Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

+39
viviP
glgs
elena-7-
giouli_edem
Mafalda
verile_mistika
Καρ-Mik
CineFreak
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
helennik91
anna90
almaresi
jim7
mimi_loukas+nora
stefanos-melita
mimi
tinaki18
KonstantinaA
panda
νοριτσα
KAZY
kikialex
zwi
edem4ever
DESPOINA
nikidanis
Ntinaki1
LIBRA
KatsaroYpotheto
evanna
konstantina
aggeliki
Izabella29
margaret
sifantid
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
43 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap7%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap41%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap33%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap1%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 2:20 pm

Katsaro upotheto έγραψε:
όποιος κατάλαβε ότι η Εύα ολοκληρωνε με άλλους άντρες μπροστά στην κάμερα για μένα είναι λάθος!


Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου αν ολοκλήρωνε. Εδώ έκανε άλλα κι άλλα, η ολοκλήρωση μας πείραξε;;Μακάρι να ολοκλήρωνε, τουλάχιστον αφού έκανε ότι έκανε να έβγαινε και κάτι καλό.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 2:22 pm


Η διαφορά για μένα είναι ξεκάθαρη
Πιστεύω οτι όταν ένα παιδί μεγαλώσει όπως η Έύα και βιαστεί είναι πολύ δύσκολο να βρεί τις ισορροπίες του και γι αυτό παρακολουθώ τον τρόπο που πορεύεται η συγκεκριμένη ηρωίδα με ενδιαφέρον
Όταν μια κοπέλα μεγαλώσει με τρόπο υγιή όπως η Μελίτα περιμένω να συμπεριφερθεί διαφορετικά.
Αυτό είναι που δεν βλέπω. Τη βλέπω να κάνει τα ίδια.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 26, 2010 2:23 pm

Materialgirl έγραψε:
Γι αυτόν ακριβώς το λόγο καθώς και για πολλά άλλα λέω και επιμένω ότι αν δει αυτή τη σειρά και το συγκεκριμένο γεγονός μια κοπελίτσα τηλεθεάτρια που όντως έχει πέσει θύμα βιασμού όχι μόνο θα μας πάρει με τα γιαούρτια αλλά θα μας μουτζώνει με χέρια και πόδια.Και θα έχει και απόλυτο δίκιο.

Και με την ίδια λογική, τα κοριτσάκια θα πούνε, οταν εμένα θα με χτυπάνε, θα με κερατώνουν και θα κυνδινέψει η υγεία οτυ παιδιου μου, εγω αυτόν τον άντρα θα τον διεκδικώ , να μην μου τον πάρει καμία ξανθιά.

Χάνεται την μπάλα παιδιά.
Το θέμα δεν είναι να βγεί η μια απο τις δυό λάδι. Το θέμα είναι οτι η Μελίτα πάει να κάνει οτι έκανε πέρσι η Ευα.
Και όσα δίκια είχε πέρσι, θα τα χάσει.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τρι Ιαν 26, 2010 2:27 pm

Αυτό γίνεται γιατί οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να μεταλλάξουν τη Μελίτα προς το χειρότερο για να αγιοποιηθεί η Εύα άλλη μια φορά. Έχουν καταλάβει ότι η εν λόγω ηρωίδα δεν πουλάει στον κόσμο τόσο πολύ όσο πίστευαν και θέλουν πάση θυσία να μας τη φορτώσουν στο σβέρκο ως οσιομάρτυρα. Μετά τα τέρατα που έχει κάνει η Εύα πως θα τη λυπηθεί το κοινό;;Μα φυσικά αλλάζοντας προς το χειρότερο όλους τους χαρακτήρες. Θα προσπαθήσουν να κάνουν τη Μελίτα ίδια σκ...τά με την Εύα για να τη μισήσουμε και να λυπηθούμε την ξανθιά. Εγώ όμως θα συνεχίζω να υποστηρίζω Μελίτα γιατί πολύ απλά ξέρω πως δεν είναι η Μελίτα και δεν θα είναι η Μελίτα αυτή που θα συμπεριφερθεί άσχημα - αν γίνει αυτό- αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που οι σεναριογράφοι δημιούργησαν σε μια ύστατη προσπάθεια να εξυψώσουν την Εύα.
Σόρρυ αλλά δεν θα μασήσω ούτε θα πάρω. Εγώ δεν έχω σκοπό να ξαναδώ τον πρώτο κύκλο με τη Μελίτα στο ρόλο της Εύας και την Εύα στο ρόλο της Μελίτας.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από kikialex Τρι Ιαν 26, 2010 2:29 pm

anastasia20 ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΩΡΑΙΑ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΔΩ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΣΟΥ & ΜΕΤΑ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ.

kikialex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ
Ασχολίες : MYΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ -ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ - ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ &

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τρι Ιαν 26, 2010 2:31 pm

Mik έγραψε:
Το θέμα δεν είναι να βγεί η μια απο τις δυό λάδι. Το θέμα είναι οτι η Μελίτα πάει να κάνει οτι έκανε πέρσι η Ευα.
Και όσα δίκια είχε πέρσι, θα τα χάσει.



γι αυτό ακριβώς είπα προηγουμένως ότι περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα για να κράξω ΚΑΙ τη Μελίτα ...

εάν υποψιαστώ ότι θα τη βάλουν να πάει (ΜΕΤΑ το γάμο Στεφ-Εύας) στην Εύα για να της πει το αλήστου μνήμης "είμαι η ερωμένη του άντρα σου-ξέρω μέχρι και πως τρως τα αυγά σου το πρωί-τί χρώμα οξυζενέ χρησιμοποιείς-ποιό χρώμα παλτού σου αρέσει-πόσο κάνουν οι τρέσες σου" (αλά Εύα πέρυσι) τότε ΟΝΤΩΣ θα έχουν κάνει τη Μελίτα Εύα, την Εύα Μελίτα και τη σεναριακή συνοχή πάπαλα ... Wow

ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΡΑΓΩ Η ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑ (και θα αρχίσω φανταστικά σενάρια, για να ξεσπάσω, σας προειδοποιώ!!!)

zip
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 26, 2010 2:32 pm

Materialgirl έγραψε:Αυτό γίνεται γιατί οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να μεταλλάξουν τη Μελίτα προς το χειρότερο για να αγιοποιηθεί η Εύα άλλη μια φορά. Έχουν καταλάβει ότι η εν λόγω ηρωίδα δεν πουλάει στον κόσμο τόσο πολύ όσο πίστευαν και θέλουν πάση θυσία να μας τη φορτώσουν στο σβέρκο ως οσιομάρτυρα. Μετά τα τέρατα που έχει κάνει η Εύα πως θα τη λυπηθεί το κοινό;;Μα φυσικά αλλάζοντας προς το χειρότερο όλους τους χαρακτήρες. Θα προσπαθήσουν να κάνουν τη Μελίτα ίδια σκ...τά με την Εύα για να τη μισήσουμε και να λυπηθούμε την ξανθιά. Εγώ όμως θα συνεχίζω να υποστηρίζω Μελίτα γιατί πολύ απλά ξέρω πως δεν είναι η Μελίτα και δεν θα είναι η Μελίτα αυτή που θα συμπεριφερθεί άσχημα - αν γίνει αυτό- αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που οι σεναριογράφοι δημιούργησαν σε μια ύστατη προσπάθεια να εξυψώσουν την Εύα.
Σόρρυ αλλά δεν θα μασήσω ούτε θα πάρω. Εγώ δεν έχω σκοπό να ξαναδώ τον πρώτο κύκλο με τη Μελίτα στο ρόλο της Εύας και την Εύα στο ρόλο της Μελίτας.

Εγω βλεπω τους χαρακτήρες συμφωνα με πως τους παρουσιάζουν οι σεναριογράφοι και όχι με το πως θα τους ήθελα εγώ να είναι.
Και γω θα ήθελα την Ευα στα καλά της, με εναν άλλο γκομενο, την Μελίτα με τον άντρα της, την Νόρα με τον Λουκά, τον Νικόλα με την δαφνη.κ.ο.κ αλλα δεν γίνονται όπως τα θέλουμε.
Εμεις λαμβάνουμε οτι μας προσφέρει η σειρά και κρίνουμε απο αυτό που βλέπουμε και όχι αυτο που θα θέλαμε να δουμε...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Τρι Ιαν 26, 2010 2:34 pm

Mik έγραψε:
Materialgirl έγραψε:
Γι αυτόν ακριβώς το λόγο καθώς και για πολλά άλλα λέω και επιμένω ότι αν δει αυτή τη σειρά και το συγκεκριμένο γεγονός μια κοπελίτσα τηλεθεάτρια που όντως έχει πέσει θύμα βιασμού όχι μόνο θα μας πάρει με τα γιαούρτια αλλά θα μας μουτζώνει με χέρια και πόδια.Και θα έχει και απόλυτο δίκιο.

Και με την ίδια λογική, τα κοριτσάκια θα πούνε, οταν εμένα θα με χτυπάνε, θα με κερατώνουν και θα κυνδινέψει η υγεία οτυ παιδιου μου, εγω αυτόν τον άντρα θα τον διεκδικώ , να μην μου τον πάρει καμία ξανθιά.

mik..εδώ θα συμφωνήσω...και η μελίτα έπρεπε να το έχει διαολοστείλει το μάνο από την αρχή...και εκείνης λάθος της...
και η εύα και η μελίτα έπεσαν θύματα του μάνου,και εκεί και οι 2 έπρεπε να αλλάξουν ρότα.η ένσταση μου είναι ότι η μελίτα όμως είδε τι καθίκι είναι ο μάνος-έστω και αργά ξέκοψε μαζί του,το ίδιο κάνει και η εύα ως προς το μάνο...όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κατηγορείται η μελίτα επειδή ερωτεύτηκε το στέφανο,επειδή είναι πρώην της εύας;;;δηλαδή η λογική είναι κατωχηρομένος στην εύα με τρελαίνει..η εύα χώρισε μαζί του..ελεύθερος ο στέφανος να κάνει ό,τι θέλει με όποια θέλει..αν η εύα γύριζε στο μάνο δηλαδή θα ζητούσε την έγκριση του στέφανου;;;;
και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους συγκρίνουμε σαν χαρακτήρες...λυπάμαι αλλά η μελίτα είναι καλύτεη ως χαρακτήρα...το γεγονός ότι η εύα διέλυσε τη ζωή της δάφνης για να εκιδικηθεί το μάνο..δεν ξέρω πως μερικοί το ξεχνούν αλλά εγώ δε μπορώ να το ξεχάσω...και μετά κιόλας να τη συγκρίνω με τη μελίτα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 2:39 pm

Materialgirl έγραψε:Katsaro upotheto έγραψε:
όποιος κατάλαβε ότι η Εύα ολοκληρωνε με άλλους άντρες μπροστά στην κάμερα για μένα είναι λάθος!


Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου αν ολοκλήρωνε. Εδώ έκανε άλλα κι άλλα, η ολοκλήρωση μας πείραξε;;Μακάρι να ολοκλήρωνε, τουλάχιστον αφού έκανε ότι έκανε να έβγαινε και κάτι καλό.

Σου έχω πει επαννηλημένως να προσέχεις πώς εκφράζεσαι, λέμε τις απόψεις μας όλοι αλλα αυτά που λές (βλέπε να βάλουν τις φεγγαρόπετρες σε διάφορα μέρη όπως και το παραπάνω σου ποστ περι ολοκλήρωσης και του καλού που θα βγει) είναι για μένα καθαρό trolling και δεν θα το επιτρέψω!

Αν θέλεις απλά με το ύφος και τα λόγια σου να δημιουργείς φασαρίες θα σε παρακαλούσα να πάς σε κάποιο άλλο ιστότοπο! Μην ξαναδω τέτοια λόγια εδω μέσα!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 2:41 pm

CineFreak έγραψε:
Mik έγραψε:
Το θέμα δεν είναι να βγεί η μια απο τις δυό λάδι. Το θέμα είναι οτι η Μελίτα πάει να κάνει οτι έκανε πέρσι η Ευα.
Και όσα δίκια είχε πέρσι, θα τα χάσει.


γι αυτό ακριβώς είπα προηγουμένως ότι περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα για να κράξω ΚΑΙ τη Μελίτα ...

εάν υποψιαστώ ότι θα τη βάλουν να πάει (ΜΕΤΑ το γάμο Στεφ-Εύας) στην Εύα για να της πει το αλήστου μνήμης "είμαι η ερωμένη του άντρα σου-ξέρω μέχρι και πως τρως τα αυγά σου το πρωί-τί χρώμα οξυζενέ χρησιμοποιείς-ποιό χρώμα παλτού σου αρέσει-πόσο κάνουν οι τρέσες σου" (αλά Εύα πέρυσι) τότε ΟΝΤΩΣ θα έχουν κάνει τη Μελίτα Εύα, την Εύα Μελίτα και τη σεναριακή συνοχή πάπαλα ... Wow

ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΡΑΓΩ Η ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑ (και θα αρχίσω φανταστικά σενάρια, για να ξεσπάσω, σας προειδοποιώ!!!)

zip

Σενάριο από τη CineFreak!!! ΟΥΑΟΥ! Τις περισσότερες φορές πεθαίνω με τους σχολιασμούς σου, θέλω να δω σενάριο και προσοχή στο ρόλο της Αμαλίας, τη θέλω παλαβιάρα ΘΕΑ!!!

Όσο για το τουμπάρισμα των χαρακτήρων μάλλον δεν θα το αποφύγουμε....

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 2:41 pm

Εγω βλεπω τους χαρακτήρες συμφωνα με πως τους παρουσιάζουν οι σεναριογράφοι και όχι με το πως θα τους ήθελα εγώ να είναι.
Και γω θα ήθελα την Ευα στα καλά της, με εναν άλλο γκομενο, την Μελίτα με τον άντρα της, την Νόρα με τον Λουκά, τον Νικόλα με την δαφνη.κ.ο.κ αλλα δεν γίνονται όπως τα θέλουμε.
Εμεις λαμβάνουμε οτι μας προσφέρει η σειρά και κρίνουμε απο αυτό που βλέπουμε και όχι αυτο που θα θέλαμε να δουμε...


Α γειά σου.
Κι εγώ όταν είδα το Στέφανο να μπαίνει στη σειρά αυτό πίστευα οτι θα δω.
Ιδιαίτερα όταν μας έδειξαν πως το πάλευε ο τύπος να διαλύσει το γάμο της Εύας με το Μάνο.
Αλλά τελικα άλλα μας δείξανε άλλα μας μπήξανε gelio
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Τρι Ιαν 26, 2010 2:47 pm

Clarabelle έγραψε:
Εγω βλεπω τους χαρακτήρες συμφωνα με πως τους παρουσιάζουν οι σεναριογράφοι και όχι με το πως θα τους ήθελα εγώ να είναι.
Και γω θα ήθελα την Ευα στα καλά της, με εναν άλλο γκομενο, την Μελίτα με τον άντρα της, την Νόρα με τον Λουκά, τον Νικόλα με την δαφνη.κ.ο.κ αλλα δεν γίνονται όπως τα θέλουμε.
Εμεις λαμβάνουμε οτι μας προσφέρει η σειρά και κρίνουμε απο αυτό που βλέπουμε και όχι αυτο που θα θέλαμε να δουμε...


Α γειά σου.
Κι εγώ όταν είδα το Στέφανο να μπαίνει στη σειρά αυτό πίστευα οτι θα δω.
Ιδιαίτερα όταν μας έδειξαν πως το πάλευε ο τύπος να διαλύσει το γάμο της Εύας με το Μάνο.
Αλλά τελικα άλλα μας δείξανε άλλα μας μπήξανε gelio
Συμφωνώ και εγώ μαζί σας!!!
Θέλω να δω εξέλιξη στη σειρά (που να βασίζεται στους περσινούς χαρακτήρες βεβαίως βεβαίως) και να κρίνω αυτό που βλέπω...
Αλλιώς δεν έχει αξία να παρακολουθήσεις μία σειρά...Δες απλά την αρχή να πάρεις μια ιδέα και δες και το τελευταίο επεισόδιο...
Η Εύα πέρσυ ήταν τελείως λάθος...Δεν θα υποστηρίξω ποτέ το αντίθετο...
Φέτος όμως σιγά σιγά βλέπω να αλλάζει...Βέβαια στο τέλος θα κρίνουμε την διαδρομή της αλλά εγώ αυτό βλέπω...
Η Μελίτα πέρσυ με κάποιες εξαιρέσεις ήταν η απατημένη συμπαθής (σε μένα ποτέ) σύζυγος...
Φέτος αλλάζει προς το χειρότερο...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Ιαν 26, 2010 2:48 pm

Mik έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Αυτό γίνεται γιατί οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να μεταλλάξουν τη Μελίτα προς το χειρότερο για να αγιοποιηθεί η Εύα άλλη μια φορά. Έχουν καταλάβει ότι η εν λόγω ηρωίδα δεν πουλάει στον κόσμο τόσο πολύ όσο πίστευαν και θέλουν πάση θυσία να μας τη φορτώσουν στο σβέρκο ως οσιομάρτυρα. Μετά τα τέρατα που έχει κάνει η Εύα πως θα τη λυπηθεί το κοινό;;Μα φυσικά αλλάζοντας προς το χειρότερο όλους τους χαρακτήρες. Θα προσπαθήσουν να κάνουν τη Μελίτα ίδια σκ...τά με την Εύα για να τη μισήσουμε και να λυπηθούμε την ξανθιά. Εγώ όμως θα συνεχίζω να υποστηρίζω Μελίτα γιατί πολύ απλά ξέρω πως δεν είναι η Μελίτα και δεν θα είναι η Μελίτα αυτή που θα συμπεριφερθεί άσχημα - αν γίνει αυτό- αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που οι σεναριογράφοι δημιούργησαν σε μια ύστατη προσπάθεια να εξυψώσουν την Εύα.
Σόρρυ αλλά δεν θα μασήσω ούτε θα πάρω. Εγώ δεν έχω σκοπό να ξαναδώ τον πρώτο κύκλο με τη Μελίτα στο ρόλο της Εύας και την Εύα στο ρόλο της Μελίτας.

Εγω βλεπω τους χαρακτήρες συμφωνα με πως τους παρουσιάζουν οι σεναριογράφοι και όχι με το πως θα τους ήθελα εγώ να είναι.
Και γω θα ήθελα την Ευα στα καλά της, με εναν άλλο γκομενο, την Μελίτα με τον άντρα της, την Νόρα με τον Λουκά, τον Νικόλα με την δαφνη.κ.ο.κ αλλα δεν γίνονται όπως τα θέλουμε.
Εμεις λαμβάνουμε οτι μας προσφέρει η σειρά και κρίνουμε απο αυτό που βλέπουμε και όχι αυτο που θα θέλαμε να δουμε...

Ακριβώς Mik. Βρε κορίτσια, γιατί το συνεχίζουμε το θέμα? Αφού η κοπέλα το παραδέχτηκε απο μόνη της, πως οτι και να κάνει η Μελίτα θα τα βλέπει απο την πλευρά που θέλει η ίδια να τα δει... Πάντα θα την δικαιολογεί ακόμα και αν γίνει ακριβώς ίδια με την περσινή Ευα!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τρι Ιαν 26, 2010 2:50 pm

γι αυτό ακριβώς είπα προηγουμένως ότι περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα για να κράξω ΚΑΙ τη Μελίτα ...

εάν υποψιαστώ ότι θα τη βάλουν να πάει (ΜΕΤΑ το γάμο Στεφ-Εύας) στην Εύα για να της πει το αλήστου μνήμης "είμαι η ερωμένη του άντρα σου-ξέρω μέχρι και πως τρως τα αυγά σου το πρωί-τί χρώμα οξυζενέ χρησιμοποιείς-ποιό χρώμα παλτού σου αρέσει-πόσο κάνουν οι τρέσες σου" (αλά Εύα πέρυσι) τότε ΟΝΤΩΣ θα έχουν κάνει τη Μελίτα Εύα, την Εύα Μελίτα και τη σεναριακή συνοχή πάπαλα ...

ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΡΑΓΩ Η ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑ (και θα αρχίσω φανταστικά σενάρια, για να ξεσπάσω, σας προειδοποιώ!!!)

Αυτό με ποια λογική θα το κάνουν; Για να ξεχάσουμε τα τέρατα της Εύας βάζοντας την Μελίτα να κάνει τα ίδια; Μα και πάλι αυτό δεν έχουν καταλάβει. Ακόμα και να κατακρεουργήσουν τον χαρακτήρα της Μελίτας επίτηδες, ο κόσμος που δεν συμπαθεί την Εύα δεν θα την συμπαθήσει. Τέλος!Ο κόσμος που παρακολουθεί πιστά από την αρχή την σειρά, δεν έχει ξεχάσει ούτε τι είδε, ούτε τι άκουσε! Μη κοιτάτε που όλοι οι ήρωες τώρα έχουν ξεχάσει και π.χ βάζουν τον Λιάκο να λέει ότι και να ξεψυχάει θα φωνάζει Εύα και Μάνος love for ever!!! Είναι τελείως βλακεία αυτό που κάνουν από πέρσυ! Αντί να βάλουν την Εύα να ζητάει μια πραγματική συγγνώμη, και έμπρακτα να δείχνει ότι μετάνοιωσε, την έχουν βγάλει μία οσία που σαν δικαιολογία που έκρυψε την Μαρίλια για 15 χρόνια από τον Μάνο, ήταν ότι δεν ήθελε να του κόψει τα φτερά και να σπουδάσει!Λες και ο Μάνος υπήρχε περίπτωση να μην σπουδάσει! Και μετά που πήρε πτυχίο γιατί δεν του το είπε;Για να μην του κόψει τα φτερά να κάνει και μεταπτυχιακό; Τώρα ήταν αυτή σοβαρή δικαιολογία; Που κάθε πράξη της Εύας ξαφνικά από πέρσυ τον Μάρτιο την βαφτίζουνε θυσία; Η φτωχή κατατρεγμένη που έπαθε κατάθλιψη και παράτησε τη κόρη της; 2 χρόνια είχε κατάθλιψη όχι και τα υπόλοιπα! Είναι δικαιολογία που λέει ότι για τον Μάνο παράτησε την κόρη της; Μπα και όσο ήταν με τον Στέφανο γιατί δεν γύριζε να την αναλάβει; Τεσπα έχει κάνει πάρα πολλά που αν αρχίσω τελειωμό δεν θα έχω! Πάντως θα την συμπαθούσα αν την έδειχναν μετανοιωμένη. Αυτοί όμως δεν την έδειξαν μετανοιωμένη και να προσπαθεί να το δείξει έμπρακτα αυτό. Την έδειξαν θηλυκό Ξανθόπουλο που για όλα έχει μια δικαιολογία! Ακόμα και ο βιασμός της ήταν βιασμός τότε που κατηγόρησε τον Μάνο μετά το νοσοκομείο, και την άλλη βδομάδα ακούσαμε το θρυλικό " κάθε φορά σαν την πρώτη φορά"!
Τώρα, πιστεύω ότι αν η Μελίτα ήθελε να τα πεί θα φρόντιζε να το κάνει πρίν τον γάμο. Τι νόημα έχει να το κάνει λίγες μέρες μετά;
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιαν 26, 2010 2:50 pm

anastasia20 έγραψε:όμως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κατηγορείται η μελίτα επειδή ερωτεύτηκε το στέφανο,επειδή είναι πρώην της εύας;;;δηλαδή η λογική είναι κατωχηρομένος στην εύα με τρελαίνει..η εύα χώρισε μαζί του..ελεύθερος ο στέφανος να κάνει ό,τι θέλει με όποια θέλει..αν η εύα γύριζε στο μάνο δηλαδή θα ζητούσε την έγκριση του στέφανου;;;;
και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους συγκρίνουμε σαν χαρακτήρες...λυπάμαι αλλά η μελίτα είναι καλύτεη ως χαρακτήρα...το γεγονός ότι η εύα διέλυσε τη ζωή της δάφνης για να εκιδικηθεί το μάνο..δεν ξέρω πως μερικοί το ξεχνούν αλλά εγώ δε μπορώ να το ξεχάσω...και μετά κιόλας να τη συγκρίνω με τη μελίτα...

Προσωπικά δεν κατηγορώ την Μελίτα για αυτό. Αλλα αντιτίθεμαι 1)στα σχόλια κάποιων μελών, που λένε γιατι ο Λουκάς και η Νόρα κακώς μιλήσανε στην Μελίτα έτσι 2) γιατι εδώ είσαι και εδω είμαι , με μαθηματική ακρίβεια οταν ο χάφτας ο Στέφανος θα παντρευτεί την Ευα, η μελίτα θα κάνει τα ίδια με την Ευα και 3) η Μελίτα ενώ βλέπει πόσο φάουλ είναι ο Στεφανάκος, θα συνεχίσει να είναι μαζί του....

Δεν με πειράζει να ερωτευτεί όποιον θέλει η Μελίτα, αλλα τις συνέπεις τις ξέρει. Απο την στιγμή που γνωρίζει εκ των προτέρων, ας πράξει αναλόγως και ο θεος βοηθός...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 2:51 pm

Jennifer εδώ ανταλλάσουμε απόψεις δεν κάνουμε προσηλυτισμό!

Σας παρακαλω να αποφεύγετε όσο το δυνατόν τις αναφορές στα άλλα μέλη.

Ευχαριστώ
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Ιαν 26, 2010 3:01 pm

Δεν με πειράζει να ερωτευτεί όποιον θέλει η Μελίτα, αλλα τις συνέπεις τις ξέρει. Απο την στιγμή που γνωρίζει εκ των προτέρων, ας πράξει αναλόγως και ο θεος βοηθός...

Γι'αυτό τον λόγο κι εμένα μου σπάει τα νεύρα σε κάθε επεισόδιο. Όλο λέει πως μπλέχτηκε πάλι η Ευα στην ζωή της. Γιατί? Μήπως ήταν κρυφό πως η Ευα είχε σχέση με τον Στέφανο? Πως ο Στέφανος ήθελε να κάνει οικογένεια μαζί της? Όχι βέβαια. Απο την στιγμή που ήξερε απο την αρχή την ύπαρξη της Ευας στην ζωή του Στέφανου τότε να σταματήσει να υστεριάζει... τα'θελε και τα'παθε!
Αλλά βέβαια, φταίει αυτή ποτέ σε κάτι? Αλοίμονο, μόνο οι άλλοι, αυτή έχει το αλάθητο του Πάπα!!! Και αν δεν σου αρέσει Μελίτα μου τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία!

P.S. Sorry Τζίνα :oops:
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Τρι Ιαν 26, 2010 3:04 pm

Materialgirl έγραψε:Αυτό γίνεται γιατί οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να μεταλλάξουν τη Μελίτα προς το χειρότερο για να αγιοποιηθεί η Εύα άλλη μια φορά. Έχουν καταλάβει ότι η εν λόγω ηρωίδα δεν πουλάει στον κόσμο τόσο πολύ όσο πίστευαν και θέλουν πάση θυσία να μας τη φορτώσουν στο σβέρκο ως οσιομάρτυρα. Μετά τα τέρατα που έχει κάνει η Εύα πως θα τη λυπηθεί το κοινό;;Μα φυσικά αλλάζοντας προς το χειρότερο όλους τους χαρακτήρες. Θα προσπαθήσουν να κάνουν τη Μελίτα ίδια σκ...τά με την Εύα για να τη μισήσουμε και να λυπηθούμε την ξανθιά. Εγώ όμως θα συνεχίζω να υποστηρίζω Μελίτα γιατί πολύ απλά ξέρω πως δεν είναι η Μελίτα και δεν θα είναι η Μελίτα αυτή που θα συμπεριφερθεί άσχημα - αν γίνει αυτό- αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που οι σεναριογράφοι δημιούργησαν σε μια ύστατη προσπάθεια να εξυψώσουν την Εύα.
Σόρρυ αλλά δεν θα μασήσω ούτε θα πάρω. Εγώ δεν έχω σκοπό να ξαναδώ τον πρώτο κύκλο με τη Μελίτα στο ρόλο της Εύας και την Εύα στο ρόλο της Μελίτας.

Δηλαδή τι μας λες ότι επειδή κάποιοι υποστηρίζουν φανατικά την Μελίτα πρέπει να πιέσουμε και να καθοδηγήσουμε τους σεναριογράφους έτσι ώστε να αλλάξουν τους ρόλους για την Μελίτα, την Εύα, τον Μάνο, τον Στέφανο, κλπ άτομα της σειράς όπως θα αρέσει σε αυτούς; Είμαστε καθόλου σοβαροί; Οι σεναριογράφοι είτε μας αρέσει είτε όχι έχουν ένα στόρυ στο μυαλό τους και αυτό ακολουθούν, αν αυτό δεν αρέσει σε κάποιους υπάρχει και το τηλεκοντρόλ, απλά πράγματα. Τα νούμερα της AGB όμως λένε ότι έτσι όπως γυρίζουν την ιστορία αρέσει. Τι να κάνουμε λοιπόν διαδήλωση να αλλάξει το στόρυ; Εμείς μπορούμε να κρίνουμε αυτά που βλέπουμε και όχι αυτά που θα θέλαμε να βλέπουμε.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τρι Ιαν 26, 2010 3:06 pm


Εύα Μάνος :εκφραστικότατος όπως πάντα ο Μπουγιούρης και η Ξυλά θεά και η ηθοποιάρα όπως πάντα μου άρεσε πολύ ο τρόπος που του μίλησε με συγκίνησε ο Μάνος πάλι μου σπάει τα νεύρα βέβαια δεν λέω ότι δεν θέλει κότσια αυτό που κάνει
Αντιγόνη ΦωτοΣτέφανος ο Large αχ Θεέ μου αλλά έχει τρελή πλάκα η Αντιγονάρα
Μελιτά-Αμαλία: αχ θεέ μου πόσα να αντέξω η δόλια η fan πείτε μου πόσα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; η Μελίτα έχει καταλάβει πως η Εύα δεν ...........και έχει ηρεμήσει χθες τουλάχιστον η Αμαλίτσα πάλι για το χρήμα καίγεται
Λουκάς-Νόρα:συζήτηση περί έρως πόσα να αντέξω Νόρα άρπαξε τον εσύ γιατί αν περιμένουμε από του Λουκά .......... Schumacher εμένα Νοράκι μ'αρέσει ο Robert Pattinson ......................
Δάφνη-Μάνος : μ'αρέσει ο Μάνος όταν θυμώνει ..........................
Εύα-ο Στεφανάκος της μαμάς : ωραία σκηνή δεν τους θέλω μαζί αλλά απολαμβάνω τις σκηνές τους ,χημείααααααα,και από το να βλέπω το κατινάκι
Ρούσσος-Μάνος : θα πεθάνωωωωωω xaxa
Ερωτευμένα βατραχάκια Εύα : φεγγαροπετρίστικη σκηνή θεικήηηηη την ευχαριστήθηκα ..................................
Δάφνη-Ηλίας : βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Ερωτευμένα Βατραχάκια : ωραία συζήτηση
Ρούσσος-Στέφανος : τα αγόρια σούπερ δεν μιλάω γιατί θα με ξεμαλλιάσουνε
Λουκάς-15χρονό: η Μελίτα όταν αρνείται έχει τρελή πλάκα έχει ένα βλέμμα 15χρονού που λέει ''όχι όχι όχι ''χα χα χα η Μελίτα το 'πιασέ ότι δεν ανήκει στην παρέαααααααα Μελιτάκι εσύ δεν πνίγεις συναισθήματα κουνέλια πνίγεις
τα κοκόρια: μ'αρέσουν τρελά μαζί έχουν τρελή πλάκα και είναι και οι δύο εκφραστικότατοι ...........άλλα λένε μπροστά και άλλα πίσω αλλά πάντα βέβαια ο Στέφανος δεν είναι Μάνος οχι όχι όχι
Μπέλλος Βατραχούλης : αχ Λουκααααααααααααααααααααα Synelthe
Λουκάς-Νικόλας : σας έχω πει ότι πάω πολύ το Νικόλα τελευταία
Δάφνη - Νόρα : αχ ρε Νοράκι αχχχχχχχχχχχχχχχχ το ζευγάρι Λύτρα τα σπάει
Βατραχάκια : Νόρα πέθανε τον πέθανε τον......................................
Αμαλία-Στέφανος-Αντιγόνη : και το είχα πει θα δούμε μια τέτοια σκηνή δεν το είχα πει ;;;
Μελίτα-Δ'αφνη: Δάφνη έχεις μείνει πολλά επεισόδια Πίσω μαζέψου θα φας ξύλο
Προσεχώς : έτσι Νόρα έτσι και το Ευάκι που θέλει άλλο ένααα ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...........................
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιαν 26, 2010 3:09 pm

Μιμη ο σχολιασμος σου καταπληκτικος και περιττο να σου πω οτι συμφωνω σε ολα!!!!! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Ιαν 26, 2010 3:13 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕΣΑ , ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΩΣ alexandra 35 ΕΙΠΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΟΣΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ?

ΑΥΤΟ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΣΤΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΡΩΙΔΑ ΕΝΟΣ ΣΗΡΙΑΛ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΟΣΟΥΝ ΑΥΤΟ.


ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΥΠΙΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Τρι Ιαν 26, 2010 3:18 pm

στο επεισοδιο αυτο ηταν κορυφη ολες οι ατακες Λουκα Νορας....!!!!
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 3:18 pm

jim7 έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Αυτό γίνεται γιατί οι σεναριογράφοι αποφάσισαν να μεταλλάξουν τη Μελίτα προς το χειρότερο για να αγιοποιηθεί η Εύα άλλη μια φορά. Έχουν καταλάβει ότι η εν λόγω ηρωίδα δεν πουλάει στον κόσμο τόσο πολύ όσο πίστευαν και θέλουν πάση θυσία να μας τη φορτώσουν στο σβέρκο ως οσιομάρτυρα. Μετά τα τέρατα που έχει κάνει η Εύα πως θα τη λυπηθεί το κοινό;;Μα φυσικά αλλάζοντας προς το χειρότερο όλους τους χαρακτήρες. Θα προσπαθήσουν να κάνουν τη Μελίτα ίδια σκ...τά με την Εύα για να τη μισήσουμε και να λυπηθούμε την ξανθιά. Εγώ όμως θα συνεχίζω να υποστηρίζω Μελίτα γιατί πολύ απλά ξέρω πως δεν είναι η Μελίτα και δεν θα είναι η Μελίτα αυτή που θα συμπεριφερθεί άσχημα - αν γίνει αυτό- αλλά μια καρικατούρα της Μελίτας που οι σεναριογράφοι δημιούργησαν σε μια ύστατη προσπάθεια να εξυψώσουν την Εύα.
Σόρρυ αλλά δεν θα μασήσω ούτε θα πάρω. Εγώ δεν έχω σκοπό να ξαναδώ τον πρώτο κύκλο με τη Μελίτα στο ρόλο της Εύας και την Εύα στο ρόλο της Μελίτας.

Δηλαδή τι μας λες ότι επειδή κάποιοι υποστηρίζουν φανατικά την Μελίτα πρέπει να πιέσουμε και να καθοδηγήσουμε τους σεναριογράφους έτσι ώστε να αλλάξουν τους ρόλους για την Μελίτα, την Εύα, τον Μάνο, τον Στέφανο, κλπ άτομα της σειράς όπως θα αρέσει σε αυτούς; Είμαστε καθόλου σοβαροί; Οι σεναριογράφοι είτε μας αρέσει είτε όχι έχουν ένα στόρυ στο μυαλό τους και αυτό ακολουθούν, αν αυτό δεν αρέσει σε κάποιους υπάρχει και το τηλεκοντρόλ, απλά πράγματα. Τα νούμερα της AGB όμως λένε ότι έτσι όπως γυρίζουν την ιστορία αρέσει. Τι να κάνουμε λοιπόν διαδήλωση να αλλάξει το στόρυ; Εμείς μπορούμε να κρίνουμε αυτά που βλέπουμε και όχι αυτά που θα θέλαμε να βλέπουμε.


ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Jim!!'Τι να κάνουμε λοιπόν διαδήλωση να αλλάξει το στόρυ;'ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ!!! gelio gelio gelio
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 3:28 pm

mimi έγραψε:
Εύα Μάνος :εκφραστικότατος όπως πάντα ο Μπουγιούρης και η Ξυλά θεά και η ηθοποιάρα όπως πάντα μου άρεσε πολύ ο τρόπος που του μίλησε με συγκίνησε ο Μάνος πάλι μου σπάει τα νεύρα βέβαια δεν λέω ότι δεν θέλει κότσια αυτό που κάνει
Αντιγόνη ΦωτοΣτέφανος ο Large αχ Θεέ μου αλλά έχει τρελή πλάκα η Αντιγονάρα
Μελιτά-Αμαλία: αχ θεέ μου πόσα να αντέξω η δόλια η fan πείτε μου πόσα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; η Μελίτα έχει καταλάβει πως η Εύα δεν ...........και έχει ηρεμήσει χθες τουλάχιστον η Αμαλίτσα πάλι για το χρήμα καίγεται
Λουκάς-Νόρα:συζήτηση περί έρως πόσα να αντέξω Νόρα άρπαξε τον εσύ γιατί αν περιμένουμε από του Λουκά .......... Schumacher εμένα Νοράκι μ'αρέσει ο Robert Pattinson ......................
Δάφνη-Μάνος : μ'αρέσει ο Μάνος όταν θυμώνει ..........................
Εύα-ο Στεφανάκος της μαμάς : ωραία σκηνή δεν τους θέλω μαζί αλλά απολαμβάνω τις σκηνές τους ,χημείααααααα,και από το να βλέπω το κατινάκι
Ρούσσος-Μάνος : θα πεθάνωωωωωω xaxa
Ερωτευμένα βατραχάκια Εύα : φεγγαροπετρίστικη σκηνή θεικήηηηη την ευχαριστήθηκα ..................................
Δάφνη-Ηλίας : βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Ερωτευμένα Βατραχάκια : ωραία συζήτηση
Ρούσσος-Στέφανος : τα αγόρια σούπερ δεν μιλάω γιατί θα με ξεμαλλιάσουνε
Λουκάς-15χρονό: η Μελίτα όταν αρνείται έχει τρελή πλάκα έχει ένα βλέμμα 15χρονού που λέει ''όχι όχι όχι ''χα χα χα η Μελίτα το 'πιασέ ότι δεν ανήκει στην παρέαααααααα Μελιτάκι εσύ δεν πνίγεις συναισθήματα κουνέλια πνίγεις
τα κοκόρια: μ'αρέσουν τρελά μαζί έχουν τρελή πλάκα και είναι και οι δύο εκφραστικότατοι ...........άλλα λένε μπροστά και άλλα πίσω αλλά πάντα βέβαια ο Στέφανος δεν είναι Μάνος οχι όχι όχι
Μπέλλος Βατραχούλης : αχ Λουκααααααααααααααααααααα Synelthe
Λουκάς-Νικόλας : σας έχω πει ότι πάω πολύ το Νικόλα τελευταία
Δάφνη - Νόρα : αχ ρε Νοράκι αχχχχχχχχχχχχχχχχ το ζευγάρι Λύτρα τα σπάει
Βατραχάκια : Νόρα πέθανε τον πέθανε τον......................................
Αμαλία-Στέφανος-Αντιγόνη : και το είχα πει θα δούμε μια τέτοια σκηνή δεν το είχα πει ;;;
Μελίτα-Δ'αφνη: Δάφνη έχεις μείνει πολλά επεισόδια Πίσω μαζέψου θα φας ξύλο
Προσεχώς : έτσι Νόρα έτσι και το Ευάκι που θέλει άλλο ένααα ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...........................


Να σαι καλά mimi μου με το σχολιασμό σου. Πάντα μου φτιάχνεις το κέφι
Μου άρεσε το: ερωτευμένα βατραχάκια εύα gelio
Να πω κι εγώ για να μην ξεχνιόμαστε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 3:34 pm

alexandra 35 έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕΣΑ , ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΩΣ alexandra 35 ΕΙΠΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΟΣΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ?

ΑΥΤΟ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΣΤΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΡΩΙΔΑ ΕΝΟΣ ΣΗΡΙΑΛ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΟΣΟΥΝ ΑΥΤΟ.


ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΥΠΙΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

maaaad ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΦΡΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝkyma! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΘΙΞΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης