Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

+33
rachel
Nenie!
edem4ever
Penny
maria*
evanna
giouli_edem
KatsaroYpotheto
margaret10
Lyn
ebelina2007
Cancoon
jim7
alkisti
loukitsa
aggeliki
anneliz_333
hionati
DESPOINA
pasxalitsa
anastasia20
soso
JESSIE
fay
N.L.D.N.M.E
tzibirdika
Foulitsa
sarita
manos for ever
loukasnora
Καρ-Mik
gxnel
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap52%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 52% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 62
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Οκτ 18, 2010 9:14 pm

Παρακαλώ πολύ να σταματήσει ΑΜΕΣΩΣ η αντιπαράθεση περί δακρύων και υποκριτικών προσόντων και να μεταφερθεί η συζήτηση στο κατάλληλο ποστ. Εδώ ΜΟΝΟ σχολιασμό του επεισοδίου.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Οκτ 18, 2010 9:16 pm

Το επεισόδιο το βρήκα βαρετό.
Το πρόβλημα με αυτήν την σειρά επεισοδίων που θα ασχοληθούν με την απαγωγή είναι ότι έχει προηγηθεί η απαγωγή της Νεφέλης όπου Μπουγιούρης – Παπά απέδωσαν τέλεια την αγωνία των γονιών για την τύχη του παιδιού τους ενώ ταυτόχρονα οι μεταξύ τους σχέσεις ήταν πολύ κακές.
Εν προκειμένω υπάρχει πρόβλημα, γιατί η ερμηνεία της Ξυλά είναι πολύ κακή. Είναι θορυβώδης αλλά χωρίς βάθος και χωρίς ψυχή και αναλώνεται σε συγκεκριμένες κινήσεις-φετίχ της ηθοποιού που έκανε καθόλη τη διάρκεια του επεισοδίου ενώ το βλέμμα της παρέμενε ανέκφραστο. Εκεί δε που σφιγγόταν και ξανασφιγγόταν και νιαούριζε, όπως όταν η Ρέιτσελ αποχαιρετούσε την Μόνικα που θα συγκατοικούσε με τον Τσάντλερ, το αποτέλεσμα ήταν κωμικό. Και στα Φιλαράκια βέβαια κωμικό ήταν αλλά εκ προθέσεως - εδώ βγήκε κατα λάθος!!! Γενικά η Ξυλά είναι μια χαρά σε χαριτωμένες σκηνές που μοιράζει χαμόγελα αλλά στο δραματικό δεν το 'χει και αυτός είναι ο λόγος που δεν είχε και εκτεταμένες σεκάνς σε ένα επεισόδιο όλο επάνω στην απαγωγή του γιου της ηρωίδας που υποδύεται.
Αντίθετα το βλέμμα της Παπά μετά που έφυγε από το κομμωτήριο εξέφρασε και πόνο και θλίψη και απόγνωση τόσο ώστε θα πίστευε κανείς ότι η Μελίτα είναι η μάνα που ζει το δραματικό γεγονός της απαγωγής και όχι η Εύα.
Πραγματικά είναι απορίας άξιον γιατί σε αυτούς τους ανθρώπους φάνηκε τόσο απίθανο το ότι απήχθη το παιδί. Και ναι μεν η Εύα είναι ανόητη, ανεύθυνη και επιπόλαιη και θεώρησε αρκετό το κολπάκι με την διάψευση της είδησης αλλά για τον Στέφανο που ξέρει από αυτά είναι ανεξήγητο. Στέφανος - Εύα Sleep Sleep Sleep
Ο Νικόλας πολύ ενθάρρυνε πάντως την ομήγυρη με το να τους μιλάει για εμπόριο οργάνων!!!! Πάντα άκαιρος αυτός ο άνθρωπος!!
Η Εριέττα είναι απαράδεκτη, ανάγωγη και χωριάτα. Από τις αυθόρμητες αντιδράσεις φαίνεται το ποιόν του κάθε ανθρώπου κι όταν η δική της αυθόρμητη αντίδραση είναι η βρισιά, η αγένεια και η ασέβεια στον εργαζόμενο που έχει απέναντί της αποδεικνύει το κατώτατο επίπεδό της. Το όλο σκηνικό ήταν πολύ άσχημο και πρέπει να πω ότι δεν γνωρίζω καμία γυναίκα που να πήγε σε συνοικιακό ή υπερπολυτελές κομμωτήριο και στην περίπτωση που την έκαψαν στον λουτήρα ή με το πιστολάκι την ώρα του χτενίσματος κλπ να αναφώνησε “χαζή είσαι”!! Το ότι περίμενε δε η Εριέττα να ασχοληθεί ο Στέφανος με τον καβγά της με την Αμαλία ενώ μόλις έχει απαχθεί το παιδί του δείχνει και τον απύθμενο εγωισμό της.
Φυσικά ήταν και λάθος της Μελίτας που έφυγε έτσι χωρίς να υπερασπιστεί τον εαυτό της. Το ελάττωμά της ήταν πάντα ο υπερβολικός συναισθηματισμός της. Τέλος πάντων ουδέν κακόν αμιγές αγαθού. Έχοντας μόλις περάσει την τόσο επώδυνη εμπειρία του αυτοκινητιστικού, της αποβολής και της ανακοπής δεν υπάρχει λόγος να αυτοτιμωρείται έτσι.
Ο χωρισμός της Δάφνης και του Νικόλα έχει ομολογουμένως πολύ άσχημες στιγμές, όπως ο σημερινός καβγάς τους, αλλά είναι απελευθερωτικές για την Δάφνη και για όλα αυτά που καταπίεζε μέσα της τόσο καιρό. Μακροπρόθεσμα θα φανεί το πώς επηρέασε ουσιαστικά τη σχέση τους το ότι ξέθαψαν όλα αυτά τα απωθημένα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cancoon στις Δευ Οκτ 18, 2010 9:20 pm, 1 φορά
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Οκτ 18, 2010 9:16 pm

Συμφωνω με τα γνωστα σεντονακια,
αργησα σημερα ειχα δουλιτσα.
Ειδα το επεσοδιο κοψομεσιαστηκα να προσκυνω την Ξυλα,
μου ελειψε τοσο πολυ και με κερδισε 100% με το ταλεντο της! : respect : : respect :
Πανω που πηγα να συμπαθησω τη Μελίτα ολο κανει χαζομαρες και με κανει να γελω
ειδικα με τη σημερινη της συμπεριφορα
να ναι καλα αν δεν ειχαμε κ αυτη πως θα εκλεγα μεχρι δακρυων! Nyxia

Να πω Χρονια Πολλα στο Λουκακο μου που σημερα γιορταζει!
Με αγαπη
loukitsa


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Δευ Οκτ 18, 2010 9:19 pm, 1 φορά
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Οκτ 18, 2010 9:26 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο το βρήκα βαρετό.
Το πρόβλημα με αυτήν την σειρά επεισοδίων που θα ασχοληθούν με την απαγωγή είναι ότι έχει προηγηθεί η απαγωγή της Νεφέλης όπου Μπουγιούρης – Παπά απέδωσαν τέλεια την αγωνία των γονιών για την τύχη του παιδιού τους ενώ ταυτόχρονα οι μεταξύ τους σχέσεις ήταν πολύ κακές.
Εν προκειμένω υπάρχει πρόβλημα, γιατί η ερμηνεία της Ξυλά είναι πολύ κακή. Είναι θορυβώδης αλλά χωρίς βάθος και χωρίς ψυχή και αναλώνεται σε συγκεκριμένες κινήσεις-φετίχ της ηθοποιού που έκανε καθόλη τη διάρκεια του επεισοδίου ενώ το βλέμμα της παρέμενε ανέκφραστο. Εκεί δε που σφιγγόταν και ξανασφιγγόταν και νιαούριζε, όπως όταν η Ρέιτσελ αποχαιρετούσε την Μόνικα που θα συγκατοικούσε με τον Τσάντλερ, το αποτέλεσμα ήταν κωμικό. Και στα Φιλαράκια βέβαια κωμικό ήταν αλλά εκ προθέσεως - εδώ βγήκε κατα λάθος!!! Γενικά η Ξυλά είναι μια χαρά σε χαριτωμένες σκηνές που μοιράζει χαμόγελα αλλά στο δραματικό δεν το 'χει και αυτός είναι ο λόγος που δεν είχε και εκτεταμένες σεκάνς σε ένα επεισόδιο όλο επάνω στην απαγωγή του γιου της ηρωίδας που υποδύεται.
Αντίθετα το βλέμμα της Παπά μετά που έφυγε από το κομμωτήριο εξέφρασε και πόνο και θλίψη και απόγνωση τόσο ώστε θα πίστευε κανείς ότι η Μελίτα είναι η μάνα που ζει το δραματικό γεγονός της απαγωγής και όχι η Εύα.
Πραγματικά είναι απορίας άξιον γιατί σε αυτούς τους ανθρώπους φάνηκε τόσο απίθανο το ότι απήχθη το παιδί. Και ναι μεν η Εύα είναι ανόητη, ανεύθυνη και επιπόλαιη και θεώρησε αρκετό το κολπάκι με την διάψευση της είδησης αλλά για τον Στέφανο που ξέρει από αυτά είναι ανεξήγητο. Στέφανος - Εύα Sleep Sleep Sleep
Ο Νικόλας πολύ ενθάρρυνε πάντως την ομήγυρη με το να τους μιλάει για εμπόριο οργάνων!!!! Πάντα άκαιρος αυτός ο άνθρωπος!!
Η Εριέττα είναι απαράδεκτη, ανάγωγη και χωριάτα. Από τις αυθόρμητες αντιδράσεις φαίνεται το ποιόν του κάθε ανθρώπου κι όταν η δική της αυθόρμητη αντίδραση είναι η βρισιά, η αγένεια και η ασέβεια στον εργαζόμενο που έχει απέναντί της αποδεικνύει το κατώτατο επίπεδό της. Το όλο σκηνικό ήταν πολύ άσχημο και πρέπει να πω ότι δεν γνωρίζω καμία γυναίκα που να πήγε σε συνοικιακό ή υπερπολυτελές κομμωτήριο και στην περίπτωση που την έκαψαν στον λουτήρα ή με το πιστολάκι την ώρα του χτενίσματος κλπ να αναφώνησε “χαζή είσαι”!! Το ότι περίμενε δε η Εριέττα να ασχοληθεί ο Στέφανος με τον καβγά της με την Αμαλία ενώ μόλις έχει απαχθεί το παιδί του δείχνει και τον απύθμενο εγωισμό της.
Φυσικά ήταν και λάθος της Μελίτας που έφυγε έτσι χωρίς να υπερασπιστεί τον εαυτό της. Το ελάττωμά της ήταν πάντα ο υπερβολικός συναισθηματισμός της. Τέλος πάντων ουδέν κακόν αμιγές αγαθού. Έχοντας μόλις περάσει την τόσο επώδυνη εμπειρία του αυτοκινητιστικού, της αποβολής και της ανακοπής δεν υπάρχει λόγος να αυτοτιμωρείται έτσι.
Ο χωρισμός της Δάφνης και του Νικόλα έχει ομολογουμένως πολύ άσχημες στιγμές, όπως ο σημερινός καβγάς τους, αλλά είναι απελευθερωτικές για την Δάφνη και για όλα αυτά που καταπίεζε μέσα της τόσο καιρό. Μακροπρόθεσμα θα φανεί το πώς επηρέασε ουσιαστικά τη σχέση τους το ότι ξέθαψαν όλα αυτά τα απωθημένα.



συμφωνωωωω απολυτα μαζι σου..... oscar
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Οκτ 18, 2010 10:55 pm

Clarabelle έγραψε:
Μη τρομάξετε με το μέγεθος του σχολιασμού ξέφυγαΕπεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 191984


Το περασμένο επεισόδιο είχε κλείσει με την απαγωγή ενός βρέφους οπότε κάθησα προετοιμασμένη να δω ένα δραματικό επεισόδιο. Παρακολούθησα όμως αντ αυτού μισό δραματικό επεισόδιο και μισό κωμικό για να ξαλεγράρω

Θα μπορούσε να έχει τίτλο Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενήστε

Έδινε υλικό για να ξυπνήσουν αναμνήσεις να γίνουν συγκρίσεις και να βγουν συμπεράσματα αλλά με όλες αυτές τις εναλλαγές χανόταν το συναίσθημα γιατί το δράμα της μοντέρνας σταχτοπούτας συγνώμη αλλά αδυνατώ να το συμεριστώ

Όταν η Εύα λυποθύμισε ο Λουκάς πήρε το τηλέφωνο να δει τι συμβαίνει οπότε όλοι έμαθαν τα δυσάρεστα. Μου άρεσαν οι μουδιασμένες αντιδράσεις της παρέας και η έκφραση πανικού της Εύας που έμοιαζε να μην έχει συνειδητοποιήσει απο που της ήρθε το χτύπημα.

Κι εκεί επάνω που αρχίζω να πιάνω το συναίσθημα τσουπ στο κομωτήριο. Η Μελίτα με το μυαλό προφανώς στον απόλυτο την τσουρούφλισε την πελάτισα που πετάχτηκε και της είπε μα τι κάνεις είσαι χαζή; Κακώς αλλά νομίζω ήταν το ξάφνιασμα απ το καφτό νερό. Σηκώνεται και φύγει και η Εριέττα αξιοπρεπώς φερόμενη αρχίζει να ζητάει συγνώμη οπότε εγω αρχίζω να γελάω μέχρι δακρύων. Η Εριέττα αρχίζει να εξηγεί οτι αντέδρασε μεν έντονα στο κάψιμο αλλά με τίποτα δεν θέλει να χάσει το κορίτσι τη δουλειά του και το Μελιτάκι να τρέχει στο δρόμο όπου φύγει φύγει.

Εκεί ακριβώς σκέφτηκα οτι επιβεβαιώνομαι κι οτι αν στη θέση της ήταν μια κοπελίτσα που είχε ανάγκη τη δουλειά θα δεχόταν τη συγνώμη της πελάτισας και θα ζητούσε κι εκείνη με τη σειρά της αλλη μια για την αμέλεια , και το θέμα θα είχε λήξει εκεί. Απλά η Μελίτα πήγε σ αυτή τη δουλειά κάνοντας πεισματάκια κι όχι απο ανάγκη.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα στο δρόμο να σφίγγεται και να ρουθουνίζει αλλά το δάκρυ να μη κυλάει το άτιμο

Πίσω στην απαγωγή το πρωτοφανές φαινόμενο. Η αστυνομία είχε φτάσει πριν τους συγγενείς. Η Εύα τρέχει με την ψυχή στο στόμα και την έκφραση του πανικού στο πρόσωπο η Αγγέλα ζητάει συγνώμη κι εκείνη την παίρνει αγκαλιά και δεν της ρίχνει ευθύνη. Είναι η Εύα που αγαπάει αυτή τη μάνα και της αναγνωρίζει την προσφορά και δεν μπορεί να την πληγώσει όσο κι αν πονάει για το χαμό του παιδιού.

Κι εκεί που έχω αρχίσει να φορτίζομαι συναισθηματικά πίσω στο φτωχικό της Μελίτας. Ανοίγει η πόρτα και ω του θαύματος αγόρασαν κολύριο. Δάκρυ

Ποιός μας έλειπε η Νταιζούλα. Φωνάζει το Χρήστο να σπιουνέψει την Άννα. Μόνο που ο Χρήστος επιμένει ευχαριστώ δεν θα πάρω και τη στέλνει σπιτάκι της. Πωπω νεύρα που ο Χρήστος υποστήριξε την Άννα. Γουστάρωωωωωω

Κάπου εκεί ξανά πίσω στην απαγωγή. Μπαίνουν στο σπίτι και βρίσκουν το σημείωμα οπότε έχουμε δεύτερο κύμα πανικού. Ο Λουκάς συμπαραστέκεται στην Εύα που αν και σε άθλια κατάσταση ζητάει να ειδοποιήσουν το Στέφανο

Η Νόρα τηλεφωνεί στο Στέφανο και τον ενημερώνει οτι απήγαγαν το μωρό και είναι όλοι συγκεντρωμένοι στο σπίτι της Αγγέλας. Κι εκεί συνειδητοποιώ οτι οι πάντες έχουν ένα δικό τους χώρο και η μοναδική που ποτέ δεν είχε σπίτι είναι η Εύα. Τελικά δεν έχει απολύτως τίποτα. Θα μου πεις τέτοια ώρα τέτοια λόγια αλλά μου ακούστηκε θλιβερό.

Οι απαγωγείς πάντως είχαν προνοήσει να υπάρχει γυναίκα να φροντίζει το παιδί κι αυτό θα μπορούσε να σημαίνει οτι αυτός που το οργάνωσε είναι ενδεχομένως και συγγενής του παιδιού και ήθελε να πάρει τα χρήματα χωρίς να κακοπάθει το μωρό.

Στο άλλο μέτωπο η Μελίτα φώναξε τη μανούλα της να της κάνει παραπονάκια. Μαμά η Εριέττα με είπε χαζή. Ποτέ δεν συμπάθησα τα παιδιά που έτρεχαν στη μαμά τους να της πούνε μαμά η Αννούλα μου τράβηξε την κοτσίδα κι έτρεχε η μαμά τους να τραβήξει το αυτί στην κάθε Αννούλα. Τους έδινα όμως το δικαιολογητικό οτι είναι μικρά. Η Μελίτα πόσο είναι είπαμε; Λέγανε λέγανε και τον ατελείωτο είχανε βαρέθηκα.

Και κάπου εκεί στα μισά του επεισοδίου εμφανίζεται κι ο πατέρας. Και τι βλέπουν τα ματάκια μου; Η Μαρίλια. Κόντευα να ξεχάσω οτι συμμετέχει στη σειρά.

Ενημερώθηκε ο πατέρας απ τη Νόρα ενημερώθηκε ο φίλος μας ο Λευτεράκης απ τη Δάφνη ενημερώθηκε κι ο Ρούσσος απ το Λουκά. Ο Στέφανος ενημέρωσε και τη μανούλα του κι αυτή με τη σειρά της ζήτησε ευθύνες απ το γλυκό της κοριτσάκι. Όλοι έπεσαν απ τα σύννεφα. Τελικά την απαγωγή ή ο περιπτεράς την έκανε ή εγώ.

Ο παλιός μας γνώριμος ο Παναγιώτης ανέλαβε την υπόθεση και άρχισε το ψάξιμο και να δουμε που θα μας βγάλει. Χάρηκα πάντως όταν τον είδα. Θυμάμαι οτι τότε μετά την κηδεία του Σταυρίδη όταν εμφανίστηκε στο χώρο της κατασκήνωσης είχα γράψει οτι δεν έμοιαζε παρείσακτος. Ίσως επειδή πάντα ήταν με το μέρος της παρέας

Και σ αυτό ακριβώς το σημείο έχουμε την κωμικότερη σκηνή του επεισοδίου. Η επιτομή της νεόπλουτης και της κατίνας που ακούει στο όνομα Αμαλία πάει στην Εριέττα άκουσον άκουσον να απαιτήσει να ζητήσει συγνώμη απ την κορούλα της. Η Εριέττα την τάπωσε κανονικά.

Αμαλία: Η κόρη του Χατζηβασιλείου να προσβάλει την κόρη του Ρούσσου;
Εριέττα:Και που θέλατε να φανταστώ εγώ οτι η κόρη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτήριο;

Αμαλία: Αναγκάστηκα να έρθω μέχρι εδώ γιατί προσβάλατε την κόρη μου
Εριέττα: Αν η κόρη σας προσβάλεται τόσο εύκολα να μάθει να κάνει τη δουλειά της. Ένα λούσιμο φαντάζομαι δεν είναι τόσο δύσκολο να το μάθει.

Εριέττα: Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να το έκανε επίτηδες
Αμαλία: Η κόρη μου δεν συνηθίζει να κάνει κατινιές.

Αμαλίτσα λές ψέματα και θα μεγαλώσει η μύτη σου

Σπόιλερ:
Σπόιλερ:


Τώρα που τα ξαναβλέπω σκέπτομαι οτι τελικά η Μελίτα είναι πολύ τυχερή.
Αυτή που θα είχε όλα τα δίκια να της ανταποδώσει τα ίσα την πρώτη φορά που την είδε ανάσκελα παραμονή του γάμου της έσφιξε τα δόντια και φέρθηκε με αξιοπρέπεια και τη δεύτερη σεβάστηκε την επιλογή του άντρα που κουβαλούσε μέσα της το παιδί του. Δεν ξεκατινιάστηκε δεν φόρεσε το μινι μέχρι τον αφαλό να τρέχει στο Στέφανο και δεν τον φώναζε για ψύλου πήδημα να την έχει στη μπρίζα.

Κάπου εκεί είδα την ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου. Την Εύα να αναρωτιέται πως θα περάσει το μωρό της μόνο του το βράδυ και να σπαράζει απ το κλάμα με όλα τα χαρακτηριστικά της αλλοιωμένα απ την οδύνη. Να κλαίει και να κοιτάζει το Στέφανο ζητώντας να της δώσει ελπίδα κι αυτός να λέει θα το βρούμε και θα δώσουμε ότι κι αν ζητήσουν κι οτι είναι πρόθυμος να δώσει ακόμη και τη ζωή του

Σαν σκηνή καταπληκτική. : respect : : respect : : respect :

Το συναίσθημα όμως που μου άφησε ήταν θυμός. Δεν μπορώ να τον πιστέψω. Έχω δεί τον ίδιο αυτό άντρα να της λέει εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα και σε ένα μήνα να κυλιέται σε τραπέζια και σκάλες με την Μελίτα. Τον έχω δει να πέφτουν τούβλα και να απειλείται η ζωή της και η ζωή του παιδιού κι αυτός να λέει θα την προσέξουν οι φίλοι της. Γιατί να τον πιστέψω;

Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι η Εύα για μιά ακόμη φορά περνάει το μαρτύριό της μόνη της. Δεν υπάρχει ο δικός της άνθρωπος για να μοιραστεί τον πόνο της και να πάρει ανακούφιση απ αυτόν.

Θυμήθηκα την απαγωγή της Νεφέλης και θύμωσα ακόμη περισσότερο. Τελικά ο Μάνος το λαμόγιο ήταν δέκα φορές καλύτερος. Ούτε κι εκείνος ήταν ζευγάρι με τη Μελίτα οταν ο Στέλιος απήγαγε το παιδί τους και επιπλέον τη θεωρούσε συνυπεύθυνη αλλά μετά τον πρώτο θυμό κατάλαβε τον πόνο της και δεν της στέρησε την παρηγοριά του και την αγκαλιά του.

Μάλλον φοβούνται αυτό που βγάζουν στο γυαλί οι δύο ηθοποιοί και θέλουν να αποφύγουν τις συγκρίσεις. Εκτός πια κι αν θέλουν κάτι να μας πουν.

Ο Παναγιώτης του άνοιξε την καρδιά του Λουκάκου. Πάντως κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα σκεπτόμουν. Δεν ξεχνάω το χαμογελάκι όταν έλεγε στην Εριέττα οτι δεν διεκδίκησε την κληρονομιά γιατί έχει σχέδιο. Τι σχέδιο και για ποιόν;

Το πρακτορείο ειδήσεων Αμαλία έτρεξε στην κορούλα να της πει πρώτον να μη σκάει την έκανε ντα την Εριέττα και δεύτερον να μεταφέρει τα νέα της απαγωγής.
Η Μελίτα είπε οτι μόνο εκείνη καταλαβαίνει τον πόνο της Εύας;
Άκουσα καλά;
Πειράζει που το ίδιο ακριβώς της είχε πει πέρσι στο υπόγειο κατά τη διάρκεια της απαγωγής; Και μετά το απέδειξε κιόλας
Άστο βρε Μελιτάκι να της λείπει τέτοια κατανόηση. Πήρε πέρσι δεν χρειάζεται και φέτος.


Σπόιλερ:

Ο Λευτεράκης τελικά πολύ πονοψυχος βρε παιδάκι μου. Τόση αγωνία είχε για το μωρό της Εύας που ούτε στην όψη δεν το ξέρει που πέρασε απ της Δάφνης να μάθει νέα. Άλλος ένας ύποπτος κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Ο Στέφανος μέσα στον κακό χαμό επειδή η φωλιά του είναι αρκετά λερωμένη φοβήθηκε μήπως η απαγωγή έχει σχέση με την ιστορία των διαμαντιών και συνάντησε την Εριέττα να την προειδοποιήσει. Η Εριέττα νόμιζε οτι την κάλεσε για να της μιλήσει κι αυτός για τη Μελιτα . Άκουσα καλά; Ποσώς τον ενδιαφέρουν τα προβλήματα της απόλυτης λέει. Καλά μιλάμε για μεγάλο έρωτα δεν το συζητώ.

Τελικά η πληροφορία παρά την προειδοποίηση των απαγωγέων διέρευσε οπότε αναμένονται εξελίξεις. Είναι η πρώτη φορά που περιμένω το επόμενο επεισόδιο προσδοκώντας κάτι.

Πολύ καλό απο μένα και περιμένω πότε θα δω ένα επεισόδιο που θα με ενθουσιάσει τόσο ώστε να το ψηφίσω τέλειο
Πραγματικα σου αξιζουν πολλα.... oscar oscar oscar ο σχολιαζμος σου ειναι καταπληκτικος οπως παντα ....με καλυψες κ ακομα παραπανο
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Lyn Δευ Οκτ 18, 2010 11:39 pm

Clarabelle καλήφθηκα απόλυτα από το μακρύ αλλά απολαυστικότατο σεντονάκι σου!! Τα βιντεάκια κατατοπιστηκότατα!! Επίσης συμφωνώ με τους γνωστούς και μη εξαιρεταίους σχολιασμούς, μη τα ξαναλέμε!!

Πολύ καλό κι από μένα λοιπόν, αν και συγχύστηκα λίγο με τις συνεχείς εναλλαγές.
Εκεί που βλέπαμε για την απαγωγή, να σου και το δράμα που περνάει η Μελίτα! Ε, όσο περίεργο και να ακούγεται, ΔΕΝ με ενδιαφέρει το πόσο την ταπείνωσε η κακιά Εριέττα, ούτε το αν της έθιξε την (ανύπαρκτη κατά τη γνώμη μου) αξιοπρέπεια και δε με νοιάζει καθόλου (ξέρω, είμαι αναίσθητη -.- ) αν η μανούλα της θα πάει να κάνει ντα το κακό κορίτσι που τόλμησε (πως μπόρεσε!! TutTut ) να προσβάλλει την κορούλα της!! wall
Κρατάω ωστόσο το εξής καλό και σύντομο: Η Μελίτα δεν κάνει κατινιές!! xoxo

Επίσης για τη "Δάφνη" έχω να πω το εξής: Fskl

Ξυλά Θεά! : respect :

Περιμένω ακόμη καλύτερα επεισόδια μέσα στην εβδομάδα.

Υ.Γ.: Υπήρχε τόσο καιρό εμότικον που σταυροκοπιέται? Το λάτρεψα ήδη! Με εκφράζει απόλυτα και προβλέπω να το χρησιμοποιώ συχνά!!
imarton imarton imarton imarton imarton
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από margaret10 Τρι Οκτ 19, 2010 7:59 am

Clarabelle έγραψε:
Μη τρομάξετε με το μέγεθος του σχολιασμού ξέφυγαΕπεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 191984


Το περασμένο επεισόδιο είχε κλείσει με την απαγωγή ενός βρέφους οπότε κάθησα προετοιμασμένη να δω ένα δραματικό επεισόδιο. Παρακολούθησα όμως αντ αυτού μισό δραματικό επεισόδιο και μισό κωμικό για να ξαλεγράρω

Θα μπορούσε να έχει τίτλο Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενήστε

Έδινε υλικό για να ξυπνήσουν αναμνήσεις να γίνουν συγκρίσεις και να βγουν συμπεράσματα αλλά με όλες αυτές τις εναλλαγές χανόταν το συναίσθημα γιατί το δράμα της μοντέρνας σταχτοπούτας συγνώμη αλλά αδυνατώ να το συμεριστώ

Όταν η Εύα λυποθύμισε ο Λουκάς πήρε το τηλέφωνο να δει τι συμβαίνει οπότε όλοι έμαθαν τα δυσάρεστα. Μου άρεσαν οι μουδιασμένες αντιδράσεις της παρέας και η έκφραση πανικού της Εύας που έμοιαζε να μην έχει συνειδητοποιήσει απο που της ήρθε το χτύπημα.

Κι εκεί επάνω που αρχίζω να πιάνω το συναίσθημα τσουπ στο κομωτήριο. Η Μελίτα με το μυαλό προφανώς στον απόλυτο την τσουρούφλισε την πελάτισα που πετάχτηκε και της είπε μα τι κάνεις είσαι χαζή; Κακώς αλλά νομίζω ήταν το ξάφνιασμα απ το καφτό νερό. Σηκώνεται και φύγει και η Εριέττα αξιοπρεπώς φερόμενη αρχίζει να ζητάει συγνώμη οπότε εγω αρχίζω να γελάω μέχρι δακρύων. Η Εριέττα αρχίζει να εξηγεί οτι αντέδρασε μεν έντονα στο κάψιμο αλλά με τίποτα δεν θέλει να χάσει το κορίτσι τη δουλειά του και το Μελιτάκι να τρέχει στο δρόμο όπου φύγει φύγει.

Εκεί ακριβώς σκέφτηκα οτι επιβεβαιώνομαι κι οτι αν στη θέση της ήταν μια κοπελίτσα που είχε ανάγκη τη δουλειά θα δεχόταν τη συγνώμη της πελάτισας και θα ζητούσε κι εκείνη με τη σειρά της αλλη μια για την αμέλεια , και το θέμα θα είχε λήξει εκεί. Απλά η Μελίτα πήγε σ αυτή τη δουλειά κάνοντας πεισματάκια κι όχι απο ανάγκη.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα στο δρόμο να σφίγγεται και να ρουθουνίζει αλλά το δάκρυ να μη κυλάει το άτιμο

Πίσω στην απαγωγή το πρωτοφανές φαινόμενο. Η αστυνομία είχε φτάσει πριν τους συγγενείς. Η Εύα τρέχει με την ψυχή στο στόμα και την έκφραση του πανικού στο πρόσωπο η Αγγέλα ζητάει συγνώμη κι εκείνη την παίρνει αγκαλιά και δεν της ρίχνει ευθύνη. Είναι η Εύα που αγαπάει αυτή τη μάνα και της αναγνωρίζει την προσφορά και δεν μπορεί να την πληγώσει όσο κι αν πονάει για το χαμό του παιδιού.

Κι εκεί που έχω αρχίσει να φορτίζομαι συναισθηματικά πίσω στο φτωχικό της Μελίτας. Ανοίγει η πόρτα και ω του θαύματος αγόρασαν κολύριο. Δάκρυ

Ποιός μας έλειπε η Νταιζούλα. Φωνάζει το Χρήστο να σπιουνέψει την Άννα. Μόνο που ο Χρήστος επιμένει ευχαριστώ δεν θα πάρω και τη στέλνει σπιτάκι της. Πωπω νεύρα που ο Χρήστος υποστήριξε την Άννα. Γουστάρωωωωωω

Κάπου εκεί ξανά πίσω στην απαγωγή. Μπαίνουν στο σπίτι και βρίσκουν το σημείωμα οπότε έχουμε δεύτερο κύμα πανικού. Ο Λουκάς συμπαραστέκεται στην Εύα που αν και σε άθλια κατάσταση ζητάει να ειδοποιήσουν το Στέφανο

Η Νόρα τηλεφωνεί στο Στέφανο και τον ενημερώνει οτι απήγαγαν το μωρό και είναι όλοι συγκεντρωμένοι στο σπίτι της Αγγέλας. Κι εκεί συνειδητοποιώ οτι οι πάντες έχουν ένα δικό τους χώρο και η μοναδική που ποτέ δεν είχε σπίτι είναι η Εύα. Τελικά δεν έχει απολύτως τίποτα. Θα μου πεις τέτοια ώρα τέτοια λόγια αλλά μου ακούστηκε θλιβερό.

Οι απαγωγείς πάντως είχαν προνοήσει να υπάρχει γυναίκα να φροντίζει το παιδί κι αυτό θα μπορούσε να σημαίνει οτι αυτός που το οργάνωσε είναι ενδεχομένως και συγγενής του παιδιού και ήθελε να πάρει τα χρήματα χωρίς να κακοπάθει το μωρό.

Στο άλλο μέτωπο η Μελίτα φώναξε τη μανούλα της να της κάνει παραπονάκια. Μαμά η Εριέττα με είπε χαζή. Ποτέ δεν συμπάθησα τα παιδιά που έτρεχαν στη μαμά τους να της πούνε μαμά η Αννούλα μου τράβηξε την κοτσίδα κι έτρεχε η μαμά τους να τραβήξει το αυτί στην κάθε Αννούλα. Τους έδινα όμως το δικαιολογητικό οτι είναι μικρά. Η Μελίτα πόσο είναι είπαμε; Λέγανε λέγανε και τον ατελείωτο είχανε βαρέθηκα.

Και κάπου εκεί στα μισά του επεισοδίου εμφανίζεται κι ο πατέρας. Και τι βλέπουν τα ματάκια μου; Η Μαρίλια. Κόντευα να ξεχάσω οτι συμμετέχει στη σειρά.

Ενημερώθηκε ο πατέρας απ τη Νόρα ενημερώθηκε ο φίλος μας ο Λευτεράκης απ τη Δάφνη ενημερώθηκε κι ο Ρούσσος απ το Λουκά. Ο Στέφανος ενημέρωσε και τη μανούλα του κι αυτή με τη σειρά της ζήτησε ευθύνες απ το γλυκό της κοριτσάκι. Όλοι έπεσαν απ τα σύννεφα. Τελικά την απαγωγή ή ο περιπτεράς την έκανε ή εγώ.

Ο παλιός μας γνώριμος ο Παναγιώτης ανέλαβε την υπόθεση και άρχισε το ψάξιμο και να δουμε που θα μας βγάλει. Χάρηκα πάντως όταν τον είδα. Θυμάμαι οτι τότε μετά την κηδεία του Σταυρίδη όταν εμφανίστηκε στο χώρο της κατασκήνωσης είχα γράψει οτι δεν έμοιαζε παρείσακτος. Ίσως επειδή πάντα ήταν με το μέρος της παρέας

Και σ αυτό ακριβώς το σημείο έχουμε την κωμικότερη σκηνή του επεισοδίου. Η επιτομή της νεόπλουτης και της κατίνας που ακούει στο όνομα Αμαλία πάει στην Εριέττα άκουσον άκουσον να απαιτήσει να ζητήσει συγνώμη απ την κορούλα της. Η Εριέττα την τάπωσε κανονικά.

Αμαλία: Η κόρη του Χατζηβασιλείου να προσβάλει την κόρη του Ρούσσου;
Εριέττα:Και που θέλατε να φανταστώ εγώ οτι η κόρη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτήριο;

Αμαλία: Αναγκάστηκα να έρθω μέχρι εδώ γιατί προσβάλατε την κόρη μου
Εριέττα: Αν η κόρη σας προσβάλεται τόσο εύκολα να μάθει να κάνει τη δουλειά της. Ένα λούσιμο φαντάζομαι δεν είναι τόσο δύσκολο να το μάθει.

Εριέττα: Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να το έκανε επίτηδες
Αμαλία: Η κόρη μου δεν συνηθίζει να κάνει κατινιές.

Αμαλίτσα λές ψέματα και θα μεγαλώσει η μύτη σου

Σπόιλερ:
Σπόιλερ:


Τώρα που τα ξαναβλέπω σκέπτομαι οτι τελικά η Μελίτα είναι πολύ τυχερή.
Αυτή που θα είχε όλα τα δίκια να της ανταποδώσει τα ίσα την πρώτη φορά που την είδε ανάσκελα παραμονή του γάμου της έσφιξε τα δόντια και φέρθηκε με αξιοπρέπεια και τη δεύτερη σεβάστηκε την επιλογή του άντρα που κουβαλούσε μέσα της το παιδί του. Δεν ξεκατινιάστηκε δεν φόρεσε το μινι μέχρι τον αφαλό να τρέχει στο Στέφανο και δεν τον φώναζε για ψύλου πήδημα να την έχει στη μπρίζα.

Κάπου εκεί είδα την ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου. Την Εύα να αναρωτιέται πως θα περάσει το μωρό της μόνο του το βράδυ και να σπαράζει απ το κλάμα με όλα τα χαρακτηριστικά της αλλοιωμένα απ την οδύνη. Να κλαίει και να κοιτάζει το Στέφανο ζητώντας να της δώσει ελπίδα κι αυτός να λέει θα το βρούμε και θα δώσουμε ότι κι αν ζητήσουν κι οτι είναι πρόθυμος να δώσει ακόμη και τη ζωή του

Σαν σκηνή καταπληκτική. : respect : : respect : : respect :

Το συναίσθημα όμως που μου άφησε ήταν θυμός. Δεν μπορώ να τον πιστέψω. Έχω δεί τον ίδιο αυτό άντρα να της λέει εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα και σε ένα μήνα να κυλιέται σε τραπέζια και σκάλες με την Μελίτα. Τον έχω δει να πέφτουν τούβλα και να απειλείται η ζωή της και η ζωή του παιδιού κι αυτός να λέει θα την προσέξουν οι φίλοι της. Γιατί να τον πιστέψω;

Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι η Εύα για μιά ακόμη φορά περνάει το μαρτύριό της μόνη της. Δεν υπάρχει ο δικός της άνθρωπος για να μοιραστεί τον πόνο της και να πάρει ανακούφιση απ αυτόν.

Θυμήθηκα την απαγωγή της Νεφέλης και θύμωσα ακόμη περισσότερο. Τελικά ο Μάνος το λαμόγιο ήταν δέκα φορές καλύτερος. Ούτε κι εκείνος ήταν ζευγάρι με τη Μελίτα οταν ο Στέλιος απήγαγε το παιδί τους και επιπλέον τη θεωρούσε συνυπεύθυνη αλλά μετά τον πρώτο θυμό κατάλαβε τον πόνο της και δεν της στέρησε την παρηγοριά του και την αγκαλιά του.

Μάλλον φοβούνται αυτό που βγάζουν στο γυαλί οι δύο ηθοποιοί και θέλουν να αποφύγουν τις συγκρίσεις. Εκτός πια κι αν θέλουν κάτι να μας πουν.

Ο Παναγιώτης του άνοιξε την καρδιά του Λουκάκου. Πάντως κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα σκεπτόμουν. Δεν ξεχνάω το χαμογελάκι όταν έλεγε στην Εριέττα οτι δεν διεκδίκησε την κληρονομιά γιατί έχει σχέδιο. Τι σχέδιο και για ποιόν;

Το πρακτορείο ειδήσεων Αμαλία έτρεξε στην κορούλα να της πει πρώτον να μη σκάει την έκανε ντα την Εριέττα και δεύτερον να μεταφέρει τα νέα της απαγωγής.
Η Μελίτα είπε οτι μόνο εκείνη καταλαβαίνει τον πόνο της Εύας;
Άκουσα καλά;
Πειράζει που το ίδιο ακριβώς της είχε πει πέρσι στο υπόγειο κατά τη διάρκεια της απαγωγής; Και μετά το απέδειξε κιόλας
Άστο βρε Μελιτάκι να της λείπει τέτοια κατανόηση. Πήρε πέρσι δεν χρειάζεται και φέτος.


Σπόιλερ:

Ο Λευτεράκης τελικά πολύ πονοψυχος βρε παιδάκι μου. Τόση αγωνία είχε για το μωρό της Εύας που ούτε στην όψη δεν το ξέρει που πέρασε απ της Δάφνης να μάθει νέα. Άλλος ένας ύποπτος κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Ο Στέφανος μέσα στον κακό χαμό επειδή η φωλιά του είναι αρκετά λερωμένη φοβήθηκε μήπως η απαγωγή έχει σχέση με την ιστορία των διαμαντιών και συνάντησε την Εριέττα να την προειδοποιήσει. Η Εριέττα νόμιζε οτι την κάλεσε για να της μιλήσει κι αυτός για τη Μελιτα . Άκουσα καλά; Ποσώς τον ενδιαφέρουν τα προβλήματα της απόλυτης λέει. Καλά μιλάμε για μεγάλο έρωτα δεν το συζητώ.

Τελικά η πληροφορία παρά την προειδοποίηση των απαγωγέων διέρευσε οπότε αναμένονται εξελίξεις. Είναι η πρώτη φορά που περιμένω το επόμενο επεισόδιο προσδοκώντας κάτι.

Πολύ καλό απο μένα και περιμένω πότε θα δω ένα επεισόδιο που θα με ενθουσιάσει τόσο ώστε να το ψηφίσω τέλειο


Με εβγαλες απο τον κοπο του σχολιασμου, μπραβο συμφωνω μαζι σου παρε ενα oscar απο εμενα. Ηταν αναγκη σε τετοιο επεισοδιο να μας απασχολει η Μελιτα με τις τριχες? η ασχετη? η αταλαντη?ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 19, 2010 8:42 am

Επειδή δεν μαρέσει να κάνω παράθεση στην παράθεση σε 3-4 διαφορετικά ποστ μόνο και μόνο για να συμφωνώ και να λέω πόσο ωραία τα είπε η κάθε φίλη μου, θα σχολιάσω κάποιους σχολιασμούς όπως κάνω συνήθως...
Ετσι, είμαι και σίγουρη οτι θα κάτσουν να με διαβάσουν Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 40499
loukasnora έγραψε:
Μελιτα-Αμαλια
Ελεος εισαι ρε Αμαλια ελεος!!!!!Ακου ''καλα της εκανες''.Να δω αν εκαιγαν εσενα τι θα εκανες.Μας επρηξες και με την δουλεια με την Δαφνη.Δεν την θελουμε λεμε την Μελιτα στην παρεα.Μπα λυσσα κακια.
Το θέμα δεν είναι αυτό Νίκη μου. Το θέμα είναι οτι η ίδια η μάνα της, δεν ήταν σίγουρη αν το έκανε καταλάθος ή επίτηδες.Και μετά σου λέει η κόρη μου δεν είναι κατίνα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 767325
tzibirdika έγραψε:
AMBER ALERT AMBER ALERT εκτος απο τον Αγγελο χασαμε και τη Δαφνη....Το ufo πρωτα μας παιρνει το Λουκα μας τον γυρνα παιρνει τη Νορα μας την γυρνα και αυτη και τωρα παιρνει τη Δαφνη..
Συμφωνώ-συμφωνώ-συμφωνώ!
Παρακαλείτε αυτό το άτιμο το UFO, που παίρνει έναν έναν τους χαρακτήρες, να φέρει πίσω την Δάφνη!
tzibirdika έγραψε:Πως την κανατε ετσι ρε τη Δαφνη??? Αν ειναι αυτη καλος ανθρωπος εγω ειμαι η Φουρειρα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 274331
Να το και το παρασύνθημα! Τώρα θέλεις να σου πω οτι είναι καλός άνθρωπος για να γίνεις η Φουρέιρα? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 221877
soso έγραψε:Όποιος είχε την ιδέα για την αντιπαραβολή των δύο δραμάτων,είναι πολύ μπροστά!
Θα σε μαλώσω!!!! Δεν είναι δράμα για μια γυναίκα στα 30βάλε της, να ''κλαίει'' για τρίχες? Τς τς τς!
Foulitsa έγραψε:
Αν και δεν θεωρώ σωστό τον οποιοδήποτε χαρακτηρισμό στο χώρο που δουλεύει κάποιος πιστεύω πως η αντίδραση ήταν καθαρά της στιγμής από το κάψιμο και αυτό φάνηκε και έπειτα.. Η Εριέτταζητάει συγνώμη για τη συμπεριφορά της ενώ η άλλη ούτε καν μπήκε στονκόπο απλά σηκώθηκε και έφυγε… Πολύ ευγενική η Χατζηβασιλείου, νοιάστηκενα μη χάσει τη δουλειά της η Μελίτα και κατάλαβε πόσο λάθος ήταν ηπροσφωνήση.. Αυτό σημαίνει έχω τρόπους..

Kάνεις λάθος Μαριέφη! Δεν την είπε χαζή επειδή την έκαψε. Την είπε χαζη γιατι αφού την έκαψε, και είδε πως τινάχτηκε, αντι να ζητησει συγνώμη,την ρωτάει ''καίει''? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 44808
-Σαφώς και καίει Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 17902 Αλλωστε γιατι λες να τραντάχτηκε η γυναίκα? Για πλάκα?
Τέλος πάντων, εκεί φαίνεται η ανατροφή. Η Εριέττα αν και αντέδρασε υπερβολικά, και σίγουρα δεν ήταν ότι καλύτερο για έναν εργαζόμενο να μιλήσει έτσι,ζήτησε συγνώμη στο καπάκι, και έκανες ΣΑΦΕΣ οτι δεν ήθελε η "κοπέλα" να χάσει την δουλειά της.. Η Μελίτα, συγνώμη δεν της είπε. Βασικά, δεν την θυμαμαι να έχει πει και ποτε Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 571703

(Σκηνή Βάσως.Κοιμάται σαν το βόδι του καλού καιρού και μπαίνουν τααδέρφια της στο δωμάτιο, ανάβουν φώτα και κάνου φασαρία. Η Βάσω ξυπνάεικαι αρχίζει τα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 789620 . Και ακους το αξής κορυφαίο : ''Σε ξυπνήσαμε''?)
Clarabelle έγραψε:
Στοάλλο μέτωπο η Μελίτα φώναξε τη μανούλα της να της κάνει παραπονάκια.Μαμά η Εριέττα με είπε χαζή. Ποτέ δεν συμπάθησα τα παιδιά που έτρεχανστη μαμά τους να της πούνε μαμά η Αννούλα μου τράβηξε την κοτσίδα κιέτρεχε η μαμά τους να τραβήξει το αυτί στην κάθε Αννούλα. Τους έδιναόμως το δικαιολογητικό οτι είναι μικρά. Η Μελίτα πόσο είναι είπαμε;Λέγανε λέγανε και τον ατελείωτο είχανε βαρέθηκα.
Πράγματι εκεί έριξα πολύ γέλιο!!!! Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 191984
''Μου φάγανε το μπιφτέκι'' Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 593737
Clarabelle έγραψε:
Ο Παναγιώτης του άνοιξε την καρδιά του Λουκάκου. Πάντως κι εγώ στη θέση του το ίδιο θασκεπτόμουν. Δεν ξεχνάω το χαμογελάκι όταν έλεγε στην Εριέττα οτι δενδιεκδίκησε την κληρονομιά γιατί έχει σχέδιο. Τι σχέδιο και για ποιόν;
Κατα ένα περιεργο τρόπο, και μένα εκεί πήγε το μυαλό μου....Χμ
loukitsa έγραψε:
Ρεσπεκτάρω Έρη:
1η τάπα:<<Που θελετε να ξερω εγω ότι η κορη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτηριο???>>
2η τάπα:<<Στο κατω κατω ζητησα συγνωμη!>>
3η τάπα: << Αν η κορη σας προσβαλλετε τοσο ευκολα να μαθει να κανει τη δουλεια της>>
4η τάπα: << Ένα λουσιμο φανταζομαι δεν είναι τοσο δυσκολο να το μάθει!>>
5η τάπα<<Προφανως δεν ηταν τυχαιο…προφανως εμαθε για τη σχεση μου με το Στεφανο και το κανε επιτηδες…>>
Και το τρελό γελιο <<Η κορη μου δεν συνηθίζει να κανει κατινιες>>
Καλά μετα το ΕΙΔΩΛΟ που χτες ήταν ανεκδιηγητο, η νέα θεά είναι η Ερι (δώστα όλα Ερι!) Οι τάπες ακολουθούσαν η μία την άλλη!
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890

soso έγραψε:
Και η Νεφελη ακλαυτη πηγε ή είχαμε κανα δάκρυ;;
Τι ερωτήσεις είναι αυτές? Εννοείται πήγε άκλαφτη!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 19, 2010 9:36 am

Σχολιασμός αργότερα διότι η Ξυλά κέντησε και αξίζει αναλυτικό σχολιασμό!

Πριν απο αυτό να πω ότι αν οι αστυνομικοί δεν θεωρούσαν τον Στέφανο ύποπτο θα έλεγα ότι είναι επιηκώς μ@#$κες! Όταν παίζουν τόσα λεφτά και ένα διαζύγιο στη μέση ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και ο αποστασιοποιημένος αστυνόμος -καλά δεν έχω λόγια για τον Γιάννη μου άρεσε πολύ- θα υποπτευθεί τον γονιό!!!

Άσχετα αν το έκανε ή όχι ο Στέφανος η δουλειά της αστυνομίας με βάση τα δεδομένα είναι να εξετάσει ΚΑΙ αυτό το ενδεχόμενο. Όποιος δεν το δέχεται είναι επιηκώς κάργα μεροληπτικός. Δεν είπαν ότι το έχει κάνει ο Στέφανος, ότι τον θεωρουν ύποπτο είπαν, textbook σε απαγωγές με χρήμα και διαζύγιο μέσα στη μέση!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Οκτ 19, 2010 10:37 am

Το ότι περίμενε δε η Εριέττα να ασχοληθεί ο Στέφανος με τον καβγά της με την Αμαλία ενώ μόλις έχει απαχθεί το παιδί του δείχνει και τον απύθμενο εγωισμό της.

Η Εριέτα δεν ηξερε για τον Αγγελο και μετα το σκηνικό με την Αμαλία καπάκια συναντάει το Στέφανο, δεν είναι λογικό να νομίζει οτι μπορεί να τη θέλει για αυτό?Ποιός εγωισμός? Μάλλον έχει πάρει χαμπάρι οτι ο Στεφανος είναι χάπατο, και σου λέει με τρίχες θα ασχολούμαστε..


Η Εριέττα είναι απαράδεκτη, ανάγωγη και χωριάτα. Από τις αυθόρμητες αντιδράσεις φαίνεται το ποιόν του κάθε ανθρώπου κι όταν η δική της αυθόρμητη αντίδραση είναι η βρισιά, η αγένεια και η ασέβεια στον εργαζόμενο που έχει απέναντί της αποδεικνύει το κατώτατο επίπεδό της.

Κατωτατη τη στιγμή που ζητησε χίλια συγνώμη για κάτι που δεν έφταιγε?? Η Μελίτα δηλαδή που την παράτησε στα κρυα του λουτρού(η στα καυτά anyway..) έχει επίπεδο?? και σιγά τη βρισιά.. Χαζή την είπε, δεν την είπε και τσ@ύλα..sfyr
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από fay Τρι Οκτ 19, 2010 10:40 am

Μήπως τελικά το UFO που πήρε το Λουκά, τη Νόρα, και τέλος τη Δάφνη, να έπαιρνε και τη Μελίτα έτσι για αλλαγή; Λέω εγώ τώρα, μήπως δούμε και τίποτα σκηνές της προκοπής και μήπως η μεταλλαγμένη Μελίτα καταφέρει να βγάλει και κανένα δάκρυ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 19, 2010 10:44 am

Foulitsa έγραψε:
Η Εριέτα δεν ηξερε για τον Αγγελο και μετα το σκηνικό με την Αμαλία καπάκια συναντάει το Στέφανο, δεν είναι λογικό να νομίζει οτι μπορεί να τη θέλει για αυτό?Ποιός εγωισμός? Μάλλον έχει πάρει χαμπάρι οτι ο Στεφανος είναι χάπατο, και σου λέει με τρίχες θα ασχολούμαστε..
Mα τι είναι αυτά που λες Μαριέφη μου ??? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 767325 Μύρισε τα νύχια της η Εριέττα, και το ξέρει! Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 17902 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 17902

Κατωτατη τη στιγμή που ζητησε χίλια συγνώμη για κάτι που δεν έφταιγε??

Η Μελίτα δεν ζήτησε ΚΑΝ συγνώμη. Αν μη τι άλλο, οφείλη μια συγνώμη, απο την πρώτη στιγμή που κάνει ένα τέτοιο λάθος. Αρα μάλλον δεν είναι η Ερι η ανάγωγη και η χωριάτα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 767325 Αλλα δεν περιμένω να ζητήσει τώρα...Δεν έχει ζητήσει ποτέ, τώρα θα το κάνει?? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 767325
fay έγραψε:Μήπως τελικά το UFO που πήρε το Λουκά, τη Νόρα, και τέλοςτη Δάφνη, να έπαιρνε και τη Μελίτα έτσι για αλλαγή; Λέω εγώ τώρα, μήπωςδούμε και τίποτα σκηνές της προκοπής και μήπως η μεταλλαγμένη Μελίτακαταφέρει να βγάλει και κανένα δάκρυ.
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 195890
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Οκτ 19, 2010 11:36 am

Τι έχω διαβάσει στους σχολιασμούς για το χτεσινό επεισόδιο Παναγίτσα μου ?? Kotsides

Παρακαλούνται όσοι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλες ατάκες για την "αταλαντοσύνη" της Εύας στο δράμα, να μη χρησιμοποιούν τα ίδια που γράφονται για τη Μελίτα ... Innocent

Aλλά ναι καλέ, έχετε δίκιο, δεν έβγαλε δάκρυ χτες η Ξυλά και δεν είχε εκφραστικότητα, ποιός μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό άλλωστε? Ουπς ! Μόνο η παρακάτω φωτογραφία μπορεί !
Iδού και το δάκρυ που ΔΕΝ έβγαλε .... wall wall

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 38465241

Και ας μιλήσουμε σοβαρά τώρα !
Η Ξυλά κέντισε ! Όλα τα ερμηνευτικά της μέσα χρησιμοποιήθηκαν στο φουλ, οι εκφράσεις απόγνωσης του προσώπου της, το ΦΥΣΙΚΟ δάκρυ στα μάτια της, το τρέμουλο στα χέρια της, ο πόνος και οι γραμμούλες έκφρασης στο μέτωπο της ... : respect : : respect :

Πού είδαν κάποιοι ότι σφίχτηκε για να πονέσει και να κλάψει ? imarton
Αυτό είναι προσόν άλλων ...

Τη θαύμασα ακριβώς όπως και την κα. Χήναρη, που χωρίς να είναι μάνες καμία από τις δύο μας πέρασαν τον πόνο μιας μάνας που χάνει το παιδί της, χωρίς να χρειάζονται υστερίες για να πιστέψουμε ότι μια μάνα πονάει και για να την προσέξουμε ερμηνευτικά όπως ούρλιαζε κάποια άλλη στην αντίστοιχη απαγωγή της Νεφέλης ! Innocent

Και αυτό που θέλω να δω στο σημερινό επεισόδιο είναι το πώς θα φερθεί στη Μελίτα η Εύα όταν πάει από το σπίτι της να μάθει για το παιδί ... Για μένα εκεί θα φανεί το επίπεδο σε σχέση με κάποια άλλη που στην αντίστοιχη περίπτωση ξεκατινιάστηκε ... Innocent



Όσον αφορά όλα τα υπόλοιπα, δε θα σχολιάσω τον "πόνο" της πραγματικά άκλαυτης Μελίτας που τώρα κατάλαβε ότι είναι άχρηστη και έτρεξε στη μανούλα, την απαράδεκτη κατίνα Αμαλία που έτρεξε να κάνει "ντα" την κακιά Εριέττα που έβρισε το παιδάκι της, την μεταμορφωμένη κουλή Δάφνη που ο Ηλίας της μεγαλώνει το παιδί και τον αμφισβήτησε, την βαρετότατη πλέον Νταίζη, κλπ ....

Θα υποκλιθώ στις ΤΑΠΕΣ της Εριέττας στην Αμαλία που τις καταχάρηκα, και θα περιμένω και σήμερα περισσότερες σκηνές Εύας - Στέφανου για να ξανακούσω αυτό το "κορίτσι μου" και να ξαναλάμψει η οθόνη !

Υ.Γ. Τι είπε ο Στεφανάκος, ότι ποσώς τον ενδιαφέρουν αυτά που του έλεγε η Έρι για τη Μελίτα ?? lmao
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 19, 2010 11:41 am


Ωραίος ο σχολιασμός Γιούλη μου αλλά περίμενα άλλο βιντεάκι
Δεν ξεχνάω τις φωνές της στο Μάνο διώξε την τσ@@λα σου
Περιμένω κι εγώ να δω αν θα φωνάξει η Αγγέλα ή κάποιος άλλος να φύγει η τσ@@λα απ το σπίτι σήμερα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Οκτ 19, 2010 11:54 am

Πάντως ξαναβλέποντας το παραπάνω βιντεάκι μου, βλέπω ένα Μάνο να χτυπιέται για τη Νεφέλη, και τον συγκρίνω αναπόφευκτα με τον χτεσινό "ήρεμο" Στέφανο .....

Δε μου χτύπησε και τόσο καλά η ηρεμία του...
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από sarita Τρι Οκτ 19, 2010 11:56 am

Κοριτσια μου τζαμπα περιμενετε.Μην ξεχναμε οτι η ευα εχει επιπεδο υψηλο και καλοσυνη οχι σαν την μελιτα.Δεν ειναι σαν την μελιτα.Οποτε μην την περιμενετε αυτη την σκηνη.Και για μενα εν μερει καλυτερα να μην την διωξει για να φανει η διαφορα του χαρακτηρα της. sfyr
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Οκτ 19, 2010 12:02 pm

giouli_edem έγραψε:[font=Georgia][size=17][color=deeppink]Τι έχω διαβάσει στους σχολιασμούς για το χτεσινό επεισόδιο Παναγίτσα μου ?? Kotsides

Παρακαλούνται όσοι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλες ατάκες για την "αταλαντοσύνη" της Εύας στο δράμα, να μη χρησιμοποιούν τα ίδια που γράφονται για τη Μελίτα ... Innocent

Aλλά ναι καλέ, έχετε δίκιο, δεν έβγαλε δάκρυ χτες η Ξυλά και δεν είχε εκφραστικότητα, ποιός μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό άλλωστε? Ουπς ! Μόνο η παρακάτω φωτογραφία μπορεί !
Iδού και το δάκρυ που ΔΕΝ έβγαλε .... wall wall

αν και μαλλον ειμαι οφ...επειδη συζητηθηκε να μην συνεχιστει η συζητηση περι υποκριτικων ικανοτητων νομιζω πως πρεπει να απαντησω....γιατι ειναι καλο να μην παρερμηνευονται τα λογια...
και επειδη ειμαι εγω που μιλησα για το οτι η ξυλα δεν εβγαλε δακρυ διευκρινησα μετα και σε ποια σκηνη εγινε αυτο...
στη σκηνη στο παρκο....
και ιδου η φωτο....
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 YouTube-430

και νομιζω πως ειναι δικαιωμα του καθενος να χρησιμοποιει οποιες ατακες θελει....
για μενα ληγει εδω το θεμα....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 19, 2010 12:05 pm

Eγώ βλέπω την Εύα να πιάνει το κεφάλι της. Επίσης στη συγκεκριμένη σκηνή θεωρώ ότι επικρατούσε ο πανικός και η σύγχυση δεν νομίζω ότι έπρεπε να κλαίει γοερα στο συγκεκριμένο σημείο.

Οι συγκρίσεις Εύας-Μελίτας παρακαλώ στο ανάλογο τόπικ. (Αυτό δεν πάει στο δάκρυ, πάει στα πιο πάνω)

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Οκτ 19, 2010 12:35 pm

Πολυ καλο και απο εμενα το χτεσινο επεισοδιο!Θα το ψηφιζα τελειο αλλα η Μελιτα με το θεμα του λουτηρα δεν με αφησαν!

Η Ξυλα εχτες εδωσε πραγματικα ρεστα!Η ερμηνεια της ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! : respect : Τοσο εκφραστικη που σου περνουσε ολα της τα συναισθηματα με ενα βλεμμα!Καθηλωτικη! : respect : Πολυ ομορφη και η σκηνη της με το Στεφανο διπλα στη κουνια!Και η Κα Χηναρη επισης αρκετα καλη!

Η Μελιτα-ω!τι θαυμα-δακρυσε.Καλο,κακο,δεν ξερω!Απο τη μια ακουγομαστε,απο την αλλη ειναι ακρως ανησυχητικο να μην εχουμε δει δακρυ για τον απολυτο,για το bebe και να το βλεπουμε επειδη η Εριεττα την ειπε χαζη!Στο κατω-κατω ξαφνιαστηκε η γυναικα και ζητησε και συγγνωμη!Ελεος! ainta

Τις κατευχαριστηθηκα της ταπες της Εριεττας στην Αμαλιτσα και αυτες του Χρηστου στη Νταιζη!Δωστεεεεεεεεε! soutien

Η παρεα συσσωμη μου αρεσε πολυ!Και φυσικα που εμφανιστηκε και ο παλιος μας γνωριμος ο αστυνομος! Thumbs up

Το φωτογραφικο υλικο που παρεθεσαν τα κοριτσια στους σχολιασμους τους πιο πανω,φοβερο!Οπως και ο σχολιασμος της Clarabelle με τα απιστευτα βιντεακια!Ετσι για να θυμομαστε........! yeap Ακου,η Μελιτα δεν κανει κατινιες!? lmao

Αναμενω το σημερινο επειοσδιο με αγωνια!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από maria* Τρι Οκτ 19, 2010 12:51 pm

Μαθήματα του πώς να καταστρέψετε μια δυνατή σκηνή είχαμε από την Αγγέλα χτες. Έλεος, τέτοια σκηνή και μέχρι κι ο τυχαίος αστυνόμος στο πάρκο πιο καλά έπαιξε από αυτή. ΕΛΕΟΣ!!!

Πάντως τη Μελίτα αν και υπερβολική, την καταλαβαίνω. Και γω μετά από τόση απογοήτευση από τον εαυτό μου μπορεί να αντιδρούσα έτσι. Όχι ότι είναι σωστό με την πρώτη δυσκολία να παρατάς τη δουλειά σου, αλλά το καταλαβαίνω. Επίσης κάποιος να πει στην Αμαλία ότι και μεις που δεν έχουμε τόσα λεφτά δεν έχουμε συνηθίσει να μας φέρονται και να μας μιλάνε με άσχημο τρόπο, δεν είναι μόνο αυτοί που έχουν αυτοεκτίμηση.

Το "θέλει ψυχραιμία" που λέγανε στην Εύα και στο Στέφανο πολύ αστείο μου φάνηκε!!!!!

Μ'άρεσε πολύ η ματιά της Εύας όταν κοίταξε τον Στέφανο περιμένοντας με τόση αγωνία από κείνον μια βοήθεια, ένα στήριγμα, τον άντρα που δεν έχει δίπλα της. Και μην τρελαθούμε, ΔΕΝ είναι ο Στέφανος πίσω από όλα αυτά... Ψάξτε λίγο πιο μακριά, ανοίξτε τα μάτια σας μπας και βρούμε τον υπεύθυνο!!!!!

Μέσα σ'όλα έχουμε και τη Δάφνη που το παρατραβάει με τον Νικόλα και χάνει το δίκιο της.

Υ.Γ. Κυρία Αμαλία, η κόρη σας είναι μεγάλος άνθρωπος δεν χρειάζεται τη μαμάκα της να την υπερασπίζεται, έλεος.
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Penny Τρι Οκτ 19, 2010 1:08 pm

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ!ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ! Thumbs up

ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΕΠΙΣΗΣ!Η ΞΥΛΑ ΑΠΕΔΩΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ!ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! : respect :
ΚΑΙ ΕΡΙΕΤΤΑ-ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ....ΕΙΔΙΚΑ Η ΠΡΩΤΗ! Klap

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΓΩΓΗ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ( ainta )ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ.....!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Οκτ 19, 2010 1:08 pm

"Απαγωγη vs Τσουρουφλισμα"

Τι ηταν αυτο παλι το σχεσινο να μην μπορεις να πλανταξεις με την ησυχια σου, να στο χαλανε αμεσως...

"Η Απαγωγη"

* Η Ευα -Ξυλα πηρε το επεισοδιο και εφυγε! oscar Καταπληκτικη! Στην αρχη ηταν παγωμενη, ειχε χασει τον κοσμο και φαινεται στο βλεμμα της και σιγα σιγα πανικος και αρπαζεται απο το Νικολα! Οταν φτανει στο παρκο και βρισκει εκει τη μητερα της και την αστυνομια τρεχει και την περνει αγκαλια για να την καθησυχασει, δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο την παραδεχτηκα εκει, δεν εριξε ευθυνες, δεν εβαλε τις φωνες στη μητερα της ουτε στον Ηλια, ηξερε οτι ενιωθαν ηδη πολυ ασχημα για οτι ειχε συμβει! Μια απο της σκηνες που μου εμεινε ηταν λιγο πριν το τελος στο παρκο εκει που κατι λεει ο Λουκας και οι υπολοιποι αλλα δεν το ακουσα γιατι κοιταγα την Ευα, γιατι μου εδωσαν να καταλαβω οτι ουτε κι εκεινη τους ακουγε εκεινη τη στιγμη... Στο σπιτι για αλλη μια φορα μοναδικη : respect :!!! Μου περασε καθε συναισθημα και φαινοταν οτι ηταν ακομη σε συγχιση, ηθελε μονο το παιδι της ΘΕΑ!!!

* Μεσα σε ολο το χαμο η Ευα ζητησε να ειδοποιησουν το Στεφανο κι αυτο εγινε... Πολυ ψυχραιμα το πηρε ο πατερας, περιμενα μια στραβοτιμονια, μια σταση για να συνειδητοποιησει τι του ειπε η Νορα αλλα τιποτα αυτος οδηγουσε με το κινητο στο χερι (Αισχος! bleutooth you know!) Αργοτερα προσπαθουσε να καθησυχασει την Ευα και δηλωσε οτι θα εδινε και τη ζωη του για να φερει το γιο τους πισω Aww
Ειδοποιησε και την Εριεττα να εχει το νου της, γιατι ποτε δεν ξερεις!

* Η Αγγελα μου αρεσε επισης παρα πολυ, εβγαζε πανικο, ενοχες, πικρα....

* Ο Ηλιας ηταν ηρεμος και περισσοτερο στεναχωρεμενος για οτι εγινε, πριν φυγει ζητησε συγγνωμη απο την Ευα....

* Η Αντιγονη ενιωσε μια ζαλη και εκατσε... Κατηγορησε την κορη της -πολυ ωραια η κ. Παπαδημητριου σε αυτη τη σκηνη!- η οποια δεν με επεισε ουτε οτι λυπηθηκε ουτε οτι δεν ξερει τιποτα για το εγκλημα!!!

* Η παρεα οπως παντα σταθηκε διπλα στην Ευα! Οι δικηγοροι ανελαβαν τα διαδικαστικα κυριως ο Λουκας και η Νορα περισσοτερο να σταθει στην Ευα! Ο Νικολας μετραγε πιεσεις και η Δαφνη εκτος του οτι ενημερωσε τον καθε ασχετο βλ. Λευτερης για τα γεγονοτα τα εβαλε και με τον πατερα της... Οταν την ακουσα να λεει σκεφτικη οτι αφηνουν και το δικο τους παιδι με τον Ηλια ηθελα να την αρχισω στα χαστουκια!

* Επισης μου αρεσε πολυ και η αντιδραση του Ρουσσου στα νεα του Λουκα! Τα οποια μετεφερε στην συμβια του και αυτη με τη σειρα της στο Μελιτονι! Σημειωση! Να σου θμησω τη μανα σου και τη μανα της Ευας οταν τα δικα τους παιδια ηταν κλισμενα σε ενα υπογειο! Μαλλον δεν εισαι η μονη που καταλαβαινει την Ευα!

* Καλε η Μαριλια ειναι αυτη;

* Παναγιωτης is back και υποψιαζεται τους παντες! Palamakia

"Το Τσουρουφλισμα!"

* Ελπιζω η Μελιτα να μην κανει η ιδια μπανιο το Νεφελακι γιατι το παιδι απο θαυμα εχει γλυτωσει τα εγκαυματα! Η αντιδραση της Εριεττας ηταν υπερβολικη αν και η γυναικα καταλαβε αμεσως το λαθος της και ζητησε συγγνωμη... Αν η Μελιτα δεν το ειχε βαλει στα ποδια θα ειχε λυθει το θεμα αναιμακτα!

* Οταν ειχα δει τη Μελιτα στο τρειλερ να κλαιει -περα απο το σοκ- ειχα σκεφτει οτι εμαθε για το παιδι και στεναχωρηθηκε που να φανταστω οτι πληγωθηκε που την ειπαν χαζη!

* Θυμαμαι οταν ημουν μικρη να πηγαινω στη μητερα μου και να της παραπονιεμαι για αυτο που μου εκανε ο ταδε και να περνω παντα την ιδια απαντησει "Και σε μενα γιατι το λες, βρειτε τα μεταξυ σας" μεχρι που σταματησα να το κανω και ελυνα τις διαφορες μου μονη μου! Η Μελιτα ειναι πια σε ηλικια που δεν χρειαζεται κηδεμονα να κανει παρατηρηση στο "παιδακι" που την χτυπησε! Απαραδεχτη η Αμαλια! Πηγε στην Εριεττα να της πει τι; Ανεκδοτα; Ακου εκει η κορη μου δεν κανει κατινιες! Μιλαμε χτυπιομουν απο τα γελια! lol! lol!

"Περιφεριακα"

Μαλλον ο Χρηστος της εχει πατησει με την Αννα και το αντιστροφο! Πολυ μου αρεσε η σκηνη τους!!! Love!


Υ.Γ. Πολυ καλο απο μενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Οκτ 19, 2010 1:19 pm

giouli_edem έγραψε:Τι έχω διαβάσει στους σχολιασμούς για το χτεσινό επεισόδιο Παναγίτσα μου ?? Kotsides

Παρακαλούνται όσοι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν άλλες ατάκες για την "αταλαντοσύνη" της Εύας στο δράμα, να μη χρησιμοποιούν τα ίδια που γράφονται για τη Μελίτα ... Innocent

Aλλά ναι καλέ, έχετε δίκιο, δεν έβγαλε δάκρυ χτες η Ξυλά και δεν είχε εκφραστικότητα, ποιός μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό άλλωστε? Ουπς ! Μόνο η παρακάτω φωτογραφία μπορεί !
Iδού και το δάκρυ που ΔΕΝ έβγαλε .... wall wall

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 38465241

Και ας μιλήσουμε σοβαρά τώρα !
Η Ξυλά κέντισε ! Όλα τα ερμηνευτικά της μέσα χρησιμοποιήθηκαν στο φουλ, οι εκφράσεις απόγνωσης του προσώπου της, το ΦΥΣΙΚΟ δάκρυ στα μάτια της, το τρέμουλο στα χέρια της, ο πόνος και οι γραμμούλες έκφρασης στο μέτωπο της ... : respect : : respect :

Πού είδαν κάποιοι ότι σφίχτηκε για να πονέσει και να κλάψει ? imarton
Αυτό είναι προσόν άλλων ...

Τη θαύμασα ακριβώς όπως και την κα. Χήναρη, που χωρίς να είναι μάνες καμία από τις δύο μας πέρασαν τον πόνο μιας μάνας που χάνει το παιδί της, χωρίς να χρειάζονται υστερίες για να πιστέψουμε ότι μια μάνα πονάει και για να την προσέξουμε ερμηνευτικά όπως ούρλιαζε κάποια άλλη στην αντίστοιχη απαγωγή της Νεφέλης !

Και αυτό που θέλω να δω στο σημερινό επεισόδιο είναι το πώς θα φερθεί στη Μελίτα η Εύα όταν πάει από το σπίτι της να μάθει για το παιδί ... Για μένα εκεί θα φανεί το επίπεδο σε σχέση με κάποια άλλη που στην αντίστοιχη περίπτωση ξεκατινιάστηκε ...



Όσον αφορά όλα τα υπόλοιπα, δε θα σχολιάσω τον "πόνο" της πραγματικά άκλαυτης Μελίτας που τώρα κατάλαβε ότι είναι άχρηστη και έτρεξε στη μανούλα, την απαράδεκτη κατίνα Αμαλία που έτρεξε να κάνει "ντα" την κακιά Εριέττα που έβρισε το παιδάκι της, την μεταμορφωμένη κουλή Δάφνη που ο Ηλίας της μεγαλώνει το παιδί και τον αμφισβήτησε, την βαρετότατη πλέον Νταίζη, κλπ ....

Θα υποκλιθώ στις ΤΑΠΕΣ της Εριέττας στην Αμαλία που τις καταχάρηκα, και θα περιμένω και σήμερα περισσότερες σκηνές Εύας - Στέφανου για να ξανακούσω αυτό το "κορίτσι μου" και να ξαναλάμψει η οθόνη !

Υ.Γ. Τι είπε ο Στεφανάκος, ότι ποσώς τον ενδιαφέρουν αυτά που του έλεγε η Έρι για τη Μελίτα ?? lmao
΄

Μην τραβας τις όμορφες ξανθές κοτσίδες σου,Γιούλη μου! lmao lmao
Δεν αξίζει τέτοιας αντίδρασης το θέμα!
Οι σχολιασμοί ήταν οι γνωστοί τρεις παρατιθέμενοι x 3 (άντε να γίνουν και τέσσερις παρατιθέμενοι επί 4) Angel
Όσο για την επίσκεψη της Μελίτας είναι δικαιολογημένη!Είναι ένας χαρακτήρας αρκετά προστατευμένος,που γίνεται προσπαθεια να τονιστούν τα θετικά της στοιχεία ,καποια εκ των οποίων έχει επειδείξει σίγουρα ,και παρ'όλαυτά παραμένει πολυ πιο αντιπαθής χαρακτήρας ακόμη και σε σύγκριση με τους πολύ πολύ χειρότερους της σειράς..(ενδιαφέρουσα πρωτοτυπια,όντως)
Υγ.Ο Στεφανος αντέδρασε τόσο αδιάφορα στο ότι η καλή του έγινε υπο-κομμωτρια, στο ότι έγινε αποτυχημένη υπο-κομμωτρια ή στο ότι θεωρήθηκε χαζή;;;
Πάντως, απο τον άνθρωπο που πλακωσαν στο ξύλο την (ίδια) καλή του και δεν έκανε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ εναντίον του υπαίτιου,ή την ΑΝΕ-κοψαν imarton και στέρησαν τη ζωή από το παιδί τους και δεν ασχολήθηκε επίσης καθόλου με το θέμα,προσωπικά και ειδίκά αυτή την στιγμή δεν περιμένα κατι περισσότερο!Η αντιδραση του αυτή τη φορά ήταν η αναμενόμενη!Απλά είχε και μπόλικη επίφαση! Angel
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Nenie! Τρι Οκτ 19, 2010 1:23 pm

γενικώς δεν γράφω πολύ ως κ καθόλου... valen αλλαααααα

30χρονη να γίνεται κομμάτια κ να "σέρνεται στα πατώματα" κ να μυξοκλαίγεται στην μαμά της επειδή κάποιος την είπε χαζή δεν το χω ματαδεί!!!! valen Synelthe κ μάλιστα να το θεωρεί σαν ύστατη προσβολή!!!! xaxa
+ότι η ερι ζήτησε κ την συγνώμη της η κοπέλα valen

καλά το ότι πήγε η μαμά της 30χρονης στην ερι με υφάκι να ζητήσει εξηγήσεις που είπε την κόρη της χαζή valen είναι jesus christ! imarton valen η μαμά μου ούτε όταν ήμουν 5 δεν έκανε κάτι τέτοιο! valen
Nenie!
Nenie!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από rachel Τρι Οκτ 19, 2010 2:15 pm

Να σχολιασω και εγω.... Razz

Παρολο που η "πολυφορεμενη" ιδεα της απαγωγης δεν με ενθουσιασε, τελικα μου αρεσε το επεισοδιο.... αρκει να μην το τραβηξουν πολυ σεναριακα..... ;D

Σχετικα με την απαγωγη
Βρηκα πολυ ρεαλιστικες τις σκηνες και σεναριακα αλλα και υποκριτικα.....
Ολοι οι ηθοποιοι καταφεραν να μου περασουν το συναισθημα που βιωναν..... απογνωση και δραμα για την Ευα, αγωνια και συγχρονως τυψεις για την Αγγελα και τον Ηλια, συμπαρασταση και αγαπη για την παρεα......Agree
Τον Στεφανο τον εξαιρω γιατι δεν μπορω να τον ψυχολογισω....
Γελασα πολυ με το δολοφονικο ντουετο μανας και κορης να αλληλοκατηγορουνται και να ριχνουν ευθυνες η μια στην αλλη και κραταω την ατακα της Νταιζαρας..... "Εμεις μαζι μανουλα θα παμε φυλακη, στο ιδιο κελι...." ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ.... livani

Σχετικα με το εταιρον δραμα, του λουτηρα
Αν προθεση των συγγραφεων ηταν να εξιψωσουν την ταπεινη και καταφρονημενη Μελιτα, μαλλον το αντιθετο καταφεραν.... Matakia
Ενω μερες τωρα μας την παρουσιαζουν επαναστατρια και συνειδητοποιημενη να σταθει στα ποδια της, σημερα απεδειξε περιτρανα οτι παραμενει η χλωμη πριγκιπισσα, το κακομαθημενο πλουσιοκοριτσο που γνωρισαμε απο το πρωτο επεισοδιο....
Αντιθετως η Εριεττα παρολη την αρχικη της ασχημη (αλλα δικαιολογημενη) αντιδραση, επανορθωσε ζητωντας συγνωμη και καταφερε να γυρισει υπερ της το ατυχο συμβαν....
Ωσπου εμφανιστηκε και η Αμαλια (η κα Πεφανη παντα εξαιρετικη) στο καδρο και εδωσε παλι ρεσιταλ εγωκεντρισμου και κατινιας..... αλλα ταπωθηκε κανονικα απο την Εριεττα!!!! Bow
Παντως η ολη εικονα της Μελιτας ειδικα σημερα ηταν θλιβερη και δεν μου προκαλει θυμο αλλα λυπηση.... Το να βλεπεις μια τριανταρα γυναικα το 2010 να το βαζει στα ποδια με την πρωτη αναποδια, να υπερβαλλει στο ανυπαρκτο δραμα της με μονη συμμαχο την παρανοικη μαμα της οπου την ρεζιλευει συνεχως υπερασπιζοντας την σαν να 'ναι 5χρονο κοριτσακι.....σιγουρα αποτελει θλιβερο γεγονος Snif

Στα ακυρα του επεισοδιου η εκνευριστικη συμπεριφορα της Δαφνης οπου εκτος του Νικολα, πεταξε τα βελη της και στον Ηλια, ενω αντιθετως σταζει μελι στα χειλη οταν απευθυνεται στον φιλεσπλαχνοΤετερη που νοιαζεται και συμπονει ολα τα παιδακια (αλλα συγχρονως γλυκοκοιταζει και τις μαμαδες τους)..... Κλαψ! Κλαψ!

Τελος, η Ευα εδειξε για ακομα μια φορα μεγαλειο ψυχης με την συμπεριφορα της προς την μητερα της, που οχι απλως δεν την κατηγορησε αλλα αντιθετως την εμψυχωνε..... : respect : : respect : : respect :

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης