Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 32 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τρι Οκτ 04, 2011 11:34 pm

dm10811 έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Αν δεν κανω λαθος τον δειχνει...που πεφτει πανω σε ενα τοιχο...
Ναι οντως ασχετος ειναι...Νομιζω οτι η εκδοχη να πυροβολει αυτον που εκβιαζει την Μελιτα ειναι η πιο λογικη...Ας μη ξεχναμε οτι γραφτηκε πως καποιος απο τους ηρωες βλεπει τη Μελιτα και τον εκβιαστη και καταλαβαινει οτι αυτη πυροβολησε την Εριεττα...Αν ισχυει ερχεται και δενει...
Πού γράφτηκε αυτό, καλη μου; Λέει και τίποτα άλλο σχετικά; Εγώ είχα; μείνει με την εντύπωση ότι έτσι όπως συμπεριφέρεται η Μελίτα δεν θα έχει κανείς αμφιβολία για το ποιος πυροβόλησε την Έρη.
ΣΨ, ακόμα γελάω με την παρομοίωσή σου της Μελίτας με τον Τζενγκίζ. Τη σκέφτηκα με μούσι να σκύβει δολοφονικά πάνω από το κρεβάτι της Έρης στο νοσοκομείο κραδαίνοντας το μαξιλάρι!... lmao
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Τρι Οκτ 04, 2011 11:57 pm

roria έγραψε:
dm10811 έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Αν δεν κανω λαθος τον δειχνει...που πεφτει πανω σε ενα τοιχο...
Ναι οντως ασχετος ειναι...Νομιζω οτι η εκδοχη να πυροβολει αυτον που εκβιαζει την Μελιτα ειναι η πιο λογικη...Ας μη ξεχναμε οτι γραφτηκε πως καποιος απο τους ηρωες βλεπει τη Μελιτα και τον εκβιαστη και καταλαβαινει οτι αυτη πυροβολησε την Εριεττα...Αν ισχυει ερχεται και δενει...
Πού γράφτηκε αυτό, καλη μου; Λέει και τίποτα άλλο σχετικά; Εγώ είχα; μείνει με την εντύπωση ότι έτσι όπως συμπεριφέρεται η Μελίτα δεν θα έχει κανείς αμφιβολία για το ποιος πυροβόλησε την Έρη.
ΣΨ, ακόμα γελάω με την παρομοίωσή σου της Μελίτας με τον Τζενγκίζ. Τη σκέφτηκα με μούσι να σκύβει δολοφονικά πάνω από το κρεβάτι της Έρης στο νοσοκομείο κραδαίνοντας το μαξιλάρι!... lmao
Το διαβασα σε καποια απο τις δημοσιευσεις roria μου αλλα δεν θυμαμαι που...Για τη Μελιτα νομιζω αυτα εγραφε...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 05, 2011 11:55 am

roria έγραψε:
dm10811 έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Αν δεν κανω λαθος τον δειχνει...που πεφτει πανω σε ενα τοιχο...
Ναι οντως ασχετος ειναι...Νομιζω οτι η εκδοχη να πυροβολει αυτον που εκβιαζει την Μελιτα ειναι η πιο λογικη...Ας μη ξεχναμε οτι γραφτηκε πως καποιος απο τους ηρωες βλεπει τη Μελιτα και τον εκβιαστη και καταλαβαινει οτι αυτη πυροβολησε την Εριεττα...Αν ισχυει ερχεται και δενει...
Πού γράφτηκε αυτό, καλη μου; Λέει και τίποτα άλλο σχετικά; Εγώ είχα; μείνει με την εντύπωση ότι έτσι όπως συμπεριφέρεται η Μελίτα δεν θα έχει κανείς αμφιβολία για το ποιος πυροβόλησε την Έρη.
ΣΨ, ακόμα γελάω με την παρομοίωσή σου της Μελίτας με τον Τζενγκίζ. Τη σκέφτηκα με μούσι να σκύβει δολοφονικά πάνω από το κρεβάτι της Έρης στο νοσοκομείο κραδαίνοντας το μαξιλάρι!... lmao

roria μου,ειδες συνειρμο που εκανα;;; lmao
Παντως καθολου απιθανο να το δουμε κι αυτο,δηλ την Μελιτα να αποτελειωνει αυτο που
αφησε μισο.3 χρονια τωρα δεν ειδαμε κανεναν χαρακτηρα,να κανει τοσο συνειδητα μια απο-
πειρα φονου!Αγορασε το οπλο,μπηκε στο αυτοκινητο,οδηγησε,εφτασε στο σπιτι της Εριεττας
και την πυροβολησε.Υστερα ξαναμπηκε στο αυτοκινητο και ψυχραιμοτατα οδηγησε μεχρι το
σπιτι της,εξαφανισε τα αποτυπωματα απ το πιστολι και μετα ημαρτον παναγια μου,παει μεχρι
τον κηπο και το φυτευει με τα χερακια της,αναμεσα στις μολοχες!!!!
Και αυτο που ρωτησες παραπανω την dm ,να πω οτι κι εγω το διαβασα.Καποιος απ την παρεα
την βλεπει να μιλαει με αυτον που της πουλησε το οπλο και καταλαβαινει οτι αυτη το εκανε.
Και στην συνεχεια λοιπον αυτος την εκβιαζει και ισως αυτη μη μπορωντας να τα βγαλει περα,
ζηταει την βοηθεια του πατερα της και ο Ρουσος πυροβολει το εκβιαστη.Στο τρειλερ μαλιστα
μας τον δειχνει να πυροβολει καποιον.Θα μπορουσε να ειναι ο εκβιαστης.
Μονο την Αντιγονη μας εδειξαν να κανει φονο.Σκοτωσε τον Χατζηβασιλειου,αλλα ακομα κι εδω
δεν μας εδωσαν τοσες λεπτομερειες!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Τετ Οκτ 05, 2011 12:06 pm

ΣΨ1 έγραψε:
roria έγραψε:
dm10811 έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Αν δεν κανω λαθος τον δειχνει...που πεφτει πανω σε ενα τοιχο...
Ναι οντως ασχετος ειναι...Νομιζω οτι η εκδοχη να πυροβολει αυτον που εκβιαζει την Μελιτα ειναι η πιο λογικη...Ας μη ξεχναμε οτι γραφτηκε πως καποιος απο τους ηρωες βλεπει τη Μελιτα και τον εκβιαστη και καταλαβαινει οτι αυτη πυροβολησε την Εριεττα...Αν ισχυει ερχεται και δενει...
Πού γράφτηκε αυτό, καλη μου; Λέει και τίποτα άλλο σχετικά; Εγώ είχα; μείνει με την εντύπωση ότι έτσι όπως συμπεριφέρεται η Μελίτα δεν θα έχει κανείς αμφιβολία για το ποιος πυροβόλησε την Έρη.
ΣΨ, ακόμα γελάω με την παρομοίωσή σου της Μελίτας με τον Τζενγκίζ. Τη σκέφτηκα με μούσι να σκύβει δολοφονικά πάνω από το κρεβάτι της Έρης στο νοσοκομείο κραδαίνοντας το μαξιλάρι!... lmao

roria μου,ειδες συνειρμο που εκανα;;; lmao
Παντως καθολου απιθανο να το δουμε κι αυτο,δηλ την Μελιτα να αποτελειωνει αυτο που
αφησε μισο.3 χρονια τωρα δεν ειδαμε κανεναν χαρακτηρα,να κανει τοσο συνειδητα μια απο-
πειρα φονου!Αγορασε το οπλο,μπηκε στο αυτοκινητο,οδηγησε,εφτασε στο σπιτι της Εριεττας
και την πυροβολησε.Υστερα ξαναμπηκε στο αυτοκινητο και ψυχραιμοτατα οδηγησε μεχρι το
σπιτι της,εξαφανισε τα αποτυπωματα απ το πιστολι και μετα ημαρτον παναγια μου,παει μεχρι
τον κηπο και το φυτευει με τα χερακια της,αναμεσα στις μολοχες!!!!
Και αυτο που ρωτησες παραπανω την dm ,να πω οτι κι εγω το διαβασα.Καποιος απ την παρεα
την βλεπει να μιλαει με αυτον που της πουλησε το οπλο και καταλαβαινει οτι αυτη το εκανε.
Και στην συνεχεια λοιπον αυτος την εκβιαζει και ισως αυτη μη μπορωντας να τα βγαλει περα,
ζηταει την βοηθεια του πατερα της και ο Ρουσος πυροβολει το εκβιαστη.Στο τρειλερ μαλιστα
μας τον δειχνει να πυροβολει καποιον.Θα μπορουσε να ειναι ο εκβιαστης.
Μονο την Αντιγονη μας εδειξαν να κανει φονο.Σκοτωσε τον Χατζηβασιλειου,αλλα ακομα κι εδω
δεν μας εδωσαν τοσες λεπτομερειες!
Σοφία και roria, αυτό που γράφει το TV Zapping (1/10 – 7/10) είναι ότι κάποιος από τους ήρωες της σειράς (δεν διευκρινίζει ότι είναι από την παρέα) θα τη δει να συναντιέται με αυτόν που της πούλησε το όπλο και θα καταλάβει ότι εκείνη πυροβόλησε την Εριέττα. Υποψιάζομαι ότι αυτός που θα τη δει θα είναι ο Ρούσσος και γι’ αυτό θα πυροβολήσει τον εκβιαστή. Αν ήταν κάποιος από την παρέα, φαντάζομαι ότι η αστυνομία θα το μάθαινε αμέσως, και ό,τι και να έκανε ο Ρούσσος δεν θα είχε κανένα νόημα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 05, 2011 12:14 pm

nefelik έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
roria έγραψε:
dm10811 έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Αν δεν κανω λαθος τον δειχνει...που πεφτει πανω σε ενα τοιχο...
Ναι οντως ασχετος ειναι...Νομιζω οτι η εκδοχη να πυροβολει αυτον που εκβιαζει την Μελιτα ειναι η πιο λογικη...Ας μη ξεχναμε οτι γραφτηκε πως καποιος απο τους ηρωες βλεπει τη Μελιτα και τον εκβιαστη και καταλαβαινει οτι αυτη πυροβολησε την Εριεττα...Αν ισχυει ερχεται και δενει...
Πού γράφτηκε αυτό, καλη μου; Λέει και τίποτα άλλο σχετικά; Εγώ είχα; μείνει με την εντύπωση ότι έτσι όπως συμπεριφέρεται η Μελίτα δεν θα έχει κανείς αμφιβολία για το ποιος πυροβόλησε την Έρη.
ΣΨ, ακόμα γελάω με την παρομοίωσή σου της Μελίτας με τον Τζενγκίζ. Τη σκέφτηκα με μούσι να σκύβει δολοφονικά πάνω από το κρεβάτι της Έρης στο νοσοκομείο κραδαίνοντας το μαξιλάρι!... lmao

roria μου,ειδες συνειρμο που εκανα;;; lmao
Παντως καθολου απιθανο να το δουμε κι αυτο,δηλ την Μελιτα να αποτελειωνει αυτο που
αφησε μισο.3 χρονια τωρα δεν ειδαμε κανεναν χαρακτηρα,να κανει τοσο συνειδητα μια απο-
πειρα φονου!Αγορασε το οπλο,μπηκε στο αυτοκινητο,οδηγησε,εφτασε στο σπιτι της Εριεττας
και την πυροβολησε.Υστερα ξαναμπηκε στο αυτοκινητο και ψυχραιμοτατα οδηγησε μεχρι το
σπιτι της,εξαφανισε τα αποτυπωματα απ το πιστολι και μετα ημαρτον παναγια μου,παει μεχρι
τον κηπο και το φυτευει με τα χερακια της,αναμεσα στις μολοχες!!!!
Και αυτο που ρωτησες παραπανω την dm ,να πω οτι κι εγω το διαβασα.Καποιος απ την παρεα
την βλεπει να μιλαει με αυτον που της πουλησε το οπλο και καταλαβαινει οτι αυτη το εκανε.
Και στην συνεχεια λοιπον αυτος την εκβιαζει και ισως αυτη μη μπορωντας να τα βγαλει περα,
ζηταει την βοηθεια του πατερα της και ο Ρουσος πυροβολει το εκβιαστη.Στο τρειλερ μαλιστα
μας τον δειχνει να πυροβολει καποιον.Θα μπορουσε να ειναι ο εκβιαστης.
Μονο την Αντιγονη μας εδειξαν να κανει φονο.Σκοτωσε τον Χατζηβασιλειου,αλλα ακομα κι εδω
δεν μας εδωσαν τοσες λεπτομερειες!
Σοφία και roria, αυτό που γράφει το TV Zapping (1/10 – 7/10) είναι ότι κάποιος από τους ήρωες της σειράς (δεν διευκρινίζει ότι είναι από την παρέα) θα τη δει να συναντιέται με αυτόν που της πούλησε το όπλο και θα καταλάβει ότι εκείνη πυροβόλησε την Εριέττα. Υποψιάζομαι ότι αυτός που θα τη δει θα είναι ο Ρούσσος και γι’ αυτό θα πυροβολήσει τον εκβιαστή. Αν ήταν κάποιος από την παρέα, φαντάζομαι ότι η αστυνομία θα το μάθαινε αμέσως, και ό,τι και να έκανε ο Ρούσσος δεν θα είχε κανένα νόημα...

Σοβαρα nefelic;;;;;;;;;;;Θυμομουν οτι καποιος απ την παρεα την ειδε,αλλα μαλλον λαθος θυμομουν,γιατι αυτο που
υποψιαζεσαι εσυ,οτι δηλ αυτος που την βλεπει ειναι ο Ρουσος ,δενει καταπληκτικα!!!!!Ειμαι σιγουρη οτι εγινε ετσι
τελικα!! Και πιστευω οτι η Μελιτα τελικα θα παει στην φυλακη και τον Ρουσο αν τελικα
γινει ετσι οπως το λεμε,δηλ να σκοτωσει τον εκβιαστη,τον βλεπω κατω απ το χωμα!Και παει το Ρουσεικο,να ζησουμε
να το θυμομαστε.Εκεινη την καημενη την Αμαλια σκεφτομαι μονο,που δεν της πανε και τα μαυρα!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από roria Τετ Οκτ 05, 2011 1:33 pm

dm, nefelik και ΣΨ ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. Θα μπω τώρα να το διαβάσω κι εγώ. Ξεκούτιανα μάλλον, γιατί δεν το πρόσεξα. ΣΨ ελπίζω να μην επανέλθει η Μελίτα για να αποτελειώσει την Έρη, πρώτον γιατί δεν θέλω καν να σκέφτομαι την πιθανότητα να πεθάνει και δεύτερον γιατί ο Τζενγκίζ όσο διεστραμμένος και να ήταν, τουλάχιστον δεν ήταν μαμομπαμπόθρεφτος (δεν θα μπορούσε κιόλας). Από την άλλη ο Ρούσσος θα ήταν ικανός να επιχειρήσει να βγάλει από τη μέση και την Έρη, για να μην συνέλθει και πει ποιος την πυροβόλησε, φαντάζομαι όμως ότι ο Αραβαντινός δεν θα μείνει με σταυρωμένα τα χέρια και επίσης φαντάζομαι ούτε και ο Στέφανος με το Λουκά...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Τετ Οκτ 05, 2011 5:16 pm

Παιδιά εγώ έχω κάποιες απορίες :
Στο τρέιλερ ,μετά που σκοτώνει η Μελίτα την Έρη δείχνει ότι σκάβει κάπου . Τι θέλει να κάνει δεν κατάλαβα να κρύψει το όπλο ; Στην αρχή νόμιζα ότι θέλει να θάψει το πτώμα αλλά τώρα που είπατε ότι θα ζήσει :/
Τι θα γίνει με τον Χρήστο ; Θα σκοτωθεί ;Γιατί στο τρέιλερ έδειχνε ότι γινόταν μια κηδεία .Ποιος πέθανε; ή ποιος νομίζουν ότι πέθανε ; Neutral
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Οκτ 05, 2011 5:19 pm

k@terinio-loukonoraki έγραψε:Παιδιά εγώ έχω κάποιες απορίες :
Στο τρέιλερ ,μετά που σκοτώνει η Μελίτα την Έρη δείχνει ότι σκάβει κάπου . Τι θέλει να κάνει δεν κατάλαβα να κρύψει το όπλο ; Στην αρχή νόμιζα ότι θέλει να θάψει το πτώμα αλλά τώρα που είπατε ότι θα ζήσει :/
Τι θα γίνει με τον Χρήστο ; Θα σκοτωθεί ;Γιατί στο τρέιλερ έδειχνε ότι γινόταν μια κηδεία .Ποιος πέθανε; ή ποιος νομίζουν ότι πέθανε ; Neutral

Ναι το όπλο θάβει!
Η κηδεία πρέπει να είναι του Χρήστου, αλλά ο Χρήστος ζει...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Τετ Οκτ 05, 2011 5:24 pm

edem4ever έγραψε:
k@terinio-loukonoraki έγραψε:Παιδιά εγώ έχω κάποιες απορίες :
Στο τρέιλερ ,μετά που σκοτώνει η Μελίτα την Έρη δείχνει ότι σκάβει κάπου . Τι θέλει να κάνει δεν κατάλαβα να κρύψει το όπλο ; Στην αρχή νόμιζα ότι θέλει να θάψει το πτώμα αλλά τώρα που είπατε ότι θα ζήσει :/
Τι θα γίνει με τον Χρήστο ; Θα σκοτωθεί ;Γιατί στο τρέιλερ έδειχνε ότι γινόταν μια κηδεία .Ποιος πέθανε; ή ποιος νομίζουν ότι πέθανε ; Neutral

Ναι το όπλο θάβει!
Η κηδεία πρέπει να είναι του Χρήστου, αλλά ο Χρήστος ζει...

Χμμμ.... Καλά το είχα υποψιαστεί ! Μήπως ξέρουμε πως και καλά σκοτώθηκε ο Χρήστος ;

k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από taradoula Τετ Οκτ 05, 2011 7:16 pm

k@terinio-loukonoraki έγραψε:
edem4ever έγραψε:
k@terinio-loukonoraki έγραψε:Παιδιά εγώ έχω κάποιες απορίες :
Στο τρέιλερ ,μετά που σκοτώνει η Μελίτα την Έρη δείχνει ότι σκάβει κάπου . Τι θέλει να κάνει δεν κατάλαβα να κρύψει το όπλο ; Στην αρχή νόμιζα ότι θέλει να θάψει το πτώμα αλλά τώρα που είπατε ότι θα ζήσει :/
Τι θα γίνει με τον Χρήστο ; Θα σκοτωθεί ;Γιατί στο τρέιλερ έδειχνε ότι γινόταν μια κηδεία .Ποιος πέθανε; ή ποιος νομίζουν ότι πέθανε ; Neutral

Ναι το όπλο θάβει!
Η κηδεία πρέπει να είναι του Χρήστου, αλλά ο Χρήστος ζει...

Χμμμ.... Καλά το είχα υποψιαστεί ! Μήπως ξέρουμε πως και καλά σκοτώθηκε ο Χρήστος ;


Πως ακριβώς θα σκοτωθεί δεν το ξέρουμε, αλλά στο τρέιλερ υπάρχει μια σκηνή που δείχνει το Χρήστο μαζί με έναν άλλο άντρα ανεβασμένους σε μία μηχανή και τότε κάποιος πυροβολεί αν πρόσεξα καλά το Χρήστο. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Τετ Οκτ 05, 2011 7:40 pm

taradoula διαβασα σε κάποιο περιοδικό,ότι η Νταίζη θα βάλει φωτιά στο cafe του Χρήστου,και κάποιος που έτυχε να κοιμάται εκεινη την στιγμη εκεί θα καεί!!!!!!!και θα νομίζουν οτι είναι εκείνος!!!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από taradoula Τετ Οκτ 05, 2011 7:43 pm

alex1 έγραψε:taradoula διαβασα σε κάποιο περιοδικό,ότι η Νταίζη θα βάλει φωτιά στο cafe του Χρήστου,και κάποιος που έτυχε να κοιμάται εκεινη την στιγμη εκεί θα καεί!!!!!!!και θα νομίζουν οτι είναι εκείνος!!!!!!!!!!

Ναι, όντως μπορεί να ισχύει και αυτό, αλλά επειδή δεν το έχω ακούσει ανέφερα σαν ένδειξη τη συγκεκριμένη σκηνή. Πάντως και αυτή η εξέλιξη θα είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Τετ Οκτ 05, 2011 7:44 pm

alex1 έγραψε:taradoula διαβασα σε κάποιο περιοδικό,ότι η Νταίζη θα βάλει φωτιά στο cafe του Χρήστου,και κάποιος που έτυχε να κοιμάται εκεινη την στιγμη εκεί θα καεί!!!!!!!και θα νομίζουν οτι είναι εκείνος!!!!!!!!!!

Αααα μάλλον έτσι Wink Ναι και εγώ το παρατήρησα αυτό με την μηχανή αλλά δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν ο Χρήστος !
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από taradoula Τετ Οκτ 05, 2011 8:57 pm

Έχω να θέσω δύο ερωτήματα: 1. Πώς πιστεύετε ότι θα καταλάβουνε οι ήρωες πως ο άγνωστος Χ είναι ο Αραβαντινός;

2. Αν τελικά η σειρά είχε τελειώσει στον 3ο κύκλο, ποιο πιστεύετε θα ήταν το τέλος της; valen

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 06, 2011 5:51 pm

taradoula έγραψε:Έχω να θέσω δύο ερωτήματα: 1. Πώς πιστεύετε ότι θα καταλάβουνε οι ήρωες πως ο άγνωστος Χ είναι ο Αραβαντινός;

2. Αν τελικά η σειρά είχε τελειώσει στον 3ο κύκλο, ποιο πιστεύετε θα ήταν το τέλος της; valen


Κοιτα να δεις,πιστευω οτι ο Αραβαντινος καποια στιγμη θα τους πει ποιος ειναι.Εξαλλου δεν νομιζω να μπορει να κανει διαφορετικα γιατι Ρουσος και Αντιγονη ,ξερουν ποιος ειναι.
Τον Μαιο δεν τελειωσε ο 3ος.Ο τριτος κυκλος θα τελειωσει με τα 45 επεισοδια στις αρχες του Δεκεμβρη.Αυτο που βλεπουμε δηλ τωρα δεν ειναι 4ος κυκλος,ειναι η συνεχεια του 3ου,που μας τον εκοψαν τον Μαιο,μαλλον για να ξεκινησει την σεζον το καναλι με ενα γερο χαρτι.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από stella7778 Παρ Οκτ 07, 2011 11:19 am

Ρε παιδια θα τρελλαθω.........ειναι ο Αραβαντινος λεμε.........καλα? τον πυροβολησαν, φιλος τους κολλητος ηταν, δεν τον εθαψαν??? τι σκατα καθε πεθαμενος σ αυτο το εργο ζωντανευει??? και γιατι τοσα χρονια δεν εψαξε τα παιδια του??? εδω φαινεται οτι τα ξερει ολα.........τι να πω.......κενο αερος παλι
βλεπω οτι υπαρχει μια εμμονη εναντια στην Παππα, οχι οτι ειναι και η συμπαθεια μου, αλλα ρε παιδια, ο λογος που παραπονιομαστε, ειναι γιατι ο ρολος της καταντησε βαρετος........επισης, υποθετω οτι την Παπαδημητριου την εχετε δει και καπου αλλου η στο θεατρο, γιατι αν απ την εδεμ και μονο την εκθειαζετε ετσι θα φαω τις κοτσιδες που δεν εχω.......παιδια δεν την ξερω, μπορει να εχει λαμπρη καριερα καπου και δεν ετυχε να τη μαθω, αλλα αυτο που βλεπω στην εδεμ, το βλεμμα το παγωμενο, το εχει κρατησει ολοιδιο με τοτε που ητανε μουγγη, ε ο χριστος και η παναγια σας αρεσει αυτο το θεαμα? τη βρισκω παντελως ανεπαρκη..........και ανεκφραστη........η Παππα επισης δε μου αρεσει, με νευριαζει που περπαταει σαν παπια και ολο το ιδιο κλαψ κλαψ υφος, κουραση λεμε!!!!!!!!! για μενα αξιζει η πεφανη και ο κατρανιδης, ο λουκακος και η νορα, και μου αρεσει πολυ και η ευα και ο νικολας, αν και τον τελευταιο οταν ειδα με τι ευκολια τον μιμειται ακριβως ο αντρας μου στο παιξιμο του, ε ειπα, δεν κανει και κατι αμαν τελικα..........παντως ομολογουμενως φετος εχουμε χασει το θεμα..........α και ειστε σιγουρες οτι θα παει μεχρι χριστουγεννα γιατι ακουσα οτι ειναι 40 επεισοδια ολα κι ολα............ξερει καμια>>>

stella7778


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Παρ Οκτ 07, 2011 5:44 pm

Θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι,αφού δεν πρόλαβα στους σχολιασμούς λόγω της ώρας!!!!!!

Εγώ δεν μπορώ να συγκρίνω τον Μάνο,με τον Στεφ ή την Νταίζη.
Και εννοώ τα παιδικά τους χρόνια.
Πρώτον ο Μάνος έφυγε!!!!η Νταίζη και ο Στεφ είναι εδω,και ακόμη δεν ξέρουμε το τέλος που θα δωθει.
Και δεύτερον και πιο σημαντικό.Δεν μπορώ να δώσω την ίδια βαρύτητα στα παιδικά χρόνια του Στεφ,και του Μάνου,ή της Νταίζης.

Ένας πατέρας που θέλει το παιδί του να γίνει πρώτο σε όλα,φυσικά και κάνει ΛΑΘΟΙ στην ανατροφή του.Αλλά φυσικά αυτο δεν τον κάνει να εγκληματεί συνεχόμενα και χωρίς ίχνος,τύψεων.
Ο Στεφ μεγάλωσε μόνος του,μεσα στο μίσος και δεν έγινε το "τέρας"που βλέπαμε.Η δεν βιαστηκε όπως η Νταίζη.

Και στην περιπτωση της Νταίζης την δικαιολογώ μέχρι ενός σημείου.Απο ένα σημείο και μετά δεν έχει καμμια δικαιολογία.

Υπάρχουν γονείς αυστηροι,που χτυπουν τα παιδια τους,και τα θεωρούν ανάξια του ονοματός του,ή του εαυτού τους.

Εγκληματίες όμως δεν γίνονται!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 07, 2011 5:50 pm

alex1 έγραψε:Θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι,αφού δεν πρόλαβα στους σχολιασμούς λόγω της ώρας!!!!!!

Εγώ δεν μπορώ να συγκρίνω τον Μάνο,με τον Στεφ ή την Νταίζη.
Και εννοώ τα παιδικά τους χρόνια.
Πρώτον ο Μάνος έφυγε!!!!η Νταίζη και ο Στεφ είναι εδω,και ακόμη δεν ξέρουμε το τέλος που θα δωθει.
Και δεύτερον και πιο σημαντικό.Δεν μπορώ να δώσω την ίδια βαρύτητα στα παιδικά χρόνια του Στεφ,και του Μάνου,ή της Νταίζης.

Ένας πατέρας που θέλει το παιδί του να γίνει πρώτο σε όλα,φυσικά και κάνει ΛΑΘΟΙ στην ανατροφή του.Αλλά φυσικά αυτο δεν τον κάνει να εγκληματεί συνεχόμενα και χωρίς ίχνος,τύψεων.
Ο Στεφ μεγάλωσε μόνος του,μεσα στο μίσος και δεν έγινε το "τέρας"που βλέπαμε.Η δεν βιαστηκε όπως η Νταίζη.

Και στην περιπτωση της Νταίζης την δικαιολογώ μέχρι ενός σημείου.Απο ένα σημείο και μετά δεν έχει καμμια δικαιολογία.

Υπάρχουν γονείς αυστηροι,που χτυπουν τα παιδια τους,και τα θεωρούν ανάξια του ονοματός του,ή του εαυτού τους.

Εγκληματίες όμως δεν γίνονται!!!!!!!!

συμφωνω αlex μου,η παιδικη ζωη του Μανου δεν εχει καμμια σχεση ουτε με του Στεφ ,αλλα ουτε κα με της Νταιζης.

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaggelia* Παρ Οκτ 07, 2011 8:06 pm

να ρωτησω κατι???
Ο Λουκας εχει πει στη Νορα για το πειθαρχικο???
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από zeta88 Παρ Οκτ 07, 2011 8:18 pm

evaggelia* έγραψε:να ρωτησω κατι???
Ο Λουκας εχει πει στη Νορα για το πειθαρχικο???

Όχι, δεν της το έχει πει ακόμα..
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από evaggelia* Παρ Οκτ 07, 2011 8:37 pm

zeta88 έγραψε:
evaggelia* έγραψε:να ρωτησω κατι???
Ο Λουκας εχει πει στη Νορα για το πειθαρχικο???

Όχι, δεν της το έχει πει ακόμα..

α!οκ ευχαριστω πολυ....!!!
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 12, 2011 12:43 am

Βασικα ηθελα να αναφερω κατι σχετικα με τον σχολιασμο του επεισοδιου της Δευτερας...Απο ο,τι καταλαβα υπαρχει μια συγχιση σχετικα με την ηλικια της Μαριλιας...

Αν το σκεφτουμε λογικα εχουμε...
Η Ευα εμεινε εγκυος τον Αυγουστο του 1993...Αρα γεννησε το 1994...Αν κανουμε την αφαιρεση βγαινει 17...Αλλα επειδη βρισκομαστε στο τελος του χρονου θα μπορουσαμε να πουμε οτι εναι στα 18...Και αν κανουμε και τη παραδοχη οτι πηγε σχολειο εναν χρονο νωριτερα βγαινουν και οι Πανελληνιες...Νομιζω οτι υπηρχε ενα μπερδεμα γιατι απλα δεν υπολογισαν τους μηνες της εγκυμοσυνης διοτι αν κανουμε την αφαιρεση με το 1993 βγαινει μια χαρα...οποτε ουσιαστικα οι σεανριογραφοι κανανε 1 χρονο λαθος...Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο τραγικο αυτο...Ακομα και στις Πανελληνιες τα αριθμητικα λαθη μια φορα πιανονται...Σε μια καθημερινη σειρα θα κολλησουμε...;;;;
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 12, 2011 9:12 am


Σύγχιση με τις ηλικίες υπάρχει σίγουρα μόνο που δεν είναι δική μας
Εχουν μπερδέψει τα πάντα
Η Μαρίλια έδωσε εξετάσεις στα δεκάξι κι αμέσως μετά ήταν ενήλικη
Η Νταίζη ήταν πολύυυυυυυυυυυυυ μεγαλύτερη απ το Λουκά αλλά τελικά είναι η μικρή αδελφή του συνομίληκου Νικόλα κ.ο.κ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 12, 2011 5:02 pm

Αυτο με τη Νταιζη το θυμαμαι ηταν μια αναφορα της Νορας μια φορα που ηταν στη παραλια με τον Λουκα...Οντως του ειχε πει οτι τη τρομαζε η διαφορα ηλικιας του και οτι ηταν πολυ μεγαλυτερη του...Αυτο οντως ηταν λαθος...Δε μπορω να πω οτι ηταν προχειροτητα διοτι ηταν μια μικρη αναφορα που θα μπορουσαμε ανετα να εχουμε ξεχασει...Οχι οτι ειναι ενταξει βεβαια...

Τωρα σχετικα με τη Μαριλια μιλαμε για εναν χρονο!!!!Και για αυτο ευθυνονται ξεκαθαρα οι μηνες τις εγκυμοσυνης!!!!Στο τρειλερ παρουσιασης της σειρας λεει ξεκαθαρα οτι η τελευταια νυχτα στη κατασκηνωση ηταν το 1993...Μεχρι το 2008 ειναι 15 χρονια...Ειμαστε στη τεταρτη χρονια οποτε 15+4=19...Το σκεφτηκαν ετσι και προφανως ηταν λαθος...Αλλα μιλαμε για εναν χρονο!!!!Οκ λαθη γινονται ειδικα σε μια καθημερινη σειρα...Θα μπορουσαμε ισως να ειμαστε λιγο πιο διαλλακτικοι και να βλεπουμε τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις...Οσο κι αν δεν αρεσε το σκεπτικο μου δε νομιζω οτι ηταν τοσο παραλογο!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 10 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Οκτ 13, 2011 6:18 pm

Clarabelle έγραψε:
Απλά παραθέτω την αληλουχία των γεγονότων όπως μας την παρουσίασαν την πρώτη χρονιά
Αυτά μας είπαν
Οτι ο Μάνος πήρε μια κληρονομιά απ το Λύτρα οτι δούλεψε σαν το σκυλί να στήσει τον όμιλο
Ότι δημιούργησε μολυνση του έκαψαν το εργοστάσιο το ξανάστησε όρθιο και στη συνέχεια ήρθε ο Στέφανος και αγόρασε τον όμιλο και τον κατέστρεψε επειδή ήξερε οτι ο Μάνος θα τον ξαναπάρει ώστε να τελειώσει το Μάνο οριστικά
Δεν ξέρω αν έβλεπες αλλά αυτά μας έχουν δείξει και απλά ανέφερα οτι αυτά που έλεγαν χθες ήταν ανακόλουθα με όσα μας έχουν δείξει
Τόσο απλά άλλα μας έδειξαν κι άλλα λενε οι ήρωες τώρα προκειμένου να δικαιολογήσουν πράγματα που δεν στέκουν
Επειδή κλείδωσε το topic του επεισοδίου, απαντάω εδώ. Έστω ότι ο Στέφανος είχε λεφτά για πέταμα και ήθελε να αγοράσει τον όμιλο και να τον καταστρέψει, για να καταστρέψει το Μάνο. Δικά του ήταν, μπορεί να του απαγορεύσει κανείς να το κάνει ή να του υποδείξει πώς θα επενδύσει τα λεφτά του; Ακόμα κι αν δεν ήταν ο Στέφανος, που ήθελε να τον εκδικηθεί, κι ένας απλός ανταγωνιστής θα μπορούσε να είχε προκαλέσει πολύ μεγαλύτερη ζημιά στο Μάνο, αν ο ίδιος δεν έκανε προσεκτικές κινήσεις και δεν αντιλαμβανόταν κάποια πράγματα. Άλλωστε, όπως συνήθως λένε, στις επιχειρήσεις όλα επιτρέπονται. Το ερώτημα είναι πώς ο Μάνος, που υποτίθεται ότι ήταν έμπειρος επιχειρηματίας, δεν κατάλαβε ότι γινόταν κάτι περίεργο με τις μετοχές του ομίλου, παρά μόνο όταν ήταν πολύ αργά.

Επιπλέον, και νομίζω ότι αυτό είναι το σημαντικότερο, γράφεις κι εσύ ότι ο Στέφανος ήξερε ότι ο Μάνος θα ξαναπάρει τον όμιλο. Το ήξερε γιατί προφανώς ήξερε πώς κινείται ο Μάνος και ήξερε ότι θα κάνει αυτό το ΛΑΘΟΣ. Γιατί λάθος ήταν και αυτό το ήξερε και ο ίδιος ο Μάνος. Ηξερε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρει, εκεί που είχαν φτάσει τα πράγματα. Μπορεί να είχε δουλέψει για να στήσει τον όμιλο, αλλά σε τέτοιες καταστάσεις ένας σοβαρός επιχειρηματίας δεν κινείται συναισθηματικά. Κι αν ήθελε να κινηθεί συναισθηματικά, ας σκεφτόταν την αδελφή του, που δέχτηκε να πάρει τη μοναδική της περιουσία, ενώ κατά βάθος ήξερε από την αρχή ότι θα τη χάσει. Το γεγονός ότι ο Στέφανος ήξερε ότι ο Μάνος θα κάνει αυτό το λάθος, δεν σημαίνει και ότι τον κατέστρεψε, σημαίνει απλά ότι τον είχε «διαβάσει» σωστά. Ο Μάνος μόνος του καταστράφηκε...

Όσο γι΄αυτά που είπαν χθες ο Λουκάς με το Νικόλα, κι εμένα μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά (άλλωστε είναι γεγονός ότι οι σεναριογράφοι δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη για το Μάνο και μας το δείχνουν κάθε φορά που κάποιος ήρωας τον αναφέρει), αλλά δεν ήταν και εντελώς ανακριβή...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 32 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης