανος του Μάνου.
Αχ το έχω δει το όνειρο ότι θα είναι όπως τα λές, το έχω δει...

Μου αρέσει που κατά τα άλλα το σήριαλ -και καλά- δείχνει πραγματικούς ανθρώπους σε τραβηγμένες καταστάσεις!!!

Να δω τον Σταύρου και τον Μπουγιούρη στην παιδική χαρά με τα τηλεοπτικά παιδιά τους και τι στον κόσμο..ωχ περίμενε! Το έχω δει αυτό!!! Razz Αλλα ναι εκεί ήταν ο Στράτος που είχε κοριτσάκι και ο Αντρέας αγοράκι...χμμμ ναι είναι διαφορετικό!!!

Ελπίζω ότι δεν θα καταλήξει η σειρά σε τέτοια γελοιότητα! Εχω μεγάλη εμπιστοσύνη μετά τα τελευταία ότι μας περιμένει κάτι στη γωνία που δεν το φανταζόμαστε!!!


annaki έγραψε:Δυο πράγματα στα γρήγορα τώρα που προλαβαίνω και τα υπόλοιπα αύριο:

Τέλειο μόνο για το γέλιο που ρίχνω τις τελευταίες μέρες! Κάθε μέρα συγχαίρω κι από έναν. Σειρά του Πετράκη σήμερα! : respect : Ο Λουκάς σε νιρβάνα, απλά.. gelio

Στεφανάκο μάζεψε γλωσσίτσα μη στη κόψει κι η μαμά κι ο Χρηστάρας κι εγώ μαζί! Ksilo Ναι, βέβαια αν είναι κάθε φορά που την ξεχ$£¤#ς να της κόβεται η όρεξη, ξανακάνε το που και που πριν γίνει σα μπετονιέρα! Πάντως αν έφτασε να τον αποκαλεί 'φυτό' ως κι η μάνα του, εμείς τί πρέπει να πούμε;;

Οι δυο τρελές αποφάσισαν να ξεκατινιαστούν παρουσία κοινού αυτή τη φορά! Η ατραξιόν του νοσοκομείου έχουν γίνει! Είναι το τελευταίο τσουρομάδημα που ανέχομαι, κι αυτό γιατί ήταν για καλό! Τα βλέπουμε στις ειδήσεις στο καπάκι, πρέπει και πριν δηλαδή; Λυπηθείτε μας πια τους άμοιρους τηλεθεατές!

Όσο περνάει ο καιρός, τόσο σιγουρεύομαι ότι ο Μήτσουλας είναι απ' έξω Μπέλλος Μπέλλος κι από μέσα Κατσιβέλος! Τόση βλακεία δε δικαιολογείται! Ο Λουκάς πιο σπιρτόζικο βλέμμα είχε σήμερα! Τί πρέπει να του κάνει δηλαδή για να ξεκολλήσει, ασφαλιστικά μέτρα;

Αnnaki εχεις έναν τρόπο να τα λες που με κάνεις να ξεκαρδίζομαι!!! Μπράβο κορίτσι μου!

giouli_edem έγραψε:"Λουκά μου όταν με το καλό σε αφήσουν να βγεις θα πάμε στη μικρή μας Εδέμ"

"ΤΑΒΕΡΝΑ????" gelio

Ότι πιο πετυχημένο άκουσα χτες στο μισό επεισόδιο που είδα!!! Όντως μετά το σκεφτόμουν και "Η μικρή Εδεμ" θα μπορούσε να είναι όνομα ταβέρνας gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 10:46 am


Ένα επεισόδιο που με έκανε να γελάσω τρελά οπότε απο μένα πολύ καλό.

Απο τη στιγμή που ο Λουκάς βρέθηκε στο νοσοκομείο η παρέα συσπειρώθηκε και πάλι. Κάποτε ήταν ο Λουκάς που κρατούσε την παρέα ενωμένη και οργάνωνε τις συναντήσεις τώρα αυτή τη θέση την πήρε ο Μάνος και μάλιστα προσπαθεί με διπλωματία να φέρει τα πράγματα εκεί που θέλει. Δεν του τόχα γιατί αυτός συνήθως ορμούσε με το κεφάλι, αλλά αλλάζει...

Ο Λουκάς με αμνησία είναι όλα τα λεφτά. Έκανα τρελό γέλιο με τις απαντήσεις του και περιμένω το σχολιασμο των κοριτσιών που το κατέχουν το θέμα οπότε δεν λέω τίποτα εγώ. Ο κάθε ένας του έλεγε τα δικά του και ο Λουκάς σταθερά κοιτούσε με το βλέμα του ροφού και απαντούσε με ατάκες σπαρταριστές. Ευτυχώς που συνήλθε γιατί αν ξεκινούσαν να του διηγούνται για βιασμούς, φόνους, γάμους και απαγωγές όσο είχε την αμνησία ζαβό για μια ζωή τον έβλεπα. Πάντως αυτή την εξιστόρηση την περιμένω ανυπόμονα.

Ο Ρούσσος τελικά είναι Λουκανορικός. Βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ήταν ο πρώτος που πέρσυ την καθαρά Δευτέρα ειπε στο Λουκά οτι αυτοί οι δύο είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλο, αλλά τώρα το αποδεικνύει βοηθώντας.

Με χαλάει να ακούω τη Δάφνη ή την Εύα να μιλούν για τον έρωτα της Νόρας και του Λουκά και να δίνουν επεξηγήσεις για το Στέλιο. Η μασημένη τροφή δεν ήταν ποτέ το καλύτερό μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βαφτίσουμε αυτό τον έρωτα απόλυτο ή καρμικό ή και τα δύο και δεν το θέλω βρε αδελφέ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με μια φιλία που εξελίχτηκε με το χρόνο σε κάτι πιο βαθύ γιατί πρέπει καλά και ντε να της βάλουμε ταμπελάκι.

Ο κύριος Καρτάλης με μπερδεύει. Ή είναι μεγάλη μούρη, ή πρόκειται για ένα ανθρωπάκι μικρό και λίγο. Απ τη μια αποπαίρνει την Εύα οτι τον ζάλισε κι απ την άλλη τρέχει πίσω της και την κυνηγάει. Είναι κρίμα γιατί η Εύα δείχνει να δένεται όλο και περισσότερο μαζί του, και αυτός το ψεματάκι το έχει στα χείλη. Δεν σε υποχρέωσε κανένας παληκάρι μου να παντρευτείς βγες λοιπόν απ το ψυγείο ή διέλυσε το γάμο. Η Εύα στο πρόβλημά της με το Λουκά παρηγοριά βρήκε στη μάνα της. Μια αγκαλιά και ένα χάδι απο την Αγγέλα τα πήρε. Τελικά μάλλον δεν μπορεί να είναι Μάνος. Εκείνος τουλάχιστον όταν παντρεύτηκε τη Μελίτα την έκανε τόσο ευτυχισμένη που ούτε καν της περνούσε απ το μυαλό οτι ο άντρας της μπορεί να είχε και άλλη σχέση.

Αντιγόνη Χρήστος και Στέφανος δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάνε. Μοιάζουν να φοβούνται την πιθανότητα να φύγει η Εύα. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί ο Χρήστος είπε στο Στέφανος οτι τώρα είναι η ευκαιρία να χωθεί η Νταίζη στη ζωή του Λουκά. Ο Στέφανος απ τη μια λέει οτι σέβεται το πρόβλημα του Λουκά κι απ την άλλη το ακούει και δεν αντιδρά.

Η Αμαλία έχει ξεφύγει εντελώς αλλά περιμένω να δω σήμερα τι θα της πει ο Μάνος για τον δικό της τρελό έρωτα που μας τον είχε εμφανίσει ως πλατωνικό. Η μαύρη χήρα σήμερα άλλαξε χρωματάκι στο ρούχο. Καιρός ήταν Μαρουλίτα να λήξει το πένθος για τον έρωτα του κεριού.

Η Εύα για άλλη μια φορά δείχνει οτι έχει γυρίσει σελίδα. Ζητάει απ το Μάνο πράξεις μετάνοιας και εκείνος ανταποκρίνεται χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι φανερό οτι κάθε καλή κουβέντα που λέει η Εύα για το Στέφανο τον πονάει αλλά ας πρόσεχε. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν ανακάλυψε τη σχέση του Στέφανου με την κατσαρή απόλυτη. Δείχνει να ξέρει ακόμη και τη σχέση της Αμαλίας με το Χατζημπούκλα αυτό πως του ξέφυγε;

Περιμένω σήμερα να δω το Λουκά να κάνει παιχνίδι και το Μάνο να δρομολογεί τις παραπέρα εξελιξεις......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 11:03 am

Materialgirl έγραψε:Κουλό Νο 1: η ατάκα της Καρτάλως "της χρεώνεις το χαμένο σου έρωτα με την άλλη;;;" ΑΛΑΤΙΑ μαντάμ. Αυτή η άλλη έχει όνομα, τη λένε Μελίτα και είναι πολύ καλύτερή σου αν θες να ξέρεις, που θα πιάσεις στο στόμα σου τη Μελίτα εσύ. Ναι τον χρεώνει το χαμένο του έρωτα και στην Εύα και σε εσένα που λύσσαξες. Και μας απειλεί κι από πάνω το αρ΄χαίο μνημείο σε συντήρηση ότι αν μάθει η Εύα για τη Μελίτα δεν θα συγχωρήσει το Στέφανο ποτέ...Μωρε τι μας λες...και είχαμε μια σκασίλα τόσο μεγάλη που δεν θα φάμε για μια βδομάδα...δεν παίρνεις από το χεράκι τη νυφούλα σου vomit να μας αδειάσετε τη γωνιά;;Άντε μπράβο γιατί πολύ μας κάτσατε στο σβέρκο και θα πάθουμε αυχενικό στο τέλος.

Δεν νομίζω ότι η Αντιγόνη είχε άδικο σε αυτό που είπε! Καθόλου άδικο! Μπορεί ο γάμος να ήταν απόφαση του Στέφανου και ειδικότερα χωρίς να του βάλει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό αλλα όλοι οι άνθρωποι θέλουμε κάπου να βγάζουμε την πίκρα μας. Μπορεί ο Στέφανος να ξέρει πολύ καλά ότι μόνο το ξερό του το κεφάλι φταίει που βρίσκεται σε αυτή την θέση αλλα ειναι λογική αντίδραση να θεωρεί υπεύθυνη την Εύα (έστω κι αν ξέρει ότι δεν είναι έτσι) μια και με τον εαυτό του είναι λίγο δύσκολο να τσακωθεί!

Όσο για την Εύα δεν νομίζω ότι έκατσε στο σβέρκο κανενός! Ας είχε ο Στέφανος τα κότσια να της πει ότι είναι πλέον αλλού! Ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι θα ήταν που θα μεγάλωναν ένα παιδί εκτός γάμου! Αλλα έτσι όπως τα είχε κάνει βλέπεις δεν τον έπαιρνε... ας μη μιλάει τώρα κι ας ανέχεται την ξεφτίλα αυτή από τη μαμάκα του αφού δεν τον παίρνει να κάνει κι αλλιώς!!!


Materialgirl έγραψε:Εμένα πάντως όλη αυτή η υπερβολίκη δήθεν συμπάθεια της Καρτάλως απέναντι στην Εύα μου κινεί υποψίες...Κατ' αρχήν η Εύα απέχει κατά πολύ από το πρότυποτης ιδανικής νύφης που λίγο πολύ έχει η κάθε μάνα για το γιο της. Γιατί κακά τα ψέμματα, πέρα από το ένδοξο παρελθόν της Εύας ως πρωταγωνίστρια σε πορνοταινίες, υπάρχει ένα οικογενειακό υπόβαθρο επιπέδου υπό το μηδέν. Ο πατέρας της και πεθερός του Στέφανου στη φυλακή και η Εύα έχει ήδη ένα εξώγαμο παιδί για το οποίο ποτέ δεν υπήρξε μάνα. Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Απορώ λοιπόν που έχει κολλήσει πάνω της σαν στρείδι. Τόσο πολύ πια φοβάται τη Μελίτα που προκειμένου να μην είναι με το Στέφανο τον θέλει με την Εύα;;Προβληματίζομαι.Και όχι δεν με πείθει καθόλου για τις αγνές της προθέσεις απέναντι στην Εύα. Χώρια που πετάγεται μέσα σε όλα σαν να μην πω τι...Έλεος κυρά μου.

Συμφωνω ότι είναι ύποπτη τόση αγάπη, όχι τόσο για το παρελθόν της Εύας όσο για την υπερβολή της Αντιγόνης "Αν μάθει για τη Μελίτα δεν θα στο συγχωρήσω!!!"

Για τα υπόλοιπα δεν θα σχολιάσω, δεν είμαι εγω που θα κρίνω πώς επιβίωσε μια γυναίκα μετά απο βιασμούς, μεγαλωμένη σε ένα βίαιο οικογενειακό περιβάλλον και μετά απο μια κατάθλιψη που την κράτησε 2 χρόνια σε κλινική! Ούτε θα σταθώ μόνο σε αυτό στον χαρακτήρα ενός ανθρώπου! Απλά να πω ένα μπράβο που ακόμα και μετα απο τα όσα έχει ζήσει, ακόμα και τώρα προσπαθεί να πάει τη ζωή της παραπέρα, έχει καταφέρει να μην κάνει ξανα τα ίδια λάθη και είναι δίπλα στους δικούς της ανθρώπους, αυτή η ανοδική πορεία εμένα μου αρκεί να με πορώσει να την παρακολουθήσω! Αυτή η δυνατή γυναίκα είναι αυτή που θέλω στο τέλος να δω ευτυχισμένη! ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!


Materialgirl έγραψε:Κουλό Νο 2: Θίχτηκε η ξανθιά αγαπημένη παναγιά που της είπε ο Στέφανος να μην την πρήζει. Σόρρυ κοπελιά αλλά εσύ έχεις υποστεί από το Μάνο τους χίλιους μύριους εξευτελισμούς (με δική σου συνέναιση βέβαια) και δεν σε πείραζε. Μέχρι ότι είσαι του δρόμου σου είπε, μέχρι που σε τουλούμιαζε κιόλας κι εσύ δεν αντιδρούσες. Κι έβαλες τα κλάματα επειδή σου είπε ο Στέφανος να μην τον πρήζεις;; Ναι ξέρω είσαι έγκυος και οι ορμόνες σου έχουν έρθει πάνω κάτω, αλλά όχι τέτοιες δικαιολογίες δεν πιάνουν σε εμάς γιατί εσύ και τότε που δεν ήσουν έγκυος ήσουν για τα σίδερα.
Πως φαίνεται Εύα μου ότι ποτέ στη ζωή σου δεν έχεις κάνει φυσιολογική σχέση...ΦΩΝΑΖΕΙ από χιλιόμετρα. Welcome to real life darling...Στις φυσιολογικές σχέσεις και στους φυσιολογικούς γάμους συμβαίνουν αυτά. Όλα τα ζευγάρια τσακώνονται και λογοφέρνουν και ενίοτςε πέφτει και κάνα μπινελίκι να ανάβουν τα αίματα και να γουστάρουμε. Γιατί πολύ απλά σε μια σχέση συνυπάρχουν δύο διαφορετικά άτομα με διαφορετικές προσωπικότητες, ανάγκες, επιθυμίες και απόψεις. Οπότε οι διαξιφισμοί και οι συγκρούσεις είναι αναπόφευκτες καλή μου. Δεν υπάρχει ζευγάρι που να μην διαφωνεί και να μην τσακώνεται. Και ναι έρχονται φορές που κι εσύ θα έχεις τα νεύρα σου και θα ξεσπάσεις σε ανύποπτο χρόνο, όπως και ο σύντροφός σου. Και ναι και ο Στέφανος είναι άνθρωπος με νευρικό σύστημα και του το έχετε κάνει τσατάλια.Κι έχει το δικαίωμα να στραβώνει κάποιες φορές. Αλλά ξέχασα εσύ με το Στέφανο δεν έχετε φυσιολογικό γάμο αλλά έχετε υπογράψει σύμβαση...Αορίστου χρόνου μεν..σύμβαση δε. Και όλα αυτά που λέω συμβαίνουν στις φυσιολογικές σχέσεις και όχι στα καραγκιοζιλίκια.

Και κάτι άλλο που ξέχασα: Κουλό Νο 3: η ατάκα της Εύας "έχω περάσει πολλά στη ζωή μου και δεν αντέχω άλλες εντάσεις"
και αμέσως μετά "έχω αντέξει πολλά και είμαι δυνατή". Αποφάσισε κορίτσι μου.Αντέχεις ή όχι;;Μας μπερδεύεις.
Παρατηρήσεις:
1) Ό, τι πέρασες στη ζωή σου κοριτσάκι μου το πέρασες επειδή τα ήθελε ο ποπός σου. Μόνη σου τα θαλάσσωσες. Έβλεπες το γκρεμό κι αντί να πατήσεις φρένο πατούσες γκάζι. Κανείς δεν σε υποχρέωσε να κάνεις απόπειρα αυτοκτονίας, κανείς δεν σε υποχρέωσε να έχεις την κόρη σου γραμμένη, κανείς δεν σε υποχρέωσε να κυνηγάς έναν άντρα που παντρεύτηκε, κανείς δεν σε υποχρέωσε να παντρευτείς το Νικόλα για να την πεις στο Μάνο, κανείς δεν σε υποχρέωσε να γυρίζεις τσόντες και πολλά άλλα. Οπότε μην παραπονιέσαι. Πληρώνεις τις λάθος επιλογές σου.
2) Όχι δεν είσαι δυνατή κοπέλα μου ούτε κότσια έχεις. Μια ζωή στηρίζεσαι σε δεκανίκια. Και η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν είσαι δυνατή είναι η προαναφερθείσα απόπειρα αυτοκτονίας που έκανες. Και είσαι τόσο ανίκανη που ούτε αυτό κατάφερες να κάνεις σωστά. Ξέρεις τι λένε...ότι η αυτοκτονία είναι η χειρότερη μορφή έκφρασης δειλίας και εγωισμού.

Λυπάμαι αλλα θα διαφωνήσω κάθετα!

Και βέβαια η Εύα έχει περάσει πολλά και δεν χρειάζεται παραπάνω εντάσεις! Αυτό καμμία σχέση δεν έχει με το γεγονός ότι θέλει να μοιράζεται με τον άντρα της και τα εύκολα και τα δύσκολα! Οπως επίσης σε καμμία περίπτωση δεν δικαιολογώ την συμπεριφορά του Στέφανου! Μη σώσω να μπω ποτέ σε έναν γάμο αν είναι έτσι!

Γιατί για μένα προσωπικά υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε έναν ώμο να στηριχτείς και έναν σάκο του μπόξ για να ξεσπάσεις! Και η Εύα είπε ακριβώς αυτό! Μην με χρησιμοποιείς για να ξεσπάς, μοιράσου τις έγνοιες σου να ελαφρύνουν!!!

Απλώς δεν ήξερε η κοπέλα ότι οι έννοιες του Στεφανάκου είναι μπουκλωτές και δεν μπορεί να τις μοιραστεί! Μην δίνουμε λοιπόν άδικο σε ανθρώπους που δεν κάθονται να τους πατάνε επειδή βρίσκονται μέσα σε έναν γάμο! Ο γάμος δεν είναι φυλακή.. μάλλον κάπου έχουμε μπερδευτεί.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Μαρ 03, 2010 11:06 am

η δεσποσύνη Εύα Χαρίτου-Καρταλίς ηνοχλήθη σφόδρα από την ελαφρά ύψωση του τόνου της φωνής του Μεσιέ συζύγου της Κόμητα Στεφάν Αλεξάντρ Λαζαριντές-Καρταλίς, καθότι δεν ήτο συνηθισμένη σε τοιαύτες βάναυσες και απεχθείς συμπεριφορές, ούσα χαιδεμένη τόσο από τον πατέρα της Δον Κυριάκο "πρώτα-δέρνω-μετά-φροντίζω-την-οικογένεια" Χαρίτο, όσο επίσης και από τον καρμικό της έρωτα κόντε Μάνο "the Lamogio" Λύτρα, εξαιτίας του οποίου ακόμα την πονούν τα ευαίσθητα παίδια της όταν αλλάζει ο καιρός, μετά την ευγενική και απαλή ρίψη της από τας σκάλας της οικίας τους, όταν ετόλμησε να αμφισβητήσει την κυριαρχία του σε άψυχα και έμψυχα ... nteni

ο μον ντιέ ... καημένη δεσποσύνη ... πώς τόλμησε ο συζυξ να σου φερθεί με τέτοια απρέπεια? πώς τόλμησε να σου πει "μου τα πρηξες μαντάμ, άει σύρε φάε κάνα σουβλάκι να γκώσεις, που μόνο με την γκαντεμοπαρέα σου ασχολούμαι μέρα μπαίνει-μέρα βγαίνει, επιχειρηματίας άνθρωπας - έχω να δω και καλό κρεβάτι από τότε που σερνόμανε στα μωσαικά με τη Μελίτα, άντε μη ξεσπάσω πάνω σου τώρα, την τύχη μου την ακαμάτρα"..."Grrr

αααα όλα κι όλα ... η Εύα είναι δικαιολογημένη ... σου λέει "δε φτάνει που με γκάστρωσες και αναγκάστηκα να σε κουκουλωθώ, θα μου μιλάς κι άσχημα ??? άμα είναι αγάπη μου να έχω εντάσεις, έμενα και με το Μάναρο, που κάνει και κρεβάτι της προκοπής, όχι με σένα που τρέχω να ανοίξω τα παράθυρα μετά από κάθε φορά και μετά να ντερλικώσω το ψυγείο μπας και ξεραθώ στον ύπνο και δε θυμάμαι 2 πράσινα μάτια με μπλε βλεφαρίδες που με έχουν κάνει τρελή...άντε μη βουτήξω το αγέννητο και πάω στη μανούλα για να με πολιορκεί ο Μάνος πιο εύκολα και να του κάνω τη δύσκολη πιο άνετα" ...huhu

κατα τα άλλα, να ναι καλά ο Λουκάς και οι ατάκες του, απογείωσαν το επεισόδιο και ξεράθηκα στο γέλιο ... ειδικά με το "τελικά πόσα παιδιά έχω" " η Μπλανς Ντυμπουά ? φίλη μας κι αυτή ??" χτυπιόμουνα ...
Penguin

Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 11:10 am

CineFreak έγραψε:[color=indigo][b]η δεσποσύνη Εύα Χαρίτου-Καρταλίς ηνοχλήθη σφόδρα από την ελαφρά ύψωση του τόνου της φωνής του Μεσιέ συζύγου της Κόμητα Στεφάν Αλεξάντρ Λαζαριντές-Καρταλίς, καθότι δεν ήτο συνηθισμένη σε τοιαύτες βάναυσες και απεχθείς συμπεριφορές, ούσα χαιδεμένη τόσο από τον πατέρα της Δον Κυριάκο "πρώτα-δέρνω-μετά-φροντίζω-την-οικογένεια" Χαρίτο, όσο επίσης και από τον καρμικό της έρωτα κόντε Μάνο "the Lamogio" Λύτρα, εξαιτίας του οποίου ακόμα την πονούν τα ευαίσθητα παίδια της όταν αλλάζει ο καιρός, μετά την ευγενική και απαλή ρίψη της από τας σκάλας της οικίας τους, όταν ετόλμησε να αμφισβητήσει την κυριαρχία του σε άψυχα και έμψυχα ... nteni

ο μον ντιέ ... καημένη δεσποσύνη ... πώς τόλμησε ο συζυξ να σου φερθεί με τέτοια απρέπεια? πώς τόλμησε να σου πει "μου τα πρηξες μαντάμ, άει σύρε φάε κάνα σουβλάκι να γκώσεις, που μόνο με την γκαντεμοπαρέα σου ασχολούμαι μέρα μπαίνει-μέρα βγαίνει, επιχειρηματίας άνθρωπας - έχω να δω και καλό κρεβάτι από τότε που σερνόμανε στα μωσαικά με τη Μελίτα, άντε μη ξεσπάσω πάνω σου τώρα, την τύχη μου την ακαμάτρα"..."Grrr

αααα όλα κι όλα ... η Εύα είναι δικαιολογημένη ... σου λέει "δε φτάνει που με γκάστρωσες και αναγκάστηκα να σε κουκουλωθώ, θα μου μιλάς κι άσχημα ??? άμα είναι αγάπη μου να έχω εντάσεις, έμενα και με το Μάναρο, που κάνει και κρεβάτι της προκοπής, όχι με σένα που τρέχω να ανοίξω τα παράθυρα μετά από κάθε φορά και μετά να ντερλικώσω το ψυγείο μπας και ξεραθώ στον ύπνο και δε θυμάμαι 2 πράσινα μάτια με μπλε βλεφαρίδες που με έχουν κάνει τρελή...άντε μη βουτήξω το αγέννητο και πάω στη μανούλα για να με πολιορκεί ο Μάνος πιο εύκολα και να του κάνω τη δύσκολη πιο άνετα" ...huhu

Δηλαδή συγνώμη επειδή η Εύα προέρχεται απο σαθρό οικογενειακό περιβάλλον και έχει ανεχτεί τόσα μέχρι τώρα αυτό τι σημαίνει ακριβώς? Ότι ο Στέφανος έχει το δικαίωμα να την κακομεταχειρίζεται ή ότι θα έπρεπε επειδή το ανέχτηκε απο τους άλλους να τα ανέχεται και απο αυτόν??

Η Εύα είναι ένας χαρακτήρας που αν μη τι άλλο εξελίσσεται και πάει μπροστά!

Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί κάποιες γυναίκες το θεωρούν παράλογο που δεν ανέχτηκε το αναίτιο ξέσπασμα του άντρα της και θεωρούν δεδομένο ότι έπρεπε να κάτσει να το παίξει σάκος τους μποξ για τα νεύρα του επειδή θέλει και τη μία και την άλλη αλλα δεν είναι Μάνος!!!

Καλά έκανε και του είπε τόσα κι άλλα τόσα, επειδή παντρεύτηκαν αυτό δεν σημαίνει ότι ο Στέφανος έχει το δικαίωμα να της συμπεριφέρεται άσχημα! Υποτίθεται τον παντρεύτηκε ακριβώς για τον αντιθετο λόγο!

Μια χαρά ξεσπάθωσε και εγώ μαζί της!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 11:16 am

Καλά μην είμαστε και υπερβολικοί. Δεν την έβρισε ούτε την κακομεταχειρίστηκε. Μια κουβέντα της είπε. Και μην ξεχνάμε ότι η ίδια η Εύα έχει σηκώσει άπειρες φορές τον τόνο της φωνής της στο Στέφανο και επίσης πολλές φορές κάνει κόλπα με αφορμή την εγκυμοσύνη της.

Εγώ δεν λέω ότι ο γάμος γενικά είναι φυλακή. Ο συγκεκριμένος γάμος όμως είναι φυλακή και για τους δύο. Μπορεί ο Στέφανος να αγαπάει τη Μελίτα αλλά μην ξεχνάμε ότι και η Εύα είναι αλλού κατά Μάνο μεριά. Κατά τη γνώμη μου τέτοιοι γάμοι δεν πρέπει να γίνονται. Οι άνθρωποι πρέπει να παντρεύονται από έρωτα που με τα χρόνια γίνεται αγάπη και συντροφικότητα και όχι το ανάποδο. Και ναι είμαι της άποψης ότι ένα παιδί εκτός γάμου με τους κατάλληλους χειρισμούς μπορεί να είναι πολύ ποιο ευτυχισμένο όταν οι γονείς του δεν πιέζονται και είναι ελεύθεροι, παρά να είναι παντρεμένοι και να μην έχει γερές βάσεις η σχέση.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μαρ 03, 2010 11:21 am

Materialgirl έγραψε:Καλά μην είμαστε και υπερβολικοί. Δεν την έβρισε ούτε την κακομεταχειρίστηκε. Μια κουβέντα της είπε. Και μην ξεχνάμε ότι η ίδια η Εύα έχει σηκώσει άπειρες φορές τον τόνο της φωνής της στο Στέφανο και επίσης πολλές φορές κάνει κόλπα με αφορμή την εγκυμοσύνη της.

Εγώ δεν λέω ότι ο γάμος γενικά είναι φυλακή. Ο συγκεκριμένος γάμος όμως είναι φυλακή και για τους δύο. Μπορεί ο Στέφανος να αγαπάει τη Μελίτα αλλά μην ξεχνάμε ότι και η Εύα είναι αλλού κατά Μάνο μεριά. Κατά τη γνώμη μου τέτοιοι γάμοι δεν πρέπει να γίνονται. Οι άνθρωποι πρέπει να παντρεύονται από έρωτα που με τα χρόνια γίνεται αγάπη και συντροφικότητα και όχι το ανάποδο. Και ναι είμαι της άποψης ότι ένα παιδί εκτός γάμου με τους κατάλληλους χειρισμούς μπορεί να είναι πολύ ποιο ευτυχισμένο όταν οι γονείς του δεν πιέζονται και είναι ελεύθεροι, παρά να είναι παντρεμένοι και να μην έχει γερές βάσεις η σχέση.

Mπορεί να μην την διαολόστειλε, αλλα δεν είναι και συμπεριφορά αυτο, κυριώς για έναν φρέσκο γάμο.
Οσο για το αν αυτός ο γάμος είναι φυλακή, λυπάμαι αλλα είναι επιλογή και τον δυο. Δεν τους έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό, και τους εκβίασε (οπως κάνει η Νταίζη), το κάνανε με μεγάλη ευκολία και οι δυο. Το γεγονος οτι και οι δύο ειναι αλλού πάλι, δεν σημαίνει κάτι, απο την στιγμή που αποφασίσανε να διαβούν αυτό το μονοπάτι, ας είναι σωστοι απέναντι στον άλλο.
Εγώ δεν είδα την Ευα να βρίζει τον Στέφανο, γιατι είναι κολλημένη με τον Μάνο, αλλα το αντίθετο.

Οσο για τα κόλπα της εγκυμοσύνης, που ακριβώς αναφέρεσαι???
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 11:22 am

Τέλος πάντων όπως και να έχει ο Στέφανος παντρεύτηκε την Εύα και όχι τη μάνα του. Δεν έχει καμιά δουλειά η μάνα του να ανακατεύεται στη σχέση τους. Άμα λογόφεραν ή τσακώθηκαν δικό τους θέμα. Αυτό αφορά το ζευγάρι. Δεν της πέφτει λόγος της Άντιγόνης. Και ο Στέφανος πρέπει επιτέλους να τη βάλει στη θέση της που όλη την ώρα πετάγεται σαν ξωτικό και έχει γνώμη για όλα ΕΛΕΟΣ.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 11:23 am

Materialgirl έγραψε:Καλά μην είμαστε και υπερβολικοί. Δεν την έβρισε ούτε την κακομεταχειρίστηκε. Μια κουβέντα της είπε. Και μην ξεχνάμε ότι η ίδια η Εύα έχει σηκώσει άπειρες φορές τον τόνο της φωνής της στο Στέφανο και επίσης πολλές φορές κάνει κόλπα με αφορμή την εγκυμοσύνη της.

Εγώ δεν λέω ότι ο γάμος γενικά είναι φυλακή. Ο συγκεκριμένος γάμος όμως είναι φυλακή και για τους δύο. Μπορεί ο Στέφανος να αγαπάει τη Μελίτα αλλά μην ξεχνάμε ότι και η Εύα είναι αλλού κατά Μάνο μεριά. Κατά τη γνώμη μου τέτοιοι γάμοι δεν πρέπει να γίνονται. Οι άνθρωποι πρέπει να παντρεύονται από έρωτα που με τα χρόνια γίνεται αγάπη και συντροφικότητα και όχι το ανάποδο. Και ναι είμαι της άποψης ότι ένα παιδί εκτός γάμου με τους κατάλληλους χειρισμούς μπορεί να είναι πολύ ποιο ευτυχισμένο όταν οι γονείς του δεν πιέζονται και είναι ελεύθεροι, παρά να είναι παντρεμένοι και να μην έχει γερές βάσεις η σχέση.

Δεν την έβρισε και δεν την κακομεταχειρίστηκε αλλα ξέσπασε επάνω της χωρίς λόγο! Και γράφοντας "Σόρρυ κοπελιά αλλά εσύ έχεις υποστεί από το Μάνο τους χίλιους μύριους εξευτελισμούς (με δική σου συνέναιση βέβαια) και δεν σε πείραζε." εγω το εξέλαβα ότι κατά την γνώμη σου η Εύα θα έπρεπε να πει και ευχαριστώ που δεν τη χτύπησε κιόλας για να σωπάσει!

Συγνώμη αλλα για μένα δεν είναι έτσι!!! Όπως προείπα άλλο ένας ώμο να στηριχτείς και άλλο ένας σάκο του μπόξ για να ξεσπάσεις!

Αναφορικά με τα παιδιά εκτός γάμου τώρα συμφωνω, για μένα ένα παιδί που το αγαπούν οι γονείς του αλλα δεν αγαπιούνται μεταξύ τους σαφέστατα μπορεί να μεγαλώσει πιο καλά μέσα σε 2 οικογένειες με αγάπη παρά σε μια οικογένεια χωρίς αγάπη! Όσο για την Εύα δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει η γλυκιά της συμπεριφορά προς τον Στέφανο, μάλλον αυτός κάνει κολπάκια γιατί τον χαλάει που δεν μπορεί να είναι Μάνος μετά τα όσα έχει πει χιχιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 11:24 am

Αναφέρομαι στο ότι η Εύα κάθε φορά που θέλει να περάσει το δικό της και γενικά να το παίξει μούρη αναφέρει την εγκυμοσύνη της. Λες και είναι η μόνη γυναίκα στον κόσμο που έμεινε έγκυος..Άλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ το Γιάννη.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 11:24 am

Materialgirl έγραψε:Τέλος πάντων όπως και να έχει ο Στέφανος παντρεύτηκε την Εύα και όχι τη μάνα του. Δεν έχει καμιά δουλειά η μάνα του να ανακατεύεται στη σχέση τους. Άμα λογόφεραν ή τσακώθηκαν δικό τους θέμα. Αυτό αφορά το ζευγάρι. Δεν της πέφτει λόγος της Άντιγόνης. Και ο Στέφανος πρέπει επιτέλους να τη βάλει στη θέση της που όλη την ώρα πετάγεται σαν ξωτικό και έχει γνώμη για όλα ΕΛΕΟΣ.

Σε αυτό συμφωνω και δεν καταλαβαίνω γιατί ο Στέφανος όπως μας τον δείχνουν δεν την έχει πετάξει ακόμα έξω, μαζί της είναι μια έτσι και μια γιουβέτσι! Σαν να εξαρτάται απο εκείνην δεν ξέρω..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 11:27 am

Σοβαρά;;Η Εύα δεν εκβίασε εμμέσως πλην σαφώς το Στέφανο λέγοντας "ο Μάνος μου πρότεινε να με παντρευτεί και να μεγαλώσουμε μαζί το παιδι";;;;;Αυτό του το είπε για να του βάλει φιτιλιά. Ήξερε πολύ καλά ότι ο Στέφανος δεν θα το ανεχόταν αυτό και του κούνισε το καμπανάκι σαν να λέει¨"άμα δεν με παντρευτείς εσύ , θα πάρω το Μάνο και θα σου μεγαλώσει αυτός το παιδί σου". Αυτή την πρόθεση είχε η Εύα γι αυτό και το είπε αυτό στο Στέφανο. Ειδάλλως δεν θα το ανέφερε καν γιατί είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει και τα αυτονόητα παραλείπονται.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 11:28 am

Materialgirl έγραψε:Εμένα πάντως όλη αυτή η υπερβολίκη δήθεν συμπάθεια της Καρτάλως απέναντι στην Εύα μου κινεί υποψίες...Κατ' αρχήν η Εύα απέχει κατά πολύ από το πρότυποτης ιδανικής νύφης που λίγο πολύ έχει η κάθε μάνα για το γιο της. Γιατί κακά τα ψέμματα, πέρα από το ένδοξο παρελθόν της Εύας ως πρωταγωνίστρια σε πορνοταινίες, υπάρχει ένα οικογενειακό υπόβαθρο επιπέδου υπό το μηδέν. Ο πατέρας της και πεθερός του Στέφανου στη φυλακή και η Εύα έχει ήδη ένα εξώγαμο παιδί για το οποίο ποτέ δεν υπήρξε μάνα. Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Απορώ λοιπόν που έχει κολλήσει πάνω της σαν στρείδι. Τόσο πολύ πια φοβάται τη Μελίτα που προκειμένου να μην είναι με το Στέφανο τον θέλει με την Εύα;;Προβληματίζομαι.Και όχι δεν με πείθει καθόλου για τις αγνές της προθέσεις απέναντι στην Εύα. Χώρια που πετάγεται μέσα σε όλα σαν να μην πω τι...Έλεος κυρά μου.



Συμφωνω ότι είναι ύποπτη τόση αγάπη, όχι τόσο για το παρελθόν της Εύας όσο για την υπερβολή της Αντιγόνης "Αν μάθει για τη Μελίτα δεν θα στο συγχωρήσω!!!"

Για τα υπόλοιπα δεν θα σχολιάσω, δεν είμαι εγω που θα κρίνω πώς επιβίωσε μια γυναίκα μετά απο βιασμούς, μεγαλωμένη σε ένα βίαιο οικογενειακό περιβάλλον και μετά απο μια κατάθλιψη που την κράτησε 2 χρόνια σε κλινική! Ούτε θα σταθώ μόνο σε αυτό στον χαρακτήρα ενός ανθρώπου! Απλά να πω ένα μπράβο που ακόμα και μετα απο τα όσα έχει ζήσει, ακόμα και τώρα προσπαθεί να πάει τη ζωή της παραπέρα, έχει καταφέρει να μην κάνει ξανα τα ίδια λάθη και είναι δίπλα στους δικούς της ανθρώπους, αυτή η ανοδική πορεία εμένα μου αρκεί να με πορώσει να την παρακολουθήσω! Αυτή η δυνατή γυναίκα είναι αυτή που θέλω στο τέλος να δω ευτυχισμένη! ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!


Συμφωνώ απόλυτα Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ
Γιατί δύναμη δεν είναι να επιβάλεσαι στους αλλους αλλά να επιβάλλεσαι στον εαυτό σου κι αυτή κατάφερε να πάει παρακάτω.
Αν υπολογίσει μάλιστα κανείς πόσα κατάφερε να ξεπεράσει για να παει παρακάτω βγάζει το συμπέρασμά του.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 11:30 am

Έλα μου ντε.Γιατί δεν την άφηνε να μείνει στο ίδρυμα που είχε λυσσάξει να ησυχάσουμε όλοι μας;;Δεν την αντέχω άλλο την καρταλοκαβουρομάνα. Παντού πετάγεται. Είναι πολύ εκνευριστικό να μην σε αφήνουν να τσακωθείς με την ησυχία σου..ωωωωχχχ..άμα πια.Τι θές κυρά μου..Άμα γουστάρουν θα παίξουν και μπουνιές..δεν θα σε ρωτήσουν. τι θέλεις εσύ μέσα στη μέση..

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 11:31 am

Materialgirl έγραψε:Σοβαρά;;Η Εύα δεν εκβίασε εμμέσως πλην σαφώς το Στέφανο λέγοντας "ο Μάνος μου πρότεινε να με παντρευτεί και να μεγαλώσουμε μαζί το παιδι";;;;;Αυτό του το είπε για να του βάλει φιτιλιά. Ήξερε πολύ καλά ότι ο Στέφανος δεν θα το ανεχόταν αυτό και του κούνισε το καμπανάκι σαν να λέει¨"άμα δεν με παντρευτείς εσύ , θα πάρω το Μάνο και θα σου μεγαλώσει αυτός το παιδί σου". Αυτή την πρόθεση είχε η Εύα γι αυτό και το είπε αυτό στο Στέφανο. Ειδάλλως δεν θα το ανέφερε καν γιατί είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει και τα αυτονόητα παραλείπονται.


Κάνεις ένα λαθάκι. Η Εύα δεν καταδέχτηκε να ζητήσει γάμο για χάρη ενός παιδιού ούτε καν στο Μάνο που ήταν ο έρωτας της ζωής της και είχαν μια ιστορία χρόνων. Δεν βλέπω πως έβγαλες το συμπέρασμα οτι θα καταδεχόταν να το κάνει στο Στέφανο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 03, 2010 11:40 am

Materialgirl έγραψε:Σοβαρά;;Η Εύα δεν εκβίασε εμμέσως πλην σαφώς το Στέφανο λέγοντας "ο Μάνος μου πρότεινε να με παντρευτεί και να μεγαλώσουμε μαζί το παιδι";;;;;Αυτό του το είπε για να του βάλει φιτιλιά. Ήξερε πολύ καλά ότι ο Στέφανος δεν θα το ανεχόταν αυτό και του κούνισε το καμπανάκι σαν να λέει¨"άμα δεν με παντρευτείς εσύ , θα πάρω το Μάνο και θα σου μεγαλώσει αυτός το παιδί σου". Αυτή την πρόθεση είχε η Εύα γι αυτό και το είπε αυτό στο Στέφανο. Ειδάλλως δεν θα το ανέφερε καν γιατί είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει και τα αυτονόητα παραλείπονται.


Δεν ηταν η Ευα αυτη που ειπε στον Στεφανο οτι ο Μανος της εκανε προταση να παντρευτουν και να μεγαλωσουν μαζι το παιδι του αλλα η Μελιτα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 11:44 am

loukasnora έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Σοβαρά;;Η Εύα δεν εκβίασε εμμέσως πλην σαφώς το Στέφανο λέγοντας "ο Μάνος μου πρότεινε να με παντρευτεί και να μεγαλώσουμε μαζί το παιδι";;;;;Αυτό του το είπε για να του βάλει φιτιλιά. Ήξερε πολύ καλά ότι ο Στέφανος δεν θα το ανεχόταν αυτό και του κούνισε το καμπανάκι σαν να λέει¨"άμα δεν με παντρευτείς εσύ , θα πάρω το Μάνο και θα σου μεγαλώσει αυτός το παιδί σου". Αυτή την πρόθεση είχε η Εύα γι αυτό και το είπε αυτό στο Στέφανο. Ειδάλλως δεν θα το ανέφερε καν γιατί είναι αυτονόητο ότι κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει και τα αυτονόητα παραλείπονται.


Δεν ηταν η Ευα αυτη που ειπε στον Στεφανο οτι ο Μανος της εκανε προταση να παντρευτουν και να μεγαλωσουν μαζι το παιδι του αλλα η Μελιτα.


Μόλις τώρα το έψαξα κι εγώ. Ακριβώς αυτό. Η Μελίτα το είπε στο Στέφανο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 03, 2010 12:24 pm

Η Εύα...

"Δεν θέλω τίποτα από σένα Στέφανε" - "Σου ζητάω να παντρευτούμε Στέφανε"
"Δεν αντέχω άλλες εντάσεις Στέφανε" - "Έχω αντέξει πολλά Στέφανε"

μια ζωή μεγαλοστομίες και ψευδοηρωισμοί, που αναιρεί η ίδια την αμέσως επομένη στιγμή, μια ζωή λαικοδεύτερη.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 12:27 pm

Cancoon έγραψε:Η Εύα...

"Δεν θέλω τίποτα από σένα Στέφανε" - "Σου ζητάω να παντρευτούμε Στέφανε"
"Δεν αντέχω άλλες εντάσεις Στέφανε" - "Έχω αντέξει πολλά Στέφανε"

μια ζωή μεγαλοστομίες και ψευδοηρωισμοί, που αναιρεί η ίδια την αμέσως επομένη στιγμή, μια ζωή λαικοδεύτερη.


Μεγάλη εμπαθεια για την Εύα βλέπω
Μπράβο στην Εύα και στην κυρία Ξυλά που κατάφερε να είναι η απόλυτη ηρωίδα και να ξυπνά τέτοια πάθη.Palamakia
Αλλά τα σχόλια για την Εύα στο ανάλογο τοπικ γιατί εδώ είναι σχολιασμός επεισοδίου
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Μαρ 03, 2010 12:28 pm

Cancoon αν θέλεις να δεις μεγαλοστομίες της Μελίτας σε παραπέμπω στις "Βιντεο-δημιουργίες" στα "Βίντεο για το σχολισμό των επεισοδίων by KatsaroYpotheto" !! Εκεί να δεις μεγάλα λόγια .........
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 12:40 pm

Cancoon έγραψε:Η Εύα...

"Δεν θέλω τίποτα από σένα Στέφανε" - "Σου ζητάω να παντρευτούμε Στέφανε"
"Δεν αντέχω άλλες εντάσεις Στέφανε" - "Έχω αντέξει πολλά Στέφανε"

μια ζωή μεγαλοστομίες και ψευδοηρωισμοί, που αναιρεί η ίδια την αμέσως επομένη στιγμή, μια ζωή λαικοδεύτερη.

Και επειδή το σχολίασα και παραπάνω αυτές οι φράσεις που παραθέτεις ουδώλως αναιρούν η μία την άλλη.

Η Εύα δεν ήθελε τίποτα απο τον Στέφανο, τον άφησε να επιλέξει μόνος τους τον ρόλο που θα έχει στη ζωή τους παιδιού του. Μιλώντας με τη Μαρίλια κατάλαβε ότι ο γάμος είναι ένα καλό βήμα αφού υπάρχει και αγάπη όμως δεν επέβαλε τίποτα!

Επίσης δεν αντέχει τις εντάσεις όμως το να ακουμπήσει επάνω της δεν δημιουργεί ενταση και η Εύα έχει αντοχές για κάτι τέτοιο! Για μένα άλλο το ένα και άλλο το άλλο!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Μαρ 03, 2010 12:57 pm

Λουκα μου : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : για εμενα ηταν φοβερος σημερα το επεισοδιο το ψηφισα πολυ καλο πρωτα απο ολα για το λουκα.

ο Παναγιωτης Πετρακης ειναι μεγαλος καλλιτεχνης και το αποδυκνυει καθημερινα στο σηριαλ καθως και στο casablanca και οποιος εχει δει το show εκει καταλαβαινει τι εννοω, λιγοι ειναι οι καλλιτεχνες που ειναι τοσο αρτια καλλιεργημενοι πανω στο αντικειμενο τους και ο Παναγιωτης κατεχει το θεμα αυτο και συγχαρητηρια.


ατακες που με εστειλαν απο το γελιο "καλες μου κυριες θα μου φερετε να φαω κατι τωρα που πειναω" "ταβερνα ειναι" σχετικα με την εδεμ, η νταιζη να λεει στη νορα " ασε δεν το προλαβαινεις το φυλλο " ο λουκας να πεταει υα λουλουδια και να κρυβει το βαζο, σου λεει θα μου το φερει καμμια απο τις τρελλες στο κεφαλι.

ο νικολας "μην του λες τετοια ρε Δαφνη θα του καψεις οτι εγκεφαλικα κυτταρα εχουν απομεινει" και ο λουκας με βλεμμα αγελαδας " για μενα λετε". το gelio gelio

κυριαρχουσε πολυ το κωμικο στοιχειο στο επεισοδιο εκτος απο καποιες σκηνες οπου η νορα σφαδαζει για το λουκα, και ο στεφανος με την αντιγονη που ειναι στα σοβαρα τους.

βρε στεφανακο τι επαθες? αρχισαμε τις φωνες στο ευακι? αργησες και εσυ σε λιγο θα της ριξεις και καμμια μπουφλα εσυ που ΔΕΝ εισαι μανος, και μετα τι τρεχεις και ζητας συγνωμη? και αντε και ζητησες ετσι παρηγορεις τη γυναικα σου? τι να σου πω εχω λιωσει απο την τρυφεροτητα που βγαζεις Fskl σε καιει η πριγκιπεσσα και την πληρωνει η ευα? ας μην την παντρευοσουν δεν σε πιεσε κανεις, αλλα με την ευα δεν κανετε παρκε στο σπιτι και σου ελειψε το σπορ πως να μην εχεις νευρα.

πολυ στην τσιτα εισαι αγορι χαλαρωσε και μην τα ριχνεις ολα στους πινακες για δικαιολογια.

καλα και ο χρηστος κοτα? τι τρελλα μας λεει οτι αφηνει τη νταιζη επειδη ο λουκας ειναι το λαχειο της αφου την θελει και τον θελει, αρπαξε τη αγορι μου και παρτε δρομο και αφηστε και το λουκα στην ησυχια του.

ενας αντρας ρε παιδια που να κανει αυτο που γουσταρει? τελικα μονο ο μανος ειναι τσαμπουκας.και μια χαρα στα ειπε η ευα κανε κατι να αποδειξεις οτι τελικα τετοια αγαπη δεν πηγε χαραμι? και οντως ο μανος παει σημερα να δωσει τον πινακα, λετε να βαζει μυαλο σιγα σιγα? θα δειξει.

αμαλια αλα λογια να αγαπιομαστε, αχ ρουσσο τι σε εχει βρει και εσενα. μαμα και κορη αστα βραστα.

μου αρεσε που μαζευτηκε η παρεα στο γραφειο του μανου να δουν τι θα κανουν μετο λουκα αλλα αυτη η νταιζη αμαν πια!!!!!!!! αγκαθι αυτη η γυναικα, ελα να δουμε τωρα ποια θα κερδισει το στοιχηματακι νορα η νταιζη? ΝΟΡΑ ΘΥΜΗΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!! Opados

επιτελους λουκα μου συνηλθες ωρα να παρεις και εσυ το αιμα σου πισω, σωστα ολα. περιμενω το σημερινο με αγωνια!!!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 03, 2010 1:01 pm

Μεγάλη εμπάθεια συσσωρεύεται για τον χαρακτήρα της Μελίτας με αποκορύφωμα τα εντελώς κιτς υποκοριστικά τα οποία της προσάπτονται και για την οποία δεν βλέπω να εκδηλώνεται η ίδιου επιπέδου ευαισθησία.

Προσωπικά δεν πείθομαι από την υπερπροσπάθεια των σεναριογράφων να της αλλάξουν χαρακτήρα στη δεύτερη σαιζόν και συνεχίζω να θεωρώ την Εύα ένα από τα πιο χαρακτηριστικά δείγματα λαικοδεύτερης γυναίκας σε ελληνικό σίριαλ των τελευταίων ετών.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 1:04 pm

Cancoon έγραψε:Μεγάλη εμπάθεια συσσωρεύεται για τον χαρακτήρα της Μελίτας με αποκορύφωμα τα εντελώς κιτς υποκοριστικά τα οποία της προσάπτονται και για την οποία δεν βλέπω να εκδηλώνεται η ίδιου επιπέδου ευαισθησία.

Προσωπικά δεν πείθομαι από την υπερπροσπάθεια των σεναριογράφων να της αλλάξουν χαρακτήρα στη δεύτερη σαιζόν και συνεχίζω να θεωρώ την Εύα ένα από τα πιο χαρακτηριστικά δείγματα λαικοδεύτερης γυναίκας σε ελληνικό σίριαλ των τελευταίων ετών.

Μα δεν μπορούμε να κολλάμε στον πώς γνωρίσαμε έναν χαρακτήρα μην κοιτώντας τι βλέπουμε στην πορεία της σειράς, διαφορετικά για ποιο λόγο βλέπουμε τη σειρά?

Εγώ βλέπω την Εύα που ξεκίνησε απο χαμηλά και προχωράει σταδιακά ανοδικά και τη Μελίτα που ξεκίνησε με τις καλύτερες προδιαγραφές και έχει γίνει γυναικούλα που μονίμως σέρνεται. Αν κόλλαγα σε ότι έβλεπα πέρισυ δεν υπήρχε λόγος να βλέπω τη σειρά.

Εν πάσει περιπτώση εφόσον αυτά δεν ανήκουν σε σχολιασμό επεισοδίου παρακαλω να ποστάρετε στα ανάλογα θέματα.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Μαρ 03, 2010 1:12 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα επεισόδιο που με έκανε να γελάσω τρελά οπότε απο μένα πολύ καλό.

Απο τη στιγμή που ο Λουκάς βρέθηκε στο νοσοκομείο η παρέα συσπειρώθηκε και πάλι. Κάποτε ήταν ο Λουκάς που κρατούσε την παρέα ενωμένη και οργάνωνε τις συναντήσεις τώρα αυτή τη θέση την πήρε ο Μάνος και μάλιστα προσπαθεί με διπλωματία να φέρει τα πράγματα εκεί που θέλει. Δεν του τόχα γιατί αυτός συνήθως ορμούσε με το κεφάλι, αλλά αλλάζει...

Ο Λουκάς με αμνησία είναι όλα τα λεφτά. Έκανα τρελό γέλιο με τις απαντήσεις του και περιμένω το σχολιασμο των κοριτσιών που το κατέχουν το θέμα οπότε δεν λέω τίποτα εγώ. Ο κάθε ένας του έλεγε τα δικά του και ο Λουκάς σταθερά κοιτούσε με το βλέμα του ροφού και απαντούσε με ατάκες σπαρταριστές. Ευτυχώς που συνήλθε γιατί αν ξεκινούσαν να του διηγούνται για βιασμούς, φόνους, γάμους και απαγωγές όσο είχε την αμνησία ζαβό για μια ζωή τον έβλεπα. Πάντως αυτή την εξιστόρηση την περιμένω ανυπόμονα.

Ο Ρούσσος τελικά είναι Λουκανορικός. Βέβαια για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ήταν ο πρώτος που πέρσυ την καθαρά Δευτέρα ειπε στο Λουκά οτι αυτοί οι δύο είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλο, αλλά τώρα το αποδεικνύει βοηθώντας.

Με χαλάει να ακούω τη Δάφνη ή την Εύα να μιλούν για τον έρωτα της Νόρας και του Λουκά και να δίνουν επεξηγήσεις για το Στέλιο. Η μασημένη τροφή δεν ήταν ποτέ το καλύτερό μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βαφτίσουμε αυτό τον έρωτα απόλυτο ή καρμικό ή και τα δύο και δεν το θέλω βρε αδελφέ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με μια φιλία που εξελίχτηκε με το χρόνο σε κάτι πιο βαθύ γιατί πρέπει καλά και ντε να της βάλουμε ταμπελάκι.

Ο κύριος Καρτάλης με μπερδεύει. Ή είναι μεγάλη μούρη, ή πρόκειται για ένα ανθρωπάκι μικρό και λίγο. Απ τη μια αποπαίρνει την Εύα οτι τον ζάλισε κι απ την άλλη τρέχει πίσω της και την κυνηγάει. Είναι κρίμα γιατί η Εύα δείχνει να δένεται όλο και περισσότερο μαζί του, και αυτός το ψεματάκι το έχει στα χείλη. Δεν σε υποχρέωσε κανένας παληκάρι μου να παντρευτείς βγες λοιπόν απ το ψυγείο ή διέλυσε το γάμο. Η Εύα στο πρόβλημά της με το Λουκά παρηγοριά βρήκε στη μάνα της. Μια αγκαλιά και ένα χάδι απο την Αγγέλα τα πήρε. Τελικά μάλλον δεν μπορεί να είναι Μάνος. Εκείνος τουλάχιστον όταν παντρεύτηκε τη Μελίτα την έκανε τόσο ευτυχισμένη που ούτε καν της περνούσε απ το μυαλό οτι ο άντρας της μπορεί να είχε και άλλη σχέση.

Αντιγόνη Χρήστος και Στέφανος δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάνε. Μοιάζουν να φοβούνται την πιθανότητα να φύγει η Εύα. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί ο Χρήστος είπε στο Στέφανος οτι τώρα είναι η ευκαιρία να χωθεί η Νταίζη στη ζωή του Λουκά. Ο Στέφανος απ τη μια λέει οτι σέβεται το πρόβλημα του Λουκά κι απ την άλλη το ακούει και δεν αντιδρά.

Η Αμαλία έχει ξεφύγει εντελώς αλλά περιμένω να δω σήμερα τι θα της πει ο Μάνος για τον δικό της τρελό έρωτα που μας τον είχε εμφανίσει ως πλατωνικό. Η μαύρη χήρα σήμερα άλλαξε χρωματάκι στο ρούχο. Καιρός ήταν Μαρουλίτα να λήξει το πένθος για τον έρωτα του κεριού.

Η Εύα για άλλη μια φορά δείχνει οτι έχει γυρίσει σελίδα. Ζητάει απ το Μάνο πράξεις μετάνοιας και εκείνος ανταποκρίνεται χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι φανερό οτι κάθε καλή κουβέντα που λέει η Εύα για το Στέφανο τον πονάει αλλά ας πρόσεχε. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν ανακάλυψε τη σχέση του Στέφανου με την κατσαρή απόλυτη. Δείχνει να ξέρει ακόμη και τη σχέση της Αμαλίας με το Χατζημπούκλα αυτό πως του ξέφυγε;

Περιμένω σήμερα να δω το Λουκά να κάνει παιχνίδι και το Μάνο να δρομολογεί τις παραπέρα εξελιξεις......
Φοβερος και ευστοχος ο σχολιασμος σου οπως παντα : respect :
Συμφωνω απολυτα!!! Πολυ καλο και απο εμενα
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης