Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

+33
rachel
Nenie!
edem4ever
Penny
maria*
evanna
giouli_edem
KatsaroYpotheto
margaret10
Lyn
ebelina2007
Cancoon
jim7
alkisti
loukitsa
aggeliki
anneliz_333
hionati
DESPOINA
pasxalitsa
anastasia20
soso
JESSIE
fay
N.L.D.N.M.E
tzibirdika
Foulitsa
sarita
manos for ever
loukasnora
Καρ-Mik
gxnel
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap52%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 52% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap18%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap10%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 62
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 19, 2010 2:17 pm

edem4ever έγραψε:"Απαγωγη vs Τσουρουφλισμα"

Τι ηταν αυτο παλι το σχεσινο να μην μπορεις να πλανταξεις με την ησυχια σου, να στο χαλανε αμεσως...

"Η Απαγωγη"

* Η Ευα -Ξυλα πηρε το επεισοδιο και εφυγε! oscar Καταπληκτικη! Στην αρχη ηταν παγωμενη, ειχε χασει τον κοσμο και φαινεται στο βλεμμα της και σιγα σιγα πανικος και αρπαζεται απο το Νικολα! Οταν φτανει στο παρκο και βρισκει εκει τη μητερα της και την αστυνομια τρεχει και την περνει αγκαλια για να την καθησυχασει, δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο την παραδεχτηκα εκει, δεν εριξε ευθυνες, δεν εβαλε τις φωνες στη μητερα της ουτε στον Ηλια, ηξερε οτι ενιωθαν ηδη πολυ ασχημα για οτι ειχε συμβει! Μια απο της σκηνες που μου εμεινε ηταν λιγο πριν το τελος στο παρκο εκει που κατι λεει ο Λουκας και οι υπολοιποι αλλα δεν το ακουσα γιατι κοιταγα την Ευα, γιατι μου εδωσαν να καταλαβω οτι ουτε κι εκεινη τους ακουγε εκεινη τη στιγμη... Στο σπιτι για αλλη μια φορα μοναδικη : respect :!!! Μου περασε καθε συναισθημα και φαινοταν οτι ηταν ακομη σε συγχιση, ηθελε μονο το παιδι της ΘΕΑ!!!

* Μεσα σε ολο το χαμο η Ευα ζητησε να ειδοποιησουν το Στεφανο κι αυτο εγινε... Πολυ ψυχραιμα το πηρε ο πατερας, περιμενα μια στραβοτιμονια, μια σταση για να συνειδητοποιησει τι του ειπε η Νορα αλλα τιποτα αυτος οδηγουσε με το κινητο στο χερι (Αισχος! bleutooth you know!) Αργοτερα προσπαθουσε να καθησυχασει την Ευα και δηλωσε οτι θα εδινε και τη ζωη του για να φερει το γιο τους πισω Aww
Ειδοποιησε και την Εριεττα να εχει το νου της, γιατι ποτε δεν ξερεις!

* Η Αγγελα μου αρεσε επισης παρα πολυ, εβγαζε πανικο, ενοχες, πικρα....

* Ο Ηλιας ηταν ηρεμος και περισσοτερο στεναχωρεμενος για οτι εγινε, πριν φυγει ζητησε συγγνωμη απο την Ευα....

* Η Αντιγονη ενιωσε μια ζαλη και εκατσε... Κατηγορησε την κορη της -πολυ ωραια η κ. Παπαδημητριου σε αυτη τη σκηνη!- η οποια δεν με επεισε ουτε οτι λυπηθηκε ουτε οτι δεν ξερει τιποτα για το εγκλημα!!!

* Η παρεα οπως παντα σταθηκε διπλα στην Ευα! Οι δικηγοροι ανελαβαν τα διαδικαστικα κυριως ο Λουκας και η Νορα περισσοτερο να σταθει στην Ευα! Ο Νικολας μετραγε πιεσεις και η Δαφνη εκτος του οτι ενημερωσε τον καθε ασχετο βλ. Λευτερης για τα γεγονοτα τα εβαλε και με τον πατερα της... Οταν την ακουσα να λεει σκεφτικη οτι αφηνουν και το δικο τους παιδι με τον Ηλια ηθελα να την αρχισω στα χαστουκια!

* Επισης μου αρεσε πολυ και η αντιδραση του Ρουσσου στα νεα του Λουκα! Τα οποια μετεφερε στην συμβια του και αυτη με τη σειρα της στο Μελιτονι! Σημειωση! Να σου θμησω τη μανα σου και τη μανα της Ευας οταν τα δικα τους παιδια ηταν κλισμενα σε ενα υπογειο! Μαλλον δεν εισαι η μονη που καταλαβαινει την Ευα!

* Καλε η Μαριλια ειναι αυτη;

* Παναγιωτης is back και υποψιαζεται τους παντες! Palamakia

"Το Τσουρουφλισμα!"

* Ελπιζω η Μελιτα να μην κανει η ιδια μπανιο το Νεφελακι γιατι το παιδι απο θαυμα εχει γλυτωσει τα εγκαυματα! Η αντιδραση της Εριεττας ηταν υπερβολικη αν και η γυναικα καταλαβε αμεσως το λαθος της και ζητησε συγγνωμη... Αν η Μελιτα δεν το ειχε βαλει στα ποδια θα ειχε λυθει το θεμα αναιμακτα!

* Οταν ειχα δει τη Μελιτα στο τρειλερ να κλαιει -περα απο το σοκ- ειχα σκεφτει οτι εμαθε για το παιδι και στεναχωρηθηκε που να φανταστω οτι πληγωθηκε που την ειπαν χαζη!

* Θυμαμαι οταν ημουν μικρη να πηγαινω στη μητερα μου και να της παραπονιεμαι για αυτο που μου εκανε ο ταδε και να περνω παντα την ιδια απαντησει "Και σε μενα γιατι το λες, βρειτε τα μεταξυ σας" μεχρι που σταματησα να το κανω και ελυνα τις διαφορες μου μονη μου! Η Μελιτα ειναι πια σε ηλικια που δεν χρειαζεται κηδεμονα να κανει παρατηρηση στο "παιδακι" που την χτυπησε! Απαραδεχτη η Αμαλια! Πηγε στην Εριεττα να της πει τι; Ανεκδοτα; Ακου εκει η κορη μου δεν κανει κατινιες! Μιλαμε χτυπιομουν απο τα γελια! lol! lol!

"Περιφεριακα"

Μαλλον ο Χρηστος της εχει πατησει με την Αννα και το αντιστροφο! Πολυ μου αρεσε η σκηνη τους!!! Love!


Υ.Γ. Πολυ καλο απο μενα!

Καίριος ο σχολιασμος σου! oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Οκτ 19, 2010 3:19 pm

anastasia20 έγραψε:ΑΠΑΓΩΓΗ ΝΕΦΕΛΗΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ....
τοτε η παπα ο μπουγιουρης ο κατρανιδης και η πεφανη εδιναν ρεστα.... : respect :

τωρα ειδα μια απαγωγη που δεν με αγγιξαν καθολου μα καθολου οι ερμηνειες....

η ξυλα σφιγγοταν για να κλαψει.....φαινοταν οτι εκανε μεγαλη προσπαθεια για να βγαλει πονο και απογνωση και ολο αυτο κατεληξε πολυ ψευτικο.....οι φλεβες πεταγονταν....ση σκηνη με το στεφανο μιλουσε λες και της ειχαν χωσει μπουνια στο στομα....
και γενικα ολη η κατασταση δεν με αγγιξε καθολου....χαλια μαυρα....
γελιο προκαλουσε το σκηνικο και οχι αγωνια....

και λιγα για το επεισοδιο....

μελιτα-εριετα:

καλα η μελιτα γιατι εφυγε ετσι;;;
γυρνα πισωω μελιτα και καψτην...

<καλα χαζη εισαι κοπελα μου;>

εμ βεβαια χαζη ειναι...που σηκωνεται και φευγει κσι δεν σου βαζει το κεφαλι στο λουτηρα με καυτο νερο....

καλα περα απο την πλακα ηταν υπερβολικη η αντιδραση της μελιτας....δε σηκωνεσαι και φευγεις επειδη ο αλλος σε ειπε χαζο στο μαγαζι που δουλευεις...απλως τον βριζεις και εσυ.... lmao


ευα:

εκλαιγε χωρις δακρυα....δεν εχω προβλημα καποιος να μην βγαζει δακρυα...αλλωστε οταν πονας δεν πρεπει ολοι να βαλαντωνουν...τα δακρυα δεν ειναι η μοναδικη αποδειξη του οτι πονας....
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... sisi
εν τω μεταξυ πως γινεται να "κλαιει"και η βλεφαριδα καγκελο αλλο και τουτο....
θελω και εγω αυτο το αδιαβρχο μακιγιαζ.....

αμαλια-εριετα:

πρωτον γιατι η αμαλια παει και ζηταει τα ρεστα λες και η μελιτα ειναι στο δημοτικο και την χτυπησαν τα αλλα παιδακια;.... imarton

δευτερον εριετα Fskl.....η μελιτα δεν κανει κατινιες κοπελια....

και τριτον τι κολλημα εχει φαει αυτη να μην βριζουν τον πατερα της μεσα στο σπιτι της;;;
εξω δηλαδη δεν την πειραζει;;;;
αμαλια βγες στο δρομο με πανο απεναντι απο το σπιτι και βριζε....


στεφανος-εριετα:

λογικο ειναι ο στεφανος να ασχοληθει με την απαγωγη και οχι με τις τριχες και την κουρουπα της μανταμ εριετας.....

anastasia20 συμφωνώ σε όλα!!!!

JESSIE έγραψε:
Και να σου εξηγήσω κάτι που σου διέφυγε, αλλά που η Εριέττα το κατάλαβε αμέσως! Το σχέδιο στο οποίο αναφερόταν ο Στέφανος σχετικά με την κληρονομιά του γιού του, ήταν οτι περίμενε μ'αυτήν την πράξη να πειστεί η Μελίτα οτι ήταν αθώος γιά όσα τον κατηγορούν... Και το σχόλιο της Εριέττας ήταν "είσαι πολύ γαλαντόμος στον έρωτα" ή κάτι τέτοιο,

Ναι το χρυσό μου! Τι έκανε για να πείσει την Μελίτα του!!! Love!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Vaso20 Τρι Οκτ 19, 2010 3:21 pm

Καλο το χτεσινο!

Απαγωγη κ παρελκομενα->Γενικα εμενα αυτα τα σκηνικα με τις απαγωγες δεν μ αρεσουν!Τα ψιλοβαριεμαι κυριως γτ ξερω τι θα γινει στο τελος!
Δεν ξερω αν οι σεναριογραφοι εχουν σκοπο να μας εκπληξουν με την εκβαση αυτης της απαγωγης αλλα ως τωρα δεν μου ειπε τπτ!
Νομιζω οτι ειναι καιρος να αφησουν την Ευα στην ησυχια της γτ εχει παρασει ηδη πολλα!Προτιμω να τη βλεπω οπως ηταν τις προηγουμενες μερες!
Καμια απ τις ερμηνειες δεν μπορω να παω οτι με ενθουσιασε ή με συγκινησε αλλα σε γενικες γραμμες καλοι ηταν ολοι εκτος απ την Αγγελα που τη βρικα λιγο υπερολικη!

Η Δαφνη ειχε δικιο σ αυτα που ειπε για τον πατερα της!Ενα μικρο παιδι οταν το εχεις υπ ευθυνη σου δεν το αφηνεις στιγμη απ τα ματια σου ειδικα το συγκεκριμενο που ειναι κ special edition!

Εριεττα-Μελιτα->Τις βρικα υπερβολικες κ τις 2 στις αντιδρασεις τους!
Τη μεν Εριεττα γτ ενταξει επεσε λιγο ζεστο νερο στο μαλλι δεν ηρθε κ η συντελεια του κοσμου!Σε ολους εχει συμβει!ο χαρακτηρισμος περισευε!Δλδ αν εκαιγε η ιδια τον εαυτο της θα αυτοβριζοταν? valen
Σεναριακο φαουλ θα το χαρακτηριζα,γτ ποιος μιλαει ετσι σε εναν ανθρωπο που τον εξυπηρετει?Ειδικα μια κυρια της καλης κοινωνιας οπως ειναι η Εριεττα!Απαραδεκτο! Cool
Τη δε Μελιτα γτ εκανε σαν μωρο!Οταν μας βριζουν δεν σηκωνομαστε να φυγουμε!Υπερασπιζομαστε τον εαυτο μας!

Εριεττα-Αμαλια->1-0! Cool
Ας πει καποιος στην Αμαλια οτι η κορη της εχει πατησει τα 30 κ μπορει να καθαρισει μονη της!
Δικαιως απιβδησε η Εριεττα κ στην επομενη σκηνη την πληρωσε αδικως ο Στεφανος!
Γτ σου λεει εγω που ειμαι ενηλικη τοσα χρονια μονη μου καθαριζω!Αν θελει να ζητησει το λογο η Μελιτα να ερθει μονη της! valen
Εχει κ η Αμαλια τα δικια της βεβαια αλλα με τη συμπεριφορα της τα χανει!

Πετρος-Αμαλια-> lmao Αυτοι οι δυο εχουν ενα μοναδικο δικο τους τροπο συνενοησης!
Υπερβολικη κ παλυ η Αμαλια!Αντιδραση κλασσικης Ελληνιδας κατινας!Οταν μας μπαινει καποια στο ματι τη βγαζουμε τσουλα η καθαρισαμε! valen

Νταιζη : respect : Την καλυτερη παρεα θα εχει η Αντιγονη στο κελι 33!

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από elenp Τρι Οκτ 19, 2010 4:02 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ δυναμικό και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ. Δεν θα σχολιάσω και πάρα πολλά γιατί τα είπατε τα περισσότερα. Απλά να πω και εγώ για τις καταπληκτικές ερμηνείες της παρέας αλλά και των υπολοίπων. Μπορώ να πω ότι ήταν ωραίο συνολικά. Το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 19, 2010 4:08 pm

rachel έγραψε:Να σχολιασω και εγω....

Παρολο που η "πολυφορεμενη" ιδεα της απαγωγης δεν με ενθουσιασε, τελικα μου αρεσε το επεισοδιο.... αρκει να μην το τραβηξουν πολυ σεναριακα.....

Σχετικα με την απαγωγη
Βρηκα πολυ ρεαλιστικες τις σκηνες και σεναριακα αλλα και υποκριτικα.....
Ολοι οι ηθοποιοι καταφεραν να μου περασουν το συναισθημα που βιωναν..... απογνωση και δραμα για την Ευα, αγωνια και συγχρονως τυψεις για την Αγγελα και τον Ηλια, συμπαρασταση και αγαπη για την παρεα......Agree
Τον Στεφανο τον εξαιρω γιατι δεν μπορω να τον ψυχολογισω....
Γελασα πολυ με το δολοφονικο ντουετο μανας και κορης να αλληλοκατηγορουνται και να ριχνουν ευθυνες η μια στην αλλη και κραταω την ατακα της Νταιζαρας..... "Εμεις μαζι μανουλα θα παμε φυλακη, στο ιδιο κελι...." ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ.... livani

Σχετικα με το εταιρον δραμα, του λουτηρα
Αν προθεση των συγγραφεων ηταν να εξιψωσουν την ταπεινη και καταφρονημενη Μελιτα, μαλλον το αντιθετο καταφεραν.... Matakia
Ενω μερες τωρα μας την παρουσιαζουν επαναστατρια και συνειδητοποιημενη να σταθει στα ποδια της, σημερα απεδειξε περιτρανα οτι παραμενει η χλωμη πριγκιπισσα, το κακομαθημενο πλουσιοκοριτσο που γνωρισαμε απο το πρωτο επεισοδιο....
Αντιθετως η Εριεττα παρολη την αρχικη της ασχημη (αλλα δικαιολογημενη) αντιδραση, επανορθωσε ζητωντας συγνωμη και καταφερε να γυρισει υπερ της το ατυχο συμβαν....
Ωσπου εμφανιστηκε και η Αμαλια (η κα Πεφανη παντα εξαιρετικη) στο καδρο και εδωσε παλι ρεσιταλ εγωκεντρισμου και κατινιας..... αλλα ταπωθηκε κανονικα απο την Εριεττα!!!! Bow
Παντως η ολη εικονα της Μελιτας ειδικα σημερα ηταν θλιβερη και δεν μου προκαλει θυμο αλλα λυπηση.... Το να βλεπεις μια τριανταρα γυναικα το 2010 να το βαζει στα ποδια με την πρωτη αναποδια, να υπερβαλλει στο ανυπαρκτο δραμα της με μονη συμμαχο την παρανοικη μαμα της οπου την ρεζιλευει συνεχως υπερασπιζοντας την σαν να 'ναι 5χρονο κοριτσακι.....σιγουρα αποτελει θλιβερο γεγονος Snif

Στα ακυρα του επεισοδιου η εκνευριστικη συμπεριφορα της Δαφνης οπου εκτος του Νικολα, πεταξε τα βελη της και στον Ηλια, ενω αντιθετως σταζει μελι στα χειλη οταν απευθυνεται στον φιλεσπλαχνοΤετερη που νοιαζεται και συμπονει ολα τα παιδακια (αλλα συγχρονως γλυκοκοιταζει και τις μαμαδες τους)..... Κλαψ! Κλαψ!

Τελος, η Ευα εδειξε για ακομα μια φορα μεγαλειο ψυχης με την συμπεριφορα της προς την μητερα της, που οχι απλως δεν την κατηγορησε αλλα αντιθετως την εμψυχωνε..... : respect : : respect : : respect :

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω όπως θα ήθελα.....

και ενώ ΔΕΝ συνηθίζω να κάνω παραθέσεις.. μαζί με την Clarabelle και τη soso νιωθω ότι με καλύψατε... : respect :

Δεν γίνεται να βλέπουμε μια μάνα να κλαίει για το παιδί της που έχασε και στο καπάκι τη Μελίτα να κλαίει την έρμη ζωή που την πέταξε στου δρόμου την άκρη, Jesus δηλαδή!!!

Πραγματικά αν όλο αυτό είναι προσπάθεια να συμπαθήσει ο κόσμος τη Μελίτα θα έλεγα ότι είναι εξαιρετικά αποτυχημένη. Προσωπικά πιστεύω ότι όοοοοοοοοοοολο αυτό είναι προσπάθεια να συμπαθήσει ο κόσμος την Εριέττα που λόγω νεότητος στη σειρά όλοι την έχουμε ολίγον τι χ@σμένη... (να υπενθυμίσω ότι δεν τρώμε κουτόχορτο ε?)

Εγώ προσωπικά κράτησα 2 σημεία απο το δράμα της πικρής μικρής απόλυτης..
1) Είναι ανίκανη - αδιαμφισβήτητο
2) Επιτέλους η οικονομική κρίση ξεπεράστηκε, κατά το ήμισυ. Νερό ακόμα δεν έχουμε βρει για τις σκηνούλες αλλά τουλάχιστον πήραμε κολλύριο! (Προσωπικά είτε χρησιμοποίησε κολλύριο, είτε κρεμμύδια, είτε σφίχτηκε κάνα 5ωρο πριν ανοίξει την πόρτα, λυπάμαι αλλά δεν με καλύπτει το δάκρυ προκάτ) Μπορεί να μην κλάψαμε για τον απόλυτο, να μην κλάψαμε για το απολυτάκι, αλλά κλαίμε για τα χάλια μας κυρίες και κύριοι, εννοείται ακόμα και στο δράμα ο εαυτός μας πάνω απο όλα lmao

Εδω κολλά το ποστ της soso για τα "αναλογικά" δραματα. : respect :

Όσο για την Αμαλία που πολλοί βιάστηκαν να θάψουν, λυπάμαι κυρίες και κύριοι αλλά η Αμαλία πάντα αυτή ήταν! Μια θεόμουρλη, ψωνάρα και πορωμένη με ότι έχει να κάνει με εκείνη καθώς όλοι οι άλλοι είναι λάθος και μόνο εκείνη σωστή. Η Μελίτα υποτίθεται ήθελε να ανεξαρτητοποιηθεί, αλλά ετσι άθλια που είναι η ζωή της δεν είχε άλλον να καλέσει να πει τον πόνο της, μία γυναίκα υπάρχει που δεν μπορεί να της πάρει τον άντρα, αυτή κάλεσε! Μην δω και διαμαρτυρηθεί λοιπόν για ήξερε που τα έλεγε!!!

Εγώ που ποτέ δεν πήγαινα την Αμαλία να πω ότι το "ΔΙΠΛΟ κέρατο στην κολλητή μου φίλη" δεν μεταφράζεται "ανευ λόγου και αιτίας" ainta

Στα της απαγωγής τώρα, η Ξυλά και η Χήναρη με συνεπήραν. Το κατοστάρι της Εύας, ο τρόπος που προσπαθούσε να ηρεμήσει τη μαμά της, η έκφρασή της όταν διάβασε το σημείωμα, το μούδιασμα όταν κατέφθασε ο Στέφανος και είχε πάρει ηρεμιστικό, η σκηνή που έκλαιγε για το μικρό και που θα κοιμηθεί το βράδυ αλλά και η σκηνή του τρέιλερ με τη Δάφνη για πολλούς επαίνους!!!

Ο Στέφανος ήταν ύποπτα ψύχραιμος και επιηκώς για φάπες. Καταρχήν με χάλασε που δεν πήρε μια αγκαλιά τη γυναίκα του όταν την έβλεπε να κλαίει δίπλα στο κρεβατάκι που κάποιος άλλος αγόρασε για το γιο του! Μια αγκαλιά δεν είναι ερωτική, είναι ανθρώπινη, αλλα μάλλον αυτοί οι δύο απαγορεύεται να έρθουν κοντά μην πάρει λάθος ιδέες ο κόσμος που τους γουστάρει, και μην νομίζει κανείς δηλαδή ότι ο Στέφανος έχει αισθήματα, προς Θεού, άλλη σειρά βλέπατε πέρισυ, το ξεχάσατε? Επίσης, όταν το παιδί μας εχει απαχθεί δεν πάμε για καφέ για να ενημερώσουμε την Εριέττα να προσέχει, την παίρνουμε τηλέφωνο και της το λέμε ainta Έχω δει πολλές αστυνομικές σειρές και ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να είναι ο Στέφανος ύποπτος, δεν βοηθάει όμως κι εκείνος να τον απαλλάξουμε μέσα μας..

Άλλαξε και σκοπό ζωής το μάθατε? Αν δεν τον άλλαζε στην ίδια συχνότητα που αλλάζει γνώμη, γκόμενα, πουκάμισο και σώβρακο πολύ θα μου άρεσε αλλά τώρα δεν.... I'm sorry!

Αναφορικά με το πολυσυζητημένο "ποσώς με ενδιαφέρει" του απόλυτου για την απόλυτη προσωπικά μου λέει ένα πράγμα: ότι ακόμα και ο Στέφανος που έχει δει το παιδί του δυο φορές όλες κι όλες, το βάζει πάνω απο την γκόμενα! Σε αυτή τη σειρά μόνο η Μελίτα κάνει την ανάποδη πρωτοτυπία..

Ο Νικόλας ΡΙΣΠΕΚΤ απλά στον τρόπο που μίλησε στη Δάφνη! Η Δάφνη είναι εντελώς παράλογη κι αν δεν ήξερα καλύτερα θα έλεγε ότι ψάχνεται να χωρίσει βγαίνοντας απο πάνω ώστε να γευτεί το μπισκοτάκι (ιουυυ) χωρίς ενοχές. Αν όντως ισχύει, εκτός που άλλη σειρά έβλεπα πέρισυ, να την στείλουμε να κάνει παρέα στον πρώτο διδάξα της, τέτοιου είδους, απενοχοποίησης, τον Στέφανο!!!

Κασσανδρινός και Παπαδημητρίου σε δύο σκηνές που με κράτησαν, ο ένας με την Πολυχρονίδη να αναρωτάται ως Χρήστος για την Άννα και η άλλη να μαθαίνει για την απαγωγή! ΡΙΣΠΕΚΤ!!!

Κρατάω επίσης την πολύ καλή σκηνή του Παναγιώτη με τον Λουκά!!! Μου άρεσαν πολύ!!! Ο Παναγιώτης μιλάει λογικά και αποστασιοποιημένα. Επίσης, άκουσα που τον είπαν "αστυνόμο" σωστα? Συγχαρητήρια για την προαγωγή! Ήμουν σίγουρη! yey

Τέλος να πω ότι το επεισόδιο με απογοήτευσε οικτρά καθώς ένα μεγάλο κομμάτι του αφορούσε τρίτα πρόσωπα και όχι την Έυα και έχω απογοητευτεί εξίσου και από τα προσεχώς καθώς απο ότι κατάλαβα θα δούμε σε μεγάλες δόσεις το δράμα του Καρταλοπατέρα που έχει δει το παιδί του 2 φορές μόνο wall

Το ψήφισα πολύ καλό καθώς δεν μπορούσα να ψηφίσω τέλειο ένα επεισόδιο με τουλάχιστον ένα 10λεπτο τρίχες, αλλά δεν μπορούσα να δώσω και μικρότερη ψήφο στη ΘΕΑ ΞΥΛΑ που σάρωσε, με μαγνήτησε και με έκανε να δακρύζω μαζί της!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 19, 2010 4:14 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω όπως θα ήθελα.....

και ενώ ΔΕΝ συνηθίζω να κάνω παραθέσεις.. μαζί με την Clarabelle και τη soso νιωθω ότι με καλύψατε... : respect :

Δεν γίνεται να βλέπουμε μια μάνα να κλαίει για το παιδί της που έχασε και στο καπάκι τη Μελίτα να κλαίει την έρμη ζωή που την πέταξε στου δρόμου την άκρη, Jesus δηλαδή!!!

Πραγματικά αν όλο αυτό είναι προσπάθεια να συμπαθήσει ο κόσμος τη Μελίτα θα έλεγα ότι είναι εξαιρετικά αποτυχημένη. Προσωπικά πιστεύω ότι όοοοοοοοοοοολο αυτό είναι προσπάθεια να συμπαθήσει ο κόσμος την Εριέττα που λόγω νεότητος στη σειρά όλοι την έχουμε ολίγον τι χ@σμένη... (να υπενθυμίσω ότι δεν τρώμε κουτόχορτο ε?)

Εγώ προσωπικά κράτησα 2 σημεία απο το δράμα της πικρής μικρής απόλυτης..
1) Είναι ανίκανη - αδιαμφισβήτητο
2) Επιτέλους η οικονομική κρίση ξεπεράστηκε, κατά το ήμισυ. Νερό ακόμα δεν έχουμε βρει για τις σκηνούλες αλλά τουλάχιστον πήραμε κολλύριο! (Προσωπικά είτε χρησιμοποίησε κολλύριο, είτε κρεμμύδια, είτε σφίχτηκε κάνα 5ωρο πριν ανοίξει την πόρτα, λυπάμαι αλλά δεν με καλύπτει το δάκρυ προκάτ) Μπορεί να μην κλάψαμε για τον απόλυτο, να μην κλάψαμε για το απολυτάκι, αλλά κλαίμε για τα χάλια μας κυρίες και κύριοι, εννοείται ακόμα και στο δράμα ο εαυτός μας πάνω απο όλα lmao

Εδω κολλά το ποστ της soso για τα "αναλογικά" δραματα. : respect :

Όσο για την Αμαλία που πολλοί βιάστηκαν να θάψουν, λυπάμαι κυρίες και κύριοι αλλά η Αμαλία πάντα αυτή ήταν! Μια θεόμουρλη, ψωνάρα και πορωμένη με ότι έχει να κάνει με εκείνη καθώς όλοι οι άλλοι είναι λάθος και μόνο εκείνη σωστή. Η Μελίτα υποτίθεται ήθελε να ανεξαρτητοποιηθεί, αλλά ετσι άθλια που είναι η ζωή της δεν είχε άλλον να καλέσει να πει τον πόνο της, μία γυναίκα υπάρχει που δεν μπορεί να της πάρει τον άντρα, αυτή κάλεσε! Μην δω και διαμαρτυρηθεί λοιπόν για ήξερε που τα έλεγε!!!

Εγώ που ποτέ δεν πήγαινα την Αμαλία να πω ότι το "ΔΙΠΛΟ κέρατο στην κολλητή μου φίλη" δεν μεταφράζεται "ανευ λόγου και αιτίας" ainta

Στα της απαγωγής τώρα, η Ξυλά και η Χήναρη με συνεπήραν. Το κατοστάρι της Εύας, ο τρόπος που προσπαθούσε να ηρεμήσει τη μαμά της, η έκφρασή της όταν διάβασε το σημείωμα, το μούδιασμα όταν κατέφθασε ο Στέφανος και είχε πάρει ηρεμιστικό, η σκηνή που έκλαιγε για το μικρό και που θα κοιμηθεί το βράδυ αλλά και η σκηνή του τρέιλερ με τη Δάφνη για πολλούς επαίνους!!!

Ο Στέφανος ήταν ύποπτα ψύχραιμος και επιηκώς για φάπες. Καταρχήν με χάλασε που δεν πήρε μια αγκαλιά τη γυναίκα του όταν την έβλεπε να κλαίει δίπλα στο κρεβατάκι που κάποιος άλλος αγόρασε για το γιο του! Μια αγκαλιά δεν είναι ερωτική, είναι ανθρώπινη, αλλα μάλλον αυτοί οι δύο απαγορεύεται να έρθουν κοντά μην πάρει λάθος ιδέες ο κόσμος που τους γουστάρει, και μην νομίζει κανείς δηλαδή ότι ο Στέφανος έχει αισθήματα, προς Θεού, άλλη σειρά βλέπατε πέρισυ, το ξεχάσατε? Επίσης, όταν το παιδί μας εχει απαχθεί δεν πάμε για καφέ για να ενημερώσουμε την Εριέττα να προσέχει, την παίρνουμε τηλέφωνο και της το λέμε ainta Έχω δει πολλές αστυνομικές σειρές και ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να είναι ο Στέφανος ύποπτος, δεν βοηθάει όμως κι εκείνος να τον απαλλάξουμε μέσα μας..

Άλλαξε και σκοπό ζωής το μάθατε? Αν δεν τον άλλαζε στην ίδια συχνότητα που αλλάζει γνώμη, γκόμενα, πουκάμισο και σώβρακο πολύ θα μου άρεσε αλλά τώρα δεν.... I'm sorry!

Αναφορικά με το πολυσυζητημένο "ποσώς με ενδιαφέρει" του απόλυτου για την απόλυτη προσωπικά μου λέει ένα πράγμα: ότι ακόμα και ο Στέφανος που έχει δει το παιδί του δυο φορές όλες κι όλες, το βάζει πάνω απο την γκόμενα! Σε αυτή τη σειρά μόνο η Μελίτα κάνει την ανάποδη πρωτοτυπία..

Ο Νικόλας ΡΙΣΠΕΚΤ απλά στον τρόπο που μίλησε στη Δάφνη! Η Δάφνη είναι εντελώς παράλογη κι αν δεν ήξερα καλύτερα θα έλεγε ότι ψάχνεται να χωρίσει βγαίνοντας απο πάνω ώστε να γευτεί το μπισκοτάκι (ιουυυ) χωρίς ενοχές. Αν όντως ισχύει, εκτός που άλλη σειρά έβλεπα πέρισυ, να την στείλουμε να κάνει παρέα στον πρώτο διδάξα της, τέτοιου είδους, απενοχοποίησης, τον Στέφανο!!!

Κασσανδρινός και Παπαδημητρίου σε δύο σκηνές που με κράτησαν, ο ένας με την Πολυχρονίδη να αναρωτάται ως Χρήστος για την Άννα και η άλλη να μαθαίνει για την απαγωγή! ΡΙΣΠΕΚΤ!!!

Κρατάω επίσης την πολύ καλή σκηνή του Παναγιώτη με τον Λουκά!!! Μου άρεσαν πολύ!!! Ο Παναγιώτης μιλάει λογικά και αποστασιοποιημένα. Επίσης, άκουσα που τον είπαν "αστυνόμο" σωστα? Συγχαρητήρια για την προαγωγή! Ήμουν σίγουρη! yey

Τέλος να πω ότι το επεισόδιο με απογοήτευσε οικτρά καθώς ένα μεγάλο κομμάτι του αφορούσε τρίτα πρόσωπα και όχι την Έυα και έχω απογοητευτεί εξίσου και από τα προσεχώς καθώς απο ότι κατάλαβα θα δούμε σε μεγάλες δόσεις το δράμα του Καρταλοπατέρα που έχει δει το παιδί του 2 φορές μόνο wall

Το ψήφισα πολύ καλό καθώς δεν μπορούσα να ψηφίσω τέλειο ένα επεισόδιο με τουλάχιστον ένα 10λεπτο τρίχες, αλλά δεν μπορούσα να δώσω και μικρότερη ψήφο στη ΘΕΑ ΞΥΛΑ που σάρωσε, με μαγνήτησε και με έκανε να δακρύζω μαζί της!!!


Δωσε κα σωσε!!!!!!
Σαρωσες και συ με τον σχολιασμο σου! oscar oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Οκτ 19, 2010 4:23 pm

Σας διάβασα προσεκτικά και πανω στο θεμα της Μελίτας θέλω να πω τη γνωμη μου!
Βλέπω μια Μελίτα όλο αυτό τον καιρό να θέλει να σταθεί στα πόδια της να μην δέχεται καμία βοήθεια από τους δικού της να απαξιώνει τον γυάλινο κόσμο κ ξαφνικά μια στραβή , μια προσφώνηση κ η Μελιτα γύρισε ξανά στο καναπέ της ξανά στο γυάλινο κόσμο κ φώναξε κ την μαμά. Δείχνουν οτι όχι μονό δεν είναι έτοιμη για να βγει απο το χρυσό κλουβί,
αλλά οτι ήταν κ επιλογή της το χρυσό κλουβάκι.
Δεν την έβαλε ο Ρούσσος μέσα, αλλά αυτή μπήκε από μονή της

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από evapop Τρι Οκτ 19, 2010 4:24 pm

Eνα καλό επεισόδιο.
Η Ξυλά ήταν εξαιρετική.
Η Αγγέλα λίγο υπερβολική,αλλα χθες επιτρεπόταν.
Η σκηνή με τη Νόρα και το Στέφανο κατα τη γνωμη μου οι πιο δυνατές.
Για την ιστορία της Μελίτας τί να πω..
Κρίμα,που την κατάντησαν έτσι.Εχει κάτι ενοχλητικό η συμπεριφορά της.
Με προβλημάτισε η συμπεριφορά του Στέφανου.
Η Εριέττα πάντως εξελίσσεται στην πρώτη του γυναικεία τουλάχιστον προτεραιότητα.
Να δούμε τι θα δούμε.

evapop

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Οκτ 19, 2010 4:25 pm

Clarabelle έγραψε:
Ωραίος ο σχολιασμός Γιούλη μου αλλά περίμενα άλλο βιντεάκι
Δεν ξεχνάω τις φωνές της στο Μάνο διώξε την τσ@@λα σου
Περιμένω κι εγώ να δω αν θα φωνάξει η Αγγέλα ή κάποιος άλλος να φύγει η τσ@@λα απ το σπίτι σήμερα

γιατι ακριβως να φωναξουν κατι τετοιο στη μελιτα...;;;
το εκανε η μελιτα οπου βρεθει και οπου σταθει με τον αντρα της ευας οπως εκανε η ευα οσο ο μανος ηταν αντρας της μελιτας;;;
η μελιτα δεν πηγε με τον στεφανο οσο ηταν παντρεμενος με την ευα...μπορει να βρισκονταν οι δυο τους αλλα δεν καναν τιποτε απολυτως...
σε αντιθεση με την ευα που ο μανος ηταν με τη μελιτα και αυτη του κουνιοταν για να τον ριξει...
γιατι να μην φωναζουν την ευα τσ**λα αφου αυτο ηταν ...μια ξεδιαντροπη που την επεφτε σε αντρα αλλης ακομη και οταν αυτος την εδιωχνε...που τον παρακαλουσε να μεινει μαζι του σαν ερωμενη του για να μην τον χασει..που πηγε στη νομιμη συζυγο να της πει οτι ο αντρας της την απαταει μονο και μονο επειδη ο εραστης της δεν την ηθελε πια για ερωμενη...οχι για συντροφο ,για ερωμενη...που παντρευτηκε τον αντρα της αδερφης της χαλαρα για να την πει στον εραστη της και το επαιζε κυρια κιολας...που ενω ελεγε οτι θα σταθει στον αντρα της εβγαζε τα ματια της χαλαρα, στο ιδιο το κρεβατι του, με τον αδερφο του αντρα της και εραστη της ενω ο αντρας της ηταν φυλακη...
που το επαιζε κυρια στο σπιτι της γυναικας του αντρα της χωρις τσιπα...που ηταν τοσο υπερανω που εκανε λογο για νυσταγμενα κρεβατια της συζυγου του εραστη της μπροστα σε τριτους...και μονο το σχολιο δειχνει τη μεγιστη κατινια της...που εκανε εκανε εκανε...τοσα και τοσα ξεδιαντροπα...οποτε μαλλον σαν τσ**λα φερθηκε...Nyxia
και βεβαια η ευα ηταν συνυπευθυνη με τη μελιτα στην απαγωγη της νεφελης με τη διαφορα οτι η μελιτα ηταν η μανα της νεφελης και πληρωνε ηδη με τον πονο της για το λαθος της ενω η ευα πηγε και καλα σπιτι της μελιτας για να της πει πως δεν ειναι σπιτι της αλλα δικο της πια και οτι και εκεινη εχει δικαιωμα να βρισκεται εκει αφου ειναι πλεον η επισημη του μανου...δηλαδη η μελιτα πονουσε για το παιδι της και η ευα σαν το τελευταιο τσ**ι πηγε να διεκδικησει τη θεσουλα της διπλα στο μανο... imarton
η μελιτα μπορει να εκανε πολλα λαθη...μπορει ακομη να εχασε την αξιοπρεπεια της αλλα ποτε δε φερθηκε σα τσ**λι για να της φερθουν και οι αλλοι ετσι...συν του οτι η μελιτα δεν ειναι ουτε υπευθυνη ουτε καν συνυπευθυνη για την απαγωγη του αγγελου...γιατι λοιπον αν την διωξουν;;;η αγγελα και ο ηλιας ηταν υπεθυνοι...
οσο για την αταλαντοσυνη της ευας...μια χαρα εκλαιγε η κοπελα...μια χαρα το κολλυριο...απλα δεν επειθε ετσι οπως εκανε γιατι δεν εβλεπα πονο αλλα μια υπερπροσπαθεια να βγαλει πονο...κριμα γιατι παρολο που η ευα δεν ειναι η συμπαθεια μου στη σκηνη της παραλιας του 1 κυκλου εμενα προσωπικα μου περασε πονο και απογνωση...καποτε...τωρα ηταν απλα για γελια...
οσο για το κλαμα...μερικες θελουν κολλυρια για να δειξουν το δραμα της μανας και μερικες απλα το δειχνουν με εκφρασεις και με κινησεις και δεν χρειαζονται δακρυα απλα για να πεισουν...εξαλλου αυτα ειναι σκηνοθετικη αποψη...γιατι κολλυρια υπαρχουν πολλα,... αλλα δεν μπορουν να καλυψουν την ανικανοτητα του αλλου να σου περασει τον πονο του ...το να πεισεις χωρις αυτα ειναι σαφως πιο δυσκολο.... ainta
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 19, 2010 4:33 pm

Σαφώς και είναι πιο δύσκολο να πείσεις ότι πονάς όταν είσαι ανίκανος να κλάψεις, συμφωνώ Αγγελική!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 19, 2010 4:35 pm


Σωστά όταν είσαι ερωμένη του άντρα που αγαπάς είσαι τσ@@λί
Όταν κοιμάσαι με τον πρώην σου τη νύχτα πριν παντρευτείς είσαι κυρία
Όταν επίσης συναντάς τον άντρα που ετοιμάζεται να παντρευτεί το τσ@@λί την επομένη μέρα προσπαθώντας να ξεπεράσει το φιάσκο του διαλυμένου γάμου για να ζητήσεις κι απ αυτον αγκαλίτσες είσαι επίσης κυρία

Όταν το τσ@@λί σου λέει οτι σε απαντούσε ο άντρας σου είναι κατακριτέο
Όταν πάλι το λές εσύ είσαι κυρία\

Όπως επίσης είσαι κυρία όταν ακούς οτι η γυναίκα του κινδυνεύει να τη σκοτώσουν μαζί με το αγγένητο παιδί του κι εσύ του λες μη φεύγεις μείνε εδώ


Όσο για τα υποκριτικά προσόντα τα έχω ξαναπεί

Η Ξυλά προσωπικά μου αρέσει αλλά αυτό δεν λέει απολύτως τίποτα

Το καλό γι αυτή είναι οτι αρέσει σε καταξιωμένους σκηνοθέτες που την επιλέγουν για εξαιρετικές δουλειές κάνοντας το βιογραφικό της αξιοζήλευτο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Οκτ 19, 2010 4:38 pm

Οταν η Ευα ηταν εγκυος δεν είδα τη Μελίτα να νοιάζεται.. Πήγε και της εξιστόρησε όλες τις στάσιςι που είχαν πάρει με τον άντρα της μέσα στο σπίτι της.. Χυδαίο είναι γενικώς να μπαίνεις έτσι στο σπίτι του άλλου και να του διαλυειςτη ζωη, το χω πει για την Ευα το λέω για τη Μελίτα.. Αλλά δεν ενδιαφέρθηκε, αν η Ευα πάθαινε κάτο τόπε και δεν μιλάω για την απόπειρα αλλά οποιαδήποτε επιπλοκή απο το σοκ.. Τωρα την πήρε ο πόνος.. Οταν της διέλυσε τη ζω δευτερη φορά δεν την ένοιαζε και έλεγε οτι τη βρίσκει μπροστά της.. Τωρα θα πέι να πει τι? Ας μιλήσει με τη Νόρα και ας μεταφέρει απλά τη συμπαρασταση της.. Το "εγω σε καταλαβαίνω" είναι τραγικό, περαν του οτι το έχουμε ξενακουσει και μετα απο λίγο καιρό πάλι την τσάκισε...
Η Ευα μπορεί να έκανε λάθος με το Νικόλα που είναι άλλο θέμα, αλλά η Μελίτα χωθηκε δύο φορές ανάμεσα στο γάμο της και μαλιστα προσπαθοπύσε να βρει τρόπο να τη χωρίσει, και αναρωτιότανε με την Αμαλία αν θα χει την ίδια μοιρα με την Ευα και το Μάνο.. Οσο άτιμα φέρθηκε η μια φέρθηκε και η άλλη και η Μελίτα δις..
Αλλά εγω πέρσι είδα τη Μελίτα να λέει την Ευα τσ@ύλα και την Ευα να της λέει πως αν δεν είχαν πει ψέμματα θα καταλάβαινε τον ερωτα τους..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 19, 2010 4:40 pm

hionati έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ωραίος ο σχολιασμός Γιούλη μου αλλά περίμενα άλλο βιντεάκι
Δεν ξεχνάω τις φωνές της στο Μάνο διώξε την τσ@@λα σου
Περιμένω κι εγώ να δω αν θα φωνάξει η Αγγέλα ή κάποιος άλλος να φύγει η τσ@@λα απ το σπίτι σήμερα

γιατι ακριβως να φωναξουν κατι τετοιο στη μελιτα...;;;
το εκανε η μελιτα οπου βρεθει και οπου σταθει με τον αντρα της ευας οπως εκανε η ευα οσο ο μανος ηταν αντρας της μελιτας;;;
η μελιτα δεν πηγε με τον στεφανο οσο ηταν παντρεμενος με την ευα...μπορει να βρισκονταν οι δυο τους αλλα δεν καναν τιποτε απολυτως...
σε αντιθεση με την ευα που ο μανος ηταν με τη μελιτα και αυτη του κουνιοταν για να τον ριξει...
γιατι να μην φωναζουν την ευα τσ**λα αφου αυτο ηταν ...μια ξεδιαντροπη που την επεφτε σε αντρα αλλης ακομη και οταν αυτος την εδιωχνε...που τον παρακαλουσε να μεινει μαζι του σαν ερωμενη του για να μην τον χασει..που πηγε στη νομιμη συζυγο να της πει οτι ο αντρας της την απαταει μονο και μονο επειδη ο εραστης της δεν την ηθελε πια για ερωμενη...οχι για συντροφο ,για ερωμενη...που παντρευτηκε τον αντρα της αδερφης της χαλαρα για να την πει στον εραστη της και το επαιζε κυρια κιολας...που ενω ελεγε οτι θα σταθει στον αντρα της εβγαζε τα ματια της χαλαρα, στο ιδιο το κρεβατι του, με τον αδερφο του αντρα της και εραστη της ενω ο αντρας της ηταν φυλακη...
που το επαιζε κυρια στο σπιτι της γυναικας του αντρα της χωρις τσιπα...που ηταν τοσο υπερανω που εκανε λογο για νυσταγμενα κρεβατια της συζυγου του εραστη της μπροστα σε τριτους...και μονο το σχολιο δειχνει τη μεγιστη κατινια της...που εκανε εκανε εκανε...τοσα και τοσα ξεδιαντροπα...οποτε μαλλον σαν τσ**λα φερθηκε...Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 767325
και βεβαια η ευα ηταν συνυπευθυνη με τη μελιτα στην απαγωγη της νεφελης με τη διαφορα οτι η μελιτα ηταν η μανα της νεφελης και πληρωνε ηδη με τον πονο της για το λαθος της ενω η ευα πηγε και καλα σπιτι της μελιτας για να της πει πως δεν ειναι σπιτι της αλλα δικο της πια και οτι και εκεινη εχει δικαιωμα να βρισκεται εκει αφου ειναι πλεον η επισημη του μανου...δηλαδη η μελιτα πονουσε για το παιδι της και η ευα σαν το τελευταιο τσ**ι πηγε να διεκδικησει τη θεσουλα της διπλα στο μανο... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 103275
η μελιτα μπορει να εκανε πολλα λαθη...μπορει ακομη να εχασε την αξιοπρεπεια της αλλα ποτε δε φερθηκε σα τσ**λι για να της φερθουν και οι αλλοι ετσι...συν του οτι η μελιτα δεν ειναι ουτε υπευθυνη ουτε καν συνυπευθυνη για την απαγωγη του αγγελου...γιατι λοιπον αν την διωξουν;;;η αγγελα και ο ηλιας ηταν υπεθυνοι...
οσο για την αταλαντοσυνη της ευας...μια χαρα εκλαιγε η κοπελα...μια χαρα το κολλυριο...απλα δεν επειθε ετσι οπως εκανε γιατι δεν εβλεπα πονο αλλα μια υπερπροσπαθεια να βγαλει πονο...κριμα γιατι παρολο που η ευα δεν ειναι η συμπαθεια μου στη σκηνη της παραλιας του 1 κυκλου εμενα προσωπικα μου περασε πονο και απογνωση...καποτε...τωρα ηταν απλα για γελια...
οσο για το κλαμα...μερικες θελουν κολλυρια για να δειξουν το δραμα της μανας και μερικες απλα το δειχνουν με εκφρασεις και με κινησεις και δεν χρειαζονται δακρυα απλα για να πεισουν...εξαλλου αυτα ειναι σκηνοθετικη αποψη...γιατι κολλυρια υπαρχουν πολλα,... αλλα δεν μπορουν να καλυψουν την ανικανοτητα του αλλου να σου περασει τον πονο του ...το να πεισεις χωρις αυτα ειναι σαφως πιο δυσκολο.... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 735655

Αν ενθυμούμαι καλά, η Μελίτα είχε χάσει το παιδί της.
Το να κατηγορεί μια γυναίκα τσ@ύλα είναι άκαιρο - ατόπο - μικροπρεπές- κατινίστικο ΚΑΙ λάθος σε μια τέτοια φάση.

Ας έλεγε '' πάρτε την απο μπροστά μου την ηλήθια/άχρηστη/χαζή, κτλ'' και θα την καταλάβαινα.

Δεν χρειάζεται Χιονάτη μου να κάνεις ανάλυση της σεξουαλικής ζωής της Ευας με τον Μάνο όταν μιλάμε για ένα σκηνικό απαγωγής της Νεφέλης και όχι για τον άντρα που της πήρε!

Δεν περιμενα κάτι άλλο βέβαια αφού της πήραν την μικρή διότι τσακωνότανε με την Ευα αντί να την προσέχει Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 767325 (Τάδε έδη Μάναρος και τα μάτια χιλιάδων τηλεθεατών)

Οσο για τα κολλύρια ήδη σχολίασα. Για τα σφυξίματα επίσης...Εγω φοβόμουν μην έχουμε κανα ατύχημα απο την κομμωτρια μας...
Σπόιλερ:
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 40499
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Οκτ 19, 2010 4:44 pm

ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝ ΔΕ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ!!!Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Pullhair
ΑΜΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ..Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Smiley-pinocchio-liar

ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ : respect : ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΑΓΓΕΛΑ ΚΑΙ ΕΥΑ ΘΑ ΦΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΗ(ΔΕ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ) ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΙΛΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την LIBRA στις Τρι Οκτ 19, 2010 4:56 pm, 1 φορά
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Οκτ 19, 2010 4:48 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Αν ενθυμούμαι καλά, η Μελίτα είχε χάσει το παιδί της.
Το να κατηγορεί μια γυναίκα τσ@ύλα είναι άκαιρο - ατόπο - μικροπρεπές- κατινίστικο ΚΑΙ λάθος σε μια τέτοια φάση.

Ας έλεγε '' πάρτε την απο μπροστά μου την ηλήθια/άχρηστη/χαζή, κτλ'' και θα την καταλάβαινα.

Δεν χρειάζεται Χιονάτη μου να κάνεις ανάλυση της σεξουαλικής ζωής της Ευας με τον Μάνο όταν μιλάμε για ένα σκηνικό απαγωγής της Νεφέλης και όχι για τον άντρα που της πήρε!

Δεν περιμενα κάτι άλλο βέβαια αφού της πήραν την μικρή διότι τσακωνότανε με την Ευα αντί να την προσέχει Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 767325 (Τάδε έδη Μάναρος και τα μάτια χιλιάδων τηλεθεατών)

Οσο για τα κολλύρια ήδη σχολίασα. Για τα σφυξίματα επίσης...Εγω φοβόμουν μην έχουμε κανα ατύχημα απο την κομμωτρια μας...
Σπόιλερ:
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 40499

lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
: respect :
Υγ.ΥΠΟ-κομμώτρια μας,παρακαλώ!
Η κομμωτική απαιτεί τέχνη,κλίση,κάτι τέλος πάντων..
Η κοπέλα η πάνζαβη ούτε να λούσει σωστά έναν άνθρωπο δεν μπορεί! xoxo

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από fay Τρι Οκτ 19, 2010 5:01 pm

LIBRA έγραψε:ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝ ΔΕ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ!!!Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Pullhair
ΑΜΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ..Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Smiley-pinocchio-liar

ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ : respect : ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΑΓΓΕΛΑ ΚΑΙ ΕΥΑ ΘΑ ΦΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΗ(ΔΕ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ) ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΙΛΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ....


Συμφωνώ με τους περισσότερους αλλά θέλω να σταθώ στο συγκεκριμένο βίντεο που εκτός από την αντίδραση της Μελίτας δείχνει ξεκάθαρα και το πώς αντέδρασε ο Μάνος όταν άκουσε για την απαγωγή της κόρης του. Η σύγκριση με το Στέφανο και τη δική του αντίδραση κάτω από τις ίδιες ακριβώς συνθήκες είναι αναπόφευκτη και η διαφορά τεράστια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Οκτ 19, 2010 5:03 pm

LIBRA έγραψε:ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝ ΔΕ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ!!!Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Pullhair
ΑΜΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ..Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Smiley-pinocchio-liar

ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ : respect : ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΑΓΓΕΛΑ ΚΑΙ ΕΥΑ ΘΑ ΦΕΡΘΟΥΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΗ(ΔΕ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ) ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΙΛΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ....


Θεικό το ντοκουμέντο LIBRA..
ΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΚΙ...
Ενω οταν η Κιουρία πήγε τέλος Β σεζόν να ρωτησει την Ευα αν της φερόταν καλά ο σύζηγος αυτή την παρηγόρησε..
Ουτε καν τότε δεν της είπε να σηκωθεί και να φυγει, ποτέ δεν έφαγε η μελίτα τέτοια ξεφτίλα...
Ας πάρει μια φορά αυτό που της αξίζει..
Ασχολίαστες οι τσιρίδες που και καλά βγάζουν πόνο..και τότε μου ήταν και συμπαθης αλλά τα ίδια έλεγα...
ΜΑΝΑΡΕ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!
Μου λείπει το σκασμένο...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 19, 2010 5:04 pm

aggeliki έγραψε:Σας διάβασα προσεκτικά και πανω στο θεμα της Μελίτας θέλω να πω τη γνωμη μου!
Βλέπω μια Μελίτα όλο αυτό τον καιρό να θέλει να σταθεί στα πόδια της να μην δέχεται καμία βοήθεια από τους δικού της να απαξιώνει τον γυάλινο κόσμο κ ξαφνικά μια στραβή , μια προσφώνηση κ η Μελιτα γύρισε ξανά στο καναπέ της ξανά στο γυάλινο κόσμο κ φώναξε κ την μαμά. Δείχνουν οτι όχι μονό δεν είναι έτοιμη για να βγει απο το χρυσό κλουβί,
αλλά οτι ήταν κ επιλογή της το χρυσό κλουβάκι.
Δεν την έβαλε ο Ρούσσος μέσα, αλλά αυτή μπήκε από μονή της


Συμφωνω και επαυξανω!
Ηταν κατι ολοφανερο μετα τη χθεσινη της συμπεριφορα!

ΥΓ.Τυχαιο που πηρε φωτιά ο σχολιασμος μετα απο μισο επεισοδιο παρεας?
Τα καλυτερα ερχονται Nyxia Palamakia
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης