Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

+35
Ntinaki1
ΚΑΤΙΑ
edem4ever
KonstantinaA
Cancoon
loukasnora
CineFreak
KatsaroYpotheto
Penny
Materialgirl
madolato
verile_mistika
Petrinaki
FieryRed
annaki
vs116117
sifantid
zwi
takis99
Izabella29
glgs
elenaph33
nikidanis
anna90
filitsa
Ntinaki Agapaei Petraki
$ofi@ loukakos + nora
Katerina
jo8
evanna
Καρ-Mik
giouli_edem
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap49%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 49% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 65
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Μαρ 03, 2010 1:17 pm

Εν πάση περιπτώσει, η προσπάθεια δεν πείθει, γιατί μέσα στο ίδιο επεισόδιο ο χαρακτήρας αυτός αυτοαναιρείται ενώ ακόμα δεν έχει σταματήσει να καταφεύγει σε γυναικουλίστικα κολπάκια.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 1:23 pm

Cancoon έγραψε:Εν πάση περιπτώσει, η προσπάθεια δεν πείθει, γιατί μέσα στο ίδιο επεισόδιο ο χαρακτήρας αυτός αυτοαναιρείται ενώ ακόμα δεν έχει σταματήσει να καταφεύγει σε γυναικουλίστικα κολπάκια.


Προφανώς βλέπεις τα πράγματα με το δικό σου διαφορετικό τρόπο.
Η Εύα είπε οτι δεν αντέχει τις εντάσεις και τα άνευ λόγου ξεσπάσματα. Αντίθετα διαβεβαίωσε απ την πρώτη στιγμή το Στέφανο οτι προτιμάει να ξέρει τα προβλήματά του και να μοιράζεται μαζί του τα πράγματα που τον θυμώνουν. Δεν βλέπω πως αναιρεί το ένα το άλλο.
Με τη δική μου οπτική αυτό ακριβώς είναι ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα οι σύντροφοι. Για μένα γυναικουλίστικο θα ήταν να κάνει πως δεν τρέχει τίποτα για να μη χάσει τη βολή της.
Μπορεί κανείς να δώσει στην Εύα πολλούς χαρακτηρισμούς αλλά γυναικούλα κατα τη δική μου πάντοτε γνώμη δεν τη λες με τίποτα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Μαρ 03, 2010 1:27 pm

Συμφωνώ Clarabelle ! Τί πιο λογικό να ζητάει μια γυναίκα να μοιράζεται ο άντρας της μαζί της τα προβλήματά του χωρίς να ξεσπάει πάνω της τα νεύρα του, ενώ μέχρι τώρα δεν της έχει δώσει καμία αφορμή να καταλάβει ότι έχει κάτι ?
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 1:46 pm

Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Αν ο στόχος των σεναριογράφων ήταν να πλάσουν μια ηρωίδα αντιπαθητική και δεύτερη τότε ναι να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στην κυρία Ξυλά που τα κατάφερε. Αν όμως ο στόχος ήταν να αγαπήσει ο κόσμος το χαρακτήρα της Εύας, τότε απέτυχαν οικτρά.Δεν το κατάφεραν. Εξου και η 15η θέση στους πιο σπαστικούς ήρωες στα 20 χρόνια του μέγκα. Αν και πιστεύω ότι έπρεπε να είναι πολύ πιο ψηλά.

+1 προειδοποίηση για εκτός θέματος απάντηση.

Σας παρακαλώ να απευθύνεστε στα ανάλογα θέματα εδω σχολιάζουμε το εκάστοτε επεισόδιο.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μαρ 03, 2010 1:51 pm

Materialgirl έγραψε:Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Αν ο στόχος των σεναριογράφων ήταν να πλάσουν μια ηρωίδα αντιπαθητική και δεύτερη τότε ναι να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στην κυρία Ξυλά που τα κατάφερε. Αν όμως ο στόχος ήταν να αγαπήσει ο κόσμος το χαρακτήρα της Εύας, τότε απέτυχαν οικτρά.Δεν το κατάφεραν. Εξου και η 15η θέση στους πιο σπαστικούς ήρωες στα 20 χρόνια του μέγκα. Αν και πιστεύω ότι έπρεπε να είναι πολύ πιο ψηλά.

Τουλάχιστον πέτυχαν στο να κάνουν αντιπαθητική ΚΑΙ την Μελίτα!!! 1/2 δεν το λες και λίγο.!!!! lol!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Μαρ 03, 2010 1:54 pm

Δεν νομίζω ότι η Μελίτα έγινε αντιπαθητική. Ο κόσμος καταλαβαίνει ότι προσπαθούν να παρουσιάσουν τη Μελίτα σαν μια περσινή Εύα για να εξυψώσουν άλλη μια φορά την Εύα. Μα δεν κταλαβαίνουν πως όσα έχει κάνει η Εύα δεν παραγράφονται;;;Ακόμα κι αν βάζουν τη Μελίτα να ξεπέφτει σαν την Εύα δεν θα γίνει ποτέ. Όταν το καταλάβουν αυτό θα ξαναφτιάξει και η σειρά...

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από ΚΑΤΙΑ Τετ Μαρ 03, 2010 1:55 pm

Materialgirl έγραψε:Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Αν ο στόχος των σεναριογράφων ήταν να πλάσουν μια ηρωίδα αντιπαθητική και δεύτερη τότε ναι να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στην κυρία Ξυλά που τα κατάφερε. Αν όμως ο στόχος ήταν να αγαπήσει ο κόσμος το χαρακτήρα της Εύας, τότε απέτυχαν οικτρά.Δεν το κατάφεραν. Εξου και η 15η θέση στους πιο σπαστικούς ήρωες στα 20 χρόνια του μέγκα. Αν και πιστεύω ότι έπρεπε να είναι πολύ πιο ψηλά.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΘΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΣΩ ΑΛΛΑ Η 15η ΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΥΣΙΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΣΠΑΣΤΙΚΙΑ Η ΕΥΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΟΥ 2ου ΚΥΚΛΟΥ.

ΚΑΤΙΑ

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Ασχολίες : ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΑVON

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Μαρ 03, 2010 1:59 pm

Materialgirl έγραψε:Δεν νομίζω ότι η Μελίτα έγινε αντιπαθητική. Ο κόσμος καταλαβαίνει ότι προσπαθούν να παρουσιάσουν τη Μελίτα σαν μια περσινή Εύα για να εξυψώσουν άλλη μια φορά την Εύα. Μα δεν κταλαβαίνουν πως όσα έχει κάνει η Εύα δεν παραγράφονται;;;Ακόμα κι αν βάζουν τη Μελίτα να ξεπέφτει σαν την Εύα δεν θα γίνει ποτέ. Όταν το καταλάβουν αυτό θα ξαναφτιάξει και η σειρά...

Σε σένα μπορεί οχι, αλλα στους περισσότερους έχει γίνει....Και αυτή είναι γνώμη μου, που προσωπικά δεν είμαι φαν ΟΥΤΕ της Ευας.....
Και γω προσωπικά δεν βλέπω πως η ξεφτίλα της Μελίτας μπορεί να εξυψώσει την Ευα. Μας δείχνουν μια Μελίτα ως νέα Ευα και εναν Στέφανο ως νέο Μάνο. Πηγαινοντας με την λογική που λες, θα έπρεπε να εξυψωθεί και ο Μάνος? Ομως δεν γίνεται...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Μαρ 03, 2010 2:07 pm

Mik έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Αν ο στόχος των σεναριογράφων ήταν να πλάσουν μια ηρωίδα αντιπαθητική και δεύτερη τότε ναι να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στην κυρία Ξυλά που τα κατάφερε. Αν όμως ο στόχος ήταν να αγαπήσει ο κόσμος το χαρακτήρα της Εύας, τότε απέτυχαν οικτρά.Δεν το κατάφεραν. Εξου και η 15η θέση στους πιο σπαστικούς ήρωες στα 20 χρόνια του μέγκα. Αν και πιστεύω ότι έπρεπε να είναι πολύ πιο ψηλά.

Τουλάχιστον πέτυχαν στο να κάνουν αντιπαθητική ΚΑΙ την Μελίτα!!! 1/2 δεν το λες και λίγο.!!!! lol!



αν και οφτοπικιάζω, εγώ πλέον ψάχνω με το φακό για έναν συμπαθητικό χαρακτήρα μέσα στη σειρά ... πραγματικά λογικό, με τα μυαλά στο κεφάλι του ... λίιιιγο η Μαρίλια πληροί τις προδιαγραφές (μέχρι να τη χαλάσουν κι αυτή με κάναν έρωτα φευγάτο) ...

γι'αυτό και κανιβαλίζω αδιακρίτως (με την άδειά σας φυσικά!!) ... huhu

στο θέμα μας τώρα, για να σοβαρευτούμε, γιατί το πήρατε και εσείς σοβαρά, η σειρά θέλει να μας δείξει (με τον δικό της αδέξιο και βιαστικό τρόπο) ότι Στέφανος-Εύα δεν έχουν βάθος χρόνου, καθότι η μεν Εύα είναι πέραν του φυσιολογικού εύθικτη στα νευράκια του Στεφ (με βάση την "αντοχή" της σε παλιότερες καταστάσεις, όπου ανεχόταν Μάνο με όλα του τα ντεφώ γιατί αγαπούσε με όλο της το είναι - λάθος μεν, πραγματικό δε) ο δε Στέφανος κάποιες φορές που αισθάνεται πιεσμένος, ξεχνάει τη μελιστάλαχτη γαλατική του ευγένεια και ξεσπάει στην Εύα γιατί ΑΠΛΑ δεν είναι η Μελίτα ... ο γάμος τους είναι μία "συμφωνία κυρίων" που σύντομα θα χαλάσει γιατί οι ίδιοι δεν αντέχουν να ζουν με τους όρους αυτής της συμφωνίας ...

ΑΥΤΑ τα σοβαρά ... μη με αναγκάσετε να σοβαρευτώ κι άλλο γιατί θα γράψω σεντόνια για την ανάλυση των χαρακτήρων και το τί πραγματικά θέλανε να μας πουν οι σεναριογράφοι αλλά δεν το σερβίρουν σωστά γιατί θέλουν να διατηρήσουν το 50% με νοσοκομεία και απόλυτους και καρμικούς και κατινιάσματα και δολοφονίες ... rules

Επίσης όποιος θέλει ας πάει στο τοπικ για τα τραγούδια της Eurovision να καταθέσει τη γνώμη του, γιατί έγραψα κάτι σήμερα και δεν κινείται ΤΙΠΟΤΑ και θέλω απόψεις διακαώς !!!

Rock
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τετ Μαρ 03, 2010 3:04 pm

Να σχολιάσω και εγώ 2-3 πραγματάκια....

Πιο γελοία δικαιολογία δεν έχω ακούσει (εκτός από αυτήν ότι η Εύα δεν είπε στον Μάνο ότι είναι ο πατέρας της Μαρίλιας για να μην του κόψει τα φτερά) και ακούστηκε από το στόμα της Δάφνης. ΕΛΕΟΣ! Τι πάει να πει ότι η Νόρα έπεισε τον εαυτό της ότι ήταν ερωτευμένη με τον Στέλιο ρε παιδιά; Δηλαδή ο Μωρίδης τι ήταν; Της φαντασίας μας; Εγώ γιατί θυμάμαι ότι τον ερωτεύτηκε στο φουλ και ότι η ίδια ,από την γραμματεία ( εκεί που πήγαινε για σκοποβολή) έμαθε το τηλέφωνό του και τον Στέλιο τον είχε καψουρευτεί και ήθελε γάμο και παιδιά πριν μάθει τι είναι;
Τι πάει να πει ότι έπεισε τον εαυτό της. Γιατί τον έπεισε; Υπήρχε κάνας λόγος να τον πείσει τότε; Αφού τον Λουκά τον είχε γραμμένο για ερωτικά και τέτοια. Μόνο φίλος της ήταν.Εντάξει, θα δεχόμουν να πουν ότι ο Λουκάς είναι ο άνθρωπός της και το συνειδητοποίησε τώρα ότι είναι ΚΑΙ ερωτευμένη μαζί του... πράγμα που είναι και η αλήθεια! Γιατί κατάλαβε ότι είναι ερωτευμένη μαζί του με το που ήρθε η Νταίζη, και μάλιστα έλεγε στον εαυτό της " Τι έχω πάθει ρε γαμώτο"! Άρα πρόσφατα το συνειδητοποίησε ότι είναι συν τοις άλλοις και ερωτευμένη μαζί του. Μη μας λένε λοιπόν ότι τόσα χρόνια ονειρευόταν να γίνει Νόρα Βενέτη Φωκά γιατί εγώ πέρσυ την θυμάμαι να ονειρεύεται ότι θα γίνει Νόρα Μωρίδη Φωκά. Και ναι τον Στέλιο για μένα η Νόρα τον ερωτεύτηκε και δεν έπεισε καθόλου τον εαυτό της. Τον ερωτεύτηκε στο φουλ τον τρελλάρα.

Η επίσκεψη της Εύας στον Μάνο δεν κατάλαβα γιατί έγινε! Τι πήγε να του πει;

Τα νεύρα και τις ευαισθησίες της Εύας τις σχολίασα και βαριέμαι ξανά.

Απλά ήθελα να σταθώ σε αυτό που είπε η Καρτάλω στον Στέφανο ότι αν η Εύα μάθει ( για Μελ-Στεφ) " Δεν θα σου το συγχωρήσω ποτέ" και τον κοιτούσε με μίσος. Άρα άλλο ένα αποδεικτικό ότι έχει συγκεκριμένο λόγο να θέλει την Εύα αυτή.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από soso Τετ Μαρ 03, 2010 3:07 pm

Materialgirl έγραψε:
2) Όχι δεν είσαι δυνατή κοπέλα μου ούτε κότσια έχεις. Μια ζωή στηρίζεσαι σε δεκανίκια. Και η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν είσαι δυνατή είναι η προαναφερθείσα απόπειρα αυτοκτονίας που έκανες. Και είσαι τόσο ανίκανη που ούτε αυτό κατάφερες να κάνεις σωστά. Ξέρεις τι λένε...ότι η αυτοκτονία είναι η χειρότερη μορφή έκφρασης δειλίας και εγωισμού.

Ωστόσο,στάθηκε ικανότατη να σώσει τη ζωή κάποιου άλλου,και μάλιστα μπαίνοντας μπροστά σε μία ευθύβολη σφαίρα.. (μαστιγα τα χαμένα επεισόδια)
Πόσα ταλεντα πια,να χει το κορίτσι;;;και δη το ξανθό;;;
Η ξανθιά αγαπημένη στηρίζεται σε δεκανίκια,τουλάχιστον σε αντίστοιξη με την καστανή αγαπημένη,και έτσι λοιπόν η ίδια :
1.τη δουλειά της τη βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην κουνιάδας της
2.τους φίλους της τους βρήκε μόνη της,και οχι μέσω του πρώην άντρα της
3.τον απόλυτό της τον βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην αντερωμένης και αντιζήλου της.
Υγ. Η πρόθεση των σεναριογράφων,χρόνια τώρα,είναι να δημιουργούν χαρακτηρες που δεν περνούν απαρατήρητοι και προκαλούν έντονα (ει δυνατόν) αισθήματα είτε αντιπάθειας είτε συμπάθειας στο φιλοθεάμον κοινό.Το γεγονός ότι,μετατράπηκε ένα -μάλλον αδιάφορο ως προς την Ευα- επεισόδιο σε εκστρατεία πολλαπλών μηνυμάτων "Βρίστε την Ευα" (και τους αυτόχειρες μαζί) καταδεικνύει σίγουρα,ότι κάποιοι κάνουν εξαιρετικά τη δουλειά τους..
β.Σε ψηφοφορία που θριάμβευσε το ίνδαλμα,η 15η θέση προσωπικά με λύπησε!Την ήθελα πιο ψηλά!
γ.Σε επιχείρηματα για το ανυπόστατο περί "κολπακίων Ευας" δεν μπαίνω καν..α.βαριέμαι β.ούτε καν η ίδια η Μελιτα τα συμμερίζεται.
δ.Το γεγονός ότι με πρωτοφανή επιθετικότητα έχει κατακριθεί -νομίζω από την ίδια πηγή- και το μόνο φωτεινό υπόδειγμα γυναίκας στη σειρά,εννοείται προφανώς η Νόρα,με κάνει να αντιλαμβάνομαι την ευρύτητα αυτου που λέμε "κοινή λογική",και κάτι τέτοιο έχει πάντα εξαιρετικό ενδιαφέρον.Για την Ευα,όλα δεκτά!Ειδικά τα ακραία..Είναι τόσο ταιριαστά,εξάλλου..
ε. Πολύ πιο αριστικρατικό,και διακριτο από τη λαικοδεύτερη Ευα,θα ήταν νομίζω να μην θίγουμε φαινόμενα,όπως η αυτοχειρία,για την οποία όσοι απλουστευτικά "λένε",όσα λένε,σίγουρα δεν είναι οι σχετικοί με το αντικείμενο επιστήμονες..Όχι τόσο έτσι μπακάλικα τουλάχιστον..
Φιλιά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 3:20 pm

soso έγραψε:
Materialgirl έγραψε:
2) Όχι δεν είσαι δυνατή κοπέλα μου ούτε κότσια έχεις. Μια ζωή στηρίζεσαι σε δεκανίκια. Και η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν είσαι δυνατή είναι η προαναφερθείσα απόπειρα αυτοκτονίας που έκανες. Και είσαι τόσο ανίκανη που ούτε αυτό κατάφερες να κάνεις σωστά. Ξέρεις τι λένε...ότι η αυτοκτονία είναι η χειρότερη μορφή έκφρασης δειλίας και εγωισμού.

Ωστόσο,στάθηκε ικανότατη να σώσει τη ζωή κάποιου άλλου,και μάλιστα μπαίνοντας μπροστά σε μία ευθύβολη σφαίρα.. (μαστιγα τα χαμένα επεισόδια)
Πόσα ταλεντα πια,να χει το κορίτσι;;;και δη το ξανθό;;;
Η ξανθιά αγαπημένη στηρίζεται σε δεκανίκια,τουλάχιστον σε αντίστοιξη με την καστανή αγαπημένη,και έτσι λοιπόν η ίδια :
1.τη δουλειά της τη βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην κουνιάδας της
2.τους φίλους της τους βρήκε μόνη της,και οχι μέσω του πρώην άντρα της
3.τον απόλυτό της τον βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην αντερωμένης και αντιζήλου της.
Υγ. Η πρόθεση των σεναριογράφων,χρόνια τώρα,είναι να δημιουργούν χαρακτηρες που δεν περνούν απαρατήρητοι και προκαλούν έντονα (ει δυνατόν) αισθήματα είτε αντιπάθειας είτε συμπάθειας στο φιλοθεάμον κοινό.Το γεγονός ότι,μετατράπηκε ένα -μάλλον αδιάφορο ως προς την Ευα- επεισόδιο σε εκστρατεία πολλαπλών μηνυμάτων "Βρίστε την Ευα" (και τους αυτόχειρες μαζί) καταδεικνύει σίγουρα,ότι κάποιοι κάνουν εξαιρετικά τη δουλειά τους..
β.Σε ψηφοφορία που θριάμβευσε το ίνδαλμα,η 15η θέση προσωπικά με λύπησε!Την ήθελα πιο ψηλά!
γ.Σε επιχείρηματα για το ανυπόστατο περί "κολπακίων Ευας" δεν μπαίνω καν..α.βαριέμαι β.ούτε καν η ίδια η Μελιτα τα συμμερίζεται.
δ.Το γεγονός ότι με πρωτοφανή επιθετικότητα έχει κατακριθεί -νομίζω από την ίδια πηγή- και το μόνο φωτεινό υπόδειγμα γυναίκας στη σειρά,εννοείται προφανώς η Νόρα,με κάνει να αντιλαμβάνομαι την ευρύτητα αυτου που λέμε "κοινή λογική",και κάτι τέτοιο έχει πάντα εξαιρετικό ενδιαφέρον.Για την Ευα,όλα δεκτά!Ειδικά τα ακραία..Είναι τόσο ταιριαστά,εξάλλου..
ε. Πολύ πιο αριστικρατικό,και διακριτο από τη λαικοδεύτερη Ευα,θα ήταν νομίζω να μην θίγουμε φαινόμενα,όπως η αυτοχειρία,για την οποία όσοι απλουστευτικά "λένε",όσα λένε,σίγουρα δεν είναι οι σχετικοί με το αντικείμενο επιστήμονες..Όχι τόσο έτσι μπακάλικα τουλάχιστον..
Φιλιά


Πάντοτε σαφής και περιεκτική. Συμφωνώ μέχρι τελείαςThumbs up
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 3:26 pm

Ας σχολιάσω κι εγω στα γρήγορα όμως.. (και καλά!)

Ο Λουκάς και οι ατάκες του ήταν ότι καλύτερο είχε να προσφέρει το επεισόδιο μαζί με τη σκηνή της Εύας με τη μητέρα της για μένα. Για αυτά και μόνο "πολύ καλό"!

Δεν θα σχολιάσω τις ατάκες του Λουκάκου, τις είπατε όλες! "Μου άρεσε εμένα αυτό το όνομα?" (Λουκάκος) / "Ταβέρνα?" (Για την μικρή μαας Εδέμ) / "Είστε ταξιτζής?" / "Εμένα και μια άλλη κυρία μου είπε πάνω κάτω τα ίδια" (για το παιδί - εννοώντας τη Δάφνη) / "Τελικά εγω πόσα παιδιά έχω?" ΘΕΟΟΟΣ!!!

Ξεχωρίζω την ατάκα περί ταβέρνας και το ΑΠΙΘΑΝΟ ύφος του όταν ξαπόστειλε στη νοσοκόμα τα λουλούδια και έκρυψε το βαζό!!! Απηυδυσμένος ο Λουκάς όλα τα λεφτα!!! gelio

Δεν μου άρεσε ο τρόπος που ξύπνησε, μου άρεσαν όμως οι αναμνήσεις που του ήρθαν στο μυαλό.. καυγάς και φιλί με τη Νόρα, τσακωμός περι εκβιασμού με τη Νταίζη...έεεεεεεεεετσι!!!

Δεν θα ασχοληθώ με τα περι Στέλιου, το ότι αποφάσισαν ξαφνικά ότι η Νόρα και ο Λουκάς αγαπιούνται μια ζωή αυτό δεν αναιρεί την συμπεριφορά της Νόρας και τον έρωτά της για το Στέλιο, απλώς άλλο το ένα άλλο το άλλο. Αντε γιατί πολλά μας τα έχετε πει αγαπητοί σεναριογράφοι!!!

Θα πω όμως ότι ΝΑΙ η Νόρα και ο Λουκάς μοιράζονται και την ΑΠΟΛΥΤΗ αγάπη και τον ΚΑΡΜΙΚΟ έρωτα και είναι η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΓΝΟΤΕΡΗ σχέση της Εδέμ!!! Μια φιλία που εξελίχθηκε σε βαθειά αγάπη χωρίς να της λείπει το παθος, οι ζήλιες και οι δυσκολιές και χωρίς να πατάνε ο ένας τον άλλο σε σημείο να εξαφανίζεται η αξιοπρέπεια του άλλου!

Και γιατί όλοι οι υπόλοιποι έτσι όπως έχουν μπλέξει τα μπούτια τους πρέπει να βρεθεί ενας Μ. Αλεξανδρος για να τους ξεμπερδέψει! Όταν αγαπάς κάποιον πάνω κι απο τη ζωή σου και είναι η ανάσα σου και άλλα τέτοια τρανταχτα και βαρύγδουπα απλά και λιτά δεν ξενοκοιμάσαι! Και αυτό πάει ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 4 (όχι του Παπακαλιάτη!)

Απλά ενώ καλό είναι να το λέμε ότι η Νόρα και ο Λουκάς είναι η πιο αγνή και μεγάλη αγάπη, χτες το παραξεφτιλίσανε οι σεναριογράφοι, λες και οι τηλεθεατές είναι ηλίθιοι πια...

Και συνεχίζω..

Η Εύα που έκλαιγε στη μητέρα της με συγκίνησε πολύ και νομίζω φάνηκε ότι ενώ παλιά συζητούσε τα πάντα για τον Στέφανο δεν τον βλέπει ακόμα ως οικογένειά της κι ας εχουν παντρευτεί.. Απλά : respect : σε αυτή τη γυναίκα για το χτεσινό επεισόδιο! Η επίσκεψή της στο Μάνο όπως ήταν φυσιολογικό (με δεδομένο ότι η Ευάννα τα πήρε - Ευαννάκι μου μη σκας) εμένα δεν με χάλασε καθόλου! Του είπε φίλε μας τα'χεις κάνει πολλά και ο άλλος πίσω δεν θα κάνει και με το δίκιο του, αν θες λοιπόν να προστατεύσεις τον εαυτό σου κάντο μόνος σου, αν όχι για σένα για να μην ντρέπομαι τρεις παραπάνω που κάποτε σε αγαπησα και γιατί έχεις και δυο παιδιά! ΘΕΑ!!! : respect :

(Σημείωση: Ο Λουκάς έχει κι ένα γραφείο και ο Μάνος έχει και δυο παιδιά! Τώρα παρατήρησα την επανάληψη του μοτίβου lol!)

Το Χατζητέτοιο τον βρήκα αδιάφορο, δεν μπορώ να τον βλέπω άλλωστε, όσο για τον Μπέλλο θέλει πολλά φάσκελα, έπαψα να τον λυπάμαι, δεν νιώθει πια ο άνθρωπος (Να τα εκατοστήσει βέβαια ο εξαιρετικός κος Καλαθάς που έχει και τα γενεθλιά του σήμερα χιχι)! Κατα τα άλλα η Δάφνη και πάλι μαζί με το Νικόλα κέντησαν τόσο με τις ατάκες όσο και με την υποκριτική τους ικανότητα!

Αναμένω με ανυπομονησία τις εξελίξεις με την επαναφόρτιση των εγκεφαλικών κυττάρων του Λουκάκου!

Αν μου έρθει τίποτε άλλο θα το προσθέσω..

Και εις άλλα με υγείαν!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Μαρ 03, 2010 3:31 pm

Soso μου για αλλη μια φορα τα ειπες εξαιρετικα!!! : respect : Ακριβως ετσι εχουν τα πραγματα και συμφωνω απολυτα με ολα οσα εγραψες! Agree

Υποθετακι οπως παντα ο σχολιασμος τελειος!!! Thumbs up Οσο για τα νευρακια τα δικα μου ηταν της στιγμης(ειμαι και λιγο παρορμητικη! Razz )μετα που το ξανασκεφτηκα η Ευα ειχε δικιο οποτε μου περασαν! :D
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Μαρ 03, 2010 4:13 pm

soso έγραψε:
Materialgirl έγραψε:
2) Όχι δεν είσαι δυνατή κοπέλα μου ούτε κότσια έχεις. Μια ζωή στηρίζεσαι σε δεκανίκια. Και η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν είσαι δυνατή είναι η προαναφερθείσα απόπειρα αυτοκτονίας που έκανες. Και είσαι τόσο ανίκανη που ούτε αυτό κατάφερες να κάνεις σωστά. Ξέρεις τι λένε...ότι η αυτοκτονία είναι η χειρότερη μορφή έκφρασης δειλίας και εγωισμού.

Ωστόσο,στάθηκε ικανότατη να σώσει τη ζωή κάποιου άλλου,και μάλιστα μπαίνοντας μπροστά σε μία ευθύβολη σφαίρα.. (μαστιγα τα χαμένα επεισόδια)
Πόσα ταλεντα πια,να χει το κορίτσι;;;και δη το ξανθό;;;
Η ξανθιά αγαπημένη στηρίζεται σε δεκανίκια,τουλάχιστον σε αντίστοιξη με την καστανή αγαπημένη,και έτσι λοιπόν η ίδια :
1.τη δουλειά της τη βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην κουνιάδας της
2.τους φίλους της τους βρήκε μόνη της,και οχι μέσω του πρώην άντρα της
3.τον απόλυτό της τον βρήκε μόνη της,και όχι μέσω της πρώην αντερωμένης και αντιζήλου της.
Υγ. Η πρόθεση των σεναριογράφων,χρόνια τώρα,είναι να δημιουργούν χαρακτηρες που δεν περνούν απαρατήρητοι και προκαλούν έντονα (ει δυνατόν) αισθήματα είτε αντιπάθειας είτε συμπάθειας στο φιλοθεάμον κοινό.Το γεγονός ότι,μετατράπηκε ένα -μάλλον αδιάφορο ως προς την Ευα- επεισόδιο σε εκστρατεία πολλαπλών μηνυμάτων "Βρίστε την Ευα" (και τους αυτόχειρες μαζί) καταδεικνύει σίγουρα,ότι κάποιοι κάνουν εξαιρετικά τη δουλειά τους..
β.Σε ψηφοφορία που θριάμβευσε το ίνδαλμα,η 15η θέση προσωπικά με λύπησε!Την ήθελα πιο ψηλά!
γ.Σε επιχείρηματα για το ανυπόστατο περί "κολπακίων Ευας" δεν μπαίνω καν..α.βαριέμαι β.ούτε καν η ίδια η Μελιτα τα συμμερίζεται.
δ.Το γεγονός ότι με πρωτοφανή επιθετικότητα έχει κατακριθεί -νομίζω από την ίδια πηγή- και το μόνο φωτεινό υπόδειγμα γυναίκας στη σειρά,εννοείται προφανώς η Νόρα,με κάνει να αντιλαμβάνομαι την ευρύτητα αυτου που λέμε "κοινή λογική",και κάτι τέτοιο έχει πάντα εξαιρετικό ενδιαφέρον.Για την Ευα,όλα δεκτά!Ειδικά τα ακραία..Είναι τόσο ταιριαστά,εξάλλου..
ε. Πολύ πιο αριστικρατικό,και διακριτο από τη λαικοδεύτερη Ευα,θα ήταν νομίζω να μην θίγουμε φαινόμενα,όπως η αυτοχειρία,για την οποία όσοι απλουστευτικά "λένε",όσα λένε,σίγουρα δεν είναι οι σχετικοί με το αντικείμενο επιστήμονες..Όχι τόσο έτσι μπακάλικα τουλάχιστον..
Φιλιά



ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ! : respect : ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΙΑΣ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Μαρ 03, 2010 4:56 pm

Ας σχολιασω κι εγω.....


Νορα-Νταιζη γενικως
Δε με χαλασε καθολου που εβαλαν στοιχημα για το ποια θα κερδισει τον Λουκα αφου ηδη ξερουμε οτι η Νορα θα ειναι η νικητρια.Ουτε που τσακωθηκαν πανω απο το κρεβατι και το κεφαλι του Λουκα αφου ηταν αυτο το ερεθισμα που χρειαζοταν για να συνελθει το παλικαρι μας.Κατι εντονο.Παντως μου αρεσαν και οι δυο χθες στις κοινες τους σκηνες.Ειδικα εκει που τον ρωταγανε τι θελει να φαει εριξα πολυ γελιο και με τους τρεις τους.


Στεφανος-Ευα
Τι εγινε Στεφανακο;Πρωτα βαζουμε τις φωνες και μετα τρεχουμε απο πισω να ζητησουμε συγγνωμη;Για προσεξε λιγο την συμπεριφορα σου.Παντως η δικαιολογια του στην Ευα δεν ηταν και τελειως ψεμα.Το ειδαμε και χθες οτι αρνηθηκε να επιτεθει τωρα που ειναι ο Λουκας σε αυτη την κατασταση στο νοσοκομειο.


Ευα-Μανος
Πηγε,του τα ειπε,και εφυγε.Και δεν του ειπε και τιποτα κακο εδω που τα λεμε.Πολυ σωστα του μιλησε.Δειξε μου οτι η αγαπη που σου ειχα δεν ηταν αδικαιολογητη.Και ηταν αυτο που τον εκανε να αποφασισει οτι ηρθε η ωρα να επιστρεψει τον πινακα.Πολυ καλη σκηνη.Μου αρεσε.


Παρεα της φεγγαροπετρας γενικως
Συσπειρωθηκαν ολοι για να βοηθησουν τον Λουκα και καιρος ηταν.Ο Λουκας ηταν εκεινος που τοσο καιρο τους στηριζε και τους βοηθουσε.


Λουκας γενικως
Για αλλη μια φορα επαιξε με τις εκφρασεις του προσωπου του και ειχε τις καλυτερες ατακες.Και επειδη λενε οτι μια εικονα ισοδυναμει με χιλιες λεξεις οριστε........


Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Loukakos7

Πολυ απλα και παλι για αλλη μια φορα ολα για παρτη σου Παναγιωτη : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :


Μητσουλας γενικως
Αν ειναι δυνατον κατι τετοιο πλεον τον εχω αντιπαθησει περισσοτερο και απο την Νταιζη.Οτι και να παθει πλεον δεν προκειται να τον λυπηθω καθολου.Κατι τρεχει μ'αυτον δεν εξηγητε διαφορετικα.Δεν ειναι δυνατον να του επιστρεφει το δαχτυλιδι και να του ξεκαθαριζει τα πραγματα για αλλη μια φορα η Νορα και αυτος να επιμενει.Αυτος κινειται βασει σχεδιου.Παντως ερωτευμενος με τη Νορα μια φορα δεν ειναι.

Ευα-Αγγελα-Μαριλια
Μου αρεσε πολυ αυτη η σκηνη.Η Ευα εχει αδυναμια στον Λουκα και το απεδειξε για αλλη μια φορα.Μου αρεσε που εκλαιγε για εκεινον και τη Νορα και για την αγαπη τους.


Πετρος γενικως
Ο ανθρωπος που ηταν και ειναι πιστος Λουκονορικος σαν κι εμας και αποδεδειγμενα και πριν απο εμας.Ανυπομονω για το επεισοδιο που θα καταλαβει οτι ο Λουκας τους δουλευει και αποφασιζουν να αναλαβουν δραση για να ξεφορτωθουν την Νταιζη.Ο σκοπος ειναι ιερος.Λατρευω Ρουσσο οπως ολοι μας αλλωστε.


Πολυ καλο επεισοδιο και το χθεσινο.Ανυπομονω για το σημερινο που ξεκιναει το δουλεμα του Λουκα προς ολους τους αλλα κυριως για το φλερτ και το πεσιμο του στη Νορα.


Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Μαρ 03, 2010 5:06 pm

CineFreak έγραψε:η δεσποσύνη Εύα Χαρίτου-Καρταλίς ηνοχλήθη σφόδρα από την ελαφρά ύψωση του τόνου της φωνής του Μεσιέ συζύγου της Κόμητα Στεφάν Αλεξάντρ Λαζαριντές-Καρταλίς, καθότι δεν ήτο συνηθισμένη σε τοιαύτες βάναυσες και απεχθείς συμπεριφορές, ούσα χαιδεμένη τόσο από τον πατέρα της Δον Κυριάκο "πρώτα-δέρνω-μετά-φροντίζω-την-οικογένεια" Χαρίτο, όσο επίσης και από τον καρμικό της έρωτα κόντε Μάνο "the Lamogio" Λύτρα, εξαιτίας του οποίου ακόμα την πονούν τα ευαίσθητα παίδια της όταν αλλάζει ο καιρός, μετά την ευγενική και απαλή ρίψη της από τας σκάλας της οικίας τους, όταν ετόλμησε να αμφισβητήσει την κυριαρχία του σε άψυχα και έμψυχα ... nteni

ο μον ντιέ ... καημένη δεσποσύνη ... πώς τόλμησε ο συζυξ να σου φερθεί με τέτοια απρέπεια? πώς τόλμησε να σου πει "μου τα πρηξες μαντάμ, άει σύρε φάε κάνα σουβλάκι να γκώσεις, που μόνο με την γκαντεμοπαρέα σου ασχολούμαι μέρα μπαίνει-μέρα βγαίνει, επιχειρηματίας άνθρωπας - έχω να δω και καλό κρεβάτι από τότε που σερνόμανε στα μωσαικά με τη Μελίτα, άντε μη ξεσπάσω πάνω σου τώρα, την τύχη μου την ακαμάτρα"..."Grrr

αααα όλα κι όλα ... η Εύα είναι δικαιολογημένη ... σου λέει "δε φτάνει που με γκάστρωσες και αναγκάστηκα να σε κουκουλωθώ, θα μου μιλάς κι άσχημα ??? άμα είναι αγάπη μου να έχω εντάσεις, έμενα και με το Μάναρο, που κάνει και κρεβάτι της προκοπής, όχι με σένα που τρέχω να ανοίξω τα παράθυρα μετά από κάθε φορά και μετά να ντερλικώσω το ψυγείο μπας και ξεραθώ στον ύπνο και δε θυμάμαι 2 πράσινα μάτια με μπλε βλεφαρίδες που με έχουν κάνει τρελή...άντε μη βουτήξω το αγέννητο και πάω στη μανούλα για να με πολιορκεί ο Μάνος πιο εύκολα και να του κάνω τη δύσκολη πιο άνετα" ...huhu

κατα τα άλλα, να ναι καλά ο Λουκάς και οι ατάκες του, απογείωσαν το επεισόδιο και ξεράθηκα στο γέλιο ... ειδικά με το "τελικά πόσα παιδιά έχω" " η Μπλανς Ντυμπουά ? φίλη μας κι αυτή ??" χτυπιόμουνα ...
Penguin

Flkia


Λύθηκα στο γέλιο!!!Τρομερός ο τρόπος που γράφεις.Συμφωνώ σε όλα!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 5:14 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.....


Νορα-Νταιζη γενικως
Δε με χαλασε καθολου που εβαλαν στοιχημα για το ποια θα κερδισει τον Λουκα αφου ηδη ξερουμε οτι η Νορα θα ειναι η νικητρια.Ουτε που τσακωθηκαν πανω απο το κρεβατι και το κεφαλι του Λουκα αφου ηταν αυτο το ερεθισμα που χρειαζοταν για να συνελθει το παλικαρι μας.Κατι εντονο.Παντως μου αρεσαν και οι δυο χθες στις κοινες τους σκηνες.Ειδικα εκει που τον ρωταγανε τι θελει να φαει εριξα πολυ γελιο και με τους τρεις τους.


Στεφανος-Ευα
Τι εγινε Στεφανακο;Πρωτα βαζουμε τις φωνες και μετα τρεχουμε απο πισω να ζητησουμε συγγνωμη;Για προσεξε λιγο την συμπεριφορα σου.Παντως η δικαιολογια του στην Ευα δεν ηταν και τελειως ψεμα.Το ειδαμε και χθες οτι αρνηθηκε να επιτεθει τωρα που ειναι ο Λουκας σε αυτη την κατασταση στο νοσοκομειο.


Ευα-Μανος
Πηγε,του τα ειπε,και εφυγε.Και δεν του ειπε και τιποτα κακο εδω που τα λεμε.Πολυ σωστα του μιλησε.Δειξε μου οτι η αγαπη που σου ειχα δεν ηταν αδικαιολογητη.Και ηταν αυτο που τον εκανε να αποφασισει οτι ηρθε η ωρα να επιστρεψει τον πινακα.Πολυ καλη σκηνη.Μου αρεσε.


Παρεα της φεγγαροπετρας γενικως
Συσπειρωθηκαν ολοι για να βοηθησουν τον Λουκα και καιρος ηταν.Ο Λουκας ηταν εκεινος που τοσο καιρο τους στηριζε και τους βοηθουσε.


Λουκας γενικως
Για αλλη μια φορα επαιξε με τις εκφρασεις του προσωπου του και ειχε τις καλυτερες ατακες.Και επειδη λενε οτι μια εικονα ισοδυναμει με χιλιες λεξεις οριστε........


Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Loukakos7

Πολυ απλα και παλι για αλλη μια φορα ολα για παρτη σου Παναγιωτη : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :


Μητσουλας γενικως
Αν ειναι δυνατον κατι τετοιο πλεον τον εχω αντιπαθησει περισσοτερο και απο την Νταιζη.Οτι και να παθει πλεον δεν προκειται να τον λυπηθω καθολου.Κατι τρεχει μ'αυτον δεν εξηγητε διαφορετικα.Δεν ειναι δυνατον να του επιστρεφει το δαχτυλιδι και να του ξεκαθαριζει τα πραγματα για αλλη μια φορα η Νορα και αυτος να επιμενει.Αυτος κινειται βασει σχεδιου.Παντως ερωτευμενος με τη Νορα μια φορα δεν ειναι.

Ευα-Αγγελα-Μαριλια
Μου αρεσε πολυ αυτη η σκηνη.Η Ευα εχει αδυναμια στον Λουκα και το απεδειξε για αλλη μια φορα.Μου αρεσε που εκλαιγε για εκεινον και τη Νορα και για την αγαπη τους.


Πετρος γενικως
Ο ανθρωπος που ηταν και ειναι πιστος Λουκονορικος σαν κι εμας και αποδεδειγμενα και πριν απο εμας.Ανυπομονω για το επεισοδιο που θα καταλαβει οτι ο Λουκας τους δουλευει και αποφασιζουν να αναλαβουν δραση για να ξεφορτωθουν την Νταιζη.Ο σκοπος ειναι ιερος.Λατρευω Ρουσσο οπως ολοι μας αλλωστε.

Πολυ καλο επεισοδιο και το χθεσινο.Ανυπομονω για το σημερινο που ξεκιναει το δουλεμα του Λουκα προς ολους τους αλλα κυριως για το φλερτ και το πεσιμο του στη Νορα.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.

Nίκη μου συμφωνώ απόλυτα! Σε όλα! Τόσο στο ότι ο Στέφανος είναι αδικαολόγητος, ότι ο Μπέλλος είναι για τα σκουπίδια και ότι ο Πετράκης είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ όσο και στο ότι ο Ρούσσος ως πιστός Λουκανορικός χτες απέδειξε ότι παρόλη την απόμακρη στάση που προσπαθούσε να κρατήσει αποφάσισε ότι ήρθε η ώρα να δράσει!!!

Όσο για τη φωτο, και μόνο οι εναλλαγες στο βλέμμα αρκούν! Η τελευταια ειδικά που ξυπνάει είναι απίθανη!!!

Αντε να περάσει η ώρα δεν μπορώ να περιμένω θέλω να δω το δούλεμαααααααα χαχαχαχαχαχαχα
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από LYDIA Τετ Μαρ 03, 2010 5:20 pm

Izabella29 έγραψε:
CineFreak έγραψε:η δεσποσύνη Εύα Χαρίτου-Καρταλίς ηνοχλήθη σφόδρα από την ελαφρά ύψωση του τόνου της φωνής του Μεσιέ συζύγου της Κόμητα Στεφάν Αλεξάντρ Λαζαριντές-Καρταλίς, καθότι δεν ήτο συνηθισμένη σε τοιαύτες βάναυσες και απεχθείς συμπεριφορές, ούσα χαιδεμένη τόσο από τον πατέρα της Δον Κυριάκο "πρώτα-δέρνω-μετά-φροντίζω-την-οικογένεια" Χαρίτο, όσο επίσης και από τον καρμικό της έρωτα κόντε Μάνο "the Lamogio" Λύτρα, εξαιτίας του οποίου ακόμα την πονούν τα ευαίσθητα παίδια της όταν αλλάζει ο καιρός, μετά την ευγενική και απαλή ρίψη της από τας σκάλας της οικίας τους, όταν ετόλμησε να αμφισβητήσει την κυριαρχία του σε άψυχα και έμψυχα ... nteni

ο μον ντιέ ... καημένη δεσποσύνη ... πώς τόλμησε ο συζυξ να σου φερθεί με τέτοια απρέπεια? πώς τόλμησε να σου πει "μου τα πρηξες μαντάμ, άει σύρε φάε κάνα σουβλάκι να γκώσεις, που μόνο με την γκαντεμοπαρέα σου ασχολούμαι μέρα μπαίνει-μέρα βγαίνει, επιχειρηματίας άνθρωπας - έχω να δω και καλό κρεβάτι από τότε που σερνόμανε στα μωσαικά με τη Μελίτα, άντε μη ξεσπάσω πάνω σου τώρα, την τύχη μου την ακαμάτρα"..."Grrr

αααα όλα κι όλα ... η Εύα είναι δικαιολογημένη ... σου λέει "δε φτάνει που με γκάστρωσες και αναγκάστηκα να σε κουκουλωθώ, θα μου μιλάς κι άσχημα ??? άμα είναι αγάπη μου να έχω εντάσεις, έμενα και με το Μάναρο, που κάνει και κρεβάτι της προκοπής, όχι με σένα που τρέχω να ανοίξω τα παράθυρα μετά από κάθε φορά και μετά να ντερλικώσω το ψυγείο μπας και ξεραθώ στον ύπνο και δε θυμάμαι 2 πράσινα μάτια με μπλε βλεφαρίδες που με έχουν κάνει τρελή...άντε μη βουτήξω το αγέννητο και πάω στη μανούλα για να με πολιορκεί ο Μάνος πιο εύκολα και να του κάνω τη δύσκολη πιο άνετα" ...huhu

κατα τα άλλα, να ναι καλά ο Λουκάς και οι ατάκες του, απογείωσαν το επεισόδιο και ξεράθηκα στο γέλιο ... ειδικά με το "τελικά πόσα παιδιά έχω" " η Μπλανς Ντυμπουά ? φίλη μας κι αυτή ??" χτυπιόμουνα ...
Penguin

Flkia

Εχω κυριολεκτικα πεθανει απο το γελιο,ελιωσα!!Ο τροπος που γραφεις ειναι καταπληκτικος κ θα συμφωνησω μαζι σου μεχρι κ τους τονους...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 5:22 pm

Συγνώμη αλλα επειδή βλέπω ότι λέτε ότι συμφωνείτε απόλυτα δηλαδή κατά την γνώμη σας η Εύα χτες κακώς εκνευρίστηκε με τον απαράδεκτο τρόπο του Στέφανου?

Ή επειδή ακριβώς όπως αναφέρει η Cine Freak έχει περάσει πολύ χειρότερα έπρεπε να πει και ευχαριστώ που δεν την έδειρε / γκρεμοτσάκισε απο τις σκάλες / βίασε κλπ κλπ?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 5:27 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη αλλα επειδή βλέπω ότι λέτε ότι συμφωνέιτε απόλυτα δηλαδή κατά την γνώμη σας η Εϋα χτες κακώς εκνευρίστηκε με τον απαράδεκτο τρόπο του Στέφανου?

Η επειδή ακριβώς όπως αναφέρει η Cine Freak έχει περάσει πολύ χειρότερα έπρεπε να πει και ευχαριστώ που δεν την έδειρε / γκρεμοτσάκισε απο τις σκάλες / βίασε κλπ κλπ?


Τι να πω αυτές είναι απόψεις. Για μένα καλώς αντέδρασε η Εύα στον τρόπο του Στέφανου. Το πρόσωπο που της έχει δείξει τόσα χρόνια είναι ενός ανθρώπου ήρεμου, όταν λοιπόν ξαφνικά αντιδράει έτσι είναι φυσικό και να ξαφνιαστεί και να αντιδράσει.
Αν ξαφνικά τον έβλεπε να κάνει τα ίδια με το Μάνο τι θα έπρεπε να πει δεν βαριέσαι είμαι συνηθισμένη;
Μ αυτό το σκεπτικό η Μελίτα θα έπρεπε να μην έχει κανένα πρόβλημα γιατί έτσι κι αλλιώς κι ο Μάνος ανάμεσα στις δύο μοιραζόταν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Μαρ 03, 2010 5:30 pm

Αν ρωτάς εμένα,φυσικά και δεν είπα πως επειδή ο Μάνος την έδερνε και την βίαζε πρέπει να θέλει να τα ξαναπάθει.Απλώς θεωρώ όντως κάπως υπερβολική την αντίδρασή της χτες.Για μένα δεν είπε και τίποτα τρομερό ο Στέφανος.Όλοι έχουμε νεύρα και ξεσπάμε και μάλιστα με πολύ χειρότερο τρόπο.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 03, 2010 5:33 pm

Izabella29 έγραψε:Αν ρωτάς εμένα,φυσικά και δεν είπα πως επειδή ο Μάνος την έδερνε και την βίαζε πρέπει να θέλει να τα ξαναπάθει.Απλώς θεωρώ όντως κάπως υπερβολική την αντίδρασή της χτες.Για μένα δεν είπε και τίποτα τρομερό ο Στέφανος.Όλοι έχουμε νεύρα και ξεσπάμε και μάλιστα με πολύ χειρότερο τρόπο.

Ναι αναφέρθηκα συγκεκριμένα και ειδικα για εσένα επειδή η δική σου συμφωνία με την Cine Freak με εξέπληξε ( :D )

Για μένα δεν ήταν υπερβολικη η αντίδρασή της αν σκεφτείς ότι είναι νιόπαντρη και ότι ο Στέφανος δεν την έχει συνηθίσει έτσι.

Επιπλέον για μένα ακριβώς επειδή έχει περάσει χειρότερα και τα ξέρει τα σκούρα, αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να αντιδρά, ίσα ίσα που εκεί είναι που πρέπει να αντιδρά απο την αρχή!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 03, 2010 5:34 pm

Izabella29 έγραψε:Αν ρωτάς εμένα,φυσικά και δεν είπα πως επειδή ο Μάνος την έδερνε και την βίαζε πρέπει να θέλει να τα ξαναπάθει.Απλώς θεωρώ όντως κάπως υπερβολική την αντίδρασή της χτες.Για μένα δεν είπε και τίποτα τρομερό ο Στέφανος.Όλοι έχουμε νεύρα και ξεσπάμε και μάλιστα με πολύ χειρότερο τρόπο.


Για την Εύα που δεν ξέρει τι έκανε ο Στέφανος γιατί δεν μπήκε στον κόπο να την ενημερώσει, είναι ένας άντρας νιόπαντρος που μάλιστα τη διεκδίκησε ακραία και που μόλις μια βδομάδα μετα το γάμο της φαίρεται άσχημα. Απόλυτα λογική η αντίδρασή της.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 314 - Ημερομηνία 02-03-2010

Δημοσίευση από LYDIA Τετ Μαρ 03, 2010 5:40 pm

Δεν ειπα πως η Ευα πρεπει να περασει οτι περασε στο παρελθον απο τον Μανο,ακομα μια φορα.
Απλα δεν ειδα τι εγκληματικο εκανε ο Στεφανος απεναντι της κ τι ηταν αυτο το τοσο τρομερο που της ειπε κ δεν μπορει να ξεχασει,τι την ταραξε τοσο πολυ...
Γιατι ολοι δικαιουνται να εχουν νευρα,εκτος αν ο Στεφανος ειναι η εξαιρεση του κανονα,αρα γρηγορα στην γκιλοτινα...
Ολοι ξεσπαμε τα νευρα μας κ οποιος ισχυριζεται το αντιθετο,αναφαιρετο δικαιωμα του...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης