Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+62
pruedens
k@terinio-loukonoraki
maeveline
black_cat
aglaitsa
tzibirdika
ilectra
edem4ever
pasxalitsa
sarita
anna90
ioannaki48
xalkate
ale3ia_eva&nora!!!
LaurelRose
zoi18koi77
zwi
nora19
marakii
theva
evanna
lizzie
giwta007
νοριτσα
DESPOINA
fay
ntinafer
KAKOS LYKOS
l_aquila
μπουγιουριτσα
ειρηνη7
taradoula
gxnel
Kornilia_Petrakitsa
soso
fay66
fantina
dm10811
zeta88
nadiap
aggeliki
amcy
stephanos13
loukasnora
Antigoni!
alex1
trelli petrakitsa
evaki16
KaTeRiNaM
ProudMaslowqueen
JESSIE
katie007
zo0zo0ni
roria
nefelik
ΣΨ1
meroula
Καρ-Mik
MARINAKI_AGAPI_97
Δ.Μπέλλος
noraki_love_97
Clarabelle
66 απαντήσεις

Σελίδα 18 από 40 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από fantina Τετ Ιουν 29, 2011 11:16 am

μετα απο καιρο .....ενα μικρο σχολιο .
σας διαβαζω και ειμαι στο φορουμ ,ασχετα αν δεν σχολιαζω και παρακολουθω με ιδιαιτερο ενδιαφερον την πιο προσφατη κουβεντα .
οταν εχεις μεγαλωσει με βασικο σου στοχο την εκδικηση γιατι .....οι λογοι πολλοι και τους εχουμε ξαναπει ....
αρα οι κινησεις σου ειναι και μετρημενες και σωστα σχεδιασμενες ,γιατι εσυ εχεις το χρονο και ξερεις τους αντιπαλους σου ενω αυτοι δεν εχουν υποτιθεται ιδεα για το τι γινεται και το ποιος εισαι .
επισης εχεις σχεδιασει και τις κινησεις σου για τα επομενα δυο χρονια και βρισκεσαι συνεχως μπροστα απο αυτους ........και αυτο ειναι τροπος ζωης ,δεν αλλαζει ξαφνικα ο ανθρωπος εστω και αν εχει μπει το παθος ή ο ερωτας στην ζωη του .
στην εδω περιπτωση βλεπουμε εναν Στεφανο να αγεται και να φερεται απο τα παθη του ,απο το συμφερον του , απο τις ακυρες και ακαιρες αντιδρασεις του ,βλεπε την αντιδραση του στην απαγωγη του γιου του και το πως εμπλεξε τελικα .
θα μου πειτε ανθρωπινο ,ενταξη ,αλλα εδω μιλαμε οτι θελουν να μας περασουν οτι επαθε την πληρη μεταλαξη και η παροιμια λεει οτι ....
ο λυκος και αν εγερασε και αλλαξε το μαλλι του ,ουτε την γνωμη αλλαξε ουτε την κεφαλη του .
δηλαδη τι θελω να πω ...
ναι δεν ειναι ολα μαυρο ή ασπρο ,ναι στην ζωη δεν μπορει ολα να ειναι ξεκαθαρα και ομαλα ,ναι οι συνθηκες αλλαζουν και μπορει και οι ανθρωποι ....
αλλα στον Στεφανο δεν εχουμε δει αυτη την ουσιαστικη μεταβολη,
δεν εχουμε δει να ξεκαθαριζει τα πραγματα και τις καταστασεις ,ακομη και στις σχεσεις του ,την τωρινη ,την προηγουμενη ,την σχεση του με την μητερα του ,την σχεση με την παρολιγο δολοφονο του παιδιου του και αδελφη του ,την σχεση του με τις παρανομες δουλειες ,την σχεση του με την παλιοπαρεα ,την σχεση του με τον Χρηστο .
και τελειωνοντας ....
ο Στεφανος για εμενα,ειναι ο πλεον ασταθης χαρακτηρας στην σειρα ,ισως και περισσοτερο απο την Μελιτα κατα ενα περιεργο τροπο ,με ενα πηγαινε και ελα ,με ενα ,μπρος και πισω ατελειωτο .......καπου να σταθεροποιηθει βρε παιδι μου ,με ζαλισε .......

υ.γ. ζητω συγνωμη προκαταβολικα απο τις φαν του συγκεκριμενου ηρωα

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιουν 29, 2011 11:47 am


Κατ'αρχήν να πώ οτι συμφωνώ μέχρι τελείας σε όλα τα πόστ (χθεσινά και σημερινά) της Roria και της Nefelik, αντικατοπτρίζουν την αλήθεια των όσων μας έδειξαν με σαφή και αναλυτικό τρόπο, και έχουν εμβαθύνει στους χαρακτήρες των ηρώων για τους οποίους συζητάμε....
Οπότε δεν έχω να προσθέσω τίποτε στα εμπεριστατωμένα τους σχόλια....
Θέλω να πώ κάτι σχετικά με αυτό που έγραψε η Fantina παραπάνω....
Ο Στέφανος δεν είναι ασταθής, όπως δεν είναι ασταθής οποιοσδήποτε άνθρωπος που σκέπτεται, ζυγίζει, μελετάει και σταθμίζει τα υπέρ και τα κατά των ενεργειών του, και προσπαθεί να κάνει πάντα το σωστότερο ή το καλύτερο, σύμφωνα με τον δικό του ηθικό κώδικα..... Γιατί άν έχουμε μια ιδέα στο μυαλό μας, κολλήσουμε σ'αυτήν και την προχωρήσουμε Ο,ΤΙ κι' αν συμβεί, Ο,ΤΙ κι αν μεσολαβήσει, τότε δεν είμαστε σταθεροί, είμαστε ΕΜΠΑΘΕΙΣ και ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ, και ο φανατισμός είναι ένα απ'τα χειρότερα χαρακτηριστικά των ανθρώπων. Στον τυφλό φανατισμό οφείλονται άλλωστε πολλά απ'τα δεινά της ανθρωπότητας.... Αντίθετα, το να ξεκινήσεις από μιά άποψη, και κατόπιν, αναγνωρίζοντας απ'όσα έζησες και την πείρα που απόκτησες, οτι ήσουν λάθος κατά τον ένα ή άλλο τρόπο, και να μεταβάλεις τη στάση σου ή την πορεία σου, είναι δείγμα ανοιχτόμυαλου ανθρώπου, που δεν φοράει παρωπίδες......
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 29, 2011 12:07 pm


Θέλω να πιστεύω οτι όταν μιλάς για εμπαθείς και φανατικούς δεν αναφέρεσαι σε εμάς αλλά στο Στέφανο εκτός κι αν κάνω λάθος
Αν λοιπόν μιλάς για το Στέφανο πες μου μία και μοναδική σκηνή που ο συγκεκριμένος ήρωας αναγνώρισε οτι ήταν λάθος και έκανε σφάλμα
Μια σε παρακαλώ και έχω κάθε καλή πρόθεση να πειστώ
Μια σκηνή που να λέει έχω κάνει λάθος έχω βλάψει ανθρώπους τους έχω πληγώσει και δεν ήμουν σωστός
Εκτός κι αν όλα αυτά τα περι φανατικών και εμπαθών ατόμων αναφέρονται σε μας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 29, 2011 12:27 pm

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι λεμε οτι ο Στεφανος δεν αγαπησε καμμια
απ τις 3 γυναικες.Μαλλον απ τις 2 ,γιατι η τριτη,η Εριεττα ειναι αλλο καπελο.
Την Ευα λοιπον την αγαπησε,της εκανε μια προταση γαμου στο Παρισι,την
οποια εκεινη δεχτηκε και μετα τον αδειασε και της ξανακανει και 2η προταση
γαμου κι εκεινη και παλι αρνηθηκε,αλλα δεχτηκε να συζησουν.Αμα δεν αγα-
πας δεν κανεις 2 προτασεις γαμου.
Αλλα αςαφησουμε τον Στεφανο και για το αν ξερει να αγαπαει.Η Ευα τον
αγαπησε ;;τον ερωτευτηκε;;του δοθηκε απολυτα,χωρις ποτε να εχει στο
μυαλο της τον Μανο;;;Εγω πιστευω ΠΟΤΕ δεν το εκανε αυτο!Και καποια
στιγμη το καταλαβε και ο Σταφανος.
Την Μελιτα την αγαπησε με παθος ,κατι που δεν ειχε ξανανοιωσει και αυτη
τι εκανε;;του φορτωσε ολο τον ποινικο κωδικα που ειπε πιο πανω και η roria.
Kai παρ ολα αυτα προσπαθησε ,την κυνηγησε,επεμενε να ειναι μαζι,αλλα απο
ενα σημειο και μετα χτυπαγε σε τοιχο.Υπαρχει αντρας που θα επεμενε πε-
ρισσοτερο;;;Οταν μαλιστα βρισκει μια γυναικα που απο την πρωτη στιγμη
του στεκεταιι με τον καλυτερο τροπο;;Οταν τον πιστευει με την μια και δεν
χρειαζεται αυτος να αποδειξει τιποτα;;Οταν παραβλεπει το γεγονος οτι
αυτος ειναι ο γιος της Αντιγονης και του Λαζαριδη και τον δεχεται;;Δηλ τι
να πω αλλο για την Εριεττα.
Ναι λοιπον ,ο Στεφανος την Ευα και την Μελιτα τις αγαπησε ,αλλα η πρωτη
παντα αγαπουσε τον Μανο και η δευτερη δεν ηξερε να αγαπαει!Δεν θα κα-
τσω να αναλυσω αυτο που λεω για την Μελιτα.Αυτο πιστευω πια,μετα απο 3
χρονια που βλεπω την σειρα και απ οσα μας εχουν δειξει οι σεναριογραφοι.
Και ερχομαι να ρωτησω.Γιατι ενας αντρας να μεινει με την Ευα ή την Μελιτα;;
Ακομα και αν τις αγαπησε,δεν θα μπορουσε μετα απ ολα αυτα να τις ξεαγα-
πησει;;Αυτο εγινε λοιπον.Δεν μας εδειξαν τυχαια τοσο ιδανικη την Εριοεττα.
Μας την εδειξαν ετσι γιατι αυτος ειναι ο μεγαλος ερωτας,ετσι θα επρεπε να
ειναι.Ουτε ο Μανος με την Ευα ηταν ποτε ετσι,ουτε ο Στεφ με την Ευα,ουτε η Μελιτα με τον Μανο ηταν ετσι,ουτε η μελιτα με τον Στεφ.
Ετσι ειναι οι μεγαλοι ερωτες,οι υπολοιποι που ειδαμε ηταν αρρωστημενα παθη και εμμονες,τιποτε αλλο και δεν αντεχουν στο χρονο και στις δυσκολιες!
Εξαλλουθ η ιδια η Ευα εχει δεχτει και αποδεχτει ολα οσα εγιναν και εχει
προχωρησει και αυτη στην ζωη της.Και εννοειται οτι ειναι ερωτευμενη με τον
Λευτερη.Τι θα πει αυτος ειναι καρμικος ερωτας και δεν ξεπερνιεται.Ολα
ξεπερνοιυνται σ αυτη την ζωη και ερχονται αλλα,αρκει εμεις να ειμαστε ετοι-
μοι γι αυτο.Ολα θεμα μυαλου ειναι.Ο ερωτας επισης δεν ειναι θεμα καρδιας ,αλλαα μυαλου,ενα κλικ ειναι,Και αυτο το κλικ εγινε στο μυαλο της
Ευας κι εγω ειμαι πολυ χαρουμενη,γιατι ο Μανος δεν ηξερε να αγαπαει και
εχει φανει πολλακις μεσα στη σειρα,μην αρχισω και γραφω κατεβατα πανω σ
αυτο!!
Επισης γιατι δεν γινεται κουβεντα ποτε για τον Μανο και την καλοπεραση του;;Αυτος κι αν ηταν καλοπερασακιας,αυτος κι αν δεν κερατωνε χωρις ιχνος τυψης και Μελιτα και Ευα.Και αν δεχτουμε οτι ο Μανος ηταν καλοπε-
ρασακιας,μπορουμε να πουμε οτι το ιδιο ηταν και ο Στεφανος;;Δηλ οτι
εχουν την ιδια πορεια;;Εγω δεν το πιστευω αυτο.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιουν 29, 2011 12:27 pm

Clarabelle έγραψε:
Θέλω να πιστεύω οτι όταν μιλάς για εμπαθείς και φανατικούς δεν αναφέρεσαι σε εμάς αλλά στο Στέφανο εκτός κι αν κάνω λάθος
Αν λοιπόν μιλάς για το Στέφανο πες μου μία και μοναδική σκηνή που ο συγκεκριμένος ήρωας αναγνώρισε οτι ήταν λάθος και έκανε σφάλμα
Μια σε παρακαλώ και έχω κάθε καλή πρόθεση να πειστώ
Μια σκηνή που να λέει έχω κάνει λάθος έχω βλάψει ανθρώπους τους έχω πληγώσει και δεν ήμουν σωστός
Εκτός κι αν όλα αυτά τα περι φανατικών και εμπαθών ατόμων αναφέρονται σε μας

Λυπάμαι πάρα πολύ που μου αποδίδεις πράγματα και βγάζεις συμπεράσματα για μένα έτσι ελαφρά.... Το νόημα των όσων έγραψα είναι πιστεύω αρκετά καθαρό, ώστε να μην χρειάζεται επεξήγηση.... Αναφερόμουν στο σχόλιο της φαντίνα οτι ο Στέφανος είναι ασταθής, και ανέφερα οτι το να είναι κανείς "ασταθής" όπως ο Στέφανος είναι προτέρημα, αφού δεν είναι κολλημένος, αλλά μπορεί να εκτιμήσει πότε είναι σωστότερο να αλλάξει τα πλάνα που είχε κάνει.... Δεν το περιορίζω αυτό στο να αναγνωρίσει λάθη πού είχε ήδη κάνει, αν και αυτό περιλαμβάνεται στην ιδέα αυτή... Υπάρχουν πολλά παραδείγματα απ'όσα μάς έδειξαν, θα περιωριστώ σε κάποια ενδεικτικά.... Φυσικά πρώτο και κύριο, οτι ήρθε με την ιδέα της εκδίκησης, είδε πόσο αυτή θα επηρέαζε αθώους, γυναίκες και παιδιά, και αποφάσισε να κάνει πίσω.... Ενας φανατικός δεν θα το έκανε αυτό, όπως η Αντιγόνη, που την προχώρησε ερήμην του, γιατί ήταν εμπαθής και φανατική.... Αλλα παράδειγμα, είναι οτι θεωρούσε πάντα τη Νταίζη ένα βδελυρό πλάσμα, και της φερόταν ανάλογα... Οταν όμως έμαθε τα όσα πέρασε εξ αιτίας της μάνας τους, ζύγισε τα πράγματα, και της αναγνώρισε ένα ελαφρυντικό εξ αιτίας των παιδικών της τραυμάτων. Ενας φανατικός δεν θα το έκανε αυτό, γιατί θα έβλεπε μόνο τη ζημιά που έκανε στον ίδιο ή σε αγαπημένους του ανθρώπους, χωρις να νιαστεί για το πώς και το γιατί έφτασε στο σημείο που έφτασε... Δεν της άνοιξε την αγκαλιά του, φυσικά, αλλά η στάση του απέναντί της έγινε πιό ανθρώπινη και πιό επιεικής...
Γι'αυτά και για πολλά άλλα, τον θεωρώ άνθρωπο με πολλή ανθρωπιά, και μου είναι πολύ πιό κοντά στην καρδιά μου γι'αυτό....


ΥΓ: Σ.Ψ.1, συμφωνώ λέξη προς λέξη με όσα έγραψες, τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λές!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τετ Ιουν 29, 2011 12:48 pm

fantina, καιρό είχα να διαβάσω σχόλιό σου και χάρηκα. Και γιατί ζητάς συγγνώμη, καλή μου; Δεν μπορούμε όλοι να έχουμε την ίδια γνώμη για όλους τους ήρωες. Πάντως είχαμε καιρό να κάνουμε διεξοδική συζήτηση και, για να πω την αλήθεια, μου είχε λείψει. Προσωπικά συμφωνώ και καλύπτομαι πλήρως από τις αναλύσεις της nefelik και της jessie, φρονώ όμως ότι μας αξίζει οσκαράκι γενικώς, καθότι είμαστε, καθώς φαίνεται χαλκέντερες!

oscar
Επιμένω πάντως ότι η αίσθηση που εγώ έχω αποκομίσει από τη συμπεριφορά του Στέφανου είναι ότι έχει συναισθανθεί τα λάθη του. Τον θυμάμαι να λέει στην Αντιγόνη: "ακόμα προσπαθώ να εξιλεωθώ για όσα έκανα με την ηλίθια εκδίκησή σου" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Και μόνο που θεωρεί ότι υπάρχει ανάγκη να εξιλεωθεί, είναι ξεκάθαρο ότι αναγνωρίζει και τα λάθη του.Γιατί δεν το έχει κάνει με τρόπο πιο ρητό και προς τους ίδιους τους ενδιαφερόμενους; Ίσως γιατί του είναι πολύ δύσκολο να μιλήσει για τα συναισθήματά του σε ξένους, ίσως γιατί τον πήραν κι αυτόν μπάλλα τα γεγονότα. Θα μου άρεσε φυσικά να δω τις εκκρεμότητες αυτές να λύνονται, όμως πλην του λεκτικού υπάρχουν και έμπρακτοι τρόποι να προσπαθήσει κανείς όσο γίνεται να επανορθώσει για τα λάθη του. Ο Στέφανος δεν διεκδίκησε την κληρονομιά που σημαίνει ότι η περιουσία του δικού του πατέρα πέρασε για πολλά χρόνια στην Εύα, στήριξε το Λουκά και την Εριέττα στη σύγκρουση με το Ρούσσο διακινδυνεύοντας να ξαναβρεθεί στη φυλακή και, ξαναλέω, γιατί το θεωρώ σοβαρό, δέχτηκε αγόγγυστα να τον κατηγορούν για επίδοξο δολοφόνο του παιδιού του και στη συνέχεια για απαγωγέα του και μάλιστα, όπως σωστά θυμαται η nefelik, χωρις κανείς να του ζητήσει μια συγγνώμη όταν αποκαλύφθηκε η αθωότητά του. Μπορεί για κάποιους αυτά να μη φτάνουν για να αντισταθμίσουν τα λάθη του. Είναι θέμα εκτίμησης. Για μένα η έμπρακτη μετάνοιά του σε συνδυασμό αφενός με τα κίνητρα που τον οδήγησαν στις πράξεις του και αφετέρου με τα όσα έχει υποστεί και εξακολουθεί εν πολλοίς να υφίσταται έχουν επιφέρει στην περίπτωσή του μια καθαρτική ισορροπία. Ξαναλέω, είναι θέμα οπτικής και εκτίμησης.

από ΣΨ1 στό Τετ Jun 29, 2011 1:27 pm

Δεν μας εδειξαν τυχαια τοσο ιδανικη την Εριοεττα.
Μας την εδειξαν ετσι γιατι αυτος ειναι ο μεγαλος ερωτας,ετσι θα επρεπε να
ειναι.Ουτε ο Μανος με την Ευα ηταν ποτε ετσι,ουτε ο Στεφ με την Ευα,ουτε η Μελιτα με τον Μανο ηταν ετσι,ουτε η μελιτα με τον Στεφ.
Ετσι ειναι οι μεγαλοι ερωτες,οι υπολοιποι που ειδαμε ηταν αρρωστημενα παθη και εμμονες,τιποτε αλλο και δεν αντεχουν στο χρονο και στις δυσκολιες!
Εξαλλουθ η ιδια η Ευα εχει δεχτει και αποδεχτει ολα οσα εγιναν και εχει
προχωρησει και αυτη στην ζωη της.Και εννοειται οτι ειναι ερωτευμενη με τον
Λευτερη.Τι θα πει αυτος ειναι καρμικος ερωτας και δεν ξεπερνιεται.Ολα
ξεπερνοιυνται σ αυτη την ζωη και ερχονται αλλα,αρκει εμεις να ειμαστε ετοι-
μοι γι αυτο.Ολα θεμα μυαλου ειναι.Ο ερωτας επισης δεν ειναι θεμα καρδιας ,αλλαα μυαλου,ενα κλικ ειναι,Και αυτο το κλικ εγινε στο μυαλο της
Ευας κι εγω ειμαι πολυ χαρουμενη,γιατι ο Μανος δεν ηξερε να αγαπαει και
εχει φανει πολλακις μεσα στη σειρα,μην αρχισω και γραφω κατεβατα πανω σ
αυτο!!
Επισης γιατι δεν γινεται κουβεντα ποτε για τον Μανο και την καλοπεραση του;;Αυτος κι αν ηταν καλοπερασακιας,αυτος κι αν δεν κερατωνε χωρις ιχνος τυψης και Μελιτα και Ευα.Και αν δεχτουμε οτι ο Μανος ηταν καλοπε-
ρασακιας,μπορουμε να πουμε οτι το ιδιο ηταν και ο Στεφανος;;Δηλ οτι
εχουν την ιδια πορεια;;Εγω δεν το πιστευω αυτο.

ΣΨ, βρίσκω την ανάλυσή σου στο θέμα πραγματικά εξαιρετική!
Υ.Γ. Και, ναι, επιτέλους κυρίες και κύριοι, κατάφερα να κάνω μια παράθεση της προκοπής! Gioupi
Clarabelle και Καρ-μικ, ευχαριστώ και πάλι για τις οδηγίες!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 29, 2011 12:53 pm


Να σας θυμίσω οτι ο Στέφανος πλησίασε την Εύα στο Παρίσι επειδή ακριβως ήταν η αγαπημένη του Μάνου;
Και ξαναρωτώ μια σκηνή μόνο μία που ο Στέφανος δεν θα φέρεται σαν ευεργέτης και θα παραδέχεται οτι έχει κάνει λάθη κι έχει τρομοκρατήσει και διαλύσει την Εύα
Μόνο μια και εγώ θα πειστώ
Κι αφού δεν μπορεί να πει συγνώμη δείξτε μου μία και μόνο πράξη που έκανε για να δείξει τη μεταμέλειά του απέναντι στην Εύα. Αυτός όχι απλά δεν έχει κάνει ΠΟΤΕ το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ γι αυτήν αλλά ο γελοίος όταν βρέθηκε ο Λευτέρης να της κάνει ένα κομπλιμέντο έσπευσε να το αντικρούσει και μιλάω για την Πρωτοχρονιά.
Μια συγνώμη λεκτική ή έμπρακτη και εγώ θα πειστώ
Άλλωστε πιστεύω οτι αυτή η μαζική αποχώρηση σχεδόν πεντακοσίων χιλιάδων τηλεθεατών την τρίτη σεζόν έγινε επειδή ακριβώς σιγά σιγά το κοινό αντιλαμβανόταν οτι δεν θα υπάρξει δικαίωση για τους ήρωες κι οτι εκείνοι που έβλαψαν και κατέστρεψαν δεν θα τιμωρηθούν ποτέ
Είδαν το Στέφανο που μεταχειριζόταν την παρέα γενικά και την Εύα ειδικά να ντύνεται το ρούχο του καλού παιδιού χωρίς ποτέ να ζητήσει μια συγνώμη και είδαν πέρα απο κάθε λογική να δίνονται ανυπόστατες δικαιολογίες στη Νταίζη
Πρώτα την έδειξαν να θέλει να σκοτώσει ένα αγέννητο και να τρώει σαν κτήνος πάνω απ το Μπέλλο που μόλις είχε φαρμακώσει και στη συνέχεια μας είπαν είναι βιασμένη και έχει δικαιολογίες
Θα καταλάβαινα αν η Νταίζη χτυπουσε κάποιον άλλον. Άλλα όταν η δικαιολογία της είναι ο βισμός με ποιά λογική χτυπάει μια ομοιοπαθή αδυνατώ να το καταλάβω

Υγ. Ο Μάνος έχει πάψει πλέον να απασχολεί μιας κι αποχώρησε για Αμερική. Βλέπω βέβαια οτι ετοιμάζονται και πάλι για το γνωστό δούλεμα έρχεται δεν έρχεται. Αν έρθει τότε θα έχουμε να λέμε προς το παρόν είναι ανευ ουσίας

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Ιουν 29, 2011 1:04 pm

roria kai jessie κι εγω συμφωνω μαζι σας και με την nefelik!
Aλλα προπαντων μ αρεσει που διαφωνουμε εδω μεσα με τοσο
κοσμιο τροπο,χωρις ειρωνιες!
Ζηλευω ομως και θελω κι εγω πμ clarabelle ή ΚΑΡΜΙΚ.Θελω
κι εγω να κανω παραθεσεις σαν τις roria kαι της ΚΑΡΜΙΚ!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Τετ Ιουν 29, 2011 2:07 pm

παιδια συγνωμη που βγαινω εκτος της συζητησης σας αλλα εδω νομζω μπορω να ρωτησω αν καποιος ειδε τι εγραφε το εξωφυλλο απο το tv zapping......(εχει εξωφυλλο Μανο- Ευα)
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από katie007 Τετ Ιουν 29, 2011 2:51 pm

Εγω το ειδα Νορακι..εγραφε απλα..<θριλερ με τον Μπουγιουρη ..>>...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τετ Ιουν 29, 2011 2:57 pm

lizzie έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
Ενας ανθρωπος, που σταματησε την εκδηκιση , (που αφορουσε τη μανα του, την οποια θεωρουσε μεταξυ αλλων και αδικημενη) για αυτα που ενιωθε.

Για ποια ενιωθε?Καθε φορα κι αλλο ονομα μας ελεγε καταπως τον συνεφερε

KAKOS LYKOS έγραψε:Ενας αθρωπος που χαλασε τον γαμο του, γι'αυτα που ενιωθε.

Βασικα αυτος δεν ειχε προθεση να χαλασει το γαμο του, οταν ο Μανος εκανε στρουμφακι τη Μελιτα απ' το ξυλο αυτος ετρεχε σαν τον Βεγγο για να μην μαθει τπτ η Ευα

KAKOS LYKOS έγραψε:Ενας ανθρωπος που αποφασισε ν'αλλαξει τη ζωη του γι'αυτα που ενιωθε.

Λιγα επεισοδια πριν περιμενε να κλεισει την τελευταια μπιζνα με τους παρανομους πινακες, ποτε είπαμε οτι αλλαξε ζωή?



Χαιρομαι που μου δινεις με την ποστ σου την καταληλη πασα για να συμπληρωσω τα χτεσινα λεγομενα μου.
(Εξαιτιας του οτι κατα καιρους τον ακουσαμε να λεει διαφορα ομορφα για αγαπες, παιδια, οικογεννεια και να παει τη ζωη του παρακατω, εκει κολλουσε το υπολοιπο ποστ απ'το οποιο παρθηκαν αυτα τα κομματια, οτι οφειλε, πρωτα στον ευατο του και μετα στην γυναικα που υποτιθεται αγαπησε και κατα πως δειχνουν τα πραγματα παραμυθιασε, να αγωνιστει για αυτα που ο ιδος διατυμπανιζε οτι ενιωσε και τον εκαναν να αλλαξει, απ'αυτο που μεχρι τοτε ηταν.)

Επειδη βλεπω μια ερμηνεια των οσων ειδαμε λιγο σουρεαλ, θα πω οτι την πρωτη φορα που πηγε με την Εριεττα, μπορει με τη Μελιτα, να ειχαν λιγο πριν δωσει τα χερια ανταλλασοτας ευχες για αμοιβαια ευτυχια σαν φιλοι που αγαπηθηκαν πολυ καποτε, αλλα... 1ον. Η εξομολογηση εγινε για να την πεισει και οχι απλα για να την πληροφορησει για το πως νιωθει, ΚΑΙ 2ον. υποτιθεται οτι αυτος ακομη ενιωθε πραγματα.
Εκτος αν βγαινοτας απ'την πορτα πατησε και το αναλογο κουμπι της διαγραφης, ή πηγε με την Εριεττα απλα για την αναγκη του.
Και τη Μελιτα ΤΟΤΕ την ειχε σχεδον πεισει. Την ειχε φερει στα νερα του. Δυο φορες την ειδαμε να παιρνει το τηλ. στα χερια εναλλαξ' με την ερωτικη (τρομαρα του) σκηνη και το αφησε. Και την επομενη σαν επιβεβαιωση των οσων της ειπε το προηγουμενο βραδυ, πηρε τις αναμνηστικες φωτο. (ω! μα ποση ευτυχια για καθε γυναικα!)
Ακριβως γι'αυτο λοιπον λεω, οτι δεν του "χρωσταγε" καμια εμπιστοσυνη.(συν τα παλια που εγραψα)
Η εμπιστοσυνη κερδιζεται.Και ο Στεφανος δεν εκανε ποτε, τιποτα για να κερδισει την εμπιστοσυνη της.
Προβαλε μονο το λογο του και ολοι οι υπολοιποι επρεπε να τον πιστευουν καλη τη θεληση.

Στην επανασυνδεση, πρωτα πηγε στης Μελιτας και της ειπε εκεινο το ομορφο και συλλεκτικο, "σ'αγαπαω και αυτο ειναι το μονο απλο που μου συμβαινει" και μετα ξεκαθαρισε με την Εριεττα. γιατι αραγε?/

Οταν βγηκε απ'τη φυλακη, και ηταν μαζι με τη Μελιτα, αφου βαλαν στην ακρη ο,τι υποτιθεται τους χωριζε, ακουσαμε και το αλλο, επισης ομορφο:"προτεραιοτητα μου ειναι να σε κανω ευτυχισμενη!!"

Συμφωνω οτι ο τυπος ολο ξεκαθαριζε, και ολο τελευταιες δουλειες ειχε.
Με τη Μελιτα ηταν τα διαματια που επρεπε να κλεισει την υποθεση, με την Εριεττα τελευταια ακουσαμε την υποθεση με μια αγοροπωλησια που επρεπε να ολοκληρωθε και μετα ξανακαθαριζε.

Επισης συμφωνω με την Clarabelle (συγνωμη αν δεν το γραφω σωστα) στο δεν ειμαι Μανος.
Απο περυσι μου χτυπαγε στα νευρα.
Ο δρομος για την κολαση ειναι στρωμενος με καλες προθεσεις.
Ενας ανθρωπος της στιγμης, που παιρνει αποφασεις για τη ζωη του και τη ζωη των αλλων σχεδον επιπολαια θα ελεγα, και με μια ιδιοτυπη ηθικη που την χρησιμοποιει σχεδον παντα λαθος.

Το αν ειχε ή οχι την υποχρεωση να πεισει τη Μελιτα ειναι αλλο θεμα, και θα το αναλυσω εν καιρω.
(υποχρεωση παντος με την εννοια του γραμματιου δεν ηταν)


KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από giwta007 Τετ Ιουν 29, 2011 3:42 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
Η εμπιστοσυνη κερδιζεται.

Στην επανασυνδεση, πρωτα πηγε στης Μελιτας και της ειπε εκεινο το ομορφο και συλλεκτικο, "σ'αγαπαω και αυτο ειναι το μονο απλο που μου συμβαινει" και μετα ξεκαθαρισε με την Εριεττα. γιατι αραγε?/

Οταν βγηκε απ'τη φυλακη, και ηταν μαζι με τη Μελιτα, αφου βαλαν στην ακρη ο,τι υποτιθεται τους χωριζε, ακουσαμε και το αλλο, επισης ομορφο:"προτεραιοτητα μου ειναι να σε κανω ευτυχισμενη!!"


Ακριβώς όπως τα λες είναι! Η εμπιστοσύνη κερδίζεται και αφού ο Στέφανος έκανε όλα αυτά που αναφέρεις στη Μελίτα... αυτή δεν είχε κανέναν λόγο να μην του έχει εμπιστοσύνη!
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιουν 29, 2011 3:48 pm

KAKOS LYKOS έγραψε: Επειδη βλεπω μια ερμηνεια των οσων ειδαμε λιγο σουρεαλ, θα πω οτι την πρωτη φορα που πηγε με την Εριεττα, μπορει με τη Μελιτα, να ειχαν λιγο πριν δωσει τα χερια ανταλλασοτας ευχες για αμοιβαια ευτυχια σαν φιλοι που αγαπηθηκαν πολυ καποτε, αλλα... 1ον. Η εξομολογηση εγινε για να την πεισει και οχι απλα για να την πληροφορησει για το πως νιωθει, ΚΑΙ 2ον. υποτιθεται οτι αυτος ακομη ενιωθε πραγματα.
1) Και δεν την έπεισε, κι αυτό για εκατομμυριοστή φορά... '

2) Αυτό ακριβώς: ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ. Είχε μπερδέψει το πάθος με την αγάπη και νόμιζε ότι την αγαπούσε... Αυτό όμως δε σημαίνει ότι την αγαπούσε πραγματικά...

KAKOS LYKOS έγραψε: Και την επομενη σαν επιβεβαιωση των οσων της ειπε το προηγουμενο βραδυ, πηρε τις αναμνηστικες φωτο. (ω! μα ποση ευτυχια για καθε γυναικα!)
Ακριβως γι'αυτο λοιπον λεω, οτι δεν του "χρωσταγε" καμια εμπιστοσυνη.(συν τα παλια που εγραψα)
Η εμπιστοσυνη κερδιζεται.Και ο Στεφανος δεν εκανε ποτε, τιποτα για να κερδισει την εμπιστοσυνη της.
Προβαλε μονο το λογο του και ολοι οι υπολοιποι επρεπε να τον πιστευουν καλη τη θεληση.
Όταν πήρε τις φωτογραφίες, είχαν χωρίσει. Και δεν είχαν χωρίσει το προηγούμενο βράδυ, που ο Στέφανος πήγε να κάνει μια τελευταία προσπάθεια, αλλά αρκετούς μήνες πριν. Άρα ήταν δικαίωμά του να κάνει ό,τι ήθελε και με όποια ήθελε...

Έγραψα και πιο πάνω αλλά μάλλον χάθηκε μέσα στα ποστ για την Εύα, ότι αν αγαπάς κάποιον πραγματικά, δεν μπορεί, θα τον ξέρεις έστω και λίγο και θα μπορείς να καταλάβεις τουλάχιστον αν είναι δολοφόνος και ικανός να σκοτώσει το ίδιο του το παιδί, ακόμα κι αν όλα τα στοιχεία είναι εναντίον του. Και ό,τι κι αν έχει κάνει, αν τον αγαπάς, τον στηρίζεις, δεν τον παρατάς έτσι απλά, επειδή άκουσες κάποια πράγματα, για τα οποία δεν υπάρχουν αποδείξεις. Η Μελίτα αυτό ακριβώς έκανε, και μετά από αυτό η ιστορία με τις φωτογραφίες για το Στέφανο έχω την εντύπωση ότι ήταν μια ακόμα απόδειξη ότι δεν τον εμπιστεύτηκε ποτέ...

Και εντάξει, εγώ να δεχτώ ότι της ήταν δύσκολο να τον εμπιστευτεί, μάλλον γιατί θυμόταν και τι έκανε ο Στέφανος μαζί της όσο ήταν με την Εύα. Για ποιο λόγο άρχισε πάλι να τον διεκδικεί μόλις έμαθε ότι πια ήταν με την Εριέττα; Ξαφνικά άρχισε να τον εμπιστεύεται; Για ποιο λόγο παρίστανε ότι τον εμπιστεύεται, επειδή έτσι της έλεγε η Αμαλία, αντί να συζητήσει κάποια πράγματα πολιτισμένα μαζί του, χωρίς να κάνει σκηνές; Για ποιο λόγο τα έβαζε συνεχώς με την Εριέττα, ενώ το πρόβλημά της ήταν ο Στέφανος; Για ποιο λόγο όταν ξαναχώρισε με το Στέφανο, πάλι στην αρχή τον έδιωχνε και αποφάσισε να τον ξαναδιεκδικήσει μόνο όταν έμαθε ότι ήταν πάλι με την Εριέττα; Όλα αυτά (και πολλά άλλα που βαριέμαι να τα απαριθμήσω) εμένα μου δείχνουν ότι το πρόβλημά της δεν ήταν η αγάπη της για το Στέφανο, αλλά η Εριέττα. Μόλις έβλεπε ότι μια άλλη γυναίκα είχε το παιχνιδάκι της το ήθελε πίσω, χωρίς ουσιαστικά να έχει αλλάξει κάτι και χωρίς να έχουν πάψει να υπάρχουν οι λόγοι για τους οποίους τον είχε χωρίσει. Απλά δεν ανέχεται να χάνει, μόνο που αυτό δεν λέγεται αγάπη, αλλά εγωισμός... Γι΄αυτό πιστεύω ότι είναι καλύτερα και για την ίδια να μείνει μόνη της, να συνέλθει, αν μπορεί να ωριμάσει, να ασχοληθεί πρώτα από όλα λίγο με το παιδί της και να αφήσει τους έρωτες για αργότερα, όταν και αν ποτέ θα είναι έτοιμη να αγαπήσει κάποιον πραγματικά...

KAKOS LYKOS έγραψε:Στην επανασυνδεση, πρωτα πηγε στης Μελιτας και της ειπε εκεινο το ομορφο και συλλεκτικο, "σ'αγαπαω και αυτο ειναι το μονο απλο που μου συμβαινει" και μετα ξεκαθαρισε με την Εριεττα. γιατι αραγε?/
Γιατί με την Εριέττα ΤΟΤΕ δεν είχαν καμιά σοβαρή σχέση. Απλά περνούσαν καλά και το είχαν συμφωνήσει και οι δύο (άλλο που η Εριέττα στην πορεία τον ερωτεύτηκε) και ποτέ δεν της έκρυψε ότι ήταν ερωτευμένος (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζε) με τη Μελίτα. Προφανώς αν η Μελίτα του έλεγε πάλι όχι, θα συνέχιζε να περνάει καλά με την Εριέττα. Μόνο που αν αγαπούσε πραγματικά τη Μελίτα, δεν θα μπορούσε να περνάει καλά με καμία άλλη...

KAKOS LYKOS έγραψε: Οταν βγηκε απ'τη φυλακη, και ηταν μαζι με τη Μελιτα, αφου βαλαν στην ακρη ο,τι υποτιθεται τους χωριζε, ακουσαμε και το αλλο, επισης ομορφο:"προτεραιοτητα μου ειναι να σε κανω ευτυχισμενη!!"
Επίσης ακούσαμε και το «Δεν θα δεχτώ να με αμφισβητήσει ποτέ ξανά κανείς»...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Ιουν 29, 2011 5:03 pm

fay έγραψε:Μπορεί να φταίει που ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας αλλά θα το πω. Ακόμη κι όταν η Νταίζη προσπαθούσε να τον στριμώξει ερωτικά όταν είχε αμνησία ποτέ δεν της έκανε τη χάρη κι έφτασε μάλιστα στο σημείο να υποκριθεί ότι είχε πρόβλημα σεξουαλικό για να γλυτώσει από την πολιορκία της. Κι εδώ αναρωτιέμαι εγώ με τη σειρά μου, ποιος άντρας θα άντεχε να το κάνει αυτό, να τον τρέχουν στο γιατρό δήθεν για ανικανότητα και να του δίνουν και χάπια; Μπορεί να ήταν αστείο όταν το βλέπαμε αλλά αυτό αποδεικνύει πόσο αγαπούσε τη Νόρα και πόσο σταθερός ήταν στα αισθήματά του.
Συμφωνω οτι ο Λουκας αγαπαει πολυ τη Νορα και οτι εναι σταθερος στα αισθηματα του αλλα δε νομιζω οτι αυτη η αγαπη αποδεικνυεται απο το γεγονος οτι ο Λουκας δεν πηγε με τη Νταιζη...Μιλαμε για μια γυναικα που τον πληγωσε,τον κοροϊδεψε,τον παγιδεψε,του ειπε ψεμματα και εκμεταλλευτηκε το παιδι του με ολους τους δυνατους τροπους...Αλιμονο αν ηθελε να κοιμηθει μαζι της ειτε επειδη τον εδιωχνε η Νορα ειτε επειδη η Νταιζη νομιζε οτι εχει σεξουαλικο προβλημα...Αν καποιος ειναι αντρας δεν κρινεται απο το τι πιστευει η Νταιζη...Ενταξει καταλαβαινω οτι ειναι ενα αρκετα ευαισθητο σημειο αλλα αλιμονο αν καθε αντρας ενεδιδε σε μια γυναικα που πληγωνε τον ανδρισμο του...Ή αν πηγαινε με καποια μονο και μονο για να μην νομιζουν οι φιλοι του οτι δεν μπορει να ανταποκριθει οντας αμνημονας...Απο τη στιγμη μαλιστα που οχι μονο την επεφτε στη Νορα αλλα σε καθε ευκαιρια την στριμωχνε και δεν την αφηνε σε ησυχια...
Γενικα μιλωντας και οχι συγκεκριμενα για αυτο το σχολιο αλλα για τα σχολια σχετικα με Νορα και Λουκα...Δε νομιζω οτι η Νορα εχει φερθει και τοσες φορες αδικα ή σκληρα στον Λουκα...Μερικες φορες και τις περισσοτερες μαλλον δικαιολογημενα...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από soso Τετ Ιουν 29, 2011 5:08 pm

Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τετ Ιουν 29, 2011 6:32 pm

nefelik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε: Επειδη βλεπω μια ερμηνεια των οσων ειδαμε λιγο σουρεαλ, θα πω οτι την πρωτη φορα που πηγε με την Εριεττα, μπορει με τη Μελιτα, να ειχαν λιγο πριν δωσει τα χερια ανταλλασοτας ευχες για αμοιβαια ευτυχια σαν φιλοι που αγαπηθηκαν πολυ καποτε, αλλα... 1ον. Η εξομολογηση εγινε για να την πεισει και οχι απλα για να την πληροφορησει για το πως νιωθει, ΚΑΙ 2ον. υποτιθεται οτι αυτος ακομη ενιωθε πραγματα.
1) Και δεν την έπεισε, κι αυτό για εκατομμυριοστή φορά... '

2) Αυτό ακριβώς: ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ. Είχε μπερδέψει το πάθος με την αγάπη και νόμιζε ότι την αγαπούσε... Αυτό όμως δε σημαίνει ότι την αγαπούσε πραγματικά...

- TO αν εχει μπερδεψει το παθος με την αγαπη, ασε να το κρινουμε μολις το ακουσουμε.
ΠΡΟΣ το παρον κατι τετοιο δεν μας εχουν δειξει.
ΟΤΙ ειναι μπερδεμενος ειναι το μονο σιγουρο.
ΚΑΙ η κουβεντα μεταξυ ανδρων και δει φιλων που υποτιθεται μιλαν με αλλο κωδικα μεταξυ τους, το αποδεικνυει.
Προσωπικα δεν θα μου φυγει το σαγονι, αν απ'τον συγκεκριμενο τυπο, με την ιδιοτυπη ηθικη ακουσω, οτι ενιωθε υποχρεωμενος για ολα οσα εκανε γι'αυτον η Εριεττα, οπως καποτε αποκαλεσε την Ευα χρεος, που χτες μολις διαβασα, οτι το ειπε αυτο για να καθησυχασει τη Μελιτα απ'τις υστεριες της.
ΑΝ μερικοι/ες αρεσκονται να στρουθοκαμηλιζουν (το γιατι ακομη το αγνωω) ειναι δικαιωμα τους. Το θεμα ομως ειναι τι ακουμε απ'τους ηρωες. Και ο ηρωας αυτος εχει παραδεχτει πως την αγαπησε οσο καμια αλλη.
ΣΤΙΣ οποιες υστεριες της Μελιτας μια χαρα θα πορουσε να της πει και το απλο: Με την Ευα τελειωσε πλεον. Ο,τι ειχαμε ειναι παρελθον, ξεκολλα. Αντιθετα τον ακουσαμε να την αποκαλει χρεος.
Οπως επισης περυσι, οταν Ρουσσος και Μανος ηταν μεσα(φυλακη) και ελεγε στη Μελιτα οτι δεν το εκανε αυτος, και σε καποια φαση εκεινη του ειπε οτι ηρθες στην Ελλαδα για να εκδικηθεις, η απαντηση του ηταν:"το σχεδιο ηταν να εκδικηθω, να παρω την Ευα και να φυγουμε για το Παρισι. Αυτο ηταν το σχεδιο. Ομως σε γνωρισα σε ερωτευτικα και το σταματησα εκει." "τοσο απλα" του ειπε η Μελιτα. "ναι, τοσο απλα" απαντησε εκεινος.
Τωρα, αν σε καποιους αρεσει να συζητανε σε υποθετικη βαση καποια πραγματα, δικαιωμα τους.



KAKOS LYKOS έγραψε: Και την επομενη σαν επιβεβαιωση των οσων της ειπε το προηγουμενο βραδυ, πηρε τις αναμνηστικες φωτο. (ω! μα ποση ευτυχια για καθε γυναικα!)
Ακριβως γι'αυτο λοιπον λεω, οτι δεν του "χρωσταγε" καμια εμπιστοσυνη.(συν τα παλια που εγραψα)
Η εμπιστοσυνη κερδιζεται.Και ο Στεφανος δεν εκανε ποτε, τιποτα για να κερδισει την εμπιστοσυνη της.
Προβαλε μονο το λογο του και ολοι οι υπολοιποι επρεπε να τον πιστευουν καλη τη θεληση.
Όταν πήρε τις φωτογραφίες, είχαν χωρίσει. Και δεν είχαν χωρίσει το προηγούμενο βράδυ, που ο Στέφανος πήγε να κάνει μια τελευταία προσπάθεια, αλλά αρκετούς μήνες πριν. Άρα ήταν δικαίωμά του να κάνει ό,τι ήθελε και με όποια ήθελε...

Έγραψα και πιο πάνω αλλά μάλλον χάθηκε μέσα στα ποστ για την Εύα, ότι αν αγαπάς κάποιον πραγματικά, δεν μπορεί, θα τον ξέρεις έστω και λίγο και θα μπορείς να καταλάβεις τουλάχιστον αν είναι δολοφόνος και ικανός να σκοτώσει το ίδιο του το παιδί, ακόμα κι αν όλα τα στοιχεία είναι εναντίον του. Και ό,τι κι αν έχει κάνει, αν τον αγαπάς, τον στηρίζεις, δεν τον παρατάς έτσι απλά, επειδή άκουσες κάποια πράγματα, για τα οποία δεν υπάρχουν αποδείξεις. Η Μελίτα αυτό ακριβώς έκανε, και μετά από αυτό η ιστορία με τις φωτογραφίες για το Στέφανο έχω την εντύπωση ότι ήταν μια ακόμα απόδειξη ότι δεν τον εμπιστεύτηκε ποτέ...

Και εντάξει, εγώ να δεχτώ ότι της ήταν δύσκολο να τον εμπιστευτεί, μάλλον γιατί θυμόταν και τι έκανε ο Στέφανος μαζί της όσο ήταν με την Εύα. Για ποιο λόγο άρχισε πάλι να τον διεκδικεί μόλις έμαθε ότι πια ήταν με την Εριέττα; Ξαφνικά άρχισε να τον εμπιστεύεται; Για ποιο λόγο παρίστανε ότι τον εμπιστεύεται, επειδή έτσι της έλεγε η Αμαλία, αντί να συζητήσει κάποια πράγματα πολιτισμένα μαζί του, χωρίς να κάνει σκηνές; Για ποιο λόγο τα έβαζε συνεχώς με την Εριέττα, ενώ το πρόβλημά της ήταν ο Στέφανος; Για ποιο λόγο όταν ξαναχώρισε με το Στέφανο, πάλι στην αρχή τον έδιωχνε και αποφάσισε να τον ξαναδιεκδικήσει μόνο όταν έμαθε ότι ήταν πάλι με την Εριέττα; Όλα αυτά (και πολλά άλλα που βαριέμαι να τα απαριθμήσω) εμένα μου δείχνουν ότι το πρόβλημά της δεν ήταν η αγάπη της για το Στέφανο, αλλά η Εριέττα. Μόλις έβλεπε ότι μια άλλη γυναίκα είχε το παιχνιδάκι της το ήθελε πίσω, χωρίς ουσιαστικά να έχει αλλάξει κάτι και χωρίς να έχουν πάψει να υπάρχουν οι λόγοι για τους οποίους τον είχε χωρίσει. Απλά δεν ανέχεται να χάνει, μόνο που αυτό δεν λέγεται αγάπη, αλλά εγωισμός... Γι΄αυτό πιστεύω ότι είναι καλύτερα και για την ίδια να μείνει μόνη της, να συνέλθει, αν μπορεί να ωριμάσει, να ασχοληθεί πρώτα από όλα λίγο με το παιδί της και να αφήσει τους έρωτες για αργότερα, όταν και αν ποτέ θα είναι έτοιμη να αγαπήσει κάποιον πραγματικά...

ΚΑΙ ΕΓΩ επισης μερικες σελιδες πριν, σε αλλο ποστ εγραψα, γιατι η Μελιτα ενεργει ετσι.
Και δεν εχει να κανει καθολου με το αν υπαρχει αλλη γυναικα.
Εν ολιγοις ειχα πει, οτι ενω ξερει οτι σε γενικες γραμμες εχει δικιο, να πιστευει αυτα που πιστευει γι'αυτον, εξαιτιας των γεγονοτων που αυτη βλεπει, (καθε ανθρωπος αυτη την εντυπωση θα σχηματιζε) "θυσιαζει" αυτο το οποιο δικιο πιστευει οτι εχει, προκειμενου να τον εχει κοντα της, οταν λεει οτι για ολα φταιω εγω, και το παιρνει ολο επανω της.
Αποδειξη οτι βαθεια μεσα της δεν το πιστευει, οτι για ολα φταει εκεινη, ειναι οτι με την πρωτη στραβη ξανατεθηκε θεμα εμπιστοσυνης.
Οσο για το αλλο που λες πιο πανω, αν αγαπας καποιον πραγματικα ξερεις να ξεχωρισεις αν ειναι ο δολοφονος ή οχι του παιδιου του κ.τ.λ. να πω, ναι...ξερεις. Με τη διαφορα οτι αν με τον αλλον εισαι μαζι-μαζι, και δεν βομβαρδιζεσαι απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισες με αμφιβολιες, ουτε οταν η αποδειξη της εμπιστοσυνης σου αφορα ή τον πατερα σου ή αυτον που αγαπας.



KAKOS LYKOS έγραψε:Στην επανασυνδεση, πρωτα πηγε στης Μελιτας και της ειπε εκεινο το ομορφο και συλλεκτικο, "σ'αγαπαω και αυτο ειναι το μονο απλο που μου συμβαινει" και μετα ξεκαθαρισε με την Εριεττα. γιατι αραγε?/
Γιατί με την Εριέττα ΤΟΤΕ δεν είχαν καμιά σοβαρή σχέση. Απλά περνούσαν καλά και το είχαν συμφωνήσει και οι δύο (άλλο που η Εριέττα στην πορεία τον ερωτεύτηκε) και ποτέ δεν της έκρυψε ότι ήταν ερωτευμένος (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζε) με τη Μελίτα. Προφανώς αν η Μελίτα του έλεγε πάλι όχι, θα συνέχιζε να περνάει καλά με την Εριέττα. Μόνο που αν αγαπούσε πραγματικά τη Μελίτα, δεν θα μπορούσε να περνάει καλά με καμία άλλη...


ΕΓΩ παλι πιστευω οτι λειτουργησε ετσι, εξαιτιας αλλων στοιχειων του χαρακτηρα του, και οχι γιατι με την Εριεττα τοτε δεν ειχε κατι σοβαρο.

[

quote="KAKOS LYKOS"] Οταν βγηκε απ'τη φυλακη, και ηταν μαζι με τη Μελιτα, αφου βαλαν στην ακρη ο,τι υποτιθεται τους χωριζε, ακουσαμε και το αλλο, επισης ομορφο:"προτεραιοτητα μου ειναι να σε κανω ευτυχισμενη!!"
Επίσης ακούσαμε και το «Δεν θα δεχτώ να με αμφισβητήσει ποτέ ξανά κανείς»...[/quote]

ΜΕ τη διαφορα οτι το ενα προηγηθηκε του αλλου.
Και να συμπληρωσω, οτι οταν απαιτεις εμπιστοσυνη απ'τον αλλο, και μαλιστα τυφλη, με μονο αποδεικτικο το λογο σου, ωφειλεις να δωσεις και 'συ λιγη στο προσωπο του αλλου.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιουν 29, 2011 7:00 pm

Προηγήθηκε, η Μελίτα το δέχτηκε (απ’ ότι θυμάμαι γρήγορα-γρήγορα, επειδή δεν τη συνέφερε να το συζητήσει) και αφού ξεκαθάρισαν αυτό το θέμα είπαν να προχωρήσουν παρακάτω. Μόνο που η Μελίτα στην πρώτη ευκαιρία άρχισε πάλι να τον αμφισβητεί. Το τελευταίο δεν το κατάλαβα... Πότε δεν εμπιστεύτηκε ο Στέφανος τη Μελίτα;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιουν 29, 2011 7:20 pm

Κακέ Λύκε, όσο για τα υπόλοιπα, γιατί τώρα τα είδα, κι εγώ απορώ γιατί κάποιοι αρέσκονται να στρουθοκαμηλίζουν, και αναφέρομαι στους φανς της Μελίτας. Δεν ξέρω τι λέει κατά καιρούς ο Στέφανος, γιατί έχει πει πολλά, για περισσότερες από μια γυναίκες, εγώ βλέπω αυτά που μου δείχνουν οι πράξεις του... Αυτά που λες για την Εύα, της τα είπε και για την Εριέττα και δεν τον πίστεψε... Το τελευταίο για το σχέδιο δεν καταλαβαίνω γιατί το λες...

Μου φαίνεται αδιανόητο να πιστέψω ότι ήταν με έναν άνθρωπο, έλεγε ότι τον αγαπούσε και παράλληλα δεν τον ήξερε καθόλου, ούτε στην αρχή ούτε τον έμαθε αργότερα όσο καιρό ήταν μαζί, και μπορούσε να της περάσει από το μυαλό ότι θα σκότωνε το ίδιο του το παιδί... Ανεξάρτητα από την ανάμειξη του πατέρα της στην ιστορία, δεν μπορώ να καταλάβω πώς ήταν δυνατόν να πιστέψει κάτι τέτοιο για τον άνθρωπο που έλεγε ότι αγαπούσε... Όσο για αυτό που είπε ότι φταίει για όλα (που κατά τη γνώμη μου αν όχι για όλα, για πολλά έφταιγε), για μένα ήταν σαφές ότι δεν το πίστευε και το έλεγε μόνο για να γυρίσει ο Στέφανος κοντά της. Μου θύμισε πεντάχρονο παιδάκι που έκανε μια ζημιά, του πήραν το παιχνίδι του και μετά φώναζε στη μαμά του «σε παρακαλώ, δως το μου πίσω, δε θα το ξανακάνω», χωρίς να έχει καταλάβει το λάθος του... Κι αυτό το έκανε μόνο επειδή είχε μάθει ότι ήταν ξανά μαζί με την Εριέττα. Δεν είναι τυχαίο ότι και τις δύο φορές μόνο τότε αποφάσισε να τον διεκδικήσει, ενώ μέχρι τότε τον έδιωχνε, και επιμένω σ’ αυτό.

Υ.Γ. Αν μπορείς κάνε παράθεση κάθε παραγράφο που θέλεις να σχολιάσεις ξεχωριστά, γιατί όταν σχολιάζεις μέσα στο κείμενο της παράθεσης είναι δύσκολο για τον άλλον να δει αμέσως τι έχει γράψει εκείνος και τι εσύ...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από l_aquila Τετ Ιουν 29, 2011 8:17 pm

soso έγραψε:Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Συγγνώμη αυτό είναι το εξώφυλλο του Ζαππινγκ που βγαίνει αύριο ? scratch
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τετ Ιουν 29, 2011 9:16 pm

nefelik έγραψε:
Υ.Γ. Αν μπορείς κάνε παράθεση κάθε παραγράφο που θέλεις να σχολιάσεις ξεχωριστά, γιατί όταν σχολιάζεις μέσα στο κείμενο της παράθεσης είναι δύσκολο για τον άλλον να δει αμέσως τι έχει γράψει εκείνος και τι εσύ...

OK!! nefelik, καταλαβα τι εννοεις.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Τετ Ιουν 29, 2011 9:18 pm

l_aquila έγραψε:
soso έγραψε:Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Συγγνώμη αυτό είναι το εξώφυλλο του Ζαππινγκ που βγαίνει αύριο ? scratch


Νοιζω πως ναι. Ειναι το ζαπινγκ αυτης της εβδομαδας.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Ιουν 29, 2011 11:09 pm

Παναγία μου!!! Τι γίνεται εδώ με Μελίτα και Στέφανο??? Χαμόόόόόόός!!!! Ας πω κάτι και εγώ για αυτό το θέμα!!!
Πιστεύω και εγώ πως η Μελίτα θεωρούσε το Στέφανο παιχνιδάκι της και όταν είδε πως τώρα "παίζει" με το παιχνιδάκι αυτό η Εριέττα το θέλει πάλι πίσω!!! Όπως διάβασα και στο σχόλιο της nefelik η Μελίτα ήθελε τον Στέφανο πίσω μόνο όταν ήταν με την Ερη!!! Άρα δεν τον ήθελε πραγματικά ποτέ κοντά της διότι αν ο Στέφανος ήθελε να μείνει για πάντα μόνος η Μελίτα δεν θα έκανε καμία κίνηση για να είναι ξανά μαζί!!!! Και αυτό είναι γεγονός (ότι η Μελίτα ήθελε δικό της τον Στέφανο μόνο όταν ήταν ευτιχισμένος με την Έρη) Κανένας στεφανομελιτικός δεν μπορεί να πει πως δεν έγινε ποτέ αυτό!!! τελικά η σχέση Στέφανου-Μελίτας ήταν ένα πάθος που χάθηκε!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Πεμ Ιουν 30, 2011 11:00 am

KAKOS LYKOS έγραψε:
l_aquila έγραψε:
soso έγραψε:Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Συγγνώμη αυτό είναι το εξώφυλλο του Ζαππινγκ που βγαίνει αύριο ? scratch


και δεν γραφει τιποτα αλλο? γιατι στα δημοσιευματρα σημερα εδω δεν ειδα τιποτα...

Νοιζω πως ναι. Ειναι το ζαπινγκ αυτης της εβδομαδας.



και δεν γραφει τιποτα αλλο? γιατι στα δημοσιευματρα σημερα εδω δεν ειδα τιποτα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την noraki_love_97 στις Πεμ Ιουν 30, 2011 11:01 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λαθος)
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 30, 2011 11:01 am

noraki_love_97 έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
l_aquila έγραψε:
soso έγραψε:Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Συγγνώμη αυτό είναι το εξώφυλλο του Ζαππινγκ που βγαίνει αύριο ? scratch


και δεν γραφει τιποτα αλλο? γιατι στα δημοσιευματρα σημερα εδω δεν ειδα τιποτα...

Νοιζω πως ναι. Ειναι το ζαπινγκ αυτης της εβδομαδας.

Ευχαριστώ. Και για να σας λύσω την απορία. Δεν επιστρέφει ο Μάνος στην Εδέμ. Σε λίγο θα το βρείτε το περιοδικό στις δημοσιεύσεις.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 18 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από noraki_love_97 Πεμ Ιουν 30, 2011 11:29 am

l_aquila έγραψε:
noraki_love_97 έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
l_aquila έγραψε:
soso έγραψε:Ευχαριστούμε Νοράκι και Katie007 ,μόλις το είδα κι εγω λίγο πριν το έκτακτο του Μega -κι αυτό σε "αποχώρηση" αφορούσε!!! lol!
Εξώφυλλο Ευα-Μάνος και "Θριλερ με το Μπουγιούρη" κι αλλες δυο ακατάληπτες προτάσεις!
Δηλ.από το πουθενά ανακίνηση του γνωστού θέματος απλά για να πουλάμε!

Υγ.Δε θέλω να ρίξω το επίπεδο του διαλόγου σας..τον οποιό απολαμβανω..αλλά δεν κρατιέμαι γμτ lol!
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Συγγνώμη αυτό είναι το εξώφυλλο του Ζαππινγκ που βγαίνει αύριο ? scratch


και δεν γραφει τιποτα αλλο? γιατι στα δημοσιευματρα σημερα εδω δεν ειδα τιποτα...

Νοιζω πως ναι. Ειναι το ζαπινγκ αυτης της εβδομαδας.

Ευχαριστώ. Και για να σας λύσω την απορία. Δεν επιστρέφει ο Μάνος στην Εδέμ. Σε λίγο θα το βρείτε το περιοδικό στις δημοσιεύσεις.


ευχαριστουμε πολυ Σοφια! δηλαδη αναστατωνουν κοσμο ετσι?μονο και μονο για να πουλησουν?????ελεος!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 18 από 40 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης