Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

+39
viviP
glgs
elena-7-
giouli_edem
Mafalda
verile_mistika
Καρ-Mik
CineFreak
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
helennik91
anna90
almaresi
jim7
mimi_loukas+nora
stefanos-melita
mimi
tinaki18
KonstantinaA
panda
νοριτσα
KAZY
kikialex
zwi
edem4ever
DESPOINA
nikidanis
Ntinaki1
LIBRA
KatsaroYpotheto
evanna
konstantina
aggeliki
Izabella29
margaret
sifantid
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
43 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap7%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap41%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 41% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap33%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 33% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap9%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 9% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap1%Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τρι Ιαν 26, 2010 3:36 pm

Ας απλώσω κι εγώ πάλι την προικούλα μου ... Χι,χι ...

Μάνος-Εύα
Η Εύα όσο και να τον θέλει, πολύ την χαίρομαι που του μιλάει έτσι !! Είναι καιρός να καταλάβει ο Μάνος ότι μετά από αυτά που της έχει κάνει δεν μπορεί να την ξανακερδίσει ....
Μ: "Δεν είμαι ο ίδιος άνθρωπος πια." Ώπα ρε φίλε, και τί ακριβώς έχεις κάνει για να της το αποδείξεις αυτό ?? ...
Ε: " Τώρα πια ακολουθώ το δρόμο της λογικής μου. Και ξέρεις τί μου λέει η λογική μου ? Ότι μαζί σου αδίκησα πολύ την καρδιά μου ...." : respect :
Αυτή η πρόταση μου άρεσε τόσο πολύ ... Του είπε αυτό ακριβώς που θα έπρεπε να λέει η κάθε πληγωμένη γυναίκα που πιστεύει στον εαυτό της και θεωρεί ότι η καρδιά της αξίζει τόσα πολλά που δίπλα στον άλλον αδικήθηκε !!! Χώσε Ευάκι !


Βουτυρομπεμπές - κα. "Το εγγόνι μου" : curse :
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ !!!! Σταμάτα να επεμβαίνεις καλή μου στις ζωές όλων !! Πέρισυ είχαμε την Αμαλίτσα και τώρα εσένα ! Αλλά πάνω απ' όλα Εσύ δεν είσαι Αμαλία !! (δεν το είπε ποτέ,εγώ το λέω). Γι' αυτό λένε "το μήλο κάτω απ' τη μηλιά", γιατί ο γιός σου δεν είναι Μάνος κι εσύ δεν είσαι Αμαλία !
Α: " Φαντάζεσαι το παιδί ΜΑΣ να πέσει στα χέρια του Μάνου?"
Ποιό παιδί ΣΑΣ καλέ ??? Όλοι μαζί το κάνατε ???? Αυτό να δω ακόμα, να συνέβαλε και η Αντιγονίτσα στην "προσπάθεια" κι ας πεθάνω !! gelio
Και μετά θίγεται κιόλας που δεν την πιστεύει ο "μικρός" !!! Εσένα μαρή έπρεπε να σε στείλουμε πέρισυ στο αντίπαλο κανάλι του Αμαρουσίου και να σε βάλει η Μανωλίδου στην ηλεκτρική καρέκλα του "Η Στιγμή της Αλήθειας", να δω εκεί τί θα έλεγες !!! Θα σε έπιανε ο γιόκας σου από το λαιμό και όχι τίποτα άλλο, αλλά πού θα φορούσες τις περλίτσες σου μετά ??!! lol!


Μελίτα-Αμαλία
Η Μελίτα με χαρτί και στυλό στο χέρι ???? Έλα Παναγία μου !! Και τί σημειώνει ακριβώς ?? Τις νέες παραγγελίες από τη δουλειά με την οποία ΔΕΝ ασχολείται ή τα ψώνια από το Βασιλόπουλο που ΔΕΝ κάνει ??? Και μετά να υποστηρίζει και την Εύα με νύχια και με δόντια ! Τί να πώ, κάτι έπαθε .... Η Τιτανομέγιστη της Mik, όσο λάθος και να ήταν στις συμβουλές της, ήταν απίστευτη με το "ΑΝ λέω παιδί μου, ΑΝ ήμουν άλλος χαρακτήρας τί θα έκανα !!" lol!

Νόρα-Λουκάς (part 1)
Παραδεχτείτε το πουλάκια μου, μας πεθάνατε !! Ωραίο το παιχνιδάκι αλλά ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ !!
Οι μπηχτούλες πάντως πολλές χτες αλλά και ατάκες που πονάγανε ...
Ν: (μιλώντας για την Νταίζη) " Ξέρεις κάτι ? Αγάπα την. Μήπως έχεις και τίποτα άλλο να αγαπήσεις? ..."
Αουτσ .... Αυτό πόνεσε και την ίδια και το Λουκά που έμεινε κάγκελο ! Βέβαια μετά άρχισαν τα αστειάκια με τις Καρυάτιδες και άλλαξε το κλίμα αμέσως... Μέχρι να αρχίσουν τα "Μπορεί να είμαι ήδη ερωτευμένη", "Με ποιόν", "Είσαι σίγουρος ότι θες να το μάθεις", " Είσαι σίγουρη ότι θες να μου πεις" και να μας ξαναβάλουν στο κλίμα "ερωτευμενάκια" και να ξανα-ξενερώσουμε με το Σουμάχερ !! Αυτό το Σκωτσέζικο ντους πόσο θα κρατήσει ?? Είδαμε κάτι υπέροχα βλέμματα πάλι χτες και μια Νόρα που ήταν έτοιμη για άλλη μια φορά να μιλήσει και το γύρισε ξανά στην πλάκα !!! Και περιμένετε κι άλλο έρημοι τηλεθεατές ....


Μάνος-Δάφνη
Δε μπορώ να σχολιάσω πάλι τη γλυκειά και ήρεμη Δάφνη με τη φωνή της λογικής και τον οξύθυμο και πονεμένο Μάνο !! Το έχουμε ξαναδεί το "επεισόδιο" ....

Στέφανος-Εύα
Γλυκειά η σκηνή τους, πολύ ωραίοι μαζί σαν ερμηνίες.
Αυτό όμως που ο Στέφανος συνεχίζει να μην της ξεκαθαρίζει ότι "θα είμαι δίπλα σου σε ότι χρειαστείς αλλά ΜΟΝΟ σε ότι αφορά το παιδί" με τρελαίνει !
Αυτό το σκηνικό που "φοριέται πολύ τελευταία" όπως λέει και ο Λουκάς δε μπορώ να το καταλάβω ποτέ. Εγώ θεωρώ ότι "γάμος" και ειδικά όταν είναι για την υπόλοιπη ζωή σου συνεπάγεται με έρωτα, με αγάπη και από τους δύο και όχι "θάβω" τη ζωή μου για ένα παιδί.
Φυσικά και τα παιδιά είναι το σημαντικότερο πράγμα στη ζωή του καθενός αλλά όταν μπορούν δύο γονείς να τα μεγαλώσουν με πολύ αγάπη κι ας μην είναι μαζί, το θέμα "λευκός γάμος" δεν είναι ανάγκη να υπάρξει καν ...
Και τέλος, μούτζα Νο 1 goes to Στέφανος!!
Ε: "Βλέπω την καλή σου πρόθεση και την εκτιμώ"
Σ: "Δεν είναι μόνο καλή πρόθεση, είναι κι άλλα πράγματα." Fskl Τί άλλα πράγματα αγόρι μου, είναι και αγάπη ?? Τη Μελίτα τότε τί την κάνεις ?? Α ναι, συγνώμη, είσαι ερωτευμένος μαζί της !! cake


Πέτρος-Μάνος
Αnd the μούτζα No 2 goes to Ρούσσος !!
Ρ: "Τώρα φαίνεται καθαρά το σχέδιο του." Fskl Είναι δυνατόν να πιστεύεις καλέ μου άνθρωπε ότι την Εύα την άφησε έγγυο ο Στέφανος για να πάρει την εκδίκησή του από το Μάνο ??? Σκέφτηκε ότι στα σχέδια του Στέφανου ήταν να μείνει έγγυος η Εύα, να γίνει ράκος ο Μάνος από την είδηση και να μη μπορεί να δουλέψει, άρα να παρατήσει τον όμιλο στο έλεος του Θεού και να πατώσει !!

HEllO !!!!!!!!!! Eίσαι και μεγάλος άνθρωπος, το έχασες τελείως ??
ΔΩΡΙΖΕΤΑΙ ΜΥΑΛΟ ΜΕΓΑΛΟΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΜΕΣΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΑΛΛΑΓΗΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΟΥΤΙΑΝΕ !! gelio


Εύα-Νόρα-Λουκάς
Γελούσα κι εγώ με την Εύα με αυτό το
"Τελειώσαμε οριστικά με το Μάνο!!"
και με το Λουκά που λέει καπάκι
"Οριστικά, όπως κάθε εβδομάδα" Χι,χι,χι ...

Στεναχωριέμαι πάντως που ακούω την Εύα σε κάθε επεισόδιο να κάνει σχέδια ....
Θυμάμαι το γνωστό : " Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός τον κοιτάζει και γελά" ....

Οι Νόρα-Λουκάς μου άρεσαν που δε μίλαγαν για τα δικά τους και σκεφτόντουσαν λύσεις για τη φίλη τους. Αυτά που τεκμηρίωναν στην κουβέντα τους ήταν πολύ σωστά. Βέβαια δεν αφήνουν και τις δικές τους μπηχτούλες εκτός κουβέντας "Με άλλον ερωτευόμαστε και άλλον παντρευόμαστε" η Νορίτσα, χαμπάρι ο Λουκάκος!!


Πέτρος-Στέφανος:
Μεγάλοι ηθοποιοί και πολύ ωραίοι μαζί .

Λουκάς-Μελίτα
Μου αρέσει που ο Λουκάς είναι η φωνή της λογικής και εγώ εξέλαβα στην κουβέντα του με τη Μελίτα ότι θέλει να προστατέψει και την Εύα αλλά και εκείνη !! Δεν τον ένοιαζε μόνο η ευτυχία της Εύας και η Μελίτα ας πονέσει ! Προσπάθησε να υποδείξει το καλό και των δύο ...

Μάνος-Στέφανος
Πολύ δυναμική η σκηνή τους αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία. Ποιανού κτήμα είναι τελικά η Εύα οεο ???
Ο ένας λέει στο Μάνο "Μακρυά από την Εύα" λες και είναι δικό του κτήμα και ο άλλος να λέει : "Μπορεί το παιδί σου να σου δίνει το δικαίωμα να απειλείς, αλλά η ζωή της είμαι εγώ!!"
Ώπα βαρύμαγκες μη σκίσετε κανά καλσόν στη μάχη της διεκδίκησης !!


Το τετράγωνο της σειράς
Μετά από τόσες φορές που έχουμε αναφερθεί στο τετράγωνο της σειράς, με το που βλέπω να ξεκινάει το τραγουδάκι και να βάζει τα ζευγαράκια μας σε 4 τετραγωνάκια έσκασα στα γέλια !!

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 806cdc46


Λουκάς-Μήτσος
Πολύ με συγχίζει ο Λουκάς με το προξενιό και δε μπορώ να σχολιάσω !!! Πώς μπορεί και το κάνει,πείτε μου!! Grrr

Νόρα-Μήτσος
Τί γλυκούλης μωρέ .... Δε μπορούσε να της λέει ψέμματα και να της παρουσιάζει έναν άλλο εαυτό και της τα είπε όλα !! Εγώ τον παραδέχτηκα !! Οι αντιδράσεις της Νόρας πολύ γέλιο !!!

Λουκάς-Νικόλας
Δε μπορείς βρε λαπά όπως τα λές στον γιατρό του έρωτα να τα πεις και στη Νόρα ??????? Αφου πονάς, μίλα της !!! Αφού αν ερωτευτεί άλλον θα πεθάνεις, μίλα της !!!!!!!!!!!
Ο Νικόλας όλο και καλύτερος στις ατάκες του :
Λ: "Είναι και βιτσιόζα κατάλαβες? Πρέπει να ερωτευτεί για να πέσει στο κρεβάτι."
Ν: "Γιατί όταν νυστάζει που πάει ??" : respect :


Νόρα-Δάφνη
Ωραία σκηνή αλλά σαν να την έχω ξαναδεί χτες, προχτές .... Έπρεπε να του το ξεφουρνήσεις πάντως καλή μου, είσαι και εσύ χαζή !!

Λουκάς-Νόρα (part 2)

: respect : Τρελανέ τον Νοράκι !!!!!! Του αξίζει !!!!! Απλά προσκυνώ σε όλη τη σκηνή, σε όλα τα βλέμματα και στις αντιδράσεις,στο Δημήτριος, ΣΕ ΟΛΑ !!

Αμαλία-Στέφανος-Μελίτα
Να κι άλλη συμπεθέρα Νο 2 που λέει στον "μικρό" τί να κάνει ....
Σκάει και η μουγγή, που προς Θεού δεν κρυφακούει ποτέ, και μου θυμίζει τόσο πολύ ρομπότ όπως μιλάει !! Ψυχρή και παγωμένη σαν μηχανή !!
Προσκυνώ την Αμαλία στο εξής:
" Ένα πράγμα σου λέω Αντιγόνη,με αυτά που κάνεις του στερείς τη ζωή που του έδωσες" : respect :


Μελίτα-Δάφνη
ΠΑΡΑΛΟΓΟ ?? ΠΑΡΑΛΟΓΟ ?? Δεν απαντάει !!!! (Όπως έλεγε και ο Λαζόπουλος στους 10 Μικρούς Μήτσους)
Τί να κάνει όμως και η Δαφνούλα που δεν ξέρει τίποτα η καημένη ..... Είναι η φωνή της λογικής που θα τους ήθελε όλους ζευγάρια όπως τα έχει εκείνη ιδανικά στο μυαλό της .... Που να ήξερε ....

Ανυπομονώ ΤΡΕΛΑ για το σημερινό ....
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Ιαν 26, 2010 3:37 pm

CineFreak έγραψε:
Mik έγραψε:
Το θέμα δεν είναι να βγεί η μια απο τις δυό λάδι. Το θέμα είναι οτι η Μελίτα πάει να κάνει οτι έκανε πέρσι η Ευα.
Και όσα δίκια είχε πέρσι, θα τα χάσει.



γι αυτό ακριβώς είπα προηγουμένως ότι περιμένω καναδυό επεισόδια ακόμα για να κράξω ΚΑΙ τη Μελίτα ...

εάν υποψιαστώ ότι θα τη βάλουν να πάει (ΜΕΤΑ το γάμο Στεφ-Εύας) στην Εύα για να της πει το αλήστου μνήμης "είμαι η ερωμένη του άντρα σου-ξέρω μέχρι και πως τρως τα αυγά σου το πρωί-τί χρώμα οξυζενέ χρησιμοποιείς-ποιό χρώμα παλτού σου αρέσει-πόσο κάνουν οι τρέσες σου" (αλά Εύα πέρυσι) τότε ΟΝΤΩΣ θα έχουν κάνει τη Μελίτα Εύα, την Εύα Μελίτα και τη σεναριακή συνοχή πάπαλα ... Wow

ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΚΡΑΓΩ Η ΤΗΛΕΘΕΑΤΡΙΑ (και θα αρχίσω φανταστικά σενάρια, για να ξεσπάσω, σας προειδοποιώ!!!)

zip

εγω δεν καταλαβαίνω , αλλα καθόλου όμως, γιατι κάποια απο τις δυο είναι η "καλή " και η άλλη η "κακή"
Και οι δυο χαρακτήρες έχουν θετικά, αρνητικά και κοινα στοιχεία - ένα κοινό στοιχείο είναι ότι και οι δυο αυτές γυναίκες κακοποιήθηκαν σωματικά και ψυχικα απο τον ίδιο άνθρωπο, το Μάνο .
Μέχρι στιγμής ,αυτή η οποία υπήρξε το 3ο πρόσωπο ήταν η Ευα , και αναμεσα σε Μανο-Μελίτα , και αναμεσα σε Νικόλα-Δάφνη
Τώρα φαίνεται ότι το 3ο πρόσωπο θα γίνει η Μελίτα , και θα την τουρτώσουμε ανάλογα και την ίδια και τον Στεφανο - αλλα δεν έγινε ακόμα , γιατι ο Στεφανος και η Ευα ακόμα βρίσκονται σε διευκρινιστικές συζητήσεις !!!!

Αυτό , που σχολιάζονται αυτά που ΘΑ γίνουν , πρίν να γίνουν και τα δουμε , το βρίσκω πραγματικά ξενέρωτο !!! Γιατί , το κάθε τι που συμβαίνει στους ήρωες υποστηρίζεται απο παρα πολλά γεγονότα που παίζουν το ρόλο τους .
Ετσι στο ξεκάρφωτο , ξεκομμένα απο την πραγματικότητα της σειράς , είναι λογικό οι αντιδράσεις των ηρώων , να μοιάζουν παράλογες και χωρίς ειρμό
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 3:40 pm

Σας παρακαλώ πολύ αν δεν σας αρέσει κάποιο ποστ να χρησιμοποιείτε το ανάλογο κουμπάκι Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Icon_post_report και να ενημερώνονται οι συντονιστές. Μόνο εκείνοι συντονίζουν την συζήτηση.

Ευχαριστώ
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιαν 26, 2010 3:43 pm

Γιουλη μου ο σχολιασμος πραγματικα ΤΕΛΕΙΟΣ!!!Ειδικα εκει που λες για τη''Στιγμη της Αληθειας'' πεθανα στο γελιο!!! gelio
Απλα : respect : και συμφωνω σε ολα!!! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από anna90 Τρι Ιαν 26, 2010 3:44 pm

Γιούλη μου... : respect : : respect :
Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 3:47 pm


Τελικά τον τελευταίο καιρό δύο emoticons παίζουν γερά
Η μούτζα και το αφιερωμένο στο Λουκά ταρακούνημα gelio
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Ιαν 26, 2010 3:50 pm

ΚΑΛΑ ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ gelio gelio

ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΤΑ ΑΝΕΛΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΙΠΝΟ ΝΟΡΑΣ ΜΗΤΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΦΗΝΑ Ο ΛΟΥΚΑΣ . ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 3:52 pm

Ομολογώ ότι σήμερα δεν ήθελα να αφήσω την καταπληκτική παρέα και το τζέρτζελο με LIBRA, MaterialGirl, Clarabelle, CineFreak, Mik, giouli κλπ. για να ξαναδω επεισόδιο και να σχολιάσω! Πολύ μου αρέσει!

Θα προσπαθήσω να πω λίγα και καλά, αλλα δεν υπόσχομαι τίποτα!!!

ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΓΡΙΩΣ!!!

Aπόλυτος Έρωτας Νο.1
Μάνο μου...αγόρι μου..... Fskl

Όσο για αυτά που είπε η Εύα, Clarabelle έχεις πιάσει το νόημα της σειράς πιστεύω, είχε πει τα ίδια ακριβώς μήνες πριν... μήπως λες και τα μελούμενα??? lol!

Πάντως μια με την καρδιά και μια με τη λογική και τις 2 φορές ψώνισε απο σβέρκο η Εύα χαχα

+++

Ο μικρός και η μαμά του!
Στεφανάκο μου....αγόρι μου..... Fskl

Αν συνεχίσει έτσι η σειρά μάλλον θα πρέπει να αυξήσω τον επιτρεπόμενο αριθμό emoticons δεν μου φτάνουν οι μούτζες!

Μούρη η Αντιγονάρα, τον πάτησε στον κάλο...Οκ δεν θέλεις την Εύα, αλλα αν την αφήσεις ίσως τη θελήσει ο Μάνος... και τσίμπησε ο μικρός!

Αποφάσισε γλυκό κουτό μου αγόρι, είτε «βιον ανθόσπαρτον», είτε «απειλές στο Μάνο» και τα δύο δεν γίνεται!

+++

Εργαζόμενη μητέρα - Τιτανοκατίνα
Αμαλία μου...κορίτσι μου.... Fskl

Το marketing του καναπέ ήταν άκρως πετυχημένο σχόλιο απο πλευράς CineFreak, οπότε δεν θα το σχολιάσω.

Όσο για τη «Συμβουλή της Αμαλίας» όπως τιτλοφορείται και το βίντεο στο site του Mega, θα ήταν καλή σαν συμβουλή αν
α)έβλεπε η Μελίτα ότι ο Στέφανος τις κοροιδεύει και τις δύο και
β)η Εύα δεν ήταν έγγυος.
Όπως έχουν όμως τα πράγματα ο Στέφανος είναι αυτός πρέπει να ξεμπλέξει το κουβάρι που δημιουργησε ζητώντας από τη μια παιδιά και στριμώχνοντας την άλλη στα εξοχικά! Όχι να κάνει η Μελίτα τα κατινίστικα που προτείνει η Αμαλία.

Και ενώ θέλει η Λαίδη να μας πείσει ότι ξέεεεεεεεεεεεερει τι κουμάσι είναι η μαμά της, απομακρύνθηκε από όλους τους άλλους και έχει ξεμείνει με μόνη παρηγοριά και συμβουλάτορα την Αμαλία! Αυτό και μόνο θα έπρεπε να την υποψιάζει ότι αυτά που κάνει κάπου δεν είναι σωστα...

Τέλος για την υποστήριξή της προς την Εύα σε αυτά που είπε ήταν σωστή. Τα δείγματα που έχουμε ως τώρα δείχνουν ότι η Εύα δεν έκανε γάμο μόνο για χάρη ενος παιδιού με το Μάνο που ήταν και το καρμικό της ταίρι, δεν θα τον κάνει με τον Στέφανο! Το παίζει καλή εκ τους ασφαλούς εδώ η Λαίδη μας αλλα δυστυχώς για όλους μας δεν υπολόγισε τον παραγοντα «Μαριλού»!!!

+++

Δικηγορικά 5χρονα
«Δεν σε ξέρω δε με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις!» / «Παράξενα στα μάτια με κοιτάς μα ούτε εσύ δεν ξέρεις τι ζητάς!» που λένε και τα άσματα!

Απορία: Ο Σουμάχερ θεωρείται ωραίος? slap

Το παιχνιδιάρικο ύφος του Λουκά όταν λέει «Στο είπε και η ίδια» για την καρυάτιδα ήταν πολύ....... Miam Το ίδιο και μετά που συζητούσαν με τη Νόρα αλλ’αν’άλλα τα μεγάλα της Παρασκευής το γάλα! Το ίδιο και την ώρα που μάρσαρε! Πολύ σέξυ!!!

ΟΜΩΣ εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι ηθελε να πει η Νόρα το όνομά του... χέστηηηηηηηηη! Να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα κύριος!!!

+++

Ζευγάρι της Λογικής Νο.2 (τα πρωτία κρατάει ο Λουκάκος)

Οκ το παιρνω πίσω αυτό το «λίγα και καλά» που είπα!

Η Εύα ξέρει ότι ο Στέφανος την αγαπούσε, ότι ήθελε παιδιά και οικογένεια και ότι αυτή του έριξε άκυρο αλλα εκείνος έχει μια πόρτα πάντα ανοιχτή.

Ο Στέφανος ξέρει ότι η ζωή του έχει πολλές πόρτες και μπάζει από παντού!

Και η κουβέντα που με έστειλε να.... wall

Στεφ: Εγώ δεν θα σε πιέσω για τίποτα.
Εύα: Το ξέρω.
Στεφ: Και βέβαια τις ευθύνες μου θα τις αναλάβω και με το παραπάνω.
Εύα: Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή ότι μπορεί να θέλεις να τις αποφύγεις (Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις κι εσύ!)
Στεφ: Είναι και το πρώτο μου παιδί... είναι πολύ σημαντικό για μένα.
Εύα: Και για μένα είναι πολύ σημαντικό Στέφανο, θέλω να το ζήσω, κάθε στιγμή, σαν να είναι το πρώτο μου.
Στεφ: Γενικά πάντως δεν θέλω να ανησυχείς για τίποτα, εγώ θα είμαι συνέχεια δίπλα σου με κάθε τρόπο και δεν εννοώ μόνο οικονομικά
Εύα: Δεν προκειται να σε εμποδίσω να προσφέρεις το οτιδήποτε στο παιδί σου
Στεφ: Ναι δεν θέλω να του λείψει τίποτα, ουτε σ’αυτο ουτε σ’εσένα. Αυτό που θέλω είναι ένα γερό παιδί.
Εύα: Φοβάμαι λίγο (Από αυτή τη φράση μόνο φαίνεται η σχέση τους για μένα. Μία φράση μου έκρυβε πολλά συναισθήματα και έναν φόβο που εξέφρασε στο Στέφανο, στον οποίο εχει μιλήσει για τα πάντα στη ζωή της)
Στεφ: Καταλαβαίνω αλλα αυτή τη φορά θα είναι όλα πολύ διαφορετικά. Εγώ θα είμαι δίπλα σου συνέχεια κι εσύ νομίζω πρέπει να απολαύσεις τη μητρότητα όπως της αξίζει.
Εύα: Μου το είπε κι η μητέρα σου αυτό (Αντιγονίτσα μουυυυυυυυυυ, τι γλυκό ύφος που είχε η Εύα όταν το είπε, όσο και να είσαι θεόμουρλη έκανες ένα καλό!)
Στεφ: Ναι καλά αυτή κι αν έχει τρελαθεί απ’τη χαρά της.
Εύα: Κοιτα Στέφανε υπάρχουν πράγματα που εμείς οι δύο πρέπει να σκεφτούμε και να συζητήσουμε (Σε απλά ελληνικά πρέπει να δούμε τι θα γίνει με μάς, ισχύουν όσα έλεγες ή όχι Στεφανάκο? Εδώ σε θέλω!)
Εύα: Αυτή τη φορά δεν θέλω να βιαστούμε (Μετάφραση: Όπως την προηγούμενη που σε ένα μήνα συγκατοίκησης ήθελες γάμο! Χαχα)
Εύα: Δεν θέλω να πάρουμε λάθος αποφάσεις (Μετάφραση: Ακόμα δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω γάμο – στην προκειμένη περιπτωση θα έλεγα να περιμένεις να στο ξαναθίξει εκείνος το ζήτημα αλλα η επόμενη του κουβέντα με κάλυψε Εύα)
Στεφ: Σου είπα εγώ δεν θα σε πιέσω για τίποτα (Μετάφραση: Δεν έχω και καμμιά ιδιαίτερη καϊλα να παντρευτούμε)
Εύα: Θέλω να ξέρεις ότι βλέπω την καλή σου πρόθεση και την εκτιμώ
Στεφ: Δεν είναι μόνο καλή πρόθεση, είναι κι άλλα πράγματα (Η δεύτερη για σήμερα μικρέ με πολύ αγάπη Fskl)
[...]
Εύα: Τέλος πάντων εμείς έχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας και θα συζητήσουμε για το παιδί.
Στεφ: Μάλιστα.. Πάντως καλό είναι να παρθεί μια απόφαση πριν ενηλικιωθεί έτσι? (Μετάφραση: Θές γάμο ναι ή όχι? Αντε πες μου να ξέρω γιατί εχω αφήσει και έναν αγιάτρευτο έρωτα στο περίμενε και θέλω να ξέρω τι να κάνω! Με αγάπη πάντα.. Fskl)

Ο Στέφανος εμμέσως πλην σαφώς πάλι προταση γάμου έκανε και μάλιστα με μεγαλύτερη καϊλα λόγω ττου μεγάλου του έρωτα που έχει βάλει στο ψυγείο, μην το καθυστερήσουμε και μπαγιατέψει! Α ρε Στέφανε, όχι δεν είσαι Μάνος, θα καταντήσεις τρεις χειρότερος!

+++

Εκτός από τη Μελίτα συνομοτεί το σύμπαν και εναντίον του Πετραν... No further comment your honor!

Όσο για τον Μάνο είναι πολύ μανούλι όταν θυμώνει...κατά τα άλλα..άκυρος!!!

+++

Φωναχτές σκέψεις Εύας
Ότι έλεγα πριν λίγο καιρό, με τη Μαρίλια δεν θα υπήρχε πρόβλημα ένα νέο φασολάκι όμως δημιουργεί ένα ωραιότατο κοινόβιο. Στεφ-Μελ & Μάνος-Εύα να συναλλάσουν παιδάκια!

Και βέβαια απο ότι είδαμε δεν θέλει γάμο... περιμένω εναγωνίως τη Μαριλού!

Οι δικηγόροι που νομίζουν ότι πρέπει να αποφασίσουν αυτοι για εκείνη...ασχολίαστοι... συμβουλές ναι αλλα αποφάσεις πέρνουν οι ίδιοι οι άνθρωποι για τον εαυτό τους αγαπητοί!

+++

Πέτρος - Στέφανος
Ο Πέτρος δεν θέλει η κόρη του να μπλέξει στο ερωτικό τρίγωνο. Σου έχω νέα, είναι ήδη μπλέγμένη!

Ο Στέφανος λέει ότι το μπέρδεμα είναι αποτέλεσμα αγάπης κι όχι μίσους.... στην Αντιγονίτσα καλέ δεν έλεγε ότι μεγάλωσε μέσα στο μίσος και για αυτό γίνεται τώρα ετσι μπαχαλο η ζωή του? Ποιος είναι ποιο ξανθός κουτό μου αγορι εγώ ή εσύ?

Θέλει λέει να τραβήξει μια ευθεία για να πάει μπροστά αλλα τους βρίσκει συνέχεια μπροστά του.... χμ..... χάθηκα.... νόμιζα είχαμε ξεπεράσει το πρόβλημα του «δεν με θέλει η μαμά σου κι ό μπαμπάς σου»..

Τελικα Μελίτα και Στέφανος δεν μπορούν να τα ρίξουν στο μωρό και κάνανε 5-10 βήματα πίσω να κατηγορήσουν τα προηγούμενα εμπόδια χαχαχαχαχαχαχα

+++

Λουκάς και Μελίτα
Λουκάς 12 points
Μελίτα 0 points

Η Μελίτα επιμένει ότι η Εύα της πήρε τον Μάνο και ξεχνάει ότι στο τελευταίο επεισόδιο πέρισυ της χάλασε τον γάμο κι εκείνη... και παραδέχτηκε ότι πήρε το αίμα της πίσω...

Στην παρούσα φάση Μελίτα ο Λουκάς δίνει μια συμβουλή, αν θέλεις ακολούθησέ την, αν δεν θέλεις άστην απλώς μη λές ότι δεν σε προειδοποίησε, ο Λουκάς εδώ προσπαθεί να προλάβει τα ίδια πάλι, την Εύα να πηγαίνει για γάμο με έναν άντρα που θα κυλιέται στα πατώματα με τη Μελίτα, καθόλου λάθος δεν τον βρίσκω.

Ο Λουκάς και η Νόρα είναι μέσα στη μέση, θέλουν να προστατεύσουν τη Μελίτα, θέλουν να μην πληγωθεί πάλι η Εύα, ο Λουκάς δε, θέλει να γίνει και ο γαμος ώστε το παιδί να μεγαλώσει μέσα σε μια οικογένεια. Από όπου και να το πιάσεις....κουλουβάχατα!

Απο την άλλη όμως αν δουν ότι ο Στέφανος πει θα παντρευτώ και η Μελίτα επιμείνει να διεκδικεί, τότε συγνώμη αλλα σε ποιον πρέπει να ρίξουν το φταίξιμο?? (με δεδομένο πάντα οτι ο Στέφανος δεν θα παραμυθιάσει τη Μελίτα)

+++

Τα κοκόρια
Στεφανάκο όταν ξυπνάει ο Στράτος μέσα σου σε άκυρες στιγμές πολύ μ’αρέσεις!!!

Όσο για το Μάνο αυτά τα κυλάω εγώ στο αίμα της είναι λόγια τώρα αυτά απο άντρα σε άντρα? Συμπεθέρα μου....θα πεθάνω!!!

+++

Λουκάς - Μπέλλος
Ο Λουκάς μίλαγε για γκάζια και ο Δημήτρης που έχει χάσει τεύχη αναρωτιόταν τι ακριβώς του λέει...

Πάντως η αδρεναλίνη του γκαζιού βοηθάει δε λέω..

Μπέλλο μαζί σου εμείς οι οπαδοί σου!!!

+++

Νόρα – Μπέλλος
Γειά σου ρε Δημήτριε!!! Ο Δημήτριος ο Ειλικρινής, είδος προς εξαφάνιση!!!

Πριγκιπέσσα μου vomit κατά τα άλλα..

Μπέλλο προχώρα κουτούπωσε τη Νόρα!
Λουκά βλάκα στην έφαγε για πλάκα!!!

+++

Ο ερωτευμένος βατραχούλης με τον ψυχαναλυτή του έδωσαν και σήμερα ρέστα!!!

Τι κρατούσε στα χέρια του ο Νικόλας κατάλαβε κανείς?

Όταν τραγουδούσε πάντως έλιωσα στο γέλιο! Νικόλα είσαι ΘΕΟΣ!!!

+++

Στέφανος – Θανάσιμες Συμπεθέρες
ΕΚΕΙΝΗ την ώρα θα έπρεπε να ξυπνήσει ο Στράτος μέσα του! Να πάρει τη μια μαμά και να τη χτυπάει με την άλλη! Επειδή η Αμαλίτσα είναι με το μέρος τους αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλό να ανακατεύεται! Ούστ οι μαμάδες πια, η καθεμία στο παιδί της, αφήστε τους υπόλοιπους ήσυχους!!!

+++

Δάφνη - Μελίτα
Ψέμα στο ψέμα η Μελίτα συνεχώς δυσχεραίνει τη θέση της! Όσο για τη Δάφνη, με κάλυψε το σχόλιο της Αννας για τον πλανήτη goofy! Μα πώς σου ήρθε??? ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!

+++

Νόρα – Λουκάς – πραγματοποίηση του σεναρίου μου
Νόρα είσαι ΘΕΑ!!! Βάλτον σε χαμηλή φωτιά και ψήστονα τον άτιμο!!!

Το ύφος του Λουκά όταν άκουσε ότι θα του δωθεί και όταν καλεσε το Μήτσο σε δείπνο με ξέρανε! Έπεσα κοντά στην πρόβλεψη δεν λέτε?

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 TiiiΕπεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 LoukasSenario

Συνολικά απολαυστικό το επεισόδιο!

Αναμένουμε τα ευτράπελα του δείπνου με λαχτάρα!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από evanna Τρι Ιαν 26, 2010 4:00 pm

Για αλλη μια φορα βρε Τζινα απολαυστικοτατος ο σχολιασμος σου!!!!!!! : respect :Μου αρεσει που παλι ειπες λιγα! lol!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 4:03 pm

giouli_edem έγραψε:Ας απλώσω κι εγώ πάλι την προικούλα μου ... Χι,χι ...

Μάνος-Εύα
Η Εύα όσο και να τον θέλει, πολύ την χαίρομαι που του μιλάει έτσι !! Είναι καιρός να καταλάβει ο Μάνος ότι μετά από αυτά που της έχει κάνει δεν μπορεί να την ξανακερδίσει ....
Μ: "Δεν είμαι ο ίδιος άνθρωπος πια." Ώπα ρε φίλε, και τί ακριβώς έχεις κάνει για να της το αποδείξεις αυτό ?? ...
Ε: " Τώρα πια ακολουθώ το δρόμο της λογικής μου. Και ξέρεις τί μου λέει η λογική μου ? Ότι μαζί σου αδίκησα πολύ την καρδιά μου ...." : respect :
Αυτή η πρόταση μου άρεσε τόσο πολύ ... Του είπε αυτό ακριβώς που θα έπρεπε να λέει η κάθε πληγωμένη γυναίκα που πιστεύει στον εαυτό της και θεωρεί ότι η καρδιά της αξίζει τόσα πολλά που δίπλα στον άλλον αδικήθηκε !!! Χώσε Ευάκι !


Βουτυρομπεμπές - κα. "Το εγγόνι μου" : curse :
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ !!!! Σταμάτα να επεμβαίνεις καλή μου στις ζωές όλων !! Πέρισυ είχαμε την Αμαλίτσα και τώρα εσένα ! Αλλά πάνω απ' όλα Εσύ δεν είσαι Αμαλία !! (δεν το είπε ποτέ,εγώ το λέω). Γι' αυτό λένε "το μήλο κάτω απ' τη μηλιά", γιατί ο γιός σου δεν είναι Μάνος κι εσύ δεν είσαι Αμαλία !
Α: " Φαντάζεσαι το παιδί ΜΑΣ να πέσει στα χέρια του Μάνου?"
Ποιό παιδί ΣΑΣ καλέ ??? Όλοι μαζί το κάνατε ???? Αυτό να δω ακόμα, να συνέβαλε και η Αντιγονίτσα στην "προσπάθεια" κι ας πεθάνω !! gelio
Και μετά θίγεται κιόλας που δεν την πιστεύει ο "μικρός" !!! Εσένα μαρή έπρεπε να σε στείλουμε πέρισυ στο αντίπαλο κανάλι του Αμαρουσίου και να σε βάλει η Μανωλίδου στην ηλεκτρική καρέκλα του "Η Στιγμή της Αλήθειας", να δω εκεί τί θα έλεγες !!! Θα σε έπιανε ο γιόκας σου από το λαιμό και όχι τίποτα άλλο, αλλά πού θα φορούσες τις περλίτσες σου μετά ??!! lol!


Μελίτα-Αμαλία
Η Μελίτα με χαρτί και στυλό στο χέρι ???? Έλα Παναγία μου !! Και τί σημειώνει ακριβώς ?? Τις νέες παραγγελίες από τη δουλειά με την οποία ΔΕΝ ασχολείται ή τα ψώνια από το Βασιλόπουλο που ΔΕΝ κάνει ??? Και μετά να υποστηρίζει και την Εύα με νύχια και με δόντια ! Τί να πώ, κάτι έπαθε .... Η Τιτανομέγιστη της Mik, όσο λάθος και να ήταν στις συμβουλές της, ήταν απίστευτη με το "ΑΝ λέω παιδί μου, ΑΝ ήμουν άλλος χαρακτήρας τί θα έκανα !!" lol!

Νόρα-Λουκάς (part 1)
Παραδεχτείτε το πουλάκια μου, μας πεθάνατε !! Ωραίο το παιχνιδάκι αλλά ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ !!
Οι μπηχτούλες πάντως πολλές χτες αλλά και ατάκες που πονάγανε ...
Ν: (μιλώντας για την Νταίζη) " Ξέρεις κάτι ? Αγάπα την. Μήπως έχεις και τίποτα άλλο να αγαπήσεις? ..."
Αουτσ .... Αυτό πόνεσε και την ίδια και το Λουκά που έμεινε κάγκελο ! Βέβαια μετά άρχισαν τα αστειάκια με τις Καρυάτιδες και άλλαξε το κλίμα αμέσως... Μέχρι να αρχίσουν τα "Μπορεί να είμαι ήδη ερωτευμένη", "Με ποιόν", "Είσαι σίγουρος ότι θες να το μάθεις", " Είσαι σίγουρη ότι θες να μου πεις" και να μας ξαναβάλουν στο κλίμα "ερωτευμενάκια" και να ξανα-ξενερώσουμε με το Σουμάχερ !! Αυτό το Σκωτσέζικο ντους πόσο θα κρατήσει ?? Είδαμε κάτι υπέροχα βλέμματα πάλι χτες και μια Νόρα που ήταν έτοιμη για άλλη μια φορά να μιλήσει και το γύρισε ξανά στην πλάκα !!! Και περιμένετε κι άλλο έρημοι τηλεθεατές ....


Μάνος-Δάφνη
Δε μπορώ να σχολιάσω πάλι τη γλυκειά και ήρεμη Δάφνη με τη φωνή της λογικής και τον οξύθυμο και πονεμένο Μάνο !! Το έχουμε ξαναδεί το "επεισόδιο" ....

Στέφανος-Εύα
Γλυκειά η σκηνή τους, πολύ ωραίοι μαζί σαν ερμηνίες.
Αυτό όμως που ο Στέφανος συνεχίζει να μην της ξεκαθαρίζει ότι "θα είμαι δίπλα σου σε ότι χρειαστείς αλλά ΜΟΝΟ σε ότι αφορά το παιδί" με τρελαίνει !
Αυτό το σκηνικό που "φοριέται πολύ τελευταία" όπως λέει και ο Λουκάς δε μπορώ να το καταλάβω ποτέ. Εγώ θεωρώ ότι "γάμος" και ειδικά όταν είναι για την υπόλοιπη ζωή σου συνεπάγεται με έρωτα, με αγάπη και από τους δύο και όχι "θάβω" τη ζωή μου για ένα παιδί.
Φυσικά και τα παιδιά είναι το σημαντικότερο πράγμα στη ζωή του καθενός αλλά όταν μπορούν δύο γονείς να τα μεγαλώσουν με πολύ αγάπη κι ας μην είναι μαζί, το θέμα "λευκός γάμος" δεν είναι ανάγκη να υπάρξει καν ...
Και τέλος, μούτζα Νο 1 goes to Στέφανος!!
Ε: "Βλέπω την καλή σου πρόθεση και την εκτιμώ"
Σ: "Δεν είναι μόνο καλή πρόθεση, είναι κι άλλα πράγματα." Fskl Τί άλλα πράγματα αγόρι μου, είναι και αγάπη ?? Τη Μελίτα τότε τί την κάνεις ?? Α ναι, συγνώμη, είσαι ερωτευμένος μαζί της !! cake


Πέτρος-Μάνος
Αnd the μούτζα No 2 goes to Ρούσσος !!
Ρ: "Τώρα φαίνεται καθαρά το σχέδιο του." Fskl Είναι δυνατόν να πιστεύεις καλέ μου άνθρωπε ότι την Εύα την άφησε έγγυο ο Στέφανος για να πάρει την εκδίκησή του από το Μάνο ??? Σκέφτηκε ότι στα σχέδια του Στέφανου ήταν να μείνει έγγυος η Εύα, να γίνει ράκος ο Μάνος από την είδηση και να μη μπορεί να δουλέψει, άρα να παρατήσει τον όμιλο στο έλεος του Θεού και να πατώσει !!

HEllO !!!!!!!!!! Eίσαι και μεγάλος άνθρωπος, το έχασες τελείως ??
ΔΩΡΙΖΕΤΑΙ ΜΥΑΛΟ ΜΕΓΑΛΟΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΜΕΣΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΑΛΛΑΓΗΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΟΥΤΙΑΝΕ !! gelio


Εύα-Νόρα-Λουκάς
Γελούσα κι εγώ με την Εύα με αυτό το
"Τελειώσαμε οριστικά με το Μάνο!!"
και με το Λουκά που λέει καπάκι
"Οριστικά, όπως κάθε εβδομάδα" Χι,χι,χι ...

Στεναχωριέμαι πάντως που ακούω την Εύα σε κάθε επεισόδιο να κάνει σχέδια ....
Θυμάμαι το γνωστό : " Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός τον κοιτάζει και γελά" ....

Οι Νόρα-Λουκάς μου άρεσαν που δε μίλαγαν για τα δικά τους και σκεφτόντουσαν λύσεις για τη φίλη τους. Αυτά που τεκμηρίωναν στην κουβέντα τους ήταν πολύ σωστά. Βέβαια δεν αφήνουν και τις δικές τους μπηχτούλες εκτός κουβέντας "Με άλλον ερωτευόμαστε και άλλον παντρευόμαστε" η Νορίτσα, χαμπάρι ο Λουκάκος!!


Πέτρος-Στέφανος:
Μεγάλοι ηθοποιοί και πολύ ωραίοι μαζί .

Λουκάς-Μελίτα
Μου αρέσει που ο Λουκάς είναι η φωνή της λογικής και εγώ εξέλαβα στην κουβέντα του με τη Μελίτα ότι θέλει να προστατέψει και την Εύα αλλά και εκείνη !! Δεν τον ένοιαζε μόνο η ευτυχία της Εύας και η Μελίτα ας πονέσει ! Προσπάθησε να υποδείξει το καλό και των δύο ...

Μάνος-Στέφανος
Πολύ δυναμική η σκηνή τους αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία. Ποιανού κτήμα είναι τελικά η Εύα οεο ???
Ο ένας λέει στο Μάνο "Μακρυά από την Εύα" λες και είναι δικό του κτήμα και ο άλλος να λέει : "Μπορεί το παιδί σου να σου δίνει το δικαίωμα να απειλείς, αλλά η ζωή της είμαι εγώ!!"
Ώπα βαρύμαγκες μη σκίσετε κανά καλσόν στη μάχη της διεκδίκησης !!


Το τετράγωνο της σειράς
Μετά από τόσες φορές που έχουμε αναφερθεί στο τετράγωνο της σειράς, με το που βλέπω να ξεκινάει το τραγουδάκι και να βάζει τα ζευγαράκια μας σε 4 τετραγωνάκια έσκασα στα γέλια !!

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 806cdc46


Λουκάς-Μήτσος
Πολύ με συγχίζει ο Λουκάς με το προξενιό και δε μπορώ να σχολιάσω !!! Πώς μπορεί και το κάνει,πείτε μου!! Grrr

Νόρα-Μήτσος
Τί γλυκούλης μωρέ .... Δε μπορούσε να της λέει ψέμματα και να της παρουσιάζει έναν άλλο εαυτό και της τα είπε όλα !! Εγώ τον παραδέχτηκα !! Οι αντιδράσεις της Νόρας πολύ γέλιο !!!

Λουκάς-Νικόλας
Δε μπορείς βρε λαπά όπως τα λές στον γιατρό του έρωτα να τα πεις και στη Νόρα ??????? Αφου πονάς, μίλα της !!! Αφού αν ερωτευτεί άλλον θα πεθάνεις, μίλα της !!!!!!!!!!!
Ο Νικόλας όλο και καλύτερος στις ατάκες του :
Λ: "Είναι και βιτσιόζα κατάλαβες? Πρέπει να ερωτευτεί για να πέσει στο κρεβάτι."
Ν: "Γιατί όταν νυστάζει που πάει ??"


Νόρα-Δάφνη
Ωραία σκηνή αλλά σαν να την έχω ξαναδεί χτες, προχτές .... Έπρεπε να του το ξεφουρνήσεις πάντως καλή μου, είσαι και εσύ χαζή !!

Λουκάς-Νόρα (part 2)

Τρελανέ τον Νοράκι !!!!!! Του αξίζει !!!!! Απλά προσκυνώ σε όλη τη σκηνή, σε όλα τα βλέμματα και στις αντιδράσεις,στο Δημήτριος, ΣΕ ΟΛΑ !!

Αμαλία-Στέφανος-Μελίτα
Να κι άλλη συμπεθέρα Νο 2 που λέει στον "μικρό" τί να κάνει ....
Σκάει και η μουγγή, που προς Θεού δεν κρυφακούει ποτέ, και μου θυμίζει τόσο πολύ ρομπότ όπως μιλάει !! Ψυχρή και παγωμένη σαν μηχανή !!
Προσκυνώ την Αμαλία στο εξής:
" Ένα πράγμα σου λέω Αντιγόνη,με αυτά που κάνεις του στερείς τη ζωή που του έδωσες"


Μελίτα-Δάφνη
ΠΑΡΑΛΟΓΟ ?? ΠΑΡΑΛΟΓΟ ?? Δεν απαντάει !!!! (Όπως έλεγε και ο Λαζόπουλος στους 10 Μικρούς Μήτσους)
Τί να κάνει όμως και η Δαφνούλα που δεν ξέρει τίποτα η καημένη ..... Είναι η φωνή της λογικής που θα τους ήθελε όλους ζευγάρια όπως τα έχει εκείνη ιδανικά στο μυαλό της .... Που να ήξερε ....

Ανυπομονώ ΤΡΕΛΑ για το σημερινό ....

Γιούλι αν ήξερα ότι θα σχολίαζες έτσι δεν θα είχα γράψει!!! Έλιωσα λέμε!!! Ο καλύτερός σου σχολιασμός ever!!! Είσαι ΘΕΑ!!!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Τρι Ιαν 26, 2010 4:09 pm

Clarabelle έγραψε:
Η διαφορά για μένα είναι ξεκάθαρη
Πιστεύω οτι όταν ένα παιδί μεγαλώσει όπως η Έύα και βιαστεί είναι πολύ δύσκολο να βρεί τις ισορροπίες του και γι αυτό παρακολουθώ τον τρόπο που πορεύεται η συγκεκριμένη ηρωίδα με ενδιαφέρον
Όταν μια κοπέλα μεγαλώσει με τρόπο υγιή όπως η Μελίτα περιμένω να συμπεριφερθεί διαφορετικά.
Αυτό είναι που δεν βλέπω. Τη βλέπω να κάνει τα ίδια.

Ακριβώς...
Και δεν είναι μόνο ο βιασμός. Από αυτόν προέκυψε ένα παιδί σε πολύ μικρή ηλικία - μόνο στην ανατολή εκπαιδεύουν τα κορίτσια να έχουν ψυχολογία μητέρας από την εφηβεία. Και μέσα σ' όλα αυτά να έχει και πατέρα τον Κυριάκο. Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται ότι από την αρχή δεν είχε καμιά ελπίδα...Ήταν δεδομένο ότι δεν θα μπορεί να ισορροπήσει.
Από την άλλη, δεν ξέρω αν λέγεται υγειής ο τρόπος που μεγάλωσε η Μελίτα, αλλά τουλάχιστον εκείνη είχε προσοχή και προστασία.
Τώρα, πως και γιατί αυτοί οι δυο άνθρωποι εκδηλώνουν ίδιες συμπεριφορές... δεν μπορώ να το καταλάβω.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιαν 26, 2010 4:10 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ομολογώ ότι σήμερα δεν ήθελα να αφήσω την καταπληκτική παρέα και το τζέρτζελο με LIBRA, MaterialGirl, Clarabelle, CineFreak, Mik, giouli κλπ. για να ξαναδω επεισόδιο και να σχολιάσω! Πολύ μου αρέσει!

Θα προσπαθήσω να πω λίγα και καλά, αλλα δεν υπόσχομαι τίποτα!!!

ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΓΡΙΩΣ!!!

Aπόλυτος Έρωτας Νο.1
Μάνο μου...αγόρι μου..... Fskl

Όσο για αυτά που είπε η Εύα, Clarabelle έχεις πιάσει το νόημα της σειράς πιστεύω, είχε πει τα ίδια ακριβώς μήνες πριν... μήπως λες και τα μελούμενα???

Πάντως μια με την καρδιά και μια με τη λογική και τις 2 φορές ψώνισε απο σβέρκο η Εύα χαχα

+++

Ο μικρός και η μαμά του!
Στεφανάκο μου....αγόρι μου..... Fskl

Αν συνεχίσει έτσι η σειρά μάλλον θα πρέπει να αυξήσω τον επιτρεπόμενο αριθμό emoticons δεν μου φτάνουν οι μούτζες!

Μούρη η Αντιγονάρα, τον πάτησε στον κάλο...Οκ δεν θέλεις την Εύα, αλλα αν την αφήσεις ίσως τη θελήσει ο Μάνος... και τσίμπησε ο μικρός!

Αποφάσισε γλυκό κουτό μου αγόρι, είτε «βιον ανθόσπαρτον», είτε «απειλές στο Μάνο» και τα δύο δεν γίνεται!

+++

Εργαζόμενη μητέρα - Τιτανοκατίνα
Αμαλία μου...κορίτσι μου.... Fskl

Το marketing του καναπέ ήταν άκρως πετυχημένο σχόλιο απο πλευράς CineFreak, οπότε δεν θα το σχολιάσω.

Όσο για τη «Συμβουλή της Αμαλίας» όπως τιτλοφορείται και το βίντεο στο site του Mega, θα ήταν καλή σαν συμβουλή αν
α)έβλεπε η Μελίτα ότι ο Στέφανος τις κοροιδεύει και τις δύο και
β)η Εύα δεν ήταν έγγυος.
Όπως έχουν όμως τα πράγματα ο Στέφανος είναι αυτός πρέπει να ξεμπλέξει το κουβάρι που δημιουργησε ζητώντας από τη μια παιδιά και στριμώχνοντας την άλλη στα εξοχικά! Όχι να κάνει η Μελίτα τα κατινίστικα που προτείνει η Αμαλία.

Και ενώ θέλει η Λαίδη να μας πείσει ότι ξέεεεεεεεεεεεερει τι κουμάσι είναι η μαμά της, απομακρύνθηκε από όλους τους άλλους και έχει ξεμείνει με μόνη παρηγοριά και συμβουλάτορα την Αμαλία! Αυτό και μόνο θα έπρεπε να την υποψιάζει ότι αυτά που κάνει κάπου δεν είναι σωστα...

Τέλος για την υποστήριξή της προς την Εύα σε αυτά που είπε ήταν σωστή. Τα δείγματα που έχουμε ως τώρα δείχνουν ότι η Εύα δεν έκανε γάμο μόνο για χάρη ενος παιδιού με το Μάνο που ήταν και το καρμικό της ταίρι, δεν θα τον κάνει με τον Στέφανο! Το παίζει καλή εκ τους ασφαλούς εδώ η Λαίδη μας αλλα δυστυχώς για όλους μας δεν υπολόγισε τον παραγοντα «Μαριλού»!!!

+++

Δικηγορικά 5χρονα
«Δεν σε ξέρω δε με ξέρεις, υποφέρω κι υποφέρεις!» / «Παράξενα στα μάτια με κοιτάς μα ούτε εσύ δεν ξέρεις τι ζητάς!» που λένε και τα άσματα!

Απορία: Ο Σουμάχερ θεωρείται ωραίος?

Το παιχνιδιάρικο ύφος του Λουκά όταν λέει «Στο είπε και η ίδια» για την καρυάτιδα ήταν πολύ....... Miam Το ίδιο και μετά που συζητούσαν με τη Νόρα αλλ’αν’άλλα τα μεγάλα της Παρασκευής το γάλα! Το ίδιο και την ώρα που μάρσαρε! Πολύ σέξυ!!!

ΟΜΩΣ εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι ηθελε να πει η Νόρα το όνομά του... χέστηηηηηηηηη! Να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα κύριος!!!

+++

Ζευγάρι της Λογικής Νο.2 (τα πρωτία κρατάει ο Λουκάκος)

Οκ το παιρνω πίσω αυτό το «λίγα και καλά» που είπα!

Η Εύα ξέρει ότι ο Στέφανος την αγαπούσε, ότι ήθελε παιδιά και οικογένεια και ότι αυτή του έριξε άκυρο αλλα εκείνος έχει μια πόρτα πάντα ανοιχτή.

Ο Στέφανος ξέρει ότι η ζωή του έχει πολλές πόρτες και μπάζει από παντού!

Και η κουβέντα που με έστειλε να.... wall

Στεφ: Εγώ δεν θα σε πιέσω για τίποτα.
Εύα: Το ξέρω.
Στεφ: Και βέβαια τις ευθύνες μου θα τις αναλάβω και με το παραπάνω.
Εύα: Δεν σκέφτηκα ούτε στιγμή ότι μπορεί να θέλεις να τις αποφύγεις (Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις κι εσύ!)
Στεφ: Είναι και το πρώτο μου παιδί... είναι πολύ σημαντικό για μένα.
Εύα: Και για μένα είναι πολύ σημαντικό Στέφανο, θέλω να το ζήσω, κάθε στιγμή, σαν να είναι το πρώτο μου.
Στεφ: Γενικά πάντως δεν θέλω να ανησυχείς για τίποτα, εγώ θα είμαι συνέχεια δίπλα σου με κάθε τρόπο και δεν εννοώ μόνο οικονομικά
Εύα: Δεν προκειται να σε εμποδίσω να προσφέρεις το οτιδήποτε στο παιδί σου
Στεφ: Ναι δεν θέλω να του λείψει τίποτα, ουτε σ’αυτο ουτε σ’εσένα. Αυτό που θέλω είναι ένα γερό παιδί.
Εύα: Φοβάμαι λίγο (Από αυτή τη φράση μόνο φαίνεται η σχέση τους για μένα. Μία φράση μου έκρυβε πολλά συναισθήματα και έναν φόβο που εξέφρασε στο Στέφανο, στον οποίο εχει μιλήσει για τα πάντα στη ζωή της)
Στεφ: Καταλαβαίνω αλλα αυτή τη φορά θα είναι όλα πολύ διαφορετικά. Εγώ θα είμαι δίπλα σου συνέχεια κι εσύ νομίζω πρέπει να απολαύσεις τη μητρότητα όπως της αξίζει.
Εύα: Μου το είπε κι η μητέρα σου αυτό (Αντιγονίτσα μουυυυυυυυυυ, τι γλυκό ύφος που είχε η Εύα όταν το είπε, όσο και να είσαι θεόμουρλη έκανες ένα καλό!)
Στεφ: Ναι καλά αυτή κι αν έχει τρελαθεί απ’τη χαρά της.
Εύα: Κοιτα Στέφανε υπάρχουν πράγματα που εμείς οι δύο πρέπει να σκεφτούμε και να συζητήσουμε (Σε απλά ελληνικά πρέπει να δούμε τι θα γίνει με μάς, ισχύουν όσα έλεγες ή όχι Στεφανάκο? Εδώ σε θέλω!)
Εύα: Αυτή τη φορά δεν θέλω να βιαστούμε (Μετάφραση: Όπως την προηγούμενη που σε ένα μήνα συγκατοίκησης ήθελες γάμο! Χαχα)
Εύα: Δεν θέλω να πάρουμε λάθος αποφάσεις (Μετάφραση: Ακόμα δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω γάμο – στην προκειμένη περιπτωση θα έλεγα να περιμένεις να στο ξαναθίξει εκείνος το ζήτημα αλλα η επόμενη του κουβέντα με κάλυψε Εύα)
Στεφ: Σου είπα εγώ δεν θα σε πιέσω για τίποτα (Μετάφραση: Δεν έχω και καμμιά ιδιαίτερη καϊλα να παντρευτούμε)
Εύα: Θέλω να ξέρεις ότι βλέπω την καλή σου πρόθεση και την εκτιμώ
Στεφ: Δεν είναι μόνο καλή πρόθεση, είναι κι άλλα πράγματα (Η δεύτερη για σήμερα μικρέ με πολύ αγάπη Fskl)
[...]
Εύα: Τέλος πάντων εμείς έχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας και θα συζητήσουμε για το παιδί.
Στεφ: Μάλιστα.. Πάντως καλό είναι να παρθεί μια απόφαση πριν ενηλικιωθεί έτσι? (Μετάφραση: Θές γάμο ναι ή όχι? Αντε πες μου να ξέρω γιατί εχω αφήσει και έναν αγιάτρευτο έρωτα στο περίμενε και θέλω να ξέρω τι να κάνω! Με αγάπη πάντα.. Fskl)

Ο Στέφανος εμμέσως πλην σαφώς πάλι προταση γάμου έκανε και μάλιστα με μεγαλύτερη καϊλα λόγω ττου μεγάλου του έρωτα που έχει βάλει στο ψυγείο, μην το καθυστερήσουμε και μπαγιατέψει! Α ρε Στέφανε, όχι δεν είσαι Μάνος, θα καταντήσεις τρεις χειρότερος!

+++

Εκτός από τη Μελίτα συνομοτεί το σύμπαν και εναντίον του Πετραν... No further comment your honor!

Όσο για τον Μάνο είναι πολύ μανούλι όταν θυμώνει...κατά τα άλλα..άκυρος!!!

+++

Φωναχτές σκέψεις Εύας
Ότι έλεγα πριν λίγο καιρό, με τη Μαρίλια δεν θα υπήρχε πρόβλημα ένα νέο φασολάκι όμως δημιουργεί ένα ωραιότατο κοινόβιο. Στεφ-Μελ & Μάνος-Εύα να συναλλάσουν παιδάκια!

Και βέβαια απο ότι είδαμε δεν θέλει γάμο... περιμένω εναγωνίως τη Μαριλού!

Οι δικηγόροι που νομίζουν ότι πρέπει να αποφασίσουν αυτοι για εκείνη...ασχολίαστοι... συμβουλές ναι αλλα αποφάσεις πέρνουν οι ίδιοι οι άνθρωποι για τον εαυτό τους αγαπητοί!

+++

Πέτρος - Στέφανος
Ο Πέτρος δεν θέλει η κόρη του να μπλέξει στο ερωτικό τρίγωνο. Σου έχω νέα, είναι ήδη μπλέγμένη!

Ο Στέφανος λέει ότι το μπέρδεμα είναι αποτέλεσμα αγάπης κι όχι μίσους.... στην Αντιγονίτσα καλέ δεν έλεγε ότι μεγάλωσε μέσα στο μίσος και για αυτό γίνεται τώρα ετσι μπαχαλο η ζωή του? Ποιος είναι ποιο ξανθός κουτό μου αγορι εγώ ή εσύ?

Θέλει λέει να τραβήξει μια ευθεία για να πάει μπροστά αλλα τους βρίσκει συνέχεια μπροστά του.... χμ..... χάθηκα.... νόμιζα είχαμε ξεπεράσει το πρόβλημα του «δεν με θέλει η μαμά σου κι ό μπαμπάς σου»..

Τελικα Μελίτα και Στέφανος δεν μπορούν να τα ρίξουν στο μωρό και κάνανε 5-10 βήματα πίσω να κατηγορήσουν τα προηγούμενα εμπόδια χαχαχαχαχαχαχα

+++

Λουκάς και Μελίτα
Λουκάς 12 points
Μελίτα 0 points

Η Μελίτα επιμένει ότι η Εύα της πήρε τον Μάνο και ξεχνάει ότι στο τελευταίο επεισόδιο πέρισυ της χάλασε τον γάμο κι εκείνη... και παραδέχτηκε ότι πήρε το αίμα της πίσω...

Στην παρούσα φάση Μελίτα ο Λουκάς δίνει μια συμβουλή, αν θέλεις ακολούθησέ την, αν δεν θέλεις άστην απλώς μη λές ότι δεν σε προειδοποίησε, ο Λουκάς εδώ προσπαθεί να προλάβει τα ίδια πάλι, την Εύα να πηγαίνει για γάμο με έναν άντρα που θα κυλιέται στα πατώματα με τη Μελίτα, καθόλου λάθος δεν τον βρίσκω.

Ο Λουκάς και η Νόρα είναι μέσα στη μέση, θέλουν να προστατεύσουν τη Μελίτα, θέλουν να μην πληγωθεί πάλι η Εύα, ο Λουκάς δε, θέλει να γίνει και ο γαμος ώστε το παιδί να μεγαλώσει μέσα σε μια οικογένεια. Από όπου και να το πιάσεις....κουλουβάχατα!

Απο την άλλη όμως αν δουν ότι ο Στέφανος πει θα παντρευτώ και η Μελίτα επιμείνει να διεκδικεί, τότε συγνώμη αλλα σε ποιον πρέπει να ρίξουν το φταίξιμο?? (με δεδομένο πάντα οτι ο Στέφανος δεν θα παραμυθιάσει τη Μελίτα)

+++

Τα κοκόρια
Στεφανάκο όταν ξυπνάει ο Στράτος μέσα σου σε άκυρες στιγμές πολύ μ’αρέσεις!!!

Όσο για το Μάνο αυτά τα κυλάω εγώ στο αίμα της είναι λόγια τώρα αυτά απο άντρα σε άντρα? Συμπεθέρα μου....θα πεθάνω!!!

+++

Λουκάς - Μπέλλος
Ο Λουκάς μίλαγε για γκάζια και ο Δημήτρης που έχει χάσει τεύχη αναρωτιόταν τι ακριβώς του λέει...

Πάντως η αδρεναλίνη του γκαζιού βοηθάει δε λέω..

Μπέλλο μαζί σου εμείς οι οπαδοί σου!!!

+++

Νόρα – Μπέλλος
Γειά σου ρε Δημήτριε!!! Ο Δημήτριος ο Ειλικρινής, είδος προς εξαφάνιση!!!

Πριγκιπέσσα μου vomit κατά τα άλλα..

Μπέλλο προχώρα κουτούπωσε τη Νόρα!
Λουκά βλάκα στην έφαγε για πλάκα!!!

+++

Ο ερωτευμένος βατραχούλης με τον ψυχαναλυτή του έδωσαν και σήμερα ρέστα!!!

Τι κρατούσε στα χέρια του ο Νικόλας κατάλαβε κανείς?

Όταν τραγουδούσε πάντως έλιωσα στο γέλιο! Νικόλα είσαι ΘΕΟΣ!!!

+++

Στέφανος – Θανάσιμες Συμπεθέρες
ΕΚΕΙΝΗ την ώρα θα έπρεπε να ξυπνήσει ο Στράτος μέσα του! Να πάρει τη μια μαμά και να τη χτυπάει με την άλλη! Επειδή η Αμαλίτσα είναι με το μέρος τους αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλό να ανακατεύεται! Ούστ οι μαμάδες πια, η καθεμία στο παιδί της, αφήστε τους υπόλοιπους ήσυχους!!!

+++

Δάφνη - Μελίτα
Ψέμα στο ψέμα η Μελίτα συνεχώς δυσχεραίνει τη θέση της! Όσο για τη Δάφνη, με κάλυψε το σχόλιο της Αννας για τον πλανήτη goofy! Μα πώς σου ήρθε??? ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!

+++

Νόρα – Λουκάς – πραγματοποίηση του σεναρίου μου
Νόρα είσαι ΘΕΑ!!! Βάλτον σε χαμηλή φωτιά και ψήστονα τον άτιμο!!!

Το ύφος του Λουκά όταν άκουσε ότι θα του δωθεί και όταν καλεσε το Μήτσο σε δείπνο με ξέρανε! Έπεσα κοντά στην πρόβλεψη δεν λέτε?

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 TiiiΕπεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 LoukasSenario

Συνολικά απολαυστικό το επεισόδιο!

Αναμένουμε τα ευτράπελα του δείπνου με λαχτάρα!!!



Τζινα εγραψες και παλι ιστορια.Για πολλοστη φορα και απο οτι βλεπω δε θα ειναι η τελευταια....... : respect : : respect : : respect :
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 4:19 pm

almaresi έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Η διαφορά για μένα είναι ξεκάθαρη
Πιστεύω οτι όταν ένα παιδί μεγαλώσει όπως η Έύα και βιαστεί είναι πολύ δύσκολο να βρεί τις ισορροπίες του και γι αυτό παρακολουθώ τον τρόπο που πορεύεται η συγκεκριμένη ηρωίδα με ενδιαφέρον
Όταν μια κοπέλα μεγαλώσει με τρόπο υγιή όπως η Μελίτα περιμένω να συμπεριφερθεί διαφορετικά.
Αυτό είναι που δεν βλέπω. Τη βλέπω να κάνει τα ίδια.

Ακριβώς...
Και δεν είναι μόνο ο βιασμός. Από αυτόν προέκυψε ένα παιδί σε πολύ μικρή ηλικία - μόνο στην ανατολή εκπαιδεύουν τα κορίτσια να έχουν ψυχολογία μητέρας από την εφηβεία. Και μέσα σ' όλα αυτά να έχει και πατέρα τον Κυριάκο. Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται ότι από την αρχή δεν είχε καμιά ελπίδα...Ήταν δεδομένο ότι δεν θα μπορεί να ισορροπήσει.
Από την άλλη, δεν ξέρω αν λέγεται υγειής ο τρόπος που μεγάλωσε η Μελίτα, αλλά τουλάχιστον εκείνη είχε προσοχή και προστασία.
Τώρα, πως και γιατί αυτοί οι δυο άνθρωποι εκδηλώνουν ίδιες συμπεριφορές... δεν μπορώ να το καταλάβω.


Για μένα δεν είναι μόνο ο Κυριάκος και ο Μάνος υπεύθυνοι για τα βιώματα της Εύας. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει και η Αγγέλα η οποία ως γιαγιά αρίστευσε αλλά ως μητέρα ήταν παντελώς ανεπαρκής.
Έγραψα πριν καιρό οτι η Εύα πορεύτηκε με το Μάνο βάζοντας μπροστά την καρδιά, και με το Στέφανο βάζοντας μπροστά την τρυφερότητα και τη λογική. Με το Μάνο ατύχησε, με το Στέφανο ήταν για μένα η ευκαιρία της να απεμπλακεί απ όλα όσα την πόνεσαν και να παει παρακάτω, αλλα μετά τις εξελίξεις που είδα θεωρώ οτι οι σεναριογράφοι τελειώνουν τον πιο ενδιαφέροντα ίσως χαρακτήρα της σειράς με συνοπτικές διαδικασίες. Θεωρώ οτι όταν αντιληφθεί οτι και ο δεύτερος άντρας που εμπιστεύτηκε την ξεπούλησε με τον ιδιο ακριβώς τρόπο δεν έχει πιθανότητες να ξανανοιώσει γυναίκα. Ίσως πάλι μας επιφυλάσσουν κάτι που δεν μπορώ να φανταστώ. Θα το δείξει η πορεία.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Ιαν 26, 2010 4:31 pm

Τώρα κατάφερα να δω το επεισόδιο:

-Ο Λουκάς με χάλασε πολύ! Πήγε στη Μελίτα και της έλεγε με αυστηρό ύφος: "Κάνε πίσω. Σταμάτα το εδώ. Πνίξε ότι αισθάνεσαι." Προστακτική έτσι? Επίσης η φοβερή λογική:αν κάνεις αυτό που σου λέω θα είμαι μαζί σου αλλιώς θα με βρεις απέναντι σου. Συγνώμη βρε Λουκά αλλά ποιος είσαι εσύ που θα αποφασίσεις τι θα κάνει η Μελίτα (πίσω), η Εύα (γάμο με το Στέφανο), η Νόρα (δεσμό με τον Μπέλο?) ?????? Λυπάμαι αλλά οι καλές προθέσεις εξαντλούνται σε μια ωραία συζήτηση, σε συμβουλή... και πάνω από όλα μη πατρονάροντας τους φίλους μας και όχι κρύβοντάς τους πράγματα καθοριστικά για τις αποφάσεις ζωής που καλούνται να πάρουν..... Μόνοι τους! Γιατί αυτοί αποφασίζουν και παίρνουν την ευθύνη των αποφάσεων για την ζωή ΤΟΥΣ! Αυτό δεν είναι φιλία...

- Είναι τυχαίο που και η Δάφνη και η Νόρα (ή μήπως ο Λουκάς?) είπαν τη φράση "να σπρώξουμε" την Εύα στο Στέφανο? Και ξαναλέω... αυτό δεν είναι φιλία....

- Το ότι ο Λουκάς πάει να χαλάσει το δείπνο Νόρας-Μπέλου επίσης με χάλασε. (μη βαράτε!) Όταν την έσπρωχνε στον Μπέλο ήξερε πολύ καλά τι σημαίνει αυτό, τώρα τι δεν αντέχει? Τι νόμιζε δηλαδή, ότι θα παίζουν όνομα-ζώο-φυτό μια ζωή? Ή παίρνεις μια απόφαση, την σκέφτεσαι υποτίθεται καλά και την τηρείς ή όχι... Τουλάχιστον η Νόρα έχει παραδεχτεί ότι με την Νταίζη θα τον εμποδίσει να είναι, δεν τον σπρώχνει το πρωί στην αγκαλιά της και το βράδυ τον κυνηγάει μη κάνει κάτι μαζί της! Ο Λουκάς έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια αλλά είναι κρίμα να τον βάζουν να φέρεται σαν παιδάκι...

-Κρατάω και τον Μάνο: "Αμάν πια με τα πρέπει!!!" Καλέ, άλλη σειρά βλέπω εγώ!

- Και τον Λουκά: "αν δεν είχαν προκύψει οι αποκαλύψεις η Εύα θα ζούσε ευτυχισμένη με τον Στέφανο." Το ότι η Εύα αρνήθηκε να τον παντρευτεί πιο πριν, ότι αυτός ερωτεύτηκε άλλη, ότι προφανέστατα η Εύα ακόμα θέλει τον Μάνο απλά τα ξεχνάμε..... ε μη πονοκεφαλιάσουμε κιόλας! Αφού αποφασίστηκε: Εύα:γάμος με τον Στέφανο!

τέλος: αυτό που όλοι θεωρούν ότι μόλις η Εύα μάθει για Στέφανο-Μελίτα θα πάει στο ψυχιατρείο μπορεί να με στείλει....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Τρι Ιαν 26, 2010 4:31 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Απορία: Ο Σουμάχερ θεωρείται ωραίος? slap
Μπαααα... ψάχνανε κάποιον από το χώρο της "ταχύτητας" και απλά είναι ο πιο γνωστός...

KatsaroYpotheto έγραψε:
Πριγκιπέσσα μου vomit
Συμφωνώ

KatsaroYpotheto έγραψε:
Όσο για το Μάνο αυτά τα κυλάω εγώ στο αίμα της είναι λόγια τώρα αυτά απο άντρα σε άντρα? Συμπεθέρα μου....θα πεθάνω!!!
gelio gelio gelio
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Τρι Ιαν 26, 2010 4:37 pm

Clarabelle έγραψε:
Για μένα δεν είναι μόνο ο Κυριάκος και ο Μάνος υπεύθυνοι για τα βιώματα της Εύας. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει και η Αγγέλα η οποία ως γιαγιά αρίστευσε αλλά ως μητέρα ήταν παντελώς ανεπαρκής.

Σκέφτηκα και την Αγγέλα που αποδείχτηκε ανεπαρκής όπως λες, αλλά γι αυτήν ξέρω ότι προσπάθησε. Μπορεί να μην πήρε σωστές αποφάσεις, αλλά πιστεύω ότι λειτουργούσε με βάση το πως θα τη βοηθήσει την Εύα. Άλλο αν έκανε λάθος τελικά. Τουλάχιστον δεν ήταν αδιάφορη. Αυτό είναι νομίζω που της αναγνωρίζει κι η Εύα...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από panda Τρι Ιαν 26, 2010 4:54 pm

CineFreak έγραψε:ψηφίζω το 2.

προφανώς όμως η ιστορία θα ακολουθήσει το

3. η παρέα κατακεραυνώνει τη Μελίτα για τον κλονισμό και την αποβολή της Εύας, τη στήνει στα 6 μέτρα, η Μελίτα ικετεύει να την ακούσουν όπως τότε μετά το σεξ με τον Μάνο, υπερασπίζεται τον απόλυτο έρωτα, ο δε απόλυτος έρωτας Στέφανος θυμάται πόσο σημαντική υπήρξε η Εύα και το αγέννητο παιδί στη ζωή του , την προσβάλλει ασύστολα και δε θέλει να την ξαναδεί, ο Μάνος τα παίρνει στο κράνος που ο Στεφ του φαγε κι άλλη γυναίκα και την απειλεί ότι θα της πάρει το παιδί, η Αμαλία και η Αντιγόνη μαλλιοτραβιούνται, ο Πετρος τρίβει τα χέρια του, η Δάφνη διακόπτει τη "συνεργασία" της με τη Μελιτα (αλλά όχι με το Στέφανο γιατί δεν τη συμφέρει εφόσον βάζει το χρήμα), η Μελίτα κλαίει και χτυπιέται αλλά ποιός την ακούει, η Εύα φαίνεται μεγαλόψυχη και τη συγχωρεί μετα από 1-2 μήνες που θα έχει σπιτωθεί με το Μάνο και θα της έχει περάσει ο κλονισμός, η παρέα αρχίζει και της ξαναμιλάει διστακτικά με αφορμή καμιά αρρώστια-φόνο-νοσοκομείο, ο Στέφανος της στέλνει παθιάρικα SMS, η Μελίτα τρέχει να τον βρει και η ζωή συνεχίζεται ....

lol!

lol! CineFreak xaxa για 1 ακόμα φορά έγραψες Klap .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τρι Ιαν 26, 2010 4:56 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ KatsaroYpotheto!!! : respect :
ΟΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣfightΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΕΑ!!! Palamakia Palamakia Palamakia
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΝ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ!!! TV
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 5:03 pm

xristina79 έγραψε:τέλος: αυτό που όλοι θεωρούν ότι μόλις η Εύα μάθει για Στέφανο-Μελίτα θα πάει στο ψυχιατρείο μπορεί να με στείλει....

Συμφωνώ περι συμβουλών και όχι πατροναρίσματος των φίλων, όπως έγραψα μάλλον ο Λουκάς προσπαθεί να κατευθύνει σε αυτό που θεωρεί καλύτερο κοιτώντας το συμφέρον όλων τους..

Όσο για το κομμάτι σε παράθεση, η Εύα έφαγε μεγάλο στραπάτσο πέρισυ στο τελευταίο επεισόδιο. Ένα ακόμα στραπάτσο ήταν η αποκάλυψη του αληθινού προσώπου του Στέφανου. Όμως παρ'ολ'αυτά το Στέφανο τον εμπιστεύεται ακόμα πολύ περισσότερο απο το Μάνο.

Ο Μάνος ήξερε πάντα τι λαμόγιο είναι ενώ ο Στέφανος όχι, τον έχει για κύριο, μόλις διαψευστεί λοιπόν λογικό είναι να σοκαριστεί..

Τα τόσο τραβηγμένα περι ψυχιατρείου σχόλια ούτε εγώ τα αποδέχομαι.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιαν 26, 2010 5:06 pm

Ας κανω κι εγω εναν μικρο σχολιασμο.

Στεφανος-Ευα
Καταρχην μου αρεσε η σκηνη Στεφανου-Ευας.Η απιστευτη χημεια αυτων των δυο ηθοποιων δουλεψε και παλι.Μ'αρεσει να τους βλεπω μαζι και φοβαμαι οτι θα ξανακολλησω μαζι τους και δε θελω γιατι θα μου το χαλασουν παλι.

Μανος-Ευα
Τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα τα ξερει πια η Ευα και δεν την πειθουν τωρα.Τα ακουσε πολλες φορες και τωρα Μανωλακη ακομα και να τα εννοεις δεν μπορεις να τη πεισεις.Παρολα αυτα ομως ωραια σκηνη.Ασχετο αλλα τι ωραια ματια που εχει ο Μπουγιουρης.Φτου φτου μη σε ματιασω καμαρι μου.

Λουκας-Νορα
Αρχισαν τα παιχνιδακια παλι.Οταν του ειπε οτι ειναι ερωτευμενος με την πεμπτη Καρυατιδα που λειπει απο το μουσειο την κοιταξε με εναν τροπο απιστευτο.Σαν να ελεγε ''μη με πλησιαζεις αλλο δε θα μπορεσω να σου αντισταθω''.Αλλα μετα το Νορακι παλι το εριξε στη πλακα με τον Σουμαχερ.Ημαρτον Θεε μου τον Σουμαχερ;Ηθελες ντε και καλα αθλητη;Πες τον Μπεκαμ κοπελια!!!!!!!!

Λουκας-Μητσουλας
Ωραιο το στιχακι του Σαιξπηρ αλλα δεν της το λες εσυ καλυτερα Λουκακο που το εχεις κιολας;Γιατι οκ το εχουμε πει συμπαθω τον Μητσαρα αλλα το παλικαρι δε το εχει.

Λουκας-Μελιτα
Ο Λουκας της μιλησε λογικα της Μελιτας και δε καταλαβα γιατι οι φαν Στεφανου-Μελιτας αρχισανε να τον κατηγορουνε και εκεινον και τη Νορα;Ξερουν την ιστορια της με τον Στεφανο αλλα δεν εχουν μιλησει προστατευοντας οχι μονο την Ευα αλλα και εκεινη.Ισως και περισσοτερο τη Μελιτα απο οτι την Ευα.

Στεφανος-Μανος
Τα εχουμε πει μη τα ξαναλεμε.Τα παιδια εχουν εξαιρετικη χημεια.Και βγηκε για αλλη μια φορα ο Στρατος μεσα απο τον Στεφανακο μας : respect : : respect :

Μελιτα-Αμαλια
Δε παρακολουθησα καλα τη σκηνη ομολογω αλλα τελικα η Αμαλια αν κρινω και απο τους σχολιασμους των περισσοτερων εδω περα δεν εχει βαλει εστω και λιγο μυαλο.Ακου εκει ''θα φροντιζα να το μαθει η Ευα''.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινεεεεεεεε πες αλευρι.Το προσκυνημα σε γυρευει : respect : : respect :.Αλλα και ο Λουκακος μας δε παει πισω.Απο τη μια παροτρυνει τον Μητσουλα να τα ριξει στη Νορα και απο την αλλη θελει να πεθανει και μονο στην σκεψη να τον δει μαζι της.Για αυτη και μονο την ατακα αλλα και για το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα υφος του : respect : : respect : Heart2

Νορα-Δημητρης
Του ξεφυγε του χαζου και αντε να το μαζεψει μετα.Τι ηταν να το πει;Τα πηρε η Νορα στο κρανιο και θα αρχισει το ψησιμο.Αλλα......

Λουκας-Νορα Νο2
Αρχισε η Νορα να εκθειαζει τον...Δημητριο και αρχισε και ο Λουκακος να βγαζει αφρους απο τα αφτια.Το βλεμμα του οταν του ειπε οτι θα δοθει στον Δημητρη-αχ συγγνωμη Δημητριο ηθελα να πω εχει μια μεγαλοπρεπεια-ηταν απλα κορυφαιο.Αλλα και μετα ειχε παρει παλι εκεινο το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα που δε γινεται για αλλη μια φορα : respect :

Για το τελος ανυπομονω για το σημερινο επεισοδιο αν και θα το δω το βραδυ.Θα γινει της τρελης με Λουκα-Νορα-Δημητριο.

Υ.Γ.Ειδα καλα στα προσεχως;Η Μελιτα παρακολουθει τον Στεφανο και την Ευα;Α καλα μιλαμε η κοπελα εχει ξεφυγει.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 5:09 pm

loukasnora έγραψε:Ας κανω κι εγω εναν μικρο σχολιασμο.

Στεφανος-Ευα
Καταρχην μου αρεσε η σκηνη Στεφανου-Ευας.Η απιστευτη χημεια αυτων των δυο ηθοποιων δουλεψε και παλι.Μ'αρεσει να τους βλεπω μαζι και φοβαμαι οτι θα ξανακολλησω μαζι τους και δε θελω γιατι θα μου το χαλασουν παλι.

Μανος-Ευα
Τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα τα ξερει πια η Ευα και δεν την πειθουν τωρα.Τα ακουσε πολλες φορες και τωρα Μανωλακη ακομα και να τα εννοεις δεν μπορεις να τη πεισεις.Παρολα αυτα ομως ωραια σκηνη.Ασχετο αλλα τι ωραια ματια που εχει ο Μπουγιουρης.Φτου φτου μη σε ματιασω καμαρι μου.

Λουκας-Νορα
Αρχισαν τα παιχνιδακια παλι.Οταν του ειπε οτι ειναι ερωτευμενος με την πεμπτη Καρυατιδα που λειπει απο το μουσειο την κοιταξε με εναν τροπο απιστευτο.Σαν να ελεγε ''μη με πλησιαζεις αλλο δε θα μπορεσω να σου αντισταθω''.Αλλα μετα το Νορακι παλι το εριξε στη πλακα με τον Σουμαχερ.Ημαρτον Θεε μου τον Σουμαχερ;Ηθελες ντε και καλα αθλητη;Πες τον Μπεκαμ κοπελια!!!!!!!!

Λουκας-Μητσουλας
Ωραιο το στιχακι του Σαιξπηρ αλλα δεν της το λες εσυ καλυτερα Λουκακο που το εχεις κιολας;Γιατι οκ το εχουμε πει συμπαθω τον Μητσαρα αλλα το παλικαρι δε το εχει.

Λουκας-Μελιτα
Ο Λουκας της μιλησε λογικα της Μελιτας και δε καταλαβα γιατι οι φαν Στεφανου-Μελιτας αρχισανε να τον κατηγορουνε και εκεινον και τη Νορα;Ξερουν την ιστορια της με τον Στεφανο αλλα δεν εχουν μιλησει προστατευοντας οχι μονο την Ευα αλλα και εκεινη.Ισως και περισσοτερο τη Μελιτα απο οτι την Ευα.

Στεφανος-Μανος
Τα εχουμε πει μη τα ξαναλεμε.Τα παιδια εχουν εξαιρετικη χημεια.Και βγηκε για αλλη μια φορα ο Στρατος μεσα απο τον Στεφανακο μας : respect : : respect :

Μελιτα-Αμαλια
Δε παρακολουθησα καλα τη σκηνη ομολογω αλλα τελικα η Αμαλια αν κρινω και απο τους σχολιασμους των περισσοτερων εδω περα δεν εχει βαλει εστω και λιγο μυαλο.Ακου εκει ''θα φροντιζα να το μαθει η Ευα''.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινεεεεεεεε πες αλευρι.Το προσκυνημα σε γυρευει : respect : : respect :.Αλλα και ο Λουκακος μας δε παει πισω.Απο τη μια παροτρυνει τον Μητσουλα να τα ριξει στη Νορα και απο την αλλη θελει να πεθανει και μονο στην σκεψη να τον δει μαζι της.Για αυτη και μονο την ατακα αλλα και για το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα υφος του : respect : : respect : Heart2

Νορα-Δημητρης
Του ξεφυγε του χαζου και αντε να το μαζεψει μετα.Τι ηταν να το πει;Τα πηρε η Νορα στο κρανιο και θα αρχισει το ψησιμο.Αλλα......

Λουκας-Νορα Νο2
Αρχισε η Νορα να εκθειαζει τον...Δημητριο και αρχισε και ο Λουκακος να βγαζει αφρους απο τα αφτια.Το βλεμμα του οταν του ειπε οτι θα δοθει στον Δημητρη-αχ συγγνωμη Δημητριο ηθελα να πω εχει μια μεγαλοπρεπεια-ηταν απλα κορυφαιο.Αλλα και μετα ειχε παρει παλι εκεινο το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα που δε γινεται για αλλη μια φορα : respect :

Για το τελος ανυπομονω για το σημερινο επεισοδιο αν και θα το δω το βραδυ.Θα γινει της τρελης με Λουκα-Νορα-Δημητριο.

Υ.Γ.Ειδα καλα στα προσεχως;Η Μελιτα παρακολουθει τον Στεφανο και την Ευα;Α καλα μιλαμε η κοπελα εχει ξεφυγει.

Τέλεια! Αρχισε και η Νίκη να απλώνει την προικούλα της!!!

Νίκη καταπληκτικός σχολιασμός, συμπληρώνουμε η μία την άλλη!!!

Κάθε μέρα να μας σχολιάζεις!!! Palamakia Palamakia

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιαν 26, 2010 5:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:Ας κανω κι εγω εναν μικρο σχολιασμο.

Στεφανος-Ευα
Καταρχην μου αρεσε η σκηνη Στεφανου-Ευας.Η απιστευτη χημεια αυτων των δυο ηθοποιων δουλεψε και παλι.Μ'αρεσει να τους βλεπω μαζι και φοβαμαι οτι θα ξανακολλησω μαζι τους και δε θελω γιατι θα μου το χαλασουν παλι.

Μανος-Ευα
Τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα τα ξερει πια η Ευα και δεν την πειθουν τωρα.Τα ακουσε πολλες φορες και τωρα Μανωλακη ακομα και να τα εννοεις δεν μπορεις να τη πεισεις.Παρολα αυτα ομως ωραια σκηνη.Ασχετο αλλα τι ωραια ματια που εχει ο Μπουγιουρης.Φτου φτου μη σε ματιασω καμαρι μου.

Λουκας-Νορα
Αρχισαν τα παιχνιδακια παλι.Οταν του ειπε οτι ειναι ερωτευμενος με την πεμπτη Καρυατιδα που λειπει απο το μουσειο την κοιταξε με εναν τροπο απιστευτο.Σαν να ελεγε ''μη με πλησιαζεις αλλο δε θα μπορεσω να σου αντισταθω''.Αλλα μετα το Νορακι παλι το εριξε στη πλακα με τον Σουμαχερ.Ημαρτον Θεε μου τον Σουμαχερ;Ηθελες ντε και καλα αθλητη;Πες τον Μπεκαμ κοπελια!!!!!!!!

Λουκας-Μητσουλας
Ωραιο το στιχακι του Σαιξπηρ αλλα δεν της το λες εσυ καλυτερα Λουκακο που το εχεις κιολας;Γιατι οκ το εχουμε πει συμπαθω τον Μητσαρα αλλα το παλικαρι δε το εχει.

Λουκας-Μελιτα
Ο Λουκας της μιλησε λογικα της Μελιτας και δε καταλαβα γιατι οι φαν Στεφανου-Μελιτας αρχισανε να τον κατηγορουνε και εκεινον και τη Νορα;Ξερουν την ιστορια της με τον Στεφανο αλλα δεν εχουν μιλησει προστατευοντας οχι μονο την Ευα αλλα και εκεινη.Ισως και περισσοτερο τη Μελιτα απο οτι την Ευα.

Στεφανος-Μανος
Τα εχουμε πει μη τα ξαναλεμε.Τα παιδια εχουν εξαιρετικη χημεια.Και βγηκε για αλλη μια φορα ο Στρατος μεσα απο τον Στεφανακο μας : respect : : respect :

Μελιτα-Αμαλια
Δε παρακολουθησα καλα τη σκηνη ομολογω αλλα τελικα η Αμαλια αν κρινω και απο τους σχολιασμους των περισσοτερων εδω περα δεν εχει βαλει εστω και λιγο μυαλο.Ακου εκει ''θα φροντιζα να το μαθει η Ευα''.

Λουκας-Νικολας
Κωνσταντινεεεεεεεε πες αλευρι.Το προσκυνημα σε γυρευει : respect : : respect :.Αλλα και ο Λουκακος μας δε παει πισω.Απο τη μια παροτρυνει τον Μητσουλα να τα ριξει στη Νορα και απο την αλλη θελει να πεθανει και μονο στην σκεψη να τον δει μαζι της.Για αυτη και μονο την ατακα αλλα και για το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα υφος του : respect : : respect : Heart2

Νορα-Δημητρης
Του ξεφυγε του χαζου και αντε να το μαζεψει μετα.Τι ηταν να το πει;Τα πηρε η Νορα στο κρανιο και θα αρχισει το ψησιμο.Αλλα......

Λουκας-Νορα Νο2
Αρχισε η Νορα να εκθειαζει τον...Δημητριο και αρχισε και ο Λουκακος να βγαζει αφρους απο τα αφτια.Το βλεμμα του οταν του ειπε οτι θα δοθει στον Δημητρη-αχ συγγνωμη Δημητριο ηθελα να πω εχει μια μεγαλοπρεπεια-ηταν απλα κορυφαιο.Αλλα και μετα ειχε παρει παλι εκεινο το ετοιμο να βαλει τα κλαμματα που δε γινεται για αλλη μια φορα : respect :

Για το τελος ανυπομονω για το σημερινο επεισοδιο αν και θα το δω το βραδυ.Θα γινει της τρελης με Λουκα-Νορα-Δημητριο.

Υ.Γ.Ειδα καλα στα προσεχως;Η Μελιτα παρακολουθει τον Στεφανο και την Ευα;Α καλα μιλαμε η κοπελα εχει ξεφυγει.

Τέλεια! Αρχισε και η Νίκη να απλώνει την προικούλα της!!!

Νίκη καταπληκτικός σχολιασμός, συμπληρώνουμε η μία την άλλη!!!

Κάθε μέρα να μας σχολιάζεις!!! Palamakia Palamakia


Χαιρομαι που σου αρεσε.Τωρα που τα επεισοδια αρχιζουν να εχουν ενδιαφερον σε ολους τους τομεις θα σχολιαζω πιο συχνα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 26, 2010 5:30 pm

Mik έγραψε:Ευα-Μάνος στην παραλία: Αμαν αυτός ο Μάνος.Πόσα θέλει για να μας τρελάνει? Ρε φίλε, τι κάνεις τώρα? Η νεαρά δεν σε θέλει.Τουλάχιστον έτσι λεει. Αστην να παει να κάνει ότι θέλει.! Ειδες, με την πρώτη δεν πέτυχε ο γαμος, γιατι να πετύχει με την δευτερη?Μην μας χαλάς τις σκηνές τζάμπα. Πήγαινε κανε καμια λαμογιά, κλέψε κανα πίνακα, να μπεις και στο στοιχείο σου…Δεν με πείθει ο καρμικός σου έρωτας, εξκιούζ μι κιόλας…

Αντιγοναρα-Στεφανουλιτος (λόγω ηλικίας πνευματικης)
Φίλε Στέφανε, πολύ-αγαπημένε Παριζιάνε.Πάρε μια αποφαση. Η πες, θέλω την Μελίτα, αναλαμβανω τις υποχρεώσεις με το μικρό και τελειωσε η υπόθεση, η πανε παντρεψου την Εύα, και αστην Μελίτα, να λιώνει σαν το κεράκι της λαμπρής.Ας είσαι τουλάχιστον ξεκάθαρος. Σε είχα και σε περισότερη εκτίμηση…

Τιτανομέγιστη-ερωτοχτυπημένη νεαρα:Δεν ξέρω γιατι, όταν η Μελίτα είναι με την τιτανομέγιστη μιλάει λογικά, όπως θα έπρεπε να σκεφτεται και να μιλά.Οταν είναι με όλους τους άλλους, κατι παθαίνει…
Τώρα φταίω εγω που την λεώ τιτανομέγιστη? Καταφέρνει να βγάζει στην Μελίτα τον πιο λογικό της εαυτό…!! Μαλλον επειδη η λατρεία μου έιναι ‘’ελαφρως παραλογη’’.
Όμως αυτό την κάνει αξιαγάπητη και τιτανομέγιστη!!


Νόρα-Λουκάκος γραφείο:

Νόρα: Μπορεί να είμαι ήδη ερωτευμένη
Λουκάς:Εισαι?Με ποιόν?
Νόρα:Εισαι σίγουρος ότι θες να το μαθεις?
Λουκάς: Εισαι σίγουρη ότι θες να μου πεις?
Sτην τελευταία ατάκα, η Νόρα έχασε τα λόγια της (γλυκούλα...)..Σουμαχερ??? Βρουμ βρουμ?? Ελεος!!!!gelio

Στην συγκεκριμένη σκηνή ο Λουκάκος ήταν ένας κουκλος…

Στεφανος –Ευα επιοικώς αδιάφοροι…

Ευα-Λουκάς-Νόρα: Άλλη από κει…Ποσα θες να μας τρελάνεις και συ ρε Ευα? Παλι για τον Μάνο θα μιλάς? Ωχ δεν μπορώ να ακούω για ‘’την ζωή που δεν έζησα, αλήθεια…’’ Τα πιτσουνια μετα, τι κανονίζουν για το μέλλον της Ευας? Αφήστε την να ‘’σταθεί στα πόδια της’’ και να αποφασίσει.Νισάφι…
(τελειο το φουστανάκι της Ευας)

Λιακος: Παιδια, βρείτε μου έναν τρόπο να βγει από την σειρά.Δεν τον αντέχω σας λεώ… Δεν στέκει στα καλα του ο ανθρωπάκος…Αντε να του κάνουν την δίκη, να τον μπαγλαρώσουν, να ηρεμήσουμε....

Πετραν-Στεφανος: Δυο συμπεράσματα έβγαλα. Το πρώτο είναι ότι ο Πέτρος μια πάσχει από το σύνδρομο της θεωρίας συνομωσιών γύρω από αυτόν… Το άλλο είναι ότι πράγματι νοιάζεται για την κόρη του, και κυρίως γιαυτο είναι κατά του Στεφανουλιτου-μπεμπουλιτου.

Πέτρος: Να βουρκώσω τώρα ή να το αναβάλω?gelio

Λουκάς-Μελίτα:
Εξκιουζ μι ξανά, αλλα ο Λουκάς καλά εκανε…Γιατι? Καταρχας δεν της επέβαλλε την γνώμη του ούτε την έβαλε με το ζόρι να κάνει κάτι, απλώς της μίλησε για το καλό της. Ξέρει πολύ καλά ότι όλοι θα πάνε εναντίον της αν μαθευτεί η σχέση τους με τον Στέφανο.Και το γεγονός ότι ξέρουν γιαυτην την σχέση και δεν μιλάνε, πάλι για να την προστατευσουν το κάνουν.Ασχετα των τεράτων που είχε κάνει η Ευα, αυτοί την αποδεχτηκαν πίσω στην παρέα, και αυτό τους κάνει πάλι τους παλιους καλούς φίλους που υποστηρίζει ένας τον άλλο (τώρα αν έπραξαν καλά στο να την δεχτούν αυτό είναι άλλο θέμα). Αρα, το ποιο λογικό να παρουν το μέρος της.Κατι που πάλι της το χουν πει της Μελίτας απο την αρχή.Και ειδικά τωρα στην συγκεκριμένη περιπτωση (και μόνο) που η Ευα δεν φταίει.
Σαφώς και ο Στέφανος δεν είναι παιδάκι, για να πει κανεις οτι ''τον έκλεψε΄΄η Μελίτα απο την Ευα, αλλα η ουσία για μένα είναι η εγκυμοσύνη αυτή κάθε αυτή. Η Ευα έχει πολλα προβλήματα υγείας, και σωματικά λόγω του νεφρού και της πρόσφατης ταλαιπωρίας με την απαγωγή αλλα και ψυχοσωματικά, λόγω των κλονισμων και τον καταθλίψεων... Ενα μικρό σοκ, και δεν είναι δυσκολο να αποβάλλει.Αν μη τι άλλο, άσχετα το πόσο κελεπούρι είναι ο Καρταλάκος, πρέπει να προσέχουν για το παιδάκι....
Αυτά τα ξέρει η Μελίτα,και το είπε και στον Λουκα.Γιαυτο οι δικηγόροι της Μελίτας, ας ακούσουνε πρωτα τι λέει ο ίδιος ο χαρακτήρας που υποστηρίζουν..... …Όπως της είπε η Νόρα, ας μπορούσε να την κάνει να δει τι θα γίνει μετα….. Προσωπικα, δεν είμαι από τις κακες γλώσσες που θα κρίνουν την κίνηση του Λουκά και της Νόρας, και θα πουν να κοιτάξουν την δική τους κάμπούρα (ειδικά όταν και οι δύο, βάζουν στην άκρη τα συναιςθήματα τους για το καλο του Αρη,για το καλό ενος παιδιού που δεν φταιει σε τίποτα, και στο κάτω-κάτω έχει ήδη εναν υπέροχο πατέρα...), εγώ το βλέπω σαν μια κίνηση προστασίας υπερ της Μελίτας και προειδοποίησης…Από κει και περα, σκέφτεται η Μελίτα και πράττει αναλόγως.Το καλό που της θέλω να μην πεί μετά ότι όλοι της πάνε κόντρα, γιατι εκει κολλάει το αθάνατο ‘’Στα λεγα εγώ’’….

Μάνος-Στέφανος: Δεν μου φάνηκε ότι μιλάνε για γυναίκα και παιδί αλλα για κτήματα και οικόπεδα…

Μπέλλος –Λουκάς : Priceless.!!!!
Η ανακάλυψη της Νόρας κάτι μου θύμισε….. (Τζινάκι το σεναριο σου οεο!!) Ποιος είδε την Φωκά και δεν την φοβήθηκε!!! Ετσι μπράβο Νοράκι, βάλε μπρος το σχέδιο…Πεθαινωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
!!!!
Νικόλας: Ψυχανάλυση!!!
Εχω να πώ ότι αυτό με τα χεράκια και τα ματάκια, σε κάποιο μου σενάριο το θυμάμαι πάλι!!! Χαχα !!! Πάντως λατρευω Νικόλα-λατρευω!!!!Το εξάρτημα ράλι-φόρμουλα, όλα τα λεφτά!!!
Όταν λέει ο Νικόλας:
Αν η κοπέλα τον ερωτευτεί, τον αγαπησει…..κτλ κτλ
Ο Λουκάς ξεροκαταπίνει !!! χαχα Πεθαίνω ......

Νόρα-Λουκάς-βιβλίο-τηλεφώνημα-Δημήτριος:
Τι να πω..Τα λόγια είναι περιτά!! Να μπορούσαμε μόνο να κάνουμε printscreen τις εκφράσεις του Λουκά !! ((Τζινα, θέλω συλλογή απο την φάτσα του στο σχολιο σου!!!), μονο αυτό και τίποτα άλλο!!!)
Και φυσικά από πίσω παίζει και η κατάλληλη μουσική υπόκρουση…

Τιτανομέγιστη: Αχ, δεν το περίμενα αυτό από το είδωλο..Δεν θέλω γλύκες και παρακάλια.Θελω να τα κάνει όλα λίμπα. Να τον πιάσει από τον γιακά, και να του πει ‘’Γιατι ρε Στεφανάκο, που σε θέλω και για γαμπρό μας κάνει κονξες? Δεν είναι αρκετή η κόρη μου για σένα? Το ντεκαπαζ είναι καλύτερο?’’

Αυτή έιναι η τιτανομέγιστη που ξέρω..Που εμπιιστεύομαι (σαν την Χλωρίνη κλινέξ…)

Πάντως είναι τελειως άκυρο το να συγκρίνετε τα τρίγωνα Νορα-Λουκας-Νταιζη με το Μελίτα-Στεφανος-Ευα.

Καταρχας γιατι ο Αρης εχει ΗΔΗ πατέρα, ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλεια σαν γονιος, σαν μάνα και πατέρας μαζί.Ο Λουκάς πάλι άσχετα αν τα αισθηματα του για την Νόρα υπάρχουν και είναι δυνατά, κάνει στην άκρη και τα δικά του και τα δικά της, και μέχρι που την σπρώχνει στον Μητσουλα, για να παλέψει για το παιδί του…Που δεν είναι ουτε βρέφος, και ουτε καν γνωρίζει ποιος είναι ο πραγματικός του πατέρας.Ακομά και η Νόρα, κάνει πίσω τα αισθηματά της, τα καταπνίγει, για να είναι ο Λουκάς ευτυχισμένος, για να μην τον αποπροσανατολίσει…Μπορεί να ξεφευγουν και οι δυο, αλλα δεν έχουν πεί καν ο ενας στον άλλον πως αισθάνονται. Δεν του στέλνει σ’αγαπω μεσα στην νύχτα, (γκουχ-γκουχ) αν και το Σ’αγαπω της Νόρας, θα έχει πολύ περισσότερη ουσία μιας και είναι αποτέλεσμα 15 ετών, σε σχέση με το σ’αγαπώ των δύο μηνών…

Από την άλλη έχουμε ένα αγένητο παιδί, με μια ψυχικά ευθραυστη και σωματικά Ευα, που αν μη τι άλλο, θα πρέπει να σεβαστούν την εγκυμοσύνη της.Δεν είμαι της γνώμης να παντρευτεί η Ευα με τον Στέφανο για χάρη του παιδιου, για κανένα λόγο, απλώς, νομίζω ότι μιας και το μήλο της έριδος είναι ο Στέφανος, αυτό πρεπει να αποφασίσει τι θα κάνει και τι όχι…Η Μελίτα δεν ''φταιει'' που ερωτευτηκε τον Στέφανο, αλλα να μην ζητάει και τα ρέστα, μπλέκοντας πάλι σε ένα ερωτικό τρίγωνο με την γνωστή ξανθιά Ευα.Ο Καλός μας Στεφανακος, οπως έχει ειπωθεί, κάνει την πάπια, και μαζί με το Μελιτάκι, δεν ανακοίνωσαν τον παράφορο έρωτα όσο ήταν καιρος...Λαθη πάνψ στα λάθη...
Το ορθόν για την Μελίτα, είναι να τον αφήσει να αποφασίσει, χωρίς πίεση χωρίς τίποτα. Αν την διαλέξει, τότε έχει καλώς και αυτό σημαίνει, ότι ότι νιώθει γιαυτην είναι τοσο δυνατο, που θα βρει τον τρόπο...‘’Οπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και ο τρόπος’’.
Επίσης, όσον αφορά τους ερωτες αυτών.Η σχέση Νόρα-Λουκά είναι σχέση ζωης.Είναι σχέση που έχει περάσει από φωτιά και σίδηρο, και αντέχει ακόμα.Είναι ο ενας στο πλευρό του άλλου, ότι και αν έχει γίνει στην ζωη τους , σε θάνατο,σε έρωτα και σε πόνο…Η Μελίτα με τον Στέφανο, 10 φορές την μέρα χωρίζουν και 11 τα ξαναβρίσκουν. Την μια φταίει η Μαμα-Αντιγόνη:χωρίζουμε, μετα την πρσπερνάμε, την άλλη φταίει ο περίγυρος: χωρίζουμε, μετά το ξανα-μανα προσπερνάμε, μετα ξαναφταίει η Αντιγόνη κ.ο.κ
Το συγκεκριμένο ζευγάρι, δεν με αφορά καθόλου ούτε το επικροτώ ουτε διαφωνω ,αλλα όχι και να τίθεται θέμα σύγκρισης ΚΑΙ στον έρωτα αλλα και στις καταστάσεις με τα τέκνα τους .
Αλλωστε στο ένα είναι θέμα το παιδί (Αρης) και στο άλλο το θέμα είναι ο Στέφανος...
Τελος, η Νόρα πάλι δεν εκμεταλλευται τον Μπέλλο. Εγω εχω δει (εκτος αν δεν το βλέπετε εσεις) την Νόρα να του λέει ότι δεν είναι σε φάση σχέσης,να μην του δίνει καμία ελπίδα, και να μην τον έχει αφήσει καν να την ..φιλήσει μετα από πολύ καιρό στενού μαρκαρίσματος… Του έχει ξεκαθαρίσει την θέση της, αυτός δεν λέει να το καταλάβει..
(Εγώ προς το παρόν, υποστηρίζω Μπέλλο....Μπέλλο, μαζί σου, εμεις οι οπαδοί σου Opados1 )

Έχασα το μπουσουλα σήμερα με τοσα πόστ χιχι

Ο "Στεφανουλίτος-μπεμπουλίτος" όλα τα λεφτά!!!

Τον Ηλία δεν τον πειράζει κανείς, μόλις πάρει πρέφα η Αμαλία ότι θέλει την Εύα για το Μάνο θα κάνουνε κόμμα, θα τον πάρει υπό την προστασία της!

Γενικότερα...συμφωνώ συμφωνώ συμφωνώ!!!


mimi έγραψε:
Εύα Μάνος :εκφραστικότατος όπως πάντα ο Μπουγιούρης και η Ξυλά θεά και η ηθοποιάρα όπως πάντα μου άρεσε πολύ ο τρόπος που του μίλησε με συγκίνησε ο Μάνος πάλι μου σπάει τα νεύρα βέβαια δεν λέω ότι δεν θέλει κότσια αυτό που κάνει
Αντιγόνη ΦωτοΣτέφανος ο Large αχ Θεέ μου αλλά έχει τρελή πλάκα η Αντιγονάρα
Μελιτά-Αμαλία: αχ θεέ μου πόσα να αντέξω η δόλια η fan πείτε μου πόσα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; η Μελίτα έχει καταλάβει πως η Εύα δεν ...........και έχει ηρεμήσει χθες τουλάχιστον η Αμαλίτσα πάλι για το χρήμα καίγεται
Λουκάς-Νόρα:συζήτηση περί έρως πόσα να αντέξω Νόρα άρπαξε τον εσύ γιατί αν περιμένουμε από του Λουκά .......... Schumacher εμένα Νοράκι μ'αρέσει ο Robert Pattinson ......................
Δάφνη-Μάνος : μ'αρέσει ο Μάνος όταν θυμώνει ..........................
Εύα-ο Στεφανάκος της μαμάς : ωραία σκηνή δεν τους θέλω μαζί αλλά απολαμβάνω τις σκηνές τους ,χημείααααααα,και από το να βλέπω το κατινάκι
Ρούσσος-Μάνος : θα πεθάνωωωωωω xaxa
Ερωτευμένα βατραχάκια Εύα : φεγγαροπετρίστικη σκηνή θεικήηηηη την ευχαριστήθηκα ..................................
Δάφνη-Ηλίας : βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Ερωτευμένα Βατραχάκια : ωραία συζήτηση
Ρούσσος-Στέφανος : τα αγόρια σούπερ δεν μιλάω γιατί θα με ξεμαλλιάσουνε
Λουκάς-15χρονό: η Μελίτα όταν αρνείται έχει τρελή πλάκα έχει ένα βλέμμα 15χρονού που λέει ''όχι όχι όχι ''χα χα χα η Μελίτα το 'πιασέ ότι δεν ανήκει στην παρέαααααααα Μελιτάκι εσύ δεν πνίγεις συναισθήματα κουνέλια πνίγεις
τα κοκόρια: μ'αρέσουν τρελά μαζί έχουν τρελή πλάκα και είναι και οι δύο εκφραστικότατοι ...........άλλα λένε μπροστά και άλλα πίσω αλλά πάντα βέβαια ο Στέφανος δεν είναι Μάνος οχι όχι όχι
Μπέλλος Βατραχούλης : αχ Λουκααααααααααααααααααααα Synelthe
Λουκάς-Νικόλας : σας έχω πει ότι πάω πολύ το Νικόλα τελευταία
Δάφνη - Νόρα : αχ ρε Νοράκι αχχχχχχχχχχχχχχχχ το ζευγάρι Λύτρα τα σπάει
Βατραχάκια : Νόρα πέθανε τον πέθανε τον......................................
Αμαλία-Στέφανος-Αντιγόνη : και το είχα πει θα δούμε μια τέτοια σκηνή δεν το είχα πει ;;;
Μελίτα-Δ'αφνη: Δάφνη έχεις μείνει πολλά επεισόδια Πίσω μαζέψου θα φας ξύλο
Προσεχώς : έτσι Νόρα έτσι και το Ευάκι που θέλει άλλο ένααα ΔΕΝ ΘΈΛΩ ΝΑ ΧΆΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...........................

Χαίρομαι που κι άλλα κοριτσάκια απλώνετε σεντόνι, μέχρι τώρα εγώ, η Clarabelle, η stefanos-melita, η anastasia20 και η Ntinaki1 είχαμε τα πρωτεία!Έτσι συνεχίστε!!!

Μάνος μανούλι όταν θυμώνει να λές mimi μου!

Μια χαρά τα είπες, ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τρι Ιαν 26, 2010 5:34 pm

ειδικά στο σημερινό που θα καταβροχθίζει τα πάντα το Ευάκι θα το λέωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Δεν θέλω να χάσει το μωρό
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 288 - Ημερομηνία 25-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 26, 2010 5:35 pm

mimi έγραψε:ειδικά στο σημερινό που θα καταβροχθίζει τα πάντα το Ευάκι θα το λέωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Δεν θέλω να χάσει το μωρό


Αχ βρε mimi ενάμισυ χρόνο τώρα πιο χαλαρή και με τέτοιο χαμόγελο που βγαίνει απ την καρδιά της δεν την έχω ξαναδεί.
ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης