Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικές συζητήσεις

+56
A.R.T.
KatsaroYpotheto
μπουγιουριτσα
kapetanissa
brunakos
hlias16
estrella
filizza
xalkate
Kitty
fantina
Nora&Loukas
varemaraful
katie007
ath376
aggeliki
ειρηνη7
maeveline
evaggelia*
taradoula
tzibirdika
Caroline
stella7778
k@terinio-loukonoraki
edem4ever
evaki16
Δ.Μπέλλος
LaurelRose
loukasnora
Foulitsa
trelli petrakitsa
Antigoni!
rachel
Ezantakou
evanna
anna90
dm10811
fay66
hionati
aglaitsa
sarita
l_aquila
ProudMaslowqueen
pruedens
nefelik
Clarabelle
alex1
roria
JESSIE
KAKOS LYKOS
abba
zeta88
giwta007
Καρ-Mik
ΣΨ1
fay
60 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 32 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Οκτ 13, 2011 7:14 pm

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Απλά παραθέτω την αληλουχία των γεγονότων όπως μας την παρουσίασαν την πρώτη χρονιά
Αυτά μας είπαν
Οτι ο Μάνος πήρε μια κληρονομιά απ το Λύτρα οτι δούλεψε σαν το σκυλί να στήσει τον όμιλο
Ότι δημιούργησε μολυνση του έκαψαν το εργοστάσιο το ξανάστησε όρθιο και στη συνέχεια ήρθε ο Στέφανος και αγόρασε τον όμιλο και τον κατέστρεψε επειδή ήξερε οτι ο Μάνος θα τον ξαναπάρει ώστε να τελειώσει το Μάνο οριστικά
Δεν ξέρω αν έβλεπες αλλά αυτά μας έχουν δείξει και απλά ανέφερα οτι αυτά που έλεγαν χθες ήταν ανακόλουθα με όσα μας έχουν δείξει
Τόσο απλά άλλα μας έδειξαν κι άλλα λενε οι ήρωες τώρα προκειμένου να δικαιολογήσουν πράγματα που δεν στέκουν
Επειδή κλείδωσε το topic του επεισοδίου, απαντάω εδώ. Έστω ότι ο Στέφανος είχε λεφτά για πέταμα και ήθελε να αγοράσει τον όμιλο και να τον καταστρέψει, για να καταστρέψει το Μάνο. Δικά του ήταν, μπορεί να του απαγορεύσει κανείς να το κάνει ή να του υποδείξει πώς θα επενδύσει τα λεφτά του; Ακόμα κι αν δεν ήταν ο Στέφανος, που ήθελε να τον εκδικηθεί, κι ένας απλός ανταγωνιστής θα μπορούσε να είχε προκαλέσει πολύ μεγαλύτερη ζημιά στο Μάνο, αν ο ίδιος δεν έκανε προσεκτικές κινήσεις και δεν αντιλαμβανόταν κάποια πράγματα. Άλλωστε, όπως συνήθως λένε, στις επιχειρήσεις όλα επιτρέπονται. Το ερώτημα είναι πώς ο Μάνος, που υποτίθεται ότι ήταν έμπειρος επιχειρηματίας, δεν κατάλαβε ότι γινόταν κάτι περίεργο με τις μετοχές του ομίλου, παρά μόνο όταν ήταν πολύ αργά.

Επιπλέον, και νομίζω ότι αυτό είναι το σημαντικότερο, γράφεις κι εσύ ότι ο Στέφανος ήξερε ότι ο Μάνος θα ξαναπάρει τον όμιλο. Το ήξερε γιατί προφανώς ήξερε πώς κινείται ο Μάνος και ήξερε ότι θα κάνει αυτό το ΛΑΘΟΣ. Γιατί λάθος ήταν και αυτό το ήξερε και ο ίδιος ο Μάνος. Ηξερε ότι δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρει, εκεί που είχαν φτάσει τα πράγματα. Μπορεί να είχε δουλέψει για να στήσει τον όμιλο, αλλά σε τέτοιες καταστάσεις ένας σοβαρός επιχειρηματίας δεν κινείται συναισθηματικά. Κι αν ήθελε να κινηθεί συναισθηματικά, ας σκεφτόταν την αδελφή του, που δέχτηκε να πάρει τη μοναδική της περιουσία, ενώ κατά βάθος ήξερε από την αρχή ότι θα τη χάσει. Το γεγονός ότι ο Στέφανος ήξερε ότι ο Μάνος θα κάνει αυτό το λάθος, δεν σημαίνει και ότι τον κατέστρεψε, σημαίνει απλά ότι τον είχε «διαβάσει» σωστά. Ο Μάνος μόνος του καταστράφηκε...

Όσο γι΄αυτά που είπαν χθες ο Λουκάς με το Νικόλα, κι εμένα μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά (άλλωστε είναι γεγονός ότι οι σεναριογράφοι δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη για το Μάνο και μας το δείχνουν κάθε φορά που κάποιος ήρωας τον αναφέρει), αλλά δεν ήταν και εντελώς ανακριβή...


Aπλά ανέφερα οτι δεν είναι δυνατόν να φταίει ο Μάνος ακόμη και για την τρύπα του όζοντος
Έφυγε ο Μπουγιούρης απ τη σειρά και φορτώνουν τα πάντα πάνω στο Μάνο ακόμη κι όταν δεν στέκουν γιατί έχουμε δει διαφορετικά πράγματα
Δεν είναι δικό μου μύθευμα. Αυτό μας είπαν οτι ο Στέφανος είχε παρακολουθήσει χρόνια τις ζωές τους και περίμενε μεθοδικά την ευκαιρία να καταστρέψει το Μάνο και με τον όμιλο αυτό έκανε. Όταν παρακολουθείς χρόνια και στήνεις ενέδρα σε κάποιον σαφώς και μαθαίνεις τις αντιδράσεις του.
Αυτά δεν είναι δικές μου σκέψεις είναι σκηνές που τις παρακολουθησα τη δεύτερη σεζόν. Το Μάνο να λέει ήξερες οτι θα πάρω πίσω τον όμιλο γιατί τον πονάω γι αυτό τον κατέστρεψες και το Στέφανο να γελάει και να το δέχεται
Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο
Μου φάνηκε υπερβολή και το ανέφερα αλλά προκάλεσα τις γνωστές αντιδράσεις
Θα περίμενα να αντιδράσουν υπερασπιζόμενοι ίσως το Νικόλα που σ αυτόν αναφέρθηκα αλλά το έκαναν για το Στέφανο τελικά
Τελικά ο Μάνος υπήρξε σημείο αναφοράς σ αυτή τη σειρά και μακράν ο πιο ενδιαφέρον και καλογραμμένος ρόλος και ίσως αυτό δεν αρέσει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Οκτ 13, 2011 7:32 pm

Nefelik, συμφωνώ με όσα έγραψες. Να συμπληρώσω μόνο και το εξής:
Οταν λέμε οτι ο Στέφανος τον "κατέστρεψε" τον Ομιλο που ο Μάνος είχε κτίσει με τόση δουλειά, θα πρέπει , για να ακριβολογούμε, να πούμε οτι ο Στέφανος σταμάτησε τη λειτουργία του εργοστασίου, ώστε να πάψει να προκαλεί τη μόλυνση που έστειλε στον άλλο κόσμο τόσα παιδιά. Αυτό φυσικά ούτε είχε περάσει απ'το μυαλό του Μάνου, ο οποίος συνέχιζε τη λειτουργία του εργοστασίου, ακόμη κι όταν η κόρη του κινδύνεψε να πεθάνει. Ούτε λόγος φυσικά για να ξοδέψει τα υπέρογκα ποσά που θα χρειάζονταν για να αποφευχθεί αυτή η μόλυνση. Κι ας μην ξεχνάμε, πέρα απ'όλα τα σωστά που είπες, οτι ο Στέφανος έδωσε λεφτά , δικά του λεφτά, για να πάρει την πλειοψηφία των μετοχών αυτού του Ομίλου, όπως επίσης πλήρωσε στην Εύα την αξία των δικών της μετοχών, (καί μάλιστα υπερτιμημένη), η οποία Εύα επέστρεψε τα λεφτά αυτα που της έδωσε ο Στέφανος στο Μάνο, για να κάνει μιά καινούργια αρχή... Αρα λοιπόν ο Στέφανος έβλαψε και τα ίδια του τα συμφέροντα, έχασε και τα δικά του χρήματα, αλλά δεν δίστασε να το κάνει, αφού ήξερε τη ζημιά που προκαλούσε η λειτουργία του Ομίλου.
Και σχετικά με όσα είπαν χθές ο Λουκάς κι ο Νικόλας, να πώ οτι απ'την αρχή των Μυστικών ήξεραν και οι δύο, όπως και οι υπόλοιποι, για το τί ήταν ικανός ο Μάνος, και από τότε του τα έλεγαν , οπότε δεν ακούσαμε κάτι καινούργιο χθές .... Μάλιστα είχαν σβήσει και τ'όνομά του απ'το απουσιολόγιο... Τότε απλά ήταν εκεί και τα άκουγε κατά πρόσωπο, ζητώντας μιά τυπική συγγνώμη και μετά επαναλαμβάνοντας τα ίδια. Και τον δεχόντουσαν πίσω, ξανά και ξανά, ώσπου βαρέθηκε το παιχνιδάκι και έφυγε, να παίξει καινούργια παιχνίδια αλλού....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Οκτ 13, 2011 7:40 pm

Καρ-Mik έγραψε:Συνηθως όταν η Ευα κατηγορείται για ότι κατηγορείται, δεν υπάρχει παράδειγμα της Μελίτας.
Συνήθως προβάλλονται δικαιολογητικά των πράξεων της, πολλές φορές συνοδεύονται ''Ε την ηλίθια'', και διάφορα τέτοια...
Αλλωστε, σε έναν άνθρωπο που έχει κάνει ''πιο βαριά'' λάθη, είναι λίγο δύσκολο να φέρεις ''πιο light'' παραδείγματα για σύγκριση.

Αλλα συγκεκριμένα με τον Στέφανο και την Μελίτα, είναι κλασσικό το θέμα.
Με την Μελίτα, όχι μόνο έρχεται σαν παράδειγμα η Ευα, αλλα και η Νόρα.
'' Η Μελίτα έκανε τρομερή κατινιά τότε με την Ερη''
- '' Ναι, γιατί η Νόρα τι κάνει δηλαδή, δεν είναι κατίνα''?

Απανταω εδω γιατι το επεισοδιο εχει κλειδωσει...
Προσωπικα εχει τυχει να δω και τα δυο δηλαδη μολις καποιος αναφερει κατι στραβο της Μελιτας να ερχεται αντιλογος του τυπου ''ναι αλλα η Ευα...'' αλλα και το αντιθετο...Ισως οχι σε τετοιο βαθμο αλλα νομιζω οτι συμβαινει...Και τα πιο συχνα που λενε για τη Μελιτα ειναι οτι κοιμηθηκε με τον Μανο μια νυχτα πριν τον γαμο με την Ευα και αναφερουν συχνα και τη Νεφελη...

Και ναι με τη Μελιτα ειδικα το εχω παρατηρησει κι εγω...Και οχι μονο...Και με την Ευα...Για την Ευα δεν ερχεται ως παραδειγμα μονο η Μελιτα αλλα και η Νορα και η Δαφνη!!!!!Για τον Λουκα παντα ερχεται η Νορα και το αναποδο...Για τον Στεφανο δεν το εχω προσεξει προς το παρον...Δεν σε αμφισβητω βεβαια γιατι θεωρω οτι γινεται για ολους και εχει γινει απο ολους...

Αυτο που ειπα και στον σχολιασμο ομως και μαλλον δεν το σχολιασα σωστα ειναι οτι μερικες φορες η συγκριση οσως εχει καποια θετικα αποτελεσματα...Οχι ολες τις φορες και δεν μιλουσα ειδικα για καποιο διδυμο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Οκτ 13, 2011 8:06 pm

dm10811 έγραψε:
Απανταω εδω γιατι το επεισοδιο εχει κλειδωσει...
Προσωπικα εχει τυχει να δω και τα δυο δηλαδη μολις καποιος αναφερει κατι στραβο της Μελιτας να ερχεται αντιλογος του τυπου ''ναι αλλα η Ευα...'' αλλα και το αντιθετο...Ισως οχι σε τετοιο βαθμο αλλα νομιζω οτι συμβαινει...Και τα πιο συχνα που λενε για τη Μελιτα ειναι οτι κοιμηθηκε με τον Μανο μια νυχτα πριν τον γαμο με την Ευα και αναφερουν συχνα και τη Νεφελη...
Eγω πάλι δεν το έχω δει , παρα ελάχιστες φορές. Και οταν μιλάω οτι δεν το έχω δεί, εννοώ να χρησιμοποιείται ως μέτρο σύγκρισης.
Γιατί πχ. άλλο να πούμε οτι " Η Μελίτα κοιμήθηκε με τον Μάνο, γιατί το χρώσταγε στην Ευα μετά απο ότι έκανε'' και άλλο να πεις οτι "η Μελίτα έκανε κάτι λάθος, κοιμήθηκε με τον Μάνο.", και να πάρεις την απάντηση ''Ναι, αλλα και η Ευα έκανε το τάδε..''
Το πρώτο είναι μια δικαιολογία, ή μια βάση των πράξεων της, ενώ στο δεύτερο χρησιμοποιείται η πράξη κάποιου άλλου, ώστε να συγκρίνουμε ποιος έκανε τι, και τι είναι χειρότερο..

Και ναι με τη Μελιτα ειδικα το εχω παρατηρησει κι εγω...Και οχι μονο...Και με την Ευα...Για την Ευα δεν ερχεται ως παραδειγμα μονο η Μελιτα αλλα και η Νορα και η Δαφνη!!!!!
Ακριβώς.
Για τον Λουκα παντα ερχεται η Νορα και το αναποδο..
Κοίτα, όταν μιλάμε για ένα ζευγάρι, ή μια σχέση (φιλική, ή οτιδήποτε), είναι λογικό.
Σε μια σχέση, θα ''ζυγίσεις'' το τι δίνει και τι λαμβάνει ο καθένας.
Οταν όμως μιλάμε πχ. για της κατινιές της Μελίτας στην Εριέττα, δεν υπάρχει λόγος να μπαίνει στην ζυγαριά ούτε η Νόρα, ούτε η Δάφνη, ούτε κανείς άλλος...

Αυτο που ειπα και στον σχολιασμο ομως και μαλλον δεν το σχολιασα σωστα ειναι οτι μερικες φορες η συγκριση οσως εχει καποια θετικα αποτελεσματα...Οχι ολες τις φορες και δεν μιλουσα ειδικα για καποιο διδυμο...
Εξαρτάται το πότε , το που και το γιατί...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Οκτ 13, 2011 8:19 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Eγω πάλι δεν το έχω δει , παρα ελάχιστες φορές. Και οταν μιλάω οτι δεν το έχω δεί, εννοώ να χρησιμοποιείται ως μέτρο σύγκρισης.
Γιατί πχ. άλλο να πούμε οτι " Η Μελίτα κοιμήθηκε με τον Μάνο, γιατί το χρώσταγε στην Ευα μετά απο ότι έκανε'' και άλλο να πεις οτι "η Μελίτα έκανε κάτι λάθος, κοιμήθηκε με τον Μάνο.", και να πάρεις την απάντηση ''Ναι, αλλα και η Ευα έκανε το τάδε..''
Το πρώτο είναι μια δικαιολογία, ή μια βάση των πράξεων της, ενώ στο δεύτερο χρησιμοποιείται η πράξη κάποιου άλλου, ώστε να συγκρίνουμε ποιος έκανε τι, και τι είναι χειρότερο..
Εσυ εχεις δει αυτο...Εγω κατι αλλο...Δε καταλαβαινω τωρα τι θα κανουμε θα αρχισουμε να συγκρινουμε μεταξυ μας τι εχουμε δει και που;;;;Αν δεν με πιστευεις δικαιωμα σου αλλα αυτο καταλαβαινεις οτι μπορουμε να το κανουμε επ'απειρον...Αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος...Ξερω πολυ καλα οτι δεν επιτρεπεται να αναφερουμε αλλους ιστοτοπους σχετικα με τη σειρα εδω αλλα θα σου πω οτι εχει τυχει να το δω αλλου κυριως αλλα και εδω...Αλλωστε αυτο δεν ειναι το μοναδικο φορουμ της Εδεμ...Ελπιζω να μην εχω παραβει καποιον κανονισμο διοτι δεν ηταν στις προθεσεις μου...


Κοίτα, όταν μιλάμε για ένα ζευγάρι, ή μια σχέση (φιλική, ή οτιδήποτε), είναι λογικό.
Σε μια σχέση, θα ''ζυγίσεις'' το τι δίνει και τι λαμβάνει ο καθένας.
Οταν όμως μιλάμε πχ. για της κατινιές της Μελίτας στην Εριέττα, δεν υπάρχει λόγος να μπαίνει στην ζυγαριά ούτε η Νόρα, ούτε η Δάφνη, ούτε κανείς άλλος...

Δε διαφωνω...Απλα πολλες φορες για ηθικα κυριως θεματα εχουν γινει συγκρισεις εξω απο το γεγονος οτι ειναι ζευγαρι...Βεβαια δεν ειναι τοσο συχνο απλα το ανεφερα για να δειξω οτι γινεται με ολους...


Αυτο που ειπα και στον σχολιασμο ομως και μαλλον δεν το σχολιασα σωστα ειναι οτι μερικες φορες η συγκριση οσως εχει καποια θετικα αποτελεσματα...Οχι ολες τις φορες και δεν μιλουσα ειδικα για καποιο διδυμο...
Εξαρτάται το πότε , το που και το γιατί...
Και βεβαια εξαρταται...Δε νομιζω να ειπα κατι διαφορετικο...
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Οκτ 13, 2011 8:38 pm

dm10811 έγραψε:
Εσυ εχεις δει αυτο...Εγω κατι αλλο...Δε καταλαβαινω τωρα τι θα κανουμε θα αρχισουμε να συγκρινουμε μεταξυ μας τι εχουμε δει και που;;;;Αν δεν με πιστευεις δικαιωμα σου αλλα αυτο καταλαβαινεις οτι μπορουμε να το κανουμε επ'απειρον...Αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος...Ξερω πολυ καλα οτι δεν επιτρεπεται να αναφερουμε αλλους ιστοτοπους σχετικα με τη σειρα εδω αλλα θα σου πω οτι εχει τυχει να το δω αλλου κυριως αλλα και εδω...Αλλωστε αυτο δεν ειναι το μοναδικο φορουμ της Εδεμ...Ελπιζω να μην εχω παραβει καποιον κανονισμο διοτι δεν ηταν στις προθεσεις μου...
Εγώ μιλαώ γι αυτό το φόρουμ, για το τι συμβαίνει σε αυτό το φόρουμ και το τι έχω παρατηρήσει όσο καιρό είμαι απλό μέλος αλλα και μέλος της διαχειριστικής ομάδας σε αυτό το φόρουμ. Το τι συμβαίνει αλλου δεν με ενδιαφέρει, και ούτε το ανέφερα στις κουβέντες μου. Σε αυτό το φόρουμ λοιπόν, εγώ έχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει το προαναφερόμενο γεγονός. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Οκτ 13, 2011 8:42 pm

Καρ-Mik έγραψε:
dm10811 έγραψε:
Εσυ εχεις δει αυτο...Εγω κατι αλλο...Δε καταλαβαινω τωρα τι θα κανουμε θα αρχισουμε να συγκρινουμε μεταξυ μας τι εχουμε δει και που;;;;Αν δεν με πιστευεις δικαιωμα σου αλλα αυτο καταλαβαινεις οτι μπορουμε να το κανουμε επ'απειρον...Αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος...Ξερω πολυ καλα οτι δεν επιτρεπεται να αναφερουμε αλλους ιστοτοπους σχετικα με τη σειρα εδω αλλα θα σου πω οτι εχει τυχει να το δω αλλου κυριως αλλα και εδω...Αλλωστε αυτο δεν ειναι το μοναδικο φορουμ της Εδεμ...Ελπιζω να μην εχω παραβει καποιον κανονισμο διοτι δεν ηταν στις προθεσεις μου...
Εγώ μιλαώ γι αυτό το φόρουμ, για το τι συμβαίνει σε αυτό το φόρουμ και το τι έχω παρατηρήσει όσο καιρό είμαι απλό μέλος αλλα και μέλος της διαχειριστικής ομάδας σε αυτό το φόρουμ. Το τι συμβαίνει αλλου δεν με ενδιαφέρει, και ούτε το ανέφερα στις κουβέντες μου. Σε αυτό το φόρουμ λοιπόν, εγώ έχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει το προαναφερόμενο γεγονός. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Μπορει να μη σε νοιαζει αλλα ειναι γεγονος...Συγγνωμη αλλα δε μπορω να ξεχασω αυτα που ξερω και εχω δει επειδη εσυ μιλας μονο για αυτο το φορουμ...Και στη τελικη εγω το εχω δει και εδω...Τι να κανω τωρα να συμφωνησω ντε και καλα μαζι σου;;;;
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Οκτ 13, 2011 9:00 pm

dm10811 έγραψε:
Μπορει να μη σε νοιαζει αλλα ειναι γεγονος...Συγγνωμη αλλα δε μπορω να ξεχασω αυτα που ξερω και εχω δει επειδη εσυ μιλας μονο για αυτο το φορουμ...Και στη τελικη εγω το εχω δει και εδω...Τι να κανω τωρα να συμφωνησω ντε και καλα μαζι σου;;;;[/quote]
Θα το πω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ να τελειώνουμε....
Δεν μιλάω για το τι γίνεται ούτε γενικά για όλους τους φαν,όλων των ηλικιών, ιντερνετικούς ή μη.
Δεν μιλάω καν για τους ιντερνετικούς φαν γενικά.
Μιλάω για ένα φαινόμενο που έχω παρατηρησει σε τούτο εδώ το φόρουμ .
Σε αυτό είμαι μέλος, αυτό γνωρίζω καλά και διαβάζω και συμμετέχω χρόνια, πάνω σε αυτό σχολιάζω.

Γενικά μπορεί να γίνεται, αλλα δεν με ενδιαφέρει. Αλλου μπορεί να γίνεται το αντίθετο. Αλλου μπορεί να μην γίνεται τίποτα. Δεν είναι ο χώρος να το σχολιασω, και ούτε με ενδιαφέρει.
Τόσο απλά...

Τέλος, δεν σου πε κανείς να συμφωνήσεις μαζί μου, κουβέντα κάνουμε, ή μήπως απογορεύεται να διαφωνήσω? Είπες την γνώμη σου, σου είπα οτι έχω παρατηρήσει κάτι διαφορετικό, και end of story.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από dm10811 Πεμ Οκτ 13, 2011 9:11 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Θα το πω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ να τελειώνουμε....
Δεν μιλάω για το τι γίνεται ούτε γενικά για όλους τους φαν,όλων των ηλικιών, ιντερνετικούς ή μη.
Δεν μιλάω καν για τους ιντερνετικούς φαν γενικά.
Μιλάω για ένα φαινόμενο που έχω παρατηρησει σε τούτο εδώ το φόρουμ .
Σε αυτό είμαι μέλος, αυτό γνωρίζω καλά και διαβάζω και συμμετέχω χρόνια, πάνω σε αυτό σχολιάζω.

Γενικά μπορεί να γίνεται, αλλα δεν με ενδιαφέρει. Αλλου μπορεί να γίνεται το αντίθετο. Αλλου μπορεί να μην γίνεται τίποτα. Δεν είναι ο χώρος να το σχολιασω, και ούτε με ενδιαφέρει.
Τόσο απλά...

Τέλος, δεν σου πε κανείς να συμφωνήσεις μαζί μου, κουβέντα κάνουμε, ή μήπως απογορεύεται να διαφωνήσω? Είπες την γνώμη σου, σου είπα οτι έχω παρατηρήσει κάτι διαφορετικό, και end of story.
Χαιρομαι που ξεκαθαρισες νωρις για ποιο πραγμα μιλας...Δε με ενδιαφερει ποσο καιρο εισαι μελος στο φορουμ μια γενικη παρατηρηση εκανα...Και στη τελικη η δικη μου παρατηση πανω στο συγκεκριμενο φορουμ ειναι διαφορετικη απο τη δικη σου...Ισως να φταιει που δεν ειμαι μελος χρονια δε ξερω...
Και βεβαια κουβεντα κανουμε και τη διαφωνια σου θα τη μετρησω αλλα νομιζω οτι δικαουμαι τα αναλογα...Η συζητηση ισως θα επρεπε να σταματησει οταν σου ειπα οτι απλα εχω κανει διαφορετικη παρατηρηση...Αφου επελεξες να απαντησεις προφανως δεν σου εφτανε να εχουμε διαφορετικη αποψη και διαφορετικα ερεθισματα...Στο end of story θα συμφωνησω!!!Επρεπε να ειχε γινει πολυ πριν!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Οκτ 13, 2011 9:37 pm

dm10811 έγραψε:
Χαιρομαι που ξεκαθαρισες νωρις για ποιο πραγμα μιλας...Δε με ενδιαφερει ποσο καιρο εισαι μελος στο φορουμ μια γενικη παρατηρηση εκανα...Και στη τελικη η δικη μου παρατηση πανω στο συγκεκριμενο φορουμ ειναι διαφορετικη απο τη δικη σου...Ισως να φταιει που δεν ειμαι μελος χρονια δε ξερω...
Και βεβαια κουβεντα κανουμε και τη διαφωνια σου θα τη μετρησω αλλα νομιζω οτι δικαουμαι τα αναλογα...Η συζητηση ισως θα επρεπε να σταματησει οταν σου ειπα οτι απλα εχω κανει διαφορετικη παρατηρηση...Αφου επελεξες να απαντησεις προφανως δεν σου εφτανε να εχουμε διαφορετικη αποψη και διαφορετικα ερεθισματα...Στο end of story θα συμφωνησω!!!Επρεπε να ειχε γινει πολυ πριν!!!!!
Θεώρησα οτι είναι προφανές οτι μιλάω για το τι γίνεται εδώ,μιας και είμαστε εδώ. Οταν αναφέρομαι για κάτι εκτός του φόρουμ, πάντα φροντίζω να το ξεκαθαρίζω λέγοντας πχ '' Οι ιντερνετικοί φαν'' ή ''απο ότι φαίνεται στο fb ή στο site του Μέγκα ή στο Youtube'' ( Ποτε δεν αναφέρω άλλα φόρα, γιατί πολύ απλά δεν τα γνωρίζω)

Οπως πχ. και σε έναν αγώνα Πάοκ-Ολυμπιακού αμα πάω, προφανώς και αν πω ''ωραίος αγώνας''(μαζί με τα ανάλογα γαλλικά αν έχουμε χάσει Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 789620 , ή τους ανάλογους πανηγυρισμούς αν έχουμε κερδίσει Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 485250 ) θα μιλάω για τον αγώνα που βλέπω, και όχι για το Ξάνθη-Λεβαδειακός.

Αρχικά ξεκαθάρισα το ποστ της Clarabelle απο το τι φαντάζομαι οτι εννοούσε, είπες την γνώμη σου, είπα την δική μου , και θα πρεπε να σταματήσει εκεί.

Στην συνέχεια, συνέχισες την κουβέντα, φέρνοντας την στις γενικές συζητήσεις , και για να την συνεχίζεις, λογικά θες να συνεχιστεί, κάτι που προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω, όπως και έπραξα.
Μετά, αναφερες και το τι βλέπεις σε άλλα φόρουμ - προφανώς συνεχίζοντας ξανα, την κουβέντα που είπες οτι θα έπρεπε να έχουμε σταματήσει - και σου εξήγησα οτι δεν με ενδιαφέρουν τα άλλα φόρουμ, και ούτε αναφέρθηκα σε αυτά.

Και βεβαια κουβεντα κανουμε και τη διαφωνια σου θα τη μετρησω αλλα νομιζω οτι δικαουμαι τα αναλογα...

Μα εγω ποτέ δεν σου είπα τίποτα. Εγώ συνέχισα μια κουβέντα, και δεν σε κατέκρινα ούτε για τις απόψεις σου, ούτε γιατί διαφωνείς, ούτε τίποτα...

Δε καταλαβαινω τωρα τι θα κανουμε θα αρχισουμε να συγκρινουμε μεταξυ μας τι εχουμε δει και που;;;;Αν δεν με πιστευεις δικαιωμα σου αλλα αυτο καταλαβαινεις οτι μπορουμε να το κανουμε επ'απειρον..

Συγγνωμη αλλα δε μπορω να ξεχασω αυτα που ξερω και εχω δει επειδη εσυ
μιλας μονο για αυτο το φορουμ...Και στη τελικη εγω το εχω δει και
εδω...Τι να κανω τωρα να συμφωνησω ντε και καλα μαζι σου;;;;


Και για να μην το κουράζουμε, διαφωνείς, διαφωνώ, ξακαθαρίσαμε για το ποιούς ιστότοπους μιλάει ο καθένας και τέλος.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 15, 2011 7:08 pm

Και λεω λοιπον να ξαναγυρισω στο θεμα Μανος,γιατι ειναι και πολυ ιντριγκαδορικο ως θεμα!!
Μουρθε μια φλασια λοιπον και λεω να την καταθεσω εδω .Αφου θα μας δειξουν τους ηρωες μετα απο 15 χρονια,θα μπορουσαν να μας πουνε και τι εκανε ολα αυτα τα χρονια στην Αμερικη.Και επειδη Μανος ειναι αυτος, δεν ειναι παιξε γελασε,2 εκδοχες υπαρχουν για μενα.Ή που θα εγινε μεγαλος και τρανος ,βεβαια οχι με τον σταυρο στο χερι,οποτε θα εκανε και πολλες παρανομιες,αλλα επειδη διαθετει μυαλο δεν θα τον επιασαν ή που θαεγινε μεγαλος και τρανος ,αλλα θα τον επιασαν και θα τον εχουν μπουζουριασει,γιατι εκτος απο μυαλο ο Μανος ειναι και πολυ παρορμητικος.Θα το εκλεισαν λοιπον στο Αλκατραζ ,ουπς ξεχασα το Αλκατραζ δεν λειτουργει.Στις φυλακες του Σαλεμ λοιπον θα τον εκλεισαν και επειδη εκει ηταν και ο Κοσκωτας ,θα τυχει καλης μεταχειρισης!!
Και αν γινει ετσι 3 απ τους ηρωες θα καταληξουν στη φυλακη,ο Μανος,ο Ρουσος και η ηρωιδα Μελιτα!! Καλα μην βαρατε μια σκεψη εκανα,η σκεψη της τρελης ειναι αυτη!! lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 9:27 pm



ΣΨ, για μένα και καμμία αναφορά να μη γίνει στο Μάνο, το ίδιο μου κάνει...
Τους εγκατέλειψε, έφυγε, τό'σκασε, έγινε Λούης, έριξε μαύρη πέτρα, πήγε γι'αλλα, ας μείνει λοιπόν εκεί που προτίμησε να πάει, και να μην μας γράφει.... Προτιμώ να μην ξέρω τι έγινε σχετικά μ'αυτόν, προτιμώ να τον θυμούνται μόνο σαν ένα όνομα που οι ίδιοι "μαύρισαν" στο απουσιολόγιό τους, και τίποτε παραπάνω....
Τώρα για το ποιοί θα πάνε φυλακή, τίποτε δεν είναι σίγουρο. Ο Ρούσσος το βλέπω να πεθαίνει από φυσικά αίτια, η Αντιγόνη θα μείνει φυτό στο παλιό της ίδρυμα, η Μελίτα μάλλον θα κλειστεί σε ψυχιατρική κλινική, και άγνωστο παραμένει το μέλλον για Νταίζη και Χρήστο.
Ας μην τα ξέρουμε κι όλα από τώρα, νά'χουμε και κάτι να περιμένουμε......
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Οκτ 15, 2011 9:30 pm

Προτιμώ να μην ξέρω τι έγινε σχετικά μ'αυτόν, προτιμώ να τον θυμούνται μόνο σαν ένα όνομα που οι ίδιοι "μαύρισαν" στο απουσιολόγιό τους, και τίποτε παραπάνω....

Δεν μαύρισε η παρέα το όνομα του Μάνου στο απουσιολόγιο αλλά ο Στέφανος!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 9:33 pm

loukasnora έγραψε:
Προτιμώ να μην ξέρω τι έγινε σχετικά μ'αυτόν, προτιμώ να τον θυμούνται μόνο σαν ένα όνομα που οι ίδιοι "μαύρισαν" στο απουσιολόγιό τους, και τίποτε παραπάνω....

Δεν μαύρισε η παρέα το όνομα του Μάνου στο απουσιολόγιο αλλά ο Στέφανος!

Δεν το πολυθυμάμαι αυτό, για να είμαι ειλικρινής (δεν έγραφα και τον πρώτο κύκλο βλέπεις)....
Αλλά αν δεν συμφωνούσαν με το μαύρισμα, γιατί δεν ξανάγραψαν τ'όνομά του?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 15, 2011 9:37 pm

Ο Μανος με τον ενα ή τον αλλο τροπο ,μας ενωνει κοριτσια!! lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 9:42 pm



Οσο ήταν εδώ, τον έβλεπα όπως βλέπει ο ταύρος το κόκκινο πανί!
Απ'τη στιγμή που δεν τον βλέπω, καμμία αίσθηση δεν μου κάνει πιά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Οκτ 15, 2011 9:43 pm

JESSIE έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Προτιμώ να μην ξέρω τι έγινε σχετικά μ'αυτόν, προτιμώ να τον θυμούνται μόνο σαν ένα όνομα που οι ίδιοι "μαύρισαν" στο απουσιολόγιό τους, και τίποτε παραπάνω....

Δεν μαύρισε η παρέα το όνομα του Μάνου στο απουσιολόγιο αλλά ο Στέφανος!

Δεν το πολυθυμάμαι αυτό, για να είμαι ειλικρινής (δεν έγραφα και τον πρώτο κύκλο βλέπεις)....
Αλλά αν δεν συμφωνούσαν με το μαύρισμα, γιατί δεν ξανάγραψαν τ'όνομά του?

Το ''μαύρισμα'' του Μάνου στο απουσιολόγιο έγινε στον δεύτερο κύκλο κι όχι στον πρώτο!
Το γιατί δεν το ξανάγραψαν δεν το ξέρω και δεν με ενδιαφέρει για να είμαι ειλικρινής!Άλλωστε αυτό το συγκεκριμένο απουσιολόγιο είναι ''σχετικά'' καινούργιο αφού έπρεπε να αντικαταστήσουν το παλιό που κάηκε πάλι με εντολή του Στέφανου ( αυτό έγινε στον πρώτο κύκλο )!Δηλαδή θα έπρεπε κάθε φορά που θα έγραφαν ή θα έκαναν κάτι στο απουσιολόγιο να το αντικαθιστούν πάραυτα;Γιατί τότε θα έπρεπε να αλλάζουν απουσιολόγιο κάθε λίγο και λιγάκι!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από alex1 Σαβ Οκτ 15, 2011 9:44 pm

JESSIE έγραψε:

Οσο ήταν εδώ, τον έβλεπα όπως βλέπει ο ταύρος το κόκκινο πανί!
Απ'τη στιγμή που δεν τον βλέπω, καμμία αίσθηση δεν μου κάνει πιά!


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μια απο τα ίδια JESSIE

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 15, 2011 9:46 pm

ΣΨ1 έγραψε:Ο Μανος με τον ενα ή τον αλλο τροπο ,μας ενωνει κοριτσια!! lmao


Μακράν ο πιο πολυδιάστατος και ενδιαφέρον αντρικός χαρακτήρας της σειράς άσχετα αν τσακώθηκαν με τον ηθοποιό και ισοπέδωσαν το ρόλο
Για μένα ο Μάνος ήταν οτι ο Στράτος και ο Άγγελος της Βέρας.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 9:48 pm

Αλήθεια έγινε στο δεύτερο κύκλο? Τότε μάλλον πρέπει να ψάξω να βρώ την αντίστοιχη σκηνή.... Μάλλον όχι, πολύ δουλειά για το τίποτε!
Και το παλιό κάηκε πάλι μ'εντολή του Στέφανου? Από ποιόν δηλαδή?
Φαίνεται οτι το θέμα κι εμένα δεν μ'ενδιέφερε , αλλιώς θα τα θυμόμουν όλ'αυτά. Αυτό που μου έμεινε, είναι οτι στο "τρέχον" απουσιολόγιο, το όνομα του Μάνου δεν υπάρχει.... Κι είναι λογικό, αφού κι ο ίδιος ο Μάνος δεν υπάρχει !
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Οκτ 15, 2011 9:53 pm


Το παλιό απουσιολόγιο κάηκε απ αυτόν που τρομοκρατούσε την παρέα
Άρα το Στέφανο
Ο Ηλίας έφιαξε ένα καινούριο
Το όνομα του Μάνου σβήστηκε και όχι μόνο μαζί σβήστηκε και το όνομα της Εύας ξέρετε αυτή που την αγαπούσε και της έκανε καλό
Βρήκε τα σβησμένα ονόματα η Νόρα και έκλαιγε όταν τα είδε και η παρέα ολόκληρη έψαχνε ποιός τους απειλεί.
Μετά απο κάποια επεισόδια τα ονόματα και των δύο ξαναγράφτηκαν
Άλλωστε είδαμε το Μάνο να γράφει στο απουσιολόγιο όταν μαζεύτηκαν τα Θεοφάνεια σ εκείνη την καταπληκτική σκηνή που πέταξαν τριαντάφυλλα στο γκρεμό

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Οκτ 15, 2011 9:56 pm

Clarabelle έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Ο Μανος με τον ενα ή τον αλλο τροπο ,μας ενωνει κοριτσια!! lmao


Μακράν ο πιο πολυδιάστατος και ενδιαφέρον αντρικός χαρακτήρας της σειράς άσχετα αν τσακώθηκαν με τον ηθοποιό και ισοπέδωσαν το ρόλο
Για μένα ο Μάνος ήταν οτι ο Στράτος και ο Άγγελος της Βέρας.

Συμφωνώ!Αν και δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα ο αγαπημένος μου χαρακτήρας της σειράς ήταν πολύ ενδιαφέρον ρόλος και εξαιρετικά πολύπλοκος!Και φυσικά ο Μπουγιούρης έδωσε υπέροχες σκηνές με αυτό τον ρόλο!

Και το παλιό κάηκε πάλι μ'εντολή του Στέφανου? Από ποιόν δηλαδή?

Στο Χρήστο προφανώς!Αφού με εκείνον συνεργαζόταν και εκείνος του έλεγε τα πάντα,όλα όσα γινόντουσαν στην παρέα!Μπορεί οι σεναριογράφοι να θέλουν να ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα καταφέρνουν κιόλας! ))
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Σαβ Οκτ 15, 2011 9:56 pm

απο αυτα που διαβαζω σε ενα πραγμα καταληγω.

Ο στεφανος με την μελιτα ταιριαζουν

Και οι δυο πληγωσαν ανθρωπους για να σωσουν τον κοσμο απο τους "κακους".
lmao
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Οκτ 15, 2011 10:06 pm

Αν λάβουμε υπ'όψιν μας μόνο τον πρώτο κύκλο, όπου υποτίθεται όλα πήγαιναν καλά μεταξύ του ηθοποιού και των σεναριογράφων, ο Μάνος μας εμφανίστηκε σαν ο κατ'εξοχήν "κακός" χαρακτήρας, χωρις να του δίνουν κανένα ελαφρυντικό για όσα έκανε, αφού αυτό της ανατροφής του απ'το Λύτρα ώστε να είναι πρώτος σε όλα, δεν δικαιολογεί τα εγκλήματα που έκανε ελαφρά τη καρδία.... Ολες του οι πράξεις είχαν κίνητρο την απληστία του για περισσότερο χρήμα, και την ατομική του καλοπέραση. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω λοιπόν με το Στράτο, που ούτε τα χρήματα τον ενδιέφεραν ποτέ, και είχε μοναδικό του κίνητρο να εκδικηθεί τον θάνατο του αδελφού του και τα απαίσια χρόνια που πέρασε στο ίδρυμα. Στο ότι ο Στράτος είχε ξεγελαστεί απ'τον ίδιο του τον αδελφό και ήθελε να εκδικηθεί χωρις να ξέρει την αλήθεια, τον φέρνει πιό κοντά στον Στέφανο, όχι στο Μάνο. Στην ψυχοσύνθεση, όμως, ο Στέφανος δεν μπορούσε να μοιάζει στο Στράτο, για προφανείς λόγους αποφυγής τυποποίησης, κι έτσι μας παρουσίασαν το Στέφανο σαν έναν χαμηλών τόνων άνθρωπο, που ωστόσο έκανε εξ ίσου καλά τα σχέδια εκδίκησης, όσο και ο Στράτος. Το κοινό μεταξύ Μάνου και Στράτου μπορεί να είναι οτι και οι δύο ήταν αυτό που λέμε "αλητάμπουρες", αλλά ο Στράτος ποτέ δεν έβλαψε κάποιον για το συμφέρον του , όπως έκανε ο Μάνος. Ακόμη κι ο Αγγελος, είχε λόγους να θέλει να εκδικηθεί, για το ναυάγιο, και η εμμονή του να διεκδικεί τη Ρεγγίνα, μάλλον ταιριάζει περισσότερο με την εμμονή της Μελίτας για το Στέφανο, παρά με την νοοτροπία του Μάνου.
Δεν βλέπω λοιπόν να μπορεί να γίνει κάποια συσχέτιση Στράτου και Αγγελου με το Μάνο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικές συζητήσεις - Σελίδα 11 Empty Απ: Γενικές συζητήσεις

Δημοσίευση από sarita Σαβ Οκτ 15, 2011 10:12 pm

εαν εχω καταλαβει καλα η μαρια συγκρινε μανο και στρατο απο την αποψη ρολου και οχι πως και γιατι εγιναν κακοι.
Πολυδιαστατοι και οι δυο.

Κακοι και καλοι και οι δυο

Και ρολοι που μπορουσαν να τραβηξουν την πλοκη.
Το γιατι και το πως εγιναν ετσι ειναι αλλο θεμα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 32 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης