Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

+44
Materialgirl
Artemis
marializ25
sarita
katie007
stefanos-melita
mina
zwi
KonstantinaA
elli
evanna
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
almaresi
vs116117
sifantid
DESPOINA
LIBRA
Pennaki.......!!
sofia
anna90
1977
filitsa
kikialex
T2eNnh
xristina79
jim7
KatsaroYpotheto
verile_mistika
glgs
mimi_loukas+nora
Izabella29
νοριτσα
konstantina
Ntinaki1
nikidanis
anastasia20
Dorina <3 Πέτρος
aggeliki
margaret
Καρ-Mik
hionati
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap18%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap36%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 36% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap34%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 34% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap9%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap0%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Κυρ Ιαν 24, 2010 2:46 am

stefanos-melita έγραψε:«Μ ΑΓΑΠΑΣ??»
«ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ…»
«ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΤΣΙ..»
«ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, ΣΕ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ..»

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΙΑ… ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣΤΗΚΑΝ, ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΔΕΙΑΣΑΝ, ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΖΩΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΙ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ… Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΥΠΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ Κ ΤΩΝ ΔΥΟ…ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ «ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΑ» ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ, ΤΟΥΣ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ.. ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΗΡΗ ΒΕΝΤΕΤΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΗΜΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ…

Ο Στεφανος, πρωτη φορα, δειχνει να βλεπει πεντακαθαρα το ποιον της μητερας του, και τους λογους για τους οποιους ενεργουσε ετσι τοσα χρονια. Καταλαβαινει ότι υπηρξε απλα ένα πιονι στο σχεδιο μισους της μανας του και του πατερα του, και αυτό τον διαλυει ψυχικα..Ποναει, γιατι αντιλαμβανεται, αργα, μα σταθερα, ότι αυτό που νομιζε ως την «ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ» ΠΡΟΣΟΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΡΛΕΟΝΕ».
Διαλυονται οι ψευδαισθησεις, και μαζι με αυτές διαλυεται κ η ψυχη του Στεφανου, γιατι πανω σε αυτές βασισε ολοκληρη την ζωη του..Και θυμωνει, σαν πληγωμενο ζωο..Και επιτιθεται στην «μανα του» πετωντας την τις ευθυνες της καταμουτρα..Οχι, δεν θα εκελινε τα αυτια της, θα την αναγκαζε αν ακουσει, το ουρλιαχτο της πληγωμενης του ψυχης..
Εγω βουρκωσα..Εκεινη δεν την αγγιξαν καν τα λογια του σπλαχνου της..ουτε καν τα ακουσε!
Μονο τα θελω της, που περικλειουν την Ευα εχουν σημασια, όχι τα θελω του Στεφανου, που διεκδικει με λυσσα την ανεξαρτησια της ψυχης του, της ιδιας του της ζωης από τη μητερα του.. Αλλα ο Στεφανος υπηρξε πολλα χρονια σκλαβος της θελησης της..Και όπως όλα τα αφεντικα, δεν θα του δωσει την ελευθερια του, παρα θα σφιξει ακομη περισσοτερο τα λουρια, για να τον δεσει πιο σφιχτα..Εκβιαζει τον Στεφανο συναισθηματικα, με κάθε τροπο: επικαλουμενη τα συναισθηματα του για την ιδια(αναφορα στο «εγγονι μου») τα πατρικα του ενστικτα, την δικη (δηθεν) πειρα της ζωης, που υπαγορευει πως όλα αυτά δεν είναι παρα ενθουσιασμος που θα περασει αργα ή γρηγορα..
Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΔΕΜΕΝΑ.Εγκαταλειπει τη μαχη.. «εμεις οι δυο ποτε δεν θα συνεννοηθουμε..»

Άλλη μια σκλαβωμενη ζωη, μια σκλαβωμενη ψυχη, ματωνει, παλευοντας για την ανεξαρτησια της, με νυχια κ με δοντια.. Η Μελιτα, προσπαθει, να αποτιναξει, το ζυγο ενός πατερα, που την αγαπουσε μονο οσο εκεινη ηταν η «καλη και υπακουη» κορη, οσο υπεκυπτε στα θελω του, χορευοντας στο ρυθμο που της υπαγορευε υπακουα..Μονο που οι σκλαβοι καποτε ξυπνουν..Και εκεινη θελει να παλεψει για τη ζωη που δεν εζησε..και θελει να τη ζησει..τη δικη της ζωη.. Αλλα ο αφεντης, και στην περιπτωση αυτή, μαθημενος να χορευει η σκλαβα αέναα στο ρυθμο του, σφιγγει κ εκεινος τα λουρια, βαφτιζοντας τα αγαπη.. Γιατι τα μεγαλυτερα εγκληματα γινονται στο ονομα της αγαπης? Μιας «αγαπης» εγωιστικης, που απαιτει υπακοη, και που δεν σχετιζεται με την πραγματικη αγαπη… Μονο που εδώ, η σκλαβωμενη τουτη ψυχη, σε αντιθεση με την προηγουμενη, εχει αντιληφθει νωριτερα την σκλαβια της, και την εχει πληρως συνηδητοποιησει. Γι αυτό και δεν εγκαταλειπει τη μαχη, αλλα εχει την τελευταια λεξη «Εκεινος τουλαχιστον, ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ..»

Οι δυο πληγωμενες ψυχες, οι γεματες μοναξια, βρισκουν η μια το δρομο προς την άλλη..Τα βηματα του τον οδηγουν σε Εκεινη.. Εκεινη, που μονη της πνιγμενη στο σκοταδι της, βλεπει το φως που τον ακολουθει..και τρεχει προς το φως, προς Εκεινον, προς την Αγκαλια του, προς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ..
Αυτό είναι ο ενας για τον άλλο.. «ζωη μου αγαπη μου Στεφανε, ηρθες!!»
ΜΑΖΙ..ΖΩΗ..ΑΝΑΣΑ... Όλα αυτά κλεισμενα μεσα σε τουτο το αγκαλιασμα, το χωρις ανασα, χωρις σταματημο..Η ζωη τους εξαρτιοταν από αυτό το αγκαλιασμα, το μαρτυρα η αγωνια στη φωνη της, ο πονος στο προσωπο του, στη λαχταρα τους να αγγιξουν ο ένα στον άλλο, για να παρουν ΖΩΗ…

Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΡΟΛΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ,ΣΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΣΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΗΣ, ΤΟ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ Κ ΤΡΥΦΕΡΟ..
«Βρεθηκα μονη μου, χωρις ζωη..»
«Γι αυτό ηρθα..Να παρω λιγη ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΥΓΩ..»
Δυο ανθρωποι απελπισμενοι, χωρις οξυγονο, που πνιγονται ο ενας χωρις τον άλλο..
«Μη φυγεεις..»
«Ειμαι ΧΑΜΕΝΟΣ…τιποτα δεν ελεγχω πια..Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..»

Ερμαιο ο Στεφανος, από τα γεγονοτα, δεν εχει τη δυναμη να αντιδρασει. Όχι γιατι είναι αδυναμος χαρακτηρας, αλλα γιατι ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΤΩΤΗ ΦΟΤΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ..ΤΟ ΣΩΣΤΟ..ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ.. Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.. Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ(ΕΥΑ_)
Όλα αυτά, για πρωτη φορα στη ζωη του, συγκρουονται με το ΘΕΛΩ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..Και δεν ξερει πώς να σταματησει αυτό τον πολεμο μεσα του..Απλα τον παρακολουθει..ΧΑΜΕΝΟΣ..ΚΟΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ, Η ΓΑΛΗΝΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟ..
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΥΡΩΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ..

Εκεινη υποσχεται να τον ακολουθησει, στην κολαση της ψυχης του.. Και εκεινος, μεσα στο σκοταδι αυτό και την κολαση, βλεπει για πρωτη φορα το φως, παιρνει ανασα, κ νιωθει ζωντανος..Βουρκωνει από χαρα.. Τι παραξενη που είναι η ζωη..Καμια φορα, μεσα στην κολαση, ανακαλυπτεις τον παραδεισο…

Τουτη την πνοη την εχει αναγκη, απολυτη αναγκη ο στεφανος για να αντεξει στην κολαση που ζει.. «ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ..ΝΑ Σ ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ…» Αλλιως δεν θα αντεξω να ζησω…είναι Η ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ, το σιωπηρο του μηνυμα..Εκεινη το λαμβανει, κ του δινει το δικο της απελπισμενο μηνημα..»Μενε λιγο, σε παρακαλω αγαπη μου» Μη φευγεις, μη με αφηνεις, μονη, διχως ζωη, διχως ανασα, στο σκοταδι..
«Πρεπει..» μια υποταγη, γεματη πονο, απογνωση..Οση απογνωση ειχε κ το απελπισμενο «ΟΧΙ!!!» ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ… ΚΙ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΑΥΤΗΣ, ΟΥΤΕ Η ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ..ΕΚΕΙΝΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ..

Στο τελος, εμεινα με ένα τεραστιο «ΓΙΑΤΙ» μεσα μου..Γιατι πρεοει να χωρισουν οι ψυχες, όταν εχουν ηδη γινει μια? Και με έναν ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΑ, ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΛΥΜΜΥΡΙΣΑΝ ΠΟΝΟ, ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ, ΚΑΘΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ. ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΚΛΙΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΚΗΝΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

: respect :
ρε φανή μην μας τα κάνεις αυτά..είμαι που είμαι με τις εξελίξεις έρχεται και ο σχολιασμός σου και με αποτελειώνει... Snif
άσε με πήρε το παράπονο...
Snif
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Κυρ Ιαν 24, 2010 2:51 am

Φανή για άλλη μια φορά έγραψες!
Ο Στέφανος πάντα ήταν εξοργισμένος με την μάνα του αλλά τώρα έβγαλε όλη την πίκρα που κουβαλούσε όλα αυτά τα χρόνια. Γιατί τώρα που πονάει περισσότερο από ποτέ, θέλει κάπου να ξεσπάσει τον πόνο του. Όχι ότι λέει ψέμματα, ίσα ίσα αλήθεια λέει και εξοργίζεται ακόμα περισσότερο που τελικά ήρθαν τα πράγματα όπως τα επιθυμούσε η Καρτάλω.Να φωνάζει ότι θέλει να ζήσει με την Μελίτα και να του λέει η άλλη πάλι για την Εύα... μα ούτε αυτός την άντεξε σε κάποια φάση και της είπε ότι είναι στον κόσμο της και δεν θα συννενοηθούν ποτέ. Και που να μάθει ο Στεφ όλη την αλήθεια.
Η σκηνή Μελίτας Στέφανου μου άρεσε πάρα πολύ!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Κυρ Ιαν 24, 2010 3:08 am

Φανή υποκλινόμαστε όλες όπως βλέπεις! : respect :
Κάθε φορά ο σχολιασμός σου καλύτερος από τον προηγούμενο!Μπράβο!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Κυρ Ιαν 24, 2010 3:24 am

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΝΑ ΘΕΡΜΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟ..ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ!
red red Love
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Κυρ Ιαν 24, 2010 11:17 am

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Ιαν 24, 2010 3:52 pm

stefanos-melita έγραψε:... ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΗΡΗ ΒΕΝΤΕΤΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΗΜΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ…

Να ρωτήσω κάτι ο Στέφανος ξέρει για το παρελθόν από ότι τούχει πει η μάνα του, πιθανόν ο Χρήστος και από τον περίγυρό του στην Γαλλία. Από τότε που ήρθε στην Ελλάδα έμαθε κάτι διαφορετικό που να τον κάνει να αλλάξει γνώμη; όχι νομίζω, απλώς ερωτεύτηκε. Άρα εδώ ισχύει απλά για τον Στέφανο "το μ...ι σέρνει καράβια". Και σαν άνδρας χωρίς καρύδια το δέχεται με τον πιο απλό τρόπο.

stefanos-melita έγραψε:Ο Στεφανος, πρωτη φορα, δειχνει να βλεπει πεντακαθαρα το ποιον της μητερας του, και τους λογους για τους οποιους ενεργουσε ετσι τοσα χρονια. Καταλαβαινει ότι υπηρξε απλα ένα πιονι στο σχεδιο μισους της μανας του και του πατερα του, και αυτό τον διαλυει ψυχικα..Ποναει, γιατι αντιλαμβανεται, αργα, μα σταθερα, ότι αυτό που νομιζε ως την «ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ» ΠΡΟΣΟΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΡΛΕΟΝΕ».

Σώπα καλέ τώρα κατάλαβε ότι είναι οικογένεια κορλεόνε; όταν σχεδίαζε την εκδίκηση τι ήταν; οικογένεια χωματά, δεν ήταν τότε οικογένεια κορλεόνε;

stefanos-melita έγραψε:Αλλα ο Στεφανος υπηρξε πολλα χρονια σκλαβος της θελησης της..

Καλά εγώ γιατί νόμιζα ότι ο Στέφανος ήθελε την εκδίκηση μια και η μάνα του δεν μιλούσε. Ήταν σκλάβος μιας γυναίκας που ήταν φυτό; Πως γίνεται αυτό;

stefanos-melita έγραψε:...πως όλα αυτά δεν είναι παρα ενθουσιασμος που θα περασει αργα ή γρηγορα...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί της. Στους κεραυνοβόλους έρωτες (έτσι δεν τον είπαν) ένα ποσοστό μόνο 23% συνεχίζει την σχέση, σύμφωνα με τις στατιστικές. Άρα η Καρτάλαινα ποντάρει στο 77% που είναι και το σωστό.

stefanos-melita έγραψε:
Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΔΕΜΕΝΑ.Εγκαταλειπει τη μαχη.. «εμεις οι δυο ποτε δεν θα συνεννοηθουμε..»

Αυτό σημαίνει η παραπάνω φράση; Πάω πάσσο. Εγώ από φαντασία τίποτα.

stefanos-melita έγραψε:... Η Μελιτα, προσπαθει, να αποτιναξει, το ζυγο ενός πατερα, που την αγαπουσε μονο οσο εκεινη ηταν η «καλη και υπακουη» κορη, οσο υπεκυπτε στα θελω του, χορευοντας στο ρυθμο που της υπαγορευε υπακουα..Μονο που οι σκλαβοι καποτε ξυπνουν..Και εκεινη θελει να παλεψει για τη ζωη που δεν εζησε..και θελει να τη ζησει..τη δικη της ζωη...

Κάποτε φωνάζαμε "Έξω οι Αμερικάνοι" μήπως το θυμάσε; Βγήκε ο Θεοδωράκης και είπε "με τι θα τους διώξουμε τους αμερικάνους με τα δικά τους τανκς και όπλα;" Έτσι και η Μελίτα κάνει επανάσταση με τα βρώμικα λεφτά του μπαμπά της και του μανωλάκη. Κάνω λάθος; Έτσι όμως επανάσταση δεν γίνεται. Απλώς γίνεσε ρεντίκολο όπως γίναμε και εμείς.

stefanos-melita έγραψε:.. Γιατι τα μεγαλυτερα εγκληματα γινονται στο ονομα της αγαπης...[/b]

ΛΑΘΟΣ τα μεγαλύτερα εγκλήματα γίνονται στο όνομα της θρησκείας. Στο όνομα της αγάπης γίνονται συνήθως τα πιο αστεία εγκλήματα

stefanos-melita έγραψε:...Μιας «αγαπης» εγωιστικης, που απαιτει υπακοη, και που δεν σχετιζεται με την πραγματικη αγαπη… Μονο που εδώ, η σκλαβωμενη τουτη ψυχη, σε αντιθεση με την προηγουμενη, εχει αντιληφθει νωριτερα την σκλαβια της, και την εχει πληρως συνηδητοποιησει. Γι αυτό και δεν εγκαταλειπει τη μαχη, αλλα εχει την τελευταια λεξη «Εκεινος τουλαχιστον, ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ..»

Κρίνεις την αντίδραση του Πέτρου από την σκοπιά που βλέπεις εσύ τα πράγματα και όχι από την σκοπιά που τα βλέπει αυτός. Άλλα βλέπεις εσύ και άλλα αυτός. Αυτός ξέρει ότι η εκδίκηση σταμάτησε εξ αιτίας της Εύας και ότι την Εύα την αγαπάει (ο Στέφανος τόπε σε αυτόν), άρα κάνει πλάκα στην κόρη του. Γιατί λοιπόν να θέλει αυτόν τον δεσμό τούπε κανένας άλλος τίποτα διαφορετικό. Τούπε ο Στέφανος ότι δεν αγαπάω την Εύα και όλα τάκανα για την Μελίτα;Όχι ποτέ. Αν ο Στέφανος είχε καρύδια θα τόλεγε αλλά δεν έχει Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ.

stefanos-melita έγραψε:... Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ(ΕΥΑ_)...

Δεν ήξερα ότι τέτοιες ανάγκες κάνουν και παιδιά.

Για όλα τα υπόλοιπα "no comment" που λένε. Απλώς θα ήθελα να σε διαβάσω μετά από καμμιά 40-50 επεισόδια πως θα τα λες τότε.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Ιαν 24, 2010 6:22 pm

Αν και δεν έχω δει ακόμη όλο το επεισόδιο ας σχολιάσω αυτά που είδα...
Νικόλας-Λουκάς: : respect : gelio
Ο Γιαννακόπουλος κεντάει στις σκηνές με τον Λουκά...!!!
Ειδικά για τη στήλη σε γυναικείο περιοδικό... gelio
Ο Λουκάκος είναι μπερδεμένος...Αλλά είναι και ερωτευμένος...!!!
Αφου ηλίθιο μελαχρινάκι το αγαπάς το Νοράκι μας τι το παιδεύεις???
Δάφνη-Νόρα:
Η Νόρα ο Λουκάς και το πιεσόμετρο...`! gelio
Το Νοράκι πονάει πονάει και ο ηλίθιος αλλά προκοπή δεν βλέπουμε..!!!
Πάντως χαίρομαι που αντί να φέρουν φουρτούνες ανάμεσα σε Δάφνη-Νικόλα τους μετέτρεψαν σε προξενήτρες...!!!
Για το θέμα Λουκάς-Νόρας το χουν, το χουν...
Στα άλλα ζευγάρια δεν...
Ο Μανωλάκης έμαθε για το μωρό...
Έδειξε ότι πονάει...Επειδή χάνει οριστικά κάτι "δικό του" επειδή αποφάσισε να κατασταλάξει και να αφοσιωθεί???Δεν ξέρω...
Ο Λουκάκος μας μια χαρά του τα έχωσε και πολύ το χάρηκα...
Οσο για τη συνάντηση Εύας-Μάνου...
Ρε συ Μάνο βαρέθηκα να σ ακούω να λες τα ίδια τα ίδια...
Βάρεθηκα να ακούω για όνειρα και γυάλινους πύργους...
Μόνο λόγια, πράξεις δεν είδαμε ποτέ...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από margaret Κυρ Ιαν 24, 2010 7:55 pm

stefanos-melita έγραψε:«Μ ΑΓΑΠΑΣ??»
«ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ…»
«ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΤΣΙ..»
«ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, ΣΕ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ..»

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΦΩΝΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΙΑ… ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΧΩΡΙΣΤΗΚΑΝ, ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΔΕΙΑΣΑΝ, ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΑΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΙ ΖΩΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΦΙ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ… Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΥΠΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ Κ ΤΩΝ ΔΥΟ…ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ «ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΑ» ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ, ΤΟΥΣ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ.. ΜΙΑ ΟΡΓΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΔΙΕΞΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΗΡΗ ΒΕΝΤΕΤΑ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΡΗΜΑΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ…

Ο Στεφανος, πρωτη φορα, δειχνει να βλεπει πεντακαθαρα το ποιον της μητερας του, και τους λογους για τους οποιους ενεργουσε ετσι τοσα χρονια. Καταλαβαινει ότι υπηρξε απλα ένα πιονι στο σχεδιο μισους της μανας του και του πατερα του, και αυτό τον διαλυει ψυχικα..Ποναει, γιατι αντιλαμβανεται, αργα, μα σταθερα, ότι αυτό που νομιζε ως την «ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ» ΠΡΟΣΟΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΡΛΕΟΝΕ».
Διαλυονται οι ψευδαισθησεις, και μαζι με αυτές διαλυεται κ η ψυχη του Στεφανου, γιατι πανω σε αυτές βασισε ολοκληρη την ζωη του..Και θυμωνει, σαν πληγωμενο ζωο..Και επιτιθεται στην «μανα του» πετωντας την τις ευθυνες της καταμουτρα..Οχι, δεν θα εκελινε τα αυτια της, θα την αναγκαζε αν ακουσει, το ουρλιαχτο της πληγωμενης του ψυχης..
Εγω βουρκωσα..Εκεινη δεν την αγγιξαν καν τα λογια του σπλαχνου της..ουτε καν τα ακουσε!
Μονο τα θελω της, που περικλειουν την Ευα εχουν σημασια, όχι τα θελω του Στεφανου, που διεκδικει με λυσσα την ανεξαρτησια της ψυχης του, της ιδιας του της ζωης από τη μητερα του.. Αλλα ο Στεφανος υπηρξε πολλα χρονια σκλαβος της θελησης της..Και όπως όλα τα αφεντικα, δεν θα του δωσει την ελευθερια του, παρα θα σφιξει ακομη περισσοτερο τα λουρια, για να τον δεσει πιο σφιχτα..Εκβιαζει τον Στεφανο συναισθηματικα, με κάθε τροπο: επικαλουμενη τα συναισθηματα του για την ιδια(αναφορα στο «εγγονι μου») τα πατρικα του ενστικτα, την δικη (δηθεν) πειρα της ζωης, που υπαγορευει πως όλα αυτά δεν είναι παρα ενθουσιασμος που θα περασει αργα ή γρηγορα..
Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ..ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΔΕΜΕΝΑ.Εγκαταλειπει τη μαχη.. «εμεις οι δυο ποτε δεν θα συνεννοηθουμε..»

Άλλη μια σκλαβωμενη ζωη, μια σκλαβωμενη ψυχη, ματωνει, παλευοντας για την ανεξαρτησια της, με νυχια κ με δοντια.. Η Μελιτα, προσπαθει, να αποτιναξει, το ζυγο ενός πατερα, που την αγαπουσε μονο οσο εκεινη ηταν η «καλη και υπακουη» κορη, οσο υπεκυπτε στα θελω του, χορευοντας στο ρυθμο που της υπαγορευε υπακουα..Μονο που οι σκλαβοι καποτε ξυπνουν..Και εκεινη θελει να παλεψει για τη ζωη που δεν εζησε..και θελει να τη ζησει..τη δικη της ζωη.. Αλλα ο αφεντης, και στην περιπτωση αυτή, μαθημενος να χορευει η σκλαβα αέναα στο ρυθμο του, σφιγγει κ εκεινος τα λουρια, βαφτιζοντας τα αγαπη.. Γιατι τα μεγαλυτερα εγκληματα γινονται στο ονομα της αγαπης? Μιας «αγαπης» εγωιστικης, που απαιτει υπακοη, και που δεν σχετιζεται με την πραγματικη αγαπη… Μονο που εδώ, η σκλαβωμενη τουτη ψυχη, σε αντιθεση με την προηγουμενη, εχει αντιληφθει νωριτερα την σκλαβια της, και την εχει πληρως συνηδητοποιησει. Γι αυτό και δεν εγκαταλειπει τη μαχη, αλλα εχει την τελευταια λεξη «Εκεινος τουλαχιστον, ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ..»

Οι δυο πληγωμενες ψυχες, οι γεματες μοναξια, βρισκουν η μια το δρομο προς την άλλη..Τα βηματα του τον οδηγουν σε Εκεινη.. Εκεινη, που μονη της πνιγμενη στο σκοταδι της, βλεπει το φως που τον ακολουθει..και τρεχει προς το φως, προς Εκεινον, προς την Αγκαλια του, προς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗ ΖΩΗ..
Αυτό είναι ο ενας για τον άλλο.. «ζωη μου αγαπη μου Στεφανε, ηρθες!!»
ΜΑΖΙ..ΖΩΗ..ΑΝΑΣΑ... Όλα αυτά κλεισμενα μεσα σε τουτο το αγκαλιασμα, το χωρις ανασα, χωρις σταματημο..Η ζωη τους εξαρτιοταν από αυτό το αγκαλιασμα, το μαρτυρα η αγωνια στη φωνη της, ο πονος στο προσωπο του, στη λαχταρα τους να αγγιξουν ο ένα στον άλλο, για να παρουν ΖΩΗ…

Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΡΟΛΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ,ΣΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΣΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΣΤΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΗΣ, ΤΟ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ Κ ΤΡΥΦΕΡΟ..
«Βρεθηκα μονη μου, χωρις ζωη..»
«Γι αυτό ηρθα..Να παρω λιγη ΔΥΝΑΜΗ Κ ΝΑ ΦΥΓΩ..»
Δυο ανθρωποι απελπισμενοι, χωρις οξυγονο, που πνιγονται ο ενας χωρις τον άλλο..
«Μη φυγεεις..»
«Ειμαι ΧΑΜΕΝΟΣ…τιποτα δεν ελεγχω πια..Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..»

Ερμαιο ο Στεφανος, από τα γεγονοτα, δεν εχει τη δυναμη να αντιδρασει. Όχι γιατι είναι αδυναμος χαρακτηρας, αλλα γιατι ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΤΩΤΗ ΦΟΤΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ..ΤΟ ΣΩΣΤΟ..ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ.. Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.. Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ(ΕΥΑ_)
Όλα αυτά, για πρωτη φορα στη ζωη του, συγκρουονται με το ΘΕΛΩ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..Και δεν ξερει πώς να σταματησει αυτό τον πολεμο μεσα του..Απλα τον παρακολουθει..ΧΑΜΕΝΟΣ..ΚΟΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ, Η ΓΑΛΗΝΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ..ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟ..
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..ΑΝΟΙΞΕ Η ΓΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΕΙ..ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΥΡΩΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ..

Εκεινη υποσχεται να τον ακολουθησει, στην κολαση της ψυχης του.. Και εκεινος, μεσα στο σκοταδι αυτό και την κολαση, βλεπει για πρωτη φορα το φως, παιρνει ανασα, κ νιωθει ζωντανος..Βουρκωνει από χαρα.. Τι παραξενη που είναι η ζωη..Καμια φορα, μεσα στην κολαση, ανακαλυπτεις τον παραδεισο…

Τουτη την πνοη την εχει αναγκη, απολυτη αναγκη ο στεφανος για να αντεξει στην κολαση που ζει.. «ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ..ΝΑ Σ ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ…» Αλλιως δεν θα αντεξω να ζησω…είναι Η ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ, το σιωπηρο του μηνυμα..Εκεινη το λαμβανει, κ του δινει το δικο της απελπισμενο μηνημα..»Μενε λιγο, σε παρακαλω αγαπη μου» Μη φευγεις, μη με αφηνεις, μονη, διχως ζωη, διχως ανασα, στο σκοταδι..
«Πρεπει..» μια υποταγη, γεματη πονο, απογνωση..Οση απογνωση ειχε κ το απελπισμενο «ΟΧΙ!!!» ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ… ΚΙ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ Η ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΑΥΤΗΣ, ΟΥΤΕ Η ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΙΛΙ..ΕΚΕΙΝΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ..

Στο τελος, εμεινα με ένα τεραστιο «ΓΙΑΤΙ» μεσα μου..Γιατι πρεοει να χωρισουν οι ψυχες, όταν εχουν ηδη γινει μια? Και με έναν ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ, ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΑ, ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ, ΤΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ, ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΛΥΜΜΥΡΙΣΑΝ ΠΟΝΟ, ΑΠΟΓΝΩΣΗ, ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ, ΚΑΘΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ. ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..
ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΚΛΙΘΩ ΣΕ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΚΗΝΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Κορυφαιος ο σχολιασμος σου για ακομα μια φορα!!! Κ εσυ επετρεψε μου να πω ενα ευχαριστω σε εσενα που παντα μας καθηλωνεις με τους σχολιασμους σου!!! : thanks : : respect : : respect :
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από konstantina Κυρ Ιαν 24, 2010 8:03 pm

πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου φανουλα μου Thumbs up

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από katie007 Κυρ Ιαν 24, 2010 8:47 pm

Πως να παλεψει για τη ζωη της η Μελιτα ?απο τα κρεββατια ,απο τα πατωματα.απο τις σκαλες? και ποια ζωη δεν εζησε? τον Μανο ελεγε τον λατρευε .τον Οδυσσεα τον αγαπησε και τωρα κεραυνοβοληθηκε απο τον Στεφανο..κουνια που σας κουναγε και τωρα να πεθαινε θα ηταν χορτατη απο ολα...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιαν 24, 2010 10:47 pm

ειπωθηκε η ατακα μου απο τα σεναρια "λουκα εισαι εγκυος" απο την νορα η μου φανηκε?Εναν γρηγορο σχολιασμο.
Λουκας: απλα θεος.
Μανος: θελω να τον λυπηθω αλλα μολις σκεφτω τι εκανε τον βριζω.
Δαφνη:Μονο σε μενα εχει σπασει τα νευρα με τις παρεμβολες αλλα γεωργια βασιλειαδου η το εχετε παθει και εσεις?
Νικολας:Κενταει με τις ατακες στα τελευταια επεισοδια.
Ηλιας:Οσο παει και με εκνευριζει "μου τσακισατε το παιδι μου' ελα καλε και εγω που νομιζα οτι ηταν μονο πλεονεκτημα του γιου σου αυτο.
Την μελιτα δεν θα την σχολιασω απλα ειναι για σφαλιαρες.
Και τελευταιο βλεπω οτι καποιοι συγκρινουν την ιστορια λουκα-νορα με στεφανο-μελιτα. Για συγκεντρωθειτε καμια σχεση.Η νορα με τον λουκα ειναι 15 χρονια κολλητοι και τους προκυπτει το ερωτικο.Ειναι πολυ δυσκολο να το διαχειριστεις αυτο ειδικα οταν βλεπεις οτι νορα και λουκας δεν ξερουν τι νιωθει ο καθενας τους για τον αλλον.Μην ξαναδω λοιπον καποιον να συγκρινει νορα με μελιτα.
Κατα τα αλλα αυτο το ψαξε ψαξε δεν θα τον βρεις με την ευα να ψαχνει τον μανο ο μανος την ευα η ευα τον στεφανο και ο στεφανος την ευα ειλικρινα μου προκαλεσε πολυ γελιο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Κυρ Ιαν 24, 2010 11:38 pm

alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Κυρ Ιαν 24, 2010 11:54 pm

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δεν ξέρω από που αντλείς την έμπνευσή σου stef-melaki μου, αλλά είναι με διαφορά οι καλύτεροι σχολιασμοί στο φόρουμ!! Να συνεχίσεις να γράφεις γιατί μας ταξιδεύεις κάθε φορά! Ειδικα εμάς που θέλουμε Στέφανο και Μελίτα! : respect :
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από marializ25 Κυρ Ιαν 24, 2010 11:57 pm

stefanos-melita έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

φανουλα μου εγω παντως θελω να γραφεις τετοιους σχολιασμους....ισα ισα που βλεπω με αλλο ματι τισ σκηνες τους.....εχω εντυπωσιαστει απο το πως τα γραφεις..να συνεχισεις ετσι ....καθε φορα εγω παντως παιρνω τους σχολιασμους σου και παραλληλα βλεπω και τις σκηνες....ουφ ευτυχως υπαρχεις και συ ...... Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 116799 Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 116799 Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 116799

marializ25
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Δευ Ιαν 25, 2010 12:00 am

stefanos-melita έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που βρισκουν τους σχολιασμους της φανης καταπληκτικους!!αναμεσα τους ειμαι και εγω!!και φυσικα πολλοι που δεν συμφωνουν και δεν τους αρεσει!!το υφος της γραφης της και τις αντιληψεις της τα ξερουν πια.μπορουν αν τους εκνευριζει να μην την διαβαζουν και χανουν και τον χρονο τους,οπως κανω και εγω σε ατομα που ξερω εκ των προτερων τι περιπου θα γραψουν!!μια ιδεα ειπα εγω τωρα!!τετοια προσωπικη επιθεση ομως δεν την καταλαβαινω!!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιαν 25, 2010 12:04 am

Εγω πάντως στα κείμενα της stefanos_melita δεν βλέπω σχολιασμούς του επεισοδίου, όπως λέει και ο τίτλος του thread (αν δεν απατώμαι), αλλα μια αρλεκινίστικη ανάλυση το πως φίλησε-χαιδεψε-κτλ ο Στέφανος την Μελίτα, και η Μελίτα τον Στέφανο...Αν δεν απατώμαι πάλι, υπάρχει και thread μόνο για Στέφανο μελίτα, για τις ανάλογες φαν..
Σαφώς και ο καθένας έχει την γνώμη του, και βλέπει τα γεγονότα απο διαφορετικό πρίσμα, αλλα νομίζω οτι είναι λιγο άκυρο, σε ενα τόπικ, για τον σχολιασμό του επεισοδίου, να διαβάζουμε ολόκληρα κατεβατά για το πως χαϊδεψε ο Στέφανος το μπούτι της Μελίτας.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 25, 2010 12:05 am


Ας είμαστε λίγο μετριόφρονες και ας μην συγκρίνουμε τα κείμενά μας με τα γραπτά συγγραφέων του ύψους της Τζέην Ώστεν του Ζολά ή των αδελφών Μπροντέ.
Προσωπικά μεγάλωσα με τα βιβλία τους και ταξίδεψα μ αυτά οπότε ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Ιαν 25, 2010 12:08 am

ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που βρισκουν τους σχολιασμους της φανης καταπληκτικους!!αναμεσα τους ειμαι και εγω!!και φυσικα πολλοι που δεν συμφωνουν και δεν τους αρεσει!!το υφος της γραφης της και τις αντιληψεις της τα ξερουν πια.μπορουν αν τους εκνευριζει να μην την διαβαζουν και χανουν και τον χρονο τους,οπως κανω και εγω σε ατομα που ξερω εκ των προτερων τι περιπου θα γραψουν!!μια ιδεα ειπα εγω τωρα!!τετοια προσωπικη επιθεση ομως δεν την καταλαβαινω!!!

στεφανοχτυπημένη θα συμφωνήσω...οι σχολιασμοί της φανής είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ..σε όποιον δεν αρέσει ο τρόπος με τον οποίο γράφει κάποιος ή δε συφωνεί μπορεί απλά να μην σχολιάζει..να αδιαφορεί...είναι τόσο απλό..
εμένα προσωπικά οι σχολιασμοί της φανής με ταξιδεύουν όπως και πολλές άλλες...και φανούλα keep going... :)
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 12:10 am

ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που βρισκουν τους σχολιασμους της φανης καταπληκτικους!!αναμεσα τους ειμαι και εγω!!και φυσικα πολλοι που δεν συμφωνουν και δεν τους αρεσει!!το υφος της γραφης της και τις αντιληψεις της τα ξερουν πια.μπορουν αν τους εκνευριζει να μην την διαβαζουν και χανουν και τον χρονο τους,οπως κανω και εγω σε ατομα που ξερω εκ των προτερων τι περιπου θα γραψουν!!μια ιδεα ειπα εγω τωρα!!τετοια προσωπικη επιθεση ομως δεν την καταλαβαινω!!!

Το έχω ξαναπεί αλλά επαναλαμβάνω πως και γω είμαι φαν της Φανής!!!Συνέχισε έτσι και μην ακούς τίποτα!!! :D :cheers:
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Ιαν 25, 2010 12:11 am

ΑΓΑΠΗΤΗ STEFANOS-MELITA ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΡΛΕΚΙΝ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ, ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΩ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕΑΥΤΟ (ΑΡΛΕΚΙΝ) ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΕΙΜΕΝΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ)

Σπόιλερ:

TEΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΩΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 12:13 am

Clarabelle έγραψε:
Ας είμαστε λίγο μετριόφρονες και ας μην συγκρίνουμε τα κείμενά μας με τα γραπτά συγγραφέων του ύψους της Τζέην Ώστεν του Ζολά ή των αδελφών Μπροντέ.
Προσωπικά μεγάλωσα με τα βιβλία τους και ταξίδεψα μ αυτά οπότε ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα.


Δεν νομίζω πως ποτέ είπε η Φανή ότι αυτά που γράφει είναι συγκρίσιμα με τα έργα των συγγραφέων που ανέφερες.Το μόνο που είπε είναι πως εμπνέεται από τους συγγραφείς αυτούς.Μην είμαστε τόσο εμπαθείς χωρίς λόγο βρε παιδιά...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Δευ Ιαν 25, 2010 12:16 am

Mik έγραψε:Εγω πάντως στα κείμενα της stefanos_melita δεν βλέπω σχολιασμούς του επεισοδίου, όπως λέει και ο τίτλος του thread (αν δεν απατώμαι), αλλα μια αρλεκινίστικη ανάλυση το πως φίλησε-χαιδεψε-κτλ ο Στέφανος την Μελίτα, και η Μελίτα τον Στέφανο...Αν δεν απατώμαι πάλι, υπάρχει και thread μόνο για Στέφανο μελίτα, για τις ανάλογες φαν..
Σαφώς και ο καθένας έχει την γνώμη του, και βλέπει τα γεγονότα απο διαφορετικό πρίσμα, αλλα νομίζω οτι είναι λιγο άκυρο, σε ενα τόπικ, για τον σχολιασμό του επεισοδίου, να διαβάζουμε ολόκληρα κατεβατά για το πως χαϊδεψε ο Στέφανος το μπούτι της Μελίτας.
υπαρχουν και ατομα που σχολιαζουν μονο νορα-λουκα!!εκεινοι γιατι δεν πανε στο αναλογο τοπικ να τα γραψουν??αν και νομιζω οτι θα ηταν πολυ καλη ιδεα και το συνιστω στην φανη να το κανει μιας και εχουν χωριστει πια τα στρατοπεδα οπως φαινεται και να γραφει μονο στο στεφανος-μελιτα για να μην ενοχλει και ο ενας τον αλλον!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Δευ Ιαν 25, 2010 12:17 am

Clarabelle έγραψε:
Ας είμαστε λίγο μετριόφρονες και ας μην συγκρίνουμε τα κείμενά μας με τα γραπτά συγγραφέων του ύψους της Τζέην Ώστεν του Ζολά ή των αδελφών Μπροντέ.
Προσωπικά μεγάλωσα με τα βιβλία τους και ταξίδεψα μ αυτά οπότε ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα.
ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ, ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΗΣΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΑΥΤΟΝ, ΑΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΡΛΕΚΙΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ..ΜΕΤΡΙΟΦΡΟΣΥΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΕΤΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΕΟΥΣΑ ΠΡΟΣΟΧΗ, ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΠΑ "ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΜΟΥ" ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ ΤΗΣ ΩΣΤΕΝ. ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ, ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΕΜΝΕΥΣΗ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΛΕΓΡΑΦΙΚΑ, ΩΣΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΡΑΦΟΥΣΑΣ. ΤΟΥΛΑΧΘΙΣΤΟΝ ΟΣΕΣ ΘΣΛΟΥΜΕ-ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ-ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΑΣ.

Εγω πάντως στα κείμενα της stefanos_melita δεν βλέπω σχολιασμούς του επεισοδίου, όπως λέει και ο τίτλος του thread (αν δεν απατώμαι), αλλα μια αρλεκινίστικη ανάλυση το πως φίλησε-χαιδεψε-κτλ ο Στέφανος την Μελίτα, και η Μελίτα τον Στέφανο...Αν δεν απατώμαι πάλι, υπάρχει και thread μόνο για Στέφανο μελίτα, για τις ανάλογες φαν..
Σαφώς και ο καθένας έχει την γνώμη του, και βλέπει τα γεγονότα απο διαφορετικό πρίσμα, αλλα νομίζω οτι είναι λιγο άκυρο, σε ενα τόπικ, για τον σχολιασμό του επεισοδίου, να διαβάζουμε ολόκληρα κατεβατά για το πως χαϊδεψε ο Στέφανος το μπούτι της Μελίτας.
ΟΠΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΣ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΚΗΝΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΜΠΟΛΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ Ω, ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ! ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΟΛΑ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΙΩΝΕΣ ΝΑ "ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΤΙ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ" ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΚΦΡΑΣΗ, ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΤΗ ΧΑΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ..ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΙΝΙΚΟ ΑΡΛΕΚΙΝ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΩ, ΣΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΕΓΝΟΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΕΤΑΔΩΣΗΣ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤ ΕΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefanos-melita στις Δευ Ιαν 25, 2010 12:19 am, 1 φορά
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 12:18 am

Κορίτσια παρακαλώ πολύ προσωπικές συζητήσεις αν θέλετε μέσω προσωπικών μηνυμάτων και όχι στο σχολιασμό!

Ευχαριστώ
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιαν 25, 2010 12:27 am


Σταματούμε τη συζήτηση εδώ
Να πληροφορήσω όμως οτι είμαι αρκετά μεγάλη στην ηλικία τόσο που τον καιρό της εφηβείας μου δεν υπήρχαν νομίζω αυτού του είδους τα έντυπα
Αυτό που λέμε βιβλίο τσέπης ήταν μεταγενέστερο προιόν αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι αγνοω το περιεχόμενό του.
Θαυμάζω τους συγγραφείς που ανέφερες και αυτός ήταν ο λόγος που είπα οτι δεν πρέπει να ισοπεδώνουμε τα πάντα.
Τέλος από μένα αυτή η συζήτηση.


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης