Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

+44
Materialgirl
Artemis
marializ25
sarita
katie007
stefanos-melita
mina
zwi
KonstantinaA
elli
evanna
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
almaresi
vs116117
sifantid
DESPOINA
LIBRA
Pennaki.......!!
sofia
anna90
1977
filitsa
kikialex
T2eNnh
xristina79
jim7
KatsaroYpotheto
verile_mistika
glgs
mimi_loukas+nora
Izabella29
νοριτσα
konstantina
Ntinaki1
nikidanis
anastasia20
Dorina <3 Πέτρος
aggeliki
margaret
Καρ-Mik
hionati
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap18%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap36%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 36% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap34%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 34% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap9%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από vs116117 Παρ Ιαν 22, 2010 11:40 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:επειδη κοριτσια διαβασα καπου οτι η νορα δεν εκανε καλα που ζητησε απο την μελιτα να ξεκοψει απο τον στεφανο,δεν συμφωνω...δεν ξερει τι να πει και εκεινη...ξερατε τι θα εκανε μια αλλη στην θεση της αν ακουγε βασικα μια αγνωστη να της λεει κακα λογια για μια φιλη που εχει χρονια???θα την ξεμαλλιαζε!!!απλα η νορα βρισκετε στην μεση....αγαπαει και την μελιτα και την ευα...ειναι δυσκολο..

Είμαι μαζί σου όσον αφορά πως και η Νόρα σε πολύ δύσκολη θέση έρχεται,απλώς θα περίμενα και από εκείνη λίγη αντικειμενικότητα.Τα ίδια περνάει και αυτή η καημένη με τον Λουκά.Γεγονός πάντως είναι πως δεν είναι άγνωστη η Μελίτα,φυσικά και δεν την ξέρει από μικρή όπως την Εύα,αλλά ας μην ξεχνάμε πως και η Εύα με την Νόρα δεν ήταν και στα καλύτερά τους πέρισυ.Όταν δηλαδή η Εύα μετά από χρόνια πολλά γύρισε Ελλάδα,με την Νόρα είχα πολύ ψύχρα και τσούγκρισμα στις σχέσεις τους.Γενικώς πάντως η Νόρα μου δίνει την εντύπωση πως σε σχέση με τους άλλους είναι η πιο λογική,η Δάφνη κακά τα ψέματα έχει μια ψιλοεικόνα στο μυαλό της και δεν θέλει να την αλλάξει Rolling Eyes
συμφωνω απολυτος μαζι σου..η δαφνη ειναι λιγο πισω μου φαινεται...και γυρναει σε παλιες καταστασεις!!!που τωρα πια δεν ισχυουν!!!
Συμφωνώ κι εγώ μαζί σας. Η Νόρα ΕΙΝΑΙ η πιο λογική από όλες τις γυναίκες στη σειρά, μετά την Αγγέλα πιστεύω. Μπορεί να ξεφεύγει ορισμένες φορές -μην ξεχνάμε κι αυτή ερωτευμένη είναι-, αλλά καταλαβαίνει, και φαίνεται αυτό, όλες τις πλευρές όταν υπάρχει ένα ζήτημα. Δεν περίμενα να δώσει διαφορετική συμβουλή στην Μελίτα, η Νόρα (όπως είπε και στο σημερινό επεισόδιο) βλέπει μπροστά και συγκεκριμένα βλέπει την καταστροφή να έρχεται. Η Μελίτα μας παρουσιάζεται ως η απόλυτα ερωτευμένη, κυριευμένη σε μυαλό, ψυχή, σώμα από το πάθος της -το ανάμεικτο με αγάπη-. Την έχουν κάνει κουλουβάχατα. Κι άλλοι ερωτεύτηκαν, αλλά αυτή έχει αφεθεί ολοκληρωτικά να την παρασύρει το ρέμα "Στέφανος". Έχει παραμελήσει το παιδί της, την -ούτως ή άλλως- ανύπαρκτη προσπάθεια να δουλέψει, τους φίλους της κι έχει πέσει με τα μούτρα πάνω στο Στέφανο. Ανεβαίνει αυτός, ανεβαίνει κι αυτή. Πέφτει αυτός, πέφτει κι αυτή. Φυσικό είναι μετά να είναι κουρέλι. Δεν έχει κατορθώσει μέσα στα 2 χρόνια της σειράς να σταθεί στα πόδια της ούτε μία στιγμή. Σε αυτό σίγουρα φταίει και ο πατέρας της και ο Μάνος. Όμως δεν μπορεί να δικαιολογηθεί, διότι και η Νόρα έχει περάσει δύσκολα, με τον Στέλιο, τις απαγωγές, την έκτρωση, την Νταίζη, τον Λουκά τώρα....κι όμως είναι δυνατή και παρόλες τις δυσκολίες της στηρίζει και τους φίλους της.
vs116117
vs116117
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Ιαν 22, 2010 11:43 pm

Izabella29 έγραψε:"Όχι δεν πιστευω σε ένα συμβατικό γάμο!Καταρχην ο Στέφανος κανει μπαμ οτι είναι σε δύσκολη θέση και αρκετά στριμωγμένος, αρα και διολου καταλληλη στιγμή για μεγάλες αποφάσεις-κινήσεις!
Η Μελίτα τώρα φωνάζει οτι σε ότι κάνει βρίσκει μπροστά της την Εύα,με το παιδί τι θα λέει? Οταν ο Στέφανος θα τρέχει να βλέπει το παιδί του η Μελίτα πως θα νιώθει?Η Εύα δεν είναι απλά η πρώην του Στέφανου είναι κ η γυναίκα που της κατεστρεψε τον γαμό της! Κ δεν καταλαβαίνω γιατί η Μελίτα πρέπει να γίνει Εύα? Κ γιατί η Εύα ήταν χειρότερη? Συγχωρούμε την Μελίτα γιατί είναι ερωτευμένη ενώ την Εύα όχι?Κ για μένα ναι η Μελίτα είναι χειρότερη γιατί τα πέρασε κ ξέρει οτι όλα αυτά δεν οδηγούν πουθενά!!"

Είναι λογικό ο καθένας να έχει την δική του οπτική για τα πράγματα.Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω πως συγκρίνονται τα λάθη της Μελίτας μ'αυτά της Εύας.Νομίζω πως της Μελίτας ωχριούν μπροστά σ'αυτά της Εύας.Η Μελίτα ποτέ δεν πήγε να καταστρέψει τους γύρω της για προσωπικό της όφελος,ενώ η Εύα το έκανε πολλάκις!Δεν θέλω να διαπληκτιστώ με κανέναν,απλώς δεν χωράει στο μυαλό μου πως θεωρείς ας πούμε χειρότερη την Μελίτα.Ναι το έχει νιώσει στο πετσί της το ψέμα και αυτό ακριβώς φάνηκε σήμερα πως το κατανοεί.Δεν βρίσκεται στην ίδια θέση με την Εύα.Το λάθος εδώ είναι του Στέφανου και όχι της Μελίτας.Και όντως οι καταστάσεις είναι υπερβολικά μπλεγμενες,σχετικά με αυτό που είπες ότι θα είναι η Μελίτα με Στέφανο και θα έχει το παιδί του Μάνου,ενώ ο Μάνος θα είναι με την Εύα που θα έχει το παιδί του Στέφανου.Αυτό και αν είναι μπέρδεμα!!!



ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙ? ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΟΦΕΛΟΣ? Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΑ! ΑΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 11:48 pm

"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙ? ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΟΦΕΛΟΣ? Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΑ! ΑΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!"

Μα δεν ζητάει τίποτε άλλο από το να είναι με τον Στέφανο που στο κάτω κάτω δεν τον αγαπάει η Εύα.Δεν της τον κλέβει,όπως η Εύα διεκδικούσε τον Μάνο που η Μελίτα λάτρευε.Δεν νομίζω πως θα καταστρέψει ζωές η Μελίτα.Αν γίνει κάτι θα είναι λάθος του Στέφανου όπως προείπα.Χειρότερη από την Εύα επαναλαμβάνω πως είναι ανέφικτο να γίνει καμία στην σειρά,παρα μόνο η Νταίζη.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 11:50 pm

Izabella29 έγραψε:"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙ? ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΟΦΕΛΟΣ? Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΑ! ΑΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!"

Μα δεν ζητάει τίποτε άλλο από το να είναι με τον Στέφανο που στο κάτω κάτω δεν τον αγαπάει η Εύα.Δεν της τον κλέβει,όπως η Εύα διεκδικούσε τον Μάνο που η Μελίτα λάτρευε.Δεν νομίζω πως θα καταστρέψει ζωές η Μελίτα.Αν γίνει κάτι θα είναι λάθος του Στέφανου όπως προείπα.Χειρότερη από την Εύα επαναλαμβάνω πως είναι ανέφικτο να γίνει καμία στην σειρά,παρα μόνο η Νταίζη.
Άμα αποβάλλει η Εύα για ποιο λόγο θα αποβάλλει??Δεν θα φταίει και ο Στέφανος και η Μελίτα??
Αφού θα συνεχίσουν τη σχέση τους κρυφά θα είναι σωστοί?????
Όσο για το χειρότερη...Η Αγγελική νομίζω εννοεί ότι η Μελίτα γίνεται χειρότερη σαν χαρακτήρας...Και όχι χειρότερη από την περσυνή Εύα..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 11:52 pm

anna90 έγραψε:
Izabella29 έγραψε:"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙ? ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΟΦΕΛΟΣ? Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΑ! ΑΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!"

Μα δεν ζητάει τίποτε άλλο από το να είναι με τον Στέφανο που στο κάτω κάτω δεν τον αγαπάει η Εύα.Δεν της τον κλέβει,όπως η Εύα διεκδικούσε τον Μάνο που η Μελίτα λάτρευε.Δεν νομίζω πως θα καταστρέψει ζωές η Μελίτα.Αν γίνει κάτι θα είναι λάθος του Στέφανου όπως προείπα.Χειρότερη από την Εύα επαναλαμβάνω πως είναι ανέφικτο να γίνει καμία στην σειρά,παρα μόνο η Νταίζη.
Άμα αποβάλλει η Εύα για ποιο λόγο θα αποβάλλει??Δεν θα φταίει και ο Στέφανος και η Μελίτα??
Αφού θα συνεχίσουν τη σχέση τους κρυφά θα είναι σωστοί?????
Όσο για το χειρότερη...Η Αγγελική νομίζω εννοεί ότι η Μελίτα γίνεται χειρότερη σαν χαρακτήρας...Και όχι χειρότερη από την περσυνή Εύα..

ε..οχι και χειρότερη από τηνεύα..τουλάχιστον δεν θα διαλύσει ένα γάμο για να πικάρει κάποιον ή για να εκδικηθεί..όπως έκανε η εύα στη δάφνη...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 11:56 pm

Κοίτα πρώτον δεν ξέρουμε αν συνεχίζει να είναι με τον Στέφανο μετά τον γάμο του και γι'αυτό δεν μπορώ να μιλήσω για το αν φταίει εκείνη για την αποβολή της Εύας.Αν όντως η Εύα τους πιάσει μαζί και γι'αυτό αποβάλλει(σαν επαναάληψη της σκηνής που ο Νικόλας την πιάνει με τον Μάνο μου ακούγεται) τότε όντως θα είναι φρικτό από μέρους τους και θα φταίει ιδιαιτέρως ο Στέφανος που παντρεύεται μαζί της χωρίς να την αγαπάει.Όμως δεν ξέρουμε την εξέλιξη και μόνο γι'αυτά που ξέρουμε μπορούμε να μιλάμε.Και ναι αν εννοείς πως αν πηγαίνει με ένα παντρεμένο η Μελίτα θα γίνει χειρότερη σε σχέση με την ίδια παλιότερα θα το δεχτώ,αλλά χειρότερη από την Εύα γενικώς όχι.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 22, 2010 11:59 pm


Μερικά πράγματα τα ξεχνάμε πολύ βολικά
Όταν η Εύα έμαθε οτι ο Μάνος ετοιμάζεται να παντρευτεί τον άφησε και προσπάθησε να φτιάξει τη ζωή της.
Στην συνέχεια επέστρεψε ο Μάνος και την παραμύθιασε όπως πολλοί παντρεμένοι κάνουν οτι θα χωρίσει για να την πείσει να γυρίσει κοντά του.
Η Εύα τώρα περιμένει παιδί και αν όπως μαθαίνουμε πάει για γάμο περιμένω να δω την αντίδραση της Μελίτας.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Σαβ Ιαν 23, 2010 12:01 am

anastasia20 έγραψε:
anna90 έγραψε:
Izabella29 έγραψε:"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΙ? ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΟΦΕΛΟΣ? Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΑ! ΑΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!"

Μα δεν ζητάει τίποτε άλλο από το να είναι με τον Στέφανο που στο κάτω κάτω δεν τον αγαπάει η Εύα.Δεν της τον κλέβει,όπως η Εύα διεκδικούσε τον Μάνο που η Μελίτα λάτρευε.Δεν νομίζω πως θα καταστρέψει ζωές η Μελίτα.Αν γίνει κάτι θα είναι λάθος του Στέφανου όπως προείπα.Χειρότερη από την Εύα επαναλαμβάνω πως είναι ανέφικτο να γίνει καμία στην σειρά,παρα μόνο η Νταίζη.
Άμα αποβάλλει η Εύα για ποιο λόγο θα αποβάλλει??Δεν θα φταίει και ο Στέφανος και η Μελίτα??
Αφού θα συνεχίσουν τη σχέση τους κρυφά θα είναι σωστοί?????
Όσο για το χειρότερη...Η Αγγελική νομίζω εννοεί ότι η Μελίτα γίνεται χειρότερη σαν χαρακτήρας...Και όχι χειρότερη από την περσυνή Εύα..

ε..οχι και χειρότερη από τηνεύα..τουλάχιστον δεν θα διαλύσει ένα γάμο για να πικάρει κάποιον ή για να εκδικηθεί..όπως έκανε η εύα στη δάφνη...


ΟΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ!!ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΤΑ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΓΑΜΟ[ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ] ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΩ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΕΥΑ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 23, 2010 12:11 am

Mα δεν έχουν επιχειρήματα, το μόνο που λένε είναι οτι η Μελίτα δεν έχει κάνει τα λάθη που έχει κάνει η Εύα! Είναι το μόνο επιχείρημα για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 23, 2010 12:12 am

"Μερικά πράγματα τα ξεχνάμε πολύ βολικά
Όταν η Εύα έμαθε οτι ο Μάνος ετοιμάζεται να παντρευτεί τον άφησε και προσπάθησε να φτιάξει τη ζωή της.
Στην συνέχεια επέστρεψε ο Μάνος και την παραμύθιασε όπως πολλοί παντρεμένοι κάνουν οτι θα χωρίσει για να την πείσει να γυρίσει κοντά του.
Η Εύα τώρα περιμένει παιδί και αν όπως μαθαίνουμε πάει για γάμο περιμένω να δω την αντίδραση της Μελίτας."


Πολύ βολικά η Εύα πίστεψε τον Μάνο.Δεν ήξερε δηλαδή τι κουμάσι ήταν και πιάστηκε η αθώα κοπελίτσα στα δίχτυα του κακού.Μην τρελαθούμε!Ήθελε και τα πίστεψε αυτά που της είπε και ναι όλοι οι παντρεμένο την ίδια καραμέλα,αλλά πλέον το έχουμε μάθει.Η Εύα δεν ήταν μαζί του μόνο επειδή τον πίστευε,αλλά επειδή όπως έλεγε "δεν μπορώ να χωρίσω από τον Μάνο".Και εννοείται πως όταν πήγε και τα είπε όλα στην Μελίτα και ο Μάνος την σκυλόβρισε,εκείνη έπεφτε στα πόδια του και ζητούσε να είναι ακόμα η ερωμένη του...Δεν νομίζω να πέσει τόσο μα τόσο χαμηλά η Μελίτα.Και βέβαια αν κάνει κάτι τέτοιο θα είμαι αντικειμενική απέναντί της.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Ιαν 23, 2010 12:13 am

"Mα δεν έχουν επιχειρήματα, το μόνο που λένε είναι οτι η Μελίτα δεν έχει κάνει τα λάθη που έχει κάνει η Εύα! Είναι το μόνο επιχείρημα για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα!"

Η λέξη αδικαιολόγητα μόνο στην Εύα μπορέι να ταιριάξει.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 23, 2010 12:16 am


Επειδή ξεφύγαμε απ το σχολιασμό του επεισοδίου ίσως θα ήταν καλυτερο να μεταφερθούμε στο τοπικ Ευα Μελίτα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 23, 2010 12:17 am

Izabella29 έγραψε:"Μερικά πράγματα τα ξεχνάμε πολύ βολικά
Όταν η Εύα έμαθε οτι ο Μάνος ετοιμάζεται να παντρευτεί τον άφησε και προσπάθησε να φτιάξει τη ζωή της.
Στην συνέχεια επέστρεψε ο Μάνος και την παραμύθιασε όπως πολλοί παντρεμένοι κάνουν οτι θα χωρίσει για να την πείσει να γυρίσει κοντά του.
Η Εύα τώρα περιμένει παιδί και αν όπως μαθαίνουμε πάει για γάμο περιμένω να δω την αντίδραση της Μελίτας."


Πολύ βολικά η Εύα πίστεψε τον Μάνο.Δεν ήξερε δηλαδή τι κουμάσι ήταν και πιάστηκε η αθώα κοπελίτσα στα δίχτυα του κακού.Μην τρελαθούμε!Ήθελε και τα πίστεψε αυτά που της είπε και ναι όλοι οι παντρεμένο την ίδια καραμέλα,αλλά πλέον το έχουμε μάθει.Η Εύα δεν ήταν μαζί του μόνο επειδή τον πίστευε,αλλά επειδή όπως έλεγε "δεν μπορώ να χωρίσω από τον Μάνο".Και εννοείται πως όταν πήγε και τα είπε όλα στην Μελίτα και ο Μάνος την σκυλόβρισε,εκείνη έπεφτε στα πόδια του και ζητούσε να είναι ακόμα η ερωμένη του...Δεν νομίζω να πέσει τόσο μα τόσο χαμηλά η Μελίτα.Και βέβαια αν κάνει κάτι τέτοιο θα είμαι αντικειμενική απέναντί της.


Αντε πάλι η Εύα! Η μελίτα γιατί κάνει αυτά που κάνει τώρα?Κ μη μου πεις για τον μεγάλο έρωτα! Μέσα σε ένα χρόνο 2 μεγάλοι έρωτες πάνε πολύ!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Σαβ Ιαν 23, 2010 3:53 am

Nessuno mi può giudicare, nemmeno tu
Κανείς δεν μπορεί να με κρίνει, ούτε καν εσύ

Αυτό πάει σε όλους στη σειρά. Το δίκιο τους απ' τη μια, το άδικο απ' την άλλη. Και άντε τώρα να βρουν τις ισορροπίες...

Πάντως, προσωπικά πιστεύω πως κάποιες φορές είναι σωστό να κάνεις το "λάθος πράγμα"
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Σαβ Ιαν 23, 2010 12:11 pm

almaresi έγραψε:Nessuno mi può giudicare, nemmeno tu
Κανείς δεν μπορεί να με κρίνει, ούτε καν εσύ

Αυτό πάει σε όλους στη σειρά. Το δίκιο τους απ' τη μια, το άδικο απ' την άλλη. Και άντε τώρα να βρουν τις ισορροπίες...

Πάντως, προσωπικά πιστεύω πως κάποιες φορές είναι σωστό να κάνεις το "λάθος πράγμα"
σε βρισκω πολυυυυυυ σωστη!!! Agree Agree
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από evanna Σαβ Ιαν 23, 2010 12:14 pm

Ας πω και εγω δυο λογακια για το χτεσινο επεισοδιο....
Καταρχας η Μελιτα δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου!Ο πατερας της που μπορει να μην ειναι ο καλυτερος ανθρωπος στον κοσμο και εχει κανει τεραστια λαθη της εχει σταθει στις δυσκολες στιγμες της οσο κανενας και εκεινη τωρα που αυτος τη χρειαζεται τον αδειαζει χωρις δευτερη σκεψη...θα μου πειτε εχει να ασχοληθει με τον αγιατρευτο της ερωτα,τον πατερα της θα κοιταει!Επισης δεν μου αρεσε ουτε στη σκηνη με το Στεφανο γιατι ενιωθα οτι εκανε υπερπροσπαθεια να μας δειξει το παθος της και παρ'ολα αυτα δεν τα καταφερε για μενα!!
Ο Σταυρου οπως παντα εξαιρετικος σε αυτη τη σκηνη! Thumbs up

Η Δαφνη και ο Νικολας για το μονο θεμα που μιλουν σωστα ειναι για Νορα και Λουκα!Οι δυο τελευταιοι κανουν σαν μωρα παιδια και δεν παραδεχονται τα αυτονοητα να τελειωνουμε!Η ψυχαναλυση του Dr.Ταριφα στο Λουκα ηταν για αλλη μια φορα απολαυστικη!Οπως και η συζητηση Δαφνης-Νορας που οταν αναφερθηκαν στο γηροκομειο θυμηθηκα τα φανταστικα σεναριακια των κοριτσιων μας!!!Σιγουρα μας διαβαζουν! lol!
Επισης πολυ συγκινητικη ηταν η σκηνη που η Νορα παρακολουθουσε τον Λουκα να κοιταζει τον Αρη απο μακρια! :(

Η Αντιγονη ως συνηθως μου σπαει τα νευρα!Ολη μερα η ιδια καραμελα....παλι καλα που της τα εχωσε λιγο ο Στεφανος αλλα θα μου πεις αυτη δεν καταλαβαινει,συνεχιζει το χαβα της! wall

Για μενα χτες και η Αμαλια εφαγε Χ....αντι να βοηθησει το παιδι της οσο γινεται να ξεμπλεξει απο το προβλημα,τη βαζει πιο βαθεια σε αυτο!Τι να πεις...! slap

Α!Ξεχασα να πω για τη Μελιτα στη σκηνη της με τη Νορα που κυριολεκτικα μου ηρθε να την μπουφλισω!!!!!Δεν αντεχω αλλα να την ακουω να λεει τετοια πραγματα!

Και για το τελος αφησα το Μανο!Λοιπον ο Μπουγιουρης χτες ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!!Απιστευτα εκφραστικος μου εδειξε ολο το σοκ και την απογνωση του!!!!!Η σκηνη του με το Λουκα απιθανη!!!!Τελεια ερμηνεια και απο τις δυο πλευρες! : respect :
Και τη σκηνη που περιμενα ολοκληρο το επεισοδιο μου την εδειξε στο τελος και την κοψανε στη μεση κι απο πανω!Τα βλεμματα και της Ευας και του Μανου ηταν εκπληκτικα!!!!!!! : respect :
Περιμενω πως και πως το επεισοδιο της Δευτερας!!!!! :bounce:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από elli Σαβ Ιαν 23, 2010 12:40 pm

Εμένα πραγματικά με άγγιξε η Μελίτα.Δείχνει να υποφέρει τόσο πολύ που δεν ξέρει τι να κάνει. Προσπαθεί να δείξει στον Στέφανο με κάθε τρόπο ότι είναι τρελά ερωτευμένη μαζί του και θέλει να τον κρατήσει κοντά της. Ωστόσο μέσα της ξέρει ότι αυτός θα επιλέξει την Εύα από υποχρέωση και αυτό την σκοτώνει. Από την άλλη ο Στέφανος θέλει να δείξει ότι δεν μπορεί να πάρει μια απόφαση, αλλά εμένα μου δείχνει καθαρά ότι ξέρει τι θα κάνει. Μπορεί να πηγαίνει στη Μελίτα για να τη δει για άλλη μια φορά, αλλά κάνει μπαμ ότι θα μείνει με την Εύα. Εγώ ελπίζω τελικά να καταλάβει ότι κάποιες φορές η λογική πρέπει να κάνει πίσω και να αφήσει την καρδιά να μιλήσει...

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Ιαν 23, 2010 1:21 pm

Πάντως, προσωπικά πιστεύω πως κάποιες φορές είναι σωστό να κάνεις το "λάθος πράγμα"


Το τι θεωρεί ο καθένας από μας ''λάθος'' είναι εντελώς υποκειμενικό.
Για μένα λάθος στην προκειμένη περίπτωση θα είναι να προχωρήσει σε ένα γάμο με την Εύα χωρίς να της πει την αλήθεια και άρα χωρίς να της δώσει το δικαίωμα της επιλογής.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Σαβ Ιαν 23, 2010 3:10 pm

Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΟΜΩΣ, ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΔΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ , ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΘΥΣΙΕΣ. ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ, ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΩ ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΝ ΟΡΚΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΥΛΙΟΤΑΝ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΥΟΦΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΞΑΛΛΟΣ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΦΕΛΗ ΜΑΖΙ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ Η ΕΥΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ, ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΟΣΑ ΣΤΕΡΗΘΗΚΕ , ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ, ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

ΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ. ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ ΕΙΔΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΑ.

ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ, ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΟΥΒΙ ΑΓΝΟΙΑΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΙΚΙΟ. ΘΕΛΕΙ ΚΟΤΣΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΗΡΘΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ.

ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΙΠΕ, Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ.

ΜΑΝΟΣ + ΛΟΥΚΑΣ, ΑΠΛΑ : respect : : respect : ΤΟΝ ΠΕΤΡΑΚΗ, ΦΟΒΕΡΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ, ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΜΠΑΙΝΕ!!!!!!!!!!! ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.

ΝΙΚΟΛΑΣ+ ΛΟΥΚΑΣ, ΩΡΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ, Ο ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ, ΜΙΛΑ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ, ΑΝ ΤΗ ΧΑΣΕΙΣ ΘΑ ΛΑΛΗΣΕΙΣ. Synelthe ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ.

ΑΥΤΗ Η ΝΤΑΙΖΗ ΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΠΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗ ΜΠΗΧΤΗ. ΑΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΜΟΥΤΡΑ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΖΙΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΦΙΟΖΟΣ).

ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑ. ΑΧ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΓΛΥΚΑ ΜΟΥ Hugg

Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΟ ΨΕΜΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕ " Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΟΝ" ΕΝΩ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΕ ΠΡΙΝ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ.

Η ΑΜΑΛΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ? ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΣΑΝ ΜΑΝΑ, ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΟΥ ΘΑ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ Η ΕΥΑ?

ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΛΙΤΑ " ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΑ" ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΤΙΝΑΡΑ, ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΓΕΝΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΚΔΙΚΗΣΗ?

ΠΑΛΙ ΠΑΣ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΕ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ? ΔΕΝ ΘΕΣ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ? ΕΧΕΙΣ ΒΙΤΣΙΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ? ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΟΠΩΣ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ, ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΑΝ ΜΑΘΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΠΑΝΤΡΕΥΟΣΟΥΝ Η ΕΥΑ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗ ΓΥΡΙΣΕ ΠΙΣΩ. ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΩΡΑ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΜΠΙΡΙΜΠΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ. ΕΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΕΤΡΟΣ ΘΑ ΤΗ ΧΑΣΤΟΥΚΙΖΑ. ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ, ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕ, ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΕΤΡΕΧΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΗ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΑΡΜΑ? ΝΑΙ ΛΑΘΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ. ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΖΕΙΣ ΓΙ ΄ΑΥΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥ ΛΙΓΟ.

Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ, ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ, ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΠΙΑ. : respect :

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΜΑΣ, ΑΧ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ. ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΝΤΑΝΤΕΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΑΙΔΟΥΡΙ.

ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΨΑΧΝΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΥΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΟΥΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ. ΓΙ ΆΥΤΟ ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΑΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΛΕΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΝΑΙ? ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ? ΤΟΣΟ ΘΥΜΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΙΑ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Σαβ Ιαν 23, 2010 3:14 pm

Clarabelle έγραψε:
Πάντως, προσωπικά πιστεύω πως κάποιες φορές είναι σωστό να κάνεις το "λάθος πράγμα"


Το τι θεωρεί ο καθένας από μας ''λάθος'' είναι εντελώς υποκειμενικό.
Για μένα λάθος στην προκειμένη περίπτωση θα είναι να προχωρήσει σε ένα γάμο με την Εύα χωρίς να της πει την αλήθεια και άρα χωρίς να της δώσει το δικαίωμα της επιλογής.

Ακριβώς... Το τι θεωρεί ο καθένας από μας ''σωστό'' είναι εντελώς υποκειμενικό επίσης (αν και πάντα υπάρχει κι ο κοινωνικός παράγοντας, και άρα και μια δόση αντικειμενικότητας). Από φιλοσοφικής απόψεως αυτή η πρόταση είναι κενή περιεχομένου. Αλλά αυτή είναι η ομορφιά της, πρακτικά, υπό την έννοια ότι αν αντιληφθείς αυτό που είπες, σε αποδεσμεύει από το υποτιθέμενο "αποδεκτό"...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Ιαν 23, 2010 3:24 pm

alexandra 35 έγραψε:Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΟΜΩΣ, ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΔΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ , ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΘΥΣΙΕΣ. ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ, ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΩ ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΝ ΟΡΚΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΥΛΙΟΤΑΝ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΥΟΦΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΞΑΛΛΟΣ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΦΕΛΗ ΜΑΖΙ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ Η ΕΥΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ, ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΟΣΑ ΣΤΕΡΗΘΗΚΕ , ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ, ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

ΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ. ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ ΕΙΔΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΑΡΑ.

ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ, ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΟΥΒΙ ΑΓΝΟΙΑΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΙΚΙΟ. ΘΕΛΕΙ ΚΟΤΣΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΗΡΘΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ.

ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΙΠΕ, Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΖΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ.

ΜΑΝΟΣ + ΛΟΥΚΑΣ, ΑΠΛΑ : respect : : respect : ΤΟΝ ΠΕΤΡΑΚΗ, ΦΟΒΕΡΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ, ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ.ΜΠΡΑΒΟ ΛΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΜΠΑΙΝΕ!!!!!!!!!!! ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΧΑΛΟ.

ΝΙΚΟΛΑΣ+ ΛΟΥΚΑΣ, ΩΡΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ, Ο ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ, ΜΙΛΑ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ, ΑΝ ΤΗ ΧΑΣΕΙΣ ΘΑ ΛΑΛΗΣΕΙΣ. Synelthe ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ.

ΑΥΤΗ Η ΝΤΑΙΖΗ ΤΗ ΖΗΤΑΕΙ ΠΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗ ΜΠΗΧΤΗ. ΑΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΜΟΥΤΡΑ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΖΙΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΦΙΟΖΟΣ).

ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑ. ΑΧ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΓΛΥΚΑ ΜΟΥ Hugg

Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΟ ΨΕΜΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕ " Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΟΝ" ΕΝΩ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΕ ΠΡΙΝ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΙ Η ΑΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ.

Η ΑΜΑΛΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ? ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΣΑΝ ΜΑΝΑ, ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΟΥ ΘΑ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ Η ΕΥΑ?

ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΛΙΤΑ " ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΑ" ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΤΙΝΑΡΑ, ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΓΕΝΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΚΔΙΚΗΣΗ?

ΠΑΛΙ ΠΑΣ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΕ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ? ΔΕΝ ΘΕΣ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ? ΕΧΕΙΣ ΒΙΤΣΙΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ? ΕΣΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΟΠΩΣ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ, ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΑΝ ΜΑΘΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΠΑΝΤΡΕΥΟΣΟΥΝ Η ΕΥΑ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗ ΓΥΡΙΣΕ ΠΙΣΩ. ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΩΡΑ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΜΠΙΡΙΜΠΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ. ΕΓΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΕΤΡΟΣ ΘΑ ΤΗ ΧΑΣΤΟΥΚΙΖΑ. ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΕ ΕΦΕΡΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ, ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕ, ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΕΤΡΕΧΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΗ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΑΡΜΑ? ΝΑΙ ΛΑΘΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ. ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΖΕΙΣ ΓΙ ΄ΑΥΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥ ΛΙΓΟ.

Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ, ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ, ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΠΙΑ. : respect :

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΜΑΣ, ΑΧ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ. ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΝΤΑΝΤΕΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΑΙΔΟΥΡΙ.

ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΨΑΧΝΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΥ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΥΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΔΕΜ ΤΟΥΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ. ΓΙ ΆΥΤΟ ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΑΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΛΕΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΝΑΙ? ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ? ΤΟΣΟ ΘΥΜΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΙΑ.


Mε κάλυψες απόλυτα!! : respect : : respect :
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από zwi Σαβ Ιαν 23, 2010 11:26 pm

Λουκάς-Νικόλας απλά θεοί ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από mina Σαβ Ιαν 23, 2010 11:34 pm

Ας πω κι εγώ κάτι λίγα για το σημερινό επεισόδιο αν και πολλοί από σας με καλύψατε!

Μάνος: Σήμερα η ερμηνεία του Μπουγιούρη καταπληκική! : respect : Με έβαλε να μπω στη θέση του και να τον καταλάβω απόλυτα! Θέλω τόσο να τον δω να αλλάζει και να είναι με την Εύα αλλά πάντα κάτι κάνει και γυρίζει πίσω στον παλιό άθλιο εαυτό του! Ο Λουκάς πάντως μια χαρά του τα είπε!!!

Εύα: Μπερδεμένη και την καταλαβαίνω πάρα πολύ! Αγαπά το Μάνο, τον λυπάται αλλά την έχει πληγώσει πολύ και φυσικά θέλει πολύ σκέψη πριν πει το ναι σ'αυτόν! Η στάση της για το παιδί σωστότατη και η Ξυλά για ακόμα μια φορά θεά!!!

Λουκάς-Νόρα: Τελικά ο Λουκάς πεθαίνει για τη Νόρα κι ας μην της το δείχνει ξεκάθαρα!!! Τον λυπήθηκα και πάλι σε πολλά σημεία! Ομως και η Νόρα πονάει και σέρνεται!!! Στη σκηνή που τον βλέπει να κοιτά τον Αρη από μακριά μου ήρθε πραγματικά να κλάψω!!! Γιατί τόσος πόνος πια στη Νόρα;;; Αχ πότε θα είναι μαζί;;; Φυσικά και οι δυό τους υπέροχοι!!! : respect :

Μελίτα: Σήμερα για πρώτη φορά μου άρεσε αρκετά! Με έκανε να νιώσω την απόγνωσή της! Απ'τη μια τη δικαιολογώ στο ότι την έχει τυφλώσει ο έρωτας, αλλά από την άλλη είχε βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση κι έπρεπε να είχε μάθει απ'αυτήν! Και φυσικά η Εύα δεν της φταίει σε τίποτα για να την κατηγορεί, μόνη της έμπλεξε σε όλο αυτό το μπάχαλο, όπως και ο πατέρας της που νοιάζεται γι'αυτήν και πάντα τη στήριζε και δεν άξιζε τέτοια επίθεση παρά τα πολλά λάθη του!!

Αμάλια-Αντιγόνη: Τις βάζω μαζί γατί και οι δύο είναι ανεκδιήγητες και μπλέκονται στις ζωές των παιδιών τους ενώ δεν πρέπει!!! Η Αμαλία αφάνταστα κακιασμένη σήμερα (σόρι Μικ) και ειδικά απέναντι στην Εύα που είναι απόλυτα αθώα και η Αντιγόνη όπως πάντα μοχθηρή και κοιτά μόνο το συμφέρον της!

Γενικώς το επεισόδιο κάπως άσκοπο και όπως κάποιοι ανέφεραν απλά έδειχνε τον ένα να ψάχνει τον άλλο και γενικά να μην βρίσκονται πουθενά!!!
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Κυρ Ιαν 24, 2010 2:33 am

«Μ ΑΓΑΠΑΣ??»
«ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ…»
«ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΤΣΙ..»
«ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, ΣΕ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ..»

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΙΑ… ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣΤΗΚΑΝ, ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΔΕΙΑΣΑΝ, ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΖΩΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΙ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ… Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΥΠΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ Κ ΤΩΝ ΔΥΟ…ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ «ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΑ» ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ, ΤΟΥΣ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ.. ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΗΡΗ ΒΕΝΤΕΤΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΗΜΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ…

Ο Στεφανος, πρωτη φορα, δειχνει να βλεπει πεντακαθαρα το ποιον της μητερας του, και τους λογους για τους οποιους ενεργουσε ετσι τοσα χρονια. Καταλαβαινει ότι υπηρξε απλα ένα πιονι στο σχεδιο μισους της μανας του και του πατερα του, και αυτό τον διαλυει ψυχικα..Ποναει, γιατι αντιλαμβανεται, αργα, μα σταθερα, ότι αυτό που νομιζε ως την «ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ» ΠΡΟΣΟΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΡΛΕΟΝΕ».
Διαλυονται οι ψευδαισθησεις, και μαζι με αυτές διαλυεται κ η ψυχη του Στεφανου, γιατι πανω σε αυτές βασισε ολοκληρη την ζωη του..Και θυμωνει, σαν πληγωμενο ζωο..Και επιτιθεται στην «μανα του» πετωντας την τις ευθυνες της καταμουτρα..Οχι, δεν θα εκελινε τα αυτια της, θα την αναγκαζε αν ακουσει, το ουρλιαχτο της πληγωμενης του ψυχης..
Εγω βουρκωσα..Εκεινη δεν την αγγιξαν καν τα λογια του σπλαχνου της..ουτε καν τα ακουσε!
Μονο τα θελω της, που περικλειουν την Ευα εχουν σημασια, όχι τα θελω του Στεφανου, που διεκδικει με λυσσα την ανεξαρτησια της ψυχης του, της ιδιας του της ζωης από τη μητερα του.. Αλλα ο Στεφανος υπηρξε πολλα χρονια σκλαβος της θελησης της..Και όπως όλα τα αφεντικα, δεν θα του δωσει την ελευθερια του, παρα θα σφιξει ακομη περισσοτερο τα λουρια, για να τον δεσει πιο σφιχτα..Εκβιαζει τον Στεφανο συναισθηματικα, με κάθε τροπο: επικαλουμενη τα συναισθηματα του για την ιδια(αναφορα στο «εγγονι μου») τα πατρικα του ενστικτα, την δικη (δηθεν) πειρα της ζωης, που υπαγορευει πως όλα αυτά δεν είναι παρα ενθουσιασμος που θα περασει αργα ή γρηγορα..
Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΔΕΜΕΝΑ.Εγκαταλειπει τη μαχη.. «εμεις οι δυο ποτε δεν θα συνεννοηθουμε..»

Άλλη μια σκλαβωμενη ζωη, μια σκλαβωμενη ψυχη, ματωνει, παλευοντας για την ανεξαρτησια της, με νυχια κ με δοντια.. Η Μελιτα, προσπαθει, να αποτιναξει, το ζυγο ενός πατερα, που την αγαπουσε μονο οσο εκεινη ηταν η «καλη και υπακουη» κορη, οσο υπεκυπτε στα θελω του, χορευοντας στο ρυθμο που της υπαγορευε υπακουα..Μονο που οι σκλαβοι καποτε ξυπνουν..Και εκεινη θελει να παλεψει για τη ζωη που δεν εζησε..και θελει να τη ζησει..τη δικη της ζωη.. Αλλα ο αφεντης, και στην περιπτωση αυτή, μαθημενος να χορευει η σκλαβα αέναα στο ρυθμο του, σφιγγει κ εκεινος τα λουρια, βαφτιζοντας τα αγαπη.. Γιατι τα μεγαλυτερα εγκληματα γινονται στο ονομα της αγαπης? Μιας «αγαπης» εγωιστικης, που απαιτει υπακοη, και που δεν σχετιζεται με την πραγματικη αγαπη… Μονο που εδώ, η σκλαβωμενη τουτη ψυχη, σε αντιθεση με την προηγουμενη, εχει αντιληφθει νωριτερα την σκλαβια της, και την εχει πληρως συνηδητοποιησει. Γι αυτό και δεν εγκαταλειπει τη μαχη, αλλα εχει την τελευταια λεξη «Εκεινος τουλαχιστον, ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ..»

Οι δυο πληγωμενες ψυχες, οι γεματες μοναξια, βρισκουν η μια το δρομο προς την άλλη..Τα βηματα του τον οδηγουν σε Εκεινη.. Εκεινη, που μονη της πνιγμενη στο σκοταδι της, βλεπει το φως που τον ακολουθει..και τρεχει προς το φως, προς Εκεινον, προς την Αγκαλια του, προς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ..
Αυτό είναι ο ενας για τον άλλο.. «ζωη μου αγαπη μου Στεφανε, ηρθες!!»
ΜΑΖΙ..ΖΩΗ..ΑΝΑΣΑ... Όλα αυτά κλεισμενα μεσα σε τουτο το αγκαλιασμα, το χωρις ανασα, χωρις σταματημο..Η ζωη τους εξαρτιοταν από αυτό το αγκαλιασμα, το μαρτυρα η αγωνια στη φωνη της, ο πονος στο προσωπο του, στη λαχταρα τους να αγγιξουν ο ένα στον άλλο, για να παρουν ΖΩΗ…

Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΡΟΛΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ,ΣΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΣΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΗΣ, ΤΟ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ Κ ΤΡΥΦΕΡΟ..
«Βρεθηκα μονη μου, χωρις ζωη..»
«Γι αυτό ηρθα..Να παρω λιγη ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΥΓΩ..»
Δυο ανθρωποι απελπισμενοι, χωρις οξυγονο, που πνιγονται ο ενας χωρις τον άλλο..
«Μη φυγεεις..»
«Ειμαι ΧΑΜΕΝΟΣ…τιποτα δεν ελεγχω πια..Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..»

Ερμαιο ο Στεφανος, από τα γεγονοτα, δεν εχει τη δυναμη να αντιδρασει. Όχι γιατι είναι αδυναμος χαρακτηρας, αλλα γιατι ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΤΩΤΗ ΦΟΤΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ..ΤΟ ΣΩΣΤΟ..ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ.. Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.. Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ(ΕΥΑ_)
Όλα αυτά, για πρωτη φορα στη ζωη του, συγκρουονται με το ΘΕΛΩ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..Και δεν ξερει πώς να σταματησει αυτό τον πολεμο μεσα του..Απλα τον παρακολουθει..ΧΑΜΕΝΟΣ..ΚΟΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ, Η ΓΑΛΗΝΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟ..
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΥΡΩΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ..

Εκεινη υποσχεται να τον ακολουθησει, στην κολαση της ψυχης του.. Και εκεινος, μεσα στο σκοταδι αυτό και την κολαση, βλεπει για πρωτη φορα το φως, παιρνει ανασα, κ νιωθει ζωντανος..Βουρκωνει από χαρα.. Τι παραξενη που είναι η ζωη..Καμια φορα, μεσα στην κολαση, ανακαλυπτεις τον παραδεισο…

Τουτη την πνοη την εχει αναγκη, απολυτη αναγκη ο στεφανος για να αντεξει στην κολαση που ζει.. «ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ..ΝΑ Σ ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ…» Αλλιως δεν θα αντεξω να ζησω…είναι Η ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ, το σιωπηρο του μηνυμα..Εκεινη το λαμβανει, κ του δινει το δικο της απελπισμενο μηνημα..»Μενε λιγο, σε παρακαλω αγαπη μου» Μη φευγεις, μη με αφηνεις, μονη, διχως ζωη, διχως ανασα, στο σκοταδι..
«Πρεπει..» μια υποταγη, γεματη πονο, απογνωση..Οση απογνωση ειχε κ το απελπισμενο «ΟΧΙ!!!» ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ… ΚΙ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΑΥΤΗΣ, ΟΥΤΕ Η ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ..ΕΚΕΙΝΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ..

Στο τελος, εμεινα με ένα τεραστιο «ΓΙΑΤΙ» μεσα μου..Γιατι πρεοει να χωρισουν οι ψυχες, όταν εχουν ηδη γινει μια? Και με έναν ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΑ, ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΛΥΜΜΥΡΙΣΑΝ ΠΟΝΟ, ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ, ΚΑΘΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ. ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΚΛΙΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΚΗΝΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Κυρ Ιαν 24, 2010 2:44 am

stefanos-melita έγραψε:«Μ ΑΓΑΠΑΣ??»
«ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ…»
«ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΤΣΙ..»
«ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, ΣΕ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ..»

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΙΑ… ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣΤΗΚΑΝ, ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΔΕΙΑΣΑΝ, ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΖΩΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΙ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ… Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΥΠΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ Κ ΤΩΝ ΔΥΟ…ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ «ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΑ» ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ, ΤΟΥΣ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ.. ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΗΡΗ ΒΕΝΤΕΤΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΗΜΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ…

Ο Στεφανος, πρωτη φορα, δειχνει να βλεπει πεντακαθαρα το ποιον της μητερας του, και τους λογους για τους οποιους ενεργουσε ετσι τοσα χρονια. Καταλαβαινει ότι υπηρξε απλα ένα πιονι στο σχεδιο μισους της μανας του και του πατερα του, και αυτό τον διαλυει ψυχικα..Ποναει, γιατι αντιλαμβανεται, αργα, μα σταθερα, ότι αυτό που νομιζε ως την «ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ» ΠΡΟΣΟΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΡΛΕΟΝΕ».
Διαλυονται οι ψευδαισθησεις, και μαζι με αυτές διαλυεται κ η ψυχη του Στεφανου, γιατι πανω σε αυτές βασισε ολοκληρη την ζωη του..Και θυμωνει, σαν πληγωμενο ζωο..Και επιτιθεται στην «μανα του» πετωντας την τις ευθυνες της καταμουτρα..Οχι, δεν θα εκελινε τα αυτια της, θα την αναγκαζε αν ακουσει, το ουρλιαχτο της πληγωμενης του ψυχης..
Εγω βουρκωσα..Εκεινη δεν την αγγιξαν καν τα λογια του σπλαχνου της..ουτε καν τα ακουσε!
Μονο τα θελω της, που περικλειουν την Ευα εχουν σημασια, όχι τα θελω του Στεφανου, που διεκδικει με λυσσα την ανεξαρτησια της ψυχης του, της ιδιας του της ζωης από τη μητερα του.. Αλλα ο Στεφανος υπηρξε πολλα χρονια σκλαβος της θελησης της..Και όπως όλα τα αφεντικα, δεν θα του δωσει την ελευθερια του, παρα θα σφιξει ακομη περισσοτερο τα λουρια, για να τον δεσει πιο σφιχτα..Εκβιαζει τον Στεφανο συναισθηματικα, με κάθε τροπο: επικαλουμενη τα συναισθηματα του για την ιδια(αναφορα στο «εγγονι μου») τα πατρικα του ενστικτα, την δικη (δηθεν) πειρα της ζωης, που υπαγορευει πως όλα αυτά δεν είναι παρα ενθουσιασμος που θα περασει αργα ή γρηγορα..
Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΔΕΜΕΝΑ.Εγκαταλειπει τη μαχη.. «εμεις οι δυο ποτε δεν θα συνεννοηθουμε..»

Άλλη μια σκλαβωμενη ζωη, μια σκλαβωμενη ψυχη, ματωνει, παλευοντας για την ανεξαρτησια της, με νυχια κ με δοντια.. Η Μελιτα, προσπαθει, να αποτιναξει, το ζυγο ενός πατερα, που την αγαπουσε μονο οσο εκεινη ηταν η «καλη και υπακουη» κορη, οσο υπεκυπτε στα θελω του, χορευοντας στο ρυθμο που της υπαγορευε υπακουα..Μονο που οι σκλαβοι καποτε ξυπνουν..Και εκεινη θελει να παλεψει για τη ζωη που δεν εζησε..και θελει να τη ζησει..τη δικη της ζωη.. Αλλα ο αφεντης, και στην περιπτωση αυτή, μαθημενος να χορευει η σκλαβα αέναα στο ρυθμο του, σφιγγει κ εκεινος τα λουρια, βαφτιζοντας τα αγαπη.. Γιατι τα μεγαλυτερα εγκληματα γινονται στο ονομα της αγαπης? Μιας «αγαπης» εγωιστικης, που απαιτει υπακοη, και που δεν σχετιζεται με την πραγματικη αγαπη… Μονο που εδώ, η σκλαβωμενη τουτη ψυχη, σε αντιθεση με την προηγουμενη, εχει αντιληφθει νωριτερα την σκλαβια της, και την εχει πληρως συνηδητοποιησει. Γι αυτό και δεν εγκαταλειπει τη μαχη, αλλα εχει την τελευταια λεξη «Εκεινος τουλαχιστον, ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ..»

Οι δυο πληγωμενες ψυχες, οι γεματες μοναξια, βρισκουν η μια το δρομο προς την άλλη..Τα βηματα του τον οδηγουν σε Εκεινη.. Εκεινη, που μονη της πνιγμενη στο σκοταδι της, βλεπει το φως που τον ακολουθει..και τρεχει προς το φως, προς Εκεινον, προς την Αγκαλια του, προς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ..
Αυτό είναι ο ενας για τον άλλο.. «ζωη μου αγαπη μου Στεφανε, ηρθες!!»
ΜΑΖΙ..ΖΩΗ..ΑΝΑΣΑ... Όλα αυτά κλεισμενα μεσα σε τουτο το αγκαλιασμα, το χωρις ανασα, χωρις σταματημο..Η ζωη τους εξαρτιοταν από αυτό το αγκαλιασμα, το μαρτυρα η αγωνια στη φωνη της, ο πονος στο προσωπο του, στη λαχταρα τους να αγγιξουν ο ένα στον άλλο, για να παρουν ΖΩΗ…

Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΡΟΛΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ,ΣΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΣΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΗΣ, ΤΟ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ Κ ΤΡΥΦΕΡΟ..
«Βρεθηκα μονη μου, χωρις ζωη..»
«Γι αυτό ηρθα..Να παρω λιγη ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΥΓΩ..»
Δυο ανθρωποι απελπισμενοι, χωρις οξυγονο, που πνιγονται ο ενας χωρις τον άλλο..
«Μη φυγεεις..»
«Ειμαι ΧΑΜΕΝΟΣ…τιποτα δεν ελεγχω πια..Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..»

Ερμαιο ο Στεφανος, από τα γεγονοτα, δεν εχει τη δυναμη να αντιδρασει. Όχι γιατι είναι αδυναμος χαρακτηρας, αλλα γιατι ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΤΩΤΗ ΦΟΤΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ..ΤΟ ΣΩΣΤΟ..ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ.. Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.. Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ(ΕΥΑ_)
Όλα αυτά, για πρωτη φορα στη ζωη του, συγκρουονται με το ΘΕΛΩ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..Και δεν ξερει πώς να σταματησει αυτό τον πολεμο μεσα του..Απλα τον παρακολουθει..ΧΑΜΕΝΟΣ..ΚΟΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ, Η ΓΑΛΗΝΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟ..
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΥΡΩΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ..

Εκεινη υποσχεται να τον ακολουθησει, στην κολαση της ψυχης του.. Και εκεινος, μεσα στο σκοταδι αυτό και την κολαση, βλεπει για πρωτη φορα το φως, παιρνει ανασα, κ νιωθει ζωντανος..Βουρκωνει από χαρα.. Τι παραξενη που είναι η ζωη..Καμια φορα, μεσα στην κολαση, ανακαλυπτεις τον παραδεισο…

Τουτη την πνοη την εχει αναγκη, απολυτη αναγκη ο στεφανος για να αντεξει στην κολαση που ζει.. «ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ..ΝΑ Σ ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ…» Αλλιως δεν θα αντεξω να ζησω…είναι Η ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ, το σιωπηρο του μηνυμα..Εκεινη το λαμβανει, κ του δινει το δικο της απελπισμενο μηνημα..»Μενε λιγο, σε παρακαλω αγαπη μου» Μη φευγεις, μη με αφηνεις, μονη, διχως ζωη, διχως ανασα, στο σκοταδι..
«Πρεπει..» μια υποταγη, γεματη πονο, απογνωση..Οση απογνωση ειχε κ το απελπισμενο «ΟΧΙ!!!» ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ… ΚΙ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΑΥΤΗΣ, ΟΥΤΕ Η ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ..ΕΚΕΙΝΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ..

Στο τελος, εμεινα με ένα τεραστιο «ΓΙΑΤΙ» μεσα μου..Γιατι πρεοει να χωρισουν οι ψυχες, όταν εχουν ηδη γινει μια? Και με έναν ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΑ, ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΛΥΜΜΥΡΙΣΑΝ ΠΟΝΟ, ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ, ΚΑΘΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ. ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΚΛΙΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΚΗΝΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
βρε φανουλα,κουκουβαγια καταντησα για να περιμενω τον σχολιασμο σου αλλα χαλαλι σου!!!
εισαι η θεα μου και το ξερεις!!ενα μεγαλο μπραβο δεν ειναι αρκετο!!! : respect : : respect : : respect : : respect :
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης