Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

+44
Materialgirl
Artemis
marializ25
sarita
katie007
stefanos-melita
mina
zwi
KonstantinaA
elli
evanna
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
almaresi
vs116117
sifantid
DESPOINA
LIBRA
Pennaki.......!!
sofia
anna90
1977
filitsa
kikialex
T2eNnh
xristina79
jim7
KatsaroYpotheto
verile_mistika
glgs
mimi_loukas+nora
Izabella29
νοριτσα
konstantina
Ntinaki1
nikidanis
anastasia20
Dorina <3 Πέτρος
aggeliki
margaret
Καρ-Mik
hionati
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap36%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 36% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 8:14 pm

Η βελόνα κόλλησε…<περιμένει το παιδί του καρτάλη;> πόσες φορές το είπε ο μάνος;;έχασα το μέτρημα…

Καλά ο ηλίας θα μας τρελάνει<το τσάκισαν το παιδί μου>να μετρήσουμε όμως πόσους τάσκισε εκείνος;;;

Ο μάνος μετά το νέο άρχισε την περιοδεία..πρώτη στάση ο λουκάς μετά η αγγέλα μετα πήγε και στην δάφνη..μετά στον ηλία..και επιτέλους βρήκε την εύα..γιατί θα τον έτρωγε ο ποδαρόδρομος...

Καλά ε;;τι έλεγε ο ρούσσος στην μελίτα;;;(η μελίτα μια χαρά του απάντησε)ναι..ο στέφανος επίτηδες το έκανε..ήξερε πόσο καρπερός είναι και άφησε επίτηδες έγγυο την εύα..τι θα ακούσω ακόμα θεέ μου….τις ίδιες βλακείες έλεγε και ο μάνος..την άφησε έγγυο για να την τυλίξει…το να μένουν έγγυος οι γυναίκες για να τυλίξουν άνδρες το έχω ακούσει το να αφήνουν έγγυος οι άνδρες τις γυναίκες για να τις τυλίξουν πρώτη φορά το ακούω…
Σκηνή αμαλίας-μελίτας:η αμαλία αν και τα είπε μια χαρά,ναι η εύα ποτέ δεν σκέφτηκε το παιδί της μελίτας,διέλυσε την οικογένεια της αδιαφορώντας για τη νεφέλη( και δεν αναφέρομαι στο μάνο γιατί οι εύθυνες του είναι δεδομένες) η μελίτα σήμερα έδειξε ότι σκέφτεται αυτό το παιδί που δεν φταίει σε τίποτα..και συμφωνώ το παιδί δεν φταίει σε τίποτα..αλλά αυτό διαφέρει από τα να αφήσει το στέφανο..συμφωνώ μαζί της που είναι έτοιμη να παλέψει για το στέφανο…και όχι ενάντια στο παιδί του..γιατί κάλλιστα μπορεί να είναι με το στέφανο και εκείνος να να αναγνωρίσει το παιδί… το να γίνει ένας γάμος μόνο και μόνο για το παιδί,ένα γάμος συμβατικός δεν είναι λύση..και απορώ ειλικρινά με τους σεναριογράφους…ένα παιδί για να είναι ευτυχισμένο δεν χρειάζεται να είναι μέσα σε μια κατ’επίφαση οικογένεια..αυτό δεν του εξασφαλίζει την ευτυχία..πόσα παιδία είναι μέσα σε γάμο και όμως είναι δυστυχισμένα;;;;γιατί απλά οι γονείς τους δεν είναι εκείνοι καλά;;;;ένα παιδί χρειάζεται αγάπη..αγάπη πραγματική..και για να την πάρουν αυτή την αγάπη πρέπει οι γονείς τους πρώτα απ’όλα να είναι οι ίδοι ευτυχισμένοι..πιστεύω πως έχουμε χάσει την ουσία το περιεχόμενο και ασχολούμαστε με το περυτύλιγμα…

Τον λουκά τον έχει φάει ο έρωτας…ο καημένος τη θέλει..πες της το βρε λουκά όμως…μην μας ταλαιπωρείται άλλο..αφού και εκείνη σε θέλει..θα σας αφιερώσω και ένα τραγουδάκι..<αφού σε θέλω αφού με θέλεις,αφόυ υποφέρω και υποφέρεις…γιατί δεν παντρευόμαστε να κάνουμε παιδια;;>εεε;;;;;

Σκηνή στέφανου-μελίτας:<ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΖΩΝΤΑΝΟΣ>….
ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ <Σ’ΑΚΟΛΟΥΘΩ> ΑΠΛΑ : respect :

Την καρτάλω μπορεί να τη φιμώσει κάποιος;;;;δεν αντέχω να την ακούω…λύσσα κακιά μαρή…λύσσαξες..φαγώθηκες με την εύα…μας έφαγες την ψυχή…στέφανε εσύ ξέρεις ποιο είναι το σωστό του είπε…και απαντώ γιατί ο στέφανος δεν……<ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ>αλλά δεν το κάνει δυστυχώς…

Ο μάνος τώρα ξύπνησε..τι να κάνουμε βρε μάνο…άργησες…(προς το παρόν βέβαια)…
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από konstantina Παρ Ιαν 22, 2010 8:15 pm

μαλλον θα πρεπει να τα βαλω με την αμαλια παρα με τη μελιτα.
10 φορες με εχει φωναξει η μαμα μου για να παω να φαω κι εγω ακομα ειμαι εδω.
εν τω μεταξει μου λεει η γιαγια μου που βλεπαμε μαζι το εργο..τελικα αυτος ο στρατος (εχει μεινει λιγο πισω Razz ) με ποια θα ειναι;;!εγω τωρα τι να απαντησω σε γρια γυναικα..οτι ολα θα ερθουν τουμπα..!

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Ιαν 22, 2010 8:20 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΔΟΔΙΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΕΥΑ!

Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΤΕΛΕΙΟΣ! Ο ΜΑΝΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ xastouki ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΑΝΑΣΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ?

ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΛΙΓΟ!

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ Κ ΠΟΝΑΕΙ! Snif
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 8:22 pm

konstantina έγραψε:ναι κοιτα το σκεφτηκα κι εγω αυτο δηλαδη οτι ηταν ετοιμη να ζησει τον ερωτα της με τον αντρα που αγαπιουνται και τελικα αυτο ανατραπηκε..μεχρι εκει ο.κ
πιο πολυ με πειραζουν οι συζητησεις της με την αμαλια που λεει οτι το χε βαλει στοχο να μεινει εγγυος για να καπαρωσει το στεφ που αυτο ειναι εντελως και παντελως ακυρο


Ναι λογικό να νευριάσεις μ'αυτό,αλλά αυτά ήταν λόγια Αμαλίας.Η Μελίτα σ'αυτή την σκηνή ήταν πολύ σωστή.Η Αμαλία την προέτρεπε να φερθεί όπως η Εύα της είχε φερθεί και να μην νοιαστεί για το παιδί,όπως η Εύα δεν νοιάστηκε για την Νεφέλη και εκείνη μίλησε πολύ σωστά για το αγέννητο μωρό.Είπε πως δεν θα φερθεί όπως η Εύα και είχε δίκιο,το παιδί δεν φταίει σε τίποτα.Αν πρέπει να πω πως με ενόχλησε κάτι,αυτό ήταν η απελπισία της.Θα έπρεπε να κάτσει λίγο πιο ψύχραιμα να σκεφτεί,αφού και ο Στέφανος δεν θέλει γάμο όπως φάνηκε στο σημέρινό επεισόδιο.Απλώς δεν της έτυχε και το πιο εύκολο και εκείνης για να είναι η πιο ψύχραιμη και χαλαρή.Μην ξεχνάμε όμως πως ακόμα είναι και νωρίς...μόλις χτές υποτίθεται πως το έμαθε -.-
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιαν 22, 2010 8:30 pm

Δεν πρόλαβα να το δω όλο οπότε θα το δω το βραδάκι και θα σχολιάσω, από τα όσα είδα πάντως κράτησα

1) τη Νόρα που κοίταζε του Λουκά που χάζευε τον γιο του και τα έμπηξα τελείως όμως Snif SnifSnifSnifSnif

2) και την Αντιγόνη που παρά την τρέλα της και τα σχέδια της αυτά που είπε στην Εύα ώρα ήταν κάποιος να της τα πεί! Μου άρεσε η ζεστασιά με την οποία της μίλησε έστω κι αν ήταν ψεύτικη! Το παιδί αυτό θα αγαπηθεί και η Εύα έχει μια δεύτερη ευκαιρία στην ευτυχία! Έστω κι αν τίποτα δεν γίνει, έστω κι αν τίποτα από αυτά δεν τα πίστευε ήταν πολύ γλυκιά κίνηση και ώρα ήταν κάποιος να αντιμετωπίσει αυτό το παιδί με αυτό τον τρόπο, σαν θείο δώρο!!! Με έλιωσες Αντιγόνη! : respect : Snif : respect : Snif


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Ιαν 22, 2010 8:36 pm

glgs έγραψε:η κατάλληλη μουσική υπόκρουση για σήμερα είναι το "δεν μπορει δεν μπορει κάπου θα συναντηθούμε" ...

Πολύ σωστό και πετυχημένο runaround runaround runaround
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Ιαν 22, 2010 8:37 pm

είδα την αρχή και το τέλος οπότε και έχω να πω τα εξής:

- Η Νόρα στη συζήτηση με την Μελίτα για μένα είναι φάουλ: "ο Στέφανος είναι ηθικός και θα κάνει το σωστό"! (την είπε ανήθικη τώρα?) Συγνώμη βρε παιδιά αλλά έχουμε χάσει την μπάλα! Ποιό είναι το ηθικό βρε Νόρα? Και Λουκά, γιατί αυτοί οι δύο πάνε πακέτο.... Να παντρευτεί ο Στέφανος την Εύα χωρίς να μάθει η Εύα για τη σχέση του με την Μελίτα, έτσι? Εγώ αν ήμουν στη θέση της Εύας και μάθαινα αργότερα ότι οι "φίλοι" μου ήξεραν και δεν μίλησαν θα τους έριχνα ένα μεγαλοπρεπέστατο Χ..... Στη Μελίτα δεν είχαν πει για την Εύα γιατί δεν ήταν φίλοι της.... στην Εύα όμως? Για να καταλάβω, ποιον προστατεύουν? Τον Στέφανο όχι, ούτε την Μελίτα..... την Εύα?????? Που την αφήνουν να πάρει αποφάσεις για την ζωή της αποκρύπτοντας της τόσο σημαντικά πράγματα? Και ποιοι είναι αυτοί που αποφασίζουν τι πρέπει να γνωρίζει η Εύα και τι όχι? Τι να πω.... δεν τους καταλαβαίνω! Είναι και μέλη της περίφημης παρέας της φεγγαρόπετρας που έχει καεί και πληγωθεί από τα μυστικά, από ότι θυμάμαι... Αντί να πάνε στο Στέφανο και να του πουν ότι αν δεν το πει αυτός στην Εύα θα το πουν αυτοί, κάθονται και αποφασίζουν για την ζωή των φίλων τους. Μεγάλο φάουλ για μένα και από τους 2.... (Ο Λουκάς είδα πήρε και το αυστηρό του στα προσεχώς!)

- Εμένα πάλι ο Μάνος με κατασύγχησε σήμερα για το πως μιλούσε για παιδί.... και δεν μπορεί με τίποτα να με πείσει ότι δεν βλέπει την Εύα ως έπαθλο, που έχει και το παιδί του "χειρότερου εχθρού" του.... άρα διπλό έπαθλο....

- Η Μελίτα έχει δικαίωμα να παλέψει, ναι.... αλλά τι να κάνει? να πει στο Στέφανο να μείνουν μαζί και να αναγνωρίσει το παιδί, οκ.... άλλο κάτι μπορεί να κάνει? δεν νομίζω.... και φυσικά αυτά που έλεγε η Αμαλία στα προσεχώς δεν τα σχολιάζω καν....

- Μου αρέσει το χώσιμο της Μελίτας στο Ρούσο, συμφωνώ... ο Ρούσος φέτος, γιατί πέρσι μας τον έδιναν άλλο άνθρωπο, είναι απαράδεκτος για μένα... και δυστυχώς δεν φαίνεται να αναγνωρίζει κανένα του λάθος. Ήταν δίπλα στη κόρη του κρατώντας της το χέρι και ακούγοντας την και παρέχοντας της λεφτά και άνεση, ναι... αλλά στα δύσκολα, εκεί που έπρεπε να την βάλει πάνω από το δικό του συμφέρον, δυστυχώς με απογοήτευσε...

- Γιατί μου καταστρέψατε την Αντιγονίτσα? Ήταν η απόλυτα κακή και τώρα απλά γελάω....
όταν μπήκε ο Στέφανος σπίτι:
Αντιγονίτσα (στην πόρτα): Γύρισες?
Στέφανος: Δεν είμαι σίγουρος!


gelio

και μετά έτρεχε από πίσω του τόσο αστεία....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Ιαν 22, 2010 8:37 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν πρόλαβα να το δω όλο οπότε θα το δω το βραδάκι και θα σχολιάσω, από τα όσα είδα πάντως κράτησα

1) τη Νόρα που κοίταζε του Λουκά που χάζευε τον γιο του και τα έμπηξα τελείως όμως Snif SnifSnifSnifSnif

2) και την Αντιγόνη που παρά την τρέλα της και τα σχέδια της αυτά που είπε στην Εύα ώρα ήταν κάποιος να της τα πεί! Μου άρεσε η ζεστασιά με την οποία της μίλησε έστω κι αν ήταν ψεύτικη! Το παιδί αυτό θα αγαπηθεί και η Εύα έχει μια δεύτερη ευκαιρία στην ευτυχία! Έστω κι αν τίποτα δεν γίνει, έστω κι αν τίποτα από αυτά δεν τα πίστευε ήταν πολύ γλυκιά κίνηση και ώρα ήταν κάποιος να αντιμετωπίσει αυτό το παιδί με αυτό τον τρόπο, σαν θείο δώρο!!! Με έλιωσες Αντιγόνη! : respect : Snif : respect : Snif


ΣΥΜΦΩΝΩ! Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ!!


aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από T2eNnh Παρ Ιαν 22, 2010 8:44 pm

Ο λουκας θεος οπως παντα : respect : ιδικα οταν μιλουσε στον νικολα για το νορακι ελιοσα τι ωραια που τα λεει ομως ο ατιμος αντε να τα πει τωρα και στο νορακι(χλομο το βλεπω) και να ειναι μαζι επιτελους !!!!! Love . Τον Μανο τον καιμενουλη τον λιπιθικα σημερα και τον στεφανο ... αχχ αυτος ο ερωτας ποναει πολυ ... παντος και οι δυο σημερα ηταν : respect : : respect : τελειοι !!!! Η Νορα : respect : επεισης σε ολες τις σκοινες .Η Καρταλω για αλλη μια φορα μου εσπασε τα νευρα Kotsides καντε κατι να φυγει γιατι δεν παλευετε πια μας επριξε ... ελεγε στην ευα \"ο στεφανος σε αγαπαει \" και στον στεφανο \" το μελον σου ειναι η ευα και το εγγονι μου \" (καπος ετσι τελος παντον ) Fskl Fskl Fskl Fskl ολα δικα σου καρταλω μου . Η Αμαλιτσα σημερα εγινε ιδια η καρταλω ακου εκει να πει στην ευα η μελιτα οτι ο στεφανος και εκεινη (μελιτα) τα εχουνε που παρεπιπτοντος εχω αρχισει να φοβαμαι οτι μπορει να γινει κατι τετοιο και το ευακι μου δεν θα το αντεξει*********** πανω που αρχισα να συμπαθω την μελιτα ερχετε η αμαλιτσα να μας κανει ανω κατω .. δεν λεω να τον διεγκδικισει τον στεφανο αλλα χωρις να πληγοσει την ευα .
ΥΓ. τελικα στεφανος μελιτα δεν ειναι και τοσο χαλια ζευγαρι οπως πυστευα στην αρχη μην με τουρτοσετε **************αλλα αρχιζει να γινετε το 3 αγαπιμενο μου ζευγαρακι μετα απο ευα-μανο και λουκα-νορα ενωειτε !!!!!Αυτα απο εμενα ... ανοιπομωνω για την δευτερα ***************

edit by Jim7
2η προειδοποίηση
2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την T2eNnh στις Παρ Ιαν 22, 2010 8:48 pm, 1 φορά
T2eNnh
T2eNnh
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : opou na nai arkei na vlepw mustika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Ιαν 22, 2010 8:44 pm

xristina79 έγραψε:είδα την αρχή και το τέλος οπότε και έχω να πω τα εξής:

- Η Νόρα στη συζήτηση με την Μελίτα για μένα είναι φάουλ: "ο Στέφανος είναι ηθικός και θα κάνει το σωστό"! (την είπε ανήθικη τώρα?) Συγνώμη βρε παιδιά αλλά έχουμε χάσει την μπάλα! Ποιό είναι το ηθικό βρε Νόρα? Και Λουκά, γιατί αυτοί οι δύο πάνε πακέτο.... Να παντρευτεί ο Στέφανος την Εύα χωρίς να μάθει η Εύα για τη σχέση του με την Μελίτα, έτσι? Εγώ αν ήμουν στη θέση της Εύας και μάθαινα αργότερα ότι οι "φίλοι" μου ήξεραν και δεν μίλησαν θα τους έριχνα ένα μεγαλοπρεπέστατο Χ..... Στη Μελίτα δεν είχαν πει για την Εύα γιατί δεν ήταν φίλοι της.... στην Εύα όμως? Για να καταλάβω, ποιον προστατεύουν? Τον Στέφανο όχι, ούτε την Μελίτα..... την Εύα?????? Που την αφήνουν να πάρει αποφάσεις για την ζωή της αποκρύπτοντας της τόσο σημαντικά πράγματα? Και ποιοι είναι αυτοί που αποφασίζουν τι πρέπει να γνωρίζει η Εύα και τι όχι? Τι να πω.... δεν τους καταλαβαίνω! Είναι και μέλη της περίφημης παρέας της φεγγαρόπετρας που έχει καεί και πληγωθεί από τα μυστικά, από ότι θυμάμαι... Αντί να πάνε στο Στέφανο και να του πουν ότι αν δεν το πει αυτός στην Εύα θα το πουν αυτοί, κάθονται και αποφασίζουν για την ζωή των φίλων τους. Μεγάλο φάουλ για μένα και από τους 2.... (Ο Λουκάς είδα πήρε και το αυστηρό του στα προσεχώς!)

- Εμένα πάλι ο Μάνος με κατασύγχησε σήμερα για το πως μιλούσε για παιδί.... και δεν μπορεί με τίποτα να με πείσει ότι δεν βλέπει την Εύα ως έπαθλο, που έχει και το παιδί του "χειρότερου εχθρού" του.... άρα διπλό έπαθλο....

- Η Μελίτα έχει δικαίωμα να παλέψει, ναι.... αλλά τι να κάνει? να πει στο Στέφανο να μείνουν μαζί και να αναγνωρίσει το παιδί, οκ.... άλλο κάτι μπορεί να κάνει? δεν νομίζω.... και φυσικά αυτά που έλεγε η Αμαλία στα προσεχώς δεν τα σχολιάζω καν....

- Μου αρέσει το χώσιμο της Μελίτας στο Ρούσο, συμφωνώ... ο Ρούσος φέτος, γιατί πέρσι μας τον έδιναν άλλο άνθρωπο, είναι απαράδεκτος για μένα... και δυστυχώς δεν φαίνεται να αναγνωρίζει κανένα του λάθος. Ήταν δίπλα στη κόρη του κρατώντας της το χέρι και ακούγοντας την και παρέχοντας της λεφτά και άνεση, ναι... αλλά στα δύσκολα, εκεί που έπρεπε να την βάλει πάνω από το δικό του συμφέρον, δυστυχώς με απογοήτευσε...

- Γιατί μου καταστρέψατε την Αντιγονίτσα? Ήταν η απόλυτα κακή και τώρα απλά γελάω....
όταν μπήκε ο Στέφανος σπίτι:
Αντιγονίτσα (στην πόρτα): Γύρισες?
Στέφανος: Δεν είμαι σίγουρος!


gelio

και μετά έτρεχε από πίσω του τόσο αστεία....
συμφωνφ 1000% ειδικα με αυτα που λες για τη νορα...δεν εχει κανενα δικαιωμα ουτε αυτη ουτε ο λουκας να λενε στη μελιτα τι να κανει...της φερονται σκληρα και ας ξερουν τι εχει περασει με το μανο...κανονικα θα επρεπε να βρουν τροπο να το πουνστην η ευα και απο εκει και περα ας κανουν οι ενδιαφερομενοι οτι θελουν...για τις σχεσεις τους εννοω,οχι για το παιδι...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από kikialex Παρ Ιαν 22, 2010 8:45 pm

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΟ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΕΛΙΤΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΜΟΡΦΑ ΤΑ ΧΑΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ & ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΦΟΒΕΡΑ ΟΜΟΡΦΑ ΟΠΩΣ & Η ΑΓΩΝΙΑ ΤΟΥΣ - Ο ΛΟΥΚΑΣ & Η ΝΟΡΑ ΩΡΑΙΟΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΚΑΛΟ ΜΑΝΟ

kikialex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ
Ασχολίες : MYΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ -ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ - ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ &amp;amp;amp;amp;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Ιαν 22, 2010 8:46 pm

xristina79 έγραψε:

- Γιατί μου καταστρέψατε την Αντιγονίτσα? Ήταν η απόλυτα κακή και τώρα απλά γελάω....
όταν μπήκε ο Στέφανος σπίτι:
Αντιγονίτσα (στην πόρτα): Γύρισες?
Στέφανος: Δεν είμαι σίγουρος!


gelio

και μετά έτρεχε από πίσω του τόσο αστεία....

καλά εκεί έριξα ένα γέλιο..σαν την πέρδικα που περπατεί λεβέντικα... gelio
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Ιαν 22, 2010 8:49 pm

hionati έγραψε:
συμφωνφ 1000% ειδικα με αυτα που λες για τη νορα...δεν εχει κανενα δικαιωμα ουτε αυτη ουτε ο λουκας να λενε στη μελιτα τι να κανει...της φερονται σκληρα και ας ξερουν τι εχει περασει με το μανο...κανονικα θα επρεπε να βρουν τροπο να το πουνστην η ευα και απο εκει και περα ας κανουν οι ενδιαφερομενοι οτι θελουν...για τις σχεσεις τους εννοω,οχι για το παιδι...

Συγνώμη αλλά γιατί να το πούν η Νόρα και ο Λουκάς στην Εύα? Να το πει ο Στέφανος αν θέλει να λέει ότι είναι σωστός και ηθικός! Συμφωνώ στο να το πουν αλλα όχι άλλοι να γλεντάνε κι αλλοι να βγαζουν το φίδι από την τρύπα! ΑΥΤΟ είναι κατι που ΝΑΙ πρέπει να γίνει αλλά απο τον Στεφανο!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από filitsa Παρ Ιαν 22, 2010 8:51 pm

Λουκασ εγραψε μπραβο του τα χωσε του μανου ε δεν εχει και λιγα στο κεφαλι του.την αγαπαει την νορα και αυτη το ιδιο αντε περιμενουμε τα επομενα επεισοδια.......... :D
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Ιαν 22, 2010 8:51 pm

Τελικά τάχω πάρει άσκημα με τον Στέφανο. Ο άνδρας "ο σωστός" θα πήγαινε στην Εύα και θα της έλεγε "άκου κούκλα μου εγώ τώρα τάχω βρει με την Μελίτα και είμαι αλλού, λοιπόν θα αναγνωρίσω το παιδί και θα καλύψω οποιαδήποτε ανάγκη σου και του παιδιού αλλά μέχρι εκεί και τίποτε παραπάνω". Αλλά βλέπεις τελικά ο Στέφανος δεν έχει καθόλου καρύδια. Αν φοράς παντελόνια και σέβεσε τον εαυτό σου τότε πρέπει νάχεις και τα κότσια να δεχτείς και όλες τις συνέπειες των πράξεών σου Στέφανε και να μην παραμυθιάζεις δυό γυναίκες που στο κάτω κάτω της γραφής δεν φταίνε σε τίποτα. Βλέπεις φοβάται ότι σε μιά τέτοια περίπτωση η Εύα θα τον στείλει στον αγύριστο και έτσι ο βουτυρομπεμπές δεν λέει τίποτα, μούγγα στην στρούγκα.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Παρ Ιαν 22, 2010 8:52 pm

Τι είπε μωρέ ο κυρ Ηλίας που έχει πάθει μαλάκυνση; Το τσακίσατε το παιδί μου; Ποιοι το τσάκισαν το παιδί του; Δεν φτάνει που τα έχει κάνει σκ@.... το παιδί του και την πληρώνουν μια ζωή όλοι οι άλλοι. Στο μεταξύ ο Μάνος λέει ότι η Εύα θα αναγκαστεί να τον παντρευτεί τον Στέφανο.... Ναιαιαιαι!!! Μακάρι να με ανάγκαζαν και μένα να τον παντρευτώ τον Στέφανο!!!Σιγά να μην αναγκαστεί κιόλας. Γι'αυτό χτες σκεφτόταν γάμο και είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά;Ο δε Μάνος... όλη του η καούρα είναι ότι η Εύα περιμένει το παιδί του εχθρού.

Μελίτα-Ρούσσος: Τι έλεγε μωρέ ο Πέτρος στην Μελίτα; Ότι ο Στέφανος άφησε έγκυο την Εύα μόνο και μόνο για να πληγώσει την Μελίτα; Έλεος. Πολύ καλά του τα είπε η Μελίτα. Σκληρή αλλά σωστήήή!

Μελίτα-Αμαλία: Η Αμαλία συμβουλεύει την Μελίτα να πιάσει την Εύα και να της πεί ότι είναι μαζί με τον Στέφανο. Αλλά καλά είπε και η Μελίτα. Δεν φταίει το παιδί, και άλλος χαρακτήρας η Μελίτα άλλος η Εύα. Σωστά το πάει μέχρι εδώ. Και ελπίζουμε αγαπητοί σεναριογράφοι να τις αφήσετε τις κοπέλες με τον διαφορετικό τους χαρακτήρα.
Αμαλία:"Το παιδί σου πάνω κοιμόταν όταν η Εύα ήρθε και σου είπε ότι τα έχει με τον Μάνο".Καλά της απάντησε η Μελίτα. Τι μου λες; Να την πληρώσω με το ίδιο νόμισμα; Δεν είμαι για σχέδια". Αυτά που έλεγε μετά στην Νόρα η Μελίτα είναι λόγια πανικού. Τίποτα δεν θα κάνει αφού θα γίνει ο γάμος. Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή Μελίτας-Νόρας αλλά αυτό το πνίξε τα αισθήματά σου.... λες και είναι ρομπότ πολύ μου την βιδώνει κάθε φορά. Αν και το είπε γιατί είναι στην ίδια θέση ακριβώς. Και ναιαιαιαιαι ρε παιδιά! Δεν τον κυνήγησε η Μελίτα. Αυτός τα άρχισε όλα και φυσικά αυτός βρισκόταν κάθε λίγο και λιγάκι μπροστά της να της εξηγηθεί καμιά κατοσταριά φορές.... Τέλος πάντων ερωτεύτηκαν οι άνθρωποι και είναι πάρα πολύ άδικο αυτό που συμβαίνει.

Ο δε Στέφανος για άλλη μια φορά ήταν μέσα στην καλή χαρά ουουουου.... Αλλά πρώτη φορά της τα είπε πολύ καλά της Καρτάλως.Άντε, που της ήρθαν όλα, είχε δεν είχε κουτί....Ούστ μαρή! Έτσι αγόρι μου, ξύπνα και λίγο! Η Εύα και η Εύα λέει η Καρτάλω, πάρε την εσύ την Εύα να μας ξεφορτωθείς. Καλά είπε ο Στέφανος... η Εύα με απέρριψε 2 φορές σαν να λέει και ο άνθρωπος αυτά που λέμε τόσο καιρό.Τότε που έπρεπε να πεί το ναι δεν το έκανε.... για να βασανίζει τώρα εμάς.Είναι καταστεναχωρημένος πάντως. Παιδί περιμένει, αλλά εκεί "εγώ θέλω την Μελίτα"! Με την Μελίτα ονειρευόμουν να κάνω οικογένεια;;;; Κάτι τέτοιο είπε..... πρέπει να το ξαναδώ το βράδυ. Δεν είμαι και σίγουρη για αυτό.Και λογικό να θέλει την Μελίτα!
Τον καημένο τον λυπάμαι. Του έχει έρθει ο ουρανός στο κεφάλι. Δεν ξέρει τι να κάνει.

Λουκάς-Μάνος: Καλά του τα είπε ο Λουκάς του Μάνου αλλά μισό λεπτό ρε Λουκά.... ποια μέρα που γεννούσε η Μελίτα, πονούσε η Εύα; Την μέρα που γεννούσε η Μελίτα, κάτι άλλο έκανε η Εύα με τον Μάνο. Μάνος: Αυτός ο γάμος δεν θα γίνει. Σαν την Βουγιουκλάκη στην Νεράϊδα και το Παλληκάρι " Ε λοιπόν αυτός ο γάμος δεν θα γίνει.. εγώ θα τον χαλάσω"!

Μελίτα-Στέφανος στο τηλέφωνο.... "Μ'αγαπάς"; "Σε λατρεύω ματάκια μου"! Το ξέρουμε Στέφανε αλλά τώρα έγινε η ζημιά.

Μελίτα-Στέφανος στο σπίτι της: " Ήρθα να σε δω λίγο να πάρω δύναμη"!Ήρθε να πάρει την δόση του το παιδί! Θέλω να σε βλέπω, να σε αγγίζω! Α ρε Στέφανε και που είσαι ακόμα.Ρε γαμώτο έλεος γιατί μας τους χωρίζουν; maaaad Αφού αγαπιούνται πως θα γίνει δηλαδή; Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή αλλά τις βλέπω με θλιψη πια γιατί έχω σπαστεί με αυτά που ξέρω ότι θα γίνουν. Πάντως έτσι όπως ήταν ορθάνοιχτη η πόρτα και φιλιόντουσαν τι καλά που θα ήταν να τους έβλεπε κάνας Μάνος που μου θέλει να έρχεται και απροειδοποίητα.


Λουκάς-Νικόλας:Ο Νικόλας τώρα τελευταία λέει κάτι πετυχημένα, αλλά ο Λουκάς πολύ το αργεί το θέμα!

Λουκάς-Νταίζη: Θα συμφωνήσω με την Νταίζη για αυτό που του είπε ότι περισσότερο κακό είναι για το παιδί ένας γάμος χωρίς αγάπη και μόνο από σύμβαση παρά να είναι οι γονείς και να μεγαλώνουν το παιδί χώρια. Αυτό ισχύει και για Στέφανο-Εύα. ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

Ο Άρης έχει κορίτσι;;;; ΩΩΩΩΩΩ! Τελικά το μόνο μπακούρι είναι ο Μάνος. gelio

Αγγέλα: Πριν κάτι βδομάδες έβριζε τον Στέφανο ότι της τρέλλαναν το κοριτσάκι της το τσαμένο που κλονίστηκε ( αλλά ξεκλονίστηκε), δεν έφταιγε σε τίποτα γιατί είναι αθώο. Και σήμερα άλλαξε βιολί με τον Στέφανο, ο οποίος ανέφερε ότι θα αναλάβει τις ευθύνες του αλλά μέχρι εκεί.

Αγγέλα- Μάνος: Καλά του τα είπε η Αγγέλα.

Καρτάλω: Μαρή!!!!!!!!! βγάλε την μποτουνιέρα που μου έγινες η θείτσα του Σιανίδη. Ούστ. Και εκεί κόλλημα.... ότι η Εύα την έκανε καλά. Συνεχίζει η μία ξανθιά να κοροϊδεύει την άλλην. Ναι, δεν έκανε θαύμα η επιστήμη αλλά η Εύα μένταλιστ λέγε με και διάδοχο του Γιούρι Γκέλερ. cake
Παντρέψου τον Στέφανο για να γίνετε ευτυχισμένοι.... ουουου θα στουμπώσουν στην ευτυχία. Εσύ θα γίνεις μόνο ευτυχισμένη παλιοθείτσα, αλλά δεν θα σου περάσει. Ήθελα να ήξερα αν έμενε έγκυος η Μελίτα τι θα έλεγε η ex-μούγγα; Θα ήθελε τόσο πολύ να αναλάβει ο γιος της, τις ευθύνες του;

Από Δευτέρα θα περάσει στην άλλη μέθοδο η θείτσα. Αφού βλέπει ότι ο γιος θέλει Μελίτα, Θα αρχίσει να φοβίζει τον Στέφανο ότι ο Μάνος θα θέλει επίτηδες να παντρευτεί την Εύα για να του πάρει το παιδί. maaaad
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Ιαν 22, 2010 8:54 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
hionati έγραψε:
συμφωνφ 1000% ειδικα με αυτα που λες για τη νορα...δεν εχει κανενα δικαιωμα ουτε αυτη ουτε ο λουκας να λενε στη μελιτα τι να κανει...της φερονται σκληρα και ας ξερουν τι εχει περασει με το μανο...κανονικα θα επρεπε να βρουν τροπο να το πουνστην η ευα και απο εκει και περα ας κανουν οι ενδιαφερομενοι οτι θελουν...για τις σχεσεις τους εννοω,οχι για το παιδι...

Συγνώμη αλλά γιατί να το πούν η Νόρα και ο Λουκάς στην Εύα? Να το πει ο Στέφανος αν θέλει να λέει ότι είναι σωστός και ηθικός! Συμφωνώ στο να το πουν αλλα όχι άλλοι να γλεντάνε κι αλλοι να βγαζουν το φίδι από την τρύπα! ΑΥΤΟ είναι κατι που ΝΑΙ πρέπει να γίνει αλλά απο τον Στεφανο!


ναι εννοουσα οτι αν θελουν η νορα και ο λουκας να βοηθησουν ας βρουν ενα πιο ανωδυνο τροπο να το πει ο στεφ και η μελιτα στην ευα...δεν ειναι δουλεια τους να το παιζουν κριτες,ουτε η ευα ειναι μωρο...εξαλλου νομιζω οτι και αυτη δικαιουται να ξερει οτι ο στεφ και η μελ ειναι μαζι...βλεπεις ο λουκας και η νορα τα εχουν τοσο κανει σωστα μεταξυ τους που δινουν και συμβουλες. τωρα...κανονικα θα επρεπε να τους λενε πειτε το και οχι ξεχαστε το...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από 1977 Παρ Ιαν 22, 2010 8:56 pm

ο λουκας ακομη μια φορα λογικος σε οτι αφορα τους αλλους. για τον εαυτο του περα βρεχει.....ο μανος ξαναβρισκει τη φορμα του. ο λυκος αν εγερασε που λενε.... ολοι οι υπολοιποι να παιρνουν τους δρομους .
απο δω και περα ετσι θα πανε τα επεισοδια, κουραγιο παιδια.......

1977


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από hionati Παρ Ιαν 22, 2010 9:03 pm

anastasia20 έγραψε:Η βελόνα κόλλησε…<περιμένει το παιδί του καρτάλη;> πόσες φορές το είπε ο μάνος;;έχασα το μέτρημα…

Καλά ο ηλίας θα μας τρελάνει<το τσάκισαν το παιδί μου>να μετρήσουμε όμως πόσους τάσκισε εκείνος;;;

Ο μάνος μετά το νέο άρχισε την περιοδεία..πρώτη στάση ο λουκάς μετά η αγγέλα μετα πήγε και στην δάφνη..μετά στον ηλία..και επιτέλους βρήκε την εύα..γιατί θα τον έτρωγε ο ποδαρόδρομος...

Καλά ε;;τι έλεγε ο ρούσσος στην μελίτα;;;(η μελίτα μια χαρά του απάντησε)ναι..ο στέφανος επίτηδες το έκανε..ήξερε πόσο καρπερός είναι και άφησε επίτηδες έγγυο την εύα..τι θα ακούσω ακόμα θεέ μου….τις ίδιες βλακείες έλεγε και ο μάνος..την άφησε έγγυο για να την τυλίξει…το να μένουν έγγυος οι γυναίκες για να τυλίξουν άνδρες το έχω ακούσει το να αφήνουν έγγυος οι άνδρες τις γυναίκες για να τις τυλίξουν πρώτη φορά το ακούω…
Σκηνή αμαλίας-μελίτας:η αμαλία αν και τα είπε μια χαρά,ναι η εύα ποτέ δεν σκέφτηκε το παιδί της μελίτας,διέλυσε την οικογένεια της αδιαφορώντας για τη νεφέλη( και δεν αναφέρομαι στο μάνο γιατί οι εύθυνες του είναι δεδομένες) η μελίτα σήμερα έδειξε ότι σκέφτεται αυτό το παιδί που δεν φταίει σε τίποτα..και συμφωνώ το παιδί δεν φταίει σε τίποτα..αλλά αυτό διαφέρει από τα να αφήσει το στέφανο..συμφωνώ μαζί της που είναι έτοιμη να παλέψει για το στέφανο…και όχι ενάντια στο παιδί του..γιατί κάλλιστα μπορεί να είναι με το στέφανο και εκείνος να να αναγνωρίσει το παιδί… το να γίνει ένας γάμος μόνο και μόνο για το παιδί,ένα γάμος συμβατικός δεν είναι λύση..και απορώ ειλικρινά με τους σεναριογράφους…ένα παιδί για να είναι ευτυχισμένο δεν χρειάζεται να είναι μέσα σε μια κατ’επίφαση οικογένεια..αυτό δεν του εξασφαλίζει την ευτυχία..πόσα παιδία είναι μέσα σε γάμο και όμως είναι δυστυχισμένα;;;;γιατί απλά οι γονείς τους δεν είναι εκείνοι καλά;;;;ένα παιδί χρειάζεται αγάπη..αγάπη πραγματική..και για να την πάρουν αυτή την αγάπη πρέπει οι γονείς τους πρώτα απ’όλα να είναι οι ίδοι ευτυχισμένοι..πιστεύω πως έχουμε χάσει την ουσία το περιεχόμενο και ασχολούμαστε με το περυτύλιγμα…

Τον λουκά τον έχει φάει ο έρωτας…ο καημένος τη θέλει..πες της το βρε λουκά όμως…μην μας ταλαιπωρείται άλλο..αφού και εκείνη σε θέλει..θα σας αφιερώσω και ένα τραγουδάκι..<αφού σε θέλω αφού με θέλεις,αφόυ υποφέρω και υποφέρεις…γιατί δεν παντρευόμαστε να κάνουμε παιδια;;>εεε;;;;;

Σκηνή στέφανου-μελίτας:<ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΖΩΝΤΑΝΟΣ>….
ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ <Σ’ΑΚΟΛΟΥΘΩ> ΑΠΛΑ : respect :

Την καρτάλω μπορεί να τη φιμώσει κάποιος;;;;δεν αντέχω να την ακούω…λύσσα κακιά μαρή…λύσσαξες..φαγώθηκες με την εύα…μας έφαγες την ψυχή…στέφανε εσύ ξέρεις ποιο είναι το σωστό του είπε…και απαντώ γιατί ο στέφανος δεν……<ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ>αλλά δεν το κάνει δυστυχώς…

Ο μάνος τώρα ξύπνησε..τι να κάνουμε βρε μάνο…άργησες…(προς το παρόν βέβαια)…

αναστασακι μου συμφωνω απολυτα...με καλυπτουν οι σχολιασμοι σου οπως παντα...πες τα...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 9:04 pm

xristina79 έγραψε:είδα την αρχή και το τέλος οπότε και έχω να πω τα εξής:

- Η Νόρα στη συζήτηση με την Μελίτα για μένα είναι φάουλ: "ο Στέφανος είναι ηθικός και θα κάνει το σωστό"! (την είπε ανήθικη τώρα?) Συγνώμη βρε παιδιά αλλά έχουμε χάσει την μπάλα! Ποιό είναι το ηθικό βρε Νόρα? Και Λουκά, γιατί αυτοί οι δύο πάνε πακέτο.... Να παντρευτεί ο Στέφανος την Εύα χωρίς να μάθει η Εύα για τη σχέση του με την Μελίτα, έτσι? Εγώ αν ήμουν στη θέση της Εύας και μάθαινα αργότερα ότι οι "φίλοι" μου ήξεραν και δεν μίλησαν θα τους έριχνα ένα μεγαλοπρεπέστατο Χ..... Στη Μελίτα δεν είχαν πει για την Εύα γιατί δεν ήταν φίλοι της.... στην Εύα όμως? Για να καταλάβω, ποιον προστατεύουν? Τον Στέφανο όχι, ούτε την Μελίτα..... την Εύα?????? Που την αφήνουν να πάρει αποφάσεις για την ζωή της αποκρύπτοντας της τόσο σημαντικά πράγματα? Και ποιοι είναι αυτοί που αποφασίζουν τι πρέπει να γνωρίζει η Εύα και τι όχι? Τι να πω.... δεν τους καταλαβαίνω! Είναι και μέλη της περίφημης παρέας της φεγγαρόπετρας που έχει καεί και πληγωθεί από τα μυστικά, από ότι θυμάμαι... Αντί να πάνε στο Στέφανο και να του πουν ότι αν δεν το πει αυτός στην Εύα θα το πουν αυτοί, κάθονται και αποφασίζουν για την ζωή των φίλων τους. Μεγάλο φάουλ για μένα και από τους 2.... (Ο Λουκάς είδα πήρε και το αυστηρό του στα προσεχώς!)

- Εμένα πάλι ο Μάνος με κατασύγχησε σήμερα για το πως μιλούσε για παιδί.... και δεν μπορεί με τίποτα να με πείσει ότι δεν βλέπει την Εύα ως έπαθλο, που έχει και το παιδί του "χειρότερου εχθρού" του.... άρα διπλό έπαθλο....

- Η Μελίτα έχει δικαίωμα να παλέψει, ναι.... αλλά τι να κάνει? να πει στο Στέφανο να μείνουν μαζί και να αναγνωρίσει το παιδί, οκ.... άλλο κάτι μπορεί να κάνει? δεν νομίζω.... και φυσικά αυτά που έλεγε η Αμαλία στα προσεχώς δεν τα σχολιάζω καν....

- Μου αρέσει το χώσιμο της Μελίτας στο Ρούσο, συμφωνώ... ο Ρούσος φέτος, γιατί πέρσι μας τον έδιναν άλλο άνθρωπο, είναι απαράδεκτος για μένα... και δυστυχώς δεν φαίνεται να αναγνωρίζει κανένα του λάθος. Ήταν δίπλα στη κόρη του κρατώντας της το χέρι και ακούγοντας την και παρέχοντας της λεφτά και άνεση, ναι... αλλά στα δύσκολα, εκεί που έπρεπε να την βάλει πάνω από το δικό του συμφέρον, δυστυχώς με απογοήτευσε...

- Γιατί μου καταστρέψατε την Αντιγονίτσα? Ήταν η απόλυτα κακή και τώρα απλά γελάω....
όταν μπήκε ο Στέφανος σπίτι:
Αντιγονίτσα (στην πόρτα): Γύρισες?
Στέφανος: Δεν είμαι σίγουρος!


gelio

και μετά έτρεχε από πίσω του τόσο αστεία....


Υπόκλιση : respect : Φοβερό γέλιο έριξα με τον σχολιασμό σου!!!Στο δικό μου που έκανε πιο πριν ανέφερα πολλά ίδια σχόλια και χάρηκα που δεν ήταν μόνο στην φαντασία μου,αλλά και άλλοι πρόσεξαν τα κουλά του επεισοδίου!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιαν 22, 2010 9:05 pm

jim7 έγραψε: Τελικά τάχω πάρει άσκημα με τον Στέφανο. Ο άνδρας "ο σωστός" θα πήγαινε στην Εύα και θα της έλεγε "άκου κούκλα μου εγώ τώρα τάχω βρει με την Μελίτα και είμαι αλλού, λοιπόν θα αναγνωρίσω το παιδί και θα καλύψω οποιαδήποτε ανάγκη σου και του παιδιού αλλά μέχρι εκεί και τίποτε παραπάνω". Αλλά βλέπεις τελικά ο Στέφανος δεν έχει καθόλου καρύδια. Αν φοράς παντελόνια και σέβεσε τον εαυτό σου τότε πρέπει νάχεις και τα κότσια να δεχτείς και όλες τις συνέπειες των πράξεών σου Στέφανε και να μην παραμυθιάζεις δυό γυναίκες που στο κάτω κάτω της γραφής δεν φταίνε σε τίποτα. Βλέπεις φοβάται ότι σε μιά τέτοια περίπτωση η Εύα θα τον στείλει στον αγύριστο και έτσι ο βουτυρομπεμπές δεν λέει τίποτα, μούγγα στην στρούγκα.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....!!!
Είναι απλά τα πράγματα ο Στέφανος δυσκολεύει τη ζωή του..Όχι τα παιδιά...!!!
Άντε αγόρι μου πες την αλήθεια στο Ευάκι...Τι φοβάσαι ότι θα σου πει ότι είσαι ΜΑΝΟΣ...??
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 9:05 pm

Ntinaki1 έγραψε:Τι είπε μωρέ ο κυρ Ηλίας που έχει πάθει μαλάκυνση; Το τσακίσατε το παιδί μου; Ποιοι το τσάκισαν το παιδί του; Δεν φτάνει που τα έχει κάνει σκ@.... το παιδί του και την πληρώνουν μια ζωή όλοι οι άλλοι. Στο μεταξύ ο Μάνος λέει ότι η Εύα θα αναγκαστεί να τον παντρευτεί τον Στέφανο.... Ναιαιαιαι!!! Μακάρι να με ανάγκαζαν και μένα να τον παντρευτώ τον Στέφανο!!!Σιγά να μην αναγκαστεί κιόλας. Γι'αυτό χτες σκεφτόταν γάμο και είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά;Ο δε Μάνος... όλη του η καούρα είναι ότι η Εύα περιμένει το παιδί του εχθρού.

Μελίτα-Ρούσσος: Τι έλεγε μωρέ ο Πέτρος στην Μελίτα; Ότι ο Στέφανος άφησε έγκυο την Εύα μόνο και μόνο για να πληγώσει την Μελίτα; Έλεος. Πολύ καλά του τα είπε η Μελίτα. Σκληρή αλλά σωστήήή!

Μελίτα-Αμαλία: Η Αμαλία συμβουλεύει την Μελίτα να πιάσει την Εύα και να της πεί ότι είναι μαζί με τον Στέφανο. Αλλά καλά είπε και η Μελίτα. Δεν φταίει το παιδί, και άλλος χαρακτήρας η Μελίτα άλλος η Εύα. Σωστά το πάει μέχρι εδώ. Και ελπίζουμε αγαπητοί σεναριογράφοι να τις αφήσετε τις κοπέλες με τον διαφορετικό τους χαρακτήρα.
Αμαλία:"Το παιδί σου πάνω κοιμόταν όταν η Εύα ήρθε και σου είπε ότι τα έχει με τον Μάνο".Καλά της απάντησε η Μελίτα. Τι μου λες; Να την πληρώσω με το ίδιο νόμισμα; Δεν είμαι για σχέδια". Αυτά που έλεγε μετά στην Νόρα η Μελίτα είναι λόγια πανικού. Τίποτα δεν θα κάνει αφού θα γίνει ο γάμος. Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή Μελίτας-Νόρας αλλά αυτό το πνίξε τα αισθήματά σου.... λες και είναι ρομπότ πολύ μου την βιδώνει κάθε φορά. Αν και το είπε γιατί είναι στην ίδια θέση ακριβώς. Και ναιαιαιαιαι ρε παιδιά! Δεν τον κυνήγησε η Μελίτα. Αυτός τα άρχισε όλα και φυσικά αυτός βρισκόταν κάθε λίγο και λιγάκι μπροστά της να της εξηγηθεί καμιά κατοσταριά φορές.... Τέλος πάντων ερωτεύτηκαν οι άνθρωποι και είναι πάρα πολύ άδικο αυτό που συμβαίνει.

Ο δε Στέφανος για άλλη μια φορά ήταν μέσα στην καλή χαρά ουουουου.... Αλλά πρώτη φορά της τα είπε πολύ καλά της Καρτάλως.Άντε, που της ήρθαν όλα, είχε δεν είχε κουτί....Ούστ μαρή! Έτσι αγόρι μου, ξύπνα και λίγο! Η Εύα και η Εύα λέει η Καρτάλω, πάρε την εσύ την Εύα να μας ξεφορτωθείς. Καλά είπε ο Στέφανος... η Εύα με απέρριψε 2 φορές σαν να λέει και ο άνθρωπος αυτά που λέμε τόσο καιρό.Τότε που έπρεπε να πεί το ναι δεν το έκανε.... για να βασανίζει τώρα εμάς.Είναι καταστεναχωρημένος πάντως. Παιδί περιμένει, αλλά εκεί "εγώ θέλω την Μελίτα"! Με την Μελίτα ονειρευόμουν να κάνω οικογένεια;;;; Κάτι τέτοιο είπε..... πρέπει να το ξαναδώ το βράδυ. Δεν είμαι και σίγουρη για αυτό.Και λογικό να θέλει την Μελίτα!
Τον καημένο τον λυπάμαι. Του έχει έρθει ο ουρανός στο κεφάλι. Δεν ξέρει τι να κάνει.

Λουκάς-Μάνος: Καλά του τα είπε ο Λουκάς του Μάνου αλλά μισό λεπτό ρε Λουκά.... ποια μέρα που γεννούσε η Μελίτα, πονούσε η Εύα; Την μέρα που γεννούσε η Μελίτα, κάτι άλλο έκανε η Εύα με τον Μάνο. Μάνος: Αυτός ο γάμος δεν θα γίνει. Σαν την Βουγιουκλάκη στην Νεράϊδα και το Παλληκάρι " Ε λοιπόν αυτός ο γάμος δεν θα γίνει.. εγώ θα τον χαλάσω"!

Μελίτα-Στέφανος στο τηλέφωνο.... "Μ'αγαπάς"; "Σε λατρεύω ματάκια μου"! Το ξέρουμε Στέφανε αλλά τώρα έγινε η ζημιά.

Μελίτα-Στέφανος στο σπίτι της: " Ήρθα να σε δω λίγο να πάρω δύναμη"!Ήρθε να πάρει την δόση του το παιδί! Θέλω να σε βλέπω, να σε αγγίζω! Α ρε Στέφανε και που είσαι ακόμα.Ρε γαμώτο έλεος γιατί μας τους χωρίζουν; maaaad Αφού αγαπιούνται πως θα γίνει δηλαδή; Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή αλλά τις βλέπω με θλιψη πια γιατί έχω σπαστεί με αυτά που ξέρω ότι θα γίνουν. Πάντως έτσι όπως ήταν ορθάνοιχτη η πόρτα και φιλιόντουσαν τι καλά που θα ήταν να τους έβλεπε κάνας Μάνος που μου θέλει να έρχεται και απροειδοποίητα.


Λουκάς-Νικόλας:Ο Νικόλας τώρα τελευταία λέει κάτι πετυχημένα, αλλά ο Λουκάς πολύ το αργεί το θέμα!

Λουκάς-Νταίζη: Θα συμφωνήσω με την Νταίζη για αυτό που του είπε ότι περισσότερο κακό είναι για το παιδί ένας γάμος χωρίς αγάπη και μόνο από σύμβαση παρά να είναι οι γονείς και να μεγαλώνουν το παιδί χώρια. Αυτό ισχύει και για Στέφανο-Εύα. ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

Ο Άρης έχει κορίτσι;;;; ΩΩΩΩΩΩ! Τελικά το μόνο μπακούρι είναι ο Μάνος. gelio

Αγγέλα: Πριν κάτι βδομάδες έβριζε τον Στέφανο ότι της τρέλλαναν το κοριτσάκι της το τσαμένο που κλονίστηκε ( αλλά ξεκλονίστηκε), δεν έφταιγε σε τίποτα γιατί είναι αθώο. Και σήμερα άλλαξε βιολί με τον Στέφανο, ο οποίος ανέφερε ότι θα αναλάβει τις ευθύνες του αλλά μέχρι εκεί.

Αγγέλα- Μάνος: Καλά του τα είπε η Αγγέλα.

Καρτάλω: Μαρή!!!!!!!!! βγάλε την μποτουνιέρα που μου έγινες η θείτσα του Σιανίδη. Ούστ. Και εκεί κόλλημα.... ότι η Εύα την έκανε καλά. Συνεχίζει η μία ξανθιά να κοροϊδεύει την άλλην. Ναι, δεν έκανε θαύμα η επιστήμη αλλά η Εύα μένταλιστ λέγε με και διάδοχο του Γιούρι Γκέλερ. cake
Παντρέψου τον Στέφανο για να γίνετε ευτυχισμένοι.... ουουου θα στουμπώσουν στην ευτυχία. Εσύ θα γίνεις μόνο ευτυχισμένη παλιοθείτσα, αλλά δεν θα σου περάσει. Ήθελα να ήξερα αν έμενε έγκυος η Μελίτα τι θα έλεγε η ex-μούγγα; Θα ήθελε τόσο πολύ να αναλάβει ο γιος της, τις ευθύνες του;

Από Δευτέρα θα περάσει στην άλλη μέθοδο η θείτσα. Αφού βλέπει ότι ο γιος θέλει Μελίτα, Θα αρχίσει να φοβίζει τον Στέφανο ότι ο Μάνος θα θέλει επίτηδες να παντρευτεί την Εύα για να του πάρει το παιδί. maaaad

Τα σπάς!!!!χαχαχαχαχαχχα :cheers:
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Ιαν 22, 2010 9:07 pm

"Καλά ε;;τι έλεγε ο ρούσσος στην μελίτα;;;(η μελίτα μια χαρά του απάντησε)ναι..ο στέφανος επίτηδες το έκανε..ήξερε πόσο καρπερός είναι και άφησε επίτηδες έγγυο την εύα..τι θα ακούσω ακόμα θεέ μου….τις ίδιες βλακείες έλεγε και ο μάνος..την άφησε έγγυο για να την τυλίξει…το να μένουν έγγυος οι γυναίκες για να τυλίξουν άνδρες το έχω ακούσει το να αφήνουν έγγυος οι άνδρες τις γυναίκες για να τις τυλίξουν πρώτη φορά το ακούω…
Σκηνή αμαλίας-μελίτας:η αμαλία αν και τα είπε μια χαρά,ναι η εύα ποτέ δεν σκέφτηκε το παιδί της μελίτας,διέλυσε την οικογένεια της αδιαφορώντας για τη νεφέλη( και δεν αναφέρομαι στο μάνο γιατί οι εύθυνες του είναι δεδομένες) η μελίτα σήμερα έδειξε ότι σκέφτεται αυτό το παιδί που δεν φταίει σε τίποτα..και συμφωνώ το παιδί δεν φταίει σε τίποτα..αλλά αυτό διαφέρει από τα να αφήσει το στέφανο..συμφωνώ μαζί της που είναι έτοιμη να παλέψει για το στέφανο…και όχι ενάντια στο παιδί του..γιατί κάλλιστα μπορεί να είναι με το στέφανο και εκείνος να να αναγνωρίσει το παιδί… το να γίνει ένας γάμος μόνο και μόνο για το παιδί,ένα γάμος συμβατικός δεν είναι λύση..και απορώ ειλικρινά με τους σεναριογράφους…ένα παιδί για να είναι ευτυχισμένο δεν χρειάζεται να είναι μέσα σε μια κατ’επίφαση οικογένεια..αυτό δεν του εξασφαλίζει την ευτυχία..πόσα παιδία είναι μέσα σε γάμο και όμως είναι δυστυχισμένα;;;;γιατί απλά οι γονείς τους δεν είναι εκείνοι καλά;;;;ένα παιδί χρειάζεται αγάπη..αγάπη πραγματική..και για να την πάρουν αυτή την αγάπη πρέπει οι γονείς τους πρώτα απ’όλα να είναι οι ίδοι ευτυχισμένοι..πιστεύω πως έχουμε χάσει την ουσία το περιεχόμενο και ασχολούμαστε με το περυτύλιγμα…"

Δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ όμως!!!!Δεν φαντάζεσαι!!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από sofia Παρ Ιαν 22, 2010 9:09 pm

Σημερα το επεισοδιο ηταν πολυ καλο.Αυτη που ξεχωρισε για μενα ηταν η Νορα ηταν η παλια καλη Νορα χωρις υστεριες και ζηλιες συνειδιτοποιημενη και ετοιμη για ολα.Και με τον Λουκα ηταν τελεια και με την Δαφνη και με την Μελιτα

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιαν 22, 2010 9:11 pm


Σήμερα το επεισόδιο είχε τίτλο ''γύρω γύρω όλοι'' . Όλοι επισκέφτηκαν όλους

Ένας Μάνος ήρθε απόψε απ τα παλιά. Τώρα εγώ πρέπει να πεισθώ οτι ο τύπος αγαπάει την Εύα; Το μωρό είναι κομάτι της αυτό το σκέφτηκε όταν άρχισε να μιλάει για το παιδί του εχθρού;: curse :

Ένας Λουκάς απίστευτος που όταν άρχισε να τα χώνει του Μάνου φώναζα χώσε Λουκάκο χώσε. Ο Μάνος δείχνει κουρέλι απ τα νέα. Μπορεί η πρώτη του αντίδραση να ήταν στραβή αλλά δείχνει οτι πονάει. Πειράζει που δεν τον λυπάμαι; Θέλω να δω πράξεις. Να τον δω να δίνει για την Εύα τα πάντα, και τότε τα ξαναλέμε. Ο Μπουγιούρης όμως ειδικά στην πρώτη σκηνή μου άρεσε απίστευτα. Έφαγε το τούβλο στο κεφάλι και το άφησε να φανεί καθαρά.: respect :

Η Μελίτα σήμερα ήταν για πολλές σφαλιάρες. Στην αρχή άδειασε τον πατέρα της με τρόπο απίστευτο. Ούτε λίγο ούτε πολύ του είπε οτι δεν νοιάστηκε ποτέ κι οτι δεν ήταν ποτέ κοντά της. Θυμήσου κορίτσι μου τότε που η τρελή έκανε τα παλαβά της σε ποιόν έτρεχες; Τότε που ήσου στα πατώματα για το Μάνο ποιός σε στήριζε σε υποστήριζε απειλούσε και έτρεχε για τα δικά σου προβλήματα; Ο πατέρας σου μπορεί να μην είναι τέλειος αλλά όποτε τον χρειάστηκες ήταν εκεί. Εσύ στην πρώτη αναποδιά τον αδειάζεις. Ο Κατρανίδης πήρε τη σκηνή και έφυγε. Τί πόνος τι θυμός όλα τα ζωγράφισε με τις εκφράσεις του. : respect :

Ο Λουκάς άλλη μια τέτοια συζήτηση ''μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε'' να κάνει με την Νόρα και θα τη σπάσω την plasma. Τι ήταν αυτό; Έλεγα τώρα θα της πει αλλά που....... Έφυγε να πάει στο ταριφογιατρό. Όταν άκουσα για το ΚΑΠΗ σας σκέφτηκα. Πάντως να μαζέψουμε κανένα ευρουλάκι να αγοράσουμε ένα ντιβάνι ψυχιάτρου για το ιατρείο του Νικόλα δεν γίνεται να τα λεει στην καρέκλα ο Λουκάς.gelio

Η Αμαλία σήμερα μου προκάλεσε φαγούρα στις χούφτες. Απ τη μια συμβούλευε την κόρη της πως θα ξεκατινιαστεί καλύτερα κι απ την άλλη πήγε να σηκώσει την πίεση του Πέτρου. Όταν το παιδί σου μπλεχτεί σε μια τέτοια κατάσταση κοιτάς πως θα το απομακρύνεις να μη πληγωθεί δεν το χώνεις πιο βαθειά στο πρόβλημα. Και απ το Ρούσσο τι ακριβώς ζητούσε; Να πει στο Στέφανο μείνε εσύ με την κορούλα μου γιατί κλαίει και άσε τα προσωπικά σου στην άκρη μη φάμε τα μουστάκια μας; Μπορεί να μην είναι εκδίκηση απ τη μεριά του Στέφανου αλλά η εξέλιξη των πραγμάτων δικαιώνει τον Πέτρο που απ την αρχή έλεγε στη Μελίτα μακριά.

Ο απόλυτος έρωτας σήμερα επίσης για πολλές μπούφλες. Θέλετε το παιδί και όχι την μάνα; Απλό. Αν έχετε κότσια πιάστε την Εύα πείτε της την αλήθεια και συνεχίστε τη ζωή σας. Αλλά είπαμε αυτός δεν είναι Μάνος και η Μελίτα δεν είναι Εύα.slap

Η Νόρα προσπαθεί να σώσει οτιδήποτε αν σώζεται που λέει το τραγούδι και να σταματήσει τη Μελίτα που μπορεί να έλεγε στη μανούλα μή όχι δεν είναι σωστό αλλά είναι έτοιμη να τα ξεφουρνίσει όλα. Σωστή. Εγώ θα έλεγα οτι τώρα είναι η σωστή ώρα να μάθει η Εύα την αλήθεια αλλά δεν είναι η Μελίτα αυτή που θα πρέπει να μιλήσει.

Ο ευτυχής πατέρας τί έλεγε στην Αγγέλα; Βαριακούω μάλλον. Αυτός που δεν έσκασε το χειλάκι του ούτε ένα χαμόγελο γι αυτο το παιδί, είπε θα αποφασίσει η Εύα και οτι πει εκείνη αυτό θα γίνει. Τι έγινε Στεφανάκο τα βγάλαμε τα παντελόνια ή μήπως κάπου στο πολύ βάθος δεν μας χαλάει το σκηνικό που δημιουργήθηκε; Φωνάζεις οτι αγαπάς την Μελίτα. Αν είναι η αλήθεια σου και αν θέλεις να κάνεις το σωστό μίλα.

Η Εύα σήμερα έκανε τις βόλτες της αλλά ούτε το Μάνο ούτε το Στέφανο βρήκε. Η μόνη που κατάφερε να συναντήσει ήταν η Αντιγονίτσα. Χάρηκα που κάποιος επιτέλους της είπε μια γλυκειά κουβέντα έστω κι αν η κυρία τα έλεγε επειδή τη συνέφεραν. Καποιος έπρεπε να της πει μια ευχή γι αυτό το παιδί που όλοι το είδαν σαν εμπόδιο. Είδα στο χαμόγελο της Εύας αυτή την κρυφή χαρά της γυναίκας που περιμένει ένα μωρό και κάποιος της εύχεται. Είδα αυτο το δειλό χαμόγελο της προσμονής. Love!

Άφησα για το τέλος τη συνάντηση της Εύας με το Μάνο. Συμβολικό το σημείο συνάντησης. Το τέλος εκεί που έγινε η αρχή. Το βλέμα της την ώρα που ο Μάνος της έλεγε όσα κάποτε θα ήθελε να ακούσει απ αυτόν ήταν εκπληκτικό. : respect :

Μου φαίνεται οτι μόλις άρχισαν τα όργανα και περιμένω ανυπόμονα τη συνέχεια.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης