Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

+39
viviP
glgs
elena-7-
giouli_edem
Mafalda
verile_mistika
Καρ-Mik
CineFreak
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
helennik91
anna90
almaresi
jim7
mimi_loukas+nora
stefanos-melita
mimi
tinaki18
KonstantinaA
panda
νοριτσα
KAZY
kikialex
zwi
edem4ever
DESPOINA
nikidanis
Ntinaki1
LIBRA
KatsaroYpotheto
evanna
konstantina
aggeliki
Izabella29
margaret
sifantid
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
43 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap7%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap41%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap33%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_lcap1%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τρι Ιαν 26, 2010 5:43 pm

Ξέχασα να ψηφίσω
καλό γιατί δεν έχει Νταίζηηηηηηηη
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιαν 26, 2010 5:43 pm

CineFreak έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν χρειαζόταν να μυρίσει τα νύχια της το ήξερε οτι ο Στεφανος με την Εύα συζητούν για οικογένεια.
Εγώ δεν διαφωνώ της ήρθε ξαφνικό. Υπήρχε όμως το ενδεχόμενο και το ήξερε. Προς τι τόση έκπληξη δεν καταλαβαίνω.

η έκπληξη η μεγάλη είναι ότι ενω η Εύα τραβιέται 15 χρόνια με το Μάνο και ερωτοτροπούν εις τας Παρισίους και εις τα Αθήνας ποικιλοτρόπως, ένα παιδί δε συνέλαβε ποτέ, ενώ μετά από 1 μήνα σεξ με τον Καρτάλη έμεινε έγγυος ... προφανώς λοιπόν το σπέρμα του Στέφανου τρέχει με ταχύτητες WARP ενώ του Μάνου είναι "οκνηροί κολυμβητές ..."

Bounce


Χαχαχαχαχχαχααχαχαχαχ!Φοβερό το σχόλιο!Μάλλον έχεις δίκο Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιαν 26, 2010 5:45 pm

anastasia20 έγραψε:
Materialgirl έγραψε:Τι είπες Λουκάκο;;Ότι τόσο καιρό δεν πήγαινες να δεις τη Μελίτα για να μην ανταλλάξετε βαριές κουβέντες;;;Άσε τα αντριλίκια για τους άντρες.Για ρίχ'τα Λουκάκο να δούμε τι βαριές κουβέντες έχεις να ξεστομίσεις;;;Να θάψει η Μελίτα τα αισθήματά της και να κάνει πίσω;;Πολύ ωραία, αλλά γιατί;Σας χρωστάει κάτι η Μελίτα σε εσάς ή στην Εύα;Να σας θυμίσει κάποιος ότι η Μελίτα που σας ξέρει πολύ λιγότερο καιρό σας έχει φερθεί σπαθί και ότι η Εύα η οποία υποτίθεται ότι είναι καρδιακή σας φίλη έχει κάνει τα τέρατα;;
Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια κριτήρια υπερασπίζεται τους φίλους της αυτή η παρέα.Τελικά πολύ σωστά του απάντησε η Μελίτα του Λουκά αν και κανονικά έπρεπε να τον διαολοστείλει και να του δώσει τη φεγγαρόπετρα που της χάρισαν να τη βάλουν εκεί που ξέρουν και μάλιστα βαθια βαθιά. Γιατί δεν είναι φίλοι όλοι αυτοί, αλλά μια παρέα ευκαιριακών φίλων, καιροσκόπων, που προκειμένου να μην πάθει νευρικό κλονισμό η Εύα θάβουν όλους τους υπόλοιπους. Αν η Εύα είναι μια τρελή να την κλείσετε σε νευρολογική κλινική παρέα με τον Τζακ Νίκολσον από τη φωλιά του κούκου. Δεν μπορεί να το παίζετε κύριε Λουκά φίλοι στη Μελίτα και να μην την υποστηρίζετε ποτέ.Πότε μπήκατε στη διαδικασία να σκεφτείτε τι νιώθει η Μελίτα;Να σκεφτείτε πόσο άδικα υπέφερε εξαιτίας της Εύας και του Μάνου κάποτε;Όσο καιρό η Εύα τα είχε με τον παντρεμένο δεν είδα κανέναν απο'σας να την πιάσει την Εύα από το μαλλί, να της χώσετε δυο φούρλες και να υποστηρίξετε τη Μελίτα που έτρωγε το κέρατο.Ούτε σκέφτηκε κανένας σας ότι η Νεφέλη μεγαλώνει με χωρισμένους γονείς εξαιτίας της ημίτρελης. Και παραλίγο εξαιτίας της να μεγάλωνε και ο μικρός Μάριος, ο γιιος της Δάφνης χωρίς πατέρα, όπως και η Μαρίλια που έχει μεγαλώσει χωρίς καθόλου γονείς και μόνο με τη γιαγιά της πάλι εξαιτίας της Εύας. Αυτή καταστρέφει ζωές κι εσείς τι κάνετε;;Την προστατεύετε μην αυτοκτονήσει;;Σοβαρά;;Υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που περνούν τα πάνδεινα, γυναίκες που μένουν χήρες με μικρά παιδιά να μεγαλώσουν, οικογένειες που αντιμετωπίζει κάποιο μέλος τους σοβαρό πρόβλημα υγείας, παιδιά που μεγαλώνουν ορφανά και μόνα τους και χίλια δυο άλλα. Όλοι αυτοί δηλαδή τι έπρεπε να κάνουν;Να φουντάρουν;; Και η Εύα έχει το θράσσος σε κάθε δυσκολία αφού πρώτα τα κάνει σκ....ά να πετάει μια κρίση για να τη λυπηθούν και έχουμε φτάσει στο σημείο την απόλυτη εκπρόσωπο εγωισμού και αναισθησίας να τη λέμε και ευαίσθητη. Ε όχι αυτό παραπάει. Το θράσσος τους δεν έχει όρια. Πολύ καλά του την είπε του Λουκά η Μελίτα. Ακους εκεί να μας πει ο Λουκάς ότι η Μελίτα θα πάρει δεύτερη φορά τον άντρα της Εύας. Η Μελίτα είτε τους αρέσει είτε όχι ήταν παντρεμένη με το Μάνο και ήταν η νόμιμη σύζυγος. Δεν φταίει η Μελίτα που ο Μάνος δεν παντρεύτηκε την Εύα, δεν ήξερε καν ότι υπήρχε στη ζωή του. Και η άλλη ήρθε με θράσσος μέσα στο σπίτι της κοπέλας να της ανακοινώσει ότι ήταν η ερωμένη του άντρα της και προσπάθησε με όποιο τρόπο μπορούσε να διαλύσει αυτό το γάμο. Τα κατάφερε τελικά και το χώρισε το ζευγάρι. Και έρχεται τώρα η παρέα των καιροσκόπων να την πει στη Μελίτα;;Πάτε με τα καλά σας. Καλά είπε η Μελίτα¨"ε βέβαια εμένα δεν με υποστηρίζετε γιατί εγώ δεν είμαι φίλη σας" Έτσι είναι κοπέλα μου. Μείνε καλύτερα μόνη σου γιατί αν είναι να έχεις τέτοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρους. Πάρτε τη φεγγαρόπετρά σας και στα τσακίδια. Εσείς δεν είστε παρέα. Είστε μια κλίκα από εγωιστικά καθίκια που υποτίθεται ότι κάνετε φιλίες, αλλά ποτέ δεν αντιμετωπίζετε τους φίλους σας ισότιμα. Στη φιλία δεν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά. Οι πραγματικοί φίλοι μπαίνουν και λίγο στη θέση του άλλου να καταλάβουν τον πόνο του και να τον παρηγορήσουν.Δεν πυροβολούν αδιακρίτως κάποιον που έχει όλα τα δίκια με το μέρος του για να νταντεύουν την ψυχοπαθή που κλονίζεται κάθε τρεις και λίγο και ακούει σταγόνες να τρέχουν στο νερουλιασμένο κεφάλι της. Όχι λοιπόν, αφού δεν είναι πραγματικοί΄φίλοι, να μείνουν μόνοι τους και να αφήσουν τη Μελίτα ήσυχη να κάνει ότι γουστάρει. Α και Λουκά να σου θυμίσω ότι ο Στέφανος ουδέποτε υπήρξε άντρας της Εύας, γιατί πολύ απλά η ίδια δεν ήθελε να τον παντρευτεί ούτε υπήρξαν ποτέ σύζυγοι. Το μυαλό της το έχει ακόμα στο Μάνο. Και τι να κάνουμε εμείς δεν είμαστε μοντέρνοι σαν εσένα που είσαι ερωτευμένος με τη Νόρα και πας να παντρευτείς τη σκυλού. Η Μελίτα είναι φυσιολογική κοπέλα και τα φτιάχνει με αυτόν που θέλει και όχι με άσχετους.Μου α΄ρεσει που ο Λουκάς πλασαριζόταν πέρσι ως ο δίκαιος της παρέας. Fskl Fskl

Μελίτα πες την αλήθεια στη Δάφνη να πάψει να σε πρήζει. Είναι ο μόνος τρόπος να την ξεφορτωθείς. Κι αυτή παντρεμένη γυναίκα με παιδί άλλη δουλειά δεν έχει να κάνει κι άρχισε τα προξενιά. Σου λέει ας την πάρει ο Στέφανος την Εύα να γλιτώσει το αδερφάκι μου. Που να ξερες καημένη Δάφνη.

Η Αμαλία κακώς πήγε στο Στέφανο. Δεν θα τον παρακαλάμε κιόλας. Κι αφού είναι τόσο ηλίθιος ας παντρευτεί την Εύα να του μείνει αμανάτι να δω τι θα κάνει μετά. Αλλά θέλω να δω και τη Μελίτα να αδιαφορεί. Πρέπει να δείξει χαρακτήρα και να φανεί δυνατή, να τον αποφεύγει για να μάθει να μην κάνει βλακίες ο παριζιάνος. Παντρέψου τη Κύριε Στέφανε και φά'τη στη μάπα για να μάθεις...Καθόλου δεν θα σε λυπηθώ..

Η Νόρα επίσης πολύ σωστή σήμερα...τον έψησε το Λουκά σε σιγανή φωτιά. Μπράβο Νόρα, άσ' τον να ροδίσει και μετά άνψε και το grill.Αμ Λουκά μου λύσσαξες κι εσύ να τα φτιάξει με το Δημήτριο.Άρπα τη τώρα και εις άλλα με υγεία.


χαχαχαχα....δεν παίζεσαι...
και όσο για την περιβοητη παρέα της φεγγαρόπετρας έχω απογοητευτεί πλήρως...δεν είναι έτσι οι παρέες-καλά το είπες κλίκα...
και όσο για τη συμπεριφορά του λουκά απλά πίκρα..αυτός δεν είναι ο λουκάς της περσυνής σεζόν...


Διαβάζω εδώ και τόση ώρα τόσα πολλά σχόλια γιατί χτες βγήκα νωρίς και έχασα 10 σελίδες!!!!Φοβερός ο σχολιασμός σου και γενικά τα περισσότερα σχόλιά σου,αλλά θα καταντούσε βαρετό να γράφω κάτω από κάθε ποστ σου και ένα "συμφωνώ" Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιαν 26, 2010 5:47 pm

xristina79 έγραψε:Τώρα κατάφερα να δω το επεισόδιο:

-Ο Λουκάς με χάλασε πολύ! Πήγε στη Μελίτα και της έλεγε με αυστηρό ύφος: "Κάνε πίσω. Σταμάτα το εδώ. Πνίξε ότι αισθάνεσαι." Προστακτική έτσι? Επίσης η φοβερή λογική:αν κάνεις αυτό που σου λέω θα είμαι μαζί σου αλλιώς θα με βρεις απέναντι σου. Συγνώμη βρε Λουκά αλλά ποιος είσαι εσύ που θα αποφασίσεις τι θα κάνει η Μελίτα (πίσω), η Εύα (γάμο με το Στέφανο), η Νόρα (δεσμό με τον Μπέλο?) ?????? Λυπάμαι αλλά οι καλές προθέσεις εξαντλούνται σε μια ωραία συζήτηση, σε συμβουλή... και πάνω από όλα μη πατρονάροντας τους φίλους μας και όχι κρύβοντάς τους πράγματα καθοριστικά για τις αποφάσεις ζωής που καλούνται να πάρουν..... Μόνοι τους! Γιατί αυτοί αποφασίζουν και παίρνουν την ευθύνη των αποφάσεων για την ζωή ΤΟΥΣ! Αυτό δεν είναι φιλία...

- Είναι τυχαίο που και η Δάφνη και η Νόρα (ή μήπως ο Λουκάς?) είπαν τη φράση "να σπρώξουμε" την Εύα στο Στέφανο? Και ξαναλέω... αυτό δεν είναι φιλία....

- Το ότι ο Λουκάς πάει να χαλάσει το δείπνο Νόρας-Μπέλου επίσης με χάλασε. (μη βαράτε!) Όταν την έσπρωχνε στον Μπέλο ήξερε πολύ καλά τι σημαίνει αυτό, τώρα τι δεν αντέχει? Τι νόμιζε δηλαδή, ότι θα παίζουν όνομα-ζώο-φυτό μια ζωή? Ή παίρνεις μια απόφαση, την σκέφτεσαι υποτίθεται καλά και την τηρείς ή όχι... Τουλάχιστον η Νόρα έχει παραδεχτεί ότι με την Νταίζη θα τον εμποδίσει να είναι, δεν τον σπρώχνει το πρωί στην αγκαλιά της και το βράδυ τον κυνηγάει μη κάνει κάτι μαζί της! Ο Λουκάς έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια αλλά είναι κρίμα να τον βάζουν να φέρεται σαν παιδάκι...

-Κρατάω και τον Μάνο: "Αμάν πια με τα πρέπει!!!" Καλέ, άλλη σειρά βλέπω εγώ!

- Και τον Λουκά: "αν δεν είχαν προκύψει οι αποκαλύψεις η Εύα θα ζούσε ευτυχισμένη με τον Στέφανο." Το ότι η Εύα αρνήθηκε να τον παντρευτεί πιο πριν, ότι αυτός ερωτεύτηκε άλλη, ότι προφανέστατα η Εύα ακόμα θέλει τον Μάνο απλά τα ξεχνάμε..... ε μη πονοκεφαλιάσουμε κιόλας! Αφού αποφασίστηκε: Εύα:γάμος με τον Στέφανο!

τέλος: αυτό που όλοι θεωρούν ότι μόλις η Εύα μάθει για Στέφανο-Μελίτα θα πάει στο ψυχιατρείο μπορεί να με στείλει....


Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα!!!Ο Λουκάς μου τα χαλάει πολύ τώρα τελευταία με την γενική συμπεροφορά του...μην μας τον χαλάσουνε και αυτον Neutral
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τρι Ιαν 26, 2010 5:48 pm

CineFreak έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν χρειαζόταν να μυρίσει τα νύχια της το ήξερε οτι ο Στεφανος με την Εύα συζητούν για οικογένεια.
Εγώ δεν διαφωνώ της ήρθε ξαφνικό. Υπήρχε όμως το ενδεχόμενο και το ήξερε. Προς τι τόση έκπληξη δεν καταλαβαίνω.

η έκπληξη η μεγάλη είναι ότι ενω η Εύα τραβιέται 15 χρόνια με το Μάνο και ερωτοτροπούν εις τας Παρισίους και εις τα Αθήνας ποικιλοτρόπως, ένα παιδί δε συνέλαβε ποτέ, ενώ μετά από 1 μήνα σεξ με τον Καρτάλη έμεινε έγγυος ... προφανώς λοιπόν το σπέρμα του Στέφανου τρέχει με ταχύτητες WARP ενώ του Μάνου είναι "οκνηροί κολυμβητές ..."

Bounce

το σχόλιο super αλλά δεν το βρίσκω περίεργο η Εύα έπαιρνε αντισυλληπτικά ενώ όπως είπε και η Clarabelle με τον Στέφανο ΗΘΕΛΑΝ να κάνουν παιδιά οικογένεια
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 5:50 pm

mimi έγραψε:
CineFreak έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν χρειαζόταν να μυρίσει τα νύχια της το ήξερε οτι ο Στεφανος με την Εύα συζητούν για οικογένεια.
Εγώ δεν διαφωνώ της ήρθε ξαφνικό. Υπήρχε όμως το ενδεχόμενο και το ήξερε. Προς τι τόση έκπληξη δεν καταλαβαίνω.

η έκπληξη η μεγάλη είναι ότι ενω η Εύα τραβιέται 15 χρόνια με το Μάνο και ερωτοτροπούν εις τας Παρισίους και εις τα Αθήνας ποικιλοτρόπως, ένα παιδί δε συνέλαβε ποτέ, ενώ μετά από 1 μήνα σεξ με τον Καρτάλη έμεινε έγγυος ... προφανώς λοιπόν το σπέρμα του Στέφανου τρέχει με ταχύτητες WARP ενώ του Μάνου είναι "οκνηροί κολυμβητές ..."

Bounce

το σχόλιο super αλλά δεν το βρίσκω περίεργο η Εύα έπαιρνε αντισυλληπτικά ενώ όπως είπε και η Clarabelle με τον Στέφανο ΗΘΕΛΑΝ να κάνουν παιδιά οικογένεια


Πάντως αν το δούμε σαν αγώνα το σκορ είναι 2-0 υπέρ του Μάνου προς το παρόν Opados1
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Ιαν 26, 2010 5:52 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε:
CineFreak έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν χρειαζόταν να μυρίσει τα νύχια της το ήξερε οτι ο Στεφανος με την Εύα συζητούν για οικογένεια.
Εγώ δεν διαφωνώ της ήρθε ξαφνικό. Υπήρχε όμως το ενδεχόμενο και το ήξερε. Προς τι τόση έκπληξη δεν καταλαβαίνω.

η έκπληξη η μεγάλη είναι ότι ενω η Εύα τραβιέται 15 χρόνια με το Μάνο και ερωτοτροπούν εις τας Παρισίους και εις τα Αθήνας ποικιλοτρόπως, ένα παιδί δε συνέλαβε ποτέ, ενώ μετά από 1 μήνα σεξ με τον Καρτάλη έμεινε έγγυος ... προφανώς λοιπόν το σπέρμα του Στέφανου τρέχει με ταχύτητες WARP ενώ του Μάνου είναι "οκνηροί κολυμβητές ..."

Bounce

το σχόλιο super αλλά δεν το βρίσκω περίεργο η Εύα έπαιρνε αντισυλληπτικά ενώ όπως είπε και η Clarabelle με τον Στέφανο ΗΘΕΛΑΝ να κάνουν παιδιά οικογένεια


Πάντως αν το δούμε σαν αγώνα το σκορ είναι 2-0 υπέρ του Μάνου προς το παρόν Opados1


ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΚΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ Η ΕΥΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ Idea
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 5:53 pm

Ο χειρότερος αγώνας που υπάρχει!!

Ξέρω κι εγω εναν ηλίθιο που έχει σπύρει 5 παιδιά και είναι για ολα ο μπαμπάς των γιορτών (ούτε καν του σαββατοκύριακου) καλό είναι αυτό τώρα???

Ο καλύτερος πατέρας είναι ο Οδυσσέας!!

Ο Λουκάς αναμένεται να δείξει...
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τρι Ιαν 26, 2010 5:54 pm

nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε:
CineFreak έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Δεν χρειαζόταν να μυρίσει τα νύχια της το ήξερε οτι ο Στεφανος με την Εύα συζητούν για οικογένεια.
Εγώ δεν διαφωνώ της ήρθε ξαφνικό. Υπήρχε όμως το ενδεχόμενο και το ήξερε. Προς τι τόση έκπληξη δεν καταλαβαίνω.

η έκπληξη η μεγάλη είναι ότι ενω η Εύα τραβιέται 15 χρόνια με το Μάνο και ερωτοτροπούν εις τας Παρισίους και εις τα Αθήνας ποικιλοτρόπως, ένα παιδί δε συνέλαβε ποτέ, ενώ μετά από 1 μήνα σεξ με τον Καρτάλη έμεινε έγγυος ... προφανώς λοιπόν το σπέρμα του Στέφανου τρέχει με ταχύτητες WARP ενώ του Μάνου είναι "οκνηροί κολυμβητές ..."

Bounce

το σχόλιο super αλλά δεν το βρίσκω περίεργο η Εύα έπαιρνε αντισυλληπτικά ενώ όπως είπε και η Clarabelle με τον Στέφανο ΗΘΕΛΑΝ να κάνουν παιδιά οικογένεια


Πάντως αν το δούμε σαν αγώνα το σκορ είναι 2-0 υπέρ του Μάνου προς το παρόν Opados1


ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΚΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!!!!!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ Η ΕΥΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ Idea


για τότε που ήταν ο Μάνος με την Εύα μιλάω
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιαν 26, 2010 5:59 pm

Materialgirl έγραψε:Katsaro ypotheto έγραψε:

Όχι ότι αυτό για μένα δεν είναι επάγγελμα! Χωρίς καμμία δόση ειρωνίας ειλικρινά η Μελίτα είναι σύζυγος στο επαγγελμα. Για αυτό τη μεγάλωσε η Αμαλίτσα, να είναι μορφωμένη, να μπορεί να κυκλοφορήσει στην καλή κοινωνία ώστε κάποια στιγμή να βρει εναν πλούσιο να τον παντρευτεί και να μεγαλώσει την οικογένειά της με τα λεφτά που θα παρέχει εκείνος. Ότι δηλαδή έκανε κι η Αμαλίτσα.

Μόνο που στην περίπτωση αυτών των δύο γυναικών τα πράγματα είναι διαφορετικά.
Η Αμαλία είχε λεφτά από την οικογένεια της και δεν παντρεύτηκε ένα πλούσιο σύζυγο που της τα παρείχε όλα. Μάλλον το αντίθετο έγινε, σε δυαράκι στο Παγκράτι έμενε ο Πετράκης. Όσο για το Μάνο;;Μια από τα ίδια. Δεν συντηρούσε ο Μάνος τη Μελίτα.
Σχετικά τώρα με τον καναπέ που λες υπάρχει μια διαφορά. Υπάρχουν παιδιά που καλώς ή κακώς έχουν την "τύχη" να γεννηθούν σε ευκατάστατες οικογένειες έχουν την πολυτέλεια να μην εργαστούν για να τα βγάλουν πέρα αν δεν θέλουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι επειδή η φιλενάδα μου π.χ έχει του κόσμου τα λεφτά και δεν δουλεύει, θα κάνω κι εγώ το ίδιο χωρίς να έχω τα φόντα. Ο καθένας καθορίζει τη ζωή του ανάλογα με την δική του οικονομική κατάσταση. Η Μελίτα και 100 ώρες την ημέρα να καθότανε στον καναπέ, ακόμα κι αν περνούσε όλη την ημέρα ράβοντας φορέματα στου dior δεν είχε πρόβλημα.Δεν είχε οικονομικά προβλήματα και ανάγκες.Γιατί να μην το κάνει;Εξάλλου κανείς δεν μπορεί να κατηγορήσει τη Μελίτα ότι ψάχνει χορηγούς γιατί πολύ απλά είχε λεφτά - το ξανατονίζω - από την οικογένειά της. Έτρωγε απλώς τα λεφτά του μπαμπάκα της και πολύ καλά έκανε γιατί αυτή είναι η χαρά του πατέρα - να του τα τρώει η πριγκήπισσά του. Το λέω με την έννοια ότι κόρη του ήτανε, λογικό να τη συντηρεί.
Η Εύα όμως που είχε ανάγκη να δουλέψει έπρεπε να το έχει κάνει και αντί να κοιτάει τι κάνει η Μελίτα και η κάθε πλούσια, έπρεπε να κοιτάξει να βοηθήσει την οικογένειά της και αντί να κάθεται στο Παρίσι να έρθει πίσω στην Ελλάδα, να αναλάβει το μεγάλωμα του παιδιού της και να βοηθήσει τη μάνα της να τα βγάλει πέρα.

Αυτό που θέλω να πω εν κατακλείδι είναι ότι εγώ π.χ που δεν είμαι πλούσια όυτε έχω ομίλους και εργοστάσια, δουλεύω και συντηρούμαι. Ζω δηλαδή ανάλογα με τις συνθήκες της δικής μου ζωής. Δεν με νοιάζει εμένα να ασχοληθώ με τις συνθήκες ζωής της Μαρίτσας ή της Κικίτσας -΄λέω εγώ τώρα - αυτές μπορεί να έχουν και εκατομμύρια.



ΛΙΓΟ ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ,ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΒΛΕΠΩ 22 ΣΕΛΙΔΕΣ affraid
ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ,ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ! ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ?ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΞΑΠΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΝΑΠΕ,ΑΝΤΕ Κ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ....ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ! ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ, ΓΙΝΕΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ!!Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΟΧΙ,ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ Κ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ!!ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΞΑΡΤΌΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιαν 26, 2010 6:00 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ο χειρότερος αγώνας που υπάρχει!!

Ξέρω κι εγω εναν ηλίθιο που έχει σπύρει 5 παιδιά και είναι για ολα ο μπαμπάς των γιορτών (ούτε καν του σαββατοκύριακου) καλό είναι αυτό τώρα???

Ο καλύτερος πατέρας είναι ο Οδυσσέας!!

Ο Λουκάς αναμένεται να δείξει...


Εδώ θα συμφωνήσω απολύτως!Το θέμα δεν είναι να έχεις όσον το δυνανατόν περισσότερα παιδιά,αλλά ακόμα και ένα να έχεις να είσα τύπος και υπογραμμός απέναντί του.Και γω ξέρω έναν που έχει σπείρει 5 παιδιά και είναι πατέρας των γιορτών και τυχαίνει το ένα από τα 5 παιδιά να είμαι εγώ 👅
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 10 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιαν 26, 2010 6:26 pm

loukasnora έγραψε:Ας κανω κι εγω εναν μικρο σχολιασμο.

Στεφανος-Ευα
Καταρχην μου αρεσε η σκηνη Στεφανου-Ευας.Η απιστευτη χημεια αυτων των δυο ηθοποιων δουλεψε και παλι.Μ'αρεσει να τους βλεπω μαζι και φοβαμαι οτι θα ξανακολλησω μαζι τους και δε θελω γιατι θα μου το χαλασουν παλι.

Μανος-Ευα
Τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα τα ξερει πια η Ευα και δεν την πειθουν τωρα.Τα ακουσε πολλες φορες και τωρα Μανωλακη ακομα και να τα εννοεις δεν μπορεις να τη πεισεις.Παρολα αυτα ομως ωραια σκηνη.Ασχετο αλλα τι ωραια ματια που εχει ο Μπουγιουρης.Φτου φτου μη σε ματιασω καμαρι μου.

Λουκας-Νορα
Αρχισαν τα παιχνιδακια παλι.Οταν του ειπε οτι ειναι ερωτευμενος με την πεμπτη Καρυατιδα που λειπει απο το μουσειο την κοιταξε με εναν τροπο απιστευτο.Σαν να ελεγε ''μη με πλησιαζεις αλλο δε θα μπορεσω να σου αντισταθω''.Αλλα μετα το Νορακι παλι το εριξε στη πλακα με τον Σουμαχερ.Ημαρτον Θεε μου τον Σουμαχερ;Ηθελες ντε και καλα αθλητη;Πες τον Μπεκαμ κοπελια!!!!!!!!

Λουκας-Μητσουλας
Ωραιο το στιχακι του Σαιξπηρ αλλα δεν της το λες εσυ καλυτερα Λουκακο που το εχεις κιολας;Γιατι οκ το εχουμε πει συμπαθω τον Μητσαρα αλλα το παλικαρι δε το εχει.

Λουκας-Μελιτα
Ο Λουκας της μιλησε λογικα της Μελιτας και δε καταλαβα γιατι οι φαν Στεφανου-Μελιτας αρχισανε να τον κατηγορουνε και εκεινον και τη Νορα;Ξερουν την ιστορια της με τον Στεφανο αλλα δεν εχουν μιλησει προστατευοντας οχι μονο την Ευα αλλα και εκεινη.Ισως και περισσοτερο τη Μελιτα απο οτι την Ευα.

Στεφανος-Μανος
Τα εχουμε πει μη τα ξαναλεμε.Τα παιδια εχουν εξαιρετικη χημεια.Και βγηκε για αλλη μια φορα ο Στρατος μεσα απο τον Στεφανακο μας : respect : : respect :

Μελιτα-Αμαλια
Δε παρακολουθησα καλα τη σκηνη ομολογω αλλα τελικα η Αμαλια αν κρινω και απο τους σχολιασμους των περισσοτερων εδω περα δεν εχει βαλει εστω και λιγο μυαλο.Ακου εκει ''θα φροντιζα να το μαθει η Ευα''.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινεεεεεεεε πες αλευρι.Το προσκυνημα σε γυρευει : respect : : respect :.Αλλα και ο Λουκακος μας δε παει πισω.Απο τη μια παροτρυνει τον Μητσουλα να τα ριξει στη Νορα και απο την αλλη θελει να πεθανει και μονο στην σκεψη να τον δει μαζι της.Για αυτη και μονο την ατακα αλλα και για το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα υφος του : respect : : respect : Heart2

Νορα-Δημητρης
Του ξεφυγε του χαζου και αντε να το μαζεψει μετα.Τι ηταν να το πει;Τα πηρε η Νορα στο κρανιο και θα αρχισει το ψησιμο.Αλλα......

Λουκας-Νορα Νο2
Αρχισε η Νορα να εκθειαζει τον...Δημητριο και αρχισε και ο Λουκακος να βγαζει αφρους απο τα αφτια.Το βλεμμα του οταν του ειπε οτι θα δοθει στον Δημητρη-αχ συγγνωμη Δημητριο ηθελα να πω εχει μια μεγαλοπρεπεια-ηταν απλα κορυφαιο.Αλλα και μετα ειχε παρει παλι εκεινο το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα που δε γινεται για αλλη μια φορα : respect :

Για το τελος ανυπομονω για το σημερινο επεισοδιο αν και θα το δω το βραδυ.Θα γινει της τρελης με Λουκα-Νορα-Δημητριο.

Υ.Γ.Ειδα καλα στα προσεχως;Η Μελιτα παρακολουθει τον Στεφανο και την Ευα;Α καλα μιλαμε η κοπελα εχει ξεφυγει.


ΘΕΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ! ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης