Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

+58
DESPOINA
evanna
Antigoni!
ale3ia_eva&nora!!!
sarita
rinaki
evaki16
Δ.Μπέλλος
giwta007
xristinaki_noraloukofan
Foulitsa
almaresi
tzibirdika
νοριτσα
evaggelia*
alkisti
trelli petrakitsa
marakii
mary - manos
nefelik
ProudMaslowqueen
katie007
doctor
Xaroulinial
ilectra
Ntinaki Agapaei Petraki
elenp
l_aquila
feggaropetra
Nora&Loukas
taradoula
tinaki18
JESSIE
manos for ever
aglaitsa
roria
lorelei
edem4ever
filizza
gxnel
alex1
dm10811
kapetanissa
mystika telos
Dimitraaa
maraki_ch
fay
κικκο
verile_mistika
Paparazzi
fay66
AmaliaPetros_fan1
black_cat
ΣΨ1
euaki
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
62 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap52%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 52% 
[ 57 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 9 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 14 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap15%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 15% 
[ 16 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 7 ]
Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 109
 
 

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Δεκ 10, 2011 11:47 pm

alex1 έγραψε:Κάτι ακόμη για την τηλεταινία!!!!!!

Για κάτι που ήμουν σίγουρος,ήταν οτι θα δω στην τηλεταινία σκηνή του Λουκά με τις κόρες του!!ή έστω μια απο τις δυο.Ειδαμε την Εριέττα την Στέλλα τον Στεφ,και ο Λουκάς πουθενά!!!!!κακώς πολύ κακώς!!ακούγαμε για την Ρεγγίνα,θεικές ατάκες απο τον πατήρ Λουκά lmao όταν η Ρεγγινούλα ήταν έμβρυο,και μετά την γέννηση της,και δεν είδαμε το καλύτερο!!!!!

ΚΡΙΜΑ!

Eχεις παρα πολυ δικιο.Και σε μενα ελειψε μια τετοια σκηνη.Και δεν ηταν τιποτα,θα
μπορουσαν σε κεινη τη σκηνη που υποδεχονται Στεφανο και Εριεττα,να ειναι και ο
Λουκας εκει ή οπως ειπες κι εσυ alex μου,να πηγαινε η Ρεγγινα ή η Στελλα απ το γραφειο
του και να ειχαμε εκει μια σκηνη.Εγω μαλστα ελεγα οτι θα ειναι ο Λουκας σαν τον Νικη-
φορο απ το 50-50,κριμα παντως!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από rinaki Κυρ Δεκ 11, 2011 12:40 am

Ας πω και εγω δυο λογια..... Wink
μ αρεσε παρα πολυ η σκηνη στεφανου αντιγονης ειχα ριξει πολυ κλαμα
επισις ο αποχαιρετισμος με ερη και λουκονορακια
εκλαψα πολυ στην σκηνη με δαφνη και κυριο ηλια Aww
15 χρονια μετα...........τα μικρα μεγαωσαν και μαλιστα παρα μεγαλωσαν
κουκλα η ρεγγινα γελασα πολυ σε εκεινη την σκηνη με την νορα που τις τραβουσε να τις παρει το κινιτο απ τα χερια κλασικη σκηνη ελλινιδας μανας lmao (ελεος lmao ) κουκλιτσα και η στελλα τζουνιορ μονο μην παρει το κουσουρι του παππου αλιμονο μας ...........κουκλα η νορα αν και πρωσπαθουσε η ερημη να μαζεψει την μεγαλη χωρις επυτηχια......
ωραια αν και μικρη η σκηνη με τους μελοντικους συμπεθερους
τι αλλο?? scratch
μαριος και ηλιας κουκλοι επισις και ο αγγελος
οσο για την φοιβη βοηθα παναγια μου lmao αν εμοισε στον κυριακο καηκαμε χαχαχαχχαχα lmao
οσο για αυτο που λετε ολες ναι συμφωνω η απουσια ηταν του μανου αισθητη και κατα την γνωμη μου χτυπησε πολυ ασχημα
αυτα ......ελπιζω να μην σας κουρασα lol!

rinaki
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από sarita Κυρ Δεκ 11, 2011 1:15 am

Μια φορα κι εναν καιρο την νυχτα των λεοντιδων μια παρεα εφηβων, η παρεα της φεγγαροπετρας θα κρυψει τα μυστικα της στην αμμο και θα φωναξει τα ονειρα την στον ανεμο και το παραμυθι θα αρχισει.

ΜΑΝΟΣ:Θελω να κλεισω ολο τον κοσμο στα χερια μου.
ΕΥΑ:Θελω να γινω η καλυτερη ηθοποιος.
ΛΟΥΚΑΣ:Θελω να γινω δικηγοραρα
ΝΙΚΟΛΑΣ:Θελω να γινω γιατρος των φτωχων παιδιων
ΔΑΦΝΗ:Θελω να γινω καλος ανθρωπος.
ΝΟΡΑ:Θελω να γινω μεγαλυτερη δικηγοραρα απο τον λουκα.

Και η σειρα ξεκιναει.

21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2008.

Το πρωτο επεισοδιο τελειωνει.Και μενω με μια αισθηση θαυμασμου.Λεω ναι τα μυστικα ειναι κατι διαφορετικο απο τη βερα.
Ναι θα κανουν τη διαφορα και η βερα δεν θα επισκιασει ποτε αυτη τη σειρα.Ενα παντρεμα παλιων ηθοποιων με καινουριους που πηγε ανελπιστα καλα.Πλοκη,αγωνια,ρομαντισμος,φιλια.Υπηρχαν οι καλοι,υπηρχαν και οι κακοι.

Ημουνα καθηλωμενη καθε μερα στις 7 να ξηλωνω κουδουνια τηλεφωνα,να ακυρωνω εξοδους για να βλεπω τα μυστικα της εδεμ.Και καθε φιναλε επεισοδιου να με βρισκει μαρμαρωμενη και παγωμενη περιμενοντας με αγωνια το επομενο επεισοδιο.Και ο καιρος περνουσε και τα απογευματα μου και το μυαλο μου ξεφευγαν.Φιναλε πρωτου κυκλου



και εχω μεινει στηλη αλατος.Οχι ρε γιατι τελειωνει πως τελειωνει?Αμαν τι κανω μεχρι τον οκτωβριο?Πως περιμενουν μεχρι τοτε?Εχει να γινει της τρελλης το καγκελο.Πωπωπω μανος εναντιον στεφανου και τα μυαλα στα καγκελα.Κι εγω πρεπει να περιμενω μεχρι τον οκτωβριο?Καταλαβα τι να κανω υπομονη....


Δευτερος κυκλος ξεκινα.Δυνατες σκηνες,κοντρες,σχεδια εκδικησης,Μπαινουν καινουριοι ηθοποιοι,καινουριες υποθεσεις,αλλα παντα το επικεντρο η παρεα.Και ερχονται τα μισα της δευτερης σαιζον και ανακοινωνεται η αποχωρηση μπουγιουρη.Επικρατει ενας πανικος,ενας οδυρμος,Λεω οχι ρε π@@τη μου και τωρα τι?Χωρις μανο τα μυστικα?Πως?Δεν γινεται.Ηταν ο κορμος.Ηταν ο αξονας.Ηταν ο μονος που μπορουσε γραφτουν επανω του σκηνες με ρολο "λαμογιου" να το πω ετσι.Και ηδη απο τα μισα βλεπω μεταλλαξεις,Αλλαγες χαρακτηρων.Και φτανει το φιναλε του δευτερου κυκλου.



αγκαλια με εναν αρκουδο να κλαιω και να σπαραζω και να μην ηρεμω απο τους λυγμους (ακομα και τωρα κλαιω που σας το εχω ποσταρει).

Σκεφτομουνα το καλοκαιρι τι θα κανουν χωρις μανο.Αλλα και παλι λεω επαγγελματιες ειναι,ταλαντουχοι, σιγουρα με κατι θα μου κεντρισουν το ενδιαφερον οι σεναριογραφοι και να με κρατησουν σε εγρηγορση.

Ο τριτος κυκλος ηρθε και παρακολουθω μια σειρα ξενη σε μενα.Ακουω για πινακες,συμμοριες παλιων χρονων.Μικροφωνα 3ου χλμ αθηνων λαμιας να γινονται μαφιοζοι και να τους υποκλινεται ακομα και το αστυνομικο σωμα. Δεν εχω προβλημα στο να μπουν ηθοποιοι καινουριοι και να φτιαχτουν καινουριες ιστοριες.Ημουνα παντα καλοβολη σε αυτο.Εξαλλου με καποιο τροπο πρεπει και οι σεναριογραφοι να γεμισουν επεισοδια.Εχω ομως προβλημα οταν οι καινουριες ιστοριες αντι να πλαισιωνουν την παρεα και τους ηθοποιους των δυο προηγουμενων κυκλων τους καπακωνουν και ασχολουμαστε μονο με αυτους.

Και φτανει το φιναλε του τριτου κυκλου



Και λεω τι?Θα εχει κι αλλο?Τι πρεπει να δω ακομα?Ασχολουμαι εναν ολοκληρο κυκλο με συμμοριες παλαιων χρονων με πλαστους πινακες.Ηρωιδες που εκαναν τα μυρια οσα να παιρνουν συγχωροχαρτι στο βωμο αποκαταστασης της ηθοποιου για να μην την ταυτιζουν με το ρολο.Μεταλλαξεις,γελοιοτητες και αδιαφοροι ανθρωποι και υποθεσεις να παιρνουν πρωτο τραπεζι πιστα.Και αναρωτιεμαι η παρεα που αγαπησα που ειναι?
Η παρεα που εξαιτιας τους εγω ξεκινησα αυτη τη σειρα τι εγινε?

Και φτανει 4ος κυκλος.

Νεκραναστασεις -σιγουρη συνταγη επιτυχημενη- πανε κι ερχονται.
Ζωντανοι να βλεπουν την κηδεια τους-Αλλη σιγουρη συνταγη.
Γυναικα να τραβαει το τιμονι με τον καλο της για να αυτοκτονησει γιατι η ζωη ηταν αδικη μαζι τους και δεν θα μπορουσαν να εινα μαζι-Επισης σιγουρη συνταγη επιτυχημενη.Βεβαια αλλοι λογοι αλλες συνθηκες αλλα τροπος θανατου παραμενει ο ιδιος.

Δεν το ειδα το προτελευταιο επεισοδιο κι αυτο γιατι ηθελα να γλυτωσω την ψυχικη μου ηρεμια και το στομαχι μου.Σκεφτομουν να μην δω ουτε την τηλεταινια αλλα ας οψεται το γ@@μωτο που μετα απο τρια χρονια που το βλεπω θα ηταν βλακεια να μην δω το τελευταιο και ας οψεται και η αισιοδοξια μου -η οποια ποτε δεν μου εχει βγει σε καλο οπως φανηκε-οτι το φιναλε τουλαχιστον θα ειναι ισαξιο της σειρας.

Και αντι για αυτο ειδα μια προχειροτητα,μια ασυνεπεια,ενα μπουρδουκλωμα αλλο πραγμα.

Υπεροχη σκηνη νο1: αντιγονη-στεφανος

Απο τις ελαχιστες σκηνες που μου αρεσαν σε αυτη τη σειρα.Κι εδω φανηκε οτι οταν και οι δυο ηθοποιοι εχουν ταλεντο και χημεια το αποτελεσμα ειναι υπεροχο.Δεν θα σχολιασω που πατερας δεν εχει φωτογραφια του παιδιου του.Επιεικως απαραδεκτο.Δεν θα σχολιασω που κατηγορησε τη μανα του οτι πηγε να ξεκανει το παιδι του οταν σε αυτην την εθελοντικη οργανωση συμμετοχη ειχε και η αδερφουλα του την οποια αγιοποιησαμε κατα τη διαρκεια της σειρας.Αλλα η μνημη του στεφανου ηταν επιλεκτικη.Οποτε σεναριακα ηταν μια μπαρουφα αλλα ευτυχως το ταλεντο φανηκε ανωτερο και καλυψε τις χαζομαρες που ακουγα.

Υπεροχη σκηνη νο2: εριεττα-στεφανος

11 φασκελα ναι 11 πηρε ο στεφανος απο μενα.Χειροτερη ξεπετα και δικαιολογια χωρισμου δεν εχω ματαξαναδει μπορω να πω.Τυφλα να εχει ο express γαμος λυκουρεζου-γαμου.Για λογους που ποτε δεν καταλαβα ο στεφανος αποφασισε να χωρισει την εριεττα γιατι λεει εχει σκοτεινα σημεια.Τωρα τα απεκτησε δεν τα ειχε απο πριν?Η η ΔΕΗ λογω κρισης και χαρατσιου αποφασισε να του κατεβασει τους διακοπτες και το παιδι βυθιστηκε στα μαυρα σκοταδια?Τα οποια ξαφνικα βρηκαν το φως τους μεσα σε μια μερα?Τι στο καλο την νικολουλη επισκεφτηκε και του βρηκε το φως στο τουνελ?Μπραβο βρε αγγελικη παντου εισαι εμπλεκομενη.
Τα αντιπαρερχομαι λοιπον ολα τα ζαβα που ειδα σε αυτους τους δυο ηρωες και να πω οτι τοσο ο αλεξανδρος οσο και η μαντυ ηταν υπεροχοι ερμηνευτικα και στον αποχωρισμο αλλα κυριως στο αεροδρομιο.

Υπεροχη σκηνη νο3:Δαφνη-Ηλιας;

Εξαιρετικη η κυρια γεωργονη και ο κυριος αρζογλου.Η καλυτερη τους ισως σκηνη στα μυστικα.Ο ηλιας πληρωσε πολυ ακριβα το εγκλημα του το οποιο ηταν ατυχημα στην ουσια.Ναι εκλαψα και πανω που προσπαθω να χωνεψω τη σκηνη τσουπ 15 χρονια μετα (σε αυτα θα επανελθω σε λιγο).
Ρε παιδια τι εγινε?Οκ ενταξει ισως να δεχτω οτι η κυρια ακριτα δεν ηθελε να μας δειξει κηδεια ηλια λογω προσωπικης σχεσης με τον ηθοποιο και να μην το αντεχε ο οργανισμος της αλλα ρε π@@@τη μου δειξτε μια σκηνη της παρεας,Τον νικολα να ακουει την δαφνη να κλαιει και να την βρισκει πανω στα γονατα του πατερα της.
Την παρεα να ειναι στο πλευρο της.
Ποσο δυσκολη και χρονοβορα μπορει να ηταν αυτη η σκηνη?Ποσο?

Υπεροχη σκηνη νο4: Αμαλια-μελιτα-ρουσσος.

Καλε καλα ειδατε εβαλα και την κατσαρη μεσα.Μεχρι ενος σημειου βεβαια.Μην πω καλο αυτη η κοπελα μονη της να με κανει να το μετανιωσω την ιδια ωρα?Μου αρεσε που λετε στον αποχαιρετισμο η μελιτα.Φυσικα απο τους ηθοποιους τους μεγαλους και ειδικα απο την κυρια πεφανη δεν περιμενα κατι διαφορετικο.
Θα προσπερασω το οτι ο ρουσσος δεν τιμωρηθηκε αλλα αντιθετως πραγματοποιησε το ονειρο ζωης που ειχε.
Θα προσπερασω οτι γνωρισα εναν ρουσσο υποδειγμα πατερα.Στοργικο,ευαισθητο συμπονετικο.Οχι μονο για τη μελιτα αλλα ακομη και για τον λουκα και την νορα.Και ειδα εναν ρουσσο να κοιταζει την παρτη του και να παραταει συξυλη μια κορη σαλεμενη που θα μπορουσε απο ωρα σε μερα να θυμηθει και να ξαναπαθει σοκ και μια γυναικα η οποια οσο τρελλη κι αν ηταν του σταθηκε λαμπαδα κρυβοντας για πολλα χρονια μαζι του τους σκελετους στο ντουλαπι του να την αφηνει μονη να αναλαβει αυτο το φορτιο.Τα προσπερνω -λεμε τωρα αλλιως δεν θα τα εγραφα-και μενω στην υποκριτικα αριστη σκηνη των ηθοποιων.

Υπεροχη σκηνη νο5:Η αναλαμπη του κυριου ηλια.Θα παραβλεψω το γεγονος οτι η αναλαμπη του ηλια συνοδευτηκε απο την υπερασπιση του προς την νταιζη και τον καημο του που δεν πηγε στην κηδεια.Μονο τα δεντρα δεν εχουν βαλει να την υπερασπιστουν αν και αν ειχαν φωνη πολυ φοβαμαι οτι θα βλεπαμε να ανεβαζουν πανο "ολα ειναι συκοφαντιες η νταιζη ειναι αθωα" και θα σταθω παλι στην ερμηνεια του κυριου αρζογλου η οποια ηταν εξαιρετικη.

Σκηνη συμπαθητικη νο1:Θα παραβλεψω οτι ο πατερας ηρθε και εφυγε σαν φαντομας.Οτι η κορη του πηγε να τον πλησιασει ισως και να τον αγκαλιασει αλλα εκεινος κρατησε τις αποστασεις.Θα σταθω και παλι στην ερμηνεια η οποια εμενα μου αρεσε.

Σκηνη παναγια μου σκιαχτηκα:Ο χριστος και η παναγια και οι δωδεκα αποστολοι.Καλε τι σκηνη για γελια ηταν η κριση της μελιτας?Λες και μπουκωσε το αποχετευτικο συστημα και δεν μπορουσε να το αδειασει ηταν η μελιτα.Μια συμβουλη στην ηρωιδα να τρωει 2 δαμασκηνα πριν τον υπνο κανουν καλο (ελπιζω καποια αξιαγαπητη κοπελα να την καλυψα που δεν το ειπε).Εγω επρεπε να την λυπηθω με τις κραυγες?Συγνωμη που θα σας το χαλασω αλλα ειχα πεσει κατω απο τα γελια.


Και παμε στα 15 χρονια μετα αφου πρωτα γραψω αυτα τα λογια:

"15 χρονια μετα η ιδια παρεα,θα αντιμετωπισει τους δρακους,τους ηρωες και τις μαγισσες του δικου τους παραμυθιου.Ποιος απο ολους θα αντεξει τις συγκρουσεις?Τις δοκιμασιες?Και τα κρυμμενα μυστικα?Μεχρι να βρει την δικη του εδεμ?"

Τι να πω ακριβως για τα δεκαπεντε χρονια μετα που η μια σκηνη ηταν χειροτερη απο την αλλη?

Μαλλον η σεναριογραφος δεν μπορεσε ποτε να αντιμεντωπισει τον δρακο του δικου της μυαλου.

Καταρχας εγω μπερδευτηκα με τα παιδια καποια στιγμη χαθηκα δεν ηξερε ποιο ανηκε σε ποια οικογενεια.Εδω ειναι που λεμε "χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα"
Εμενα δεν με πειραξε οτι εχουν ολοκληρωμενη σχεση απο τα 15 γιατι δυστυχως ειναι αντικατοπτρισμος της σημερινης ζωης που τα παιδια απο τα 14 ξεπετιουνται.
Με πειραξε οτι ολα τα ειχαν μεταξυ τους.
Οτι τα περισσοτερα ηταν με μια επαρση αλλο πραγμα.
Και οπως γραψατε οτι ηταν συγγενεις και ομως αυτο δεν τους εμποδισε.
Δεν θα ξεχασω οτι μικρη ημουν ερωτευμενη με τον πρωτο μου ξαδερφο και η μανα μου μου εξηγησε οτι σε καποιες συγγενειες ειναι αμαρτια η σχεση και ο ερωτας και μου αναλυσε και ποιες σχεσεις ειναι αυτες.
Φυσικα για τη σειρα αυτα ειναι ψιλα γραμματα.

Να σχολιασω την εμφανιση των ηρωων που η περουκα και το γκριζο μαλλι οταν το παιδι απο μονο του εχει περισσοτερη απρη τριχα δεν τους βοηθα να φαινονται μεγαλυτεροι.

Οτι εν ετη 2025 something γιατι 15 χρονια μετα ειναι αυτα ο ρουσσος οχι απλα ακομη δεν εχει επιστρεψει αλλα επικοινωνει με καρτ ποσταλ?Και τι στο καλο κανει τοσα χρονια?Ακομα και ο οδυσσεας 10 χρονια του πηρε να γυρισει στην ιθακη και την πηνελοπη του και του ρουσσου 15?

Οτι η εριεττα με τον στεφανο γυρισαν και αντι ο πατηρ να δει τον γιο ειδε την ανηψια?Η που δεν μου αρεσε που η εριεττα δεν εγινε μανα.Αυτη η κοπελα ειχε τοση καλοσυνη και αγαπη μεσα της που επιβαλλοτταν να γινει μανα.

Οτι η αμαλια 70 something και τα μπρατσα ηταν τσιτα?Ε ρε τι κανουν οι πλαστικες.

Και για να ερθω και στο βασικοτερο.Την ελλειψη του μανου.

Ειναι δυνατον να μην αναφερεται πουθενα ο μανος?Πουθενα?Αναφερθηκε μια φορα απο την κορη του σαν λαμογιο?Την ιδια κορη που τον αγαπουσε σαν τρελλη?Που του ειχε αδυναμια?Απο τα λιγα θετικα που ειχαμε προσαψει στο μανο ειναι οτι ειναι καλος πατερας και τωρα το ιδιο του το παιδι το αποκαλεσε λαμογιο?Ναι ρε λαμογιο.Αλλα σε αυτο το λαμογιο στηριχτηκε η ιστορια σας.Αυτο το λαμογιο σας εκανε να φανειτε επιεικως αντιεπαγγελματικοι και αταλαντοι.Γιατι μετα τον μανο απλα επικρατησε το χαος.

Οταν εισαι σεναριογραφος απαιτειται να εισαι σωστος επαγγελματιας και να διαχωριζεις τα προσωπικα απο τα επαγγελματικα.

Ποσο μικροπρεπες και κατινιστικο ηταν το φλας μπακ της παραλιας που ο μανος ηταν απων στις σκηνες?Φαινοντουσαν τα 2 ζευγαρια και το τριτο ανυπαρκτο?

Ποσο εκδικητικο απο μερους σας να βαζετε τον λευτερη να καθεται στην ιδια σταση με το ιδιο χρωμα σε πουκαμισο με αυτο του μανου?
Ποσο για φτυσιμο πρεπει να ειστε οταν η σκηνη με την παρεα των νεων ξεκιναει με ενα ζευγαρακι οπου ο αντρας σηκωνει την κοπελα οπως τοτε με τον μανο και την ευα?

Ποσο κακοψυχο να βλεπουμε την αγκαλια των 6 και την ερμηνεια του γελα πουλι μου γελα οταν ο ΒΑΣΙΚΟΣ 6οσ ΛΕΙΠΕΙ?

Ποιον ακριβως εκδικειστε?Τον παναγιωτη?Συγνωμη που θα σας απογοητευσω αλλα ο παναγιωτης εφυγε και πισω μειναμε εμεις.Αν λοιπον ειχατε ιχνος σεβασμου προς το προσωπο μας θα επρεπε για εμας και μονο που σας δωσαμε τα νουμερα τηλεθεασης να τιμησετε τον μανο.Αλλα μαλλον οπως εγραψα και αλλου καποιοι/ες ειναι πολυ σκληροι για να πεθανουν.

Ποσο όμως σας ταπωσε η φαιη με το βλεμμα της?Γιατι ναι για μενα αυτο το βλεμμα ηταν φαιη.Για τον απλουστατο λογο οτι αν καποιος το προτεινε να σκεφτει η ευα τον μανο θα εμπαινε στον κοπο να γραψει εστω και μια κουβεντα για αυτον τον ηρωα που πηρε πανω του ολο το σηριαλ.Που στηθηκε στην ουσια πανω του αυτη η σειρα που θα μπορουσε να ξεπερασει καθε προηγουμενο στην ελληνικη τηλεοραση.

Και ναι η ευα εδειξε οτι δεν ξεχνα και δεν διαγραφει οτι εζησε.Μου εδειξε οτι με τον λευτερη βρηκε την ηρεμια και την συναισθηματικη ασφαλεια.Αλλα ποτε δεν μπορεσε να ερωτευτει και να παθιαστει πραγματικα,να νιωσει αυτο το δυνατο συναισθημα που ειχε με τον μανο.Οτι ο μανος ηταν και θα ειναι ο πρωτος της ερωτας και το μεγαλυτερο κεφαλαιο της ζωης της.Προχωρα μπροστα αλλα χωρις να τον ξεχνα.Η ξυλα απλα την πηρε ολη τη σκηνη επανω της.Και ισως για πρωτη φορα μετα απο καιρο ο λευτερης μου φανηκε τοσο παραταιρος σε αυτη τη σκηνη.

Για ενα τελος προχειρογραμμενο νομιζω οτι εκανα την υπερβαση να γραψω τοσο μεγαλο σχολιασμο.Αλλα ας οψεται οτι ηταν το τελευταιο.

Και οπως μου ειπε και μια ψυχη η οποια ηταν στο μυαλο μου γιατι καπως ετσι ειχα σκοπο να το γραψω.

Σας εχω ενα ευχαριστο και ενα δυσαρεστο.

Το ευχαριστο ειναι οτι τα μυστικα τελειωσαν.

Το δυσαρεστο ειναι οτι το τελος ηταν μουφα.

Συγνωμη που θα σας το χαλασω στους απο πανω αλλα για μενα αυτη ηταν η παρεα της φεγγαροπετρας,αυτη θα εχω στην καρδια μου και αυτη θα θυμαμαι για παντα





ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.

Καπου εδω θελω να ευχαριστησω τις διαχειριστριες αυτου του φορουμ για την δημιουργια του.

Γιατι πολυ απλα μου κραταγατε την καλυτερη παρεα ιντερνετικα και μετα που σας γνωρισα εχετε κερδισει η καθεμια τη δικη σας θεση στην καρδια μου.

Ευχομαι και ελπιζω να μην σας χασω ποτε.Αλλα ακομα κι αν γινει θα σας κουβαλαω παντα μεσα μου με τα καλυτερα συναισθηματα.

Σας αγαπω και σας ευχαριστω που μου ανοιξατε την αγκαλια σας Bow
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Δεκ 11, 2011 10:40 am

sarita έγραψε:
Ποσο όμως σας ταπωσε η φαιη με το βλεμμα της?Γιατι ναι για μενα αυτο το βλεμμα ηταν φαιη.Για τον απλουστατο λογο οτι αν καποιος το προτεινε να σκεφτει η ευα τον μανο θα εμπαινε στον κοπο να γραψει εστω και μια κουβεντα για αυτον τον ηρωα που πηρε πανω του ολο το σηριαλ.Που στηθηκε στην ουσια πανω του αυτη η σειρα που θα μπορουσε να ξεπερασει καθε προηγουμενο στην ελληνικη τηλεοραση.

Sarita, αφού σου δώσω συγχαρητήρια για όλα όσα έγραψες, γιατί είναι φανερό οτι το σήριαλ το αγάπησες και το πόνεσες, θα ήθελα να σταθώ σ'αυτές τις λίγες γραμμές που ξεχώρισα , για να πώ πώς το σκέφτομαι εγώ, χωρις παρεξήγηση, και χωρις κακή πρόθεση, το αντίθετο θα έλεγα....
Αυτός ο ήρωας, ο Μάνος, πήρε πράγματι πάνω του όλο το σήριαλ, στήθηκε πράγματι στην ουσία πάνω του αυτή η σειρά. Ηταν ένας ρόλος απ'αυτούς που ψάχνουν με το φανάρι οι ηθοποιοί και του τον έδωσαν στο πιάτο..... Γιατί λοιπόν σηκώθηκε κι έφυγε? Γιατί οι παρεξηγήσεις, γιατί η αποχώρηση? Για τα λεφτά? Κρίμα , πραγματικά κρίμα..... Για μένα ήταν πολύ βαρύ αυτό που έγινε, και είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω .... Οταν σου έχουν εμπιστευτεί ένα ρόλο που αποτελεί τη "ραχοκοκκαλιά" της σειράς, έχεις υποχρέωση να το σκεφτείς και μιά, και δυό, και χίλιες φορές πριν αρχίσεις να παίζεις παιχνίδια εξουσίας , που θα είχαν πολύ μεγάλη επίπτωση πάνω στη συνέχεια της σειράς.... Και τι να το κάνω που υπήρξε αίτηση συγγνώμης ? Αυτή ήρθε πάρα πολύ αργά, αν ερχόταν στην αρχή, αντί για το άνετο και χιουμοριστικό στύλ που υιοθετήθηκε, όλα θα ήταν διαφορετικά, αλλά δυστυχώς δεν έγινε έτσι.
Για μένα προσωπικά, και με δεδομένα τα "κατωρθώματα" του Μάνου όσο ήταν στη σειρά, η μόνη αναφορά που θα περίμενα ν'ακούσω ήταν ότι έμπλεξε στην Αμερική και είχε κακό τέλος, όποιο κι αν ήταν αυτό... Οπότε θεωρώ οτι το να μην τον αναφέρουν καθόλου, είναι ευνοϊκό για την εικόνα του, του δίνει το πλεονέκτημα της αμφιβολίας, οτι δηλαδή εξαφανίστηκε απ'τούς φίλους του ηθελημένα, διευκολύνοντάς τους να ξαναφτιάξουν τις ζωές τους χωρις αυτόν, ενώ ο ίδιος ψάχνει να βρεί τον εαυτό του, και να πραγματοποιήσει τα όνειρά του, χωρις δεσμεύσεις και πισωγυρίσματα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Κυρ Δεκ 11, 2011 1:13 pm

Η αντίδραση του Μάνου όταν έμαθε πως η Εύα είναι έγκυος



Η αντίδραση του Μάνου όταν έμαθε πως η Εύα παντρεύεται τον Στέφανο και το πόσο χάλια είναι η Εύα για τον Μάνο
ειδικά όταν λέει "Δεν θέλω να μου πάθει και τίποτα" Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 226538




Μια απ΄τις αγαπημένες μου σκηνές της σειράς για δύο λόγους... και γιατί συμμετέχουν οι δύο αγαπημένοι μου ρόλοι (Εύα&Νόρα) αλλά και για αυτά που ακούστηκαν απ΄την Εύα
Νόρα: Μη σου πω ότι θα ξεχάσεις και τον Μάνο
Ευα: Ε καλά δεν γίνονται και θαύματα...




Και μετά από τέτοιες σκηνές πως μπορούμε να δεχτούμε τον Λευτερη πλάι στην Ευα? Και την Ευα ερωτευμενη μαζι του? Αν ήθελαν να το πετυχουν αυτο θα επρεπε να μας εδειχναν περισσοτερες σκηνες Ευας-Λευτερη και χωρις τη Δαφνη στα ποδια τους αλλά τίποτα! Ε μετα μην περιμενουν να δεχτουμε αυτο το ζευγαρι και τον Λευτερη ως μελος της παρεας! Δεν πα να έβαλαν τον Λευτέρη στην ιδια θεση με τον Μάνο (και στην ιδια στάση όπως διάβασα σε ένα σχόλιο Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 621900 ) δεν λέει κάτι... σε μενα τουλάχιστον

Τα μυστικά τελείωσαν όταν τελείωσε ο 2ος κύκλος... από ΄κει και πέρα ήταν μια σειρ΄΄α τελείως άγνωστη
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Antigoni! Κυρ Δεκ 11, 2011 3:22 pm

Μυστικά τέλος λοιπόν...

Δεν ξέρω πως να ξεκινήσω....
Απολογισμός λοιπόν!!!

Τα μυστικά είναι η μόνη σειρά που με έκανε να κολλήσω τόσο πολύ.
Έβλεπα λίγο βέρα και θαύμαζα πάντα μέχρι κάποια στιγμή το δίδυμο Ακρίτα- Κυρίτση.
Αυτό που μου έκανε ας πούμε το κλικ ήταν το πρώτο τρέιλερ. Σαν πωρωμένη με ιστορίες μυστηρίου είπα θα το δω...
Επίσης με κέντρισε και το ότι μια μελαχρινή που κάτι μου θύμιζε (Νόρα) είχε ίδια μπλούζα με τη δική μου :Ρ
Όταν είδα τη σκηνή του ΒΙΑΣΜΟΥ της Εύας το άλλαξα. Δεν το πιστεύω λέω...Άλλος Φώσκολος μας βρήκε... (κολλημένη η Γιαγιά μου με δαύτον χρόνιααα)

Όλον τον χειμώνα η (πρώην) κολλητή μου με έπρηζε με τα μυστικά και το Νικόλα. Razz Κι εγώ της έλεγα να σταματήσει να είναι τόσο πωρωμένο με ότι σειρά βγαίνει. Μου την έδινε που ποτέ δεν έβγαινε μαζί μας για να το βλέπει.
Είχε τύχει να δω τρεις σκηνές από ένα επεισόδιο ενώ την περίμενα να ετοιμαστεί να πάμε σε κάτι γενέθλια . Και της λέω βλακεία είναι. Μόνο αυτοί είναι ωραίοι. Ο ωραίος μελαχρινός με μπράτσα και αυτή με το καστανό μαλλί που είχαν ένα ερωτικό καυγαδάκι.
Και γέλαγε και μου είπε ότι είναι κολλητοί φίλοι. Είπα αυθόρμητα ‘’Κρίμα’’ και την τράβηξα να φύγουμε.
Κάποια στιγμή κάναμε πρόβες με το χορευτικό για μια παράσταση. Ενώ ετοιμαζόμουν ήταν ανοιχτό το mega.
Έπαιζε η σκηνή που έλεγε η Νόρα στο Λουκά ότι ο Στέλιος ζήτησε ευθανασία. Της έριξε μια ματιά….. και αυτό ήταν.!!! Πήγα μισή ώρα αργότερα στην πρόβα με ένα χαζό βλέμμα.
Το έβλεπα κάθε μέρα και δεν πήγαινα πουθενά. Έτρεχα σε Internet café να μαθαίνω νέα για Νόρα Λουκά, είχα φαγωθεί να πάρω υπολογιστή ενώ πριν δεν με ένοιαζε, δεν έβγαινα πριν της 8 , αργούσα στις συναντήσεις με φίλους και έγραφα παντού ‘’ Νόρα Λουκάς κάποτε θα είναι μαζί’’
Με το βιασμό της Νωρίς Λάτρεψα Α. Δρακουλάκη ακόμα πιο πολύ.
Με το φινάλε του πρώτου κύκλου , και ενώ είχα λατρέψει Αμαλία Ρούσσο έκατσα και είδα σε μια εβδομάδα όλα τα επεισόδια.
Κόλλησα ακόμα πιο πολύ. Αν γινόταν παραπάνω.
Συμπαθούσα Δάφνη Νικόλα και Μελίτα και αντιπαθούσα Μάνο Εύα.
Εννοείται πως λάτρευα και λατρεύω Σταύρου.Δεύτερος χρόνος και κολλημένη όσο δεν πάει .
Και πια αγαπούσα και όλη την παρέα της Φεγγαρόπετρας με αδυναμία σε Νόρα Λουκά.
Συνέχεια περιοδικά και αφού πήρα τον υπολογιστή, blogs κ.α
Η Μελίτα άρχισε να μου την δίνει και η Εύα και ο Μάνος να γίνονται το δεύτερο αγαπημένο μου ζευγάρι.
Αυτό που θυμάμαι πιο πολύ είναι η αντιδρασή μου με το πρώτο λουκανορικό φιλί. Ήμουν στην πλατεία..Με άκουσαν όλοι. Το θυμάμαι και κοκκινίζω.
Κάπου στα μέσα του β κύκλου σιχάθηκα Μελίτα όσο δεν πάει .
Τρελαινόμουν να βλέπω παρέα και Νόρα Λουκά Μάνο Εύα μεμονωμένα. Η Δάφνη με το Νικόλα με ψιλοξενέρωναν.
Οι νέες αφίξεις έγιναν υπερβολικά μισητές (βλ. Νταίζη) και άλλες ήταν υπερβολικά γελοίες (βλ.Μπέλλος)

Και έγινε το πολυπόθητο με Νόρα Λουκά και έλιωσα ένιωσα και αποτρελάθηκα.\
Και έγιναν ζευγάρι και αποθρασύνθηκα.
Και το φινάλε τόσο αντιφατικό.
Το πιο αγαπημένο σου ζευγάρι μαζί και το δεύτερο αγαπημένο χώρια για πάντα.
Και η παρέα της Φεγγαρόπετρας, η παρέα έξι ανθρώπων που ήταν πάντα μαζί, στα καλά και στα κακά, στα όμορφα και τα άσχημα, στις χαρές και στις λύπες έχασε ένα σημαντικό κομμάτι.
Και έμεινε λειψή για πάντα.
Τρίτος χρόνος και άρχισε η κατρακύλα
Η Αποχώρηση του Μάνου μάλλον ήταν μοιραία.
Κι άλλες εισαγωγές, οι βασικοί πρωταγωνιστές κομπάρσοι και όλοι οι δεύτεροι πρωταγωνιστές από το πουθενά.
Σκηνές απείρου κάλ(λ) ου (ς) με ατάλαντες δευτεραγωνίστριες που όσο κι αν ήθελαν δεν μπορούσαν να φτάσουν στην κορυφή επειδή σφίγγονταν.
Η παρέα έμεινε στην αφάνεια και οι ήρωες που αγαπήσαμε και λατρέψαμε γελοιοποιήθηκαν και είχαν τη χειρότερη αντιμετώπιση.
Μας πέταγαν τυράκια με εγκυμοσύνες που περιμέναμε , με σκηνές που θέλαμε να δούμε, με την περιοδεία της εδέμ , και περιμένανε να χαρούμε.
Πως όμως?
Γελοιοποιώντας τους ήρωες?
Κάνοντας το Λουκά και το Νικόλα , δύο επιστήμονες, γελοιογραφίες από καρτούν?
Την Εύα και τη Νόρα με τρίλεπτες σκηνές δικές τους? Την Εύα την βλέπαμε με το μικροσκόπιο Τη Νόρα λίγο παραπάνω απλά για να κάνουν ανασκόπηση με το Λουκά.
Η Δάφνη και ο Νικόλας σαν ζευγάρι στην αφάνεια.
Δεν σχολιάζω το λουκανορικό γάμο που όλοι περιμέναμε γιατί θα γίνω περισσότερο κακιά
Και πρωταγωνιστές το πατσοζεύγαρο, ο απόλυτος ξενέρωτας και τα διαμάντια.
Α και μια παρέα φαντασμάτων.

Τέταρτος κύκλος και φαρμακερός.
Νταίζη Νταίζη Νταίζη Νταίζη Νταίζη
Και
Μελίτα Μελίτα Μελίτα Μελίτα

Α και Αστέρι.

Ο Γάμος της Εύας δίλεπτος μην είμαστε και πλεονέκτες.
Α μας έδειξε και μια φορά τη μπέμπα.
Το τέλος της Νταίζης ασχολίαστο. Αρνούμαι μια γυναίκα που προκάλεσε τόσο πόνο να δικαιωθεί έτσι. ΑΡΝΟΥΜΑΙΙΙΙΙ
Το τέλος !!!!
Ο Σταύρου κέντησε σε όλες της σκηνές του. Και με Παπαδημητρίου και με Λάμπου. Ρισπέκτ.
Τη Σκηνή που η Μουρλίτα παθαίνει κρίση ελεεινή! Η αταλαντοσύνη σε όλο της το μεγαλείο.
Τα δεκαπέντε χρόνια μετά τι τα ήθελαν?
Και γιατί γκρίζαραν τόσο πολύ το Λουκά.? Για να φαίνεται πιο μεγάλος από τον γιο?
Είπαμε επαγγελματίες είναι οι μακιγιέρ αλλά δεν κάνουν και θαύματα…
Και γιατί ούτε μια σκηνή Ο Λουκάς με τις κόρες του?
Και αυτό το τουρλουμπούκι γιατί?
Για να επαναληφθεί υποτίθεται η ιστορία?
Τις ευχές τις έκαναν πάντως. Πάλι καλά που δεν έκαναν και καμία δολοφονική πλάκα. Αδιάφοροι τελείως.
Πάντως γέλασα που η Φοίβη έμοιασε στον Παππού Κυριάκο. Η Ρεγγίνα πολύ όμορφη.
Το ότι έχει ολοκληρωμένη σχέση με τον Μάριο και πνευματικό αδερφό της ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ.

Επίσης ελεεινό που κανείς δεν ανέφερε το Μάνο. Ντροπή και όνειδος.
Παρ’ όλα αυτά όταν άκουσα το Dust in the wind και το γέλα πουλί μου και έδειξε και τις σκηνές τους τα έμπηξα δεν άντεξα.

ΤΕΛΟΣ Λοιπόν.
Και παρόλο που απογοητεύτηκα πολύ θα μου μείνει μια γλυκιά ανάμνηση,.
Ότι υπήρχε κάποτε μια παρέα, η παρέα της φεγγγαρόπετρας που ευχήθηκε στα αστέρια και φώναξε τα μυστικά της στο άνεμο .
Δεν ήξερε όμως πως στα παραμύθια υπάρχουν και δράκοι. Και ότι όλοι ήρθαν για να καταστρέψουν τις ζωές τους.
Ότι κι αν έγινε όμως, ακόμα και τις φορές που οι δράκοι κατάφερναν να τους εξουσιάσουν και να τους απομακρύνουν αυτοί πάλι ενώνονταν σε μία αγκαλιά και με ένα τραγούδι γίνονταν πάλι παιδιά.
Και μπορεί να μην είδα αυτό που ήθελα αλλά πάντα θα τους θυμάμαι και θα τους αγαπώ. Γιατι μαζί τους γέλασα, έκλαψα, πόνεσα και γνώρισα εξαιρετικούς ανθρώπους ‘έστω και μέσα από αυτό το κουτί.
Κλείνοντας επειδή έγραψα πολλά, αλλά είπαμε ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ, θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τους διαχειριστές και δημιουργούς αυτού του foroum Που μου επέτρεψαν να γίνω μέλος και να γνωρίσω τόσο καλά και σπάνια άτομα.
Άτομα που ενώ δεν τα ήξερα επικοινώνησα μαζί τους, σε άλλα ανοίχτηκα, με άλλα τσακώθηκα και με άλλα είχα κοινά όνειρα και στόχους.
ΚΑΙ πάνω από όλα διασκέδασα και γέλασα.. Γέλασα πολύ..
Ευχαριστώ για όλα και συγνώμη για τις φορές που ήμουν παρορμητική.
Δεν χανόμαστε. Εγώ πάντως κάθε μέρα εδώ θα μαι. Και εάν συνεχιστούν οι καφέδες σε λίγο καιρό θα μπορέσω να σας γνωρίσω.



Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Δεκ 11, 2011 7:34 pm

Antigoni! έγραψε:Επίσης ελεεινό που κανείς δεν ανέφερε το Μάνο. Ντροπή και όνειδος.

Γιατί το λες αυτό Μαιρούλα? Τον ανέφερε η αγαπημένη του κόρη, Νεφέλη και τον είπε λαμόγιο!!! wall

Antigoni! έγραψε:Παρ’ όλα αυτά όταν άκουσα το Dust in the wind και το γέλα πουλί μου και έδειξε και τις σκηνές τους τα έμπηξα δεν άντεξα.

Επίσης!!! Efxi
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από evanna Κυρ Δεκ 11, 2011 7:57 pm

Εφτασε η στιγμη για τον τελευταιο σχολιασμο....Τελικα περναει παρα πολυ γρηγορα ο καιρος.....
Οι περισσοτερες από τις προλαλησασες με καλυψαν 100% όμως τελευταιο επεισοδιο ηταν αυτό,οποτε αδυνατω να μην το σχολιασω….

-Ξεκιναμε λοιπον με το νεκροταφειο…..τι θρηνος και αυτος για τη Νταιζη Θεε μου; imarton Για το Χρηστο παλι ουτε λογος,σαν να μην ηταν μες το αμαξι αυτος ο κακομοιρης.....Ισα-ισα όμως που το αντιθετο επρεπε να συμβει…ο Χρηστος ηταν εκει από το πρωτο επεισοδιο,συνδεοταν με την παρεα αμεσα και με οσα ειχαν γινει τοτε στην κατασκηνωση και κυριως τα οσα ειχε κανει ηταν απλα πταισματα μπροστα στα κατορθωματα της Νταιζης.Στο βωμο της αγιοποιησης όμως τα ξεχασαμε όλα......τι να πεις!
Μετα ειχαμε και τον καφε της παρηγοριας στο Καρταλοσπιτο και ακουγαμε το ένα μαργαριταρι μετα το άλλο για το ποσο καλη ηταν η Νταιζη…..μεχρι και η Αμαλια ειπε ότι είναι σιγουρο πως θα λειψει σε ολους τους.Ημαρτον.
Τελοσπαντων,δυο πραγματα κραταω από αυτή τη σκηνη….τη θεϊκη απαντηση της Ευας όταν ο Στεφανος ειπε ότι εχει πολλες αναμνησεις από αυτό το σπιτι και το βλεμμα του Σταυρου όταν εκλεινε την πορτα πισω του.

-Ο Αραβαντινος ηρθε για μια τελευταια grande εμφανιση……Εχω ξαναπει ότι οι εξηγησεις που εδωσε στα παιδια του για την απουσια του όλα αυτά τα χρονια δεν με καλυψαν ιδιαιτερα.Οπως και να ‘χει όμως η σκηνη ειχε μια εντονη συναισθηματικη φορτιση που μου την ‘’περασαν’’ και οι τρεις του…..κυριως η Λαμπου βεβαια την οποια βρηκα εξαιρετικη. Klap Να πω την αληθεια όταν φωναξε ‘’πατερα’’ και τον σταματησε περιμενα ότι θα βλεπαμε μια αγκαλια αλλα δεν….ο Αραβαντινος ειπε την καληνυχτα του και εξαφανιστηκε.

-Τα διαμαντια τελικα δεν μαθαμε τι ακριβως απεγιναν……ο Αραβαντινος ειπε ότι θα πανε σε αυτους που τα χρειαζονται πραγματικα αλλα εμεις το μονο που ειδαμε ηταν να παιρνει τεσσερα ο Παναγιωτης.Μια ακομα ιστορια λοιπον στην οποια αφιερωσαν απλετο χρονο σε ολο τον τριτο κυκλο και όμως εκλεισε πολύ προχειρα.Επισης και ο Παναγιωτης είναι ενας ηρωας που επαιξε ρολο στις εξελιξεις και παρολ’αυτά δεν μαθαμε κατι για εκεινον στη συνεχεια……μεγαλο φαουλ.

-Ανηκω και εγω σε αυτους που δεν καταλαβαν για ποιους ακριβως λογους χωρισαν-εστω παροδικα-ο Στεφανος και η Εριεττα.Τα οσα της ειπε ο Στεφανος,ότι δηλαδη η σχεση τους φτιαχτηκε κατω από πιεση ισως και να ειχαν μια βαση γιατι οντως οι συνθηκες επαιξαν μεγαλο ρολο στο να ερθουν κοντα αυτοι οι δυο ΑΛΛΑ τωρα τα θυμηθηκε όλα αυτά;Και αντε πες ότι αυτό το δεχομαι,ο χρονος που χρειαστηκε για να ξεδιαλυνει τα ‘’σκοτεινα σημεια’’ που όπως ελεγε υπηρχαν και να συνειδητοποιησει ότι θελει την Εριεττα στη ζωη του ηταν ΜΙΑ νυχτα!;Ποσα θελουν να μας τρελανουν,πειτε μου.
Γενικα το ολον σκηνικο ηταν γελοιο και εγινε απλα για να γεμισουν το χρονο,πιστευω.Ευτυχως οι καλες ερμηνειες των ηθοποιων εσωσαν την κατασταση οποτε παρα το παραδοξο του πραγματος,συγκαταλεγω τη σκηνη αυτή σε εκεινες που μου αρεσαν. Love! Και η επανασυνδεση τους στο αεροδρομιο ηταν γλυκια,επιμενω όμως ότι επρεπε να τους εχει δοθει παραπανω χρονος για να δουμε κατι ουσιαστικοτερο περαν των μονολεπτων....αλλωστε οι ηθοποιοι ειχαν τα φοντα

-Τρυφερη βρηκα και τη σκηνη Εριεττας-Λουκα & Νορας.Μπορει να μην ειχε κατι ιδιαιτερο αλλα απεπνεε μια ζεστασια και η αγκαλιτσα στο τελος ηταν ομορφη.Βεβαια επειδη ποτε δεν μας εχουν αφησει να απολαυσουμε μια σκηνη ολοκληρη,ετσι και τωρα δεν ελειψαν μερικα ‘’κουλα’’ δια στοματος Λουκα(νομιζω)....τωρα που θα φυγει η Εριεττα,λεει,θα εχουν και ένα καλο λογο να ταξιδεψουν προς τα εκει για να την επισκεφτουν….γιατι βλεπετε μεχρι τωρα δεν υπηρχε ΚΑΝΕΝΑΣ στην Αμερικη που να θελουν να δουν! wall

-Ακομα δεν εχω καταληξει στο αν Νορα και Λουκας εκαναν καλα ή όχι που δεχτηκαν την προταση του Ρουσσου για το γραφειο.Η συζητηση που ειχαν οι τρεις τους όμως δεν μου περασε απαρατηρητη μιας και θυμισε κατι απ’τα παλια και μου εφερε αναμνησεις.Επισης θελω να ελπιζω(μιας και δε μαθαμε κατι συγκεκριμενο) ότι οι αλλαγες που εκαναν στο γραφειο αυτό δεν ηταν μονο διακοσμητικες αλλα και δεοντολογικες,ας πουμε!

-Τη σκηνη Στεφανου-Αντιγονης την περιμενα πως και πως και όταν εφτασε η στιγμη να τη δουμε δεν με απογοητευσε στο ελαχιστο.....Δεν θα σταθω καθολου στα οσα ακουσα,μερικα εκ των οποιων ηταν λιγο αλλοπροσαλλα αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση λιγο με νοιαζει.Ο Σταυρου ηταν καθηλωτικος πραγματικα και θεωρω πως αυτή είναι μια από τις καλυτερες σκηνες που εχει δωσει αυτά τα 2,5 χρονια στη σειρα.Του αξιζουν παρα πολλα συγχαρητηρια όπως και στην Κα Παπαδημητριου φυσικα για την οποια ο,τι και να πω θα είναι λιγο....Το βλεμμα της ηταν τοσο εκφραστικο που με συγκινησε πολύ.Τη σκηνη αυτή θα τη θυμαμαι για πολύ καιρο ακομα...μπραβο και στους δυο. : respect :

-Ο αποχαιρετισμος Πετρου-Αμαλιας & Μελιτας μου αρεσε,παραδοξως(αυτό φυσικα παει στην τελευταια η οποια μπορω να πω ότι ηταν μεχρι και καλη….αφου να φανταστειτε ότι δακρυσε κιολας Wow )Βεβαια,είναι αδυνατο και εγω να μην σταθω σε αυτό που ειπαν πολλοι πριν από μενα….οτι δηλαδη ο Ρουσσος που εμεις γνωρισαμε δεν θα εφευγε ετσι ελαφρια τη καρδια τη στιγμη που η κορη του είναι τοσο κλονισμενη ψυχικα και η Αμαλια τον χρειαζεται οσο ποτε να τη στηριξει για να ‘’κουβαλησουν’’ μαζι αυτό το σταυρο.Καταλαβαινω την αναγκη του να ξεφυγει και να μεινει μονος του μπας και τα βρει με τον εαυτο του αλλα η στιγμη που διαλεξε να το κανει κατ’εμε ηταν λανθασμενη.
Επισης είναι ενας ηρωας που εκανε πολλα στραβα και δεν νομιζω ότι τιμωρηθηκε όπως θα επρεπε γι’αυτά…..θα μου πειτε ότι το να ζεις μια ζωη μεσα στις τυψεις και τις ενοχες για οσα εχεις κανει είναι αρκετο...δεν ξερω,ισως......

-Τη σκηνη κρισης της Μελιτας ας μη τη σχολιασω καλυτερα…..ειχε όλα τα φοντα να βγει η τοπ δραματικη και όμως ηταν το λιγοτερο γελοια λογω της ανικανοτητας της ηθοποιου να ανταπεξελθει.Κριμα....

-Και φτανω στη σκηνη του πρωτου μερους που πραγματικα με εκανε κομματια και δεν είναι άλλη φυσικα από το θανατο του Ηλια.
Η Δαφνη πηγαινε χαρωπη χαρωπη να τον βρει μετα τη στιγμη διαυγειας που ειχε και η εναλλαγη στην εκφραση της ηταν εκπληκτικη όταν καταλαβε πως κατι δεν πηγαινε καλα βλεποντας τον να μην αντιδρα.Το παγωμενο βλεμμα του Κου Αρζογλου και ο σπαραγμος στη φωνη της Γεωργονη εδωσαν για μενα την καλυτερη σκηνη του επεισοδιου. : respect : Η λεπτομερεια με το χωμα στα χερια του ηταν απιστευτη και με εκανε φυσικα να τελειωσω το πακετο με τα χαρτομαντηλα.
Μου ελειψε βεβαια μια σκηνη της Δαφνης με τους υπολοιπους της παρεας ή εστω με το Νικολα μετα το δυσαρεστο συμβαν.Ο Ηλιας ηταν σημα κατατεθεν της Εδεμ από την αρχη και νομιζω πως του αξιζε λιγος παραπανω χρονος.


Και με το που τελειωνει αυτή η συγκλονιστικη σκηνη επιλεγουν να μας δειξουν το 15 χρονια μετα.....Τι πιο ακυρο,Θεε μου.
Προσωπικα μου αρεσουν αυτά τα χρονικα αλματα στις ταινιες και στις σειρες που σου δειχνουν και πιο συγκεκριμενα πως ακριβως κατεληξαν οι ηρωες,όμως αυτό εδώ με ειχε ξενισει απ’όταν το ειχα διαβασει σ τα περιοδικα κυριως λογω του τεραστιου χρονικου διαστηματος που θα μεσολαβουσε…..Ξεκινησαμε δηλαδη από το 1993 στο πρωτο επεισοδιο και φτασαμε στο τελευταιο στο 2026….αν είναι δυνατον.

-Πρωτο πλανο λοιπον Αρης και Νεφελη.....Χαλια τη βρηκα αυτή τη σκηνη,χαλια.Ακομα πιο χαλια βεβαια βρηκα τον Θεοχαρη…..αταλαντοσυνη for ever!
Τραγικο επισης το οτι κανενας δεν σκεφτηκε οτι αυτοι δυο ειναι δευτερα ξαδερφια! livani
Tον πηγε και στον ταφο της μαμας του ο Λουκας αλλα καμια αισθηση δεν μου εκανε……αφηστε που δεν ακουσαμε το παραμικρο για τον Οδυσσεα πραγμα που βρηκα απαραδεκτο.

-Συνεχιζοντας λοιπον και βλεποντας οικογενειες Δαφνης-Νικολα & Ευας-Λευτερη ξενερωνα ολο και περισσοτερο.Ηταν σαν να εβλεπα καποιους ξενουν που απλα ειχαν τρομερη ομοιοτητα με τους ηρωες που ηξερα….δεν μου αρεσε καθολου αυτό που ειδα.
Για τον Αγγελο και το Μαριο ηθελα να ‘ξερα δεν μπορουσαν να να βρουν πιο ξανθους νεαρους να τους υποδυθουν…..οταν ηταν παιδια ηταν καταξανθα,τωρα πως σκουρυναν ετσι!Επισης αυτή η Φοιβη η κορη της Ευας και του Λευτερη με αυτά που ελεγε εμενα δεν μου θυμισε τον Κυριακο,αλλον μου θυμισε αλλα τελοσπαντων ας μη το πω.

-Καλα για τη Μαριλια,τι να πω που ηρθε λες και μολις ειχε τελειωσει το προγραμμα στα μπουζουκια στο 23ο χιλιομετρο Αθηνων-Λαμιας(τυχαιο είναι το νουμερο,μη νομιζετε valen ).
Πανω απ’όλα όμως αυτό που με ενοχλησε ηταν που όχι απλα δεν ειδαμε,ουτε καν ακουσαμε κατι για τη σχεση της με την Ευα.Απο την αρχη περιμεναμε να καλυφθει το κενο που υπηρχε αναμεσα τους και να δουμε κατι ουσιαστικο αλλα τιποτα…..ο Μανος τουλαχιστον πριν φυγει πηρε μια αγκαλια από την κορη του και ακουσε ένα ‘’μπαμπα μου σ’αγαπαω’’,η Ευα τιποτα.Τελικα αυτό που θα κρατησω από Ευα και Μαριλια είναι η υπερτατη σκηνη που ειχαν οι δυο τους στον α’ κυκλο στο σπιτι της Νορας λιγο πριν τον (δυστυχως)παρολιγο γαμο Ευας-Μανου.

-Εν τω μεταξυ αυτό που συζητουσαν χαλαρα ότι τα 15χρονα παιδια τους εχουν ολοκληρωμενες σχεσεις τι σας λεει; ainta Μπορει οντως να συμβαινει αυτό στην συγχρονη κοινωνια όμως δεν νομιζω ότι οι γονεις το συζητουν μεταξυ τους χαζογελωντας.Ειπαμε ρεαλισμος αλλα όχι να φτανουμε και στο άλλο ακρο.

-Ασχολιαστο το ότι ο Στεφανος μετα από τοσο καιρο που επιστρεφει παει πρωτα να δει τις εξ αγχιστειας ανιψιες του και όχι τον γιο του.Jesus!

-Το ότι ο Μανος ακουστηκε στο επεισοδιο μονο ως λαμογιο και μαλιστα από την κορη του που τη λατρευε και τον λατρευε μπορω να πω πως το βρηκα,αν όχι εξοργιστικο,τουλαχιστον θλιβερο.Kριμα που αυτο το θεμα δεν το διαχειριστηκαν ποτε με τον δεοντα επαγγελματισμο.

-Απ’τα λιγα πραγματα που βρηκα πετυχημενα ηταν η λεπτομερεια με το παρκινσον της Στελλας.

-Με ποια λογικη μεγαλωσαν μονο τη Νορα(ποσο αθλια η περουκα της) και το Λουκα;Γιατι οι υπολοιποι και κυριως Ευα,Δαφνη και Νικολας φαινονταν σαν να μην ειχε περασει χρονος απο πανω τους!

-Η Μελιτα ποτε δεν ανηκε στις συμπαθειες μου αλλα ηταν παρουσα στη σειρα απο το πρωτο επεισοδιο και ειχε παιξει και σημαντικο ρολο στις εξελιξεις αρα νομιζω οτι περα απο ενα μονολεπτο μεσω skype της αξιζε κατι παραπανω στο φιναλε.

-Ο Ρουσσος παλι ειπαμε πηγε να αρμενισει τα πελαγα αλλα 15 ολοκληρα χρονια παραπαει!Τουλαχιστον ας μας εδειχναν την επιστροφη του.....ουτε αυτο δεν μας εδωσαν ομως.


Και φτανουμε στην περιφημη νυχτα των Λεοντιδων.......

Τα παιδακια γυρω από τη φωτια που ολως τυχαιως ηταν όλα ερωτευμενα μεταξυ τους,που επαιζαν με το κυμα,που χορευαν και εκαναν αγκαλιτσες δεν με αγγιξαν στο ελαχιστο.Το μονο που καταφεραν ηταν να θυμισουν ένα τραγικο κακεκτυπο των οσων ειχαμε δει στο πρωτο επεισοδιο….λυπαμαι αλλα δε μου αρεσει το ξαναζεσταμενο φαγητο.

Και στην άλλη πλευρα της παραλιας η (σχεδον)Παρεα της Φεγγαροπετρας και ο Λευτερης....με συγχωρειτε για το διαχωρισμο αλλα μου είναι αδυνατο να μην τον κανω εχοντας παρακολουθησει τη σειρα από το πρωτο επεισοδιο.
Προσωπικα παντοτε μου ελειπε ο Μανος,όμως σε αυτή τη σκηνη η απουσια του ηταν πιο ηχηρη από ποτε παρα τις φιλτατες προσπαθειες των σεναριογραφων ή του σκηνοθετη(δεν ειμαι σιγουρη για το ποιος είναι ο αρμοδιος)να μας τον θυμισει ο Λευτερης που φορουσε τα ιδια ρουχα και ειχε την ιδια ‘’ποζα’’ με εκεινον.Ηταν η πρωτη φορα που φανηκε τοσο εκτος….σαν να μην υπηρχε τιποτα να τον συνδεει με αυτή την παρεα παρα τα χρονια που ειχαν περασει,σαν να μη μπορουσε να τους παρακολουθησει και να συμβαδισει με οσα ελεγαν μα κυριως σαν να μην ειχε καμια θεση εκει.
Ακομα και όταν ξεκινησαν να τραγουδουν το ‘’Γελα πουλι μου’’,εκεινος δεν τραγουδουσε…μονο προς το τελος εκανε μια προσπαθεια να πει δυο στιχους ανοιγοκλεινοντας το στομα του.

Το flashback φυσικα σε συνδυασμο με το αγαπημενο ‘’Dust in the wind’’ηταν αδυνατον να μη με κανει να χρειαστω κι άλλο πακετο χαρτομαντηλα Snif και ας προσπαθησαν να κοψουν το Μανο από οπου μπορουσαν.
Παρολ’αυτά όμως εγω τον ενιωσα το Μανο εκει πολύ εντονα μεσα από το νοσταλγικο βλεμμα της Ευας.Αρχικα νομιζα πως ηταν παρενεργειες του κολληματος που ειχα(εχω μαλλον)με το ζευγος αλλα όταν διαβασα ότι το ειδαν και αλλοι αυτό ανακουφιστηκα που δεν εχω αρχισει να φανταζομαι πραγματα.
Η ολη εικονα μου θυμισε τοσο εντονα μια φραση που της ειχε πει ο Μανος καποτε πριν φυγει.....πως όταν θα είναι μακρια θα ξερει ότι κοιταζουν τον ιδιο ουρανο και θα τη σκεφτεται και νομιζω πως ακριβως το ιδιο εκανε και η Ευα εκεινη τη στιγμη και εγω αυτό κραταω. Love! Γιατι το προχωραω παρακατω δεν σημαινει διαγραφω το παρελθον.....η Ξυλα λοιπον καταφερε χωρις λογια μονο μεσα από τα ματια της να μας περασει μια ολοκληρη ιστορια με τοσα συναισθηματα,οποτε οσα μπραβο και να πω λιγα θα είναι. : respect :

Μυστικα ΤΕΛΟΣ λοιπον και μου φαινεται ότι εγραψα πααααααρα πολλα…..Δεν ξερω τι να το ψηφισω το επεισοδιο ειλικρινα….το τελειο δεν είναι η γενικη αισθηση που μου αφησε σε καμια περιπτωση και το μετριο θεωρω ότι αδικει καποιες εξαιρετικες σκηνες που ειδαμε οποτε ισως καταληξω στο Καλο...θα δω.

Και μερικα οσκαρακια γιατι μου ειχε λειψει αυτη η ''απονομη''.... Clarabelle,Edem4ever,Kapetanissa,Almaresi,Foulitsa,Sarita τα ρεστα μου. oscar

Kλεινοντας,θελω να πω ότι η σειρα αυτή με εκανε να κολλησω οσο καμια και με απογοητευσε οσο καμια.....οπως και να’χει όμως θα είναι παντα μια γλυκια αναμνηση για μενα γιατι πανω απ’όλα θα μου θυμιζει το φορουμ και ολες εσας που γνωρισα και αγαπω πολύ!

Να’στε παντα ολες καλα!Καλο μας βραδυ...... Flkia


Υ.Γ1 Οπως βλεπετε σχολιασα μονο τα οσα ειδαμε στο τελευταιο επεισοδιο γιατι αν εκανα απολογισμο ολων των κυκλων θα εγραφα μεχρι μεθαυριο.....ειμαι και πολυλογου βλεπετε!
Υ.Γ2 Θελω και εγω να ευχαριστησω τους δημιουργους και τους διαχειριστες για οσα εκαναν ολα αυτα τα 2,5 χρονια που ειμαι μελος του φορουμ.
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από DESPOINA Κυρ Δεκ 11, 2011 9:40 pm

Clarabelle έγραψε:









Κρατάω τα τελευταία λεπτά με την παρέα στη δική της παραλία και τα τραγούδια σταθμό των μυστικών Κρατάω την εικόνα των δύο αγκαλιασμένων ζευγαριών και τα σφιχτοπλεγμένα χέρια της Εύας και του Λευτέρη που δείχνουν οτι πορεύονται μαζί Πάνω απ όλα όμως κρατάω το θεικό βλέμμα της Εύας που μέσα έκλεινε όλη την ιστορία της με το Μάνο. Αυτή η ηρωίδα που για μένα ήταν η αγαπημένη μου απέδειξε για μια ακόμη φορά τη δύναμή της. Δεν πέταξε και δεν ακύρωσε το παρελθόν της. Ο Μάνος ήταν μέσα στα μάτια της στις αναμνήσεις της στα όνειρα που έκανε κάποτε και δεν τα πραγματοποίησε ποτέ αλλά που κατάφερε να μη τα αφήσει να την κρατήσουν πίσω. Μαζί της στην παραλία είχε το παρελθόν και το παρόν της. Τα άπιαστα όνειρα και τη χειροπιαστή πραγματικότητα. Την νοσταλγία που μας συνοδεύει πάντα για όσα αγαπήσαμε και χάσαμε (ιδιαίτερα όταν δεν καταφέραμε να τα ζήσουμε ποτέ) και τη γλύκα της αγάπης που της πρόσφερε απλόχερα ο Λευτέρης. Ζωγράφιζε με το βλέμμα της τον πόνο της απώλειας κι όμως όταν σήκωσε τα μάτια στο Λευτέρη άφησε να φανεί η αγάπη της και η ανάγκη της γι αυτόν. Τα δικά του χέρια τη στήριξαν να σταθεί όρθια και να το δικό του χαμόγελο της έφερε το γέλιο στο πρόσωπο. Η αγάπη της πρώτης της νιότης και η αγάπη της ωριμότητάς της αντάμα. Άψογη ερμηνεία σε κάτι που δεν ήταν λόγια από ένα χαρτί ήταν εικόνες ζωγραφισμένες στο πρόσωπο. Ηταν το κλείσιμο της δικής μου αγαπημένης ηρωίδας ερμηνευμένο άψογα. Για μένα που ακολούθησα την πορεία της τριάμισυ χρόνια ήταν η αγαπημένη σκηνή του φινάλε




Μαρία μου, περιττό να πω ότι συμφωνώ μέχρι τελείας με όσα έγραψες, αλλά θα σταθώ έδω για : respect : : respect : πολλά πολλά όμως.

Το βλέμμα της Ξυλά, μάθημα υποκριτικής. Παίζει να βλέπουμε ότι θέλουμε, αλλά κ για μένα ο Μάνος ήταν εκεί. Η Εύα δεν διέγραψε το παρελθόν της, αλλά δεν το άφησε να τη κρατήσει κ πίσω. Ο Μάνος είναι κομμάτι της ζωής της ο Λευτέρης όμως είναι ο άντρας που τη ωρίμασε τη πήγε παραπέρα ορόσημο στη ζωή της.Πολλά oscar oscar στη Ξυλά λοιπόν που το βλέμμα της με ταξίδευσε για άλλη μια φορά.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από stephanos13 Κυρ Δεκ 11, 2011 9:48 pm

Mυστικά Τέλος !

Τελευταίος σχολιασμός επεισοδίου λοιπόν ...

Από μένα καταρχάς τέλειο το τελευταίο επεισόδιο.

Είχε πολύ συγκηνητικές στιγμες όπως Στέφανου-Αντιγόνης , Νορας-Λουκά-Ρούσσου,Στέφανου-Ερης (προσωρινός χωρισμός και μετά επανένωση) και Δάφνης-Ηλία.

Ομορφη και η σκηνή του Αρραβαντινού με Λουκά και Ερη που τους αποαιρετούσε.

Ωραία νότα έδωσε στο επεισόδιο τα παιδιά τους 15 χρόνια μετά όπου ακολουθούν τα χνάρια της παρέας της φεγγαρόπετρας και δημιουργούν και αυτοί την δική τους παρέα.

Αυτο που θα ήθελα ήταν να δω τον Ρούσσο 15 χρονια μετά να γυρίζει απο το μέγαλο ταξίδι τους στις θαλασσες του κόσμου.

Ισως η πιο συγκλονιστικες στγμές του επεισοδίου είναι όταν είναι όλη παρέα μαζεμένη στην παραλία και μπαίνει το μουσικο χαλι του Dust in the wind και Γέλα πουλί μου τραγούδια που έχουν χαρακτηρίσει τα Μυστικά και τέλος χωρίς αυτά δεν γινόταν να έχουμε και οι σκηνές από το παρελθόν που περνούσαν απο μποστά μας.

Τέλος λοιπόν για την σειρά που ξεκίνησα να βλεπώ στο μέσο της 2ης σεζον και εγίνα πιστός οπαδός της .Ισως η συνέχεια της σειράς να μην ήταν όπως περίμεναν κάποιοι αλλά έτσι είναι , οι σεναριογράφοι ήταν η Ελενα Ακρίτα και ο Γιωργος Κυριτσης και αυτοι εκριναν ότι θα έπρεπε να ήταν η πορεία και το τέλος των ηρώων σε αυτή την τηλεοπτική σειρά.Την πρώτη και μάλλον τελευταία καθημερινή σειρά που παρακολουθώ.Ευχομαι σε όλο το καστ της σειράς καλή συνέχεια στην καριέρα τους γιατι το αξίζουν.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Δεκ 11, 2011 11:33 pm

JESSIE έγραψε:


Αυτός ο ήρωας, ο Μάνος, πήρε πράγματι πάνω του όλο το σήριαλ, στήθηκε πράγματι στην ουσία πάνω του αυτή η σειρά. Ηταν ένας ρόλος απ'αυτούς που ψάχνουν με το φανάρι οι ηθοποιοί και του τον έδωσαν στο πιάτο..... Γιατί λοιπόν σηκώθηκε κι έφυγε? Γιατί οι παρεξηγήσεις, γιατί η αποχώρηση? Για τα λεφτά? Κρίμα , πραγματικά κρίμα..... Για μένα ήταν πολύ βαρύ αυτό που έγινε, και είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω .... Οταν σου έχουν εμπιστευτεί ένα ρόλο που αποτελεί τη "ραχοκοκκαλιά" της σειράς, έχεις υποχρέωση να το σκεφτείς και μιά, και δυό, και χίλιες φορές πριν αρχίσεις να παίζεις παιχνίδια εξουσίας , που θα είχαν πολύ μεγάλη επίπτωση πάνω στη συνέχεια της σειράς.... Και τι να το κάνω που υπήρξε αίτηση συγγνώμης ? Αυτή ήρθε πάρα πολύ αργά, αν ερχόταν στην αρχή, αντί για το άνετο και χιουμοριστικό στύλ που υιοθετήθηκε, όλα θα ήταν διαφορετικά, αλλά δυστυχώς δεν έγινε έτσι.
Για μένα προσωπικά, και με δεδομένα τα "κατωρθώματα" του Μάνου όσο ήταν στη σειρά, η μόνη αναφορά που θα περίμενα ν'ακούσω ήταν ότι έμπλεξε στην Αμερική και είχε κακό τέλος, όποιο κι αν ήταν αυτό... Οπότε θεωρώ οτι το να μην τον αναφέρουν καθόλου, είναι ευνοϊκό για την εικόνα του, του δίνει το πλεονέκτημα της αμφιβολίας, οτι δηλαδή εξαφανίστηκε απ'τούς φίλους του ηθελημένα, διευκολύνοντάς τους να ξαναφτιάξουν τις ζωές τους χωρις αυτόν, ενώ ο ίδιος ψάχνει να βρεί τον εαυτό του, και να πραγματοποιήσει τα όνειρά του, χωρις δεσμεύσεις και πισωγυρίσματα.... [/quote]


JESSIE συμφωνώ απόλυτα σε όσα έχω υπογραμμίσει απο το κειμενο σου!!!!
Στην τελευταία σου παράγραφο όμως,έχω διαφορετική άποψη.Πριν ακόμη δούμε το τρέιλερ της τηλεταινίας,πίστευα οτι
η "τιμωρία"του συγκεκριμένου ήρωα δεν ήταν αρκετή,δλδ η φυγή του για Αμερική!
Όμως με όσα είδαμε στην τηλεταινια,και αναφέρομαι στις 2 πια παρέες της φεγγαρόπετρας(την παλιά με καινούργιο μέλος πια),αλλα και των παιδιών τους,ο Μάνος δεν υπαρχει πουθενά!!!!!
Και φυσικά το οτι δεν αναφέρθηκε απο κανέναν το όνομα του,για μένα δείχνει ένα και μόνο πράγμα.Ο Μάνος υπήρξε λιποτάκτης στον εαυτό του πρώτα,και μετά σε αυτή την παρέα!και φυσικά η παρέα συνέχισε με ένα μέλος που στάθηκε "άξιο"για την ίδια.

Το ερώτημα μου όμως παραμένει,και δυστηχώς δεν θα απαντηθεί ποτέ!αν ο ήρωας αυτός παρέμενε,η τιμωρία του πια θα ήταν για όλα οσα είχε κάνει;;;;;;;

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από sarita Δευ Δεκ 12, 2011 12:52 am

JESSIE έγραψε:
sarita έγραψε:
Ποσο όμως σας ταπωσε η φαιη με το βλεμμα της?Γιατι ναι για μενα αυτο το βλεμμα ηταν φαιη.Για τον απλουστατο λογο οτι αν καποιος το προτεινε να σκεφτει η ευα τον μανο θα εμπαινε στον κοπο να γραψει εστω και μια κουβεντα για αυτον τον ηρωα που πηρε πανω του ολο το σηριαλ.Που στηθηκε στην ουσια πανω του αυτη η σειρα που θα μπορουσε να ξεπερασει καθε προηγουμενο στην ελληνικη τηλεοραση.

Sarita, αφού σου δώσω συγχαρητήρια για όλα όσα έγραψες, γιατί είναι φανερό οτι το σήριαλ το αγάπησες και το πόνεσες, θα ήθελα να σταθώ σ'αυτές τις λίγες γραμμές που ξεχώρισα , για να πώ πώς το σκέφτομαι εγώ, χωρις παρεξήγηση, και χωρις κακή πρόθεση, το αντίθετο θα έλεγα....
Αυτός ο ήρωας, ο Μάνος, πήρε πράγματι πάνω του όλο το σήριαλ, στήθηκε πράγματι στην ουσία πάνω του αυτή η σειρά. Ηταν ένας ρόλος απ'αυτούς που ψάχνουν με το φανάρι οι ηθοποιοί και του τον έδωσαν στο πιάτο..... Γιατί λοιπόν σηκώθηκε κι έφυγε? Γιατί οι παρεξηγήσεις, γιατί η αποχώρηση? Για τα λεφτά? Κρίμα , πραγματικά κρίμα..... Για μένα ήταν πολύ βαρύ αυτό που έγινε, και είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω .... Οταν σου έχουν εμπιστευτεί ένα ρόλο που αποτελεί τη "ραχοκοκκαλιά" της σειράς, έχεις υποχρέωση να το σκεφτείς και μιά, και δυό, και χίλιες φορές πριν αρχίσεις να παίζεις παιχνίδια εξουσίας , που θα είχαν πολύ μεγάλη επίπτωση πάνω στη συνέχεια της σειράς.... Και τι να το κάνω που υπήρξε αίτηση συγγνώμης ? Αυτή ήρθε πάρα πολύ αργά, αν ερχόταν στην αρχή, αντί για το άνετο και χιουμοριστικό στύλ που υιοθετήθηκε, όλα θα ήταν διαφορετικά, αλλά δυστυχώς δεν έγινε έτσι.
Για μένα προσωπικά, και με δεδομένα τα "κατωρθώματα" του Μάνου όσο ήταν στη σειρά, η μόνη αναφορά που θα περίμενα ν'ακούσω ήταν ότι έμπλεξε στην Αμερική και είχε κακό τέλος, όποιο κι αν ήταν αυτό... Οπότε θεωρώ οτι το να μην τον αναφέρουν καθόλου, είναι ευνοϊκό για την εικόνα του, του δίνει το πλεονέκτημα της αμφιβολίας, οτι δηλαδή εξαφανίστηκε απ'τούς φίλους του ηθελημένα, διευκολύνοντάς τους να ξαναφτιάξουν τις ζωές τους χωρις αυτόν, ενώ ο ίδιος ψάχνει να βρεί τον εαυτό του, και να πραγματοποιήσει τα όνειρά του, χωρις δεσμεύσεις και πισωγυρίσματα....

jessie μου καταρχας σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια.Η αληθεια ειναι οτι την πονεσα αυτη τη σειρα απο το πρωτο δευτερολεπτο.

Οπως εχω ηδη πει και στη σεναριογραφο δεν με ενδιαφερει ο λογος που εφυγε ο παναγιωτης.Ακομα και να εφταιγε οι σεναριογραφοι δεν χειριστηκαν καθολου καλα τον ρολο που οι ιδιοι εγραψαν για τα 15 χρονια μετα.Ποτε δεν ακουσα για τον μανο απο την μερα που εφυγε.Κι οσο κι αν με στεναχωρουσε εδινα το αλλοθι της πικριας απο τη μερια της σεναριακης ομαδας.Αλλα 15 χρονια μετα οταν αποφασιζεις να κανεις ενα φλας μπακ κι αν εισαι σωστος επαγγελματιας διαχωριζεις τα προσωπικα απο τα επαγγελματικα.Κατι που η σεναριογραφος δεν καταφερε να διαχωρισει δυστυχως.Αντιθετα εδειξε ολο της το μενος στο ταξιδι των αναμνησεων και στα λογια της νεφελης

Και στην τελικη?
Ναι με οσα ακουστηκαν φταιει ο παναγιωτης αλλα ολοι μας εχουμε δικαιωμα στα λαθη.Απο αυτα μαθαινουμε.
"Ο πρωτος αναμαρτητος το λιθο βαλετω"
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Δεκ 12, 2011 1:36 am


Sarita, καμμιά φορά δύο ή και περισσότερες αναγνώσεις μπορούν να υπάρξουν για το ίδιο πράγμα.
Εγω πχ. δεν είδα να υπάρχει μένος κατά του ηθοποιού, έτσι κι αλλιώς από την αρχή τον παρουσίασαν σαν ένα πολύ σκοτεινό χαρακτήρα, κυνικό, αριβίστα, τσαμπουκαλή και ....."λαμόγιο". Απ'την αρχή της σειράς μέχρι το τέλος του 1ου κύκλου ο ήρωας είχε κάνει φόνους, έστω άθελά του, εξαγορές των θυμάτων, τραβιόταν μόνιμα με δύο γυναίκες, που τις κορόϊδευε και τις δύο, και με μερικές ενδιάμεσες -- και στιγμιαίες -- αναλαμπές μετάνοιας, έτσι θα συνέχιζε, ακόμη κι αν παντρευόταν με την Εύα. Είχε ένα μεγάλο προσόν, έλεγε ψέμματα με πολύ πειστικό τρόπο, κι έτσι το κοινό παρέβλεπε τα τρωτά του, και γοητευόταν απ'αυτόν, οι άνδρες γιατί παρουσίαζε τον τύπο του μάγκα που βγαίνει πάντα από πάνω, δηλαδή αυτό που θα ήθελαν να είναι και οι ίδιοι αλλά δεν μπορούσαν, κι οι γυναίκες γιατί ώς γνωστόν είμαστε μαζοχίστριες, και θεωρούμε τα λαμόγια πιό "σέξυ" απ' τους υπόλοιπους νορμάλ άνδρες, τουλάχιστον σαν ήρωες στις οθόνες μας, αν όχι στην πραγματική ζωή....
Ο ρόλος του λοιπόν ήταν προδιαγεγραμμένος απ'την αρχή, ή θα συνέχιζε στο ίδιο μοτίβο για να γίνει ο υπ'αρ. 1 κακός της σειράς, και αναγκαστικά να πληρώσει το τίμημα, ή θα άλλαζε, θα μετανοούσε, θα γινόταν καλός, ώστε να ευτυχήσει με την Εύα.... αλλά τότε θα γινόταν κάτι σαν τον.... Λευτέρη, και δεν θα ήταν ο Μάνος που ξέραμε.....
Οταν ο ηθοποιός ανήγγειλε την πρόθεσή του να αποχωρήσει, δεν μπορούσαν πιά να τον αλλάξουν προς το καλύτερο, αφού στο τέλος του κύκλου θα έφευγε...Ωστόσο θα μπορούσαν να του δώσουν ένα ωριστικό τέλος, με ενα δυστύχημα πχ. , αλλά προτίμησαν να τον κάνουν να κυνηγήσει μιά νέα καρριέρα στην Αμερική. Αυτό, συν το ότι δεν τον ανέφεραν καθόλου έκτοτε, μπορεί να έχει και μιά καλή έννοια, οτι τον παρουσιάζουν να έχει συνειδητοποιήσει οτι με τις πράξεις του έκανε κακό στους φίλους και σ'αυτούς που αγάπησε και εξαφανίστηκε εντελώς, για να τους δώσει την ευκαιρία να τον ξεχάσουν και να φτιάξουν ξανά τη ζωή τους (όπως κι έκαναν άλλωστε....)
Ο Αλεξ, πιό πάνω, το θεωρεί αλλιώς, οτι η εξαφάνισή του είναι ένα ακόμη δείγμα οτι τους εγκατέλειψε όλους στην τύχη τους.... Και οι δύο απόψεις στέκουν, κατά τη γνώμη μου....
Αλλά το σίγουρο είναι οτι οι σεναριογράφοι είχαν τον τρόπο να δείξουν ένα βίαιο και σκληρό τέλος για το Μάνο και δεν το έκαναν.... Μάλλον γύρισαν σελίδα, έριξαν το βάρος τους στο να βρούν ένα νέο σενάριο για ν'αντικαταστήσουν το παλιό που ..... έσβησε ο ηθοποιός με την αποχώρησή του, και δεν ασχολήθηκαν πιά με το παρελθόν....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από sarita Δευ Δεκ 12, 2011 1:47 am

jessie μου αλλη ειναι η ενσταση μου εμενα.

στο φλας μπακ που ειχαν ο μανος ελειπε εσκεμμενα απο τις αναμνησεις.

Υπηρχαν τα δυο ζευγαριο νορα-λουκας,δαφνη-νικολας αλλα μανος-ευα πουθενα μανοσ πουθενα.

Τωρα η οπτικη οτι τους αφησε να συνεχισουν τη ζωη τους δεν με καλυπτει.

Αν ηθελαν οι σεναριογραφοι να αναφερθουν στη ζωη του μανου θα μπορουσαν να βαλουν τη νεφελη να αναφερθει σε αυτο κι οχι χαρακτηριζοντας τον πατερα της λαμογιο.

Ενα λαμογιο που οταν ηταν μικρη και κοντεψε να την χασει πηγε να βαλει τερμα στη ζωη του.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Δεκ 12, 2011 1:56 am


Δεν είμαι σίγουρη, γιατί το φλάς μπάκ ήταν πολύ γρήγορο, αλλά νομίζω οτι έδειξαν και το Μάνο με την Εύα, και το Μάνο μόνο του, αν θυμάμαι καλά....
Τώρα για τη Μαρίλια, εντάξει είναι παιδί του μπαμπά της κι αυτή, σ'όλη τη διάρκεια που ήταν εκεί τον έβριζε, και μετά του έδωσε όλα της τα λεφτά για να τον γλυτώσει. Και στην Εύα δεν έχει φερθεί εντάξει, της έχει μιλήσει άσχημα πολλές φορές, αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι, εκτός του ότι η Μαρίλια είναι ...... η Μαρίλια!
Εγώ έχω άλλο τεράστιο θέμα, οτι άφησαν το Ρούσσο ν'αλωνίζει στις θάλασσες ατιμώρητος, ενώ έκανε φόνο, και πλήρωσε μόνο η Αντιγόνη, και μάλιστα με τόσο σκληρό τρόπο, οπότε αυτά μου φαίνονται ..... απλά παραπτώματα!
Και sorry για το off topic, είδα οτι το ίδιο θέμα αναπτύχτηκε και στα της σειράς.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από almaresi Δευ Δεκ 12, 2011 6:30 am

evanna έγραψε: ...ο Μανος τουλαχιστον πριν φυγει πηρε μια αγκαλια από την κορη του και ακουσε ένα ‘’μπαμπα μου σ’αγαπαω’’,η Ευα τιποτα.
Πολύ σωστά.
Επίσης, ο Μάνος - ό,τι και αν είχε συμβεί με σενάριο-παραγωγή-ηθοποιό τότε (ας μην το αναμοχλεύουμε με τόσο πρόσφατη την πανσέληνο lol! είναι μάλλον ριψοκίνδυνο και πλανερό, και πάντα τζιζ) - είχε ένα φινάλε ΟΛΟΔΙΚΟ του. Τουλάχιστον αυτό - με την "κάθε πέρσι και καλύτερα" πορεία της σειράς δε, λίγη όρεξη να 'χεις, φαντάζει υπερ-τέλειο.
Ενώ τώρα, στο κλείσιμο της ΣΕΙΡΑΣ, η φεγγαρόπετρα είναι άφαντη.
Είμαστε καλά. Γέλα πουλί μου. Άντε γεια.

Υγ. Δεδομένων των πολυσύνθετων σχέσεων των γονιών τους, ήταν αναμενόμενο τα παιδιά της νέας γενιάς να συγγενεύουν ποικιλοτρόπως, αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Τώρα βέβαια με έχετε προβληματίσει με τις πνευματικές συγγένειες. Το φυσικό και το πνευματικό μου παιδί είναι πνευματικά αδέρφια? - φυσικά δεν είναι, προφανώς.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Ioanna T Δευ Δεκ 12, 2011 8:57 pm

Ένας-καθυστερημένος-αποχαιρετισμός και από μένα,αν και πέρασαν πολλές μέρες που είδα το επεισόδιο(αυτό βέβαια τείνει να γίνει θετικό,αν κρίνω από το τι μου έχει μείνει)....

Κορυφαία σκηνή Ηλία-Δάφνης,όπως όλοι τόσο όμορφα είπατε.Ουσιαστικά η μόνη αναφορά στην Εδέμ ως χώρο και ολόκληρη εποχή,εκείνη η χούφτα χώμα που πεισματικά κρατούσε.

Στέφανος-Αντιγόνη συγκλονιστικές ερμηνείες.Κατά τη γνώμη μου βέβαια και στο Στέφανο,που μπορεί να μην ήταν από την αρχή της ιστορίας αλλά για μεγάλο διάστημα αποτέλεσε κεντρικό της πρόσωπο,δε δόθηκε ο χώρος που άρμοζε.Θα μου άρεσε για παράδειγμα να δω μια συζήτησή του με την Εριέττα για το πώς βλέπει τώρα πια το παρελθόν του.Τελοσπάντων εκπληκτικός στο παράπονό του,μου άρεσε δε που παρ'ολα αυτά όταν την αποχαιρέτησε δεν μπόρεσε να χάσει την τρυφερότητά του.Όσο για την Αντιγόνη,τα σέβη μου : respect : για το σιωπηλό θρήνο και γιατί με ένα βλέμμα έδειξε όλες τις ευθύνες της.Η μόνη που το έκανε(βοήθησε βέβαια και σε αυτό η εκπληκτική ερμηνεία της κ.Παπαδημητρίου)και η μόνη κακιά που δεν πέρασε εκατό μεταλλάξεις.
Στέφανος-Εριέττα υπέροχες ερμηνείες,άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ο χωρισμός αλλά και μόνο για να ξαναδώ το Σταύρου με γυαλί(βλέπε αρχή Βέρας Love! )στο αεροδρόμιο με τα εισητήρια ανά χείρας κι εκείνη τη γλυκιά έκφραση και των δυο θα πω ότι άξιζε τον κόπο....

Κατά τα άλλα ο Αραβαντινός μετά το veni,vidi,vici πέρασμά του έγινε Λούης και παρά την όμορφη σκηνή με τα παιδία του τελικά πιστεύω ότι δεν προσέθεσε τίποτα στην ιστορία.'Εφυγε δε με τα διαμάντια,οπότε σας ζητώ άδεια να αφήσω ελεύθερη τη φαντασία μου και να τους οραματιστώ με το Ρούσσο να κάνουν bunga bunga parties αλά Berlusconi σε όλη τη Μεσόγειο,εξ'ου και ο τελευταίος γύρισε μετά από 15(!!!!)χρόνια.
Ο οποίος Ρούσσος όχι μόνο δεν τιμωρήθηκε,αλλά κατ'εμέ ούτε καν έβλαψε τη φήμη του,αφού με τη μεταβίβαση του γραφείου,όπως νομίζω ειπώθηκε και στο επεισόδιο,εξασφάλισε την υστεροφημία του.Οι λόγοι για τους οποίους το έκανε δεν έγιναν ποτέ ευρέως γνωστοί,το μόνο που φάνηκε ήταν ο παλαίμαχος να αποχωρεί δίνοντας τη θέση του γεννναιόδωρα σε δυο άξιους μαθητές του.Η σκηνή πάντως στο γραφείο θύμισε κάτι από παλιά,και ομολογώ πως κάτι τέτοιο είχα σκεφτεί από τον πρώτο κύκλο ότι θα ήταν ωραίο να γίνει,αν και όχι υπό αυτές τις συνθήκες.
Οπότε επιλέγω να ξεχάσω τις όποιες αντιφάσεις και να κρατήσω μόνο τα περί Woodstock της αγαπημένης Roria... lmao

Τα λοιπά,Μελίτα σε παροξυσμό,τον-οπερατικής υπόκρουσης-αποχαιρετισμό της Νταίζης και τον''Περικλέους επιτάφιο''που ακολούθησε δεν τα καλοθυμάμαι και το μόνο που μου έβγαλαν είναι έναν επιτηδευμένα δραματικό χαρακτήρα.Καλή καρδιά όμως,μιας και είναι ο τελευταίος σχολιασμός. Aww

15 χρόνια μετά θυμάμαι...
-Το πάρκινσον της Στέλλας... sisi που άραγε γύρισε ή όχι στον Ευκλείδη;
-Τη Μελίτα ως Angelina Jolie-είπαμε τη θάβαμε,αλλά όχι και να τη στείλετε με τους Μασάι,αρχικός χαρακτήρας ήταν και του άξιζε κάτι περισσότερο...
-Τον Άγγελο(αυτούσιο σχόλιο φίλης:''Ήμαρτον Παναγιά μου,δεν μπορούσαν να βρουν κάτι καλύτερο για το γιο του Στέφανου και της Εύας;'' huhu )
-Τα καλύτερα ξέρω θα τα φανταστώ,όπως πώς είναι ο χώρος της κατασκήνωσης,τι έχει να πει ο καθένας για τα παλιά του όνειρα,μια τρυφερή κουβέντα Λουκά-Νόρας....
-Το ζευγάρι που δεν ξέρει τι σημαίνει jet lag.... Wink .
-Το βλέμμα της Αγγέλας όταν αναφέρθηκε ο Κυριάκος γιατί μου τον θύμισε και μένα....
-Την αμηχανία που ξεπεράστηκε μόνο με τα υπέροχα τραγούδια-σήμα κατατεθέν,τις παλιές(κουτσουρεμένες)σκηνές και το βλέμμα της Ξυλά,την καλύτερη ιστορία του τέλους για μένα που περιέγραψε υπέροχα η Clarabelle...
Όχι γιατί ο Μάνος ήταν υπόδειγμα,αλλά γιατί υπήρξε,και παρότι είναι μεγάλη συμπάθειά μου ο Λευτέρης δεν είναι τυχαίο που φαινόταν τόσο ξένος.

Δεν μπορώ να ψηφίσω το επεισόδιο,τη σειρά όμως την ψηφίζω υπέροχη για τους δυο πρώτους κύκλους της(που,για να είμαι ειλικρινής,είναι και οι μόνοι που θα ξανααναζητήσω στο youtube),για τις εφεξής αναλαμπές,για το όμορφο ταξίδι και πάνω από όλα για την υπέροχη παρέα,τους σχολιασμούς,τις συζητήσεις...Ένα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν στους υπεύθυνους και ένα απέραντο oscar στις ταλεντάρες μας(ων η απαρίθμηση πολύ δύσκολη)!
Παρά τις αντιφάσεις και όλα τα διασκεδαστικά παράλογα,μας δόθηκε πολύ καλή πρώτη ύλη και ο καθένας μπορεί να φανταστεί το δικό του τέλος,όπως αυτό της ΑΕΔ που ευτυχώς παραθέσατε!

Flkia και εις το επανιδείν....
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Δεκ 18, 2011 1:22 am

Να'μαι κι εγω ακομα κι ας αργησα!!!!!Δεν το γλιτωνετε τελικα θα βαλω σχολιασμο... sisi Και χωρις χαρτες... lmao

Οπως ηδη ειπα το ψηφισα τελειο και οχι τιμης ενεκεν αλλα επειδη το πιστευω και μου αρεσε πολυ και με ικανοποιησε απολυτα!!!!!

Ειναι λογικο νομιζω το οτι ειδαμε τη κηδεια της Νταιζης...Και που ολοι ηταν εκει...Ο,τι κι αν εκανε η Νταιζη το γεγονος ειναι οτι χαθηκαν δυο ζωες...Νομιζω οτι ολοι το ιδιο θα εκαναν αλλωστε ανθρωποι ειμαστε...Σημειωτεον οτι η Στελλα ουτε μισο δακρυ δεν εχυσε...Πιο πολυ εκλαψε στον γαμο παρα στη κηδεια!!!!Και οπως σχολιαστηκε ηδη ειπε και καλο λογο στη Νορα!!!!Επρεπε να πεθανει η Νταιζη για να γινει αυτο;;;;;;;; imarton Καλε δεν μου το λεγατε νωριτερα κατι θα ειχα κανει!!!!!!

Μια απο τις πιο συγκλονιστηκες σκηνες της σειρας γενικοτερα η σκηνη Στεφανου και Αντιγονης...Εξαιρετικη η ερμηνεια των ηθοποιων πραγματικα!!!!!!!! : respect : Ειλικρινα δεν εχω λογια!!!!!!!


Ειναι γνωστο πλεον νομιζω οτι εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια σε Νορα και Λουκα...Θα ηθελα λοιπον στο τελευταιο επεισοδιο να δω μια τελευταια ερωτικη σκηνη τους...Οταν ομως ειδα να πιανουν τα χερια στη σκηνη στο γραφειο του Ρουσσου σκεφτηκα οτι καμια ερωτικη σκηνη δεν θα μπορουσε να τη συναγωνιστει!!!!! Love! Και σχετικα με τη σκηνη νομιζω οτι πλεον εγινε ο τελικος απολογισμος και απο τις δυο μεριες και αποφασιστηκε και απο τους δυο να κρατησουν τα θετικα και μονο...Και οι δυο πλευρες εκαναν λαθη αλλα τελικα εμεινε αυτο που αξιζει δηλαδη η αγαπη...Γιατι τους αγαπησε και το αξιζαν...Και ποσα μπορουν να πουν μονο με τα ματια;;;;;;Πολυ δυνατες ματιες ταλαντουχοι ηθοποιοι!!!!!!! : respect : Μιλησαν με το βλεμμα και μονο!!!!!!

Οσο για το ζευγαρι Στεφανος και Ερη προσωπικα καταλαβαινω γιατι χωρισαν αλλα δεν θα το αναλυσω αλλωστε αλλοι το εκαναν εξαιρετικα πριν απο μενα...Ειχαμε εξαιρετικες σκηνες και μια ακομη πιο εξαιρετικη Λαμπου!!!!!! : respect : Ο Στεφανος μονο μια βραδυα αντεξε μακρυα της και ηταν τυχερος γιατι καταλαβε το τεραστιο λαθος που πηγε να κανει...Η σκηνη στο αεροδρομιο δοθηκε πολυ ομορφα αν και συνηθως τετοιες σκηνες δεν μου αρεσουν και πολυ...Η σκηνη του αποχαιρετισμου Ερης,Λουκα και Νορας απο τις αγαπημενες του επεισοδιου... Love!

Ωραια και η σκηνη αποχαιρετισμου του Ρουσσου αν και εκει ξεχωριζω τη Πεφανη... : respect :

Και βεβαια η αλλη συγκλονιστικη σκηνη ο θανατος του κυριου Ηλια...Νομιζω οτι δε μπορουσε να γινει διαφορετικα...Μου αρεσε που θυμηθηκε για λιγο τη ζωη του και μετα εφυγε...Το χωμα που κραταγε μου φανηκε συμβολικο ως προς τον τοπο...Τον αγαπησε και εζησε τοσα εκει...Αλλα νομιζω οτι ηταν και μια εμμεση αναφορα στη Μαιρη...

Και ενα πλανο της θαλασσας λιγο πριν παμε 15 χρονια μετα...Μου αρεσε πολυ γιατι αλλωστε ολοι οι ηρωες μας εκει δεν ετρεχαν παντα και για ολα;;;;

Θα ξεκινησω απο κατι που δεν μου αρεσε και αυτο ηταν ο Αρης...Οσο δυνατο κι αν ηταν το Νταιζογονιδιο αποκλειεται απλα να ακυρωσε την εξαιρετικη ανατροφη που του εδωσε ο Οδυσσεας!!!!!Τουλαχιστον αυτο φανηκε οταν ο Αρης αρνηθηκε τη διαχειρηση των χρηματων της Νταιζης...Και ω! του θαυματος ο Αρης ηταν ευτυχισμενος και χωρις αυτα τα λεφτα...Και συνεχιζει να ειναι χωρις αυτα τα λεφτα...Προσωπικα η μονη λυπη που διεκρινα ηταν για την διαρκη απουσια της μανας του και αυτο λεει πολλα για τη Νταιζη...Γιατι μερικες φορες οι σεναριογραφοι μιλανε εμμεσα...Και κατι για να γελασουμε...Ειδατε τι ονομα εγραφε ο ταφος της Νταιζης;;;;;Μαραγαριτα Μανεση...Αμα βαλουμε ολα τα ονοματα της στη σειρα ειναι:Νταιζη Μαργαριτα Παπαδοπουλου Καρα Λυτρα Μπελου -παρολιγο Βενετη παλι καλα που το γλιτωσαμε- Μανεση!!!!!!!Ουαου ουτε ισπανιδα πριγκηπισσα να ηταν!!!!!!!!

Οσο για τα παιδια της παρεας σαφως και δεν ταυτιστηκα...Αλλωστε πανω κατω μιση ωρα τους δοθηκε και αυτη οχι ολοκληρη...Ο σκοπος τους ηταν νομιζω να μας δειξουν μερικες στιγμες απο τη καθημερινοτητα ανθρωπων που αγαπησαμε...Και εμενα μου αρεσε γιατι ολοι ηταν ηρεμοι και ευτυχισμενοι!!!!!

Η Αμαλια κλασικη Αμαλια και τωρα που ερχεται και ο Ρουσσος ποιος τη πιανει!!!!!Καλε τι τη ρωτησε η Νεφελη;;;;;Αν αγορασε εσωρουχα;;;;Λιγο σεβας στη γιαγια λεμε!!!!!!!!Ουτε τη Νεφελη τη συμπαθησα ενω το βατραχακι το λατρευα!!!!!!!Η εξελιξη της Μελιτας μου αρεσε τελικα...Τουλαχιστον καταλαβε τι εκανε και θελησε να κανει κατι καλο...Επισης της παει πολυ το ισιο!!!(ασχετο αλλα ειπα να το πω)...Η Στελλα μου αρεσε και η ιδεα για το Παρκινσον καλη...Η Θεοδωροπουλου αψογη!!!!!Η Αγγελα ηταν ακριβως οπως τη περιμενα!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι ειδαμε πιο πολυ Νορα και Λουκα και εμενα δεν με χαλασε αν και καταλαβαινω οτι οσοι συμπαθουν αλλους ισως χαλαστηκαν λιγο...Η κοινη τους σκηνη μου αρεσε πολυ!!!!Σιγα μην τον αφηνε η Νορα να μεγαλωσει!!!! Love! Αλλωστε κι αυτη ακομα παιδι ειναι!!!!Αλλα θα ηθελα ενα φιλι εκει...Το γεγονος οτι ενα 15χρονο εχει ολοκληρωμενες σχεσεις δεν με ξενισε οχι επειδη το εγκρινω αλλα επειδη εχω ακουσει χειροτερα...Αυτο που με ξενισε ηταν η συμπεριφορα του Λουκα...Πολυ χαλαρο τον βρηκα...Και οκ μπορει να εμπιστευεται τον Μαριο αλλα πατερας ειναι!!!!!

Η Φοιβη εμοιασε στον Κυριακο!!!!!!!!!!! xoxo Οκ Κυριακος respect!!!!!!!!!!!

Και παμε στη τελευταια σκηνη στη παραλια...Εννοειται λατρεψα το flashback!!!!!Επισης μου αρεσε αυτη η αντιστιξη οχι σε δυο αλλα σε τρια επιπεδα...Γιατι μη ξεχναμε και τη παλια παρεα...Ολοι της παλιας παρεας λοιπον αποντες...Ειτε επειδη ηταν νεκροι πλεον,ειτε οικειοθελως,ειτε επειδη δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως...Η παρεα της Φεγγαροπετρας παρουσα εστω και χωρις τον Μανο...Για μενα ο Λευτερης ενσωμετωθηκε μια χαρα και ουτε που θυμομουν το πουκαμισο ή τη σταση που καθοταν ο Μανος...Και η καινουρια παρεα στο ξεκινημα της...Την ωρα που εκανε τις δικες της ευχες...

Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα...Αυτο ειναι πολυ λογικο γιατι η εμπειρια και η γνωση δεν μεταβιβαζονται με το DNA αλλα κατακτιουνται με πολλους κοπους και πολλα λαθη...Οσο κι αν προσπαθουν οι γονεις τα παιδια πρεπει μονα τους να μαθουν καποια πραγματα και να πατησουν στα δικα τους ποδια...Ισως οι σεναριογραφοι δεν ηθελαν να δειξουν οτι με εναν μαγικο τροπο τα παιδια της παρεας ηξεραν ποιες ειναι οι σωστες ευχες...Πρεπει να τις ανακαλυψουν μονοι τους...Η διαφορα ειναι οτι αυτα τα παιδια στη προσπαθεια τους αυτη θα εχουν καλυτερο υποβαθρο,καλυτερους ωμους για να κλαψουν...Καλυτερους γονεις...Αυτο εχει σημασια αλλωστε και οχι να ειναι τελειοι απο την εφηβεια τους...Βεβαια ισως να ειμαι πολυ αισιοδοξος ανθρωπος αυτος αλλα εμενα αυτο οχι μονο με καλυπτει αλλα μου φτανει και μου περισσευει και κατα τη γνωμη μου ετσι ερχεται η ουσισαστικη προοδος...


Να πω και κατι που δεν μου αρεσε...Εκτος απο τον Μανο που σαφως με πειραξε η απουσια του ειχαμε κι αλλες απουσιες...Του Οδυσσεα και του Ευκλειδη...Κριμα ηταν δυο απο τους αγαπημενους μου ρολους!!!!!!!!

Νομιζω αυτα ειχα να πω(αν θυμηθω κι αλλα θα επανελθω ^^ )...Αλλο ενα καλο του επεισοδιου αυτου ηταν οι σχολιασμοι και ειδικα ορισμενοι που ομολογω απολαυσα παραπανω...Χαιρομαι πολυ γιατι αυτη η σειρα ηταν η αφορμη για να γνωρισω ενδιαφεροντες ανθρωπους,να κανω ωραιες συζητησεις και να μαθω εξαιρετικους ηθοποιους!!!!!Η σειρα αυτη μ'αρεσει απο το πρωτο ως και το τελευταιο λεπτο με ολα της...Τα καλα τα κακα τα παραλογα τα υπεροχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οχι τα μυστικα δεν τελειωσαν και δεν θα τελειωσουν ποτε για μενα...






dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Antigoni! Κυρ Δεκ 18, 2011 11:43 am

Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα

Η Φοίβη είπε πως θέλει να γίνει πλούσια! Wink
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Δεκ 18, 2011 11:49 am

Antigoni! έγραψε:
Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα

Η Φοίβη είπε πως θέλει να γίνει πλούσια! Wink

Κι ένας από τα αγόρια(δεν θυμάμαι ποιος) είπε ότι "θέλει να κατακτήσει τον κόσμο" ....
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από loukasnora Κυρ Δεκ 18, 2011 11:58 am

trelli petrakitsa έγραψε:
Antigoni! έγραψε:
Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα

Η Φοίβη είπε πως θέλει να γίνει πλούσια! Wink

Κι ένας από τα αγόρια(δεν θυμάμαι ποιος) είπε ότι "θέλει να κατακτήσει τον κόσμο" ....

Κανείς δεν το είπε αυτό.Απλά έριξαν την ατάκα του Μάνου σε εκείνο το σημείο και αμέσως μετά ήταν το flashback από την πρώτη νύχτα των Λεοντιδών.Ο Μάνος ακούστηκε,δεν ήταν κανένα από τ'αγόρια εκείνα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Κυρ Δεκ 18, 2011 12:07 pm

loukasnora έγραψε:
trelli petrakitsa έγραψε:
Antigoni! έγραψε:
Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα

Η Φοίβη είπε πως θέλει να γίνει πλούσια! Wink

Κι ένας από τα αγόρια(δεν θυμάμαι ποιος) είπε ότι "θέλει να κατακτήσει τον κόσμο" ....

Κανείς δεν το είπε αυτό.Απλά έριξαν την ατάκα του Μάνου σε εκείνο το σημείο και αμέσως μετά ήταν το flashback από την πρώτη νύχτα των Λεοντιδών.Ο Μάνος ακούστηκε,δεν ήταν κανένα από τ'αγόρια εκείνα.

Ναι, ε? Τότε λάθος κατάλαβα.... gibbs Ευχαριστώ Νίκη! ))
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από marakii Κυρ Δεκ 18, 2011 6:18 pm

Δήμητρα πολύ ωραίος σχολιασμός! Thumbs up
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από dm10811 Κυρ Δεκ 18, 2011 10:07 pm

Antigoni! έγραψε:
Και αναμεσα στις ευχες δυο μπορεσα να ξεχωρισω...Θελω να γινω η καλυτερη ζωγραφος του κοσμου και θελω να γινω πλουσια...Απο τη Στελλα και τη Ρεγγινα αντιστοιχα αν ακουσα καλα

Η Φοίβη είπε πως θέλει να γίνει πλούσια! Wink

Ακουσα λαθος τοτε!!!Ευχαριστω για τη διευκρινιση!!!!!

marakii σε ευχαριστω πολυ χαιρομαι που σου αρεσε!!!! ))
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ - Σελίδα 4 Empty Απ: Τηλεταινία Φινάλε ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Antigoni! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:57 pm

Ακουσα λαθος τοτε!!!Ευχαριστω για τη διευκρινιση!!!!!
Τίποτα καλέ Angel
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης