Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

+58
DESPOINA
evanna
Antigoni!
ale3ia_eva&nora!!!
sarita
rinaki
evaki16
Δ.Μπέλλος
giwta007
xristinaki_noraloukofan
Foulitsa
almaresi
tzibirdika
νοριτσα
evaggelia*
alkisti
trelli petrakitsa
marakii
mary - manos
nefelik
ProudMaslowqueen
katie007
doctor
Xaroulinial
ilectra
Ntinaki Agapaei Petraki
elenp
l_aquila
feggaropetra
Nora&Loukas
taradoula
tinaki18
JESSIE
manos for ever
aglaitsa
roria
lorelei
edem4ever
filizza
gxnel
alex1
dm10811
kapetanissa
mystika telos
Dimitraaa
maraki_ch
fay
κικκο
verile_mistika
Paparazzi
fay66
AmaliaPetros_fan1
black_cat
ΣΨ1
euaki
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
62 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap52%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 52% 
[ 57 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 9 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 16 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 7 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 109
 
 

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από katie007 Παρ Δεκ 09, 2011 6:45 pm

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ>μεσα απο την καρδια μουγια τις ωρες συντροφιας ποοου μου <χαρισατε > να εχετε ολες την υγειασας...να αγαπατε και να προσεχετε τον εαυτο σα..και.....που ξερετε..αν ο Θεος θελει ..ισως σας ανταμμμμωσω σε καποιο αλλα forum.... sawευυυχαριστωωωωωωωωωωωωω.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από l_aquila Παρ Δεκ 09, 2011 7:23 pm

ntina_loukas+nora4ever έγραψε:Τι να πω εγω???Μου αρεσαν απιστευτα οι σκηνες Λουκα-Νορας,Νικολα-Δαφνης...Θα ηθελα να δω μια σκηνη του Λουκα με την Ρεγγινα και την Στελλα αλλα δεν πειραζει..Για εμενα δεν τελειωνει τιποτα,αντιθετως τωρα ξεκιναει το ταξιδι.Μεσα απο αυτη την σειρα αγαπησα 2 ατομα.Την κ.Δρακουλακη και τον κ.Πετρακη οποτε δεν μπορω να μην πω κατι.Απιστευτα ταλαντουχοι αποδεικνυοντας το συνεχεια.Συγχαρητηρια.Τους ευχαριστω για αυτα τα υπεροχα 4 χρονια που μας χαρισαν και για αυτα που θα μας χαρισουν
υ.γ.1 θεος ο Πετρακης με γκριζο μαλλι..πεθανα
υ.γ.2 μονο σε εμενα δεν ελειψε ο Μανος?

Τελευταίο επεισόδιο θα το ψηφίσω μέτριο μόνο και μόνο για λίγες σκηνές. Μου άρεσε η σκηνή με την κ. Παπαδημητρίου και τον κ. Σταύρου όπως ξεκίνησαν έτσι και τελείωσαν, και μου άρεσε η σκηνή του Αρζόγλου με τη Γεωργόνη. Όλο το υπόλοιπο επεισόδιο ήταν χάλια. Στο Μάνο δεν αναφέρθηκε κανείς παρά μόνο στο τέλος είδαμε κάτι σκηνές. Απαράδεκτο, μέχρι και τον Κυριάκο αναφέρανε τον Μάνο όχι. Να μην σχολιάσω για τα παιδιά τους. Που δεν έμοιαζαν με 14 ή 15 που τα βρήκαν ? Να μην σχολιάσω ότι ο Άρης είναι δεύτερος ξάδερφος της Νεφέλης αλλά μια χαρά σχέση είχαν, κανέναν δεν ενόχλησε ? Ντίνα από ότι κατάλαβες μόνο σε σένα δεν έλειψε ο Μάνος. Ήταν μεγάλο λάθος της Ακρίτας που δεν τον ανέφερε. Ήταν ένας από τους βασικούς ήρωες της σειράς. Ότι πρόβλημα και να είχαν μεταξύ τους μια αναφορά θα έπρεπε να γίνει.

Καλές γιορτές σε όλους και χάρηκα πολύ που σας γνώρισα ))
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Δεκ 09, 2011 7:33 pm

loukitsa έγραψε:
black_cat έγραψε:Μικρά σχολιάκια γιατί με κάλυψε 99,9999% η Αριάδνη Razz:

-Η Στέλλα ήταν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ 14 και η Ρεγγίνα (επίσης ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ)15.Οι κορούες που παίζανε τους ομώνυμους ρόλους φαινόντουσαν,αν όχι 4ο,3ο έτος στο πανεπιστήμιο!!Έχουν δει πως είναι τα 14χρονα???Μάλλον όχι...

-Η Ρεγγίνα,15 χρονών,έχει "προχωρήσει" με τον Μάριο και σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν έκανε εντύπωση!Δηλαδή έχουμε γίνει Σουηδία.

-Ο Νικόλας,πολύ καρφί.Πήγε και τα πε όλα στον Λουκά,έτσι...Χωρις να σκεφτεί τις συνέπειες και το πως θα το πάρει ο Λουκάς.Αυτά είναι!!

Ευχαριστω πολυ!
Κι ελεγα τι ξεχασα να γραψω!!!!!!
Δεκαπενταχρονα με ολοκληρωμενες σχεσεις sfyr
Και ο Λουκας τοοοσο ψυχραιμος?

Τι να πει κανεις...

Λοιπον...σε γενικες γραμμες ωραιο το επεισοδιακι...
Αλλα!Με χαλασε ο Θεοχαρης με το αληθινο γκριζο μαλλι να λεει πατερα το Λουκα ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΒΑΨΕΙ...
Η Ρεγγινα που φερθηκε στην μαμα της σαν κ***ο...Ακου να πει στην μανα να σου πω....
Δεν εβγαινε στο καστ να "παιξει" τους γερους...Φερονταν οπως στα υπολοιπα επεισοδια...
Και τελος σε καποια φαση η Νορα νομιζω ειπε πως η παρερα της Φεγγαροπετρας ειναι μαζι...ολοι μαζι...Αφου ελειπε ο εκτος πως γινεται να ηταν ολοι μαζι...
Επισης ο Αγγελος ηταν κακασχημος...
Αυτα...Μυστικα λοιπον...ΤΕΛΟΣ...ΚΑΙ ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΑΣ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΑΜΗΝ...
Παρ ολα αυτα συγκινηθηκα στο τελος οταν επαιζαν τα τραγουδακια...
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Παρ Δεκ 09, 2011 7:37 pm

edem4ever έγραψε:
black_cat έγραψε:
feggaropetra έγραψε:

- Ο Άρης με τη Νεφέλη δεν είναι δεύτερα ξαδέρφια; Δεν ενόχλησε κανέναν αυτό; Η Νταίζη ήταν αδερφή του Μάνου και πρώτη ξαδέρφη του Μάνου απ’ό,τι θυμάμαι… Μάλλον ξεχάστηκε το θέμα... Εκτός αν έχω μπερδέψει τις συγγένειες με τόσα ετεροθαλή αδέρφια, δεν αποκλείεται… Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 558573

Ισχύει αυτό!Και εκτός αυτού,ο Άγγελος και η Στέλλα και η Ρεγγίνα με τον Μάριο είναι πνευματικά αδέλφια.
Ο Λουκάς και η Νόρα είναι νονοί του Μάριου και του Άγγελου,αν θυμάμαι καλά.....

Agree Ισχύει!!! Βγάλε άκρη εσύ τώρα!!!
Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που το παρατήρησε!!!
Κι εγω αυτη την απορια εχω...Αλλα απο που κι ως που η Νεφελη με τον Αρη ειναι δευτερα ξαδερφια...μπορειτε να με βοηθησετε?
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από nefelik Παρ Δεκ 09, 2011 7:53 pm

Μπορεί να βρήκα ανούσια και περιττή την ιστορία με τα δήθεν όνειρα της Νταίζης για τον Άρη, απαράδεκτη τη φυγή του Ρούσσου, που έγινε μια ατυχής προσπάθεια να δικαιολογηθεί από την ίδια την Αμαλία, και εντελώς γελοία τη σκηνή της κρίσης της Μελίτας, μπορεί να έμεινα με μερικές απορίες, όπως σε ποιον έδωσε ο Αραβαντινός τα υπόλοιπα διαμάντια, γιατί έπρεπε να πει ψέματα στα παιδιά του και γιατί χώρισαν ο Στέφανος με την Εριέττα, μπορεί οι επιλογές των νέων ηθοποιών να μπορούσαν να είναι καλύτερες, μπορεί να εξακολουθώ να έχω κάποιες ενστάσεις για μερικές λεπτομέρειες, αλλά υπήρχαν σκηνές που με έκαναν να συγκινηθώ και σκηνές που με έκαναν να γελάσω...

Οι σκηνές Αντιγόνης – Στέφανου και Ηλία – Δάφνης ήταν συγκλονιστικές. Από τις καλύτερες στιγμές και των τεσσάρων ηθοποιών στη σειρά. : respect : : respect : : respect : Δεν έχω να πω πολλά... Τα είπατε ήδη όλα... Thumbs up

Πολύ συγκινητική ήταν και η σκηνή του αποχαιρετισμού του Αραβαντινού με τα παιδιά του, αλλά αυτοί που με συγκίνησαν ήταν ο Λουκάς και κυρίως η Εριέττα. Ο Αραβαντινός πάλι καθόλου... Μπορεί να διαβεβαίωσε τα παιδιά του ότι θα είναι κοντά τους όποτε τον χρειαστούν, αλλά δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε ακόμα και εκείνη τη στιγμή να τους πει ψέματα για τα διαμάντια (αν και η ερώτηση του Λουκά μου φάνηκε λίγο άκυρη), ούτε γιατί δεν μπορούσε να κάνει την υπέρβαση και να μείνει, έστω και με κάποιο κόστος για τον ίδιο...

Πολύ καλή ερμηνευτικά και η σκηνή Ρούσσου – Λουκά – Νόρας. Χάρηκα που ξαναείδαμε τους δικηγόρους Λουκά και Νόρα, που αγαπήσαμε, δεν χάρηκα καθόλου που ο Ρούσσος ούτε τώρα τους είπε όλη την αλήθεια, ούτε που είπαν ότι θα στηρίξουν τη Μελίτα σαν αδελφή τους. Όποιος καταφέρει να μετρήσει πόσες μεταλλάξεις έχει πάθει ο Ρούσσος από την αρχή της σειράς, κερδίζει βραβείο...

Συγκινητική ήταν και η σκηνή του αποχαιρετισμού της Εριέττας με το Λουκά και τη Νόρα. Hug Πάντως εγώ συμφωνώ με το Λουκά... Οι δύσκολες καταστάσεις συνήθως φέρνουν τους ανθρώπους πιο κοντά...

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω για ποιο λόγο έπρεπε να χωρίσουν ο Στέφανος και η Εριέττα, και πώς τα σκοτεινά σημεία φωτίστηκαν μέσα σε μια νύχτα. Όμως οι ερμηνευτικές ικανότητες των ηθοποιών κατάφεραν να κάνουν όλες τις σκηνές ξεχωριστές και πολύ συγκινητικές. Ίσως αυτό να σκέφτηκαν και οι σεναριογράφοι, γι΄αυτό δεν έδωσαν πολλή σημασία σε αυτά που τους έγραψαν να πουν, ειδικά στη σκηνή του χωρισμού, ούτε προσπάθησαν ιδιαίτερα να βρουν μια πειστική δικαιολογία για αυτή την εξέλιξη... Έτσι κι αλλιώς όλα αυτά έγιναν απλά για να υπάρξει μια ανατροπή στο τελευταίο επεισόδιο... Η σκηνή στο αεροδρόμιο πάντως μου άρεσε πάρα πολύ... Love! Love!

15 χρόνια μετά οι περισσότεροι ήρωες δεν είχαν αλλάξει σχεδόν καθόλου... Πάντως χάρηκα που τους είδαμε σχεδόν όλους, γιατί αρχικά νόμιζα ότι θα βλέπαμε μόνο την παρέα... Δεν είναι εύκολο να ταυτιστούμε με τα παιδιά που δεν τα ξέρουμε καθόλου, αλλά, αν και δεν το περίμενα, γέλασα με τη Φοίβη που μοιάζει στον παππού Κυριάκο, τη Στέλλα junior που τους βγήκε... προωθημένο μοντέλο και τη σκηνή με τη Νεφέλη και την Αμαλία. sisi

Η τελευταία σκηνή στην παραλία, αν και ήταν αρκετά συγκινητική, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Οι μικροί μου έδωσαν την εντύπωση ότι δεν πίστευαν και πολύ ότι οι ευχές τους μπορούν να γίνουν πραγματικότητα και ότι το έβλεπαν περισσότερο σαν αστείο, και η παρέα των μεγάλων μου φάνηκε κάπως αμήχανη, σαν να μην ήξεραν τι να πουν... Από όλη τη σκηνή κρατάω το βλέμμα της Εύας και αυτό που είπαν στο τέλος, ότι πια χαμογελάνε και ότι δεν υπάρχουν μυστικά... Αν και δεν αποκαλύφθηκαν όλα τα μυστικά... sfyr

Όσο για το ότι τα παιδιά της καινούριας παρέας έγιναν πάλι ζευγάρια μεταξύ τους, μπορεί να μην είναι αληθοφανές, αλλά εγώ σκέφτηκα ότι μια και πήγαμε 15 χρόνια μπροστά θα μπορούσαμε να κάνουμε άλλο ένα άλμα στο χρόνο, να πάμε άλλα 15 - 20 χρόνια μπροστά και να ξεκινήσει η ιστορία από την αρχή. Με λιγότερες τρύπες ίσως αυτή τη φορά... Κι αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, νομίζω ότι ξέρω από τώρα ποιο θα ήταν το αγαπημένο μου ζευγάρι. Για ευνόητους λόγους, ο Άγγελος και η Στέλλα... ))

Παρά τις όποιες ενστάσεις σε επιμέρους σημεία, θα το ψηφίσω τέλειο, επειδή ήταν το τελευταίο επεισόδιο και ό,τι και να λέγαμε τελικά τα «Μυστικά» θα μου λείψουν, τουλάχιστον τον πρώτο καιρό... Άλλωστε το τι θα έβλεπα σε αυτό το επεισόδιο το ήξερα, όπως και όλοι μας, εδώ και καιρό. Σε κάποιες λεπτομέρειες συμφωνούσα, σε κάποιες όχι, αλλά κι αυτές τις είχα πάρει απόφαση. Από αυτά που περίμενα να δω, είδα και κάτι παραπάνω... Efxi


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Παρ Δεκ 09, 2011 7:58 pm, 2 φορές συνολικά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από mary - manos Παρ Δεκ 09, 2011 7:54 pm

ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΓΩ, ΝΟΡΑ
ΞΕΚΙΝΑΜΕ
Ο ΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ.
Η ΝΤΑΙΖΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕΑ ΛΥΤΡΑ.
Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΛΥΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΗΣ ΟΛΓΑΣ ΛΥΤΡΑΣ.
Η ΟΛΓΑ ΛΥΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ.
Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΝΕΦΕΛΗΣ
ΑΡΑ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ Η ΝΕΦΕΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΑΔΕΛΦΙΑ.

mary - manos
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από marakii Παρ Δεκ 09, 2011 8:21 pm

Η 1η σκηνή αν και λυπητερή καλογυρισμένη με αρκετά καλά εφέ!...Συνάντηση στο σπίτι του Στέφανου πολύ καλή σκηνή ,εξαιρετικοί όλοι τους ... μόνο το αυτό οτί η Νταίζη θα λείψει σε όλους να μην έλεγαν valen

Στέφανος-Αντιγόνη:πολύ καλή σκηνή ,συναισθηματικά φορτισμένη με αλήθεις που πονάνε.Ο Στέφανος έβγαλε από μέσα του τα όσα τον ''έπνιγαν'' και η κυρία Παπαδημητρίου ακόμη και σιωπηλή ήταν μοναδική στο ρόλο της!

Σχόλιο Αστεριού οτί η Νόρα είναι όμορφη και εκείνη άρχισε να κοιτάζεται και να χαμογελά sisi θεάαα! λάτρεψα!

Πέτρος-Αμαλία:πολύ γλυκιά σκηνή , η Αμαλία δυναμική να τον ρωτάει τι ρούζα θέλει να του βάλει στη βαλίτσα και ο Πέτρος να της λέει πως θα την έχει πάντα μαζί του!...Όντως δεν έπρεπε να φύγει τώρα που το παιδί του δεν ήταν καλά αλλά σε κάποια σημεία είχε και τα δίκια της η Αμαλία στο πόσο μπορεί να βοηθήσει!...(πολύ όμορφος ο Κατρανίδης στο ''σκάφος'' του!)

Πέτρος-Νόρα-Λουκάς: : respect : υπέροχη η σκηνή ,εξαιρετικοί και οι 3! Μου είχαν λείψει οι δικηγόροι της σειράς να συζητούν μαζί χαλαρά ,ευχάριστα ,μενω συγκεκριμένα στο σημείο Π:Λουκά να την ακούς τη Νόρα ,σας αγάπησα! Ν-Λ:ποιάνουν τα χέρια τους ( Love!)! Λ:το αξίζαμε!...το πιο υπέροχο σημείο της σκηνή τόσο ειλικρινές με τόσα συναισθήματα!

Η πλάκα Λουκά-Νικόλα περί γκρεμίσματος χαριτωμένη!

Πολύ όμορφος ο αποχαιρετισμός Μελίτας-Πέτρου και Αμαλίας-Πέτρου (οι αγκαλιές και των δυο έδειχναν πως δε θέλουν να φύγει ο Πέτρος!)

Εύα-Λευτέρης-Νικόλας-Δάφνη:όμορφη σκηνούλα με το Νικόλα να παίρνει πληροφορίες αν ο Λευτέρης κοιμάται βαρυά και η Εύα να συμβουλεύεται τη Δάφνη κατά κάποιο τρόπο αν έκανε καλά που έδωσε τη φωτογραφία

Αραβαντινός-Λουκάς-Έρη:Πάλι ψέμματα τους είπε ο Αραβαντινός; Δεν περίμενα την Ερη να τον πει πατέρα και φαίνεται πόσο ήθελε να τον κρατήσει εκεί και από την άλλη ο Λουκά ρώταγε αν είναι ανάγκη να βρίσκονται σε δύκολη θέση για να επιστρέψει ο πατέρας τους ,καλές ερμηνείς και από τους 3! (btw καλά έκανε ο Αραβαντινός και έστειλε κάποια διαμάντια στον Παναγιώτη αν και δε συμφωνώ με τη συμφωνία αστυνόμου-Αραβαντινού)

Στέφανος-Έρη:καλά όταν τον άκουγα να της λέει να χωρίσουν και να πάρουν αποστάσεις έλεγα μα καλά τι λέει ,ίμαρτον....η σκηνή τους στο αεροδρόμιο πάντως πολύ γλυκιά <<έχω δυο εισητήρια για Παρίσι και δυο για Αμρική που θες να πάμε;>> γλύκες και το φιλάκι τους!

Δάφνη-Ηλίας:για τον κύριο Ηλία πόσο λυπήθηκα Aww θα ήθελα να είναι εκεί και μετά από χρόνια να τους βλέπει και να λέει αυτό που είχε πει <<αυτή είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας 6 χαρούμενα παιδιά>>.η Δάφνη όταν είδε τον πατέρα της έτσι τρελάθηκε και χώθηκε στην αγκαλιά του κλαίγοντας και δίνοντας του υπόσχεση οτί θα του φροντίσει τον κήπο του! (επίσης μου άρεσε όταν η Δάφνη με το Νικόλα χάρηκαν που ο κυρ Ηλίας θυμήθηκε και τα ξεκαθάρισε στο μυαλό τους!)

Νόρα-Λουκάς-Έρη:πολύ ωραίος αποχαιρετισμός και πολύ γλυκιά η τεράστια αγκαλιά και των τριών ( γέλασα επίσης με Λ:όσο σκέφτομαι τη Ρεγγίνα μου στη βάφτιση της να κλαίει ,δε μπορώ ....Ν:άσχετο Λουκά lmao)

15 χρόνια μετά (δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να δω κάτι πιο κοντίνο για παράδειγμα 5 χρόνια μετά.15 χρόνια λοιπόν μετά και αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ οι χαρακτήρες ήταν πιο ώριμοι βέβαια αλλά λάτρεψα του οτί ήταν αναλοίωτοι και ακόμη παιδιά <3)

Νόρα-Λουκάς:να τώρα αυτά τα Βενέτη από τη Νόρα ακούω και λιώνω inlove!Τι να πω;! Υπέροχοι και οι δύο τους στη σκηνή στο γραφείο ,η αγκαλιά τους! ο Λουκάς που της είπε οτί του είχε υποσχεθεί να μην τον αφήσει να μεγαλώσει και του απάντησε οτί εκείνος δε μεγάλωσε απλά οι άλλοι μεγαλώνουν Love! !Μετά που την έβαλε να κάτσει στα πόδια του και κάναν αστειάκια και ήταν πάλι αγκαλίτσα και μίλησαν για τη νύχτα τους! (αν έβλεπα και φιλιά θα είχα καραλιώσει το παραδέχομαι ,κρίμα που δε μας τους έδειξαν να δίνουν έστω και ένα φιλάκι!-και η αναφορά στο παρελθόν εξαιρετική!)

Λουκάς-Νικόλας:Ο τρόπος που το ξεφούρνισε ο Νικόλα στο Λουκά για Μάριο και Ρεγγίνα ,όλα τα λεφτά sisi κλασσικός Νικόλας και Λουκάς να κουβεντιάζουν ,να πειράζονται και να κάνουν πλάκα!

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα-Λευτέρης-Άγγελος-Φοίβη: Ωραία η υποδοχή της Μαρίλιας για τα συγχαρητήρια! αυτή η Φοίβη αν πάρει από τον παππού Κυριάκο θα προκόψει (και οι αντοδράσεις Εύας-Αγγέλα-Λευτέρη όταν άκουσαν για τα σχέδια πολύ εύστοχες)Razz...Πολύ γλυκό σημείο εκεί που η Εύα αγκάλιασε τα παιδιά της!

Δάφνη-Νικόλας-Μάριος-Ηλίας:έκαναν πλάκα τα αγοράκια μεταξύ τους και η Δάφνη δεν ήξερε πως να τους συμμαζέψει...εκεί που είπε στο γιο της τη γνώμη της για το τι να βάλει που τόσο ήθελε τη συμβουλή της και τελιά διάλεξε άλλο ο Μάριος.Αγακλίτσα και φιλάκι στο μάγουλο Δάφνη-Νικόλα πολύ γλυκούλιαααααα!

Νόρα-Στέλλα-Ρεγγίνα-Στέλλα junior:οι σποντίτσες της Στέλλας αμάν!...η αγκαλιά Νόρας-Ρεγγίνας μου άρεσε πάρα πολύ! και γενικά τα όσα έλεγε η Νόρα στις κόρες της μου φάνηκαν πολύ όμορφα και γεμάτα αγάπη προς αυτές χωρίς να λύπει φυσικά το χίουμορ ...Αργότερα όταν ήραθαν και οι Στέφανος-Έρη πολύ καλή σκηνή επόισης (καλέ η Ερριέτα γιατί μιλούσε έτσι στην αρχή; sisi)

Ό Θεοχάρης Ιωαννίδης δε με ξετρέλανε αλλά η σκηνή στο νεκροταφείο Άρη-Λουκά δόθηκε πολύ όμορφα όπως και οτί είπε στον πατέρα του να συνεχίζει να διαχειρίζεται την περιουσία του

Πολύ όμορφη η σχέση Αμαλίας-Νεφέλης και χάρηκα πολύ που η Μελίτα ήταν καλά και χαρούμενη και που ο Πέτρος επέστρεφε!

Πολύ καλή και η σκηνούλα Στέλλας-Αμαλίας

Και πάμε στη νύχτα των Λεονιτδών
η παρέα των παιδιών τους δε με άγγιξε αλλά ήταν μια ευχάριστη εικόνα (επίσης τα παιδιά τους θα μπορούσαν σε κάποια σημεία να είναι πιο ευγενικά ,αλλά ας μην ασχοληθώ τόσο με αυτά και να παω στη μία και μοναδική ,κανονική παρέα)
Η παρέα της φεγγαρόπετρας όμως έδωσε ρέστα για ακόμη μία φορά πραγματικά!Μου άρεσε που η Δάφνη όπως τότε τους είχε πει <κοιτάξτε πέφτου αστέρια>> έτσι και τώρα ήταν αυτή που είπε πρώτη <<άρχισαν>> εννοώντας τα αστέρια που έπεφταν και ξεκινάει το dust ine the wind και δείχνει ένα flashback απλά μοναδικό ,σκηνές όλων των ηρώων από όλους τους κύκλους ,ευχάριστες σκηνές της παρέας μα γέλια και χαρές και σκηνές γλυκές των ζευγαριών ,καθώς και συγκινητικές επίσης και σκηνές των υπολοιπων ηρώων! Μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το μύνημα που πέρασε όταν είπαν οτί έχουν την αγάπη τους και τη φιλία τους και δεν έχουν πια μυστικά ανάμεσα τους έτσι λειπόν τίποτα δεν είναι σκόνη στον άνεμο αφού έχουν ο ένας τον άλλον ,τη φιλία και την αγάπη τους για αυτό <<γέλα πουλί μου γέλλα είναι η ζωή μια τρέλα>> η παρέα να τραγουδά και να δείχνει φλασμπακ τα παιδιά στην κατασκήνωση το 1993 να τραγουδούν και να το χαίρονται inlove και μετά φλασμπακ από τις ευχές τους με το να ακούγονται τα θέλω τους και να τους δείχνει να σκαρφαλώνουν στα βραχάκια και να φωνάζουν στααστέρια τα όνειρα τους! Έτσι λοιπόν μια κυκλική αγκαλιά και ομαδική κλείνοντας με τον πιο αισιόδοξο τρόπο και μάτια υγρά που φαντάζομαι δεν ήταν μόνο του σεναρίου (είχαν συγκινηθεί πραγματικάα!)
-Αναφορά στο Μάνο μπορεί να μην έγινε αλλά τον είχαν τα φλασμπακ και αυτό δείχνει οτί ήταν και είναι μέρος της φεγγαρόπετρας και αυτό δεν αλλάζει (αν ερχόταν θα ήθελα να έρθει μόνος ως 6ος της παρέας και όχι ως σύντροφος της Εύας δε θα έστεκε και θα ήταν άδικο και για το Λευτέρη!

Υ.γ:Κούκλα η Αντιγόνη(Δρακουλάκη) και με την περούκα
Υ.γ2:τελικά συνδυασμός και των 2 τραγουδιών dust in the wind με φλασμπακ και γέλα πουλί μου γέλκα με φλασμπακ και ευχές των φεγγαροπετραίων και φυσικά στο κλείσιμο για να δείξει την αισιοδοξία!
Υ.γ3:θα ήθελα να δω ΛουκαΝορικό φιλί όπως είπα και πιο πριν (ε μας είχαν κακομάθει ισίως στο 2ο κύκλο και χθες δεν είχαμε :( έχε χάρη που ήταν γλύκες στις μεταξύ τους σκηνές <3
Υ.γ4:δεν έχω συνηδητοποιήσει ακόμη οτί τέλειωσαν τα μυστικά ,τα οποία γέμισαν τα απογεύματα μου χαρά ,φιλία ,έρωτα ,αγάπη ,συκίνηση ,γέλια και μυστήριο ( inlove Snif Hug sisi ) θα μου λείψουν πολύ από τα πογεύματα μου πάλι καλά που υπάρχουν οι επαναλήψεις ,youtube και online επεισόδια (ελπίζω όταν παιχτούν σε επανάληψη να έχουμε την ευκαιρία να ξανασχολιάσουμε τα επεισόδια εδώ και ίσως να σχολιάσουμε και αυτά στα οποία δεν είχε ανοιχτεί θέμα επειδή ακόμη δεν είχε φτιαχτεί το φόρουμ)
Y.γ5: Καλέ πόσα είπα;

Τέλειο από εμένα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την marakii στις Παρ Δεκ 09, 2011 8:46 pm, 1 φορά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Δεκ 09, 2011 8:33 pm

Πολύ συγκινητική η σκηνή που βρήκε η Δάφνη τον Ηλία νεκρό!!! Snif Snif Snif
Τα παιδιά της Παρέας δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα...
Η Μαρίλια κούκλα, αν και δν την έδειξαν σχεδόν καθόλου!
Ούτε εμένα μου άρεσε που χώρησαν και τα ξαναβρήκαν ο Στέφανος και η Εριέττα....δεν ξέρω γιατί καν χώρησαν! (εκεί "στόλιζα" τον Στέφανο Razz )
Για πρώτη φορά μου άρεσε το παίξιμο της Μελιτας! Κούκλα μετά από 15 χρόνια!!!
Έχω μια παρατήρηση....η Έρι μετά από 15 χρόνια ήταν η πιο "γριά" από όλες! imarton
Η Νόρα μου θύμησε Α'κύκλο....κούκλα!
Ο Άρης ίδια η Νταίζη, αν και προτίμησε να μην πάρει την κληρονομιά....
Πολύ ωραία η Λουκανορική σκηνή στο γραφείο...θύμησαν παλιές σκηνές τους κ να "κατηγορούν" που δε ομολόγησαν νωρίτερατο ερωτά τους... Love!
Τον Κυριάκο πού τον θυμήθηκαν 'ηθελα να 'ξερα και πώς η Φοίβη έμοιασε σ'αυτόν? slap
Η Νεφέλη να πάει να πνιγεί που το μόνο που ειπε για να τον πατέρα της είναι ότι είναι λαμογιο!!! maaaad
Και τέλος το flashback...Ειχε Μάνο Snif Snif Snif Υπέροχο φλασμπακ! Snif

Ψήφισα πολύ καλό!

Και ναι λοιπόν........Μυστικα ΤΕΛΟΣ!!!

Καλή συνέχεια σε όλους σε ό,τι κανουν!
Εμείς δεν χανόμαστε πιστεύω! :)

Καλές Γιορτές να έχουμε!


trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από alkisti Παρ Δεκ 09, 2011 8:54 pm

Μετά από τρία χρόνια τελείωσε η σειρά .
Το τέλος δε φαντάζομαι να εξέπληξε και πολλούς. Σκηνές που με συγκίνησαν δυο. Ο αποχαιρετισμός Στέφανου Αντιγόνης και ο θάνατος του Ηλία. Ο Αρζόγλου μέσα από τον κυριολεκτικά ανύπαρκτο στον τρίτο κύκλο ρόλο του, κατάφερε με την ερμηνεία του να δείξει τι σημαίνει να είσαι πραγματικά ηθοποιός. Η χημεία του με τη Γεωργόνη ήταν κάτι που και ο ίδιος είχε επισημάνει σε συνέντευξή του.
Όλα τα υπόλοιπα θλιβερά, ειδικά για την παρέα. Δικαίωση δεν υπήρξε, μόνο αναγκαστικές σεναριακές επιλογές.
Οι απόγονοι- αντίλαλοι της παρέας και η αντιπαραβολή με τους ήρωες τη νύχτα των λεοντιδών από αδιάφορη έως και δυσάρεστη.
Η μουσική μόνο και η αναφορά στο παρελθόν με εικόνες και η αναφορά στο Μάνο μέσα από το βλέμμα της Εύας θύμισε μια σειρά που κάποτε μας καθήλωνε.
Σας ευχαριστώ για την κεφάτη παρέα, μακάρι να έγραφα περισσότερο αλλά δυστυχώς το ενδιαφέρον μου είχε εξαμιστεί,
Εύχομαι να ξανασυναντηθούμε μέσα από μια άλλη σειρά....δεν ξέρω τι λέτε για το καινούριο....
Φιλιά και ευχές σε όλους! flower


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alkisti στις Παρ Δεκ 09, 2011 8:58 pm, 1 φορά
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από evaggelia* Παρ Δεκ 09, 2011 8:57 pm

Nora Fwka έγραψε:
edem4ever έγραψε:
black_cat έγραψε:
feggaropetra έγραψε:

- Ο Άρης με τη Νεφέλη δεν είναι δεύτερα ξαδέρφια; Δεν ενόχλησε κανέναν αυτό; Η Νταίζη ήταν αδερφή του Μάνου και πρώτη ξαδέρφη του Μάνου απ’ό,τι θυμάμαι… Μάλλον ξεχάστηκε το θέμα... Εκτός αν έχω μπερδέψει τις συγγένειες με τόσα ετεροθαλή αδέρφια, δεν αποκλείεται… Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 558573

Ισχύει αυτό!Και εκτός αυτού,ο Άγγελος και η Στέλλα και η Ρεγγίνα με τον Μάριο είναι πνευματικά αδέλφια.
Ο Λουκάς και η Νόρα είναι νονοί του Μάριου και του Άγγελου,αν θυμάμαι καλά.....

Agree Ισχύει!!! Βγάλε άκρη εσύ τώρα!!!
Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που το παρατήρησε!!!
Κι εγω αυτη την απορια εχω...Αλλα απο που κι ως που η Νεφελη με τον Αρη ειναι δευτερα ξαδερφια...μπορειτε να με βοηθησετε?

τα δευτερα ξαδερφια γινεται να εχουν σχεση και να παντρευτουν...!αλλα τα πνευματικα αδερφια με τιποτα...!απαπα αυτο ηταν το μεγαλο λαθος...!!!

Εμενα το επεισοδιο μου αρεσε παρα πολυ!!!!!!!!!!ηταν τελειο!!!!!συγκινηθηκα πολυ(για την ακριβεια σε καποια σημεια σπαραξα Razz )την σκηνη που η Νορα και ο Λουκας πηγαν στο νεο τους γραφειο την περιμενα πολυ καιρο τωρα και την λατρεψα!!!!και μου αρεσε πολυ πως ειχαν γινει μετα απο 15 χρονια(λατρεψα την τελευτεα Λουκανορικη σκηνη) αν και ειχε καποιες αστοχιες στα παιδια και στις σχεσεις τους!τελειο απο εμενα!!!!!

Υ.Σ.θελω να σχολιασω και κατι ακομα που μου "χτυπησε" πολυ ασχημα στο ματι!
οταν η Ερη γυρισε με τον Στεφανο μετα απο 15 χρονια και πηγε στο παλιο της σπιτι και καποια στιγμη αγκαλιασε την Στελλα(την μεγαλη)φοραγε μια εσαρπα οταν σταματησε να την αγκαλιαζει η εσαρπα ειχε χαθει lmao
πηγενται να το δειτε εχει πολυ πλακα sisi
evaggelia*
evaggelia*
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : πολλα και διαφορα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Δεκ 09, 2011 9:15 pm

Ήρθε η ώρα να απλώσω κι εγώ το αποχαιρετηστήριο του καθημερινού σχολιασμού κουβερλί... και για να στρωθεί, λέω να το στρώσω πάνω στο σεντονάκι της αγαπητής roria (γιατί από κάπου πρέπει να αρχίσω κι εγώ... sisi )


roria έγραψε:
Same here, αγαπητή μου fay. Κι εγώ έκλαψα στη σκηνή της Δάφνης με τον Ηλία για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Κατά τη γνώμη μου από τις καλύτερες στιγμές της κυρίας Γεωργόνη στη σειρά.
Ναι, κι εδώ το δάκρυ έτρεξε, κι ας μην έχω -ευτυχώς- την πικρή πείρα. Είχα βέβαια τον κολλητό δίπλα, που έχασε μόλις τον δικό του πατέρα. Και χωρίς αναφορές όμως, νομίζω ήταν από τις δυνατότερες σκηνές, και οι δυο ηθοποιοί ήταν εξαιρετικοί.
Μακάρι να είχαμε δει λίγο ακόμα κ. Ηλία στην αναλαμπή του, κι όχι μόνο να λυπάται για την Νταίζη.
Μακάρι να είχαμε δει σ' αυτόν, τον λυπημένο αποχαιρετισμό.
Αλλά να μου πεις, πέφτανε πολλά τα ξόδια μετά την υπερπαραγωγή της διπλής, συν του ότι, ο συχωρεμένος είχε κι ένα γιο, και πώς θα γινόταν ξόδι χωρίς αυτόν? Χωρίς καν να ειπωθεί το όνομά του?
Ούτε μακαρίτης να ήταν ο Μάνος, ακόμα κι έτσι, ένα τρισάγιο θα του κάνανε...

roria έγραψε:
Και για μένα κορυφαία σκηνή του επεισοδίου και από τις σκηνές αναφοράς ολόκληρης της σειράς αυτή που αναφέρατε σχεδόν όλοι: η σκηνή του Στέφανου με την Αντιγόνη. Συγκλονιστικοί και οι δύο, δεν έχω λόγια, θα τη θυμάμαι χρόνια αυτή τη σκηνή. Υψηλής στάθμης αισθητική απόλαυση και μέθεξη σε ό,τι έβλεπα.
Το πόσο συμφωνώ, δεν το περιγράφω. Βούρκωσα κι εδώ. Το άτιμο το "αν", μαχαίρι στην καρδιά, κι η Αντιγόνη μια χαρά κατάλαβε, όπως έδειξαν οι βουβές, μα τόσο εύγλωττες αντιδράσεις της. Ο δε Στέφανος, με μια εκπληκτική ερμηνεία από τον Σταύρου, με καθήλωσε και μου έκανε το στομάχι κόμπο, με το τρέμουλο, το παράπονο, την πίκρα, τη λύσσα του...

roria έγραψε:Αν δεν ήμουν ήδη (τόσο) φαν του Αλέξανδρου Σταύρου, θα γινόμουν απόψε. Ήταν έξοχος σε όλες του τις σκηνές. Μακάρι να έχει πάντα τη δυνατότητα να ξεδιπλώνει το σπουδαίο του ταλέντο κι όχι μόνο εκείνος, αλλά κι όλοι όσοι το διαθέτουν.
Ειδικότερα, Σταύρου και Λάμπου χάρμα ιδέσθαι, υπηρέτησαν εξαιρετικά την αποψινή σεναριακή κουλαμάρα. Και ακριβώς επειδή ήταν εξαιρετικοί στους ρόλους τους, κατάφεραν τελικά να την υπερβούν και να με κάνουν κι εμένα να την αντέξω.

Ασυζητητί.
Είπαμε, του Στέφανου του πέσαν διάφορα αντικρουόμενα μαζεμένα κι άρχισε τις κουλαμάρες. Η Έρη, πιστή στο χαρακτήρα, στο ήθος και το ύφος της. Την έκανε κομμάτια -πάλι- κι εκείνη του ευχόταν ευτυχία. Αν αυτό δεν είναι η ύψιστη νότα της αγάπης και της κατανόησης, δεν ξέρω τι είναι. Η Έρη έχει φτάσει τόσο κοντά σ' αυτό το συμπαντικό "γεννηθήτω το θέλημά Σου"... Η δε σκηνή της, μόνη το βράδυ, να συλλαβίζει σ'αγαπώ, σ' αυτή την αναθεματισμένη τζαμαρία με διέλυσε...
Ευτυχώς το παλικάρι συνήλθε γρήγορα και δεν επιβεβαιώθηκε ο κολλητός που έλεγε ο Στέφανος θα φουντάρει κι αυτός με το αμάξι και η Έρη θα τελειώσει στην πισίνα που αγνάντευε! sisi Η σκηνή στο αεροδρόμιο ήταν ταυτόχρονα πολύ δυνατή αλλά και γλυκύτατη στα μάτια μου Love!
Μακάρι να είχε χαρίσει και σ' αυτούς κάνα παιδάκι το σενάριο. Η Έρη, με τόσα ψυχικά αποθέματα αγάπης και κατανόησης θα γινόταν εξαιρετική μάνα!

roria έγραψε:Το τρίτο που μου άρεσε απόψε πάρα πολύ ήταν ο Μάνος μέσα στα μάτια της Εύας, τη νύχτα των Λεοντιδών. Το βλέμμα της κυρίας Ξυλά μάθημα υποκριτικής. Εγώ στα μάτια της τον είδα το Μανο πολύ πιο καθαρά από ό,τι στα σκόρπια πλάνα που τον έδειξαν αστραπιαία. Αυτό ήταν και το μοναδικό που με συγκίνησε από την τελευταία σκηνή και από ολο το τελευταίο μέρος επίσης.

Αγαπητή roria, αυτό με τα ταυτόσημα συναισθήματα να το κοιτάξουμε κάποια στιγμή... sisi
"Ο Μάνος μέσα στα μάτια της Εύας", έτσι ακριβώς και ξεκάθαρα. Κρατούσε τον Λευτέρη, και όσο κι αν τον είχα συμπαθήσει, ένιωσα εκείνη την ώρα, όλο το κενό, όλο τον συμβιβασμό... γιατί αυτό ήταν, ξέρω καλά πώς είναι.
Η κορυφαία και πιο αληθινή σκηνή του β' μέρους.

roria έγραψε:Μέχρι το τέλος δεν συγκράτησα ποιος ήταν παιδί ποιανού, βαρέθηκα και να προσπαθήσω, για να πω την αλήθεια. Απόψε νομίζω πως ήταν η καλύτερη βραδιά ερμηνευτικά και για την κυρία Θεωδοροπούλου, ειδικά στο τελευταίο μέρος.

Άλλη μια ταύτιση! Κι εμένα με διασκέδασε το πάρκινσον της Στέλλας, που αποδόθηκε πολύ καλά, και πέτυχε περισσότερο να με πείσει ότι πέρασαν 15 χρονάκια από πάνω της, παρά οι δυο άσπρες τούφες στο μαλλί της Αμαλίας, που κατά τα λοιπά ίδια και με ξωμάνικο... 75 χρονώ και χωρίς πλισέ μπρατσάκι?! Ε, μπράβο... Nyxia
Με τα παιδιά, ομοίως δεν ασχολήθηκα, δεν είχα και λόγο. Απλά, εδώ θα συμφωνήσω με σειρά συμφορουμιτών που ορθότατα εσχολίασαν το προχωρημένο των σχέσεων σε μη προχωρημένες ηλικίες, τις "ξεχασμένες" συγγένειες καθώς και το άτοπο, να ζευγαρωσεί ντε και καλά μέσα στη "φαμίλια" και η νέα γενιά. Σιγά μη χάσουμε τη δυναστεία!

Τώρα, από δω και πέρα....
- η κηδεία του αγιασμένου υπόκοσμου, ήταν υποφερτή. Χωρίς μανιάτικα μοιρολόγια, με μια γενική παγωμάρα και αμηχανία, που τις βρήκα αρκετά ταιριαστές (εφόσον ντε καλά έπρεπε να το δούμε). Και λέω ταιριαστά αυτά, γιατί έφυγαν με περίεργο τρόπο και ξαφνικά δυο άνθρωποι τους οποίους όλοι ήξεραν και είχαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εμπλακεί μαζί τους. Και ο εχθρός σου να φύγει έτσι, πρώτα θα ξαφνιαστείς, μετά θα ανοίξεις σαμπάνια. Ε, εδώ την είχαν "αγαπήσει¨και όλοι στα στερνά, οπότε... pff

- το ότι ο Ρούσσος την έκανε για τα πέλαγα, όσο καλά και να αποδόθηκαν οι αποχαιρετισμοί του, τη δεδομένη στιγμή με το παιδί του έτσι, το θεώρησα άκυρο και ανυπόστατο και έχει δίκιο η jessie, με όρους αληθινής ζωής απλά δεν στέκει. Το ότι και καλά έκανε 15 χρόνια να γυρίσει (και δεν έγινε μεζεδάκι για τα σκυλόψαρα στο ενδιάμεσο), επίσης δεν στέκει... Πού πήγε πια, το 60χρονο ανεκπαίδευτο θαλασσοπόρο? Εγώ πάντως, για παραπάνω απ' το γύρο του Αιγαίου, κι αυτό καλοκαιράκι με μπουνάτσα, κι επειδή κατά βάθος είμαι καλός άνθρωπος, δεν του 'δινα... Κι έτσι όπως έχει "μικρύνει" ο κόσμος, και σε γκαζάδικο να μπάρκαρε, σε έξι, άντε οχτώ βαριά βαριά, μήνες θα ήταν πίσω, να κάνει παρέα στην κοράκλα του (βαράει η λαμαρίνα...)

- απ' την κοράκλα του τι να σχολιάσω? ότι βάρεσε "κρισάρα" μόλις έκλεισε πίσω του την πόρτα ο μπαμπάς? ότι έτσι έσκουζα εγώ όταν περνούσα ίωση γραστρεντερίτιδας? Ότι στο τέλος που "θεραπαύτηκε" ίσιωσε και το κατσαρό για να μας πείσει και φόρεσε τη γιαλούμπα που φοράνε οι και καλά γραμματείς σε ταινίες της... εκπαιδευτικής τηλεόρασης?! Angel

- το ότι το γραφείο πέρασε στα Λουκανοράκια δεν με ενθουσίασε. Αλλά έχει κάνει τόσες κωλοτούμπες η πλοκή, που θα μπορούσε να γραφτεί από μια εγκυκλοπαίδεια επιχειρημάτων εκατέρωθεν, οπότε, τι να πω τώρα κι εγώ... Rolling Eyes

- αν αρχίσω με στυλιστικά αποτέτοια του μέλλοντος, θα ξημερώσουμε και θα με πείτε και κακιά sisi οπότε, νομίζω ότι θα προτιμούσα πλέον να μη γίνει αυτό το χρονικό άλμα, που δεν πρόσφερε και πολλά, αλλά να δίναμε λίγο περισσότερο χρόνο στο τώρα και στα αγαπημένα μας ζευγάρια. ίσως να το ευχαριστιόμασταν περισσότερο.

roria έγραψε:Το κυριότερο λησμόνησα: ο Αραβαντινός προτίθεται να μοιράσει διαμαντοκοτρώνες σε όλους όσους θα πάρουν πενιχρή σύνταξη; Όχι γιατί αν είναι έτσι, σκοπεύω να τον αναζητήσω ακόμα και στου βοδιού το κέρατο.
Θες-δε θες παρέα, εγώ έρχομαι!!! lmao

roria έγραψε: Τις τσέπωσε πάντως και ο Παναγιώτης τις διαμαντοκοτρώνες του. Πώς να το σημειολογήσω αυτό τώρα;
Και οι υπόλοιπες του βαλιτσακίου τι απέγιναν; Και τελικά γιατί μας έπρηξαν μιάμιση σεζόν με δαύτες, αφού δεν ήξεραν τι να τις κάνουν;
Τώρα τι να αντιτάξω? ότι καλά έκαμε και τις τσέπωσε, για ψυχική οδύνη με τσι ζουρλοί που έμπλεξε?! lmao

roria έγραψε:Τουλάχιστον η οικογένεια Βενέτη αποφάσισε να χρησιμοποιήσει τα καθίσματα. Κι έτσι πάπαλα και οι κιρσοί της Εδέμ, που λέει κι η kapetanissa.
Πωπω, τι θυμήθηκες... μου πήρε ώρα να το ανασύρω! : respect :

Τέλος.... αυτά μου άρεσαν τα είπα, από χτες κιόλας.
Απ' τα υπόλοιπα, άλλα με χάλασαν, αλλά απλώς δεν με άγγιξαν.
Οι ηθοποιοί ήταν εξαιρετικοί, μπράβο τους, και σ' αυτούς, και όλους όσους κόπιασαν και μας ταξίδεψαν, κι ελπίζω, μέρες που ζούμε, να έχουν αμειφθεί όλοι για τον κόπο τους αυτό.

Από μένα, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ιθύνοντες και διαχειριστές του παρόντος φόρουμ : thanks : : respect :
Πιο πολύ κι απ' την ίδια τη σειρά, με συντρόφεψε (και ειδικά στη μοναξιά της ξενιτιάς), μου έδωσε γέλια (που είναι υγεία!) , μ' έβαλε να σκεφτώ ποικιλία απόψεων (να δουλεύει το μυαλό!) και γνώρισα ενδιαφέροντες και καλούς ανθρώπους.
Και όλα αυτά είναι ανεκτίμητα και γι΄αυτό η ευγνωμοσύνη μου βαθιά.



Υ.Γ. Φυσικά και ΔΕΝ λέω αντίο.... σιγά μη με ξεφορτωθείτε έτσι εύκολα!!! Angel
Υ.Γ.2 Με συγχωρείτε, ξεχάστηκα. Υποσχέθηκα να μεταφέρω και σε σας, τα σχόλια άλλων δυο πιστών φαν που δεν είναι, για τεχνικούς λόγους, στην παρέα μας. Κολλητός: "μούφα το τέλος... πολύ προβλέψιμο!" (όντως! μάντευε τις επόμενες σκηνές με εξαιρετική επιτυχία, παρόλο που δεν είχε ιδέα...). Μαμά: την πήρε ο ύπνος στον καναπέ στα μισά...
Υ.Γ.3 Αν δεν το πω θα σκάσω! Όταν ήρθαν Στεφ Έρη από Ν. Υόρκη, α) ελπίζω ότι και καλά είχαν περάσει από το ξενοδοχείο τους/σπίτι τους πρώτα, όχι τίποτα, αλλά θα πάθω ψυχολογικό που εγώ μετά από 4ωρη μόλις πτήση είμαι σαν μαραμένο κολοκύθι, κουβαλώ τουλάχιστον 2 βαλίτσες και δεν φοράω τουαλέτα... β) από Ν. Υόρκη, περίμενα "επώνυμες" δωροσακουλίτσες... Razz sisi Angel
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 09, 2011 9:50 pm

Χθες συγκινηθηκα,γελασα ,σε καποιες σκηνες δακρυσα,αλλα αυτο που κυριαρχησε ηταν η θλιψη γι αυτο που τελειωνει!

Θα σταθω ιδιαιτερα στη σκηνη που πραγματικα τη βρηκα αψογη και με αγγιξε απιστευτα.Τη σκηνη του Στεφανο και της Αντιγονης.Αν και ηταν μονολογος του Σταυρου,η Παπαδημητριου ηταν φοβερη,μ αυτη την ηχηρη σιωπη που σε ξεκουφαινε.Συμμετειχε τοσο εντονα με την σιωπη της που ειλικρινα με καθηλωσε.Και φυσικα τα λογια του Στεφανου.Που αν ακουγε ( πιστευω οτι ακουγε ) ηταν μαχαιρια στην καρδια!Οταν τον ακουσα οτι δεν ηξερε για ποιον να πρωτοκλαψει ανατριχιασα.Προσυπογραφω οτι της ειπε ο Στεφανος ,ειχε απολυτο δικιο.Γιατι ενταξει εκανε οτι εκανε με την Νταιζη,την παρατησε,ομως οταν ξαναβρεθηκαν,αν τοτε τους ελεγε την αληθεια,θα την σκεπαζαν με την αγαπη τους και δεν θα ειχε αυτην την πορεια και αυτην την καταληξη.
Την κατηγορησε γι αυτο που εκανε στο αγεννητο παιδι του.Που αν ηταν αλλος στη θεση του δεν θα της ξαναελεγε καλημερα,αλλα αυτος εκει μεχρι την τελευταια στιγμη.Επισης εδω να πω ,οτι πηρε την αδεια απ την Ευα για να παει μια φωτο του παιδιου στην γιαγια του.Θα μπορουσε να το κανει χωρις να την ρωτησει.Και φυσικα την Ευα που το ελεγε στον Λευτερη : οτι δεν εχει σημασια πια ,σ αυτην την κατασταση που ειναι!!!
Πραγματικα ενοιωσα το βαρος που μπορει να κουβαλα ενας ανθρωπος,οταν ξερει οτι ο γονιος του,ηθελε να του κανει κακο.Δεν υπαρχει χειροτερο νομιζω.Σε μηδενιζει ,σε ακυρωνει αυτη η αισθηση.Ετσι μπορεις να χασεις την εμπιστοσυνη σου στους ανθρωπους,να γινεις μισανθρωπος,γιατι η σκεψη οτι αν ο γονιος μου με αδικει,τι θα κανει ο ξενος,δεν αντεχεται.Ευτυχως ο Στεφανος ηταν τυχερος,ετσι δηλ μας το εδωσαν οι σεναριογραφοι,σαν τυχερο.Μολις εχασε τα παντα,τη γη κατω απ τα ποδια του,βρηκε την Εριεττα.Στο προσωπο της βρηκε τα παντα,οτι εχασε.Τα παντα συγκεντρωμενα σε εναν ανθρωπο,αγαπη,ερωτα,στοργη,υπομονη,φιλια!!!
Η Αντιγονη με ολη αυτη τη σταση που ειχε στην ζωη της,καταφερε να κανει μια Νταιζη συναισθηματικα αναπηρη και εναν Στεφανο που ευτυχως την καταλληλη στιγμη βρηκε την Εριεττα και μπορεσε να σταθει στα ποδια του!
Η σκηνη της με την φωτο του Αγγελου,μονη της πια ,ηταν ........δεν εχω λογια,ενοιωσα ολο αυτο το ματαιο,το γιατι,ενοιωσα οτι την αγγιξαν τα λογια του Στεφανου εστω για λιγο,οτι ενοιωσε τι εχασε ,εχασε τα παντα!

Επειδη διαβασα καποιες αποριες ,γιατι τελικα ο Στεφανος ειπε στην Εριεττα να χωρισουν.Ναι ενταξει για να μας κρατησουν σε αγωνια,αλλα καπως επρεπε να στηριχτει .Εγινε ακριβως μετα την συναντηση με την Αντιγονη.Ισως η φορτιση ,το βαρος ολων αυτων,η αισθηση οτι μεσα του ειναι κατεστραμμενος ,τον εκαναν να παρει μια γρηγορη αποφαση.Ευτυχως γρηγορα καταλαβε το λαθος και ετρεξε στον μονο ανθρωπο που βρηκε τα παντα.Και φυσικα το "οχι οσο εγω" που της ειπε ,ηταν η μονη αληθεια του.Δεν με χαλασε λοιπον!Αν το εκανε καποιος λιγοτερο ή καθολου βασανισμενος ηρωας ,θα με χαλαγε,αλλα απ τον Στεφανο οχι!
Η Λαμπου μου αρεσε πολυ σε ολες τις σκηνες της.Εκει που της ειπε ο Στεφανος να χωρισουν,ηταν πολυ καλη ,χωρις εξαρσεις ή γκριματσες ή φωνες,αλλα ετοιμη παρ ολα αυτα να καταρευσει.Μια κυρια η Εριεττα απ την αρχη μεχρι το τελος!Και στο αεροδρομιο επισης πολυ καλη.
Μου αρεσε και η σκηνη με Λουκα,Εριεττα ,Νορα και η αγκαλια που εκαναν οι τρεις τους !!

Οτι ο Ροσος εφυγε για 15 χρονια ,ηταν οντως μια υπερβολη!!Ομως χειριστηκαν καλα το μετα,γιατι δεν μας εδειξαν σκηνες του γυρισμου.Δεν θα ηταν ευκολο.Οταν λειπεις 15 χρονια,τιποτα δεν μενει το ιδιο,ολα εχουν αλλαξει,ακομα και τα συναισθηματα.Αν μας εδειχναν κατι τετοιο, την τελευταια στιγμη ,θα ηταν φαουλ!Ειναι ενα ειδος τιμωριας αυτο.Αλλο να φυγει καποιος για 2 χρονια και αλλο για 15!
Ο Ρουσος και η Μελιτα με την πραξη τους ο ενας να σκοτωσει και η αλλη να σηκωσει οπλο και να πυροβολησει εν ψυχρω εναν ανθρωπο,περασαν στην απεναντι πλευρα.Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να μπορεσεις να ενταχθεις πληρως στο παλιο σου περιβαλλον και να συνεχισεις την ζωη σου απο εκει που την αφησες.Πολλοι θα ηθελαν να δουν την Μελιτα στο σπιτι της με την κορη της.Νομιζω ομως οτι κι εδω μια χαρα το χειριστηκαν .Μια χαρα μου φανηκε που ασχολειται με φιλανθρωπικο εργο.Ισως μονον ετσι μπορει να υπαρξει!Να ξεχασει!
Εδω να πω οτι η σκηνη που θυμαται την βρηκα υπερβολικη και δεν μου περασε κανενα συναισθημα!

Μου ελειψε ,που ενω εχτισαν τα σπιτια τους στην Εδεμ,δεν ειδαμε κανα δυο ακομα επ να τους χαρουμε λιγο εκει!
Επισης η Νορα ηταν η μονη που φαινοταν 15 χρονια μεγαλυτερη,απ τις γυναικες,ενω η Ευα ηταν σαν να μην περασε ο χρονος απο πανω της.Η Στελιτσα το παρκινσον,παρκινσον και το μεγαλο βερικοκο!!!

Μου αρεσε τρελα που η Φοιβη ειναι ιδια ο Κυριακος!Καλα μη λεμε κι οτι θεμε,δεν ειναι ποινικο αδικημα ,οταν καποιος σκεφτεται τα υλικα αγαθα,αρκει να ξερει οτι για να τα αποκτησει θελει κοπο!Απιστευτο το υφος της Ευας βεβαια ,οταν το διαπιστωνει!
Επισης που η Στελλα του Λουκα,ζωγραφιζει οπως ο παπους.Και τελειο που η Εριεττα της ειπε να κανει δικα της πραγματα και οχι απομιμησεις.Οποιος καει στον χυλο,φυσαει και το γιαουρτι!!

Ετσι οπως εκλεισαν τα μυστικα,αν θελουν σε 2 χρονια τα ξαναρχιζουν ανετα.Ηδη εγω που δεν ειμαι σεναριογραφος εχω σκεφτει μερικες ιδεες.Οποτε αν θελουν μπορουν!!

Πολυ συγκινηση στο φλας μπακ!Εκλεισε υπεροχα και ειδαμε ολους οσους περασαν απ την σειρα ,εκτος του Οδυσσεα και του Κυριακου!!

Σ αυτον τον τελευταιο σχολιασμο,θελω να ευχαριστησω την διαχειριστικη ομαδα,γι αυτην την ζεστη φιλοξενια.Με ολες τις διαφωνιες που μπορει να ειχαμε,παντα ενοιωθα οτι ο λογος μου ,δεν πεφτει στο κενο.Και χαιρομαι πραγματικα που ο διαλογος που ειχα με ολες ηταν κοσμιος και αξιοπρεπης!Φυσικα και θα ξανασχολιασω( το λεω για οσες χαρηκαν ,οτι την κανω lmao ),αλλα ειπα να το γραψω τωρα!!
Τα φιλια μου σε ολες και ολους! Flkia

ΥΓ Ξεχασα πολλα ,αλλα ηταν και μεγαλο το επ.Δεν πειραζει ,αργοτερα θα τα συμπληρωσω!

Ελα παναγια μου ξεχασα την σκηνη του Ηλια και της Δαφνης!!Εξαιρετικη σκηνη!!Τι να πω για την Γεωργωνη,παραπολυ καλη και ο Αρζογλου αψογος.Ειδικα εκει που του ανοιγει η Δαφνη την παλαμη και βλεπει τους σπορους που κραταγε με δυναμη ο Ηλιας.Τους προστατευε,πιστευω εκρυβε μια αλληγορια αυτη η σκηνη!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από νοριτσα Παρ Δεκ 09, 2011 10:44 pm

Τα δευτερα ξαδερφια δεν μπορουν να εχουν σχεση ουτε φυσικα να παντρευτουν αυτο γινεται απο τριτου βαθμου συγγενειας κ υστερα. Τα πνευματικα αδελφια υστερα απο την αποφαση της οικουμενικης συνοδου ( δν θυμαμαι αριθμο) αποφασισαν οτι μπορουν να παντρευτουν ΜΟΝΟ με πολιτικο γαμο εφοσον δεν ειναι εξ'αιματος συγγενεις! Το επεισοδιο απο μενα μετριο λιγα πραγματα αξιζαν! Οι καλυτερες σκηνες ηταν ο θανατος του ηλια και ο αποχαιρετισμος σετεφανου αντιγονης!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από alex1 Παρ Δεκ 09, 2011 11:02 pm

Ψήφισα τέλειο!!!

Mυστικά τέλος,έπεσαν οι τίτλοι τέλους,και πραγματικά,το χθεσινό επεισόδιο τα είχε όλα,γέλιο, συγκίνηση,προσμονή,και αντίο!!!!!
Συγχαρητήρια στους συντελεστές της σειράς,στους σκηνοθέτες,στους σεναριογράφους,και στους ηθοποιούς,αλλά και σε όσους συμμετείχαν.Για μένα ήταν η καλύτερη παρέα 3,5 χρόνια τώρα!!!
Αλλά ας γράψω καλύτερα την αίσθηση μου,για την χθεσινή τηλεταινία!!!!!

Στεφ-Αντιγόνη:Η σκηνή του επεισοδίου,και όχι μόνο!!!η ΣΚΗΝΗ που όσα λεπτά διήρκησε,έδειξε τον πόνο ενός ανθρώπου,την πίκρα,την ζωή που έζησε και διαμόρφωσε τον χαρακτήρα του,την απόγνωση,αλλά το πόσο η Αντιγόνη έπαιξε με τις ζωές των άλλων,και "όρισε"την μοίρα της κόρης της και οχι μόνο!!!λίγα λεπτά,ήταν αρκετά,και δεν έφταναν μόνο οι λέξεις που ειπώθηκαν απο τον Στεφ,αλλά είδαμε στα πρόσωπα των ηθοποιών ξεχωριστά,τον πόνο,και την καταδίκη!!!!!Θερμά συγχαρητήρια στην κα.Παπαδημητρίου,αλλά και στον κο.Σταύρου! : respect : : respect :
Πολύ δυνατή ερμηνευτικά η σκηνή,και η κορυφωση της,ολοκήρωσε την τελειότητα της,την Αντιγόνη να κοιτάζει την φωτο του Άγγελου,και να κάνει την αυτοκριτική της,αλλά το αποτέλεσμα δεν θα άλλαζε,γιατί δεν καταδίκασε τον εαυτό της στην σιωπή,αλλά και στην μοναξιά!!!!!!
Ο πόνος ενός ανθρώπου δεν φαίνεται ούτε απο την κραυγή,ούτε απο την γλώσσα του σώματος,ούτε απο τα δάκρυα.Φαίνεται απο την θλίψη που καθρεφτίζεται στα μάτια,και αυτή την θλίψη ο Στεφ την κουβαλούσε απο την αρχή!!!!και την στιγμή που φίλησε την Αντιγόνη ήταν ακόμη πιο έντονο!!!!!

Στεφ-Εριέττα:Ο Στεφ ξέσπασε,δεν άντεξε,δεν είχε την υπομονή το καθαρό μυαλό,δεν είχε αποθέματα!!!!!!και της είπε ότι πρέπει να πάρουν αποστάσεις.Αλλά εγω θα σταθώ στην αντίδραση της Εριέττας!!!!Συντροφικότητα είναι ενα παζλ,που το συνθέτουμε με τον ανθρωπο μας,και απο το οποίο αντλούμε,αλλά και προσφέρουμε συναισθηματική ασφάλεια,δυναμη και πανω απο όλα κουράγιο!Να νιώθουμε ότι έχουμε κάπου να στηριχτούμε σε κάτι δύσκολο, αλλά και την διάθεση να στηρίξουμε τον σύντροφο.Αυτό ειναι για μένα η Εριέττα,σε ότι αφορά τον Στεφ,και ναι όντως είναι πολύ τυχερός.Εκείνη του τα έδωσε με το καλημέρα,εκείνος της το έδωσε στο αεροδρόμιο και μετά,απλά γιατί ένας άνθρωπος που έχει πονέσει τόσο και πληγωθεί,περιμένει να γεμίσει για να δώσει και εκείνος με την σειρά του!!!!!Αλλά για μένα πάνω απο όλα συντροφος σημαίνει υπομονή!και μου άρεσε τόσο η σκηνή τους,μέχρι την αγκαλιά και τα 2 εισητήρια!!!!!Υπέροχοι!!!!

Εριέττα-Λουκάς-Νόρα:Χαίρομαι που η Εριέττα πήρε διπλή αγκαλιά,και είχε δίπλα την οικογένεια της!δεν ήταν μόνη,είχε τον αδερφό της,και την Νόρα!!!!Αυτό μου έδωσε αυτή η σκηνή,οτι και να συμβει ο Λουκάς πια έχει την Εριέττα,και το αντίστροφο!!!!!!!!

Δάφνη-Ηλίας:Επίσης μια υπέροχη σκηνή,και πάρα πολύ δυνατή!!!!ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ και μόνο.
Εξαιρετική η κα.Γεοργώνη,αλλά για τον κο.Αρζόγλου δεν μπορώ να πω και πολλά.Κοιτούσα το στήθος του,την ώρα που η Δάφνη είχε ακουμπήσει το κεφάλι της,για να δω αν ανέπνεε,και δεν το είδα.Τεράστιος ηθοποιός!χίλια μπράβο και στους 2.Και φυσικά όταν ανοίγει το χέρι του,και υπήρχαν οι σπόροι,ο κήπος του,τα λουλούδια του,και φυσικά η ζωή!!!!Σοφία είχες απόλυτο δίκαιο σε αυτό!!!!!!

Και συνεχίζω 15 χρόνια μετά........

Άρης:Δεν θυμάμαι το επίθετο του Θεοχάρη,αλλά κακός ηθοποιός!!!!Θύμιζε πολλά απο Νταίζη,αλλά όταν ακουσα την διαχείρηση οτι την αφήνει στον Λουκά,όπως είπε και ο ίδιος,δεν τα πήρε όλα.

Ρεγγίνα:Κουκλα πραγματική η πρωτότοκη του Λουκά!!!!!!ψευτικη.
Μάθαμε οτι τα παιδιά της παλιάς παρέας,της γερασμένης(εκτός της Εύας-εκείνη μπήκε στο ψυγείο) lmao τα τακίμιασαν μεταξύ τους,και συνεχίζεται το εργάκι,χωρίς μυστικά!!!καλά αν θέλουμε το πιστεύουμε αυτό!!! lmao

Ταλέντο η Στέλλα,όσο για την κόρη της Εύας,την Φοίβη,έμοιασε στον Κυριάκο lmao θεικό!!!εκεί έριξα το γέλιο!!!!!!7 γενεές είναι αυτές!!!!!

Έξυπνο το πάρκινσον της γιαγιάς Στέλλας,η "κληρονομικότητα",και φυσικά η "μπηχτή"της Εριέττας στην Στέλλα.
Όσο για τον Άγγελο δεν έχω να πω και πολλά,ίδιος ο Στεφ στην σοβαρότητα,αλλά απο πρόσωπο,δεν ξέρω που έμοιασε!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πάντως η Στέλλα της Νόρας,και του Λουκά,θα του ψήσει το ψάρι στα χείλη!!!!!

Κρίμα για την Δάφνη με τους 3 μαντράχαλους!!!! lmao τους είδα όλους μαζί και την έκλαιγα για ώρα!!!!! lmao

Και Μάνος πουθενά!!!δεν θα πω οτι με χάλασε,καθόλου!!!!λιποτάκτησε όχι μόνο απέναντι στον εαυτό του,αλλά και απο τους δικούς του ανθρώπους.Και φυσικά απο την παρέα!!!!τόσα χρόνια ΑΠΩΝ απο όλους τώρα δεν θα μπορούσε να αλλάξει αυτό!!!

Και κλείνω με την Εύα.Στο flash back είδαμε πλάνα απο την παρέα της Φεγγαρόπετρας,λογικό ήταν να αναπολεί την εφηβεία της,την ανεμελειά της!!!!Δεν ήταν έτσι λόγω Μάνου,γιατί απλά δεν ήταν πορτραίτο του,αυτό που είδαμε.Η γνώμη μου είναι αυτή!!!!!!!

Δεν θα σας χαιρετίσω ακόμη,απλά θέλω να πω ένα ευχαριστώ,στην διαχειριστική ομάδα,και σε όλα τα μέλη του forum για όσους μήνες ήμουν μαζί σας,για την φιλοξενία,τον σεβασμό,και το λεξιλόγιο σας!!!!!

Να ειστε καλά!!!!!!! Flkia

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 09, 2011 11:25 pm

alex1 έγραψε:Στεφ-Εριέττα:Ο Στεφ ξέσπασε,δεν άντεξε,δεν είχε την υπομονή το καθαρό μυαλό,δεν είχε αποθέματα!!!!!!και της είπε ότι πρέπει να πάρουν αποστάσεις.Αλλά εγω θα σταθώ στην αντίδραση της Εριέττας!!!!Συντροφικότητα είναι ενα παζλ,που το συνθέτουμε με τον ανθρωπο μας,και απο το οποίο αντλούμε,αλλά και προσφέρουμε συναισθηματική ασφάλεια,δυναμη και πανω απο όλα κουράγιο!Να νιώθουμε ότι έχουμε κάπου να στηριχτούμε σε κάτι δύσκολο, αλλά και την διάθεση να στηρίξουμε τον σύντροφο.Αυτό ειναι για μένα η Εριέττα,σε ότι αφορά τον Στεφ,και ναι όντως είναι πολύ τυχερός.Εκείνη του τα έδωσε με το καλημέρα,εκείνος της το έδωσε στο αεροδρόμιο και μετά,απλά γιατί ένας άνθρωπος που έχει πονέσει τόσο και πληγωθεί,περιμένει να γεμίσει για να δώσει και εκείνος με την σειρά του!!!!!Αλλά για μένα πάνω απο όλα συντροφος σημαίνει υπομονή!και μου άρεσε τόσο η σκηνή τους,μέχρι την αγκαλιά και τα 2 εισητήρια!!!!!Υπέροχοι!!!!

alex μου super ο σχολιασμος σου!!
Εκανα παραθεση σ αυτην την παραγραφο γιατι συμφωνω απολυτα!!!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από tzibirdika Σαβ Δεκ 10, 2011 12:40 am

Hρθε η ωρα να σχολιασω και εγω για τελευταια φορα....Συγγνωμη για το σεντονι που θα απλωσω αλλα ειναι το τελευταιο μου και καταλαβαινετε...Απο που να αρχισω ομως και που να τελειωσω που εχω τοσα να πω και δε μου βγαινουν τα λογια..Ας ξεκινησω...Κατα αρχην το ψηφιζω καλο.

Για μενα τοπ σκηνη του επεισοδιου ηταν ο θανατος του Ηλια. Εκλαψα τοσο πολυ που απο το κλαμα πονεσε το κεφαλι μου...Ματι δεν εκλεισα ολο το βραδυ....Η Γεωργονη ηταν αψογη ερμηνευτικα καλα για τον κ.Αρζογλου δε το συζητω... oscar

Μου αρεσε παρα πολυ και η σκηνη Αντιγονης-Στεφανου! Και οι δυο ηταν υπεροχοι...Ο Σταυρου μου θυμισε τη σκηνη απο 2ο (?) κυκλο που βρηκε την Αντιγονη αναισθητη...Το προσωπο του και οι εκφρασεις του εκπληκτικες οπως και το βλεμμα της κ.Παπαδημητριου στο τελος οταν κοιταζε τη φωτογραφια του εγγονου της. Εν τω μεταξυ οι περιληψεις ελεγαν οτι ο Στεφανος παει μαζι με τον Αγγελο στην Αντιγονη και ειχα σκεφτει τοτε...τι τους φταιει το παιδακι να τρομαξει απο τη γιαγια? Αλλα ευτυχως προνοησαν με τη φωτογραφια...

Αλλη μια υπεροχη σκηνη ηταν αυτη Στεφανου-Ερης. Η Λαμπου καταφερε να με συγκινησει και να μου περασει ολα τα συναισθηματα της. Θεωρω ακυρο το λογο που χωρισαν....Απλα για να δημιουργηθει μια αλφα αγωνια απο τους φαν που δεν ειχαν διαβασει σποιλερ.
Η σκηνη του αποχαιρετισμου της απο το Λουκα και τη Νορα ηταν πολυ γλυκια...!
Η σκηνη στο αεροδρομιο επισης πολυ ωραια! Εγω αν ημουν στη θεση της Ερριετας θα τον ειχα πρηξει τον ανθρωπο...Μμμ Νεα Υορκη..η μαλλον οχι...Παρισι...η μαλλον οχι Νεα Υορκη...Θα με ειχε αφησει συξηλη και θα ειχε φυγει... lmao

Η κριση της Μελιτας δεν μου αρεσε....Μου προκαλεσε γελιο...βασικα ψιλοκουφαθηκα...Την Αμαλια λυπηθηκα...δεν προλαβε να φυγει ο Πετρος τσουπ τα θυμηθηκε ολα η αλλη...Χαθηκε να περιμενει μια μερα? Το ενα χτυπημα μετα το αλλο...

Ο Αραβαντινος χαιρετησε τα παιδια του και αφου τους ειπε ψεμματα για τα διαμαντια (ειναι που μυστικα τελος Razz ) εφυγε για παντα προς το σκοταδι...Πριν φυγει αφησε και στο αυτοκινητο του Αστυνομου 6, 7 διαμαντακια...ετσι για να ενισχυσει τη πενιχρη συνταξη του... Τα υπολοιπα που πηγαν? Χαθηκαν μαζι του στο σκοταδι? sfyr Αλλο ενα μυστικο που δε θα μαθουμε ποτε...(βασικα δεν ειχα και μεγαλη καουρα σαμπως σε μενα θα τα στειλει?)

Ειδα και τον Πετρο στο σκαφος με ωραια μουσικη υποκρουση και θυμηθηκα το καλοκαιρι... Αστο καλο... :-(

Και παμε 15 χρονια μετα...

Νομιζω θα ηταν πιο λογικο και προσωπικα θα μου αρεσε περισσοτερο να βλεπαμε 5,6 χρονια μετα...Φανταστειτε τελευταια σκηνη η φεγγαροπαρεα με τα μικρα παιδακια τους στην παραλια..Θα μου πειτε εδω τους ηταν δυσκολο να βρουν παιδια 14 και 16 θα εβρισκαν μικρα παιδακια? Στη Βερα βεβαια ειχαν βρει μια χαρα...
Τελοσπαντων...συνεχιζω...

Τον Θεοχαρη τον περιμενα χειροτερο..Ενταξει δε με ενοχλησε τοσο..ισως γιατι δεν επαιξε και πολυ....Βεβαια πιο πολυ για αδερφακια κανανε με τον Πετρακη παρα για πατερας-γιος...Η σκηνη στο νεκροταφειο μου αρεσε οπως και η ερωτηση του Αρη αν του εχει πει ολη την αληθεια για τη μανα του... Ο Λουκα απαντησε ναι...Αλλο ενα ψεμα..αλλο ενα μυστικο... Razz

Παντως να ειμαστε ευχαριστημενοι...ολα τα υπολοιπα παιδια εμαθαν την αληθεια για τους δικους τους...Η Νεφελη που πολυ αμφιβαλλω αν εχει μιλησει ποτε με το Μανο απο τοτε που εφυγε τον εχει στο μυαλο της ως ενα λαμογιο...Δηλαδη η Αμαλια την μεγαλωσε δινοντας της αυτη την εικονα για τον πατερα της... livani Τουλαχιστον παραδεχτηκε οτι και η μανα της ηταν τρελη...Παρ’ολο που με συγχισε μου αρεσε η σχεση γιαγιας-εγγονης! Ο Πετρος 15 χρονια του πηρε να γυρισει τους ωκεανους? Πιστευα οτι θα τον εδειχναν οταν θα γυριζε αλλα επεσα εξω...τουλαχιστον ειδαμε τη Μελιτα μεσω skype...Το σοφιστικε γυαλι xoxo

Η Νορα με τις κορες της πολυ φυσικη...μου αρεσε οπως και η Στελλα με το παρκινσον...Παντως αν τα κοριτσακια σε 15 χρονια ειναι τοσο ξεπεταγμενα να το ξερω να δανειστω τη συνταγη απο το Νικολα να κανω γιους μονο...
Η Ρεγγινα πολυ ομορφη και η Στελλα πολυ γλυκια.. πηρε και το ταλεντο του παππου...Το μονο κακο ειναι οτι μοιαζαν με 20+ χρονων...Στην τελικη ας επαιρναν εμενα που ειμαι 21 και ολοι με περνανε για 15... -_-

Περισσοτερο μου αρεσε η Δαφνη και τα αγορια της...ειδικα ο μικρος Ηλιας με τα προφυλακτικα ειχε πολυ πλακα..Βεβαια πολυ ανεση μεταξυ της η οικογενεια...Ο Νικολας ως αλλος Γιαννης Μπεζος στο ακρως οικογενειακον να χαιρεται που ο γιος του ειναι power και εριξε το γκομενακι... livani

Ο Λουκας περιμενα να αντιδρασει περισσοτερο οταν εμαθε τα νεα για την προχωρημενη σχεση της κορης του και του Μαριου...Δηλαδη ποσο πιο προχω θα ειμαστε σε 15 χρονια? Αληθεια αρχιζω και ανησυχω...

Στη σκηνη του με τη Νορα περιμενα να πεσει κανενα φιλι αλλα μπα....δε τη προσεξα και πολυ βεβαια γιατι χτυπησε το τηλεφωνο...

Η οικογενεια της Ευας μεγαλωσε αρκετα...Μου αρεσε η σχεση Λευτερη –Αγγελου σαν φιλαρακια...Η Φοιβη παναγια μου...κριμα και το ονομα δηλαδη...τα γονιδια του Κυριακου κληρονομησε? Οιμεεε...Η Μαριλια καταφερε να πραγματοποιησει το ονειρο της αλλα η ιδια ξινιλα στη μουρη οταν ακουσε οτι η παρεα θα μαζευτει στη παραλια....

Τελευταια σκηνη...

Μονο τα φλασμπακ με τα τραγουδια μου αρεσαν...εδειξαν και σχεδον ολους τους ηθοποιους που περασαν απο τη σειρα...παλι καλα που εκει ειδαμε το Μανο..
Τα παιδια ηθελα και να ξερα τι τα εβαλαν να παιξουν αφου δεν ακουσαμε καν τις ευχες τους...Μονο 2 ευχες ακουστηκαν..Η μια μου αρεσε μονο και μονο για την ατακα του Αγγελου οτι θελει να γινει το μοντελο της Στελλας και η αλλη της Φοιβης ασχολιαστη... Νομιζα πως θα βλεπαμε κατι γλυκο αντιθετως ειδα μια ξεπετα..και μια παρεα της φεγγαροπετρας να μην εχει να πει και πολλα παρα μονο οτι επιτελους χαμογελανε...Να το βρασω...ολο το καιρο φαγαμε στη μαπα τα δυσαρεστα.... Mmm Περιμενα εστω ενα φιλι για το καθε ζευγαρι..τιποτα...κοιταζα την οθονη οταν ξαφνικα παγωσε και λεω «αα τελειωσε? Μαλιστα». pff Ειμαι σιγουρη οτι αν θελανε θα μπορουσαν να βγαλουν πολυ καλυτερο αποτελεσμα..

Φυσικα και δεν περιμενα αναφορα στο Μανο....Η αληθεια ειναι οτι ηταν αισθητη η απουσια του ειδικα στην τελευταια σκηνη...και ωρες ωρες σκεφτομαι πως πιο καλα θα ηταν για εκεινους να τον εχουν πεθανει..ετσι θα εξηγουσαν πολλα..αλλα σιγα μην εδιναν ηρωικο τελος..Αυτο μονο στο Νταιζακι ....

Το τελος μου αφησε μια γλυκοπικρη αισθηση καθως και πολλα κενα...

~Θα ηθελα να δω σκηνη Στεφανουπου αποχαιρετα Ευα και Αγγελο καθως και συναντηση Αγγελου Στεφανου 15 χρονια μετα...
~Θα ηθελα μια τελευταια ομορφη Λουκανορικη σκηνη...
~Θα ηθελα μια σκηνη με το Λουκα και τις κορες του....
~Να μη μιλησω για το ονομα που ειπαν οτι θα γραφτει στο απουσιολογιο και δε το ειδαμε ποτε....
~Τελικα μονο μια χαρη μας εκαναν οι σεναριογραφοι...Εβαλαν να παιξουν και τα 2 τραγουδια που σημαδεψαν τη σειρα
~ Αυτο που ολοι γιναν ζευγαρια μεταξυ τους πολυ ρεαλιστικο τι να πω...Ιδιως οταν ειναι πνευματικα αδερφια μεταξυ τους...

Κλεινοντας θελω να δωσω συγχαρητηρια στους συντελεστες και ηθοποιους της σειρας και ενα ευχαριστω γιατι οσο και να με χαλασε η σειρα προς το τελος μου κρατησε καλη συντροφια ολα αυτα τα χρονια...μπορω να πω με αποβλακωσε...αλλα δεν το μετανιωνω κι ας με κοροιδευουν καποιοι απο το σοι μου... Mmm lmao

Χαρη στην εδεμ κερδισα πολλα πραγματα...

Εκτος απο ηθοποιους που δεν πιστευα ουτε στα ονειρα μου (καλα δε παιρνω ορκο γι αυτο sfyr ) οτι θα τους δω απο κοντα....το πιο σημαντικο για μενα ειναι οτι γνωρισα πολλα ατομα και εκανα ενα παρεακι ιντερνετικο με το οποιο πολλες φορες περνουσα καλυτερα και απο το κανονικο μου...Ποτε δε πιστευα οτι αυτο παρεακι θα το γνωριζα καποια μερα και απο κοντα...Ειναι κουλο αυτο που θα πω αλλα το οτι κατεβηκα μονη στην Αθηνα και βγηκα με ατομα που δεν ειχα ξαναδει ποτε ηταν απο τις ωραιοτερες εμπειριες της ζωης μου...! Γι’αυτο το εκανα και δις.... Δεν νομιζω οτι θα ξαναγινει εξαλλου τα ωραια πραγματα στη ζωη μας γινονται μια αντε και 2 φορες..αλλιως χανουν την αξια τους...Θελω να πιστευω ομως οτι δεν θα χαθω με καποια ατομα..υπαρχει ακομα αυτο το φορουμ και απο οτι ξερω δεν θα κλεισει..Κι αν χαθουμε να ξερετε οτι καποιες συγκεκριμενες θα σας εχω παντα στην καρδια μου!
Φιλια λοιπον και δε χανομαστε ε? Εχουμε και κατι σεναρια να τελειωσουμε....

Ααα και τελος θελω να ευχαριστησω προσωπικα τις διαχειριστριες καθως και τα κοριτσια του φορουμ που εκαναν τοση καλη δουλεια ολα αυτα τα χρονια ειτε ανεβαζοντας δημοσιευματα ειτε βιντεο ειτε φωτογραφιες....

ΥΣ-->Εδεμ τελος...αλλα εμεις οχι ακομα τελος... Wink
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Δεκ 10, 2011 12:46 am



Τελικά να που έφτασε η ώρα του απολογισμού

Το επεισόδιο φάνηκε σαν να έκλεινε δύο διαφορετικές σειρές. Άλλωστε τα μυστικά των δύο πρώτων κύκλων ήταν μια διαφορετική σειρά απ αυτά της τρίτης σεζόν.

Ότι άξιζε απ αυτό το φινάλε δεν το είπαν τα λόγια. Το είπαν οι σιωπές. Η σιωπή και το βουβό κλάμα της Αντιγόνης η σιωπηλή εικόνα του νεκρού Ηλία και όσα δεν είπε η Εύα αλλά τα διηγήθηκε με τα μάτια της.

Κλείσιμο για την παλιά παρέα που κυριαρχούσε την τελευταία σεζόν. Πλαστογράφοι κλέφτες και έμποροι πλαστών που για μια βαλίτσα διαμάντια σκότωσαν και εξαπάτησαν ακόμη κι ο ένας των άλλον Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα με αυτή την ιστορία όπως και με πολλά άλλα.

Ποτέ δεν κατάφερε να με πείσει. Έξι απατεώνες ολκής που κινούνταν σε ένα εξαιρετικά δύσκολο χώρο όπως αυτός της τέχνης (πολύ ιδιαίτερος χώρος πιστέψτε με) που ο ένας παράτησε και ξεπούλησε την ίδια γυναίκα που υποτίθεται τους χειραγωγούσε και τους δυνάστευε και για τα μάτια της οποίας ο σύζυγος σκότωσε όχι τον εραστή αλλά τον κομιστή της είδησης. Σύμφωνα με άλλη εκδοχή που ακούστηκε στη σειρά ήταν προμελετημένος ο φόνος του Αραβαντινού αρα δεν καταλαβαίνω γιατί αυτοκτόνησε ο Λαζαρίδης. Ασυνάρτητο δεν νομίζετε; Θα προσπαθήσω να κάνω λοιπόν έναν απολογισμό γι αυτούς

Απ όλους τους στην ουσία εμείς ρίξαμε μια φευγαλέα ματιά στην ζωή του Αραβαντινού και παρακολουθήσαμε αρκετά την Αντιγόνη και πολύ το Ρούσσο.

Ο Αραβαντινός ήρθε πήρε την εκδίκησή του βούτηξε και μια βαλιτσούλα διαμάντια κι έφυγε γι άλλη γη άλλα μέρη. Είπε πολλά δακρύβερχτα στα παιδιά του που όμως επι της ουσίας εγκατέλειψε στη φροντίδα άλλων για να σώσει το τομάρι του. Υπάρχουν πάντα επιλογές Η δική του ήταν το σκοτάδι και εκεί γλύστρησε πάλι. Όπως δεν πίστεψα όλα τα μελό που είπε για να διακαιολογηθεί έτσι δεν πίστεψα οτι τα διαμάντια θα πάνε στα χέρια που πρέπει Τελικά απ τον Αραβαντινό μόνο μεγάλα λόγια άκουσα και ο τελικός αποδέκτης των διαμαντιών είναι ένα μυστικό που δεν βγήκε ποτέ στο φώς.

Η Αντιγόνη με άφησε με την εντύπωση οτι είναι στο ίδρυμα απο επιλογή. Μοιάζει να διάλεξε την φυγή όπως κι ο Αραβαντινός Άλλου είδους αλλά πάντως φυγή. Δεν είναι η ίδια ακίνητη φιγούρα με το απλανές βλέμα των πρώτων της σκηνών. Είναι παρούσα παρόλο που είναι σιωπηλή. Βρήκα τη σκηνή της με το Στέφανο υπέροχη άλλωστε υπάρχει ένα υπόγειο ρεύμα ανάμεσα στους δύο ηθοποιούς που έδωσαν τη δεύτερη καλύτερη μεταξύ τους σκηνή μιας κι εξακολουθεί για μένα να έχει την πρώτη θέση εκείνη με το πες μου μάνα ένα παραμύθι. Ίσως γιατί τότε ο γιός ξέσπαγε τη δίκαιη οργή του και η μάνα του ήταν σε θέση να τον αντιμετωπίσει ενώ τώρα ξέσπαγε σε μια γυναίκα τσακισμένη και όπως δεν μου άρεσε όταν το έκανε η Νταίζη έτσι δεν μου άρεσε κι όταν το έκανε ο Στέφανος. Τη μαστίγωναν κι οι δύο κι όσο κι αν της άξιζε δεν μου άρεσε που το έκαναν όταν ήταν ανήμπορη. Όσο με χάλασε αυτό άλλο τόσο με χάλασε και η άφεση που έδωσε ο Στέφανος στη Νταίζη. Αντιπαρέρχομαι οτι χρειάστηκε να ζητήσει απ την Εύα μια φωτογραφία του μοναχογιού του αλλά δεν μπορώ να κάνω το ίδιο όταν τον ακούω να αθωώνει τη μικρή πονεμένη αδελφή που έχει διαπράξει ακριβώς τα ίδια αμαρτήματα με τη μάνα που μαστιγώνει. Υποκριτικά λοιπόν η πρώτη εξαιρετική σκηνή του επεισοδίου σεναριακά για μένα αλλοπρόσαλη.

Ο Ρούσσος υπήρξε ανέκαθεν ένα μεγάλο κεφάλαιο των μυστικών. Ο κύριος Κατρανίδης είχε απ τους πιο ενδιαφέροντες ρόλους στη σειρά που όμως έγινε ολοκαύτωμα στο βωμό της αλλαγής του σεναρίου. Δεν ξέρω τί να κρίνω. Το Ρούσσο που ήταν καλός πατέρας και κρατούσε τις ισορροπίες με την παλαβή μάνα των παιδιών του τον χάσαμε. Το δικηγόρο που θυσίασε τις αρχές του για το χρήμα αλλά μετάνιωσε και προσπάθησε βοηθώντας τους πάντες να επανορθώσει τον χάσαμε. Ο ανελέητος κυνηγός των διαμαντιών και του χρήματος της τρίτης σεζόν δεν με έπεισε. Ο φονιάς του εκβιαστή της κόρης του της δ σεζόν που αφού σκότωσε είχε την ψυχραιμία να στήσει σκηνικό για να παραπλανήσει την αστυνομία δεν συνάδει με όσα ήξερα. Ο πατέρας που εγκαταλείπει το παιδί του την ώρα που καταρέει συναισθηματικά δεν είναι αυτός που γνώρισα. Τι να κρίνω απ αυτόν τον κατακρεουργημένο ήρωα; Ο Ρούσσος που στεκόταν ανάμεσα στην παλαβομάρα της Αμαλίας και την προσπάθεια που έκανε κάποτε η κόρη του να σταθεί όρθια δεν θα άφηνε ποτέ το παιδί του. Κι όσο κι αν φαίνεται αστείο αυτό που λέω ο Ρούσσος που πάντα φαινόταν να αγαπάει την παλαβιάρα του δεν θα την άφηνε να γεράσει μόνη της. Είναι πολλά δεκαπέντε χρόνια. Ίσως το έκαναν για να φανεί οτι εξιλεώθηκε για το φόνο και τις απατεωνιές του αλλά σε μένα φάνηκε ταξίδι στο νεανικό του όνειρο και εγκατάλειψη. Τελικά ρίψασπις ο Πέτρος;

Κι αφού άρχισα με την οικογένεια Ρούσσου ας συνεχίσω μ αυτούς. Αντίθετα με τους περισσότερους η Παπά μου άρεσε στη σκηνή του αποχαιρετισμού της με τον πατέρα της τόσο όσο δεν μου άρεσε στη σκηνή που καταρρέει. Νοιώθω οτι δεν έμαθα τι έκανε στη ζωή της πως και αν συνήλθε ολοκληρωτικά. Σαν η ιστορία της να έμεινε μετέωρη. Δεν υπήρξε ποτέ αγαπημένος μου ρόλος ή ηθοποιός αλλά βρισκω λίγο άδικο να μη φανεί στο φινάλε παρά μόνο μέσω μιας οθόνης υπολογιστή ειδικά όταν είδα κάθε άσχετο και κάθε γκεστ να παρελαύνει. Ας μην ξεχνάμε ήταν απ την αρχή της σειράς και είχε μεγάλη συμμετοχή στις εξελίξεις.

Η Αμαλία (ή μήπως έπρεπε να την πω Πηνελόπη) έμεινε τελικά να περιμένει το Ροβιρσώνα Ρούσσο Όσο μου άρεσε ο αποχαιρετισμός της απ τον άντρα της τόσο με ξένισε η σκηνή της με τη μεγάλη πια Νεφέλη ή με τη Στέλλα. Έτσι κι αλλιώς μου φέρνει γέλια η άποψη οτι περιμένει τον άντρα της χωρίς να τον έχει συναντήσει ή να έχει μιλήσει μαζί του. Επικοινωνία με καρτ ποστάλ το 2026; Να γελάσω ή θα με κακοχαρακτηρίσετε;

Η Αγγέλα απ όσο είδα συνέχισε να μένει σπίτι της μιας κι η σκηνή της Εύας με την οικογένειά της ήταν στον όμορφο κήπο του Χαριτόσπιτου και τελικά κράτησε για πάντα την ιδιότητα της μάνας της Μαρίλιας η οποία εκεί γύρω στα τριάντα φεύγα της πραγματοποίησε το όνειρό της. Νομίζω οτι αυτή ήταν μια απ τις απογοητεύσεις που πήρα απ αυτή τη σειρά. Η μάνα που έμεινε και επέμεινε δεν κέρδισε ποτέ τον τίτλο και την αγκαλιά που κέρδισε ο πατέρας που έφυγε και την εγκατέλειψε. Άδικο. Εκτός αυτού όμως δεν κατάλαβα τελικά ποιός ήταν ο λόγος του γκεστ του κυρίου Αλαφούζου. Θα το καταλάβαινα αν με το όλο σκηνικό έρχονταν κοντά μάνα και κόρη αλλά δεν το είδα.

Ο Ηλίας τελικά έφυγε. Αδιευκρίνιστο πως και γιατί όπως και πολλά άλλα.βλέπετε είχαμε τον καημό του έρωτα της Νταίζης και ο χρόνος πίεζε. Όμως η σκηνή ήταν απ τις ελάχιστες που μου άρεσαν ερμηνευτικά και σημειολογικά. Εφυγε όπως έζησε αθόρυβα. Τελικά αυτός ο άνθρωπος πλήρωσε πολύ ακριβά μια στιγμή θυμού. Η Δάφνη στα πόδια του να θρηνεί ήταν μιά εικόνα σπαρακτική. Δύο ακόμη αγαπημένοι ηθοποιοί σε μια ακόμη καταπληκτική σκηνή τη δεύτερη που με ενθουσίασε.

Ακατανόητος μου έμεινε κι ο λόγος του χωρισμού Στέφανου Εριέττας. Πιέστηκε έπαθε σκοτοδύνη ξημέρωσε και είδε το φως το αληθινό οπότε έτρεξε να την προλάβει. Σίγουρα όταν σκαρώνει κανείς μια ερωτική ιστορία ο πόνος και ο χωρισμός είναι στο παιχνίδι της κορύφωσης της έντασης της σχέσης. Θέλει όμως χρόνο και σκηνές όχι ένα δίλεπτο. Όταν όμως έχεις φτάσει μια ανάσα πριν το τέλος θα προτιμούσα να δω κάτι με ουσία. Αυτοί οι δύο ουσιαστικά δεν πήραν χρόνο και δεν είχαν προσωπική ιστορία και κάτι θα έπρεπε να δούμε. Αυτή η γυναίκα πρόσφερε χωρίς να ζητάει κι έπρεπε να πάρει τα ανάλογα μόνο που εμείς απλά θα τα φανταστούμε γιατί κανείς δεν έκανε τον κόπο να μας τα δείξει.

Αυτό με τα ζευγάρια έμοιαζε λίγο με εμπαιγμό του κοινού. Γνωρίστηκαν ερωτεύτηκαν είναι ευτυχισμένοι τέλος. Τηλεγραφικές σχέσεις. Παραμύθι δεν είδαμε καθημερινότητα δεν είδαμε ξεπέτα είδαμε σίγουρα. Εκείνος ο Λευτέρης παντρεύτηκε αλλά με τη γυναίκα του δεν τον είδαμε απόκτησε παιδί αλλά δεν ξέρουμε πως αντέδρασε το σπίτι του δεν το είδαμε ποτέ όλο μια προχειρότητα. Κι όμως ο Λευτέρης ήταν ο σύντροφος που θα ήθελε κάθε γυναίκα. Δοτικός στιβαρός και ερωτευμένος. Ο Μπισμπίκης που τόσο δυσφημίστηκε απ την ''διαφήμιση'' που του έκαναν τελικά κέρδισε με την ερμηνεία και την παρουσία του την εκτίμησή μου

Άφησα για το τέλος την παρέα της φεγγαρόπετρας. Τα παιδιά που φώναξαν τα όνειρά τους στον άνεμο. Αυτά τα παιδιά με κόλησαν σ αυτή τη σειρά και γι αυτά συνέχισα να την παρακολουθώ όταν το σενάριο στράβωσε. Αυτό που παρακολούθησα δεν με κάλυψε. Ήταν απίστευτη ξεπέτα των ηρώων που αγάπησα. Αφού δεν άφησαν τη μελλοντική τους ζωή στη φαντασία μου κι αποφάσισαν να μου τη δείξουν περίμενα να δω τους δικούς μου ήρωες και να μάθω αν τελικά οι ζωές τους είναι όπως τις ονειρεύτηκαν. Είδα παιδιά που δεν τα ήξερα και σκηνές που υποτίθεται έπρεπε να μου δείξουν πως ζούν οι ήρωες αλλά δεν καλύφτηκα.

Ο Μάνος δεν ξέρουμε τι έκανε εκεί που πήγε. Μάθαμε τι απόγινε η Στέλλα ακούσαμε ακόμη και για τον Κυριάκο αλλά λέξη για αυτόν που υπήρξε ο άξονας της ιστορίας. Άραγε πήγε τη ζωή του παρακάτω; Κατάφερε να διορθώσει τα άσχημα του χαρακτήρα του; Βρήκε κάποια να τον αγαπήσει όσο τον αγάπησε η Εύα;

Η Εύα; Πως ένοιωσε όταν απόκτησε για πρώτη φορά δικό της σπίτι; Συνέχισε να δουλεύει; Όταν είπε στο Λευτέρη οτι περιμένει παιδί είδε στα μάτια του τη χαρά; Έζησε όλα αυτά τα μικρά υπέροχα πράγματα που κάνουν την ευτυχία αυτά που στερήθηκε και που δεν μας έκαναν τη χάρη να τα δούμε ποτέ;

Η Δάφνη έκανε την οικογένεια που πάντα αποζητούσε. Άραγε είναι ευτυχισμένη;

Ο Νικόλας σίγουρα συνέχισε να φροντίζει τα φτωχά παιδιά χωρίς θυσίες βέβαια γιατί η κληρονομιά τον εξασφάλισε αλλά έχω την βεβαιότητα απ όσα παρακολούθησα οτι ακόμη και αν φυτοζωούσε το ίδιο θα έκανε. Άραγε το μετάνιωσε ποτέ; Αναζήτησε ποτέ τη μεγάλη καριέρα που θυσίασε για την οικογένειά του κάποτε;

Ο Λουκάς είναι ικανοποιημένος; Καλύπτεται μ αυτό που έχει; Θα ήθελε να μην είναι σπίτι και δουλειά ευγενικές χορηγίες Ρούσσου και Εριέττας αλλά να τα έχει κερδίσει με το σπαθί του; Άραγε πότε εγκατέλειψε το όνειρο να ζήσει στην Εδέμ; Δεν σκέπτεται οτι κρύβοντας απ τον Άρη την αλήθεια για τη μάνα του αρχίζει έναν νέο κύκλο μυστικών; Άραγε με τον Οδυσσέα τι έγινε; Ο Λουκάς που αγάπησα εγώ δεν θα του στερούσε το παιδί του.

Η Νόρα άραγε συνεχίζει να κοντράρεται με το Λουκάκο;

Δεν μάθαμε τίποτα για τις ζωές τους δεν είδαμε αν τα όνειρα εκπληρώθηκαν μόνο κακογυρισμένες σκηνές που έκλεισαν μια ιστορία που αγαπήσαμε πρόχειρα και βιαστικά

Κρατάω τα τελευταία λεπτά με την παρέα στη δική της παραλία και τα τραγούδια σταθμό των μυστικών Κρατάω την εικόνα των δύο αγκαλιασμένων ζευγαριών και τα σφιχτοπλεγμένα χέρια της Εύας και του Λευτέρη που δείχνουν οτι πορεύονται μαζί Πάνω απ όλα όμως κρατάω το θεικό βλέμμα της Εύας που μέσα έκλεινε όλη την ιστορία της με το Μάνο. Αυτή η ηρωίδα που για μένα ήταν η αγαπημένη μου απέδειξε για μια ακόμη φορά τη δύναμή της. Δεν πέταξε και δεν ακύρωσε το παρελθόν της. Ο Μάνος ήταν μέσα στα μάτια της στις αναμνήσεις της στα όνειρα που έκανε κάποτε και δεν τα πραγματοποίησε ποτέ αλλά που κατάφερε να μη τα αφήσει να την κρατήσουν πίσω. Μαζί της στην παραλία είχε το παρελθόν και το παρόν της. Τα άπιαστα όνειρα και τη χειροπιαστή πραγματικότητα. Την νοσταλγία που μας συνοδεύει πάντα για όσα αγαπήσαμε και χάσαμε (ιδιαίτερα όταν δεν καταφέραμε να τα ζήσουμε ποτέ) και τη γλύκα της αγάπης που της πρόσφερε απλόχερα ο Λευτέρης. Ζωγράφιζε με το βλέμμα της τον πόνο της απώλειας κι όμως όταν σήκωσε τα μάτια στο Λευτέρη άφησε να φανεί η αγάπη της και η ανάγκη της γι αυτόν. Τα δικά του χέρια τη στήριξαν να σταθεί όρθια και να το δικό του χαμόγελο της έφερε το γέλιο στο πρόσωπο. Η αγάπη της πρώτης της νιότης και η αγάπη της ωριμότητάς της αντάμα. Άψογη ερμηνεία σε κάτι που δεν ήταν λόγια από ένα χαρτί ήταν εικόνες ζωγραφισμένες στο πρόσωπο. Ηταν το κλείσιμο της δικής μου αγαπημένης ηρωίδας ερμηνευμένο άψογα. Για μένα που ακολούθησα την πορεία της τριάμισυ χρόνια ήταν η αγαπημένη σκηνή του φινάλε

Παρελθόν και μέλλον έσμιξαν σε εκείνη τη σκηνή που τα παιδιά έκαναν ευχές και ο αντίλαλος απ τις ευχές της παλιάς παρέας ακουγόταν ταυτόχρονα κι όσο κι αν δεν είχα μέχρι εκείνη την ώρα συγκινηθεί οι τίτλοι τέλους με βρήκαν με μάτια που γυάλιζαν.

Το ταξίδι τέλειωσε λοιπόν με τα καλά και τα στραβά του τις όμορφες και τις άσχημες στιγμές με όλους εμάς μια συντροφιά να συμφωνούμε και να διαφωνούμε να γελάμε και να κλαίμε.

Απλωσα τεράστιο σεντόνι τελικά αλλά τελευταίος σχολιασμός οπότε.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από almaresi Σαβ Δεκ 10, 2011 1:35 am

Λοιπόν, εμένα εχθές μου ‘κανε εντύπωση που μόλις τέλειωσε η σειρά θυμήθηκα ένα μικροατύχημα που ‘χα σε κάποιο από τα μαθήματα οδήγησης. Είχαν κολλήσει τα φρένα, και τα δικά μου και του δασκάλου (ποιες οι πιθανότητες? – αν και δεν εκπλήσσομαι καθότι ποτέ δεν είναι με το μέρος μου έτσι κι αλλιώς), και χτυπήσαμε ελαφρώς το μπροστινό μας όχημα στο φανάρι. Για να μην πλατειάζω, το θέμα είναι πως ως την τελευταία στιγμή, έως ότου χτυπήσουμε δηλαδή, πίστευα και ήλπιζα ότι δεν θα χτυπήσουμε. Ε κάπως έτσι νομίζω ένιωθα μέχρι χθες για τη σειρά. Δεν ξέρω και αν έχει κάποιο όνομα αυτή η ελπίδα που συνορεύει με τη βλακεία, πάντως τη διατηρούσα. Ξέρετε, ότι –δεν μπορεί- κάτι καλό θα συμβεί, κάτι κάτι… Είναι τελευταίο επεισόδιο γμτ!
Στο σημείο αυτό, Φαίη μου με συγχωρείς, αλλά δεν μας αποζημίωσε όλους το φινάλε.
Δεν ξέρω πως ν’ αρχίσω.
Ναι, η σκηνή του θανάτου του κυρίου Ηλία ήταν συγκλονιστική – από κάθε άποψη
ναι, ο κύριος Σταύρου ήταν εξαιρετικός με την κυρία Παπαδημητρίου να ανταποκρίνεται άψογα – καίτοι, προσωπικά, θα προτιμούσα να μην έχω ήχο εδώ
ΝΑΙ, τα μάτια της Φαίης έπαιξαν όλη την ιστορία της Εύας
και ναι, οι αναμνήσεις και τα χαρακτηριστικά τραγούδια της σειράς προκάλεσαν συγκινήσεις, τις οποίες ούτως ή άλλως προκαλούν τα τέλη γενικώς
ΑΛΛΑ
πόσο λυπηρό είναι αλήθεια να «μετράμε» σκηνές – μια καλή, μια κακή, μια αδιάφορη κοκ – και στιγμιότυπα ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο???
Για μένα καλώς ή κακώς είναι η αίσθηση, η γενική αίσθηση, των πραγμάτων που μετράει και δυστυχώς σ’ αυτό το «συνθετικό» επίπεδο βρίσκω το κλείσιμο απογοητευτικό… ως τραγικό.
Πέρα από το σενάριο/ιστορία –τι έχω φτάσει να λέω δηλαδή?- που ‘χε πάρει την κάτω βόλτα καιρό τώρα, και πέρα και από το σενάριο σε επίπεδο διαλόγων –πού πόσο πιο χαμηλά μπορούσε να φτάσει? αποκλείεται να ‘ναι ακριτο-γραφή καθότι, εκτός που θα ‘πρεπε να το προσπαθήσει πάααρα πολύυυ η γυναίκα, μεγαλύτερη εκ-πτωση της ποιότητας των διαλόγων τους παρουσίασαν τα Λουκανοράκια που ‘ναι και αγαπημένα της- βρήκα (και, εις ώρας φαίνεται να ‘μαι μόνη) απογοητευτικές αρκετές από τις ερμηνείες, στη σκηνή Λουκά-Έρης-Αραβαντινού δε και τη σκηνοθεσία (αυτό ίσως να ‘ναι το λιγότερο βέβαια, αλλά όσο να πεις προστίθεται). Δεν ξέρω αν ευθύνονται τα κείμενα ή το γεγονός ότι οι σκηνές γυρίζονταν… με το κιλό… ή η κούραση, η ζέστη ή κάτι άλλο που αγνοώ…
Εκτός όλων αυτών, κάθε σκηνή έμοιαζε «ζυγισμένη» - με την κακή έννοια (ουδεμία σχέση με ισορροπία, μην το διανοηθείτε). Δηλαδή, κλάψτε λίγο Νταίζη-Χρήστο, αλλά κυρίως Νταίζη, Πέτρο πήγαινε να χαιρετήσεις πριν φύγεις, τα αδερφάκια ας δουν μια τελευταία φορά το μπαμπά τους, Εύα-Λευτέρη-Δάφνη-Νικόλα αφού δεν έχετε τίποτα άλλο να κάνετε πείτε για τα σπίτια στην Εδέμ κλπ
Το επεισόδιο το είδα μάλλον σαν μια αν-ακολουθία σκηνών που κάθε μια με ενδιέφερε λιγότερο από την άλλη… Νομίζω δεν έχω μάθει τίποτα για τους ήρωες που αγάπησα...

* για την Εύα εν τέλει ισχύει απλώς αυτό που ‘πε η δρ 1.5 χρόνο πριν,
«όλοι προχωρούν τη ζωή τους, η Εύα ξεκινά γυμναστήριο»
Πάντως, φιου, τη βρήκε την ηρεμία… ε? καλά δεν κατάλαβα?
* όσο για τις τιμωρίες, που επίσης δεν μ’ ενδιαφέρουν, δεν μ’ ενδιαφέρουν «γενικώς», πόσο μάλλον σ’ ένα άνισο και ανισόρροπο σενάριο, ισχύει αυτό που ‘πε η κα Μαρία σε παλαιότερο ποστ,
«ανατροπή θα είναι αν τιμωρηθεί και κανένας ένοχος»
Δηλαδή για όλα φταίει η Αντιγόνη? Μόνο? Και για όλα ε?
Έξυπνο, πρωτότυπο, ανατρεπτικό, καθηλωτικό… με τη συγγραφή σεναρίων ν’ ασχοληθείτε… αλήθεια…
* Έχω και μια απορία από το προχθεσινό:
Η Νταίζη πήγε στη μαρίνα ν’ ατενίσει τη θάλασσα ή τα σκάφη??? lol!

Συγκίνηση ένιωσα πάντως όταν έπεσαν οι τίτλοι τέλους...
Και τότε κατάλαβα πως μπορεί η ελπίδα να πεθαίνει τελευταία, σίγουρα όμως πεθαίνει.

Κα Μαρία, πάντα : respect : για τη ματιά

Τελικά, το καλύτερο που «έδωσε» η σειρά ήταν –και είναι- το φόρουμ. Δημοσίως σίγουρα δεν το έχω πει, πάντως προσωπικά το βρήκα σε μια εποχή που το χρειαζόμουν. Και μπορεί αυτή να παρήλθε, καθότι… ρόδα είναι και… αλλά η γνωριμία ή «γνωριμία» μου με κάποιους πολύ συγκεκριμένους ανθρώπους και η παρέα για όσο και στο βαθμό που ήμουν μέρος αυτής μ’ έχουν αποζημιώσει πλήρως και με το παραπάνω, για κάθε ώρα που αφιέρωσα στη σειρά δίχως ν' αντιλαμβάνομαι γιατί. ΧΡΩΣΤΑΩ!!!
Κατά τα άλλα, αν ξαναδώ καθημερινό να μου ανατιναχθεί η τιβι αμέσως, παρακαλώ lmao
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Δεκ 10, 2011 3:27 am

Επιτηδευμένο…στημένο ψεύτικο..
Για ευνόητους λόγους χάζεψα μόνο το 15 χρόνια μετά στο site του mega… και ξεκαθαρίζω ότι σχολιάζω μόνο αυτό που είδα, για αυτό και δεν ψηφίζω…
Ψεύτικο.. χωρίς να θυμίζει σε τίποτα ότι αγάπησα σε αυτή τη σειρά..
Μέσα σε δυο χρόνια οι αγαπητοί γράφοντες κατάφεραν να καταστρέψουν ότι προσδοκία είχα μόλις ξεκίνησε αυτή η σειρά..
Κάθε κουβέντα μου φάνηκε ψεύτικη.. είμαι και του δακρύβρεκτου χαπι εντ αλλά με έναν ρεαλισμό, δεν ήθελε πολύ… Ένιωσα σαν να βλέπω ξένους.. και όμως είναι οι ίδιοι.. προφανώς σε κανέναν δεν άρεσε αυτό που γύριζε.. προσωπική άποψη πάντα..

Φόρος τιμής από την ηρωίδα Ξυλά που έβγαλε μιάμιση σεζόν χωρίς παρτενέρ, που χαντακώθηκε όσο κανείς άλλος χαρακτήρας στην Εδέμ, που έμπλεξε τους πατεράδες των παιδιών της, στον ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ που έλαμψε δια της απουσίας του…
Και ναι, είδαμε το Μάνο στα φλασμπακ είδαμε στιγμιότυπα από μια σειρά πολλά υποσχόμενη, και στα μάτια της Εύας εγώ είδα τη μελαγχολία και τη θλίψη για τον κρίκο που έλειπε.. Ο Λεύτερης ξένος.. τα πιτσιρίκια δίπλα στα βράχια ξένα..
Οι ήρωες που αγάπησα άγνωστοι… οι ιστορίες τους αστον αέρα...

Ο Πέτρος Ρούσσος άφησε την κόρη ημίτρελη για να σαλπάρει… απαράδεκτο… για 15 χρόνια? Κύριε ελέησον... imarton

Η παρέα Junior έμπλεξε τα ερωτικά της σε μια ύστατη προσπάθεια να μας πείσουν ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει….

Το φινάλε γράφτηκε το 2010…
Αυτό που είδα έστω και το μισάωρο ήταν μια απόλυτη παρωδία..
Κοροϊδία σε εκατομμύρια τηλεθεατές που αγάπησαν και στήριξαν αυτή τη σειρά από το πρώτο επεισόδιο….


Σκόνη στον άνεμο τελικά..
Βέρα ήταν ΜΙΑ και άφησε εποχή…
Οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια απέτυχε…



Ξεφτιλίκια… κάτι θέλω να γίνω πλούσια που άκουσα.. πάνω σ’αυτές τις ευχές κύριοι στηρίχτηκε το ψυχογράφημα έξι ηρώων.. ξεφτιλίκι να τα ισοπεδώνετε όλα έτσι για ακόμα μια φορά..

Το μόνο που παραδέχομαι ήταν αυτά τα δευτερόλεπτα που ακούστηκαν οι ευχές των ηρώων που αγαπήσαμε..
Άκουσα τη φωνή του Μπουγιούρη και ανατρίχιασα..
Δεν ξέρω αν έκλεισε τον κόσμο στις παλάμες του, αλλά σίγουρα έκλείσε τη μεγαλύτερη μερίδα του τηλεοπτικού κοινού.. Ενάμιση χρόνο μετά την αποχώρηση του και τίποτα δεν είναι όπως παλιά…


Δύο χρόνια.. δεν βαριέσαι… καλά να μαστε…

Πέρα από την κριτική βέβαια, θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο για όσους δούλεψαν αυτά τα χρόνια για αυτή τη σειρά.. κυρίως στους ηθοποιούς που ακολούθησαν όλα τα αλλοπρόσαλλα του σεναρίου.. Θα ήθελα να μιλήσω και συγκεκριμένα αλλά δεν βαριέσαι.. κάποια άλλη στιγμή μπορεί…
Και ένα ακόμα μεγαλύτερο μπράβο και ένα ευχαριστώ για αυτή τη συντροφιά που δημιουργήθηκε εδώ, για το επίπεδο και τους ανθρώπους αυτού του φόρουμ που είχα την τύχη να είμαι μέλος…

Τουλάχιστον κρατάω έναν εξαιρετικό πρώτο κύκλο, υπέροχες στιγμές και ερμηνείες.. και μια απίστευτη παρέα.. την παρέα του φόρουμ.. δικό μας κατόρθωμα….
Και το μόνο που άξιζε στην τελική….

Και για όσους θέλουν ακόμα να ζήσουν το παραμύθι ΕΜΕΙΣ έχουμε κάτι να θυμόμαστε…

Σπόιλερ:


ΑΕΔ έγραψες ιστορία… γενικώς και ειδικώς… : respect :


Γέλα πουλί μου γέλα… και είναι η ζωή μια τρέλα…

Υγ. Στα φλασμπακ ο Σταυρίδης που ήταν? Νομίζω δεν τον είδα…
Εξαιρετική εμφάνιση και δεν τον είδαμε καν, μας έφαγε ο χορός της Μελιτούλας σ’ αυτό το εμετικό πάρτι του παραλόγου…

Υγ.2 Ο Μάνος είναι λαμόγιο.. το εμπεδώσατε? Γιατί θα μας το κάνουμε και κλύσμα μετά Μυστικών… pff

Δεν λέμε αντίο… ποτέ δεν μου άρεσε σαν λέξη…
Άλλωστε έχουμε πολλά ταλέντα μαζεμένα εδώ, και μπορούμε να πλάσουμε την ιστορία από την αρχή.. και να μας αρέσει κιόλας.. Wink
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από filizza Σαβ Δεκ 10, 2011 12:53 pm

Εκτός από τα υπέροχα μέλη αυτής της παρέας που μου κράτησαν συντροφιά με το χιούμορ τους, το μυαλό τους και την ψυχή τους , έχω ανάγκη να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως την "Μάνα" αυτού του forum, Clarabelle σε ευχαριστώ και εσένα και τη λοιπή διαχειριστική ομάδα.. χωρίς εσάς αυτή η διαδικτυακή «απόδραση» δε θα ήταν εφικτή. Να είστε πάντα καλά..

(Αγαπητή Μαρία, αναγνωρίζω ότι θέλει και κόπο και χρόνο αυτή η προσπάθεια, μακάρι ωστόσο να επιχειρήσεις και στο μέλλον κάτι παρόμοιο… η προσφορά για μας ήταν μεγάλη)…

Την αγάπη μου σε όλους και όλες που υποστήριξαν και κράτησαν ζωντανή αυτή την ιδέα..
Φιλιώ..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από xristinaki_noraloukofan Σαβ Δεκ 10, 2011 1:17 pm

δυστυχώς κατά τη διάρκεια του 4ου κύκλου δεν προλάβαινα να μπαίνω και πολύ στο λατρεμένο φορουμάκι μας ,λόγω υποχρεώσεων και διαβάσματος, και πραγματικά μου έλειψε άπειρα....τόσα χρόνια....τόσα χρόνια μυστικά....μου είναι πολύ δύσκολο κι εγώ να τα αποχαιρετήσω ,όσο κι αν μερικές εξελήξεις δε μου άρεσαν ,όσο κι αν κάποια επεισόδια με έκαναν να στενοχωριέμαι....είναι τέσερα χρόνια στη ζωή μου που τα πέρασα συντροφιά με αυτούς τους ήρωες και πολλές φορές με έκαναν να ταυτιστώ μαζί τους,να γελάσω ,να κλάψω ,να τρελαθώ από την αγωνία μου -και απ' τη βαρεμάρα μου ενίοτε,αλλά δικαιολογό και μερικές στιγμές καθημερινή σειρά είναι..ήταν-....και περισσότερο βέβαια με τη λατρεμένη παρέα της φεγγαρόπετρας που τόσο αγάπησα..και μπορεί τελευταία να μην ασχολούνταν μαζί τους αλλά εγώ ακόμα και μέσα από τις γενικότερες εξελήξεις έπλαθα σενάρια με το μυαλό μου για της σκηνές που θα μπορούσαν να γυριστούν και τις αντιδράσεις που θα είχε η παρέα..με έκαναν να θέλω να τους σκέφτομαι,να θέλω να αποκτήσω κι εγώ μια ΤΟΣΟ δεμένη παρέα, να θέλω να βλέπω ξανά κα ξανά τις αξέχαστες σκηνές τους....
και βέβαια ως τρελή λουκανιρική θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτούς τους δύο...που όπως έχει λεχθεί πολλές φορές έχουν μια φοβερή χημεία σαν ζευγάρι που με κάνει να πιστεύω ότι με κάθε διαφορετικό συνδιασμό οι ρόλοι αυτοί δε θα είχαν τόσο υπερβολικά τεράστια επιτυχία μαζί....ΛΑΤΡΕΨΑ αυτό το ζευγάρι!!!! πέρασα τόσα πολλά μαζί του,κυρίως βέβαια μέσα από το φόρουμ όταν είχα χρόνο και μπορούσα να μπω.. να μιλήσουμε με τα παιδιά και να κάνουμε τρελές αναλύσεις και υποθέσεις ....άπειρα φανταστικά σενάρια και βιντεάκια..αυτό το ζευγάρι άφησε ανεξίτηλη την ιστορία του χαραγμένη στα χρονικά των σήριαλ κατά τη γνώμη μου....τους αγαπήσαμε τους αγαπάμε και θα τους αγαπάμε!!δύο φανταστικοί ήρωες και ηθοποιοί που λατρεύω,επιτρέψτε μου να κάνω αυτή τη διάκριση ως τρελή λουκανορική!!!! Love!
όσο για το τελευταίο επεισόδιο δε θα πω και πάρα πολλά καθώς με είχε συνεπάρει άρκετά το συναίσθημα και δεν μπορώ να κρίνω εντελώς αντικειμενικά....
γενικότερα μου άρεσε πάρα πολύ το επεισόδιο!! από σκηνές ξεχωρίζω..Στέφανου-Εριέττας αποχαιρετισμός-τόσα συναισθήματα μαζεμένα και τόσο ξαφνικά,από μία πολύ απρόσμενη ,αλλά πιστεύω απόλυτα ανθρώπινη και λογική απόφαση του Στέφανου,υπέροχοι και οι δύο!!επίσης Στέφανος -Αντιγόνη,απίστευτα ανθρώπινη και συγκινιτική σκηνή που επισήμανε όλη τη ζωή της Αντιγόνης ,αλλά και αυτή που θα μπορούσε να είχε..επιπλέον μου άρεσαν πολύ Νόρα-Λουκάς-Ρούσσος στο γραφείο!!μου φαινόταν ότι επέστρεψε ο παλιός Πέτρος..και λάτρεψα ιδιαίτερα τη στιγμή που είπε ο Πέτρος ''Λουκά να την ακούς τη Νόρα'' και ο Λουκάς της έπιασε το χέρι ,και στη συνέχεια που τους υπενθίμισε ότι τους αγαπάει μου άρεσε πολύ ο τρόπος που είπε ο Λουκάς ''το αξίζαμε'',και φυσικά τα δάκρυα της Νόρας....δε θα μπορούσα να παραλείψω τη σκηνή Ηλία-Δάφνης....πραγματικά έμεινα με την ερμηνία της κυρίας Γεωργόνη ήταν καταπληκτική,ειδικά όταν είδε τους καρπούς που κρατούσε ο Ηλίας σφιχτά στο χέρι και του είπε ''εγώ μπαμπά μου θα φροντίζω τον κήπο σου''..δε νομίζω να μην υπάρχει άνθρωπος που να μη συγκινίθηκε..!!και τέλος μέσα από αυτή την τηλεταινία,πιστεύω ότι οι συγγραφείς δε θα μπορούσαν να υποστηρίξουν καλύτερα το μεγαλείο της γυναίκας μέσα από το ρόλο της Αμαλίας,που τελικά αποδείχθηκε μεγάλος ήρωας!!
μέχρι να δείξει αυτό το 15 χρόνια μετά όλα ήταν υπέροχα,με ένα γενικότερα έντονο κλίμα συγκίνησης..όχι ότι δεν ήταν καλό ως ιδέα απλά νομίζω ότι κράτησε πολύ ώρα και μπορούσαν να δείξουν κάτι πιο ουσιαστικό..
αρχικά με χάλασαν πολύ τα μαλλιά του Λουκά..αυτόν βρηκαν να ασπρίσουν τόσο....όπως επίσης ότι δεν τον είδαμε με τις κόρες του ,που έλεγε ότι τόσο αγαπούσε,κι επέλεξαν να τον δείχνουν συνέχεια με τον Άρη....
επίσης..μερικές ακόμα στιλιστικές διαφωνίες....γιατί όλες οι πρωταγωνίστριες κότσο το μαλλί....δεν πέρασαν δα και 30 χρόνια..γενικότερα από το τελευταίο θα προτιμούσα να έδειχναν μόνο την τελευταία σκηνή στην παραλία,που πραγματικά συγκινήθηκα όσο ποτέ..με τις αναμνήσεις και τις ευχές που ακούγονταν μαζί -των μεγάλων και των μικρών-....ήθελα κι εγώ το Μάνο παρόντα....τελείωσε η Εδέμ..τελείωσε..δεν μπορώ να το πιστέψω ..αν και τον τελευταίο κύκλο τον έβλεπα αποσπασματικά τα σαββατοκύριακα στον Η/Υ ,δε βοήθησε αυτό στη σκέψη ότι τελειώνει....
έμαθα πολλά για τους ανθρώπους και για τις αξίες που πρέπει να διέπουν όλη την ανθρωπότητα,μέσα από αυτή τη σειρά..αξίες που η κοινωνία μας θυσιάζει στο βωμό του ατομικισμού και θα ήταν ωφέλιμο να το λάβουμε σοβαρά υπόψη μας!!
Καλή σου νύχτα γλυκιά μας Εδέμ....
xristinaki_noraloukofan
xristinaki_noraloukofan
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από giwta007 Σαβ Δεκ 10, 2011 1:24 pm

Οι σκηνές που με έκαναν να συγκινηθώ ήταν ο αποχαιρετισμός Έρης-Στέφανου, η σκηνή Στέφανου-Αντιγόνης και φυσικά η τελευταία σκηνή Δάφνης-Ηλία Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 94762

Η αρχή δεν μου άρεσε καθόλου! Με το που αρχίσαμε τη Νταιζη αντικρισαμε! Ελεος!

Όταν της ήρθε αναλαμπή της Μελίτας για αυτά που έχει κάνει εγώ έριξα τα γέλια..... μα καλά σκηνη ηταν αυτη?

................................ ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ....................................

Πολύ όμορφα ήταν τα παιδιά που είχαν διαλέξει... αλλά το να έχει ολοκληρωμένη σχέση μια κοπέλα 15 χρονών ε ακούγεται κάπως.... βέβαια κανείς δεν έδωσε σημασία... ούτε καν ο Λουκάς...

Η Μαρίλια μια κούκλα! Θεά!


Η Στέλλα συνεχίζει ακάθεκτα τον επαναπροσδιορισμό και την εδοσκόπηση.... Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 763297

Η απουσία κάποιου απ΄την παρέα ήταν αισθητή και έντονη... Επίσης κανεις δεν μπορεί να τον αντικαταστήσει!


Αυτά.......
ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ!!!
giwta007
giwta007
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Πατρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Σαβ Δεκ 10, 2011 5:04 pm

Χαίρετε!!! Τι κάνετε;; Μπορεί να είχα να δω Μυστικά εδώ κι ένα μήνα αλλά το φινάλε δεν μπορούσα να το χάσω.

Δεν θα πω πολλά....

Εγώ, προσωπικά, φινάλε ένιωσα στα τελευταία λεπτά με το dust in the wind και το γέλα πουλί μου... Σε όλη την προηγούμενη διάρκεια απλά έκανα υπομονή... Ένα μεγάλο μπράβο στη Φαίη Ξυλά που χωρίς να χρειαστεί να μιλήσει κατάφερε να φέρει τον Μπουγιούρη πίσω, έστω και για φινάλε. Για εμένα ο Μάνος ήταν εκεί!! Μέσα από τα μάτια της Εύας!!! Η παρουσία του ήταν εξίσου έντονη με των υπολοίπων!!

------------------------------------------------

Θέλω να ευχαριστήσω το φόρουμ που με φιλοξένησε τόσο καιρό ως "Δημήτρη Μπέλλο" καθώς και όλα τα μέλη που ανέχτηκαν την τρέλα μου! Πέρασα πολύ όμορφα στην παρέα σας και πραγματικά λάτρεψα αυτή τη σειρά με έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο χάρη σε εσάς!! Σας ευχαριστώ για τις ατέλειωτες στιγμές γέλιου και συγκίνησης μέσα από ποστ.... βίντεο.... δημιουργίες.... κλπ!!! Χαίρομαι που κάποιες σας γνώρισα και από κοντά και ελπίζω να σας ξαναδώ!!! Να είστε όλοι καλά!!!!


Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΖΕΙ!!!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από evaki16 Σαβ Δεκ 10, 2011 9:33 pm

Λοιπόν έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο...

Το δυσάρεστο είναι ότι τα Μυστικά τελείωσαν Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 593737
και το ευχάριστο Ναι Επιτέλους Τελείωσαν Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 917917


Απ΄τα μυστικά του παρόντος η σκηνή Αντιγόνης-Στέφανου ήταν συγκλονιστική!!! Α ρε Αντιγόνη μόνο εσύ πλήρωσες δραματικά τελικά!!! (όχι πως δεν το άξιζε αλλά δεν ήταν η μόνη που άξιζε να πληρώσει με τέτοιο τρόπο)

Όλες οι σκηνές Στέφανου-Έρης ήταν υπέροχες! Ειδικά όταν πήγε και την βρήκε στο αεροδρόμιο έλιωσα Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 226538

Επίσης και η σκηνή με Έρη και Λουκανοράκια ήταν απ΄τις αγαπημένες μου!!! Πολύ όμορφη ειλικρινά!


Ακόμα, δεν μπορώ να μην αναφέρω το πόσο απίθανη και συγκινητική ήταν η σκηνή του αποχαιρετισμού Πέτρου-Αμαλίας καθώς επίσης και το πόσο γελοία ήταν η σκηνή που η Μελίτα είχε πέσει στα πατώματα... δεν ξέρω τι ειχαν σκοπό να μας περάσουν με τη συγκεκριμένη σκηνή... εμένα πάντως μου έδωσαν λίγα λεπτά αληθινού γέλιου!!! Να΄ναι καλά!

Και τέλος η ΤΟΠ σκηνή του επεισοδίου ήταν αυτή που η Δάφνη βρήκε τον κυρ-Ηλία νεκρό!!! Έκλαψα σε αυτή τη σκηνή!!! Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 94762

Και ας περάσουμε τώρα στα Μυστικά του μέλλοντος...

15 χρόνια μετά λοιπόν και η παρέα με τα πανέμορφα παιδιά της! Καλά ο Ηλίας ήταν κούκλος Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 226538 Όχι ότι ο Άγγελος και ο Μάριος πήγαιναν πίσω αλλά σαν τον Ηλία κανείς! Επίσης και οι κοπέλες ήταν πολύ ωραίες! Κυρίως η Φοίβη!!!
Μου άρεσε η σχέση που είχαν Μάριος-Ρεγγίνα και Άγγελος-Στέλλα αλλά πιο πολύ αυτή Φοίβης-Ηλία.... μπορεί να μην μας τους παρουσίασαν ως ζευγάρι αλλά εγώ πιστεύω ότι θα γίνουν!

Η Μαρίλια ήταν μια Θεά!!!! Ειλικρινά πολύ όμορφη!!!!

Του Λουκάκου γιατί του έβαψαν τα μαλλιά γκρι? Μάλλον για να μην ζηλεύει ο γιος! Razz


Ιωάννα μου θα συμφωνήσω μαζί σου!!! Μέσα απ΄τα μάτια της Εύας είδαμε τον Μάνο... εγώ όμως θα ήθελα να τον βλέπαμε και εκεί αντί του Λευτέρη αγκαλιά με την Εύα... και ας μην μας έλεγαν ποτέ που πήγε ο Λευτέρης πότε ήρθε ο Μάνος και τι έγινε... αρκεί να ήταν εκεί ο Μάνος και η Φοίβη να ήταν κόρη του!!! Εξ΄άλλου δεν θα ήταν και το μόνο αναπάντητο ερώτημα!!!

.....Και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.....
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από alex1 Σαβ Δεκ 10, 2011 11:03 pm

Κάτι ακόμη για την τηλεταινία!!!!!!

Για κάτι που ήμουν σίγουρος,ήταν οτι θα δω στην τηλεταινία σκηνή του Λουκά με τις κόρες του!!ή έστω μια απο τις δυο.Ειδαμε την Εριέττα την Στέλλα τον Στεφ,και ο Λουκάς πουθενά!!!!!κακώς πολύ κακώς!!ακούγαμε για την Ρεγγίνα,θεικές ατάκες απο τον πατήρ Λουκά lmao όταν η Ρεγγινούλα ήταν έμβρυο,και μετά την γέννηση της,και δεν είδαμε το καλύτερο!!!!!

ΚΡΙΜΑ!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης