Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

+38
CineFreak
Materialgirl
Artemis
loukasnora
vs116117
stefanos-melita
pasxalitsa
sarita
panda
ch-bl
jim7
DESPOINA
KatsaroYpotheto
loukitsa
kikialex
zimotari
KAZY
Καρ-Mik
aggeliki
konstantina
rachel
Ntinaki1
xristina79
prwto_trapezi_pista
verile_mistika
evanna
Izabella29
margaret
giouli_edem
charitomeni
nikidanis
anastasia20
glgs
anna90
xara
mimi_loukas+nora
filitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap12%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 12% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap22%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap31%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 31% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap16%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 16% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap10%Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Φεβ 02, 2010 1:44 am

nikidanis έγραψε:
anastasia20 έγραψε:copypaste gelio
απλά θεωρώ πως ο πέτρος έχει χειριστεί λάθος το θέμα αυτό..και το μεγαλύτερο λάθος του θα είναι που θα πει στο μάνο να γυρίσει στη μελίτα...

δεν διαφωνω ειναι λαθος αυτο που κανει αλλα οχι και να λεμε οτι η αμαλια ειναι πιο σωστη απο τον πετρο εεεε μην τρελαθουμε κιολας!

δεν έκανα σύγκριση αμαλίας-πέτρου...
η αμαλία πέρυσι έκανε ουκ ολίγα...τώρα έχει διορθωθεί...και φέτος μου αρέσει ο ρόλος της πολύ..μαζί με τον πέτρο είναι ΘΕΟΙ...
ο πέτρος μου αρέσε ανέκαθεν αλλά τον βρίσκω λάθος στο συγκεκριμένο θέμα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Φεβ 02, 2010 1:48 am

anastasia20 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
anastasia20 έγραψε:copypaste gelio
απλά θεωρώ πως ο πέτρος έχει χειριστεί λάθος το θέμα αυτό..και το μεγαλύτερο λάθος του θα είναι που θα πει στο μάνο να γυρίσει στη μελίτα...

δεν διαφωνω ειναι λαθος αυτο που κανει αλλα οχι και να λεμε οτι η αμαλια ειναι πιο σωστη απο τον πετρο εεεε μην τρελαθουμε κιολας!

δεν έκανα σύγκριση αμαλίας-πέτρου...
η αμαλία πέρυσι έκανε ουκ ολίγα...τώρα έχει διορθωθεί...και φέτος μου αρέσει ο ρόλος της πολύ..μαζί με τον πέτρο είναι ΘΕΟΙ...
ο πέτρος μου αρέσε ανέκαθεν αλλά τον βρίσκω λάθος στο συγκεκριμένο θέμα...


λαθος στο συγκεκριμενο θεμα το βρισκω και γω,,, αλλα με εχει εκνευρισει η σταση της μελιτας τελειως γραμμενο τον πατερα και κομμα με την αμαλια . σε ζητησε και συγνωμη και συ θες χρονο να το σκεφτεις και πηγαινεις και σημερα και τον κατηγορεις η μαμα θυσιασε την εκθεση ενω εσυ τιποτα ..ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ !!!!! μην κατεβω κατω και την τσουρομαδησω
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Φεβ 02, 2010 3:29 am

Ας σχολιασω κι εγω.........


Στεφανος-Μελιτα γενικως(που αρεσει και στη Τζινα)
Κατι περιεργο γινεται με τον Στεφανο δεν εξηγειται διαφορετικα.Βλεπω αλλαγες στο τροπο που την κοιταζει απο επεισοδιο σε επεισοδιο.Η Μελιτα στην πρωτη τους σκηνη αρκετα καλη και πειστικη αλλα δε τρελαθηκα κιολας.Την τελευταια σκηνη τους θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι και ολοκληρωμενη.


Μανος-Νορα-Ευα
Το θεατρο του παραλογου κυριολεκτικα.Για αλλο λογο πηγανε εκει και για αλλα συζητουσανε.Αλλα ωραια του τα εχωσε η Ευα του Μανωλακη.Ετσι ετσι κουκλαρα μου εσυ πες του τα μπας και βαλει μυαλο αλλα που;Ποιος θα το χασει το μυαλο για να το βρει ο Μανος;Παντως σημερα ο Μανος ηταν για πολλα χαστουκια και για πολλες μουντζες.Και επειδη δεν προβλεπονται συντομα να δουμε τετοιες ωραιες σκηνες στη σειρα θα του τις δωσω εγω.Μανοοοοοοοοο που εισαι καμαρι μου;;;;;;Ελα εχω κατι να σου δωσω xastouki Fskl


Νικολας-Δαφνη-Ευα-Νορα-Μανος
Ετοιμος ηταν να τον καρφωσει ο ντοκτορ ταριφας τον Λουκα αλλα ευτυχως δε το εκανε.Αν ελεγε στη Νορα ολα οσα του εχει πει ο Λουκας στα τελευταια επεισοδια για εκεινη θα την κλαιγαμε ακομα περισσοτερο την Νορα.Αυτα πρεπει να της τα πει ο Λουκας.Και θα της τα πει.Σιγουρα πραματα.


Λουκας-Μπελλος
Τρομερη σκηνη.Ο καημενος ο Λουκας απο τη μια παρασυρθηκε απο την αλλη ο-επισης καημενος-Μπελλος τρομοκρατηθηκε.Παντως αν ακομα και τωρα δεν εχει καταλαβει οτι εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος αναμεσα στη Νορα και το Λουκα τοτε επιμενω ειναι μπουμπουνας.Παντως πολυ γελιο στην αρχη αλλα απελπισια στη συνεχεια.Οταν μπηκε και η Νορα στην παρεα να της λεει ο Λουκας για τα αισθηματα του και να λεει οτι του τα ειπε ο Μητσουλας.Αχ βρε Λουκακο τι τραβας κι εσυ;Παντως δε θελω να σκεφτομαι ποσο θα κουραστηκαν για να γυρισουν αυτη τη σκηνη.Θα ειχαν πεσει κατω απο τα γελια.

Μπελλος:Μη μου δειξεις ομως.


Νικολας-Ευα
Μπορει να φταιει που ειναι ζευγαρι στην πραγματικοτητα αλλα μου αρεσουν πολυ οι κοινες τους σκηνες.Βγαζουν ζεστασια.Θελω περισσοτερες με τους δυο τους.

Αμαλια-Μελιτα
Η Πεφανη ειναι πραγματι τιτανομεγιστη!!!!!!!!Προσκυνω ειλικρινα : respect :
Την υπολοιπη σκηνη δε θα τη σχολιασω.Μου αρκει η ερμηνεια της Πεφανη.

Αμαλια-Πετρος(ή οπως λεει η Τζινα ο ερωτας που σε στελνει στο τρελαδικο)
: respect : : respect :
Αυτα αρκουν νομιζω.



Λουκας-Νικολας
Συμφωνω με τον Νικολα αλλα συμφωνω και με τον Λουκα.Ναι η Νορα πρεπει να μαθει Λουκακο μου οτι κοβεις φλεβες για παρτη της αλλα χωρις τα κολπακια του Νικολα και της Δαφνης.


Χρηστος-Νταιζη
Ο Χρηστος οπως παντα ξεκαθαρος μαζι της και σωστος.Η Νταιζη απο την αλλη -αν και κουκλα ομολογουμενως-λαθος.Κατα τα αλλα.....Μουσειο.....Μουσειο......Μουσειο.......Μουσειο.......Μουσειο.......
Λουκας-Νταιζη
Καλα ελεγα οτι και ο Λουκας υποστηριζει τον Οδυσσεα οπως κι εμεις.Τα λογια του σημερα το απεδειξαν.Αλλα και η αντιδραση του οταν η Νταιζη του ειπε να γινουν κανονικα ζευγαρι απεδειξαν για αλλη μια φορα οτι δεν το θελει!!!!!!!


Νορα-Δημητρης
Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου.Σωστοι και ξεκαθαροι και οι δυο τους και μπραβο τους για τις πολυ ωραιες ερμηνειες τους.


Ευα-Μαριλια
Τελικα η Ευα πλεον επηρεαζεται απο την γνωμη της Μαριλιας και αυτο φανηκε και σημερα αλλα θα φανει και στα επομενα επεισοδια.Πολυ ωραια σκηνη αλλα ομολογω οτι ανυπομονω για την μερα που η Μαριλια θα πει την Ευα ''μαμα''.Αλλωστε στα επεισοδια της τετραπλης απαγωγης αυτο ειναι επιθυμια και της ιδιας της Μαριλιας.


Λουκας γενικως
Επαναλαμβανω πως ισως ειναι καλυτερα που τελικα δεν πηγε στη συναντηση.Αν της ελεγε τωρα πως νιωθει για εκεινη θα την πονουσε ακομα περισσοτερο οταν θα της ελεγε οτι παντρευεται την Νταιζη.Και αυτο θελει να αποφυγει.Παντως αυτη η σκηνη της φαντασιωσης με τρελανε.Καλα περιττο να πω οτι και σε αυτο το γυρισμα θα επεσε τρελο γελιο μεχρι να καταφερουν να τελειωσουν την σκηνη.Παντως φοβερη σκηνη.Αλλα ρε παιδια ουτε εκει φιλι;Γιατι;;;;;;Γιατι μας το κανετε αυτο;;;;

Αυτα για σημερα.....Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Artemis Τρι Φεβ 02, 2010 8:17 am

Συνάντηση παρέας
Θεωρώ τις συναντήσεις για να βοηθηθεί το εκάστοτε ζευγαράκι να παραδεχτεί τα αισθήματά του, παιδικές.
Ακόμα και να μην υπήρχε το σοβαρότατο θέμα του Άρη -που είναι το βασικό πρόβλημα του Λουκά- στη θέση του και μπροστά σε "κοινό" (όπως τους είχε αποκαλέσει η Δάφνη όταν ήθελε να φύγει για Αμερική ο Νικόλας) δεν θα παραδεχόμουν τίποτα.
Θα προτιμούσα να αποκαλύψουν τα αισθήματά τους σε σκηνή που θα είναι μόνος του με τη Νόρα και αφού θα έχει βρεθεί μια λύση με τον Άρη και τη Νταίζη.
Την καταλαβαίνω τη Νόρα αλλά δεν μπορεί να της ζητήσει ο Λουκάς να τον περιμένει.Πόσα χρόνια; Θα ήταν το λιγότερο εγωιστικό από μέρους του.
Η ίδια γιατί δεν τον πιάνει να του πει καθαρά ότι είναι ερωτευμένη μαζί του παρά το γυρίζει στο Σουμάχερ; Γιατί φοβάται μια αρνητική απάντηση.Και δεν έχει και το πρόβλημα του παιδιού η Νόρα. "Φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό το Γιάννη" λέει η παροιμία.

Νικόλας -Εύα
Νικόλα μου θυμάσαι που η Δάφνη δεν ήθελε καθόλου μα καθόλου να το συζητήσετε για το "μικρό" παράπτωμα του γάμου σου με την Εύα; Έχει περάσει τόσος καιρός κι έχετε και παιδί τώρα πια. Θεωρητικά τα έχει συγχωρήσει όλα.Στην πράξη όταν αρνείσαι να μιλήσεις για ένα θέμα....

Εύα-Μαρίλια
Για μένα η Μαρίλια μίλησε σωστά από την πλευρά της. Κρίνει από το πως βλέπει η ιδια το χαρακτήρα της Εύας και το γεγονός πως μεγάλωσε χωρίς πατέρα δίπλα της.

Στέφανος-Μελίτα
Πάντα μ' αρέσουν οι σκηνές τους.
Συμφωνώ πως αν δεν αισθανόταν πράγματι όσα λέει ο Στέφανος δεν θα τον έδειχναν να σκέφτεται τη Μελίτα σε σκηνές που είναι μόνος του και δε θα φοβόταν τόσο η Αντιγόνη όπως κατάλαβε η Εύα.Επίσης το είχε παραδεχτεί στη μάνα του όταν ακόμα δε μιλούσε.
Κατά τα άλλα εγώ ,εν αντιθέσει με πολλούς, βλέπω μια Μελίτα που ανησυχεί και σκέφτεται τι θα πει η παρέα για δεύτερη φορά κι ας την υποστηρίζει η Αμαλία.
Ο Στέφανος είναι αυτός που πάλι επιμένει να το πουν στην Εύα και σ' όλους για τη σχέση τους ακόμα και τώρα που υπάρχει η εγκυμοσύνη της πρώτης.Πηγαίνοντας κόντρα στη μάνα του.
Για μένα αυτή που δειλιάζει είναι η Μελίτα κι όχι ο Στέφανος.
Την καταλαβαίνω και τη δικαιολογώ γιατί την έχουν μεγαλώσει να σκέφτεται πολύ τι θα πει ο κόσμος και δεν αποβάλλεται έτσι εύκολα.Επίσης γιατί η Μελίτα δεν θέλει να χάσει την παρέα κι ας ξέρει πως δεν είναι ισότιμο μέλος. Όμως συμφωνώ με την Αμαλία ότι ο Στέφανος είναι πιο σημαντικός από την παρέα.
Το τι θα γίνει και θ' αλλάξει στάση ο Στέφανος ,αν κρίνω από το τρέιλερ, μάλλον θα οφείλεται σε κάτι που του λέει ο Λουκάς.Λογικά θα είναι σοβαρό γιατί ο Στέφανος σκοτεινιάζει .

Δάφνη-Μελίτα
Δάφνη μου θα συμφωνούσα μαζί σου αν δεν υπήρχε το παιδί στη μέση που έχει μια οικογενειακή κατάσταση κουβάρι.
Ελπίζω να θυμάται πάντως όσα είπε χθες γι' αργότερα που θα της χρειαστούν.

Ρούσσος-Μελίτα
Είμαι με το μέρος της Μελίτας και της Αμαλίας στο θέμα του Ρούσσου.Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν αναγνωρίζω τα περσινά λάθη της Αμαλίας.
Όμως δεν θεωρώ πως ήταν τόσο καλός πατέρας ο Πέτρος.Από υλικά αγαθά πρόσφερε τα πάντα στα παιδιά του αλλά δεν αρκούν με τίποτα.
Μην ξεχνάμε πως ο γιος του έφτασε να φύγει από το σπίτι.Θα μπορούσε να το είχε χειριστεί αλλιώς ο κύριος μεγαλοδικηγόρος αλλά δεν άντεξε πως ο Φίλιππος δεν ήθελε ν' ακολουθήσει το δρόμο που του είχε χαράξει ο πατέρας του κι επίσης τον θεωρούσε "βρώμικο".
Άφησε την "πριγκίπισσά του να παντρευτεί το Μάνο ενώ ήξερε πως ούτε τότε ήταν καλό παιδί.Δεν θα μπορούσε να εμποδίσει το γάμο τους αφού ήταν ερωτευμένη αλλά ως πατέρας έπρεπε να της έλεγε 1,2,3 και 133 φορές τις αντιρρήσεις του και τους λόγους .Το έκανε;
Όσο η Μελίτα δεν πήγαινε με κάποιο τρόπο κόντρα στα συμφέροντά του ήταν καλά.Τώρα που ο Στέφανος του έθιξε το κύρος της εναντιώνεται και μέσα του πιστεύω πως το ξέρει μια χαρά ότι εκεί είναι το πρόβλημα κι έχει δίκιο η Αμαλία.
Τι πατέρας είναι αυτός που μετά απ' όσα έχουν γίνει συνεχίζει να έχει σχέσεις πέραν του εντελώς τυπικού με το Μάνο;
Ένας θα με έχει σύρει στις σκάλες και θα με έχει πετάξει έξω από το σπίτι κι ο πατέρας μου αντί να προσπαθεί να με πείσει μέχρι να τα καταφέρει να ξεκολλήσω απ' αυτόν (όπως έκανε η Αμαλία αλλά όχι να φτάσει σε ακρότητες) θα συνεχίζει τελικά να τον υπερασπίζεται;
Ο Ρούσσος γενικά πέρισυ όσο δεν κινδύνευαν σοβαρά τα συμφέροντά του παρουσιαζόταν λογικός και δίκαιος. Φέτος που πληρώνει για ορισμένα εξ' όσων έχει κάνει δείχνει διαφορετικό και πιο πραγματικό πρόσωπο.
Μάνος-Ρούσσος: αν δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζανε. Ευτυχώς ο Ρούσσος μοιάζει ν' άρχισε να καταλαβαίνει τα λάθη του και δεν θα χάσει και τη Μελίτα. Ο Μάνος τι καταλαβαίνει ... άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου .
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Φεβ 02, 2010 8:54 am

Δεν ξέρω τι θα κάνατε εσείς αλλά εγώ στη θέση της Μελίτας αν με άδειαζε ο Στέφανος για δεύτερη φορά θα του έδινα κάτι χαστούκια ξεγυρισμένα. Κατά τα άλλα ο Στέφανος (που όπως έχει πει χιλιάδες φορές δεν είναι Μάνος) αποφάσισε ότι θέλει να μιλήσει σε όλους για τη σχέση τους και πως ότι και να αποφασίσει η Εύα δεν τον νοιάζει. Και μόλις σπάσει αυτή σήμερα την πόρτα και του πει "γύρισα", αντί να της πει το αυτονόητο "όπως γύρισες φύγε γιατί αγαπάω άλλη και απλά θα αναγνωρίσω το παιδί και θα σε βοηθήσω οικονομικά αλλά γάμος γιοκ" θα πάρει πίσω τις αποφάσεις και τους όρκους του στη Μελίτα. Εγώ είμαι με το μέρος της αλλά το λέω ξεκάθαρα. Αν η Μελίτα δεν τον διαολοστείλει επιτόπου, αν δεν του ρίξει μπινελίκι και γενικότερα αν δεν τον στείλει στα τσακίδια να κάνει παρέα με τη τη μάνα του τη μαντάμ και με την Εύα, θα είναι πολύ χαζή. Πολύ θα το χαρώ που θα πάθει τα πάνδεινα ο Στέφανος για να μάθει να μην είναι κότα. (εμότικον Μελίτα που πετάει στο Στέφανο βάζα).

Αλλά βέβαια έχουν καταλάβει όλοι ότι η Εύα δεν είναι ικανή να μεγαλώσει παιδί μόνη της, μέχρι και η Μαρίλια της το είπε. Άκου λογική...παντρέψου τον Στέφανο τώρα γιατί άμα παντρευτεί μετά άλλη και κάνει καινούρια οικογένεια θα ξεχάσει κι εσένα και το παιδί. Λες και υπάρχει ποτέ περίπτωση ένας γονιός να ξεχάσει το παιδί του. Και ο Λουκάς κι αυτός ανακατεύεται σαν να μην πω τι και προσπαθεί να φοβήσει το Στέφανο ότι αν μάθει η Εύα την αλήθεια θα χάσει κι αυτήν και το παιδί.Δεν κατάλαβα πως θα χάσει το παιδί του αν μάθει η Εύα την αλήθεια;;Από εκδίκηση θα του απαγορεύει να το δεί;; Τέτοια είναι;;Ή μήπως προσπαθεί να τον προειδοποιήσει ο Λουκάς ότι η Ευούλα θα παντρευτεί το Μάνο και θα του μεγαλώσει αυτός το παιδί;;Λοιπόν ας κοιτάει και ο Λουκάς η κότα τα χάλια του που έχει κάνει τη ζωή του σκ*****ά και να αφήσει τους άλλους. Δεν τόλμησε να πάει στη συνάντηση ο γελοιός. Και λέει ψέμματα στη Νόρα ότι η Νταίζη του έβαλε όρο να την παντρευτεί για να δώσει το παιδί στον Οδυσσέα. Υποτίθεται ότι ο Λουκάς τα έκανε όλα αυτά για να έχει το παιδί του κοντά του. Αφού θα το δώσουν το Λουκά προς τι ο γάμος;;Εγώ δεν άκουσα τη Νταίζη να βάζει τέτοιον όρο. Ο Λουκάς της το ξαναπρότεινε κι αυτή άρπαξε την ευκαιρία.Χαζή ήταν;

Μόνο ο Δημήτρης είναι άντρας τελικά με κότσια και διεκδικεί αυτό που θέλει. Γουστάρω πάρα πολύ τελικά να πάει η Νόρα με το Δημητρη και να μείνει ο Λουκάς με την τραγουδιάρα αμανάτι. Αι σιχτίρ δηλαδή. Μπέλλος και πάλι Μπέλλος. Εγώ συγκινήθηκα πάρα πολύ χθές με αυτά που έλεγε στη Νόρα. Τα έλεγε και τα πίστευε μέσα από την καρδιά του. Και ναι αυτός ο άντρας δείχνει να αξίζει τον κόπο. Στον αγύριστο να πάνε και ο Στέφανος και ο Λουκάς και όλοι. Ένα μάτσο κότες είναι. Άδεια είναι τελικά και τα βρακιά τους και τα παντελόνια τους, πιο άδεια κι από τα ταμεία του κράτους. Όσο και να ψάξεις τίποτα δεν θα βρεις μέσα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Φεβ 02, 2010 9:39 am

Δεν θα αναφερθώ σε πολλά θέματα απο το χτεσινό επεισόδιο.
Με ξένισε το γεγονός οτι η Ευα και ο Μάνος, ασχολιότανε μόνο με την πάρτη τους και όχι για τον λόγο για τον οποίο πήγανε εκει (ασχετα με το αν συμφωνώ ή όχι με το προξενιό).
Λάτρεψα την τιτανομέγιστη, και μαζί με την Μελίτα, και φυσικά μαζί με τον Πετράν. Η στάση της Μελίτας απέναντι στον Πέτρο, λάθος, για ακόμη μια φορά.
Ο Στέφανος είναι βλαξ, τέρμα και τελειώσε. Θα ήθελα να δω την Μελίτα, να του ρίχνει μια μπουφλα, και να μην ξαναασχοληθεί μαζί του, γινεται? Εγω βλέπω τον ''εγω δεν είμαι Μάνος'' να είναι ίδιος ο Μανος πάντως.

Και τώρα πάμε......

Νόρα-Μπέλλος-Λουκάς:

Εγώ υποστηρίζω τον Μπέλλο. Οτι και να γίνει.
Καταλαβαίνω τον Λουκά, και το γεγονός οτι δεν κρατήσει πίσω την Νόρα. Αφου το θέλει όμως αυτό 1)Να σταματήσει να της κάνει προξενιό τον Μητσάρα και 2) Να μην της κάνει ζήλιες.
Θες φιλαράκο να είναι ευτυχισμένη? Ας την. Δεν θες και την θες μαζί σου? Αρπα την, να τελειώσουμε. Οσο και πλάκα να εχει η ζήλεια του, απο την πλευρά τον γεγονότων, είναι απλώς άκυρος.
Αμ το άλλο με την Νταίζη....Μηπως έκανα εγώ λάθος που νόμιζα οτι την παντρευόταν για να την ελεγχει?
-Ο Λουκάς τόσο καιρό παλευε και θυσιάζεται για να πάρει ο Οδυσσεας το παιδί?
-Ο Λουκάς που αφήνει το παιδί να πάει Θεσ/νίκη είναι ο ίδιος Λουκάς που πάει κάθε απογευμα απο το σχολείο του Αρη?
-Ο Λουκάς δεν θα έπρεπε να προσπαθήσει να έρθει κοντά στο παιδι, άσχετα αν θα μάθει οτι είναι ο πατέρας του ή όχι?
-Αφου η Νταίζη αποφάσισε να αφήσει τον Αρη στον Οδυσσεα, γιατι δεν κάθεται με τον Χρήστο που ''τον αγαπάει'' και προτιμάει να κάτσει με τον Λουκά. Είναι πολύ ξύπνια, και ξέρει οτι ο Λουκας θέλει το Νοράκι.

Ο Λουκάς είναι πολυ ακυρος .
Απο την άλλη, ο Μπέλλος είναι θεος.Ο θεός. Προσπαθεί πολύ να καταφερει αυτο που θέλει. Εχει το θάρρος να παραδεχτεί τα συναισθηματα του, χωρις να τον ενδιαφέρει η απόρριψη. Είναι μάγκας, τέλος.Χτες, ακόμα λίγο και θα τον ερωτευόμουν.!!!!!

Η Νόρα πάλι , ξεκάθαρη. Και στον Μπέλλο και γενικά. Η Νόρα, απο την πρώτη στιγμή που κατάλαβε τα συναισθήματα της, πήγε να τα πει στον Λουκα (ασχετα αμα της πέταξε βόμβα-Αρης). Χτες ήταν έτοιμη πάλι να το κάνει. Ξηγημένη χωρίς να φοβάται.....

Πειράζει που θέλω Μπέλλο με Νόρα? Εστω και λίγο , κατι ρε παιδί μου... Θα ναι αδικία για τον κακομοίρη τον Μπέλλο....


Μπέλλο μαζί σου, εμείς οι οπαδοί σου Opados1
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Τρι Φεβ 02, 2010 9:53 am

Mik έγραψε:
Και τώρα πάμε......

Νόρα-Μπέλλος-Λουκάς:

Εγώ υποστηρίζω τον Μπέλλο. Οτι και να γίνει.
Καταλαβαίνω τον Λουκά, και το γεγονός οτι δεν κρατήσει πίσω την Νόρα. Αφου το θέλει όμως αυτό 1)Να σταματήσει να της κάνει προξενιό τον Μητσάρα και 2) Να μην της κάνει ζήλιες.
Θες φιλαράκο να είναι ευτυχισμένη? Ας την. Δεν θες και την θες μαζί σου? Αρπα την, να τελειώσουμε. Οσο και πλάκα να εχει η ζήλεια του, απο την πλευρά τον γεγονότων, είναι απλώς άκυρος.
Αμ το άλλο με την Νταίζη....Μηπως έκανα εγώ λάθος που νόμιζα οτι την παντρευόταν για να την ελεγχει?
-Ο Λουκάς τόσο καιρό παλευε και θυσιάζεται για να πάρει ο Οδυσσεας το παιδί?
-Ο Λουκάς που αφήνει το παιδί να πάει Θεσ/νίκη είναι ο ίδιος Λουκάς που πάει κάθε απογευμα απο το σχολείο του Αρη?
-Ο Λουκάς δεν θα έπρεπε να προσπαθήσει να έρθει κοντά στο παιδι, άσχετα αν θα μάθει οτι είναι ο πατέρας του ή όχι?
-Αφου η Νταίζη αποφάσισε να αφήσει τον Αρη στον Οδυσσεα, γιατι δεν κάθεται με τον Χρήστο που ''τον αγαπάει'' και προτιμάει να κάτσει με τον Λουκά. Είναι πολύ ξύπνια, και ξέρει οτι ο Λουκας θέλει το Νοράκι.

Ο Λουκάς είναι πολυ ακυρος .
Απο την άλλη, ο Μπέλλος είναι θεος.Ο θεός. Προσπαθεί πολύ να καταφερει αυτο που θέλει. Εχει το θάρρος να παραδεχτεί τα συναισθηματα του, χωρις να τον ενδιαφέρει η απόρριψη. Είναι μάγκας, τέλος.Χτες, ακόμα λίγο και θα τον ερωτευόμουν.!!!!!

Η Νόρα πάλι , ξεκάθαρη. Και στον Μπέλλο και γενικά. Η Νόρα, απο την πρώτη στιγμή που κατάλαβε τα συναισθήματα της, πήγε να τα πει στον Λουκα (ασχετα αμα της πέταξε βόμβα-Αρης). Χτες ήταν έτοιμη πάλι να το κάνει. Ξηγημένη χωρίς να φοβάται.....

Πειράζει που θέλω Μπέλλο με Νόρα? Εστω και λίγο , κατι ρε παιδί μου... Θα ναι αδικία για τον κακομοίρη τον Μπέλλο....


Μπέλλο μαζί σου, εμείς οι οπαδοί σου Opados1
Ο Λουκάς και οι αποφάσεις του είναι άκυρες γιατί στην προσπάθεια τους οι σεναριογράφοι να ξεμπλέξουν το κουβάρι του Άρη-Οδυσσέα-Λουκά-Νόρα-Νταίζη-δικαστήρια τα έκαναν ακόμα χειρότερα..
Επειδή η Νόρα παραδέχτηκε τον έρωτα της για τον Λουκά νωρίς αλλά μετά αποφάσισαν ότι το ζευγάρι πουλάει και θα το τραβήξουν όσο πιο πολύ γίνεται έβγαλαν τα test dna..Και τα έκαναν κουλουβάχατα..
Οπότε οι πράξεις του Λουκάκου δεν ταιριάζουν με αυτά που αποφάσισε και δέχτηκε τώρα..Είναι απλά ένα ακόμα από τα άκυρα της σειράς μωρέε..
Εκεί που διαφωνώ είναι στο να γίνει κάτι λίγο με Νόρα-Μπέλλο..
Θέλω την Νόρα ξεκάθαρη απέναντι στο εαυτό της, στα συναισθήματα τους και στους άλλους, όπως χθες...
Αν δεν βλέπει φως με τον Λουκά να το κόψει αλλά όχι μέχρι να ξυπνήσει ο Λουκάς..Για πάντα.. Snif
Απλά θεωρώ ότι ο Μπελλος φέρθηκε σπαθί και είναι και γλύκας και ερωτευμένος και όλα...
Και δεν θέλω η Νόρα να κάνει κάτι μαζί του επειδή απλά υπάρχει και τη διεκδικεί..
Θα ήταν άδικο για τον ξεκάθαρο κοτομήτσουλα και μετά θα πληγωνόταν ακόμα περισσότερο...(όταν έβλεπε Νόρα+Λουκά μαζί)
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Φεβ 02, 2010 10:22 am

Materialgirl έγραψε:Δεν ξέρω τι θα κάνατε εσείς αλλά εγώ στη θέση της Μελίτας αν με άδειαζε ο Στέφανος για δεύτερη φορά θα του έδινα κάτι χαστούκια ξεγυρισμένα. Κατά τα άλλα ο Στέφανος (που όπως έχει πει χιλιάδες φορές δεν είναι Μάνος) αποφάσισε ότι θέλει να μιλήσει σε όλους για τη σχέση τους και πως ότι και να αποφασίσει η Εύα δεν τον νοιάζει. Και μόλις σπάσει αυτή σήμερα την πόρτα και του πει "γύρισα", αντί να της πει το αυτονόητο "όπως γύρισες φύγε γιατί αγαπάω άλλη και απλά θα αναγνωρίσω το παιδί και θα σε βοηθήσω οικονομικά αλλά γάμος γιοκ" θα πάρει πίσω τις αποφάσεις και τους όρκους του στη Μελίτα. Εγώ είμαι με το μέρος της αλλά το λέω ξεκάθαρα. Αν η Μελίτα δεν τον διαολοστείλει επιτόπου, αν δεν του ρίξει μπινελίκι και γενικότερα αν δεν τον στείλει στα τσακίδια να κάνει παρέα με τη τη μάνα του τη μαντάμ και με την Εύα, θα είναι πολύ χαζή. Πολύ θα το χαρώ που θα πάθει τα πάνδεινα ο Στέφανος για να μάθει να μην είναι κότα. (εμότικον Μελίτα που πετάει στο Στέφανο βάζα).

Αλλά βέβαια έχουν καταλάβει όλοι ότι η Εύα δεν είναι ικανή να μεγαλώσει παιδί μόνη της, μέχρι και η Μαρίλια της το είπε. Άκου λογική...παντρέψου τον Στέφανο τώρα γιατί άμα παντρευτεί μετά άλλη και κάνει καινούρια οικογένεια θα ξεχάσει κι εσένα και το παιδί. Λες και υπάρχει ποτέ περίπτωση ένας γονιός να ξεχάσει το παιδί του. Και ο Λουκάς κι αυτός ανακατεύεται σαν να μην πω τι και προσπαθεί να φοβήσει το Στέφανο ότι αν μάθει η Εύα την αλήθεια θα χάσει κι αυτήν και το παιδί.Δεν κατάλαβα πως θα χάσει το παιδί του αν μάθει η Εύα την αλήθεια;;Από εκδίκηση θα του απαγορεύει να το δεί;; Τέτοια είναι;;Ή μήπως προσπαθεί να τον προειδοποιήσει ο Λουκάς ότι η Ευούλα θα παντρευτεί το Μάνο και θα του μεγαλώσει αυτός το παιδί;;Λοιπόν ας κοιτάει και ο Λουκάς η κότα τα χάλια του που έχει κάνει τη ζωή του σκ*****ά και να αφήσει τους άλλους. Δεν τόλμησε να πάει στη συνάντηση ο γελοιός. Και λέει ψέμματα στη Νόρα ότι η Νταίζη του έβαλε όρο να την παντρευτεί για να δώσει το παιδί στον Οδυσσέα. Υποτίθεται ότι ο Λουκάς τα έκανε όλα αυτά για να έχει το παιδί του κοντά του. Αφού θα το δώσουν το Λουκά προς τι ο γάμος;;Εγώ δεν άκουσα τη Νταίζη να βάζει τέτοιον όρο. Ο Λουκάς της το ξαναπρότεινε κι αυτή άρπαξε την ευκαιρία.Χαζή ήταν;

Μόνο ο Δημήτρης είναι άντρας τελικά με κότσια και διεκδικεί αυτό που θέλει. Γουστάρω πάρα πολύ τελικά να πάει η Νόρα με το Δημητρη και να μείνει ο Λουκάς με την τραγουδιάρα αμανάτι. Αι σιχτίρ δηλαδή. Μπέλλος και πάλι Μπέλλος. Εγώ συγκινήθηκα πάρα πολύ χθές με αυτά που έλεγε στη Νόρα. Τα έλεγε και τα πίστευε μέσα από την καρδιά του. Και ναι αυτός ο άντρας δείχνει να αξίζει τον κόπο. Στον αγύριστο να πάνε και ο Στέφανος και ο Λουκάς και όλοι. Ένα μάτσο κότες είναι. Άδεια είναι τελικά και τα βρακιά τους και τα παντελόνια τους, πιο άδεια κι από τα ταμεία του κράτους. Όσο και να ψάξεις τίποτα δεν θα βρεις μέσα.



δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακυρώνεται μέρα με τη μέρα ο χαρακτήρας του Στέφανου ...BadMood

πως είναι δυνατόν να οργανώνεις επί χρόνια ένα τέλειο σχέδιο εκδίκησης, να παίζεις στη σκακιέρα όλες τις κινήσεις των αντιπάλων, να προβλέπεις βήματα μπροστά, να είσαι μάγκας και κυρίαρχος, και στο θέμα "έρωτας"-"αγάπη"-"σεξ"-"μανούλα" να είσαι τόσο άπειρος και μακάκας ?? άλλον Στέφανο μας δείξανε, άλλον μας μπήξανε, αυτό έχω να πω TutTut ... δηλώνω απογοητευμένη από τη σεναριακή εξέλιξη ...η δε Μελίτα πρέπει πρώτα να ρωτήσει όοοολους τους άλλους πριν πάρει μία απόφαση ζωής ... μηδέν εξέλιξη ΚΑΙ αυτός ο χαρακτήρας ... Impatient

κατα τα άλλα, συμφωνώ με τα ανωτέρω Materialgirl !!...
Congrats
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Φεβ 02, 2010 10:25 am

anna90 έγραψε:
Εκεί που διαφωνώ είναι στο να γίνει κάτι λίγο με Νόρα-Μπέλλο..
Θέλω την Νόρα ξεκάθαρη απέναντι στο εαυτό της, στα συναισθήματα τους και στους άλλους, όπως χθες...
Αν δεν βλέπει φως με τον Λουκά να το κόψει αλλά όχι μέχρι να ξυπνήσει ο Λουκάς..Για πάντα.. Snif
Απλά θεωρώ ότι ο Μπελλος φέρθηκε σπαθί και είναι και γλύκας και ερωτευμένος και όλα...
Και δεν θέλω η Νόρα να κάνει κάτι μαζί του επειδή απλά υπάρχει και τη διεκδικεί..
Θα ήταν άδικο για τον ξεκάθαρο κοτομήτσουλα και μετά θα πληγωνόταν ακόμα περισσότερο...(όταν έβλεπε Νόρα+Λουκά μαζί)

Δεν λέω να γίνει έτσι..Θελω η Νόρα να αρχίσει να νιώθει πράγματα για τον Δημήτρη, να την συγκινήσει ο χαρακτήρας του σιγα-σιγά.
Σαφώς, και δεν είναι απο τις γυναίκες εν μια νυκτί θα ξεχάσει τον Λουκά για τον Δημήτρη, αλλα αν πάρει αποφαση οτι Ο Λουκάς μας τελειωσε, να αρχίσει να βλέπει λίγο διαφορετικά τον Μητσάρα, σιγα-σιγα...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Τρι Φεβ 02, 2010 10:28 am

Mik έγραψε:
anna90 έγραψε:
Εκεί που διαφωνώ είναι στο να γίνει κάτι λίγο με Νόρα-Μπέλλο..
Θέλω την Νόρα ξεκάθαρη απέναντι στο εαυτό της, στα συναισθήματα τους και στους άλλους, όπως χθες...
Αν δεν βλέπει φως με τον Λουκά να το κόψει αλλά όχι μέχρι να ξυπνήσει ο Λουκάς..Για πάντα.. Snif
Απλά θεωρώ ότι ο Μπελλος φέρθηκε σπαθί και είναι και γλύκας και ερωτευμένος και όλα...
Και δεν θέλω η Νόρα να κάνει κάτι μαζί του επειδή απλά υπάρχει και τη διεκδικεί..
Θα ήταν άδικο για τον ξεκάθαρο κοτομήτσουλα και μετά θα πληγωνόταν ακόμα περισσότερο...(όταν έβλεπε Νόρα+Λουκά μαζί)

Δεν λέω να γίνει έτσι..Θελω η Νόρα να αρχίσει να νιώθει πράγματα για τον Δημήτρη, να την συγκινήσει ο χαρακτήρας του σιγα-σιγά.
Σαφώς, και δεν είναι απο τις γυναίκες εν μια νυκτί θα ξεχάσει τον Λουκά για τον Δημήτρη, αλλα αν πάρει αποφαση οτι Ο Λουκάς μας τελειωσε, να αρχίσει να βλέπει λίγο διαφορετικά τον Μητσάρα, σιγα-σιγα...
Ω,ναι...Άμα είναι έτσι συμφωνώ...
Απλά νομίζω ότι η Νόρα δεν θα κάνει κάτι με τον Μπέλλο...
Όπως και να έχει θέλω πολύ να δω τι θα τον κάνουν τον Μπέλλο όταν αποφασίσουν επιτελους να κάνουν ζευγάρι την Νόρα με τον Λουκά...
Έναν σταθερό χαρακτήρα έχει σειρά θα τον αφήσουν πληγωμένο+μόνο???
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Φεβ 02, 2010 10:33 am

Mik συμφωνώ απόλυτα στα περί Μπέλλου τόσο με εσένα όσο και με την Άννα! Η Νόρα και ο Δημήτρης έχουν ξεκάθαρα συναισθήματα!

Θέλω να δω τη Νόρα καλά και ευτυχισμένη και αν αυτό μπορεί να το καταφέρει ο Δημήτρης μαζί του! Αν όχι, δεν θέλω να δω την Νόρα να τον χρησιμοποιεί γιατί αν μη τι άλλο είναι σπαθί!

Αυτό το...πριγκιπέσσα μου μόνο, τι το ήθελε? χιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Φεβ 02, 2010 10:36 am

Κατι πρέπει να κάνουν με τον Μπέλλο. ΑΝ δεν τον βάλουν με την Νόρα, κάτι πρέπει να γίνει και μ'αυτον. Ο μόνος σωστός αντρας να μείνει μπακούρι, και όλοι οι άκυροι να της έχουν δυο-δυο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 02, 2010 10:38 am


Μου αρέσει που ο Μπέλλος συγκίνησε όλες τις γυναίκες του φορουμ με την αμεσότητα και την ειλικρίνειά του.
Μήπως μας λέει κάτι αυτό;
Οτι απ τη σειρά δεν έλλειπε ένας ακόμη Μάνος;
Οτι έχουμε κουραστεί απ΄όλους αυτούς τους ωραίους και μοιραίους που δεν ξερουν τι τους γίνεται;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Τρι Φεβ 02, 2010 10:43 am

Αν και τον Μπέλλο τον έβαλαν για "εμπόδιο" και για να προκαλέσει ζηλίτσες στο Λουκά με την ειλικρίνεια, την σταθερότητα του, και το γέλιο που προκαλεί (σε μένα τουστον, βλ.κοτομήτσουλας κλπ) έχει γίνει το αγαπημένο αντρικό πρότυπο...!!
clarabelle μου δεν είναι Ο ωραίος και Ο μοιραίος αλλά με την συμπεριφορά του και την εικόνα του είναι....ερωτεύσιμος...(αυτο έψαχνα τόσο καιρό και δεν μπορούσα να βρω την κατάλληλη λέξη)..!!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 02, 2010 10:46 am

anna90 έγραψε:Αν και τον Μπέλλο τον έβαλαν για "εμπόδιο" και για να προκαλέσει ζηλίτσες στο Λουκά με την ειλικρίνεια, την σταθερότητα του, και το γέλιο που προκαλεί (σε μένα τουστον, βλ.κοτομήτσουλας κλπ) έχει γίνει το αγαπημένο αντρικό πρότυπο...!!
clarabelle μου δεν είναι Ο ωραίος και Ο μοιραίος αλλά με την συμπεριφορά του και την εικόνα του είναι....ερωτεύσιμος...(αυτο έψαχνα τόσο καιρό και δεν μπορούσα να βρω την κατάλληλη λέξη)..!!


Αννούλα μου επιτέλους ένας άντρας που φοράει παντελόνια σ αυτή τη σειρά. Αυτό αναγνώρισαν όλοι. Οτι ο άνθρωπος είδε μια γυναίκα του έκανε κλικ και την διεκδικεί καθαρά ανοιχτά και με όλες του τις δυνάμεις.
Εκτός αν πάει στην καβα για εκείνο το κρασί που του έλεγε ο Λουκάς και ερωτευτεί κι αυτός την πωλήτρια.
Τι να πω όλα πια τα περιμένω.lol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Φεβ 02, 2010 10:47 am

anna90 έγραψε:Αν και τον Μπέλλο τον έβαλαν για "εμπόδιο" και για να προκαλέσει ζηλίτσες στο Λουκά με την ειλικρίνεια, την σταθερότητα του, και το γέλιο που προκαλεί (σε μένα τουστον, βλ.κοτομήτσουλας κλπ) έχει γίνει το αγαπημένο αντρικό πρότυπο...!!
clarabelle μου δεν είναι Ο ωραίος και Ο μοιραίος αλλά με την συμπεριφορά του και την εικόνα του είναι....ερωτεύσιμος...(αυτο έψαχνα τόσο καιρό και δεν μπορούσα να βρω την κατάλληλη λέξη)..!!

Μπορεί καποιοι να γελάσουν, αλλα εγώ τον χτεσινό Μήτσουλα, θα μπορούσα να τον ερωτευτω άνετα.
Δεν φτάνει ο άλλος να είναι καρα-μάνουλο.. Θέλει και αλλα...
Αλλωστε, ο Μπέλλος, τα ματάκια του τα πράσινα, τα χει
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Φεβ 02, 2010 10:51 am

Καλά ότι και να πούμε για το βλέμμα του κου Καλαθά είναι λίγο!!! Από την άλλη ανεξαρτήτως εμφάνισης ο ρόλος του αυτή τη στιγμή είναι αυτό που μας τραβάει πιστεύω... Δεν πα να'ναι μανουλοΜάνος ο άλλος, άμα είναι άκυρος τέρμα, τι να τον κάνεις?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Φεβ 02, 2010 10:53 am

Mik έγραψε:
anna90 έγραψε:Αν και τον Μπέλλο τον έβαλαν για "εμπόδιο" και για να προκαλέσει ζηλίτσες στο Λουκά με την ειλικρίνεια, την σταθερότητα του, και το γέλιο που προκαλεί (σε μένα τουστον, βλ.κοτομήτσουλας κλπ) έχει γίνει το αγαπημένο αντρικό πρότυπο...!!
clarabelle μου δεν είναι Ο ωραίος και Ο μοιραίος αλλά με την συμπεριφορά του και την εικόνα του είναι....ερωτεύσιμος...(αυτο έψαχνα τόσο καιρό και δεν μπορούσα να βρω την κατάλληλη λέξη)..!!

Μπορεί καποιοι να γελάσουν, αλλα εγώ τον χτεσινό Μήτσουλα, θα μπορούσα να τον ερωτευτω άνετα.
Δεν φτάνει ο άλλος να είναι καρα-μάνουλο.. Θέλει και αλλα...
Αλλωστε, ο Μπέλλος, τα ματάκια του τα πράσινα, τα χει



Αντικειμενικα τον Μητσουλα γενικα δεν τον λες ασχημο.Ειναι γοητευτικοτατος.Και οντως και τα ωραια πρασινα ματακια του εχει και ολα τα εχει.Τωρα διαφωνω οτι πρεπει να γινει κατι με τη Νορα γιατι οταν εκεινη γινει ζευγαρι με τον Λουκα θα πληγωθει.Θα πει και με το δικιο του ''γιατι μου εδωσες ελπιδες αφου δεν με ηθελες στην πραγματικοτητα;''
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Φεβ 02, 2010 10:53 am

Δεν έχει σημασία τόσο πολύ η εμφάνιση. Εξάλλου το τι αρέσει στον καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό. Για όλους υπάρχει κάποιος που θα τους θέλει και θα τοους γουστάρει. Αν μετρούσε μόνο η εμφάνιση θα είχαν γκόμενους και συντρόφους σεον κόσμο μόνο οι πολύ ωραίοι και οι πολύ ωραίες. Το σημαντικό είναι ο άντρας να είναι ΑΝΤΡΑΣ. Να φέρεται τίμια να έχει μπέσα, να κουβαλάει πολλά κιλά α*****α στα παντελόνια του και να τα τιμάει. Να έχει λόγο. Όχι να είναι μώμολο που το παίζει νταής.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Φεβ 02, 2010 11:57 am


Ας σχολιάσω κι εγώ...

Το προξενειό απέτυχε.Palamakia
Καλύτερα κατά τη γνώμη μου. Όταν θα έρθει η ώρα να μιλήσουν αυτοί οι δύο τους θέλω μόνους. Η σκηνή Μάνου Εύας Νόρας μου άρεσε. Απ τις καλύτερες του επεισοδίου ατακαδόρικη και καλοπαιγμένη και απ τους τρείς αλλά κυρίως απ την Εύα που χωρίς υπερβολές κλάματα και φωνές είπε πράγματα που έπρεπε να ακουστούν. Μανωλάκη το κατάλαβες αγόρι μου; Σου είπε οτι ακόμη κι αν είχε μιλήσει για τη Μαρίλια πάλι την ίδια κατάληξη θα είχατε γιατί απλά είσαι άκυρος και τα συναισθήματά σου είναι της Κυριακής χαρά και της Δευτέρας λύπη τόσο σταθερός.

Ο απόλυτος έχει αρχίσει και με κουράζει αφάνταστα. Sleep
Τις τελευταίες δέκα μέρες ο ένας αποφασίζει κι ο άλλος το σταματάει και τούμπαλιν. Όποιος μου έλεγε το καλοκαίρι που περίμενα την είσοδο του Σταύρου στη σειρά οτι θα βλέπω σκηνές του και θα μου είναι αδιάφορες θα τον έλεγα τρελό. Δεν κολάει με την Παππά με τίποτα. Ευτυχώς που και που έχει σκηνές και με κάποιους άλλους άσχετες με τον απόλυτο έρωτα και τον απολαμβάνω.

Σήμερα ο Χρήστος μια χαρά τα είπε στη Νταιζούλα αλλά οι στόχοι της κυρίας είναι άλλοι. Μια και το θυμήθηκα με αφορμή την κοινή τους σκηνή ακόμη έχω την απορία γιατί ο Στέφανος έβαλε να ψάξουν το παρελθόν του Οδυσσέα και οδηγήθηκε κοντά της το αγόρι της Τζίνας. scratch

Ο Λουκάς την έπεσε του Μπέλλου κανονικότατα. Σκιάχτηκε ο έρημος ο Δημήτριος. Αν και το συζητήσαμε αρκετά ας πω άλλη μια φορά οτι ο Δημήτρης είναι μακράν ο πιο ντόμπρος αντρικός χαρακτήρας της σειράς. Μπορεί να μη τον θέλω με τη Νόρα αλλά θέλω να δω την κατάληξη αυτής της ιστορίας και θα λυπηθώ αν τον δω να πληγώνεται. Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησε στη Νόρα. Της είπε με ειλικρίνεια οτι νοιώθει, χωρίς φανφάρες και της μίλησε για τα όνειρά του και με συγκίνησε ο άτιμος. Snif

Δεν καταλαβαίνω το λόγο που ένας ένας σπρώχνουν την Εύα προς το Στέφανο. Τόσο καιρό της λένε ξανά και ξανά στάσου μόνη σου και τώρα που εκείνη δείχνει να το έχει παρει απόφαση γυρίζουν σε άλλο τροπάριο στηρίξου στο Στέφανο. Γιατί δεν την στηρίζουν σ αυτό που αποφάσισε; Αυτό δεν ζητούσαν τόσον καιρό; /S

Πέτρος και Αμαλία για μια ακόμη φορά έκλεψαν την παράσταση. Άλλη κλάση. : respect :

Τις σκηνές μάνας πατέρα και κόρης να τις σχολιάσω; Τι έγινε κατινάκι όταν η μαμά είναι σύμφωνη με τα θέλω μας είναι καλή όταν μας πηγαίνει κόντρα είναι τρελή. Όταν ο μπαμπάς μας λέει ναι είναι πατερούλης όταν αντιδράει τον στήνουμε στη γωνία. Αυτές ακριβώς οι συμπεριφορές δεν με άφησαν όλη την περασμένη χρονιά που είχε και τα δίκια της εδώ που τα λέμε να συμπαθήσω το χαρακτήρα. Θεωρεί πάντοτε τον εαυτό της καλύτερο απ τους άλλους και φαίνεται σε μικρές συμπεριφορές οπότε απο μένα έχει Χ. ;/

Άντε να δούμε σήμερα καμιά εξέλιξη. Ελπίζω μόνο να μη φάμε το μισό επεισόδιο να βλέπουμε τη Μελίτα να κοιτάζει απ το παράθυρο και το Λουκά να περπατάει στους δρόμους γιατί έχουμε ξεφύγει. Είχαμε το Μάνο να οργώνει την Αττική τώρα μας προέκυψε και ο Λουκάς.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Τρι Φεβ 02, 2010 12:22 pm

Materialgirl έγραψε:Δεν ξέρω τι θα κάνατε εσείς αλλά εγώ στη θέση της Μελίτας αν με άδειαζε ο Στέφανος για δεύτερη φορά θα του έδινα κάτι χαστούκια ξεγυρισμένα. Κατά τα άλλα ο Στέφανος (που όπως έχει πει χιλιάδες φορές δεν είναι Μάνος) αποφάσισε ότι θέλει να μιλήσει σε όλους για τη σχέση τους και πως ότι και να αποφασίσει η Εύα δεν τον νοιάζει. Και μόλις σπάσει αυτή σήμερα την πόρτα και του πει "γύρισα", αντί να της πει το αυτονόητο "όπως γύρισες φύγε γιατί αγαπάω άλλη και απλά θα αναγνωρίσω το παιδί και θα σε βοηθήσω οικονομικά αλλά γάμος γιοκ" θα πάρει πίσω τις αποφάσεις και τους όρκους του στη Μελίτα. Εγώ είμαι με το μέρος της αλλά το λέω ξεκάθαρα. Αν η Μελίτα δεν τον διαολοστείλει επιτόπου, αν δεν του ρίξει μπινελίκι και γενικότερα αν δεν τον στείλει στα τσακίδια να κάνει παρέα με τη τη μάνα του τη μαντάμ και με την Εύα, θα είναι πολύ χαζή. Πολύ θα το χαρώ που θα πάθει τα πάνδεινα ο Στέφανος για να μάθει να μην είναι κότα. (εμότικον Μελίτα που πετάει στο Στέφανο βάζα)

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Όσο για το emoticon προτιμώ απλώς ένα ανθρωπάκι να τρώει βάζο στο κεφάλι για να το χρησιμοποιήσω και για Λουκά και Μάνο.

Materialgirl έγραψε:Μόνο ο Δημήτρης είναι άντρας τελικά με κότσια και διεκδικεί αυτό που θέλει. Γουστάρω πάρα πολύ τελικά να πάει η Νόρα με το Δημητρη και να μείνει ο Λουκάς με την τραγουδιάρα αμανάτι. Αι σιχτίρ δηλαδή. Μπέλλος και πάλι Μπέλλος. Εγώ συγκινήθηκα πάρα πολύ χθές με αυτά που έλεγε στη Νόρα. Τα έλεγε και τα πίστευε μέσα από την καρδιά του. Και ναι αυτός ο άντρας δείχνει να αξίζει τον κόπο. Στον αγύριστο να πάνε και ο Στέφανος και ο Λουκάς και όλοι. Ένα μάτσο κότες είναι. Άδεια είναι τελικά και τα βρακιά τους και τα παντελόνια τους, πιο άδεια κι από τα ταμεία του κράτους. Όσο και να ψάξεις τίποτα δεν θα βρεις μέσα.

Καλώς ήρθες στο funclub των φίλων του Μπέλλου. Τελικά είναι ο μόνος που κουβαλάει καρύδια και είναι "κόκκορας" και όχι "κότα" όπως οι άκυροι. Και εγώ μαζί του.

CineFreak έγραψε:
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακυρώνεται μέρα με τη μέρα ο χαρακτήρας του Στέφανου ...BadMood πως είναι δυνατόν να οργανώνεις επί χρόνια ένα τέλειο σχέδιο εκδίκησης, να παίζεις στη σκακιέρα όλες τις κινήσεις των αντιπάλων, να προβλέπεις βήματα μπροστά, να είσαι μάγκας και κυρίαρχος, και στο θέμα "έρωτας"-"αγάπη"-"σεξ"-"μανούλα" να είσαι τόσο άπειρος και μακάκας ?? άλλον Στέφανο μας δείξανε, άλλον μας μπήξανε, αυτό έχω να πω...
Congrats

Μήπως για να δούμε τον πραγματικό Στέφανο έτσι όπως δεν τον έχουμε δει ξανά; Confused?
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από margaret Τρι Φεβ 02, 2010 12:54 pm

stefanos-melita έγραψε:Λοιπον, σημερα, ένα πολύ ωραιο επεισοδιο..Γεματο οσκαρικες ατακες!!! Klap
Ξεκιναμε???

ΜΕΛΙΤΑ 1) «Εχω να αντιμετωπισω ένα παιδι..»,
2)«Είναι αδικο, δεν ηθελα να πληγωσω την Ευα, δεν εγινε επιτηδες..»
3)«Ολοι θα νομιζουν ότι το εκανα επιτηδες…»,
4)«Δεν μπορω να μπω αναμεσα σας δεν μπορω να το κανω αυτό..»,
5)»Φοβαμαι τι θα πουν οι αλλοι, θα τους χασω..»

Απιστευτη προποικονομια, ένα παραθυρο για το τι θα δουμε στο κοντινο μελλον.

Η Μελιτα είναι Πολύ Καλη, για ολους οσους την περιτρυγυριζουν! Ο πιο καθαρος χαρακτηρας εκει περα…ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑ, ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΥΤΗΣ, ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΙΑΣ «ΠΑΡΕΑΣ» ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΡΟΧΩΡΙΣΤΡΑΣ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ, ΑΝΑΛΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΤΥΨΕΙΣ ΔΙΧΩΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ..
Α ΡΕ ΜΕΛΙΤΑΚΙ, ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟΣΟ..ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΩ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!

ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1)»Από πού σου ηρθε η..επιφοιτηση??»
2) «Το ότι θα αγαπαω το παιδι μου, δεν σημαινει ότι θα αγαπω εσενα λιγοτερο»
3) «Εχεις δικιο..μην μπαινεις αναμεσα σε ανθρωπους που αγαπιουνται..Ασε που αμα κλοτσησει το παιδι, μπορει να κλοτσησω εγω εσενα, και να γυρισω στην Ευα»
4) «Αυτά θα συνεβαιναν αν δεν σε αγαπουσα τοσο..»
5) «ο,τι και να αποφασισει η Ευα εγω θα της μιλησω, να ξεκαθαρισω»

Άλλη μια προοικονομια, αλλα ΚΥΡΙΩΣ μια πολύ σημαντικη ματια στον ψυχισμο του Στεφανου. Δεν θα αναλυσω εδώ το πώς κ το γιατι ο Στεφανος αγαπαει τηνΜελιτα, ακομη κ αν αμφισβητειται από ορισμενους, για μενα είναι απλως Ηλιου Φαεινοτερον, όπως εχω αναλυσει παρα πολλες φορες. Το προβλημα εντο πιζεται αλλου. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΡΕΜΕΙ, ΦΟΒΑΤΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΜΕΝΟΣ. Θυμηθειτε τι ειχε πει στη Μελιτα, την Προτωχρονια «Εσυ νιωθεις όπως εγω για σενα??» Εχουμε μπροστα μας έναν ανθρωπο που μεγαλωσε μεσα στο μισος, με την ακλονητη πεπεοιθηση ότι η αληθινη αγαπη μονο πονο και καταστροφη φερνει.Εχει πει ηδη, ότι ορκιστηκε να μην αφεθει ποτε να νιωσει το συναισθημα αυτό.Το νιωθει όμως, με την πιο ακαταλληλη γυναικα! Δεν το γνωριζει το συναισθημα, τωρα το βιωνει για πρωτη φορα. Εξου και οι..ακατανοητες για μας παλινδρομησεις, θα το πω, δεν θα το πω, δεν ξερω τι να κανω, χαμενος ειμαι, κτλ.Τον χτυπησε κατακουτελα, κ εκανε ανω κατω κάθε σχεδιο, κάθε ταξη στη ζωη του. Πανω που ειπε να το παρει αποφαση, εσκασε μυτη η άλλη βομβα, η εγκυμοσυνη. Κομμενος στα δυο, είναι ο Στεφ, από τη μια αυτό που ξερει να κανει μια ζωη, το σωστο, το καθηκον, και από την άλλη, μια ανυποτακτη καρδια, που αρνριτε να παψει να χτυπα σαν τρελλη, για την πιο ακαταλληλη γυναικα.
Εχθες, ενιωσε για πρωτη φορα, δυνατος, όπως ειπα, γιατι ξεπερασε το πρωτο εμποδιο, τον πρωτο κομπο, που εμοιαζε αλυτος :τους πινακες. Αυτό του εδωσε κουραγιο, ενώ οι απελπισμενες διαβεβαιωσεις της Μελιτας ότι τον αγαπα οσο τιποτα, αφου ειδε ότι σταθηκε και απολυτα ειλικρινης λεγοντας του ότι τον αγαπα τοσο, που ζηλευει και εφτασε να τον παρακολουθησει(εξου κ η τοτε απορια «με παρακολουθεις??» Γιατι γι αυτόν η τοσο ανεξελεγκτη αγαπη που σε οδηγει σε τρελλες, περα από κάθε λογικη, είναι αγνωστη, η σχεση του με την Ευα, ηταν γεματη ηρεμια, πολιτισμο,συμβατοτητα, τσαι και..Συμπαθεια!)τον επεισαν επιτελους ότι εκεινη νιωθει το ιδιο με εκεινον, και ότι μπορει να λυσει κ τον δευτερο κομπο.

Και τοτε, εκανε πισω η Μελιτα! Τον καλεσε αποψε, κ αρχισε να του λεει ότι δεν μπορει να τον χωρισει από το παιδι, την Ευα κτλ.. Ο Στεφανος, δεν το περιμενε, του ηρθε κεραμιδα. Θυμωσε, γι αυτό την ειρωνευτηκε, και την κοροιδεψε. Βασικα, δεν μπορει να διανοηθει ότι δεν θα την εχει πλαι του, να τον αγαπα, για πρωτη φορα στη ζωη του, να του δινει ζωη, αγαπη κ κουραγιο.Δεν μπορει να διανοηθει, ότι εκεινη εχει αμφιβολιες,ότι δεν τον αγαπα αρκετα.Φυσικα, δεν μου διαφευγει το οξυμωρο, ότι ο Στεφανος ξεχνα ότι ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ, ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΜΦΙΤΑΛΑΝΤΕΥΕΤΑΙ. Σκεφτητε τον όμως σαν ένα παιδι.(δυσκολο ξερω, είναι κ κουκλι, θεος, Love! αλλα καντε μια μεγαλη προσπαθεια.. lol! )Ένα παιδι, γεματο ανασφαλειες, που τωρα μαθαινει να αγαπα.Αμφισβητει τους γονεις, τους κακοκαρδιζει συνεχως.Αλλα εχει απολυτη αναγκη, να νιωθει τη δικη τους αγαπη αταλαντευτη, σταθερη, δυνατη, εστω κ αν το ιδιο,τους πληγωνει, κ δειχνει πως δεν τους αγαπα. Καταρρει όμως, αμεσως μολις του συμπεριφερθουν με τον ιδιο τροπο, νιωθει ότι χανει την αγαπη τους…
Αμαθος είναι ο Στεφανος, αμαθος στην ηλικια των 40..Μεγαλος ανδρας, κανει κ μεγαλες βλακειες.Πληγωσε πολλες φορες τη Μελιατ με τα λογια του, αλλα δεν το καταλαβε. Κατάλαβαινει μονο ότι χρειαζεται συνεχως την επιβεβαιωση της ότι τον αγαπα, ασχετα αν αυτος είναι για μουντζες, η αν την αξιζει την αγαπη αυτή.

Μπροστα στην πιθανοτητα λοιπον να τη χασει, ο Στεφανος, ξυπναει, αντιδραει.Της λεει ότι πηρε αποφαση να μιλησει στην Ευα. Δεν πιστευω ότι πηρε την αποφαση πιο πριν συνειδητα.Θεωρω ότι την πηρε εκεινη τη στιγμη, γιατι γεμισε πανικο, ότι αν δεν κανει κατι, η Μελιτα θα τον εγκαταλλειψει, θα χασει την αγαπη της.

Η ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, Κ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ, ΗΤΑΝ ΤΟ «ΣΑΓΑΠΑΩ ΡΕ ΒΛΑΚΑ…» ΤΟΣΟ ΞΕΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΤΟΥ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΥ 40ΑΡΗ, ΤΟΥ ΣΟΒΑΡΟΥ, ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Κ ΤΙ ΚΑΝΕΙ, Κ ΠΟΥ Ο ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΣ..

Φοβαται ο Στεφ, και το λεει, «μη μου τα γυρισεις τωρα…» «περιμενες να με αδειασεις..» «Αλλαξες γνωμη..» Φοβος, και η αμφιβολια που ξυπνα, ότι δεν τον αγαπα αρκετα, «εσυ νιωθεις όπως εγω για σενα??» ΟΛΟΣ Ο ΦΟΒΟΣ, ΟΛΗ ΤΟΥ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ, ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ, ΓΕΜΑΤΟ ΤΡΕΛΛΗ ΑΝΥΣΥΧΙΑ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ… «ΜΗ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΟΥ» ΕΛΕΓΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ.. Snif

Και επειδη ακριβως πιστευω ότι πηρε την αποφαση χωρις να την εχει σκεφτει σοβαρα κ συνειδητα,σε μια προσπαθεια να κρατησει τη Μελιτα,αλλα διχως να εχει αποφασισει τα πως κ τα γιατι σχετικα με το μωρο, γι αυτό θα βρεθει προ εκπληξεως, όταν η Ευα, εναντια σε ολες τις προτερες δηλωσεις της, θα του κανει προταση γαμου.

Τελεια η σκηνη Αμαλιας Μελιτας.. 1)»θυσιαστηκες μαμα..»
2) «Αν είναι πραγματικοι φιλοι, θα σε καταλαβουν..»
3) «Να τον βρασω τον κοσμο»
4) «Η ΑΓΑΠΗ ΟΛΑ ΤΑ ΝΙΚΑ..» Τι να πω..Μεσα σε 4 ατακες, η Αμαλια συνοψισε όλα οσα εχουν αξια.. Ότι η μανα κανει τα παντα, για να δει ευτυχισμενο, το παιδι της. Ότι η αληθινοι φιλοι, φαινονται στα δυσκολα, κ στις «στραβες». Η Ο,τι αυτοι θεωρουν στραβο..Αν δεν σε καταλαβουν, αν δεν προσπαθησουν τουλαχιστον, αλλα σε λιθοβολησουν, τοτε δεν ηταν ποτε φιλοι.
Ότι το μεγαλυτερο λαθος είναι να προσπαθουμε να ζησουμε τη ζωη μας, μεσα από τα θελω κ τις αποψεις των αλλων..Ξεχνωντας ότι την μεγαλυτερη υποχρεωση την εχουμε απεναντι στον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, χωρις αυτό να σημαινει βεβαια, ότι φτανοντας στο άλλο ακρο, θα ποδοπατησουμε τους αλλους..
Ότι η κινητηριος δυναμη του κοσμου τουτου, του μικρου, του ΜΕΓΑ, ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ, Η ΑΓΑΠΗ..

Αμαλιτσα, μετα την Μελιτουλα, εισαι ο αγαπημενος μου γυναικειος χαρακτηρας… Love!

Αμαλιτσα, Πετρος.. Ζαχαριτσα, στο γαιδουρακι..Α ρε μεγιστη Αμαλια, ξερεις τοσο καλα τα κουμπια του Πετρου..Δεν εχω τιποτα να πω, μονο ότι υποκλινομαι στη γυναικα που ΔΙΝΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΛΕΞΗ «ΚΑΠΑΤΣΟΣΥΝΗ» : respect :

Πετρος-Μελιτακι Κ παλι επιβεβαιωθηκα.Ειχα πει ότι όταν ο Πετρος της συμπεριφερθει σαν πατερας που εμπιστευεται την κορη του, τις επιλογες της, και κυριως την δεχθει κ την αγαπησει γι αυτό που ΕΙΝΑΙ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, (ΜΙΑ ΥΠΑΚΟΥΗ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣΣΑ, ΜΟΥΓΚΗ ΚΑΙ ΑΒΟΥΛΗ)ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ..Κριμα που ο πετρος δεν θα καταλαβει τα λογια της..γιατι αν την καταλαβαινε, δεν θα την εσπρωχνε παλι στο Μανο….

Δαφνη, θελω να σε δω, αν θα λες τα ιδια ,και όταν μαθεις για Στεφανο-Μελιτα..οχι τα δικα μου δικα μου, και τα δικα σου δικα μου, Δαφνουλα..Παντως, σημερα μετα από περιπου 50 επεισοδια, εβγαλε και μια λογικη σκεψη από το στομα της..οτι ένα παιδι, μεγαλωνει σωστα όταν υπαρχει ένα ηρεμο κ σωστο περιβαλλον, και όχι δυο γονεις που ασφυκτιουν ο ενας διπλα στον άλλο, διοτι τα παιδια είναι οι πιο ευαισθητοι δεκτες..Και την ελλειψη αγαπης την πιανουν από χιλιομετρα…

Ευα-Μαριλια, με απογοητευσε η Μαριλια, κανοντας έναν πληρως ακατανοητο συλλογισμο.. «Δεν σου λεω τι θα κανεις στη ζωη σου με το Στεφ, αλλα το παιδι πρεπει να εχει τον πατερα του..αν κανει άλλη οικογενεια?»
Δηλαδη,δεν σου λεω να τον παντρευτεις, αλλα παντρεψου τον γιατι αλλιως το παιδι δεν θα εχει πατερα στη ζωη του, ο Στεφ δεν θα αναλαβει καμια ευθυνη..Θα είναι ο χειριστος πατερας, που αν δε σε παντρευτει, θα ριξει μαυρη πετρα πισω του, θα ξεχασει ότι εχει παιδι, καν κανει κ άλλη οικογενεια, θα λεει «ποια Ευα και ποιο μωρο»…Αλλα ως δια μαγεις, μολις περασει την πορτα της εκκλησιας, θα του ερθει η επιφοιτηση, κ θα γινει στη στιγμη ο σωστος πατερας, που θα προσεχει εσενα κ το παιδι, και δεν θα κινδυνευεται ποτε να σας εγκαταλειψει.. Λυπαμαι, αλλα αυτή η λογικη με ξεπερναει… /S

Μελιτακι Στεφανος, «πες το σε ολους ειμαι ετοιμη..» «Μη μου τα γυρισεις μετα..» Α ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΤΟΣΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ..ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ, ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙΣ..Α ΡΕ ΣΤΕΦ, ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?? wall Fskl

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ οπως παντα αλλωστε...Αν κ για να ειμαι ειλικρινης πραγματικα δε θελω να τον βλεπω τον Στεφανο μετα απο το σημερινο...Και εγω πιστευω πως ο Πετρος την Μελιτα την ηθελε κ εξακολουθει να τη θελει αβουλη...Οταν ηταν με το Μανο, ο Πετρος ηταν μια χαρα..Οταν αποφασισε να τον χωρισε πηγε να την εμποδισει..Μονο στο θεμα του Οδησσεα εκανε πισω κ τον ψιλοδεχτηκε..Τελος παντων η ουσια ειναι πως πολυ γρηγορα μεταλλασσονται οι χαρακτηρες στη σειρα κατι που κουραζει κ ισως απογοητευει πολλους...
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Τρι Φεβ 02, 2010 1:02 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.........


Στεφανος-Μελιτα γενικως(που αρεσει και στη Τζινα)
Κατι περιεργο γινεται με τον Στεφανο δεν εξηγειται διαφορετικα.Βλεπω αλλαγες στο τροπο που την κοιταζει απο επεισοδιο σε επεισοδιο.Η Μελιτα στην πρωτη τους σκηνη αρκετα καλη και πειστικη αλλα δε τρελαθηκα κιολας.Την τελευταια σκηνη τους θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι και ολοκληρωμενη.


Μανος-Νορα-Ευα
Το θεατρο του παραλογου κυριολεκτικα.Για αλλο λογο πηγανε εκει και για αλλα συζητουσανε.Αλλα ωραια του τα εχωσε η Ευα του Μανωλακη.Ετσι ετσι κουκλαρα μου εσυ πες του τα μπας και βαλει μυαλο αλλα που;Ποιος θα το χασει το μυαλο για να το βρει ο Μανος;Παντως σημερα ο Μανος ηταν για πολλα χαστουκια και για πολλες μουντζες.Και επειδη δεν προβλεπονται συντομα να δουμε τετοιες ωραιες σκηνες στη σειρα θα του τις δωσω εγω.Μανοοοοοοοοο που εισαι καμαρι μου;;;;;;Ελα εχω κατι να σου δωσω xastouki Fskl


Νικολας-Δαφνη-Ευα-Νορα-Μανος
Ετοιμος ηταν να τον καρφωσει ο ντοκτορ ταριφας τον Λουκα αλλα ευτυχως δε το εκανε.Αν ελεγε στη Νορα ολα οσα του εχει πει ο Λουκας στα τελευταια επεισοδια για εκεινη θα την κλαιγαμε ακομα περισσοτερο την Νορα.Αυτα πρεπει να της τα πει ο Λουκας.Και θα της τα πει.Σιγουρα πραματα.


Λουκας-Μπελλος
Τρομερη σκηνη.Ο καημενος ο Λουκας απο τη μια παρασυρθηκε απο την αλλη ο-επισης καημενος-Μπελλος τρομοκρατηθηκε.Παντως αν ακομα και τωρα δεν εχει καταλαβει οτι εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος αναμεσα στη Νορα και το Λουκα τοτε επιμενω ειναι μπουμπουνας.Παντως πολυ γελιο στην αρχη αλλα απελπισια στη συνεχεια.Οταν μπηκε και η Νορα στην παρεα να της λεει ο Λουκας για τα αισθηματα του και να λεει οτι του τα ειπε ο Μητσουλας.Αχ βρε Λουκακο τι τραβας κι εσυ;Παντως δε θελω να σκεφτομαι ποσο θα κουραστηκαν για να γυρισουν αυτη τη σκηνη.Θα ειχαν πεσει κατω απο τα γελια.

Μπελλος:Μη μου δειξεις ομως.


Νικολας-Ευα
Μπορει να φταιει που ειναι ζευγαρι στην πραγματικοτητα αλλα μου αρεσουν πολυ οι κοινες τους σκηνες.Βγαζουν ζεστασια.Θελω περισσοτερες με τους δυο τους.

Αμαλια-Μελιτα
Η Πεφανη ειναι πραγματι τιτανομεγιστη!!!!!!!!Προσκυνω ειλικρινα : respect :
Την υπολοιπη σκηνη δε θα τη σχολιασω.Μου αρκει η ερμηνεια της Πεφανη.

Αμαλια-Πετρος(ή οπως λεει η Τζινα ο ερωτας που σε στελνει στο τρελαδικο)
: respect : : respect :
Αυτα αρκουν νομιζω.



Λουκας-Νικολας
Συμφωνω με τον Νικολα αλλα συμφωνω και με τον Λουκα.Ναι η Νορα πρεπει να μαθει Λουκακο μου οτι κοβεις φλεβες για παρτη της αλλα χωρις τα κολπακια του Νικολα και της Δαφνης.


Χρηστος-Νταιζη
Ο Χρηστος οπως παντα ξεκαθαρος μαζι της και σωστος.Η Νταιζη απο την αλλη -αν και κουκλα ομολογουμενως-λαθος.Κατα τα αλλα.....Μουσειο.....Μουσειο......Μουσειο.......Μουσειο.......Μουσειο.......
Λουκας-Νταιζη
Καλα ελεγα οτι και ο Λουκας υποστηριζει τον Οδυσσεα οπως κι εμεις.Τα λογια του σημερα το απεδειξαν.Αλλα και η αντιδραση του οταν η Νταιζη του ειπε να γινουν κανονικα ζευγαρι απεδειξαν για αλλη μια φορα οτι δεν το θελει!!!!!!!


Νορα-Δημητρης
Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου.Σωστοι και ξεκαθαροι και οι δυο τους και μπραβο τους για τις πολυ ωραιες ερμηνειες τους.


Ευα-Μαριλια
Τελικα η Ευα πλεον επηρεαζεται απο την γνωμη της Μαριλιας και αυτο φανηκε και σημερα αλλα θα φανει και στα επομενα επεισοδια.Πολυ ωραια σκηνη αλλα ομολογω οτι ανυπομονω για την μερα που η Μαριλια θα πει την Ευα ''μαμα''.Αλλωστε στα επεισοδια της τετραπλης απαγωγης αυτο ειναι επιθυμια και της ιδιας της Μαριλιας.


Λουκας γενικως
Επαναλαμβανω πως ισως ειναι καλυτερα που τελικα δεν πηγε στη συναντηση.Αν της ελεγε τωρα πως νιωθει για εκεινη θα την πονουσε ακομα περισσοτερο οταν θα της ελεγε οτι παντρευεται την Νταιζη.Και αυτο θελει να αποφυγει.Παντως αυτη η σκηνη της φαντασιωσης με τρελανε.Καλα περιττο να πω οτι και σε αυτο το γυρισμα θα επεσε τρελο γελιο μεχρι να καταφερουν να τελειωσουν την σκηνη.Παντως φοβερη σκηνη.Αλλα ρε παιδια ουτε εκει φιλι;Γιατι;;;;;;Γιατι μας το κανετε αυτο;;;;

Αυτα για σημερα.....Αυριο παλι.


Έτσι θέλω να βλέπω πολλά σεντόνια. Τρελλαίνομαι να τα διαβάζω και ακόμα καλύτερα άμα συμφωνώ που από ότι βλέπω συμφωνώ με τους περισσότερους. Και μια παρατήρηση επειδή διαπιστώνω ότι συμφωνείς και με τον ένα και με τον άλλο να το κοιτάξεις χιχιχιχιχι.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Φεβ 02, 2010 1:35 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:Kαλησπέρα και από εμένα και καλό μήνα!!!
Ύποφερτό σήμερα το επεισόδιο κυρίως για τις σκηνές :
1.Νόρας-Μάνου-Εύας, με Εύα σε μεγάλα κέφια, να κεντάει διαρκώς
2.Πέτρου-Αμαλίας γιατί ο Δάνης Κατρανίδης είναι Διαχρονική Αξία.

Κατά τα λοιπά, το θέμα Λουκά-Νόρας έχει κουράσει πολύ, ταιριάζουν και έχουν χημεία τρελή αλλά ας προχωρήσει το θέμα.

Στέφανος-Μελίτα δεν τραβάει κατ' εμέ με τίποτα. Η Παππά υπερπαίζει, ο Αλέξανδρος είναι όπως πάντα εξαιρετικός αλλά μαζί δεν το έχουν, νομίζω ότι έχει αρχίσει να το βλέπει και η συγγραφική ομάδα και θα το σταματήσει. Εξάλλου οι ίδιοι έχουν πει ότι οι ήρωες τους καθοδηγούν, συνεπώς μπορεί και να βρουν το σωστό μονοπάτι για τον Στέφανο.

Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ η Αντιγόνη. Όχι μόνο γιατί δεν θέλει τη Μελίτα, αλλά γιατί είναι η επιτομή του στυλ και έχει έναν αριστοκρατικό αέρα. Ταιριάζει πάρα πολύ με τον Στέφανο και οι σκηνές τους είναι πάντα εξαιρετικές.

Ελπίζω να μην σας κούρασα

Μαζί σου pasxalitsa!!!!! Η Αντιγόνη μου αρέσει και μένα! Ταιριάζει πολύ με Εύα και Στέφανο και μου αρέσουν πάντα οι σκηνές τους!!!

Δεν το πιστεύω ότι βρήκα άνθρωπο να συμφωνεί μαζί μου!!! :bounce:

Γίναμε 3... κι εγώ συμφωνώ μαζί σας lol!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 293 - Ημερομηνία 01-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Φεβ 02, 2010 1:42 pm

jim7 έγραψε:
loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.........


Στεφανος-Μελιτα γενικως(που αρεσει και στη Τζινα)
Κατι περιεργο γινεται με τον Στεφανο δεν εξηγειται διαφορετικα.Βλεπω αλλαγες στο τροπο που την κοιταζει απο επεισοδιο σε επεισοδιο.Η Μελιτα στην πρωτη τους σκηνη αρκετα καλη και πειστικη αλλα δε τρελαθηκα κιολας.Την τελευταια σκηνη τους θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι και ολοκληρωμενη.


Μανος-Νορα-Ευα
Το θεατρο του παραλογου κυριολεκτικα.Για αλλο λογο πηγανε εκει και για αλλα συζητουσανε.Αλλα ωραια του τα εχωσε η Ευα του Μανωλακη.Ετσι ετσι κουκλαρα μου εσυ πες του τα μπας και βαλει μυαλο αλλα που;Ποιος θα το χασει το μυαλο για να το βρει ο Μανος;Παντως σημερα ο Μανος ηταν για πολλα χαστουκια και για πολλες μουντζες.Και επειδη δεν προβλεπονται συντομα να δουμε τετοιες ωραιες σκηνες στη σειρα θα του τις δωσω εγω.Μανοοοοοοοοο που εισαι καμαρι μου;;;;;;Ελα εχω κατι να σου δωσω xastouki Fskl


Νικολας-Δαφνη-Ευα-Νορα-Μανος
Ετοιμος ηταν να τον καρφωσει ο ντοκτορ ταριφας τον Λουκα αλλα ευτυχως δε το εκανε.Αν ελεγε στη Νορα ολα οσα του εχει πει ο Λουκας στα τελευταια επεισοδια για εκεινη θα την κλαιγαμε ακομα περισσοτερο την Νορα.Αυτα πρεπει να της τα πει ο Λουκας.Και θα της τα πει.Σιγουρα πραματα.


Λουκας-Μπελλος
Τρομερη σκηνη.Ο καημενος ο Λουκας απο τη μια παρασυρθηκε απο την αλλη ο-επισης καημενος-Μπελλος τρομοκρατηθηκε.Παντως αν ακομα και τωρα δεν εχει καταλαβει οτι εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος αναμεσα στη Νορα και το Λουκα τοτε επιμενω ειναι μπουμπουνας.Παντως πολυ γελιο στην αρχη αλλα απελπισια στη συνεχεια.Οταν μπηκε και η Νορα στην παρεα να της λεει ο Λουκας για τα αισθηματα του και να λεει οτι του τα ειπε ο Μητσουλας.Αχ βρε Λουκακο τι τραβας κι εσυ;Παντως δε θελω να σκεφτομαι ποσο θα κουραστηκαν για να γυρισουν αυτη τη σκηνη.Θα ειχαν πεσει κατω απο τα γελια.

Μπελλος:Μη μου δειξεις ομως.


Νικολας-Ευα
Μπορει να φταιει που ειναι ζευγαρι στην πραγματικοτητα αλλα μου αρεσουν πολυ οι κοινες τους σκηνες.Βγαζουν ζεστασια.Θελω περισσοτερες με τους δυο τους.

Αμαλια-Μελιτα
Η Πεφανη ειναι πραγματι τιτανομεγιστη!!!!!!!!Προσκυνω ειλικρινα : respect :
Την υπολοιπη σκηνη δε θα τη σχολιασω.Μου αρκει η ερμηνεια της Πεφανη.

Αμαλια-Πετρος(ή οπως λεει η Τζινα ο ερωτας που σε στελνει στο τρελαδικο)
: respect : : respect :
Αυτα αρκουν νομιζω.



Λουκας-Νικολας
Συμφωνω με τον Νικολα αλλα συμφωνω και με τον Λουκα.Ναι η Νορα πρεπει να μαθει Λουκακο μου οτι κοβεις φλεβες για παρτη της αλλα χωρις τα κολπακια του Νικολα και της Δαφνης.


Χρηστος-Νταιζη
Ο Χρηστος οπως παντα ξεκαθαρος μαζι της και σωστος.Η Νταιζη απο την αλλη -αν και κουκλα ομολογουμενως-λαθος.Κατα τα αλλα.....Μουσειο.....Μουσειο......Μουσειο.......Μουσειο.......Μουσειο.......
Λουκας-Νταιζη
Καλα ελεγα οτι και ο Λουκας υποστηριζει τον Οδυσσεα οπως κι εμεις.Τα λογια του σημερα το απεδειξαν.Αλλα και η αντιδραση του οταν η Νταιζη του ειπε να γινουν κανονικα ζευγαρι απεδειξαν για αλλη μια φορα οτι δεν το θελει!!!!!!!


Νορα-Δημητρης
Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου.Σωστοι και ξεκαθαροι και οι δυο τους και μπραβο τους για τις πολυ ωραιες ερμηνειες τους.


Ευα-Μαριλια
Τελικα η Ευα πλεον επηρεαζεται απο την γνωμη της Μαριλιας και αυτο φανηκε και σημερα αλλα θα φανει και στα επομενα επεισοδια.Πολυ ωραια σκηνη αλλα ομολογω οτι ανυπομονω για την μερα που η Μαριλια θα πει την Ευα ''μαμα''.Αλλωστε στα επεισοδια της τετραπλης απαγωγης αυτο ειναι επιθυμια και της ιδιας της Μαριλιας.


Λουκας γενικως
Επαναλαμβανω πως ισως ειναι καλυτερα που τελικα δεν πηγε στη συναντηση.Αν της ελεγε τωρα πως νιωθει για εκεινη θα την πονουσε ακομα περισσοτερο οταν θα της ελεγε οτι παντρευεται την Νταιζη.Και αυτο θελει να αποφυγει.Παντως αυτη η σκηνη της φαντασιωσης με τρελανε.Καλα περιττο να πω οτι και σε αυτο το γυρισμα θα επεσε τρελο γελιο μεχρι να καταφερουν να τελειωσουν την σκηνη.Παντως φοβερη σκηνη.Αλλα ρε παιδια ουτε εκει φιλι;Γιατι;;;;;;Γιατι μας το κανετε αυτο;;;;

Αυτα για σημερα.....Αυριο παλι.


Έτσι θέλω να βλέπω πολλά σεντόνια. Τρελλαίνομαι να τα διαβάζω και ακόμα καλύτερα άμα συμφωνώ που από ότι βλέπω συμφωνώ με τους περισσότερους. Και μια παρατήρηση επειδή διαπιστώνω ότι συμφωνείς και με τον ένα και με τον άλλο να το κοιτάξεις χιχιχιχιχι.

Για τον Λουκα και τον Νικολα λες ε;Ναι εχεις δικιο πρεπει να το κοιταξω αλλα τι να κανω που εχουν και οι δυο τα δικια τους;Ο Νικολας σαν καλος φιλος θελει οι φιλοι του να ειναι ευτυχισμενοι και προσπαθει να τους βοηθησει και καλα κανει.Εγω μαζι του.Αλλα οταν ερθει η ωρα να ομολογησει ο Λουκας στη Νορα τον ερωτα του για εκεινη πρεπει να ειναι μονοι τους οι δυο τους.Χωρις μεσαζοντες και παιδικα κολπακια.Παντως ευχαριστω για την συμβουλη lol! και λατρευω την υπογραφη σου : respect :
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης