Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

+43
ΕΥΑ
Jennifer
edem4ever
loukakos
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Artemis
Penny
anna90
aggeliki
KatsaroYpotheto
1977
tinaki18
DESPOINA
jim7
verile_mistika
mimi
sifantid
xristina79
Evelyn
KonstantinaA
panda
LIBRA
PrincessRachel
kikialex
vs116117
evanna
Ntinaki1
nikidanis
margaret
Despinaki
mimi_loukas+nora
xara
Dorina <3 Πέτρος
anastasia20
NATALITSA_LOUKITSA
hionati
konstantina
Ntinaki Agapaei Petraki
Izabella29
νοριτσα
Καρ-Mik
loukitsa
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap41%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap30%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 30% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap4%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Ιαν 24, 2010 2:55 pm

anastasia20 έγραψε:
jim7 έγραψε:

1.όχι...αλλά όταν την βλέπω να σκέφτεται το μάνο και να λέει ότι μαζί του ήθελε παιδιά...καταλαβαίνω αυτό που λέει..θέλει παιδιά με το μάνο...

ήθελε είναι το σωστό

2.για τον έρωτα του στέφανου..ναι ερωτευνένος είναι με τη μελίτα...αν έχεις παρατηρήσει από την αρχή πίσω από την αντιπάθεια κρυβόταν η έλξη που ένιωθαν..δεν έχεις ακούσει για το ότι πίσω από τις μεγάλες αντιπάθειες και κόντρες γεννιούνται οι πιο μεγάλοι έρωτες;;;

Διαφωνώ γιατί εγώ καμμία μεγάλη κόντρα δεν είδα, εσύ αν είδες κόντρα με ταυτόχρονη έλξη πάω πάσσο.

3.δεν θεωρείται και συνειδητοποιημένη επιλογή ομώς-(το έχω πει 15 φορές)..θέλω να κρατήσω αυτό το παιδί γιατί ΤΟ ΘΕΛΩ...(αφού ομως έχω εξετάσει ΟΛΕΣ τις πτυχές και εκεί συμπεριλαμβάνεται έχω συζητήσει και με τον πατέρα)

Ποιόν πατέρα αφού είναι χωρισμένη.

4.αν το συζητούσε με το στέφανο θα είχε όλα τα δεδομένα...δεν μπορώ να πάρω μια σωστή απόφαση με μισά δεδομένα

Ισχύει το παραπάνω

5.πρώτα μπορεί...αλλά πριν αποφασίσω θα πήγαινα και στον πατέρα...

Αφού έχεις χωρίσει δεν πρόκειται να πας όσο και να λες ότι θα πας

1.ήθελε-θέλει το ίδιο κάνει..το μάνο σκεφτόταν...τον στέφανο δεν είδα να τον σκέφτεται...

Δεν κάνει καθόλου το ίδιο. Τον Στέφανο γιατί να τον σκέπτετε; τι δουλειά έχει ο Στέφανος; Σύμφωνα με την γνώμη των στεφ-μελ έκανε έρωτα μαζί της οχι από αγάπη αλλά από προστασία, άραείχε κανένα λόγο να τον σκέπτετε;

2.και όμως υπήρχε κόντρα..εγώ έτσι το εξέβαλα τουλάχιστον..αλλά μην σταθούμε εκεί..δεν είναι αυτό το θέμα...

Στόπα ότι αν εσύ είδες ένα κεραυνοβόλο έρωτα από το 195 (και αν όχι αυτό αλλά 1 ή 2 μετά πούδε την Μελίτα) επεισόδιο πούρθε ο Στέφανος εγώ πάω πάσσο. Εγώ δεν έχω τόση φαντασία. Είμαι πιο ρεαλιστής δυστυχώς

3.ο πατέρας είναι πατέρας είτε είσαι χωρισμένος είτε όχι..πατέρας του παιδιού είναι ο στέφανος...

Και αυτό τι δικαίωμα του δίνει; να αποφασίσει αν θέλει το παιδί; το δικαίωμα αυτό δεν τόχει ούτε ο πατέρας σε έγγαμο ζευγάρι. Η μάνα αποφασίζει πάντοτε. Απλώς όταν είναι ζευγάρι το συζητάνε. Η Εύα δεν είχε καμμία υποχρέωση να το συζητήση μαζί του. Είχε υποχρέωση να τον ενημερώσει και μόνο αυτό.

4.χαίρομαι που συμφωνήσαμε και σε κάτι...

Που καλέ και δεν το πήρα χαμπάρι;

5.(πρώτον είμαι μικρή για οικογένεια μακρυά από μένα ακόμα)θα πήγαινα...αν δεν πήγαινα θα ήταν επειδή θα είχα αποφασίσει να μην πω τίποτα στον πατέρα ότι δεν θέλω τίποτα απολύτως και αποφασίζω να μεγαλώσω ολομόναχη το παιδί(δεν την θεωρώ και την καλύτερη βέβαια λύση)..αλλά δεν θα πήγαινα να του πω ξέρεις φίλε είμαι έγγυος..θα το κρατήσω...πήρα την απόφαση..απλά στο λέω έτσι μωρέ επειδή πρέπει να το μάθεις και εσύ...γιατί έτσι μου φάνηκε η εύα ότι έκανε...

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εσύ ή θα πηγαινες και θα ζήταγες την γνώμη του πριν αποφασίσεις ή δεν θα τούδινες καμμία σημασία και δεν θα τούλεγες τίποτα. Κατάλαβα καλά;

[/quote]
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Κυρ Ιαν 24, 2010 3:12 pm

jim7 έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
jim7 έγραψε:

1.όχι...αλλά όταν την βλέπω να σκέφτεται το μάνο και να λέει ότι μαζί του ήθελε παιδιά...καταλαβαίνω αυτό που λέει..θέλει παιδιά με το μάνο...

ήθελε είναι το σωστό

2.για τον έρωτα του στέφανου..ναι ερωτευνένος είναι με τη μελίτα...αν έχεις παρατηρήσει από την αρχή πίσω από την αντιπάθεια κρυβόταν η έλξη που ένιωθαν..δεν έχεις ακούσει για το ότι πίσω από τις μεγάλες αντιπάθειες και κόντρες γεννιούνται οι πιο μεγάλοι έρωτες;;;

Διαφωνώ γιατί εγώ καμμία μεγάλη κόντρα δεν είδα, εσύ αν είδες κόντρα με ταυτόχρονη έλξη πάω πάσσο.

3.δεν θεωρείται και συνειδητοποιημένη επιλογή ομώς-(το έχω πει 15 φορές)..θέλω να κρατήσω αυτό το παιδί γιατί ΤΟ ΘΕΛΩ...(αφού ομως έχω εξετάσει ΟΛΕΣ τις πτυχές και εκεί συμπεριλαμβάνεται έχω συζητήσει και με τον πατέρα)

Ποιόν πατέρα αφού είναι χωρισμένη.

4.αν το συζητούσε με το στέφανο θα είχε όλα τα δεδομένα...δεν μπορώ να πάρω μια σωστή απόφαση με μισά δεδομένα

Ισχύει το παραπάνω

5.πρώτα μπορεί...αλλά πριν αποφασίσω θα πήγαινα και στον πατέρα...

Αφού έχεις χωρίσει δεν πρόκειται να πας όσο και να λες ότι θα πας

1.ήθελε-θέλει το ίδιο κάνει..το μάνο σκεφτόταν...τον στέφανο δεν είδα να τον σκέφτεται...

Δεν κάνει καθόλου το ίδιο. Τον Στέφανο γιατί να τον σκέπτετε; τι δουλειά έχει ο Στέφανος; Σύμφωνα με την γνώμη των στεφ-μελ έκανε έρωτα μαζί της οχι από αγάπη αλλά από προστασία, άραείχε κανένα λόγο να τον σκέπτετε;

2.και όμως υπήρχε κόντρα..εγώ έτσι το εξέβαλα τουλάχιστον..αλλά μην σταθούμε εκεί..δεν είναι αυτό το θέμα...

Στόπα ότι αν εσύ είδες ένα κεραυνοβόλο έρωτα από το 195 (και αν όχι αυτό αλλά 1 ή 2 μετά πούδε την Μελίτα) επεισόδιο πούρθε ο Στέφανος εγώ πάω πάσσο. Εγώ δεν έχω τόση φαντασία. Είμαι πιο ρεαλιστής δυστυχώς

3.ο πατέρας είναι πατέρας είτε είσαι χωρισμένος είτε όχι..πατέρας του παιδιού είναι ο στέφανος...

Και αυτό τι δικαίωμα του δίνει; να αποφασίσει αν θέλει το παιδί; το δικαίωμα αυτό δεν τόχει ούτε ο πατέρας σε έγγαμο ζευγάρι. Η μάνα αποφασίζει πάντοτε. Απλώς όταν είναι ζευγάρι το συζητάνε. Η Εύα δεν είχε καμμία υποχρέωση να το συζητήση μαζί του. Είχε υποχρέωση να τον ενημερώσει και μόνο αυτό.

4.χαίρομαι που συμφωνήσαμε και σε κάτι...

Που καλέ και δεν το πήρα χαμπάρι;

5.(πρώτον είμαι μικρή για οικογένεια μακρυά από μένα ακόμα)θα πήγαινα...αν δεν πήγαινα θα ήταν επειδή θα είχα αποφασίσει να μην πω τίποτα στον πατέρα ότι δεν θέλω τίποτα απολύτως και αποφασίζω να μεγαλώσω ολομόναχη το παιδί(δεν την θεωρώ και την καλύτερη βέβαια λύση)..αλλά δεν θα πήγαινα να του πω ξέρεις φίλε είμαι έγγυος..θα το κρατήσω...πήρα την απόφαση..απλά στο λέω έτσι μωρέ επειδή πρέπει να το μάθεις και εσύ...γιατί έτσι μου φάνηκε η εύα ότι έκανε...

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εσύ ή θα πηγαινες και θα ζήταγες την γνώμη του πριν αποφασίσεις ή δεν θα τούδινες καμμία σημασία και δεν θα τούλεγες τίποτα. Κατάλαβα καλά;

[/quote]

1.το στέφανο να τον σκεφτόταν επειδή είναι ο πατέρας του παιδιού..όχι επειδή τον θέλει..
2.μπα μη το λες και εγώ ρεαλίστρια είμαι και είδα τον έρωτα...τεσπά...αυτό είναι θέμα πως το εκλαμβάνει ο καθένας..
3.μα δεν λέω κάτι τέτοιο-πρέπει να το έχω πει ίσα και με 20 φορές-όσο πάνε αυξάνονται...η τελική απόφαση είναι της εύας..είμαστε σύμφωνοι σε αυτό πιστεύω..αλλά ο στέφανος είναι ο πατέρας..και έχει και εκείνος κάποιο λόγο..λίγο αν το θες αλλά έχει...
4.στο <ισχύει το παραπάνω> lol!
5.δεν θα έλεγα κάτι αν γνώριζα ότι ο πατέρας δεν είναι κατάλληλος ή αν δεν είχαμε χωρίσει με τον καλύτερο τρόπο...επειδή κάτι τέτοιο δεν ισχύει εδώ...δεν μου άρσε η στάση της εύας..το παιδί θα το κρατήσω..δεν με ενδοιαφέρει καν η γνώμη σου...δεν είπα να την ακολουθήσει αλλά να την ακούσει...
ΤΕΣΠΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΗ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ COPYPASTE... ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ lol!
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Ιαν 24, 2010 4:00 pm

Στο "ισχύει το παραπάνω" αναφερόταν στο "ποιον πατέρα αφού ήταν χωρισμένη" άρα δεν συμφωνούμε.
Τέλος για να κλείσουμε θα δεχόμουν να συζητήσει το θέμα με τον Στέφανο μόνο εάν ο Στέφανος ήταν ειλικρινής απέναντί της. Από την στιγμή που την έχει στην απέξω καμμία κουβέντα και για μένα καλά έκανε.- (τελεία και παύλα)
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από filitsa Κυρ Ιαν 24, 2010 5:24 pm

πατερας ειναι και εχει δικαιωμα να γνωριζει
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Ιαν 24, 2010 5:30 pm

filitsa έγραψε:πατερας ειναι και εχει δικαιωμα να γνωριζει
Συμφωνώ έχει δικαίωμα να γνωρίζει...!
Αλλά δεν είναι πια μαζί η Εύα και ο Στέφανος...
Η Εύα αποφάσισε μόνη της...Αλλά δεν του το έκρυψε...
Αν αποφάσιζε μόνη της αλλά του απαιτούσε να το αναγνωρίσει και να το θρέφει θα έλεγα ότι είναι παράλογη...
Αποφάσισε μόνη της ότι θα το μεγαλώσει μόνη της, δεν του το έκρυψε και δεν του ζήτησε τίποτα...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιαν 24, 2010 5:35 pm

Μιας που έγινε μεγάλο θέμα ας πω και γω την γνώμη μου....
Το τι θα κάνει μια γυναίκα με το σώμα της, είναι καθαρά δικό της θέμα....Αν θα το κρατήσει, αν θα κάνει έκτρωση, αν, αν, αν....
Το ηθικά σωστό είναι να γνωρίζει ο πατέρας για την ύπαρξε ενός παιδιου... Απο κει και πέρα δεν έχει κανένα δικάιωμα να της υπαγορεύσει αν θα το κρατήσει ή οχι.Τελεία και παύλα... Στην συγκεκριμένη περιπτωση η Ευα έκανε ότι έπρεπε να κάνει. Να ενημερώσει τον Στέφανο οτι είναι εγκυος το παιδι του...Τωρα αυτός, είτε αναλαμβάνει τις ευθύνες του, είτε όχι..Αυτό είναι δικό του θέμα....

Τώρα εαν η Ευα είναι κατάλληλη για μητέρα...Στην Μαρίλια δεν ήταν καν μητέρα, και δεν της δίνω και πολλά ελαφρυντικά για την στάση της απέναντι στην Μαρίλια...Παρολα αυτά, στη συγκεκριμένη φάση, φαίνεται απολυτα συνειδητοποιημένη, και το αν πρέπει να κρατήσει το παιδί , και στα λάθη του παρελθόντος που έκανε με την Μαρίλια.Τα γνωρίζει, τα ζυγίζει και αποφασίζει. Και μιας που έχει και την βοηθεια της Αγγέλας, νομίζω οτι δεν θα τα σκ*τωνε αυτήν την φορά...Στην χειρότερη,υπάρχουν οι κοινωνική λειτουργοί, αυτοι είναι πιο κατάλληλοι απο μας να κρίνουν ποιος είναι κατάλληλος γονιός.

Ενα άλλο που είδα...Μην συγκρίνεται την συναισθηματική-ερωτική αστάθεια χαρακτήρα της Μελίτας, με την πνευματική αστάθεια της Ευας.Τα πράγματα αυτά είναι τελείως διαφορετικά για να συγκρίνονται......
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης