Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

+36
nana
marializ25
NATALITSA_LOUKITSA
KAZY
Jennifer
CineFreak
KatsaroYpotheto
stefanos-melita
jim7
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
viviP
DESPOINA
nat
LIBRA
Petrinaki
aggeliki
mimi
sifantid
xristina79
Ntinaki1
kikialex
KonstantinaA
nikidanis
mariaki
evanna
verile_mistika
hionati
Καρ-Mik
loukitsa
konstantina
filitsa
anastasia20
almaresi
Izabella29
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap17%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 17% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap52%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 52% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap14%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap10%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap5%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_lcap2%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 42
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 5:57 pm

mimi έγραψε: τώρα θα σχολιάσω το επεισοδιάκι πλακατζίδικο γλυκό όμορφο μ'άρεσε για τρεις λόγους
1)δεν είχε Νταίζη
2)είχε πολύ Νόρα Λουκά
3)η Εύα ήταν πάρα πολύ γλυκιά
Ερωτευμένα Βατραχάκια: πάρα πολύ καλή σκηνή Νόρα βασανισέ τον πέθανε τον Νόρα τι νάζι και τι δούλεμα το Νοράκι και ο Λουκάκος τα θελε και τα παθε να τα ναι η ζήλια ψώρα
Οι Κατίνες : αχ παναγία μου τι ήταν αυτό ;;;;;;;;; η σκηνή έλεος έλα Μελιτάκι για πες μας τι είναι αυτό που νιώθεις έλεος κοπέλα μου και η άλλη η Αμαλία δεν ξέρω κάποια το χει πει δεν έχει η Μελίτα σχέση με το Στέφανο αλλά η Αμαλία
Στεφανομανούλα και ο γιόκας της: η Αντιγονάρααααα θεά σωστή σε μερικά αλλά η ατάκα ''εγώ θα μεγαλώσω το παιδί με την Εύα εσύ αν θες πήγαινε με την κόρη του δολοφόνου χα χα χα χα χα επίσης ούτε εγώ θέλω τη Μελίτα κοντά στο παιδάκι που δεν θα γεννηθεί ο Στέφανος βαρεμάρα σκέτη όχι ότι βαριέμαι να τον βλέπω αλλά βαριέμαι να τον παρακολουθώ να μην κάνει τίποτα
Δείπνο για τρεις : πεθαίνω λιώνω ο Λουκάκος θεικός ο τρόπος που κατέβαζε το φόρεμα της Νόρας θεικό και γενικά η σκηνή θεικήηηηηηηηηηηηηηηηη στη μέση έκατσε ο Λουκάκος χι χι χι χι <<πείτε τα ρε παιδιά εγώ δεν έχω πρόβλημα >>χιχιχι
Εύα-Μαρίλια φαγητό : η σκηνή πάρα πολύ ωραία και οι ατάκες της Μαρίλιας θεικές που έχει ρε παιδιά σουβλατζίδικα με παγωτό και εγώ δεν τα έχω δει ο συνδυασμός της Εύας φοβερός σουβλάκι με παγωτό χι χι χι χι χι και η καημένη η Μαριλούυυυ τι τράβηξε και θα το ξαναπώ
ΔΕΝ θελω να χάσει το μωρό δεν θέλω δεν θέλω
το καΤΙναριο και ο Βουτηρομπεμπές : τι σκηνη ήταν αυτή άδειασμα τρελό συγνώμη ρε παιδιά γιατί το βλέπουν το μωράκι σαν εμπόδιο δηλαδή το παιδί σου είναι χαλάρωσε ρε φίλε και η Μελιτούλα δεν το συζητώ αίσχος πρέπει να το έχω πει πολλές φορές αλλά μου θυμίζει κακομαθημένο 15χρονό δεν μπορώ άλλο λυπηθείτε με pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Μάνος-Ηλίας: βαριέμαιιιιιιιιιιι Ηλία μου τα θέλε και τα παθε ο γιός σου λυπάμαι που στο λέω
Ο ερωτευμένος Βατραχούλης και το ζεύγος Λύτρα : να τα 'ναι η ζήλια ψώρα Λουκάκο μου το δούλεμα τον παιδιών θεικό σας έχω πει πόσο τους πάω τελευταίααααααααααααα
οι Κυρίες Χαρίτου : επίσης γλυκιά σκηνή αμάν ρε Ευάκι και εσύ καρπούζι χι χι χι και θα το ξαναπώ
ΔΕΝ θελω να χάσει το μωρό δεν θέλω δεν θέλω
Ρούσσος Αμαλία : τρελή πλάκα no comment
Νόρα-Λουκάς :Λουκάααααααα Synelthe SyneltheFskl Νόρα άρπαξε τον γιατί δεν το βλέπω να το κάνει αυτός Νόραααααα τετρακόσια υπονοούμενα πέταξε ο άλλος δεν ένα ''σ'αγαπώ ''είναι ρε Λουκά πες το
Μελίτα Αμαλία : Αμαλίτσα μου με πολύ αγπάπη Fskl
Εύαφωτογράφιση : πολύ γλυκιά η Ξυλά θεά ............................
Τα κορίτσια και το κατιναριό : αχ ρε Νόρα
Βατραχούλης και Νικόλας Λουκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα Synelthe
Τα κορίτσια και το κατιναριο : την Νόρα δεν την έπιασα σε σχέση με το θέμα γάμος πήρε μια χαρά η Μελίτα στην αρχή μετά άρχισε η Δάφνη Δάφνη σταμάτα να μιλάς θα φας ξύλο πάντως η σκηνή είχε ενδιαφέρον και εκεί που λέει ''πες και εσύ ρε Μελίτα'' ξεκαρδιστικά ...................................
Αμαλία-Μάνος : έζησα να το δω και αυτό παναγία μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λουκάς-Οδυσσέας : ο Οδυσσέας μου ο καημένος δηλαδή ποιος παίρνει ένα παιδί από τέτοιο πατέρα
Εύα Στέφανος Μελίτα στο backround : πολύ γλυκιά σκηνή χημείαααααααααα μου αρέσουν πολύ μαζί και είναι πάρα πολύ ταιριαστοί αλλά δεν τους θέλω και θα το ξαναπώ ΔΕΝ θελω να χάσει το μωρό δεν θέλω δεν θέλω α και αναβάθμισα τη Μελίτα από κατινάκι έγινε κατινάρα μπράβο και εις ανώτερα Μελιτάκι

Τρομερός ο σχολιασμός σου mimiκα μου!

Τα ερωτευμένα βατραχάκια έχουν κλέψει τις καρδιές όλων μας!!!

Και βεβαια
ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 27, 2010 5:58 pm

loukasnora έγραψε:Λοιπον ας κανω κι εγω εναν σχολιασμο.....

Μανος-Ηλιας
Δε καταλαβα τι λογο υπαρξης ειχε αυτη η σκηνη.Δε μου αρεσε.Γενικα ο Μπουγιουρης με τον Αρζογλου μου αρεσουν μαζι αλλα χθες οπως ειπα και πιο πανω δε μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετουσε αυτη η σκηνη.

Ευα-Μαριλια-Σουβλακι με παγωτο και σαντυγι.
Μου θυμισε την Μαρινα Κουντουρατου που ζηταγε πιτσα με φραουλες και σαντυγι.Ημαρτον τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη;Παντως πολυ χαριτωμενη σκηνη.

Στεφανος-Μελιτα.
Εχει αρχισει να παιρνει τις αποστασεις του ο Στεφανακος ή ειναι ιδεα μου;Ακομα και τωρα που δηλωνει τρελα ερωτευμενος με τη Μελιτα εγω καταλαβα οτι αν η Ευα του πει ''παντρευομαστε'' θα κλεισει εκκλησια εκεινη την στιγμη.

Μελιτα-Αμαλια.
Χιλια συγγνωμη Βασιλικη μου τιτανομεγιστη μεν κατιναρα δε η Αμαλιτσα μας.Και εχει κανει πλεον και την κορη της σαν τα μουτρα της.

Στεφανος-Ευα.
Μα γιατι μας το κανουν αυτο;Πανω που ειχαμε καταφερει να ξεκολλησουμε απο αυτους τους δυο μας τους δειχνουν μαζι ολο και πιο συχνα.Θα ξανακολλησω μαζι τους κι οταν μας τους ξαναπαρουν αντε να με συνεφερετε μετα.Και μας ειχαν και το Μελιτακι-κατινακι απο πισω να τους παρακολουθει.Για αλλη μια φορα ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!

Ευα-Νορα-Δαφνη-Μελιτα.
Η Δαφνη στο κοσμο της μεν αλλα δε φταιει εκεινη.Πηγε κανεις να της πει οτι τα δεδομενα αλλαξαν;Οχι.Αρα αυτα που ξερει αυτα υποστηριζει.Η Νορα πηγε να σωσει λιγο την κατασταση αλλα που;

Αμαλια-Πετρος.
Οτι ειναι συγκλονιστικοι ηθοποιοι και οι δυο το ξερουμε.Οτι εχουν φοβερη χημεια μεταξυ τους και αυτο το ξερουμε.Οτι οι ατακες τους δινουν και περνουν και αυτο το ξερουμε.Οποτε τι;Θα επαναλαμβανουμε τα αυτονοητα;Ενα για τον καθενα τους : respect : : respect :

Αμαλια-Μανος.
Γιατι δεν εχουν περισσοτερες σκηνες μαζι;Ειλικρινα απορω.

Και τωρα το καλο.

Λουκας-Νορα και οι παρατρεχαμενοι τους.
Να τρελαινεται ο Λουκας απο τη ζηλεια και η Νορα να μην εχει παρει χαμπαρι.Να της τραβαει τη φουστα πιο κατω να την ξανανεβαζει αυτη.Να βαζει το ντοσιε στα ποδια της να το βγαζει αυτη.Και ενας Μητσουλας που και πολυ χερακι απλωσε στο μπουτι της Νορας και με εκνευρισε ομολογω αλλα και την κινηση του Λουκα να κατεβασει την φουστα της Νορας επιασε.Αν μετα απο ολο αυτο που εγινε στο σπιτι της Νορας δεν καταλαβε οτι εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος αναμεσα σε Νορα και Λουκα ε τοτε τι να πω;Ειναι μεγαλος μπουμπουνας.Να χαιδευει το χερι της Νορας στο τραπεζι ο Μητσουλας να ψαχνει κουζινομαχαιρο να του το κοψει ο Λουκας και να μη το βρισκει.Οχι τιποτα αλλο αλλα εγω τον Νικολα και τη Δαφνη λυπηθηκα που δευτερη φορα τους ξυπνησε ο ερωτευμενος βατραχουλης να τους πει τον πονο του.Τον εκανε ομως η Δαφνη τον Λουκα ακομα πιο τουρμπο απο οτι ητανε ηδη.
Την επομενη μερα στο γραφειο να κοντευει να σκασει ο Λουκας απο την επιθυμια να της πει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της αλλα να το κραταει ακομα μεσα του.Μεχρι ποτε θα αντεξεις αγορι μου γλυκο κι εσυ;Βασανιζεις τον εαυτο σου,βασανιζεις και τη Νορα και οι δυο μαζι βασανιζεται εμας.Και η αλλη ομως του εβαλε εικονα στο μυαλο οτι κοιμηθηκε με τον Μητσουλα και να τρεχει παλι στον Νικολα να πει τον πονο του.Παντως αυτη η πολυθρονα του ψυχιατρου θα του χρειαστει συντομα του Νικολα.Να κανουμε κατι κι εμεις να βοηθησουμε την κατασταση.


Παντως ειχε γελιο το επεισοδιο γενικα.Απο σημερα θα ξαναπεσουμε στα πατωματα με Νορα και Λουκα.Και θα μας ξαναδειξουν Νταιζη.Γιατι;Μια χαρα ημασταν χωρις αυτη τοσες μερες.Τελος παντων αναμενω στην οθονη μου για τα επεισοδια της αμνησιας.


Μου αρέσει που το παρατηρήσαμε όλοι
Πράγματι η Δαφνούλα πλάκα πλακίτσα τούρμπο τον έκανε τον ερωτευμένο βατραχούλη kyma
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KAZY Τετ Ιαν 27, 2010 6:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
KAZY έγραψε:Δεν νομίζω οτι θα ξεπέσει τόσο η Μελίτα.Δλδ πρέπει η φετινή Μελίτα σώνει και ντε να αντιγράψει την περσυνί κατινιά της Εύας? Συμφωνώ οτι δεν πρεπει να μιλήσει εκείνη στην Εύα ειδικά αν παντρευτουν με το Στέφανο. Όχι οτι η Εύα σκέφτηκε το Νεφελάκι... αλλά τέλοσπαντων, το παιδάκι δεν φταίει σε τπτ!

Απλώς ο Μάνος την παραμύθιαζε την Εύα και εκείνη πήρε δραστικά μέτρα, ο Στέφανος μέχρι στιγμής δεν της τάζει (μονοπώλιο το έχει ο Μανωλάκης αυτό) οπότε καλύτερα να μείνει απέξω αν και ούτε κι εγώ το βλέπω να γίνεται...

Το δέχομαι οτι τον αγαπούσε το Μάνο κ ότι αυτός την παραμύθιασε μέχρι εκεί που δεν πέρνει! ΔΕΝ μπορω όμως να της δώσω συγχωροχάρτι ούτε που παράτησε το παιδί της, ουτε που διέλυσε ένα γάμο,ούτε που παντρεύτηκε τον άντρα της καλύτερης της φίλης,ούτε που γύριζε ταινίες πορνό λες και δεν υπάρχουν άλλες δουλειές για όσες δεν έχουν πτυχίο πανεπιστημίου,χίλιες φορές να γινότανε καθαρίστρια(και εξηγούμαι ότι δεν υπονοώ τπτ για τις καθαρίστριες! Μια χαρά τίμια δουλειά είναι κ όσες την κάνουν είναι αξιέπαινες!) μόνο και μόνο επειδή ζήτησε συγγνώμη..
Τα ίδια θα λέω και για τη Μελίτα αν κάνει τα ίδια! Που θέλω να πιστεύω οτι δεν θα τα κάνει...δλδ τέτοια αντιγραφή απο τους σεναριογράφους??
KAZY
KAZY
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από margaret Τετ Ιαν 27, 2010 6:05 pm

stefanos-melita έγραψε:Λοιπον κοριτσια, πρωτον, η Ακριτα, διαβασε το χθεσινο σχολιασμο μου.. lol! Δεν εξηγω αλλιως, αυτή την διπλη ταυτιση αποψεων! Confused? Και δευτερον, παλι θα μετρησουμε μαζι σημερα… gelio

Αμαλια-Μελιτα Η αθωα η Μελιτουλα υπολογιζει τη γνωμη ανθρωπων που δεν δινουν δεκαρα για το αν θα καταρρευσει επειδη θα χασει παλι, από το γλυκο, αθωο Ευακι τον ανδρα που αγαπα…Οποτε ερχεται, η Μανα, και αφου εχει κανει σκονακι τον χθεσινο μου σχολιασμο, lol! απαντα «μηπως Λουκασ-Νορα, να κοιταξουν τα μουτρα τους, να λυσουν τα δικα τους, που τα χουνε κανει κουλουβαχατα, και να σε αφησουν στην ησυχια σου??»
Προσκυνω Αμαλια, πες τα χρυσοστομη, επειτελους και ενας λογικος ανθρωπος εκει μεσα! Λιγο ακομη και θα μας γινει και εμας πεποιθηση πως η Μελιτα(αγνωστο γιατι, γινονται ακομη ερευνες, αλλα η επιστημη, θεωρει αλυτο το μυστηριο)πρεπει να ζησει τη ζωη της κατά την βουληση, του Νορα, του Λουκα, της Δαφνης κτλ…


Δαφνη-Ευα-Μελιτα.. Το θεατρο του παραλογου..Πως αντεχεις βρε Μελιτουλα, και δεν ουρλιαζεις από την αγανακτηση σου?? Όχι μονο δεν είναι υστερικια, αλλα θα παρει και το Οσκαρ Ψυχραιμιας, ετσι όπως παει.. Αυτή εχει το ονομα, και η Νορα τη χαρη..Ας παρει η Νορα, αντι να της δινει, μαθημα από το Μελιτακι, «πώς να κρατατε την ψυχραιμια σας, στα αισθηματικα σας, όταν σας βλεπουν οι αλλοι» Η Δαφνη, όπως παντα στον ονειρεμενο κοσμο της, και αρχισα να τη ζηλευω..Ωραια τελικα, να μην καταλαβαινεις τα δραματα που παιζονται γυρω σου..Δαφνουλααα, θες παρεα?? Σου ρχομαι!! Αντε, γιατι με ολους αυτους, εχω χασει την ηρεμια μου…

Και ερχομαστε στο ζευγαρι μας, Στεφανος-Μελιτα.. Από πού να αρχισω.. Αξιοθαυμαστη Ψυχραιμια και Υπομονη, εχει δειξει η Μελιτα, από τοτε που της ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι.. Δεν φωναξε, δεν τα επασε όλα, δεν επιασε το Στεφανο απ το λαιμο, δεν αρχισε να χτυπιεται ,και να κλαιει υστερικα, ουτε εκοψε τις φλεβες της.. Παρολο που θα μπορουσε ανετοτατα να κανει κατι από αυτά. Περιμενει.. Με αξιοπρεπεια, και υπομονη.. Σε αυτά τα επεισοδια, κερδιζει ακομη περισσοτερο το θαυμασμο μου για τον χαρακτηρα της. Το μονο που ζηταει, τοσες μερεσμετα, είναι μια κουβεντα.. Γιατι παιζεται η ζωη της, στη Ρωσικη Ρουλετα, και εκεινη δεν εχει κανενα λογο σε αυτό..Ποσο αντεχεται αυτό?? Και πως την ξεπληρωνει, ο κατά τα αλλα, λατρεμενος, αγαπημενος μου Στεφανος??
«Μη με πιεζεις, σε παρακαλω..Απο τη μια η Ευα, που δεν εχω ιδεα τι θελει, κ από την άλλη εσυ..»
Καλα το ότι η Ευα δεν ξερει τι θελει, είναι γνωστο τοις πασι, ας μαθει η ιδια πρωτα, και μετα θα μαθεις κ συ Στεφανε..Μην αγχωνεσαι, θα σου ρθει το Μονοπετρο..

Αψυχολογητος ο Στεφανος? Όχι και τοσο.. Ο Στεφανος, εχει μια δικη του ηθικη, που του υπαγορυει,σαν τους ιπποτες του παλιου καιρου, να «θεσει εαυτον» στην υπηρεσια της δεσποσυνης, από καθηκον και μονο. «Την Ποναω» θα πει ο ιδιος, και αυτή είναι η αληθεια. Αλλα ο κωδικας τιμης του, του υπαγορευει να θυσιασει τον εαυτο του, και την αγαπη του για τη Μελιτα.
Χαμενος είναι ο Στεφανος…Χαμενος, γιατι προσπαθει να συγκερασει, και να προστατευσει ταυτοχρονα 3 διαφορετικα πραγματα : 1)Τη Μελιτα, που ξερει πολύ καλα, ότι αν μαθαιναν πριν τη σχεση τους, θα την κατασπαραζαν..αλλα μπορει και να επιζουσε..Τωρα γνωριζει ότι θα την εκτελεσουν με συνοπτικες διαδικασιες, κ δεν το αντεχει. 2)Την μανα του παιδιου, και μεσα από αυτην, το ιδιο το παιδι.. Και τον μεγαλυτερο φοβο του, 3)ότι αυτος ο κατατρεγμος των δυο ερωτευμενων θα ναι τοσο σφοδρος, που δεν θα τον αντεξουν..και θα τους χωρισει..Φοβαται ο Στεφανος, τουτο το προτωγνωρο συναισθημα…Φοβαται ότι θα το χασει, ότι θα το κατασπαραξουν οι αλλοι, και οι ψευτικες τυψεις που θα δημιουργησουν, η Αντιγονη, Ο Πετρος, Η Νορα, Ο Λουκας, Ο Μανος, η Δαφνη.. Η Ευα, όχι για μενα, πιστευω πως αν το μαθαινε τωρα, θα το επαιρνε πολύ καλυτερα, απ ότι θα το παρει αν παντρευτουν κ μετα.. Αλλα εγω ειμαι απεξω, δεν βρισκομαι στην καρδια του Τυφωνα που προσπαθει να τιθασευσει ο Στεφανος.. Και προσπαθει απεγνωσμενα να σωσει τα 3 ιερα για εκεινον πραγματα.. Το μυαλο του δουλευει πυρετικα, δεν είναι παρορμητικος.. Περιμενει να ωριμασουν οι συνθηκες, να καταλαγιασει λιγο η καταιγιδα μεσα του, μπας και βρει λυση..

Δηλωνει για μια ακομη φορα την αγαπη του , θυμωνει όταν εκεινη τον αμφισβητει. «ΤΟ ΑΝ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕΛΙΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ..»
[b]Δευτερο σκονακι της ακριτα, από το χθεσινο μου ποστ lol!
«ΑΝ ΗΘΕΛΑ, ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.» ΑΚΡΙΒΩΣ, ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ Η Ευα, ΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΟΧΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΛΛΗ ΑΓΑΠΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΙΑ: ΔΕΝ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΚΑΘΙΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΕΡΑΥΝΟΣ.. ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΞΥΔΕΡΚΕΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΕΥΑ, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ....ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΑΚΟΜΗ, ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ.

Αρα..ο Στεφανος, πρεπει να βρει τροπο, να λυσει το θεμα..αναιμακτα. Προσπαθει να βρει τροπο να λυσει το Γορδιο Δεσμο,ενδεικτικο του χαρακτηρα του, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ. Εδώ ακριβως ερχετει και η «συγκρουση Στεφανου-Μελιτας. Γιατι εκεινη, όπως εχω ξαναπει, είναι το ακρο αντιθετο σαν χαρακτηρας απ το Στεφανο. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΚΡΥΒΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.. «Ημουν ετοιμη να παλεψω, και δεν με νοιαζει τι θα πουν..» η καλυτερη αντιμετωπηση, για τη Μελιτα, και για μενα, θα ηταν, να κοψει το Γορδιο Δεσμο.Αλλα ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει αυτή τη λογικη..
Και κατηγορει τη Μελιτα, ότι τον πιεζει..Απλως επειδη ειχε αναγκη να κανουν μια συζητηση, γιατι «εσυ θα καθορισεις τη ζωη μου Στεφανε..» Χαμενος στο προβλημα του ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει ότι την πληγωνει βαθια.. Γιατι εκεινη καταλαβαινει με τη σταση του, πως όλα θα εξαρτηθουν από την Ευα, πως εκεινη μπιανει πρωτη, και η αποφαση της, θα καθορισει..το «θανατο» και τη «ζωη» της ιδιας. Και πληγωνεται δευτερη φορα, από τα λογια του..
Παρολο που, όπως ειπα, δεν θερω ότι ισχυει αυτό για το Στεφανο. Ναι, είναι η μανα του παιδιου του, κ θεωρει ότι πρεπει να κανει το καλυτερο γι αυτην και το παιδι, αφηνοντας μετα τον εαυτο του. Αλλα προσπαθει να βρει ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ «ΣΩΣΕΙ» ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ. Εκει πιστευω ότι..κολλαει το «δεν ξερω τι θα γινει, αν η Ευα τα θελησει όλα» θα σκεφτει, και θα τη βρει τη λυση, για ολους, όπως πιστευει. Μονο που δεν εχει καταλαβει, ότι δεν μπορει να τα εχει όλα, δεν θα μπορεσει να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Θα πρεπει να τον κοψει, και να χασει κατι..

Η Μελιτα από την άλλη, εχοντας ηδη παρακολουθησει τη ζωη της να καταρρεει μια φορα εξαιτιας της Ευας, «βλεπει» πως και παλι ερχεται «δευτερη» και αυτό την πληγωνει βαθια.. Σε τι εφταιξε εκεινη? Σε τιποτα ουσιαστικα. Δεν ηξερε ότι ο ανδρας της αγαπουσε την Ευα.. Δεν γνωριζε ότι η Ευα, λιγο πριν εγκαταλειψει το Στεφανο εμεινε εγκυος..Και να τη παλι, μονη της, όπως παντα..Χωρις αγαπη, χωρις φιλους..Ετσι νιωθει η Μελιτα.. Και παλι, αντιμετωπιζει τοσο στωικα τον πονο που της ξεσκιζει την ψυχη, δεν βγαζει μιλια..Δεν ξεσπαει στο Στεφανο, δεν τον βριζει όταν η τελευταια του κουβεντα είναι «δεν μπορω να εχω κ σενα να με πιεζεις»παρολο που όπως ειπα, δεν καταλαβε ποσο πληγωθηκε η Μελιτα από τα λογια αυτά. Εκεινος θεωρει ότι η Μελιτα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. Εκεινη, απλως σωπαινει, και εκφραζει τον ψυχικο της πονο, τη ραγισμενη της καρδουλα, απλα κοιταζοντας τον βουρκωμενη.. Ουτε στην Ευα, ξεσπα, ουτε στη μανα της..Σηκωνει μονη της, τουτη την πληγη..Και την θαυμαζω, αλλα και την λυπαμαι ακομη περισσοτερο. Γι αυτή, η λυση είναι ξεκαθαρη. Να ειπωθει η αληθεια, και να παρθουν αποφασεις. Η σωστοτερη λυση, και για μενα.
Τους χωριζουν για άλλη μια φορα παρεξηγησεις(θεωρει πως δεν την αγαπα οσο αγαπα την Ευα, εκεινος ότι δεν καταλαβαινει το διλλημα, και την προσπαθεια του να το λυσει αναιμακτα) και οι αντιθετοι τους χαρακτηρες, που τους υπαγορευουν αντιθετες λυσεις.

Όταν τους βλεπει και μαζι, σαν κανονικο ζευγαρι, να την ταιζει γλυκακι.. Η καταρρευση της είναι πλεον και σωματικη κ ψυχικη, όταν σωριαζεται στο τιμονι.

Κανοντας μια προβλεψη, θα πω ότι επειδη, ο Γορδιος Δεσμος, μονο κοβεται, πιστευω ότι θα είναι η Μελιτα, και όχι ο Στεφανος που θα δωσει την τελικη λυση. Και όχι μιλωντας στην Ευα για τον εραστη της. Αυτές είναι κατινιες ξενες προς το χαρακτηρα της. Πιστευω ότι θα θυσιαστει η ιδια, για μια ακομη φορα, κανοντας πισω, φευγοντας μονη της από το πλανο,για να βγαλει τον ανθρωπο που αγαπα από το αδιεξοδο, να παψει να βασανιζεται, για να είναι η Ευα ηρεμη, για να ικανοποιηθει η..»παρεα της» που τοσο... μεγαλοψυχα εχει σταθει διπλα της στα δυσκολα.. Και τελικα, θα ΕΠΙΛΕΞΕΙ Η ΙΔΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ. ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.

Πιστευω πως αυτό είναι που ταιριαζει στο χαρακτηρα της, και αυτό θα γινει τελικα.. Για να δουμε…

Αυτο το χαρισμα σου ν εκφραζεις με αυτα που γραφεις τουλαχιστον 10+ ατομα εδω μεσα, ταυτοχρονα, με ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ!!!Φυσικα ειμαι κ εγω 1/10!!! Thumbs up Klap Παλι η Μελιτα θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα...Για να δουμε..
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 6:06 pm

Δεν πρόκειται για θέμα αντιγραφής αλλα μάλλον για να μας δείξουν οτι την χτύπησε το πάθος κατακούτελα..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τετ Ιαν 27, 2010 6:07 pm

Clarabelle έγραψε:
Μπορεί αυτό που παρακολούθησα να μην είναι ακριβώς δραματική σειρά αλλά σήμερα το καταδιασκέδασα.

Το επεισόδιο ήταν ολόκληρο Λουκάς Νόρα.

Ο Λουκάκος πρώτα έδινε οδηγίες στο Μήτσουλα πως να τη ρίξει και μόλις η Νόρα του είπε οτι ο Δημήτριος τα κατάφερε και την έριξε κιτρίνισε να το πω άφρισε να το πω, άλλαξε δέκα χρώματα θα το πω. Ότι του κατέβαινε έλεγε για να την εμποδίσει να ετοιμαστεί για το δείπνο κι όταν είδε οτι η προσπάθεια έπεσε στο βρόντο πέταξε γραβάτα μη σας πω πέταξε και σπυριά απ τα νεύρα του.lol!

Το Νοράκι έστησε το σκηνικό και περίμενε. Ο Λουκάκος πάντως συνεπής στην ώρα του ήρθε. Τι να κάνει ο δόλιος και δικόγραφα έφερε για το ξεκάρφωμα, και ότι του έλεγε η Νόρα συμφωνούσε. Εγώ το τρέχω το γραφείο έλεγε αυτή ναι απαντούσε αυτός. Εκείνο το ντοσιέ τη μισή ώρα πάνω στα γόνατα της Νόρας να καλύπτει το μπούτι ήταν. Κατσικώθηκε πάντως και δεν ξεκούναγε με τίποτα. Είχε δικιο το Πετρινάκι που είπε οτι θύμιζε Παπαγιαννόπουλο. Ενοχλώ δεν ενοχλώ. Μου φάνηκε πάντως οτι την ώρα που έφευγε απ το σπίτι έβγαιναν καπνοί απ τη μύτη του. gelio

Επόμενη επίσκεψη στης Δάφνης. Κάπου ήθελε να τα πει ο καψερός αλλά η Δάφνη τον τελείωσε με κείνο το ''τι να κάνεις ρε Λουκά αν εκείνη θέλει να απογειωθει''

Πρωί στο γραφείο όσο η άλλη δεν του έλεγε λεπτομέρειες τόσο φούντωνε ο Λουκάς. Που αλλού θα πήγαινε; Στο Νικόλα. Τον καημό του ήθελε να πει. Έλεγε του Νικόλα αναστενάξαν οι σουμιέδες και φασκελωνόταν. Τι να πει κανείς. Το κλασικό. Λουκά ξύπνα.Synelthe

Και απ το γέλιο το τρελό κατευθείαν στο δάκρυ. Από αύριο θα τραβάνε κουπί δεν χαλάω το κέφι μου σήμερα με τίποτα τα δύσκολα από αύριο.

Στο άλλο μέτωπο, Αντιγόνη και Αμαλία πάρε τη μιά χτύπα την στην άλλη και σιγά μη πάθουνε τίποτα. Αυτές έχουν τόσο ξερά κεφάλια που και χωρίς κράνος αντέχουν σε τροχαίο με μηχανές.
Η μιά πιέζει το γιό και η άλλη την κόρη. Εντάξει η Αμαλία τον κυαλάρισε το γαμπρό απ την πρώτη μέρα που τον είδε. Η Αντιγόνη καταλαβαίνει κανείς γιατί καίγεται να κάνει νύφη της την Εύα. Μη μου πείτε για να διώξει τη Μελιτα γιατί φάνηκε να τη θέλει απ την αρχή πριν καν μάθει για τον απόλυτο έρωτα. Rolling Eyes

Ο μικρός σήμερα την άδειασε τη Μελίτα ή μου φάνηκε; Μετά τα κλασικά είμαι ερωτευμένος μαζι σου και δεν είμαι Μάνος, της είπε δεν σου το έκρυψα οτι την Εύα την αγαπάω. Έπεσαν και προοικονομίες του τύπου όταν μαθευτεί δεν θα είναι με καλό τρόπο, θα γίνει πανικός και φοβάμαι οτι μετά εμείς θα τελειώσουμε οριστικά. Το κατινάκι πάλι έβγαλε ζήλεια και φυσικό το βρίσκω να βγάλει και την αξιοπρέπειά της στην επιφάνεια και να του δώσει πέντε φάσκελα δεν το σκέφτηκε.

Ο Μάνος με την Αμαλία μικρή σκηνούλα αλλά μου άρεσε. Έχουν αυτό το κάτι οι μεταξύ τους σκηνές. Η Αμαλία προξενεύει το Μάνο στην Εύα. Τι θα δω ακόμη σ αυτή τη σειρά. Βέβαια έχει άλλο γαμπρό τώρα για τη μπέμπα της και το έχει πάρει και προσωπικά λες και πολεμάει για τον εαυτό της. Εκείνο το δόλιο τον άντρα της θα τον στείλει στην εντατική σίγουρα.Πήγαινε κάνε την κίνηση λέει η Αμαλία. Θα σούλεγα τώρα τι κίνηση μουρχεται απαντάει ο Πέτρος. Θεός. Πάντως επειδή η πριγκηπέσα του έχει πει πολλά, και έχει γίνει μεγάλη συζήτηση ο Πέτρος φαίνεται να τη σκέπτεται και να αγωνιά γι αυτή.Thumbs up

Η Εύα ξαφνικά τις έπαθε τις λιγούρες, ίσως γιατι οι σεναριογράφοι πίστευαν οτι δεν διαβάζουμε περιοδικά και ήθελαν να μας κρατήσουν την εγκυμοσύνη για έκπληξη οπότε δεν είχαμε δει τιποτα προηγουμένως για να μας έρθει ξαφνικό το νέο. Σουβλάκι και παγωτό δεν μπορώ να πω οτι με ξετρελαίνει αλλά για λίγο καρπούζι δεν θα έλεγα όχι. Η Μαρίλια σήμερα πέταξε την πρώτη σπόντα. Παντρέψου τον να σου τα κουβαλάει αυτός όσα ζητάς.

Ο μικρός μόλις έφυγε απ τη Μελίτα πήρε ένα τηλεφωνάκι την Εύα να συναντηθούν. Είπαμε αυτός δεν είναι Μάνος. Εμένα πάντως κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά. Η Μελίτα σε ρόλο ντετέκτιβ άρχισε τις παρακολουθήσεις. Υποθέτω πήρε την Εύα από πίσω. Ο Στέφανος κέρασε διπλό καταίφι τη μάνα του παιδιού του της το έκοψε κιόλας και η άλλη άσπρισε. Θλιβερό δεν λέω αλλά δεν την είδε και στο παρκέ ανάσκελα παραμονή του γάμου τι κάνει έτσι; Η σκηνή μου άρεσε. Θεωρώ οτι Σταύρου και Ξυλά δένουν όμορφα μαζί υποκριτικά και οι σκηνές τους βγαίνουν καλές χωρίς ιδιαίτερη σεναριακή υποστήριξη. Βγάζουν τέλεια αυτό το συντροφικό και το αγαπησιάρικο. Μάλλον αυτό είδε και η Μελίτα και ζήλεψε τι να πω. :wink2:

Από αύριο τα κεφάλια μέσα.




όπως πάντα θεικός ο σχολιασμός σου και συμφωνώωωωωωωωωωω
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Τετ Ιαν 27, 2010 6:08 pm

Χωρίς να θεωρώ ασήμαντα όλα τα άλλα, αυτό που κρατώ εγώ από τα σημερινά σχόλια είναι ο προβληματισμός της Μαρίας. Αυτή η ιστορία του παρελθόντος δεν έχει τελειώσει, σίγουρα δεν τη γνωρίζουμε ολόκληρη και θα ορίσει πολλές από τις εξελίξεις...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 6:10 pm

almaresi αυτό που πόσταρα σχετικά με την Αντιγόνη και την συμπάθειά της προς την Εύα το είδες? Συμφωνείς? Θα ήθελα να ακούσω την άποψή σου.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από zimotari Τετ Ιαν 27, 2010 6:11 pm

Α ρε Ξυλα με το παιξιμο σου εχει κανεις καποιους να πιστευουν οτι εισαι υπαρκτο προσωπο και να βγαζουν μια τρομερη εμπαθεια.Αν και κατα την αποψη μου παντα(τη δικια μου το τονιζω) η Ευα σαν ρολος δεν ετσι οπως την περιγραφουν καποιοι(αρνητικα).Για μενα μη σας πω οτι ειναι απο τους πιο ειλικρινεις χαρακτηρες της σειρας.Μπορει να την πει κανεις παρορμητικη,ανωριμη,ευκολοπιστη αλλα σιγουρα οχι κατινα.Και δεν θεωρω οτι στην ουσια υπηρξε το τριτο προσωπο.Σιγουρα θα επρεπε να ειναι πιο δυναμικη και να μην <<σερνεται>> πισω απο Μανους και Στεφανους αλλα περαν αυτου θεωρω οτι εχει κανει βηματα προοδου και εχει εξελιχθει σαν ρολος προς το καλυτερο.Θελω να πιστευω οτι η Ακριτα στο τελος του σιριαλ θα εχει οδηγησει την Ευα στο να ειναι πιο χειραφετημενη και δυναμικη ανεξαρτητα με ποιο παρτενερ θα καταληξει.Αυτη ειναι και η ουσια και πιστευω οτι ετσι θα γινει.Απο εκει και περα δεν πειραζει ας δουμε και την κυρια Παππα πως θα ανταπεξελθει τωρα που δεν θα ειναι η υποτιθεμενη απατημενη συζυγος αλλα η <<αντιπαθητικη>> και ως ενα βαθμο η <<κακια>> της υποθεσης.Αυτο ειναι και το ενδιαφερον για μενα. :D

zimotari
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Ιαν 27, 2010 6:12 pm

loukasnora έγραψε:Λοιπον ας κανω κι εγω εναν σχολιασμο.....

Μανος-Ηλιας
Δε καταλαβα τι λογο υπαρξης ειχε αυτη η σκηνη.Δε μου αρεσε.Γενικα ο Μπουγιουρης με τον Αρζογλου μου αρεσουν μαζι αλλα χθες οπως ειπα και πιο πανω δε μπορω να καταλαβω σε τι εξυπηρετουσε αυτη η σκηνη.

Ευα-Μαριλια-Σουβλακι με παγωτο και σαντυγι.
Μου θυμισε την Μαρινα Κουντουρατου που ζηταγε πιτσα με φραουλες και σαντυγι.Ημαρτον τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη;Παντως πολυ χαριτωμενη σκηνη.

Στεφανος-Μελιτα.
Εχει αρχισει να παιρνει τις αποστασεις του ο Στεφανακος ή ειναι ιδεα μου;Ακομα και τωρα που δηλωνει τρελα ερωτευμενος με τη Μελιτα εγω καταλαβα οτι αν η Ευα του πει ''παντρευομαστε'' θα κλεισει εκκλησια εκεινη την στιγμη.

Μελιτα-Αμαλια.
Χιλια συγγνωμη Βασιλικη μου τιτανομεγιστη μεν κατιναρα δε η Αμαλιτσα μας.Και εχει κανει πλεον και την κορη της σαν τα μουτρα της.

Στεφανος-Ευα.
Μα γιατι μας το κανουν αυτο;Πανω που ειχαμε καταφερει να ξεκολλησουμε απο αυτους τους δυο μας τους δειχνουν μαζι ολο και πιο συχνα.Θα ξανακολλησω μαζι τους κι οταν μας τους ξαναπαρουν αντε να με συνεφερετε μετα.Και μας ειχαν και το Μελιτακι-κατινακι απο πισω να τους παρακολουθει.Για αλλη μια φορα ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!

Ευα-Νορα-Δαφνη-Μελιτα.
Η Δαφνη στο κοσμο της μεν αλλα δε φταιει εκεινη.Πηγε κανεις να της πει οτι τα δεδομενα αλλαξαν;Οχι.Αρα αυτα που ξερει αυτα υποστηριζει.Η Νορα πηγε να σωσει λιγο την κατασταση αλλα που;

Αμαλια-Πετρος.
Οτι ειναι συγκλονιστικοι ηθοποιοι και οι δυο το ξερουμε.Οτι εχουν φοβερη χημεια μεταξυ τους και αυτο το ξερουμε.Οτι οι ατακες τους δινουν και περνουν και αυτο το ξερουμε.Οποτε τι;Θα επαναλαμβανουμε τα αυτονοητα;Ενα για τον καθενα τους : respect : : respect :

Αμαλια-Μανος.
Γιατι δεν εχουν περισσοτερες σκηνες μαζι;Ειλικρινα απορω.

Και τωρα το καλο.

Λουκας-Νορα και οι παρατρεχαμενοι τους.
Να τρελαινεται ο Λουκας απο τη ζηλεια και η Νορα να μην εχει παρει χαμπαρι.Να της τραβαει τη φουστα πιο κατω να την ξανανεβαζει αυτη.Να βαζει το ντοσιε στα ποδια της να το βγαζει αυτη.Και ενας Μητσουλας που και πολυ χερακι απλωσε στο μπουτι της Νορας και με εκνευρισε ομολογω αλλα και την κινηση του Λουκα να κατεβασει την φουστα της Νορας επιασε.Αν μετα απο ολο αυτο που εγινε στο σπιτι της Νορας δεν καταλαβε οτι εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος αναμεσα σε Νορα και Λουκα ε τοτε τι να πω;Ειναι μεγαλος μπουμπουνας.Να χαιδευει το χερι της Νορας στο τραπεζι ο Μητσουλας να ψαχνει κουζινομαχαιρο να του το κοψει ο Λουκας και να μη το βρισκει.Οχι τιποτα αλλο αλλα εγω τον Νικολα και τη Δαφνη λυπηθηκα που δευτερη φορα τους ξυπνησε ο ερωτευμενος βατραχουλης να τους πει τον πονο του.Τον εκανε ομως η Δαφνη τον Λουκα ακομα πιο τουρμπο απο οτι ητανε ηδη.
Την επομενη μερα στο γραφειο να κοντευει να σκασει ο Λουκας απο την επιθυμια να της πει οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της αλλα να το κραταει ακομα μεσα του.Μεχρι ποτε θα αντεξεις αγορι μου γλυκο κι εσυ;Βασανιζεις τον εαυτο σου,βασανιζεις και τη Νορα και οι δυο μαζι βασανιζεται εμας.Και η αλλη ομως του εβαλε εικονα στο μυαλο οτι κοιμηθηκε με τον Μητσουλα και να τρεχει παλι στον Νικολα να πει τον πονο του.Παντως αυτη η πολυθρονα του ψυχιατρου θα του χρειαστει συντομα του Νικολα.Να κανουμε κατι κι εμεις να βοηθησουμε την κατασταση.


Παντως ειχε γελιο το επεισοδιο γενικα.Απο σημερα θα ξαναπεσουμε στα πατωματα με Νορα και Λουκα.Και θα μας ξαναδειξουν Νταιζη.Γιατι;Μια χαρα ημασταν χωρις αυτη τοσες μερες.Τελος παντων αναμενω στην οθονη μου για τα επεισοδια της αμνησιας.


: respect : : respect : ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΠΛΗΡΩΣ!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από mimi Τετ Ιαν 27, 2010 6:31 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
TΡΙΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ!!! :Αύριο τον θέλω τουλάχιστον 5λεπτο αλλιώς θα τα κάνω όλα λίμπα!!! Με ακούει κανείς?????????

Ερωτευμένα βατραχάκια
Ίδρωνε ξείδρωνε ο Λουκάκος αλλά καθόλου δεν τον λυπάμαι! Έβαλε τα χεράκια του και έβγαλε τα ματάκια του ο γλυκός μου!!!

Λουκάς: Πίστεψε με οι άντρες αυτές παντρεύονται, τις στιμόκωλες γκόμενες. (Μου έρχεται μια major κακία αλλά δεν θα μιλήσω Λουκάκο! Δεν θα μιλήσω!!!)

Μ’άρεσε που τον φίλησε και πριν φύγει και τραγουδούσε κατά την έξοδό της από το γραφείο, τον έστειλε κανονικά! Επάνω του Νοράκι!!! Επάνω του!!!

+++

Περιοδεύων καψούρης

Στάση πρώτη: Οικεία Φωκά
Στο σπίτι της Νόρας παιζόταν το ..πανω χέρι κάτω χέρι τινος ειν’το παραπάνω! Η Νόρα κόντευε –κλασσικά- να πέσει από τον καναπε και ο Δημήτριος προσπαθούσε να ακολουθήσει τη συμβουλη του Παναγιαννόπουλου «Χουφτωσ’τη! Χουφτωσ’τη!»

Καταφτάνει και ο Λουκάς και όπως πολύ σωστά παρατήρησε η Πετρίνα αλλάζουμε κωμωδία και περνάμε στο «Δεσποινις Διευθυντής», «Ενοχλώ? Δεν ενοχλω! Ενοχλω?» Και μια να της κατεβάζειτ ο φόρεμα, μια να την καλύπτει με τα ντοσιέ! Χαχαχα Σκηνές απείρου κάλους και πέθανα στο γέλιο!!!

Όταν κάθισαν στο τραπέζι είχα ξεραθεί στα γέλια μιλάμε, η Νόρα έδινε το χέρι της απλόχερα στο Δημήτρη (βέβεια μην τυχόν και δώσει τίποτα παραπάνω θα κάνω έγκλημα!) και ο Λουκάς όλο έριχνε πλάγιες ματιές και σκύλιαζε!!!

ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!!!!

Αν μας δείξουν ότι ο Δημήτρης δεν έχει πάρει πρέφα τίποτα θα είναι πολυ χαζός ο άνθρωπος! Δεν λέω να καταλάβει ότι η Νόρα δεν...αλλά δεν καταλαβαίνει ότι ο Λουκάς του κάνει χαλάστρα? Πώς στον κόρακα έφτασε εκέι που έφτασε με τη δουλειά του??

Πάντως ξηγημένο τυπάκι! ΜΠΕΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ!!!

Στάση δεύτερη: Οικεία Λύτρα-Γεραλή
Ο τρελός τους χωριού? Αχαχαχαχχαχαχαχα Νικόλα έγραψες πάλι!!!

Η απελπισία του Νικόλα και της Δάφνης ήταν όλα τα λεφτά! Μια φορά με έπεισαν ότι ήταν αγουροξυπνημένοι και απηυδυσμένοι! Η Δαφνη μέχρι που έριξε και δεύτερη ρόμπα στα πόδια της, λεπτομέρεια μεν αλλα αυτά κάνουν τη διαφορά μεταξύ προσεγμένης σκηνής και προχειρότητας.

Το πιο τέλειο απο όλα ήταν το ύφος του Νικόλα όταν μίλαγε η Δάφνη, βλέπεις ο ιατρός θεραπευτής πληγωμένων ψυχών δεν μπορούσε να μιλήσει και άφησε τη Δάφνη να κάνει παιχνίδι κάνοντας νοήματα στο Λουκά τύπου «Τί σου έλεγααα?»

Θεϊκή στιχομοιθία και ο Νικόλας μιλάει με το βλέμμα
Δάφνη: Εαν δεν θέλει να είναι πια κυρία? Άμα θέλει να απογειωθεί με το Δημήτρη???
ΛουκάςΕ: Να απογειωθεί??? Να απογειωθεί??? Συγνώμη αυτά κάθεστε και λέτε οι φιλενάδες μεταξύ σας? Εσύ τι της λές? Παντρεμένη γυναίκα και μικρομάνα, να πάει να απογειωθεί???
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 NaApogeiothei

Συμπέρασμα: Λουκάααααααααααααααα Synelthe

+++

Αμαλία - Μελίτα
Εδώ πριν σχολιάσω τη σκηνή θέλω να πω 2 πράγματα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι (δεδομένου ότι οι γονείς ποτέ δεν θέλουν το κακό του παιδιού τους) είναι λογικό ένα παιδί να ακούει τις συμβουλές της μάνας ή του πατέρα του και να επηρεάζεται απο αυτές άσχετα αν δεν τις ακολουθεί πάντα. Αν π.χ. εγώ είμαι με κάποιον και δω ότι η μητέρα μου (που ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με την Αμαλία βέβαια) δεν τον θέλει τον γαμπρό που λένε, δεν θα χαλάσω τη σχέση μου εννοείται πάντα, θα μπω όμως στο τρυπάκι να κάτσω να σκεφτώ, γιατί δεν τον θέλει? Τι βλέπει που δεν βλέπω εγώ?

Στο θέμα της η Μελίτα έχει 2 διαφορετικές γνώμες, του λογικού Πέτρου και της θεόμουρλης Αμαλίας, και χωρίς να κάτσει καν να τα ζυγίσει, έκανε πέρα τον πατέρα της και έχει γίνει @#$%^ και βρακί με τη μητέρα της που είναι αποδεδειγμένα κολλημένη σε κάποια πράγματα και η Μελίτα το ξέρει πολύ καλά αυτό. Για μένα αυτό είναι εντελώς παιδιάστικη συμπεριφορα, κάτι σαν αυτό που κάνει ο Στέφανος όταν του μιλάει η μάνα του που αμέσως να της πάει κόντρα!

Εν προκειμένω, δεν θα μου έκανε εντύπωση άν ο Στέφανος άκουγε την Αντιγόνη στο τι θα κάνει, καθώς μην έχοντας δείγματα (πέραν της ξαφνικής ξεμουγκαμάρας) ότι η μητέρα του θέλει οτιδήποτε άλλο πέρα από το καλό του, μπορεί να κάτσει να σκεφτεί και τη δική της οπτική γωνία και επιπλέον θέλει να έχει μια καλή σχέση με τη μητέρα του και η όλη προστριβή της με τη Μελίτα θα ήταν ψυχοφθόρα για εκείνον και τη σχέση τους.

Η ιστορία θα δείξει απλώς ήθελα να πω ότι ναι μεν οι γονείς δεν πρέπει να ανακατεύονται (κατινίστικες συμπεριφορες τύπου Αμαλίας και Αντιγόνης) αλλά πρέπει να δίνουν και μια γνώμη σαν πιο ώριμοι άνθρωποι που θέλουν πάντα το καλό των παιδιών τους.

Τερμα παρένθεσης και συνεχίζω..

Η Αμαλία δεν ήθελε να αφήσει τη μουγγή και το Ρούσσο ξέμπαρκους να εμποδίζουν το ειδύλλιο.. Ξαναγυρίσαμε πίσω? Πότε? Εγώ νόμιζα ότι το μόνο που τους σταματάει πλέον είναι το έμβρυο.. Έχασα τεύχη? Πώς?

Επιπλέον η Αμαλίτσα θέλει να ξεκολλήσουν οι γύρω από τη σχέση της κορούλας της, εκείνη μήπως να το έκανε αυτό? Δείχνει τόσο υπερβάλλοντα ζήλο που φοβάμαι μη μπερδευτεί και την πέσει η ίδια καποια στιγμή στο Στέφανο, έλεος βρε Αμαλίτσα.

Όσο για την παρέα, αν δεν θέλει η Μελίτα γνώμη να μην ζητάει, και αν δεν τους θέλει για παρέα να τους το πει να μην κρύβεται πίσω από ψεύτικες αδιαθεσίες..

+++

Ο μαμάκιας κι η μαμά του
Αν υποθέσουμε ότι κάποια απο αυτά που ακούμε να λέγονται στη σειρά θα γίνουν, μόλις βρήκα την πιο τέλεια εξέλιξη!!!

ΘΕΛΩ η Εύα με την Αντιγονάρα να μεγαλώσουν μαζί το παιδί ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης ο Στέφανος είναι μεγάαααααααααλος παρτάκιας... αμ δεν θέλει ο Μάνος να πλησιάσει το παιδί του, το να το πλησιάσει η Μελίτα όμως δεν θα του κακόπεφτε χιχι

Βλέπωντας τη σκηνή ένιωσα μια απέραντη ικανοποίηση (sorry panda) «Έτσι αγαπητέ Στράτο να δεις που ήθελες να πάρεις το μωράκι από τη Ρεγγίνα και να το μεγαλώσεις με τη Δώρα! Τώρα δεν σε παίρνει, άντε στη Δωρούλα σου αγόρι μου και άσε το μωράκι με τη μαμά και τη γιαγιά!» Πήρα το αίμα μου πίσω η τηλεθεάτρια!

Η Αντιγόνη πάντως νιώθω να ταυτίζεται πολύ με την Εύα και αναρωτιέμαι γιατί... τι στον κόρακα εχει παιχτεί? Με ιντριγκάρει αυτό το στόρυ, ελπίζω να μην το περάσουν στο ντούκου!

+++

Εύα
Δεν ξέρω αν ισχύει ότι έγραψε η almaresi περι ψυχολογικού παράγοντα αλλά αυτές τις ορέξεις τις κατατάσσω σε ένα ακόμα από τα ξαφνικά της Εδέμ. Από το πουθενά ζαλάδες και ορέξεις και μάλιστα όλα μαζί τα σκηνικά σε 1 μόνο επεισόδιο? TOO much!!!

+++

Απόλυτος έρωτας
Ο κος Σταύρου όταν φοράει μαύρα είναι ένας κούκλος, τη Μελίτα γιατί την ντύνουν ασορτί? Αυτοι οι ενδυματολόγοι............ : curse :

Στη συζήτησή τους τώρα... Μελίτα ο άνθρωπος θέλει 5 φάσκελα, δεν το βλέπεις? Τα έδωσες όλα στο Μάνο και δεν σου περίσσεψε τίποτα? Έλα θα σου δανείσω εγώ.. Στέφανε... αγόρι μου... με πολύ αγάπη πάντα Fskl

Σου λέει ξεκάθαρα ότι αν η Εύα τον θέλει να παντρευτούνε θα τρέξει να γυρίζει διαφημίσεις του «Βιταμ», πόσα ακόμα θες για να δείς ότι «Δεν είναι Μάνος» ρε κοπέλα μου? Σου ζητάει να του δώσεις χρόνο, ΟΧΙ για να αποφασίσει αλλά για να δει τι θα αποφασίσει η Εύα για εκείνον, στο λέει μεσα στη μούρη, τέτοιο θράσσος, και εσύ κάνεις τι? Τον παίρνεις από πίσω???

Αν το όλο θεματάκι κοριτσάκι μου το κανεις για λόγους εκδίκησης που για μένα είναι το πιο φυσιολογικο τότε πασο, διαφορετικά Μελίτααααα Synelthe

Σπρώχνει δεξιά η μαμα Αντιγόνη, πάει προς τα δεξιά ο Στέφανος, τραβάει προς τα αριστερά η Μελίτα, γυρνάει προς τα αριστερά ο Στέφανος, τραβάει δεξιά η Εύα, πάλι δεξιά ο Στέφανος, ξαναζορίζει η Μελίτα, παμε πάλι προς τα αριστερά.... που καταλήγουμε θές να σου πώ? Να έχει δυο γυναίκες στο ίδιο σημείο τη μια εν γνώση της και την άλλη εν αγνοία της... Δεν σου θυμίζει τίποτα? Ημαρτον! Ναι δεν είναι Μάνος, δεν τα κάνει για την πάρτη του, για αυτές το κάνει να μην κακοπάθουν! ΔΕΝ είναι Μάνος! Μα κανείς να μην τον πιστεύει τον κακομοίρη??? lol!

+++

Μάνος & Ηλίας απλά αδιάφοροι!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα...

Ερωτευμένα βατραχάκια σκηνή 2
Τρελαίνομαι για Νόρα και Λουκά! Τρελαίνομαι!!!

Ο Λουκάς έφτασε στο αμήν, έλεγα «τώρα θα το πει! τώρα θα το πει!» αλλα δεν μου έκανε τη χάρη! Ο βλαμμένος!!!

Λουκάς: Τι έγινε χτες?
Νόρα: Θές λεπτομέρειες? (Θέλει και δεν θέλει ο καψερός, αν του δημιουργήσεις μια εικόνα στο κεφάλι μέσα αντε να του βγει μετά χαχαχαχαχαχαχα
Λουκάς: Είναι ανατριχιαστικές? Γιατι δεν μιλάς?
Νόρα: Τα λέμε όλα μεταξύ μας αλλα οχι αυτά! Κάποια πράγματα δεν λέγονται! Κατάλαβες?
Λουκάς: Κατάλαβα (λέει ο Λουκάκος και τον πνίγει το κολλάρο,έτσι όπως τα εκανες κακομοιρηηηηηηηηηηηηηη λουσου τα τώρα!!! Βούρ στον ψυχίατρο! χαχαχαχαχαχαχα)

+++

Η φωτογράφιση της Εύας μου άρεσε πολυ, η ζαλάδα-αναγούλα πάλι καθόλου χιχι

Το girlie look που είπε και η Ευάννα είναι τέλειο πάντως! Σούπερ χρώματα ότι πρέπει για ανοιξιάτικη φωτογράφιση!!!

+++

Κοριτσοπαρέα στη βιοτεχνία
Μπορώ να πω ότι η Μελίτα σε αυτή τη σκηνή μου άρεσε, η χαρά της φαινόταν ότι ήταν πλαστή.. Κορίτσια μου γλυκά όμως αφήστε τα πατρόν και τα κοψίματα. Η Μελίτα άκουγε τη Νόρα κόβωντας ή μάλλον για την ακρίβεια καταστρέφοντας ένα ύφασμα αφού υποτίθεται ότι δεν ξέρει από αυτά, ηταν λίγο άκυρη...

Η Μπλούζα της Δάφνης χάλια!!!

Το φόρεμα της Μελίτα καλό, το παλτό τέλειο!!! Πώς μπορούμε να μάθουμε αν είναι κι αυτό Ysatis?

Η Νόρα ξέσπασε, όχι ότι την αδικώ, ούτε υπερβολική δεν τη βρίσκω, καλό είναι όμως μετά το ξέσπασμα να το τελειώσει το θέμα μα τα παιχνίδια και απο ότι είδα τέρμα το κωμικό όποτε κάτι γίνεται... Την λυπήθηκα, είναι απελπισμένη, ξέρει ότι ο Λουκάς έχει καταλάβει και αρνείται να πει το ναι, νιώθει την απόρριψη πλέον.. τι κρίμα...

Στα του μωρού πάντως η Νόρα έκανε για μένα το σωστό, δεν πρέπει να αφήσει τη φίλη της να παντρευτεί έναν τύπο που θέλει άλλη αλλα δεν καρφώνει και τη Μελίτα.

Η Μελίτα πάλι αμέσως να ψαρέψει να δει τι γίνεται. Δεν έχει εμπιστοσύνη σε αυτά που της λέει ο Στέφανος, εγώ αυτό καταλαβαίνω. Χωρίς εμπιστοσύνη όμως, σχέση σοβαρή δεν γίνεται!!!

Η Δάφνη, τέλος, παρακαλώ να παραμείνει στον πλανήτη goofy, τρελαίνομαι με τα άκυρα που λέει!!!

+++

Λουκάς - Νικόλας
Πήραν φωτιά τα σεντόνια Νικόλα! Στενάξαν οι σουμιέδες! gelio
Κι ο Νικόλας να απαντα... Ω ρε πίκρα! Ελιωσα λέμε!!!

Τα αυτομουτζώματα έπαιρναν και εδιναν, ωραία να κάνουμε και οικονομία στα emoticons χαχαχαχαχαχα

+++

Αμαλία - Μάνος & Πέτρος
Η Αμαλία με τον Πέτρο είναι το νούμερο ένα, μην τα ξαναλέμε, απλά : respect :

Απίστευτα τέλεια και η σκηνούλα με το Μάνο! Σουπερ τα ρουχα της Αμαλίας.

Μου θύμισε παλιές καλές εποχές! Καλα η Αμαλία στο να τον στέλνει τον άλλον έχει ταλέντο δεν το συζητώ!!!

Η συζήτησή του ς όλα τα λεφτά λέμε!!!

Μάνος: Που είναι η Μελίτα?
Αμαλία: Στη δουλειά της.
Μάνος: Από πότε η πλεκτάνη του Καρτάλη λέγεται δουλειά?
Αμαλία: 4 παρά 20
Μάνος: Ορίστε?
Αμαλία: Στις ασυναρτησίες απαντώ με ασυναρτησίες! (Όλα τα λεφτά λέμε!!!)
[...]
Αμαλία: Αν θες να λέγεσαι άντρας να πάς να βουτήξεις την Εϋα από το μαλλί και να κάνεις οικογένεια μαζί της!
Μάνος: Αμαλία έχεις λαλήσει τελείως??? Από πότε σε έπιασε ο καημός με μένα και την Εύα? (Σας το είπα εγώ θα κάνει κόμμα με τον Ηλία, το βλέπω να’ρχεται!)
[...]
Μάνος: Πάω να δω το παιδί μου, τρελές όλες εδώ μέσα! (Χαχαχαχα όλα τα λεφτα ο Μανωλάκης!!! Τον έστειλε η Αμαλία!!!)

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Amalitsa-1

+++

Γονείς to be
Ικανοποίηση Νο.2 για την Βερόπληκτη τηλεθεάτρια: Αυτά τα χαριτωμένα με τις εγκυμοσύνες αν και εντελώς ξαφνικά μου αρέσουν πολύ, είναι ότι ήθελα να δω με Στράτο και Ρεγγίνα και το έχασα! Τους λατρεύω να τους βλέπω έτσι! Όχι ότι συγκρίνουμε Ρεγγίνα με Εύα, ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! Η Ρεγγίνα είναι μία και μοναδική!!! Όμως αυτά τα χαριτωμένα χαίρομαι που δεν μας τα κόβουν, μου αρέσουν πολύ πολύ πολύ!!! Ο Στέφανος πάντως την κοίταγε να τρώει και χαζογέλαγε, η Εύα μέσα στην άγνοιά της χαίρεται τα κομμάτια αυτά της εγκυμοσύνης... ο Στέφανος γιατί μου φαίνεται ότι αν και ξέρει τα πάντα τα χαίρεται το ίδιο???

Οσο άκυρο ήταν το να σηκωθεί ο χορευταράς τότε στην κατασκήνωση να χορέψει με τη Μελίτα, εξίσου άκυρο μου φάνηκε (αν και ερωτευμένος με άλλη) να προσέχει την Εύα σε σημείο να της κόβει τον μπακλαβα! Δεν μας τα λες καλά Στέφανε...για την ακρίβεια δεν μας τα λες καθόλου! Αποφάσισε χρυσέ μου!!!

Η Μελίτα που παρακολουθούσε θα μείνει ασχολίαστη, είπαμε η πολύ συναναστροφή με την Αμαλία βλάπτει!!!

+++

Τέλος, για το θέμα της Νταίζης δεν έχω να πω και πολλά, τους λυπάμαι όλους, το Χρήστο μου, το Λουκά, τη Νόρα, το παιδάκι και πάνω απο όλα τον Οδυσσέα! Ο Πέτρος δέχτηκε το συμβιβασμό μάλλλον για να μπορεί να τους βάλει να παρηγορήσουν την κόρη του στο χαμό που βλέπει να’ρχεται... ο Οδυσσέας αμετάπιστος...ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! Αντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα!

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο! Πάντα τέτοια!

φοβερή όπως πάντα και φυσικά συμφωνώωωωωωωωωω
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Τετ Ιαν 27, 2010 6:39 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:almaresi αυτό που πόσταρα σχετικά με την Αντιγόνη και την συμπάθειά της προς την Εύα το είδες? Συμφωνείς? Θα ήθελα να ακούσω την άποψή σου.
Αμέ... Όλα τα πρόλαβα σήμερα.

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Αντιγόνη πάντως νιώθω να ταυτίζεται πολύ με την Εύα και αναρωτιέμαι γιατί... τι στον κόρακα εχει παιχτεί?
Πρέπει να 'χει ειπωθεί ξανά ότι, αν ισχύει αυτό που είπε η Αμαλία για Αντιγόνη-Λύτρα - που δεν είναι διόλου απίθανο - η ομοιότητα της εξέλιξης της ζωής τους είναι σχεδόν ξεκάθαρη. Αγάπησαν έναν Λαζαρίδη, αλλά ερωτεύτηκαν έναν "Λύτρα" (σε εισαγωγικά γιατί ο Μάνος μεγάλωσε σαν Λύτρας, αλλά δεν είναι) που τις πρόδωσε και πλήγωσε. Στο σημείο αυτό πάντως ένα γέλιο θα το ρίξω gelio gelio gelio για τον διαχωρισμό αγάπης-έρωτα, αν και υπάρχουν περιπτώσεις που αντιλαμβάνομαι τη διαφορά. Τώρα, αν και κατά πόσο είναι λογικό να θέλεις τόσο απεγνωσμένα για νύφη σου μια γυναίκα που έχετε παρόμοια ιστορία, δεν το ξέρω.
Επίσης, υπάρχει και η Μελίτα, που δεν τη θέλει. Αυτό βέβαια δεν νομίζω ότι εξηγεί το "γιατί την Εύα?"
Και σημειώνω και αυτό που, νομίζω εσύ το είπες πάλι, ακούγε γι αυτή τόσα από τον Στέφανο πολλά χρόνια... Και επειδή ο Στέφανος αγαπούσε -και αγαπά- την Εύα... ουφ!!! Βλακείες. Δεν ξέρω. Έχεις δίκαιο. Κάτι υπάρχει εδώ που δεν το βλέπουμε, ίσως επειδή δεν το ξέρουμε...

Και αυτό μου άρεσε πολύ:
KatsaroYpotheto έγραψε:1) Γίνεται λαμογιά από Ρούσσο / Γερο-Λύτρα & Λαζαρίδη
2) Τα λεφτά μπαίνουν στο όνομα της Όλγας
3) Γίνεται μοιρασιά και ρίχνουν τον Λαζαρίδη
4) Ο Λαζαρίδης αυτοκτονεί (το γιατί το αφήνω απέξω)
5) Η Αντιγόνη αλλάζει το όνομα του παιδιού της και το μεγαλώνει μαζί με τον αδερφότου Χρήστου σαν Στέφανο Καρτάλη
6) Η Αντιγόνη επιστρέφει τουλάχιστον μια δεκαετία εργότερα (είχε πλέον αναλάβει ο Μάνος) και ζητά τα λεφτά
7) Την βαζουν φυλακή όπου διαλύεται ψυχολογικά
8
.) Βγαίνει από τη φυλακή και την περιθάλπει ο Στέφανος
Έτσι, να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά, να μπορούμε να σκεφτούμε καλύτερα.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Ιαν 27, 2010 6:50 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
TΡΙΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ!!! :Αύριο τον θέλω τουλάχιστον 5λεπτο αλλιώς θα τα κάνω όλα λίμπα!!! Με ακούει κανείς?????????

Ερωτευμένα βατραχάκια
Ίδρωνε ξείδρωνε ο Λουκάκος αλλά καθόλου δεν τον λυπάμαι! Έβαλε τα χεράκια του και έβγαλε τα ματάκια του ο γλυκός μου!!!

Λουκάς: Πίστεψε με οι άντρες αυτές παντρεύονται, τις στιμόκωλες γκόμενες. (Μου έρχεται μια major κακία αλλά δεν θα μιλήσω Λουκάκο! Δεν θα μιλήσω!!!)

Μ’άρεσε που τον φίλησε και πριν φύγει και τραγουδούσε κατά την έξοδό της από το γραφείο, τον έστειλε κανονικά! Επάνω του Νοράκι!!! Επάνω του!!!

+++

Περιοδεύων καψούρης

Στάση πρώτη: Οικεία Φωκά
Στο σπίτι της Νόρας παιζόταν το ..πανω χέρι κάτω χέρι τινος ειν’το παραπάνω! Η Νόρα κόντευε –κλασσικά- να πέσει από τον καναπε και ο Δημήτριος προσπαθούσε να ακολουθήσει τη συμβουλη του Παναγιαννόπουλου «Χουφτωσ’τη! Χουφτωσ’τη!»

Καταφτάνει και ο Λουκάς και όπως πολύ σωστά παρατήρησε η Πετρίνα αλλάζουμε κωμωδία και περνάμε στο «Δεσποινις Διευθυντής», «Ενοχλώ? Δεν ενοχλω! Ενοχλω?» Και μια να της κατεβάζειτ ο φόρεμα, μια να την καλύπτει με τα ντοσιέ! Χαχαχα Σκηνές απείρου κάλους και πέθανα στο γέλιο!!!

Όταν κάθισαν στο τραπέζι είχα ξεραθεί στα γέλια μιλάμε, η Νόρα έδινε το χέρι της απλόχερα στο Δημήτρη (βέβεια μην τυχόν και δώσει τίποτα παραπάνω θα κάνω έγκλημα!) και ο Λουκάς όλο έριχνε πλάγιες ματιές και σκύλιαζε!!!

ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!!!!

Αν μας δείξουν ότι ο Δημήτρης δεν έχει πάρει πρέφα τίποτα θα είναι πολυ χαζός ο άνθρωπος! Δεν λέω να καταλάβει ότι η Νόρα δεν...αλλά δεν καταλαβαίνει ότι ο Λουκάς του κάνει χαλάστρα? Πώς στον κόρακα έφτασε εκέι που έφτασε με τη δουλειά του??

Πάντως ξηγημένο τυπάκι! ΜΠΕΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ!!!

Στάση δεύτερη: Οικεία Λύτρα-Γεραλή
Ο τρελός τους χωριού? Αχαχαχαχχαχαχαχα Νικόλα έγραψες πάλι!!!

Η απελπισία του Νικόλα και της Δάφνης ήταν όλα τα λεφτά! Μια φορά με έπεισαν ότι ήταν αγουροξυπνημένοι και απηυδυσμένοι! Η Δαφνη μέχρι που έριξε και δεύτερη ρόμπα στα πόδια της, λεπτομέρεια μεν αλλα αυτά κάνουν τη διαφορά μεταξύ προσεγμένης σκηνής και προχειρότητας.

Το πιο τέλειο απο όλα ήταν το ύφος του Νικόλα όταν μίλαγε η Δάφνη, βλέπεις ο ιατρός θεραπευτής πληγωμένων ψυχών δεν μπορούσε να μιλήσει και άφησε τη Δάφνη να κάνει παιχνίδι κάνοντας νοήματα στο Λουκά τύπου «Τί σου έλεγααα?»

Θεϊκή στιχομοιθία και ο Νικόλας μιλάει με το βλέμμα
Δάφνη: Εαν δεν θέλει να είναι πια κυρία? Άμα θέλει να απογειωθεί με το Δημήτρη???
ΛουκάςΕ: Να απογειωθεί??? Να απογειωθεί??? Συγνώμη αυτά κάθεστε και λέτε οι φιλενάδες μεταξύ σας? Εσύ τι της λές? Παντρεμένη γυναίκα και μικρομάνα, να πάει να απογειωθεί???
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 NaApogeiothei

Συμπέρασμα: Λουκάααααααααααααααα Synelthe

+++

Αμαλία - Μελίτα
Εδώ πριν σχολιάσω τη σκηνή θέλω να πω 2 πράγματα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι (δεδομένου ότι οι γονείς ποτέ δεν θέλουν το κακό του παιδιού τους) είναι λογικό ένα παιδί να ακούει τις συμβουλές της μάνας ή του πατέρα του και να επηρεάζεται απο αυτές άσχετα αν δεν τις ακολουθεί πάντα. Αν π.χ. εγώ είμαι με κάποιον και δω ότι η μητέρα μου (που ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με την Αμαλία βέβαια) δεν τον θέλει τον γαμπρό που λένε, δεν θα χαλάσω τη σχέση μου εννοείται πάντα, θα μπω όμως στο τρυπάκι να κάτσω να σκεφτώ, γιατί δεν τον θέλει? Τι βλέπει που δεν βλέπω εγώ?

Στο θέμα της η Μελίτα έχει 2 διαφορετικές γνώμες, του λογικού Πέτρου και της θεόμουρλης Αμαλίας, και χωρίς να κάτσει καν να τα ζυγίσει, έκανε πέρα τον πατέρα της και έχει γίνει @#$%^ και βρακί με τη μητέρα της που είναι αποδεδειγμένα κολλημένη σε κάποια πράγματα και η Μελίτα το ξέρει πολύ καλά αυτό. Για μένα αυτό είναι εντελώς παιδιάστικη συμπεριφορα, κάτι σαν αυτό που κάνει ο Στέφανος όταν του μιλάει η μάνα του που αμέσως να της πάει κόντρα!

Εν προκειμένω, δεν θα μου έκανε εντύπωση άν ο Στέφανος άκουγε την Αντιγόνη στο τι θα κάνει, καθώς μην έχοντας δείγματα (πέραν της ξαφνικής ξεμουγκαμάρας) ότι η μητέρα του θέλει οτιδήποτε άλλο πέρα από το καλό του, μπορεί να κάτσει να σκεφτεί και τη δική της οπτική γωνία και επιπλέον θέλει να έχει μια καλή σχέση με τη μητέρα του και η όλη προστριβή της με τη Μελίτα θα ήταν ψυχοφθόρα για εκείνον και τη σχέση τους.

Η ιστορία θα δείξει απλώς ήθελα να πω ότι ναι μεν οι γονείς δεν πρέπει να ανακατεύονται (κατινίστικες συμπεριφορες τύπου Αμαλίας και Αντιγόνης) αλλά πρέπει να δίνουν και μια γνώμη σαν πιο ώριμοι άνθρωποι που θέλουν πάντα το καλό των παιδιών τους.

Τερμα παρένθεσης και συνεχίζω..

Η Αμαλία δεν ήθελε να αφήσει τη μουγγή και το Ρούσσο ξέμπαρκους να εμποδίζουν το ειδύλλιο.. Ξαναγυρίσαμε πίσω? Πότε? Εγώ νόμιζα ότι το μόνο που τους σταματάει πλέον είναι το έμβρυο.. Έχασα τεύχη? Πώς?

Επιπλέον η Αμαλίτσα θέλει να ξεκολλήσουν οι γύρω από τη σχέση της κορούλας της, εκείνη μήπως να το έκανε αυτό? Δείχνει τόσο υπερβάλλοντα ζήλο που φοβάμαι μη μπερδευτεί και την πέσει η ίδια καποια στιγμή στο Στέφανο, έλεος βρε Αμαλίτσα.

Όσο για την παρέα, αν δεν θέλει η Μελίτα γνώμη να μην ζητάει, και αν δεν τους θέλει για παρέα να τους το πει να μην κρύβεται πίσω από ψεύτικες αδιαθεσίες..

+++

Ο μαμάκιας κι η μαμά του
Αν υποθέσουμε ότι κάποια απο αυτά που ακούμε να λέγονται στη σειρά θα γίνουν, μόλις βρήκα την πιο τέλεια εξέλιξη!!!

ΘΕΛΩ η Εύα με την Αντιγονάρα να μεγαλώσουν μαζί το παιδί ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης ο Στέφανος είναι μεγάαααααααααλος παρτάκιας... αμ δεν θέλει ο Μάνος να πλησιάσει το παιδί του, το να το πλησιάσει η Μελίτα όμως δεν θα του κακόπεφτε χιχι

Βλέπωντας τη σκηνή ένιωσα μια απέραντη ικανοποίηση (sorry panda) «Έτσι αγαπητέ Στράτο να δεις που ήθελες να πάρεις το μωράκι από τη Ρεγγίνα και να το μεγαλώσεις με τη Δώρα! Τώρα δεν σε παίρνει, άντε στη Δωρούλα σου αγόρι μου και άσε το μωράκι με τη μαμά και τη γιαγιά!» Πήρα το αίμα μου πίσω η τηλεθεάτρια!

Η Αντιγόνη πάντως νιώθω να ταυτίζεται πολύ με την Εύα και αναρωτιέμαι γιατί... τι στον κόρακα εχει παιχτεί? Με ιντριγκάρει αυτό το στόρυ, ελπίζω να μην το περάσουν στο ντούκου!

+++

Εύα
Δεν ξέρω αν ισχύει ότι έγραψε η almaresi περι ψυχολογικού παράγοντα αλλά αυτές τις ορέξεις τις κατατάσσω σε ένα ακόμα από τα ξαφνικά της Εδέμ. Από το πουθενά ζαλάδες και ορέξεις και μάλιστα όλα μαζί τα σκηνικά σε 1 μόνο επεισόδιο? TOO much!!!

+++

Απόλυτος έρωτας
Ο κος Σταύρου όταν φοράει μαύρα είναι ένας κούκλος, τη Μελίτα γιατί την ντύνουν ασορτί? Αυτοι οι ενδυματολόγοι............ : curse :

Στη συζήτησή τους τώρα... Μελίτα ο άνθρωπος θέλει 5 φάσκελα, δεν το βλέπεις? Τα έδωσες όλα στο Μάνο και δεν σου περίσσεψε τίποτα? Έλα θα σου δανείσω εγώ.. Στέφανε... αγόρι μου... με πολύ αγάπη πάντα Fskl

Σου λέει ξεκάθαρα ότι αν η Εύα τον θέλει να παντρευτούνε θα τρέξει να γυρίζει διαφημίσεις του «Βιταμ», πόσα ακόμα θες για να δείς ότι «Δεν είναι Μάνος» ρε κοπέλα μου? Σου ζητάει να του δώσεις χρόνο, ΟΧΙ για να αποφασίσει αλλά για να δει τι θα αποφασίσει η Εύα για εκείνον, στο λέει μεσα στη μούρη, τέτοιο θράσσος, και εσύ κάνεις τι? Τον παίρνεις από πίσω???

Αν το όλο θεματάκι κοριτσάκι μου το κανεις για λόγους εκδίκησης που για μένα είναι το πιο φυσιολογικο τότε πασο, διαφορετικά Μελίτααααα Synelthe

Σπρώχνει δεξιά η μαμα Αντιγόνη, πάει προς τα δεξιά ο Στέφανος, τραβάει προς τα αριστερά η Μελίτα, γυρνάει προς τα αριστερά ο Στέφανος, τραβάει δεξιά η Εύα, πάλι δεξιά ο Στέφανος, ξαναζορίζει η Μελίτα, παμε πάλι προς τα αριστερά.... που καταλήγουμε θές να σου πώ? Να έχει δυο γυναίκες στο ίδιο σημείο τη μια εν γνώση της και την άλλη εν αγνοία της... Δεν σου θυμίζει τίποτα? Ημαρτον! Ναι δεν είναι Μάνος, δεν τα κάνει για την πάρτη του, για αυτές το κάνει να μην κακοπάθουν! ΔΕΝ είναι Μάνος! Μα κανείς να μην τον πιστεύει τον κακομοίρη??? lol!

+++

Μάνος & Ηλίας απλά αδιάφοροι!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα...

Ερωτευμένα βατραχάκια σκηνή 2
Τρελαίνομαι για Νόρα και Λουκά! Τρελαίνομαι!!!

Ο Λουκάς έφτασε στο αμήν, έλεγα «τώρα θα το πει! τώρα θα το πει!» αλλα δεν μου έκανε τη χάρη! Ο βλαμμένος!!!

Λουκάς: Τι έγινε χτες?
Νόρα: Θές λεπτομέρειες? (Θέλει και δεν θέλει ο καψερός, αν του δημιουργήσεις μια εικόνα στο κεφάλι μέσα αντε να του βγει μετά χαχαχαχαχαχαχα
Λουκάς: Είναι ανατριχιαστικές? Γιατι δεν μιλάς?
Νόρα: Τα λέμε όλα μεταξύ μας αλλα οχι αυτά! Κάποια πράγματα δεν λέγονται! Κατάλαβες?
Λουκάς: Κατάλαβα (λέει ο Λουκάκος και τον πνίγει το κολλάρο,έτσι όπως τα εκανες κακομοιρηηηηηηηηηηηηηη λουσου τα τώρα!!! Βούρ στον ψυχίατρο! χαχαχαχαχαχαχα)

+++

Η φωτογράφιση της Εύας μου άρεσε πολυ, η ζαλάδα-αναγούλα πάλι καθόλου χιχι

Το girlie look που είπε και η Ευάννα είναι τέλειο πάντως! Σούπερ χρώματα ότι πρέπει για ανοιξιάτικη φωτογράφιση!!!

+++

Κοριτσοπαρέα στη βιοτεχνία
Μπορώ να πω ότι η Μελίτα σε αυτή τη σκηνή μου άρεσε, η χαρά της φαινόταν ότι ήταν πλαστή.. Κορίτσια μου γλυκά όμως αφήστε τα πατρόν και τα κοψίματα. Η Μελίτα άκουγε τη Νόρα κόβωντας ή μάλλον για την ακρίβεια καταστρέφοντας ένα ύφασμα αφού υποτίθεται ότι δεν ξέρει από αυτά, ηταν λίγο άκυρη...

Η Μπλούζα της Δάφνης χάλια!!!

Το φόρεμα της Μελίτα καλό, το παλτό τέλειο!!! Πώς μπορούμε να μάθουμε αν είναι κι αυτό Ysatis?

Η Νόρα ξέσπασε, όχι ότι την αδικώ, ούτε υπερβολική δεν τη βρίσκω, καλό είναι όμως μετά το ξέσπασμα να το τελειώσει το θέμα μα τα παιχνίδια και απο ότι είδα τέρμα το κωμικό όποτε κάτι γίνεται... Την λυπήθηκα, είναι απελπισμένη, ξέρει ότι ο Λουκάς έχει καταλάβει και αρνείται να πει το ναι, νιώθει την απόρριψη πλέον.. τι κρίμα...

Στα του μωρού πάντως η Νόρα έκανε για μένα το σωστό, δεν πρέπει να αφήσει τη φίλη της να παντρευτεί έναν τύπο που θέλει άλλη αλλα δεν καρφώνει και τη Μελίτα.

Η Μελίτα πάλι αμέσως να ψαρέψει να δει τι γίνεται. Δεν έχει εμπιστοσύνη σε αυτά που της λέει ο Στέφανος, εγώ αυτό καταλαβαίνω. Χωρίς εμπιστοσύνη όμως, σχέση σοβαρή δεν γίνεται!!!

Η Δάφνη, τέλος, παρακαλώ να παραμείνει στον πλανήτη goofy, τρελαίνομαι με τα άκυρα που λέει!!!

+++

Λουκάς - Νικόλας
Πήραν φωτιά τα σεντόνια Νικόλα! Στενάξαν οι σουμιέδες! gelio
Κι ο Νικόλας να απαντα... Ω ρε πίκρα! Ελιωσα λέμε!!!

Τα αυτομουτζώματα έπαιρναν και εδιναν, ωραία να κάνουμε και οικονομία στα emoticons χαχαχαχαχαχα

+++

Αμαλία - Μάνος & Πέτρος
Η Αμαλία με τον Πέτρο είναι το νούμερο ένα, μην τα ξαναλέμε, απλά : respect :

Απίστευτα τέλεια και η σκηνούλα με το Μάνο! Σουπερ τα ρουχα της Αμαλίας.

Μου θύμισε παλιές καλές εποχές! Καλα η Αμαλία στο να τον στέλνει τον άλλον έχει ταλέντο δεν το συζητώ!!!

Η συζήτησή του ς όλα τα λεφτά λέμε!!!

Μάνος: Που είναι η Μελίτα?
Αμαλία: Στη δουλειά της.
Μάνος: Από πότε η πλεκτάνη του Καρτάλη λέγεται δουλειά?
Αμαλία: 4 παρά 20
Μάνος: Ορίστε?
Αμαλία: Στις ασυναρτησίες απαντώ με ασυναρτησίες! (Όλα τα λεφτά λέμε!!!)
[...]
Αμαλία: Αν θες να λέγεσαι άντρας να πάς να βουτήξεις την Εϋα από το μαλλί και να κάνεις οικογένεια μαζί της!
Μάνος: Αμαλία έχεις λαλήσει τελείως??? Από πότε σε έπιασε ο καημός με μένα και την Εύα? (Σας το είπα εγώ θα κάνει κόμμα με τον Ηλία, το βλέπω να’ρχεται!)
[...]
Μάνος: Πάω να δω το παιδί μου, τρελές όλες εδώ μέσα! (Χαχαχαχα όλα τα λεφτα ο Μανωλάκης!!! Τον έστειλε η Αμαλία!!!)

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Amalitsa-1

+++

Γονείς to be
Ικανοποίηση Νο.2 για την Βερόπληκτη τηλεθεάτρια: Αυτά τα χαριτωμένα με τις εγκυμοσύνες αν και εντελώς ξαφνικά μου αρέσουν πολύ, είναι ότι ήθελα να δω με Στράτο και Ρεγγίνα και το έχασα! Τους λατρεύω να τους βλέπω έτσι! Όχι ότι συγκρίνουμε Ρεγγίνα με Εύα, ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! Η Ρεγγίνα είναι μία και μοναδική!!! Όμως αυτά τα χαριτωμένα χαίρομαι που δεν μας τα κόβουν, μου αρέσουν πολύ πολύ πολύ!!! Ο Στέφανος πάντως την κοίταγε να τρώει και χαζογέλαγε, η Εύα μέσα στην άγνοιά της χαίρεται τα κομμάτια αυτά της εγκυμοσύνης... ο Στέφανος γιατί μου φαίνεται ότι αν και ξέρει τα πάντα τα χαίρεται το ίδιο???

Οσο άκυρο ήταν το να σηκωθεί ο χορευταράς τότε στην κατασκήνωση να χορέψει με τη Μελίτα, εξίσου άκυρο μου φάνηκε (αν και ερωτευμένος με άλλη) να προσέχει την Εύα σε σημείο να της κόβει τον μπακλαβα! Δεν μας τα λες καλά Στέφανε...για την ακρίβεια δεν μας τα λες καθόλου! Αποφάσισε χρυσέ μου!!!

Η Μελίτα που παρακολουθούσε θα μείνει ασχολίαστη, είπαμε η πολύ συναναστροφή με την Αμαλία βλάπτει!!!

+++

Τέλος, για το θέμα της Νταίζης δεν έχω να πω και πολλά, τους λυπάμαι όλους, το Χρήστο μου, το Λουκά, τη Νόρα, το παιδάκι και πάνω απο όλα τον Οδυσσέα! Ο Πέτρος δέχτηκε το συμβιβασμό μάλλλον για να μπορεί να τους βάλει να παρηγορήσουν την κόρη του στο χαμό που βλέπει να’ρχεται... ο Οδυσσέας αμετάπιστος...ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! Αντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα!

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο! Πάντα τέτοια!

Φανταστικός σχολιασμός με αναμνήσεις : respect :
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 27, 2010 6:51 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
TΡΙΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ!!! :Αύριο τον θέλω τουλάχιστον 5λεπτο αλλιώς θα τα κάνω όλα λίμπα!!! Με ακούει κανείς?????????

Ερωτευμένα βατραχάκια
Ίδρωνε ξείδρωνε ο Λουκάκος αλλά καθόλου δεν τον λυπάμαι! Έβαλε τα χεράκια του και έβγαλε τα ματάκια του ο γλυκός μου!!!

Λουκάς: Πίστεψε με οι άντρες αυτές παντρεύονται, τις στιμόκωλες γκόμενες. (Μου έρχεται μια major κακία αλλά δεν θα μιλήσω Λουκάκο! Δεν θα μιλήσω!!!)

Μ’άρεσε που τον φίλησε και πριν φύγει και τραγουδούσε κατά την έξοδό της από το γραφείο, τον έστειλε κανονικά! Επάνω του Νοράκι!!! Επάνω του!!!

+++

Περιοδεύων καψούρης

Στάση πρώτη: Οικεία Φωκά
Στο σπίτι της Νόρας παιζόταν το ..πανω χέρι κάτω χέρι τινος ειν’το παραπάνω! Η Νόρα κόντευε –κλασσικά- να πέσει από τον καναπε και ο Δημήτριος προσπαθούσε να ακολουθήσει τη συμβουλη του Παναγιαννόπουλου «Χουφτωσ’τη! Χουφτωσ’τη!»

Καταφτάνει και ο Λουκάς και όπως πολύ σωστά παρατήρησε η Πετρίνα αλλάζουμε κωμωδία και περνάμε στο «Δεσποινις Διευθυντής», «Ενοχλώ? Δεν ενοχλω! Ενοχλω?» Και μια να της κατεβάζειτ ο φόρεμα, μια να την καλύπτει με τα ντοσιέ! Χαχαχα Σκηνές απείρου κάλους και πέθανα στο γέλιο!!!

Όταν κάθισαν στο τραπέζι είχα ξεραθεί στα γέλια μιλάμε, η Νόρα έδινε το χέρι της απλόχερα στο Δημήτρη (βέβεια μην τυχόν και δώσει τίποτα παραπάνω θα κάνω έγκλημα!) και ο Λουκάς όλο έριχνε πλάγιες ματιές και σκύλιαζε!!!

ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!!!!!!

Αν μας δείξουν ότι ο Δημήτρης δεν έχει πάρει πρέφα τίποτα θα είναι πολυ χαζός ο άνθρωπος! Δεν λέω να καταλάβει ότι η Νόρα δεν...αλλά δεν καταλαβαίνει ότι ο Λουκάς του κάνει χαλάστρα? Πώς στον κόρακα έφτασε εκέι που έφτασε με τη δουλειά του??

Πάντως ξηγημένο τυπάκι! ΜΠΕΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ!!!

Στάση δεύτερη: Οικεία Λύτρα-Γεραλή
Ο τρελός τους χωριού? Αχαχαχαχχαχαχαχα Νικόλα έγραψες πάλι!!!

Η απελπισία του Νικόλα και της Δάφνης ήταν όλα τα λεφτά! Μια φορά με έπεισαν ότι ήταν αγουροξυπνημένοι και απηυδυσμένοι! Η Δαφνη μέχρι που έριξε και δεύτερη ρόμπα στα πόδια της, λεπτομέρεια μεν αλλα αυτά κάνουν τη διαφορά μεταξύ προσεγμένης σκηνής και προχειρότητας.

Το πιο τέλειο απο όλα ήταν το ύφος του Νικόλα όταν μίλαγε η Δάφνη, βλέπεις ο ιατρός θεραπευτής πληγωμένων ψυχών δεν μπορούσε να μιλήσει και άφησε τη Δάφνη να κάνει παιχνίδι κάνοντας νοήματα στο Λουκά τύπου «Τί σου έλεγααα?»

Θεϊκή στιχομοιθία και ο Νικόλας μιλάει με το βλέμμα
Δάφνη: Εαν δεν θέλει να είναι πια κυρία? Άμα θέλει να απογειωθεί με το Δημήτρη???
ΛουκάςΕ: Να απογειωθεί??? Να απογειωθεί??? Συγνώμη αυτά κάθεστε και λέτε οι φιλενάδες μεταξύ σας? Εσύ τι της λές? Παντρεμένη γυναίκα και μικρομάνα, να πάει να απογειωθεί???
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 NaApogeiothei

Συμπέρασμα: Λουκάααααααααααααααα Synelthe

+++

Αμαλία - Μελίτα
Εδώ πριν σχολιάσω τη σκηνή θέλω να πω 2 πράγματα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι (δεδομένου ότι οι γονείς ποτέ δεν θέλουν το κακό του παιδιού τους) είναι λογικό ένα παιδί να ακούει τις συμβουλές της μάνας ή του πατέρα του και να επηρεάζεται απο αυτές άσχετα αν δεν τις ακολουθεί πάντα. Αν π.χ. εγώ είμαι με κάποιον και δω ότι η μητέρα μου (που ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με την Αμαλία βέβαια) δεν τον θέλει τον γαμπρό που λένε, δεν θα χαλάσω τη σχέση μου εννοείται πάντα, θα μπω όμως στο τρυπάκι να κάτσω να σκεφτώ, γιατί δεν τον θέλει? Τι βλέπει που δεν βλέπω εγώ?

Στο θέμα της η Μελίτα έχει 2 διαφορετικές γνώμες, του λογικού Πέτρου και της θεόμουρλης Αμαλίας, και χωρίς να κάτσει καν να τα ζυγίσει, έκανε πέρα τον πατέρα της και έχει γίνει @#$%^ και βρακί με τη μητέρα της που είναι αποδεδειγμένα κολλημένη σε κάποια πράγματα και η Μελίτα το ξέρει πολύ καλά αυτό. Για μένα αυτό είναι εντελώς παιδιάστικη συμπεριφορα, κάτι σαν αυτό που κάνει ο Στέφανος όταν του μιλάει η μάνα του που αμέσως να της πάει κόντρα!

Εν προκειμένω, δεν θα μου έκανε εντύπωση άν ο Στέφανος άκουγε την Αντιγόνη στο τι θα κάνει, καθώς μην έχοντας δείγματα (πέραν της ξαφνικής ξεμουγκαμάρας) ότι η μητέρα του θέλει οτιδήποτε άλλο πέρα από το καλό του, μπορεί να κάτσει να σκεφτεί και τη δική της οπτική γωνία και επιπλέον θέλει να έχει μια καλή σχέση με τη μητέρα του και η όλη προστριβή της με τη Μελίτα θα ήταν ψυχοφθόρα για εκείνον και τη σχέση τους.

Η ιστορία θα δείξει απλώς ήθελα να πω ότι ναι μεν οι γονείς δεν πρέπει να ανακατεύονται (κατινίστικες συμπεριφορες τύπου Αμαλίας και Αντιγόνης) αλλά πρέπει να δίνουν και μια γνώμη σαν πιο ώριμοι άνθρωποι που θέλουν πάντα το καλό των παιδιών τους.

Τερμα παρένθεσης και συνεχίζω..

Η Αμαλία δεν ήθελε να αφήσει τη μουγγή και το Ρούσσο ξέμπαρκους να εμποδίζουν το ειδύλλιο.. Ξαναγυρίσαμε πίσω? Πότε? Εγώ νόμιζα ότι το μόνο που τους σταματάει πλέον είναι το έμβρυο.. Έχασα τεύχη? Πώς?

Επιπλέον η Αμαλίτσα θέλει να ξεκολλήσουν οι γύρω από τη σχέση της κορούλας της, εκείνη μήπως να το έκανε αυτό? Δείχνει τόσο υπερβάλλοντα ζήλο που φοβάμαι μη μπερδευτεί και την πέσει η ίδια καποια στιγμή στο Στέφανο, έλεος βρε Αμαλίτσα.

Όσο για την παρέα, αν δεν θέλει η Μελίτα γνώμη να μην ζητάει, και αν δεν τους θέλει για παρέα να τους το πει να μην κρύβεται πίσω από ψεύτικες αδιαθεσίες..

+++

Ο μαμάκιας κι η μαμά του
Αν υποθέσουμε ότι κάποια απο αυτά που ακούμε να λέγονται στη σειρά θα γίνουν, μόλις βρήκα την πιο τέλεια εξέλιξη!!!

ΘΕΛΩ η Εύα με την Αντιγονάρα να μεγαλώσουν μαζί το παιδί ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης ο Στέφανος είναι μεγάαααααααααλος παρτάκιας... αμ δεν θέλει ο Μάνος να πλησιάσει το παιδί του, το να το πλησιάσει η Μελίτα όμως δεν θα του κακόπεφτε χιχι

Βλέπωντας τη σκηνή ένιωσα μια απέραντη ικανοποίηση (sorry panda) «Έτσι αγαπητέ Στράτο να δεις που ήθελες να πάρεις το μωράκι από τη Ρεγγίνα και να το μεγαλώσεις με τη Δώρα! Τώρα δεν σε παίρνει, άντε στη Δωρούλα σου αγόρι μου και άσε το μωράκι με τη μαμά και τη γιαγιά!» Πήρα το αίμα μου πίσω η τηλεθεάτρια!

Η Αντιγόνη πάντως νιώθω να ταυτίζεται πολύ με την Εύα και αναρωτιέμαι γιατί... τι στον κόρακα εχει παιχτεί? Με ιντριγκάρει αυτό το στόρυ, ελπίζω να μην το περάσουν στο ντούκου!

+++

Εύα
Δεν ξέρω αν ισχύει ότι έγραψε η almaresi περι ψυχολογικού παράγοντα αλλά αυτές τις ορέξεις τις κατατάσσω σε ένα ακόμα από τα ξαφνικά της Εδέμ. Από το πουθενά ζαλάδες και ορέξεις και μάλιστα όλα μαζί τα σκηνικά σε 1 μόνο επεισόδιο? TOO much!!!

+++

Απόλυτος έρωτας
Ο κος Σταύρου όταν φοράει μαύρα είναι ένας κούκλος, τη Μελίτα γιατί την ντύνουν ασορτί? Αυτοι οι ενδυματολόγοι............ : curse :

Στη συζήτησή τους τώρα... Μελίτα ο άνθρωπος θέλει 5 φάσκελα, δεν το βλέπεις? Τα έδωσες όλα στο Μάνο και δεν σου περίσσεψε τίποτα? Έλα θα σου δανείσω εγώ.. Στέφανε... αγόρι μου... με πολύ αγάπη πάντα Fskl

Σου λέει ξεκάθαρα ότι αν η Εύα τον θέλει να παντρευτούνε θα τρέξει να γυρίζει διαφημίσεις του «Βιταμ», πόσα ακόμα θες για να δείς ότι «Δεν είναι Μάνος» ρε κοπέλα μου? Σου ζητάει να του δώσεις χρόνο, ΟΧΙ για να αποφασίσει αλλά για να δει τι θα αποφασίσει η Εύα για εκείνον, στο λέει μεσα στη μούρη, τέτοιο θράσσος, και εσύ κάνεις τι? Τον παίρνεις από πίσω???

Αν το όλο θεματάκι κοριτσάκι μου το κανεις για λόγους εκδίκησης που για μένα είναι το πιο φυσιολογικο τότε πασο, διαφορετικά Μελίτααααα Synelthe

Σπρώχνει δεξιά η μαμα Αντιγόνη, πάει προς τα δεξιά ο Στέφανος, τραβάει προς τα αριστερά η Μελίτα, γυρνάει προς τα αριστερά ο Στέφανος, τραβάει δεξιά η Εύα, πάλι δεξιά ο Στέφανος, ξαναζορίζει η Μελίτα, παμε πάλι προς τα αριστερά.... που καταλήγουμε θές να σου πώ? Να έχει δυο γυναίκες στο ίδιο σημείο τη μια εν γνώση της και την άλλη εν αγνοία της... Δεν σου θυμίζει τίποτα? Ημαρτον! Ναι δεν είναι Μάνος, δεν τα κάνει για την πάρτη του, για αυτές το κάνει να μην κακοπάθουν! ΔΕΝ είναι Μάνος! Μα κανείς να μην τον πιστεύει τον κακομοίρη??? lol!

+++

Μάνος & Ηλίας απλά αδιάφοροι!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα...

Ερωτευμένα βατραχάκια σκηνή 2
Τρελαίνομαι για Νόρα και Λουκά! Τρελαίνομαι!!!

Ο Λουκάς έφτασε στο αμήν, έλεγα «τώρα θα το πει! τώρα θα το πει!» αλλα δεν μου έκανε τη χάρη! Ο βλαμμένος!!!

Λουκάς: Τι έγινε χτες?
Νόρα: Θές λεπτομέρειες? (Θέλει και δεν θέλει ο καψερός, αν του δημιουργήσεις μια εικόνα στο κεφάλι μέσα αντε να του βγει μετά χαχαχαχαχαχαχα
Λουκάς: Είναι ανατριχιαστικές? Γιατι δεν μιλάς?
Νόρα: Τα λέμε όλα μεταξύ μας αλλα οχι αυτά! Κάποια πράγματα δεν λέγονται! Κατάλαβες?
Λουκάς: Κατάλαβα (λέει ο Λουκάκος και τον πνίγει το κολλάρο,έτσι όπως τα εκανες κακομοιρηηηηηηηηηηηηηη λουσου τα τώρα!!! Βούρ στον ψυχίατρο! χαχαχαχαχαχαχα)

+++

Η φωτογράφιση της Εύας μου άρεσε πολυ, η ζαλάδα-αναγούλα πάλι καθόλου χιχι

Το girlie look που είπε και η Ευάννα είναι τέλειο πάντως! Σούπερ χρώματα ότι πρέπει για ανοιξιάτικη φωτογράφιση!!!

+++

Κοριτσοπαρέα στη βιοτεχνία
Μπορώ να πω ότι η Μελίτα σε αυτή τη σκηνή μου άρεσε, η χαρά της φαινόταν ότι ήταν πλαστή.. Κορίτσια μου γλυκά όμως αφήστε τα πατρόν και τα κοψίματα. Η Μελίτα άκουγε τη Νόρα κόβωντας ή μάλλον για την ακρίβεια καταστρέφοντας ένα ύφασμα αφού υποτίθεται ότι δεν ξέρει από αυτά, ηταν λίγο άκυρη...

Η Μπλούζα της Δάφνης χάλια!!!

Το φόρεμα της Μελίτα καλό, το παλτό τέλειο!!! Πώς μπορούμε να μάθουμε αν είναι κι αυτό Ysatis?

Η Νόρα ξέσπασε, όχι ότι την αδικώ, ούτε υπερβολική δεν τη βρίσκω, καλό είναι όμως μετά το ξέσπασμα να το τελειώσει το θέμα μα τα παιχνίδια και απο ότι είδα τέρμα το κωμικό όποτε κάτι γίνεται... Την λυπήθηκα, είναι απελπισμένη, ξέρει ότι ο Λουκάς έχει καταλάβει και αρνείται να πει το ναι, νιώθει την απόρριψη πλέον.. τι κρίμα...

Στα του μωρού πάντως η Νόρα έκανε για μένα το σωστό, δεν πρέπει να αφήσει τη φίλη της να παντρευτεί έναν τύπο που θέλει άλλη αλλα δεν καρφώνει και τη Μελίτα.

Η Μελίτα πάλι αμέσως να ψαρέψει να δει τι γίνεται. Δεν έχει εμπιστοσύνη σε αυτά που της λέει ο Στέφανος, εγώ αυτό καταλαβαίνω. Χωρίς εμπιστοσύνη όμως, σχέση σοβαρή δεν γίνεται!!!

Η Δάφνη, τέλος, παρακαλώ να παραμείνει στον πλανήτη goofy, τρελαίνομαι με τα άκυρα που λέει!!!

+++

Λουκάς - Νικόλας
Πήραν φωτιά τα σεντόνια Νικόλα! Στενάξαν οι σουμιέδες! gelio
Κι ο Νικόλας να απαντα... Ω ρε πίκρα! Ελιωσα λέμε!!!

Τα αυτομουτζώματα έπαιρναν και εδιναν, ωραία να κάνουμε και οικονομία στα emoticons χαχαχαχαχαχα

+++

Αμαλία - Μάνος & Πέτρος
Η Αμαλία με τον Πέτρο είναι το νούμερο ένα, μην τα ξαναλέμε, απλά : respect :

Απίστευτα τέλεια και η σκηνούλα με το Μάνο! Σουπερ τα ρουχα της Αμαλίας.

Μου θύμισε παλιές καλές εποχές! Καλα η Αμαλία στο να τον στέλνει τον άλλον έχει ταλέντο δεν το συζητώ!!!

Η συζήτησή του ς όλα τα λεφτά λέμε!!!

Μάνος: Που είναι η Μελίτα?
Αμαλία: Στη δουλειά της.
Μάνος: Από πότε η πλεκτάνη του Καρτάλη λέγεται δουλειά?
Αμαλία: 4 παρά 20
Μάνος: Ορίστε?
Αμαλία: Στις ασυναρτησίες απαντώ με ασυναρτησίες! (Όλα τα λεφτά λέμε!!!)
[...]
Αμαλία: Αν θες να λέγεσαι άντρας να πάς να βουτήξεις την Εϋα από το μαλλί και να κάνεις οικογένεια μαζί της!
Μάνος: Αμαλία έχεις λαλήσει τελείως??? Από πότε σε έπιασε ο καημός με μένα και την Εύα? (Σας το είπα εγώ θα κάνει κόμμα με τον Ηλία, το βλέπω να’ρχεται!)
[...]
Μάνος: Πάω να δω το παιδί μου, τρελές όλες εδώ μέσα! (Χαχαχαχα όλα τα λεφτα ο Μανωλάκης!!! Τον έστειλε η Αμαλία!!!)

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 9 Amalitsa-1

+++

Γονείς to be
Ικανοποίηση Νο.2 για την Βερόπληκτη τηλεθεάτρια: Αυτά τα χαριτωμένα με τις εγκυμοσύνες αν και εντελώς ξαφνικά μου αρέσουν πολύ, είναι ότι ήθελα να δω με Στράτο και Ρεγγίνα και το έχασα! Τους λατρεύω να τους βλέπω έτσι! Όχι ότι συγκρίνουμε Ρεγγίνα με Εύα, ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! Η Ρεγγίνα είναι μία και μοναδική!!! Όμως αυτά τα χαριτωμένα χαίρομαι που δεν μας τα κόβουν, μου αρέσουν πολύ πολύ πολύ!!! Ο Στέφανος πάντως την κοίταγε να τρώει και χαζογέλαγε, η Εύα μέσα στην άγνοιά της χαίρεται τα κομμάτια αυτά της εγκυμοσύνης... ο Στέφανος γιατί μου φαίνεται ότι αν και ξέρει τα πάντα τα χαίρεται το ίδιο???

Οσο άκυρο ήταν το να σηκωθεί ο χορευταράς τότε στην κατασκήνωση να χορέψει με τη Μελίτα, εξίσου άκυρο μου φάνηκε (αν και ερωτευμένος με άλλη) να προσέχει την Εύα σε σημείο να της κόβει τον μπακλαβα! Δεν μας τα λες καλά Στέφανε...για την ακρίβεια δεν μας τα λες καθόλου! Αποφάσισε χρυσέ μου!!!

Η Μελίτα που παρακολουθούσε θα μείνει ασχολίαστη, είπαμε η πολύ συναναστροφή με την Αμαλία βλάπτει!!!

+++

Τέλος, για το θέμα της Νταίζης δεν έχω να πω και πολλά, τους λυπάμαι όλους, το Χρήστο μου, το Λουκά, τη Νόρα, το παιδάκι και πάνω απο όλα τον Οδυσσέα! Ο Πέτρος δέχτηκε το συμβιβασμό μάλλλον για να μπορεί να τους βάλει να παρηγορήσουν την κόρη του στο χαμό που βλέπει να’ρχεται... ο Οδυσσέας αμετάπιστος...ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! Αντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα!

Συνολικά ένα πολύ καλό επεισόδιο! Πάντα τέτοια!

Τι να πώ Τζινάκι, για άλλη μια φορά έγραψες!! Οι φωτογραφίες φανταστικές, το ίδιο και τα σχόλια...Mε κάλυψες πλήρως!!!
Υ.Γ Νομίζω οτι η Αμαλίτσα μου είναι η μασκωτ της σειρας....!!!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης