Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

+74
ειρηνη7
st@cy
annoula!
Δ.Μπέλλος
Ανυπέρ-Βλήτο
almaresi
zeta88
ntinafer
meroula
Ioanna T
nadiap
abba
evaki16
anastasia20
elenp
amcy
koukoumfkos
trelli petrakitsa
xristinaki_noraloukofan
taradoula
Black rose
Cancoon
verile_mistika
scorpion_black
evanna
AmaliaPetros_fan1
loukasnora
noraki1987
Eya-8ea
nefelik
loukanorofan
stefanos
pasxalitsa
rafoni
dadela
aprild20
soso
aggeliki
roria
fantina
tzibirdika
julia
fay
doctor
KaTeRiNaM
dm10811
masoul
nik.paok!!!
DESPOINA
alex1
pruedens
gxnel
Caroline
ΣΨ1
panpetrakatsi
kapetanissa
brunakos
Nora&Loukas
stephanos13
fay66
Lisa Nova
Καρ-Mik
edem4ever
ntina fan
JESSIE
kallialoukanorikhmpoumpou
Dimitraaa
MARINAKI_AGAPI_97
sarita
marakii
spartiana
moonstone1
loukitsa
Clarabelle
78 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap40%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 40% 
[ 55 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap12%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 12% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap23%Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 23% 
[ 33 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 139
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από alex1 Τρι Μάης 31, 2011 12:41 am

ΣΨ1 έγραψε:Ο Λουκας εχει κι αλλο παιδι οπως ολοι ξερουμε.Τον Αρη!!!Αλλα το εμαθε
οτιεχει αυτο το παιδι ,οταν αυτο κοντεψε να παει φανταρος.Αυτο το καλο
κοριτσι η Νταιζη αποφασισε να μπερδεψει δυο ανθρωπους ετσι για την πλα-
κα της .Και τωρα ποναει το κακομοιρο λεει ,που την προδωσε ο Χρηστος!!!
Εμ Νταιζη μας ετσι παει σ αυτη την ζωη,οτι σπερνεις θεριζεις και εισπραττεις
μια απ τα ιδια.Πως ενοιωσε λοιπον την προδοσια ο Οδυσσεας;;;Ο Λουκας;;;
Ε ηρθε βρε και ο καιρος και για σενα.Αν κι εγω βεβαια δεν βλεπω ακριβως
προδοσια απ την μερια του Χρηστου,γιατι τα διαμαντια στην οικογενεια θα
εμεναν.
Ελεγα λοιπον οτι ο Λουκας σημερα ενοιωσε για πρωτη φορα ολο αυτο το μεγαλειο του να γινεται πατερας ενας αντρας.Αυτομε τον Αρη του το στερησε
η αδικημενη Νταιζη.Και μπορει αυτος να ειναι ο βιολογικος πατερας του Αρη,
αλλα αυτος που τον ζει και τον μεγαλωνει και ακουει ατο ονομα μπαμπας ειναι
αλλος και οχι αυτος.Δικαια λοιπον σημερα ελεγε οτι εγινε πατερας και το
επαναλαμβανε πολλες φορες!!


Σοφία μου συμφωνώ απόλυτα!!!!!

Ο Λουκάς σήμερα και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης ένοιωσε τι σημαίνει πατέρας,και ακόμη περισσότερο
όσο θα μεγαλώνει η μικρή!!!!την καθημερινή επαφη!!!!!!

Ο Οδυσσέας είναι ο πατέρας του Άρη,και όχι το dna!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Μάης 31, 2011 12:45 am

Eν μέσω κρίσης, εν μέσω αγανάκτησης, μια δημοφιλής σειρά ρίχνει τίτλους τέλους για φέτος. (Κρίμα και άδικο που δεν ήταν οριστικοί)

Τι να θυμηθεί και τι να αποθήσει ο δόλιος ο τηλεθεατής, από αυτό το ξεφυτιλίκι των δυόμιση ωρών.

Τελικά το να είσαι δημοφιλής καταντά πρόκληση για τους δημιουργούς που κάνουν ό,τι είναι συγγραφικώς δυνατό για να σε αποδωμήσουν στα μάτια του τηλεοπτικού κοινού που σε αγαπά και σε θαυμάζει.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στη Μίρκα, τη γίδα, μάλλον αυτό κατάλαβαν ορισμένοι ότι εννοούσαμε όταν λέγαμε ότι θα γελάσει και το παρδαλό αιγοπρόβατο.

Ο δικηγόρος σήμερα κατέληξε ντροπή της Ευελπίδων και της Λουκάρεως μη σας πω-δεν σας ντρέπομαι- εδώ δεν ντρέπονται άλλοι και άλλοι.

Η επίτοκος ξεπέρεσε κάθε όριο υπερβολής, από το δεξί αυτί δεν ακούμε, αλλά η μπέμπα με την πυκνή της κόμη και το βασιλικό όνομα, έκλεψε την παράσταση. Κουράγιο Μπέμπα είναι δύσκολο να μεγαλώνεις γονείς και γιαγιά σαν την Στέρλα. Θέλω να φανείς δυνατή....

Η παρέα, της κομπαρσαρίας, επικουρικά και σήμερα δήλωσε το παρόν. Άδικο και κρίμα επισης.....

Με ποια λογική έκλεψε ο χρήστος τα διαμάντια και σε τι εξυπηρετεί αυτό σεναριακά; Ψάχνω μέσα μου και γύρω μου για απαντήσεις, αλλά είς μάτην.

Η Εριέττα έγινε θεία, είναι χαρούμενη με λαμπερό βλέμμα, το οποίο πάγωσε στη Θέα του γνωστού-αγνώστου!!!! Στις σκηνές με τον Κύριο Σταύρου- που ευτυχώς ήταν και καθιστές σήμερα- έβγαλαν μια ζεστασιά και μια τρυφερότητα.

Ο Στέφανος με τον αδελφό της καρδιάς του,το γαμπρό του το Χρηστάκη, τα είπανε και τα ήπιανε, θα κάνει την υπέρβαση και θα συνοδέψει την αδελφή Μαργαρίτα στην Εκκλησία Νύφη, ενώ στο άκουσμα του ονόματος της νεαρής δεσποινίδος Βενέτη, ξίνισε το μούσι του. Δεν το σχολιάζω, γιατί θα επέμβει το ΕΣΡ... (τι άλλο θα ακουσω και θα δω η δόλια)

Η Νταίζη έχει πίγκωση και βουβό πόνο. Ο Χρήστος, ο άνθρωπός της, της έχει κλέψει ό,τι πολυτιμότερο έχει. Τα διαμάντια, γιατί κάτι άλλο, της το έχει πάρει ο πατριός.

Η α-παπαξία- σήμερα γούβωνε καναπέδες εκτός έδρας. Και επειδή βγήκε και τη φύσηξε καθαρός αγέρας, άρχισε πάλι τις νικορέτ και όποιον πάρει ο χάρος.
Πάλι με χρόνια με καιρούς, δικός της θα γίνει ο μουσάτος. Κοπέλα και ο Ελληνισμός περιμένει να ξαναγίνει δική του η Αγία Σοφιά, αλλά έτσι όπως πάμε θα χάσουμε και την Ακρόπολη, οπότε μην περιμένεις πια, όλα τελειωσανε. (Επίσης μην ξύνεσαι, γιατί δεν είναι ωραία πράγματα αυτά)

Και έτσι ξαφνικά σε ένα φλας μπακ, η Ρεγγίνα και η Έλσα, ήρθαν και μας άλλαξαν την μοίρα καλομοίρα- καλομοίρα. Μπράβο στον Όμιλο Αμιρά και τα μέσα μεταφοράς που διαθέτει γιατί άνθρωπο που διαμένει στα Τρίκαλα, αλλά ανήκει στον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών, πρώτη φορά είδαμε. Βούηξε και ο μικρόκοσμος της Ευελπίδων με το ζήτημα του Ρούσσου, τόσο που δεν δικάζουν, περιμένουν τη νέα δίκη Ντρέιφους.
Κρίμα τα σάλια και τους δακτυλισμούς στο πληκτρολόγιο του εντεταλμένου. Άλλα μας είπανε, άλλα μας δείξανε, ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που δεν βγάλαμε τα μάτια μας σαν τον ΟΙδίπποδα!!!

Και για φινάλε μια τελευταία απορία: Πόσες φορές θα τη βρει ο Κατρανίδης από τον Κυρίτση; Καταντά μάστιγα.....

Κατρανίδης-Αρζόγλου-Παπαδημητρίου ΑΞΙΟΙ!!!!

Η tsourdalitsa & εγώ σας ευχόμαστε ένα Υπέροχο Καλοκαίρι και να θυμάστε
"Η Εδέμ βλάπτει σοβαρά την ΥΓεία"

Να περνάμε όμορφα και άλλο κακό να μη μας βρει!!!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Τρι Μάης 31, 2011 12:51 am

rafoni έγραψε:Να σχολιάσω κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο μισάωρο δεν παλευόταν! Θα πω πρώτα αυτά που δεν μου άρεσαν!

Έδειξαν πολλές ανούσιες σκηνές. Θεωρώ περιττή όλη την περιπέτεια του Λουκά μέχρι να φθάσει στο νοσοκομείο! Εγώ δε γέλασα καθόλου πάντως! Οι σεναριογράφοι προφανώς ήθελαν να εκμεταλλευτούν των κωμικό για μένα (όπως φαίνεται και για αυτούς) ηθοποιό Πετράκη και γι'αυτό το γυρίσαν λίγο στην κωμωδία! Αλλά θα μπορούσαν να το κάνουν κωμωδία και στο νοσοκομείο δίπλα στη Νόρα!

Έδειξαν πολλές σκηνές της Στέλλας η οποία ναι μεν είναι η μάνα της Νόρας αλλά δεν χρειαζόταν τόσες πολλές σκηνές! Μου έσπασε ολίγον τα νεύρα!

Υπήρχαν περιττές σκηνές της Νταίζης (κορυφαία για μένα σκηνή είναι το όπλο κάτω από το στρώμα) Έλεος!!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 103275

Η Μελίτα δεν παλεύεται πια μα το Θεό! Πόσο πιο εγωίστρια και ξεφτιλισμένη μπορεί να γίνει?? Γέννησε η φίλη της, η μόνη της φίλη πια, που της έχει σταθεί τόσες φορές και αυτή σκέφτεται τον εαυτούλη της!! Διεκδίκησε το Στέφανο όσο θες, δεν θα καταφέρεις τίποτα! Το είπε και η θεά Αμαλία! Να την ακούς της μαμά!


Και μετά τα κακά, ας αναφερθούμε και στα καλά!
Όλες οι σκηνές Νόρας-Λουκά μόνοι τους ή μαζί με την μπέμπα ήταν απίστευτα τρυφερές, ρομαντικές! Πετράκης και Δρακουλάκη ήταν εξαιρετικοί! Στα μάτια τους φαινόταν η συγκίνηση, η χαρά και η ευτυχία που έφεραν στον κόσμο το παιδάκι τους! Και αυτό το αγγελούδι είναι πανέμορφο! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 226538

Εριέττα-Στέφανος! Η χημεία είναι οφθαλμοφανέστατη! Εκπληκτική σήμερα (όπως πάντα δηλαδή) η Λάμπου!!! Πολύ ωραία σκηνή αυτή μετά τη γέννα, το βράδυ στην πισίνα όπου η Εριέττα δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά της για τη γέννηση της ανιψιάς της! Και η ατάκα του Στέφανου όλα τα λεφτά!! Λάμπεις από ευτυχία και τα μάτια σου γυαλίζουνε και είναι σαν να είναι ήλιος και βροχή μαζί! Τι ρομαντικό!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 226538 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 681539

Νικόλας-Λουκάς! Από τις κορυφαίες σκηνές του επεισοδίου! Γιαννακόπουλος -Πετράκης εκπληκτικοί!

Νόρα-Κυρίτσης (Αραβαντινός προφανώς)! Κορυφαία σκηνή επίσης! Μου άρεσαν πολύ μαζί Δρακουλάκη-Κυρίτσης! Το πιο όμορφο μωρό βέβαια είναι το δικό μας (για το ίδιο μιλάγανε) Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 558573 Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 531955

Ρούσσος-Ευκλείδης! Ο Ευκλείδης με προβλημάτισε σήμερα! Ίσως του χρόνου να γίνει μόνιμος στη σειρά! Πολύ καλός πατέρας και παππούς πλέον!

Ρούσσος-Ηλίας! Ο Ηλίας τα χώνει κανονικότατα στον Πέτρο! Με προβληματίζει πολύ ο Ηλίας αν και πρέπει να πω ότι μου θυμίζει λίγο τη γιαγιά μου που έπασχε από Αλτσχάιμερ, μια ήταν στα καλά της, μια στην κοσμάρα της! Ο Ηλίας το παίζει άρρωστος ή προσπαθεί να μας παραπλανήσει??

Ρούσσος-Κυρίτσης!! Κατρανίδης θεός! Αυτό έχω να πω μόνο! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 195890

Μου άρεσαν επίσης όλες οι σκηνές με τις χαρές της παρέας για τη γέννηση της μικρής Ρεγγίνας (χειρότερο όνομα δεν μπορούσαν να βρουν?)

Εύα-Λευτέρης είχαμε πολύ ωραίες σκηνές σήμερα μεταξύ τους και ο Λευτέρης θέλει και κεινος να γίνει πατέρας! Η Εύα θα έχει 3 παιδιά από διαφορετικούς πατεράδες!! Χαχαχα

Εύα-Θάνος-Μαρίλια! Ξενέρωσα με την εγκυμοσύνη της Μαρίλιας! Καλά προφυλάξεις δεν παίρνανε? Έλεος! Ο Θάνος σήμερα ήταν πιο μακάκας από ποτέ!! Το σιχάθηκα σήμερα! Πώς μιλάει έτσι ρε ο γελοίος τύπος για τις γυναίκες?? Είναι για πολλές σφαλιάρες! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 183794



Νταίζη-Χρίστος! Εδώ θέλω να μου αποδείξει την αγάπη της για το Χρήστο η Νταίζη! Θα τον πυροβολήσει ή όχι? Μείναμε με την απορία πάλι!

Νταίζη-Αντιγόνη! Αυτές τις δυο μαζί τις απολαμβάνω! Παπαδημητρίου θεά!

Όλο και κάποια σκηνή θα ξέχασα αλλά δεν πειράζει!


Όσον αφορά την ερμηνεία της κυρίας Δρακουλάκη, θεωρώ ότι ακολουθούσε πιστά τις γραμμές των σεναριογράφων και των σκηνοθετών της! Μη ρίχνουμε το φταίξιμο πάνω στον ηθοποιό ο οποίος απλά ακολουθεί οδηγίες! Δεν φταίει η Δρακουλάκη αν το σενάριο την ήθελε να τσιρίζει, ούτε αν ο σκηνοθέτης ήθελε να τραβάει τα μαλλιά του Πετράκη κατά τη διάρκεια της γέννας! Μην τρελαθούμε τελείως όμως!

Καρ-Μικ (Βάσω) λάτρεψα το σχολιασμό σου όπως πάντα! gxnel (Νέλλυ) επίσης! Καλό βράδυ σε όλους!


Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 145879

πολυ ωραιος σχολιασμος και συμφωνω απολυτα!!!!! Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 195890
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Μάης 31, 2011 12:54 am

ΣΨ1 έγραψε:Ο Λουκας εχει κι αλλο παιδι οπως ολοι ξερουμε.Τον Αρη!!!Αλλα το εμαθε
οτιεχει αυτο το παιδι ,οταν αυτο κοντεψε να παει φανταρος.Αυτο το καλο
κοριτσι η Νταιζη αποφασισε να μπερδεψει δυο ανθρωπους ετσι για την πλα-
κα της .Και τωρα ποναει το κακομοιρο λεει ,που την προδωσε ο Χρηστος!!!
Εμ Νταιζη μας ετσι παει σ αυτη την ζωη,οτι σπερνεις θεριζεις και εισπραττεις
μια απ τα ιδια.Πως ενοιωσε λοιπον την προδοσια ο Οδυσσεας;;;Ο Λουκας;;;
Ε ηρθε βρε και ο καιρος και για σενα.Αν κι εγω βεβαια δεν βλεπω ακριβως
προδοσια απ την μερια του Χρηστου,γιατι τα διαμαντια στην οικογενεια θα
εμεναν.
Ελεγα λοιπον οτι ο Λουκας σημερα ενοιωσε για πρωτη φορα ολο αυτο το μεγαλειο του να γινεται πατερας ενας αντρας.Αυτομε τον Αρη του το στερησε
η αδικημενη Νταιζη.Και μπορει αυτος να ειναι ο βιολογικος πατερας του Αρη,
αλλα αυτος που τον ζει και τον μεγαλωνει και ακουει ατο ονομα μπαμπας ειναι
αλλος και οχι αυτος.Δικαια λοιπον σημερα ελεγε οτι εγινε πατερας και το
επαναλαμβανε πολλες φορες!!
Παρολο που την εξεφρασα την απορια θα συμφωνησω.....Απλα επειδη αυτο γινοταν σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου φανηκε παραξενο....Νομιζω βασικα οτι οι ιδιοι οι σεναριογραφοι εχουν ξεχασει οτι ο Λουκας εχει τον Αρη(να δεις ουτε αυτοι το πιστεψαν!!!!)
Πανως επι της ουσιας ηταν οντως το πρωτο του παιδι...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Μάης 31, 2011 12:59 am

rafoni έγραψε:Να σχολιάσω κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο μισάωρο δεν παλευόταν! Θα πω πρώτα αυτά που δεν μου άρεσαν!

Έδειξαν πολλές ανούσιες σκηνές. Θεωρώ περιττή όλη την περιπέτεια του Λουκά μέχρι να φθάσει στο νοσοκομείο! Εγώ δε γέλασα καθόλου πάντως! Οι σεναριογράφοι προφανώς ήθελαν να εκμεταλλευτούν των κωμικό για μένα (όπως φαίνεται και για αυτούς) ηθοποιό Πετράκη και γι'αυτό το γυρίσαν λίγο στην κωμωδία! Αλλά θα μπορούσαν να το κάνουν κωμωδία και στο νοσοκομείο δίπλα στη Νόρα!

Έδειξαν πολλές σκηνές της Στέλλας η οποία ναι μεν είναι η μάνα της Νόρας αλλά δεν χρειαζόταν τόσες πολλές σκηνές! Μου έσπασε ολίγον τα νεύρα!

Υπήρχαν περιττές σκηνές της Νταίζης (κορυφαία για μένα σκηνή είναι το όπλο κάτω από το στρώμα) Έλεος!!! imarton

Η Μελίτα δεν παλεύεται πια μα το Θεό! Πόσο πιο εγωίστρια και ξεφτιλισμένη μπορεί να γίνει?? Γέννησε η φίλη της, η μόνη της φίλη πια, που της έχει σταθεί τόσες φορές και αυτή σκέφτεται τον εαυτούλη της!! Διεκδίκησε το Στέφανο όσο θες, δεν θα καταφέρεις τίποτα! Το είπε και η θεά Αμαλία! Να την ακούς της μαμά!


Και μετά τα κακά, ας αναφερθούμε και στα καλά!
Όλες οι σκηνές Νόρας-Λουκά μόνοι τους ή μαζί με την μπέμπα ήταν απίστευτα τρυφερές, ρομαντικές! Πετράκης και Δρακουλάκη ήταν εξαιρετικοί! Στα μάτια τους φαινόταν η συγκίνηση, η χαρά και η ευτυχία που έφεραν στον κόσμο το παιδάκι τους! Και αυτό το αγγελούδι είναι πανέμορφο! Love!

Εριέττα-Στέφανος! Η χημεία είναι οφθαλμοφανέστατη! Εκπληκτική σήμερα (όπως πάντα δηλαδή) η Λάμπου!!! Πολύ ωραία σκηνή αυτή μετά τη γέννα, το βράδυ στην πισίνα όπου η Εριέττα δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά της για τη γέννηση της ανιψιάς της! Και η ατάκα του Στέφανου όλα τα λεφτά!! Λάμπεις από ευτυχία και τα μάτια σου γυαλίζουνε και είναι σαν να είναι ήλιος και βροχή μαζί! Τι ρομαντικό!! Love! inlove

Νικόλας-Λουκάς! Από τις κορυφαίες σκηνές του επεισοδίου! Γιαννακόπουλος -Πετράκης εκπληκτικοί!

Νόρα-Κυρίτσης (Αραβαντινός προφανώς)! Κορυφαία σκηνή επίσης! Μου άρεσαν πολύ μαζί Δρακουλάκη-Κυρίτσης! Το πιο όμορφο μωρό βέβαια είναι το δικό μας (για το ίδιο μιλάγανε) valen Heart1

Ρούσσος-Ευκλείδης! Ο Ευκλείδης με προβλημάτισε σήμερα! Ίσως του χρόνου να γίνει μόνιμος στη σειρά! Πολύ καλός πατέρας και παππούς πλέον!

Ρούσσος-Ηλίας! Ο Ηλίας τα χώνει κανονικότατα στον Πέτρο! Με προβληματίζει πολύ ο Ηλίας αν και πρέπει να πω ότι μου θυμίζει λίγο τη γιαγιά μου που έπασχε από Αλτσχάιμερ, μια ήταν στα καλά της, μια στην κοσμάρα της! Ο Ηλίας το παίζει άρρωστος ή προσπαθεί να μας παραπλανήσει??

Ρούσσος-Κυρίτσης!! Κατρανίδης θεός! Αυτό έχω να πω μόνο! : respect :

Μου άρεσαν επίσης όλες οι σκηνές με τις χαρές της παρέας για τη γέννηση της μικρής Ρεγγίνας (χειρότερο όνομα δεν μπορούσαν να βρουν?)

Εύα-Λευτέρης είχαμε πολύ ωραίες σκηνές σήμερα μεταξύ τους και ο Λευτέρης θέλει και κεινος να γίνει πατέρας! Η Εύα θα έχει 3 παιδιά από διαφορετικούς πατεράδες!! Χαχαχα

Εύα-Θάνος-Μαρίλια! Ξενέρωσα με την εγκυμοσύνη της Μαρίλιας! Καλά προφυλάξεις δεν παίρνανε? Έλεος! Ο Θάνος σήμερα ήταν πιο μακάκας από ποτέ!! Το σιχάθηκα σήμερα! Πώς μιλάει έτσι ρε ο γελοίος τύπος για τις γυναίκες?? Είναι για πολλές σφαλιάρες! xastouki



Νταίζη-Χρίστος! Εδώ θέλω να μου αποδείξει την αγάπη της για το Χρήστο η Νταίζη! Θα τον πυροβολήσει ή όχι? Μείναμε με την απορία πάλι!

Νταίζη-Αντιγόνη! Αυτές τις δυο μαζί τις απολαμβάνω! Παπαδημητρίου θεά!

Όλο και κάποια σκηνή θα ξέχασα αλλά δεν πειράζει!


Όσον αφορά την ερμηνεία της κυρίας Δρακουλάκη, θεωρώ ότι ακολουθούσε πιστά τις γραμμές των σεναριογράφων και των σκηνοθετών της! Μη ρίχνουμε το φταίξιμο πάνω στον ηθοποιό ο οποίος απλά ακολουθεί οδηγίες! Δεν φταίει η Δρακουλάκη αν το σενάριο την ήθελε να τσιρίζει, ούτε αν ο σκηνοθέτης ήθελε να τραβάει τα μαλλιά του Πετράκη κατά τη διάρκεια της γέννας! Μην τρελαθούμε τελείως όμως!

Καρ-Μικ (Βάσω) λάτρεψα το σχολιασμό σου όπως πάντα! gxnel (Νέλλυ) επίσης! Καλό βράδυ σε όλους!
Θα συμφωνησω!!!!!!!!!!!!! Thumbs up Μια χαρα τα λες!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από stefanos Τρι Μάης 31, 2011 1:03 am

Λυπαμαι για το χρονο που εχασα για να δω το "επεισοδιο"...για να μην το χαρακτηρισω διαφορετικα...εμπαιγμος τηλεθεατων και νοημοσυνης....

Μηπως πρεπει η παραγωγη να κανει ενα διαλειμμα απο την τηλεοραση γιατι η εμπνευση εχει τελειωσει;

Λουκα / Ευα η πατροτητα και μητροτητα δεν ειναι αξεσουαρ οποτε θελουμε το φοραμε και οποτε θελουμε το βγαζουμε...

Ατυχεστατη η συνδεση με Βερα για πολλους λογους που βαριεμαι και να γραψω...
Μαριαννα / Ελισαβετ τετοιες σκηνες (για να μη χρησιμοποιησω αλλη λεξη) δεν σαν τιμουν, μετα απο τις σκηνες που μας χαρισατε στην Βερα...

Ολοι και ολα τα υπολοιπα...δυστυχως χαθηκαν ή περασαν αδιαφορα μεσα στις τραγελαφικες σκηνες μιας γεννας, η οποια καλυψε και το 80% του επεισοδιου, υποτιθεται δραματικης σειρας.

Φιναλε κυκλου αλλα για μενα φιναλε γενικως....και θα ελεγα και στους σεναριογραφους να σκεφτουν σοβαρα τι θα δειξουν στα επεισοδια του νεου κυκλου γιατι με τετοιο φιναλε μολις εχασαν αρκετους απο τους τηλεθεατες τους...

stefanos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από loukanorofan Τρι Μάης 31, 2011 1:37 am

Ωντας φιναλε τριτου κυκλου, ενας σχολιασμος επιβαλεται……
θα προσπαθησω να αρκεστω σ’αυτό που ειδα, και να δω και την θετικη πλευρα των πραγματων…pff

επομένως..........
παλι καλα......

παλι καλα, που το παρατραγουδο με το Λουκα κρατησε μονο το μισο επεισοδιο... -παλι καλα, γιατι ποσο να διακωμωδηθει πια αυτος ο χαρακτηρας…

παλι καλα, που δεν της ηρθε καμια κενωση της Μιρκας οσο μας εδειχναν τον πισινο της...

παλι καλα, που το ψηλιαστηκα και ειχα την tv στο vol.1 στις σκηνες της γεννας….

παλι καλα, που δεν εμεινε καμια τουφα του Λουκα στα χερια της Νορας.....

παλι καλα, που δεν ειδαμε στιγμες χειροτερου απατου καλους στο νοσοκομειο με τις συγκρουόμενες επισκεψεις...Fskl

παλι καλα, που δεν την επισκεφτηκε τελικα και η Νταιζη τη λεχωνα γιατι δεν θα αντεχα να το δω και αυτο…livani

παλι καλα, που τον αγαπαει η Αστερω τον "γλυκο" της τον Ευκλειδη, γιατι αν τον μισουσε, δεν θελω να ξερω πως θα του φεροταν... (xastouki)

παλι καλα που δεν μετρουσα ποσες σκηνες φαγαμε με το να σκεφτεται η Νταιζη…Ee?

… πιο θετικη σκεψη? Ακομα? … ..... οκ...........

παλι καλα που μου αρεσε ο ενθουσιασμος του Λουκα στην Εδεμ που εγινε -ουσιαστικα αυτή τη φορα- πατερας… ηταν αρκετα αντιδραση "Λουκα" νομιζω ...
παλι καλα, που το μωρο ηταν σκετη γλυκα και δεν μπορουσα να μην λιωνω όταν το εδειχναν…inlove

παλι καλα που, εκτος από την ιστορια με το ονομα, μου αρεσαν οι Λουκανορικες σκηνες μετα τη γεννα… -η τελευταια ηταν τοσο περοχη… Love!

παλι καλα, που ειχαμε και Αρζόγλου-Παπαδημητρίου-Κατρανιδη και ειδαμε και καποιες καλες ερμηνίες…

παλι καλα που μου εχει καλλησει ακομα η εντυπωση ότι τοση ωρα εβλεπα ένα απλο επεισοδιο, οπως αυτα τωρα τελευταια, κι όχι τηλεταινια ληξης κυκλου, γιατι η απογοητευση θα ηταν μεγαλυτερη… μονο οι δυο τελευταιες σκηνες το θυμισαν... (η δευτερη ειδικα, αφου ηταν οπως περσι με αλλο προσωπο αναισθητο -ο σωτηρας εμεινε ιδιος...)

παλι καλα, που οι τηγανιτες πατατες που ετρωγα ηταν νοστιμες, σε σχεση μ'αυτες που εβλεπα...

καλα, παλι να φανω μεγαλοψυχη και να βαλω μετριο? .......Αστο.. δεν ψηφιζω καλυτερα…

αυτά από μενα… προσπαθεια τελος… παραιτουμαι!

καλη αποτοξινωση να εχουμε!
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από brunakos Τρι Μάης 31, 2011 1:38 am

stefanos έγραψε:Λυπαμαι για το χρονο που εχασα για να δω το "επεισοδιο"...για να μην το χαρακτηρισω διαφορετικα...εμπαιγμος τηλεθεατων και νοημοσυνης....

Μηπως πρεπει η παραγωγη να κανει ενα διαλειμμα απο την τηλεοραση γιατι η εμπνευση εχει τελειωσει;

Λουκα / Ευα η πατροτητα και μητροτητα δεν ειναι αξεσουαρ οποτε θελουμε το φοραμε και οποτε θελουμε το βγαζουμε...

Ατυχεστατη η συνδεση με Βερα για πολλους λογους που βαριεμαι και να γραψω...
Μαριαννα / Ελισαβετ τετοιες σκηνες (για να μη χρησιμοποιησω αλλη λεξη) δεν σαν τιμουν, μετα απο τις σκηνες που μας χαρισατε στην Βερα...



Ολοι και ολα τα υπολοιπα...δυστυχως χαθηκαν ή περασαν αδιαφορα μεσα στις τραγελαφικες σκηνες μιας γεννας, η οποια καλυψε και το 80% του επεισοδιου, υποτιθεται δραματικης σειρας.

Φιναλε κυκλου αλλα για μενα φιναλε γενικως....και θα ελεγα και στους σεναριογραφους να σκεφτουν σοβαρα τι θα δειξουν στα επεισοδια του νεου κυκλου γιατι με τετοιο φιναλε μολις εχασαν αρκετους απο τους τηλεθεατες τους...
oscar
προσκυνω φιλε.Καλυτερα δεν θα μπορουσες να τα πεις.

brunakos
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nefelik Τρι Μάης 31, 2011 2:24 am

Ο μόνος λόγος που σχολιάζω είναι ότι ήταν το τελευταίο επεισόδιο της σεζόν. Και μόνο επειδή ήταν το τελευταίο επεισόδιο, θα προσπαθήσω να εστιάσω σε αυτά που μου άρεσαν, αν και δεν ήταν και πολλά...

Αρχικά, να μας ζήσει η μικρή Ρεγγίνα! Το όνομα δε με ενθουσιάζει, αλλά η μικρή είναι πολύ γλυκούλα! inlove Μου άρεσαν πολύ οι σκηνές με τη μπέμπα και την παρέα, αλλά και με τη μπέμπα τη Νόρα και το Λουκά. Ειδικά η δεύτερη ήταν συγκινητική και τρυφερή, έτσι όπως θα έπρεπε να είναι και όσες είχαν προηγηθεί...

Η Τουμασάτου και η Μουτάφη μου αρέσουν πολύ και ομολογώ ότι γέλασα με τις ατάκες τους, αλλά η σκηνή μου φάνηκε εντελώς ξεκάρφωτη και σε καμία περίπτωση δεν δικαιολόγησε το όνομα της μπέμπας...

Την Οδύσσεια του Λουκά μέχρι να φτάσει στο μαιευτήριο δε θέλετε να τη σχολιάσω, θέλετε; Σίγουρα δεν θέλω εγώ πάντως, γιατί μετά θα με διαγράψουν από το forum… wall cake Grrr Kotsides

Τις σκηνές της γέννας τις βρήκα υπερβολικές και δεν ξέρω αν ο στόχος ήταν να βγουν αστείες (αν ναι, κακώς) ή αν κατά λάθος τους βγήκαν έτσι (επίσης κακώς). Αλλά μήπως όσα είχαν προηγηθεί ήταν σοβαρά, για να έχουμε την απαίτηση να δούμε κάτι σοβαρό σε αυτή την ιστορία;

Κατά τα άλλα, η σκηνή Ρούσσου – Ηλία ήταν πολύ καλή και ο Ηλίας, μέχρι να αναφερθεί σε αυτούς που πηγαίνουν τα βράδια στην Εδέμ, μου φαινόταν εντελώς καλά, σε σημείο που πίστεψα ότι τελικά αυτός έστελνε τα μηνύματα, αλλά σιγά μην παίρναμε απάντηση σε αυτό το ερώτημα... Πολύ καλή και η σκηνή Ρούσσου – Ευκλείδη, αν και δεν κατάφερα να καταλάβω αν ο Ευκλείδης κρύβει κάτι παραπάνω από αυτά που λέει... ;/

Πάρα πολύ καλός και ο Κυρίτσης σε όλες τις σκηνές... Η σκηνή με τη Νόρα ήταν πολύ γλυκιά, αλλά μου άρεσαν ιδιαίτερα τα βλέμματα που αντάλλαξαν με την Εριέττα και με το Ρούσσο. Νομίζω ότι έχω καταλήξει σε δύο συμπεράσματα. Πρώτον, ο Κυρίτσης αρχικά, δηλαδή στο επεισόδιο που είδαμε σήμερα, υποδυόταν τον Αραβαντινό. Δεύτερον, επειδή μάλλον όλοι το καταλάβαμε, από τον Οκτώβριο θα αλλάξουν γνώμη και θα μας που ότι ήταν κάποιος άλλος, κατά πάσα πιθανότητα ο λογιστής και υποτίθεται φίλος του Αραβαντινού, που ήρθε για να αποδώσει δικαιοσύνη...

Μου άρεσαν πάρα πολύ και οι σκηνές Εριέττας – Στέφανου. Αν και όπως ήταν αναμενόμενο, τα τυράκια προς όλες τις πλευρές δεν θα μπορούσαν να λείπουν από το τελευταίο επεισόδιο, η χημεία τους είναι εκπληκτική και όλες οι σκηνές τους ήταν πολύ τρυφερές! Ειδικά στη σκηνή το βράδυ στην πισίνα, μου άρεσε πάρα πολύ η ατάκα του Στέφανου! Τόσο η συγκεκριμένη ατάκα, όσο και η συμπεριφορά του Στέφανου, και στη συγκεκριμένη σκηνή και γενικότερα, μου δείχνουν ότι πρόκειται για έναν ερωτευμένο άνθρωπο (παρά τα τυράκια που προσπαθούν παράλληλα να πετάξουν προς την αντίθετη κατεύθυνση). Κατά τη γνώμη μου, μετά τις σκηνές με τη μπέμπα, το Λουκά και τη Νόρα, ήταν η πιο γλυκιά σκηνή του επεισοδίου! Love! Love!

Η Μελίτα πάλι ήταν η κλασική μικρόψυχη και κακομαθημένη, που πάλι σκέφτεται μόνο τον εαυτό της και δεν μπορεί να χαρεί ούτε με τη χαρά της φίλης της... Fskl Μ’ αρέσει που η Αμαλία αναρωτιέται αν έχει εγωισμό... Πώς δεν έχει, όλα από εγωισμό τα κάνει! Δεν το έχει καταλάβει κι αυτή τόσο καιρό; Τώρα μας απειλεί ότι θα διεκδικήσει το Στέφανο... Με τα γνωστά «μαγικά» να υποθέσω; Από τη σκηνή τους στο καφέ πάντως, κρατάω την ατάκα της Αμαλίας για την Εριέττα και το Στέφανο, ότι αυτοί οι δύο θα φτάσουν μέχρι γάμο... Από το στόμα της και στων σεναριογράφων το αυτί! Και μετά να κάνουν και μια μπέμπα, για να έχει μια ξαδελφούλα να παίζει και η μικρή Ρεγγίνα! Efxi

Για το φοβερό σχέδιο της Εύας, το... καθαρόαιμο αρσενικό Θάνο και την κεραμίδα που πέταξε η Μαριλού, τι να πω; Θα δούμε, όσοι αντέξουμε, στον επόμενο κύκλο... Πάντως η σκηνή Εύας – Λευτέρη, που για λίγο δεν ασχολούνταν με σχέδια και κρυφές κάμερες, ήταν πολύ καλή. Για παιδί δεν ξέρω, αλλά απ’ ότι φαίνεται ο Λευτέρης θα αποκτήσει κατευθείαν εγγονάκι και σύντομα...

Και να μην είχαμε διαβάσει τις περιλήψεις και τα δημοσιεύματα, με τόσα flashback της Νταίζης μέχρι και το πιτσιρίκι που κάνει τον Άγγελο, αν έβλεπε τη σειρά, θα είχε καταλάβει ποιος πήρε τα διαμάντια πριν την τελευταία σκηνή. Τώρα εμείς πρέπει να τη λυπηθούμε που την πρόδωσε ο άντρας της ζωής της; Δεν ανησυχώ, έχει ολόκληρη οικογένεια να την παρηγορήσει... Εδώ μέχρι και στην εκκλησία δέχτηκαν να τη συνοδεύσουν τα αδέλφια της... Τώρα βέβαια, αν θα είναι για γάμο ή για κηδεία δεν ξέρω... Πάντως μου άρεσε πολύ η σκηνή με την Αντιγόνη και ως συνήθως οι ατάκες της...

Πολύ σωστή η σκέψη της Εριέττας ότι ο άγνωστος που βρέθηκε ξαφνικά από την Αμερική, που συναντιόταν με τον Χατζηβασιλείου, στην Ελλάδα και στο μαιευτήριο, θα μπορούσε να είναι αυτός που τους παρακολουθεί, όπως και η ιδέα της να ρωτήσουν το Ρούσσο, που θα ήταν πολύ πιθανό να τον ξέρει. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, έστω και τυχαία, η Μελίτα χρωστάει στην Εριέττα τη ζωή του πατέρα της... Αν δεν επέμενε τόσο να πάνε με το Στέφανο στο γραφείο του Ρούσσου, θα τον έβρισκαν την επόμενη μέρα και μάλλον δεν θα ήταν ζωντανός... Βέβαια αμφιβάλλω αν θα το αναγνωρίσει ποτέ...

Και οι ανατροπές που περιμέναμε αγνοούνται... Όπως και η έμπνευση των σεναριογράφων...

Υ.Γ.1 Όποιος είδε την αόρατη σκηνή όπου αποκαλύπτεται ποιος έστελνε τα μηνύματα, και την οποία είχε διαφημίσει ο ίδιος ο σεναριογράφος σε συνέντευξή του, παρακαλείται να ενημερώσει και τους υπόλοιπους...

Υ.Γ.2 Θερμή παράκληση προς τους σεναριογράφους: Αρκετές σκηνές έχει καταστρέψει η α-παπά-ξια, αλλά δεν πειράζει, δώστε της μια σοβαρή ιστορία. Βάλτε τη να παίξει το ρόλο που έπαιζε η Γκλεν Γκλόουζ στην «Ολέθρια Σχέση». Θα το υποστούμε κι αυτό... Αρκεί στον τέταρτο κύκλο να τη βλέπουμε μόνο γι’ αυτό... pleeease

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Eya-8ea Τρι Μάης 31, 2011 3:01 am

αποτυχια και λυπαμαι πολυ γι'αυτο...Για να συνοψισω ολη τη σεζον, 8ελω να πω πως ηταν μια αποτυχια ..Συνεχεια βλεπαμε φονους,διαμαντια,χωρισμους ,παρανομες υπο8εσεις...
Το πολυπο8ητο φιναλε δεν ειχε καμια σχεση με τα φιναλε των προηγουμενων ετων...
Ειχαμε μια γεννα που την περιμεναν παρα πολλοι τηλε8εατες και ειδαμε μια αποτυχια αυτης..Ο Λουκας να περιπλανιεται ασκοπα και χαζα...Τελειως χαζα...Και για ποιο λογο δε καταλαβαινω...Δε μου εβγαλε εμενα προσωπικα κανενα σημαδι κωμικο...Οταν καταφερε λοιπον να φτασει ο Λουκας στο νοσοκομειο η Νορα του τραβαγε το μαλλι και τον εβριζε πραγμα που 8εωρω πως ειναι ο,τι χειροτερο να κανει μια γυναικα οταν γενναει..Περιμεναμε 8α δουμε μια πολυ ρομαντικη γεννα τυπου Ευας-Δαφνης...Και αντι γι'αυτο ειδαμε μια Νορα να ουρλιαζει ,να τσιριζει ,να βριζει τον ανδρα της και να κανει σαν υστερικη...
Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 945864
Ο Λουκας απαραδεκτος με το λεει πως ειναι το πρωτο του παιδι και πως ειναι πατερας !!Δηλαδη ο Αρης τι ειναι???
Ολοι παλι ειναι ευτυχισμενη εκτος απο την Ευα που παλι ειναι στην καρδια των προβληματων...


Ο αγνωστος τυπος σιγουρα ειναι ο Αραβαντινος και ο Χρηστος κρυβεται πισω απο την κλοπη των διαμαντιων.Επισης εχουμε και την εγκυμοσυνη της Μαριλιας...Ουτε μας διαφωτισανε ,ουτε τιποτα ολα παραμενουν ανοιχτα...

Κριμα...μια σειρα που 3εκινησε με τοσο καλες προοπτικες να καταληγει τοσο ασχημα στο τελος ( και σε ολη βασικα ) την τριτη σεζον...

Eya-8ea
Eya-8ea
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από noraki1987 Τρι Μάης 31, 2011 7:58 am

Για μένα ήταν ένα ωραίο επεισόδιο (όχι όμως για φινάλε) αν κ σε κάποια σημεία κατάντησε κουραστικό. Αυτά που μου άρεσαν ήταν η γέννα, η σκηνή με Μαρίλια - Εύα - Θάνο κ η τελευταία σκηνή με Ρούσσο κ Αραβαντινό υποθέτω. Κατά τα άλλα με κούρασαν ο Λουκάς που περιπλανιόταν σαν την άδικη κατάρα. Τον απάξιωσαν πάρα πολύ χθες αυτόν τον ρόλο. Εντάξει είπαμε να συμβεί κανά απρόοπτο για να δημιουργηθεί σασπένς αλλά το χθεσινό έμοιαζε με βουκολική ταινία. Τόση ώρα έφαγε στα χωράφια κ στα λαγκάδια για να καταλήξει σε 1 αγροτικό με μια κατσίκα! Ε Λ Ε Ο Σ !!!! Επίσης οι τσιρίδες της Στέλλας την ώρα που έφευγαν για το μαιευτήριο με τη Νόρα με έκαναν να χαμηλώσω την ένταση της τηλεόρασης. Και τέλος αναλώθηκαν στο να μας παρουσιάσουν τις σκέψεις της Νταίζης, αντί να μας δείξουν τι έγινε τελικά με το Χρήστο. Μου φάνηκε πως ακούστηκε 1 πυροβολισμός, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Τελικά σκότωσε τον Χρήστο, τον τραυμάτισε ή αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει σκεπτόμενη τη συζήτηση που είχε με την Αντιγόνη;;; Κατανοώ πως κάτι πρέπει να μείνει λίγο φλου για του χρόνου, αλλά περίμενα ένα φινάλε πολύ πιο grande. Ευελπιστώ του χρόνου τα πράγματα να είναι σαφώς καλύτερα....


ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΡΕΓΓΙΝΑ!!!! )) )) ))
noraki1987
noraki1987

Θηλυκό Τόπος : ΛΙΒΑΔΕΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Μάης 31, 2011 9:03 am

Δεν ξέρω τι να πω για αυτό που είδα!Ούτε να το χαρακτηρίσω μπορώ!

Η Δρακουλάκη δεν μου άρεσε καθόλου στις σκηνές της γέννας!Ειδικά στην αρχή πριν φύγει από το σπίτι για το μαιευτήριο έκανε σαν να την έχει πιάσει κόψιμο!Όχι πως η συνέχεια ήταν καλύτερη αλλά η αρχή ήταν τρις χειρότερη!Αμ το άλλο;Αισθάνεται πολύ τυχερή που έχει τον Λουκά δίπλα της!Φυσικά και αισθάνεται τυχερή!Που αλλού θα έβρισκε άλλο θύμα,να του συμπεριφέρεται σχεδόν άθλια αλλά εκείνος να γίνεται χαλί να τον πατάει;

Ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ ( από τότε που το είχα διαβάσει κιόλας ) γιατί έπρεπε να καθυστερήσει ο Λουκάς να πάει στο μαιευτήριο!Ειδικά η γίδα μου έσπασε τα νεύρα!Και του Πετράκη προφανώς γιατί κάτι τέτοιο μου έβγαλε!

Η Στέλλα γιατί ήθελε να διώξει τον Ευκλείδη ακόμα δεν γεννήθηκε η εγγονή του;Δεν έχει δικαίωμα να την χορτάσει αυτός δηλαδή; Fskl

Μόνο σε εμένα φάνηκε ότι ο Ευκλείδης και ο Ρούσσος γνωρίζονται πολύ καλά;

Οκ καλή ήταν η εμφάνιση του κ.Κυρίτση!Κάτι άλλο;

Η Μαρίλα πέρα ως πέρα σπαστικιά!Αυτό το διάστημα μου θύμιζε έντονα τον πρώτο κύκλο που κάθε φορά που την έβλεπα ήθελα να την αρπάξω και να της κοπανάω το κεφάλι στον τοίχο! xastouki

Αν ο Ηλίας είναι άρρωστος εγώ είμαι η Μόνικα ( είδωλο ) Μπελούτσι!

Η Μελίτα μπορεί για μια φορά στην ζωή της να σκεφτεί και κανέναν άλλον πέρα από τον εαυτό της; Kotsides Έλεος πια!

Η Νταίζη μου ήταν πιο αδιάφορη από ποτέ σήμερα!

Τα μόνα που μου άρεσαν από το σημερινό επεισόδιο ήταν Λευτέρης-Εύα στο σπίτι του μετά την γέννα της Νόρας,η τελευταία σκηνή των ΛουκαΝορακίων και η σκηνή Νικόλα-Λουκά στην Εδέμ!Θα πείτε ότι ο Λουκάς έχει κι άλλο παιδί τον Άρη αλλά αυτό το παιδί δεν το είδε να γεννιέται,δεν το έζησε ποτέ του,δεν το είδε να μεγαλώνει μέρα με την μέρα!Επί της ουσίας λοιπόν η μπέμπα είναι το πρώτο του παιδί!Και φυσικά να μην ξεχάσω την σκηνή Ηλία-Πέτρου!

Στον Στράτο/Στέφανο δεν άρεσε το Ρεγγίνα;Ούτε εμένα ( για την συγκεκριμένη περίπτωση μπέμπας βέβαια ) αλλά δεν το έκανα θέμα!

Περίμενα με χαρά την εμφάνιση Ρεγγίνας ( της ορίτζιναλ ) και Έλσας αλλά ομολογώ πως ψιλοαπογοητεύτηκα!

Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως γέλασα!Γέλασα πολύ!Από τα νεύρα ήταν αλλά τουλάχιστον ξέσπασα και ησύχασα!

Αυτά!Δεν ξέρω τι να ψηφίσω!Κανονικά θα έπρεπε άθλιο αλλά θα το σκεφτώ!Ίσως να το ψηφίσω και άσχημο τελικά έτσι....μόνο και μόνο για την μπέμπα!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Τρι Μάης 31, 2011 9:09 am

Αααχ εχω μεγαλο πονο και μεγαλη χαρα και θα αρχήσω απο τη χαρα!

Η μπεμπα μας ήρθε!!!!Συγκινήθηκα πολύ με τη γεννα και γελασα πολύ με τον Λουκα και τα "παθη" του μεχρι να φτάσει. sisi
Βεβαια η Στελλιτσα ήταν λίγο σπασιμο νευρών αλλά με στη γεννησει της Ρεγγινας ουτε που την παρατήρισα!
ΑΓΑΠΩ ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ-ΜΟΥΤΑΦΗ!!!Μου είχαν λύπσει τόσο πολύ η Ρεγγινα και η Ελσα!Τι να πω; : respect :
Και ο Αλεξανδος-Στρατος-Στεφανος είχε πολυ φαση "Ρεγγινα...δεν ξερω κατι δε μ'σρεσει" sisi
Αμαλία ΘΕΑ!Πες τα πες τα θεα μου!Αν και με τετοια μυαλά που κουβαλάει η Μελίτα.Στου κουφου την πόρτα!Με συνχησε παλι αυτή η κοπέλα!

Και ο πόνος μου!Πωπω παιδια με το που τελειωνει και πέφτουν οι τοιτλοι τελους αρχίζω να κλαίω και να βγάζω συμπεράσματα.Ο Αραβαντινός σει και θελω να τον σκοτώσω!!!Υποτήθεται οτι με τον Πέτρο ηταν "φιλοι" και συνεργατες.Ο Πέτρος φροντησε το Λουκα και την Εριετα οταν εκεινος και καλα πέθανε και τώρα ερχεται σαν το φαντομαν και αφου προκαλει στον Πέτρο το εμφραγμα φευγει χωρις καν να ειδοποιησει καποιον.Ουσιαστικα τον αφήνει να πεθανει.Ευτηχως δηλαδη που ήρθαν η Ερι και ο Στεφανος!Το να πω ας περιμενουμε να σουμε τι θα γίνει!Εξερετικός παντος ο Κατρανίδης!

oscar Κατρανίδη-Μουταφη-Τουμασατου-Δρακουλακη-Πετρακης-Μπισμπικης-Πεφανη

Υ.Γ.Δε με υκανοποιησαν οι σκηνες της Αμαλίας μου.Μονο με τη Μελίτα πια.ΕΛΕΟΣ!
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Τρι Μάης 31, 2011 9:30 am

Εφοσον ειναι πια κατι παραπανω απο βεβαιο οτι ο Κυριτσης υποδυεται τον Αραβαντινο, κανω καποιες σκεψεις. Η Εριετα ειπε οτι τον ειχε δει στην Αμερικη με τον παππου της. Επισης καπου αναφερθηκε οτι και ο Ρουσσος ειχε συχνα παρε-δωσε με Αμερικη. Γιατι να γινει αυτη η αναφορα, εφοσον δε γινεται να εχουν συναντηθει στην Αμερικη; (αλλιως θα γνωριζε την υπαρξη του και θα γλιτωνε... το εμφραγμα).
Επισης ειναι πλεον γεγονος οτι ο Αραβαντινος ή πυροβοληθηκε και τη γλιτωσε ή πυροβοληθηκε με ασφαιρα. Σε καθε περιπτωση μετα τον πυροβολισμο ανελαβε δραση ο παππους Χατζηβασιλειου (ο οποιος υποτιθεται ειχε αναλαβει να θαψει το... πτωμα μονος του). Και με καποιον τροπο τον φυγαδεψε στο εξωτερικο. Πως δικαιολογειται οτι αφησε τα παιδια του να υιοθετηθουν; Και τωρα ερχεται να τιμωρησει αυτον που ουσιαστικα τα εσωσε; Φοβαμαι οτι τα πραγματα θα ερθουν ετσι ωστε να εχουμε καποια στιγμη κοινο μετωπο Λουκα-Ρουσσου εναντιον Αραβαντινου, και προσωπικα αυτη η εξελιξη δε μου αρεσει καθολου. Ομολογω παντως πως θα μου αρεσε μια εκτενης παρουσια του κου Κυριτση στο καστ.

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Μάης 31, 2011 9:34 am

Ας σχολιασω και εγω το τελευταιο επεισοδιο της σεζον......!

Βλεποντας το τρεϊλερ πιστεψα οτι θα βλεπαμε κατι αρκετα καλο αλλα δυστυχως διαψευστηκα πανηγυρικα!
Το επεισοδιο ξεκινησε στις 9:30 και μεχρι τις 10:25 βλεπαμε την Οδυσσεια ενος κατατρεγμενου.Ανουσιες σκηνες σε χωραφια,πανω σε δεντρα,παρεα με κατσικες,προσκυνηματα στην ασφαλτο λες και ειναι τα Ιεροσυλομα και αλλα ''χαριτωμενα'' που δεν μου προκαλεσαν το παραμικρο χαμογελο! livani
Σε ολες αυτες τις σκηνες μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλος ο Μπισμπικης!

Και μεχρι να φτασει ο Λουκας στο μαιευτηριο η μονη αξιολογη σκηνη που ειδαμε ηταν του Πετρου και του Ηλια!Εξαιρετικοι και με καταπληκτικο βλεμμα και ο Κατρανιδης και ο Αρζογλου! : respect :

Και φτανουμε στην πολυποθητη ωρα της γεννας....Λυπαμαι που το λεω αλλα ηταν η πιο αποτυχημενη μακραν απο οσες εχουμε δει ως τωρα κυριως σεναριακα! imarton Ουτε η Δρακουλακη μου αρεσε.....ξερω οτι παιρνει καποιες οδηγιες για το πως θα παιξει αλλα απο 'κει περα ειναι στο χερι του ηθοποιου το πως θα αποδωσει κατι!
Αγχωδες και υπερβολικο το ολο σκηνικο και εντελως αταιριαστο με μια τοσο ομορφη στιγμη οπως ο ερχομος ενος μωρου!
Μα ειναι δυνατον τη στιγμη που γεννιεται η μπεμπουλα η Νορα να τραβαει τα μαλλια του Λουκα και να ρωταει ''που ησουνα???''! wall Κριμα γιατι ο Παναγιωτης και η Αντιγονη εχουν πολυ καλη χημεια και θα μπορουσαν να δωσουν κατι πολυ καλυτερο......!

Μετα απο ολα αυτα τα κωμικα(ο Θεος να τα κανει)σκηνικα ερχονται οι σκηνουλες στο μαιευτηριο και λεω επιτελους να και κατι καλο.Ηρεμες και τρυφερες οπως θα επρεπε να ειναι.Η μπεμπα μια κουκλιτσα! Matakia

Η σκηνη Στεφανου-Εριεττας στη πισινα και η ατακα που της ειπε για τα ματια της μου αρεσε πολυ! Love! Βεβαια τα τυρακια για Στεφανο-Μελιτα δεν ελειψαν αλλα τελοσπαντων.
Και μια και αναφερθηκα στην κατινιτσα να πω για αλλη μια φορα ποσο απαραδεκτη ειναι.Δεν ξερω αν χωρανε ή οχι εγωϊσμοι στον ερωτα οπως ειπε στην Αμαλια αλλα αξιοπρεπεια σιγουρα χωραει ασχετως που η δικη της ειναι στο 0 εδω και μηνες! Fskl

Μια απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου τωρα θεωρω πως ηταν αυτη του Λουκα και του Νικολα στα σκαλια του ατελιε.Πολυ τρυφερη και αληθινη καταφερε να με αγγιξει! Hug Πραγματικη οαση αναμεσα σε οσα ειχαμε παρακολουθησει.

Το πολυαναμενομενο guest,τελικα δεν κρατησε πανω απο 1μιση λεπτο.Αυτη η συνδεση Βερας-Μυστικων ατυχεστατη.Για να μην σχολιασω το κορυφαιο ολων....μα να βαλουν τον Σταυρου να πει οτι δεν του αρεσει το Ρεγγινα!Ημαρτον Παναγια μου!

Η Εξελιξη με την εγκυμοσυνη της Μαριλιας εχω πει πως μου φαινεται αθλια και ανουσια!Την Ευα ΚΑΙ σε αυτο το φιναλε παντως καλα δεν τη λες!Ο Θανος κλασσικα με εκανε εξαλλη!

Ο Κυριτσης σε αυτα τα λιγα που τον ακουσαμε να λεει,μπορω να πω οτι μου φανηκε πολυ καλος.!

Το δραμα της Νταιζης μπορει να με αφηνει αδιαφορη αλλα παρακολουθησα τις σκηνες της με ενδιαφερον.Η Πολυχρονιδη νομιζω ηταν παρα πολυ καλη και στις σκηνες με την Κα Παπαδημητριου που ηταν εξισου καταπληκτικη και στις σκηνες με το Κασσανδρινο! Klap

Ειλικρινα δεν ξερω τι να ψηφισω αυτο το επεισοδιο......Κλεινω προς το ασχημο παντως.
Δεν περιμενα ποτε οτι αυτη η σειρα που ξεκινησα με πολυ ενδιαφερον να παρακολουθω το Σεπτεμβρη του 2008 θα καταντουσε(γιατι περι καταντιας προκειται)ετσι.!Πλεον μονο απογοητευση μου εχει αφησει.

Υ.Γ1 Αν ο Λευτερης θελει να ζησει την εμπειρια του πατερα ή ας βρει αλλη ή τουλαχιστον ας μη το δουμε εμεις.Καλη,καλη αλλα ποσα να αντεξω η χριστιανη!

Υ.Γ2 Ο κυριος με τη κατσικουλα ειπε στο Λουκα στην αρχη της σκηνης οτι δεν εχει παιδια αλλα μετα ειπε οτι ''οταν η γυναικα μου γεννουσε....!''Περισοοτερη προσοχη στους διαλογους δε νομιζω οτι θα εβλαπτε,αλλωστε η λεπτομερεια κανει τη διαφορα! Wink

Υ.Γ3 Για να μην ξεχνιομαστε....Τα ''Μυστικα της Εδεμ'' ειναι προπαντων ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ σειρα! xoxo
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από doctor Τρι Μάης 31, 2011 9:48 am

evanna έγραψε:
Υ.Γ3 Για να μην ξεχνιομαστε....Τα ''Μυστικα της Εδεμ'' ειναι προπαντων ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ σειρα! xoxo
Βασικα... ετσι ξεκινησε, αλλο το πώς εξελιχθηκε. Θυμαμαι οταν παρακολουθουσα τα πρωτα επεισοδια παρατηρουσα παντου σοβαρους και πομπωδεις διαλογους, χωρις ιχνος χιουμορ. Αλλιως ειχα συνηθισει απο το "Βερα" που οσο να πεις ποτε ο Κοντογιαννιδης, ποτε ο Χαικαλης εδιναν και μια ευθυμη νοτα. Βεβαια μου αρεσε το γεγονος οτι στα "Μυστικα" επαιζαν τοσο νεα παιδια και μαλιστα τοσο πειστικα, περιτριγυρισμενοι απο εμπειρους ηθοποιους οπως ο Κατρανιδης και ο Αρζογλου, που αποδιδαν τους ρολους τους με απλο και καθημερινο τροπο, και οχι σαν να υποδυονται τον Κρεοντα και την Κλυταιμνηστρα (οπως θεωρω οτι επαιζαν οι Καζακος-Δανδουλακη στη "Βερα").
Σιγα-σιγα μπηκε και η πλακα στη ζωη αυτων των παιδιων και μαλιστα με κομψο τροπο που εδενε με το σεναριο και την εξελιξη και οχι ως κωμικα εμβολιμα, οπως συνεβαινε στη "Βερα". Κι ετσι μπηκανε στην καθημερινοτητα μας οι διαλογοι του Λουκα με το Νικολα (που ωρες-ωρες μου θυμιζουν τους δικους μου κολλητους) καθως και οι απιστευτες σκηνες του Μανου με τα ντολμαδακια (καλα, για πολυ καιρο νομιζα οτι αυτος ο ηθοποιος ειχε καποιο προβλημα και δεν μπορουσε να γελασει!)

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από scorpion_black Τρι Μάης 31, 2011 9:50 am

Για το επεισοδιο απαξιω να σχολιασω, ετσι κι αλλιως τα σχολια αρκετων με καλυψαν.
Το μονο που θα πω ειναι ΑΓΑΠΩ Τουμασατου-Μουταφη. ΑΓΑΠΩ.....
Ακυρο το διαδραστικο νοημα αλλα μονο που τις ειδα ξανα μαζι : thanks :

scorpion_black


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από evanna Τρι Μάης 31, 2011 9:55 am

doctor έγραψε:
evanna έγραψε:
Υ.Γ3 Για να μην ξεχνιομαστε....Τα ''Μυστικα της Εδεμ'' ειναι προπαντων ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ σειρα! xoxo
Βασικα... ετσι ξεκινησε, αλλο το πώς εξελιχθηκε. Θυμαμαι οταν παρακολουθουσα τα πρωτα επεισοδια παρατηρουσα παντου σοβαρους και πομπωδεις διαλογους, χωρις ιχνος χιουμορ. Αλλιως ειχα συνηθισει απο το "Βερα" που οσο να πεις ποτε ο Κοντογιαννιδης, ποτε ο Χαικαλης εδιναν και μια ευθυμη νοτα. Βεβαια μου αρεσε το γεγονος οτι στα "Μυστικα" επαιζαν τοσο νεα παιδια και μαλιστα τοσο πειστικα, περιτριγυρισμενοι απο εμπειρους ηθοποιους οπως ο Κατρανιδης και ο Αρζογλου, που αποδιδαν τους ρολους τους με απλο και καθημερινο τροπο, και οχι σαν να υποδυονται τον Κρεοντα και την Κλυταιμνηστρα (οπως θεωρω οτι επαιζαν οι Καζακος-Δανδουλακη στη "Βερα").
Σιγα-σιγα μπηκε και η πλακα στη ζωη αυτων των παιδιων και μαλιστα με κομψο τροπο που εδενε με το σεναριο και την εξελιξη και οχι ως κωμικα εμβολιμα, οπως συνεβαινε στη "Βερα". Κι ετσι μπηκανε στην καθημερινοτητα μας οι διαλογοι του Λουκα με το Νικολα (που ωρες-ωρες μου θυμιζουν τους δικους μου κολλητους) καθως και οι απιστευτες σκηνες του Μανου με τα ντολμαδακια (καλα, για πολυ καιρο νομιζα οτι αυτος ο ηθοποιος ειχε καποιο προβλημα και δεν μπορουσε να γελασει!)
Προσωπικα εχω παρακολουθησει ελαχιστα τη ''Βερα'' οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη!Οσο για τα ''Μυστικα'' σαφως και πιστευω οτι οσο δραματικες ή δυσκολες καταστασεις μας παρουσιαζει(ή εστω μας παρασουσιαζε),χρειαζεται και το χιουμορ.Μονο που πρεπει να δινεται την καταλληλη στιγμη και στις σωστες ''δοσεις''!Και στο χτεσινο επεισοδιο μονο αυτο δεν συνεβη αφου αναλωθηκαμε σε τοοοοσα ανουσια σκηνικα,χαντακωνοντας την ομορφη και σημαντικη γεννα της Νορας! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Τρι Μάης 31, 2011 10:44 am

soso έγραψε:
*Και η Ευα που παιζει πιο πολύ με το Θανο απ'ο,τι με το Λευτερη,κανει νυξεις και για ΠΑΙΔΙΑ στο δευτερο Fskl

Αυτό που είπε στον Λευτέρη για το παιδί και εγώ ήθελα να το πω !!
Αν η Εύα με τον Λευτέρη κάνουν παιδί τότε η Εύα θα έχει τρία παιδιά από τρεις διαφορετικούς άντρες?? /S
Αυτό οι σεναριογράφοι το θεωρούν τόσο φυσιολογικό και καθημερινό ?
Τι να πω...Αυτά είναι!!! livani

Απογοητευση ΟΛΕ soutien
Μα γιατί το λες αυτό? lmao
Αν ήταν άλλη σειρά θα ήταν φοβερό το επεισόδιο αλλά για την δική μας εδέμ πραγματικά απογοήτευση!!
Μωρε ας μην είχε την γέννα και την σκηνή με Ελσα-Ρεγγίνα και να δω α θα μας άρεζε τίποτα!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MARINAKI_AGAPI_97 στις Τρι Μάης 31, 2011 11:00 am, 1 φορά
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μάης 31, 2011 10:50 am

αυτο που ειπε η ευα για το παιδι δειχνει ποσο ανωριμη και σα@@@@@@η ειναι. εγγονι αποκτα ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ;
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Μάης 31, 2011 11:04 am

Ας σχολιασω και εγω ..τελευταιο επεισοδιο της σεζον ειναι

Οπου ειχε Στεφανο-Εριεττα-Κυριτση-(και γκεστ Ρεγγινα-Ελσα) ηταν παρα πολυ ωραιο μ'αρεσαν πολυ..

Με χαλασε που παρουσιασανε ετσι τον Λουκα ..Αλλα ο Λευτερης ηταν παρα πολυ καλος με εκανε και γελασα πολυ ειχε φοβερες εκφρασεις ..Καλα η Νορα με εκανε να ξανα σκεφτω το ενδεχομενο να κανω παιδια,την λυπηθηκα που εκανε ετσι αν και μ'αρεσε πολυ εχω να πω .. *Τελικα οι γιατροι που παιζουν σε αυτο το εργο παιζουν πολυ καλα ..Οι σκηνες μετα την γεννηση Νορας-Λουκα-Μπεμπας ηταν αυτες που αξιζαν τρυφερες,ομορφες,γλυκουλες
Ο Ηλιας τι ειπαμε εχει ? Εγω μια χαρα τον ειδα τωρα γιατι του εχει κολλησει αυτος ο κηπος που καποιοι τον καταστρεφουν δεν δεν μπορω να καταλαβω ..Ααα μια χαρα τα ειπε στον Ρουσσο!
Ο Στεφανος με την Εριεττα ηταν τοσο ωραιοι .Η Εριεττα εχει αρχισει και βγαζει εναν πιο χαλαρο χαρακτηρα και μ'αρεσουν αυτα τα παιδιαστικα που κανει,δινει μια τρυφεροτητα στην σχεση τους..
Βρε Ευακι μου μερα χαρας ειναι ηταν αναγκη να πας να δεις το Θανο ? Το ειχε το προαισθημα η Αγγελα να πεις οτι δεν το ειχε ..Χαρηκα ομως που ψαχνονταν ο Θανος μετα ..
Οσο για το γκεστ εχω να πω οτι αγαπαω Ρεγγινα-Ελσα αγαπαω λεμε...Ελσακι ποσο καιρο ειχα να ακουσω τις ομορφες ατακες σου ..

Αυτα !!

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Μάης 31, 2011 11:25 am

Χαίρετε κι από μένα.

Οι περισσότερες έχετε κεντήσει με τους σχολιασμούς σας αλλά ας γράψω και εγώ το κατιτις μου.

Πριν τρια χρόνια ξεκίνησε μια σειρά που από το τρέιλερ της ακόμα σε έβαζε στην τσίτα ότι κάτι καλό ετοιμάζεται και μάλιστα από αυτούς τους σεναριογράφους που σου έχουν δείξει δείγματα εξαιρετικής δουλειάς.

Αρχίζει η σειρά και είναι όπως ακριβώς το περίμενα.Πολύπλοκη,δραματική με στοιχεία ουσιώδους χιούμορ και μυστηριωδης.Καθηλώθηκα και εγώ να το βλέπω.Έκλεινα τηλέφωνα,ξεχαρβάλωνα κουδούνια γιατί δεν ήθελα να αποσπάσω την προσοχή μου ούτε δευτερόλεπτο.

Μέρα με τη μέρα επεισόδιο με το επεισόδιο τους έβγαζα το καπέλο γιατί ποτέ δεν με έβαλαν στον πειρασμό να το συγκρίνω με τη βέρα, γιατί απλά δεν έμοιαζε,γιατί οι ήρωες ήταν άρτια δομημένοι και σωστά αναπτυσσόμενοι.

Το τέλος του πρώτου κύκλου με βρήκε παγωμένη στην τηλεόραση να κοιτάζω και να ξανακοιτάζω και να βρίζω που τελείωσε.Και να σκέφτομαι ποιος κάνει υπομονή τόσους μήνες.

Φτάνουμε στον δεύτερο κύκλο και η αγωνία μου έχει χτυπήσει κόκκκινο.

Το τέλος του δεύτερου κύκλου με βρίσκει στο κρεβάτι μου αγκαλιά με τον αρκούδο μου (σας διαβεβαιώνω είμαι άνω των 20 απλά δεν ειχα καποιον άλλον να κλάψω παρέα)να τρέχουν τα δάκρυα ποτάμι, τύφλα να έχει ο νιαγάρας και να σπαράζω.Παρόλο που ήξερα ότι φεύγοντας ο μάνος τα θεμέλια της σειράς γκρεμίζονται παρολαυτά είχα πάλι αγωνία τι θα σκαρφιστούν οι σεναριογραφοι για να με κρατησουν στην τσίτα.

Και έρχεται ο τρίτος κύκλος και όλα ανατρεπόνται.Δολοφόνοι αγιοποιούνται,οι εκδικητές φορούν φωτοστέφανο και πρώην με νυν κανουν πρωτοχρονια μαζί σαν να μην έγινε τίποτα.

Έκανα υπομονή γιατί τουλάχιστον έβλεπα σε καποιες και κάποιους ωραίες ερμηνείες.

Δεχόμουν όλα τα τυριά και όλες τις τρύπες που αφήναν κενές για να παίρνουν αέρα (Η Τρύπα του όζοντος μπροστα τους ωχρια).

Και φτάνουμε στο φινάλε που με κάνουν να αναθεματίζω την ώρα και τη στιγμη που άνοιξα την τηλεόραση μου τρία χρόνια πριν.

Προσπάθησα να κατάλαβω τι είδα μετα το τέλος της τηλεταινίας.

Τον Λουκα με τον λευτερη να φεύγουν με τη μηχανή και να πηγαίνουν στο μαιευτήριο και ξαφνικά να βρίσκονται σε αγρούς που εμένα προσωπικά μου θύμισαν χωριό.

Το προσπερνάω και βλεπω τον λουκα να κάνει τον χιμπατζή για να βρει σήμα.Πάλι καλά που δεν ζήτησε και καμμια μπανάνα.

Και μετα τον λουκά να αφήνει σύξυλο τον λευτέρη και να φεύγει.

Συμπερασμα:Σε όλες αυτές τις σκηνές υποκλίνομαι στον λευτέρη.Τις πηρε ολες πάνω του το παλληκάρι.

Μετά βλέπω τον λουκά να βρίσκει ένα φορτηγό με μια γίδα επάνω και πραγματικά τι γέλιο νευρικό με έπιασε δεν λέγεται.Αναρωτιόμουνα 2 πράγματα.Πρώτον αν οι συγγραφείς είναι φίλοι με τη Θώδη γιατί αυθόρμητα εγώ τραγουδουσα μπήκαν τα γίδια στο μαντρί και δευτερον αναρωτιόμουνα που είχαν φτάσει με τον λευτέρη.Στο αγρίνιο ή στη μεσογείων.Πάλι καλά που δεν βάλατε και την Κλάρα του Αρναούτογλου να πρωταγωνιστήσει.

Κατόπιν αγανάκτησε ο λλουκάς αν και δεν ξκέρω κατά πόσο ήταν αγανακτηση λουκά ή Πετράκη με αυτά που του δίνουν να παίξει, παρατάει το datsun και φευγει.Βρίσκει ένα ταξί αλλα όπως λέμε και στην παροιμία "Μέσω λαρίσσης μου το φέρνεις το θέμα?".Ε μέσω λαρίσσης εφτασε και ο λουκας στο νοσοκομειο.Φτάνει στο νοσοκομειο και απορώ αν μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι ήταν στο just the two of us γιατί οι χορευτικές κινήσεις έδιναν και έπαιρναν.Αφού τραγουδούσα "Χόρευε τουιστ χορευε τρελλα......".

Φτάνουμε στη γέννα και εκεί εγώ απλά έκλεισα την τηλέοραση μου γιατί τον ωρυλλα δεν θα μου τον πλήρωναν εκείνοι οπότε δεν είχα καμμιά όρεξη να τους χαρίσω τα αυτακια μου.Στη σιγή βλεποντας το σταυροκοπιόμουνα.Τα μαλλιά γιατί του τα τράβαγε και κυρίως πως αυτά έμειναν στη θέση τους?Θα μπορούσε να δοθεί μια υπέροχη σκηνη στη γέννα ανάμεσα στην αντιγόνη και τον Παναγιώτη αλλα προτίμησαν για άλλη μια φορά να τους γελοιοποιήσουν.Μη χαλάσουμε και τις συνήθειες μας.Κρίμα πολύ κριμα.

Βλέπω τη συνομιλία ρούσσου και ηλία και σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά εδώ.Η ο κυρ-ηλίας μας δουλεύει η ο ρούσσος του ξυπνάει την λογική του.Δεν ξερω τι να προτιμήσω.

Βλέπω να ανακοινώνεται το όνομα ρεγγίνα και το φλασμπακ παιρνει ζωη.Ε ενταξει οτι πιο γελοίο μπορούσε να γραφτεί στην ιστορια.Να μιλάει η ρεγγίνα για τον πατέρα και να σκέφτομαι τον στράτο-μπορείς να με λες και στέφανο-Και μετά να ακούω την έλσα να λέει οτι εκανε τρία παιδια και να σκέφτομαι απαπα αλλά δυο παιδια με τον αντρεα-μπορείς να με λες και μάνο-?Πολύ καρπερός μας βγήκε.

Παραβλεπω λοιπον την γελοία συζήτηση και να την καταπιώ και ερχόμαστε στη σκηνή του νοσοοκομείου που μόλις ανακοινώνεται το όνομα ρεγγίνα ο στέφανος ξινίζει και η αλίκη το χαίρεται.Ε ενταξει το πιεσόμετρο μου έκανε τρελλό πάρτυ με την πίεση μου.

ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΕ.

Γελοιοποιείται έτσι και με αυτό τον τρόπο το ζευγάρι που σας έδωσε την μεγαλύτερη επιτυχία της ζωής σας?Μπορεί να ακουστεί ρομαντικό αυτό που θα πω αλλά μέσα από την ιστορία αυτού του ζευγαριού έμενα με κάνατε να πιστέψω στον έρωτα, στην αγάπη και ότι ίσως υπάρχουν οι σωστοί άντρες σε αυτή τη ζωή.Και τώρα με αυτό τον τρόπο απλά αδειαζετε ότι καλό συναίσθημα είχα για την έννοια αγάπη-ερωτα-λατρεία.

Μετα από αυτό δεν περιμένω σωτηρία,δεν εχω ελπίδα και αν θέλω να το βλέπω και του χρόνου είναι για αυτό το φόρουμ και μόνο.Γιατί σε άλλη περίπτωση μετά από αυτή τη βεβήλωση η τηλεόραση μου 7 με 8 θα έκλεινε.

Βλεπω την μαρίλια να παίρνει τον θάνο τηλέφωνο εκείνος να της το κλείνει και ωσαν άλλη μελίτα -Το εχώ ξαναπεί πρέπει να ψαχτούμε με τις συγγένειες εδώ μέσα- να αναφωνεί όχι σε μένα αυτά και να φεύγει σαν παλαβή και τρελλη.Και αναρωτιέμαι.Αυτό το σπαστικό είναι η μαρίλια?Το διχώς λογική και εξήγηση?Για να είμαι ειλικρινής κάπου το ευχαριστιέμαι όλο αυτό γιατί κάποτε τα έχωνε στη μάνα της για το πως έκανε για τον έρωτα της για τον μάνο και έχει έρθει ακριβώς σε αυτή την θέση και χειρότερη.Και σε καμμία περίπτωση δεν είναι ίδιες οι ιστορίες.

Παει λοιπόν στο μπαρ βλεπει την μάνα της να χαριεντίζεται με τον καλό της ανακοινώνει την εγκυμοσύνη σκάει βόμβα μεγατόνων η ευα τρεχει πίσω από το παιδί και ο θάνος μένει παγωτό χωνάκι ανάμικτο με σιρόπι σοκολάτας.

Μετά βλεπω τον Κυρίτση να προκαλεί συγχυση στην εριέττα που προσπαθούσε να θυμηθεί ποιος είναι .Σαν τον κωνστανταρα ένα πράγμα "Σαν ποιον μοιάζεις, σαν ποιον μοιάζεις".Θυμηθηκε, σηκωσε το στεφανο από το φαγητό του και πήγαν στο γραφείο και ω τι έπληξη ο κυρίτσης φεύγει η ανακοπή έρχεται.

Μα καλά δεν έχουν βαρεθεί ο κυρίτσης να είναι πίσω από την τρέλλα του κατρανίδη και την καταστροφή του.Ημαρτον δεν είναι βερα ξεκολληστε πια απο αυτο.

Την μελίτα ασχολίαστη θα την αφήσω γιατί η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά και μέχρι αυτή αναρωτιέται πως τους εχει ξεφύγει και δεν την έχουν μαζεψει για το δαφνί να ησυχάσουμε.

Ο λουκάς πάει στην εδέμ και ειναι ίσως η μόνη σκηνή που με άγγιξε.Δεν θα προβληματιστώ που φώναζε για το πατέρας γιατί ο άρης δυστυχως μεγάλωσε μακριά του εν αγνοία του και μόλις έμαθε ότι είναι δικό του το παιδί δεν προλαβε να το χαρεί μιας και το έστειλαν πακέτο με τον οδυσσέα στη θεσσαλονίκη.

Συμπέρασμα:Για όλους έληξε ευτυχισμένα το επεισόδιο αλλά η εύα για άλλη μια φορά σηκώνει το σταυρό της γιατί όπως φαίνεται το ταλέντο τιμωρείται ακριβα στις μέρες μας.

Μια παράκληση:Γίνεται να διώξουμε τη στέλλα η οποία ζήλεψε στη σκέψη ότι ο ευκλείδης μπορεί να έχει άλλη (τα καλά της αμαλίας και αυτή) και να κρατήσουμε μόνιμα τον ευκλείδη?Γιατί δεν ξέρω για σας εγω αγαπώ μπαμπά ευκλειδη και μετα τον διαλογο του με τον Ρούσσο προσκυνώ Μπαμπα ευκλείδη.

Και ο χρήστος έχει τα διαμάντια.Να πω την αλήθεια δεν θα πω ότι χάρηκα γιατί αυτό σημαίνει ότι την καινούρια χρονιά θα υποστούμε τα ψυχολογικά τραυματα της νταίζης ντακ.

Σε 2 ώρες 5 λεπτά να αξίζουν?Κριμα πολύ κρίμα.

Το πηγάδι βρήκε τον πάτο του.


Συγνώμη για τα πολλά που έγραψα και καλή δύναμη σε όσες με αντεξετε να με διαβάσετε.

oscar Σε όσες έγραψαν και θα γράψουν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Μάης 31, 2011 11:54 am

Πρώτα από όλα η βασική διαφορά του χθεσινού (τελευταίου για τον 3ο κύκλο) επεισοδίου σε σχεση με όλα τα καθημερινά επεισόδια ήταν ότι τουλάχιστον η τελευταία σκηνή του κάθε επεισοδίου, παρά τις περιλήψεις που είχαμε στη διάθεσή μας, έκρυβε σχεδόν πάντα ένα, μικρό έστω, ξάφνιασμα. Το μοναδικό επεισόδιο όπου κάτι τέτοιο δεν συνέβη, ήταν το χθεσινό, αφού και τη Νταίζη να σημαδεύει το Χρήστο και το Στέφανο και την Έρη πάνω από τον πεσμένο Ρούσσο τα είχαμε δει με τον πιο επίσημο τρόπο στο ...τρέιλερ! imarton
Ότι η Μαρίλια είναι έγκυος, ότι ο Χρήστος έκλεψε τα διαμάντια της θανάσιμης αοιδού και ότι οι (αγαπημένες) Μαριάννα Τουμασάτου και Ελισσάβετ Μουτάφη θα έκαναν ένα guest, το είχαμε ήδη μάθει από τα τηλεπεριοδικά. Ως εκ τούτου η κατσικούλα (για την οποία πολλοί μιλάτε απαξιωτικά και θα σας μαλώσω lol! ) ήταν από τα ελάχιστα ...ανατρεπτικά στοιχεία!
Αν λοιπόν ισχύει αυτό που επίσης διαβάσαμε, ότι οι ηθοποιοί έπαιρναν τα λόγια τους τελευταία στιγμή, για να αποφευχθούν τυχόν ...διαρροές!!! (ξανα imarton ), τζάμπα κι άδικα ταλαιπωρήθηκαν οι άνθρωποι.
Το γιατί αντί για σκηνές με το Λουκά να συμπαραστέκεται στη γυναίκα του την ώρα του τοκετού προτιμήθηκε ένας φόρος τιμής στις βιντεοκασσέττες της δεκαετίας του '80, παραμένει ένα μυστήριο στο οποίο δεν θα υπεισέλθω, καθώς το θέμα το έχετε καλύψει εξαιρετικά στους μέχρι τώρα σχολιασμούς και το έχετε εξαντλήσει.
Η γέννα επίσης εκτυλίχθηκε σε ντεσιμπέλ και σε συχνότητες τραυματικές για το νευρικό μου σύστημα και χωρίς ιδιαίτερο νόημα, αφού ο Λουκάς στο μεγαλύτερο μέρος της έλειπε. Χώρια που οι αντιδράσεις της Νόρας μου φάνηκαν υπερβολικές και δυσανάλογες με έναν τοκετό όπου δεν υπήρξαν καθόλου επιπλοκές.
Η συνέχεια μας αποζημίωσε πάντως. Η μπέμπα και οι γονείς της σε στιγμές συγκίνησης, τρυφερότητας, ζεστασιάς, γλύκας, στιγμές "πουπουλένιες", όπως θα τις χαρακτήριζε η jessie και που μακάρι να είχαν κυριαρχήσει εξαρχής, όπως επισήμανε η nefelik.
Ιντριγκαδόρικη η ...άλλη διάσταση που υποδηλώθηκε χθες σε σχέση με τον Ευκλείδη (πολύ το ευχαριστήθηκα που το ...Αστέρι ταρακουνήθηκε).Εύχομαι να έχει και συνέχεια.

Στις κορυφαίες στιγμές του επεισοδίου για μένα, μία φράση και τρία βλέμματα:

Το βλέμμα του Ηλία στη σκηνή με το Ρούσσο. "Φορτωμένο" βλέμμα, ενός ανθρώπου χαμένου στους δαιδάλους του μυαλού του ή αντίθετα ενός ανθρώπου που ξέρει περισσότερα από όλους, αλλά δεν μιλάει; Θα δείξει... Έξοχος ο κύριος Αρζόγλου.

Το βλέμμα του άγνωστου άντρα, όταν αντίκρισε την Εριέττα. "Φορτωμένο" βλέμμα ενός πατέρα που έρχεται πρόσωπο με πρόσωπο με την κόρη του και δεν μπορεί να της αποκαλύψει ποιος είναι; Προσωπικά θέλω να είναι ο Αραβαντινός , γιατί αλλιώς θα μείνει ξεκάρφωτη αυτή η σκηνή που με έκανε να ανατριχιάσω. Οι πιο παλιές γνωρίζουμε τη διαδρομή του κυρίου Κυρίτση ως ηθοποιού, οπότε ουδόλως μας εκπλήσσει το ότι βάζει τη σφραγίδα του με λίγες ατάκες και λίγες ματιές.

Το βλέμμα του Στέφανου, όταν έλεγε στην Εριέττα πως τα μάτια της είναι ήλιος και βροχή μαζί. "Φορτωμένο" βλέμμα ενός άντρα ερωτευμένου που ίσως ακόμα δεν έχει κι ο ίδιος συνειδητοποιήσει πόσο ερωτευμένος είναι, σε μια σκηνή που έρχεται λίγο μετά από εκείνη όπου ο Στέφανος ανακάλυπτε γοητευμένος την παιδικότητα της Εριέττας.
Κι αυτή η πανέμορφη στιγμή πλαισιώθηκε από μικρές, αλλά πολύ καθοριστικές πινελιές καθημερινότητας ζευγαριού. Από τη σύσταση του Στέφανου να αγοράσουν και λουλούδια για τη λεχώνα, μέχρι τις αγκαλιές και τα φιλιά του με το Λουκά που τον αντιμετωπίζει πλέον ως άντρα της αδελφής του και μέχρι τη γκρίνια του για το φαγητό που μαγείρεψε (παγιώθηκε η εξαιρετική αυτή συνήθεια μεταξύ τους, εύγε!) και που θα πηγαινε χαμένο.
Ελπίζω κι εγώ, όπως και η nefelik, να βγει προφητική η Αμαλία και, γιατί όχι;, η Εριέττα να χσρίσει μια κόρη στο Στέφανο, αφού (και αυτό ήταν η πιο αφοπλιστική αναφορά στην πραγματικότητα) ο ίδιος δήλωσε ότι "η κόρη έχει άλλη γλύκα"!
Όσα τυριά λοιπόν κι αν πέσουν πάνω στην κακόμοιρη κεφάλα μου (που δεν είναι και αλεξίσφαιρη σαν του Χατζημπούκλα! : respect : στη συμφορουμίτισσα που το έγραψε σε σχολιασμό πρόσφατου επεισοδίου), εγώ αυτά βλέπω, αυτά μαρτυράω.
Τις εξελίξεις στο θέμα της Μαρίλιας τις ξέραμε, πάντως η σκηνή της αποκάλυψης ήταν δυνατή. Θα τη σταυρώσει την Εύα η κόρη της,ελπίζω όμως να βγουν τελικά σε ξέφωτο κι οι δυο τους κι ο Λευτέρης να είναι εκεί...
Η αμετανόητη δοκιμασία των αντοχών μας στάθηκε ξανά στο πυγμαίο ύψος της. Ούτε που να τις φτύσει τη λεχώνα και τη μπέμπα, καθότι είχε να λάβει σοβαρές αποφάσεις. Τη βλέπω να πλησιάζει ολοταχώς τη Γκλεν Κλόουζ...
Σήμερα το oscar πηγαίνει σε όλους και σε όλες μας. Που είμαστε ακόμα ζωντανοί κάτω από τη σκηνή. Που μας περιμένει ένα δύσκολο καλοκαίρι. Που οφείλουμε να αποκτήσουμε και μάλιστα γρήγορα πολύ γερό στομάχι. Που θέλουμε να ξεκλέψουμε λίγες στιγμές γλύκας και παραμυθιού για να μας κατέβει πιο εύκολα το πικρό καταπότι... Αν τις βρούμε κι αυτές. Εύχομαι να τις βρούμε...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μάης 31, 2011 11:55 am

Η κακογουστιά του προτελευταίου επεισοδίου συνεχίστηκε και στο χθεσινό. Χάσαμε πόση ώρα από το τελευταίο επεισόδιο της σαιζόν να βλέπουμε την Νόρα να τσιρίζει και να βαριανασαίνει τόσο ψεύτικα, τον Λουκά να παίζει σε φαρσοειδή περιστατικά που σκοπό είχαν να εκβιάσουν το γέλιο των τηλεθεατών, την Στέλλα και τον Ευκλείδη να περιφέρονται άσκοπα και μάλιστα είδαμε και την Στέλλα να κάνει ζήλειες και το αποκορύφωμα ήρθε με το γκεστ των Τουμασάτου, Μουτάφη. Τελικά για ποιο λόγο η Νόρα αποφασισε να δώσει στο παιδί της το όνομα της Ρεγγίνας ούτε που καταλαβα. Όλο το στήσιμο του γκεστ μου φάνηκε ψεύτικο, δεν κολλούσαν και οι ήρωες μεταξύ τους.
Εγώ θα αρκεστώ στο να θυμάμαι τους ήρωες της Βέρας στην Βέρα, όπου οι ιστορίες τους εξελίχθηκαν και ολοκληρώθηκαν. Τέτοια προχειροφτιαγμένα σκετσάκια δεν μου αρέσουν. Εκείνο το λαχανί φωσφοριζέ γύρω από την οθόνη σε τι εξυπηρετούσε;

Στα ενδιαφέροντα του επεισοδίου βάζω πρώτα πρώτα τις εξελίξεις γύρω από το αγαπημένο μου ζευγάρι, τον Στέφανο και την Μελίτα.
Η σκηνή του Στέφανου με τον Χρήστο ήταν καταλυτική. Ο Χρήστος είναι ο μοναδικός φίλος του Στέφανου και γι' αυτό ο Στέφανος είναι μαζί του ειλικρινής. Για την Μελίτα του είχε πει καθαρά και ξάστερα "την αγαπώ και μου λείπει". Για την Εριέττα του είπε "με φροντίζει και την νοιάζομαι". Ο Στέφανος, δηλαδή, δεν περιέγραψε μια ερωτική σχέση αλλά τη σχέση νοσοκόμας ασθενούς!! Επιπλέον ενώ ο Χρήστος έκανε ενθουσιασμένος όνειρα για γάμο, για οικογένεια, για παιδιά η σχετική απάντηση του Στέφανου, σκυθρωπού και μελαγχολικού, ήταν "θα δείξει".
Το θέαμα του Στέφανου είναι πολύ θλιβερό. Σε ό,τι αφορά την Εριέττα δεν νιώθει, και γι' αυτό δεν κατονομάζει, κανένα μεγάλο συναίσθημα, κάτι που ουσιαστικά να συνδέει έναν άντρα και μια γυναίκα: ούτε έρωτα ούτε αγάπη ούτε πάθος ούτε κάνει όνειρα μαζί της. Κάνοντας σχέση με την Εριέττα, ο άνθρωπος έχει πραγματοποιήσει τον μεγάλο συμβιβασμό στη ζωή του και γι' αυτό έχει αυτήν την κατηφή εικονα, αυτήν την τσιγκούνικη ανταπόκριση στις χαρούλες που του κάνει η Εριέττα.
Από την άλλη, η αναστάτωσή του όταν είδε την Μελίτα στο δωμάτιο της Νόρας, οι κρυφές ματιές και η αμηχανία δείχνουν πως δεν την έχει ξεπεράσει ακόμα. Η κίνηση της Εριέττας να τον πάρει άρον άρον να φύγουνε δείχνει ότι ίσως το καταλαβαίνει κι αυτή.
Θέλω πάρα πολύ να γίνει κάτι και ο Στέφανος να ξαναγίνει ο άντρας που ήταν: που έχει δύναμη, που αγαπάει με πάθος την Μελίτα και δεν μπορεί να ξεκολλήσει τα χέρια του από πάνω της. Αξίζει σε αυτόν και την Μελίτα να ζουν τον έρωτά τους.
Η Μελίτα για τρίτη σαιζόν καταλήγει μόνη και πληγωμένη. Ωστόσο μου αρέσει που θα διεκδικήσει την ευτυχία της. Καλά θα κάνει, μήπως ξυπνήσει και ο Στέφανος. Και φυσικά η Παπά ήταν μια κούκλα!

Το σχέδιο της Εύας είχε την χειρότερη δυνατή εξέλιξη. Πόσο εύκολο θα είναι για την Μαρίλια να ξεπεράσει την εικόνα της μητέρας της να φιλιέται με τον εραστή της; Να ξεπεράσει το ότι υπήρξαν, μάνα και κόρη, ερωτικά αντίζηλες; Ήταν λάθος της Εύας να βάλει το παιδί της σε αυτήν την διαδικασία. Σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση αναρωτιέμαι πώς θα χειριστεί η Μαρίλια την εγκυμοσύνη της.

Η ιστορία της Νταίζης ήταν η πιο ενδιαφέρουσα που είχε το τελευταίο επεισόδιο. Εκεί που είχε χαρεί για τον γάμο της, κατάλαβε ότι αυτός που την πρόδωσε ήταν ο μοναδικός δικός της άνθρωπος στον κόσμο. Μέχρι τώρα όταν η Νταίζη αντιλαμβανόταν ότι κάποιος την κορόιδευε, ξεσπούσε γεμάτη οργή και θυμό εναντίον του. Τώρα που αυτό το πρόσωπο ήταν ο Χρήστος, η πίκρα και η στεναχώρια κυριάρχησαν στο βλέμμα της. Πιστεύω ότι ο Χρήστος της πήρε τα διαμάντια για να να κλείσει οριστικά αυτό το πεδίο δράσης για την Νταίζη, για να μπορέσουν να προχωρήσουν την ζωή τους. Η Νταίζη δεν ξέρω όμως πώς θα το δεχτεί αυτό. Η τελική σκηνή τους όπου αυτή τον σημαδεύει με το όπλο είχε αγωνία.

Αφού ο άγνωστος είπε στην Νόρα ότι ήρθε να δει το εγγόνι του, μάλλον είναι ο Αραβαντινός. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να λογοδοτήσει στα παιδιά του για ποιο λόγο τα εγκατέλειψε τόσα χρόνια (το ότι τον κυνηγούσε η ιντερπόλ δεν είναι βέβαια επαρκής δικαιολογία για κάτι τέτοιο). Τα πρώτα δείγματα πάντως που έδωσε αυτός ο χαρακτήρας είναι αρνητικά: είδε έναν άνθρωπο, τον Ρούσσο, να χαροπαλεύει και σηκώθηκε κι έφυγε! Απίστευτη απανθρωπιά. Υπάρχουν γεγονότα που είναι υπέρανω του μίσους.

Για μια ακόμα φορά ο κάθε άσχετος τα έψαλλε στον Ρούσσο. Του φέρονται άδικα και δυσανάλογα σε σχέση με τα όσα έκανε. Τον κρίνει ο Ηλίας ότι συγκάλυψε ένα έγκλημα όταν ο ίδιος ο Ηλίας επί χρόνια έκρυβε το ότι είχε σκοτωσει την γυναίκα του, μεγάλωσε την Δάφνη δίπλα στον τάφο της και είχε το θράσος να μαυρίζει την ζωή του κοριτσιού λέγοντάς του ότι η μητέρα του τους εγκατέλειψε!
Και απορώ αυτοί όλοι που κατηγορούνε τον Ρούσσο, τι έχουν να πουν για τον Χατζηβασιλείου και τον Βενέτη; Αυτοί ως θετοί γονείς είχαν πάνω απ' όλα την υποχρέωση να πουν στα παιδιά τους την αλήθεια. Σε αυτούς όμως δίνουν συγχωροχάρτια, τον Ρούσσο έφτασαν να τον κατηγορήσουν ότι ο ίδιος τράβηξε την σκανδάλη!!
Ε λίγη αιδώς δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
Το έμφραγμα του Ρούσσου πιστεύω ότι θα αλλάξει τις ισορροπίες στο σίριαλ και θα φέρεει σε όλες τις ιστορίες αλυσιδωτες αντιδράσεις.
Ο Κατρανίδης είναι φοβερός ηθοποιός και χάρηκα πάρα πολύ που το τελευταίο πλάνο του ανήκε.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 577 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Black rose Τρι Μάης 31, 2011 11:58 am

Xαιρετώ την παρέα της Εδέμ! Έχετε καιρό να με δείτε στα της σειράς ε? Η αλήθεια είναι πως παρακολούθησα φέτος μόνο την αρχή και κανα δυο επεισόδια προς στο τέλος,να μπω στο κλίμα για το φινάλε!
Κάθησα λοιπόν που λέτε μετά της μητρός (εκείνη είναι πιο ανθεκτική,την είδε σχεδόν όλη τη σεζόν! Razz ) να δούμε την τηλεταινία...

-Η έλευση της μπέμπας στον κόσμο είναι ένα απ'τα γεγονότα που όλοι περιμέναμε πολύ καιρό.Ομολογώ πως ούτε κι εμένα μ'άρεσε ο τρόπος που το διαχειρίστηκαν.Το μπεμπουλίνι ερχόταν κι ο Λουκάς είχε κοινωνικές συναντροφές με κατσίκες,ταξιτζήδες,δέντρα,ασφάλτους και δεν συμμαζεύεται. Ειλικρινά,πόσο δύσκολο ήταν να γράψουν μία τρυφερή σκηνή με την Νόρα να γεννάει και να έχει δίπλα της τον Λουκά να την καθησυχάζει? Χωρίς φανφάρες,χωρίς υπερβολές,χωρίς προσπάθεια για στροφή στην κωμωδία,χωρίς να κάνεις τους χαρακτήρες σου καρικατούρες.Όπως ακριβώς η σκηνή που ήρθε μετά,που οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ γλυκιά.

-Η Μαρίλια δεν ήταν ποτέ η αδυναμία μου αλλά με απογοήτευσε...

-Εύα κράτα γερά...

-Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου ήταν του Λουκά και του Νικόλα στην Εδέμ.Γιατί θύμισε κάτι από τα παλιά.

-Έχω την αίσθηση ότι οι παραπομπές στη “Βέρα στο δεξί” και τα σχόλια Στέφανου και Εριέττας ήταν ανούσια Rolling Eyes

-Νταίζη,διαμάντια,λεφτά,νεκραναστάσεις,δράματα μ'αφήνουν παγερά αδιάφορη.

Κι όμως,αυτό το επεισόδιο είχε ΚΑΙ κοινωνικά μηνύματα!!!!
α)ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ!Όταν πλησιάζετε στις μέρες σας να είστε συνεχώς μαζί με τον άντρα σας!Μην τον αφήσετε μόνο γιατί ποτέ δεν ξέρετε που θα βρεθεί.
β)ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΝΕΑΡΕΣ!Η αντισύλληψη σώζει λέμε! soutien

Συγχαρητήρια! Του χρόνου δεν θα δούμε ούτε το φινάλε!

υ.γ 1:Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες και όσους άντεξαν φέτος και θα αντέξουν και του χρόνου. sm
υ.γ2: ΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!Κάντε ησυχία! Θα ξυπνήσετε τη συγγραφική ομάδα!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Black rose στις Τρι Μάης 31, 2011 12:03 pm, 1 φορά
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης