Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Μάης 31, 2011 11:10 pm

Clarabelle έγραψε:
Έχουν αρχίσει και μαζεύονται πολλές μικρές στραβοτιμονιές
Υποτίθεται οτι ο Στέφανος είναι ο πιο μπασμένος απ όλους στις κομπίνες
Ας μην ξεχνάμε οτι είναι εξ επαγγέλματος απατεώνας και το παραδέχτηκε ο ίδιος. Και μάλιστα ξέρουμε οτι είναι ο μόνος που συνεχίζει τις δουλειές εκείνης της παλιάς παρέας Το είπε ο ίδιος κάποια στιγμή στο Λουκά
Σ αυτές τις δουλειές δεν επιβιώνεις αν δεν έχει μάθει να κοιτάζεις και πίσω απ την πλάτη σου
Εκείνος ψάχνει τα διαμάντια με μανία Ας μην ξεχνάμε οτι όταν η Μελίτα ήταν στο νοσοκομείο και είχε τον καημό του έβαζε μια διαχωριστική γραμμή και έτρωγε με την Εριέττα για να μάθει ποιός έχει τα διαμάντια
Ξαφνικά ενώ ξέρει οτι τους παρακολουθούν καρφώνεται με την επίσκεψη στον τάφο
Τώρα πάλι που θα έπρεπε οι κεραίες του να είναι ορθωμένες του λέει η Εριέττα οτι κάτι της θυμίζει ο άνθρωπος που συνάντησαν και μάλιστα οτι έχει σχέση με το παρελθόν του παππού της που ήταν ένα απ τα μέλη της συμμορίας κι εκείνος ψιλοαδιαφορεί και δεν θέλει να πάει στο Ρούσσο για πληροφορίες για να μη κρυώσει το φαγητό
Τελικά ίσως δεν είναι κλεπταποδόχος και είναι γευσιγνώστης τι να πω lol!

Βρε μια χαρα ειναι το σκεπτικο σου,ετσι ειναι οπως τα λες.Αλλα να δεις που τελικα
ειναι απλα ενας γευσιγνωστης lmao
Παντως αυτο που εγω προσεξα ειναι πως οταν η Εριεττα ξεδιπλωσε την σκεψη της
και οτι καποιος τους παρακολουθει,αρα μπορει ναναι αυτος που ειδαν στην κλινικη,
τοτε αντεδρασε ο Στεφ και αστραψε το ματακι του!!
Οποτε καταληγω στο γευσιγνωστης χαχαχαχαχαχαχαχαχα πολυ μ αρεσε lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 31, 2011 11:14 pm

aggeliki έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σε κανέναν δεν προκάλεσε χθες περιέργεια ο τρόπος του Στέφανου;
Δεν έχει κρύψει απ την αρχή οτι θέλει να μάθει τι γίνεται.
Του λέει η Εριέττα οτι ο κύριος που συνάντησαν της είναι γνώριμος
Υποτιμά το γεγονός λέγοντάς της οτι ο παππούς της γνωριζόταν με πολλούς ομογενείς
Την ώρα που τρώνε του λέει οτι θέλει να συναντήσει το Ρούσσο και να ρωτήσει γι αυτόν τον άνθρωπο και ο Στέφανος προσπαθεί να το αποφύγει λέγοντάς της οτι θα κρυώσει το φαγητό
Όλο αυτό δεν παραξένεψε κανέναν;


Εμένα με παραξενεψε κ μάλιστα πολύ. Όπως οτι στο ιδιο επεισόδιο λεει στην Εριέττα ερωτόλογα και στο Χρήστο ενα απλό περνάω καλά.ίσως να είναι τυράκι ίσως κ κάτι άλλο.


Αυτά τα ήξεις αφίξεις είναι συνηθισμένα απ το Στέφανο.
Πέρσι αγαπουσε την Εύα κι ήταν ερωτευμένος με τη Μελίτα
Φέτος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και περνάει καλά με την Εριέττα
Σίγουρα είναι παράξενο γιατί έγινε στο ίδιο επεισόδιο
Δεν ξέρω αν είναι τυράκι. Αυτό που ξέρω είναι οτι μέσα στο ίδιο επεισόδιο εκανε τα δύο αντίθετα.
Τυράκι ή όχι αυτό μου έδειξαν
Απ τη μια έλεγε ερωτόλογα στην Εριέττα κι απ την άλλη μιλούσε με όλη αυτή την αδιαφορία στο Χρήστο λες και συζητούσε για μια συγκάτοικο
Έτσι κι αλλιώς για μένα ο Στέφανος είναι ένας άντρας συναισθηματικά ανώριμος
Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχει ένα Οιδιπόδοιο νααααααααααα με το συμπάθειο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Μάης 31, 2011 11:20 pm


Εμένα καμμία εντύπωση δεν μου έκανε που δεν ανοίχτηκε στο Χρήστο.... Ο Χρήστος κάθε φορά που ήταν με μιά γυναίκα, τον παρώτρυνε υπέρ της.
Γιατί θα έπρεπε να λέει τα εσώψυχά του στον καθένα, ποτέ δεν το έκανε άλλωστε, εκτός στην αρχή, οταν το να κερδίσει την Εύα ήταν μέρος ενός στρατηγικού σχεδίου, και ανέφερε την "πρόοδο" στον τομέα αυτόν στο Χρήστο..
Ούτε για τη Μελίτα του είχε μιλήσει, όταν ήταν μαζί της.... Πρέπει να καταλάβουμε οτι ο Στέφανος έχει άλλη ιδιοσυγκρασία, δεν διαλαλεί τα συναισθήματά του , είναι το άκρο αντίθετο του Λουκά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μάης 31, 2011 11:21 pm

Clarabelle έγραψε:
aggeliki έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σε κανέναν δεν προκάλεσε χθες περιέργεια ο τρόπος του Στέφανου;
Δεν έχει κρύψει απ την αρχή οτι θέλει να μάθει τι γίνεται.
Του λέει η Εριέττα οτι ο κύριος που συνάντησαν της είναι γνώριμος
Υποτιμά το γεγονός λέγοντάς της οτι ο παππούς της γνωριζόταν με πολλούς ομογενείς
Την ώρα που τρώνε του λέει οτι θέλει να συναντήσει το Ρούσσο και να ρωτήσει γι αυτόν τον άνθρωπο και ο Στέφανος προσπαθεί να το αποφύγει λέγοντάς της οτι θα κρυώσει το φαγητό
Όλο αυτό δεν παραξένεψε κανέναν;


Εμένα με παραξενεψε κ μάλιστα πολύ. Όπως οτι στο ιδιο επεισόδιο λεει στην Εριέττα ερωτόλογα και στο Χρήστο ενα απλό περνάω καλά.ίσως να είναι τυράκι ίσως κ κάτι άλλο.


Αυτά τα ήξεις αφίξεις είναι συνηθισμένα απ το Στέφανο.
Πέρσι αγαπουσε την Εύα κι ήταν ερωτευμένος με τη Μελίτα
Φέτος είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και περνάει καλά με την Εριέττα
Σίγουρα είναι παράξενο γιατί έγινε στο ίδιο επεισόδιο
Δεν ξέρω αν είναι τυράκι. Αυτό που ξέρω είναι οτι μέσα στο ίδιο επεισόδιο εκανε τα δύο αντίθετα.
Τυράκι ή όχι αυτό μου έδειξαν
Απ τη μια έλεγε ερωτόλογα στην Εριέττα κι απ την άλλη μιλούσε με όλη αυτή την αδιαφορία στο Χρήστο λες και συζητούσε για μια συγκάτοικο
Έτσι κι αλλιώς για μένα ο Στέφανος είναι ένας άντρας συναισθηματικά ανώριμος
Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχει ένα Οιδιπόδοιο νααααααααααα με το συμπάθειο.


Αυτό που εννοούσα εγώ είναι οτι μπορεί να είναι συναισθηματική αστάθεια όπως λες αλλά μπορεί να είναι κι ένα μεθοδικό δούλεμα σε όλους.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από abba Τρι Μάης 31, 2011 11:21 pm

Και πέρυσι έλεγε στο Χρήστο πως είναι ρακος χωρίς τη Μελιτα και μαγειρευε και σαχλαμαριζε και κοιμοταν με την Ευα... Παιδια εγω τον κυριο Σταυρου δεν τον εχω παρακολουθησει αλλου (μονο όσα διαβαζω απο τα σχολια σας ) και δεν ξερω αν ευθυνεται ο ηθοποιος ή ο ρόλος που δεν εχω καταλαβει το ρολο του

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τρι Μάης 31, 2011 11:25 pm

Τυράκι ητανε νομιζω,θα μεινει με την Εριέττα. Αν τον κανουν να γυρίσει πισω στο Μελιτονι δεν θα ειναι απλά αθλιο αλλά ξεφτίλα!
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Μάης 31, 2011 11:32 pm

Όχι απλός γευσιγνώστης, και σεφ παρακαλώ! Έχω την εντύπωση ότι όλο αυτό έγινε πιο πολύ για να επισημανθεί ότι ο Στέφανος μαγείρεψε πάλι (και πολύ καλά έκανε!) στην Εριέττα, παρά για να φανεί ύποπτος... sisi

Σοβαρά τώρα, ούτε εμένα μου φάνηκε περίεργη η αντίδρασή του. Άλλωστε, στο Ρούσσο θα μπορούσαν να πάνε και το επόμενο πρωί. Πάντως δεν είδα να δυσκολεύεται και πολύ η Εριέττα για να τον πείσει... Νομίζω ότι η επιμονή της και το γεγονός ότι τελικά πήγαν είχαν να κάνουν με το ότι έπρεπε ο Στέφανος και η Εριέττα να βρουν το Ρούσσο, που είχε πάθει έμφραγμα, και να δουν τον Αραβαντινό (; ) να φεύγει από το γραφείο του...

Αλλά αν υποθέσουμε ότι ο Στέφανος είχε κάτι να κρύψει, που δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να είναι αυτό και γιατί θα κινδύνευε αν η Εριέττα έκανε μια απλή ερώτηση στο Ρούσσο, ως μπασμένος στα κόλπα φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να βρει μια πολύ καλύτερη δικαιολογία από το φαγητό, για να αποτρέψει την Εριέττα να πάει στο Ρούσσο, όχι μόνο το ίδιο βράδυ, αλλά και το επόμενο πρωί.

Όσο για τα τυράκια, γιατί για μένα αυτό ήταν, όπως και κάποιες άλλες σκηνές πρόσφατα, τα έγραψα και παραπάνω.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Μάης 31, 2011 11:50 pm

Παντως οπως μας εδωσαν αυτη την σκηνη,φαινεται οτι ο Ρουσος την ζωη του
θα την χρωσταει στην Εριεττα και θα παει η Μελ η οποια δεν θα σκεφτει και
πολυ ως συνηθως και θα την βρισει και θα πεσει ακομα πιο πολυ στα ματια του
Στεφ χαχαχαχαχχαχαχα Να δειτε που ετσι θ αρχισει το πρωτο επεισοδιο
τον Οκτωβρη ,τη μελ να κανει και παλι λαθος διαγνωση και μετα να ζηταει
συγνωμη και τεταρτες ευκαιριες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδη διαβασα για γτο ποσο κακος ανθρωπος ειναι ο Αραβαντινος που αφησε
τον Ρουσο ετσι και εφυγε.Δεν ξερουμε τι εγινε.Μπορει να συζητησαν ,να εφυγε ο Αραβαντινος και μετα να επαθε το εμφραγμα ο Ρουσος .Κι αυτο επισης
θα μας το δειξουν στο πρωτο επεισοδιο.Παντως εμενα για κακος δεν μου φα-
νηκε ο Κυριτσης.Αν ηταν ετσι γιατι να διακινδυνευσει να τον δουν;;μονο και μονο για να δει ενα βρεφος;;εστω κι αν ηταν το εγγονι του.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μάης 31, 2011 11:50 pm

εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Μάης 31, 2011 11:58 pm

fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............

Τι να πω τωρα!!Κοιτα αμα αποδειχθει οτι η Μελ εχει δικιο ,εγω θα σκισω τα πτυχια μου lmao
Αλλα το θεμα ειναι και αλλου.Αν αποδειχθει δευτερος Αινσταιν η Μελ,γιατι ο πρωτος ξερουμε
ποιος ειναι,αποδεικνυονται ολοι οι υπολοιποι κουτορνιθια,δηλ Αμαλια,Λουκας ,Νορα,Ευα,Λευτερης,
Νικολας,Δαφνη.Λες να μας βγαλουν ολο το καστ της σειρας με ειδικες αναγκες για να αναβαθμισουν
το μυαλο της Μελ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλλα τι να πω κι εγω!Ποια ειμαι αλλωστε;; χαχαχχαχχαχα μπορεινα συμβαινει κι αυτο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 31, 2011 11:59 pm

fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............


Τώρα να πω οτι έχεις άδικο;
Δεν μπορώ
Είναι που οι τρύπες έχουν μέγεθος τούνελ και οι ήρωες περνούν στην αντίπερα όχθη με άλλη όψη
Η Εριέττα όταν μπήκε στη σειρά έδειχνε γεμάτη αυτοπεποίθηση λίγο ύποπτη, να γνωρίζεται καλά με το Ρούσσο και να τον απειλεί έμμεσα πλην σαφώς
Βέβαια κι ο Στέφανος μπήκε δακρύζοντας με τη φωτογραφία της Εύας που ήταν τρόπαιο ερωτεύτηκε τη Μελίτα που την άφησε γιατί δεν έλεγε πάντα ναι και περνάει καλά με την Εριέττα και θα δείξει
Αν βγάλεις άκρη ενημέρωσέ με σε παρακαλώ

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Ιουν 01, 2011 12:02 am

ΣΨ1 έγραψε:
fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............

Τι να πω τωρα!!Κοιτα αμα αποδειχθει οτι η Μελ εχει δικιο ,εγω θα σκισω τα πτυχια μου lmao
Αλλα το θεμα ειναι και αλλου.Αν αποδειχθει δευτερος Αινσταιν η Μελ,γιατι ο πρωτος ξερουμε
ποιος ειναι,αποδεικνυονται ολοι οι υπολοιποι κουτορνιθια,δηλ Αμαλια,Λουκας ,Νορα,Ευα,Λευτερης,
Νικολας,Δαφνη.Λες να μας βγαλουν ολο το καστ της σειρας με ειδικες αναγκες για να αναβαθμισουν
το μυαλο της Μελ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλλα τι να πω κι εγω!Ποια ειμαι αλλωστε;; χαχαχχαχχαχα μπορεινα συμβαινει κι αυτο!!
Ικανους τους εχω να βγαλουν ολους τους ρολους με προβλημα για να αναβαθμιστουν η Μελιτα και η Νταιζαρα.....
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από rafoni Τετ Ιουν 01, 2011 12:04 am

dm10811 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............

Τι να πω τωρα!!Κοιτα αμα αποδειχθει οτι η Μελ εχει δικιο ,εγω θα σκισω τα πτυχια μου lmao
Αλλα το θεμα ειναι και αλλου.Αν αποδειχθει δευτερος Αινσταιν η Μελ,γιατι ο πρωτος ξερουμε
ποιος ειναι,αποδεικνυονται ολοι οι υπολοιποι κουτορνιθια,δηλ Αμαλια,Λουκας ,Νορα,Ευα,Λευτερης,
Νικολας,Δαφνη.Λες να μας βγαλουν ολο το καστ της σειρας με ειδικες αναγκες για να αναβαθμισουν
το μυαλο της Μελ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλλα τι να πω κι εγω!Ποια ειμαι αλλωστε;; χαχαχχαχχαχα μπορεινα συμβαινει κι αυτο!!
Ικανους τους εχω να βγαλουν ολους τους ρολους με προβλημα για να αναβαθμιστουν η Μελιτα και η Νταιζαρα.....

Δεν είναι μόνο το καστ της σειράς!! Αλλά και όλοι οι τηλεθεατές (εκτός οι ξινοφαν εεεεε λαθος, οι μελιτοφαν)!! Wink

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Ιουν 01, 2011 12:06 am

rafoni έγραψε:
dm10811 έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............

Τι να πω τωρα!!Κοιτα αμα αποδειχθει οτι η Μελ εχει δικιο ,εγω θα σκισω τα πτυχια μου lmao
Αλλα το θεμα ειναι και αλλου.Αν αποδειχθει δευτερος Αινσταιν η Μελ,γιατι ο πρωτος ξερουμε
ποιος ειναι,αποδεικνυονται ολοι οι υπολοιποι κουτορνιθια,δηλ Αμαλια,Λουκας ,Νορα,Ευα,Λευτερης,
Νικολας,Δαφνη.Λες να μας βγαλουν ολο το καστ της σειρας με ειδικες αναγκες για να αναβαθμισουν
το μυαλο της Μελ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλλα τι να πω κι εγω!Ποια ειμαι αλλωστε;; χαχαχχαχχαχα μπορεινα συμβαινει κι αυτο!!
Ικανους τους εχω να βγαλουν ολους τους ρολους με προβλημα για να αναβαθμιστουν η Μελιτα και η Νταιζαρα.....

Δεν είναι μόνο το καστ της σειράς!! Αλλά και όλοι οι τηλεθεατές (εκτός οι ξινοφαν εεεεε λαθος, οι μελιτοφαν)!! Wink
Αν μας κανουν καμια στραβη ας παμε ολοι μαζι για εξετασεις!!!!Ποτε δεν ξερεις!!!!Θα παρουμε και τον Ηλια μαζι που ξερει τα κατατοπια(και τη Μελιτα μπας και τη κρατησουν...)
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Ιουν 01, 2011 12:08 am

κοιτα ή μαλλον διαβασε ....δεν ειναι θεμα εξυπναδας,απλως ειναι θεμα ενστικτου ......
τωρα θα μου πεις ,που το βρηκε η Μελιτα το ενστικτο ?
κατω απο τον καναπε ή εκει που σφουγγαριζε το ειδε μπροστα της ......

δεν εννοω μια τρελη κακια με σκοτεινο παρελθον και εκδηκητικη με κακους σκοπους για ολους .....
ισως μια γυναικα που δεν πηρε και τοσο καλα την δολοφονια του πατερα της .....και αντι να ειναι ερωτευμενη με τον Στεφανο ,να ειναι ενα παιχνιδι εξουσιας για αυτην ......σε επιπεδο πιο πανω απο το καθαρα νομικο ....
σκεψεις ,αποριες ,σεναριακοι δρομοι ανεξεχνιαστοι ισως .......
μακιαβελικες ιδεες για αναπαντεχες εξελιξεις ......θα δουμε ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιουν 01, 2011 12:10 am

fantina έγραψε:εχουμε μπερδεψει τα εμενταλ ,της φετες ,τα κασερια και τα ροκφορ .....
υποπτος για μια ακομη φορα .........
και πολλες οι φαβες για να μην εχουν λακκο .
να πω ενα αλλο που μου εχει κανει εντυπωση ,καιρο τωρα και δεν το εχω σχολιασει .....
η Μελιτα με τις εμμονες της ,γνωστη ,
οτι επαναλαμβανει τα ιδια και τα ιδια ,επισης γνωστο ,αλλα ....
λεει και ξαναλεει οτι η Ερη ,δεν ειναι αυτη που φαινεται ....δεν το δικαιολογει βεβαια αλλα και τοση εμμονη .........
μηπως καπου ,το κουτορνιθι εχει δικιο ?
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............
Τίποτα δεν έχει φανεί στις κουβέντες της με το Ρούσσο πέρα από το ότι γνώριζε τις παράνομες δουλειές του πατέρα της, στις οποίες συμμετείχε και ο Ρούσσος, και ότι έχει κι εκείνη την οικονομική επιφάνεια και τη δύναμη να αντεπιτεθεί, αν ο Ρούσσος πειράξει τους ανθρώπους που αγαπάει.

Η Μελίτα αναφέρεται στο Στέφανο, όχι σε κάτι άλλο. Τον συλλογισμό της τον ανέπτυξε η ίδια πρόσφατα. Η Έρη θέλει, λέει, να εκδικηθεί το Στέφανο, επειδή κάποτε την παράτησε. Και αποφάσισε να το κάνει αυτό τώρα που ο Στέφανος είναι μαζί της... Αν ήθελε να τον εκδικηθεί, δεν θα μπορούσε, ας πούμε, να τον αφήσει στη φυλακή... Για να μην θυμηθώ ότι έχουμε δει άπειρες σκηνές που αποδεικνύουν ότι η Εριέττα αγαπάει πραγματικά το Στέφανο και γι’ αυτό δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.

Ακόμα όμως κι αν η Έρη έκρυβε κάποιο μυστικό, που δεν το πιστεύω, ο Ρούσσος θα το είχε βρει και θα το είχε ήδη χρησιμοποιήσει. Αλλά ακόμα κι αν δεν κατάφερνε να το βρει ούτε αυτός, τι θα μπορούσε να γίνει; Να αποκαλυφθεί και μετά η Μελίτα να θριαμβολογεί για την έκτη αίσθηση που δήθεν έχει (γιατί μυαλό σίγουρα δεν έχει) και όλοι να τη δουν με άλλο μάτι;

Edit: Η αλήθεια είναι ότι στο παρελθόν είχα σκεφτεί μερικά πράγματα που θα μπορούσε να κρύβει η Εριέττα. Τα περισσότερα διαψεύστηκαν, και ακόμα κι αυτά που δεν έχουν διαψευστεί, τα βλέπω να απομακρύνονται ως ενδεχόμενα, ειδικά μετά τη συνάντησή της με τον Κυρίτση και την εμφανέστατη έκπληξή της όταν τον είδε. Πάντως, έτσι όπως μας έχουν παρουσιάσει το χαρακτήρα της, κάποια βασικά θετικά στοιχεία δεν μπορούν να τα αναιρέσουν. Άρα ακόμα κι αν μας παρουσιάσουν ότι κρύβει κάτι ή ότι έχει κάνει κάτι, θα πρέπει να μας παρουσιάσουν ταυτόχρονα και έναν πολύ σοβαρό λόγο για τον οποίο συνέβη αυτό. Και φυσικά η οποιαδήποτε πιθανή αποκάλυψη δεν θα αποτελεί δικαίωση για τη Μελίτα, η οποία δεν ξέρει τίποτα, δεν έχει σκεφτεί τίποτα, δεν υποψιάζεται τίποτα και λέει απλά λόγια του αέρα, υποκινούμενη από τον εγωισμό της και μόνο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Τετ Ιουν 01, 2011 12:21 am, 2 φορές συνολικά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από zeta88 Τετ Ιουν 01, 2011 12:12 am

dm10811 ευχαριστώ πολύ!!!!!!! ))

fantina έγραψε:
μηπως τελικα τα μυστικα της Ερης ειναι πολυ πιο σοβαρα και πιο σκοτεινα απο οτι μας λεει ?
καπου αυτο εχει φανει στις κουβεντες της με τον Ρουσσο ....καπου εχει υπονοηθει ....
λεω ,εγω τωρα.............


Δεν το αποκλείω καθόλου..Αλλά απ΄τη στιγμή που είδε τον Κυρίτση, γιατί επέμενε τόσο πολύ να μάθει ποιος μπορεί να είναι κι αν έχει κάποια σχέση;;Δε φοβόταν μήπως μαθευτεί και κάτι που δεν τη συμφέρει;;Εκτός αν επειδή ξέρει κάτι παραπάνω γι αυτό να επέμενε να πάει στο Ρούσσο..Μπορεί να ήθελε και επίτηδες να τον τρομάξει και έχοντας σαν πρόφαση το ότι είδε τον άγνωστο στο μαιευτήριο και μάρτυρα το Στέφανο να ήταν ευκαιρία να το κάνει..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 01, 2011 12:17 am


Αν υποτεθεί οτι όλο αυτό το πράγμα έχει κάποια συνοχή πράγμα για το οποίο δεν είμαι και πολύ σίγουρη το κλειδί είναι ποιός είναι ο πληροφοριοδότης του Κυρίτση
Ο άνθρωπος ξέρει τους πάντες και τα πάντα οπότε απο κάπου παίρνει πληροφορίες
Βέβαια και πέρσι φάγαμε τρεις μήνες να ψάχνουν Ρούσσος και Μάνος ποιά είναι η Αντιγόνη και ποιός είναι ο Καρτάλης και φέτος μας είπαν οτι συνεργάζονταν και ήξεραν ο ένας τον άλλον απ την καλή κι απ την ανάποδη
Οπότε μη το ζορίζουμε πολύ.
Κάτι θα μας πουν κι εμείς θα πρέπει απλά να το δεχτούμε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 01, 2011 12:17 am

fantina έγραψε:κοιτα ή μαλλον διαβασε ....δεν ειναι θεμα εξυπναδας,απλως ειναι θεμα ενστικτου ......
τωρα θα μου πεις ,που το βρηκε η Μελιτα το ενστικτο ?
κατω απο τον καναπε ή εκει που σφουγγαριζε το ειδε μπροστα της ......

δεν εννοω μια τρελη κακια με σκοτεινο παρελθον και εκδηκητικη με κακους σκοπους για ολους .....
ισως μια γυναικα που δεν πηρε και τοσο καλα την δολοφονια του πατερα της .....και αντι να ειναι ερωτευμενη με τον Στεφανο ,να ειναι ενα παιχνιδι εξουσιας για αυτην ......σε επιπεδο πιο πανω απο το καθαρα νομικο ....
σκεψεις ,αποριες ,σεναριακοι δρομοι ανεξεχνιαστοι ισως .......
μακιαβελικες ιδεες για αναπαντεχες εξελιξεις ......θα δουμε ......

Εκανα λιγη πλακα πριν,αλλα αληθεια πιστευω οτι δεν θα μας δειξουν κατι τετοιο.
Δηλ ολο και κατι θα φαινοταν.Ενω συνεχεια φαινεται το αντιθετο.Ακομα και χθες
οταν ειδε τον Αραβαντινο-Κυριτση,εμενα μου περασε αυτο το εκπληκτο και μετα επι-
σης που αναρωτιοταν.Θελω να πω οτι δεν υπαρχει λογος σε ολον αυτον τον κυκλο
να μας την δειχνουν μια χαρα και στα 45 που ερχονται ναμεταμορφωθει ετσι ξαφνικα.
Δεν υπαρχει και χρονος δηλ.Επισης η φατσα της οταν ειδε τον Ρουσο,ηταν κατατρομα-
γμενη!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Ιουν 01, 2011 12:36 am

Clarabelle έγραψε:
Βέβαια και πέρσι φάγαμε τρεις μήνες να ψάχνουν Ρούσσος και Μάνος ποιά είναι η Αντιγόνη και ποιός είναι ο Καρτάλης και φέτος μας είπαν οτι συνεργάζονταν και ήξεραν ο ένας τον άλλον απ την καλή κι απ την ανάποδη
Οπότε μη το ζορίζουμε πολύ.
Κάτι θα μας πουν κι εμείς θα πρέπει απλά να το δεχτούμε

Ναι, αυτό είναι πολύ χοντρό, να πω την αλήθεια, δεν το έχω χωνέψει πλήρως ακόμα...
Όντως, δεν είναι για πολλά ζόρια, έχω όμως μια ιδέα... Βάσει παρατήρησης, ότι ζητάμε μας το..... *γκουχ!* δίνουν, και ότι "καταλαβαίνουμε" ανατρέπεται, ε...? Angel
Ε, εγώ λέω να αρχίσουμε να "ζητάμε" και να "καταλαβαίνουμε"..... sfyr
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιουν 01, 2011 12:46 am

kapetanissa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Βέβαια και πέρσι φάγαμε τρεις μήνες να ψάχνουν Ρούσσος και Μάνος ποιά είναι η Αντιγόνη και ποιός είναι ο Καρτάλης και φέτος μας είπαν οτι συνεργάζονταν και ήξεραν ο ένας τον άλλον απ την καλή κι απ την ανάποδη
Οπότε μη το ζορίζουμε πολύ.
Κάτι θα μας πουν κι εμείς θα πρέπει απλά να το δεχτούμε

Ναι, αυτό είναι πολύ χοντρό, να πω την αλήθεια, δεν το έχω χωνέψει πλήρως ακόμα...
Όντως, δεν είναι για πολλά ζόρια, έχω όμως μια ιδέα... Βάσει παρατήρησης, ότι ζητάμε μας το..... *γκουχ!* δίνουν, και ότι "καταλαβαίνουμε" ανατρέπεται, ε...? Angel
Ε, εγώ λέω να αρχίσουμε να "ζητάμε" και να "καταλαβαίνουμε"..... sfyr
Λοιπόν, εγώ κατάλαβα ότι ο Κυρίτσης είναι ο λογιστής του Λύτρα, που είχε πει ο Ηλίας ότι είχε πεθάνει, αλλά τελικά δεν πέθανε.

Επίσης, θα ήθελα να ζητήσω ο Στέφανος να μείνει για πάντα με την πολυαγαπημένη μας Μελιτούλα, να παντρευτούν και να κάνουν πολλά παιδάκια... sisi

Καλά το πάω; lmao

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 01, 2011 12:51 am

nefelik έγραψε:
kapetanissa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Βέβαια και πέρσι φάγαμε τρεις μήνες να ψάχνουν Ρούσσος και Μάνος ποιά είναι η Αντιγόνη και ποιός είναι ο Καρτάλης και φέτος μας είπαν οτι συνεργάζονταν και ήξεραν ο ένας τον άλλον απ την καλή κι απ την ανάποδη
Οπότε μη το ζορίζουμε πολύ.
Κάτι θα μας πουν κι εμείς θα πρέπει απλά να το δεχτούμε

Ναι, αυτό είναι πολύ χοντρό, να πω την αλήθεια, δεν το έχω χωνέψει πλήρως ακόμα...
Όντως, δεν είναι για πολλά ζόρια, έχω όμως μια ιδέα... Βάσει παρατήρησης, ότι ζητάμε μας το..... *γκουχ!* δίνουν, και ότι "καταλαβαίνουμε" ανατρέπεται, ε...? Angel
Ε, εγώ λέω να αρχίσουμε να "ζητάμε" και να "καταλαβαίνουμε"..... sfyr
Λοιπόν, εγώ κατάλαβα ότι ο Κυρίτσης είναι ο λογιστής του Λύτρα, που είχε πει ο Ηλίας ότι είχε πεθάνει, αλλά τελικά δεν πέθανε.

Επίσης, θα ήθελα να ζητήσω ο Στέφανος να μείνει για πάντα με την πολυαγαπημένη μας Μελιτούλα, να παντρευτούν και να κάνουν πολλά παιδάκια... sisi

Καλά το πάω; lmao

lmao lmao lmao Μια χαρα τα πας!!Θα σκεφτω κι εγω και θα ζητησω κατι αυριο !!χαχαχαχαχαχα
Ουτε Πρωτοχρονια να ηταν!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Ιουν 01, 2011 12:57 am

nefelik έγραψε:
kapetanissa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Βέβαια και πέρσι φάγαμε τρεις μήνες να ψάχνουν Ρούσσος και Μάνος ποιά είναι η Αντιγόνη και ποιός είναι ο Καρτάλης και φέτος μας είπαν οτι συνεργάζονταν και ήξεραν ο ένας τον άλλον απ την καλή κι απ την ανάποδη
Οπότε μη το ζορίζουμε πολύ.
Κάτι θα μας πουν κι εμείς θα πρέπει απλά να το δεχτούμε

Ναι, αυτό είναι πολύ χοντρό, να πω την αλήθεια, δεν το έχω χωνέψει πλήρως ακόμα...
Όντως, δεν είναι για πολλά ζόρια, έχω όμως μια ιδέα... Βάσει παρατήρησης, ότι ζητάμε μας το..... *γκουχ!* δίνουν, και ότι "καταλαβαίνουμε" ανατρέπεται, ε...? Angel
Ε, εγώ λέω να αρχίσουμε να "ζητάμε" και να "καταλαβαίνουμε"..... sfyr
Λοιπόν, εγώ κατάλαβα ότι ο Κυρίτσης είναι ο λογιστής του Λύτρα, που είχε πει ο Ηλίας ότι είχε πεθάνει, αλλά τελικά δεν πέθανε.

Επίσης, θα ήθελα να ζητήσω ο Στέφανος να μείνει για πάντα με την πολυαγαπημένη μας Μελιτούλα, να παντρευτούν και να κάνουν πολλά παιδάκια... sisi

Καλά το πάω; lmao

Είσαι σε καλό δρόμο, δε λέω!!! lmao
Αλλά, λίιιγο πιο μαλακά.... πιο.... ξέρεις.... (μην καρφωνόμαστε....) sisi
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Eya-8ea Τετ Ιουν 01, 2011 2:26 am

Cancoon έγραψε:Η κακογουστιά του προτελευταίου επεισοδίου συνεχίστηκε και στο χθεσινό. Χάσαμε πόση ώρα από το τελευταίο επεισόδιο της σαιζόν να βλέπουμε την Νόρα να τσιρίζει και να βαριανασαίνει τόσο ψεύτικα, τον Λουκά να παίζει σε φαρσοειδή περιστατικά που σκοπό είχαν να εκβιάσουν το γέλιο των τηλεθεατών, την Στέλλα και τον Ευκλείδη να περιφέρονται άσκοπα και μάλιστα είδαμε και την Στέλλα να κάνει ζήλειες και το αποκορύφωμα ήρθε με το γκεστ των Τουμασάτου, Μουτάφη. Τελικά για ποιο λόγο η Νόρα αποφασισε να δώσει στο παιδί της το όνομα της Ρεγγίνας ούτε που καταλαβα. Όλο το στήσιμο του γκεστ μου φάνηκε ψεύτικο, δεν κολλούσαν και οι ήρωες μεταξύ τους.
Εγώ θα αρκεστώ στο να θυμάμαι τους ήρωες της Βέρας στην Βέρα, όπου οι ιστορίες τους εξελίχθηκαν και ολοκληρώθηκαν. Τέτοια προχειροφτιαγμένα σκετσάκια δεν μου αρέσουν. Εκείνο το λαχανί φωσφοριζέ γύρω από την οθόνη σε τι εξυπηρετούσε;

Στα ενδιαφέροντα του επεισοδίου βάζω πρώτα πρώτα τις εξελίξεις γύρω από το αγαπημένο μου ζευγάρι, τον Στέφανο και την Μελίτα.
Η σκηνή του Στέφανου με τον Χρήστο ήταν καταλυτική. Ο Χρήστος είναι ο μοναδικός φίλος του Στέφανου και γι' αυτό ο Στέφανος είναι μαζί του ειλικρινής. Για την Μελίτα του είχε πει καθαρά και ξάστερα "την αγαπώ και μου λείπει". Για την Εριέττα του είπε "με φροντίζει και την νοιάζομαι". Ο Στέφανος, δηλαδή, δεν περιέγραψε μια ερωτική σχέση αλλά τη σχέση νοσοκόμας ασθενούς!! Επιπλέον ενώ ο Χρήστος έκανε ενθουσιασμένος όνειρα για γάμο, για οικογένεια, για παιδιά η σχετική απάντηση του Στέφανου, σκυθρωπού και μελαγχολικού, ήταν "θα δείξει".
Το θέαμα του Στέφανου είναι πολύ θλιβερό. Σε ό,τι αφορά την Εριέττα δεν νιώθει, και γι' αυτό δεν κατονομάζει, κανένα μεγάλο συναίσθημα, κάτι που ουσιαστικά να συνδέει έναν άντρα και μια γυναίκα: ούτε έρωτα ούτε αγάπη ούτε πάθος ούτε κάνει όνειρα μαζί της. Κάνοντας σχέση με την Εριέττα, ο άνθρωπος έχει πραγματοποιήσει τον μεγάλο συμβιβασμό στη ζωή του και γι' αυτό έχει αυτήν την κατηφή εικονα, αυτήν την τσιγκούνικη ανταπόκριση στις χαρούλες που του κάνει η Εριέττα.
Από την άλλη, η αναστάτωσή του όταν είδε την Μελίτα στο δωμάτιο της Νόρας, οι κρυφές ματιές και η αμηχανία δείχνουν πως δεν την έχει ξεπεράσει ακόμα. Η κίνηση της Εριέττας να τον πάρει άρον άρον να φύγουνε δείχνει ότι ίσως το καταλαβαίνει κι αυτή.
Θέλω πάρα πολύ να γίνει κάτι και ο Στέφανος να ξαναγίνει ο άντρας που ήταν: που έχει δύναμη, που αγαπάει με πάθος την Μελίτα και δεν μπορεί να ξεκολλήσει τα χέρια του από πάνω της. Αξίζει σε αυτόν και την Μελίτα να ζουν τον έρωτά τους.
Η Μελίτα για τρίτη σαιζόν καταλήγει μόνη και πληγωμένη. Ωστόσο μου αρέσει που θα διεκδικήσει την ευτυχία της. Καλά θα κάνει, μήπως ξυπνήσει και ο Στέφανος. Και φυσικά η Παπά ήταν μια κούκλα!

Το σχέδιο της Εύας είχε την χειρότερη δυνατή εξέλιξη. Πόσο εύκολο θα είναι για την Μαρίλια να ξεπεράσει την εικόνα της μητέρας της να φιλιέται με τον εραστή της; Να ξεπεράσει το ότι υπήρξαν, μάνα και κόρη, ερωτικά αντίζηλες; Ήταν λάθος της Εύας να βάλει το παιδί της σε αυτήν την διαδικασία. Σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση αναρωτιέμαι πώς θα χειριστεί η Μαρίλια την εγκυμοσύνη της.

Η ιστορία της Νταίζης ήταν η πιο ενδιαφέρουσα που είχε το τελευταίο επεισόδιο. Εκεί που είχε χαρεί για τον γάμο της, κατάλαβε ότι αυτός που την πρόδωσε ήταν ο μοναδικός δικός της άνθρωπος στον κόσμο. Μέχρι τώρα όταν η Νταίζη αντιλαμβανόταν ότι κάποιος την κορόιδευε, ξεσπούσε γεμάτη οργή και θυμό εναντίον του. Τώρα που αυτό το πρόσωπο ήταν ο Χρήστος, η πίκρα και η στεναχώρια κυριάρχησαν στο βλέμμα της. Πιστεύω ότι ο Χρήστος της πήρε τα διαμάντια για να να κλείσει οριστικά αυτό το πεδίο δράσης για την Νταίζη, για να μπορέσουν να προχωρήσουν την ζωή τους. Η Νταίζη δεν ξέρω όμως πώς θα το δεχτεί αυτό. Η τελική σκηνή τους όπου αυτή τον σημαδεύει με το όπλο είχε αγωνία.

Αφού ο άγνωστος είπε στην Νόρα ότι ήρθε να δει το εγγόνι του, μάλλον είναι ο Αραβαντινός. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να λογοδοτήσει στα παιδιά του για ποιο λόγο τα εγκατέλειψε τόσα χρόνια (το ότι τον κυνηγούσε η ιντερπόλ δεν είναι βέβαια επαρκής δικαιολογία για κάτι τέτοιο). Τα πρώτα δείγματα πάντως που έδωσε αυτός ο χαρακτήρας είναι αρνητικά: είδε έναν άνθρωπο, τον Ρούσσο, να χαροπαλεύει και σηκώθηκε κι έφυγε! Απίστευτη απανθρωπιά. Υπάρχουν γεγονότα που είναι υπέρανω του μίσους.

Για μια ακόμα φορά ο κάθε άσχετος τα έψαλλε στον Ρούσσο. Του φέρονται άδικα και δυσανάλογα σε σχέση με τα όσα έκανε. Τον κρίνει ο Ηλίας ότι συγκάλυψε ένα έγκλημα όταν ο ίδιος ο Ηλίας επί χρόνια έκρυβε το ότι είχε σκοτωσει την γυναίκα του, μεγάλωσε την Δάφνη δίπλα στον τάφο της και είχε το θράσος να μαυρίζει την ζωή του κοριτσιού λέγοντάς του ότι η μητέρα του τους εγκατέλειψε!
Και απορώ αυτοί όλοι που κατηγορούνε τον Ρούσσο, τι έχουν να πουν για τον Χατζηβασιλείου και τον Βενέτη; Αυτοί ως θετοί γονείς είχαν πάνω απ' όλα την υποχρέωση να πουν στα παιδιά τους την αλήθεια. Σε αυτούς όμως δίνουν συγχωροχάρτια, τον Ρούσσο έφτασαν να τον κατηγορήσουν ότι ο ίδιος τράβηξε την σκανδάλη!!
Ε λίγη αιδώς δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
Το έμφραγμα του Ρούσσου πιστεύω ότι θα αλλάξει τις ισορροπίες στο σίριαλ και θα φέρεει σε όλες τις ιστορίες αλυσιδωτες αντιδράσεις.
Ο Κατρανίδης είναι φοβερός ηθοποιός και χάρηκα πάρα πολύ που το τελευταίο πλάνο του ανήκε.

πιστεύω ο καλύτερος σχολιασμος ...Μονο που για την Ευα 8εωρω πως μπορει να απετυχε το σχεδιο της ,ομως της αναγνωριζω πως κινη8ηκε παρορμητικα για να βγαλει το παιδι της απο αυτο τον κινδυνο που ακουει στο ονομα 8ανος..Κινδυνος για τα συναισ8ηματα της..Οσο για την υπο8εση Μελιτας Στεφανου δε 3ερω κι εγω γιατι οι σεναριογραφοι την παρουσιαζουν ετσι να περναει απο 40 κυματα και να ειναι διαρκως με προβληματα...Μπορει να λατρευω την Εριεττα ,αλλα εχεις δικιο ο Στεφανος δε φαινεται να ειναι ερωτευμενος μαζι της..Ενω με τη Μελιτα ηταν και πιστευω ειναι ,αλλα 8ελει να το αφησει πισω του και για εμενα καλα κανει ,αφου η Μελιτα ειχε χασει λιγο τις ισορροπιες.Βεβαια για να πουμε και του σταβου το δικιο ποια γυναικα δε 8α ζηλευε αν η3ερε πως ο συντροφος της ειναι φιλος και συνεργατης με μια που λιγο πιο πριν διατηρουσαν ερωτικη επαφη?

Για τη Νταιζη..Οντως μπορει ο Χρηστος να της εκλεψε τα διαμαντια για να την βγαλει απο τον "κακο το δρομο" αλλα νομιζω πως 8α ηταν καλυτερο να τα επιστρεψει εκει που ανηκαν..Εκεινος φαινοταν πως τα η8ελε πολυ με τον τροπο που τα αγγιζε...


Οσο για τον Αραβαντινο οντως δεν αφησε καλη εντυπωση..Ο Πετρος υπεφερε κι εκεινος τον αφησε μονο του με κινδυνο την ιδια του τη ζωη..Για τα παιδια του δε νοιαστηκε.Τον ενδιεφερε προφανως τοσο πολυ να μεινει ελευ8ερος που αφησε πισω του τα παιδια να τα μεγαλωνουν αλλοι!!Επισης εχεις δικιο στο 8εμα με το Ρουσσο!!Ο αν8ρωπος εκανε το καλυτερο εδωσε τα παιδια στις καλυτερες οικογενεις ,που 8α μπορουσαν να τα μεγαλωσουν και να τους προσφερουν τα παντα,για να ειναι ευτυχισμενα..Για μενα οι 8ετοι γονεις τους επρεπε να τους αποκαλυψουν την ιστορια (κα8ως και οτι ειναι αδελφια ) οχι ο Ρουσσος..Ολοι 3αφνικα γιναν η8ικολογοι και τον κρινουν..

Οσο για σκηνη γεννας της Νορας δεν εχω να πω τιποτα..Κακογουστο τελειως και βαρετο και ανοστο..Που ειναι οι ρομαντικες σκηνες??Αντι για μια α3ιοπρεπη γεννα ειδαμε μια Νορα να οριεται ,να κανει σα τρελη ,τελειως αχαρη και να τραβαει το Λουκα απο το μαλλι..Οκ εκει δεν αντε3α η8ελα να το κλεισω..Και για μενα απαραδεκτος και ο Λουκας ,που ειπε <<ναι το πρωτο μου παιδι>> δηλαδη ο Αρης τι ειναι???απαραδεκτος ο Λουκας...Οπως επισης και ο Ηλιας ,που εκρινε τον Πετρο με το χειροτερο τροπο.Ποιος ο Ηλιας που εκριβε απο την κορη του την αλη8εια για την μητερα της και τη μεγαλωσε μεσα στο ψεμα..

Εγω πλεον τα μυστικα τα βλεπω μονο για την 3υλα που 8αυμαζω (αν και στενοχωρε8ηκα πολυ που για ακομα ενα φιναλε ειναι πικραμενη ) κα8ως και για τον τεραστιο Κατρανιδη, που οπως ειπες κι εσυ δικαιως η σειρα εκλεισε με ενα πλανο απο αυτον...


Καλο βραδυ.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eya-8ea στις Τετ Ιουν 01, 2011 2:41 am, 1 φορά
Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Ιουν 01, 2011 2:39 am

Κι αν τους γυρίσει ξαφνικά κι αποφασίσουν να μας πάρουν ...τοις μετρητοίς;;; affraid Αγαπημένη kapetanissa, εσύ είσαι μαθημένη στις φουρτούνες και στο ζην επικινδύνως, εγώ πάλι λέω να παραμείνω στα πιο τετριμμένα, για να έχουμε δυο καβάτζες!
Για την αρχική αντίδραση του Στέφανου στις υποψίες της Εριέττας πιστεύω κι εγώ ότι μάλλον εντάσσεται αφενός στην ενότητα απλές καθημερινές στιγμές (ενότητα από τις πιο αγαπημένες μου και δη για το συγκεκριμένο ζευγάρι), αφετέρου αν ο Κυρίτσης είναι ο Αραβαντινός, ίσως να ήθελαν να τονιστεί η αναστάτωση που προκάλεσε στην Εριέττα η συνάντηση μαζί του, χωρίς καλά-καλά κι αυτή να ξέρει το γιατί.
Επιπλέον, με εξαίρεση το θαύμα της φύσης που ακούει στο όνομα Νταίζη , όλοι οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί, ακόμα και η Αντιγόνη, τις έχουν κάνει κατά καιρούς τις πατάτες τους και τις λανθασμένες τους εκτιμήσεις. Πολλές φορές τον τελευταίο καιρό μας έχουν δείξει το Στέφανο να επιβεβαιώνεται στις προβλέψεις του. Τώρα λοιπόν ίσως ήταν απλά η σειρά της Εριέττας.

Τα αισθήματά της για το Στέφανο είναι αληθινά πέρα για πέρα, εκτός όλων των άλλων και επειδή την έχουμε δει να υποφέρει για εκείνον και μόνη της.
Επομένως δεν νομίζω ότι υπολανθάνει κάποιο παιχνίδι εξουσίας, τροπαίου κ.λπ εδώ.
Όσο για την αντίφαση στη χθεσινή συμπεριφορά του Στέφανου κι εγώ τυροκομικής προέλευσης τη θεωρώ. Ήταν πάντα εξαιρετικά φειδωλός στα λόγια. Και ακόμα είναι. Ούτε υπήρχε κάποια έκτακτη περίσταση που να τον αναγκάζει να γίνει πιο εκδηλωτικός.Επομένως αυτά που είπε στην Εριέττα, τα ένιωθε.
Εννοείται ότι αυτά προκύπτουν από τα όσα έχουμε δει ως τώρα και από ό,τι θα ονομάζαμε δυναμική των χαρακτήρων και των σχέσεων.

Τώρα αν η Μελίτα είναι ο υπερκατάσκοπος των δύο ηπείρων και το παίζει χαζοβιόλα επίτηδες, αν η Αντιγόνη είναι ανάδοχος εκατοντάδων πεινασμένων παιδιών της Αφρικής και η Στέλλα είναι ο Στέλιος που είχε τον απέθαντο σαν τον Χατζημπούκλα, και για να μην αναγνωριστεί και ξανασυλληφθεί έκανε μια περατζάδα από Καζαμπλάνκα μεριά, τότε οι πιο πάνω αναλύσεις είναι προφανές ότι δεν ισχύουν.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης