Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

+43
ΕΥΑ
Jennifer
edem4ever
loukakos
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Artemis
Penny
anna90
aggeliki
KatsaroYpotheto
1977
tinaki18
DESPOINA
jim7
verile_mistika
mimi
sifantid
xristina79
Evelyn
KonstantinaA
panda
LIBRA
PrincessRachel
kikialex
vs116117
evanna
Ntinaki1
nikidanis
margaret
Despinaki
mimi_loukas+nora
xara
Dorina <3 Πέτρος
anastasia20
NATALITSA_LOUKITSA
hionati
konstantina
Ntinaki Agapaei Petraki
Izabella29
νοριτσα
Καρ-Mik
loukitsa
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap41%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap30%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 30% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 3:00 am

xristina79 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Ήταν επιλογή της Εύας να είναι με έναν παντρεμένο ο οποίος μάλιστα είχε μια χαρά σχέση με την γυναίκα του. Ήταν απολύτως φυσικό να κάνει παιδί με την γυναίκα του νομίζω (και το προσπαθούσαν αν δεν κάνω λάθος!).... και η Μελίτα να μείνει έγκυος από τον άντρα που αγαπούσε και που νόμιζε ότι την αγαπούσε κι αυτός! Δεν καταλαβαίνω προς τι το μεγάλο σοκ.... και φυσικά δεν θα σχολιάσω που παρόλα αυτά έμεινε με τον Μάνο και διάλεγαν μαζί ρούχα για το μωρό!

Η Εύα καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος αφού έχει χωρίσει με τον Στέφανο, οπότε το σοκ Μελίτας-Στέφανου το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν νομίζω ότι ήταν επιλογή της Μελίτας να έχει σχέση με τον Στέφανο ενώ αυτός προσπαθούσε να κάνει οικογένεια με την Εύα. Και όχι, ένα φιλί δεν είναι σχέση, μην υπερβάλλουμε! Επίσης, έχω την εντύπωση ότι σκέφτονταν για παιδιά πριν χωρίσουν, δεν προσπαθούσαν γιατί τότε πως αρνήθηκε την πρόταση γάμου του Στέφανου? Ήθελε παιδιά μαζί του αλλά όχι να τον παντρευτεί? Δεν νομίζω... Επίσης, η Εύα μένει έγκυος από τον Στέφανο ενώ είναι ερωτευμένη με κάποιον άλλο....Με τον Στέφανο δεν είναι παντρεμένη και δεν νομίζω ότι οφείλει να τον παντρευτεί!

Από όλων των ηρώων την πλευρά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!

Συμφωνώ απόλυτα και το ίδιο είπα και γω πιο πάνω.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 22, 2010 3:01 am

xristina79 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Ήταν επιλογή της Εύας να είναι με έναν παντρεμένο ο οποίος μάλιστα είχε μια χαρά σχέση με την γυναίκα του. Ήταν απολύτως φυσικό να κάνει παιδί με την γυναίκα του νομίζω (και το προσπαθούσαν αν δεν κάνω λάθος!).... και η Μελίτα να μείνει έγκυος από τον άντρα που αγαπούσε και που νόμιζε ότι την αγαπούσε κι αυτός! Δεν καταλαβαίνω προς τι το μεγάλο σοκ.... και φυσικά δεν θα σχολιάσω που παρόλα αυτά έμεινε με τον Μάνο και διάλεγαν μαζί ρούχα για το μωρό!

Η Εύα καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος αφού έχει χωρίσει με τον Στέφανο, οπότε το σοκ Μελίτας-Στέφανου το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν νομίζω ότι ήταν επιλογή της Μελίτας να έχει σχέση με τον Στέφανο ενώ αυτός προσπαθούσε να κάνει οικογένεια με την Εύα. Και όχι, ένα φιλί δεν είναι σχέση, μην υπερβάλλουμε! Επίσης, έχω την εντύπωση ότι σκέφτονταν για παιδιά πριν χωρίσουν, δεν προσπαθούσαν γιατί τότε πως αρνήθηκε την πρόταση γάμου του Στέφανου? Ήθελε παιδιά μαζί του αλλά όχι να τον παντρευτεί? Δεν νομίζω... Επίσης, η Εύα μένει έγκυος από τον Στέφανο ενώ είναι ερωτευμένη με κάποιον άλλο....Με τον Στέφανο δεν είναι παντρεμένη και δεν νομίζω ότι οφείλει να τον παντρευτεί!

Από όλων των ηρώων την πλευρά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!


Ας μην κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας. Την ίδια σειρά παρακολουθούμε. Ο Στέφανος γνώριζε οτι η Εύα δεν ήταν ακόμη έτοιμη να πει το ναι, και το είχε παραδεχτεί ο ίδιος στο Χρήστο. Απλά την πίεσε για το γάμο για να εισπράξει την άρνηση και να βρει δικαιολογία να χωρίσει.
Ας μην ξεχνάμε οτι ήδη είχε αρχίσει το ξεμονάχιασμα στα εξοχικά και το πήγαινε έλα με τα ποιήματα.
Επειδή το σεξ έγινε μια μέρα μετά τη διάλυση του δεσμού του με την Εύα αυτό τους απενοχοποιεί;
Επειδή διάβασα οτι ο Μάνος προσπαθούσε με τη γυναίκα του να κάνει παιδί να επισημάνω οτι κι ο Στέφανος κατέβαλλε την ίδια προσπάθεια.
Για να καταλάβω αυτό που προτείνετε είναι να ρίξει η Εύα το μωρό για να μην κακοκαρδίσει την Μελίτα ή μήπως εννοείτε οτι ένα παιδί που γεννιέται εκτός γάμου είναι λιγότερο αθώο από ένα που γεννιέται μέσα σε ένα γάμο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Ιαν 22, 2010 3:08 am

Izabella29 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Μεγάλη η διαφορά.Ο Μάνος είχε επιλέξει να είναι με μια γυναίκα,παντρεύτηκε μαζί της και μετά από κάποια χρόνια αυτή έμεινε έγκυος και έκαναν ένα παιδί.Η Εύα υπέφερε γι'αυτό,αλλά είχε επίγνωση πως ήταν με έναν παντρεμένο άνθρωπο.Η Μελίτα είναι με τον Στέφανο αφού εκείνος έχει χωρίσει 2 μήνες από την Εύα,η οποία ουσιαστικά ποτέ δεν τον αγάπησε σαν αντρα,αλλά τον βρήκε ως στήρηγμα.Τώρα ο Στέφανος δεν θέλει να είναι μαζί της και εκείνη του πετάει την εγκυμοσύνη.Μια άκυρη,μη αναμενόμενη εγκυμοσύνη δεν συγκρίνεται με μια που προκύπτει μέσα σε ένα γάμο.Και μην μου πείτε το κλασικό πως ο Στέφανος ήθελε να την παντρευτεί και να κάνει μαζί της παιδιά,γιατί θα πω και γω πως ναι "ήθελε" και δεν "θέλει" πια.


ΑΚΥΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΜΗ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ?ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΤΑΩ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΘΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΟΣΟ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 3:08 am

Clarabelle έγραψε:
xristina79 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Ήταν επιλογή της Εύας να είναι με έναν παντρεμένο ο οποίος μάλιστα είχε μια χαρά σχέση με την γυναίκα του. Ήταν απολύτως φυσικό να κάνει παιδί με την γυναίκα του νομίζω (και το προσπαθούσαν αν δεν κάνω λάθος!).... και η Μελίτα να μείνει έγκυος από τον άντρα που αγαπούσε και που νόμιζε ότι την αγαπούσε κι αυτός! Δεν καταλαβαίνω προς τι το μεγάλο σοκ.... και φυσικά δεν θα σχολιάσω που παρόλα αυτά έμεινε με τον Μάνο και διάλεγαν μαζί ρούχα για το μωρό!

Η Εύα καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος αφού έχει χωρίσει με τον Στέφανο, οπότε το σοκ Μελίτας-Στέφανου το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν νομίζω ότι ήταν επιλογή της Μελίτας να έχει σχέση με τον Στέφανο ενώ αυτός προσπαθούσε να κάνει οικογένεια με την Εύα. Και όχι, ένα φιλί δεν είναι σχέση, μην υπερβάλλουμε! Επίσης, έχω την εντύπωση ότι σκέφτονταν για παιδιά πριν χωρίσουν, δεν προσπαθούσαν γιατί τότε πως αρνήθηκε την πρόταση γάμου του Στέφανου? Ήθελε παιδιά μαζί του αλλά όχι να τον παντρευτεί? Δεν νομίζω... Επίσης, η Εύα μένει έγκυος από τον Στέφανο ενώ είναι ερωτευμένη με κάποιον άλλο....Με τον Στέφανο δεν είναι παντρεμένη και δεν νομίζω ότι οφείλει να τον παντρευτεί!

Από όλων των ηρώων την πλευρά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!


Ας μην κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας. Την ίδια σειρά παρακολουθούμε. Ο Στέφανος γνώριζε οτι η Εύα δεν ήταν ακόμη έτοιμη να πει το ναι, και το είχε παραδεχτεί ο ίδιος στο Χρήστο. Απλά την πίεσε για το γάμο για να εισπράξει την άρνηση και να βρει δικαιολογία να χωρίσει.
Ας μην ξεχνάμε οτι ήδη είχε αρχίσει το ξεμονάχιασμα στα εξοχικά και το πήγαινε έλα με τα ποιήματα.
Επειδή το σεξ έγινε μια μέρα μετά τη διάλυση του δεσμού του με την Εύα αυτό του απενοχοποιεί;
Επειδή διάβασα οτι ο Μάνος προσπαθούσε με τη γυναίκα του να κάνει παιδί να επισημάνω οτι κι ο Στέφανος κατέβαλλε την ίδια προσπάθεια.
Για να καταλάβω αυτό που προτείνετε είναι να ρίξει η Εύα το μωρό για να μην κακοκαρδίσει την Μελίτα ή μήπως εννοείται οτι ένα παιδί που γεννιέται εκτός γάμου είναι λιγότερο αθώο από ένα που γεννιέται μέσα σε ένα γάμο;

δεν νομίζω πως είπε κανείς αυτό...στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε την εύα...ούτε εκείνη το περίμενε..αλλά δεν μπορεί να λέει η εύα ότι και εκείνη αισθάνθηκε το ίδιο όταν έγινε πατέρας ο μάνος...το ήξερε ότι είναι παντρεμένος..γιατί παντρεύτηκε;;;για να δει πως είναι ο γάμος;;;για να κάνει οικογένεια...οπότε εκείνη ήξερε πολύ καλά ότι μια εγκυμοσύνη είναι πιθανή..
τώρα η μελίτα ήξερε ότι η εύα θα μείνει έγγυος;;;θέλετε να μου πείτε ότι αν εγώ είμαι με κάποιον και ξαφνικά έρθει η πρώην του και του πει ότι είναι έγγυος θα φταίω;;;δεν το νομίζω...
από τη στιγμή που μπαίνω μέσα σε ένα γάμο όμως ..ναι είμαι υπεύθυνη και πρέπει να περιμένω και αυτό το ενδεχόμενο...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 3:08 am

Clarabelle έγραψε:
xristina79 έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
- Με τρελαίνει που θεωρούν ότι η εγκυμοσύνη της Εύας τώρα είναι το ίδιο πράγμα με την εγκυμοσύνη της Μελίτας από τον Μάνο.... Νομίζω έχουμε ξεφύγει....


Ποια η διαφορά? Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Ήταν επιλογή της Εύας να είναι με έναν παντρεμένο ο οποίος μάλιστα είχε μια χαρά σχέση με την γυναίκα του. Ήταν απολύτως φυσικό να κάνει παιδί με την γυναίκα του νομίζω (και το προσπαθούσαν αν δεν κάνω λάθος!).... και η Μελίτα να μείνει έγκυος από τον άντρα που αγαπούσε και που νόμιζε ότι την αγαπούσε κι αυτός! Δεν καταλαβαίνω προς τι το μεγάλο σοκ.... και φυσικά δεν θα σχολιάσω που παρόλα αυτά έμεινε με τον Μάνο και διάλεγαν μαζί ρούχα για το μωρό!

Η Εύα καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος αφού έχει χωρίσει με τον Στέφανο, οπότε το σοκ Μελίτας-Στέφανου το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν νομίζω ότι ήταν επιλογή της Μελίτας να έχει σχέση με τον Στέφανο ενώ αυτός προσπαθούσε να κάνει οικογένεια με την Εύα. Και όχι, ένα φιλί δεν είναι σχέση, μην υπερβάλλουμε! Επίσης, έχω την εντύπωση ότι σκέφτονταν για παιδιά πριν χωρίσουν, δεν προσπαθούσαν γιατί τότε πως αρνήθηκε την πρόταση γάμου του Στέφανου? Ήθελε παιδιά μαζί του αλλά όχι να τον παντρευτεί? Δεν νομίζω... Επίσης, η Εύα μένει έγκυος από τον Στέφανο ενώ είναι ερωτευμένη με κάποιον άλλο....Με τον Στέφανο δεν είναι παντρεμένη και δεν νομίζω ότι οφείλει να τον παντρευτεί!

Από όλων των ηρώων την πλευρά είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!


Ας μην κοροιδευόμαστε και μεταξύ μας. Την ίδια σειρά παρακολουθούμε. Ο Στέφανος γνώριζε οτι η Εύα δεν ήταν ακόμη έτοιμη να πει το ναι, και το είχε παραδεχτεί ο ίδιος στο Χρήστο. Απλά την πίεσε για το γάμο για να εισπράξει την άρνηση και να βρει δικαιολογία να χωρίσει.
Ας μην ξεχνάμε οτι ήδη είχε αρχίσει το ξεμονάχιασμα στα εξοχικά και το πήγαινε έλα με τα ποιήματα.
Επειδή το σεξ έγινε μια μέρα μετά τη διάλυση του δεσμού του με την Εύα αυτό του απενοχοποιεί;
Επειδή διάβασα οτι ο Μάνος προσπαθούσε με τη γυναίκα του να κάνει παιδί να επισημάνω οτι κι ο Στέφανος κατέβαλλε την ίδια προσπάθεια.
Για να καταλάβω αυτό που προτείνετε είναι να ρίξει η Εύα το μωρό για να μην κακοκαρδίσει την Μελίτα ή μήπως εννοείται οτι ένα παιδί που γεννιέται εκτός γάμου είναι λιγότερο αθώο από ένα που γεννιέται μέσα σε ένα γάμο;

τίποτα από τα δύο! που είδες να λέμε κάτι τέτοιο???????
αυτό που λέω είναι ότι για όλους τους ήρωες τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά!!!
Επίσης δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει η σιγουριά ότι η Μελίτα και ο Στέφανος θα είχαν παράλληλη σχέση εάν ο Στέφανος συνέχιζε με την Εύα.... εγώ πάντως πιστεύω το αντίθετο!
Εάν η Εύα δεν ήταν έτοιμη να τον παντρευτεί πως ήταν έτοιμη να κάνει παιδί μαζί του? αυτή την απόρία την έχω, εκτός κι αν είναι σεναριακό ατόπημα...

α, και θεωρώ πως ο Στέφανος όντως ήθελε να παντρευτεί την Εύα, για αυτό την πίεσε.... για να την παρει να φύγουν και να μη συνεχίσει με την Μελίτα! Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από οσα μας έδειξαν!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 3:11 am

Κανείς δεν είπε αυτό.Αν θέλει το παιδί ας το κρατήσει και εννοείται πως ένα παιδί μέσα ή έξω από γάμο είναι ευλογία,όταν όμως το θέλουν πραγματικά οι γονείς του.Η Εύα λέει πως θέλει το παιδί αλλά σήμερα ήταν όλη μέρα σαν να της σκότωσαν την μάνα.Παιδί περιμένει και κάνει λες και της ανακοίνωσαν πως θα πεθάνει επειδή το παιδί δεν είναι του Μάνου.Αν ήταν του Μάνου θα πέταγε από ευτυχία.Επίσης δεν συγκρίνεται η σχέση Μάνου Μελίτας και αυτή Στέφανου Εύας γιατί η δεύτερη ήταν καθαρά σχέση αμοιβαιότητας και αλληλοεκτίμησης,αλλά όχι μεγάλου έρωτα και ένα παιδί που προκύπτει τυχαία δεν είναι ό,τι καλύτερο.Τουλάχιστον η Μελίτα αγαπούσε πολύ τον Μάνο και ο ίδιος της έδειχνε το ίδιο (παρ'ότι η λέξη "αγάπη" για τον Μάνο στην πραγματικότητα είναι άγνωστη) ,το παιδί προέκυψε ως κάτι απολύτως φυσικό.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 3:30 am

Τζίνα μου συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου...!!!
Το κατινάκι έχει ξεφύγει...
Και όσο για τα παιδιά και τη συζήτηση σας...
Ο Στεφανούλης-καθικάρας μιλούσε με την Εύα για γάμους και παιδιά...Φίληθηκαν με τη Μελίτα αλλά εμφάνισε το δαχτυλίδι την επόμενη μέρα...
Και εκτός αυτού η Μελίτα με την Εύα έβγαιναν τότε (τώρα το κατινάκι δεν προλαβαίνει να σηκωθεί από τα πατώματα) πολύ συχνά για καφέ..Και το Μελιτάκι μας ρωτούσε για τη σχέση (ψάρευε ουσιαστικά) πως τα πάνε....Ε κοπελιά αφού άκουγες ότι τα πήγαιναν καλά και ότι σκέφτονταν το μέλλον τους μαζί (και στραβομουτσούνιαζες) φάτα τώρα..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 3:31 am

anna90 έγραψε:Τζίνα μου συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου...!!!
Το κατινάκι έχει ξεφύγει...
Και όσο για τα παιδιά και τη συζήτηση σας...
Ο Στεφανούλης-καθικάρας μιλούσε με την Εύα για γάμους και παιδιά...Φίληθηκαν με τη Μελίτα αλλά εμφάνισε το δαχτυλίδι την επόμενη μέρα...
Και εκτός αυτού η Μελίτα με την Εύα έβγαιναν τότε (τώρα το κατινάκι δεν προλαβαίνει να σηκωθεί από τα πατώματα) πολύ συχνά για καφέ..Και το Μελιτάκι μας ρωτούσε για τη σχέση (ψάρευε ουσιαστικά) πως τα πάνε....Ε κοπελιά αφού άκουγες ότι τα πήγαιναν καλά και ότι σκέφτονταν το μέλλον τους μαζί (και στραβομουτσούνιαζες) φάτα τώρα..

ε...ωραία ήταν μαζί και καλά...χώρισαν όμως....ο στέφανος τι να κάνει να καλογερέψει;;;
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 3:34 am

anastasia20 έγραψε:
anna90 έγραψε:Τζίνα μου συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου...!!!
Το κατινάκι έχει ξεφύγει...
Και όσο για τα παιδιά και τη συζήτηση σας...
Ο Στεφανούλης-καθικάρας μιλούσε με την Εύα για γάμους και παιδιά...Φίληθηκαν με τη Μελίτα αλλά εμφάνισε το δαχτυλίδι την επόμενη μέρα...
Και εκτός αυτού η Μελίτα με την Εύα έβγαιναν τότε (τώρα το κατινάκι δεν προλαβαίνει να σηκωθεί από τα πατώματα) πολύ συχνά για καφέ..Και το Μελιτάκι μας ρωτούσε για τη σχέση (ψάρευε ουσιαστικά) πως τα πάνε....Ε κοπελιά αφού άκουγες ότι τα πήγαιναν καλά και ότι σκέφτονταν το μέλλον τους μαζί (και στραβομουτσούνιαζες) φάτα τώρα..

ε...ωραία ήταν μαζί και καλά...χώρισαν όμως....ο στέφανος τι να κάνει να καλογερέψει;;;
Δεν νομίζω να είπα αυτό...Απλά δεν μπορεί να κλαίγεται τώρα η Μελίτα...Ήξερε ότι το ζευγάρι που χώρισε (το παληκάρι του οποίου φιλούσε ενώ είχε ακόμα σχέση με την φιλεναδούλα της) τα πήγαιναν καλά και έκαναν σχέδια για γάμους και παιδιά...
Όσο για το Στεφανάκο να βρει να μη πω τι...Να βρει τη μαγκιά τέλος πάντων να πει στην Εύα ότι είναι αλλού, ότι είναι ερωτευμένος με τη φίλη της την Μελίτα και ότι θα αναγνωρίσει το παιδί...Άντε και αυτός, ο δεν είμαι Μάνος...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 3:38 am

για το στέφανο θα συμφωνήσω...και εγώ θεωρώ ότι πρέπει να πει στην εύα ότι είναι με τη μελίτα και να αναγνωρίσει το παιδί...
τώρα η μελίτα..που να ξέρει ότι μετά από 2 μήνες θα σκάσει η εγκυμοσύνη;;δηλαδή τι να έλεγε;;;...κάτσε μην κάνω τίποτα με το στέφανο γιατί η εύα μπορεί να είναι έγγυος...;;;;
και το ξαναείπα αν εγώ είμαι με κάποιον και ξαφνικά έρθει η πρώην του και του πει ότι είναι έγγυος θα φταίω εγώ;;;
στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δε φταίει ούτε η εύα ούτε η μελίτα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 3:44 am

anastasia20 έγραψε:για το στέφανο θα συμφωνήσω...και εγώ θεωρώ ότι πρέπει να πει στην εύα ότι είναι με τη μελίτα και να αναγνωρίσει το παιδί...
τώρα η μελίτα..που να ξέρει ότι μετά από 2 μήνες θα σκάσει η εγκυμοσύνη;;δηλαδή τι να έλεγε;;;...κάτσε μην κάνω τίποτα με το στέφανο γιατί η εύα μπορεί να είναι έγγυος...;;;;
και το ξαναείπα αν εγώ είμαι με κάποιον και ξαφνικά έρθει η πρώην του και του πει ότι είναι έγγυος θα φταίω εγώ;;;
στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δε φταίει ούτε η εύα ούτε η μελίτα...
Στην περίπτωση της εγκυμοσύνης συμφωνώ δεν φταίω καμία από τις 2...
Η Μελίτα με τις αντιδράσεις όμως... wall wall wall
Τι είναι κοπελιά το παιδί και ρωτάς αν θα το κρατήσει και εύχεσαι να πει και οχι...????
Και η Εύα δεν μπήκε στη δικιά σου ζωή...Εσύ μπήκες 2 φορες στη δικιά της..Την πρώτη εν αγνοία σου και την δεύτερη γνωρίζοντας την ιστοριία και από τις 2 πλευρές...!!!
Και κλείνοντας τα παιδιά δεν είναι εμπόδια είναι ΔΩΡΑ, είναι ψυχούλες...
Δεν μπορούμε Στέφανε και Μελίτα να τα υπολογίζουμε ως προβλήματα...
Τα προβλήματα μόνοι μας τα δημιουργούμε...Αν δεν ήταν σίγουρος ο Στέφανος για το μέλλον με την Εύα να πρόσεχε... Αν τώρα θέλει τη Μελίτα να ξεκαθαρίσει τη θέση να πάρει το κατινάκι και να αναγνωρίσει το παιδί...Και τέλος..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 3:54 am

αν θυμάμαι καλά την ίδια αντίδραση για τον άρη είχε και η νόρα με το λουκά..δεν είδα όμως κανείς να τους κατηγορεί...
μόνο η μελίτα και ο στέφανος ό,τι και να κάνουν είναι κατακριτέο και εγκληματικό...
η ερώτηση της μελίτας ήταν απόλυτα φυσιολογική..τι να πει μόλις το άκουσε;;;ή τι να κάνει;;;να ανοίξει σαμπάνιες;;;
και βέβαια τα παιδιά δεν είναι πρόβλημα...αλλά κάπως έτσι θα είχε αντιμετωπίσει και η εύα την κατάσταση όταν έμαθε για τη νεφέλη;;;για να λέει ότι στενοχωρήθηκε...
ΤΕΣΠΑ...ο καθένας έχει την άποψη του...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 3:59 am

Ο Λουκάς έμεινε άφωνος απλά...Δεν νομίζω να χαρακτήρισε ή να φέρθηκε στον Άρη σαν εμπόδιο...
Σου φαίνεται δηλαδή φυσιολογική η έρωτηση της Μελίτας για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί....???Για μένα αυτό είναι δεδομένο...Ένα παιδί είναι κομμάτι του εαυτού σου, είναι ΔΩΡΟ...
Και θα κατέκρινα όποιον και αν ρωτούσε ή σκεφτόταν τέτοιο πράγμα ακόμα και αν ήταν η Εύα και π.χ μια φίλη μου...
Όσο για την αντίδραση της Εύας για την Νεφέλη δεν θυμάμαι να την έδειξε στον πρώτο κύκλο...Οπότε δεν την ξέρουμε...Άλλο αν στεναχωρήθηκε κάποιος και άλλο αν θεωρεί ένα παιδάκι-εμπόδιο...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 4:09 am

μα είναι η ίδια περίπτωση...η νόρα γιατί δεν μπορεί να πει στο λουκά ότι τον θέλει;;;γιατί τώρα με τον άρη η ζωή του έχει μπερδευτεί...ο στέφανος γιατί δεν μπορεί να πει στην ευα για τη μελίτα;;;λόγω της εγκυμοσύνης...
οπότε ή και στις δύο περιπτώσεις θα δεχτούμε ότι τα παιδιά είναι εμπόδια(πράγμα που εγώ δεν το δέχομαι) ή ότι τώρα τα θέματα έγιναν πιο λεπτά αφού υπάρχει ένα παιδί και χρειάζεται το θέμα λεπτούς χειρισμούς...
δε γίνεται να υπάρχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά επειδή η μία περίπτωση έχει να κάνει με την εύα την οποία όλοι πρέπει να τη σκέφτονται,ασχέτως αν εκείνη δεν σκέφτηκε ποτέ κανένα...και η άλλη με τη νόρα και το λουκά που τους συμπαθόυμε οπότε εκεί όλα είναι καλά και οι αντιδράσεις απόλυτα φυσιολογικές...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 4:19 am

Για μένα οι καταστάσεις είναι διαφορετικές....
Ο Στέφανος μπορεί να μιλήσει στη Εύα και να πει ότι είναι αλλού...Με το Μελιτάκι...Και να μην κάνει πρόταση γάμου από ανάγκη...Απλά να αναγνωρίσει το παιδί...Και να είναι κοντά του...
Με τη Νόρα και το Λουκά δεν είναι έτσι...
Ο Λουκάς δεν μπορέι να εμπιστευτεί το παιδί του σε κάποια που μπορεί άυριο να εξαφανιστεί και που είναι μπλεγμένη σε βρωμοδουλειές...
Αυτή για μένα είναι η διαφορά....
Η Εύα δεν πρόκειται ποτέ να πει στο Στέφανο δεν θα δεις το παιδί σου, ούτε θα εξαφανιστεί ούτε είναι μπλεγμένη πουθενά...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Ιαν 22, 2010 4:46 am

H Νόρα δεν είδε ποτέ τον Αρη εμπόδιο σε Νόρα κ Λουκά το εμπόδιο είναι η φιλία! Ενιωσαν κ οι 2 την έκπληξη, την σύγχυση, την αμηχανία, ακόμα και το φόβο που μπορεί να νιώσει κανείς όταν καταλάβει ότι αρχίζει να ερωτεύεται τον άνθρωπο που ως τότε θεωρούσε φίλο του! Ο Λουκάς άλλωστε αυτό τόνισε περισσότερο ότι οι σχέσεις χαλάνε! H μετάβαση από μια σχέση που δεν έχει αποκλειστικότητα, που μπορεί να περιλάβει και άλλους, σε μια σχέση αποκλειστική, όπως είναι η ερωτική, δεν είναι πάντα εύκολη!! Κ ένας λόγος παραπάνω ότι ο Λουκάς μαθαίνει ότι είναι πατέρας κ μάλιστα μητέρα του παιδιού του είναι μια γυναίκα δηλητήριο, που εγκατέλειψε το παιδί της! Ο Λουκάς έχει χάσει τον μπούσουλα! θεωρείς ότι είναι η κατάλληλη στιγμή η Νόρα να του πεί ότι δεν τον βλέπει σαν αδερφό αλλά, σαν άντρα?
Μελίτα-Νόρα καμία σχέση λοιπόν
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιαν 22, 2010 8:41 am

Ρε Τζινάκι, τι υπερδιπλο προικοσέντονο ήταν αυτό!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Penny Παρ Ιαν 22, 2010 9:19 am

evanna έγραψε:Σημερα πολυ καλο επεισοδιο....
Η Ευα ειπε την αληθεια στο Στεφανο και εκεινος ειχε μεινει παγωτο,δεν μπορουσε να αρθρωσει λεξη,τα ειχε χασει τελειως ο ερμος!!!

Η Μελιτα σημερα μου αρεσε αρκετα μεχρι τα μισα περιπου του επεισοδιου!Στη σκηνη με το Στεφανο η Παπα μου περασε και τον πονο και την απογνωση της που χανει τον ανδρα που αγαπαει!Την καταλαβα και την λυπηθηκα!Ομως στις σκηνες με Νορα και Μανο για μενα εφαγε Χ...στη μεν Νορα εβγαλε για αλλη μια φορα την κακια και τη ζηλια της για την Ευα,στον δε Μανο ελεγε πραγματα τα οποια δεν ισχυουν οπως το οτι ειναι κοντα στο παιδι της!
Ο Μανος της τα ειπε παρα πολυ σωστα! Thumbs up

Δυστυχως ο Λουκακος δεν της τα αλλαξε τα φωτα της Νορας ετσι οπως εμεις θα θελαμε!!!Κριμα γιατι εχω βαρεθει να βλεπω το Μητσουλα με τα σοκολατακια και τα ποιηματα του!

Η συζητηση Μανου-Λουκα απλα κορυφαια!!!!Τους απολαμβανω πραγματικα μαζι και ηταν υπεροχοι και οι δυο τους σε αυτη τη σκηνη! : respect : Πολυ καλη επισης και η σκηνη Λουκα-Ευας!

Την παλιο-Καρταλω να μην τη σχολιασω καλυτερα που και σημερα φαγωθηκε''η Ευα ειναι για σενα και η Ευα ειναι για σενα''Νισαφι πια,το εμπεδωσαμε!!!Για να μην πω για τη στιγμη που πηγε στην Αγγελα συναμενη-κουναμενη με το ταγιερακι!Παλι καλα που η Αγγελα την εβαλε στη θεση της τη μεγαιρα! Threat

Για το ζευγος Λυτρα/Γεραλη και τις βλακωδεις αποψεις του περι Μανου-Ευας-Στεφανου-Μελιτας θα αφησω το εμοτικον να εκφραστει Fskl

Τωρα περιμενω τα αυριανα γιατι τελειωσε σε ωραιο σημειο....ο καημενος ο Μανος κεραμιδα του 'ρθε!!!Για να δουμε,τι θα δουμε! Rolling Eyes
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.
Agree
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ wall(ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ)
ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ ΕΠΙΣΗΣ Η ΣΚΗΝΗ ΛΟΥΚΑ-ΜΑΝΟΥ. gelio ΤΟΝ ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟ ΜΑΝΟ!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Penny στις Παρ Ιαν 22, 2010 9:23 am, 1 φορά
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 9:23 am

anna90 έγραψε:
Σου φαίνεται δηλαδή φυσιολογική η έρωτηση της Μελίτας για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί....???Για μένα αυτό είναι δεδομένο...Ένα παιδί είναι κομμάτι του εαυτού σου, είναι ΔΩΡΟ...
Και θα κατέκρινα όποιον και αν ρωτούσε ή σκεφτόταν τέτοιο πράγμα ακόμα και αν ήταν η Εύα και π.χ μια φίλη μου...

Πιάνουμε μεγάλο θέμα αλλά θα διαφωνήσω!
Καταρχήν και εγώ αυτό θα ρωτούσα, τώρα αν αυτό με κάνει κακό άνθρωπο, τι να πω.... εγώ δεν το βλέπω έτσι! Και η Αγγέλα και η Νόρα πάντως το σκέφτηκαν, για αυτό είπαν της Εύας να σκεφτεί πολύ καλά τι θα κάνει. Και η Εύα το σκέφτηκε να μην κρατήσει το παιδί, έτσι? Δεν καταλαβαίνω γιατί η σκέψη αυτή στοχοποιείται....
Γενικά μιλώντας, δεν νομίζω ότι αν μια γυναίκα μείνει έγκυος είναι δεδομένο ότι θα κρατήσει το παιδί. Είναι προσωπική απόφαση κάθε γυναίκας και σε καμία περίπτωση δεν καταδικάζω, κατακρίνω ή οτιδήποτε άλλο μια γυναίκα που αποφασίζει, για τους δικούς της λόγους, να μη κρατήσει ένα παιδί. Καταλαβαίνω ότι την Μελίτα αρκετοί δεν την συμπαθούν αλλά σε κάποια ευαίσθητα θέματα ας μη φτάνουμε στα άκρα κορίτσια....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιαν 22, 2010 9:28 am

anna90 έγραψε:
Σου φαίνεται δηλαδή φυσιολογική η έρωτηση της Μελίτας για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί....???Για μένα αυτό είναι δεδομένο...Ένα παιδί είναι κομμάτι του εαυτού σου, είναι ΔΩΡΟ...
Και θα κατέκρινα όποιον και αν ρωτούσε ή σκεφτόταν τέτοιο πράγμα ακόμα και αν ήταν η Εύα και π.χ μια φίλη μου...

Δεν ήταν η μόνη που την ρώτησε εαν θα το κρατήσει, όλοι το ρωτήσανε αυτό λίγο-πολυ.... Δεν είναι κακό να το ρωτήσει, όποιος και να το ρωτήσει, έιναι μια προσωπική αποφαση, και πολύ πιθανή στην ζωή μίας γυναίκας σαν την Ευα (προς αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ μιας γυναίκας που είχε προβλημα μετα την εγκυμοσύνη της στο παρελθόν, μιας γυναίκας με προβλήματα υγείας αλλα και ψυχικής ηρεμίας, μιας γυναίκας που τώρα ξεκινάει να στέκεται στα πόδια της...)

(Και φυσικά θεωρώ οτι το παιδί είναι ένα δώρο, άλλωστε συνέχεια λέω ''Εγω ποτε θα γίνω μάνα?'')
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Artemis Παρ Ιαν 22, 2010 9:30 am

Στέφανος-Εύα
Πήρε μια χαρά ο Στέφανος με τα νέα που άκουσε...Του μιλούσε η Καρτάλαινα για το εγγόνι της κι εκείνος έφυγε σφαίρα να πάει στη Μελίτα.

Νόρα-Λουκάς
Γέλιο!
Μόλις άκουσε για εγκυμοσύνες ο Λουκάς πέρασε στο γεμάτο μπουκάλι.
Ο οποίος Λουκάς ρώτησε ποιανού είναι το παιδί. Οι μήνες δε βγαίνουν να είναι του Μάνου από πριν το γάμο και να μην το έχει καταλάβει.Οπότε μάλλον δε θεωρεί απίθανο -ως πρώτη σκέψη- να έχει ξαναπάει η Εύα με το Μάνο από τότε παρά τα όσα έγιναν.Καθόλου κολακευτικό αυτό για την Εύα .
Ζήτησε κι αυτός επιβεβαίωση από τη Νόρα για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί .Δεν έδειξε χαρούμενος όταν απάντησε θετικά η Νόρα.Αντιθέτως θυμήθηκαν τι προβλήματα δημιουργήθηκαν στη Μαρίλια από τη στάση της Εύας.
Καλά τα λέει για το Στέφανο: μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Εύα-Μαρίλια-Αγγέλα
Ούτε η Μαρίλια χάρηκε ως πρώτη αντίδραση .Τι περίεργο! Η δεύτερη ερώτηση που έκανε στην Εύα είναι αν θα κρατήσει το μωρό. Μου φάνηκε πως ναι μεν αγαπάει τη μαμά της η Μαρίλια και τη θέλει ευτυχισμένη αλλά δεν έχει ξεχάσει ότι την είχε παρατήσει κάτι χρόνια.Λογικό.

Στέφανος-Μελίτα
Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός γελάει.Σε κατάσταση σοκ κι οι δυο .Η απόγνωση ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους.
Με το παιδί σου όμως δεν μπορείς να παλέψεις πράγματι.
Καλό κουράγιο μας εύχομαι σε όλες τις φαν του ζεύγους...!

Λουκάς-Μάνος
Το έχουν το κωμικό κι οι δυο ηθοποιοί.
Ο Μάνος κλασσικά στον κόσμο του αλλά που να καταλάβει ο έρμος με τα μισόλογα του Λουκά.

Εύα μόνη της
Σκέφτηκε τα λόγια της Μαρίλιας περί γάμου με το Στέφανο και χάρηκε.Ναι...

Εύα-Δάφνη
Η Δαφνούλα «φοβήθηκε» πως το παιδί θα μπορούσε να είναι του Μάνου .
Δεν έχει συγχωρήσει εντελώς -και είναι λογικό- κανέναν από τους δυο για το γάμο της που δεν έγινε και την άσχημη περίοδο της εγκυμοσύνης της. Με το Νικόλα ξέρουμε πως το συγκεκριμένο θέμα δε θέλει ούτε να το συζητήσει.
Μιλάνε για την εγκυμοσύνη από το Στέφανο κι η αγάπη της Εύας για το Μάνο πάντα παρούσα.
Τέλεια!Στο γάμο της με το Στέφανο θα παντρεύονται 4 αντί 2 άτομα.

Νόρα-Μελίτα
Η Νόρα τη συμβουλεύει να σφίξει τα δόντια και να προχωρήσει.Ναι όπως προχώρησε η ίδια από τη στιγμή που συνειδητοποίησε πως είναι ερωτευμένη με το Λουκά. Του οποίου έγινε κουλουβάχατα η δική του ζωή όταν εμφανίστηκε η παρολίγον σύζυγος με το παιδί του.Πότε είπαμε πως θα πληροφορήσει το Μπέλλο για τα αισθήματά της προς το Λουκά;
Πιθανώς γι’ αυτό η Μελίτα βλέπουμε να ανοίγεται στη Νόρα.Οι ιστορίες τους δεν είναι ακριβώς ίδιες αλλά μοιάζουν αρκετά.
Συμφωνώ με τη Μελίτα.
Η Εύα ήξερε πως είναι παντρεμένος ο Μάνος που είχε επιλέξει να το κάνει για ν’ ανέβει κοινωνικά λόγω συγγένειας με το Ρούσσο. Ο Στέφανος είχε χωρίσει .

Μελίτα-Μάνος
Ο Μανωλάκης με το πρόβλημα διαχείρησης θυμού και τη Νεφέλη που παρολίγο να πεθάνει από τις δικές του πράξεις θεωρεί πως αρκετά το έπαιξε πολιτισμένος και θα πάρει ανάποδες.Καλύτερα να μασάει παρά να μιλάει αυτό το παιδί...

Λουκάς-Εύα
Η Εύα θα προτιμούσε να περιμένει παιδί από το Μάνο και δεν μπορεί να χαρεί πραγματικά.
Από τη μια την καταλαβαίνω γιατί είναι ερωτευμένη μαζί του κι από την άλλη ωραίο γάμο και οικογένεια ξεκινά να κάνει με το Στέφανο και από μέρους της...

Τέλος συμφωνώ με τη Χριστίνα.Σαν πολύ πατριωτικά να το έχει πάρει η Αμαλία και μόνο προβλήματα δημιουργεί όταν φθάνει σ’ αυτό το σημείο.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 10:01 am

Mik έγραψε:
anna90 έγραψε:
Σου φαίνεται δηλαδή φυσιολογική η έρωτηση της Μελίτας για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί....???Για μένα αυτό είναι δεδομένο...Ένα παιδί είναι κομμάτι του εαυτού σου, είναι ΔΩΡΟ...
Και θα κατέκρινα όποιον και αν ρωτούσε ή σκεφτόταν τέτοιο πράγμα ακόμα και αν ήταν η Εύα και π.χ μια φίλη μου...

Δεν ήταν η μόνη που την ρώτησε εαν θα το κρατήσει, όλοι το ρωτήσανε αυτό λίγο-πολυ.... Δεν είναι κακό να το ρωτήσει, όποιος και να το ρωτήσει, έιναι μια προσωπική αποφαση, και πολύ πιθανή στην ζωή μίας γυναίκας σαν την Ευα (προς αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ μιας γυναίκας που είχε προβλημα μετα την εγκυμοσύνη της στο παρελθόν, μιας γυναίκας με προβλήματα υγείας αλλα και ψυχικής ηρεμίας, μιας γυναίκας που τώρα ξεκινάει να στέκεται στα πόδια της...)

(Και φυσικά θεωρώ οτι το παιδί είναι ένα δώρο, άλλωστε συνέχεια λέω ''Εγω ποτε θα γίνω μάνα?'')

καλέ τι ταύτιση απόψεων είναι αυτή? lol!
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Ιαν 22, 2010 10:04 am

xristina79 έγραψε:
Mik έγραψε:
anna90 έγραψε:
Σου φαίνεται δηλαδή φυσιολογική η έρωτηση της Μελίτας για το αν θα κρατήσει η Εύα το παιδί....???Για μένα αυτό είναι δεδομένο...Ένα παιδί είναι κομμάτι του εαυτού σου, είναι ΔΩΡΟ...
Και θα κατέκρινα όποιον και αν ρωτούσε ή σκεφτόταν τέτοιο πράγμα ακόμα και αν ήταν η Εύα και π.χ μια φίλη μου...

Δεν ήταν η μόνη που την ρώτησε εαν θα το κρατήσει, όλοι το ρωτήσανε αυτό λίγο-πολυ.... Δεν είναι κακό να το ρωτήσει, όποιος και να το ρωτήσει, έιναι μια προσωπική αποφαση, και πολύ πιθανή στην ζωή μίας γυναίκας σαν την Ευα (προς αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ μιας γυναίκας που είχε προβλημα μετα την εγκυμοσύνη της στο παρελθόν, μιας γυναίκας με προβλήματα υγείας αλλα και ψυχικής ηρεμίας, μιας γυναίκας που τώρα ξεκινάει να στέκεται στα πόδια της...)

(Και φυσικά θεωρώ οτι το παιδί είναι ένα δώρο, άλλωστε συνέχεια λέω ''Εγω ποτε θα γίνω μάνα?'')

καλέ τι ταύτιση απόψεων είναι αυτή? lol!

Χαχα! Προσπαθώ να το δω όσο μπορώ και απο τις δύο πλευρες...Γενικά, δεν συμφωνώ με την όλη αντίδραση της Μελίτας στο όλο γεγονός της εγκυμοσύνης, αλλα ούτε συμφωνώ με το να πιανόμαστε με την κάθε κουβέντα και να θεωρούμε οτι έγινε με κακό σκοπό
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιαν 22, 2010 10:18 am

anastasia20 έγραψε:δεν νομίζω πως είπε κανείς αυτό...στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε την εύα...ούτε εκείνη το περίμενε..αλλά δεν μπορεί να λέει η εύα ότι και εκείνη αισθάνθηκε το ίδιο όταν έγινε πατέρας ο μάνος...το ήξερε ότι είναι παντρεμένος..γιατί παντρεύτηκε;;;για να δει πως είναι ο γάμος;;;για να κάνει οικογένεια...οπότε εκείνη ήξερε πολύ καλά ότι μια εγκυμοσύνη είναι πιθανή..
τώρα η μελίτα ήξερε ότι η εύα θα μείνει έγγυος;;;θέλετε να μου πείτε ότι αν εγώ είμαι με κάποιον και ξαφνικά έρθει η πρώην του και του πει ότι είναι έγγυος θα φταίω;;;δεν το νομίζω...
από τη στιγμή που μπαίνω μέσα σε ένα γάμο όμως ..ναι είμαι υπεύθυνη και πρέπει να περιμένω και αυτό το ενδεχόμενο...

Αγαπητή Αναστασία η Εύα σύγκρινε τον εαυτό της με τον Μάνο και ουχί με τη Μελίτα! Με τη Μελίτα βρίσκονται στην ίδια θέση με αντεστραμένους ρόλους!

Τι ήξερε η Εύα τότε? Ότι ο δεσμός της είναι παντρεμένος!
Τι ξέρει η Μελίτα τώρα? Ότι μέχρι πριν 1μιση μήνα ο Στέφανος σχεδίαζε παιδιά και οικογένεια με την Εύα!

Η διαφορά που είναι?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 286 - Ημερομηνία 21-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Παρ Ιαν 22, 2010 10:21 am

anna90 έγραψε:
anastasia20 έγραψε:για το στέφανο θα συμφωνήσω...και εγώ θεωρώ ότι πρέπει να πει στην εύα ότι είναι με τη μελίτα και να αναγνωρίσει το παιδί...
τώρα η μελίτα..που να ξέρει ότι μετά από 2 μήνες θα σκάσει η εγκυμοσύνη;;δηλαδή τι να έλεγε;;;...κάτσε μην κάνω τίποτα με το στέφανο γιατί η εύα μπορεί να είναι έγγυος...;;;;
και το ξαναείπα αν εγώ είμαι με κάποιον και ξαφνικά έρθει η πρώην του και του πει ότι είναι έγγυος θα φταίω εγώ;;;
στην περίπτωση της εγκυμοσύνης δε φταίει ούτε η εύα ούτε η μελίτα...
Στην περίπτωση της εγκυμοσύνης συμφωνώ δεν φταίω καμία από τις 2...
Η Μελίτα με τις αντιδράσεις όμως... wall wall wall
Τι είναι κοπελιά το παιδί και ρωτάς αν θα το κρατήσει και εύχεσαι να πει και οχι...????
Και η Εύα δεν μπήκε στη δικιά σου ζωή...Εσύ μπήκες 2 φορες στη δικιά της..Την πρώτη εν αγνοία σου και την δεύτερη γνωρίζοντας την ιστοριία και από τις 2 πλευρές...!!!
Και κλείνοντας τα παιδιά δεν είναι εμπόδια είναι ΔΩΡΑ, είναι ψυχούλες...
Δεν μπορούμε Στέφανε και Μελίτα να τα υπολογίζουμε ως προβλήματα...
Τα προβλήματα μόνοι μας τα δημιουργούμε...Αν δεν ήταν σίγουρος ο Στέφανος για το μέλλον με την Εύα να πρόσεχε... Αν τώρα θέλει τη Μελίτα να ξεκαθαρίσει τη θέση να πάρει το κατινάκι και να αναγνωρίσει το παιδί...Και τέλος..
μου κανει εντυπωση που μονο η αντιδραση της μελιτας σχολιαζεται αρνητικα.την ιδια ακριβως ερωτηση με τα ιδια ακριβως λογια εκαναν στο επεισοδιο και ο λουκας και ο μανος.αν θα κρατησει το παιδι?και ειναι η πρωτη ερωτηση που κανεις οταν ξερεις οτι ειναι ηδη χωρισμενη απο δικη της επιλογη,οτι δεν τον αγαπαει και εχει αποφασισει να προχωρησει την ζωη της μονη της!!ειναι δικαιωμα της να το κρατησει και καλα κανει θα μπορουσε ομως και να μην το ηθελε!!να θυμισω οτι υπαρχουν εκατομμυρια γυναικες στον κοσμο που ειχαν ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες και επελεξαν να τις διακοψουν.και δεν μπορει να τις κατηγορησει κανεις γιαυτο γιατι καθε γυναικα ειναι ελευθερη να κανει οτι θελει με το σωμα της και με την ζωη της.οποτε η ερωτηση αυτη ειναι απολυτα φυσιολογικη.το οτι την εχουν κανει ολοι στην σειρα δεν εχει καμμια σημασια!!το οτι τολμησε να το ρωτησει και η μελιτα μεγα σφαλμα!!!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης