Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 16 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 1:26 pm

evanna έγραψε:Νικη μου υπεροχος σχολιασμος!Συμφωνω σε ολα! : respect :

Παρακαλω Μαρακι!Παρεπιπτοντως το αβαταρ σου τα σπαει! Love!

Ευχαριστωωωωωωωωωωω αγαπη μου!!! Ε μα τι να κανω??? Τους αγαπω!!! (και τους θελω μαζι, αλλά άλλο αυτο!!!) Heart2
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ΕΛΛΗ12 Τετ Ιουν 30, 2010 1:47 pm

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ: ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΚΗΝΗ !!ΑΛΛΟΣ ΟΡΚΟΣ ΠΑΛΙ… ΜΕΧΡΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΚΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ.
ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ: ΙΩΔΕΙΟ,ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ,ΟΞΥΖΕΝΕ,(ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ) ΕΛΑΣΤΚΗ ΓΑΖΑ ΚΛΠ(ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΑ)ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ;ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑ ΩΣ ΣΚΗΝΗ Μ ΑΡΕΣΕ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ .
ΑΜΑΛΙΑ-ΡΟΥΣΣΟΣ:ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΘΑΝΟΥΝ. ΜΑ ΠΑΡΘΕΝΟΜΕΛΙΤΑ; -ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ. –ΤΗΝ ΠΑΥΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΕΥΕΣΑΙ;
ΝΙΚΟΛΑΣ-ΔΑΦΝΗ:ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ.ΑΜ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ(ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΜΩΣ).
ΜΑΝΟΣ –ΡΟΥΣΣΟΣ:ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΗΚΑΝ ;ΦΟΒΗΘΗΚΑΝ ΜΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΟΡΙΟΥΣ;
ΜΠΕΛΛΟΣ-ΝΤΑΙΖΗ:ΔΕ ΘΑ ΧΑΛΑΣΑ ΚΑΙ 20 ΠΑΚΕΤΑ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ;ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΒΓΑΛΑΝΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΠΛΑΚΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΞΕΡΑΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΥΤΗ ΣΚΗΝΗ ,ΠΑΕΙ ΤΟ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΑ(Α ΡΕ ΜΑΝΟ)ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Η ΠΑΡΕΑ,ΤΟΤΕ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΑΣ ΕΣΕΙΣ.
[color=violet]ΕΥΑ-ΑΓΓΕΛΑ-ΑΓΓΕΛΟΣ:indigo]]ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΚΗΝΗ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΤΑΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ. Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ;
ΜΑΝΟΣ –ΜΕΛΙΤΑ:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΑΝΕ …ΔΕΝ ΘΑ ΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ(ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΕΥΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ)ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΧΗΜΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ…
ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ:ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟΝ ΝΑ ΜΗ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΤΟ ΝΑ ΜΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ.
ΜΑΝΟΣ-ΝΕΦΕΛΗ:ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΦΕΛΗ;ΤΟΝ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ :Σ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ,ΣΑΓΑΠΑΩ. ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ Η ΜΙΚΡΗ.
ΜΑΝΟΣ-ΜΑΡΙΛΛΙΑ: ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ(ΝΕΦΕΛΗ)ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ(ΜΑΡΙΛΛΙΑ).Ο ΜΑΝΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΜΕΓΑΛΩΣΕ(ΑΝ ΚΑΙ ΣΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΓΑΠΑΩ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟ2 ΤΟ ΟΠΟΙΟ 2Ο ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ Ο ΑΚΥΡΟΣ ΚΑΙ ΦΘΑΣΑΜΕ ΕΔΩ.
ΠΑΡΕΑ +ΗΛΙΑΣ:-ΝΙΚΟΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΣΟΥ; -ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. RESPECT ΟΠΩΣ, ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΟ ΕΡΕ ΖΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ.ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΡΟΠΕΤΡΑΣ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ.
ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ:ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΣΟΥΠ ΝΑ ΤΟ.Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ CLARABELLE ΠΟΥ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΔΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ.
ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ(ΠΡΩΙ):ΤΕΛΕΙΑ ΣΚΗΝΗ.ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΗΚΑ.ΕΝΑΝ ΝΙΚΟΛΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Α ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ(ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ)ΜΙΑ ΝΟΡΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΙΕΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΥΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΝΑ ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΝΜΙΑ ΕΥΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΑΦΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΒΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ.ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΧΡΟΝΙΑ…ΚΑΛΕ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΑΛΙ ΠΕΙΝΟΥΣΕ;ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ;ΑΣ ΜΗ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΒΡΕΞΕΙΣ ΠΟΔΙΑ ΨΑΡΙ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΩ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΘΑΛΑΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ….ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΣΤΗ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ.
(ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ )
ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ:ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ;ΜΠΑΑΑΑ,ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ.Η ΕΡΜΟΙ ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΤΕΣΠΑ Η ΣΚΗΝΗ ΣΩΘΗΚΕ ΛΟΓΩ ΕΡΜΗΝΕΙΩΝ
ΡΟΥΣΣΟΣ-ΗΛΙΑΣ:ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ;
ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ(ΒΡΑΔΥ):ΜΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΜΕ ΤΟ DUST IN THE WIND ΚΑΘΩΣ ΚΙ ΟΤΙ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΙ FLASHBACKS ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΡΑΜΕ ΗΔΗ(ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ).ΕΠΙΣΗΣ,ΜΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Ο ΧΟΡΟΣ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ,ΟΠΩΣΚΑΙΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΦΙΛΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕΤΑ(Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΚΕΙ ΟΕΟWink
ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ(ΤΡΑΠΕΖΙ):ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΤΗ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΙΣΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΤΕ ΠΟΛΥΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΜΟΥΤΖΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟ ΛΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΛΥΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥΣ.
ΑΠΟΧΕΡΑΙΤΗΣΜΟΣ ΠΑΡΕΑΣ:ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ.ΕΙΔΙΚΑ,ΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ.
ΡΟΥΣΣΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ-ΑΜΑΛΙΑ:ΜΠΟΡΕΙ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΠΩΣ Θ ΗΘΕΛΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΒΛΩΣΗ(ΔΕΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΑΥΛΑ ΚΙΟΛΑΣ)ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.
ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΛΟΣ:ΕΖΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΚΙ ΑΥΤΟ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ)ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΩΣ ΗΛΙΘΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΧΙ ΕΤΣΙ.ΟΠΟΙΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΙ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ.
ΝΤΑΙΖΗ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ:ΤΟ ΜΗΛΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΛΙΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ..Ε ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΕΜΠΡΑΚΤΑ Η ΣΥΜΠΑΘΕΣΤΑΤΗ ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΤΑΙΖΟΥΛΑ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΣΕ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΕ.ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΛΥΠΗΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ .ΜΕΧΡΙ ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΙΑΣΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΑΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ(ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗ ΣΥΜΠΑΘΩ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ)ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΓΓΥΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ .ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΗ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΛΥΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΛΩ ΦΟΝΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ.
Η ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΤΕΤΟΙΟΥ:ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΝΑ ΚΛΑΨΩ Η ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ;ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΩΣ ΕΝΑΣ ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΑΣΤΟΧΗΣΕ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ:ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑΝΟΥΝ;ΑΚΟΜ,ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟΧΟ ΟΥΕ ΒΕΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΑ Ο ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΙ ΗΡΘΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ .ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΙ ΑΥΤΟ.
ΣΤΕΦΑΝΟΣ –ΑΝΤΙΓΟΝΗ:ΦΟΒΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΚΥΛΙ ΨΟΦΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Η ΣΚΗΝΗ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ.
Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ:ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ .Ε,ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ.
ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ:ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ .ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΜΑ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ.ΑΝΤΙΟ ,ΜΑΝΟ.

ΥΓ1.ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ
ΥΓ2ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ
ΕΛΛΗ12
ΕΛΛΗ12
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Γλυφάδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Τετ Ιουν 30, 2010 4:19 pm

maraki_ch έγραψε:
loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω...


Μανος γενικως (αλλωστε ολο το επεισοδιο ηταν πανω του και λογικο)
Μου αρεσαν ολες οι σκηνες του.Ολες.Οι σκηνες που αποχαιρετουσε τις κορες του,την Μελιτα,τον Πετρο,την ΠΑΡΕΑ και την Ευα.

•Μου αρεσε η σκηνη που ελεγε στην Ευα οτι ηθελε να την ξυπνησει και να της πει οτι δεν φευγει ( γιατι δεν το εκανες ρε Μανο γιατι; ).

•Μου αρεσε η σκηνη του με την Μελιτα ( αν και η Παπα για πολλοστη φορα αποδειχτηκε κατωτερη των περιστασεων υποκριτικα ).

•Μου αρεσε η σκηνη με την μικρη Νεφελη γιατι πολυ απλα αυτο το κοριτσακι εκλεψε την παρασταση με την φατσουλα του και την γλυκυτητα του.

•Μου αρεσε η σκηνη με την Μαριλια αν και θα επρεπε να την εχουν δειξει πολυ νωριτερα και οχι στο τελευταιο επεισοδιο.

•Μου αρεσε το χαμογελο του οταν αστειευοταν στον αποχαιρετισμο του με τον Πετρο.

•Τις σκηνες με την ΠΑΡΕΑ τις λατρεψα ολες.Αλλωστε ειναι η τελευταια φορα που ειδαμε και τους εξι μαζι οποτε μαλλον προκειται για συλλεκτικες σκηνες.

Η πιο αγαπημενη μου σκηνη ομως ειναι αυτη.............

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Page

Μελιτα γενικως ( αναγκαστικα δεν φταιω )
Δεν μου αρεσε καθολου.Ουτε στην σκηνη της με τον Μανο αν και μπορουσες να την ανεχθεις,ουτε στην σκηνη που ανακοινωσε στον Στεφανο οτι ειναι εγκυος.Ο Σταυρου κατι μπορεσε να σωσει σε εκεινη την σκηνη αλλα ενας ανθρωπος μονος του τι μπορει να κανει;

Στεφανος γενικως
Πηγε και ειπε στην Μελιτα για αλλη μια φορα ''εγω σταματησα την εκδικηση για σενα'' ενω λιγο πριν ελεγε στον Χρηστο οτι ηθελε να ζησει με την Ευα και το παιδι τους και πως ηταν ευτυχισμενος με την Ευα αλλα ο Χρηστος και η μητερα του του το χαλασαν.Απο που μας προκυπτει αυτο;Εγω τοσο καιρο γιατι νομιζα οτι ο γαμος του με την Ευα χαλασε γιατι συναντουσε κρυφα την Μελιτα και επαιρναν ανασες;Προβλεπω του χρονου να το γυριζουν ξανα σε Στεφανο-Ευα και αυτο θα το ευχαριστηθω το ομολογω.Οσο για την σκηνη που βρισκει την μητερα του να εχει παρει τα χαπια τι να πω;Ο ανθρωπος ειναι απιστευτος ηθοποιος.Μπραβο του.Εμενα με εκανε να ανατριχιασω.

Νταιζη γενικως
Τωρα γιατι εγω θα πρεπει να δεχτω οτι θα μας αγιοποιησουν την Νταιζη;Απο που κι ως που;Και ας το δεχτω εγω οτι το παρακατω ηταν βιασμος......( που δεν ειναι )





Αυτο σε τι ακριβως δικαιολογει τις πραξεις της;Και αντε να συμφωνησω και με την Γιαννα οτι οταν εκεινη παρατησε τον Αρη στον Οδυσσεα ηξερε οτι ο Οδυσσεας ειναι καλος ανθρωπος και το παιδι της δεν θα τραβουσε οτι τραβηξε εκεινη.Αυτο ομως μπορει να αναιρεσει πως τωρα στην ουσια πουλησε τον Αρη στον Οδυσσεα με ανταλλαγμα το σπιτι του Λουκα;Μπορει να αναιρεσει οτι εβαζε να σκοτωσουν μια εγκυο γυναικα για το χρημα;Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.Τα ''τραυματικα'' παιδικα της χρονια δεν μπορουν σε τιποτα να δικαιολογησουν τις πραξεις της.


Μπελλος γενικως
Χμμμμ.....ειναι ηλιθιος αλλα μαλλον οχι και τοσο οσο φαινεται.Στην Νορα ειχε προτεινει γαμο χωρις καν να την φιλησει,ενω στην Νταιζη προτεινε συγκατοικηση αφου την κουτουπωσε καλα καλα.Μαλλον εχει καταλαβει την διαφορα ποιοτητας ανθρωπου.Και μαλλον αυτοι οι δυο αλληλοδουλευονται.

Καινουργιος γενικως
Ενα σχολιο που εκανε μια φιλη μου την ωρα που τον εδειχνε πανω στην μηχανη ( vomit ) με το μαλλι να ανεμιζει ηταν οτι εμοιαζε σαν διαφημιση του ultrex.Δεν μου αρεσει να προδικαζω καταστασεις αλλα δεν μου εκανε καμια αισθηση.

Παρεα της Φεγγαροπετρας γενικως
Οπως ειπα και πιο πανω λατρεψα ολες τις σκηνες τους.Τον χορο στην βροχη,τα παιχνιδια στην θαλασσα,την μπλουζα της Ευας ( ασχετο αλλα δεν γινοταν να μην το πω ),τις γκρινιες του Νικολα ( που εδω που τα λεμε δεν ειχε και πολυ αδικο ),την Δαφνη που ειχε ενθουσιαστει,ο Μανος που μας προεκυψε Hulc,η Νορα που μας προεκυψε υποχονδρια και ο Λουκας που ηταν η ψυχη της παρεας.Μου αρεσε η αγκαλια τους στο τελος οταν αποχαιρετουσαν τον Μανο αν και θα ηθελα να τον δω να μιλαει με τον καθενα ξεχωριστα.Θα ηθελα να δω τι θα ελεγε με τον Νικολα,την Δαφνη,την Νορα και τον Λουκα.


Με λιγα λογια το επεισοδιο ηταν ΤΕΛΕΙΟ.Ηταν ομως και το ΤΕΛΟΣ των Μυστικων που ξεραμε ως τωρα.Το ΤΕΛΟΣ της παρεας που γνωρισαμε.

Υ.Γ.Καλη επιτυχια Παναγιωτη Μπουγιουρη σε οτι και αν κανεις απο εδω και περα.

τελειος σχολιασμος!!!! oscar : respect :


Evannaκι σε ευχαριστω για το οσκαρ!! Να'σαι καλα!!

Υπέροχος σχολιασμός,όντως.. : respect : : respect :
Θα συμφωνησω ιδιαίτερα ως προς την επισήμανση ότι τα μυστικά που ξέραμε τέλειωσαν,ως προς τη διαφαινόμενη αγωνία των σεναριογραφων να αγιοποιήσουν την Νταίζη,(τη γυναικα που πήγε να στείλει την εγκυο Ευα και το παιδί της για τα φραγκα κι έχει εκμεταλλευτεί,όσο δεν παει τον Λουκά,για τα φραγκα επίσης,υποκινούμενη ούτε μια στιγμή από αίσθημα,αλλα παντα και μόνο από συμφέρον,)και τέλος ως προν την ερμηνευτική παρουσία της Παπά,την οποία και θεωρώ απολύτως εκτεθειμένη εξ ου και αρχικά δεν ανεφερα τίποτα σχετικό.(..κινηση τηλεοπτικής αβρότητας,όταν μιλούν σχετικώς οι ίδιες οι σκηνές της..)

Υγ.@Maraki_ch,και σε σένα ένα oscar
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Ιουν 30, 2010 4:26 pm

sarita , maraki_ch , Evalia , loukasnora και ΕΛΛΗ12 τέλεια σεντονάκια : respect : : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ΕΛΛΗ12 Τετ Ιουν 30, 2010 5:17 pm

Ezantakou έγραψε:sarita , maraki_ch , Evalia , loukasnora και ΕΛΛΗ12 τέλεια σεντονάκια : respect : : respect :
Σευχαριστω πολυ.διαβασα και το δικο σου πολυ ωραιο.το κοιτουσα κιολασ για να θυμαμαι τισ σκηνεσ
ΕΛΛΗ12
ΕΛΛΗ12
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Γλυφάδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 6:16 pm

Soso και Ezantakou (μεταλλαξη????) σας ευχαριστω πολυ και τις 2!!!!

: thanks :
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από kontoula Τετ Ιουν 30, 2010 7:21 pm

τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!! εκει που ηταν στην βροχη τι τελεια!!!!!!!!!!! θελω και εγω!!!!!!!!! Snif Snif εκλαψα εκει που οι 2 σκιες γινανε 1!!!!!!!!!!!!!!! Snif Snif Snif (( ((
kontoula
kontoula

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από goldy24 Τετ Ιουν 30, 2010 7:54 pm

Το επεισοδιο μου φανηκε καλο με καποιες πολυ δυνατες στιγμες...

ΠΑΡΕΑ
-βρηκα χαριτωμενες τις σκηνες με το ψαρεμα και τον χορο στην βροχη
-γελασα με την ευα να λεει οτι θα κοιμηθουν κοριτσια -αγορια χωριστα αλλα δεκτο γιατι ειναι μεσα στα πλαισια αγιοποιησης της.Στον ΄γ κυκλο περιμενω και συμβουλες για την μητροτητα gelio
-εμεινα με την δαφνη να κανει μασαζ στα ποδια της ευαςslap
-και τα ζευγαρια να δινουν φιλια κατω απο την βροχη
και σαυτο το σημειο θα συμφωνησω με την MARGEL οταν λεει
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους

Και θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα την ταπεινη μου γνωμη επιστροφη στην αθωωτητα δεν ειναι να βαλεις τριαντα και κατι ανθρωπους να συμπεριφερονται σαν ηλιθιοι και χαζοχαρουμενα.Επιπλεον μια παρεα με τετοια ιστορια-βιασμους,φονοι,απαγωγες,αυτοκτονιες- στην πλατη ειναι δυσκολο να μην επηρεαστηκε και να διατηρησε την ανεμελια και την παιδικοτητα της

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ
Ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να χαρισουν αξεχαστες στιγμες στους φαν και να μας κανουν να παραμιλαμε αλλα παρολο αυτα περιοριστηκαν σε λογια βαρυγδουπα,σε ερμηνειες χωρις συναισθημα και στα οπτικα εφε...πιστευω οτι σαυτο φταιει περισσοτερο η ξυλα γιατι σε μια αλλη σκηνη οΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣμαζι με την παπα συγκινησε

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ CANCOON OTAN ΛΕΕΙ
Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.-
αν και για μενα το φιλι ηταν ενδειξη συμφιλιωσης και συγχωρεσης μεταξυ δυο ανθρωπων που μοιραστηκαν καποια χρονια μαζι
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ

-η δηλωση του οτι δεν προκειται να καταθεσει τα οπλα τοσο ευκολα
-η παραδοχη του λαθους του να παντρευτει την ευα και να θυσιασει την αγαπη του για την μελιτα
-η χαρα του στο ακουσμα του νεου της εγκυμοσυνης
-και η διχως δευτερη σκεψη προταση του να βαδισουν μαζι
-οι προσπαθειες του να την αγκαλιασει και να την ακουμπησει,αν και θα τον ηθελα να την αρπαξει για να της δειξει εμπρακτα την χαρα του με ενθουσιασαν
Ανυπομονω να δω την εξελιξη αυτου του ζευγαριου γιατι πιστευω οτι εχουν ολες τις προδιαγραφες για να μεγαλουργησουν και να αποτελεσουν πολο ελξης για νεους τηλεθεατες.Ειμαι περιεργη να δω τον ρολο που θα παιξει η εγκυμοσυνη της μελιτας στις εξελιξεις(γιατι μια ανατροπη με το παιδι της ευας την περιμενω)και κατα ποσο η μελιτα θα βοηθησει τον Στεφανο στα οποια σχεδια του....
Γιατι οπως ειπε και ο ιδιος στην σκηνη με τον χρηστο , θα γινει ο παλιος καλος Στεφανος που γνωρισαμε στο πρωτο μισο του β' κυκλου,πριν τον μεταλλαξει ο γαμος με την ευα....


ΡΟΥΣΣΟΣ

ΚΑΛΩΣ ΣΤΟΝΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΗΣΕ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ Γ΄' ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
-Η σκηνη με τον μανο εμοιαζε σκηνη πατερα και γιου παρα δυο ανθρωπων που τους ενωναν και ακομα τους ενωνουν βρωμιες και κοινα συμφεροντα...
-η ατακα παρθενος-μελιτα και αμβλωση μου φανηκαν αναρμοστες για πατερα που μιλαει για το παιδι του...Η κατασταση σωθηκε με την ΘΕΑ ΑΜΑΛΙΑ...
-Η σκηνη με την μελιτα εσωσε την κατασταση και η συγνωμη μου φανηκε λογικη για τα μεχρι στιγμης δεδομενα...
-η σκηνη με τον ηλια ηταν μια μικρη ιδεα για τους σκοπους που εχουν οι σεναριογραφοι για τον γ' κυκλο..δεν ηταν η παρεα που συνεδεσε τις ιστοριες ολων αυτων των οικογενειων αλλα η σχεση του μανου με τον πετρο που συνεδεσε την παρεα σαυτες τις οικογενειες...
Τωρα οσο για την ανατροπη στην δολοφονια του Χατζηλιγδιαρη δεν μου φανηκε σπουδαια(αλλωστε κατι επρεπε να επινοησουν για να μπορεσει να βγει η αληθεια στο φως) αντιθετα ανατροπη ηταν αυτο που ειπε η nicole
Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟΣ ειμαι περιεργη να δω τον ρολο του μπελου στις εξελιξεις...λες να ειναι αυτος ο δολοφονος gelio gelio

Κλεινοντας θα ηθελα να συμφωνησω με την αποφαση των σεναριογραφων να μοιρασουν το επεισοδιο μεταξυ μανου και παρεας,μιας και οι ιστοριες αυτων των ανθρωπων αποτελεσαν τον αξονα της σειρας για δυο χρονια..ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ο επιλογος αυτης της παρεας και ο προλογος ενος γ' κυκλου που αξονας του θα ειναι η εξυχνιαση του παρελθοντος τεσσαρων οικογενειων ρουσσοι-λαζαριδης,καρταληδες-λυτρα-χατζηβασιλειου με φοντο τον ερωτα μεταξυ μελιτας ρουσσου και στεφανου καρταλη....μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων και οχι το αντιθετο...ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των πρωταγωνιστων...

κλεινοντας

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump


Έχει επεξεργασθεί από τον/την goldy24 στις Τετ Ιουν 30, 2010 8:13 pm, 1 φορά

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sarita Τετ Ιουν 30, 2010 7:59 pm

ezantakou μου σε ευχαριστω και ανταποδιδω, Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 96572
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τετ Ιουν 30, 2010 8:05 pm

goldy24 έγραψε:Το επεισοδιο μου φανηκε καλο με καποιες πολυ δυνατες στιγμες...

ΠΑΡΕΑ
-βρηκα χαριτωμενες τις σκηνες με το ψαρεμα και τον χορο στην βροχη
-γελασα με την ευα να λεει οτι θα κοιμηθουν κοριτσια -αγορια χωριστα αλλα δεκτο γιατι ειναι μεσα στα πλαισια αγιοποιησης της.Στον ΄γ κυκλο περιμενω και συμβουλες για την μητροτητα gelio
-εμεινα με την δαφνη να κανει μασαζ στα ποδια της ευαςslap
-και τα ζευγαρια να δινουν φιλια κατω απο την βροχη
και σαυτο το σημειο θα συμφωνησω με την MARGEL οταν λεει
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους

Και θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα την ταπεινη μου γνωμη επιστροφη στην αθωωτητα δεν ειναι να βαλεις τριαντα και κατι ανθρωπους να συμπεριφερονται σαν ηλιθιοι και χαζοχαρουμενα.Επιπλεον μια παρεα με τετοια ιστορια-βιασμους,φονοι,απαγωγες,αυτοκτονιες- στην πλατη ειναι δυσκολο να μην επηρεαστηκε και να διατηρησε την ανεμελια και την παιδικοτητα της

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ
Ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να χαρισουν αξεχαστες στιγμες στους φαν και να μας κανουν να παραμιλαμε αλλα παρολο αυτα περιοριστηκαν σε λογια βαρυγδουπα,σε ερμηνειες χωρις συναισθημα και στα οπτικα εφε...πιστευω οτι σαυτο φταιει περισσοτερο η ξυλα γιατι σε μια αλλη σκηνη οΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣμαζι με την παπα συγκινησε

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ CANCOON OTAN ΛΕΕΙ
Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά
-αν και για μενα το φιλι ηταν ενδειξη συμφιλιωσης και συγχωρεσης μεταξυ δυο ανθρωπων που μοιραστηκαν καποια χρονια μαζι...


[/b]ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ

-η δηλωση του οτι δεν προκειται να καταθεσει τα οπλα τοσο ευκολα
-η παραδοχη του λαθους του να παντρευτει την ευα και να θυσιασει την αγαπη του για την μελιτα
-η χαρα του στο ακουσμα του νεου της εγκυμοσυνης
-και η διχως δευτερη σκεψη προταση του να βαδισουν μαζι
-οι προσπαθειες του να την αγκαλιασει και να την ακουμπησει,αν και θα τον ηθελα να την αρπαξει για να της δειξει εμπρακτα την χαρα του με ενθουσιασαν
Ανυπομονω να δω την εξελιξη αυτου του ζευγαριου γιατι πιστευω οτι εχουν ολες τις προδιαγραφες για να μεγαλουργησουν και να αποτελεσουν πολο ελξης για νεους τηλεθεατες.Ειμαι περιεργη να δω τον ρολο που θα παιξει η εγκυμοσυνη της μελιτας στις εξελιξεις(γιατι μια ανατροπη με το παιδι της ευας την περιμενω)και κατα ποσο η μελιτα θα βοηθησει τον Στεφανο στα οποια σχεδια του....
Γιατι οπως ειπε και ο ιδιος στην σκηνη με τον χρηστο , θα γινει ο παλιος καλος Στεφανος που γνωρισαμε στο πρωτο μισο του β' κυκλου,πριν τον μεταλλαξει ο γαμος με την ευα....


[b]ΡΟΥΣΣΟΣ


ΚΑΛΩΣ ΣΤΟΝΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΗΣΕ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ Γ΄' ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
-Η σκηνη με τον μανο εμοιαζε σκηνη πατερα και γιου παρα δυο ανθρωπων που τους ενωναν και ακομα τους ενωνουν βρωμιες και κοινα συμφεροντα...
-η ατακα παρθενος-μελιτα και αμβλωση μου φανηκαν αναρμοστες για πατερα που μιλαει για το παιδι του...Η κατασταση σωθηκε με την ΘΕΑ ΑΜΑΛΙΑ...
-Η σκηνη με την μελιτα εσωσε την κατασταση και η συγνωμη μου φανηκε λογικη για τα μεχρι στιγμης δεδομενα...
-η σκηνη με τον ηλια ηταν μια μικρη ιδεα για τους σκοπους που εχουν οι σεναριογραφοι για τον γ' κυκλο..δεν ηταν η παρεα που συνεδεσε τις ιστοριες ολων αυτων των οικογενειων αλλα η σχεση του μανου με τον πετρο που συνεδεσε την παρεα σαυτες τις οικογενειες...
Τωρα οσο για την ανατροπη στην δολοφονια του Χατζηλιγδιαρη δεν μου φανηκε σπουδαια(αλλωστε κατι επρεπε να επινοησουν για να μπορεσει να βγει η αληθεια στο φως) αντιθετα ανατροπη ηταν αυτο που ειπε η nicole

Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

[b]ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟΣ
ειμαι περιεργη να δω τον ρολο του μπελου στις εξελιξεις...λες να ειναι αυτος ο δολοφονος gelio gelio

Κλεινοντας θα ηθελα να συμφωνησω με την αποφαση των σεναριογραφων να μοιρασουν το επεισοδιο μεταξυ μανου και παρεας,μιας και οι ιστοριες αυτων των ανθρωπων αποτελεσαν τον αξονα της σειρας για δυο χρονια..ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ο επιλογος αυτης της παρεας και ο προλογος ενος γ' κυκλου που αξονας του θα ειναι η εξυχνιαση του παρελθοντος τεσσαρων οικογενειων ρουσσοι-λαζαριδης,καρταληδες-λυτρα-χατζηβασιλειου με φοντο τον ερωτα μεταξυ μελιτας ρουσσου και στεφανου καρταλη....μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων και οχι το αντιθετο...ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των πρωταγωνιστων...

κλεινοντας

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump


συμφωνώ σε όλα και αυτό για σένα oscar
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από goldy24 Τετ Ιουν 30, 2010 8:18 pm

anastasia20 έγραψε:
goldy24 έγραψε:

Το επεισοδιο μου φανηκε καλο με καποιες πολυ δυνατες στιγμες...

ΠΑΡΕΑ
-βρηκα χαριτωμενες τις σκηνες με το ψαρεμα και τον χορο στην βροχη
-γελασα με την ευα να λεει οτι θα κοιμηθουν κοριτσια -αγορια χωριστα αλλα δεκτο γιατι ειναι μεσα στα πλαισια αγιοποιησης της.Στον ΄γ κυκλο περιμενω και συμβουλες για την μητροτητα gelio
-εμεινα με την δαφνη να κανει μασαζ στα ποδια της ευαςslap
-και τα ζευγαρια να δινουν φιλια κατω απο την βροχη
και σαυτο το σημειο θα συμφωνησω με την MARGEL οταν λεει
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους

Και θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα την ταπεινη μου γνωμη επιστροφη στην αθωωτητα δεν ειναι να βαλεις τριαντα και κατι ανθρωπους να συμπεριφερονται σαν ηλιθιοι και χαζοχαρουμενα.Επιπλεον μια παρεα με τετοια ιστορια-βιασμους,φονοι,απαγωγες,αυτοκτονιες- στην πλατη ειναι δυσκολο να μην επηρεαστηκε και να διατηρησε την ανεμελια και την παιδικοτητα της

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ
Ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να χαρισουν αξεχαστες στιγμες στους φαν και να μας κανουν να παραμιλαμε αλλα παρολο αυτα περιοριστηκαν σε λογια βαρυγδουπα,σε ερμηνειες χωρις συναισθημα και στα οπτικα εφε...πιστευω οτι σαυτο φταιει περισσοτερο η ξυλα γιατι σε μια αλλη σκηνη οΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣμαζι με την παπα συγκινησε

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ CANCOON OTAN ΛΕΕΙ
Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.-
αν και για μενα το φιλι ηταν ενδειξη συμφιλιωσης και συγχωρεσης μεταξυ δυο ανθρωπων που μοιραστηκαν καποια χρονια μαζι
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ

-η δηλωση του οτι δεν προκειται να καταθεσει τα οπλα τοσο ευκολα
-η παραδοχη του λαθους του να παντρευτει την ευα και να θυσιασει την αγαπη του για την μελιτα
-η χαρα του στο ακουσμα του νεου της εγκυμοσυνης
-και η διχως δευτερη σκεψη προταση του να βαδισουν μαζι
-οι προσπαθειες του να την αγκαλιασει και να την ακουμπησει,αν και θα τον ηθελα να την αρπαξει για να της δειξει εμπρακτα την χαρα του με ενθουσιασαν
Ανυπομονω να δω την εξελιξη αυτου του ζευγαριου γιατι πιστευω οτι εχουν ολες τις προδιαγραφες για να μεγαλουργησουν και να αποτελεσουν πολο ελξης για νεους τηλεθεατες.Ειμαι περιεργη να δω τον ρολο που θα παιξει η εγκυμοσυνη της μελιτας στις εξελιξεις(γιατι μια ανατροπη με το παιδι της ευας την περιμενω)και κατα ποσο η μελιτα θα βοηθησει τον Στεφανο στα οποια σχεδια του....
Γιατι οπως ειπε και ο ιδιος στην σκηνη με τον χρηστο , θα γινει ο παλιος καλος Στεφανος που γνωρισαμε στο πρωτο μισο του β' κυκλου,πριν τον μεταλλαξει ο γαμος με την ευα....


ΡΟΥΣΣΟΣ

ΚΑΛΩΣ ΣΤΟΝΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΗΣΕ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ Γ΄' ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
-Η σκηνη με τον μανο εμοιαζε σκηνη πατερα και γιου παρα δυο ανθρωπων που τους ενωναν και ακομα τους ενωνουν βρωμιες και κοινα συμφεροντα...
-η ατακα παρθενος-μελιτα και αμβλωση μου φανηκαν αναρμοστες για πατερα που μιλαει για το παιδι του...Η κατασταση σωθηκε με την ΘΕΑ ΑΜΑΛΙΑ...
-Η σκηνη με την μελιτα εσωσε την κατασταση και η συγνωμη μου φανηκε λογικη για τα μεχρι στιγμης δεδομενα...
-η σκηνη με τον ηλια ηταν μια μικρη ιδεα για τους σκοπους που εχουν οι σεναριογραφοι για τον γ' κυκλο..δεν ηταν η παρεα που συνεδεσε τις ιστοριες ολων αυτων των οικογενειων αλλα η σχεση του μανου με τον πετρο που συνεδεσε την παρεα σαυτες τις οικογενειες...
Τωρα οσο για την ανατροπη στην δολοφονια του Χατζηλιγδιαρη δεν μου φανηκε σπουδαια(αλλωστε κατι επρεπε να επινοησουν για να μπορεσει να βγει η αληθεια στο φως) αντιθετα ανατροπη ηταν αυτο που ειπε η nicole
Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟΣ ειμαι περιεργη να δω τον ρολο του μπελου στις εξελιξεις...λες να ειναι αυτος ο δολοφονος gelio gelio

Κλεινοντας θα ηθελα να συμφωνησω με την αποφαση των σεναριογραφων να μοιρασουν το επεισοδιο μεταξυ μανου και παρεας,μιας και οι ιστοριες αυτων των ανθρωπων αποτελεσαν τον αξονα της σειρας για δυο χρονια..ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ο επιλογος αυτης της παρεας και ο προλογος ενος γ' κυκλου που αξονας του θα ειναι η εξυχνιαση του παρελθοντος τεσσαρων οικογενειων ρουσσοι-λαζαριδης,καρταληδες-λυτρα-χατζηβασιλειου με φοντο τον ερωτα μεταξυ μελιτας ρουσσου και στεφανου καρταλη....μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων και οχι το αντιθετο...ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των πρωταγωνιστων...

κλεινοντας

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump




συμφωνώ σε όλα και αυτό για σένα oscar

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ,ΠΑΝΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΟΥ

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Τετ Ιουν 30, 2010 8:28 pm

μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο
τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη
αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων
και οχι το αντιθετο...

Θεωρείς δηλαδή ότι οι ρόλοι κι οι ιστορίες που δεν μπόρεσαν να κερδίσουν το κοινό μια σεζόν ολόκληρη,θα το καταφέρουν τώρα??Και μάλιστα παραγκωνίζοντας τους αγαπημένους του ήρωες??? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532

ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες
των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των
πρωταγωνιστων...

Ανανέωση σειράς συνεπάγεται νέες ιστορίες και πρόσωπα που εμπλέκονται με τους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ..όχι παίρνω τον "πάγκο" και τον ρίχνω στο γήπεδο.Αν ο "πάγκος" ήταν το δυνατό σημείο,δε θα ήταν ""πάγκος"..
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 8:30 pm

[quote="ch-bl"]




Ανανέωση σειράς συνεπάγεται νέες ιστορίες και πρόσωπα που εμπλέκονται με τους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ..όχι παίρνω τον "πάγκο" και τον ρίχνω στο γήπεδο.Αν ο "πάγκος" ήταν το δυνατό σημείο,δε θα ήταν ""πάγκος"..



Συμφωνώ σε όλα φυσικά αλλά αυτό εδώ είναι για πολλά : respect : : respect : : respect : : respect : !!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιουν 30, 2010 8:31 pm

ch-bl έγραψε:
μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο
τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη
αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων
και οχι το αντιθετο...

Θεωρείς δηλαδή ότι οι ρόλοι κι οι ιστορίες που δεν μπόρεσαν να κερδίσουν το κοινό μια σεζόν ολόκληρη,θα το καταφέρουν τώρα??Και μάλιστα παραγκωνίζοντας τους αγαπημένους του ήρωες??? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532

Aκριβως!! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Lol Συμφωνώ με την ch-bl, αλλωστε την ''εξυπνη'' κίνηση την κάνανε και απέτυχε παταγωδως!

ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες
των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των
πρωταγωνιστων...

Ανανέωση σειράς συνεπάγεται νέες ιστορίες και πρόσωπα που εμπλέκονται με τους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ..όχι παίρνω τον "πάγκο" και τον ρίχνω στο γήπεδο.Αν ο "πάγκος" ήταν το δυνατό σημείο,δε θα ήταν ""πάγκος"..[/quote]

Σαν να μου λες, οτι βλέπεις τα φιλαράκια και σε νοιαζει η ιστορία της μαμάς του Chandler και των αδερφων του Joey! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Lol
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 30, 2010 8:32 pm

ch-bl έγραψε:
μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο
τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη
αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων
και οχι το αντιθετο...

Θεωρείς δηλαδή ότι οι ρόλοι κι οι ιστορίες που δεν μπόρεσαν να κερδίσουν το κοινό μια σεζόν ολόκληρη,θα το καταφέρουν τώρα??Και μάλιστα παραγκωνίζοντας τους αγαπημένους του ήρωες??? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 7532

ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες
των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των
πρωταγωνιστων...

Ανανέωση σειράς συνεπάγεται νέες ιστορίες και πρόσωπα που εμπλέκονται με τους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ..όχι παίρνω τον "πάγκο" και τον ρίχνω στο γήπεδο.Αν ο "πάγκος" ήταν το δυνατό σημείο,δε θα ήταν ""πάγκος"..


Μου αρέσει η ποδοσφαιροσυζήτηση!!!!!!!!!!!!!!
Όταν έχεις παικταράδες δεν τους αφήνεις στο πάγκο να παίξεις με τα δεύτερα. Όχι τουλάχιστον όταν χτυπάς το πρωτάθλημα.
Τους βάζεις στα μικρά παιχνίδια να παίρνουν αγώνες στα πόδια τους αλλά τους γερούς παίκτες αυτούς που βάζουν τα γκολ και μοιράζουνε παιχνίδι τους κρατάς μέσα ακόμη κι όταν είναι ντεφορμέ γιατί με μια φάση μπορεί να σου δώσουνε το παιχνίδι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Τετ Ιουν 30, 2010 8:35 pm

Χαίρομαι που συμφωνούμε,κορίτσια!! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_wink

Και γουστάρω ποδοσφαιροσυζήτηση κι εγώ,Μαρία!! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_lol

Να προσθέσω μόνο το εξής:όταν το κοινό έχει αγαπήσει για 2 σεζόν κάποιους συγκεκριμένους ήρωες και οι υπόλοιποι του είναι ή αδιάφοροι ή αντιπαθείς(στην πλειοψηφία πάντα,σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις),κάνοντάς τους πρωταγωνιστές το πιθανότερο είναι ότι θα χάσεις.

Και με ποδοσφαιρικούς όρους:Δεν μπορείς να βάζεις τα τσικό να παίξουν και να περιμένεις να γεμίσει το γήπεδο.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_lol
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 8:49 pm

ch-bl έγραψε:Χαίρομαι που συμφωνούμε,κορίτσια!! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_wink

Και γουστάρω ποδοσφαιροσυζήτηση κι εγώ,Μαρία!! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_lol

Να προσθέσω μόνο το εξής:όταν το κοινό έχει αγαπήσει για 2 σεζόν κάποιους συγκεκριμένους ήρωες και οι υπόλοιποι του είναι ή αδιάφοροι ή αντιπαθείς(στην πλειοψηφία πάντα,σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις),κάνοντάς τους πρωταγωνιστές το πιθανότερο είναι ότι θα χάσεις.

Και με ποδοσφαιρικούς όρους:Δεν μπορείς να βάζεις τα τσικό να παίξουν και να περιμένεις να γεμίσει το γήπεδο.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Icon_lol

Συμφωνω μαζι σου εντελως, καθως και με Foulitsa, Clarabelle και Καρ-Mik!!! : respect :

Ε οχι και να παραγκωνιστουν οι Πρωταγωνιστες 2 ετών και να μπουν μπροστα ηρωες που κωλυονται να κρατησουν το ηδη υπαρχον κοινο, ποσο μαλλον να δελεασουν καινουριο...
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 9:00 pm

Νομίζω πως έχει αποδειχτεί ποιοί απο τους ήρωες μπορούν να κρατήσουν ολόκληρο επεισόδιο στις πλάτες τους!!Οτι και να λέμε απο κει και πέρα είναι περιττό και φυσικα θα φανεί και απο Σεπτέμβρη!!! Wink
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τετ Ιουν 30, 2010 9:06 pm

Foulitsa έγραψε:Νομίζω πως έχει αποδειχτεί ποιοί απο τους ήρωες μπορούν να κρατήσουν ολόκληρο επεισόδιο στις πλάτες τους!!Οτι και να λέμε απο κει και πέρα είναι περιττό και φυσικα θα φανεί και απο Σεπτέμβρη!!! Wink

Foulitsa, να'ξερες ποσο συμφωνω και ποσο ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩ την υπογραφη σου!!!! : respect : Heart2
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιουν 30, 2010 9:12 pm

maraki_ch έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Νομίζω πως έχει αποδειχτεί ποιοί απο τους ήρωες μπορούν να κρατήσουν ολόκληρο επεισόδιο στις πλάτες τους!!Οτι και να λέμε απο κει και πέρα είναι περιττό και φυσικα θα φανεί και απο Σεπτέμβρη!!! Wink

Foulitsa, να'ξερες ποσο συμφωνω και ποσο ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩΩΩ την υπογραφη σου!!!! : respect : Heart2



Ευχαριστώ..Εργο της Black Rose, και εγώ τη λάτρεψα.. Love!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από mm Τετ Ιουν 30, 2010 10:16 pm

Καλησπέρα!!! Το επεισόδιο της Κυριακής ήταν καταπληκτικό, αλλά θα προτιμούσα να τελείωνε η σειρά εδώ. Του χρόνου δεν ξέρω κατά πόσο η σειρά θα έχει να κάνει με την παρέα της Φεγγαρόπετρας. Μπορεί να βρεθούν ενδιαφέροντες ιστορίες αλλά τίποτα πια δεν θα είναι το ίδιο.
Πρώτον: Η σχέση Μάνου και Εύας τελείωσε νομίζω οριστικά. Να με συγχωρέσουν όσες συμφορουμίτισσες λατρεύουν αυτό το ζευγάρι, αλλά η σχέση αυτή είναι καταδικασμένη να αποτύχει εξαιτίας της ανατροφής του Μάνου από τον Λύτρα. Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο δεν πρόκειται να στεριώσουν αυτοί οι δυο μαζί.
Δεύτερον: Η σχέση Λουκά - Νόρας έτσι όπως μας δίνεται έχει καταντήσει κουραστική (και σας μιλάει μια Λουκανορική!). Αντί να βλέπουμε δύο ενήλικες να σχεδιάζουν μαζί την κοινή τους ζωή και να καταστρώνουν τα σχέδιά τους για την επαγγελματική τους πορεία βλέπουμε δύο άτομα που φέρονται σαν 15χρονα (και πολύ λέω). Εντάξει δε λέμε να μην κάνουν γλύκες σαν ερωτευμένοι που είναι αλλά συχνά τα όρια ξεπερνώνται!
Τρίτον: Μετά τη σκηνή μεταξύ Αντιγόνης και Νταίζης καταλαβαίνω γιατί η Νταίζη φέρεται έτσι. Δεν τη δικαιολογώ, αλλά μπορώ να καταλάβω τι κόλαση έζησε από μικρή (νομίζω ότι μιλούσε ειλικρινά σχετικά με το βιασμό. Έβγαζε μια πίκρα και δεν είχε κάποιο συμφέρον να το παίζει κακοποιημένη παιδούλα). Δεν ήταν και λίγη η απόρριψη που ένιωσε όταν έμαθε την αλήθεια. Και δεν είναι το καλύτερο να συνειδητοποιείς ότι η ίδια σου η μάνα σε μισεί!
Τέταρτον: Η όλη ανατροπή σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου νομίζω ότι ήταν άκυρη. Η νεκροψία θα έδειχνε ότι ο θάνατος προήλθε από ασφυξία και θα το μάθαινε και ο Σταυρίδης. Και αποκλείεται να πυροβόλησε ο αστυνόμος σχεδόν εξ επαφής και να μην πέτυχε το στόχο του. Οπότε... Όσο για τα μαυροφορεμένα παντελόνια που επισκέφτηκαν τον τάφο του αστυνόμου και ίσως σκότωσαν τον Χατζηβασιλείου αρχικά νόμιζα ότι ήταν του καινούριου γιατί η σκηνή παίχτηκε μετά την εικόνα του Λευτέρη αλλά δεν αποκλείεται να ήταν παραπλανητική. Κάπου εδώ διάβασα το ενδεχόμενο ο δολοφόνος να είναι ο Παναγιώτης. Χμ! διόλου απίθανο.
Τέλος, σχολιάστηκε αρνητικά στο φόρουμ η σκέψη του Πέτρου να κάνει η Μελίτα άμβλωση. Δε λέω ότι συμφωνώ μ' αυτό, αλλά για τη θέση και το χαρακτήρα του ήρωα που υποδύεται ο κ. Κατρανίδης η αντίδραση αυτή είναι αναμενόμενη. Όπως αναμενόμενη ήταν και η συμπεριφορά και η στάση που κράτησε όταν είδε την κόρη του.
Αυτά τα ολίγα από μένα.Πρώτη φορά γράφω τόσα πολλά και μου φαίνεται παράξενο. Καλό καλοκαίρι και ραντεβού το Σεπτέμβριο!

mm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από mm Τετ Ιουν 30, 2010 10:36 pm

Α! Και ένα τελευταίο. Ο Μήτσουλας σίγουρα κάτι κρύβει. Δεν είναι δυνατόν να είναι τόοοοσο ηλίθιος. Κάτι κρύβεται πίσω από τη συμπεριφορά του. Συμφωνείτε;

mm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Evalia Τετ Ιουν 30, 2010 10:40 pm

maraki_ch έγραψε:
Evalia έγραψε:
Στέφανος: Λυπάμαι ήταν πολύ λίγος για το επεισόδιο. Τράβα και μοίραζε απειλές και κάνε και το μοναδικό καλό που μπορείς, πνίξε τη Νταίζη. Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του. Τον έφτυσαν δυο γυναίκες και δε μπορεί να χαρεί κανένα από τα δυο (?) παιδιά του. Και έχει αδερφή τη Νταιζάρα. Muahahaha. Για να μάθεις να εκδικείσαι το Μάνο.

gelio gelio gelio Τελειο Evalia!!!! Ενα oscar σε σενα!!!

Ευκαιρια λοιπον να μοιρασω και τα υπολοιπα!!!
Απο ενα σε: diam_rena, Καρ-Mik, Vasouli, Paparazzi (αυτο με το κρανος ηταν τελειο!!!), LIBRA, Dioni, soso, aggeliki, giouli_edem, evanna, edem4ever, Ezi, Clarabelle, KonstantinaA, Foulitsa, sarita και φυσικα στην αγαπημενη rachel!!!!!
oscar

Σε ευχαριστω πολυ Vasouli!!

Maraki_ch σ' ευχαριστώ πολύ! Το δικό σου φανταστικό σχολιασμό έβλεπα για να θυμηθώ με τη σειρά τις σκηνές και να μην ξεχάσω καμία. Αυτό από μένα oscar

Σας ευχαριστώ πολύ Vasouli, Sarita, Evanna, Ezantakou και συγγνώμη αν ξέχασα κανέναν. Προφανώς και ανταποδίδω oscar κι εγώ με τη σειρά μου όπως και σε πολλούς ακόμα!

Όσο για το Στέφανο, δεν τον πήγαινα που δεν τον πήγαινα, όσο πάει και απογίνεται το κακό. Μα είναι δυνατόν η μάνα του να τον κοροϊδεύει πως είναι μουγγή και αυτός να μην υποψιαστεί το παραμικρό; Είχα μια ελπίδα πως θα αποδυκνειόταν έστω και λίγο δολοπλόκος για να έχει ένα ενδιαφέρον ο χαρακτήρας, αλλά τον βγάζουν ντυπ χαλβά.
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουν 30, 2010 10:44 pm

mm έγραψε:Καλησπέρα!!! Το επεισόδιο της Κυριακής ήταν καταπληκτικό, αλλά θα προτιμούσα να τελείωνε η σειρά εδώ. Του χρόνου δεν ξέρω κατά πόσο η σειρά θα έχει να κάνει με την παρέα της Φεγγαρόπετρας. Μπορεί να βρεθούν ενδιαφέροντες ιστορίες αλλά τίποτα πια δεν θα είναι το ίδιο.
Πρώτον: Η σχέση Μάνου και Εύας τελείωσε νομίζω οριστικά. Να με συγχωρέσουν όσες συμφορουμίτισσες λατρεύουν αυτό το ζευγάρι, αλλά η σχέση αυτή είναι καταδικασμένη να αποτύχει εξαιτίας της ανατροφής του Μάνου από τον Λύτρα. Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο δεν πρόκειται να στεριώσουν αυτοί οι δυο μαζί.
Δεύτερον: Η σχέση Λουκά - Νόρας έτσι όπως μας δίνεται έχει καταντήσει κουραστική (και σας μιλάει μια Λουκανορική!). Αντί να βλέπουμε δύο ενήλικες να σχεδιάζουν μαζί την κοινή τους ζωή και να καταστρώνουν τα σχέδιά τους για την επαγγελματική τους πορεία βλέπουμε δύο άτομα που φέρονται σαν 15χρονα (και πολύ λέω). Εντάξει δε λέμε να μην κάνουν γλύκες σαν ερωτευμένοι που είναι αλλά συχνά τα όρια ξεπερνώνται!
Τρίτον: Μετά τη σκηνή μεταξύ Αντιγόνης και Νταίζης καταλαβαίνω γιατί η Νταίζη φέρεται έτσι. Δεν τη δικαιολογώ, αλλά μπορώ να καταλάβω τι κόλαση έζησε από μικρή (νομίζω ότι μιλούσε ειλικρινά σχετικά με το βιασμό. Έβγαζε μια πίκρα και δεν είχε κάποιο συμφέρον να το παίζει κακοποιημένη παιδούλα). Δεν ήταν και λίγη η απόρριψη που ένιωσε όταν έμαθε την αλήθεια. Και δεν είναι το καλύτερο να συνειδητοποιείς ότι η ίδια σου η μάνα σε μισεί!
Τέταρτον: Η όλη ανατροπή σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου νομίζω ότι ήταν άκυρη. Η νεκροψία θα έδειχνε ότι ο θάνατος προήλθε από ασφυξία και θα το μάθαινε και ο Σταυρίδης. Και αποκλείεται να πυροβόλησε ο αστυνόμος σχεδόν εξ επαφής και να μην πέτυχε το στόχο του. Οπότε... Όσο για τα μαυροφορεμένα παντελόνια που επισκέφτηκαν τον τάφο του αστυνόμου και ίσως σκότωσαν τον Χατζηβασιλείου αρχικά νόμιζα ότι ήταν του καινούριου γιατί η σκηνή παίχτηκε μετά την εικόνα του Λευτέρη αλλά δεν αποκλείεται να ήταν παραπλανητική. Κάπου εδώ διάβασα το ενδεχόμενο ο δολοφόνος να είναι ο Παναγιώτης. Χμ! διόλου απίθανο.
Τέλος, σχολιάστηκε αρνητικά στο φόρουμ η σκέψη του Πέτρου να κάνει η Μελίτα άμβλωση. Δε λέω ότι συμφωνώ μ' αυτό, αλλά για τη θέση και το χαρακτήρα του ήρωα που υποδύεται ο κ. Κατρανίδης η αντίδραση αυτή είναι αναμενόμενη. Όπως αναμενόμενη ήταν και η συμπεριφορά και η στάση που κράτησε όταν είδε την κόρη του.
Αυτά τα ολίγα από μένα.Πρώτη φορά γράφω τόσα πολλά και μου φαίνεται παράξενο. Καλό καλοκαίρι και ραντεβού το Σεπτέμβριο!



Σε μερικά συμφωνώ και σε άλλα πάλι όχι
Σίγουρα ο Μάνος μεγάλωσε με ένα τρόπο άσχημο αλλά οι άνθρωποι βλέπουν τα λάθη τους και διορθώνονται. Πιστεύω οτι αν δεν είχε γίνει το μπάχαλο και δεν αποχωρούσε ο Μπουγιούρης απ τη σειρά σίγουρα θα βλέπαμε τη διαδρομή του άσχετα άν θα ήταν ή όχι με την Εύα.
Η Νταίζη κι εκεί είναι η μεγαλύτερη αντίρρησή μου ακόμη κι αν έχει χίλια δίκια να κρύβει μέσα της θυμό, για μένα είναι απαράδεκτη. Ας βάλλει κάτω τη μάνα που τη ξεπούλησε και ας την πατήσει. Αυτή τη στιγμή όμως την βλέπουμε να προσπαθεί να σκοτώσει το παιδί του ενός αδελφού της και να ξεσπιτώνει τον άλλον. Όσο κακές εμπειρίες κι αν έχει δεν δικαιολογείται.
Συμφωνώ οτι η σειρά έκλεισε με το χειρότερο δυνατό τρόπο και άφησε τους τηλεθεατές μετέωρους χωρίς ενδιαφέρον για την τρίτη σεζόν και μ αυτή την ένοια ίσως να ήταν καλύτερα να έκλεινε τώρα.
Ο Μπέλλος δίνει και σε μένα την εντύπωση οτι χρησιμοποιεί τη Νταίζη όπως τον χρησιμοποιεί κι αυτή. Διαφορετικά μιλάμε για πολύ μεγάλο ηλίθιο.
Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει κάτι την επόμενη σεζόν που να μας κάνει να ενδιαφερθούμε και πάλι αλλά προς το παρόν δεν άφησαν και πολλά περιθώρια ενδιαφέροντος.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evapop Τετ Ιουν 30, 2010 11:09 pm

Aς σχολιασω κι εγω μολονότι δεν το συνηθιζω.
Το επεισόδιο σε ελαχιστα σημεία με ξετρελανε,στα περισσοτερα με αφησε αδιαφορη.
Τις σκηνες του Μπελλου και της Νταιζης τις προσπερνουσα,οποτε γνωμη δεν εχω.
Μου αρεσε
-Το φιναλε για την εμηνεια της Ξυλα και του Μπουγιουρη,ειδικα το βλεμμα της τελευταιας οταν γυρισε πισω και φωναξε το Μανο. oscar oscar
Το ευρημα με τις σκιες σκετο δε θα με συγκινουσε σε καμία περίπτωση.
-Οι σκηνές του Μανου με τα παιδιά του και ειδικά με τη Μαρίλια,όμως σίγουρα και αυτή με τη Νεφελη.
-Ο χορος στη βροχή ως ιδέα που απετυχε παταγωδώς βεβαια στην υλοποιηση.(με ευθυνη όχι φυσικά των ηθοποιών).Αλλά αισθητικά ή και συμβολικά μου άρεσε πολυ.
-Τα λογια του αγαπημενου μου Κατρανίδη στη Μελίτα του.
-Ο Σταυρου που μ αρεσει παντα.(βερική γαρ) oscar
-Ο αποχαιρετισμός Μελίτας και Μανου.

Δε μου άρεσε
-Η σκηνή με το εξαιρετικό τραγούδι,που εκβίαζε το συναισθημα κι ήταν χιλιοπαιγμένη.
-Η λίστα φαρμακων στην αναγνωση της οποίας ξεπεταξαν σεναριακά το ζευγος Λουκα και Νόρα.
-Η σκηνή του Στεφανου με τη Μελίτα,κυριως γιατί οι ηθοποιοί που ερμηνευουν τους ρόλους αυτούς,έχουν τόσο διαμετρικά αντίθετους υποκριτικούς κώδικες που η μία φαινεται να συμμετεχει σε σχολική παρασταση και ο αλλος στην σκηνή του Εθνικού.Ειδικά,όταν παιζουν μαζί αυτοί οι δύο,γινεται πολύ εμφανές το παραπάνω.
-Η δήθεν ανατροπή!Ο ιατροδικαστής κοιμόταν.

Σιγουρα ο τρίτος κυκλος προδιαραφεται κατα πολυ χειρότερος των προηγουμενων,κι εγώ καπου το χω ξαναδει αυτό!
Σιγουρα η Νταιζη και ο ερωτας Στεφ και Μελ,στον οποίον δεν είμαι αντιθετη,αλλά από τον οποίον είμαι απογοητευμενη,καθώς και η Αντιγόνη αναμενεται να μονοπωλησουν το ενδιαφερον των τηλεθεατών.
Σιγουρα,ακόμη και τωρα που έσπασε το βασικό ζευγαρι,κατεμε οριστικά,δε νομιζω ότι θα χουμε επιστροφές,δεν θα δοθεί στη Νόρα και το Λουκά η έκταση που τους αναλογεί (προσωπικά δεν είμαι φαν του ζευγους,αλλά δεν ήμουν φαν και κανενός ζευγους,οποτε δεν υπολογίζομαι)
Ηθελα απλά και όλοι να βρουν την ευτυχία τους.Ειδικά όσοι περισσότερο την στερηθηκαν.
Και σίγουρα η κατασταση με τα παιδιά του Μανου και του Στεφανου είναι καθαρά κωμικοτραγική για όποιον τουλαχιστον δε θέλει να παραδεχτεί ότι γραφει καθαρη και όχι παντα καλή,ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΑ.
Ας μη γεννουσε η Ευα τον διαδοχο στην τελική!

Απο Σεπτεμβριο κι εγώ!Με ευχες προς όλους για καλό καλοκαιρι.

evapop

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 16 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης