Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

+33
PrincessRachel
Mafalda
mimi_loukas+nora
zimotari
jim7
loukasnora
NATALITSA_LOUKITSA
CineFreak
DESPOINA
loukitsa
FieryRed
ΡΕΓΓΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Jennifer
vs116117
panda
KonstantinaA
soso
Ntinaki1
nikidanis
Καρ-Mik
konstantina
xristina79
kikialex
Izabella29
aggeliki
hionati
evanna
$ofi@ loukakos + nora
anna90
filitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap14%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap23%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 23% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap16%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 16% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap7%Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 44
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 05, 2010 3:56 pm

Izabella29 έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Καλησπέρα σας. Έχω καιρό να γράψω. Ωστόσο, διάβασα κάποια σχόλια σχετικά με το ότι αυτό που έκανε ο Νικόλας στη Δάφνη ήταν λιγότερο χειρότερο από αυτό που έκανε ο Μάνος στην Εύα και τη Μελίτα. Δε θέλω να θίξω κανέναν, αλλά μου κάνει εντύπωση που ενώ είμαστε γυναίκες δικαιολογούμε μία πράξη σαν αυτή του Νικόλα.
Καταρχάς, η Δάφνη δεν αναφέρθηκε χθες σε τρίγωνο, γιατί η Δάφνη(ως η πιο ψυχικά υγειής) δε ήταν ποτέ μέλος τριγώνου. Ξεχνάμε ότι 6 χρόνια σχέσης για τη Δάφνη αποδείχτηκαν ψέμμα. Για μένα η πράξη του Νικόλα ήταν ψυχολογικός βιασμός της Δάφνης. Τη διέλυσε για ένα απωθημένο, την ταπείνωσε. Η Δάφνη υπήρξε το απόλυτο θύμα του.


Κοίταξε επειδή και γω είχα εκφέρει γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα,δεν αντιλέγω ότι ο Νικόλας φερθηκε φρικτά!Και ως γυναίκα έχω πεί πολλάκις πως δεν θα τον συγχωρούσα στον αιώνα τον άπαντα!Και όσο σκέφτομαι πως είχε ψιλονευριάσει και στο τέλος επειδή η Δάφνη δεν ήθελε γάμο γιατί είχε αμφιβολίες τρελαίνομαι!Θίχτηκε κιόλας!Άντε γειά Νικολάκη!!!
Απλά λέμε πως είναι χειρότερη η συμπεριφορά του Μάνου,διότι συνειδητά κορόιδευε και εξεφτέλιζε.Δεν είχε ούτε την ελάχιστη τιμιότητα απέναντι σε μια γυναίκα που τον αγάπησε πολύ και του στάθηκε σωστά.Ο Νικόλας αγαπούσε την Δάφνη και η Εύα αποτελούσε το απωθημένο του,το οποίο είχε θάψει βαθιά μέσα του και λάθος του που ενώ ένιωθε έρωτα για την Εύα δεν έλεγε λέξη,αλλά το άφησε για την τελευταία στιγμή.Τουλάχιστον όμως είχε και αυτή την τιμιότητα να το πεί.Ο Μάνος φλόμωνε με πολύ θράσος στο ψέμα και αυτό ως γυναίκα με εξοργίζει!Από το ένα κρβάτι στο άλλο και από το ένα ψέμα στο άλλο.Βιασμοί ψυχικοί και σωματικοί!Δεν είναι παιχνίδια μας οι άνθρωποι και δεν το έχει μάθει ακόμα δυστυχώς!Για μένα δεν τίθεται σύγκριση.

Ακριβώς αυτό, συγκρίνουμε άντρες και όχι καταστάσεις..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Φεβ 05, 2010 4:00 pm

Izabella29 έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Καλησπέρα σας. Έχω καιρό να γράψω. Ωστόσο, διάβασα κάποια σχόλια σχετικά με το ότι αυτό που έκανε ο Νικόλας στη Δάφνη ήταν λιγότερο χειρότερο από αυτό που έκανε ο Μάνος στην Εύα και τη Μελίτα. Δε θέλω να θίξω κανέναν, αλλά μου κάνει εντύπωση που ενώ είμαστε γυναίκες δικαιολογούμε μία πράξη σαν αυτή του Νικόλα.
Καταρχάς, η Δάφνη δεν αναφέρθηκε χθες σε τρίγωνο, γιατί η Δάφνη(ως η πιο ψυχικά υγειής) δε ήταν ποτέ μέλος τριγώνου. Ξεχνάμε ότι 6 χρόνια σχέσης για τη Δάφνη αποδείχτηκαν ψέμμα. Για μένα η πράξη του Νικόλα ήταν ψυχολογικός βιασμός της Δάφνης. Τη διέλυσε για ένα απωθημένο, την ταπείνωσε. Η Δάφνη υπήρξε το απόλυτο θύμα του.


Κοίταξε επειδή και γω είχα εκφέρει γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα,δεν αντιλέγω ότι ο Νικόλας φερθηκε φρικτά!Και ως γυναίκα έχω πεί πολλάκις πως δεν θα τον συγχωρούσα στον αιώνα τον άπαντα!Και όσο σκέφτομαι πως είχε ψιλονευριάσει και στο τέλος επειδή η Δάφνη δεν ήθελε γάμο γιατί είχε αμφιβολίες τρελαίνομαι!Θίχτηκε κιόλας!Άντε γειά Νικολάκη!!!
Απλά λέμε πως είναι χειρότερη η συμπεριφορά του Μάνου,διότι συνειδητά κορόιδευε και εξεφτέλιζε.Δεν είχε ούτε την ελάχιστη τιμιότητα απέναντι σε μια γυναίκα που τον αγάπησε πολύ και του στάθηκε σωστά.Ο Νικόλας αγαπούσε την Δάφνη και η Εύα αποτελούσε το απωθημένο του,το οποίο είχε θάψει βαθιά μέσα του και λάθος του που ενώ ένιωθε έρωτα για την Εύα δεν έλεγε λέξη,αλλά το άφησε για την τελευταία στιγμή.Τουλάχιστον όμως είχε και αυτή την τιμιότητα να το πεί.Ο Μάνος φλόμωνε με πολύ θράσος στο ψέμα και αυτό ως γυναίκα με εξοργίζει!Από το ένα κρβάτι στο άλλο και από το ένα ψέμα στο άλλο.Βιασμοί ψυχικοί και σωματικοί!Δεν είναι παιχνίδια μας οι άνθρωποι και δεν το έχει μάθει ακόμα δυστυχώς!Για μένα δεν τίθεται σύγκριση.

Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 05, 2010 4:02 pm

ermioni2 έγραψε:
Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.

Ωωω κι άλλη δεσποινίς με όμορφο όνομα!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Δεν ξέρω αν είναι ελληνική ή παγκόσμια νοοτροπία αλλά σίγουρα συμφωνώ! Οι μεγαλύτεροι φταίχτες είναι οι άντρες, τουλάχιστον σε αυτά που βλέπουμε να συμβαίνουν σε αυτή τη σειρά!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Φεβ 05, 2010 4:05 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κοιταξε η Μελίτα στην αρχή δεν ήξερε οτι ο Μάνος ειχε και γκόμενα. Ούτε και η Εύα ήξερε οτι οσο ο Μάνος ήταν στην Ελλάδα και τα ειχαν αυτός ετοίμαζε αρραβωνιάσματα! Απο εκεί και πέρα έχουν ευθύνες ναι!

Και συμφωνω ότι η Δάφνη ήταν εντελώς ξεκάθαρη!

Άλλωστε για μένα αυτό που συνέβη στη Δάφνη είναι πάνω απο όλα τόσο εξευτελιστικό που δύσκολα το συγκρίνεις με ένα διαζύγιο.. είναι πώς αποτυπώνονται κάποια πράγματα..

Ναι, αυτό εννοούσα όταν έλεγα ότι από ένα σημείο και μετά τα πράγματα γίνονταν συνειδητά, από τη στιγμή δηλαδή που έλαβαν γνώση για το πως έχουν τα πράγματα.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Φεβ 05, 2010 4:08 pm

nikidanis έγραψε:ΤΖΙΝΑ ΩΡΑΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Agree : respect : !!!

ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ....
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΑΛΛΑ ΕΨΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕ???? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΠΩΘΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΧΡΗΣΤΟΥ-ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ...
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΣΕΤΦΑΝΟΥ-ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΡΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥΣ ΕΔΕΝΕ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ...
ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΗΡΑ


Όταν συνέλαβαν το Ρούσσο και το Μάνο ο Στέφανος φώναξε το Χρήστο και εκείνος παραδέχτηκε οτι η εκδίκηση συνεχίστηκε κατ εντολήν της Αντιγόνης.
Χθες ο Στέφανος σαν να ευχαρίστησε το Χρήστο για την εκδίκηση μου φάνηκε.
Ίσως απλά έχει χαθεί η μπάλα. Επειδή όμως παρακολουθώ χρόνια σειρές των ίδιων σεναριογράφων θέλω να πιστεύω οτι εδώ συμβαίνει, κατι αρκετά περίεργο κάτι που θα δώσει ένα ενδιαφέρον στη σειρά γιατί αν περιμένουμε απ τα ερωτικά την κάτσαμε την βάρκα.
Κρατάω πρώτον οτι στη σχέση Στέφανου Μελίτας εναντιώθηκαν απ την αρχή και εξακολουθούν να κάνουν το ίδιο ο Ρούσσος και η Αντιγόνη που είναι τα δύο άτομα που έχουν απομείνει εν ζωή απο τα γεγονότα του παρελθόντος που σημειώνω δεν τα γνωρίζουμε. Δεύτερον οτι όπως στην αρχή ακουγόταν σε κάθε ευκαιρία απ το Στέφανο εκείνο το αγαπάω την Έύα έτσι τώρα ακούγεται αγαπάω τη Μελίτα. Τρίτον και τελευταίο οτι η διαμάχη Στέφανου Μάνου κρύβει κάτι περισσότερο απ το προφανές και υπενθυμίζω οτι έχουν κάνει μαζί κάποια βρωμοδουλειά που δεν γνωρίζει ούτε ο Ρούσσος.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από almaresi Παρ Φεβ 05, 2010 4:14 pm

ermioni2 έγραψε:Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.
Μεγάλη κουβέντα είπες τώρα. Είναι ανατολίτικη νοοτροπία που δεν έχει αλλάξει με τις όποιες δυτικές επιρροές δεχτήκαμε. Γενικά, ως χώρα, έχουμε καταφέρει να κρατήσουμε τα χειρότερα στοιχεία κάθε πολιτιστικής επίδρασης που δεχτήκαμε, είτε προερχόμενης από την ανατολή είτε προερχόμενης από τη δύση. Κάπως έτσι έχει βαλτώσει κι ο όποιος πολιτισμός φέραμε οι ίδιοι...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από almaresi Παρ Φεβ 05, 2010 4:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ε ΟΧΙ!!! Αρνούμαι να το παίξω αυτό το παιχνίδι! Αν δεν θέλει ο Στέφανος μη σωσει να την παντρευτεί, έχω κι άλλη λύση για εκείνον και την αγαπητικιά του → ΝΙΚΗΤΑΣ!!!
Έλα μου???

KatsaroYpotheto έγραψε:Η ζωή -άκουσα- είναι ένα ψηφιδωτό που κάθε πετραδάκι είναι και μια ανάμνηση
Α τσα...

KatsaroYpotheto έγραψε:Μελίτα: Δεν ξέρω τι θα κάνεις με τη Νόρα και το Λουκά μακάρι να κάτσει αυτός ο συνδυασμός.. (Αιντε χαιντε αμα φτάσανε οι ίδιοι να μιλάνε για συνδυασμούς....)
gelio gelio gelio

KatsaroYpotheto έγραψε:Μου πήρε λίγα επεισόδια παραπάνω αλλά πλέον κατάλαβα τι εννοούν ο Στέφανος και η Μελίτα όταν λένε ότι πήραν ο ένας από τον άλλον πρωτόγνωρα συναισθήματα σε όσα έζησαν μαζί.. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας το αποκαλύψω γιατί είμαι διαχειρίστρια και δεν λέει να αυτο-αποκλειστώ.. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε πάει εκεί το μυαλό μου τόσο καιρό.. εδώ της αγελάδας έγινε ταινία..
gelio gelio gelio

KatsaroYpotheto έγραψε:Και εις άλλα με υγεία!
Αυτό σου 'γινε συνήθεια, ε? Να 'σαι καλά κι εσύ...


Δεν ξέρω αν και τι νόημα έχει ν' αρχίσω κι εγώ τα παράπονα για ασυνέπεια (και ας μην είδα όλο τον α' κύκλο) χαρακτήρων και προχειρότητα λύσεων στα διάφορα ζητήματα. Οπότε το αφήνω. Άλλωστε δεν έγινε και τίποτα σε επίπεδο "κυριών" και έχω αρχίσει να βαριέμαι.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Φεβ 05, 2010 4:23 pm

almaresi έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.
Μεγάλη κουβέντα είπες τώρα. Είναι ανατολίτικη νοοτροπία που δεν έχει αλλάξει με τις όποιες δυτικές επιρροές δεχτήκαμε. Γενικά, ως χώρα, έχουμε καταφέρει να κρατήσουμε τα χειρότερα στοιχεία κάθε πολιτιστικής επίδρασης που δεχτήκαμε, είτε προερχόμενης από την ανατολή είτε προερχόμενης από τη δύση. Κάπως έτσι έχει βαλτώσει κι ο όποιος πολιτισμός φέραμε οι ίδιοι...

Συμφωνώ απόλυτα. Μάλιστα, μου κάνει εντύπωση που η πλειοψηφία των σεναριογράφων είναι γυναίκες και όμως το γυναικείο φύλο στη σειρά αντιμετωπίζεται με αναξιοπρεπή τρόπο. Ok, θέλουν να περάσουν ότι η υστερία και η κατινιά είναι κομμάτι του γυναικείου φύλου το εμπεδώσαμε. Μήπως να περάσουμε σε κάτι πιο ουσιαστικό;

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Φεβ 05, 2010 4:27 pm

ermioni2 έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Καλησπέρα σας. Έχω καιρό να γράψω. Ωστόσο, διάβασα κάποια σχόλια σχετικά με το ότι αυτό που έκανε ο Νικόλας στη Δάφνη ήταν λιγότερο χειρότερο από αυτό που έκανε ο Μάνος στην Εύα και τη Μελίτα. Δε θέλω να θίξω κανέναν, αλλά μου κάνει εντύπωση που ενώ είμαστε γυναίκες δικαιολογούμε μία πράξη σαν αυτή του Νικόλα.
Καταρχάς, η Δάφνη δεν αναφέρθηκε χθες σε τρίγωνο, γιατί η Δάφνη(ως η πιο ψυχικά υγειής) δε ήταν ποτέ μέλος τριγώνου. Ξεχνάμε ότι 6 χρόνια σχέσης για τη Δάφνη αποδείχτηκαν ψέμμα. Για μένα η πράξη του Νικόλα ήταν ψυχολογικός βιασμός της Δάφνης. Τη διέλυσε για ένα απωθημένο, την ταπείνωσε. Η Δάφνη υπήρξε το απόλυτο θύμα του.


Κοίταξε επειδή και γω είχα εκφέρει γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα,δεν αντιλέγω ότι ο Νικόλας φερθηκε φρικτά!Και ως γυναίκα έχω πεί πολλάκις πως δεν θα τον συγχωρούσα στον αιώνα τον άπαντα!Και όσο σκέφτομαι πως είχε ψιλονευριάσει και στο τέλος επειδή η Δάφνη δεν ήθελε γάμο γιατί είχε αμφιβολίες τρελαίνομαι!Θίχτηκε κιόλας!Άντε γειά Νικολάκη!!!
Απλά λέμε πως είναι χειρότερη η συμπεριφορά του Μάνου,διότι συνειδητά κορόιδευε και εξεφτέλιζε.Δεν είχε ούτε την ελάχιστη τιμιότητα απέναντι σε μια γυναίκα που τον αγάπησε πολύ και του στάθηκε σωστά.Ο Νικόλας αγαπούσε την Δάφνη και η Εύα αποτελούσε το απωθημένο του,το οποίο είχε θάψει βαθιά μέσα του και λάθος του που ενώ ένιωθε έρωτα για την Εύα δεν έλεγε λέξη,αλλά το άφησε για την τελευταία στιγμή.Τουλάχιστον όμως είχε και αυτή την τιμιότητα να το πεί.Ο Μάνος φλόμωνε με πολύ θράσος στο ψέμα και αυτό ως γυναίκα με εξοργίζει!Από το ένα κρβάτι στο άλλο και από το ένα ψέμα στο άλλο.Βιασμοί ψυχικοί και σωματικοί!Δεν είναι παιχνίδια μας οι άνθρωποι και δεν το έχει μάθει ακόμα δυστυχώς!Για μένα δεν τίθεται σύγκριση.

Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.


Σ'αυτό θα συμφωνήσω απολύτως!Φταίμε εμείς οι γυναίκες γι'αυτό που επικρατεί!Εμείς όταν μας απατήσει ο άντρας μας βρίζουμε την άλλη γυναίκα,η οποία φυσικά και έχει μερίδιο ευθύνης,αλλά εμάς ο άνθρωπός μας θα έπρεπε να μας αφορά.Αυτός μας ήξερε και δεν μας σεβάστηκε,ούτε εμάς ούτε τα παιδιά που τυχόν υπάρχουν ούτε τη ζωή που έχουμε μοιραστεί.Και κάθονται όλες οι γυναίκες και παλεύουν εναντίον της ερωμένης να κερδίσουν τον άντρα τους.Ποιόν άντρα?Αυτόν που σε ξεφτίλισε και δεν αξίζει μια?Χάρισμά της έπρεπε να τον δίνουμε και όμως το ανάθεμα στην άλλη πέφτει πάντα και το κλασικο "οι άντρες τα κάνουν αυτά".Και αν είναι η γυναίκα η οποία απατάει μέσα στο γάμο τότε γίνεται το σώσε!Είναι π@@@@@α και άλλα πολλά και ο άντρας δεν ανέχεται να είναι κερατάς... slap
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Φεβ 05, 2010 4:31 pm

ermioni2 έγραψε:
almaresi έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Με αφορμή αυτό που γράφεις Izabella29(που παρεπιμπτόντως έχουμε το ίδιο όνομα) θα κάνω μια γενική παρατήρηση: δεν αντέχω να βλέπω γυναίκες να πέφτουν χαμηλά για άντρες που έχουν αποδείξει πως δεν αξίζουν και το ανάθεμα να πέφτει πάντα σε εκείνες. Νομίζω πως είναι ελληνική νοοτρόπια το να τη βγάζουν οι άντρες λάδι και το βάρος να το πληρώνουν οι γυναίκες.
Μεγάλη κουβέντα είπες τώρα. Είναι ανατολίτικη νοοτροπία που δεν έχει αλλάξει με τις όποιες δυτικές επιρροές δεχτήκαμε. Γενικά, ως χώρα, έχουμε καταφέρει να κρατήσουμε τα χειρότερα στοιχεία κάθε πολιτιστικής επίδρασης που δεχτήκαμε, είτε προερχόμενης από την ανατολή είτε προερχόμενης από τη δύση. Κάπως έτσι έχει βαλτώσει κι ο όποιος πολιτισμός φέραμε οι ίδιοι...

Συμφωνώ απόλυτα. Μάλιστα, μου κάνει εντύπωση που η πλειοψηφία των σεναριογράφων είναι γυναίκες και όμως το γυναικείο φύλο στη σειρά αντιμετωπίζεται με αναξιοπρεπή τρόπο. Ok, θέλουν να περάσουν ότι η υστερία και η κατινιά είναι κομμάτι του γυναικείου φύλου το εμπεδώσαμε. Μήπως να περάσουμε σε κάτι πιο ουσιαστικό;


Αυτά ακριβώς λέμε και μεις. Μια σειρα που γράφεται κατά κύριο λόγο απο γυναίκες και δεν υπάρχει ένας γυναικείος χαρακτήρας με βούληση και δύναμη. Ακομη και τη Νόρα τελευταία την ρίχνουν συνεχώς πιο κάτω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Φεβ 05, 2010 4:35 pm

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΣΑΦΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΣΤΗ ΔΑΦΝΗ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗΣ, ΑΛΛΑ Η ΕΥΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΚΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΑΓΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.

ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η ΔΑΦΝΗ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΑΜΑΝΑΤΙ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΝΙΟΠΑΝΤΡΟΙ, ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΕ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΑΝ ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΔΕΝ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΤΗΚΕ ΟΠΩΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ Η ΕΥΑ. ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΥΠΗΡΞΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΛΛΟΝ ΑΝΤΡΑ, ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΕΔΕΙΞΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΕΒΟΤΑΝ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ.

ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΔΗΛ. ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ? ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΝΕΣΕ ΕΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ. ΟΥΤΕ ΗΠΙΕ ΤΟ ΒΟΣΠΟΡΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ. ΤΩΡΑ ΤΡΕΛΛΕΝΕΣΑΙ Η ΟΧΙ?

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Φεβ 05, 2010 4:37 pm

Μία σωστή μητέρα και ένας σωστός πατέρας υπάρχει σε αυτή τη σειρά και αναφέρομαι στη Δάφνη και τον Οδυσσέα. Παρακαλώ, λοιπόν, όταν έρθει ο νέος έρωτας για τη Δάφνη, όπως ακούγεται, να μην πέσει και αυτή στα πατώματα και να διαφυλλάξουν το ρόλο της ως μητέρα στη σειρά, μια που υπάρχει επιτακτική ανάγκη για προβολή μητρικού και πατρικού προτύπου στα Μυστικά

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 05, 2010 4:40 pm

almaresi έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Ε ΟΧΙ!!! Αρνούμαι να το παίξω αυτό το παιχνίδι! Αν δεν θέλει ο Στέφανος μη σωσει να την παντρευτεί, έχω κι άλλη λύση για εκείνον και την αγαπητικιά του → ΝΙΚΗΤΑΣ!!!
Έλα μου???

O Nικήτας ήταν ο ρόλος του κου Μπουρδούμη στη Βέρα ο οποίος -ηρωικά μεν αλλά- μας άφησε χρόνους.

almaresi έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Η ζωή -άκουσα- είναι ένα ψηφιδωτό που κάθε πετραδάκι είναι και μια ανάμνηση
Α τσα...

Ναι αμα ακούω ή διαβάζω κανα πετυχημένο το σημειώνω lol!

almaresi έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Και εις άλλα με υγεία!
Αυτό σου 'γινε συνήθεια, ε? Να 'σαι καλά κι εσύ...

Δεν ξέρω αν και τι νόημα έχει ν' αρχίσω κι εγώ τα παράπονα για ασυνέπεια (και ας μην είδα όλο τον α' κύκλο) χαρακτήρων και προχειρότητα λύσεων στα διάφορα ζητήματα. Οπότε το αφήνω. Άλλωστε δεν έγινε και τίποτα σε επίπεδο "κυριών" και έχω αρχίσει να βαριέμαι.

Κι εσύ επίσης να'σαι καλά!

Χαίρομαι που σας διασκεδάζουν οι σχολιασμοί μου και ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Φεβ 05, 2010 4:44 pm

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΥΡΑ ΚΑΤΙΝΑ. ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ, ΕΞΥΠΝΗ ΜΕ ΚΥΡΟΣ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΤΟΝ ΤΡΕΛΛΟ ΤΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΠΙΒΙΩΣΕ ΚΑΙ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΒΛΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΔΥΝΗΡΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΤΗΣΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΤΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΖΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΟΛΥ.

ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ Α' ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΧΑΛΒΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΡΜΑΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΝΤΑΙΖΗΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΕΡΕΨΑΝ. ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΞΕΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΛΛΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣ ΑΤΟΜΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ.

Synelthe ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΝΤΑΙΖΗ ΚΑΙ ΜΠΕΛΛΟ ΣΤΗ ΑΚΡΗ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Φεβ 05, 2010 4:45 pm

ermioni2 έγραψε:Μία σωστή μητέρα και ένας σωστός πατέρας υπάρχει σε αυτή τη σειρά και αναφέρομαι στη Δάφνη και τον Οδυσσέα. Παρακαλώ, λοιπόν, όταν έρθει ο νέος έρωτας για τη Δάφνη, όπως ακούγεται, να μην πέσει και αυτή στα πατώματα και να διαφυλλάξουν το ρόλο της ως μητέρα στη σειρά, μια που υπάρχει επιτακτική ανάγκη για προβολή μητρικού και πατρικού προτύπου στα Μυστικά


Ναι και οι δυο τους είναι πολυ καλοί γονεις,όπως και η Αγγέλα ήταν όσο καλύτερη μητέρα μπορούσε για την Μαρίλια,ενώ στην Εύα έκανε πολλά λάθη.Για μένα και η Μελίτα έχει φερθεί φοβερά ως μητέρα και μόνο στα τελευταία επεισόδια με τον Στέφανο την δείχνει να έχει χάσει τον μπούσουλα στην ζωή της,αλλά γενικά δεν πρέπει να ξεχνάμε και την περσινή χρονία και αυτό ισχύει για όλους τους ήρωες.Και ο Μάνος για μένα όσο λαμόγιο και αν είναι και όσο και να μην σεβάστηκε το παιδί του όταν κατέστρεψε την οικογένειά του,δεν μπορώ να αμφισβητήσω πως την αγαπάει πολύ την κόρη του.Για την Δάφνη και τον νέο έρωτα το βρίσκω άστοχο να συμβεί.Γιατί το κάνουν,για να δείξουν πως και η ήρεμη Δάφνη μπορεί να ερωτευτεί κάποιον άλλο?Ή για να δείξουν πως και ο Νικόλας θα πληρώσει με το ίδιο νόμισμα?Δεν κατανοώ την λογική τους...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Φεβ 05, 2010 4:50 pm

ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΔΑΦΝΗ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ ΑΝΤΡΑ? ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ? ΕΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΕΛΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?

ΚΑΛΕ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΛΑΤΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΣΑΣ? ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Φεβ 05, 2010 4:55 pm

Izabella μου να μου επιτρέψεις αλλά η Μελίτα δεν έχει χάσει απλώς το μπούσουλα με το παιδί της...!!Δεν είναι ότι τώρα που πληγώθηκε και δεν είναι καλά δεν ασχολείται μαζί του...!
Σχεδίαζε τη ζωή της με το Στέφανο και δεν το υπολόγιζε...Δεν σκεφτόταν τι θα γίνει με το Μάνο...
Όσο για το ζευγάρι Δάφν-Νικόλας είναι το μόνο ευτυχισμένο ζευγάρι...!!
Πρότυπο θα μπορούσα να πω...
Είχε ακουστεί ότι θα έφερναν τον Καρυστινό για να αναστατώσει τη ζωή της Δάφνης..Αλλά αυτό ακούστηκε πολύ παλιά...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Φεβ 05, 2010 4:56 pm

Izabella29 έγραψε:
ermioni2 έγραψε:Μία σωστή μητέρα και ένας σωστός πατέρας υπάρχει σε αυτή τη σειρά και αναφέρομαι στη Δάφνη και τον Οδυσσέα. Παρακαλώ, λοιπόν, όταν έρθει ο νέος έρωτας για τη Δάφνη, όπως ακούγεται, να μην πέσει και αυτή στα πατώματα και να διαφυλλάξουν το ρόλο της ως μητέρα στη σειρά, μια που υπάρχει επιτακτική ανάγκη για προβολή μητρικού και πατρικού προτύπου στα Μυστικά


Ναι και οι δυο τους είναι πολυ καλοί γονεις,όπως και η Αγγέλα ήταν όσο καλύτερη μητέρα μπορούσε για την Μαρίλια,ενώ στην Εύα έκανε πολλά λάθη.Για μένα και η Μελίτα έχει φερθεί φοβερά ως μητέρα και μόνο στα τελευταία επεισόδια με τον Στέφανο την δείχνει να έχει χάσει τον μπούσουλα στην ζωή της,αλλά γενικά δεν πρέπει να ξεχνάμε και την περσινή χρονία και αυτό ισχύει για όλους τους ήρωες.Και ο Μάνος για μένα όσο λαμόγιο και αν είναι και όσο και να μην σεβάστηκε το παιδί του όταν κατέστρεψε την οικογένειά του,δεν μπορώ να αμφισβητήσω πως την αγαπάει πολύ την κόρη του.Για την Δάφνη και τον νέο έρωτα το βρίσκω άστοχο να συμβεί.Γιατί το κάνουν,για να δείξουν πως και η ήρεμη Δάφνη μπορεί να ερωτευτεί κάποιον άλλο?Ή για να δείξουν πως και ο Νικόλας θα πληρώσει με το ίδιο νόμισμα?Δεν κατανοώ την λογική τους...

Σου παραθέτω σχετική ερώτηση και απάντηση από τη συνέντευξη της Γεωργόνη(δίνει πολύ ωραίες και ολοκληρωμένες απαντήσεις) στο Λοιπόν, που κυκλοφόρησε χθες:
Σύμφωνα με πληροφορίες που έχω, θα μπει ένας όφις στη σχέση της Δάφνης και του Νικόλα. Ότι θα του την κάνεις Δαφνούλα.......
"Δεν το πιστεύω! Λες να συμβεί; Αν και ό,τι δώσεις παίρνεις στη ζωή. Το σύμπαν είναι δίκαιο. Από την άλλη η Δάφνη τον συγχώρησε, έκανε την επιλογή της και είναι ευτυχισμένη. Τη Δάφνη δεν την έχουμε δει, τουλάχιστον μέχρι τώρα, να παθιάζεται. Θα μου φαινόταν περίεργο να έρθει ξαφνικά ένας παθιασμένος έρωτας για εκείνη, αλλά ποτέ μη λες ποτέ. Ειδικά στα "Μυστικά της Εδέμ", που οι ανατροπές είναι καταιγιστικές"

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Φεβ 05, 2010 5:01 pm

anna90 έγραψε:Izabella μου να μου επιτρέψεις αλλά η Μελίτα δεν έχει χάσει απλώς το μπούσουλα με το παιδί της...!!Δεν είναι ότι τώρα που πληγώθηκε και δεν είναι καλά δεν ασχολείται μαζί του...!
Σχεδίαζε τη ζωή της με το Στέφανο και δεν το υπολόγιζε...Δεν σκεφτόταν τι θα γίνει με το Μάνο...
Όσο για το ζευγάρι Δάφν-Νικόλας είναι το μόνο ευτυχισμένο ζευγάρι...!!
Πρότυπο θα μπορούσα να πω...
Είχε ακουστεί ότι θα έφερναν τον Καρυστινό για να αναστατώσει τη ζωή της Δάφνης..Αλλά αυτό ακούστηκε πολύ παλιά...


Εγώ άκουσα πως σε πολύ πρόσφατη συνέντευξή της η Γεωργόνη είπε πως θα μπεί άντρας στην ζωή της Δάφνης.Όντως είναι το μόνο σταθερό και γερό ζευγάρι τώρα,αλλά και αυτοί έχουν το παρελθόν τους λόγω Νικόλα.
Τώρα όσον αφορά την Μελίτα ναι δέχομαι πως έχει χάσει τον εαυτό της και με νευριάζει πολύ αυτό γιατί όπως προανέφερα δεν θέλω οι γυναίκες να γίνονται έρμαια των αντρών,αλλά ζητάω επιτέλους από αυτή τη σειρά γυναίκες με δυναμικότητα!Απλώς θα ήταν ισοπεδωτικό να ξεχνάμε το πόσο αφωσιωμένη μαμά ήταν πέρισυ και θέλω να πιστεύω πως δεν θα μας τρελάνουν ακόμη περισσότερο οι σεναριγράφοι και θα συνεφέρουν και την Μελίτα και την Νόρα και φυσικά πως δεν θα χαζέψουν την Δάφνη στα καλά του καθουμένου!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Παρ Φεβ 05, 2010 5:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aς σχολιάσω κι εγώωωωωωω...

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι χτες τουλάχιστον δεν είχα κάποιο θέμα με τους ηθοποιούς, αντιθέτως ορισμένοι με εξέπληξαν ιδιαίτερα ευχάριστα.

Μάνος & Εύα
Ο Μπουγιούρης με έπεισε! Ο Μάνος πάλι ..ΟΧΙ!!!

Την σκηνή -αν και μικρή- την βρήκα εκπληκτική, ο Μάνος παγωμένος και η Εύα κατάλαβε ότι όλη αυτή η παγωμάρα είναι πολύ χειρότερη αντίδραση απο ότι τα κλασσικά του Μάνου, καταλαβε οτι πόνεσε πολύ.

Δεν ξέρω για την Εύα αλλα εγώ δεν πίστεψα δευτερόλεπτο ότι ο Μάνος το εννοεί ότι θέλει να τη δει ευτυχισμένη πλάι στο Στέφανο, ούτε βέβαια και ότι θα την αφήσει στην ησυχία της.. Θελω να τον πιστέψω γιατί βλέπω οτι η σειρά κατα κει βαδίζει (είπαμε με λυπάμαι) αλλά δεν μπορώ! ΘΥΜΑΜΑΙ!!!

Ο κλασσικός Μανος που ποναει επειδή έχασε τα κεκτημένα του και τίποτα παραπάνω είναι.. μέχρι πριν 3 μέρες την εκμεταλευόσουν βρε αθλιο πλάσμα που θα μας το παίξεις και πονεμένος απο αγάπη.. έχασες την γλάστρα που ήθελες να κοσμεί το σπίτι σου και κάτι τρέχει στα γύφτικα..αντε να σε δω ποσο θα κρατήσει η αναλαμπή!

+++

Στέφανος - Αντιγονάρα
Εξηγείστε μου ποιος τον αναγκάζει να ζήσει τη ζωή του δίπλα στην Εύα σας παρακαλώ πολύ γιατί θα τρελαθω!

ΚΑΝΕΙΣ! ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ! Μόνο το γεγονός ότι δεν θέλει να χαλάσει το image του! Είσαι για γέλια, για κλάμματα, για τα σκουπίδια, για το βόθρο..διάλεξε και πάρε μη λες οτι σε αναγκάζουμε και σε αυτό!

+++

Αμαλία - Μελίτα
Η Μελίτα και ο Μάνος αραδιασμένοι στους καναπέδες μου έβγαλαν το εξής σχόλιο: Όχι άλλες σταγόνες έλεος! Είχαμε την Εύα, μετά τη Μελίτα και τώρα πάλι τη Μελίτα και μετά το Μάνο? Τουλάχιστον αυτοί είναι πλούσιοι ρε παιδιά! Ας πάνε κανα ταξιδάκι για shopping & clubbing therapy ή σε κανα κέντρο αποτοξίνωσης απο αυτά που είναι σαν ακριβά σπα (τους χρειάζεται δεν έχω να πω) γιατί δεν τους αντέχω! Ειδικά τη Μελίτα!

+++

Κοριτσοπαρέα
Δαφνούλα απο τον πλανήτη Goofy μετοίκησες στον πλανήτη "Τα καλά και συμφέροντα"? Το ότι δεν της φάνηκε παράξενη η συμπεριφορά του Μάνου το θεωρώ γελοίο και εγωιστικό από πλευράς της! Ούτε η ίδια δεν πίστευε τα λεγόμενά της και φάνηκε, το έλεγε απλά για να καθησυχάσει την Εύα να την τραβήξει μακριά του!

Ακούγοντας την Εύα να λέει "μην ΜΟΥ πάθει τίποτα" ξεκίνησε η αποκαθήλωση των κάδρων ΚΑΙ εχθες! Εγώ ξέρω ότι όταν θες να ξεπεράσεις κάποιον, το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ είναι να μην μιλάς για αυτόν! Η ευκολία που συζητάνε για το Μάνο με την Εύα με στέλνει!

Το μεταφράζω ως τυράκι για τους Μανο-Ευικούς και τους Στεφανο-Μελιτικούς του τέστιν "Μην ξενερώνετε που χωρίσανε εδω είναι ακόμα η αγάπη της καντε υπομονη και σε λίγο καιρό πάλι θα είναι μαζί, δεν πα να'ναι ο χειρότερος άνθρωπος του κόσμου η κοπέλα ειναι άρρωστη και θέλει αυτόν! Αρα μόλις τον χωρίσει ο Στέφανος θα γυρίσει στη Μελίτα"
- Πρέπει να σώσουμε ότι κοινό μας απέμεινε και ελπίζει σωστά αγαπητοί σεναριογράφοι? (Οι υπόλοιποι έχουμε χάσει την ελπίδα μας, μας παρασέρνει το ρεύμα και το αφήνουμε να δούμε που θα πάει - κατα διαόλου μεριά όπως το κόβω...)
- Πρέπει να βάλουμε αυτούς που θέλουν την Εύα μόνη της ή έστω με τον Στέφανο να πούνε από τον ηλίθιο τον Στέφανο προτιμώ το λαμόγιο Μάνο σωστα?
- Πρέπει να της κανει τόσα ο Στέφανος που να φτάσουμε να πάρουμε το μέρος του Μάνου ως το μη χείρον βέλτιστο σωστά?

Ε ΟΧΙ!!! Αρνούμαι να το παίξω αυτό το παιχνίδι! Αν δεν θέλει ο Στέφανος μη σωσει να την παντρευτεί, έχω κι άλλη λύση για εκείνον και την αγαπητικιά του → ΝΙΚΗΤΑΣ!!! Όσο για το Μάνο μπορώ να προτείνω ανετότατα την ίδια λύση! Καλύτερα μόνη της η Εύα παρά με έναν παρτάκια σαν το Μάνο που κλαίει ένα επεισόδιο για να μας συγκινήσει και ξανά προς τη δόξα τραβά!

+++

Αντροπαρέα
Λουκάς και Νικόλας όλα τα λεφτά! Το όρθιο πτώμα παρακαλείται να παραμείνει σε αυτή την κατάσταση καμμια 10αριά χρόνια ακόμα και βλέπουμε... ΘΥΜΑΜΑΙ!!!

Καλα ο Νικόλας που δεν ήθελε να σπάσουν την πόρτα ΤΟΥ τι σας λέει? Έλιωσα στο γέλιο! Για να μην πω για το Λουκά που βρήκε ευκαιρία και έλεγε κι αυτός τον πόνο του! Πάαααααααρα πολυ διασκεδαστικοί!

Λουκάς: Μπράβο! Εύγε αγόρι μου! Έτσι κάνουν οι άντρες οι σωστοί, οι ζόρικοι! Πάρτου την πίεση! gelio

Μανος: Παντρεμένη με το Στέφανο, θα γίνει η μάνα του παιδιού του... (Mε χρονοκαθυστέρηση άρχισε να φαντάζεται τα πράγματα και ο Μάνος μετά τη Μελίτα! Έχω και εικόνα Μανο!!! Ο Στέφανος με την Εύα ντυμένοι στα άσπρα να παίζουν στο γύρο στην παιδική χαρά με ένα μικρό ξανθό κοριτσάκι! gelio)

Εγώ πάντως ψηφίζω Νικόλα! ΣΑΝ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΑΥΤΗ Η ΑΝΩΜΑΛΙΑ??? Πες τα ρε ταρίφααααααααααα!!!

+++

Το τραγουδάκι και οι σκηνές κονσέρβα πολύ καλές δεν έχω να πω, έλα μου όμως που ΞΕΡΩ ότι αυτες οι ευτυχισμένες σκηνές που έβλεπα ήταν όταν ο Μάνος κουτούπωνε ταυτόχρονα ΚΑΙ τη Μελίτα και από τότε δεν έχει αλλάξει μία! Αλλά ΜΙΑ! Επαναλαμβάνω.. ΘΥΜΑΜΑΙ!!!

Η ζωή -άκουσα- είναι ένα ψηφιδωτό που κάθε πετραδάκι είναι και μια ανάμνηση, η Εύα και ο Μάνος τι έχουν να θυμούνται? Βόλτες και σεξ στο Παρίσι και στην κατασκήνωση? Ιουυυ..

Ενώ ο Μάνος με τη Μελίτα έχουν να θυμηθούν πολλά! Πάρα πολλά! Αυτά που έχουν ζήσει και θα ζήσουν (αν ζήσουν) ο Στέφανος με την Εύα.. Βόλτες, τραπέζια, ευχάριστες οικογενειακές στιγμές, χαρές και λύπες, ηρεμία και νεύρα μέσα στην καθημερινότητά τους, μια εγκυμοσύνη, η γέννηση και το μεγάλωμα ενος παιδιού.. Πολλές στιγμές πλεγμένες με αγάπη και αυτό είναι που δένει τους ανθρώπους!

Όλα τα ψηφιδωτά είναι ανολοκλήρωτα ακόμα, όμως σε μέγεθος -για μένα- κάποια ξεπερνούν αυτούς τους καρμικούς και απόλυτους έρωτες της πλάκας!

Θα του συγχωρούσα πολλά του Μάνου ειλικρινά αν την αγαπούσε αλλα...δεν! ΘΥΜΑΜΑΙ!!! Δεν τον θέλω με την Εύα!

Και προχωράμε..

+++

Χρήστος - Νταίζη
Από τη μία ήθελα να τη μαδίσω και από την άλλη να τους πιάσω από το αυτί να τους ξεμπροστιάσω! Θέλω να είναι μαζί στο τέλος αυτοί οι δύο! Snif

Ο Χρήστος με συγκίνησε απίστευτα χτες! Έτοιμη ήμουν να τα μπήξω.. Την αγαπάει τη Νταίζη δεν νομίζω πια να το αμφισβητεί κανείς! Την αγαπάει και θέλει το καλύτερο για εκείνη! Την άφησε να φύγει μακριά του για να έχει μια καλύτερη ζωή!

Χρήστος: Ωραία άσε να πάει το παιδί με τον πατέρα του και κάνε κι εσύ εδώ μια οικογένεια με το Λουκά να έχει να μένει κάπου το παιδί όταν θα είναι με τη μητέρα του, απο μένα είσαι ελεύθερη!

Και η Νταίζη κατεβάζει το κεφάλι κι εγω δάκρυσα! Α ρε Χρήστο μου, μανάρι μου...

Και η άλλη αμέσως να δεχτεί την ελευθερία που τη προσφέρει..ατιμήηηη!!!

Εκεί που της είπε "Θα με ξεχάσεις" ήθελα να τον κανω αγκαλίτσα! Snif

+++

Νόρα - Λουκάς
Ειλικρινά δεν θέλω να στεναχωρώ τους φανς αλλά δεν αντέχω άλλο με αυτή την ιστορία.. έχει παρατραβήξει το αστείο!

Στη σκηνή στο γραφείο πάντως ήταν τέλοιοι! Εκεί που έλεγε η Νόρα για το νυφικό της Νταίζης έλιωσα λέμε!
Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 NoraNyfikoNtaizis

+++

Δάφνη - Μελίτα
Σταματήστε τη γη να κατέβω!

Μελίτα: Δεν ξέρω τι θα κάνεις με τη Νόρα και το Λουκά μακάρι να κάτσει αυτός ο συνδυασμός.. (Αιντε χαιντε αμα φτάσανε οι ίδιοι να μιλάνε για συνδυασμούς....)

Δεν θα συγκρίνω το τριγωνο της Δάφνης με το τετράγωνο της Μελίτας, θεωρώ οτι δεν έχουν καμμία σχέση, αλλά από τη Δάφνη βγάζεις ακρη? Μπαααα... Και δεν έχουν καμμία σχέση γιατί ακόμα και στην ακυρότητά του ο Νικόλας ήταν σωστός σε αντίθεση με τον Μάνο και τον Στέφανο που θέλουν μια με απόλα!

Μελίτα: Δε φοβάμαι τίποτα.. (Δεν ελπίζω τίποτα.. είμαι ελεύθερη... - κολλάει)

+++

Εύα - Αντιγόνη
Δεν μου έφτανε η απογοήτευσή μου από τα γεγονότα, η σύγχυσή μου που μου στεναχωρήσαν το Χρήστο μου, βλέπω και την Εύα με τον σκούφο και μου ανεβαίνει η πίεση!!!

Η Εύα μου δίνει την εντύπωση ότι την Αντιγόνη τη φοβάται χιχιχι Εύα σε θέλω πιο δυναμική!

+++

Μάνος - Ηλίας
Δεν το ξαναβλέπω που να χτυπιέστε, δεν τον μπορώ τον μπαρμπαλιάκουρα με τίποτα!!!

+++

Εύα - Στέφανος
Αγαπητοι σεναριογράφοι τον Στέφανο-γαϊδουρογάιδαρο που μας παρουσιάσατε εχθες φαντάζομαι τον βάλατε να κάνει τέτοιες αψυχολόγητες μπουρδες (από τη μια μπηχτες και από τηνάλλη σε ταϊζω στο στόμα μανα του παιδιού μου) με στόχο να τον μειώσετε ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ στα μάτια μας? Gongrats βρε τότε!

Καλύτερα μια ώρα με την tv κλειστή, παρά για τρία χρόνια ΜανοΣτεφανική! (κι αυτό κολλάει, μη ρωτήσετε που, στην αγανάκτησή μου! -_-)

+++

Πέτρος - Μελίτα
Μετα απο όλα όσα έχουν γίνει ακόμα υπερασπίζεται το Στέφανο, βοηθήστε με σας παρακαλώ!!! wall

Κατηγορεί τον πατέρα της για ποιο πράγμα ακριβώς? Οτι αν δεν τους είχαν φέρει αντίρρηση θα το είχαν ανακοινώσει νωρίτερα και δεν θα τους είπε προλάβει η Εύα? Δηλαδή το έχουμε χάσει? Εντελώς? Παντελώς?

+++

Στέφανος - Χρήστος

Στέφανος: Τη Μελίτα την αγαπάω!
Χρήστος: Και την Εύα την αγαπάς!
Στέφανος: Πολύ! (Πόσα θες να μας τρελάνεις? Πόσα???)

Στέφανος: Με τη Μελίτα ένιωσα πρωτογνωρα συναισθήματα..

Μου πήρε λίγα επεισόδια παραπάνω αλλά πλέον κατάλαβα τι εννοούν ο Στέφανος και η Μελίτα όταν λένε ότι πήραν ο ένας από τον άλλον πρωτόγνωρα συναισθήματα σε όσα έζησαν μαζί.. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας το αποκαλύψω γιατί είμαι διαχειρίστρια και δεν λέει να αυτο-αποκλειστώ.. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε πάει εκεί το μυαλό μου τόσο καιρό.. εδώ της αγελάδας έγινε ταινία..

Τα περι Χρήστου δεν τα κατάλαβα... με κάλυψε η Clarabelle σε όσα είπε.. κάτι βρωμάει εδώ..

Ο Χρήστος μου πονάει καλέεεεεεεεεεεε... Κάντε κάτι!!! Snif

Λατρεύω Χρήστο! Heart2

+++

Το τραπέζι το αφήνω ασχολίαστο, η Αγγέλα υπέρ του δέοντως ξινή και απόμακρη, μου έβγαλε κόμπλεξ κατωτερότητας, σύνελθε Αγγέλα!

Η Μαριλού όλα τα λεφτά δεν έχω λόγια!

+++

Μελίτα - Αμαλία - Βόσπορος
Η Ακρίτα δεν είχε πει ότι θέλει να μην πίνουν πολύ οι πρωταγωνιστές της?

+++

Ο Χρήστος και το κοριτσάκι με τα σπίρτα!
Δεν έχω να σχολιάσω τίποτε ημι μόνο ότι ο Χρήστος ήταν ΘΕΟΣ - ΚΟΥΚΛΟΣ - ΜΑΝΑΡΙ - ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΣΕΞΥ σε αυτή τη σκηνή και ένα καλό πλάνο δεν μας έδωσαν!!!

Η Μελίτα πάλι που λέει τον πόνο της στον πάσα ένα που ξέρει την ιστορία απλά κόβεται!!! Κλαίγεσαι σε όλους μπας και κάποιος δεήσει να το μεταφέρει στο Στέφανο? Έλεος ρε Μελίτα, συγκεντρώσου, μαζεψε τα κομμάτια σου και δείξε λίγο (οχι πολύ, λίγο) αξιοπρέπεια! Φτου σου!

+++

Νόρα - Λουκάς - Νταίζη
Δεν θέλω να σκεφτομαι καν όσο χαμηλά έπεσε χθες η Νόρα, πόσο πάνω βγήκε το Νταιζουλίνι και πόσο χαλβάς είναι ο Λουκάς που τον έχει πιάσει από....το αυτί και τον τραβάει η Νταιζούλα!

Απλά ασχολίαστο και παρακαλώ να μην το δω να επαναλαμβάνεται σαν σκηνικό!

+++

Αμαλία - Μελίτα - Βόσπορος (δεύτερος γύρος)
Το εχουμε χάσει τελείως? Η Αμαλία που της ελεγε να παλέψει, που της έδινε ελπίδες τώρα την μπρογκάει που πήγε στο Στέφανο? Ε πάει χάζεψαν όλοι κι έλεγα ότι τουλάχιστον οι τρελοί θα ήταν σταθεροί...

+++

Δάφνη - Η τρελή του χωριού!
Το παραλήρημα της Νόρας καλό αλλα..δεν αντέχω άλλο! Charmie κανε κάνα τέλειο βιντεάκι από τα δικά σου ακόμα να σώσεις την κατάσταση σε παρακαλώ!

Νοράκι ή ξεκίνα να ανεβαίνεις την ανηφόρα και διεκδίκησέ τον ή τράβα χειρόφρενο! Μια φορά η κατηφόρα που έχεις πάρει είναι ο λάθος δρόμος!

+++

Οικογένεια Χαρίτου
Οτι άξιζε από τη σκηνή ήταν η εμφάνιση της Εύας που ήταν ΤΕΛΕΙΑ!!! και η Μαριλού χιχιχι

"Mind Controller η Αντιγονάρα" Palamakia

+++

Για το τέλος να σχολιάσω ότι το δεύτερο μουσικό διάλειμμα αντί για σκηνές κονσέρβα ήταν για διαφήμιση κατά της καψούρας! Έπρεπε να έχει και σλόγκαν "Για να μάθεις πριν να πάθεις!"

Πάντως οι σκηνές στη θάλασσα ήταν πάρα πολύ ωραίες! Οι άλλες...έτσι κι έτσι... ένας αχταρμας όλοι οι πληγέντες!

Περιμένω (δίχως ανυπομονησία πλέον) το σημερινό...

Και εις άλλα με υγεία!


Συμφωνώ σε όλα! Ειδικά για τον Μάνο! Ούτε εγώ θέλω να πάει πίσω στον Μάνο η Ευα, γιατί και εγώ ΘΥΜΑΜΑΙ!!!!!!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Φεβ 05, 2010 5:15 pm

Ας απλώσω κι εγώ το σεντονάκι μου.

Εύα - Μάνος
Μου άρεσε η σκηνή τους! Πονούσαν και οι δύο και το έκρυβαν.....
Η Εύα τον κοιτούσε σχεδόν βουρκωμένη ...
Ο Μάνος συνειδητοποίησε πολλά, αλλά άργησες πολύ αγόρι μου ....
Του βγάζω το καπέλο βέβαια που αντέδρασε έτσι (προς το παρόν τουλάχιστον) και που δεν άρχισε τις υστερίες.
Αλλά όχι και να της πει ότι " Ίσως με το Στέφανο γίνουν οι δυό σκιές σας μία" !!!!! Αυτό είναι δική τους φράση-ζωής και ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ να την ακούω για άλλο ζευγάρι !!!


Στέφανος - μαμάΡομπότ
Μα πώς μιλάει έτσι ρε παιδιά ???? Βάλτε ξανά και δείτε το βιντεάκι και πείτε μου ειλικρινά, δεν είπε σαν ρομπότ το "Τί έβαλες μέσα στο κουτί Στέφανε ????"
Για να μην το σχολιάσω σαν ατάκα το "Τί έβαλες μέσα στο κουτί Στέφανε ????" ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ !!!!!!!!
Ανακατεύεται τόσο πολύ σε όλα και είναι τόσο πιεστική που θέλω να μπω στην οθόνη και να την πλακώσω !!!!!!!!!! xastouki
Μας δείχνει να λυπάται το γιόκα της αλλά για την πραγματική του ευτυχία με τις δικές του επιλογές και τα δικά του "θέλω" δε νοιάζεται !!! Και του λέει "Θα την αγαπήσεις αυτή τη ζωή" !! Μα, γίνεται με το ζόρι καλή μου να αγαπήσει τη ζωή που θέλεις ΕΣΥ να κάνει?????

Με ποιό ζόρι βέβαια ??? Τί να πώ και για το Στέφανο??? Όπως είπατε κι εσείς παραπάνω, ποιός σε πίεσε αγόρι μου να ακολουθήσεις αυτή τη ζωή ??? Αφού πονάς και δεν αντέχεις χωρίς "τον απόλυτο" γιατί με τόσες ευκαιρίες που είχες δεν το άνοιξες το στοματάκι σου να μιλήσεις???


Αμαλία-Μελίτα
Για άλλη μια φορά η σκηνή παρηγοριάς μάνας-κόρης με την κουβερτούλα στα ποδαράκια σαν άρρωστη !
Και έρχεται η στιγμή που ξεστομίζει η πριγκήπισσα :

"Εμένα το μόνο που με νοιάζει τώρα ................ " (υπάρχει μια παύση για να ξεροκαταπιεί κλασικά γιατί νεράκι δεν της έφερε η μανούλα-νοσοκόμα μαζί με το τσαγάκι) και λέω τώρα θα πει .... "το παιδί μου"
και εκείνη λέει : ".........είναι πώς να μάθω να ζω χωρίς το Στέφανο" !! cake

Τί πώς να μάθεις μαρή άκαρδη μάνα ?? Όπως ζούσες και όλα τα προηγούμενα χρόνια που δεν τον είχες γνωρίσει !!!! Δε θα σου είναι και δύσκολο, χωρίς το παιδί σου πώς έχεις μάθει να ζείς όλο αυτόν τον καιρό που το έχεις "κλειδωμένο" στο δωμάτιο της βίλας σου και δεν υπάρχει καν στην καθημερινότητα σου ???? Έτσι θα μάθεις να ζεις και χωρίς το Στέφανο ....

Υ.Γ. Η σκηνή μου άρεσε μόνο για τις γκριμάτσες της Αμαλίας !


Κοριτσοπαρέα
Μου άρεσε το Ευάκι με αυτό το "αν ΜΟΥ πάθει κάτι" .... Και που αμέσως προσπάθησε να κρυφτεί πίσω από τις λέξεις που είπε αλλά ....
Αχ, αφού τον αγαπάς ρε γαμώτο .......
Η Δάφνη πάλι ασχολίαστη στον δικό της πλανήτη !


Αγοροπαρέα
Πολύ ωραία σκηνή με πόνο και γέλιο μαζί. Ο Λουκάς όλα τα λεφτά, εκεί που προσπαθούσαν να παρηγορήσουν το Μάνο, εκείνος μίλαγε για τα δικά του και ήταν αφασία !! Ο Νικόλας με τα "Σκάσε ρε συ !!" στον Λουκά πολύ καλός !

Μάνος - παραλία
Έλιωσα .... Το τραγούδι καταπληκτικό,το λάτρεψα, οι στίχοι αντικατόπτριζαν τα συναισθήματα του Μάνου στο έπακρον, και επιτέλους εμείς οι Μανοευοικοί είδαμε παλιές ευτυχισμένες μέρες που μας είχαν λείψει ... Και ήταν λογικό ο Μάνος να σκέφτεται μόνο τα καλά γιατί αυτά τον πονάνε όταν ξέρει ότι ο ίδιος φταίει για αυτά που έχασε ...
Με λίγα λόγια τέλεια σκηνή .... Snif


Χρήστος-Νταίζη
Και καπάκι συγκινούμε και με αυτούς ... Τον Χρήστο δεν τον είχα ξαναδεί έτσι και μου άρεσε πολύ, του πάει του παιδιού και το δράμα πώς να το κάνουμε !! Είναι ο σωστότερος Άντρας εκεί μέσα, δεν το συζητάμε !! Όταν βούρκωσε, βούρκωσα κι εγώ ....

"Στο πεζοδρόμιο μεγάλωσα, δεν είμαι κανας χτεσινός"
Αχ, πέστα αγόρι της Τζίνας, πες τα που σε πλήγωσε το παλιογαρύφαλλο !!!
Που της δίνω κατάρα να μπεί το όνομα της κάτω από της Τζούλιας Αλεξανδράτου και της Σάσα Μπάστα στη μαρκίζα !!! gmt


Νόρα-Λουκάς (γραφείο)
Η Νόρα ΘΕΑ , βιτριολική στις ατάκες της και καυστική με τις περιγραφές της !!

Ν: " Αυτό να πεις στη Νταίζη να βάλει, το ροζζζ. Θα της πηγαίνει, έχει και το τούτο του, τα τούτα της. (δείτε περιγραφή)Χι,χι ...

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 2-26Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 23-7Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 2897b86d


Μελίτα-Δάφνη
Τα ίδια και τα ίδια !! Τί ακούει και αυτή η έρμη η Μελίτα κάθε φορά από τη Δάφνη !! Η οποία είναι κάθε φορά στον πλανήτη goofy, serenata, σοκοφρέτα και σε όποιο άλλο μέρος του ηλιακού συστήματος έχετε αναφέρει !!!

Εύα-γλυκιά πεθερούλα
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ αυτή τη γλύκα από την μουγγή !!!!!! Δ-Ε- Μ-Π-Ο-Ρ-Ω !!!! Έχει βάλει σε πρόγραμμα τη ζωή της Εύας και του Στέφανου μέχρι να πάει και το παιδί τους φαντάρος !!!!! cake

Ηλίας-Μάνος
"Κάνε κουράγιο γιε μου ...." vomit
Και η ιστορία της οικογένειας Ξανθόπουλου συνεχίζεται ....


Εύα-Στέφανος
Η κουβέντα του παραλόγου ... Γελάκια,αγαπούλες,σποντούλες και άλλη μια ευκαιρία από την Εύα στο Στέφανο να της πει την αλήθεια και εκείνος μούγγα !!!
Ε: " Τουλάχιστον έχουμε κλείσει απ' το παρελθόν και τώρα πια δεν κρύβουμε ο ένας απ' τον άλλον τίποτα, έτσι δεν είναι ??
Σ: " Βέβαια, έτσι είναι." Fskl


Ρούσσος-Μελίτα
Βαριέμαι .........

Χρήστος-Στέφανος
Κι άλλοι που έλεγαν τον πόνο τους ο ένας στον άλλον. Ο Χρήστος με στεναχώρησε πάλι .... Απλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι η επιμονή του με την Εύα ....
Στέφανε αγόρι μου, κι άλλος διάλογος για μούτζες :

Σ: " Για μένα η Μελίτα δεν είναι απλά μια παρένθεση στη ζωή μου,την αγαπάω"
Χ: " Και την Εύα την αγαπάς"
Σ: " ΠΟΛΥ.... " Fskl


Τραπέζωμα συμπεθέρων
ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΠΟΡΩ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ !!!!!
Ελάτε όλοι εσείς οι φτωχοί στα εξωχικά μου και στα σαλέ για σκί, να παίζουμε μπιρίμπα και να πίνουμε κοκτέιλ !! Και αυτή η γλύκα που στάζει μέλι το στόμα της με όλα , μπλιαχ !!! Και να τα αστειάκια, και να το καρπούζι που της μύρισε της Καρτάλως στη δική της εγγυμοσύνη !! Μπλιαχ ! Και ο Στέφανος να χαμογελάει, να την ταϊζει καροτάκι και να της λέει "θες άλλο ένα?" σαν τις οικογένειες στις διαφημίσεις που λέτε κι εσείς !! Μπλιαχ !! Δε μπορώ τέτοιο ψέμα !


Μελίτα-Αμαλία (πονεμένη version 2)
Αφού έχει κατεβάσει όλα τα κρασιά από όλα τα κτήματα και όλα τα Jonnie ο περπατητής, είπε να τη δει και αυτή περπατητής και να πάει να πάρει αέρα η καημένη....
Και που της είπε η Αμαλία " Έχεις και ένα παιδί" ένα και το αυτό, από τη μια μπήκε από την άλλη βγήκε !! Fskl
Και μετά τρέχει να δει την ευτυχία του Στέφανου !! Αυτό το μαζοχισμό δεν τον κατανοώ με τίποτα !! Πόνα,κλάψε αλλά να πας να δεις και με τα ίδια σου τα μάτια το Στεφανάκο να ταϊζει την Εύα καροτάκια πάει πολύ !! Και μετά γύρισε στη μανούλα και μόνο που δεν της είπε : "Τους είδα, τη φρόντιζε και την τάιζε στο στόμα. Εμένα μαμά δε με τάισε ποτέ ένα αγγουράκι, μια πιπεριά, μια μελιτζάνα !! Κλαψ, κλαψ !!


Συζήτηση Μελίτας Χρήστου τελείως άκυρη !!
"Πονάω ρε Χρήστο, πονάω "
Και που το εξομολογείσαι καλή μου, στον μπράβο του πρώην άντρα σου και στον κολλητό του παρολίγον νυν ??? Δεν πιάνεις και τον περιπτερά της γειτονιάς ???


Οικία Βενέτη
Θα την τσουρομαδίσω την πάπια !!!! Που έγινε και "κυρία" και "Βενέτη" !!
Και άρχισε να χτυπάει το Νοράκι στις ευαίσθητες χορδές γιατί ξέρει την καψούρα της !! Και ο άντρας ΜΟΥ και το σπίτι ΜΟΥ και στο τέλος παλούκωσε και το Λουκά σε άλλη καρέκλα !! Kotsides
Και ο χέσ**ης να μη βγάζει κουβέντα αλλά προσπαθώ να τον καταλάβω ...
Για τη Νόρα τί να πώ ... Δεν καταλαβαίνω γιατί πήγε εκεί και εκείνη ούτε μου άρεσε καθόλου το κατινίστικο που μας έδειξαν χτες ....


Νόρα-Δάφνη
Το Νοράκι μέσα στον πόνο της ήταν πάλι τόσο κωμική που την απόλαυσα !! Η Δάφνη ολόσωστη στις συμβουλές της.

Οικία Χαρίτου
Αγγέλα μαζί σου !!!!!! Εγώ συμφωνώ πολύ !! Η Αντιγονίτσα τους βάζει όλους σε καλούπια και θέλει να γίνονται όλα με το δικό της τρόπο και όπως θέλει εκείνη !! Και αυτό φάνηκε και από το σημερινό τρέιλερ που ακόμα και για το νυφικό της Εύας θέλει κάτι άλλο από αυτό που θέλει εκείνη !! Αγγέλα μαζί σου !!!!!!

Και το δεύτερο τραγούδι καταπληκτικό και οι σκηνές τέλειες....

Εν αναμονή του σημερινού.
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Φεβ 05, 2010 5:23 pm

Aχ βρε Γιουλη μου το πως περιμενα το δικο σου σχολιασμο δε λεγεται!!!!!!!Απολαυστικοτατος!
Και συμφωνω σε ΟΛΑ!(τι πρωτοτυπο!)κυριως ομως για Αντιγονη,Αγγελα,Μελιτα και φυσικα για Μανο-Ευα! Love!
Οσο γι'αυτο....
Αλλά όχι και να της πει ότι " Ίσως με το Στέφανο γίνουν οι δυό σκιές σας μία" !!!!! Αυτό είναι δική τους φράση-ζωής και ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ να την ακούω για άλλο ζευγάρι !!!
Ακριβως το ιδιο σκεφτηκα βλεποντας το επεισοδιο!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Παρ Φεβ 05, 2010 5:27 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Φεβ 05, 2010 5:24 pm

Γιούλη μου.. για αυτό:

giouli_edem έγραψε:Αχ, πέστα αγόρι της Τζίνας, πες τα που σε πλήγωσε το παλιογαρύφαλλο !!!
Που της δίνω κατάρα να μπεί το όνομα της κάτω από της Τζούλιας Αλεξανδράτου και της Σάσα Μπάστα στη μαρκίζα !!! gmt

Και αυτό:

giouli_edem έγραψε:Συζήτηση Μελίτας Χρήστου τελείως άκυρη !!
"Πονάω ρε Χρήστο, πονάω "
Και που το εξομολογείσαι καλή μου, στον μπράβο του πρώην άντρα σου και στον κολλητό του παρολίγον νυν ??? Δεν πιάνεις και τον περιπτερά της γειτονιάς ???

Ο σχολιασμός σου ψηφίζεται πολύ καλός (σε αντίθεση με το επεισόδιο!)

Με έλιωσες με την κατάρα έτσι! Δώσε! Δώσε!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Φεβ 05, 2010 5:30 pm

hionati έγραψε:
Σκηνη λουκας-νικολας-μανος
Καλα φωναξτε ένα γιατρο ο μανος πεθανε…ή μαλλον του δωσανε κατι στη χωρα τον θαυματων και λιποθυμισε…
Καλα ρε νικολα δεν εχεις κλειδια,δε σου κοψε…
Επαναλαμβανω…αυτος δεν είναι ο μανος…
Η ευα μου,η νορα μου…..μανο παρε και το λουκα στη χωρα των θαυματων με την αλικη…
Νικολα=θεος…να και ενας σωστος αντρας σε αυτή τη σειρα…
Ο μανος εφυγε…μαλλον τον φωναξε η αλικη …ουπς ξαναγυρισε…
Και μετα το παραληρημα ο λουκας επανηλθε…η ευα πηρε τη σωστη αποφαση λεει…


να πω εδώ μόνο ότι η στάση του λουκά με νευρίασε...έλεγε δίκιο έχεις μάνο και δίκιο έχεις μάνο και σε καταλαβαίνω...αλλά έβαλε και αυτός το χεράκι του για αυτό το γάμο...
ο νικόλας ήταν απίστευτος...


hionati έγραψε:Το τραπεζι…
Καλα η αντιγονη…μεχρι και τα μουστακια της γελανε
Το καλυτερο ηταν το σχολιο του στεφανου=αν συνεχισει να τρωει ετσι θα γινει δυο κουκλες…καλα καζαν ντιπι…που της μυρισε…ασε που είναι και ψιλοχαλια το γλυκο…
Μια απορια…με το καρταλης και το λαζαριδης τι γινεται???
Το στεφ τον λενε καρταλη και τη μανα του λαζαριδη???τι γινεται τελικα…

Μελιτα
Καλα την λυπαμαι την καημενη…σε απογνωση…είναι ερωτευμενη και ποναει…
Μελιτα-χρηστος

Ωραια σκηνη…ο χρηστος της μιλησε σωστα…
Τον αγαπαει λεει…και αυτος σε αγαπαει λεει και ο χρηστος…
Εισαι κυρια της ειπε ,σταματα να βασανιζεις τον εαυτο σου…μπραβο χρηστο…μπραβο αγορινα να αγιασει το στομα σου…ρε μελιτακι παρατα τον…

μου άρεσε πολύ η σκηνή της μελίτας με τον χρήστο...

hionati έγραψε:- Λουκας νταιζη-νορα

Η παρακρουση συνεχιζεται…
Την νταιζη δεν τη πιστευω=τον αντρα μου…και το σπιτι μου…

να πω ότι η στάση της νόρας δεν μου αρέσει καθόλου...συμβουλεύει τη μελίτα να μείνει μακρυά να κάνει πίσω αλλά εκείνη πήγε στο σπίτι του λουκά και ήξερε ότι η νταίζη θα είναι εκεί...καλύτερα να μη δίνει συμβουλές και να μην ανακατεύεται σε υποθέσεις που δεν την αφορούν όταν εκείνη σε παρόμοιες καταστάσεις κάνει όσα κατηγορεί...

τα υπόλοιπα δεν τα είδα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 296 - Ημερομηνία 04-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Παρ Φεβ 05, 2010 5:37 pm

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί θα τρελλαθώ με αυτά που ακούω.... τι έλεγε η Kartwoman στην Εύα; Ότι έχει γνωστούς κοσμηματοπώλες στο Παρίσι και να πάρουν την Εύα για μοντέλο στα κοσμήματά τους... κάτι τέτοιο. Τόσα χρόνια μουγγή ρε παιδιά, η Καρτάλω και φυλακισμένη και φύτακλας μετά,οι γνωριμίες και τα κοσμικά την μάραναν. Δηλαδή θα μας τρελλάνουν οι σεναριογράφοι. Τι υπερβολές είναι αυτές;Στο μεταξύ η Αγγέλα σκυλόβρισε αυτόν τον έρμο τον Στέφανο πριν 1 μήνα για τον κλονισμό της κόρης της, και η άλλη η Μαρίλια του επέστρεφε τον πίνακα και του πετούσε τα μπρελόκ και τώρα ούτεγάτα ούτε ζημιά... παρά "να ζήσετε παιδιά μου"!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης