Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

+44
Materialgirl
Artemis
marializ25
sarita
katie007
stefanos-melita
mina
zwi
KonstantinaA
elli
evanna
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
almaresi
vs116117
sifantid
DESPOINA
LIBRA
Pennaki.......!!
sofia
anna90
1977
filitsa
kikialex
T2eNnh
xristina79
jim7
KatsaroYpotheto
verile_mistika
glgs
mimi_loukas+nora
Izabella29
νοριτσα
konstantina
Ntinaki1
nikidanis
anastasia20
Dorina <3 Πέτρος
aggeliki
margaret
Καρ-Mik
hionati
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap18%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 18% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap36%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 36% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap34%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 34% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap9%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap0%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap2%Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Ιαν 25, 2010 12:28 pm

Materialgirl έγραψε:Ήταν ξεκάθαρα πορνό και έχει αναφερθεί ξεκάθαρα στα επεισόδια 8 και 9. Και ο Λουκάς, και η Νόρα και ο Νικόλας και ο ίδιος ο Μάνος το έχουν πει. Η μητέρα της επίσης που της είπε ότι για να κάνει αυτή τη δουλειά δεν ήταν ανάγκη να πάει στο Παρίσι. Μπουρούσε απλά να πάει μέχρι τη Συγγρου της είπε η Αγγέλα.

Ατάκες:
Νόρα: Κάνεις εσύ τις τσόντες και όταν έρχεται η ώρα των συνεπειών φταίνε οι άλλοι.
Λουκάς: Ποια σου στείλανε Μάνο;;Αυτή με την πραλίνα...χα χα χα
Νικόλας: Κάνουμε ολόκληρη ιστορία για μια τσόντα που ο καθένας μπορεί να δει στο σινεμά.
Μάνος " Βέβαια είναι κι αυτό επάγγελμα..Μη σου πω και το αρχαιότερο"

Λοιπόν επειδή οι σεναριογράφοι αποφάσισαν μετά να την αγιοποιήσουν δεν θα μας βγάλουν τρελούς. Έχει τονιστεί και ξεκαθαριστεί με χίλιους τρόπους τι είδους ταινίες ήταν αυτές.
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο;;Αφού δεν ήταν τσόντες γιατί τα κανε πάνω της η κυρα εύα τότε που η Αμαλία ήθελε να τις αγοράσει και να τις προβάλλει;;Τι πείραζε αν επρόκειτο για κανονικές ταινίες με μερικές ερωτικές σκηνές;;Απλά δεν ήταν κανονικές ταινίες αλλά πορνοταινίες και δεν ήταν μια και δυο αλλά αρκετές. Λοιπόν κάποιοι άλλοι θυμούνται μόνο αυτά που θέλουν και όχι εμείς. Εμείς δεν ξεχνάμε τίποτα από όσα έχει ήδη κάνει η Εύα.

Την φράση της Μαρίλια τη θυμάστε; "Μιλάμε για μεγάλο ξέκωλο". Η Μαρίλια το είπε και όχι εγώ..Επαναλαμβάνω.

Όσο για τη Μελίτα το λέτε και μόνοι σας. Έμπλεξε με τον πρώην της Εύας και όχι με το νυν σύζυγο της όπως έκανε η Εύα κάποτε. Μην ακούσω πάλι την δικαιολογία ότι προηγείται η Εύα επειδή τον είχε γνωρίσει πρώτη. Και πολύ καλά έκανε η Μελίτα και πήγε με το Μάνο. Έπρεπε η Εύα να πάρει ένα γερό μάθημα και να μάθει να μη χώνει τα δάχτυλάτης σε ξένο και παντρεμένο μέλι.Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνσ. Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει η Μελίτα;;Χρώστουσε της Εύας κάτι;;Ο Μάνος γιατί δεν αντιστάθηκε;;;



επειδη ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ Η ΣΕΙΡΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΕΥΑΣ-ΜΕΛΙΤΑΣ
ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΚΙ ΜΟΥ.....
ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΕΥΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ .....ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ
ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΡΝΟ ..ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΗΤΑΝ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ......ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΟΝΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΕΝΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑ,ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΤΕ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ...ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ Η ΜΕΛΙΤΑ Η ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΗ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΧΕΙ ΘΕΟΜΟΥΡΛΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΜΑΝΑ ΕΝΩ Η Η ΑΓΓΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΛΗ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΥΡΩΣ ΤΗΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΑΥΡΟΣ.... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ Σ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ...ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 12:29 pm

Μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά. Εννοούσα ότι η Μελίτα δεν έκανε έρωτα με το Μάνο από εκδίκηση αλλά και από εκδίκηση να το έκανε θα ήταν απόλυτα δικαιολογημένη.Άυτό εννοούσα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 12:29 pm

Materialgirl έγραψε:Τι μυαλό κουβαλάνε μεγάλοι άνθρωποι;

Μυαλό? Πού'ν'το καλέ? gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Ιαν 25, 2010 12:38 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εγω Ιζαμπέλα μου (που παρεπιπτοντως έχεις τέλειο όνομα) το Στέφανος-Μελίτα έτσι το βλέπω, σαν το περσινό Μάνος-Εύα!


Ευχαριστώ πολύ!!Τώρα σχετικά με Μάνο Εύα και Μελίτα Στέφανο,επειδή είμαι φαν του δεύτερου ζευγαριού θέλω να πιστεύω πως δεν έχουν σχέση.Για την ώρα τουλάχιστον.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Ιαν 25, 2010 1:00 pm

giouli_edem έγραψε:By Materialgirl

"Και πολύ καλά έκανε η Μελίτα και πήγε με το Μάνο. Έπρεπε η Εύα να πάρει ένα γερό μάθημα και να μάθει να μη χώνει τα δάχτυλάτης σε ξένο και παντρεμένο μέλι.Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνσ. Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει η Μελίτα;;Χρώστουσε της Εύας κάτι;;Ο Μάνος γιατί δεν αντιστάθηκε;;;"

Καλά, θα τρελαθώ τελείως έτσι ?? Από τη μία λες ότι "Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνς" και από την άλλη " Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση" !!! Από τί το έκανε τότε η "αγία" ??? Επειδή δεν άντεχε να χάσει το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΜΑΝΟ ????? Και τώρα, μετά από 6 μήνες, έχουμε το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ που χτυπιέται πάλι με τον χάσει !!

Ρε παιδιά, αυτό που όλη μέρα είναι σε ένα καναπέ, κάνει σαν νευρόσπαστο, παίρνει τους δρόμους και κάθεται στα παγκάκια με μια απόγνωση με τρελλαίνει !!!! Ότι έχει μια δουλειά, που λίγα επεισόδια πριν έλεγε στη Δάφνη ότι θα πέσει με τα μούτρα σ'αυτήν, και πάνω απ' όλα ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ το θυμάται καθόλου ???? Εγώ έχω ξεχάσει ότι έχει παιδί και προχτές που πέταξε στο Μάνο "Είμαι εγώ εδώ για το παιδί" έσκασα στα γέλια ! cake

Αυτό το πράγμα που όλο της το 24ωρο περιστρέφεται στο να κάθεται αγναντεύοντας έξω από τα στόρια μήπως και έρθει ο Στέφανος είναι πάνω απ' όλα ανώριμο !!!! Όλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά όσο ερωτευμένοι και να είμαστε ξέρουμε ότι δε γίνεται να είμαστε μαζί με τον άλλον 24 ώρες το 24ωρο !!! Έλεος .....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ, ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 1:22 pm

Διευκρίνησα τι ακριβώς εννοούσα και ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται. Να λείπουν τα σχόλια για το άτομό μου παρακαλώ.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Ιαν 25, 2010 1:23 pm

Στέφανος-Μελίτα πόθος η έρωτας? Πόθος για μένα!
η έλξη είναι και εντονότατη, μοιάζει να είναι «μοιραίο γεγονός».

η ερωτοχτυπημένη Μελίτα δεν έχει αντικρίσει το ποιος στ' αλήθεια είναι ο Στέφανος,γιατί είναι παγιδευμένη στη δίνη της σεξουαλικής έντασης και του πάθους, οπότε βλέπει αυτό που θέλει να δει.
Είναι λογικό να νιώθει έτσι να μην μπορεί να ξεκολλήσει, όμως, καθώς η γνωριμία προχωράει και βλέπει κανείς τον χαρακτήρα και τα ελαττώματα του άλλου, αποφασίζει αν πρόκειται για αγάπη ή για πάθος. Η μελίτα κάνει λάθη ξεχνά ότι είναι μητέρα, κάνει σαν μικρό παιδί δεν ακούει κ δεν βλέπει τα σημάδια! Αδιαφορεί για όλα!Έχει περάσει τα ίδια κ όμως επέλεξε πάλι να μπλέξει με τον πρώην της Ευας! Μην χτυπιέται λοιπόν καιρός να αναλάβει τις ευθύνες κ να αναγνωρίσει τα λάθη της!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Ιαν 25, 2010 1:28 pm

Materialgirl έγραψε:Διευκρίνησα τι ακριβώς εννοούσα και ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται. Να λείπουν τα σχόλια για το άτομό μου παρακαλώ.

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλες οι στεφανομελιτικές είστε επιθετικές? Η Αλεξάνδρα αναφέρεται στην Μελίτα κ όχι σε σένα!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Ιαν 25, 2010 1:29 pm

Materialgirl έγραψε:Διευκρίνησα τι ακριβώς εννοούσα και ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται. Να λείπουν τα σχόλια για το άτομό μου παρακαλώ.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΜΗΝ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Δευ Ιαν 25, 2010 1:33 pm

Οκ τότε. Γράψε λάθος.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Ιαν 25, 2010 1:42 pm

alexandra 35 έγραψε:
giouli_edem έγραψε:By Materialgirl

"Και πολύ καλά έκανε η Μελίτα και πήγε με το Μάνο. Έπρεπε η Εύα να πάρει ένα γερό μάθημα και να μάθει να μη χώνει τα δάχτυλάτης σε ξένο και παντρεμένο μέλι.Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνσ. Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει η Μελίτα;;Χρώστουσε της Εύας κάτι;;Ο Μάνος γιατί δεν αντιστάθηκε;;;"

Καλά, θα τρελαθώ τελείως έτσι ?? Από τη μία λες ότι "Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνς" και από την άλλη " Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση" !!! Από τί το έκανε τότε η "αγία" ??? Επειδή δεν άντεχε να χάσει το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΜΑΝΟ ????? Και τώρα, μετά από 6 μήνες, έχουμε το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ που χτυπιέται πάλι με τον χάσει !!

Ρε παιδιά, αυτό που όλη μέρα είναι σε ένα καναπέ, κάνει σαν νευρόσπαστο, παίρνει τους δρόμους και κάθεται στα παγκάκια με μια απόγνωση με τρελλαίνει !!!! Ότι έχει μια δουλειά, που λίγα επεισόδια πριν έλεγε στη Δάφνη ότι θα πέσει με τα μούτρα σ'αυτήν, και πάνω απ' όλα ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ το θυμάται καθόλου ???? Εγώ έχω ξεχάσει ότι έχει παιδί και προχτές που πέταξε στο Μάνο "Είμαι εγώ εδώ για το παιδί" έσκασα στα γέλια ! cake

Αυτό το πράγμα που όλο της το 24ωρο περιστρέφεται στο να κάθεται αγναντεύοντας έξω από τα στόρια μήπως και έρθει ο Στέφανος είναι πάνω απ' όλα ανώριμο !!!! Όλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά όσο ερωτευμένοι και να είμαστε ξέρουμε ότι δε γίνεται να είμαστε μαζί με τον άλλον 24 ώρες το 24ωρο !!! Έλεος .....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ, ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.


ΤΟ ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ !! ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΡΙΧΝΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΘΥΜΑ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KAZY Δευ Ιαν 25, 2010 1:52 pm

marializ25 έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ stefanos- melita? ΑΡΛΕΚΙΝ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΡΛΕΚΙΝ" ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΚΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΛΕΚΙΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΖΕΗΝ ΩΣΤΕΝ ΦΑΝΑΤΙΚΑ, ΕΜΙΛ ΖΟΛΑ, ΖΩΡΖ ΩΝΕ, ΕΜΙΛΥ ΚΑΙ ΣΑΡΛΟΤ ΜΠΡΟΝΤΕ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ. ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΩ ΤΗΝ ΕΜΝΕΥΣΗ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

φανουλα μου εγω παντως θελω να γραφεις τετοιους σχολιασμους....ισα ισα που βλεπω με αλλο ματι τισ σκηνες τους.....εχω εντυπωσιαστει απο το πως τα γραφεις..να συνεχισεις ετσι ....καθε φορα εγω παντως παιρνω τους σχολιασμους σου και παραλληλα βλεπω και τις σκηνες....ουφ ευτυχως υπαρχεις και συ ...... Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 116799 Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 116799 Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 116799

Εννοείται κ επιβάλλεται το να συνεχίσεις να σχολιάζεις με το δικό σου υπέροχο τρόπο τα επεισόδια! Έχεις αποκτήσει πλέον φανατικό κοινό!Περιμένουμε πως και πως τους σχολιασμούς σου καλέ!!!! flower
KAZY
KAZY
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 1:57 pm

Μην ξανανοίξει η συζήτηση περι σχολιασμών, ειλικρινά θα είμαι αμείλικτη!!!

Όταν λέω μια συζήτηση σταματάει εδώ παρακαλώ να μην το λέω στον τοίχο! Και αυτό αφορά τοσο τα θετικά όσο και τα αρνητικά σχόλια!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Ιαν 25, 2010 2:25 pm

Επειδή είναι πολλά τα μηνύματα σας θα κάνω ένα ποτ-πουρί...

Συμφωνώ σε όλα materialgirl περί Μάνου και αγάπης για την Εύα.... και σε όλα τα άλλα! : respect :
Ο Στέφανος θα έπρεπε να έχει μιλήσει στην Εύα! ΤΕΡΜΑ!Και να της ξεκαθαρίσει για την Μελίτα και ότι τα έχουν! Νομίζω κάποιος (πρέπει να ήταν το katsaroYpotheto) είπε με λίγα λόγια ότι η δικαιολογία που είπε στην Μελίτα "για να μη σε κατασπαράξουν" δεν στέκει! ΣΥΜΦΩΝΩ!! Έτσι και αλλιώς ακόμα και να το έλεγαν ότι τα έχουν, η Μελίτα θα τα άκουγε και σε αυτήν θα έπεφτε το ανάθεμα!'Οχι στον Στέφανο! Οπότε, αυτό είναι άκυρο από πλευράς Στέφανου, όπως άκυρο είναι που (ενώ δεν είναι Μάνος) θα πάει να παντρευτεί την Εύα. Έλεος! Δεν είμαστε στο 1800 να πρέπει να αποκατασταθεί η κοπέλα και με γάμο, όταν μάλιστα η ίδια δηλώνει ότι δεν θέλει τίποτα, αλλά ξαφνικά θέλει.Και όχι μόνο, αλλά σύμφωνα με το Έθνος θα του ζητήσει να παντρευτούν, θα δεχτεί (τι ακούμε...) και θα σχεδιάζουν τον γάμο τους ( τι ξανα ακούμε....)!

Όσο για την αντιμετώπιση της παρέας: Ναι, προστατεύουν πολύ και χωρίς λόγο, καιρό τώρα ,την Εύα και χωρίς να το αξίζει! Ακόμα και να χασμουρηθεί, που λέει ο λόγος, τρέχουν. Την προστατεύουν και εκεί που πρέπει αλλά και εκεί που δεν πρέπει! Το ότι ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Στέφανος (σύμφωνα με την λογική της παρέας)είναι κατοχυρωμένος στην Εύα, είναι γελοίο!
Τότε ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Λουκάς είναι κατοχυρωμένος στην Νταίζη!
Ο Μάνος στην Μελίτα.
Ο Νικόλας στην Εύα.

Ο λόγος αποβολής είναι γελοίος! Πιο γελοίος και από τον γάμο παρωδία που θα γίνει, πιο γελοίος και από την εγκυμοσύνη. Ναι, θα μάθει για Στέφανο Μελίτα και θα χάσει το παιδί από το σοκ που θα πάθει, επειδή αυτός που τον παράτησε 2 φορές και που ποτέ δεν τον ερωτεύτηκε, αλλά τον είχε δεκανίκι, δεν καλογέρεψε αλλά πήγε με την Μελίτα.
Αλήθεια θυμάστε πέρσυ την Δάφνη, που τέτοια εποχή άκουσε live να μαχαιρώνουν τον Νικόλα; Θέλετε να μου πείτε τώρα ότι είναι πιο σημαντικό που η Εύα θα μάθει ότι ο Στέφανος τα είχε με την Μελίτα και θα αποβάλει; Δηλαδή η Δαφνη όχι μόνο θα έπρεπε να είχε αποβάλει,με τέτοιο σοκ και φόβο, αλλά να την έχουν πεθάνει κιόλας αφού ήταν σε αρκετά προχωρημένη εγκυμοσύνη. Αλλά ξέχασα, έχουν μια τάση όλους να μας τους βγάζουν αναίσθητους ή που την γλυτώνουν με μία ψιλοεπιπλοκή, και την Εύα να την βγάζουν πάντα με εντατικές, σοβαρές και κρίσιμες καταστάσεις! Γιατί την κάνουν οι σεναριογράφοι πάντα αξιοθρήνητη και αξιολύπητη που την χτυπάει η κακιά μοίρα δεν το καταλαβαίνω! Εγώ προσωπικά έτσι με το ζόρι, και να ήθελα, δεν μπορώ να την λυπηθώ!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 2:45 pm

Ντίνα συμφωνώ με τα πρώτα σου σχόλια αλλα μην συγκρίνεις εγκυμοσύνη απο εγκυμοσύνη, εκτός απο τη λαχτάρα παίζει ρόλο τόσο η ψυχική όσο και η σωματική υγεία μιας μητέρας για την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Η Εύα δεν παύει έχει ένα νεφρό μόνο που σημαίνει ότι ίσως είναι περισσότερο ευάλωτη.

Όσον αφορα τον λόγο, είδαμε ότι ενώ τον Μάνο εξαρχής (από το πρώτο επεισόδιο) τον ήξερε τι λαμόγιο και καταφερτζής που είναι, τον Στέφανο τον εμπιστευόταν και κλονίστηκε όταν έμαθε ότι ΚΑΙ αυτός έκρυβε μυστικά. Συνεπώς το να μάθει ότι ΚΑΙ αυτός πάλι ενώ ετοιμάζεται να τον παντρευτεί γυροφέρνει με τη Μελίτα είναι λίγο πολύ δεν νομίζεις?

Ο μεγάλος φταίχτης είναι ο Στέφανος που αδυνατεί να κατανοήσει την έννοια του "τιμάω τα παντελόνια που φοράω" και το μόνο που ξέρει είναι να σκούζει ότι "Δεν είναι Μάνος" και μαζί με αυτόν και το κινητό μου lol!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Ιαν 25, 2010 2:54 pm

Ntinaki1 έγραψε:Επειδή είναι πολλά τα μηνύματα σας θα κάνω ένα ποτ-πουρί...

Συμφωνώ σε όλα materialgirl περί Μάνου και αγάπης για την Εύα.... και σε όλα τα άλλα! : respect :
Ο Στέφανος θα έπρεπε να έχει μιλήσει στην Εύα! ΤΕΡΜΑ!Και να της ξεκαθαρίσει για την Μελίτα και ότι τα έχουν! Νομίζω κάποιος (πρέπει να ήταν το katsaroYpotheto) είπε με λίγα λόγια ότι η δικαιολογία που είπε στην Μελίτα "για να μη σε κατασπαράξουν" δεν στέκει! ΣΥΜΦΩΝΩ!! Έτσι και αλλιώς ακόμα και να το έλεγαν ότι τα έχουν, η Μελίτα θα τα άκουγε και σε αυτήν θα έπεφτε το ανάθεμα!'Οχι στον Στέφανο! Οπότε, αυτό είναι άκυρο από πλευράς Στέφανου, όπως άκυρο είναι που (ενώ δεν είναι Μάνος) θα πάει να παντρευτεί την Εύα. Έλεος! Δεν είμαστε στο 1800 να πρέπει να αποκατασταθεί η κοπέλα και με γάμο, όταν μάλιστα η ίδια δηλώνει ότι δεν θέλει τίποτα, αλλά ξαφνικά θέλει.Και όχι μόνο, αλλά σύμφωνα με το Έθνος θα του ζητήσει να παντρευτούν, θα δεχτεί (τι ακούμε...) και θα σχεδιάζουν τον γάμο τους ( τι ξανα ακούμε....)!

Όσο για την αντιμετώπιση της παρέας: Ναι, προστατεύουν πολύ και χωρίς λόγο, καιρό τώρα ,την Εύα και χωρίς να το αξίζει! Ακόμα και να χασμουρηθεί, που λέει ο λόγος, τρέχουν. Την προστατεύουν και εκεί που πρέπει αλλά και εκεί που δεν πρέπει! Το ότι ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Στέφανος (σύμφωνα με την λογική της παρέας)είναι κατοχυρωμένος στην Εύα, είναι γελοίο!
Τότε ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Λουκάς είναι κατοχυρωμένος στην Νταίζη!
Ο Μάνος στην Μελίτα.
Ο Νικόλας στην Εύα.

Ο λόγος αποβολής είναι γελοίος! Πιο γελοίος και από τον γάμο παρωδία που θα γίνει, πιο γελοίος και από την εγκυμοσύνη. Ναι, θα μάθει για Στέφανο Μελίτα και θα χάσει το παιδί από το σοκ που θα πάθει, επειδή αυτός που τον παράτησε 2 φορές και που ποτέ δεν τον ερωτεύτηκε, αλλά τον είχε δεκανίκι, δεν καλογέρεψε αλλά πήγε με την Μελίτα.
Αλήθεια θυμάστε πέρσυ την Δάφνη, που τέτοια εποχή άκουσε live να μαχαιρώνουν τον Νικόλα; Θέλετε να μου πείτε τώρα ότι είναι πιο σημαντικό που η Εύα θα μάθει ότι ο Στέφανος τα είχε με την Μελίτα και θα αποβάλει; Δηλαδή η Δαφνη όχι μόνο θα έπρεπε να είχε αποβάλει,με τέτοιο σοκ και φόβο, αλλά να την έχουν πεθάνει κιόλας αφού ήταν σε αρκετά προχωρημένη εγκυμοσύνη. Αλλά ξέχασα, έχουν μια τάση όλους να μας τους βγάζουν αναίσθητους ή που την γλυτώνουν με μία ψιλοεπιπλοκή, και την Εύα να την βγάζουν πάντα με εντατικές, σοβαρές και κρίσιμες καταστάσεις! Γιατί την κάνουν οι σεναριογράφοι πάντα αξιοθρήνητη και αξιολύπητη που την χτυπάει η κακιά μοίρα δεν το καταλαβαίνω! Εγώ προσωπικά έτσι με το ζόρι, και να ήθελα, δεν μπορώ να την λυπηθώ!

ντίνα συμφωνώ με όλα όσα έγραψες...με όλα... Agree
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιαν 25, 2010 3:02 pm

aggeliki έγραψε:
alexandra 35 έγραψε:
giouli_edem έγραψε:By Materialgirl

"Και πολύ καλά έκανε η Μελίτα και πήγε με το Μάνο. Έπρεπε η Εύα να πάρει ένα γερό μάθημα και να μάθει να μη χώνει τα δάχτυλάτης σε ξένο και παντρεμένο μέλι.Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνσ. Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει η Μελίτα;;Χρώστουσε της Εύας κάτι;;Ο Μάνος γιατί δεν αντιστάθηκε;;;"

Καλά, θα τρελαθώ τελείως έτσι ?? Από τη μία λες ότι "Η Μελίτα έπρεπε να πάρει τη ρεβάνς" και από την άλλη " Δεν το έκανε βέβαια από εκδίκηση" !!! Από τί το έκανε τότε η "αγία" ??? Επειδή δεν άντεχε να χάσει το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΜΑΝΟ ????? Και τώρα, μετά από 6 μήνες, έχουμε το ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ που χτυπιέται πάλι με τον χάσει !!

Ρε παιδιά, αυτό που όλη μέρα είναι σε ένα καναπέ, κάνει σαν νευρόσπαστο, παίρνει τους δρόμους και κάθεται στα παγκάκια με μια απόγνωση με τρελλαίνει !!!! Ότι έχει μια δουλειά, που λίγα επεισόδια πριν έλεγε στη Δάφνη ότι θα πέσει με τα μούτρα σ'αυτήν, και πάνω απ' όλα ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ το θυμάται καθόλου ???? Εγώ έχω ξεχάσει ότι έχει παιδί και προχτές που πέταξε στο Μάνο "Είμαι εγώ εδώ για το παιδί" έσκασα στα γέλια ! cake

Αυτό το πράγμα που όλο της το 24ωρο περιστρέφεται στο να κάθεται αγναντεύοντας έξω από τα στόρια μήπως και έρθει ο Στέφανος είναι πάνω απ' όλα ανώριμο !!!! Όλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά όσο ερωτευμένοι και να είμαστε ξέρουμε ότι δε γίνεται να είμαστε μαζί με τον άλλον 24 ώρες το 24ωρο !!! Έλεος .....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ, ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.


ΤΟ ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ !! ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΡΙΧΝΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΘΥΜΑ!
Και εγω το ιδιο ακριβως πιστευω κοριτσια!Γιουλη με καλυψες απολυτα με τα λεγομενα σου!!!Ας κανει κατι επιτελους για αυτο το παιδι που εχει και ας σταματησει να κλαιει και να οδυρεται μπας και καταφερει να ηρεμησει και αυτη και (κυριως)εμεις!!!!!!!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Δευ Ιαν 25, 2010 3:09 pm

ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΑΠΛΩΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΥΓΟΡΗΣΩ, ΜΑΤΕRΙΑL GIRL KAI IZABELLA29, ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ. : respect : Thumbs up Klap : juhu :
ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΜΑΤΕRΙΑL GIRL, ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ!! :wink2:
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από hionati Δευ Ιαν 25, 2010 3:21 pm

anastasia20 έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Επειδή είναι πολλά τα μηνύματα σας θα κάνω ένα ποτ-πουρί...

Συμφωνώ σε όλα materialgirl περί Μάνου και αγάπης για την Εύα.... και σε όλα τα άλλα! : respect :
Ο Στέφανος θα έπρεπε να έχει μιλήσει στην Εύα! ΤΕΡΜΑ!Και να της ξεκαθαρίσει για την Μελίτα και ότι τα έχουν! Νομίζω κάποιος (πρέπει να ήταν το katsaroYpotheto) είπε με λίγα λόγια ότι η δικαιολογία που είπε στην Μελίτα "για να μη σε κατασπαράξουν" δεν στέκει! ΣΥΜΦΩΝΩ!! Έτσι και αλλιώς ακόμα και να το έλεγαν ότι τα έχουν, η Μελίτα θα τα άκουγε και σε αυτήν θα έπεφτε το ανάθεμα!'Οχι στον Στέφανο! Οπότε, αυτό είναι άκυρο από πλευράς Στέφανου, όπως άκυρο είναι που (ενώ δεν είναι Μάνος) θα πάει να παντρευτεί την Εύα. Έλεος! Δεν είμαστε στο 1800 να πρέπει να αποκατασταθεί η κοπέλα και με γάμο, όταν μάλιστα η ίδια δηλώνει ότι δεν θέλει τίποτα, αλλά ξαφνικά θέλει.Και όχι μόνο, αλλά σύμφωνα με το Έθνος θα του ζητήσει να παντρευτούν, θα δεχτεί (τι ακούμε...) και θα σχεδιάζουν τον γάμο τους ( τι ξανα ακούμε....)!

Όσο για την αντιμετώπιση της παρέας: Ναι, προστατεύουν πολύ και χωρίς λόγο, καιρό τώρα ,την Εύα και χωρίς να το αξίζει! Ακόμα και να χασμουρηθεί, που λέει ο λόγος, τρέχουν. Την προστατεύουν και εκεί που πρέπει αλλά και εκεί που δεν πρέπει! Το ότι ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Στέφανος (σύμφωνα με την λογική της παρέας)είναι κατοχυρωμένος στην Εύα, είναι γελοίο!
Τότε ακόμα και αν έχουν χωρίσει, ο Λουκάς είναι κατοχυρωμένος στην Νταίζη!
Ο Μάνος στην Μελίτα.
Ο Νικόλας στην Εύα.

Ο λόγος αποβολής είναι γελοίος! Πιο γελοίος και από τον γάμο παρωδία που θα γίνει, πιο γελοίος και από την εγκυμοσύνη. Ναι, θα μάθει για Στέφανο Μελίτα και θα χάσει το παιδί από το σοκ που θα πάθει, επειδή αυτός που τον παράτησε 2 φορές και που ποτέ δεν τον ερωτεύτηκε, αλλά τον είχε δεκανίκι, δεν καλογέρεψε αλλά πήγε με την Μελίτα.
Αλήθεια θυμάστε πέρσυ την Δάφνη, που τέτοια εποχή άκουσε live να μαχαιρώνουν τον Νικόλα; Θέλετε να μου πείτε τώρα ότι είναι πιο σημαντικό που η Εύα θα μάθει ότι ο Στέφανος τα είχε με την Μελίτα και θα αποβάλει; Δηλαδή η Δαφνη όχι μόνο θα έπρεπε να είχε αποβάλει,με τέτοιο σοκ και φόβο, αλλά να την έχουν πεθάνει κιόλας αφού ήταν σε αρκετά προχωρημένη εγκυμοσύνη. Αλλά ξέχασα, έχουν μια τάση όλους να μας τους βγάζουν αναίσθητους ή που την γλυτώνουν με μία ψιλοεπιπλοκή, και την Εύα να την βγάζουν πάντα με εντατικές, σοβαρές και κρίσιμες καταστάσεις! Γιατί την κάνουν οι σεναριογράφοι πάντα αξιοθρήνητη και αξιολύπητη που την χτυπάει η κακιά μοίρα δεν το καταλαβαίνω! Εγώ προσωπικά έτσι με το ζόρι, και να ήθελα, δεν μπορώ να την λυπηθώ!

ντίνα συμφωνώ με όλα όσα έγραψες...με όλα... Agree

και εγω συμφωνω με τη αναστασια που συμφωνει με την ντινα... flower
αν και συμφωνω και με τη τζινα που λεει οτι εγκυμοσυνη απο εγκυμοσυνη διαφερει...γι αυτο και λεω οτι η εγκυμοσυνη της ευας δοθηκε πολυ προχειρα,χωρις να επηρεαζεται και να συναδει με την ψυχολογικη κατασταση της ευας...που ηταν η χειροτερη...
οσο και για το στεφανο...πολυ τα μπερδευει τα πραγματα...συμφωνω και σε αυτο με τη τζινα...τι φοβαται και δεν λεει την αληθεια,μηπως αποβαλει η ευα??βεβαια αν της ελεγε την αληθεια και γινονταν και ολα σωστα δε θα μιλουσαμε για καθημερινο σηριαλ...καπως πρεπει να βγαλει και αυτο επεισοδια...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 5:57 pm

Αναλύσεις επί των αναλύσεων έχουμε κάνει αλλα ας σχολιάσω και το επεισόδιο καρέ καρέ όπως πάντα (Φυλαχτείτε!!! lol!)

Γεραλολυτραίικο
Το πρασινωπό φόντο του πήγαινε πολύ του Μπουγιουράκου εχω να πω..αλλά ο Μάνος είναι για πολλά χαστούκια!!!

Αφενός να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ σε αυτή τη σκηνή ο Μπουγιούρης, οι αντιδράσεις του ήταν πολύ πειστικές.. Τον απόλαυσα!

Απο εκεί και πέρα μπορούν να αντικαταστήσουν τη Δάφνη με τον Hulk Hogan για 2-3 επεπισόδια? Έτσι να ρίξει 2-3-5-10 φάπες στους Γεραλήδες να συνέλθουν? Ειδικά ο Ηλίας με στέλνει λέμε!

Αχ τι το βρήκε το βαριόμοιρο το γιο του πάλι, η «χαριστική βολή» οπως είπε ο τρελολιάκος, «το τσακισανε το παιδί του»!!! Έπαθε ζημιά ο Μάνος τώρα όχι αστεία! Η γυναίκα που έχει αδειάσει άπειρες φορές να περιμένει το παιδί του εχθρού του???! Και τώρα? Ποιος θα του κάνει το αλεξίσφαιρο? Εεεεεεεε Fskl

Όσο για το Μάνο λέω απο εδώ και πέρα να τον λέω Μάνος ο Πλάτανος με τη μεγάλη σκιά! Ήμαρτον!

15χρονα με όνειρα για γυάλινους πύργους και σκιές το δέχομαι, 35χρονα πάλι όχι!

+++

Περνάμε στο 10 το καλό του επεισοδίου, τη σκηνή που έβγαζε τον άμοιρο τον τηλεθεατή από τα ρούχα του...

Πέτρος – Λατρεμένη απόγονος

Οκ, ο Πέτρος είναι κολλημένος ότι ο Καρτάλης θέλει να πάρει εκδίκηση!

Από τη μία δεν του δίνω άδικο, μια χαρά τα συνόψισε σαν σχέδιο
1) Χαλασε ότι πιο σημαντικό είχαν χτίσει με τον Μάνο
2) Τύλιξε την Μελίτα
3) Και έδεσε την Εύα ετσι που να μην μπορεί να ξαναγυρίσει στο Μάνο.
Άλλωστε όλοι παρανοικούς τους έλεγαν και στο ότι ο Στέφανος έχει ερθει να εκδικηθεί και τελικά βγήκαν σωστοί.

Από την άλλη όμως...
1) Πώς ακριβώς άφησε ΕΠΙΤΗΔΕΣ έγκυο την Εύα? Δεν ήξερα ότι γίνονται αυτά τα πράγματα, «τον τύλιξε» το έχω ακούσει, «την τύλιξε» πάλι όχι!
2) Και έπειτα, γιατί δηλαδή η Εύα δεν μπορεί να γυρίσει στο Μάνο επειδή θα έχει παιδί με το Στέφανο? Η Μελίτα δεν έχει παιδί του Μάνου? Είπαμε θα τα συναλλάσουν!!!

Και περνάμε στο παραλήρημα της Λαίδης, «Το Αμάρτημα Του Πατρός Της»!

- Η Μελίτα πάντα με καθάρματα μπλέκει (την αναγκάζουν μωρε, κάτω απο την απειλή του σουγιά κοιμήθηκε κι αυτή με το Μάνο, τον παντρεύτηκε, έκανε ένα παιδί)
- Την βλέπει ο πατέρας της να γονατίζει και αντί να την αγκαλιάσει της δίνει άλλη μια να την τελειώσει! Δηλαδή ο σωστός γονιός θα έπρεπε να της πει ναιιιιιιιι παιδί μου σούρσου λίγο ακόμα πίσω απο έναν άντρα που περιμένει παιδί απο αυτή που κόπτεται μέχρι προσφάτως σε όλους πώς αγαπάει και την οποία δεν βλέπω να αρνείται να παντρευτεί! Ντροπή σου Ρούσσο που θες να βγάλεις την κόρη σου έξω απο το τρίγωνο, ντροπή!!!
- «Κοίτα με πώς κατάντησα με τις συνομωσίες σας» τολμάει να ξεστομίσει η Λαίδη! Εγω νόμιζα χτες ότι ήταν πανευτυχής και όλο αυτό που τη χαλάει είναι o ξαφνικός απόγονος του Στέφανου, τώρα ξαφνικά φταίνε οι συνομωσίες? Τι έγινε κατινάκι? Ψάχνουμε σε ποιον θα ρίξουμε ευθύνες και φταίξιμο που σερνόμαστε? Η μήπως είναι συνομωσία μεγάαααααααλη η εγκυμοσύνη? Μα όλο το σύμπαν να συνομωτεί εναντίον της??? Ντροπή σου κι εσένα σύμπαν!
- «Πάντα ήμουν μόνη» Ζήσαμε να το ακούσουμε και αυτό! Σκληρά λόγια από τη Μελίτα που πάντα ότι γινόταν όσο η Αμαλίτσα έκανε τα τρελά της εκείνη έτρεχε σε εκείνον να σώσει την κατάσταση! Kανε παιδιά να δεις καλό σου λένε μετά gelio

ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΚΟΒΕΣΑΙ!!!

+++

Λουκάς – Χαιρέτα μου τον Πλάτανο
Καταπληκτική η σκηνή και από τα δύο αγόρια! Τρελαίνομαι! Όλα τα μωρά στην πίστα!!!

Σε όλη τη σκηνή έλεγα, χώσε Λουκάααααααααααα κι εγώ μαζί σου!!!

Καταρχήν τρελαίνομαι που ο Μανωλάκης ζητάει και τα ρέστα! Μπα σε καλό σου χρυσέ μου με έκανες και γέλασα!!!
Μέχρι ο Λουκάς αναρωτήθηκε απο μέσα του....τι ακούω πάλι ο καψερός???
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Tiakouopali

Μάνος: Μας χάλασε το γάμο για να την παντρευτεί αυτός! (Τι άλλο θα ακούσω η γυναίκα? 2 τρίχες έχω και θα μου πέσουν και αυτές Παναγία μου! Ο Στέφανος στον χάλασε το γάμο Μανωλάκη? Τι είναι μένταλιστ? Σε υπνώτισε και σε έστειλε να κανονίσεις την πρώην γυναίκα σου? Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο κυρίες και κύριοι!

Όσο ακούω δε αυτό το «θα αναγκαστεί να παντρευτεί» μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο!

Επίσης κάποιος ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να μου εξηγήσει με ποιο σκεπτικό κατέληξε ο Λουκάς στο συμπέρασμα ότι «ο Στέφανος μπορεί να είναι λαμόγιο αλλά την Εύα την αγαπάει», πόσα θέλουν να μας τρελάνουν καλε???

Πάντως σε όσα είπε του Μάνου είχε χίλια δίκια! Αστην ήσυχη, εγώ είμαι εδώ για σένα η άλλη δεν φταίει σε τίποτα!

Ο Μάνος με επεισε ότι πονάει (το γιατί δεν είναι ξεκάθαρο βέβαια, μάλλον επειδή του πήραν ένα καλό κομματι απο τη συλλογή του, γιαυτό θα ταίριαξαν με τον Χατζηφαβορίτα). Σκεφτόταν τη ζωή που θα ζήσει η Εύα με τον Στέφανο και δεν σκέφτηκε ότι καιρός ήταν να ζήσει κάποια πράγματα η Εύα, τα οποία τα στερήθηκε (χωρίς να τον ρωτήσει μεν αλλά) για να μπορέσει εκείνος να πραγματοποιήσει τα όνειρά του! Πολύ παρτάκιας είσαι φίλε!

Καταπληκτική στιγμή ο Μάνος να λέει «Αυτός ο γάμος δεν θα γίνει» και ο Λουκάς να χειροκροτεί την επιστροφή του παλιού κακού Μάνου!!! (γιατί τον παλιό καλό μόνο η Δάφνη τον βλέπει χιχι)

Τον πολιτισμένο και υπεράνω Μάνο πάντως όντως δεν τον έχαψε κανείς χιχι!!! Αλλα όταν είπε ο Μάνος δεν θέλω και δεν μπορώ η έκφραση του προσώπου του μου έβγαζε και οργή και θλίψη, μπορώ να πω το συναίσθημα μου το πέρασε!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Thlipsi

+++

Στέφανος-Μελίτα-σαχλό και ανούσιο τηλεφώνημα

Ενα σχόλιο μόνο... αχ αυτά τα rayban Love!

+++

Στέφανος - Αντιγόνη
Για να καταλάβω, ο Στέφανος κατηγορεί τη μητέρα του ότι μεγάλωσε σε μια συμμορία μέσα? Ότι τον κινητοποιούσε τόσα χρόνια μίσος αλλωνών? Εγώ νόμιζα ότι το βασικό του πρόβλημα είναι που η Εύα είναι έγγυος! Αυτό φταίει που γκάστρωσε την Εύα? Ε πες το βρε Στέφανε και έλεγα τι τον οδήγησε να θέλει με την Εύα οικογένεια, τι??? Με πολύ αγάπη χρυσέ μου στο αφιερώνω Fskl

Μπορεί η Αντιγόνη να έχει τα δικά της σχέδια και να είναι θεοπάλαβη αλλα στην προκειμένη χρυσέ μου για το μόνο που φταίει είναι που δεν εμπέδωσες το μάθημα ότι τα αγοράκια πρέπει εκτός από την υπογραφή τους να προσέχουν που βάζουν και κάτι άλλο! Άλλη μια αφιέρωση μικρέ! Fskl

Και στην τελική αφού «θες τη Μελίτα», όπως λες, γιατί δεν ξηγιέσαι κύριος στην Εύα Στεφανάκο? Αμ σε παίρνει? Δεν σε παίρνει έτσι όπως τα έκανες! Γιατί για να πεις μια μέρα μετά που χωρίσαμε χμμμμμ χμμμμμ την Μελίτα στα πατώματα θα πρέπει μάλλον να παραδεχτείς και στην Εύα ότι τις αγάπησες και τις δύο οπότε κινδυνεύεις να αποβάλει από τα γέλια! Η απλά να διαλέξεις ποια από τις δύο κορόιδευες γιατί χρυσέ μου και τις 2 μαζί δεν γίνεται!!!

Στεφ: Δυο γυναίκες που ήθελα να προστατεύσω τις έχεις τσακίσει και τις δύο! (Αλλα πάνω απο όλα εγώ δεν είμαι Μάνος!)

Σε βαρέθηκα «όχι Μάνο» οκ? Πάνω που το βούλωσε η Στριγγλίτα άρχισες εσύ? BΟRING!!!

Όσο για την Αντιγόνη, οι συμπεθέρες ταιριάζουν! Στην κοσμάααααααααρα τους!!!

+++

Τα κορίτσια της παρέας
Από τη μια φασκέλωνα Δάφνη και Νόρα που έλεγαν στην Εύα να σκεφτεί το Μάνο (πάνε ότι τρίχες μου είχαν απομείνει από τη συζήτηση Μάνου-Λουκά) από την άλλη με το που πετάει η Δάφνη το θεϊκό: Δεν έχουμε και τη Μελίτα εδώ! ότι έπινα (νομίζω ένα καπουτσίνο ήταν) έκανε ηρωική έξοδο από το στόμα μου με μορφή συντριβανιού! Τρομερό το μαργαριτάρι και απίστευτο το ύφος της Δάφνης gelio

+++

Περιπλανώμενος Πλάτανος (τελικά) - Αγγέλα
Αγγέλα - 12 points
Μάνος – 0 points

Kαι ο νικητής είναι....η Αγγέλα!!!

+++

Αμαλία - Μελίτα

Αμαλία: Πάρτον από την Εύα! Χάλασέ της τα σχέδια! (Ποια σχέδια Αμαλιτσα? Μέχρι στιγμής τα σχέδιά της της κοπέλας ούτε την κόρη σου περιλαμβάνουν ούτε τον πολυπόθητο γαμπρούλη!)

Την ώρα που ακουγα την κουβέντα τους πάντως σκέφτηκα: Μην ακούσω την Μελίτα να λέει «Πάνω από όλα εγώ δεν είμαι Εύα» γιατί θα την κάνω την αυτοκτονία... Ανακύκλωση...

+++

Και η τουρνέ του Μάνου συχενίζεται ανεπιτυχώς...

+++

Νόρα – Λουκάς για ακόμα μια φορά μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε! (ή τουλάχιστον έτσι παριστάνουμε)

+++

Νικόλας – ο ερωτευμένος βατραχούλης!
Ο Λουκάς είναι τρανό παράδειγμα της φράσης ήταν να μην γίνει η αρχή... από τότε που εξομολογήθηκε τον έρωτά του είναι όλο και πιο δύσκολο να συγκρατηθεί και ελπίζω σε σύντομα αποτελέσματα για μας τους φαν του ζευγαριού χωρίς την μεσολάβηση φτηνών κόλπων απο την εποχή του ένδοξου ελληνικού κινηματογράφου.

Τρελαίνομαι να τον ακούω να μιλάει έτσι για τη Νόρα αλλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee να τα πει και σε εκείνη όχι μόνο στον Dr.Ταρίφα - Φρόυντ – Σούπερ Κατερίνα!!!!

O Nικόλας όπως πάντα στα τελευταία επεισόδια είναι όλα τα λεφτά! Φατσούλα και τρελές ατάκες!!! Χιχι

+++

Δάφνη – η ερωτευμένη βατραχούλα
Συμφωνώ με το μέλος που είπε ότι δεν το κρύβουν καν οτι μας διαβάζουν! Στην ατάκα περι πιεσόμετρου μου έπεσε το σαγόνι σαν τα καρτούν από την εκπληξη! Συνεχίστε ακάθεκτες κορίτσια!!!

Νόρα: Eγώ πετάω σπόντες, αυτός πετάει χαρταετό!
Δάφνη: Εντάξει αν είσασταν στην Τετάρτη δημοτικού θα τον είχες ρίξει τώρα! (ΟΛΕ Δαφνούλα! Η αλήθεια είναι ότι περιμένω να τον δω να της τραβάει τα κοτσιδάκια! Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα σε αυτό! Κάνουν σα μικρά παιδιά, ειδικά από ότι είδα στα τελευταία δευτερόλεπτα του επεισοδίου στα προσεχώς!)

+++

30αρης από σπίτι – μέλλουσα νύφη
Δεν σχολιάζω! Δεν σχολιάζω!!! Που θέλει έναν άντρα να την κοιτάει και να λιώνει η μαντάμ! Αν αυτός ο άντρας όμως είναι άφραγκος θα της κάνει? Δεν θα της κάνει!!!

+++

Το ζευγάρι με το σύνδομο της ανοιχτής πόρτας διέπρεψε σε βαρύγδουπα πάλι..

Την πρώτη φορά που είδα τη σκηνή θα το ομολογήσω, δεν κοιταγα την tv καθώς έφτιαχνα μαλλί...απλά άκουγα! Kαι τί άκουσα!!!

Στεφ: Πρέπει να φύγω..
Μελ: όχι...όχι ...όχι... (μετά απο μαραθώνιο)

Ε λοιπόν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά πάλι...εγω ήξερα με αυτες τις ανάσες συνήθως λένε...ναι...Ναι....ΝΑΙ... όχι το ανάποδο gelio

+++

Το μουσικό διάλλειμα με έστειλε... όταν είδα τον Λουκά να κοιτάζει τον Αρούλη και τη Νόρα απο πίσω κόπηκα!!!

+++

Τη σκηνή Εύας-Αντιγόνης τη σχολίασα και την Παρασκευή.

Κρατάω από το επεισόδιο την Αντιγόνη που παρά την τρέλα της και τα σχέδια της αυτά που είπε στην Εύα ώρα ήταν κάποιος να της τα πεί! Μου άρεσε η ζεστασιά με την οποία της μίλησε έστω κι αν ήταν ψεύτικη! Το παιδί αυτό θα αγαπηθεί και η Εύα έχει μια δεύτερη ευκαιρία στην ευτυχία! Έστω κι αν τίποτα δεν γίνει, έστω κι αν τίποτα από αυτά δεν τα πίστευε ήταν πολύ γλυκιά κίνηση και ώρα ήταν κάποιος να αντιμετωπίσει αυτό το παιδί με αυτό τον τρόπο, σαν θείο δώρο!!! Με έλιωσες Αντιγόνη!


+++

Ο Στέφανος στην δική του τουρνέ πέρασε αρχικά από το σπίτι της Μελίτας να της πει ότι πρώτη φορά σήμερα ένιωσε ζωντανός και μετά πέρασε και από της Εύας για να πει στην Αγγέλα ότι αναφορικά με το μεταξύ τους ότι πει η Εύα θα γίνει! ΞΕΚΑΘΑΡΑ πράγματα ε? Αφού πάνω από όλα δεν είναι Μάνος!!!

+++

H τελευταία σκηνή απλά : respect : και περιμένουμε εναγωνίως το υπόλοιπο!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 EvaAgapi

Συνολικά πάντως ένα σκέτο καλό επεισόδιο καθώς.... "Που είναι ο Περικλής μου οεο???"

Και μια και η κα Ακρίτα δήλωσε ότι οι πρωταγωνιστές για να αποφύγουν τις συσκέψεις των Α.Α. πήραν τους δρόμους έχω να παρατηρήσω το εξής:

Ο Μάνος πήγε στη Δάφνη, μετά στο Νικόλα, μετά στην Αγγέλα, μετά στη Δάφνη, μετά στον Όμιλο, μετά ΠΑΛΙ στη Δάφνη και μετά στην παραλία...

Η Εύα πήγε στη Δάφνη μετά στον Όμιλο, μετα στο Στέφανο και μετά στην Κατασκήνωση.

Ο Στέφανος πήγε στην Μελίτα και μετά στην Εύα ενώ η Μελίτα πήγε μόνο μέχρι την Νόρα..

Εγώ πάλι δεν βρίσκω χρόνο ούτε να τις σημειώσω τις διαδρομές όχι να τις κάνω κιόλας!!!

Αφήστε τα μίση και πιάστε το ...μεθύσι τελικά! Είναι λιγότερο πολυέξοδο και πιο οικολογικό!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από sifantid Δευ Ιαν 25, 2010 6:06 pm

Τζίνα για μία ακόμη φορά έγραψες! : respect : Ειδικά με αυτήν την ατάκα με έστειλες "Ε λοιπόν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά πάλι...εγω ήξερα με αυτες τις ανάσες συνήθως λένε...ναι...Ναι....ΝΑΙ... όχι το ανάποδο "! gelio Τι να πω εγώ, πονηρό μυαλό; Razz Θα περιμένω εναγωνίως το σχολιασμό σου και για το σημερινό! Klap
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Ιαν 25, 2010 6:10 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Αναλύσεις επί των αναλύσεων έχουμε κάνει αλλα ας σχολιάσω και το επεισόδιο καρέ καρέ όπως πάντα (Φυλαχτείτε!!!)

Γεραλολυτραίικο
Το πρασινωπό φόντο του πήγαινε πολύ του Μπουγιουράκου εχω να πω..αλλά ο Μάνος είναι για πολλά χαστούκια!!!

Αφενός να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ σε αυτή τη σκηνή ο Μπουγιούρης, οι αντιδράσεις του ήταν πολύ πειστικές.. Τον απόλαυσα!

Απο εκεί και πέρα μπορούν να αντικαταστήσουν τη Δάφνη με τον Hulk Hogan για 2-3 επεπισόδια? Έτσι να ρίξει 2-3-5-10 φάπες στους Γεραλήδες να συνέλθουν? Ειδικά ο Ηλίας με στέλνει λέμε!

Αχ τι το βρήκε το βαριόμοιρο το γιο του πάλι, η «χαριστική βολή» οπως είπε ο τρελολιάκος, «το τσακισανε το παιδί του»!!! Έπαθε ζημιά ο Μάνος τώρα όχι αστεία! Η γυναίκα που έχει αδειάσει άπειρες φορές να περιμένει το παιδί του εχθρού του???! Και τώρα? Ποιος θα του κάνει το αλεξίσφαιρο? Εεεεεεεε Fskl

Όσο για το Μάνο λέω απο εδώ και πέρα να τον λέω Μάνος ο Πλάτανος με τη μεγάλη σκιά! Ήμαρτον!

15χρονα με όνειρα για γυάλινους πύργους και σκιές το δέχομαι, 35χρονα πάλι όχι!

+++

Περνάμε στο 10 το καλό του επεισοδίου, τη σκηνή που έβγαζε τον άμοιρο τον τηλεθεατή από τα ρούχα του...

Πέτρος – Λατρεμένη απόγονος

Οκ, ο Πέτρος είναι κολλημένος ότι ο Καρτάλης θέλει να πάρει εκδίκηση!

Από τη μία δεν του δίνω άδικο, μια χαρά τα συνόψισε σαν σχέδιο
1) Χαλασε ότι πιο σημαντικό είχαν χτίσει με τον Μάνο
2) Τύλιξε την Μελίτα
3) Και έδεσε την Εύα ετσι που να μην μπορεί να ξαναγυρίσει στο Μάνο.
Άλλωστε όλοι παρανοικούς τους έλεγαν και στο ότι ο Στέφανος έχει ερθει να εκδικηθεί και τελικά βγήκαν σωστοί.

Από την άλλη όμως...
1) Πώς ακριβώς άφησε ΕΠΙΤΗΔΕΣ έγκυο την Εύα? Δεν ήξερα ότι γίνονται αυτά τα πράγματα, «τον τύλιξε» το έχω ακούσει, «την τύλιξε» πάλι όχι!
2) Και έπειτα, γιατί δηλαδή η Εύα δεν μπορεί να γυρίσει στο Μάνο επειδή θα έχει παιδί με το Στέφανο? Η Μελίτα δεν έχει παιδί του Μάνου? Είπαμε θα τα συναλλάσουν!!!

Και περνάμε στο παραλήρημα της Λαίδης, «Το Αμάρτημα Του Πατρός Της»!

- Η Μελίτα πάντα με καθάρματα μπλέκει (την αναγκάζουν μωρε, κάτω απο την απειλή του σουγιά κοιμήθηκε κι αυτή με το Μάνο, τον παντρεύτηκε, έκανε ένα παιδί)
- Την βλέπει ο πατέρας της να γονατίζει και αντί να την αγκαλιάσει της δίνει άλλη μια να την τελειώσει! Δηλαδή ο σωστός γονιός θα έπρεπε να της πει ναιιιιιιιι παιδί μου σούρσου λίγο ακόμα πίσω απο έναν άντρα που περιμένει παιδί απο αυτή που κόπτεται μέχρι προσφάτως σε όλους πώς αγαπάει και την οποία δεν βλέπω να αρνείται να παντρευτεί! Ντροπή σου Ρούσσο που θες να βγάλεις την κόρη σου έξω απο το τρίγωνο, ντροπή!!!
- «Κοίτα με πώς κατάντησα με τις συνομωσίες σας» τολμάει να ξεστομίσει η Λαίδη! Εγω νόμιζα χτες ότι ήταν πανευτυχής και όλο αυτό που τη χαλάει είναι o ξαφνικός απόγονος του Στέφανου, τώρα ξαφνικά φταίνε οι συνομωσίες? Τι έγινε κατινάκι? Ψάχνουμε σε ποιον θα ρίξουμε ευθύνες και φταίξιμο που σερνόμαστε? Η μήπως είναι συνομωσία μεγάαααααααλη η εγκυμοσύνη? Μα όλο το σύμπαν να συνομωτεί εναντίον της??? Ντροπή σου κι εσένα σύμπαν!
- «Πάντα ήμουν μόνη» Ζήσαμε να το ακούσουμε και αυτό! Σκληρά λόγια από τη Μελίτα που πάντα ότι γινόταν όσο η Αμαλίτσα έκανε τα τρελά της εκείνη έτρεχε σε εκείνον να σώσει την κατάσταση! Kανε παιδιά να δεις καλό σου λένε μετά

ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΚΟΒΕΣΑΙ!!!

+++

Λουκάς – Χαιρέτα μου τον Πλάτανο
Καταπληκτική η σκηνή και από τα δύο αγόρια! Τρελαίνομαι! Όλα τα μωρά στην πίστα!!!

Σε όλη τη σκηνή έλεγα, χώσε Λουκάααααααααααα κι εγώ μαζί σου!!!

Καταρχήν τρελαίνομαι που ο Μανωλάκης ζητάει και τα ρέστα! Μπα σε καλό σου χρυσέ μου με έκανες και γέλασα!!!
Μέχρι ο Λουκάς αναρωτήθηκε απο μέσα του....τι ακούω πάλι ο καψερός???
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Tiakouopali

Μάνος: Μας χάλασε το γάμο για να την παντρευτεί αυτός! (Τι άλλο θα ακούσω η γυναίκα? 2 τρίχες έχω και θα μου πέσουν και αυτές Παναγία μου! Ο Στέφανος στον χάλασε το γάμο Μανωλάκη? Τι είναι μένταλιστ? Σε υπνώτισε και σε έστειλε να κανονίσεις την πρώην γυναίκα σου? Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο κυρίες και κύριοι!

Όσο ακούω δε αυτό το «θα αναγκαστεί να παντρευτεί» μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο!

Επίσης κάποιος ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να μου εξηγήσει με ποιο σκεπτικό κατέληξε ο Λουκάς στο συμπέρασμα ότι «ο Στέφανος μπορεί να είναι λαμόγιο αλλά την Εύα την αγαπάει», πόσα θέλουν να μας τρελάνουν καλε???

Πάντως σε όσα είπε του Μάνου είχε χίλια δίκια! Αστην ήσυχη, εγώ είμαι εδώ για σένα η άλλη δεν φταίει σε τίποτα!

Ο Μάνος με επεισε ότι πονάει (το γιατί δεν είναι ξεκάθαρο βέβαια, μάλλον επειδή του πήραν ένα καλό κομματι απο τη συλλογή του, γιαυτό θα ταίριαξαν με τον Χατζηφαβορίτα). Σκεφτόταν τη ζωή που θα ζήσει η Εύα με τον Στέφανο και δεν σκέφτηκε ότι καιρός ήταν να ζήσει κάποια πράγματα η Εύα, τα οποία τα στερήθηκε (χωρίς να τον ρωτήσει μεν αλλά) για να μπορέσει εκείνος να πραγματοποιήσει τα όνειρά του! Πολύ παρτάκιας είσαι φίλε!

Καταπληκτική στιγμή ο Μάνος να λέει «Αυτός ο γάμος δεν θα γίνει» και ο Λουκάς να χειροκροτεί την επιστροφή του παλιού κακού Μάνου!!! (γιατί τον παλιό καλό μόνο η Δάφνη τον βλέπει χιχι)

Τον πολιτισμένο και υπεράνω Μάνο πάντως όντως δεν τον έχαψε κανείς χιχι!!! Αλλα όταν είπε ο Μάνος δεν θέλω και δεν μπορώ η έκφραση του προσώπου του μου έβγαζε και οργή και θλίψη, μπορώ να πω το συναίσθημα μου το πέρασε!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Thlipsi

+++

Στέφανος-Μελίτα-σαχλό και ανούσιο τηλεφώνημα

Ενα σχόλιο μόνο... αχ αυτά τα rayban Love!

+++

Στέφανος - Αντιγόνη
Για να καταλάβω, ο Στέφανος κατηγορεί τη μητέρα του ότι μεγάλωσε σε μια συμμορία μέσα? Ότι τον κινητοποιούσε τόσα χρόνια μίσος αλλωνών? Εγώ νόμιζα ότι το βασικό του πρόβλημα είναι που η Εύα είναι έγγυος! Αυτό φταίει που γκάστρωσε την Εύα? Ε πες το βρε Στέφανε και έλεγα τι τον οδήγησε να θέλει με την Εύα οικογένεια, τι??? Με πολύ αγάπη χρυσέ μου στο αφιερώνω Fskl

Μπορεί η Αντιγόνη να έχει τα δικά της σχέδια και να είναι θεοπάλαβη αλλα στην προκειμένη χρυσέ μου για το μόνο που φταίει είναι που δεν εμπέδωσες το μάθημα ότι τα αγοράκια πρέπει εκτός από την υπογραφή τους να προσέχουν που βάζουν και κάτι άλλο! Άλλη μια αφιέρωση μικρέ! Fskl

Και στην τελική αφού «θες τη Μελίτα», όπως λες, γιατί δεν ξηγιέσαι κύριος στην Εύα Στεφανάκο? Αμ σε παίρνει? Δεν σε παίρνει έτσι όπως τα έκανες! Γιατί για να πεις μια μέρα μετά που χωρίσαμε χμμμμμ χμμμμμ την Μελίτα στα πατώματα θα πρέπει μάλλον να παραδεχτείς και στην Εύα ότι τις αγάπησες και τις δύο οπότε κινδυνεύεις να αποβάλει από τα γέλια! Η απλά να διαλέξεις ποια από τις δύο κορόιδευες γιατί χρυσέ μου και τις 2 μαζί δεν γίνεται!!!

Στεφ: Δυο γυναίκες που ήθελα να προστατεύσω τις έχεις τσακίσει και τις δύο! (Αλλα πάνω απο όλα εγώ δεν είμαι Μάνος!)

Σε βαρέθηκα «όχι Μάνο» οκ? Πάνω που το βούλωσε η Στριγγλίτα άρχισες εσύ? BΟRING!!!

Όσο για την Αντιγόνη, οι συμπεθέρες ταιριάζουν! Στην κοσμάααααααααρα τους!!!

+++

Τα κορίτσια της παρέας
Από τη μια φασκέλωνα Δάφνη και Νόρα που έλεγαν στην Εύα να σκεφτεί το Μάνο (πάνε ότι τρίχες μου είχαν απομείνει από τη συζήτηση Μάνου-Λουκά) από την άλλη με το που πετάει η Δάφνη το θεϊκό: Δεν έχουμε και τη Μελίτα εδώ! ότι έπινα (νομίζω ένα καπουτσίνο ήταν) έκανε ηρωική έξοδο από το στόμα μου με μορφή συντριβανιού! Τρομερό το μαργαριτάρι και απίστευτο το ύφος της Δάφνης gelio

+++

Περιπλανώμενος Πλάτανος (τελικά) - Αγγέλα
Αγγέλα - 12 points
Μάνος – 0 points

Kαι ο νικητής είναι....η Αγγέλα!!!

+++

Αμαλία - Μελίτα

Αμαλία: Πάρτον από την Εύα! Χάλασέ της τα σχέδια! (Ποια σχέδια Αμαλιτσα? Μέχρι στιγμής τα σχέδιά της της κοπέλας ούτε την κόρη σου περιλαμβάνουν ούτε τον πολυπόθητο γαμπρούλη!)

Την ώρα που ακουγα την κουβέντα τους πάντως σκέφτηκα: Μην ακούσω την Μελίτα να λέει «Πάνω από όλα εγώ δεν είμαι Εύα» γιατί θα την κάνω την αυτοκτονία... Ανακύκλωση...

+++

Και η τουρνέ του Μάνου συχενίζεται ανεπιτυχώς...

+++

Νόρα – Λουκάς για ακόμα μια φορά μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε! (ή τουλάχιστον έτσι παριστάνουμε)

+++

Νικόλας – ο ερωτευμένος βατραχούλης!
Ο Λουκάς είναι τρανό παράδειγμα της φράσης ήταν να μην γίνει η αρχή... από τότε που εξομολογήθηκε τον έρωτά του είναι όλο και πιο δύσκολο να συγκρατηθεί και ελπίζω σε σύντομα αποτελέσματα για μας τους φαν του ζευγαριού χωρίς την μεσολάβηση φτηνών κόλπων απο την εποχή του ένδοξου ελληνικού κινηματογράφου.

Τρελαίνομαι να τον ακούω να μιλάει έτσι για τη Νόρα αλλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee να τα πει και σε εκείνη όχι μόνο στον Dr.Ταρίφα - Φρόυντ – Σούπερ Κατερίνα!!!!

O Nικόλας όπως πάντα στα τελευταία επεισόδια είναι όλα τα λεφτά! Φατσούλα και τρελές ατάκες!!! Χιχι

+++

Δάφνη – η ερωτευμένη βατραχούλα
Συμφωνώ με το μέλος που είπε ότι δεν το κρύβουν καν οτι μας διαβάζουν! Στην ατάκα περι πιεσόμετρου μου έπεσε το σαγόνι σαν τα καρτούν από την εκπληξη! Συνεχίστε ακάθεκτες κορίτσια!!!

Νόρα: Eγώ πετάω σπόντες, αυτός πετάει χαρταετό!
Δάφνη: Εντάξει αν είσασταν στην Τετάρτη δημοτικού θα τον είχες ρίξει τώρα! (ΟΛΕ Δαφνούλα! Η αλήθεια είναι ότι περιμένω να τον δω να της τραβάει τα κοτσιδάκια! Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα σε αυτό! Κάνουν σα μικρά παιδιά, ειδικά από ότι είδα στα τελευταία δευτερόλεπτα του επεισοδίου στα προσεχώς!)

+++

30αρης από σπίτι – μέλλουσα νύφη
Δεν σχολιάζω! Δεν σχολιάζω!!! Που θέλει έναν άντρα να την κοιτάει και να λιώνει η μαντάμ! Αν αυτός ο άντρας όμως είναι άφραγκος θα της κάνει? Δεν θα της κάνει!!!

+++

Το ζευγάρι με το σύνδομο της ανοιχτής πόρτας διέπρεψε σε βαρύγδουπα πάλι..

Την πρώτη φορά που είδα τη σκηνή θα το ομολογήσω, δεν κοιταγα την tv καθώς έφτιαχνα μαλλί...απλά άκουγα! Kαι τί άκουσα!!!

Στεφ: Πρέπει να φύγω..
Μελ: όχι...όχι ...όχι... (μετά απο μαραθώνιο)

Ε λοιπόν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά πάλι...εγω ήξερα με αυτες τις ανάσες συνήθως λένε...ναι...Ναι....ΝΑΙ... όχι το ανάποδο gelio

+++

Το μουσικό διάλλειμα με έστειλε... όταν είδα τον Λουκά να κοιτάζει τον Αρούλη και τη Νόρα απο πίσω κόπηκα!!!

+++

Τη σκηνή Εύας-Αντιγόνης τη σχολίασα και την Παρασκευή.

Κρατάω από το επεισόδιο την Αντιγόνη που παρά την τρέλα της και τα σχέδια της αυτά που είπε στην Εύα ώρα ήταν κάποιος να της τα πεί! Μου άρεσε η ζεστασιά με την οποία της μίλησε έστω κι αν ήταν ψεύτικη! Το παιδί αυτό θα αγαπηθεί και η Εύα έχει μια δεύτερη ευκαιρία στην ευτυχία! Έστω κι αν τίποτα δεν γίνει, έστω κι αν τίποτα από αυτά δεν τα πίστευε ήταν πολύ γλυκιά κίνηση και ώρα ήταν κάποιος να αντιμετωπίσει αυτό το παιδί με αυτό τον τρόπο, σαν θείο δώρο!!! Με έλιωσες Αντιγόνη!


+++

Ο Στέφανος στην δική του τουρνέ πέρασε αρχικά από το σπίτι της Μελίτας να της πει ότι πρώτη φορά σήμερα ένιωσε ζωντανός και μετά πέρασε και από της Εύας για να πει στην Αγγέλα ότι αναφορικά με το μεταξύ τους ότι πει η Εύα θα γίνει! ΞΕΚΑΘΑΡΑ πράγματα ε? Αφού πάνω από όλα δεν είναι Μάνος!!!

+++

H τελευταία σκηνή απλά : respect : και περιμένουμε εναγωνίως το υπόλοιπο!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 EvaAgapi

Συνολικά πάντως ένα σκέτο καλό επεισόδιο καθώς.... "Που είναι ο Περικλής μου οεο???"

Και μια και η κα Ακρίτα δήλωσε ότι οι πρωταγωνιστές για να αποφύγουν τις συσκέψεις των Α.Α. πήραν τους δρόμους έχω να παρατηρήσω το εξής:

Ο Μάνος πήγε στη Δάφνη, μετά στο Νικόλα, μετά στην Αγγέλα, μετά στη Δάφνη, μετά στον Όμιλο, μετά ΠΑΛΙ στη Δάφνη και μετά στην παραλία...

Η Εύα πήγε στη Δάφνη μετά στον Όμιλο, μετα στο Στέφανο και μετά στην Κατασκήνωση.

Ο Στέφανος πήγε στην Μελίτα και μετά στην Εύα ενώ η Μελίτα πήγε μόνο μέχρι την Νόρα..

Εγώ πάλι δεν βρίσκω χρόνο ούτε να τις σημειώσω τις διαδρομές όχι να τις κάνω κιόλας!!!

Αφήστε τα μίση και πιάστε το ...μεθύσι τελικά! Είναι λιγότερο πολυέξοδο και πιο οικολογικό!

Τζινααααααααααα : respect : : respect : : respect :
Μα ο Νικολας Σουπερ Κατερινα;Πως σου ηρθε;Για αλλη μια φορα εγραψες μπραβο σου.Ειπα κι εγω δε θα σχολιασει η Τζινα καποια στιγμη;Παντως μονο μια διορθωση.Τον Σουγκλακο να ζησουμε να τον θυμομαστε πριν απο δυο χρονια πεθανε.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Ιαν 25, 2010 6:16 pm

loukasnora έγραψε:Τζινααααααααααα : respect : : respect : : respect :
Μα ο Νικολας Σουπερ Κατερινα;Πως σου ηρθε;Για αλλη μια φορα εγραψες μπραβο σου.Ειπα κι εγω δε θα σχολιασει η Τζινα καποια στιγμη;Παντως μονο μια διορθωση.Τον Σουγκλακο να ζησουμε να τον θυμομαστε πριν απο δυο χρονια πεθανε.

Για αυτό και το διόρθωσα Νίκη μου!

Και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Hug
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Δευ Ιαν 25, 2010 6:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:Τζινααααααααααα : respect : : respect : : respect :
Μα ο Νικολας Σουπερ Κατερινα;Πως σου ηρθε;Για αλλη μια φορα εγραψες μπραβο σου.Ειπα κι εγω δε θα σχολιασει η Τζινα καποια στιγμη;Παντως μονο μια διορθωση.Τον Σουγκλακο να ζησουμε να τον θυμομαστε πριν απο δυο χρονια πεθανε.

Για αυτό και το διόρθωσα Νίκη μου!

Και σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Hug


Α οκ sorry δε το ειδα.Παντως απολυστικοτατος ο σχολιασμος σου οπως παντα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Ιαν 25, 2010 6:26 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Αναλύσεις επί των αναλύσεων έχουμε κάνει αλλα ας σχολιάσω και το επεισόδιο καρέ καρέ όπως πάντα (Φυλαχτείτε!!! lol!)

Γεραλολυτραίικο
Το πρασινωπό φόντο του πήγαινε πολύ του Μπουγιουράκου εχω να πω..αλλά ο Μάνος είναι για πολλά χαστούκια!!!

Αφενός να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ σε αυτή τη σκηνή ο Μπουγιούρης, οι αντιδράσεις του ήταν πολύ πειστικές.. Τον απόλαυσα!

Απο εκεί και πέρα μπορούν να αντικαταστήσουν τη Δάφνη με τον Hulk Hogan για 2-3 επεπισόδια? Έτσι να ρίξει 2-3-5-10 φάπες στους Γεραλήδες να συνέλθουν? Ειδικά ο Ηλίας με στέλνει λέμε!

Αχ τι το βρήκε το βαριόμοιρο το γιο του πάλι, η «χαριστική βολή» οπως είπε ο τρελολιάκος, «το τσακισανε το παιδί του»!!! Έπαθε ζημιά ο Μάνος τώρα όχι αστεία! Η γυναίκα που έχει αδειάσει άπειρες φορές να περιμένει το παιδί του εχθρού του???! Και τώρα? Ποιος θα του κάνει το αλεξίσφαιρο? Εεεεεεεε Fskl

Όσο για το Μάνο λέω απο εδώ και πέρα να τον λέω Μάνος ο Πλάτανος με τη μεγάλη σκιά! Ήμαρτον!

15χρονα με όνειρα για γυάλινους πύργους και σκιές το δέχομαι, 35χρονα πάλι όχι!

+++

Περνάμε στο 10 το καλό του επεισοδίου, τη σκηνή που έβγαζε τον άμοιρο τον τηλεθεατή από τα ρούχα του...

Πέτρος – Λατρεμένη απόγονος

Οκ, ο Πέτρος είναι κολλημένος ότι ο Καρτάλης θέλει να πάρει εκδίκηση!

Από τη μία δεν του δίνω άδικο, μια χαρά τα συνόψισε σαν σχέδιο
1) Χαλασε ότι πιο σημαντικό είχαν χτίσει με τον Μάνο
2) Τύλιξε την Μελίτα
3) Και έδεσε την Εύα ετσι που να μην μπορεί να ξαναγυρίσει στο Μάνο.
Άλλωστε όλοι παρανοικούς τους έλεγαν και στο ότι ο Στέφανος έχει ερθει να εκδικηθεί και τελικά βγήκαν σωστοί.

Από την άλλη όμως...
1) Πώς ακριβώς άφησε ΕΠΙΤΗΔΕΣ έγκυο την Εύα? Δεν ήξερα ότι γίνονται αυτά τα πράγματα, «τον τύλιξε» το έχω ακούσει, «την τύλιξε» πάλι όχι!
2) Και έπειτα, γιατί δηλαδή η Εύα δεν μπορεί να γυρίσει στο Μάνο επειδή θα έχει παιδί με το Στέφανο? Η Μελίτα δεν έχει παιδί του Μάνου? Είπαμε θα τα συναλλάσουν!!!

Και περνάμε στο παραλήρημα της Λαίδης, «Το Αμάρτημα Του Πατρός Της»!

- Η Μελίτα πάντα με καθάρματα μπλέκει (την αναγκάζουν μωρε, κάτω απο την απειλή του σουγιά κοιμήθηκε κι αυτή με το Μάνο, τον παντρεύτηκε, έκανε ένα παιδί)
- Την βλέπει ο πατέρας της να γονατίζει και αντί να την αγκαλιάσει της δίνει άλλη μια να την τελειώσει! Δηλαδή ο σωστός γονιός θα έπρεπε να της πει ναιιιιιιιι παιδί μου σούρσου λίγο ακόμα πίσω απο έναν άντρα που περιμένει παιδί απο αυτή που κόπτεται μέχρι προσφάτως σε όλους πώς αγαπάει και την οποία δεν βλέπω να αρνείται να παντρευτεί! Ντροπή σου Ρούσσο που θες να βγάλεις την κόρη σου έξω απο το τρίγωνο, ντροπή!!!
- «Κοίτα με πώς κατάντησα με τις συνομωσίες σας» τολμάει να ξεστομίσει η Λαίδη! Εγω νόμιζα χτες ότι ήταν πανευτυχής και όλο αυτό που τη χαλάει είναι o ξαφνικός απόγονος του Στέφανου, τώρα ξαφνικά φταίνε οι συνομωσίες? Τι έγινε κατινάκι? Ψάχνουμε σε ποιον θα ρίξουμε ευθύνες και φταίξιμο που σερνόμαστε? Η μήπως είναι συνομωσία μεγάαααααααλη η εγκυμοσύνη? Μα όλο το σύμπαν να συνομωτεί εναντίον της??? Ντροπή σου κι εσένα σύμπαν!
- «Πάντα ήμουν μόνη» Ζήσαμε να το ακούσουμε και αυτό! Σκληρά λόγια από τη Μελίτα που πάντα ότι γινόταν όσο η Αμαλίτσα έκανε τα τρελά της εκείνη έτρεχε σε εκείνον να σώσει την κατάσταση! Kανε παιδιά να δεις καλό σου λένε μετά gelio

ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΚΟΒΕΣΑΙ!!!

+++

Λουκάς – Χαιρέτα μου τον Πλάτανο
Καταπληκτική η σκηνή και από τα δύο αγόρια! Τρελαίνομαι! Όλα τα μωρά στην πίστα!!!

Σε όλη τη σκηνή έλεγα, χώσε Λουκάααααααααααα κι εγώ μαζί σου!!!

Καταρχήν τρελαίνομαι που ο Μανωλάκης ζητάει και τα ρέστα! Μπα σε καλό σου χρυσέ μου με έκανες και γέλασα!!!
Μέχρι ο Λουκάς αναρωτήθηκε απο μέσα του....τι ακούω πάλι ο καψερός???
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Tiakouopali

Μάνος: Μας χάλασε το γάμο για να την παντρευτεί αυτός! (Τι άλλο θα ακούσω η γυναίκα? 2 τρίχες έχω και θα μου πέσουν και αυτές Παναγία μου! Ο Στέφανος στον χάλασε το γάμο Μανωλάκη? Τι είναι μένταλιστ? Σε υπνώτισε και σε έστειλε να κανονίσεις την πρώην γυναίκα σου? Η παράνοια σε όλο της το μεγαλείο κυρίες και κύριοι!

Όσο ακούω δε αυτό το «θα αναγκαστεί να παντρευτεί» μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο!

Επίσης κάποιος ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να μου εξηγήσει με ποιο σκεπτικό κατέληξε ο Λουκάς στο συμπέρασμα ότι «ο Στέφανος μπορεί να είναι λαμόγιο αλλά την Εύα την αγαπάει», πόσα θέλουν να μας τρελάνουν καλε???

Πάντως σε όσα είπε του Μάνου είχε χίλια δίκια! Αστην ήσυχη, εγώ είμαι εδώ για σένα η άλλη δεν φταίει σε τίποτα!

Ο Μάνος με επεισε ότι πονάει (το γιατί δεν είναι ξεκάθαρο βέβαια, μάλλον επειδή του πήραν ένα καλό κομματι απο τη συλλογή του, γιαυτό θα ταίριαξαν με τον Χατζηφαβορίτα). Σκεφτόταν τη ζωή που θα ζήσει η Εύα με τον Στέφανο και δεν σκέφτηκε ότι καιρός ήταν να ζήσει κάποια πράγματα η Εύα, τα οποία τα στερήθηκε (χωρίς να τον ρωτήσει μεν αλλά) για να μπορέσει εκείνος να πραγματοποιήσει τα όνειρά του! Πολύ παρτάκιας είσαι φίλε!

Καταπληκτική στιγμή ο Μάνος να λέει «Αυτός ο γάμος δεν θα γίνει» και ο Λουκάς να χειροκροτεί την επιστροφή του παλιού κακού Μάνου!!! (γιατί τον παλιό καλό μόνο η Δάφνη τον βλέπει χιχι)

Τον πολιτισμένο και υπεράνω Μάνο πάντως όντως δεν τον έχαψε κανείς χιχι!!! Αλλα όταν είπε ο Μάνος δεν θέλω και δεν μπορώ η έκφραση του προσώπου του μου έβγαζε και οργή και θλίψη, μπορώ να πω το συναίσθημα μου το πέρασε!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 Thlipsi

+++

Στέφανος-Μελίτα-σαχλό και ανούσιο τηλεφώνημα

Ενα σχόλιο μόνο... αχ αυτά τα rayban Love!

+++

Στέφανος - Αντιγόνη
Για να καταλάβω, ο Στέφανος κατηγορεί τη μητέρα του ότι μεγάλωσε σε μια συμμορία μέσα? Ότι τον κινητοποιούσε τόσα χρόνια μίσος αλλωνών? Εγώ νόμιζα ότι το βασικό του πρόβλημα είναι που η Εύα είναι έγγυος! Αυτό φταίει που γκάστρωσε την Εύα? Ε πες το βρε Στέφανε και έλεγα τι τον οδήγησε να θέλει με την Εύα οικογένεια, τι??? Με πολύ αγάπη χρυσέ μου στο αφιερώνω Fskl

Μπορεί η Αντιγόνη να έχει τα δικά της σχέδια και να είναι θεοπάλαβη αλλα στην προκειμένη χρυσέ μου για το μόνο που φταίει είναι που δεν εμπέδωσες το μάθημα ότι τα αγοράκια πρέπει εκτός από την υπογραφή τους να προσέχουν που βάζουν και κάτι άλλο! Άλλη μια αφιέρωση μικρέ! Fskl

Και στην τελική αφού «θες τη Μελίτα», όπως λες, γιατί δεν ξηγιέσαι κύριος στην Εύα Στεφανάκο? Αμ σε παίρνει? Δεν σε παίρνει έτσι όπως τα έκανες! Γιατί για να πεις μια μέρα μετά που χωρίσαμε χμμμμμ χμμμμμ την Μελίτα στα πατώματα θα πρέπει μάλλον να παραδεχτείς και στην Εύα ότι τις αγάπησες και τις δύο οπότε κινδυνεύεις να αποβάλει από τα γέλια! Η απλά να διαλέξεις ποια από τις δύο κορόιδευες γιατί χρυσέ μου και τις 2 μαζί δεν γίνεται!!!

Στεφ: Δυο γυναίκες που ήθελα να προστατεύσω τις έχεις τσακίσει και τις δύο! (Αλλα πάνω απο όλα εγώ δεν είμαι Μάνος!)

Σε βαρέθηκα «όχι Μάνο» οκ? Πάνω που το βούλωσε η Στριγγλίτα άρχισες εσύ? BΟRING!!!

Όσο για την Αντιγόνη, οι συμπεθέρες ταιριάζουν! Στην κοσμάααααααααρα τους!!!

+++

Τα κορίτσια της παρέας
Από τη μια φασκέλωνα Δάφνη και Νόρα που έλεγαν στην Εύα να σκεφτεί το Μάνο (πάνε ότι τρίχες μου είχαν απομείνει από τη συζήτηση Μάνου-Λουκά) από την άλλη με το που πετάει η Δάφνη το θεϊκό: Δεν έχουμε και τη Μελίτα εδώ! ότι έπινα (νομίζω ένα καπουτσίνο ήταν) έκανε ηρωική έξοδο από το στόμα μου με μορφή συντριβανιού! Τρομερό το μαργαριτάρι και απίστευτο το ύφος της Δάφνης gelio

+++

Περιπλανώμενος Πλάτανος (τελικά) - Αγγέλα
Αγγέλα - 12 points
Μάνος – 0 points

Kαι ο νικητής είναι....η Αγγέλα!!!

+++

Αμαλία - Μελίτα

Αμαλία: Πάρτον από την Εύα! Χάλασέ της τα σχέδια! (Ποια σχέδια Αμαλιτσα? Μέχρι στιγμής τα σχέδιά της της κοπέλας ούτε την κόρη σου περιλαμβάνουν ούτε τον πολυπόθητο γαμπρούλη!)

Την ώρα που ακουγα την κουβέντα τους πάντως σκέφτηκα: Μην ακούσω την Μελίτα να λέει «Πάνω από όλα εγώ δεν είμαι Εύα» γιατί θα την κάνω την αυτοκτονία... Ανακύκλωση...

+++

Και η τουρνέ του Μάνου συχενίζεται ανεπιτυχώς...

+++

Νόρα – Λουκάς για ακόμα μια φορά μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε! (ή τουλάχιστον έτσι παριστάνουμε)

+++

Νικόλας – ο ερωτευμένος βατραχούλης!
Ο Λουκάς είναι τρανό παράδειγμα της φράσης ήταν να μην γίνει η αρχή... από τότε που εξομολογήθηκε τον έρωτά του είναι όλο και πιο δύσκολο να συγκρατηθεί και ελπίζω σε σύντομα αποτελέσματα για μας τους φαν του ζευγαριού χωρίς την μεσολάβηση φτηνών κόλπων απο την εποχή του ένδοξου ελληνικού κινηματογράφου.

Τρελαίνομαι να τον ακούω να μιλάει έτσι για τη Νόρα αλλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee να τα πει και σε εκείνη όχι μόνο στον Dr.Ταρίφα - Φρόυντ – Σούπερ Κατερίνα!!!!

O Nικόλας όπως πάντα στα τελευταία επεισόδια είναι όλα τα λεφτά! Φατσούλα και τρελές ατάκες!!! Χιχι

+++

Δάφνη – η ερωτευμένη βατραχούλα
Συμφωνώ με το μέλος που είπε ότι δεν το κρύβουν καν οτι μας διαβάζουν! Στην ατάκα περι πιεσόμετρου μου έπεσε το σαγόνι σαν τα καρτούν από την εκπληξη! Συνεχίστε ακάθεκτες κορίτσια!!!

Νόρα: Eγώ πετάω σπόντες, αυτός πετάει χαρταετό!
Δάφνη: Εντάξει αν είσασταν στην Τετάρτη δημοτικού θα τον είχες ρίξει τώρα! (ΟΛΕ Δαφνούλα! Η αλήθεια είναι ότι περιμένω να τον δω να της τραβάει τα κοτσιδάκια! Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα σε αυτό! Κάνουν σα μικρά παιδιά, ειδικά από ότι είδα στα τελευταία δευτερόλεπτα του επεισοδίου στα προσεχώς!)

+++

30αρης από σπίτι – μέλλουσα νύφη
Δεν σχολιάζω! Δεν σχολιάζω!!! Που θέλει έναν άντρα να την κοιτάει και να λιώνει η μαντάμ! Αν αυτός ο άντρας όμως είναι άφραγκος θα της κάνει? Δεν θα της κάνει!!!

+++

Το ζευγάρι με το σύνδομο της ανοιχτής πόρτας διέπρεψε σε βαρύγδουπα πάλι..

Την πρώτη φορά που είδα τη σκηνή θα το ομολογήσω, δεν κοιταγα την tv καθώς έφτιαχνα μαλλί...απλά άκουγα! Kαι τί άκουσα!!!

Στεφ: Πρέπει να φύγω..
Μελ: όχι...όχι ...όχι... (μετά απο μαραθώνιο)

Ε λοιπόν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά πάλι...εγω ήξερα με αυτες τις ανάσες συνήθως λένε...ναι...Ναι....ΝΑΙ... όχι το ανάποδο gelio

+++

Το μουσικό διάλλειμα με έστειλε... όταν είδα τον Λουκά να κοιτάζει τον Αρούλη και τη Νόρα απο πίσω κόπηκα!!!

+++

Τη σκηνή Εύας-Αντιγόνης τη σχολίασα και την Παρασκευή.

Κρατάω από το επεισόδιο την Αντιγόνη που παρά την τρέλα της και τα σχέδια της αυτά που είπε στην Εύα ώρα ήταν κάποιος να της τα πεί! Μου άρεσε η ζεστασιά με την οποία της μίλησε έστω κι αν ήταν ψεύτικη! Το παιδί αυτό θα αγαπηθεί και η Εύα έχει μια δεύτερη ευκαιρία στην ευτυχία! Έστω κι αν τίποτα δεν γίνει, έστω κι αν τίποτα από αυτά δεν τα πίστευε ήταν πολύ γλυκιά κίνηση και ώρα ήταν κάποιος να αντιμετωπίσει αυτό το παιδί με αυτό τον τρόπο, σαν θείο δώρο!!! Με έλιωσες Αντιγόνη!


+++

Ο Στέφανος στην δική του τουρνέ πέρασε αρχικά από το σπίτι της Μελίτας να της πει ότι πρώτη φορά σήμερα ένιωσε ζωντανός και μετά πέρασε και από της Εύας για να πει στην Αγγέλα ότι αναφορικά με το μεταξύ τους ότι πει η Εύα θα γίνει! ΞΕΚΑΘΑΡΑ πράγματα ε? Αφού πάνω από όλα δεν είναι Μάνος!!!

+++

H τελευταία σκηνή απλά : respect : και περιμένουμε εναγωνίως το υπόλοιπο!
Επεισόδιο 287 - Ημερομηνία 22-01-2010 - Σελίδα 9 EvaAgapi

Συνολικά πάντως ένα σκέτο καλό επεισόδιο καθώς.... "Που είναι ο Περικλής μου οεο???"

Και μια και η κα Ακρίτα δήλωσε ότι οι πρωταγωνιστές για να αποφύγουν τις συσκέψεις των Α.Α. πήραν τους δρόμους έχω να παρατηρήσω το εξής:

Ο Μάνος πήγε στη Δάφνη, μετά στο Νικόλα, μετά στην Αγγέλα, μετά στη Δάφνη, μετά στον Όμιλο, μετά ΠΑΛΙ στη Δάφνη και μετά στην παραλία...

Η Εύα πήγε στη Δάφνη μετά στον Όμιλο, μετα στο Στέφανο και μετά στην Κατασκήνωση.

Ο Στέφανος πήγε στην Μελίτα και μετά στην Εύα ενώ η Μελίτα πήγε μόνο μέχρι την Νόρα..

Εγώ πάλι δεν βρίσκω χρόνο ούτε να τις σημειώσω τις διαδρομές όχι να τις κάνω κιόλας!!!

Αφήστε τα μίση και πιάστε το ...μεθύσι τελικά! Είναι λιγότερο πολυέξοδο και πιο οικολογικό!


Τα λόγια είναι περιττά! Έγραψες!! : respect : : respect :
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης