Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

+34
Evalia
nicole
elesal
nikidanis
l_aquila
iloveeva+manos!!
Vasouli
aggeliki
margel
Καρ-Mik
Lisa Nova
irini
Ezantakou
katerina--noraloukakos
kelly
ksanthi
DESPOINA
Cancoon
LIBRA
k@terinio-loukonoraki
Ntinaki Agapaei Petraki
FieryRed
edem4ever
pasxalitsa
ΕΛΛΗ12
PrincessRachel
$ofi@ loukakos + nora
Foulitsa
evanna
sifantid
anastasia20
KatsaroYpotheto
loukitsa
Clarabelle
38 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap57%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 57% 
[ 41 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 72
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Ιουν 02, 2010 10:10 pm

Τιτλος : "Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται!!!!

Κεφ. 1 "Χαρουμενο ξυπνημα!!"
Συγνωμη ακουσα καλα; Το ακουσατε κι εσεις ηταν κατσικα ετσι;;;
Τι γλυκια σκηνη μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ!!!! Βρε Λουκα μου, σηκω εσυ αγορι μου να φτιαξεις πρωινο και για να φατε αλλα και για να τρωγεται!!!!! inlove

Κεφ. 2 "Περι υπεξαιρεσης"
"Καλημερα" λεει ο Μανος, δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις του απανταει η Νορα... gelio Κατι ηξερε, τρεις οι μερες για τον ελεγχο!!!!! Και αυτος ο Μανος θελει να φυγει με το κεφαλι ψηλα λεει, αγορι κανε κατι για μην φυγεις με βραχιολακια γιατι δεν σε βλεπω καλα!!!!

Κεφ. 3 "Περι αγωγης"
Εφτασε η αγωγη του Δημητρακη και προκαλεσε πανικο στη Δαφνη... Τα εβαλε με τη Νορα και το Λουκα, αλλα το παλεψαν ηρθε η πιο ψυχραιμη απαντηση απο το Νικολα... Μια δυο λοιπον τα μαζευουν και πανε απο το γραφειο!! Εκει η Νορα και ο Λουκας προσπαθουν να βρουν που θα βρουν 200.000 -παιδια αν το βρειτε πειτε και σε μας- και καταυθανει το δευτερο προβλημα και στο καπακι ΤΟ προβλημα!!! Το 50ευρω το πηραμε πισω αλλα το ματς ελειξε και μαλλον κερδισε η Νταιζη... Το χαστουκι της Δαφνης το καταυχαριστηθηκα!!! "Μην την κοντραρεις Νορα μου εχει βαρυ χερι αυτη" ,"θες να δοκιμασεις και εσυ;;" το υφος του Λουκα ολα τα λεφτα!!!!! gelio Προσπαθησε το Νορακι να μεταπεισει τον Μητσο αλλα τιποτα εχει στεθερη επιρροη- γνωμη ηθελα να πω- ο ανθρωπας...
Μετα στην κατασκηνωση ακουω την Δαφνη να λεει οτι δεν θελει να αφησει τον τοπο που μεγαλωσε και μου ερεχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο!!!!! Θα μας τρελανει αυτη η κοπελα!!!! wall

Κεφ.3 "ΕΛ.ΑΣ. το μεγαλειο σου!!!"
Τι ηταν αυτο το σημερινο Θεε μου;!;!; Τι εκπληξη ηταν αυτη; "Το παιδι δεν ειναι του Στεφανου αλλα του Μανου!!" Oh mon dieu!!!!! Εφαγε γερο δουλεμα ο Στεφανος παντως!!!! Το "λαγονικο ρατσας" : respect : πηγε στην Νταιζη ή μαλλον της την εστησε για να της πει τι; Συγνωμη φταιω εγω που νομιζα οτι διαβαζω σχολιασμο της Εζι;;; Δεν φταιω!!!! Η Νταιζη παντως μια χαρα επενδυσε την περιουσια του γιου της, σε μπουζουξιδικο!!!!! Θορηβηθηκε παντως απο την συναβτηση με τον αστυνομο!!! Επομενη σταση το γραφειο του Ρουσσου, τον φιτιλιασε το Ρουσσο για τη Νταιζη και για τον χρηστο και τον αφησε προβληματισμενο!!!
Το τελευταιο σχολιο του Σταυριδη για τον ερωτα με προβληματισε, για ποιον ερωτα μιλουσε, το δικο του με τη γυναικα του, του Χρηστου με τη Νταιζη, του Περικλη με την Αμαλια;;;;;

Κεφ. 4 "Βλεπε, ακου, σωπα"
Φοβαται η Αντιγονη οτι ο Στεφανος μπορει να μαθει αυτα που του κρυβει και εθεσσε τον Χρηστο επιφυλακη!!!
Ο Χρηστος που οποιου το επιθετο μαθαμε μετα απο 379 επεισοδια -δεν θυμαμαι να το ειχαμε ακουσει νωριτερα- ο Χρηστος Μανεσης λοιπον πηγε στον Ρουσσο και ο οποιος ουτε λογο ουτε πολυ του ειπε οτι η Νταιζη μαλλον δεν τον βοηθησε απο τον ερωτα της τον αγιατρευτο ουτε απο την καλη της την καρδια!!! Ο Χρηστος ως οφειλε (?) ενημερωσε την Αντιγονη ηοποια δεν ξερω αν μου φανηκε αλλα γουρλωσε το ματι οταν αναφερθηκε το ονομα της Νταιζης!!!!! 😕

Κεφ. 5 "Να τα πουμε;"
Πηγε η Μελιτα στην Ευα για να της πει τι; Δεν σε κρινω αλλα δεν συμφωνω με αυτο που εκανες... Χαιρω πολυ δεν με ενδιαφερει η γνωμη σου!!! Η Ευα παντως εχει δικιο η ιδια δεν εχει τις πλατες του Ρουσσου, ουτε του Καρταλη -απο τη στιγμη που χωρισε- ειναι φαινομενικα μονη της, αφου αν το σκεφτουμε ουτε οι φιλοι της μπορουν να τη στηριξουν οικονομικα, παντα....
Χρονια πολλα και του χρονου!!!!! 🎅

Κεφ. 6 "Πως να κρυφτεις απ' τα παιδια!!!!"
Ο Μανος πηγε να δει την κορη του και ακουσε εναν εξαψαλμο απο την Μελιτα αλλα η απαντηση του "Κοιτα τα χερια σου, κρατας μια βομβα και σε λιγο θα σκασει!!" προσωπικα με εντυπωσιασε.... Και φευγει ο χαζομπαμπας για να παιξει πιανο στην κορακλα του, και μενει η Μελιτα να τον χαζευει παρεα με τον καταρακωμενο ειναι η αληθεια Στεφανο....
Μετα ερχεται η σκηνη που μου θυμισε γιατι διαλεξα το επαγγελμα που διαλεξα, για κατι φατσουλες σαν τη Νεφελη!!!!! Love! " Εγω δεν τον αγαπαω!!!" Απλο, ξεκαθαρο, χωρις υπονοουμενα, τα παιδακια λενε παντα αυτο που σκεφτονται!!!! Πεθανε με το Νεφελακι που κρυβοταν πισω απο τη μητερα της για να μην χαιρετησει το Στεφανο!!!!
Η Μελιτα ψαρευε την μικρη για να δει μηπως της βαζει λογια ο Μανος, οχι ομως ο Μανος περναει απλως χρονο με την κορη του.... Η Μελιτα προβληματιστηκε και ζητησε βοηθεια απο την Αμαλια, "πως να κρυφτεις απ'τα παιδια, ετσι κι αλλιως τα ξερουν ολα!!!!!"

Κεφ. 7 "Γενναμε"
Ο Μανος πηγε να παρει την Ευα για να πανε βολτα, στην Εδεμ φυσικα!!!!! Αγαπημενη σκηνη του επεισοδιου!!!!
"Τωρα το ξερω πως μ'αγαπας", "Πρωτη φορα νιωθω τοσο ηρεμη κι ευτυχισμενη μαζι σου!!!", "Τη νιωθω την αγαπη σου Μανο...", "Γενναω Μανο, γενναω!!!!" Love!
* Θα ηθελα παρα πολυ να δω ενα φιλι εδω, πραγματικα το περιμενα......

Παραρτημα
Για καλη μου τυχη εχασα τη σκηνη Νταιζης-Μπελλου!!!!!

Υ.Γ. 1 Σοφια, Αριαδνη, Εζι, pasxalitsa, FieryRed, k@terinio-loukonoraki, και kelly oscar αν ξεχασα καποιον συγνωμη.....
Υ.Γ. 2 Φοβερο το banner δεν εχω αλλο emoticon!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από irini Τετ Ιουν 02, 2010 10:22 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος : "Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται!!!!

Κεφ. 1 "Χαρουμενο ξυπνημα!!"
Συγνωμη ακουσα καλα; Το ακουσατε κι εσεις ηταν κατσικα ετσι;;;
Τι γλυκια σκηνη μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ!!!! Βρε Λουκα μου, σηκω εσυ αγορι μου να φτιαξεις πρωινο και για να φατε αλλα και για να τρωγεται!!!!! inlove

Κεφ. 2 "Περι υπεξαιρεσης"
"Καλημερα" λεει ο Μανος, δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις του απανταει η Νορα... gelio Κατι ηξερε, τρεις οι μερες για τον ελεγχο!!!!! Και αυτος ο Μανος θελει να φυγει με το κεφαλι ψηλα λεει, αγορι κανε κατι για μην φυγεις με βραχιολακια γιατι δεν σε βλεπω καλα!!!!

Κεφ. 3 "Περι αγωγης"
Εφτασε η αγωγη του Δημητρακη και προκαλεσε πανικο στη Δαφνη... Τα εβαλε με τη Νορα και το Λουκα, αλλα το παλεψαν ηρθε η πιο ψυχραιμη απαντηση απο το Νικολα... Μια δυο λοιπον τα μαζευουν και πανε απο το γραφειο!! Εκει η Νορα και ο Λουκας προσπαθουν να βρουν που θα βρουν 200.000 -παιδια αν το βρειτε πειτε και σε μας- και καταυθανει το δευτερο προβλημα και στο καπακι ΤΟ προβλημα!!! Το 50ευρω το πηραμε πισω αλλα το ματς ελειξε και μαλλον κερδισε η Νταιζη... Το χαστουκι της Δαφνης το καταυχαριστηθηκα!!! "Μην την κοντραρεις Νορα μου εχει βαρυ χερι αυτη" ,"θες να δοκιμασεις και εσυ;;" το υφος του Λουκα ολα τα λεφτα!!!!! Προσπαθησε το Νορακι να μεταπεισει τον Μητσο αλλα τιποτα εχει στεθερη επιρροη- γνωμη ηθελα να πω- ο ανθρωπας...
Μετα στην κατασκηνωση ακουω την Δαφνη να λεει οτι δεν θελει να αφησει τον τοπο που μεγαλωσε και μου ερεχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο!!!!! Θα μας τρελανει αυτη η κοπελα!!!!

Κεφ.3 "ΕΛ.ΑΣ. το μεγαλειο σου!!!"
Τι ηταν αυτο το σημερινο Θεε μου;!;!; Τι εκπληξη ηταν αυτη; "Το παιδι δεν ειναι του Στεφανου αλλα του Μανου!!" Oh mon dieu!!!!! Εφαγε γερο δουλεμα ο Στεφανος παντως!!!! Το "λαγονικο ρατσας" : respect : πηγε στην Νταιζη ή μαλλον της την εστησε για να της πει τι; Συγνωμη φταιω εγω που νομιζα οτι διαβαζω σχολιασμο της Εζι;;; Δεν φταιω!!!! Η Νταιζη παντως μια χαρα επενδυσε την περιουσια του γιου της, σε μπουζουξιδικο!!!!! Θορηβηθηκε παντως απο την συναβτηση με τον αστυνομο!!! Επομενη σταση το γραφειο του Ρουσσου, τον φιτιλιασε το Ρουσσο για τη Νταιζη και για τον χρηστο και τον αφησε προβληματισμενο!!!
Το τελευταιο σχολιο του Σταυριδη για τον ερωτα με προβληματισε, για ποιον ερωτα μιλουσε, το δικο του με τη γυναικα του, του Χρηστου με τη Νταιζη, του Περικλη με την Αμαλια;;;;;

Κεφ. 4 "Βλεπε, ακου, σωπα"
Φοβαται η Αντιγονη οτι ο Στεφανος μπορει να μαθει αυτα που του κρυβει και εθεσσε τον Χρηστο επιφυλακη!!!
Ο Χρηστος που οποιου το επιθετο μαθαμε μετα απο 379 επεισοδια -δεν θυμαμαι να το ειχαμε ακουσει νωριτερα- ο Χρηστος Μανεσης λοιπον πηγε στον Ρουσσο και ο οποιος ουτε λογο ουτε πολυ του ειπε οτι η Νταιζη μαλλον δεν τον βοηθησε απο τον ερωτα της τον αγιατρευτο ουτε απο την καλη της την καρδια!!! Ο Χρηστος ως οφειλε (?) ενημερωσε την Αντιγονη ηοποια δεν ξερω αν μου φανηκε αλλα γουρλωσε το ματι οταν αναφερθηκε το ονομα της Νταιζης!!!!! 😕

Κεφ. 5 "Να τα πουμε;"
Πηγε η Μελιτα στην Ευα για να της πει τι; Δεν σε κρινω αλλα δεν συμφωνω με αυτο που εκανες... Χαιρω πολυ δεν με ενδιαφερει η γνωμη σου!!! Η Ευα παντως εχει δικιο η ιδια δεν εχει τις πλατες του Ρουσσου, ουτε του Καρταλη -απο τη στιγμη που χωρισε- ειναι φαινομενικα μονη της, αφου αν το σκεφτουμε ουτε οι φιλοι της μπορουν να τη στηριξουν οικονομικα, παντα....
Χρονια πολλα και του χρονου!!!!! 🎅

Κεφ. 6 "Πως να κρυφτεις απ' τα παιδια!!!!"
Ο Μανος πηγε να δει την κορη του και ακουσε εναν εξαψαλμο απο την Μελιτα αλλα η απαντηση του "Κοιτα τα χερια σου, κρατας μια βομβα και σε λιγο θα σκασει!!" προσωπικα με εντυπωσιασε.... Και φευγει ο χαζομπαμπας για να παιξει πιανο στην κορακλα του, και μενει η Μελιτα να τον χαζευει παρεα με τον καταρακωμενο ειναι η αληθεια Στεφανο....
Μετα ερχεται η σκηνη που μου θυμισε γιατι διαλεξα το επαγγελμα που διαλεξα, για κατι φατσουλες σαν τη Νεφελη!!!!! Love! " Εγω δεν τον αγαπαω!!!" Απλο, ξεκαθαρο, χωρις υπονοουμενα, τα παιδακια λενε παντα αυτο που σκεφτονται!!!! Πεθανε με το Νεφελακι που κρυβοταν πισω απο τη μητερα της για να μην χαιρετησει το Στεφανο!!!!
Η Μελιτα ψαρευε την μικρη για να δει μηπως της βαζει λογια ο Μανος, οχι ομως ο Μανος περναει απλως χρονο με την κορη του.... Η Μελιτα προβληματιστηκε και ζητησε βοηθεια απο την Αμαλια, "πως να κρυφτεις απ'τα παιδια, ετσι κι αλλιως τα ξερουν ολα!!!!!"

Κεφ. 7 "Γενναμε"
Ο Μανος πηγε να παρει την Ευα για να πανε βολτα, στην Εδεμ φυσικα!!!!! Αγαπημενη σκηνη του επεισοδιου!!!!
"Τωρα το ξερω πως μ'αγαπας", "Πρωτη φορα νιωθω τοσο ηρεμη κι ευτυχισμενη μαζι σου!!!", "Τη νιωθω την αγαπη σου Μανο...", "Γενναω Μανο, γενναω!!!!" Love!
* Θα ηθελα παρα πολυ να δω ενα φιλι εδω, πραγματικα το περιμενα......

Παραρτημα
Για καλη μου τυχη εχασα τη σκηνη Νταιζης-Μπελλου!!!!!

Υ.Γ. 1 Σοφια, Αριαδνη, Εζι, pasxalitsa, FieryRed, k@terinio-loukonoraki, και kelly oscar αν ξεχασα καποιον συγνωμη.....
Υ.Γ. 2 Φοβερο το banner δεν εχω αλλο emoticon!!!!



Γιαννα μου δεν εχω λογια.....με καλυψες πληρως!!!!!!!!!!!!!!!!Συμφωνω σε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 609635 Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 609635
irini
irini
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Lisa Nova Τετ Ιουν 02, 2010 10:30 pm

Εγώ θα τα πω λίγο ανακατεμμένα και μόνο αυτά που μου κέντρισαν το ενδοιαφέρον. Λοιπον....

1ον Καταρχάς, τι ωραία αρχή ήταν αυτή?? Μα τι γλυκούλια τα χρυσά μου!!!! Νοράκι με τέτοιο άντρα δίπλα σου νομίζω αξίζει να χαραμίσεις 10 λεπτά απ'τον ύπνο σου για να τον περιποιηθείς huhu δε νομίζεις???

2ον Δαφνούλα μου να χαρείς το χεράκι σου κοπελιά μου!! Το απλώνεις και βαράς γερά και σταθερά, όχι μόνο για σένα αλλά και για μας!! Με στεναχώρισες όμως σήμερα κι εσύ και ο Νικόλας. Μα καλά βρε παιδιά μόνο το ζευγαράκι μας φταίει για το τι συμβαίνει με το Μπέλλο και την Εδεμ....Εσύ επέμενες να πουλήσεις την έκταση Δαφνούλα, όλοι σου λέγαν να μην το κάνεις κι εσύ του κεφαλιού σου. Siga... Δεν περίμενες ότι θα χρειαζόταν να αποχωριστείς την Εδεμ, μια ουτοπία ζούσες γιατί ο Μάνος με τίποτα δεν πρόκειται να στη πάρει πίσω!!

3ον Γιατί βρε Νοράκι μου ρίχνεις τα μούτρα σου στον Κουνια-Μπέλλο?? Αφού μυαλό δεν έχει, με τι να σου απαντήσει στις ερωτήσεις σου και πώς να δείξει κατανόησει με το Νταιζουλίνι να του τριβελίζει τ'αυτί?? wall
Παρατατον κορίτσι μου, δεν αξίζει πλέον η συζήτηση μαζί του!! Θα βρείτε άλλο τρόπο να βοηθήσετε μη φοβάσε!!

4ον Νεφελακι μου γλυκό για ξαναεπανέλαβε αυτό που είπες σήμερα σε παρακαλώ!! Πέστο καμιά 10 φορές ακόμα να το ακούσουν οι ενδοιαφερόμενοι....Εμ Μελιτάκι τι νόμιζες?? Μπορείς να φέρνεις όποιο θες στο σπίτι και το παιδί θα τον αποδέχεται έτσι εύκολα?? Πρώτα ο Οδυσσέα τώρα ο μαμάκιας.....τι νόμιζες? ότι εσύ θα κάνεις ότι θες και το Νεφελάκι θα ακολουθεί ??? Περνιέσαι και για καλή μάνα τρομάρα σου, που μια φορά δεν έκατσες με το παιδί σου, μόνο να το στέλνεις να πλένει τα χέρια του ξέρεις!!!

5ον Ένα τεράστιο Μπράβο στην Εύα για τον τρόπο που αντιμετώπισε το Μελιτόνι!! Αιστο : curse : Μελίτα! Εμ πια, έχεις γίνει το πιο βαρετό στοιχείο σε όλη τη σειρά!!! Για ακόμη μια φορά "ΜΠΡΑΒΟ ΕΥΑ"!!!! Thumbs up

6ον ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!!! Βρίκες όμως κατάλληλη στιγμή να σπάσουν τα νερά σου βρε Ευάκι!! Τέλος πάντον χαλάλι, γιατί το αγοράκι μας έρχεται......(Άντε να πέρνουν κι'άλλες σειρά τώρα, Αν με καταλαμβαίνεται Wink )
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Τετ Ιουν 02, 2010 10:45 pm

ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ; ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ. ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ; ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ; ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΙΛΙ. ΑΜΑΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Lisa Nova Τετ Ιουν 02, 2010 10:48 pm

ksanthi έγραψε:ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ; ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ. ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ; ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ; ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΙΛΙ. ΑΜΑΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ

Εεε, αφού πλέον είναι ευρέως γνωστό το τι θέλουμε όλες οι Λουκανορικιές να ακολουθήσει για το ωραίο μας ζευγαράκι!!!

ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ ΤΩΡΑ!!!!!!
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Τετ Ιουν 02, 2010 10:59 pm

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ. ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ. ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ. Ο ΜΑΝΟΣ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ; ΛΟΥΚΑΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΦΥΛΑΚΗ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιουν 02, 2010 11:10 pm

Cancoon έγραψε:
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.

Εξωπραγματικο? affraid
Μας δείξανε οτι το κοριτσάκι έχει πρόβλημα που δεν βλέπει τον πατέρα του. Τοσο πρόβλημα που το πήγανε σε παιδοψυχολόγο. Ξαφνικά, εκτός του οτι βλέπει ολο και λιγότερο την μάνα του (για τους γνωστούς λόγους), βλέπει συνεχώς μέσα στο σπίτι τους έναν νέο άντρα, και συγχρονως πολύ λιγότερο τον πατέρα της.
Αυτό είναι εξωπραγματικό? Τι πιο φυσιολογικό σε μία παιδική ψυχούλα να βλέπει έναν κύριο να θέλει να πάρει την θέση του πατέρα της, και που ήδη έχει τραβηξει την προσοχή της μητέρας της εις βάρος της?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 02, 2010 11:33 pm


Σήμερα δεν ρωτάμε πως μας φάνηκε το επεισόδιο. ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω τι λέει η Νόρα αλλά η καλή μέρα απ το πρωί φαίνεται και το καλό επεισόδιο απ την αρχή. Ζουνουνοξυπνήματα στην αρχή Μάνος και Εύα στο τέλος σούπερ το επεισοδιάκι

Όταν άκουσα την κατσίκα δεν κατάλαβα οτι ήταν ξυπνητήρι νόμιζα οτι καλούσε η Νταίζη στο κινητό. gelio Είμαι πολύ κακιά το ξέρω. Ο Λουκάκος ήθελε πρωινό στο κρεβάτι. Σωστά Λουκά τρέχα να το ετοιμάσεις και φέρε και σε μένα. Χουζούρι ήθελε το Νοράκι. Άργησε αν σηκωθεί έκανε και μια ώρα να ετοιμαστεί τους πρόλαβε στο σπίτι ο Μάνος και τους έφερε τα νέα περί οικονομικού ελέγχου. Τρεχάτε ποδαράκια μου τώρα.

Στο άλλο μέτωπο, των πληγέντων από την έξωση Νικόλας και Δάφνη είναι σε πανικό. Η Δαφνούλα βέβαια μέσα στην ταραχή της εξήγησε το σκεπτικό της για την πώληση της Εδέμ. Πίστευε οτι ο Μάνος θα βρει τρόπο να την πάρει πίσω. Δεν της φταίει βέβαια κανένας γιατί όλοι του Μάνου συμπεριλαμβανομένου της έλεγαν να μην προχωρήσει στην πώληση. Προς τιμήν του βέβαια ο Νικόλας είναι δίπλα της γιατί ας μην ξεχνάμε οτι ήταν αντίθετος με την πώληση απ την αρχή. Στο γραφείο των παιδιών η Δάφνη έχασε την ψυχραιμία της. Δεν μου αρέσει η ανταλλαγή χαστουκιών. Πέφτουν στο επίπεδο του τσόκαρου αλλά τα νεύρα της Δάφνης ήταν κρόσια το περιοδεύον τσίρκο ήταν προκλητικό και άστραψε το δεξί κροσέ της Δάφνης τι να κάνουμε;

Η Αντιγόνη βλέπει το Στέφανο και δεν τον αναγνωρίζει. Μου φαίνεται οτι εκτός από μας πονηρεύτηκε κι η μανούλα για τα σχέδια του γιού. Ραδιουργεί και δεν θέλει να μάθει ο κανακάρης της όσα τον αφορούν και δεν τα ξέρει είπε στο Χρήστο. Εμείς μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα αγαπητή μου; Περίεργο γαιτανάκι έχουν στήσει όλοι αυτοί. Κρύβει ο ένας πράγματα απ τον άλλον και δεν έχω καταλάβει ποιός δουλεύει για ποιόν, ποιός είναι το αφεντικό και ποιός ο δούλος και ποιός δουλεύει ποιόν. Μάλλον οι σεναριογράφοι δουλεύουν εμάς. Πείτε μας κάτι να έχουμε να σχολιάζουμε pleeease

Ο Μπέλλος είναι καψούρης μέχρι τ αυτιά. Η Νόρα πήγε να ζητήσει να μιλήσουν λογικά κι αυτός τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα. Εγώ που σε ερωτεύτηκα εσύ που δεν υπολόγισες την αγάπη μου, εγώ που πήρα την Εδέμ για σένα εσύ που ήξερες πόσο σ αγαπούσα αλλά με πλήγωσες. Τέτοια καταπληκτικά. Κρίμα και στην αρχή έδειχνε κύριος. Σούργελο είναι τελικά. Η ήττα θέλει αξιοπρέπεια αγόρι μου μάθε το και μετά μπορεί να έχεις τύχη με κάποια καλύτερη απ τη Νταίζη. Προς το παρόν αυτή μια χαρά σου φτάνει.

Ο αστυνομικός έπιασε πάλι δουλειά. Πρώτα δούλεψε το Στέφανο, μετά τη Νταίζη και στο τέλος το Ρούσσο. Ο Στέφανος για να καταλάβω πήγε στο τμήμα να ενημερώσει οτι είναι κερατάς κι άρα δεν πρέπει να συνδέουν τις επιθέσεις της άπιστης με το φόνο και να υποψιάζονται τη μανούλα; Η μήπως πήγε γιατί αυτό τον συμφέρει να καταλάβει ο αστυνομικός;
Η Νταίζη σε ποιόν μίλησε όταν ο Σταυρίδης παριστάνοντας την Εζι της μίλησε για παπλώματα και πόδια;
Τέλος ο Ρούσσος όταν άκουσε διατυπωμένες τις απορίες του αστυνόμου Σαίνη δεν σας φάνηκε σαν να ξύπνησε;
Πολλές ερωτήσεις μαζεύτηκαν. Το μόνο σίγουρο είναι οτι ο Ρούσσος τα έβαλε σε μια σειρά και ψάξε ψάξε κάπου θα καταλήξει μήπως μάθουμε κάτι κι εμείς.

Το κατιναριό πήγε επίσκεψη στην Εύα. Επιτέλους κατάλαβα τι ακριβώς ζητάει. Την έβλεπα τόσες μέρες να απαιτεί τη συγνώμη διαφόρων αλλά σήμερα το έπιασα το σχέδιο της το επιτελικό. Ζητάει να έχει ότι είχε πάντοτε. Να παραδεχτούν όλοι έστω και με το ζόρι οτι είναι καλό κορίτσι, οτι δεν έκανε κάτι κακό, οτι είναι μια κυρία με Κ κεφαλαίο πάντοτε ώστε να μπορεί να ζήσει με τον απόλυτό της στο σπίτι της και τη βολή της χωρίς να χρειαστεί να αλλάξει οτιδήποτε.
Χτύπησε λοιπόν την πόρτα και ζήτησε να περάσει. Σου λέει όταν είχα κάνει εγώ την τατανιά με άφησε στην εξώπορτα δεν μπορεί τώρα θα μου πει περάστε. Πειράζει που το χάρηκα όταν η Εύα την άφησε να πει ότι έχει στην πόρτα; Δεν θα την κρίνει λέει αλλά πετάει εγώ δεν συμφωνώ. Ποιός σε ρώτησε μαρή; Θέλει λέει και πρέπει να την πιστέψει η Εύα. Σωστά τα θέλω μας τα βαφτίζουμε πρέπει και καθαρίζουμε. Δεύτερη χαρά του επεισοδίου όταν έφαγε πόρτα.

Ο Μάνος πήγε στην κιουρία να δει το παιδί κι αυτή βρήκε ευκαιρία να του τα χώσει. Ούτε να τον φτύσει του είπε που έκανε τέτοια ζαβολιά. Ο Μάνος όμως της έριξε ένα φτύσιμο όλο δικό της. Και πάνω στην ανταλλαγή φιλοφρονήσεων νασου κι ο απόλυτος. Γυρίζει ο Μάνος την πλάτη και πάει να παίξει με το Νεφελάκι κι αυτή ήταν η τρίτη χαρά που μου πρόσφερε το επεισόδιο.
Στον κήπο ο Μάνος και η μικρή παίζουν με την κοτσίδα της πιτσιρίκας να ανεβοκατεβαίνει και το Μάνο να χαμογελάει θανατηφόρα, και στα ενδότερα ο Στέφανος να τους κοιτάζει (έχουν κι άλλη χρήση τα παράθυρα δεν τα έχουμε μόνο να σκεπτόμαστε την κατσαρομάλλα) ζεματισμένος.Για να πω την αλήθεια τον λυπήθηκα όταν είδα πως κοιτούσε τη μικρή. Είχε πιστέψει οτι θα γίνει πατέρας.
Μου πέρασε γρήγορα όμως. Αρχίζει να μιλάει και τι ακούω; Δεν μπορεί λέει να βλέπει το Μάνο γιατί αυτός είναι ο φονιάς. Εκεί κάπου συνειδητοποιώ οτι μόλις πριν λίγο άλλα έλεγε στον αστυνομικό. Βλέπω την ανατροπή να έρχεται και το πάρτυ επίσης.
Το Νεφελάκι χόρτασε παιχνίδι με το μπαμπά του και μπήκε σπίτι όπου η μανούλα το έφερε αντιμέτωπο με το νέο πρόσωπο στη ζωή της. Δεν τον αγαπάει λέει το Στέφανο. Λογικό. Τον δέχτηκε στη ζωή τους αλλά δεν το δένει το παιδάκι τίποτα μ αυτόν τον άγνωστο και όσο βλέπει να γίνεται κομάτι της ζωής της μαμάς της ξυπνάει η ζήλεια και ο ανταγωνισμός με τον καινούριο αντίζηλο.
Η Αμαλία μεγάλωσε παιδιά κι έφερε στη Μελίτα παραδείγματα απ τη δική της εμπειρία. Μεγάλωσα κι εγώ κόρες και πιστέψτε με αυτό που δένει τους μπαμπάδες με τις κόρες τους είναι ανίκητο τουλάχιστον μέχρι να γίνουν γυναίκες και να πλησιάσουν τις μαμάδες τους διαφορετικά.

Δεν θα πω ψέματα. Παρακολούθησα ολόκληρο το επεισόδιο περιμένοντας την τελευταία σκηνή.
Ο Μάνος κι η Εύα περπατούν στην Εδέμ. Heart2 Περίμενα δυό ολόκληρα χρόνια να τους δώ να μιλούν και να ξέρω οτι νοιώθουν και οι δύο το ίδιο. Μέχρι τώρα ήταν μόνο η Εύα που έδινε αγάπη τώρα αισθάνθηκα οτι ήταν κι ο Μάνος παρών. Δεν μου έφτασε. Σκάρτα δυό λεπτάκια ήταν η σκηνή. Κι όμως έβγαλαν τόση τρυφερότητα. Ανήκω σ αυτούς που περίμεναν να δουν κι ένα φιλί εκτός απ αυτό το τρυφερό αγκάλιασμα. Ξέρω οτι αυτή η ιστορία τελειώνει αλλά θέλω τουλάχιστον μια συζήτηση εφ όλης της ύλης. Ένα ξεκαθάρισμα.

Το επεισόδιο έκλεισε με την Εύα να λέει στο Μάνο γεννάω αλλά εγώ στάθηκα στο χέρι της που αρπάχτηκε απο πάνω του και στο βλέμμα της που καρφώθηκε στο δικό του. Love!

Περιμένω λοιπόν το μικρό Άγγελο να έρθει στη ζωή της Εύας
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Τετ Ιουν 02, 2010 11:45 pm

Μαρία όπως πάντα αναλυτικός σχολιασμός για κάθε σκηνή και στέκομαι ιδιαίτερα στο κομμάτι σχετικά με τον Μπέλλο! :wink2: Πλέον φάνηκε η αληθινή του ταυτότητα! Καλά τον λέγαμε cartoon! Razz Αν και το σούργελο του ταιριάζει εξίσου!

Όσο για τους Εύα-Μάνο και συζήτηση εφ'όλης της ύλης... Μάλλον πολύ συζήτηση πρέπει να πέσει στα επόμενα επεισόδια γιατί αυτό ζητάμε και για ν=Νόρα-Λουκά! Hug

Και πάλι συγχαρητήρια και ευχαριστούμε που μας προσφέρεις καθημερινά τους σχολιασμούς σου! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από margel Πεμ Ιουν 03, 2010 12:06 am

Cancoon έγραψε:Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.
Και πάλι σήμερα μπράβο στη Μελίτα που δεν πήγε να το παίξει αδέκαστος κριτής και να λούσει την Εύα με ποικίλα κοσμητικά επίθετα για την κοροιδία που υποτίθεται πως έχει κάνει. Αλλά, Εύα, όταν η Μελίτα σου μιλάει για το πραγματικό γεγονός ότι ποτέ δεν κινήθηκε εκδικητικά απέναντί σου, πρέπει κι εσύ να της απαντάς επί της ίδιας βάσης και όχι να λοξοδρομείς την κουβέντα εκβιάζοντας τον οίκτο της, επειδή είσαι μόνη και χωρίς την παρέα σου κλπ κλπ - πολλώ δε μάλλον που αυτό δεν είναι καν αλήθεια.
Ο Στέφανος μέσα σ' ένα επεισοδιάκι μια χαρά ξεπέρασε το θέμα της πατρότητας και επανήρθε στο μεγάλο του βάσανο: ποιος παγίδευσε τη μάνα του.
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.

Πολύ ωραίος σχολιασμός Cancoon! Τα σχόλια σου εύστοχα όπως πάντα. Συμφωνώ 100%.
margel
margel


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Ιουν 03, 2010 12:19 am

Κοριτσια μου μοιραστειτε απο ένα όσκαρ είστε
και πολλές συμφωνω με όλες σας εκτος απο 2-3 σχολιασμούς τα κλασσικά δηλαδη
Clarabelle και Μικ : respect : για τις απαντησεις σας για το Νεφελάκι
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Ιουν 03, 2010 12:29 am

Εχετε πάρει φόρα και δεν σας σταματάει τίποτα!!
Τι σχολιασμόι ειναι αυτόι!!!!
Απο ένα oscar σε loukitsa (το ξέχασα πριν!)Fieryred, kelly, Ezi, edem4ever, και Clarabelle!!!!

Η Ευάννα ακόμα δεν σχολίασε??Τον δικό της σχολιασμό περιμένω πως και πως!!!

Και μην ξεχνιόμαστε..ΓΕΝΝΑΜΕΕΕΕΕ και έιμαστε μες στην τρελή χαρα!!!
Ελπίζω να δω κι άλλα σεντονάκια..
Φιλιάααα!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 03, 2010 12:38 am

Σήμερα ΓΕΝΝΑΜΕ!!

Ο Λουκάς κι η Νόρα στο πρωινό ξύπνημα γλυκούληδες. Heart2 Τι το μελέτησες Λουκάκο μου το πρωινό δεν ήξερες θα βρεθείς στην κουζίνα;

Ο Μάνος μου φάνηκε πολύ αγχωμένος απ τον έλεγχο που ετοιμάζει ο Μπέλλος και έτρεξε στους φίλους για βοήθεια.
Αυτοί οι κακόμοιροι τρέχουν και δεν φτάνουν πια. Απ τη μια ο Μάνος και το χρέος απ την άλλη η Δάφνη και η έξωση λάστιχο έχουν γίνει!

Η Νταίζη έχει γίνει ανυπόφορη πια. Μπουκάρει στο γραφείο σαν να είναι στο χωράφια της η κατσίκα και προκαλεί. Δεν περίμενα να το πω αλλά να αγιάσει το χέρι της Δαφνούλας που της έριξε το φούσκο.

Η καημένη η Νόρα έφτασε στο σημείο να παρακαλέσει το Μπέλλο να δείξει κατανοήση στο θέμα της Δάφνης αλλά αυτός στην κοσμάρα του. Τελικά είναι γελοίος ο τύπος. Fskl Τι ήθελε να τον δουλέψει η Νόρα για να κάνει τη δουλειά της; Αμ καλά του κάνει η Νταίζη και τον δουλεύει τα ζητάει ο οργανισμός του!

Ο Κάλαχαν (κλεμένο απ την annaki) δούλεψε τον Στέφανο ή ο Στέφανος πήγε εκεί να ρίξει στάχτυ στα μάτια δεν κατάλαβα. Όπως κι αν έχει όμως δεν μάσησε ο Σταυρίδης.

Η Νταίζη δεν χάρηκε και πολύ που ο αστυνόμος την επισκέφτηκε. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι μήνυμα της έστειλε. Μου φάνηκε σαν να της είπε πρόσεχε σε έχω στο νού μου!
Αυτή πάλι αγόρασε μπουζουκομάγαζο; Τα προσέχει τα λεφτά του Άρη η μάνα κουράγιο.

Ο Ρούσσος στην αρχή παραξενεύτηκε όταν έφερε ο αστυνόμος την κουβέντα στους πίνακες και στον τρόπο που τον παγίδεψαν αλλά μετα σκέφτηκε και φώναξε το Χρηστο μήπως και βγάλει άκρη. Εγώ δεν κατάλαβα. Τελικά το Χρήστο υποψιάζεται ή την τραγουδίστρια του ποιοτικού?

Η Μελίτα πήγε επίσκεψη στην Εύα. Για να καταλάβω πήγε να της πει κοίτα εγώ ήμουν καλό κορίτσι δεν ήθελα να σου κάνω κακό εσύ με παρεξήγησες και τώρα που έκανες τα ίδια μου χρωστάς μια συγνώμη. Πόσα φάσκελα να δώσω; Fskl Fskl

Η Εύα πάλι έκοψε τη συζήτηση της είπε και τα χρωστούμενα και την έστειλε στο καλό. Επιτέλους κάποιος έπρεπε να της πει οτι ζεί στην πλάτη άλλων : respect :

Ο Μάνος τελικά είναι καλός πατέρας και το αποδεικνύει συνεχώς. Πήγε να παίξει με το κοριτσάκι του και δεν έδωσε σημασία στο Στέφανο που έμπαινε στο σπίτι ούτε στις κατηγορίες της πρώη του. Μπράβο Μάνο άργησες αλλά το κατάλαβες. Δεν αξίζει καν να θυμώνεις μαζί της αγόρι μου!

Ο Στέφανος κοιτούσε το Μάνο να παίζει με την κόρη του και πρασίνισε απ τη ζήλεια, οπότε άρχισε να τον κατηγορεί για δολοφόνο.Αυτός καλέ δεν έλεγε στον αστυνόμο οτι μάλλον πρέπει να ψάξει προς Ρούσσο μεριά; Στην Μαρουβλίτα πάλι έλεγε άλλα. Πέφτει δούλεμα απ τον τύπο χοντρό.

Η Νεφελίτσα δεν αγαπάει το Στέφανο. Ζήλεψε το καημενάκι. Η Αμαλία σήμερα τα είχε πιεί τα χάπια της. Μίλησε λογικά. Ίσως να είναι ανάδρομος ο Ερμής τι να πω?

Επιτέλους μας έκαναν δώρο μια υπέροχη σκηνή Μάνου Εύας. Οι δυό τους χαλαροί να περπατούν στην παραλία που έκαναν όνειρα και να συζητούν! Heart2 Heart2
Θέλω περισσότερα. Περνάει ο καιρός και ο Μάνος φεύγει.

Οι δυό τους κάθε φορά που τους βλέπω με κάνουν να λυπάμαι γιατί ποτέ δεν είδαμε την ιστορία τους αλλά τώρα πια είναι αργά. Snif
Μπουγιούρης και Ξυλά απλά υπέροχοι. : respect :

Την ώρα που η Εύα κατάλαβε οτι γεννάει ο Μάνος πάγωσε κι αυτή τον κοιτούσε στα μάτια. Απλά είναι τέλειοι.
Ήθελα κι εγώ ένα φιλί αλλά δεν μας έκαναν τη χάρη. Κρίμα! Snif
Αυριο θα έχουμε γεννητούρια περιμένω!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Ιουν 03, 2010 12:49 am

margel έγραψε:
Cancoon έγραψε:Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.
Και πάλι σήμερα μπράβο στη Μελίτα που δεν πήγε να το παίξει αδέκαστος κριτής και να λούσει την Εύα με ποικίλα κοσμητικά επίθετα για την κοροιδία που υποτίθεται πως έχει κάνει. Αλλά, Εύα, όταν η Μελίτα σου μιλάει για το πραγματικό γεγονός ότι ποτέ δεν κινήθηκε εκδικητικά απέναντί σου, πρέπει κι εσύ να της απαντάς επί της ίδιας βάσης και όχι να λοξοδρομείς την κουβέντα εκβιάζοντας τον οίκτο της, επειδή είσαι μόνη και χωρίς την παρέα σου κλπ κλπ - πολλώ δε μάλλον που αυτό δεν είναι καν αλήθεια.
Ο Στέφανος μέσα σ' ένα επεισοδιάκι μια χαρά ξεπέρασε το θέμα της πατρότητας και επανήρθε στο μεγάλο του βάσανο: ποιος παγίδευσε τη μάνα του.
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.

Πολύ ωραίος σχολιασμός Cancoon! Τα σχόλια σου εύστοχα όπως πάντα. Συμφωνώ 100%.

Σ' ευχαριστώ πολύ margel!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Vasouli Πεμ Ιουν 03, 2010 1:12 am

Αρχισε πολυ καλα το επεισοδιο σημερα με τη σκηνη Νορα-Λουκα στο κρεβατι! Καλη ηταν κ η συνεχεια με πολυ ενδιαφεροντες διαλογους αναμεσα σε αστυνομο-Στεφανο, αστυνομο-Νταιζη, αστυνομο-Ρουσσο, Ρουσσο-Χρηστο κ Χρηστο-Αντιγονη.. αυριο επονται κ αλλες συζητησεις (σαν ντομινο ενα πραγμα) και ελπιζω σιγα σιγα να αρχισει να ξετυλιγεται το κουβαρι του μυστηριου!
Καταλαβαινω τη Δαφνη που πρεπει να ξεσπιτωθει ξαφνικα αλλα σε αυτο οδηγησαν κυριως οι δικες της αποφασεις κ οχι οι κινησεις της Νορας κ του Λουκα γι'αυτο με ενοχλησε πολυ η συμπεριφορα της σημερα. Ειναι αδικο να τους μιλαει ετσι...σε αυτους που της εχουν σταθει τοσο..Κ επισης δε μου αρεσε που αρχισε παλι τα χαστουκια με τη Νταιζη. Οχι οτι δεν της αξιζουν της τριτοδευτερης αλλα δεν κερδιζει κατι ετσι, η Νταιζη ειναι αναισθητη κ επισης κανει τα πραγματα χειροτερα..
Μετα να σου η Μελιτα.. πηγε να πει στην Ευα τι? οτι δεν ειχε σκοπο να τη χωρισει με το Στεφανο, οτι δεν το επεδιωξε κ οτι θελει ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ να την πιστεψει??? Τι μας λες μανταμ? Πηρε την ωραια της απαντηση ομως! χα!
Παμε παρακατω..Μου αρεσε πολυ η σκηνη που ο Μανος παιζει πιανο κ η Νεφελη χοροπηδαει! Πολυ περισσοτερο μου αρεσε η επομενη ομως με τη Νεφελη να δινει ακυρο στο Στεφανο! Τι χαρα! Η Μελιτα (που δεν εχει ιδεα απο παιδικο ψυχισμο) κλασικα τρεχει στη μαμα να της βρει τη λυση κ η Αμαλια επιτελους λεει 5 σωστες κουβεντες στην κορη της!!! Αλλα αυτη το χαβα της πως θα παει στο παρισι με το χαλβα της...
wall
Και τελος......η κορυφωση με την Ευα κ το Μανο στην εδεμ! Κ πανω που ειχαν αρχισει την ωραια τη συζητηση κ ειχαν ερθει πιο κοντα....Σπασανε τα νερα!! ΓΕΝΝΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕ!

υγ: φοβεροι οι σχολιασμοι σας loukitsa, sifantid, pasxalitsa, fiery red, kelly, ezi_loukno, edem4ever, lisa nova και clarabelle!!
: respect :
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από iloveeva+manos!! Πεμ Ιουν 03, 2010 1:30 am

φοβερο επεισοδιο!!!!
ΝΕΦΕΛΑΡΑ κιεσυ μανος FULL!!!τρελενομαι ρε τι μικρο εισαι εσυ!!!
μελιτα ???και τι θα γινει που θελεις να φυγεις με τον στεφανο???ρε κοιτα το παιδι σου κιασε τα ταξιδια!
ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ!!!! Heart2
Γενναμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...................
iloveeva+manos!!
iloveeva+manos!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 03, 2010 1:39 am

(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 03, 2010 1:44 am

l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί αλλά... lol! )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


Σοφία μου μιά χαρά τα λές. Καλώς μας ήρθες και στους σχολιασμούς. Μέχρι τώρα μόνο πρόσφερες σιωπηλά.
Οπότε καλή αρχή
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 03, 2010 1:47 am

Clarabelle έγραψε:
l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί αλλά... lol! )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


Σοφία μου μιά χαρά τα λές. Καλώς μας ήρθες και στους σχολιασμούς. Μέχρι τώρα μόνο πρόσφερες σιωπηλά.
Οπότε καλή αρχή

Σ'ευχαριστώ Clarabelle. Flkia
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Ιουν 03, 2010 1:51 am

l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


σε φεραμε στους σχολιασμους Σοφια !! αντε καλη αρχη και να σε βλεπουμε συχνοτερα !!!
ενας μικρος σχολιασμος κι απο μενα ευχαριστηθηκα τις σκηνες με Πετρο -Σταυριδη αλλα και Πετρο-Χρηστο δυο αμαρτιες μαζι....! Miam
και αποκορυφωμα η ατακα της Νορας προς Δαφνη Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλα πεθαίνει Δαφνη...
ε???? gelio gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Πεμ Ιουν 03, 2010 2:10 am

nikidanis έγραψε:
l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


σε φεραμε στους σχολιασμους Σοφια !! αντε καλη αρχη και να σε βλεπουμε συχνοτερα !!!
ενας μικρος σχολιασμος κι απο μενα ευχαριστηθηκα τις σκηνες με Πετρο -Σταυριδη αλλα και Πετρο-Χρηστο δυο αμαρτιες μαζι....! Miam
και αποκορυφωμα η ατακα της Νορας προς Δαφνη Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλα πεθαίνει Δαφνη...
ε???? gelio gelio

Σ'ευχαριστώ Νίκη Flkia
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 03, 2010 2:18 am

l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


Καλώς μας ήρθες στους σχολιασμούς! Να το κάνεις συχνά! Κ εννοειται συμφωνώ σε όλα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από elesal Πεμ Ιουν 03, 2010 2:32 am

Clarabelle έγραψε:
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα


Νομίζω οτι το θέμα της Νεφέλης μόνο εξωπραγματικό δεν είναι.
Συνήθως τα παιδιά καλοδέχονται μια κατάσταση μέχρι να δουν οτι γίνεται καθημερινότητα. Τότε αρχίζει κανείς να βλέπει τις αντιδράσεις τους.
Η μικρή προφανώς δέχτηκε καλά το Στέφανο σαν έναν κύριο που της μίλησε γλυκά.
Όταν αντελήφθη οτι ο κύριος μπήκε στην καθημερινότητά της απομυζώντας χρόνο απ τη μητέρα της αντέδρασε
Ακομη κι αν η μάνα είναι πάνω απ το παιδί συνεχώς δεν έχει σημασία γι αυτό. Είναι οι φόβοι του ή αν θέλεις η ζήλεια του που προκαλεί τις αντιδράσεις
Συνήθως τα πρώτα παιδιά αντιδρούν μ αυτόν τον τρόπο στην έλευση δεύτερου παιδιού στην οικογένεια
Καθόλου εξωπραγματικό λοιπόν


Ναι Clarabelle συμφωνω!!! Οντως πιστευω οτι η Νεφελη εκανε ενα test drive στο Στεφανο, αλλα ειδε οτι τους εχει κατσικωθει μονιμα εκει... εε το παιδι εχει χασει την καθημερινοτητα του μπαμπα της.. ε λιγο ειναι να νιωθει οτι θα χασει και τη μανα της??? Βλεπεις το παιδι δεν καταλαβαινει η μανιτσα της εειναι κατινιτσα...που θα παει θα μεγαλωσει και θα το μαθει lol!

Αλλα αληθεια, ποτε ακριβως ειναι συνεχεια η Κατινιτσα με το παιδι της (οπως ελεγε στη γλυκια μανουλα της)??? Οταν ειναι εξω και βολταρει να παρακαλαει ολους να της ζητησουν συγνωμη, και να το παιζει ξερολας για να παρει τοαιμα της πισω?????................η οταν ειναι αγκαλια με τον Μπουλη και το παιδι εξαφανιζμενο επανω στο δωματιο του????? Απορω πως αυτο το παιδακι δεν εχει αποχαυνωθει τελειως.....

elesal


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Ιουν 03, 2010 2:56 am

l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!


Πολύ ωραίος ο πρώτος σου σχολιασμός Σοφία..Να βλεπουμε σεντονάκι πιο συχνα!!Συμφωνώ σε όλα..
Αυτο το γεννάμε στο τέλος κάθε σχολιασμου με πεθαίνει!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από nicole Πεμ Ιουν 03, 2010 3:37 am

Cancoon έγραψε:Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.
Και πάλι σήμερα μπράβο στη Μελίτα που δεν πήγε να το παίξει αδέκαστος κριτής και να λούσει την Εύα με ποικίλα κοσμητικά επίθετα για την κοροιδία που υποτίθεται πως έχει κάνει. Αλλά, Εύα, όταν η Μελίτα σου μιλάει για το πραγματικό γεγονός ότι ποτέ δεν κινήθηκε εκδικητικά απέναντί σου, πρέπει κι εσύ να της απαντάς επί της ίδιας βάσης και όχι να λοξοδρομείς την κουβέντα εκβιάζοντας τον οίκτο της, επειδή είσαι μόνη και χωρίς την παρέα σου κλπ κλπ - πολλώ δε μάλλον που αυτό δεν είναι καν αλήθεια.
Ο Στέφανος μέσα σ' ένα επεισοδιάκι μια χαρά ξεπέρασε το θέμα της πατρότητας και επανήρθε στο μεγάλο του βάσανο: ποιος παγίδευσε τη μάνα του.
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.

Cancoon συμφωνω! εχω πολλα να σχολιασω και για πολλους αλλα δυστυχως για μενα gelio εχω και μεγαλο φορτο εργασιας και τα επεισοδια πλεον τα βλεπω απο το internet στα γρηγορα...


Για τη Νεφελη το εχω ξαναπει...μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...την μεγαλωσε η Μελιτα/Αμαλια οπως και τους Μελιτα/Φιλιππος τους μεγαλωσε η Αμαλια. Δικηγορικα γραφεια, περιουσιες, ομιλοι κτλ δεν στηνονται ουτε γινονται με ωραρια 8-4. Προσωπικα δεν πειθομαι με το προφιλ του "καλου πατερα" τουλαχιστον με την "τυπικη εννοια", που θελουν να δωσουν στο Λυτρα...απλως πηγαινει και παιζει με το παιδι για 1-2 ωρες οποτε το θυμαται, οτι δηλαδη εκανε και κατα τη διαρκεια του γαμου με τη Μελιτα...

Το θεωρω απλως αλλο ενα σεναριακο "εμποδιο" το οποιο να δεις πως θα εξαφανιστει μεσα στο καλοκαιρι? gelio να μη σου πω οτι δεν θα εκπλαγω καθολου εαν ακουσω στο 3 κυκλο το ποσο ωραια περασαν η Νεφελη, η Μελιτα, ο Στεφανος στο εξοχικο στη Συρο? gelio γιατι φανταζομαι οτι καποια πραγματα που υποτιθεται οτι εγιναν χρονικα μεσα στο καλοκαιρι θα τα μαθουμε το φθινοπωρο... gelio

Και κατι αλλο...για το σχεδιο Σταυριδη:
Καμια φορα, ρολο δεν παιζει μονο τι λεμε αλλα και πως το λεμε! το σχεδιο θα μπορουσε να ειχε δωθει και διαφορετικα...
Να επιανε ο Σταυριδης που προφανως ξερει περισσοτερα απο οσα λεει...και ξεκαθαρα να ελεγε στο Στεφανο: "κυριος, τα πραγματα ειναι απλα, διαλεγεις ειτε το παιδι σου ειτε τη μανα σου γιατι ξερω αυτα και εχω αυτες τις αποδειξεις..."
Με μισολογα και υπονοουμενα, ουτε εγω θα πιστευα εαν καποιος κατηγορουσε τους γονεις μου!!!

Και εαν ο Στεφανος τοτε διαλεγε τη μανα του πανω απο το παιδι του, τοτε μαλιστα να τον κατηγορουσα...

Επισης ΔΙΑΦΩΝΩ στο οτι ο Ρουσσος δεν μιλησε για το σχεδιο στην οικογενεια του και να δω πως θα τα μπαλωσει οταν μαθευτει...και η Αμαλια και η Μελιτα ειναι ΜΗΤΕΡΕΣ και εαν τους ελεγαν οτι ενα μωρο κινδυνευει, δεν νομιζω οτι θα εφερναν αντιρρηση...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Ακομα και να δεχτω να μην το ελεγε στη Μελιτα για να μην μιλησει στο Στεφανο...ο Ρουσσος στην Αμαλια θα μπορουσε να το πει...και με τη σειρα της να ελεγχει την Μελιτα...μπορει κανεις να πει πολλα για την Αμαλια αλλα τα παιδια της και τον αντρα της τους αγαπαει και τους νοιαζεται...εαν δεν εχεις εμπιστοσυνη σε ενα ανθρωπο που σου εχει κανει δυο παιδια και ειστε μαζι 20-30 χρονια, και σε στηριζει τοτε τι να πω? Και στη τελικη ο Ρουσσος μεγαλοδικηγορος ειναι, λαμογιο ειναι, με εμπειρια σε αρκετα θεματα...μπορουσε να την κουμανταρει την Αμαλια στο να κρατουσε το στομα της κλειστο! ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Αυτη θα ηταν σωστη σταση του Ρουσου τη συγκεκριμενη στιγμη για αυτο το σχεδιο και απεναντι στην Ευα / μωρο και στην οικογενεια του για εμενα (επειδη καποιοι ρωτησαν τι αλλο θα μπορουσε να κανει ως καλος πατερας).

Προσωπικη μου γνωμη για τους Αμαλια/Ρουσσο: δεν τους θεωρω ουτε τους χειροτερους γονεις στο κοσμο αλλα ουτε και τους καλυτερους στο κοσμο...σε καποια πραγματα εχουν δικιο και σε καποια αδικο...

Προσωπικα ολο αυτο το σχεδιο το θεωρω σεναριακο ευρημα για να δειξουν τι θα γινοταν εαν ο Μανος ηταν πατερας του μωρου και δεν εφευγε...

Απο εκει και περα..."καλυτερο και μετρημενο θεατρο" κατα τη γνωμη μου επαιξε ΜΟΝΟ η Ευα...ισως γιατι ηταν η μονη που καταλαβε τι διακυβευεται με αυτο το θεμα και οτι μπορει να της γυρισει μπουμεραγκ η κατασταση (αλλα μαλλον αυτο θα το δουμε στο τριτο κυκλο)...ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ, προφανως γιατι δεν ειχαν τιποτα να χασουν, οχι μονο το ευχαριστηθηκαν, οχι μονο ηταν μεσα στην υπερβολη και στις πλακιτσες, οχι μονο κρυφτηκαν πισω απο τη καραμελα "για το αθωο το βρεφος γινονται ολα", αλλα μ' αρεσει που περιμενουν να τους ζητησουν και συγνωμη η Μελιτα, Ρουσσος, Στεφανος, Αντιγονη, Αμαλια για "την παρεξηγηση και το δουλεμα που τους εριξαν" gelio

Αυτα...τα υπολοιπα το Σαββατοκυριακο (εαν προλαβω :wink2: )

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης