Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Μάης 30, 2011 11:52 pm

Νεληηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!Οσα oscar και να σου δωσω ποτε δεν ειναι αρκετα!!!!!!!!Ο σχολιασμος σου τα σπαει οπως παντα!!!!!! lmao lmao

Υ.Γ1 Κι εγω συμπαθω πολυ τη Τουμασατου!!!!!
Υ.Γ2 Οταν μιλησεις με τον Ρουσσο ρωτα και για μενα!!!!
Υ.Γ3 Οι ατακες της Νορας στο νοσοκομειο απλα απαιχτες!!!!!!!!!Να φωναζεις κουκλα μου!!!!!!!!!!Διοτι αν δεν κανω λαθος σε περιπτωση που δεν εχει ντυθει η σκηνη με μουσικη θα πρεπει να ακουσουμε φωνες....Δε πηγε για τσαι για γεννα πηγε....
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Δευ Μάης 30, 2011 11:58 pm

Γελοιοτητες γελοιοτητες γελοιοτητες.....

Οχι οτι δε το περιμενα δηλαδη....

Τωρα αυτο ηταν το τελος του γ κυκλου???
Αυτο το πραγμα υποτιθεται οτι πρεπει τωρα να με αφησει σε αναμμενα καρβουνα για τον Οκτωμβρη...?? Μμμμ τι να σας πω καιγεται ο κ...ς μου αυτη τη στιγμη....lmao

Αν ειναι δυνατον...livani

Τι ειδαμε σημερα??????

Εναν χαζοβιολη Λουκα (συγγνωμη αλλα δε μπορω να τον χαρακτηρισω καπως αλλιως) να εχει φορτωθει στον Λευτερη....να ανεβαινει σε ελιες μπας και πιασει σημα...(cosmote εχει παω στοιχημα..lmao), να κανει γνωριμιες με κατσικες....livani να τσακωνεται με ταξιτζηδες....να τρεχει και να χοροπηδα και να φιλα την ασφαλτο....να μη μηλησω καλυτερα για το γελιο του οταν ξεπεταχτηκε απο τις ελιες....σκιαχτηκα η γυναικα....ruuun
Σε εκεινες τις σκηνες ομολογω οτι ο Λευτερης μ’αρεσε πολυυυυυυυυ περισσοτερο!!! Ειδικα οι γκριματσες που εκανε οταν εβλεπε το Λουκα να κανει ετσι...Κοιτα να δεις συμπτωση και εγω τις ιδιες εκανα...βεβαια εγω εκανα και διαφορες αλλες κινησεις...ας μην επεκταθω τωρα....sfyr

Ειδαμε το πεφταστερι να συμπεριφερεται με μια κακια προς τον αντρα της....να του μιλα αποτομα χωρις λογο...Ας φυγει να ησυχασουμε...Η Στελλα οχι ο Ευκλειδης...Αυτος να κατσει οσο θελει!

Η γεννα ηταν απογοητευτικη....Θυμαμαι τη γεννα της Δαφνης και της Ευας και χτυπω το κεφαλι μου στο τοιχο....Αντι να βαλουν ενα ομορφο τραγουδι να καλυπτει τη σκηνη...να γλιτωσουμε και καμια τσιριδα (πραγματικα δεν παλευονταν....τα αυτια μου εχουν πα8ει ψυχολογικο aυτη τη στιγμη) τι ειδαμε? Τη Νορα να τραβα απο το μαλλι τον Λουκα...να βριζει....και να βογκα τοσο πολυ που εγω προσωπικα σκεφτομαι να μη γεννησω ποτε...Μπορει η Δρακουλακη να μου αρεσει αλλα ειμαι και αντικειμενικη...Λυπαμαι που το λεω αλλα δε μ'αρεσε καθολου... Ο Λουκας παλι ηταν αναγκη να ξαναλιποθυμησει??????? Θα μου πειτε εκανε θραυση με τη πρωτη του λιποθυμια να μη φαμε στη μαπα και μια δευτερη??????? Ee?

Ειδαμε μια πονεμενη Νταιζη....να ρωτα τη μανα της για το παρελθον για 352563η φορα....Τι εγινε? Μπηκε στη θεση της? Χμ....να αυτοκτονησει το Νταιζακι δε το κοβω...να σκοτωνει τον Χρηστο μου παλι πιο πιθανο...Κι αυτος τι ηθελε και πηγε στα διαμαντια? Θα τα κατσιασει με τοσο χαιδεμα πια....:Mmm Πεταξε και το πετυχημενο στο Στεφανο «Θα παρω και τη Νταιζη αυριο να παμε στο μαιευτηριο» Την καλεσε κανεις αυτη????? Και τι ειπε? Θα τουw ευχηθει??? Τα χειροτερα να φανταστω ε? Θα μου πεις εκεινη τη στιγμη τα ειχε τοσο χαμενα το Νταιζακι που αμφιβαλλω αν ακουγε τι της ελεγε ο Χρηστος..Μαλλον μηχανικα απαντουσε..

Ειδαμε μια ξινομουρα Μελιτα να πηγαινει υποτιιιθεται να ευχηθει....και δε προλαβαινει να φιλησει τη Νορα απο το αλλο μαγουλο το ματι της αμεσως να πεσει στο Στεφανο...Και αμεσως να κατεβασει μουτρα...Στη χαρα της φιλης σου εισαι μωρη....βαλε το χαμογελο και βγαλτο οταν βγεις απο το δωματιο...Αστα δι@λα πια..maaaad

Eιδαμε ενα Λουκα που εκλαιγε ομολογω οτι μ’αρεσε περισσοτερο απο τις υπολοιπες σκηνες...αν και μου το χαλασε παλι προς το τελος που φωναζε «ειμαι πατερας»....

Ειδαμε την Ευα με τον Λευτερη σε ζουζουνιστικες σκηνες..αλλα δε μπορω να πω οτι δε με χαλασε η σποντα περι παιδιου...Σαν πολυ δε βιαζεται?? Στην Ευα αναφερομαι...

Eιδαμε τη Ρεγγινα και την Ελσα...δε μπορω να πω οτι συγκινηθηκα...Βερα δε πολυεβλεπα...Η σκηνη ηταν ανουσια..μονο για να φερουν τη Βερα στην Εδεμ..Γιατι δεν μας εφτανε ηδη ο Σταυρου, ο Κατρανιδης, ο Αρζογλου, η Λαμπου και ο Μπουγιου....τι να πω...
Το ονομα Ρεγγινα δε μ’αρεσει...οπως δεν αρεσει στον Στρατο-Στεφανο....αλλη μπουρδα απο κει...livani

Ειδαμε τον Κυριτση ο οποιος μ’αρεσε απο το λιγο που τον εδειξε...Πιστευω οτι ειναι ο Αραβαντινος...Η Ερριετα τον εχει δει στον εφιαλτη της αλλα οταν ηταν νεος πριν χρονια..τωρα εχει γερασει..λογικο να μη τον θυμαται..Εξαλλου πηγε για να δει το εγγονι του «το πιο ομορφο» οπως ειπε....αρα για τη Ρεγγινα μιλουσε... Τωρα ειμαι σιγουρη οτι επειδη ολοι λεμε οτι ειναι ο Αραβαντινος του χρονου θα το αλλαξουν γιατι ξενερωσαν που ειμεθα πανεξυπνοι και το βρηκαμε και τελικα θα ειναι πρωτος μπατζανακης του ξαδερφου του Χατζιβασιλειου οπου ηταν το 7ο μελος της παρεας εκεινης και θα κοπουμε κα-νο-νι-κα lmao

Η μονη σκηνη που μ’αρεσε απο ολο το επεισοδιο ηταν η τελευταια με Νορα-Λουκα...Επιτελους και μια σοβαρη σκηνη που εβγαλε ολο το συναισθημα που επρεπε...Η μπεμπα ειναι γλυκητατη..!!! inlove Παντως τοn σταυρο μου εκανα νομιζα οτι θα την κοψουν τη σκηνη...

Θανος-Ευα ασχολιαστοι.... Η Μαριλια πως το πεταξε ετσι? Ελεοος...πολυ διακριτικη...Κι αμα τα βρουν ποτε μανα κορη...να μου τρυπησετε τη μυτη

Τωρα ηταν αναγκη τελευταια σκηνη να βλεπω το ιδρωμενο προσωπο του Πετρου ??? -_-
Χαθηκε να τελειωνει με μια φωτογραφια ολης της παρεας μαζι με τη μπεμπα???

Με 3 λεξεις το επεισοδιο θα το χαρακτηριζα : απο γοητευτικο, βαρετο, και γελοιο....

ΥΣ1--> Η σκηνη με το Λουκα που φοραγε γαλαζια μπλουζα και φιλαγε το χερι της Νορας κοπηκε να φανταστω???
ΥΣ2--->ο Λουκας αν δεν κανω λαθος ειναι ηδη πατερας....
ΥΣ 3-->Θελω τη Μιρκα να κανει guest και τον Οκτωμβρη!!! Μιρκα ftw soutien
ΥΣ4--->Καλο καλοκαιρι, καλη επιτυχια σε οσους δινουν εξετασεις μα πανω απο ολα καλη αποτοξινωση!!!!!!!!!!!!!!!
Flkia
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Μάης 31, 2011 12:00 am

Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μάης 31, 2011 12:02 am

Clarabelle έγραψε:

Ντράπηκα γι αυτό που παρακολουθώ ειλικρινά

Ο τρόπος που γελοιοποίησαν το Λουκά απίστευτος. Οικονομική κρίση είπαμε και φαίνεται οι γίδες παίρνουν λίγα. Όταν προσπαθούν μια ολόκληρη σεζόν κόντρα στο χαρακτήρα του ήρωα να μου τον εμφανίσουν αρχηγό γιατί τον ακυρώνουν μ αυτόν τον τρόπο; Που πήγαν σήμερα τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του ηγέτη; Πως να τον πάρει κάποιος σοβαρά οταν στη μια σκηνή παλεύει για το δίκιο και δίνει οδηγίες που ακολουθούν οι πάντες και την άλλη πελαγώνει και το ρίχνει στα καραγκιοζιλίκια σκαρφαλώνοντας στα δέντρα σαν μαιμού για να πιάσει σήμα καμπάνα;

Εχει σήμα, σήμα μπανάνα!!!!
Ο Λουκάς σε ρόλος ουρακοτάγκου Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 735655


Ήταν ανάγκη να τον βάλουν να πει τόσες φορές στο Νικόλα οτι έγινε πατέρας; Σε τούτη τη σειρά παιδιά είναι μόνο όσα προέρχονται απο έρωτα; Τα άλλα τι είναι περιτό βάρος; Ακόμη κι αν στην πορεία μου πουν οτι ο Άρης δεν είναι δικό του παιδί στη σημερινή πραγματικότητα ο Λουκάς έχει ήδη παιδί. Αλλά εδω ξεχνάμε τι είπαμε χτες με αυτά που έγιναν πέρσι θα ασχολούμαστε;

Εδώ είπε οτι είναι το πρώτο του Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 735655

Απ την άλλη μετά τη γέννα της Δάφνης που ήταν γλυκειά και τρυφερή και τη γέννα της Εύας που ήταν φόβος και ελπίδα είδα σήμερα οτι σιχαίνομαι. Ουρλιαχτά και κλισέ της περασμένης εκατονταετίας του τύπου αχ τι τραβάμε οι γυναίκες. Δεν γεννούσε στα χωράφια κι αν δεν άντεχε στον πόνο υπήρχε λύση και λέγεται επισκληρίδιος. Υστερία και άγιος ο Θεός.

Ηταν φυσική η γέννα γιαυτό Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 951465 Οπως και οι ωτοασπίδες που εβαλα....

Μέτρησε κάποιος σήμερα πόσες φορές ακούστηκαν οι λέξεις βασίλισσα και πριγκίπισσα; Ζήτω η δημοκρατία. Όταν όμως της βάζουμε και μια κορώνα στο κεφάλι αποκτάει μεγαλύτερη γκλαμουριά φαίνεται. Βάλαμε την κορώνα στη μπέμπα ακούσαμε οτι θα κληρονομίσει και ανάκτορο (δεν ξέρω αν είναι στο Τατόι αλλά μας κάνει κι αυτό έχει ωραία θέα) ησύχασα και μπορώ ο λαουτζίκος να πάω για τα μπάνια μου το καλοκαίρι.
Ενεκα τις Κέιτ, εμείς φάγαμε την Πίπα... Την αδερφή της ντέ... Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 558573

Ο Λευτέρης είδε το Λουκά που έγινε μπαμπάς και ήθελε κι αυτός. Καλά τα λες παλικάρι μου βρες μια άλλη να κάνεις παιδί γιατί η δικιά σου να σε κάνει μπαμπά δεν υπάρχει περίπτωση εκτός κι αν θέλεις να γίνεις παππούς αυτό τόχει Της Εύας της δινουν παιδιά μόνο όταν ο πατέρας τα έχει φτυσμένα για να την τιμωρήσουν Μη φανταστείτε οτι σκότωσε Όχι έκανε χειρότερο έγκλημα και την τιμωρούν απο το πρώτο επεισόδιο μέχρι και το σημερινό. Ερωτεύτηκε. Εκτός απ την αναισθησία κατά τη διάρκεια του τοκετού δεν έχουν ακουστά και την αντισύλληψη σε τούτη τη σειρά. Η Στελίτσα η σιτεμένη και η Εύα θα γίνουν ταυτόχρονα γιαγιάδες. Τι γλυκόοοοοοοοοο Και νόμιζα οτι μόνο ο Τσιτσίγκος έκανε τη Μπία Μπέκου γιαγιά. Τελικά σ όλα τα σαπούνια παίζει το σεναριάκι Μεγάλε Καπουτζίδη.

Πρέπει να είναι καθολικοί αυτοί που γράφουν την σειρά, αν δεν απατώμαι, εκεί απαγορεύουν την αντισύλληψη... Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 951465


Υπάρχει βέβαια και το δράμα της τραγουδιάρας. Πειράζει που δεν με συγκίνησε στο ελάχιστο; Θα τη βρεί απ το Χρηστάκη της αλλά δεν μου φτάνει. Η μαγκιά θα ήταν να έβρισκαν έναν τρόπο να πληρώσει απο εκείνους που τις ζωές τους τις έκανε μπάχαλο.
Τι λες καλε? Εδώ ο μπαμπάς του Αγγελου, θα την παραδώσει στην εκκλησία..

Απ τη Νόρα και το Λουκά που τους κυνηγούσε ένα χρόνο
Και θα πάει να τους ευχηθεί και για την μπέμπα...
κι απ την Εύα που κόντεψε να τη στείλει στον άλλο κόσμο και την έστειλε στο μαιευτήριο να γεννήσει και δεύτερο παιδί ολομόναχη λέγοντας ψέματα οτι δεν είναι ο Στέφανος πατέρας του για να καταφέρει να το φέρει στη ζωή. Εκεί θα ένοιωθα ικανοποίηση Τώρα το δράμα της με αφήνει παγερά αδιάφορη και η τιμωρία της δεν με καλύπτει.
Είπαμε, ο Στέφανος θα την παραδώσει νύφη, και το μόνο που λείπει είναι ο Αγγελος παραγαμπράκι...

Ο Ρούσσος με τον Ηλία έδωσαν όμορφη σκηνή και ο Ηλίας μια χαρά μου φάνηκε. Τελικά κάτι σκαρώνουν με τον Ευκλείδη αλλά δεν το πολυψάχνω. Στα μυστικά φέραμε τα γκέστ να μας λύσουν τα προβλήματα μιας κι οι ήρωες μας φαίνεται δεν κρίνονται ικανοί να τα λύσουν μόνοι τους. Αν υποψιαζόμουν οτι κάτι σκαρώνουν τα παιδιά θα έψαχνα τις εκδοχές τώρα απλά αδιαφορώ.
Ασχολείσαι ακόμα???

Απ την άλλη πόσο γελοίο να βάλουν το Στέφανο να πει οτι το όνομα Ρεγγίνα δεν του αρέσει. Όλο το σκηνικό θα προσπαθήσω να το σβήσω απ τη μνήμη μου.
Γιατί κάπως πρέπει να ξεφτυλίσουν και το ποιο αγαπητό ζευγάρι της Ελληνικής τηλεόρασης...

Ο Στέφανος δεύτερο φινάλε στη σειρά πάνω απο έναν που ψυχοραγεί. Τι πρωτότυπο. Τουλάχιστον πέρσι η σκηνή είχε δύναμη ήταν η μάνα του Τώρα απλά έγινε για να δώσει μια δραματική νότα σε ένα επεισόδιο που ένα τέταρτο πριν το τέλος του ήταν απλά φαρσοκωμωδία.
Δραματική νότα? Τον Στέφανο να σφαλιαρίζει τον Ρούσσο ( με το φρεσκοβαμμένο μαλλάκι)?

Με λίγα λόγια σε σχέση με τις άλλες τηλεταινίες ετούτη πέρασε και δεν ακούμπησε

Γενικώς πέρασε και δεν ακούμπησε...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Τρι Μάης 31, 2011 12:03 am

fay έγραψε:Ξέρει καμιά από τις μαμάδες του φόρουμ, όταν μια γυναίκα γεννάει πεινάει ταυτόχρονα; Γιατί αυτό μου φάνηκε πως είπε η Νόρα την ώρα του τοκετού.
Θα σου απαντησω εγω παροτι δεν ειναι η ειδικοτητα μου (και ουτε φυσικα ειμαι... μαμα).
Ειναι φυσιολογικο μια εγγυος οταν γενναει να πειναει (και να διψαει) οχι μονο γιατι τα επιπεδα των ορμονων και της γλυκοζης (σακχαρου) δεν εχουν προλαβει να επιστρεψουν στα φυσιολογικα για τον οργανισμο επιπεδα, αλλα και εξαιτιας του στρες, λογω της αγωνιας αλλα και της υπερπροσπαθειας που κανει μια εγγυος οταν γενναει, συνθηκες που καταπονουν και καταβαλλουν τον οργανισμο.

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μάης 31, 2011 12:04 am

dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;
ntina fan πες στα εδω συμφωνο μαζι σου. Απαραδεχτος ο Λουκας.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nik.paok!!! Τρι Μάης 31, 2011 12:05 am

dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα
καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;

έχεις δίκιο............. αυτό δεν το συγκράτησα........... μας κοροϊδεύουν??????? ή μήπως τελικά δεν είναι παιδί του ο Άρης και μας το φυλάν για έκπληξη...... rules
nik.paok!!!
nik.paok!!!

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Τρι Μάης 31, 2011 12:06 am

dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;

Πολυ σωστη παρατηρηση, τοσα και τοσα ακουσαμε απο το στομα του να λεει γι' αυτο το παιδι που δεν καταφερε να το δει να μεγαλωνει.

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Μάης 31, 2011 12:07 am

Παιδια σορρυ που επανερχομαι αλλα επειδη το διαβασα πολυ ειπα να το πω....Αν σας πονεσαν τα αυτια σας μπορουσατε ανετα να κατεβασετε την ενταση...Ενα κουμπακι πατας και γλιτωνεις τη κωφωση που προφανως παραλιγο να παθετε...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Μάης 31, 2011 12:08 am

nik.paok!!! έγραψε:
dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα
καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;

έχεις δίκιο............. αυτό δεν το συγκράτησα........... μας κοροϊδεύουν??????? ή μήπως τελικά δεν είναι παιδί του ο Άρης και μας το φυλάν για έκπληξη...... rules
Μακαρι να μην ειναι δικο του!!!!!!!Αλλα τωρα πια η Νταιζη εχει αγιοποιηθει και επισημως οποτε δε μπορει να ειπε ψεμματα!!!!Απαπαπαπα!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μάης 31, 2011 12:08 am

εγω την Μιρκα και τον Γιωργο ,τους συμπαθησα παρα πολυ !!!!!!
ωραιοτατοι τυποι και τα δε σκουλαρικια της Μιρκας ,ολα τα λεφτα ........

οτι χασαμε λιγο την μπαλα .....την χασαμε .....δεν μπορεις να πεις οτι ειδαμε και αγωνα επιπεδου Μπαρτσελονας ,η παρεα του Μεσι .....
αλλα
και στο τοπικο ,β' κατηγοριας ελληνικο πρωταθλημα ,βλεπεις και πολυ ωραιες φασεις ...........μαζι με ξυλο τις περισσοτερες φορες .......

ο εκτενεστερος σχολιασμος ,ελπιζω οτι θα ερθει αυριο .......
καλη σας νυχτα κορες και κυριοι !!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Μάης 31, 2011 12:09 am

Για λόγους παρόμοιους με της kapetanissas και όχι μόνο, δεν θα σχολιάσω εκτενώς ακόμη. Να χωνέψω πρώτα ό,τι είδα. Γραφω μόνο για να υπερασπιστώ τη Μίρκα που για μένα ήταν η πιο αφοπλιστική παρουσία του επεισοδίου. Και η μπέμπα η πιο γλυκιά.
Το ότι το ανατρεπτικό φινάλε το είχε δείξει καταλεπτώς το τρέιλερ, προτιμώ να το αφήσω ασχολίαστο...
Τα άλλα αργότερα ή αύριο με το καλό.

Υ.Γ. Πού να είναι η Κλάρα του Αρναούτογλου, καλή της ώρα!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την roria στις Τρι Μάης 31, 2011 12:11 am, 1 φορά
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 31, 2011 12:10 am

nik.paok!!! έγραψε:
dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα
καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;

έχεις δίκιο............. αυτό δεν το συγκράτησα........... μας κοροϊδεύουν??????? ή μήπως τελικά δεν είναι παιδί του ο Άρης και μας το φυλάν για έκπληξη...... rules


Προς το παρόν αυτό που ξέρουμε εμείς αλλά κυρίως αυτό που ξέρει ο Λουκάς είναι οτι ο Άρης είναι παιδί του. Τι διαφορά θα έχει ακόμη κι αν στην πορεία μας πουν οτι δεν είναι; Αυτή τη στιγμή ο Λουκάς το απαρνήθηκε. Δεν το σκέφτηκε καν. Λεγοντας οτι είναι το πρώτο του παιδί αυτό που θα γεννηθεί το αρνήθηκε και το διέγραψε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μάης 31, 2011 12:11 am

Τι ήταν αυτό που παρακολουθήσαμε;
Κωμωδία; Φάρσα; Γελοιότητα; Πάντως φινάλε δραματικής σειράς δεν ήταν.

Στα τρία τέταρτα του επεισοδίου ο Λουκάς γύριζε την Αττική έκανε παρέα με κατσίκες σκαρφάλωνε στα δέντρα και λιποθυμούσε κι η Νόρα τσίριζε και έσκουζε.
Απορίες δεν λύσαμε. Αυτόν που στέλνει τα μυνήματα που θα τον βλέπαμε και μάλιστα θα μας ήταν γνωστός γιατί τον έχουμε δει χίλιες φορές τον είδε κανείς; Εγώ πάντως όχι.
Τη Νταίζη γιατί μας την έδειχναν να σκέφτεται το δράμα της; Για να συγκινηθούμε; Ξέρουν οτι τη λατρεύουμε και είπαν να μας συγκινήσουν; Είπα κι εγώ όταν μιλούσε με την Αντιγόνη θα αυτοκτονίσει και θα την ξεφορτωθούμε αλλά σιγά μη μας έκαναν τη χάρη
Ο Ηλίας μάλλον τάχει τετρακόσια και κάτι σκαρώνει νομίζω με τον Ευκλείδη. Πειράζει που δεν με νοιάζει; Βαρέθηκα και τα διαμάντια και τα μυστικά. Περίμενα να δω τις ζωές των ηρώων αλλά παλι δεν μου έκαναν τη χάρη
Η Μαρίλια πόσο πιο αντιπαθητική ανώριμη και κομπλεξική θα βγεί; Γιατί έπρεπε να μείνει κι αυτή έγκυος; Για να πληρώσει άλλη μια φορά η Εύα που κάποτε τη βίασαν κι έκανε ένα παιδί σε μικρή ηλικία;
Αναρωτιέμαι υπάρχει κάτι να περιμένω για την άλλη σεζόν; Δεν το είδα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Μάης 31, 2011 12:13 am

doctor έγραψε:
fay έγραψε:Ξέρει καμιά από τις μαμάδες του φόρουμ, όταν μια γυναίκα γεννάει πεινάει ταυτόχρονα; Γιατί αυτό μου φάνηκε πως είπε η Νόρα την ώρα του τοκετού.
Θα σου απαντησω εγω παροτι δεν ειναι η ειδικοτητα μου (και ουτε φυσικα ειμαι... μαμα).
Ειναι φυσιολογικο μια εγγυος οταν γενναει να πειναει (και να διψαει) οχι μονο γιατι τα επιπεδα των ορμονων και της γλυκοζης (σακχαρου) δεν εχουν προλαβει να επιστρεψουν στα φυσιολογικα για τον οργανισμο επιπεδα, αλλα και εξαιτιας του στρες, λογω της αγωνιας αλλα και της υπερπροσπαθειας που κανει μια εγγυος οταν γενναει, συνθηκες που καταπονουν και καταβαλλουν τον οργανισμο.

Δεν το σκέφτηκα έτσι, μάλλον το θεώρησα απλά ένα από τα κουλά της γέννας και δεν ήταν και λίγα σήμερα. Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Nora&Loukas Τρι Μάης 31, 2011 12:14 am

dm10811 έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο;;;;;Καταλαβαιμω οτι ο Λουκας τον Αρη δεν τον ξερει καλα....Δεν τον μεγαλωσε και δεν εχει δεθει μαζι του....Και οτι η Νορα για αυτον ειναι τα παντα και ενα παιδι απο εκεινη ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια....Αλλα οταν ο τσοπανης τον ρωτησε αν ειναι το πρωτο παιδι γιατι ειπε ναι;;;;;;;Και γιατι ελεγε οτι θα γινει πατερας αφου ειναι!!!!!Καταλαβαινω δεν τον εχει μεγαλωσει αυτος και πατερας του Αρη ειναι ο Οδυσσεας αλλα καποτε θα θυσιαζε τη ζωη του για αυτο το παιδι και τωρα ουτε που το ανεφερε;;;;;

Το θέμα δεν είναι οτι το ξέχασαν γενικά μόνο όποτε τους συμφέρει. σήμερα στην μια σκηνή ο Λουκας μίλουσε για την μπέμπα σαν να και είναι το πρώτο του παιδί και στην επόμενη σκήνη ο Χρήστος έλεγε στην Νταίζη ότι ο γιος της απέκτησε μια ετεροθαλής αδελφή. Ee?

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 31, 2011 12:17 am

fay έγραψε:
doctor έγραψε:
fay έγραψε:Ξέρει καμιά από τις μαμάδες του φόρουμ, όταν μια γυναίκα γεννάει πεινάει ταυτόχρονα; Γιατί αυτό μου φάνηκε πως είπε η Νόρα την ώρα του τοκετού.
Θα σου απαντησω εγω παροτι δεν ειναι η ειδικοτητα μου (και ουτε φυσικα ειμαι... μαμα).
Ειναι φυσιολογικο μια εγγυος οταν γενναει να πειναει (και να διψαει) οχι μονο γιατι τα επιπεδα των ορμονων και της γλυκοζης (σακχαρου) δεν εχουν προλαβει να επιστρεψουν στα φυσιολογικα για τον οργανισμο επιπεδα, αλλα και εξαιτιας του στρες, λογω της αγωνιας αλλα και της υπερπροσπαθειας που κανει μια εγγυος οταν γενναει, συνθηκες που καταπονουν και καταβαλλουν τον οργανισμο.

Δεν το σκέφτηκα έτσι, μάλλον το θεώρησα απλά ένα από τα κουλά της γέννας και δεν ήταν και λίγα σήμερα. Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση.


Δεν είμαι γιατρός αλλά έχω δύο παιδιά
Την ώρα του τοκετού όλη η σκέψη και η προσοχή είναι στραμένη στο μεγάλο γεγονός.
Υπάρχει προσμονή φόβος μήπως κάτι δεν πάει καλά ανησυχία μέχρι ο γιατρός να πει οτι το μωρο είναι υγιές
Μετά το τέλος είναι φυσικό να πεινάει μια γυναίκα ιδίως όταν η διαδικασία έχει διαρκέσει αρκετά
Το άκουσα κι εγώ και απλά το είδα σαν άλλη μια άγαρμπη πλάκα των σεναριογράφων

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nik.paok!!! Τρι Μάης 31, 2011 12:21 am

παιδιά ότι και να συζητάμε, φάσκουν και αντιφάσκουν.......... KKarta
nik.paok!!!
nik.paok!!!

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μάης 31, 2011 12:24 am

nik.paok!!! έγραψε:παιδιά ότι και να συζητάμε, φάσκουν και αντιφάσκουν.......... KKarta
ntina fan εχεις δικιο
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 31, 2011 12:27 am

JESSIE έγραψε:
Gxnel, η γέννα του Αγγελου είχε κι εκείνη τη δική της τρελλή αντιμετώπιση: Η Εύα πήγε να γεννήσει βαμμένη σαν να πήγαινε για φωτογράφηση στο στούντιο! Μέτρο δεν υπάρχει στο θέμα αυτό στα Μυστικά, πάει και τελείωσε!


Το έχω δει κι άλλες φορές γραμμένο
Στο μαιευτήριο σε μένα τουλάχιστον μόνο τα νύχια ξέβαψαν για να παρακολουθούν την κυκλοφορία του αίματος
Κατά τα άλλα κι εγώ μακιγιαρισμένη είχα σκάσει μύτη μετά απο βολτίτσα
Τελικά ήταν καταπληκτική η σκηνή της γέννας της αν το μόνο που βρήκαμε να της προσάψουμε είναι το μακιγιάζ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από soso Τρι Μάης 31, 2011 12:27 am

Ακρως γελοία η πρωτη μιαμιση ώρα!!!Και μαλλον δεν ήταν αυτή η πρόθεσή τους!
Ειδικά για δραματική σειρά,το γέλιο (????) πήγε συννεφο! Fskl
Κακόγουστο,κιτς,χαμηλής αισθητικής,πώς να το πω αυτό το πραγμα!
Εβλεπα και το τρέιλερ -το ένθετο- με συνθημα "ΜΕ ΚΟΜΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ" και μ'επιανε νευρικό lmao
Χειρότερο σεναριο δεν πρεπει να ΄χουν πάρει οι ηθοποιοί στα χέρια τους (έχω αιτηθεί φωτό Πετράκη,όταν πηρε το σενάριο και διαβαζε όσα θα έπρεπε να κάνει σημερα, τους εργαζόμενους σε τσίρκο,πιθανολογώ ότι λιγότερο τους εκθέτουν κάποιοι εργοδότες τους)
Εξαιρετικά κακη στιγμή και απο ερμηνευτικής αποψεως!
Βρηκα απολυτως περιττούς τους λαρρυγισμους και τα τόσα βογγητα της Δρακουλακη,αυτης της έκτασης,τουλάχιστον που μ εκαναν να αγχωθω,να εκνευριστώ,αλλά κυρίως να παθω βαρύ πονοκέφαλο!
Την τσιρίδα να την καταλάβω,και να τη θεωρήσω και νορμάλ σ αυτην την κατασταση,αλλά όλα τα υπολοιπα θα ταιριαζαν αποκλειστικά και μόνο σε γυναικα τελούσα υπο παροξυσμό!Κρίμα!
Συγχαρητηρια και σ'οποιον είχε και τη φαεινη ιδέα του μαλλιοτραβηγματος!Χιουμορ λεπτό και ακριβές,μεγαλο προσόν στον άνθρωπο livani
Η συγκριση με το περσινό και το προπερσινο μπορεί να καταδείξει με σαφηνεια την απολυτη διαδρομη που ακολουθείται!
Όσο για τα υπόλοιπα 20 λεπτα του φιναλε που "κόβει την ανασα" / "ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΕΙ Η ΕΔΕΜ" :
*Κατι καινουριο δεν έμαθα,εμπεδωσα ωστόσο τα φλασμπακ της ατυχης Νταιζούλας (όταν γεννιοτανε/σχολαγανε οι Μοιρες-αει στο καλό,συγκινούμαι) Fskl ,την οποια ωστόσο πρεπει να χαροποιεί ότι ο αδερφούλης της δεχτηκε να συνοδεψει στην εκκλησία Fskl
*Ο Κυριτσης μου κανε καλή εντύπωση!!!Και μονο ταυτότητα δεν έβγαλε *η αγωνία χτυπάει ΚΟΚΚΙΝΟ*
*Τα τυρακια για το Στεφανοτρίγωνο φτανουν για καμιά 20ρια τυρόπιτες εν μέσω θέρους! Fskl
*Μ αρεσε πολύ η ατακα του Στεφανου για Ερι (εμενα με ρίχνουν κατι τετοια)
*Και η Ευα που παιζει πιο πολύ με το Θανο απ'ο,τι με το Λευτερη,κανει νυξεις και για ΠΑΙΔΙΑ στο δευτερο Fskl
*Ασχετο,που απο τον πρωτο κατα μία εννοια,θα της προκύψει!Για να μαθει να είναι ανεπικαιρη Fskl
Βρηκαμε ποιον θα σκυλοβρίζουμε ΚΑΙ στον τεταρτο κύκλο Fskl ,προφανώς τους παει γούρι Matakia

Απογοητευση ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από aprild20 Τρι Μάης 31, 2011 12:34 am

Δεν θέλω να σχολιάσω το επεισόδιο, απλώς να εκφράσω μιά απορία.
Γιατί έπρεπε να μαγαρίσουν το Στράτο και τη Ρεγγίνα?
Δεν τους έφταναν όλοι οι χαρακτήρες της Εδέμ???
aprild20
aprild20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Μάης 31, 2011 12:35 am

Ο Λουκας εχει κι αλλο παιδι οπως ολοι ξερουμε.Τον Αρη!!!Αλλα το εμαθε
οτιεχει αυτο το παιδι ,οταν αυτο κοντεψε να παει φανταρος.Αυτο το καλο
κοριτσι η Νταιζη αποφασισε να μπερδεψει δυο ανθρωπους ετσι για την πλα-
κα της .Και τωρα ποναει το κακομοιρο λεει ,που την προδωσε ο Χρηστος!!!
Εμ Νταιζη μας ετσι παει σ αυτη την ζωη,οτι σπερνεις θεριζεις και εισπραττεις
μια απ τα ιδια.Πως ενοιωσε λοιπον την προδοσια ο Οδυσσεας;;;Ο Λουκας;;;
Ε ηρθε βρε και ο καιρος και για σενα.Αν κι εγω βεβαια δεν βλεπω ακριβως
προδοσια απ την μερια του Χρηστου,γιατι τα διαμαντια στην οικογενεια θα
εμεναν.
Ελεγα λοιπον οτι ο Λουκας σημερα ενοιωσε για πρωτη φορα ολο αυτο το μεγαλειο του να γινεται πατερας ενας αντρας.Αυτομε τον Αρη του το στερησε
η αδικημενη Νταιζη.Και μπορει αυτος να ειναι ο βιολογικος πατερας του Αρη,
αλλα αυτος που τον ζει και τον μεγαλωνει και ακουει ατο ονομα μπαμπας ειναι
αλλος και οχι αυτος.Δικαια λοιπον σημερα ελεγε οτι εγινε πατερας και το
επαναλαμβανε πολλες φορες!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dadela Τρι Μάης 31, 2011 12:40 am

Τι να πρωτοσχολιάσω, μην ξεχάσω και τίποτα έχουμε και λέμε ατομικά ή για ντουετάκια που αξίζουν να σχολιαστούν..

Λουκάς-Τέρης : Εντάξει, όχι και το απόλυτο αίσχος αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Ήταν λες και και έψαχναν τρόπο να "γεμίσουν" το επεισόδιο.

Λουκάς σε σύνολο: Τέλεια ερμηνείαLove (και δεν το λέω επειδή είμαι Λουκανοροφανική).

Νόρα: Πολύ καλή η ερμηνεια της!!!Bounce

Λουκανορικές σκηνές: Φοβερές!Opados1

Ευκλείδης: Οφείλω να πω ότι στην αρχή δε μου πολυγέμιζε το μάτι, για να υποδυθεί τον πατέρα της Νόρας, αλλά μπορώ να πω ότι με διέψευσε απόλυτα. Μου άρεσε πολύ καθόλη τη διάρκεια του έργου (παρά τις συνεχείς αναφορές του στο πολυαγαπημένο μου μάθημα, τα μαθηματικάvomit ). Πάνω από όλα μου άρεσε η συζήτηση του με το Ρούσσο και όταν είπε στη Στέλλα "έτσισ ου έλεγα εσένα"για τα υποτιθέμενα καφενεία και σεμινάρια,ή ό,τι ήταν τέλος πάντων.

Στέλλα: Κλασική Στέλλα που βλέπουμε σε όλα τα επεισόδια, δε με συγκίνησε -_- ..

Ρούσσος: Κουράστηκα να τον ακούω να δικαιολογείτε, ελπίζω τώρα με το έμφραγμα, που σιγά μην τα τινάξει, να ηρεμήσει λίγο και να σταματήσουν όλοι να είναι εναντίον του.

Ηλίας: Μήπως δεν τα έχει και τόσο χαμένα, γιατί καλά τα έλεγε στο Ρούσσο, μετά χάθηκε πάλι....


Εύα-Μαρίλια: Φουφουουου, τι να πω? Α,ναι!Ασχολίαστο... ;/


Νταίζη-Χρήστος: Δε μ'άρεσε η κατάληξή τους, πίστευα πως η Νταίζη δε θα τον σκότωνε αλλά σιγά να μην τοναφήσει να ζήσει μετά το χουνέρι που της έκανε..

Μελίτα: Με ενόχλησε για άλλη μια φορά ο χαρακτήρας της, με κούρασε, φύγει,να πάει αλλού.


Αραβαντινός(σίγουρα είναι αυτός): Πολυ ενδιαφέρον ο χαρακτήρας του, αλλά θα ήθελα να είχε μιλήσει λίγο περισσότερο...

Σαν σύνολο, εκτός από την έλευση την μπέμπας και την εμφάνιση του Αραβαντινού, μου ήταν πραγματικά..ούτε πως να το πω δεν ξέρω, αδιάφορο..
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από rafoni Τρι Μάης 31, 2011 12:41 am

Να σχολιάσω κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο μισάωρο δεν παλευόταν! Θα πω πρώτα αυτά που δεν μου άρεσαν!

Έδειξαν πολλές ανούσιες σκηνές. Θεωρώ περιττή όλη την περιπέτεια του Λουκά μέχρι να φθάσει στο νοσοκομείο! Εγώ δε γέλασα καθόλου πάντως! Οι σεναριογράφοι προφανώς ήθελαν να εκμεταλλευτούν των κωμικό για μένα (όπως φαίνεται και για αυτούς) ηθοποιό Πετράκη και γι'αυτό το γυρίσαν λίγο στην κωμωδία! Αλλά θα μπορούσαν να το κάνουν κωμωδία και στο νοσοκομείο δίπλα στη Νόρα!

Έδειξαν πολλές σκηνές της Στέλλας η οποία ναι μεν είναι η μάνα της Νόρας αλλά δεν χρειαζόταν τόσες πολλές σκηνές! Μου έσπασε ολίγον τα νεύρα!

Υπήρχαν περιττές σκηνές της Νταίζης (κορυφαία για μένα σκηνή είναι το όπλο κάτω από το στρώμα) Έλεος!!! imarton

Η Μελίτα δεν παλεύεται πια μα το Θεό! Πόσο πιο εγωίστρια και ξεφτιλισμένη μπορεί να γίνει?? Γέννησε η φίλη της, η μόνη της φίλη πια, που της έχει σταθεί τόσες φορές και αυτή σκέφτεται τον εαυτούλη της!! Διεκδίκησε το Στέφανο όσο θες, δεν θα καταφέρεις τίποτα! Το είπε και η θεά Αμαλία! Να την ακούς της μαμά!


Και μετά τα κακά, ας αναφερθούμε και στα καλά!
Όλες οι σκηνές Νόρας-Λουκά μόνοι τους ή μαζί με την μπέμπα ήταν απίστευτα τρυφερές, ρομαντικές! Πετράκης και Δρακουλάκη ήταν εξαιρετικοί! Στα μάτια τους φαινόταν η συγκίνηση, η χαρά και η ευτυχία που έφεραν στον κόσμο το παιδάκι τους! Και αυτό το αγγελούδι είναι πανέμορφο! Love!

Εριέττα-Στέφανος! Η χημεία είναι οφθαλμοφανέστατη! Εκπληκτική σήμερα (όπως πάντα δηλαδή) η Λάμπου!!! Πολύ ωραία σκηνή αυτή μετά τη γέννα, το βράδυ στην πισίνα όπου η Εριέττα δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά της για τη γέννηση της ανιψιάς της! Και η ατάκα του Στέφανου όλα τα λεφτά!! Λάμπεις από ευτυχία και τα μάτια σου γυαλίζουνε και είναι σαν να είναι ήλιος και βροχή μαζί! Τι ρομαντικό!! Love! inlove

Νικόλας-Λουκάς! Από τις κορυφαίες σκηνές του επεισοδίου! Γιαννακόπουλος -Πετράκης εκπληκτικοί!

Νόρα-Κυρίτσης (Αραβαντινός προφανώς)! Κορυφαία σκηνή επίσης! Μου άρεσαν πολύ μαζί Δρακουλάκη-Κυρίτσης! Το πιο όμορφο μωρό βέβαια είναι το δικό μας (για το ίδιο μιλάγανε) valen Heart1

Ρούσσος-Ευκλείδης! Ο Ευκλείδης με προβλημάτισε σήμερα! Ίσως του χρόνου να γίνει μόνιμος στη σειρά! Πολύ καλός πατέρας και παππούς πλέον!

Ρούσσος-Ηλίας! Ο Ηλίας τα χώνει κανονικότατα στον Πέτρο! Με προβληματίζει πολύ ο Ηλίας αν και πρέπει να πω ότι μου θυμίζει λίγο τη γιαγιά μου που έπασχε από Αλτσχάιμερ, μια ήταν στα καλά της, μια στην κοσμάρα της! Ο Ηλίας το παίζει άρρωστος ή προσπαθεί να μας παραπλανήσει??

Ρούσσος-Κυρίτσης!! Κατρανίδης θεός! Αυτό έχω να πω μόνο! : respect :

Μου άρεσαν επίσης όλες οι σκηνές με τις χαρές της παρέας για τη γέννηση της μικρής Ρεγγίνας (χειρότερο όνομα δεν μπορούσαν να βρουν?)

Εύα-Λευτέρης είχαμε πολύ ωραίες σκηνές σήμερα μεταξύ τους και ο Λευτέρης θέλει και κεινος να γίνει πατέρας! Η Εύα θα έχει 3 παιδιά από διαφορετικούς πατεράδες!! Χαχαχα

Εύα-Θάνος-Μαρίλια! Ξενέρωσα με την εγκυμοσύνη της Μαρίλιας! Καλά προφυλάξεις δεν παίρνανε? Έλεος! Ο Θάνος σήμερα ήταν πιο μακάκας από ποτέ!! Το σιχάθηκα σήμερα! Πώς μιλάει έτσι ρε ο γελοίος τύπος για τις γυναίκες?? Είναι για πολλές σφαλιάρες! xastouki



Νταίζη-Χρίστος! Εδώ θέλω να μου αποδείξει την αγάπη της για το Χρήστο η Νταίζη! Θα τον πυροβολήσει ή όχι? Μείναμε με την απορία πάλι!

Νταίζη-Αντιγόνη! Αυτές τις δυο μαζί τις απολαμβάνω! Παπαδημητρίου θεά!

Όλο και κάποια σκηνή θα ξέχασα αλλά δεν πειράζει!


Όσον αφορά την ερμηνεία της κυρίας Δρακουλάκη, θεωρώ ότι ακολουθούσε πιστά τις γραμμές των σεναριογράφων και των σκηνοθετών της! Μη ρίχνουμε το φταίξιμο πάνω στον ηθοποιό ο οποίος απλά ακολουθεί οδηγίες! Δεν φταίει η Δρακουλάκη αν το σενάριο την ήθελε να τσιρίζει, ούτε αν ο σκηνοθέτης ήθελε να τραβάει τα μαλλιά του Πετράκη κατά τη διάρκεια της γέννας! Μην τρελαθούμε τελείως όμως!

Καρ-Μικ (Βάσω) λάτρεψα το σχολιασμό σου όπως πάντα! gxnel (Νέλλυ) επίσης! Καλό βράδυ σε όλους!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την rafoni στις Τρι Μάης 31, 2011 12:46 am, 1 φορά

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης