Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

+39
viviP
glgs
elena-7-
giouli_edem
Mafalda
verile_mistika
Καρ-Mik
CineFreak
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
helennik91
anna90
almaresi
jim7
mimi_loukas+nora
stefanos-melita
mimi
tinaki18
KonstantinaA
panda
νοριτσα
KAZY
kikialex
zwi
edem4ever
DESPOINA
nikidanis
Ntinaki1
LIBRA
KatsaroYpotheto
evanna
konstantina
aggeliki
Izabella29
margaret
sifantid
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
43 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap7%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap41%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap33%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap1%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 11:08 am

anna90 έγραψε:Μόλις είδα το σημερινό...
Μάνος-Εύα:
Για μένα η πρόταση του Μανωλάκη δεν είναι η ΥΠΕΡΒΑΣΗ που περίμενα να δω από αυτόν για να "πειστώ" ότι την αγαπάει...(πράγμα πολύ δύσκολο γιατί να αγαπήσεις πρέπει να διαθέτεις και καρδιά)Καταλαβαίνει ότι ένα παιδί θα δένει την Εύα και τον Στέφανο (έστω και τυπικά) για πάντα..Καταλαβαίνει ότι την χάνει και την παίρνει ο Καρτάλης όπως μετά το φιάσκο του γάμου Εύας-Μάνου και χάνει κάτι δικό του..Κάτι που ήταν πάντα εκεί...
Συγγνώμη αλλά εγώ δεν πείθομαι έτσι για την αληθινή-πραγματική αγάπη..Οπότε Μανωλάκη μου πάρε την Νταίζη αγόρι μου, που ταιριάζετε απόλυτα και άντε στο καλό..
Μάνος:"Δεν είμαι ο ίδιος άνθρωπος πια"...
Νομίζεις Μάνο και εσύ και οι σεναριογράφοι ότι έτσι αλλάζουν οι άνθρωποι..Χωρίς διαδρομή και χωρίς να έχουν πέσει πολύ κάτω από τα λάθη τους...??? Εσύ αγόρι είχε όλες τις ευκαιρίες να αλλάξεις σιγά-σιγά αλλά δεν...Είσαι βουτιγμένος στην λαμογιά ολόκληρος...
Εύα-Ούτε εγώ είμαι η ίδια πια.Ακολουθώ το δρόμο της λογικής μου
Ότι δεν είναι η ίδια με πέρσυ νομίζω φαίνεται ξεκάθαρα..!Έχει μάθει πια να συγκρατεί την "καρμική αγάπη-σχέση" με το Μάνο..
Πέρσυ αν της μιλούσε έτσι ο Μάνος θα του είχε ζητήσει και συγγνωμη που τόλμησε να μείνει έγκυος από άλλον άντρα.
Αντιγονίτσα-Στέφανος:
Τόλμησες μικρέ να αμφισβητήσεις την μανουλίτα ???
Τέτοια γυναίκα που σε μεγάλωσε μέσα στην αγάπη και στην αλήθεια??
Ντρόπη και ξύλο...
Γιατί ο Στέφανος μου φαίνεται ότι φέρεται σαν πεισμωμένο αγοράκι...
Με το που του είπε η Αντιγονίτσα :Σήκω να διεκδικήσεις την Εύα..Αυτός αμέσως θρονιάστηκε στην πολυθρονίτσα του και σταύρωσε και το πόδι έτσι για σπάσιμο...!!!
Μελίτα-Αμαλία:
Αν λέει ήμουν άλλος χαρακτήρας θα είχα φροντίσα να το μάθει η Εύα...
Ο ίδιος και απαράλαχτος χαρακτήρας είσαι Αμαλίτσα μου...
Από πέρσυ χώνεις την μυτη σου παντού.. Έτσι είναι άμα δεν έχεις προσωπική ζωή χώνεις την μύτη σου στις προσωπικές ζωές των άλλων..
Η Μελίτα λέει ξέρει τον χαρακτήρα της μάνας της και τον φοβάται..
Τότε κοπελιά γιατί όοολη την ώρα είσαι μαζί της ???Μήπως γιατί είναι μόνη που έχεις και σε υποστηρίζει και είπες να πιαστείς από πάνω της?Λέω εγώ τώρα...
Αμαλίτσα δεν λειτουργούν όλοι έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού τους τα λεφτά...! Όπως εσύ...Ο Οδυσσέας άφραγκος-απορρίπτεται ο Στέφανος φραγκάτος-σερνόμαστε από πίσω του...
Λουκάς-Νόρα:
Νόρα:Αγάπα την, δεν έχεις τίποτα άλλο στη ζωή σου...!!!
Αχ και να ξερες Νοράκι μου...Όχι για όλες έστω και τις μισές συζητήσεις Νικόλα-Λουκά να άκουγες τώρα θα ησασταν παντρεμένοι δεν θα μιλούσατε ακόμα για την Νταίζη...
Το ύφος του Λουκά όταν του είπε η Νόρα: και στη τελική που ξέρεις μπορεί να είμαι ήδη ερωτευμένη.. όλα τα λεφτά..Τι έγινε Λουκάκο?Φοβάσαι μην ερωτεύτει τον Μήτσουλα???
Λουκάς: Με το σουμάχερ το ραλίστα??? gelio
Ωραία σκηνή...Έπεσαν κάτι πολλά ωραία βλεμματάκια...!!!!
Μάνος-Δάφνη:
Πω,πω καντίλια που κατέβασε ο Μανωλάκης....!!!
Τι έγινε Μανωλάκη μας πήραμε τα κεκτημένα μας και βρίζουμε τον κόσμο??Ας πρόσεχες αγόρι μου...Λίγο άνθρωπος να ήσουν, λίγο όχι πολύ και την Εύα δεν θα σου την έπαιρνε κανείς...
Στέφανος-Εύα:
Τι εννοείς ρε Στέφανε με το : εγώ θα είμαι δίπλα σου με κάθε τρόπο..Και δεν εννοώ μόνο οικονομικά???......Εγώ θα είμαι δίπλα σου συνέχεια...Δεν είναι μόνο καλή πρόθεση είναι κι άλλα πράγματα...
Πόσα θέλεις για να μας τρελάνεις?
Πριν που ήσουν με την μανουλίτα το έπαιζες πεισματάρικος μπόμπιρας και δεν σε ένοιαζε τίποτα...
Τώρα μπροστά στην Εύα γιατί το παίζεις ο ΕΥΤΥΧΗΣ ΠΑΤΕΡΑΣ????
Μάνος-Πέτρος:
Τι σκέφτεσαι ρε Πέτρο και εσυ???Θα τρελαθούμε ομαδικώς???
ήταν σχέδιο λέει η εγκυμοσύνη...Να σου πω και πως τα κατάφερε??
Παρακολουθούσε τον κύκλο και τις γόνιμες μέρες της και όταν έφτασαν την πίεσε για να κάνουν παιδιά... wall
Όλοι χτυπημένοι είναι σ αυτή τη σειρά...!!!Δεν παίζει...
Σε μια κουβέντα μόνο συμφωνό με το Πέτρο: Μην σε τυφλώνει το ΠΑΘΟΣ σου για την Εύα...
Εδώ Πετράκη θα συμφωνήσουμε...Πάθος είναι, όχι αγάπη...!!!
Εύα-Λουκάς-Νόρα:
Η Εύα το λέει και το ξαναλέει το τέλος με τον Μάνο για να το πιστέψει και να πείσει τον εαυτό της ότι αυτό είναι το σωστό...!!!
Δεν ξέρω αν ο τρόπος που διάλεξε θα την βοηθήσει πάντως ελπίζω να τα καταφέρει...Την θέλω μόνη της ΛΕΜΕΕΕ...
Δάφνη-Λιάκος:
Λιάκος φίμωτρο επειγόντως...!!Αυτό να θυμηθούν να σου βάλουν όταν σου "βγαίνει η ψυχή""...(Φτου φτου τι ακούμε βραδιάτικο..)..
Τι έγινε Μπαρμπα-Ηλία θέλουμε την Εύα???Την Εύα που την βρίζαμε???
Μας έσωσε το γιοκαρίνι μας, το καμάρι μας και επιτέλους καταλάβαμε ότι τον αγαπούσε...!!!
Πάρτο και εσύ και ο Μάνος απόφαση:Είναι αργά...!
Λουκάς-Νόρα:
"Την σπρώχνουμε να παντρευτεί το άλλο διαμάντι"
Σε αυτή τη φράση λίγο θα διαφωνήσουμε καθώς θεωρώ ότι τους φίλους τους συμβουλεύεις και δεν τους "σπρώχνεις" να κάνουν κάτι..
Λουκάκο μου,καλό που παλικάρι, οι σχέσεις και ειδικά μέσα σε γάμους δεν γίνονται καλύτεροι με τον καιρό όταν δεν υπάρχει συναισθηματικό υπόβαθρο...Χώνεψε το επιτέλους..."Οι γαμοι της λογικής ΔΕΝ ΣΤΕΡΙΩΝΟΥΝ" έλεος επιτέλους το κάνανε μόδα σ αυτό το σίριαλ...
Ανάμεσα σε όλα αυτά τα πετυχημένα που είπαν για παιδιά, λεφτά και γάμους..το πιο πετυχημένο ήταν αυτό: Αν παντρευτούν θα καταλαγιάσει και ο πόλεμος μεταξύ Στέφανου και Μάνου.. gelio
Να σαι καλά βρε Λουκάκο, με έκανες και γέλασα...
Πέτρος-Στέφανος:
Πέτρος: Πουλάς έρωτα στη κόρη μου ενώ ξέρεις ότι δεν θα σε δεχτώ...!!
Έλεος... Σε αυτό το σίριαλ ή θα είναι χρόοοοοονια πίσω με προξενιά, Ρωμαίους και Ιουλιέτες ή θα πλασάρουν καινούργιες μόδες:"γάμοι της λογικής"
Πέτρος: Να βουρκώσω τώρα ή να το αναβάλλω?? gelio
Μελίτα-Λουκάς:
Η Μελίτα είπε ότι ξέρει ότι ο Λουκάς έχει δίκιο...
Αφού καλή μου ξέρεις γιατί συνεχίζεις???
Το ξέρω ότι δεν είναι πάντα εύκολο να κάνεις το "σωστό" αλλά σε περιπτώσεις που θα γεννηθεί ένα παιδί μήπως θα έπρεπε??
Μελίτα μου μπορεί τότε να μην ήξερες ότι υπάρχει Εύα όταν φιλιούσουν και ξεμονάχιαζες το Στέφανο ήξερες πολύ καλά ότι ήταν μαζί με τη φίλη σου που σε κάθε επεισόδιο βγαίνετε και για καφέ και μαγειρεύατε..
Επίσης αν θυμάμαι καλά την ψάρευες κιόλας στην αρχή..Ενώ μετά δεν σήκωνες τα τηλέφωνα και την απέφευγες γιατί ντρεπόσουν..
Άρα μην μου λες εμένα ότι η Εύα τον είχε διώξει και άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά..
Καλή μου (τι υπομονή έχω πια σήμερα) δεν ανήκεισ στη παρέα της φεγγαρόπετρας γιατί δεν ήθελες να ανήκεις...
Όταν ήσουν μόνη έλεγες ποτέ δεν είχα φίλους και δάκρυζες..Το θυμάσαι??
Θυμάσαι ότι σου προσφεραν την πέτρα της παρέας (η Εύα κιόλας) και εσύ όταν βρήκες τον Στέφανο και χωρίζατε και τα φτιάχνατε κλείστηκες στο σπίτι με το ουίσκι σου και διάβαζες ποιήματα???
Σου έλεγε η Νόρα τον πόνο της και εσύ σαν να μην την άκουγες της έλεγες ταυτόχρονα τον δικό σου??
Ο Λουκάς προσπάθησε να σώσει όταν σωζόταν αλλα δεν νομίζω να κατάφερε και πολλά..
Η Μελίτα ξέρει όπως λέει ότι είναι λάθος αλλά δεν νομίζω να την ένοιαξε και πολύ..Και μια μέρα πριν το γάμο του Μάνου με την Εύα ήξερε ότι είναι λάθος αλλά και πάλι το έκανε..Η ρεβάνς βλέπετε..
Στέφανος-Μάνος:
Απλά... : respect :
Μπέλλος-Λουκάς:
Αμαν βρε Λουκάκο...!!Άμαν...Με τα προξενιά σου...Αφού ο Μήτσουλας βλέπεις δεν το έχει...
Καλύτερα να την φάει ο "οδηγάρας" παρά ο Μήτσουλας..Αφού δεν...
Συμβουλή Λουκάκου: Πάτα γκάζι και πέτα κ*λο....!!!!! gelio
Μπέλλος-Νόρα:
Το ξεστόμισε ο ηλίθιος...!!!Καλά μωρέ τα λένε αυτά???Με βοηθάει ο Λουκάς για να σε ρίξω??Αυτό το παιδί η ειλικρίνεια θα το φάει...
Μπέλλος: Θα τα πούμε το βράδυ πριγκιπέσα μου???
Άστο Μήτσουλα πάρτο αλλιώς την πριγκιπέσα την πρόλαβε ο Μάλαμας με μεγαλύτερη επιτυχία κιόλας από σένα...
Νικόλας-Λουκάς:
Νικόλας: Πήγαινε την να δείτε τις αρκούδες---->μεγ. και μικρή άρκτος..!!! gelio
Κεντάει ο Γιαννακόπουλος...!!!Κεν-τα-ει!
Θα πεθάνει ο Λουκάκος ή θα τους σκοτώσει και τους δυό...!!!
Στο χέρι σου παληκάρι μου...!!!Κουνήσου επιτέλους...
Δάφνη-Νόρα-σαγόνι:
gelio
Λουκάς-Νόρα:
Η κοκκινομάλλα θα μας τον σκοτώσει τον Λουκάκο...!!
Και αυτός ο βλακάς ζηλεύει αλλά στόμα δεν εχει να μιλήσει...
Αμαλίτσα-Στέφανος:
Η μάνα πήγε να παρακαλέσει να μην παρατήσουν το παιδί της...!!!Πόσο πιο χαμηλά ακόμη μπορεί να πέσει η Αμαλίτσα....
Και στην τελική γιατί όλοι πιέζουν όλους...!!Υπο πίεση παίρνονται οι χειρότερες αποφάσεις...
Μελίτα-Δάφνη:
Έπρεπε να ρθω στη δουλειά να σε βοηθήσω λίγο αλλά έχω συνηθίσει να με ταίζουν..Να δουλεύουν οι άλλοι για μένα γιατί εγώ περνάω δύσκολα αυτό το καιρό...Σέρνομαι από καναπέ σε πατώμα...
Κάντε κάτι να γυρίσει η Δάφνη απο το πλανήτη goofy...!!!Γη καλει Δάφνη...
Λουκάς-Νόρας:
Ο ζηλιάρης ο Λουκάκος μας αφρούς έβγαλε μόλις άκουσε Δημήτριο και ετοιμασίες...!!!
Αύριο θα πέσει πολύ γέλιο...!!
Ουφ, την άπλωσα όλη την προίκα της γιαγιάς...!!!!
Όλη όμως...

Αννα μου πολύ καλός ο σχολιασμός σου! Ειδικά αυτό με τον πλανήτη goofy με έλιωσε! gelio αλλα και το τρίο Νόρα-Δάφνη-Σαγόνι! χαχαχα

Να 'σαι καλα!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 11:11 am

Materialgirl έγραψε:Εδώ έχει γίνει παρεξήγηση χωρίς λόγο. Βασικά όντως αυτός που φταίει είναι ο Στέφανος. Όταν η Εύα αρνήθηκε την πρόταση γάμου και μετά χωρίσανε ξεκίνησε η σχέση του με τη Μελίτα. Δυστυχώς δεν άνοιξαν το στοματάκι τους να το πουν αμέσως και έγινε η ζημιά. Γιατί η Εύα καλώς η κακώς έχει μείνει με την εντύπωση οτι ο Στέφανος είναι ακόμα ερωτευμένος μαζί της - παρόλο που αυτός της είχε πει ότι αν ξαναγυρίσει στο μέλλον εκείνος μπορεί να είναι με άλλη - οπότε σου λέει η Εύα "αυτός με αγαπάει ακόμα, θα του πω για το παιδι να το ξέρει κιόλας να είμαι εντάξει". Ξέρει βέβαια ότι ο Στέφανος δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσει το παιδί του στην τύχη του και να μην ενδιαφερθεί. Ο βλάκας όμως -όλοι οι άντρες βλέκς είναι - δεν έκατσε να της εξηγηθεί αμέσως όταν του ανακοίνωσε την εγκυμμοσύνη και να της πει "ωραία εύα μου, κράτα το παιδάκι μας, εγώ θα το αναγνωρίσω και θα σε βοηθήσω όπως μπορώ αλλά να ξέρεις ότι εγώ είμαι ερωτευμένος με τη Μελίτα, τα φτιάξαμε αφού χωρίσαμε και θα μείνω μαζί της". Τι πιο έντιμο και ειλικρινές;;Να ξεκαθάριζε το πράγμα από την αρχή.

Συγνώμη για το διπλοποστ αλλα μάλλον ποστάραμε ταυτόχρονα!

Συμφωνώ απόλυτα, ο Στέφανος τα έχει κάνει μπάχαλο και δεν είναι ειλικρινής!!!

Από την άλλη θα ξαναπω αυτό που είχα πει και στο παρελθόν, δεν τον παίρνει να της πει ότι μια μερα μετά που χωρίσαμε ερωτεύτηκα άλλη, θα χαλάσει το image του, του μικρού! Καταλαβαίνει ότι ήταν άσχημο αυτό που έκανε, ήταν με τη Μελίτα και διαλαλούσε παντού ότι αγαπάει την Εύα ακόμα και μετά την ολοκλήρωση της σχέσης του με τη Μελίτα συνεπώς τι να πάει να πει τώρα ο παλιοψεύτης???

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 11:20 am

Katsaro ypotheto έγραψε:

Όχι ότι αυτό για μένα δεν είναι επάγγελμα! Χωρίς καμμία δόση ειρωνίας ειλικρινά η Μελίτα είναι σύζυγος στο επαγγελμα. Για αυτό τη μεγάλωσε η Αμαλίτσα, να είναι μορφωμένη, να μπορεί να κυκλοφορήσει στην καλή κοινωνία ώστε κάποια στιγμή να βρει εναν πλούσιο να τον παντρευτεί και να μεγαλώσει την οικογένειά της με τα λεφτά που θα παρέχει εκείνος. Ότι δηλαδή έκανε κι η Αμαλίτσα.

Μόνο που στην περίπτωση αυτών των δύο γυναικών τα πράγματα είναι διαφορετικά.
Η Αμαλία είχε λεφτά από την οικογένεια της και δεν παντρεύτηκε ένα πλούσιο σύζυγο που της τα παρείχε όλα. Μάλλον το αντίθετο έγινε, σε δυαράκι στο Παγκράτι έμενε ο Πετράκης. Όσο για το Μάνο;;Μια από τα ίδια. Δεν συντηρούσε ο Μάνος τη Μελίτα.
Σχετικά τώρα με τον καναπέ που λες υπάρχει μια διαφορά. Υπάρχουν παιδιά που καλώς ή κακώς έχουν την "τύχη" να γεννηθούν σε ευκατάστατες οικογένειες έχουν την πολυτέλεια να μην εργαστούν για να τα βγάλουν πέρα αν δεν θέλουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι επειδή η φιλενάδα μου π.χ έχει του κόσμου τα λεφτά και δεν δουλεύει, θα κάνω κι εγώ το ίδιο χωρίς να έχω τα φόντα. Ο καθένας καθορίζει τη ζωή του ανάλογα με την δική του οικονομική κατάσταση. Η Μελίτα και 100 ώρες την ημέρα να καθότανε στον καναπέ, ακόμα κι αν περνούσε όλη την ημέρα ράβοντας φορέματα στου dior δεν είχε πρόβλημα.Δεν είχε οικονομικά προβλήματα και ανάγκες.Γιατί να μην το κάνει;Εξάλλου κανείς δεν μπορεί να κατηγορήσει τη Μελίτα ότι ψάχνει χορηγούς γιατί πολύ απλά είχε λεφτά - το ξανατονίζω - από την οικογένειά της. Έτρωγε απλώς τα λεφτά του μπαμπάκα της και πολύ καλά έκανε γιατί αυτή είναι η χαρά του πατέρα - να του τα τρώει η πριγκήπισσά του. Το λέω με την έννοια ότι κόρη του ήτανε, λογικό να τη συντηρεί.
Η Εύα όμως που είχε ανάγκη να δουλέψει έπρεπε να το έχει κάνει και αντί να κοιτάει τι κάνει η Μελίτα και η κάθε πλούσια, έπρεπε να κοιτάξει να βοηθήσει την οικογένειά της και αντί να κάθεται στο Παρίσι να έρθει πίσω στην Ελλάδα, να αναλάβει το μεγάλωμα του παιδιού της και να βοηθήσει τη μάνα της να τα βγάλει πέρα.

Αυτό που θέλω να πω εν κατακλείδι είναι ότι εγώ π.χ που δεν είμαι πλούσια όυτε έχω ομίλους και εργοστάσια, δουλεύω και συντηρούμαι. Ζω δηλαδή ανάλογα με τις συνθήκες της δικής μου ζωής. Δεν με νοιάζει εμένα να ασχοληθώ με τις συνθήκες ζωής της Μαρίτσας ή της Κικίτσας -΄λέω εγώ τώρα - αυτές μπορεί να έχουν και εκατομμύρια.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 11:34 am

Materialgirl έγραψε:Σχετικά τώρα με τον καναπέ που λες υπάρχει μια διαφορά. Υπάρχουν παιδιά που καλώς ή κακώς έχουν την "τύχη" να γεννηθούν σε ευκατάστατες οικογένειες έχουν την πολυτέλεια να μην εργαστούν για να τα βγάλουν πέρα αν δεν θέλουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι επειδή η φιλενάδα μου π.χ έχει του κόσμου τα λεφτά και δεν δουλεύει, θα κάνω κι εγώ το ίδιο χωρίς να έχω τα φόντα. Ο καθένας καθορίζει τη ζωή του ανάλογα με την δική του οικονομική κατάσταση. Η Μελίτα και 100 ώρες την ημέρα να καθότανε στον καναπέ, ακόμα κι αν περνούσε όλη την ημέρα ράβοντας φορέματα στου dior δεν είχε πρόβλημα.Δεν είχε οικονομικά προβλήματα και ανάγκες.Γιατί να μην το κάνει;Εξάλλου κανείς δεν μπορεί να κατηγορήσει τη Μελίτα ότι ψάχνει χορηγούς γιατί πολύ απλά είχε λεφτά - το ξανατονίζω - από την οικογένειά της. Έτρωγε απλώς τα λεφτά του μπαμπάκα της και πολύ καλά έκανε γιατί αυτή είναι η χαρά του πατέρα - να του τα τρώει η πριγκήπισσά του. Το λέω με την έννοια ότι κόρη του ήτανε, λογικό να τη συντηρεί.

Συμφωνώ απόλυτα! Δεν μπορείς να χρεώσεις σε ένα παιδί ότι γεννήθηκε σε εύπορη οικογένεια, προς Θεού, μακάρι ολονών μας να μας περισσεύανε (εγώ να δεις πώς θα χρύσωνα τον Dior και όχι μόνο)!

Απλως για μένα από τη στιγμή που κατηγορεί τον πατέρα της ότι ποτέ δεν της σταθηκε και δεν θέλει να στηρίζεται ούτε επάνω του ούτε και σε κανέναν άλλο, να δει τι μπορεί να κάνει με τη ζωή της και με τα όσα έχει (ένα σπίτι και μια διατροφή σίγουρα) και να βρει και μια δουλειά, ανεξαρτησία από τον καναπέ δεν γίνεται, αυτό της καταλογίζω.

Στον αντίποδα αν δεν θέλει να εργαστεί γιατί έτσι έχει μάθει βρε αδερφε δεν είναι κακό και αφού σίγουρα οι γονείς της θέλουν να της προσφέρουν τα πάντα, αν μη τι άλλο, ας σταματήσει να κράζει τις λαμογιές του πατέρα της γιατί απο αυτές ζει, μόνο αυτό.

Επίσης κατι τελευταίο για την Αμαλία. Όσα λεφτά και να της άφησε ο πατέρας της αν δεν υπήρχε κάποιος εργαζόμενος στο σπίτι κάποια στιγμή θα τελείωναν. Η Αμαλίτσα λοιπόν τόσα χρόνια τις λαμογιές του Πετράν μια χαρά τις κατάπινε αφού α)κανείς δεν τις ήξερε και β)ήταν προσοδοφόρες, οπότε νομίζω ότι είναι ο τελευταίος άνθρωπος που πρέπει να μιλάει.. Επιπλέον όταν τις είχε πει η Μελίτα για τη δουλειά είχε απαντήσει ότι υπάρχουν άλλα πιο σημαντικά. Μπορεί να στηρίζει τη Μελίτα αλλα αυτό είναι μόνο επειδή ο γαμπρούλης είναι πλούσιος και θέλει η Μελίτα να ξαναγυρίσει στα πάτρια, συζυγός ενος πλουσίου με τα κοσμικά της, αυτή είναι η Αμαλία που όλοι ξέρουμε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 26, 2010 11:34 am

Ευα-Μάνος στην παραλία: Αμαν αυτός ο Μάνος.Πόσα θέλει για να μας τρελάνει? Ρε φίλε, τι κάνεις τώρα? Η νεαρά δεν σε θέλει.Τουλάχιστον έτσι λεει. Αστην να παει να κάνει ότι θέλει.! Ειδες, με την πρώτη δεν πέτυχε ο γαμος, γιατι να πετύχει με την δευτερη?Μην μας χαλάς τις σκηνές τζάμπα. Πήγαινε κανε καμια λαμογιά, κλέψε κανα πίνακα, να μπεις και στο στοιχείο σου…Δεν με πείθει ο καρμικός σου έρωτας, εξκιούζ μι κιόλας…

Αντιγοναρα-Στεφανουλιτος (λόγω ηλικίας πνευματικης)
Φίλε Στέφανε, πολύ-αγαπημένε Παριζιάνε.Πάρε μια αποφαση. Η πες, θέλω την Μελίτα, αναλαμβανω τις υποχρεώσεις με το μικρό και τελειωσε η υπόθεση, η πανε παντρεψου την Εύα, και αστην Μελίτα, να λιώνει σαν το κεράκι της λαμπρής.Ας είσαι τουλάχιστον ξεκάθαρος. Σε είχα και σε περισότερη εκτίμηση…

Τιτανομέγιστη-ερωτοχτυπημένη νεαρα:Δεν ξέρω γιατι, όταν η Μελίτα είναι με την τιτανομέγιστη μιλάει λογικά, όπως θα έπρεπε να σκεφτεται και να μιλά.Οταν είναι με όλους τους άλλους, κατι παθαίνει…
Τώρα φταίω εγω που την λεώ τιτανομέγιστη? Καταφέρνει να βγάζει στην Μελίτα τον πιο λογικό της εαυτό…!! Μαλλον επειδη η λατρεία μου έιναι ‘’ελαφρως παραλογη’’.
Όμως αυτό την κάνει αξιαγάπητη και τιτανομέγιστη!!


Νόρα-Λουκάκος γραφείο:

Νόρα: Μπορεί να είμαι ήδη ερωτευμένη
Λουκάς:Εισαι?Με ποιόν?
Νόρα:Εισαι σίγουρος ότι θες να το μαθεις?
Λουκάς: Εισαι σίγουρη ότι θες να μου πεις?
Sτην τελευταία ατάκα, η Νόρα έχασε τα λόγια της (γλυκούλα...)..Σουμαχερ??? Βρουμ βρουμ?? Ελεος!!!!gelio

Στην συγκεκριμένη σκηνή ο Λουκάκος ήταν ένας κουκλος…

Στεφανος –Ευα επιοικώς αδιάφοροι…

Ευα-Λουκάς-Νόρα: Άλλη από κει…Ποσα θες να μας τρελάνεις και συ ρε Ευα? Παλι για τον Μάνο θα μιλάς? Ωχ δεν μπορώ να ακούω για ‘’την ζωή που δεν έζησα, αλήθεια…’’ Τα πιτσουνια μετα, τι κανονίζουν για το μέλλον της Ευας? Αφήστε την να ‘’σταθεί στα πόδια της’’ και να αποφασίσει.Νισάφι…
(τελειο το φουστανάκι της Ευας)

Λιακος: Παιδια, βρείτε μου έναν τρόπο να βγει από την σειρά.Δεν τον αντέχω σας λεώ… Δεν στέκει στα καλα του ο ανθρωπάκος…Αντε να του κάνουν την δίκη, να τον μπαγλαρώσουν, να ηρεμήσουμε....

Πετραν-Στεφανος: Δυο συμπεράσματα έβγαλα. Το πρώτο είναι ότι ο Πέτρος μια πάσχει από το σύνδρομο της θεωρίας συνομωσιών γύρω από αυτόν… Το άλλο είναι ότι πράγματι νοιάζεται για την κόρη του, και κυρίως γιαυτο είναι κατά του Στεφανουλιτου-μπεμπουλιτου.

Πέτρος: Να βουρκώσω τώρα ή να το αναβάλω?gelio

Λουκάς-Μελίτα:
Εξκιουζ μι ξανά, αλλα ο Λουκάς καλά εκανε…Γιατι? Καταρχας δεν της επέβαλλε την γνώμη του ούτε την έβαλε με το ζόρι να κάνει κάτι, απλώς της μίλησε για το καλό της. Ξέρει πολύ καλά ότι όλοι θα πάνε εναντίον της αν μαθευτεί η σχέση τους με τον Στέφανο.Και το γεγονός ότι ξέρουν γιαυτην την σχέση και δεν μιλάνε, πάλι για να την προστατευσουν το κάνουν.Ασχετα των τεράτων που είχε κάνει η Ευα, αυτοί την αποδεχτηκαν πίσω στην παρέα, και αυτό τους κάνει πάλι τους παλιους καλούς φίλους που υποστηρίζει ένας τον άλλο (τώρα αν έπραξαν καλά στο να την δεχτούν αυτό είναι άλλο θέμα). Αρα, το ποιο λογικό να παρουν το μέρος της.Κατι που πάλι της το χουν πει της Μελίτας απο την αρχή.Και ειδικά τωρα στην συγκεκριμένη περιπτωση (και μόνο) που η Ευα δεν φταίει.
Σαφώς και ο Στέφανος δεν είναι παιδάκι, για να πει κανεις οτι ''τον έκλεψε΄΄η Μελίτα απο την Ευα, αλλα η ουσία για μένα είναι η εγκυμοσύνη αυτή κάθε αυτή. Η Ευα έχει πολλα προβλήματα υγείας, και σωματικά λόγω του νεφρού και της πρόσφατης ταλαιπωρίας με την απαγωγή αλλα και ψυχοσωματικά, λόγω των κλονισμων και τον καταθλίψεων... Ενα μικρό σοκ, και δεν είναι δυσκολο να αποβάλλει.Αν μη τι άλλο, άσχετα το πόσο κελεπούρι είναι ο Καρταλάκος, πρέπει να προσέχουν για το παιδάκι....
Αυτά τα ξέρει η Μελίτα,και το είπε και στον Λουκα.Γιαυτο οι δικηγόροι της Μελίτας, ας ακούσουνε πρωτα τι λέει ο ίδιος ο χαρακτήρας που υποστηρίζουν..... …Όπως της είπε η Νόρα, ας μπορούσε να την κάνει να δει τι θα γίνει μετα….. Προσωπικα, δεν είμαι από τις κακες γλώσσες που θα κρίνουν την κίνηση του Λουκά και της Νόρας, και θα πουν να κοιτάξουν την δική τους κάμπούρα (ειδικά όταν και οι δύο, βάζουν στην άκρη τα συναιςθήματα τους για το καλο του Αρη,για το καλό ενος παιδιού που δεν φταιει σε τίποτα, και στο κάτω-κάτω έχει ήδη εναν υπέροχο πατέρα...), εγώ το βλέπω σαν μια κίνηση προστασίας υπερ της Μελίτας και προειδοποίησης…Από κει και περα, σκέφτεται η Μελίτα και πράττει αναλόγως.Το καλό που της θέλω να μην πεί μετά ότι όλοι της πάνε κόντρα, γιατι εκει κολλάει το αθάνατο ‘’Στα λεγα εγώ’’….

Μάνος-Στέφανος: Δεν μου φάνηκε ότι μιλάνε για γυναίκα και παιδί αλλα για κτήματα και οικόπεδα…

Μπέλλος –Λουκάς : Priceless.!!!!
Η ανακάλυψη της Νόρας κάτι μου θύμισε….. (Τζινάκι το σεναριο σου οεο!!) Ποιος είδε την Φωκά και δεν την φοβήθηκε!!! Ετσι μπράβο Νοράκι, βάλε μπρος το σχέδιο…Πεθαινωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
!!!!
Νικόλας: Ψυχανάλυση!!!
Εχω να πώ ότι αυτό με τα χεράκια και τα ματάκια, σε κάποιο μου σενάριο το θυμάμαι πάλι!!! Χαχα !!! Πάντως λατρευω Νικόλα-λατρευω!!!!Το εξάρτημα ράλι-φόρμουλα, όλα τα λεφτά!!!
Όταν λέει ο Νικόλας:
Αν η κοπέλα τον ερωτευτεί, τον αγαπησει…..κτλ κτλ
Ο Λουκάς ξεροκαταπίνει !!! χαχα Πεθαίνω ......

Νόρα-Λουκάς-βιβλίο-τηλεφώνημα-Δημήτριος:
Τι να πω..Τα λόγια είναι περιτά!! Να μπορούσαμε μόνο να κάνουμε printscreen τις εκφράσεις του Λουκά !! ((Τζινα, θέλω συλλογή απο την φάτσα του στο σχολιο σου!!!), μονο αυτό και τίποτα άλλο!!!)
Και φυσικά από πίσω παίζει και η κατάλληλη μουσική υπόκρουση…

Τιτανομέγιστη: Αχ, δεν το περίμενα αυτό από το είδωλο..Δεν θέλω γλύκες και παρακάλια.Θελω να τα κάνει όλα λίμπα. Να τον πιάσει από τον γιακά, και να του πει ‘’Γιατι ρε Στεφανάκο, που σε θέλω και για γαμπρό μας κάνει κονξες? Δεν είναι αρκετή η κόρη μου για σένα? Το ντεκαπαζ είναι καλύτερο?’’

Αυτή έιναι η τιτανομέγιστη που ξέρω..Που εμπιιστεύομαι (σαν την Χλωρίνη κλινέξ…)

Πάντως είναι τελειως άκυρο το να συγκρίνετε τα τρίγωνα Νορα-Λουκας-Νταιζη με το Μελίτα-Στεφανος-Ευα.

Καταρχας γιατι ο Αρης εχει ΗΔΗ πατέρα, ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλεια σαν γονιος, σαν μάνα και πατέρας μαζί.Ο Λουκάς πάλι άσχετα αν τα αισθηματα του για την Νόρα υπάρχουν και είναι δυνατά, κάνει στην άκρη και τα δικά του και τα δικά της, και μέχρι που την σπρώχνει στον Μητσουλα, για να παλέψει για το παιδί του…Που δεν είναι ουτε βρέφος, και ουτε καν γνωρίζει ποιος είναι ο πραγματικός του πατέρας.Ακομά και η Νόρα, κάνει πίσω τα αισθηματά της, τα καταπνίγει, για να είναι ο Λουκάς ευτυχισμένος, για να μην τον αποπροσανατολίσει…Μπορεί να ξεφευγουν και οι δυο, αλλα δεν έχουν πεί καν ο ενας στον άλλον πως αισθάνονται. Δεν του στέλνει σ’αγαπω μεσα στην νύχτα, (γκουχ-γκουχ) αν και το Σ’αγαπω της Νόρας, θα έχει πολύ περισσότερη ουσία μιας και είναι αποτέλεσμα 15 ετών, σε σχέση με το σ’αγαπώ των δύο μηνών…

Από την άλλη έχουμε ένα αγένητο παιδί, με μια ψυχικά ευθραυστη και σωματικά Ευα, που αν μη τι άλλο, θα πρέπει να σεβαστούν την εγκυμοσύνη της.Δεν είμαι της γνώμης να παντρευτεί η Ευα με τον Στέφανο για χάρη του παιδιου, για κανένα λόγο, απλώς, νομίζω ότι μιας και το μήλο της έριδος είναι ο Στέφανος, αυτό πρεπει να αποφασίσει τι θα κάνει και τι όχι…Η Μελίτα δεν ''φταιει'' που ερωτευτηκε τον Στέφανο, αλλα να μην ζητάει και τα ρέστα, μπλέκοντας πάλι σε ένα ερωτικό τρίγωνο με την γνωστή ξανθιά Ευα.Ο Καλός μας Στεφανακος, οπως έχει ειπωθεί, κάνει την πάπια, και μαζί με το Μελιτάκι, δεν ανακοίνωσαν τον παράφορο έρωτα όσο ήταν καιρος...Λαθη πάνψ στα λάθη...
Το ορθόν για την Μελίτα, είναι να τον αφήσει να αποφασίσει, χωρίς πίεση χωρίς τίποτα. Αν την διαλέξει, τότε έχει καλώς και αυτό σημαίνει, ότι ότι νιώθει γιαυτην είναι τοσο δυνατο, που θα βρει τον τρόπο...‘’Οπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και ο τρόπος’’.
Επίσης, όσον αφορά τους ερωτες αυτών.Η σχέση Νόρα-Λουκά είναι σχέση ζωης.Είναι σχέση που έχει περάσει από φωτιά και σίδηρο, και αντέχει ακόμα.Είναι ο ενας στο πλευρό του άλλου, ότι και αν έχει γίνει στην ζωη τους , σε θάνατο,σε έρωτα και σε πόνο…Η Μελίτα με τον Στέφανο, 10 φορές την μέρα χωρίζουν και 11 τα ξαναβρίσκουν. Την μια φταίει η Μαμα-Αντιγόνη:χωρίζουμε, μετα την πρσπερνάμε, την άλλη φταίει ο περίγυρος: χωρίζουμε, μετά το ξανα-μανα προσπερνάμε, μετα ξαναφταίει η Αντιγόνη κ.ο.κ
Το συγκεκριμένο ζευγάρι, δεν με αφορά καθόλου ούτε το επικροτώ ουτε διαφωνω ,αλλα όχι και να τίθεται θέμα σύγκρισης ΚΑΙ στον έρωτα αλλα και στις καταστάσεις με τα τέκνα τους .
Αλλωστε στο ένα είναι θέμα το παιδί (Αρης) και στο άλλο το θέμα είναι ο Στέφανος...
Τελος, η Νόρα πάλι δεν εκμεταλλευται τον Μπέλλο. Εγω εχω δει (εκτος αν δεν το βλέπετε εσεις) την Νόρα να του λέει ότι δεν είναι σε φάση σχέσης,να μην του δίνει καμία ελπίδα, και να μην τον έχει αφήσει καν να την ..φιλήσει μετα από πολύ καιρό στενού μαρκαρίσματος… Του έχει ξεκαθαρίσει την θέση της, αυτός δεν λέει να το καταλάβει..
(Εγώ προς το παρόν, υποστηρίζω Μπέλλο....Μπέλλο, μαζί σου, εμεις οι οπαδοί σου Opados1 )
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 11:48 am

Εγώ πάλι όλη αυτή τη στάση του Λουκά και της Νόρας τη βρίσκω εκβιαστική, σαν να της λένε εμμέσως πλην σαφώς "ή θα κάνεις αυτό που σου λέμε ή θα πέσουμε πάνω σου σαν σκυλιά να σε κατασπαράξουμε για να υπερασπιστούμε για άλλη μια φορά την Εύα που έχει κάνει τα χίλια μύρια. Όχι τα δικά σου συναισθήματα δεν μετράνε. Μην κοιτάς που σου κάναμε τη χάρη παλιοπρακατιανή παρείσακτη να σε βάλουμε στην παρέα μας. Ποτέ δεν θα σε αντιμετωπίσουμε ισότιμα σαν φίλη μας, σου δώσαμε τη φεγγφαρόπετρα για το θεαθήναι αλλά δεν είσαι φίλη μας. Σε θέλουμε στην παρέα απλά και μόνο επειδή το σπίτι σου μας κάνει για να οχυρονώμαστε εμείς και τα κουτσούβελά μας όταν διατρέχουμε κίνδυνο.Κι έχεις και άνετο καναπέ να ερχόμαστε τα μπακούρια να μπεκροπίνουμε όταν έχουμε τις μαύρες μας. Κι εσύ είσαι υποχρεωμένη να μας ακούς χωρίς να μιλάς, να μας παρηγορείς αλλά μην τολμήσεις να ερωτευτείς και να κάνεις σεξ ζωρίς να μας ρωτήσεις γιατί θα σε λιθοβολήσουμε ως άλλη Μαρία Μαγδαληνη. Πρέπει να προσέξουμε μην αποτρελαθεί η Εύα γιατί δεν θέλουμε αυτή η παρέα να πέσει στο γκρεμό και ναι φταις εσύ που εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας. Άσχετο αν οι σχέσεις μας ήταν εξάρχής σκ...ά, ναι εσύ φταις. Εσύ είσαι υποχρεωμένη να κάνεις ότι γουστάρουμε κι εμείς θα σε έχουμε γραμμένη κι εσένα και την καρδιά σου στα παλιά μας τα παπούτσια. Μόνο η Εύα έχει δικαίωμα να αγαπάει. Εσύ και όλες οι υπόλοιπες γυναίκες του κόσμου δεν έχετε δικαιώματα ούτε συναισθήματα.".

Αλήθεια αφού η Εύα έχει τόσο επιβαρυμένη σωματική και ψυχική υγεία της επιτρέπεται να συνεχίσει την κύηση;;

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Ιαν 26, 2010 11:53 am

ΑΧ !! ΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΤΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ..ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ=ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΙΚΕ Ο ΣΟΥΜΑΧΕΡ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!! ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΦΥΤΡΩΣΕ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ !!(Ο ΣΟΥΜΑΧΕΡ)
Μ'ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ (ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΣ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ) ΑΥΤΟ ΛΟΥΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΣ ΜΙΑ ΖΗΛΕΥΕΙΣ Grrr .
Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΖΗΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ !!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 11:59 am

Kαι πάλι θα διαφωνήσω (MaterialGirl μπήκαν άλλοι ανάμεσά μας χιχι), δεν νομίζω η παρέα να είχε θέματα αν η Μελίτα έβρισκε νέο αμόρε, γνωρίζουμε όλοι ότι το βασικό θέμα ειναι το ΠΟΙΟΣ είναι το νέο της αμόρε και το ΠΟΤΕ δημιουργήθηκε αυτός ο δεσμός.. (δημιουργήθηκε πριν χωρίσει ο μπούλης και ολοκληρώθηκε 1 μέρα μετά το χωρισμό του)

Επιπλέον απο τη στιγμή που εκείνη δεν την απασχολεί τι θα πούνε αυτό το θα σε κατασπαράξουν είναι εντελώς άκυρο για μένα, δικαιολογίες του Στέφανου.

Τέλος επειδή το συζητάμε εδώ και 35 κ βάλε επεισόδια, αν δεν ήταν κάτι μεμπτό αυτό που συνέβη δεν θα το συζητάγαμε καν. Οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές ο βασικός λόγος που κολλάνε να το παραδεχτούνε είναι οι αντιδράσεις και αντιδράσεις υπάρχουν όπου υπάρχει θέμα..

Επαναλαμβάνω αν έλεγε η Μελίτα είμαι ερωτευμένη με καποιον άλλο δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα, όταν όμως ερωτεύεται τον άντρα που μεχρι πριν 10 επεισόδια έλεγε δεξιά και αριστερά ότι την Εύα την αγαπάει (μαζί τα ελεγε και η Μελίτα) τότε είναι λογικό να υπάρχουν αντιδράσεις, νομίζω?

Όσο για το αν της επιτρέπεται να συνεχίσει την κύηση, αν το εκλαμβάνω σωστά σαν ερώτηση θα απαντήσω ότι νομίζω ότι μια κύηση θα διακοπτόταν εξεπιτούτου από το γιατρό μόνο αν η μητέρα διέτρεχε κίνδυνο να πεθάνει η ίδια. Στην προκειμένη περίπτωση το θέμα δεν είναι η μητέρα η οποία έχει εύθραστη υγεία αλλα μπορεί να κυοφορήσει, το θέμα είναι ότι με την εύθραστη υγεία της απλά πρεπει να προσέχει πολύ περισσότερο. Ξέρω γυναίκες που δεν δίστασαν να περάσουν 8 μήνες κρεβατωμένες προκειμένου να φέρουν μια ζωή στον κόσμο! Προσοχή στις μέρες μας είναι το παν στην εγκυμοσύνη όπως έχουμε καταντήσει (σαν άνθρωποι εννοω cake )

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 26, 2010 12:04 pm

Materialgirl έγραψε:Εγώ πάλι όλη αυτή τη στάση του Λουκά και της Νόρας τη βρίσκω εκβιαστική, σαν να της λένε εμμέσως πλην σαφώς "ή θα κάνεις αυτό που σου λέμε ή θα πέσουμε πάνω σου σαν σκυλιά να σε κατασπαράξουμε για να υπερασπιστούμε για άλλη μια φορά την Εύα που έχει κάνει τα χίλια μύρια. Όχι τα δικά σου συναισθήματα δεν μετράνε. Μην κοιτάς που σου κάναμε τη χάρη παλιοπρακατιανή παρείσακτη να σε βάλουμε στην παρέα μας. Ποτέ δεν θα σε αντιμετωπίσουμε ισότιμα σαν φίλη μας, σου δώσαμε τη φεγγφαρόπετρα για το θεαθήναι αλλά δεν είσαι φίλη μας. Σε θέλουμε στην παρέα απλά και μόνο επειδή το σπίτι σου μας κάνει για να οχυρονώμαστε εμείς και τα κουτσούβελά μας όταν διατρέχουμε κίνδυνο.Κι έχεις και άνετο καναπέ να ερχόμαστε τα μπακούρια να μπεκροπίνουμε όταν έχουμε τις μαύρες μας. Κι εσύ είσαι υποχρεωμένη να μας ακούς χωρίς να μιλάς, να μας παρηγορείς αλλά μην τολμήσεις να ερωτευτείς και να κάνεις σεξ ζωρίς να μας ρωτήσεις γιατί θα σε λιθοβολήσουμε ως άλλη Μαρία Μαγδαληνη. Πρέπει να προσέξουμε μην αποτρελαθεί η Εύα γιατί δεν θέλουμε αυτή η παρέα να πέσει στο γκρεμό και ναι φταις εσύ που εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας. Άσχετο αν οι σχέσεις μας ήταν εξάρχής σκ...ά, ναι εσύ φταις. Εσύ είσαι υποχρεωμένη να κάνεις ότι γουστάρουμε κι εμείς θα σε έχουμε γραμμένη κι εσένα και την καρδιά σου στα παλιά μας τα παπούτσια. Μόνο η Εύα έχει δικαίωμα να αγαπάει. Εσύ και όλες οι υπόλοιπες γυναίκες του κόσμου δεν έχετε δικαιώματα ούτε συναισθήματα.".

Αλήθεια αφού η Εύα έχει τόσο επιβαρυμένη σωματική και ψυχική υγεία της επιτρέπεται να συνεχίσει την κύηση;;

Γιατι να μην της επιτρέπεται? Αν ο γιατρός είπε οτι δεν υπάρχει προβλημα, εμείς είμαστε εμεις που θα αποφασίσουμε την κύηση..? Οι διαβητικές δηλαδή δεν θα έπρεπε να κάνουν παιδι επειδή έχουν επιβαρυμένη υγεία?(Δεν θα χα τώρα ξαδερφια )...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 12:05 pm


Είναι πολύ απλό.
Αν οι ίδιοι δεν αισθάνονταν ενοχές θα το έλεγαν απ την αρχή.
Ξέρουν οτι η σχέση τους ξεκίνησε απο ξεπούλημα και αυτό τους κολλάει.
Εμένα αυτή η σχέση απ την αρχή δεν μου άρεσε επειδή δεν ηταν καθαρή.
Μπορεί η Εύα να διατηρούσε σχέσεις με έναν παντρεμένο αλλά όταν τον ερωτεύτηκε και κόλησε μαζί του ήταν κι οι δύο ελεύθεροι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 12:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Kαι πάλι θα διαφωνήσω (MaterialGirl μπήκαν άλλοι ανάμεσά μας χιχι), δεν νομίζω η παρέα να είχε θέματα αν η Μελίτα έβρισκε νέο αμόρε, γνωρίζουμε όλοι ότι το βασικό θέμα ειναι το ΠΟΙΟΣ είναι το νέο της αμόρε και το ΠΟΤΕ δημιουργήθηκε αυτός ο δεσμός.. (δημιουργήθηκε πριν χωρίσει ο μπούλης και ολοκληρώθηκε 1 μέρα μετά το χωρισμό του)

Επιπλέον απο τη στιγμή που εκείνη δεν την απασχολεί τι θα πούνε αυτό το θα σε κατασπαράξουν είναι εντελώς άκυρο για μένα, δικαιολογίες του Στέφανου.

Τέλος επειδή το συζητάμε εδώ και 35 κ βάλε επεισόδια, αν δεν ήταν κάτι μεμπτό αυτό που συνέβη δεν θα το συζητάγαμε καν. Οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές ο βασικός λόγος που κολλάνε να το παραδεχτούνε είναι οι αντιδράσεις και αντιδράσεις υπάρχουν όπου υπάρχει θέμα..

Επαναλαμβάνω αν έλεγε η Μελίτα είμαι ερωτευμένη με καποιον άλλο δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα, όταν όμως ερωτεύεται τον άντρα που μεχρι πριν 10 επεισόδια έλεγε δεξιά και αριστερά ότι την Εύα την αγαπάει (μαζί τα ελεγε και η Μελίτα) τότε είναι λογικό να υπάρχουν αντιδράσεις, νομίζω?

Όσο για το αν της επιτρέπεται να συνεχίσει την κύηση, αν το εκλαμβάνω σωστά σαν ερώτηση θα απαντήσω ότι νομίζω ότι μια κύηση θα διακοπτόταν εξεπιτούτου από το γιατρό μόνο αν η μητέρα διέτρεχε κίνδυνο να πεθάνει η ίδια. Στην προκειμένη περίπτωση το θέμα δεν είναι η μητέρα η οποία έχει εύθραστη υγεία αλλα μπορεί να κυοφορήσει, το θέμα είναι ότι με την εύθραστη υγεία της απλά πρεπει να προσέχει πολύ περισσότερο. Ξέρω γυναίκες που δεν δίστασαν να περάσουν 8 μήνες κρεβατωμένες προκειμένου να φέρουν μια ζωή στον κόσμο! Προσοχή στις μέρες μας είναι το παν στην εγκυμοσύνη όπως έχουμε καταντήσει (σαν άνθρωποι εννοω cake )


ΣΩΣΤΗ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ:'Επαναλαμβάνω αν έλεγε η Μελίτα είμαι ερωτευμένη με καποιον άλλο δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα, όταν όμως ερωτεύεται τον άντρα που μεχρι πριν 10 επεισόδια έλεγε δεξιά και αριστερά ότι την Εύα την αγαπάει (μαζί τα ελεγε και η Μελίτα) τότε είναι λογικό να υπάρχουν αντιδράσεις, νομίζω?' Thumbs up Thumbs up Thumbs up
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 12:10 pm

LIBRA έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Kαι πάλι θα διαφωνήσω (MaterialGirl μπήκαν άλλοι ανάμεσά μας χιχι), δεν νομίζω η παρέα να είχε θέματα αν η Μελίτα έβρισκε νέο αμόρε, γνωρίζουμε όλοι ότι το βασικό θέμα ειναι το ΠΟΙΟΣ είναι το νέο της αμόρε και το ΠΟΤΕ δημιουργήθηκε αυτός ο δεσμός.. (δημιουργήθηκε πριν χωρίσει ο μπούλης και ολοκληρώθηκε 1 μέρα μετά το χωρισμό του)

Επιπλέον απο τη στιγμή που εκείνη δεν την απασχολεί τι θα πούνε αυτό το θα σε κατασπαράξουν είναι εντελώς άκυρο για μένα, δικαιολογίες του Στέφανου.

Τέλος επειδή το συζητάμε εδώ και 35 κ βάλε επεισόδια, αν δεν ήταν κάτι μεμπτό αυτό που συνέβη δεν θα το συζητάγαμε καν. Οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές ο βασικός λόγος που κολλάνε να το παραδεχτούνε είναι οι αντιδράσεις και αντιδράσεις υπάρχουν όπου υπάρχει θέμα..

Επαναλαμβάνω αν έλεγε η Μελίτα είμαι ερωτευμένη με καποιον άλλο δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα, όταν όμως ερωτεύεται τον άντρα που μεχρι πριν 10 επεισόδια έλεγε δεξιά και αριστερά ότι την Εύα την αγαπάει (μαζί τα ελεγε και η Μελίτα) τότε είναι λογικό να υπάρχουν αντιδράσεις, νομίζω?

Όσο για το αν της επιτρέπεται να συνεχίσει την κύηση, αν το εκλαμβάνω σωστά σαν ερώτηση θα απαντήσω ότι νομίζω ότι μια κύηση θα διακοπτόταν εξεπιτούτου από το γιατρό μόνο αν η μητέρα διέτρεχε κίνδυνο να πεθάνει η ίδια. Στην προκειμένη περίπτωση το θέμα δεν είναι η μητέρα η οποία έχει εύθραστη υγεία αλλα μπορεί να κυοφορήσει, το θέμα είναι ότι με την εύθραστη υγεία της απλά πρεπει να προσέχει πολύ περισσότερο. Ξέρω γυναίκες που δεν δίστασαν να περάσουν 8 μήνες κρεβατωμένες προκειμένου να φέρουν μια ζωή στον κόσμο! Προσοχή στις μέρες μας είναι το παν στην εγκυμοσύνη όπως έχουμε καταντήσει (σαν άνθρωποι εννοω cake )


ΣΩΣΤΗ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ:'Επαναλαμβάνω αν έλεγε η Μελίτα είμαι ερωτευμένη με καποιον άλλο δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα, όταν όμως ερωτεύεται τον άντρα που μεχρι πριν 10 επεισόδια έλεγε δεξιά και αριστερά ότι την Εύα την αγαπάει (μαζί τα ελεγε και η Μελίτα) τότε είναι λογικό να υπάρχουν αντιδράσεις, νομίζω?' Thumbs up Thumbs up Thumbs up


Ακριβώς αυτό
Στο ερωτικό τρίγωνο μπήκε με τα μάτια ανοιχτά
Το να κλαίει τώρα τη μοίρα της είναι άσκοπο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Ιαν 26, 2010 12:12 pm

και εγώ είχα μία ιατρική απορία για την εγκυμοσύνη της Εύας, αλλά προφανώς με ξεκούραση, ηρεμία και κατάλληλη αγωγή δεν υπάρχει θέμα στην κανονική ζωή...
προφανώς όμως θα μετρήσει μαζί με τον κλονισμό της Εύας ("Οχι ρε γμτ, τελικά δεν σφάζονται για μένα τα παιδιά ? δεν είμαι ΕΓΩ η πιο ωραία ? πάααααλι η Μελίτα στα πόδια μου? πω ρε έχασα την καβάτζα εκ Παρισίων !!!") και το ένα νεφρί στην αποβολή ... huhu

όσο για τη Μελίτα ... περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα, να ξεφτιλιστεί λίγο περισσότερο για να πω δύο φωνήεντα ΚΑΙ για τον χαρακτήρα της (πως λέμε Α κύκλος ??? ΚΑΜΙΑ σχέση....)
Threat
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 12:13 pm

Clarabelle έγραψε:
Είναι πολύ απλό.
Αν οι ίδιοι δεν αισθάνονταν ενοχές θα το έλεγαν απ την αρχή.
Ξέρουν οτι η σχέση τους ξεκίνησε απο ξεπούλημα και αυτό τους κολλάει.
Εμένα αυτή η σχέση απ την αρχή δεν μου άρεσε επειδή δεν ηταν καθαρή.
Μπορεί η Εύα να διατηρούσε σχέσεις με έναν παντρεμένο αλλά όταν τον ερωτεύτηκε και κόλησε μαζί του ήταν κι οι δύο ελεύθεροι.



'Εμένα αυτή η σχέση απ την αρχή δεν μου άρεσε επειδή δεν ηταν καθαρή'.ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ!!! : respect : : respect :
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Ιαν 26, 2010 12:13 pm

Εγώ θα μείνω σε πολύ συγκεκριμμένες σκηνές που μου άρεσαν

Στέφανος σε όλες τις σκηνές , με Πετρο , Ευα , Αμαλία, Αντιγόνη ,Μάνο : respect : Και αντίθετα με όσες πιστευουν ότι έιναι Μάνος , σ εμένα μου βγάζει έναν άνθρωπο που πραγματικά βρίσκεται σε συναισθηματικό αδιέξοδο , όχι γιατι δεν είναι ικανός να βάλει τα πράγματα στη θέση τους ,αλλα γιατί τα πάντα απο την στιγμή που έφτασε στην Ελλάδα μέχρι τώρα , του ήρθαν εντελώς αναποδα απ ότι είχε υπολογίσει , υπάρχουν και γι αυτόν μυστικά και καταστασεις και ανατροπές στη ζωή του που δεν έχει ξεδιαλύνει . Στη συγκεκριμμένη κατασταση δεν θεωρώ ότι είναι τόσο απλό να πεί ένα ναι ή όχι τη στιγμή που η Ευα περιμένει το παιδί του που είναι και το πρώτο του παιδί . Δεν είναι λίγο νωρίς ακόμα μετά το σοκ ,να πεί και να αποφασισει πράγματα που θα αλλάξουν τη ζωή του ολόκληρη??

Λουκάς Νορα ΄καταπληκτικοί ΄, αν και αδυνατώ να παρακολουθήσω τον ειρμό των σκέψεων του Λουκά τελευταία

Δάφνη -Ηλίας αλλού γι αλλού
Ευα , μήπως λέω μήπως , την νταντεύουν υπερβολικά ??
Πέτρος Klap
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 12:18 pm

Δεν αισθάνεται ενοχές η Μελίτα. Αισθάνεται φόβο γιατί ξέρει πως παρόλο που δεν κάνει κάτι κακό θα δεχτεί σκληρή κριτική και θα την πετροβολήσουν όλοι μαζι. Φοβόταν μόνο στην αρχή. Μην ξεχνάτε ότι με το Στέφανο είχαν αποφασίσει έτσι κι αλλιώς να το ανακοινώσουν σε όλους και αν δεν προέκυπτε η εγκυμοσύνη θα το έκαναν. Δεν υπάρχει πιο ανέντιμο και γλοιώδες πράγμα από το να επιτίθενται 6 άτομα σε 1. Δυστυχώς η Μελίτα υπολογίζει υπερβολικά τη γνώμη κάποιων ανθρώπων που αλλίμονο - σε καμιά περίπτωση δεν θεωρούνται καλύτεροί της ή πιο τίμιοι. Το τι λαμόγια είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας το ξέρουμε πολύ καλά. Με πρωτοστάτη το Λουκά που κάποτε είχε τη φαεινή ιδέα να βγάλουν ένα παιδί κλέφτη και να του μείνει η ρετσινιά μόνο και μόνο επειδή τους έκανε χοντροκομμένες φάρσες. Αν αυτό δεν είναι σκατοψυχιά τότε τι είναι;;Μπορεί ο Μάνος να πήρε το χρήσμα του φονιά αλλά και όλοι οι υπόλοιποι είναι κάτι κωλόπαιδα πρώτης τάξεως. Αυτοί οι άνθρωποι μεταξύ τους έχουν φάει τις σάρκες τους γιατί στην πραγματικότητα δεν τους δένει ούτε φιλία ούτε αγάπη, αλλά μια ανάμνηση και ένας φόνος. Αυτά από μόνα τους δεν είναι αρκετα για να συντηρήσουν μια παρέα. Είμαι μέλος μιας παρέας και ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει. Συνεχίζουμε με τη φίλτατη Νόρα που άφησε τον παιδικό της φίλο Νικόλα να τραβιέται σε δικαστήρια γιατί αποφάσισε πως ο ψυχοπαθής γκόμενος της που τον ήξερε μόνο 2-3 μήνες άξιζε περισσότερο από το φίλο της και αντί να πει αμέσως την αλήθεια ότι δηλαδή ο Στέλιος έκαψε το εργοστάσιο το έκανε γαργάρα...Μην τα ξεχνάμε αυτα. Αυτοί σφάζονται μεταξύ τους. Ή μήπως για την Εύα έδινε κανείς τους παλιά σημασία;Για την Εύα που τώρα όλοι την αγιοποίησαν και την προστατεύουν δεν έδιναν δεκάρα. Στο Παρίσι μια φορά να τη δουν δεν είχαν πάει, ένα τηλέφωνο δεν είχαν πάρει. Ακόμα θυμάμαι τα μούτρα της Νόρας και του Λουκά όταν έμαθαν ότι έρχεται Ελλάδα. Λες κι έφαγαν σάπιο ψάρι ήταν η φάτσα του. Τι λέμε τώρα για φιλίες και κουραφέξαλα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Ιαν 26, 2010 12:23 pm

anna90 απλά : respect : για την προίκα της γιαγιάς gelio .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 12:24 pm

CineFreak έγραψε:
όσο για τη Μελίτα ... περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα, να ξεφτιλιστεί λίγο περισσότερο για να πω δύο φωνήεντα ΚΑΙ για τον χαρακτήρα της (πως λέμε Α κύκλος ??? ΚΑΜΙΑ σχέση....)
Threat

Aγαπητή CineFreak αν το πιάσουμε αυτό το θέμα θα χώνουμε μέχρι αύριο και θα έχουμε ακόμα καβάτζα!!! Η Μελίτα φέτος κάπου θα έχασε ο deliverας το δρόμο και πήρε αλλουνου σενάριο!!!

Η γυναίκα που πόναγε επειδή έχασε τον άνθρωπό της, που έφτασε στο σημείο να μην υπολογίσει τίποτα και να κοιμηθεί μαζί του μια μέρα πριν παντρευτεί, που είχε σχέση ζωής με το Μάνο και παρ'ολ'αυτά έτσι δεν σύρθηκε! Που την είδαμε να θέλει να τον προστατεύσει και στο άδικο του ακόμα, έφτασε να σέρνεται σε κάσες και τραπέζια, σε καναπέδες με τις πέρδικες ανα χείρας για τα μάτια του Στέφανου! Τι μου το θύμισες τώρα μου λες??? BadMood

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 12:30 pm


Σκέψου πόσο πιο γλοιώδες και ανέντιμο ήταν που πέρσυ εκτός απ τους 6 της παρέας επιτίθεντο στην Εύα ο Ηλίας γιατι και καλά του σκότωσε την γυναίκα, ο Πέτρος για να προστατέψει την πριγκήπισά του και η Αμαλία μη τυχόν και της φάνε την περιουσία.
Όλα κάνουν κύκλο.
Θα συμφωνήσω πάντως οτι ο τρόπος που δίνεται η φιλία σ αυτή τη σειρά εμένα τουλάχιστον δεν με καλύπτει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 12:30 pm

Τέλος πάντων υπάρχουν δύο λύσεις:

1) Η παρέα της φεγγαρόπετρας αρχίζει να φέρεται στη Μελίτα ισότιμα με τα άλλα μέλη της και δεν κάνει διακρίσεις εις βάρος κανενός, προκειμένου να θυσιαστεί ο ένας και να τη βγάζει λάδι ο άλλος. Όταν, εάν και εφόσον αρχίσουν να της συμπεριφέρονται ανθρώπινα και την συμπονέσουν έστω και για λίγο αντί να την πυροβολούν τότε ναι έχουν και δικαίωμα να πουν και μια κουβέντα παραπάνω και να της δώσουν μια συμβουλη. Πάντα όμως με συμβουλευτικό χαρακτήρα και όχι εκβιαστικά. Όπως και να έχει όσο φίλος και να είσαι με κάποιον, την τελική απόφαση για τα προσωπικά σου την παίρνεις εσύ.

2) Η παρέα της φεγγαρόπετρας αποφασίζει οριστικά και αμετάκλητα ότι η Μελίτα δεν είναι φίλη τους (κατά τη γνώμη μου καλύτερα) και την παρατάνε στην ησυχία της, κοινώς της αδειάζουν τη γωνιά. Οπότε δεν υφίσταται θέμα προδοσίας (βασικά έτσι κι αλλιώς δεν τίθεται τέτοιο θέμα) αφού δεν υφίσταται καν φιλία. Έτσι οι 6 αγαπητοί μας στόκοι μπορούν να φαγωθούν μεταξύ τους ελεύθερα και το Μελιτάκι μας να βρει την ησυχία του. Να πάψουν να της φορτώνονται.Και υπο αυτές τις συνθήκες δεν έχουν καν το δικαίωμα να εκφέρουν γνώμη για τα προσωπικά της.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 12:33 pm

Ναι Clarabelle αλλά με τη διαφορά ότι η Εύα είχε κάνει τα χίλια δυο και η Αμαλία σαν μάνα λογικό κι επόμενο ήταν να στραφεί εναντίον της Εύας. Η κάθε μάνα το ίδιο θα έκανε για να προστατέψει το δίκιο του παιδιού της. Η Εύα προκάλεσε την τύχη της.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 12:39 pm

Materialgirl έγραψε:Τέλος πάντων υπάρχουν δύο λύσεις:

1) Η παρέα της φεγγαρόπετρας αρχίζει να φέρεται στη Μελίτα ισότιμα με τα άλλα μέλη της και δεν κάνει διακρίσεις εις βάρος κανενός, προκειμένου να θυσιαστεί ο ένας και να τη βγάζει λάδι ο άλλος. Όταν, εάν και εφόσον αρχίσουν να της συμπεριφέρονται ανθρώπινα και την συμπονέσουν έστω και για λίγο αντί να την πυροβολούν τότε ναι έχουν και δικαίωμα να πουν και μια κουβέντα παραπάνω και να της δώσουν μια συμβουλη. Πάντα όμως με συμβουλευτικό χαρακτήρα και όχι εκβιαστικά. Όπως και να έχει όσο φίλος και να είσαι με κάποιον, την τελική απόφαση για τα προσωπικά σου την παίρνεις εσύ.

2) Η παρέα της φεγγαρόπετρας αποφασίζει οριστικά και αμετάκλητα ότι η Μελίτα δεν είναι φίλη τους (κατά τη γνώμη μου καλύτερα) και την παρατάνε στην ησυχία της, κοινώς της αδειάζουν τη γωνιά. Οπότε δεν υφίσταται θέμα προδοσίας (βασικά έτσι κι αλλιώς δεν τίθεται τέτοιο θέμα) αφού δεν υφίσταται καν φιλία. Έτσι οι 6 αγαπητοί μας στόκοι μπορούν να φαγωθούν μεταξύ τους ελεύθερα και το Μελιτάκι μας να βρει την ησυχία του. Να πάψουν να της φορτώνονται.Και υπο αυτές τις συνθήκες δεν έχουν καν το δικαίωμα να εκφέρουν γνώμη για τα προσωπικά της.


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ!ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΕ ΟΛΑ;MONO OI 6 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΚΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΟΚ;
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Ιαν 26, 2010 12:39 pm

ψηφίζω το 2.

προφανώς όμως η ιστορία θα ακολουθήσει το

3. η παρέα κατακεραυνώνει τη Μελίτα για τον κλονισμό και την αποβολή της Εύας, τη στήνει στα 6 μέτρα, η Μελίτα ικετεύει να την ακούσουν όπως τότε μετά το σεξ με τον Μάνο, υπερασπίζεται τον απόλυτο έρωτα, ο δε απόλυτος έρωτας Στέφανος θυμάται πόσο σημαντική υπήρξε η Εύα και το αγέννητο παιδί στη ζωή του , την προσβάλλει ασύστολα και δε θέλει να την ξαναδεί, ο Μάνος τα παίρνει στο κράνος που ο Στεφ του φαγε κι άλλη γυναίκα και την απειλεί ότι θα της πάρει το παιδί, η Αμαλία και η Αντιγόνη μαλλιοτραβιούνται, ο Πετρος τρίβει τα χέρια του, η Δάφνη διακόπτει τη "συνεργασία" της με τη Μελιτα (αλλά όχι με το Στέφανο γιατί δεν τη συμφέρει εφόσον βάζει το χρήμα), η Μελίτα κλαίει και χτυπιέται αλλά ποιός την ακούει, η Εύα φαίνεται μεγαλόψυχη και τη συγχωρεί μετα από 1-2 μήνες που θα έχει σπιτωθεί με το Μάνο και θα της έχει περάσει ο κλονισμός, η παρέα αρχίζει και της ξαναμιλάει διστακτικά με αφορμή καμιά αρρώστια-φόνο-νοσοκομείο, ο Στέφανος της στέλνει παθιάρικα SMS, η Μελίτα τρέχει να τον βρει και η ζωή συνεχίζεται ....

lol!
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KAZY Τρι Ιαν 26, 2010 12:40 pm

Materialgirl έγραψε:Ναι Clarabelle αλλά με τη διαφορά ότι η Εύα είχε κάνει τα χίλια δυο και η Αμαλία σαν μάνα λογικό κι επόμενο ήταν να στραφεί εναντίον της Εύας. Η κάθε μάνα το ίδιο θα έκανε για να προστατέψει το δίκιο του παιδιού της. Η Εύα προκάλεσε την τύχη της.

Ακριβώς αυτό. Η Εύα πλήρωσε τα δικά της λάθη.Δεν είναι άμοιρη ευθυνών και όσο και να θέλει το συγγραφικό δίδυμο να την εμφανίσει μετανιωμένη αυτο δεν αναιρεί ότι έχει κάνει στο παρελθόν...
KAZY
KAZY
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 12:40 pm

Δηλαδή τι έπρεπε να κάνει ο Ρούσσος και η Αμαλία;;Να της πουν μπράβο εύα που χάλασες το γάμο του παιδιού μας;;Πάμε καλα;;
Ο Ρούσσος από μόνος του τίποτα δεν έκανε. Επεισόδιο 12-13 κάπου εκεί πάει η Εύα στο γραφείο του με θράσσος και του λέει
- Όλοι οι άλλοι να πάνε να πνιγούνε (κάτι τέτοιο) και η κορούλα σου στο απυρόβλητο (λες και η Μελίτα ήξερε και έφταιγε)
Ρουσσοσ: η κόρη μου είναι αθώα και οι αθώοι πρέπει να μένουν στο απυρόβλητο
Εύα: Εγώ το Μάνο τον γνώριζα πολά χρόνια πριν
Ρούσσος: Δεν σε παντρεύτηκε όμως. Επέλεξε την κόρη μου. Όφειλες να απομακρυνθείς.
Εύα: Μου έλεγε πως θα χώριζε
Ρούσσος: Κι αυτό τώρα τι έιναι;δικαιολογία;;

Αφού η Εύα ουρλιάζει, καταλήγει :Αν δεν είμαι εγώ ευτυχισμένη δεν θα είναι κανείς.Θα σας παρασύρω όλους.

Και ο Ρούσσος της έδωσε μια πολύ σοφή συμβουλή που δυστυχώς δεν την άκουσε. Της είπε "μην ξεγελιέσαι. Μόνη σου θα πέσεις στον γκρεμό. Η πτώση σου δεν θα παρασύρει κανένα. Η συμβουλή μου:Είσαι νέα ακόμα, γύρνα σελίδα και φτιάξε τη ζωή σου...αλλιώς....

Πολύ καλά της τα έλεγε τότε και ο Ρούσσος. Άσχετο που μετά υπέστη κι αυτός μετάλλαξη.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης