Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από almaresi Τετ Ιουν 01, 2011 2:47 am

Οποία ανακούφισης! Τέλειωσε – κάτι είναι κι αυτό…

Τώρα, το επεισόδιο… ννναι… το πρώτο μέρος –τουλάχιστον- ήταν “σχεδόν” ανήθικο που παρουσιάστηκε έτσι, από αισθητικής απόψεως. Προδίδει τη γνώμη που ‘χουν για το κοινό τους –τουλάχιστον, επίσης- και αυτό δεν τιμά κανέναν μας/τους. Και καλύτερα να μην πω τίποτα άλλο.

Στον υπόλοιπο χρόνο, θυμάμαι
- το δράμα της Νταίζης, που φαντάζομαι πως θα εξελιχθεί –και βαριέμαι
- τη Θεά της Άριας –κι εμένα “μ’ αρέσει που τοποθετεί-τ-αι έτσι κομψά”
- Πέτρο-Ηλία/Ευκλείδη(δεν μπορώ ν’ αντισταθώ)/Κυρίτση(θυμάμαι ποστ Βάσως στο οποίο αναλύει τους λόγους που ΛΟΓΙΚΑ δεν θα είναι ο Αραβαντινός, αλλά θαρρώ πως δικαιώνεται η δρ που δεν ακολούθησε το δρόμο της λογικής –δεν αρμόζει άλλωστε στην εδεμούλα- αν και κρίνοντας από την αντίδραση Ρούσσου μάλλον κάποιο άλλο μάθημα είχε κατά νου να δώσει στον Λουκά)
- Τη φιλική συμμετοχή “Ρεγγίνας-Έλσας”, που βρήκα καλή ως ιδέα, αλλά κακή την υλοποίησή της, από άποψη διαλόγων και ερμηνειών (ήταν ντεφορμέ, και λογικό), και φυσικά επ’ ουδενί λόγω δεν αιτιολογεί η σκηνή την επιλογή του ονόματος, ή να το πω αλλιώς, χρησιμοποίησαν για το όνομα ένα “βασιλικό” κριτήριο που τόσο ζητούσε ο Λουκάκος και άφησαν εκτός ένα οιοδήποτε αισθηματικό κριτήριο – αφού δεν υπάρχει καμιά ιδιαίτερη σχέση μεταξύ τους
- Εριέττα-Στέφανο – που, ειλικρινά, θα τελειώσει η σειρά και δεν θα έχω βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα γι αυτόν το χαρακτήρα
- Εύα-Λευτέρη δεν χάρηκα ιδιαίτερα, περίμενα κάτι παραπάνω (γιατί και από πού κι ως πού? θα μου πείτε), πάντως κάτι αγκαλίτσες και φιλάκια μ’ άρεσαν πολύ
- και, τέλος, περίπτωση Θάνου… ο οποίος btw είχε κλήση Μαρίλιας και φόντο Παρισάκι. Τυχαίο? Μάλλον, ε? Τέλος πάντων, από τα σχόλια που διάβασα όλες αυτές τις μέρες, νομίζω πως μόνο εγώ έχω πάθει ανοσία στους Θάνους τούτου του πλανήτη. Και πάντως, ακόμα και αν είναι μονάχα αυτό που φαίνεται –που δεν το πιστεύω- αυτό το τελευταίο βιντεάκι της Εύας κάπως θα βοηθήσει τη σχέση της με τη Μαρίλια… τελικά

Γενικά, το επεισόδιο δεν έλεγε για φινάλε κύκλου – και ακόμη και αν δεχτώ πως δεν ήταν τέτοιο, θα ήταν συνετό από μέρους τους να δώσουν κάτι πολύ καλύτερο λόγω της τετράμηνης διακοπής (την οποία γνωρίζουμε μήνες τώρα όλοι μας)… Πραγματικά, δεν συνέβη τίποτα καινούργιο/συγκλονιστικό/δυνατό… οπότε… ναι, απογοητευτικό -τουλάχιστον. Αυτά.

Καλό μας καλοκαίρι :-)
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Τετ Ιουν 01, 2011 9:34 am

Αν αρχισουμε να δινουμε βαση στα λεγομενα της Μελιτας πάει χασαμε την μπαλα...
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από scorpion_black Τετ Ιουν 01, 2011 9:49 am

Βλεπω οι σχολιασμοι καλα κρατουν ακομα!!!!

Θελω να κανω ενα σχολιο, χωρις καμια προθεση κριτικης προς την αντιθετη αποψη. Αλλα βρε παιδια ελεος, καταλαβαινω πως οσοι εχετε πορωση με το ζευγαρι Στεφ-Μελ εχετε φαει μεγαλη νιλα με τα δρωμενα αλλα λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει. Δηλαδη και το τελειο ζευγαρι να ηταν, λεμε τωρα, δεν εξοργιζεστε με το χαρακτηρα που υποδυεται η Παπα; Εγω δεν την κρινω σαν ηθοποιο δεν εχω μετρο συγκρισης αλλωστε απο αλλο εργο της, αλλα και να μου αρεσαν σαν ντουετο, που δεν μου αρεσαν και συγγνωμη αλλα καμια δεν μου αρεσει ιδιαιτερα με το Σταυρου εκτος απο τη Λαμπου, με τον τροπο που την παρουσιαζουν απορω γιατι την κρατανε, για το οπως θελετε πειτε το κανονικο φιναλε.

Δηλαδη κριση ξε-κριση εγω στη θεση της θα ακολουθουσα το δρομο που χαραξε ο "Μανος". Δηλαδη τι ακριβως προσφερει στην εξελιξη του σηριαλ, και εν προκειμενω στο τελευταιο επεισοδιο; Εχει καποια συμμετοχη στα δρωμενα η απλα περιφεται δεξια κι αριστερα ωσαν την Αστερω εχοντας δυο τρεις συγκεκριμενες ατακες;
-Η Εριεττα φταιει για ολα
-Αφου εμενα θελει το νιωθω
-Θα τον διεκδικησω

Νομιζω παρακολουθουμε το ιδιο εργο, και πραγματικα το λεω, βαρεθηκα να ακουω μια επαναληψη των ιδιων πραγματων ενιοτε εμπλουτισμενα με μπολικη κετσαπ, και στην τελικη υποτιθεται πως βλεπουμε εργο των Ακριτα-Κυριτση και οχι του Φωσκολου.


Εdit by Clarabelle
Παρακαλώ πολύ να μην επαναληφθεί
Σχολιασμός μόνο για το επεισόδιο και τη σειρά και όχι για τα άλλα μέλη του φορουμ
Ευχαριστώ

scorpion_black


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιουν 01, 2011 11:35 am

roria έγραψε:
Τα αισθήματά της για το Στέφανο είναι αληθινά πέρα για πέρα, εκτός όλων των άλλων και επειδή την έχουμε δει να υποφέρει για εκείνον και μόνη της.
Επομένως δεν νομίζω ότι υπολανθάνει κάποιο παιχνίδι εξουσίας, τροπαίου κ.λπ εδώ.
Όσο για την αντίφαση στη χθεσινή συμπεριφορά του Στέφανου κι εγώ τυροκομικής προέλευσης τη θεωρώ. Ήταν πάντα εξαιρετικά φειδωλός στα λόγια. Και ακόμα είναι. Ούτε υπήρχε κάποια έκτακτη περίσταση που να τον αναγκάζει να γίνει πιο εκδηλωτικός.Επομένως αυτά που είπε στην Εριέττα, τα ένιωθε.
Εννοείται ότι αυτά προκύπτουν από τα όσα έχουμε δει ως τώρα και από ό,τι θα ονομάζαμε δυναμική των χαρακτήρων και των σχέσεων.


Roria, εννοείται οτι είμαι σύμφωνη και συνυπογράφω όλα όσα έγραψες....Στα όσα έχω παραθέσει πιό πάνω, να συμπληρώσω : Επί ένα χρόνο, και έναν ολόκληρο κύκλο, βλέπουμε μία Εριέττα πρότυπο αξιοπρέπειας και ανωτερότητας, έναν ζεστό άνθρωπο που δεν προσπαθεί να επιβάλλει τις απόψεις της, βοηθάει τους ανθρώπους που αγαπάει, και το κυριότερο , ξέρει ν'αγαπάει πραγματικά, χωρις υστεροβουλίες, χωρις παιχνίδια, χωρις να ζητάει αντάλλαγμα.... Εξ ού και τα λόγια του παρτεναίρ της :"αισθάνομαι οτι σ'αυτήν την γυναίκα βρήκε τον μεγάλο έρωτα της ζωής του..." Δεν στέκει με τίποτε λοιπον να σκεφτούμε οτι στα 40 επεισόδια που απομένουν, είναι δυνατόν να μας δείξουν οτι κρύβει άλλα κίνητρα αυτή η γυναίκα....
Ο Στέφανος, απ'την άλλη, είναι ένας χαρακτήρας που διαφέρει εντελώς απ'τους υπόλοιπους ήρωες της σειράς... Δεν μιλάει για τον εαυτό του, δεν εκδηλώνεται, δεν εξηγείται γενικώς, κι έτσι είναι φυσικό να μην τον καταλαβαίνουν με την πρώτη όλοι.... Με την Εύα ήταν πάντα προστατευτικός και την νοιαζόταν πάρα πολύ, αλλά δεν τον ακούσαμε να της λέει οτι είναι ερωτευμένος μαζί της ή να εκδηλώνει κάποιο μεγάλο πάθος γι'αυτήν. Με τη Μελίτα, τον ακούσαμε να λέει οτι τον χτύπησε σαν "μπουνιά" κατάμουτρα, δηλαδή ξετρελλάθηκε μαζί της, κι έχασε τον έλεγχο των πράξεών του. Ακόμα και με κείνη, όμως, στις καθημερινές τους σκηνές, ήταν συγκρατημένος, πόσες φορές δεν τους είδαμε να κάθονται στον καναπέ, σε απόσταση ο ένας απ'τον άλλον, και να μην έχουν τι να πούν, εκτός απ'τα μόνιμα παράπονα της Μελίτας!
Η επιλογή του να κρατήσει τη σχέση του με την Εριέττα σε ελεύθερα πλαίσια, στην αρχή, δείχνει ακριβώς οτι είχε κουραστεί τοσο πολύ απ' την άδοξη κατάληξη του δεσμού με τη Μελίτα, που δεν ήθελε να δεσμευτεί πιά με καμμία.
Πάνω σ'αυτό το "άγονο" έδαφος φύτρωσε και άνθησε, σιγά σιγά, ο έρωτας με την Εριέττα. Οταν αυτή η γυναίκα του έδινε καθημερινά αποδείξεις για την αγάπη της, αφήνοντάς του συγχρόνως και χώρο ν'αναπνεύσει και τα χρονικά περιθώρια να σκεφτεί, και το δικαίωμα της επιλογής του τι θέλει να κάνει, χωρις πιέσεις, είναι αναμενόμενο οτι τα "τείχη" που είχε υψώσει ο Στέφανος, θα έπεφταν, σταδιακά, ξεκινώντας πρώτα απ'τον θαυμασμό και την εκτίμηση, και προχωρόντας σε βαθύτερα συναισθήματα. Είναι φανερό πόσο τρυφερός και ζεστός είναι μαζί της.... Κι όμως, δεν τον έχουμε ακούσει να της λέει με λόγια το "σ'αγαπώ", παρ'όλο που οι πράξεις του και οι επιλογές του αυτό δείχνουν. Γιατί φοβάται, ακόμη, να το ξεστομίσει, κι αν σκεφτούμε όσα πέρασε με τη Μελίτα, δεν του ρίχνω άδικο που είναι επιφυλακτικός.... Ομως θα έρθει η στιγμή που θα το πεί, όταν όλοι του οι φόβοι εξαλειφθούν, όταν κλείσουν όλες οι πληγές, και αυτό πιστεύω θα είναι το κορυφαίο συμβάν για αυτούς τους δύο, που γνωρίστηκαν κι αγαπήθηκαν κάτω από τόσο ενάντιες συνθήκες, αλλά που είχαν τουλάχιστον τη τύχη να βρούν το ταίρι τους ο ένας στον άλλον....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 01, 2011 11:37 am


Παρακαλω να κρατήσουμε το σχολιασμό όσο το δυνατόν καθαρό
Η συζήτηση για Στέφανο Εριέττα μπορεί να γίνει στο ανάλογο τοπικ

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Τετ Ιουν 01, 2011 1:43 pm

almaresi έγραψε:
- Πέτρο-Ηλία/Ευκλείδη(δεν μπορώ ν’ αντισταθώ)/Κυρίτση(θυμάμαι ποστ Βάσως στο οποίο αναλύει τους λόγους που ΛΟΓΙΚΑ δεν θα είναι ο Αραβαντινός, αλλά θαρρώ πως δικαιώνεται η δρ που δεν ακολούθησε το δρόμο της λογικής –δεν αρμόζει άλλωστε στην εδεμούλα- αν και κρίνοντας από την αντίδραση Ρούσσου μάλλον κάποιο άλλο μάθημα είχε κατά νου να δώσει στον Λουκά)
Αν αναφερεσαι σε μενα (εκτος κι υπαρχει κι αλλος dr που υποστηριξε οτι ο αγνωστος ειναι τελικα ο Αραβαντινος), να διευκρινησω οτι ειμαι... ανηρ! Yess

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Τετ Ιουν 01, 2011 3:10 pm

ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΣ(κάντε αναγραμματισμό στο έπος)

Ξεκίνησε ο πολυμήχανος Λουκάς στο μαιευτήριο να πάει
μα δυστυχώς ο άχρηστος τα μούτρα του θα φάει

Μα δυστυχώς λοιπόν τα έφτυσε η μηχανη του Τέρη χωρίς φαϊ
όπως ξέρουμε σε τραγωδίες και όχι σε έπη είναι η απο μηχανής θεοί

Έτσι λοιπόν ο Λουκάς έψαξε για σήμα καμπάνα
και εγώ συγκλονισμένη μασούσα τσίχλα μπανάνα

Και όπως πήγαινε συνάντησε μια παρέα τσοπάνηδες
και τον πήρνε επάνω όσο εγώ μιλούσα για κοντζαμπάσηδες

Στη γιδέμ το φινάλε πέρασε και δεν άγγιξε
και ο Λουκάς τη γίδα με τρόμο μπάνισε

Αφού απο μέσα του καθώς καθόταν έλεγε φακ
ο Γιώργος του φώναξε πρρρρρ έλα Τζακ

Και αφού επέρασε κι απ'τον σταθμό Λαρίσης
Είπασε λιγο θα μας έδειχναν της Κρήτης το χασίς

Τελος λοιπόν στο μαιευτήριο έφτασε με κινήσεις Τζαστ δε του οβ ας
ήταν πλέον εξόφθαλμο οτι η Ακρίτα την γέννα την πέρασε απ'τον ass

Παράλληλα είδαμε την κατσαρή να κλαέι
με το γνωστό κατά Μελίτα "η Εριέττα φταίει"

Αυτής και τη λέξη σάντουιτς να πεις
πάλι στο Στέφανο το πάει
Γιατί είναι πια δεδομένο πως
η Μελίτε τη συζήτηση μονίμως τη γ... (γαργαλάει ντε)

Όταν κατάλαβε τα διαμάντια ποιός έχει κλέψει η Νταίζη
αγόρασε νεροπίστολο έτσι γιατι η καημένη ορφανη ήθελε να παίξει

Κι ύστερα αγόρασε στο Χρήστο ένα φέσι
για να το βάλει στον κ*λο του να μην μπορεί να χ@σει

Ο Θάνος λέει θέλει και την γιαγιά αλλά και το τεκνάκι
γιατί ακολουθεί τα χνάρια του Μανώλη Βανδουλάκη

Πάλι θα αναστησουνε κι άλλο νεκρό;
Παιδιά δεν ειμαι καλά λίγο νερό

Πρώτη φορά είδα μαϊμού πριν δυο χρόνια στο αττικό το πάρκο
αλλά με της Νόρας τη γέννα λέω στη Λιβύη να πάω να σπάσω το εμπάργκο

Ενόψει μιας εμφάνισης της ξανθιάς και της δικηγορίνας
η Νόρα αποφάσισε πως το παιδί θα πούν Ρεγγίνα

Ετέλεψε και η σειρά για φέτος το καλοκαίρι
αλλά φαίνεται πως μετά έρχεται το κ*λοκαίρι



όσκαρ σε όσες αντέξατε να το δείτε και να το σχολιάσετε
oscar
Soso Jessie Roria Καρ-Μικ Clarabell tzimpirdika Kapetanissa : respect :

Υ.Γ.1:Αναγραμματίσατε τη λέξη έπος;Βγαίνει:Π.Ε.Ο.Σ(Πάλι στην Εδέμ Όλα Σκ@τεψαν)
Υ.Γ.2:Μη λέτε Κυρίτσης!AwwΜου θυμίζει κάτι που έβλεπα στην τιβι τη κάθε Δευτέρα βράδυ στις 21:50 που άξιζε
Nyxia


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ανυπέρ-Βλήτο στις Τετ Ιουν 01, 2011 3:29 pm, 1 φορά
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Ιουν 01, 2011 3:16 pm

Να ΄μαι κι εγώ!!!
Λοιπόν, εγώ, τα τρία τελευταία επεισόδια κάθισα να τα δω εχτές... τόση αγωνία είχα!!! Αν κάτσω να διαβάσω όλα τα σχόλια τότε θα απαντήσω μεθαύριο... γιαυτό πήρα μια μικρή γεύση και θα τα διαβάσω στη συνέχεια!

Από που να ξεκινήσω; (Αξίζει να ξεκινήσω άραγε; ) Ας αρχίσω από τα oscar . Θέλω να δώσω 1000 στο υπέροχο πλασματάκι που υποδύθηκε την Ρεγγίνα (μα Ρεγγίνα; ) και από 10 στην Μίρκα και στον κύριο με το σκαλιστήρι!!!

Και τώρα σκέφτομαι... να το πάω σκηνή-σκηνή, με σειρά εμφάνισης, με αλφαβητική σειρά ή με σειρά μεγέθους πατάτας;
Ας δούμε πως θα μου βγει...

Και σπάνε λοιπόν τα νερά και επιτέλους γεννάμε! Και παίρνουν τηλέφωνο το Λουκά και τρελαίνετε από χαρά η παρέα και λιποθυμάει ο Λουκάς... Δεκτά όλα (έτσι κι αλλιώς δεν περιμέναμε και πολλά..) Αυτό το χιλιοπαιγμένο και πλέον κουραστικό και ελεεινό με τη γκαντεμιά του Λουκά τι το ήθελαν; Τι δουλειά είχαμε τελευταίο επεισόδιο να βλέπουμε τον Λουκά σε μια καρότσα με την κατά τα άλλα συμπαθέστατη Μίρκα και τον γέρο-πότη (να το πω ευγενικά). Και για να μην πει κανείς ότι χάνεται το δραματικό στοιχείο της σειράς βάζουν τον Λουκά να διαγράφει τον Άρη. Αίσχος!

Ένα τεράστιο Χ βάζω χωρίς πολλά πολλά στην υστερία της Στέλλας, στην άθλια συμπεριφορά της απέναντι στον μπαμπά Ευκλείδη, και σε όλες τις σκηνές που περιστρέφονται γύρω από τον επαγγελματία πέφτουλα! Σιγά μην φτιάξει ποτέ η σχέση Εύας και Μαρίλλιας! Αίσχος!

Σχετικά με την Νταίζη Λύτρα, Καρρά, Μπέλλου θα πω τα εξής πικρόχολα: Καλά να πάθεις μwρή που σου την έφερε έτσι ο Χρηστάρας! Τι νόμιζες κυρά μου; Πρόσφερες τόσο πόνο στον πρώτο, έθαψες τον δεύτερο και τελικά θα χαρείς τον τρίτο όπως γουστάρεις! ΌΧΙ! Καλά να πάθεις! Και μακάρι να σου αρπάξει το όπλο και να σου το αδειάσει! Τον έφαγες τον άνθρωπο! Όλους ήθελες να τους φας! Πάρε να 'χεις! Μακάρι να πας όπως σου αξίζει! Να δικαιωθεί κι ο αδικοχαμένος! Ραντεβού στην κόλαση Νταιζάρα!!! [Και μετά από τόση κακία οφείλω να διευκρινίσω ότι τα έχω με τον ρόλο και μόνο με τον ρόλο).

Για τη Νόρα κατά τη διάρκεια του τοκετού δεν είμαι σίγουρη αν μου άρεσε ή όχι! Δεν έχω γεννήσει αλλά προς το όχι τείνω... Πάντως αφού δεν της έμειναν τα μαλλιά του Λουκά στο χέρι πάλι καλά.

Ο Ρούσσος πλέον με έχει κουράσει! Τα ίδια και τα ίδια! Ακόμα κι απο τον αλλοπαρμένο (όντως;;; ;/ ) έφαγε πόρτα!

Ο μπαμπάς Ευκλείδης είναι υπέροχος και λιώνω με τη σχέση που έχει με την κόρη του! Όσο για το τετ α τετ που είχε με τον γνωστό ποινικολόγο πολύ μου άρεσε!!! Δεν μπαίνω στη διαδικασία να σκεφτώ τι μπορεί να ξέρει κλπ γιατί σιγά μη μας δείξουν τίποτα...

Για την κόρη του γνωστού ποινικολόγου τι να πω; Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα και αυτή έχει εξαντλήσει εμάς! Έλεος! Έλεος! Έλεος! Έλεος! Αίσχος! Δεν μπορώ να τη βλέπω σας λέω!

Η Αμαλία κλασική και στο ύψος των περιστάσεων!

Η Αντιγόνη επίσης! Και για να απαντήσω στη θεά: Ναι! Γέλασαν πολύ!

Η εμφάνιση του Κυρίτση σεναριογράφου δεν με χάλασε καθόλου! Μου άρεσε πολύ το βλέμμα του και η σκηνή του με τη Νόρα. Ζει λοιπόν ο Αραβαντινός! Εγώ αυτό κατάλαβα! Συνεπώς αυτός αναστάτωνε τόσο καιρό τα πλήθη! Οπότε δεν περιμένουμε τον Μάνο. Καλά έτσι κι αλλιώς εγώ βαρέθηκα να τον περιμένω!

Η Εριέττα τί βάζει στον εγκέφαλο και στροφάρει τόσο; Να δώσει και στον Στέφανο λίγο πάντως! Σχετικά με αυτούς έχω δυο - τρια πραγματάκια να πω! Το ένα είναι ότι μου αρέσουν πολύ μαζί! Το άλλο είναι πως καλή χρυσή η αγάπη που δείχνει η Έρι στη Ρεγγίνα (μα Ρεγγίνα;;; ) και το καλυβάκι που θα της γράψει αλλά εμένα με κάνει να εισπράττω πως δεν περιμένει/σχεδιάζει/ονειρεύεται να κάνει δικά της Στεφανάκια παιδιά. Το τρίτο που θέλω να πω είναι πως όταν ο Χρήστος ρωτούσε τον Στέφανο για την Έρι τα έλεγε λίγο μέσα από τα δόντια του! Δεν θα το αντέξω....

Νόρα και Λουκάς γονείς: υπέροχοι, αληθινοι, εκφραστικοί! Πολλά πολλά μπράβο! Συγκινήθηκα..

Λουκάς και Νικόλας στην Εδέμ: πολύ καλή σκηνή αλλά δεν άντεξαν να μην την κάψουν.

Τη συμμετοχή Ρεγγίνας - Έλσας τη βρήκα εντελώς άτοπη!! Το σχόλιο του Στέφανου για το όνομα της μπέμπας (μα Ρεγγίνα; ) το βρήκα άθλιο!

Το φινάλε με τον Ρούσσο τάβλα μου άρεσε γιατί άξιζε στον Κατρανίδη η τελευταία σκηνή! Φαντάζομαι κανένα εμφραγματάκι θα είναι. Γιατί άντε μετά να εξηγήσουν στη Μελίτα, πως δεν σκότωσε η Εριέττα τον πατέρα της! Φαντάζεστε; lmao lmao

Σαν γενικό σύνολο δεν με κάλυψε! Σκότωσε και την τελευταία μου ελπίδα που την είχα φυλαγμένη σε θυρίδα!!

Ωστόσο το εδεμοχαλικάκι ήταν όλα τα λεφτά!!!!! (Μα Ρεγγίνα; )

Αυτά....

Ο Μπέλλος ζει!!! : respect : Love : respect :
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Τετ Ιουν 01, 2011 3:25 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Να ΄μαι κι εγώ!!!
Λοιπόν, εγώ, τα τρία τελευταία επεισόδια κάθισα να τα δω εχτές... τόση αγωνία είχα!!! Αν κάτσω να διαβάσω όλα τα σχόλια τότε θα απαντήσω μεθαύριο... γιαυτό πήρα μια μικρή γεύση και θα τα διαβάσω στη συνέχεια!

Από που να ξεκινήσω; (Αξίζει να ξεκινήσω άραγε; ) Ας αρχίσω από τα oscar . Θέλω να δώσω 1000 στο υπέροχο πλασματάκι που υποδύθηκε την Ρεγγίνα (μα Ρεγγίνα; ) και από 10 στην Μίρκα και στον κύριο με το σκαλιστήρι!!!

Και τώρα σκέφτομαι... να το πάω σκηνή-σκηνή, με σειρά εμφάνισης, με αλφαβητική σειρά ή με σειρά μεγέθους πατάτας;
Ας δούμε πως θα μου βγει...

Και σπάνε λοιπόν τα νερά και επιτέλους γεννάμε! Και παίρνουν τηλέφωνο το Λουκά και τρελαίνετε από χαρά η παρέα και λιποθυμάει ο Λουκάς... Δεκτά όλα (έτσι κι αλλιώς δεν περιμέναμε και πολλά..) Αυτό το χιλιοπαιγμένο και πλέον κουραστικό και ελεεινό με τη γκαντεμιά του Λουκά τι το ήθελαν; Τι δουλειά είχαμε τελευταίο επεισόδιο να βλέπουμε τον Λουκά σε μια καρότσα με την κατά τα άλλα συμπαθέστατη Μίρκα και τον γέρο-πότη (να το πω ευγενικά). Και για να μην πει κανείς ότι χάνεται το δραματικό στοιχείο της σειράς βάζουν τον Λουκά να διαγράφει τον Άρη. Αίσχος!

Ζούμε δραματικές στιγμές ΟΛΕ!!!!!!!!Πρρρρρρρ έλα Μίρκαααα

Δ.Μπέλλος έγραψε:Η εμφάνιση του Κυρίτση σεναριογράφου δεν με χάλασε καθόλου! Μου άρεσε πολύ το βλέμμα του και η σκηνή του με τη Νόρα. Ζει λοιπόν ο Αραβαντινός! Εγώ αυτό κατάλαβα! Συνεπώς αυτός αναστάτωνε τόσο καιρό τα πλήθη! Οπότε δεν περιμένουμε τον Μάνο. Καλά έτσι κι αλλιώς εγώ βαρέθηκα να τον περιμένω!: respect :
Μη μου πεις οτι διαβασες το υστερογραφο μου και εβαλες strike;Η έτυχε;

Δ.Μπέλλος έγραψε:Λουκάς και Νικόλας στην Εδέμ: πολύ καλή σκηνή αλλά δεν άντεξαν να μην την κάψουν.
Αλίμονο!Εδεμ και σοβαρότητα 0-1


Δ.Μπέλλος έγραψε:Αυτά....
: respect :

Δ.Μπέλλος έγραψε:Ο Μπέλλος ζει!!! : respect : Love : respect :

Ζει και βασιλεύει και τον κόσμο κυριεύει soutien
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τετ Ιουν 01, 2011 3:34 pm

Ανυπέρ-Βλήτο έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:Η εμφάνιση του Κυρίτση σεναριογράφου δεν με χάλασε καθόλου! Μου άρεσε πολύ το βλέμμα του και η σκηνή του με τη Νόρα. Ζει λοιπόν ο Αραβαντινός! Εγώ αυτό κατάλαβα! Συνεπώς αυτός αναστάτωνε τόσο καιρό τα πλήθη! Οπότε δεν περιμένουμε τον Μάνο. Καλά έτσι κι αλλιώς εγώ βαρέθηκα να τον περιμένω!: respect :
Μη μου πεις οτι διαβασες το υστερογραφο μου και εβαλες strike;Η έτυχε;

Θα στο πω! Το είδα όταν πήγα να πατήσω υποβολή και το άλλαξα!! yey

Επίσης θα σου πω ότι το έπος είναι απίστευτο!!! Palamakia Palamakia
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Τετ Ιουν 01, 2011 3:36 pm

[quote="Δ.Μπέλλος"]
Ανυπέρ-Βλήτο έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:Η εμφάνιση του Κυρίτση σεναριογράφου δεν με χάλασε καθόλου! Μου άρεσε πολύ το βλέμμα του και η σκηνή του με τη Νόρα. Ζει λοιπόν ο Αραβαντινός! Εγώ αυτό κατάλαβα! Συνεπώς αυτός αναστάτωνε τόσο καιρό τα πλήθη! Οπότε δεν περιμένουμε τον Μάνο. Καλά έτσι κι αλλιώς εγώ βαρέθηκα να τον περιμένω!: respect :
Μη μου πεις οτι διαβασες το υστερογραφο μου και εβαλες strike;Η έτυχε;

Θα στο πω! Το είδα όταν πήγα να πατήσω υποβολή και το άλλαξα!! yey
Με συγκινείς βαθύτατα!Hug
Ααχχχχχχχ πάει το νησίSnif

Δ.Μπέλλος έγραψε:Επίσης θα σου πω ότι το έπος είναι απίστευτο!!! Palamakia Palamakia
Ευχαριστώ!Γράφουμε ιστορία λέμε soutien
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από annoula! Τετ Ιουν 01, 2011 4:08 pm

Να μαι και εγω...οπώς καταλαβαίνετε μου πήρε λίγο χρόνο για να συνέλθω ώστε να μπορέσω να σχολιάσω το επεισόδιο...οι σχολιασμοί όσων έχω διαβάσει(24 σελίδες είναι αυτές μάνα μου... Razz) υπερτέλειοι...!!!Ας ξεκινήσω λοιπόν(κρατηθείτε θα γκαζώσω.. sisi )

Εκεί που περίμενα ΜΙΣΗ ώρα να αρχίσει η (δίωρη κατά τα άλλα)τηλεταινία...σκέφτηκα να ανοίξω κάτι πατατάκια αλλά λέω άσε μη μου κάτσει κανένα στο λαιμό...κάθισα λοιπόν αναπαυτικά έτοιμη να εντυπωσιαστώ(με την υπομονή μου φυσικά..τι νομίζατε;;;χαχαχα )και ενώ είχα την ψευδαίσθηση ότι τέλειωσαν οι διαφημήσεις επιτέλους,βλέπω τον Λουκά να μην έχει σήμα(σήμα καμπάνα,σε λόφους βουνά ή πεδιάδα ναιιιι*γκουχ γκουχ,οκ επανέρχομαι*),να μιλάει με τον ταξιτζή του 11880(τυχαίο;;δεν νομίζω)και μετα να κάνει βόλτα με την Μίρκα,φίλη της Νίνας και της Φιλίτσας... Wow αφού νόμιζα ότι θα πεταχτεί και η Μελίτα απο πουθενά και θα πει"και να μην ξεχάσουμε τα δημητριακά fitness,τα οποία εγώ προσωπικά τα τρώω κάθε πρωί μαζί με το γάλα της Φιλίτσας,σόρυ Μίρκα αλλά για όλα φταίει η Εριέττα,μου πήρε τον άντρα,μου πήρε την προβατίνα,ακόμα δεν το πιστεύω ότι μου πήρε και την κατσίκα..ντροπή σου" lmao Οκ θέλανε να το διακομοδίσουν,πείραζει που εγώ γέλασα μόνο με τον Μπισμπίκη;;Και το κυριότερο,πειράζει που απ αυτή τη γέννα ήθελα να συγκινηθώ και όχι να εκνευριστώ και να αγχωθώ;;Δεν το ρίχνω στην Δρακουλάκη, άλλωστε δεν έχω γεννήσει για να ξέρω(η μαμά μου βέβαια είχε κάποιες ενστάσεις Razz )οπότε το αφήνω στις μανούλες του φόρουμ που απ ότι βλέπω τις έχουν και αυτές τις ενστάσεις τους(με την ευκαιρία,να σας ζήσουν!! )) )απλά αυτό το ζευγάρι αγαπήθηκε πάρα πολύ και ήδη οι σημαντικές τους στιγμες είχαν ισοπεδωθεί(πρόταση γάμου,υπερηχογράφημα κ.τ.λ) και δεν καταλαβαίνω γιατι έπρεπε να γελοιοποιήσουν και την γέννα...στην βάπτιση τι θα κάνουν δηλαδή;;;τούμπες;ή θα βουτήξει και ο Λουκάς στην κολυμπήθρα;; imarton
Πάντως η μικρή ήταν μια γλύκα Heart2 και οι σκηνές μετά την γέννηση της με τους γονείς της ήταν επίσης γλυκές!!!!Πάλι καλά...!!!

Στο άλλο μισό επεισόδιο είχαμε την Νταίζη να κοιτάει το απέραντο και να πρεπεί να συγκινηθώ να υποθέσω;; wall δηλαδή είμαι τόσο κακιά που δεν συγκινούμαι επειδή πλήγωσε την Νταιζάρα το πεκινουά της;;Την ίδια κατά τα άλλα "πανέξυπνη γυναίκα"(που μόνο κονκάρδα δεν το κάνανε να το φοράει όλο το καστ)που προσπάθησε να σκοτώσει ένα αγέννητο μωράκι(του οποίου ο πατέρας θα την συνοδέψει στην εκκλησία... Ee? ) και την μητέρα του χωρίς να της είχαν κάνει κάτι,την ίδια γυναίκα που εκβίαζε και εκβιάζει σε κάθε ευκαιρία τους πάντες και τα πάντα(μόνο το σκυλί της Αμαλίας δεν έχει εκβιάσει ακόμη..)και ένα σωρό άλλα που βαριέμαι και να τα γράψω...η οποία ακόμα δεν έχει πληρώσει για τίποτα και τώρα που ήρθε η ώρα πρέπει να την λυπηθώ;;γιατί;;και γιατί να μην λυπηθώ τον Ρούσσο που μέχρι να βγάλουμε την Νταίζη καλό κορίτσι(εδώ γελάμε δυνατά..)ήταν ο "πατέρας"του Λουκά,αυτός που βοηθούσε με τις "γνωριμίες" του σε κάθε δυσκολία (γενικά πάνε να βγάλουνε κακό τον Ρούσσο και την Νταίζη λάδι);;δεν παίρνω το μέρος του,θεωρώ γελοίο όλο αυτό το σκηνικό με την κόντρα του Λουκά και του Ρούσσου γιατι με αυτά που έχω δει μέχρι τώρα δεν μπορώ να θεωρήσω ξαφνικά κακό τον Ρούσσο και μασκοφόρο εκδικητή τον Λουκάκο αλλά πάνω απ όλα καλή και πανέξυπνη,υπόδειγμα μητέρας μη σας πω και τενόρο στα προσεχώς την Νταίζη...!!!

Ο Ευκλείδης φέρθηκε σαν να ξέρει πολλά..περισσότερο με προβλημάτισε αυτό που είπε στην Αστέρω βέβαια...θα δούμε(όσοι δούμε...)!!!
Η Μελιτούλα για άλλη μια φορά δεν ήθελε να παέι σε άλλη μία σημαντική στιγμή της κατά τα άλλα "φίλης"της για να μην δει τον ΠΡΩΗΝ(μπας και το καταλάβει...)σύντροφο της με την Νυν σύντροφο του...τον οποίο απ ότι λέει δεν θα τον αφήσει έτσι εύκολα(τίποτα δεν κατάλαβε...τρομάζωω,για πόση κατινιά ακόμη να υπολογίζω;Winkδεν την σχολιάζω άλλο με κούρασε αρκετά..!!!
Η Μαρίλια ψιλοχ@στηκε που γεννάει η Νόρα,έχει το τζόβενο να ασχοληθεί..Είσαι έγκυος;;μπράβο αγάπη μου.. FsklΣτο φαρμακείο μόνο για πονσταν πηγαίνει αυτή η γυναίκα;; Έλεος...!!!
Ο Ηλίας έκανε μια επαφή αλλά μετά αποσυνδέθηκε το καλώδιο και πάπαλα...Τσιτσίγκος..μόνο την γλωσσίτσα έξω δεν είχε και δεν είπε τον Ρούσσο Γιορτάνγκα... xaxaxa

Μάλλον ο Αραβαντινός είναι αυτός που μοιράζει εμφράγματα άλλα δεν μας έκαναν την τιμή να μας το πουν οι ίδιοι,όπως και το ποιός έστελνε τα μηνύματα και τον Χρήστο σημαδεμένο τον αφήσαμε...θα μου πείτε του χρόνου τι θα βλέπουμε;;(δεν θέλω να ξέρω.. door )αλλά δεν κατάλαβα που ήταν οι απαντήσεις μόνο σπόντες μας έριξαν και αυτές....άστα καλύτερα..τέλος πάντων αυτά είχα να πω..τον Ρούσσο τον αφήσαμε χαμέ,με τον Στέφανο να τον χαστουκίζει..έριξα ένα γέλιο με τα χαστούκια...χαχα τι έπρεπε να κάνω δηλαδή;;ευτυχώς δεν πέρασε κανα κουνούπι να το σκοτώσει κι αυτό να ολοκληρωθεί η σκηνή με ένα φόνο ρε αδερφέ...έστω κουνουπιού...
Αντε καλό καλοκαίρι και υπομονή..!!Καλά να περνάτεεε!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Ιουν 01, 2011 4:33 pm

Καλέ περισσότερες σελίδες διάβασα για το επεισόδιο παρά για τη δυσλεξία, δεν με λυπάαααστε;;; (ναι, εντάξει υπερβάλω!)
* Ότι έπρεπε τώρα να προβληματιστώ εγώ που ο Στέφανος είχε όρεξη για φαΐ και όχι να τρέχει στο Ρούσσο; Θα αστειεύεστε! Ο δικός μου προβ΄ληματισμός περιορίστηκε στο τι στο καλό έτρωγαν!!!
* Το ενδεχόμενο να πέσει ο Λουκάς στην κολυμπήθρα κατά την βάφτιση της μικρής γιατί εμένα μου φαίνεται πιθάνο;
* Αν τελικά η Μελίτα έχει δίκιο θα φάω τις κοτσίδες μου!

Δεν είμαι σίγουρη αν έχω "καταλάβει" τι "θέλω" αλλά θα κάνω μια προσπάθεια...
Ο Κυρίτσης είναι ο χαμένος αδερφός της Δήμητρας και ο φωτογράφος της επίμαχης φωτογραφίας!
Η Εριέττα θα πάει φυλακή για το φόνο του Ρούσσου και η Μελίτα θα μείνει με το Στέφανο γιατί έχουν κι ένα παιδί μαζί!
Η Μαρίλια θα πάει να γεννήσει στην Αμερική και θα αφήσει το παιδί της με το Μάνο να το μεγαλώσει σαν δικό του!
Κι εγώ θέλω ένα σκούτερ!!! ;D
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 01, 2011 4:40 pm


Σας παρακαλώ εκ βάθους καρδίας μην ξαναγράψει κανείς οτι στη βάφτιση θα δούμε και το Λουκά στην κολυμπήθρα γιατί τους έχω ικανούς να το δούμε ΚΑΙ αυτό imarton
Επίσης ο τρίτος κύκλος με άφησε με δύο απορίες;
Τι είχε μαγειρέψει ο Στέφανος χθες;
Πως ήταν μαγειρεμένες οι σουπιές την Καθαρά Δευτέρα;
Να τα λύνουμε αυτά τα θέματα είναι ζωτικής σημασίας lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Ιουν 01, 2011 4:47 pm

Clarabelle έγραψε:
Επίσης ο τρίτος κύκλος με άφησε με δύο απορίες;
Τι είχε μαγειρέψει ο Στέφανος χθες;
Πως ήταν μαγειρεμένες οι σουπιές την Καθαρά Δευτέρα;
Να τα λύνουμε αυτά τα θέματα είναι ζωτικής σημασίας lmao

Δεν μπόρεσα να καταλάβω βρε Μαρία, ήταν πράσινο πάντως....
Οι σουπιές πάλι πρέπει να ήταν κοκκινιστές, αλλά δεν πέρνω κι όρκο!
Έγω πάντως εξακολουθώ να απορώ ποιος έφαγε όλη εκείνη την τούρτα στο γάμο της Νόρας και του Λουκά;
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Ιουν 01, 2011 4:58 pm

Τον Άγγελο έκαναν σχεδόν ένα χρόνο να τον βαφτίσουν. Ελπίζω για το καλό μας να μην προλάβουμε να δούμε και τη βάφτιση της μπέμπας. όχι μόνο γιατί τρέμω στη σκέψη του τι θα συμβεί, μπορεί κι αυτό που υποθέσατε, αλλά και γιατί δε θέλω να ακούσω και επισήμως το όνομα Ρεγγίνα για τη μικρή. Συγγνώμη αλλά δε μου κάθεται καθόλου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 01, 2011 8:15 pm

Βρε κοριτσια στη βαφτιση της μικρης Ρεγγινας(εμενα μου αρεσε πολυ το ονο-
μα και δεν εχει να κανει με το ονομα της γνωστης δικηγορου,αλλα γιατι απο
μονο του ειναι βασιλικο και ο Λουκας ηθελε ντε και καλα βασιλικο,
ε αυτο ειναι βασιλικοτερο του βασιλεως)!!
Και δεν θα μπει στην κολυμπηθρα ο Λουκας ,αλλα οτι θα πλακωθει με τον
νονο τοχω σιγουρο lmao και αν ο νονος ειναι ο Νικολας θα δουμε σκηνες
απειρου καλους!Δεν κανω πλακα ,αληθεια το λεω μπορει να σας φαινομαι
διαστροφικη,αλλα θελω να τις δω lmao
Και τωρα που το θυμηθηκα,μου αρεσε πολυ η σκηνη του Νικολα και του Λουκα
στα σκαλακια.Οταν μαλιστα ειπε ο Λουκας οτι ηρθε να πει στην Εδεμ οτι εγινε
πατερας και ο Νικολας του λεει ,ναι καλα εκανες ,μην το μαθει απ αλλου και
παρεξηγηθει gelio Ηταν παντως μια πολυ ομορφη σκηνη αυτη!Γενικα Λουκας
και Νικολας μ αρεσουν πολυ,δε λεω κανουν και βλακειες,αλλα μεχρι και οι
βλακειες τους μ αρεσουν!!!

Και τελειωνω με το :Regina rosas amat!!!!! gelio

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 01, 2011 8:24 pm

Kaλα η μικρη δεν παιζοταν ,μια γλυκα σκετη ηταν,σκετο γουτσου ηταν
αυτο το μωρο!!
Ολα τα μωρα της εδεμ ειναι ομορφα,αλλα αυτο ενα παραπανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και απ οτι εχω ακουσει οι πονοι της γεννας μενουν αξεχαστοι στην γυναικα,
οποτε μια χαρα σφαδαζε η Νορα,τι νακανε δηλ ;; η Νορα και στο
φυσικο της ετσι ειναι,εχει ταπεραμεντο η γυναικα τι να κανουμε!!
Εξαλου την προειδοποιησε την γιατρο ,οτι αυτη θα φωναζει και αυτο εκανε!
Τι να φαινοταν ασυνεπης;;;χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ενταξει γεννα ηταν,αν δεν φωναξεις στη γεννα ,που θα φωναξεις !!Χαρακτηρα
θα κραταμε και στην γεννα;;;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από st@cy Πεμ Ιουν 02, 2011 10:33 am

Την αληθεια μου θα την πω,το επεισοδιο το ειδα.Ντρεπομαι που το λεω αλλα καθησα δυο ωρες και το ειδα.
Δε δυναμαι να σχολιασω ουτε τις γελοιοποιησεις,τους υστερισμους,το καψιμο,τον πατο που ολο πλησιαζουμε και δεν αγγιζουμε...ειλικρινα μπραβο σε ολες και ολους που καταφεραν και ανακαλεσαν οτι ειδαν και το εγραψαν.
Λυπαμαι ειλικρινα που αυτο που καποτε περιμενα να δω και να σχολιασω κατεληξε ετσι,και οχι τοσο για εμενα και οσους το βλεπουν,στο κατω κατω υπαρχει η επιλογη να το βλεπεις η οχι,αλλα για αυτους που το κανουν και μας το πασαρουν και θεωρουν πως ειμαστε τοσο ακριτοι και ανιδεοι που το δεχομαστε ετσ, χωρις κριση και αποψη.
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ειρηνη7 Πεμ Ιουν 02, 2011 12:39 pm

Θεωρω οτι οσα εδειξαν πριν τη γεννα, με τον λουκα να περιφερεται σαν βεγγος πανω κατω δεξια αριστερα να σπρωχνει την μηχανη, να βρισκεται σε καροτσα με μια κατσικουλα διπλα του, σορρι αλλα δεν μου αρεσαν καθολου, αδικησαν τον εαυτο τους οι δημιουργοι... gibbs Αν η σειρα ηταν κωμωδια, θα ταιριαζε καπως, αλλα σε μια υποτιθεται καθημερινη δραματικη σειρα, απλα μου φανηκε ανουσιες αυτες οι σκηνες, και ανυπομονουσα να τελειωσουν, ενω παραλληλα οσο τις εβλεπα το νευρικο μου συστημα μπορω να πω οτι αντεδρασε με οσα εβλεπα... imarton ainta Για τη γεννηση της μικρης απλα θα πω οτι λατρεψα κυριολεκτικα ολες τις σκηνες νορας και λουκα μετα απο τον τοκετο, απλα συγκινηθηκα παερα πολυ ηταν τοσο υπεροχοι, σαν να εβλεπα αληθινους γονεις, πολυ τρυφεροι διαλογοι, νομιζω οτι πετυχαν το στοχο τους εδω οι συγγραφεις... )) οσο για το ποιος εκλεψε την παρασταση, σαφως και η μικρη ρεγγινα, δεν με ξετρελανε σαν ονομα, αλλα τι να γινει? livani Επισης μου αρςεσε παρα πολυ ο ευκλειδης ηταν οσο επρεπε ανησυχος και σοβαρος, σε αντιθεση με τη στελλα που ακομα μια φορα μου εσπασε τα νευρα, ερριετα και στεφανος πολυ ταιριαστο ζευγαρι, ο ερχομος της μελιτας που ως συνηθως μολις ειδε τη ερη, ηταν σαν ξυνισμενη, απλα μου εσπασε τα νευρα, η αμαλια απλα οπως παντα πολυ ωραια...Γενικα, σαφως και μπορουσαν καλυτερα οι συγγραφεις, αυτο που κραταω ειναι η γεννηση της μικρης, και οι σκηνες με λουκα νορα μετα, απλα καταπληκτικες.. Love! Τα υπολοιπα ομως δεν μου αρεσαν και ιδιαιτερα... wall
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από soso Πεμ Ιουν 02, 2011 1:59 pm

almaresi έγραψε:Οποία ανακούφισης! Τέλειωσε – κάτι είναι κι αυτό…

Τώρα, το επεισόδιο… ννναι… το πρώτο μέρος –τουλάχιστον- ήταν “σχεδόν” ανήθικο που παρουσιάστηκε έτσι, από αισθητικής απόψεως. Προδίδει τη γνώμη που ‘χουν για το κοινό τους –τουλάχιστον, επίσης- και αυτό δεν τιμά κανέναν μας/τους. Και καλύτερα να μην πω τίποτα άλλο.

Στον υπόλοιπο χρόνο, θυμάμαι
- το δράμα της Νταίζης, που φαντάζομαι πως θα εξελιχθεί –και βαριέμαι
- τη Θεά της Άριας –κι εμένα “μ’ αρέσει που τοποθετεί-τ-αι έτσι κομψά”
- Πέτρο-Ηλία/Ευκλείδη(δεν μπορώ ν’ αντισταθώ)/Κυρίτση(θυμάμαι ποστ Βάσως στο οποίο αναλύει τους λόγους που ΛΟΓΙΚΑ δεν θα είναι ο Αραβαντινός, αλλά θαρρώ πως δικαιώνεται η δρ που δεν ακολούθησε το δρόμο της λογικής –δεν αρμόζει άλλωστε στην εδεμούλα- αν και κρίνοντας από την αντίδραση Ρούσσου μάλλον κάποιο άλλο μάθημα είχε κατά νου να δώσει στον Λουκά)
- Τη φιλική συμμετοχή “Ρεγγίνας-Έλσας”, που βρήκα καλή ως ιδέα, αλλά κακή την υλοποίησή της, από άποψη διαλόγων και ερμηνειών (ήταν ντεφορμέ, και λογικό), και φυσικά επ’ ουδενί λόγω δεν αιτιολογεί η σκηνή την επιλογή του ονόματος, ή να το πω αλλιώς, χρησιμοποίησαν για το όνομα ένα “βασιλικό” κριτήριο που τόσο ζητούσε ο Λουκάκος και άφησαν εκτός ένα οιοδήποτε αισθηματικό κριτήριο – αφού δεν υπάρχει καμιά ιδιαίτερη σχέση μεταξύ τους
- Εριέττα-Στέφανο – που, ειλικρινά, θα τελειώσει η σειρά και δεν θα έχω βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα γι αυτόν το χαρακτήρα
- Εύα-Λευτέρη δεν χάρηκα ιδιαίτερα, περίμενα κάτι παραπάνω (γιατί και από πού κι ως πού? θα μου πείτε), πάντως κάτι αγκαλίτσες και φιλάκια μ’ άρεσαν πολύ
- και, τέλος, περίπτωση Θάνου… ο οποίος btw είχε κλήση Μαρίλιας και φόντο Παρισάκι. Τυχαίο? Μάλλον, ε? Τέλος πάντων, από τα σχόλια που διάβασα όλες αυτές τις μέρες, νομίζω πως μόνο εγώ έχω πάθει ανοσία στους Θάνους τούτου του πλανήτη. Και πάντως, ακόμα και αν είναι μονάχα αυτό που φαίνεται –που δεν το πιστεύω- αυτό το τελευταίο βιντεάκι της Εύας κάπως θα βοηθήσει τη σχέση της με τη Μαρίλια… τελικά

Γενικά, το επεισόδιο δεν έλεγε για φινάλε κύκλου – και ακόμη και αν δεχτώ πως δεν ήταν τέτοιο, θα ήταν συνετό από μέρους τους να δώσουν κάτι πολύ καλύτερο λόγω της τετράμηνης διακοπής (την οποία γνωρίζουμε μήνες τώρα όλοι μας)… Πραγματικά, δεν συνέβη τίποτα καινούργιο/συγκλονιστικό/δυνατό… οπότε… ναι, απογοητευτικό -τουλάχιστον. Αυτά.

Καλό μας καλοκαίρι :-)

Υγ.Στο αλληγορικό του "μαθήματος" εχω κι εγώ την αίσθηση ότι δεν δικαιώθηκα lmao lmao lmao
Υγ.Και μόλις αλλαξα και γνώμη για Αραβαντινό,είναι τόσο προβλέψιμο τώρα που το βαριέμαι κάπως!
Υγ.Συμφωνώ!Μου έχει κολλήσει δε, ότι δεν είναι καν παντρεμένος (κατά μία έννοια αυτό τον κάνει ακόμη πιο Θάνο,βεβαίως).
Υγ.Συνδυασμός αβαταρ και υπογραφής!!!Μόνο εσύ,όμως!
Υγ.Μέχρι και σημειων στίξης.








soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από katie007 Πεμ Ιουν 02, 2011 5:12 pm

<<....Ειμαι καλα,βρε ζωη κιας δακρυζω...Ειμαι καλα βρε ζωη κι ας πονω .Κ.αθε πρωι που ξυπνω ψιθυριζω ..Ειμαι καλα ειμαι καλα ..γεια σου ζωη ...>>Οι παραπανω αγαπημενοι στιχοι του Παριου μου ηρθαν κατα νου, οταν ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ,για μενα ,καταφθασαν τα ..μαντατα κοριτσια...εληξε με ισοπαλια το δευτερο ημιχρονο και παμε για ...παραταση...Η πικρη <μοναξια > στα χερια μου (λενε)θα παραμεινει,αλλα...... δεν βαριεσθε...ειμαι καλαααααααααααααααααααααα..Ηθελα τοσο πολυ να σας το πω...και ζητω συγνωμη ,που το γραφω εδω...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nadiap Πεμ Ιουν 02, 2011 5:20 pm

katie007 έγραψε:<<....Ειμαι καλα,βρε ζωη κιας δακρυζω...Ειμαι καλα βρε ζωη κι ας πονω .Κ.αθε πρωι που ξυπνω ψιθυριζω ..Ειμαι καλα ειμαι καλα ..γεια σου ζωη ...>>Οι παραπανω αγαπημενοι στιχοι του Παριου μου ηρθαν κατα νου, οταν ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ,για μενα ,καταφθασαν τα ..μαντατα κοριτσια...εληξε με ισοπαλια το δευτερο ημιχρονο και παμε για ...παραταση...Η πικρη <μοναξια > στα χερια μου (λενε)θα παραμεινει,αλλα...... δεν βαριεσθε...ειμαι καλαααααααααααααααααααααα..Ηθελα τοσο πολυ να σας το πω...και ζητω συγνωμη ,που το γραφω εδω...

Να είσαι πάντα καλά.
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 02, 2011 5:22 pm

katie007 έγραψε:<<....Ειμαι καλα,βρε ζωη κιας δακρυζω...Ειμαι καλα βρε ζωη κι ας πονω .Κ.αθε πρωι που ξυπνω ψιθυριζω ..Ειμαι καλα ειμαι καλα ..γεια σου ζωη ...>>Οι παραπανω αγαπημενοι στιχοι του Παριου μου ηρθαν κατα νου, οταν ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ ,για μενα ,καταφθασαν τα ..μαντατα κοριτσια...εληξε με ισοπαλια το δευτερο ημιχρονο και παμε για ...παραταση...Η πικρη <μοναξια > στα χερια μου (λενε)θα παραμεινει,αλλα...... δεν βαριεσθε...ειμαι καλαααααααααααααααααααααα..Ηθελα τοσο πολυ να σας το πω...και ζητω συγνωμη ,που το γραφω εδω...


Nα είσαι πάντα καλά άλλωστε μερικές φορές η παράταση εχει μεγαλύτερη ομορφιά απ τον κυρίως αγώνα

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Ιουν 02, 2011 6:37 pm


Katie , σου εύχομαι μέσ'απ'την ψυχή μου να'σαι πάντα καλά, και να κερδίσεις τον αγώνα , ο Θεός βοηθάει όποιον έχει τα ψυχικά αποθέματα, κι εσύ τά έχεις! Με τη σκέψη μας είμαστε κοντά σου!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης