Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

+37
loukasnora
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Καρ-Mik
stefanos-melita
DESPOINA
tinaki18
elli
verile_mistika
soso
almaresi
annaki
panda
prwto_trapezi_pista
Petrinaki
Izabella29
hionati
PrincessRachel
LIBRA
Dorina <3 Πέτρος
FieryRed
KonstantinaA
aggeliki
Penny
Pennaki.......!!
anna90
evanna
Ntinaki1
$ofi@ loukakos + nora
loukitsa
xristina79
konstantina
mimi_loukas+nora
nikidanis
filitsa
KatsaroYpotheto
anastasia20
Clarabelle
41 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap10%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap21%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 21% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap17%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap27%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap23%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 23% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap2%Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 52
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Φεβ 06, 2010 1:54 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:Λοιπόν ας σχολιάσω και γω το χθεσινό....

Νόρα-Λουκας:ΠΕΤΑΞ' ΤΕ ΜΟΥ ΚΙ ΑΛΛΑ ΨΙΧΟΥΛΑ!!ΘΕΛΩ ΨΙΧΟΥΛΑ!!ΝΑΙ ΝΑΙ!!ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ αγαπητοί κύριοι σεναριογράφοι!Αφού η άμοιρη τηλεθεάτρια κάτι έπαθα που αυτός της χάιδεψε το μάγουλο και αυτή τα 'χασε και δεν μπορούσε να συνεχίσει να χώνει...Είμαι άξια της μοίρας μου,το ξέρω αλλά μου άρεσε τόσο αυτή η σκηνή...

Νόρα:Οι χθεσινές οι υστερίες πλάκα είχαν μωρέ...Μου αρέσει πολύ έτσι όπως παίζει η Δρακουλάκη...Μην το παρακάνουμε όμως...Αλλά ψέματα να πω?Το διασκέδασα!Μην αναφερθώ στις σκηνές με την Αντιγονάρα...Πέθανα στα γέλια...Πολύ μου άρεσε έτσι όπως της την έλεγε...χιχιχιχι

Λουκάς:Έτσι αγορίνα μου!Άπλωνε εσύ τα χεράκια σου και κάπου θα μας βγάλει..που θα πάει...
Η σκηνή με τον Αρούλη συγκινητική μωρέ...Και το παιδάκι αστεράκι!

ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ:Και ναι τα κεφαλαία δεν είναι τυχαία...Πόσο προβληματική είμαι που το 'φχαρστήθηκα έτσι που τους χειραγωγούσε όλους??Αφού τη θαύμασα..."Ό,τι θες εσύ Εύα μου...." ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η τιτανομέγιστη!!!!

Πετράν:'Αλλος άξιος μαθητής!!Κατά τη ταπεινή μου γνώμη το highlight του επεισοδίου...

ΙΕΚ ΡΑΔΙΟΥΡΓΙΑΣ ΑΜΑΛΙΑ

Μελίτα: Kotsides Scandal Μα γιατί κύριοι σεναριογράφοι τόση βλακεία σε μία μόνο σκηνούλα???Λίγη λίγη παρακαλώ γιατί αλλιώς δεν μπορώ να τη μεταβολίσω (θυμίστε μου κάποιος να κόψω το δίαβασμα με χαλάει). Θα περιγράψω απλά τη σκηνή..Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο είναι περιττό..
Πιστεύω η καθεμία από σας που ντύθηκε νύφη έχει εύκαιρο στην ντουλάπα της το νυφικό της...Τι πιο απλό και καθημερινό!Έτσι λοιπόν και το Μελιτάκι μας έβγαλε το νυφικό που το είχε και εύκαιρο και άρχισε να χτυπιέται.Έκλαιγε με το νυφικό που παντρεύτηκε το Μανο για τον Στεφανούκο.Και φανταζόταν το γάμο της με τον Εγω-Δεν-Ειμαι-Μάνος με το νυφικό που φορούσε στο γάμο με τον Εγώ-Είμαι-Μάνος...Κάτι πάει στραβά με τις συνάψεις στους νευρώνες του εγκεφάλου των σεναριογράφων(εκείνο με το διάβασμα επείγει) lol!
Να πω όμως εδώ πως κουκλάρα η Παπά στην φαντασίωση!!

Στέφανος:
:Banned:

Εύα:Πόσο πρέπει να ανησυχώ για το γούστο μου?Εμένα τα νυφικά γιατί μου άρεσαν??

Μάνος:Ρε Μανώλη ΠΟΣΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ!Αυτό που τριγυρνάει πέρα δώθε μεσα στο κρύο και το αγιάζι και αναπολεί τη χαμένη του αγαπη γιατι δεν με πειθει???Ε??Ακους Μάνο μου έχω να σου κάνω μια πρόταση!Όχι όχι μη με απορρίπτεις έτσι!Άσε με την άμοιρη wannabe βιολόγο να μελετήσω την μετάλλαξη σου!Μέχρι και για Nobel πάμε!Ναι-ναι ρε Μάνο θα τα μοιραστούμε τα λεφτά!ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ...
Ααααααα...Ασε που είμαι έτοιμη να κάνω ομάδα στο facebook(Μπορεί να μπει και η Αντιγονάρα αν θέλει) "Βοηθήστε να γίνει ο Μάνος το παλιό καλό καθίκι και όχι ο καρμοίρης που είναι τώρα με ένα κλικ"

Δαφνούλα:Χθες ανακάλυψα ότι κρύβω μια Δάφνη μέσα μου...Αφού τα ίδια θέλουμε...Άσε που και εγώ κατηγορούμε πως τυχαία αυτό που θέλω εγώ θα γίνει

Αν βγάλετε κάποια άκρη από τα παραπάνω πολύ χαίρομαι...Τώρα πόσο πρέπει να ανησυχείτε είναι άλλο θέμα...
lol!


Πολυ ωραιος σχολιασμος mimi.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Σαβ Φεβ 06, 2010 2:44 pm

Εγώ βλέπω ότι του λέει ότι τον αγαπάει η Μελίτα και κάνει και κάτι τρελλά και εκτός του χαρακτήρα της, και ακόμα είναι σε μία κατάσταση "που είναι η μπάλλα" και φυσιολογικό, γιατί μιλάμε για μόλις μία μέρα που πήραν την απόφαση. Δεν βλέπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες. Η ίδια του είπε ότι κάνει πίσω και ας υποφέρει. Αν τον διεκδικούσε, θα έβαζε τον εαυτό της σε αυτήν την διαδικασία; Δεν νομίζω. Προσπαθεί όσο μπορεί να κρατηθε'ι. Συγνώμη λογικό δεν είναι να πονάει; Τι έπρεπε να χοροπηδάει από χαρά; Απλά είναι δύσκολο στην πράξη, ειδικά στην αρχή. Δεν βλεπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες, απλά δεν αντέχει και κάνει κινήσεις απελπισίας. Θα πάει στον γάμο του όπως μαθαίνω. Θα βάλει τον εαυτό της σε αυτήν την διαδικασία να το δεί live όλο αυτό για να μην κινήσει υποψίες και μαθευτεί τίποτα. Δεν νομίζω ότι θα το κάνει για την πλάκα της όλο αυτό.Πραγματικά έχει αποφασίσει να αποτραβηχτεί. Θα είχε φροντίσει ήδη να τα διαλύσει όλα σε άλλη περίπτωση χωρίς να κάθεται να κλαίει και να υποφέρει. Η Εύα δεν ήταν στον γάμο του Μάνου. Η Μελίτα θα το κάνει και αυτό. Όσο για το ποια είναι η πιο κυρία... το ότι κάνει η Μελίτα αλλοπρόσαλα λόγω έρωτα τώρα, αυτό δεν κάνει για μένα την Εύα κυρία η οποία στο παρελθόν έχει κάνει τέρατα στο όνομα του έρωτά της για τον Μάνο.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Φεβ 06, 2010 3:00 pm

Ntinaki1 έγραψε:.... γιατί μιλάμε για μόλις μία μέρα που πήραν την απόφαση .....

Για να καταλάβω ΠΗΡΑΝ ή ΠΗΡΕ την απόφαση; Νομίζω ότι να χωρίσουν την πήρε ΑΥΤΟΣ την απόφαση όχι και οι δυό μαζί. Η Μελίτα δεν συμμετείχε καθόλου σε αυτήν την απόφαση.

Ntinaki1 έγραψε:... Δεν βλέπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες....

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι προσπαθεί να τον διεκδικήσει με τον τρόπο που αυτή νομίζει, έστω και αν λέει ότι αποσύρετε υποσυνείδητα τον διεκδικεί γι' αυτό και αντιδρά έτσι.

Ntinaki1 έγραψε:....Πραγματικά έχει αποφασίσει να αποτραβηχτεί....

Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα γιατί ότι κάνει δείχνει το αντίθετο και έχει και την Αμαλία από πίσω να της βάζει συνέχεια φυτιλιές

Ntinaki1 έγραψε:...Όσο για το ποια είναι η πιο κυρία....

Επειδή αναφέρεσε στο ποστ μου αυτό μεταφέρθηκε στο θέμα Μελίτα - Εύα επειδή εδώ αυτή η συζήτηση είναι off topic, οπότε καλό είναι την γνώμη σου να την ποστάρεις εκεί αλλά να απαντήσεις επί του θέματος και όχι γενικά
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 06, 2010 3:08 pm

Ntinaki1 έγραψε:Εγώ βλέπω ότι του λέει ότι τον αγαπάει η Μελίτα και κάνει και κάτι τρελλά και εκτός του χαρακτήρα της, και ακόμα είναι σε μία κατάσταση "που είναι η μπάλλα" και φυσιολογικό, γιατί μιλάμε για μόλις μία μέρα που πήραν την απόφαση. Δεν βλέπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες. Η ίδια του είπε ότι κάνει πίσω και ας υποφέρει. Αν τον διεκδικούσε, θα έβαζε τον εαυτό της σε αυτήν την διαδικασία; Δεν νομίζω. Προσπαθεί όσο μπορεί να κρατηθε'ι. Συγνώμη λογικό δεν είναι να πονάει; Τι έπρεπε να χοροπηδάει από χαρά; Απλά είναι δύσκολο στην πράξη, ειδικά στην αρχή. Δεν βλεπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες, απλά δεν αντέχει και κάνει κινήσεις απελπισίας. Θα πάει στον γάμο του όπως μαθαίνω. Θα βάλει τον εαυτό της σε αυτήν την διαδικασία να το δεί live όλο αυτό για να μην κινήσει υποψίες και μαθευτεί τίποτα. Δεν νομίζω ότι θα το κάνει για την πλάκα της όλο αυτό.Πραγματικά έχει αποφασίσει να αποτραβηχτεί. Θα είχε φροντίσει ήδη να τα διαλύσει όλα σε άλλη περίπτωση χωρίς να κάθεται να κλαίει και να υποφέρει. Η Εύα δεν ήταν στον γάμο του Μάνου. Η Μελίτα θα το κάνει και αυτό. Όσο για το ποια είναι η πιο κυρία... το ότι κάνει η Μελίτα αλλοπρόσαλα λόγω έρωτα τώρα, αυτό δεν κάνει για μένα την Εύα κυρία η οποία στο παρελθόν έχει κάνει τέρατα στο όνομα του έρωτά της για τον Μάνο.


Όλο αυτό έχει καταλήξει μια περίεργη κόντρα.
Λες οτι η Εύα δεν ήταν στο γάμο του Μάνου με τη Μελίτα. Σαφώς και δεν ήταν έβαλε ένα τέλος στη σχέση τους και δεν βλέπω για ποιό λόγο θα έπρεπε να το κάνει. Θα μπορούσε φαντάζομαι να έρθει και πίσω απ τη μάσκα της παλιάς φίλης να παραβρεθεί στο γάμο. Το γεγονός οτι δεν το έκανε εγώ προσωπικά το επικροτώ. Είπε τέλος και το ενοούσε και απ όσο είδαμε δεν έκανε το παραμικρό να έρθει ξανα σε επαφή με το Μάνο. Ήταν ο ακυρος νούμερο 1 που πήγε και της πούλησε παραμύθι οτι χωρίζει και την ξανατράβηξε δίπλα του.
Η Μελίτα μέχρι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν πήρε καμιά απόφαση και φαίνεται. Μπορεί ο Στέφανος να λέει αποφασίσαμε αλλά ας μην κοροιδευόμαστε μόνος του την πήρε την απόφαση και απλά εκείνη την αποδέχτηκε. Αφού όμως την αποδέχτηκε δεν βλέπω για ποιό λόγο χθες του είπε μη φεύγεις, και απ όσο βλέπω στο τρέιλερ αύριο θα στέλνει μηνύματα. Αυτό για μένα σημαίνει οτι δεν έχει διακόψει μαζί του. Ο Στέφανος με τον τρόπο που συμπεριφέρεται είναι πια για μένα άκυρος νούμερο 2 αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν την πιέζει όπως έκανε ο Μάνος με την Εύα οπότε η μπάλα είναι στο δικό της γήπεδο, και οι αντιδράσεις της δική της ευθύνη. Πως να το κάνουμε με την συμπεριφορά της πιέζει με τον τρόπο της. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ. Αυτό το εγώ θα κάνω πίσω δεν το έχω δει ακόμη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Φεβ 06, 2010 3:11 pm

[quote="jim7"]
Ntinaki1 έγραψε:.... γιατί μιλάμε για μόλις μία μέρα που πήραν την απόφαση .....

jim7 έγραψε:Για να καταλάβω ΠΗΡΑΝ ή ΠΗΡΕ την απόφαση; Νομίζω ότι να χωρίσουν την πήρε ΑΥΤΟΣ την απόφαση όχι και οι δυό μαζί. Η Μελίτα δεν συμμετείχε καθόλου σε αυτήν την απόφαση.

πήραν την απόφαση...όταν ο στέφανος είπε στη μελίτα ότι η εύα του πρότεινε γάμο η μελίτα λέει<δεν θα σε εμποδίωσω,εγώ δεν θα διαλύσω τη ζωή της>και λέει ο στέφανος<και εμείς;;;>και απαντάει η μελίτα<εμείς δεν έχουμε μέλλον>αποτελεί λοιπόν μία κοινή απόφαση...


jim7 έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:... Δεν βλέπω να τον διεκδικεί έτσι όπως το λες....

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι προσπαθεί να τον διεκδικήσει με τον τρόπο που αυτή νομίζει, έστω και αν λέει ότι αποσύρετε υποσυνείδητα τον διεκδικεί γι' αυτό και αντιδρά έτσι.

δεν τον διεκδικεί....αν τον διεκδικούσε...θα έκανε υστερίες στο στέφανο...θα του έλεγε εμένα δε με νοιάζει τι θα πει η εύα,εσύ άλλα μου είπες....ή θα πήγαινε η ίδια να τα πει όλα στην εύα...όπως κάποτε έκανε η εύα σε εκείνη...δε νομίζω ότι τον διεκδικεί...απλά πονάει και κάνει κινήσεις χωρίς να τις σκέφτεται καλά....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Φεβ 06, 2010 3:19 pm

Αυτή η στιχομύθια που παραθέτεις σημαίνει ότι η απόφαση είναι κοινή; Γιατί αν είναι κοινή η απόφαση τότε όλα όσα κάνει μετά η Μελίτα δεν συνάδουν με αυτή την απόφαση. Εμένα με τίποτα δεν μου φαίνεται κοινή απόφαση. Όσο για την διεκδίκηση τόχει πει και στην Νόρα μην το ξεχνάς και η Νόρα της είπε να μην το κάνει. Διεκδικεί, και για μένα με το δίκιο της.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Σαβ Φεβ 06, 2010 3:27 pm

παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από mimi Σαβ Φεβ 06, 2010 3:29 pm

EEE το επεισοδιάκι μέτριο αλλά εκείνο που με έστειλε ήταν η Μελίτα να κλαίεΙ για τον Στέφανο με το νυφικό από το γάμο της με τον Μάνο Ε-Λ-Ε-Ο-Σ και κοπελιά υπάρχουν και αδιάβροχες μάσκαρες cake
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Φεβ 06, 2010 3:34 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D

Δεν πειράζει έτσι και αλλοιώς αφορά μια απάντηση σε αυτά που γράφτηκαν ήδη. Συμφωνώ μαζί σου.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Φεβ 06, 2010 3:35 pm

mimi έγραψε: EEE το επεισοδιάκι μέτριο αλλά εκείνο που με έστειλε ήταν η Μελίτα να κλαίεΙ για τον Στέφανο με το νυφικό από το γάμο της με τον Μάνο Ε-Λ-Ε-Ο-Σ και κοπελιά υπάρχουν και αδιάβροχες μάσκαρες cake


Αυτό mimi μου πρέπει να το ποστάρουμε και στα άκυρα της σειράς.
Αμ το άλλο που με τη Μπάρμπαρα Στρέιζαντ και τη μουσική απ τα καλυτερά μας χρόνια βλέπαμε την Μελίτα με το Στέφανο που τα καλύτερά τους χρόνια ήταν ένας μήνας που το πας; Δεν μας έδειχαν τουλάχιστον τον Ρόμπερτ Ρεντφορτ που είναι κούκλος να συγκινηθούμε λιγάκι;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Σαβ Φεβ 06, 2010 3:36 pm

mimi έγραψε: EEE το επεισοδιάκι μέτριο αλλά εκείνο που με έστειλε ήταν η Μελίτα να κλαίεΙ για τον Στέφανο με το νυφικό από το γάμο της με τον Μάνο Ε-Λ-Ε-Ο-Σ και κοπελιά υπάρχουν και αδιάβροχες μάσκαρες cake

ασε να βλεπουμε τα δακρυα γιατι κι αυτα με το ζορι της βγηκαν
οχι σαν το επεισοδιο της πεμπτης ενα δακρυ δεν μπορουσε να ριξει !!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Σαβ Φεβ 06, 2010 3:39 pm

mimi έγραψε: EEE το επεισοδιάκι μέτριο αλλά εκείνο που με έστειλε ήταν η Μελίτα να κλαίεΙ για τον Στέφανο με το νυφικό από το γάμο της με τον Μάνο Ε-Λ-Ε-Ο-Σ και κοπελιά υπάρχουν και αδιάβροχες μάσκαρες cake
Το ότι η μάσκαρα δεν ήταν αδιάβροχη ήταν επίτηδες καλέ...Για να γινει σκατά και να φανεί ακόμη περισσότερο ο πόνος...Τστστστς..Μα τίποτα από σκηνοθεσία??? lol! lol!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από soso Σαβ Φεβ 06, 2010 3:41 pm

jim7 έγραψε:Αυτή η στιχομύθια που παραθέτεις σημαίνει ότι η απόφαση είναι κοινή; Γιατί αν είναι κοινή η απόφαση τότε όλα όσα κάνει μετά η Μελίτα δεν συνάδουν με αυτή την απόφαση. Εμένα με τίποτα δεν μου φαίνεται κοινή απόφαση. Όσο για την διεκδίκηση τόχει πει και στην Νόρα μην το ξεχνάς και η Νόρα της είπε να μην το κάνει. Διεκδικεί, και για μένα με το δίκιο της.
Προφανώς η απόφαση δεν είναι κοινή και αυτό επιβεβαιώνεται απόλυτα από την συμπεριφορά της Μελίτας.Δεν την κατηγορώ που διεκδικεί κλαψουρίζοντας μονότονα τον σε χρόνο dt έρωτά της,εξ άλλου κλαψουρίζοντας ομοίως τηλεφώνησε στο Μάνο στο τέλος του ά κύκλου.. Η κοπέλα το χει στο αίμα της! Μου φάνηκε συνεπές!Και την πιστεύω όταν λέει ότι δε θα γίνει Ευα,γιατί η επιτομή του μέσου όρου στην Εδεμ,δεν θα καταφέρει ποτέ να φτάσει τ 'άκρα,τα οποία και συμβολίζει (γι αλλους προς τα πάνω γι άλλους προς τα κάτω) η εντελώς επική Ευα.
Η μεγάλη απογοήτευση για μένα ήταν ο δεν είμαι Μάνος,αν και σ ένα βαθμό μου έδειξε και χθες ότι η Ευα τον αφορά τελικά περισσότερο απ όσο φαντάζεται.. Η συμπεριφορά του αδειάζει συτηματικά και τις δύο.. (Και παρακαλώ παρεμπιπτόντως να μειωθούν οι κοινές σκηνές Ευας-Στέφανου ,γιατί τόση λάμψη και τόσο ταλέντο μαζί,οδηγούν σε συγκρίσεις και κρίσεις μάλλον απογοητευτικές!(Φταίει το "Παρίσ"ι ή το Εθνικό,θα σας γελάσω..)
Και ξανά. Η Αμαλία έχει τακτ.
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Σαβ Φεβ 06, 2010 3:44 pm

jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D

Δεν πειράζει έτσι και αλλοιώς αφορά μια απάντηση σε αυτά που γράφτηκαν ήδη. Συμφωνώ μαζί σου.
ευχαριστω πολυ jim...το θεμα το ειδα αντικειμενικα αν και ειμαι μεγαλη φαν της νορας και κατα συνεπεια της αντιγονης.....
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Σαβ Φεβ 06, 2010 3:48 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:
jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D

Δεν πειράζει έτσι και αλλοιώς αφορά μια απάντηση σε αυτά που γράφτηκαν ήδη. Συμφωνώ μαζί σου.
ευχαριστω πολυ jim...το θεμα το ειδα αντικειμενικα αν και ειμαι μεγαλη φαν της νορας και κατα συνεπεια της αντιγονης.....

Μου φαίνεται θα αρχίσω να μοιράζω προειδοποιήσεις το 7 που είναι, το όνομά μου είναι Jim7 και έχει σημασία το 7. Soso συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Σαβ Φεβ 06, 2010 3:50 pm

jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:
jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D

Δεν πειράζει έτσι και αλλοιώς αφορά μια απάντηση σε αυτά που γράφτηκαν ήδη. Συμφωνώ μαζί σου.
ευχαριστω πολυ jim...το θεμα το ειδα αντικειμενικα αν και ειμαι μεγαλη φαν της νορας και κατα συνεπεια της αντιγονης.....

Μου φαίνεται θα αρχίσω να μοιράζω προειδοποιήσεις το 7 που είναι, το όνομά μου είναι Jim7 και έχει σημασία το 7. Soso συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
χαχαχα οκ ξερω!!!σορρυ!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από filitsa Σαβ Φεβ 06, 2010 3:55 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:
jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:
jim7 έγραψε:
Pennaki_loukanoriki έγραψε:παιδια δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω...χιλια συγγνωμη αν ειμαι....απλα ηθελα να πω οτι το να συγκρινουμε την συμπεριφορα της μελιτας και της νορας σε σχεση με τον οδυσσεα και τον μπελλο ειναι τελειως ακυρο!!η νορα εχει ξεκαθαρισει πολλες φορες στον δημητρη,ευγενικα μαλιστα,οτι δεν ξερει αν αυτο που νιωθει εκεινος θα εξελιχθει σε ερωτα.....ενω η μελιτα και ηταν κανονικοτατα με τον οδυσσεα για αρκετο καιρο και τον αδειασε στο τελος....πραγμα που σιγουρα δεν του αξιζε γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και την ερωτευτηκε πραγματικα....νομιζω καταλαβαινετε ποια ειναι εκεινη που εκμεταλευτηκε καταστασεις....(και παλι συγγνωμη αν ειμαι off topic..) :D

Δεν πειράζει έτσι και αλλοιώς αφορά μια απάντηση σε αυτά που γράφτηκαν ήδη. Συμφωνώ μαζί σου.
ευχαριστω πολυ jim...το θεμα το ειδα αντικειμενικα αν και ειμαι μεγαλη φαν της νορας και κατα συνεπεια της αντιγονης.....

Μου φαίνεται θα αρχίσω να μοιράζω προειδοποιήσεις το 7 που είναι, το όνομά μου είναι Jim7 και έχει σημασία το 7. Soso συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
χαχαχα οκ ξερω!!!σορρυ!
συμφωνω pennaki
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Σαβ Φεβ 06, 2010 5:09 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:Λοιπόν ας σχολιάσω και γω το χθεσινό....

Νόρα-Λουκας:ΠΕΤΑΞ' ΤΕ ΜΟΥ ΚΙ ΑΛΛΑ ΨΙΧΟΥΛΑ!!ΘΕΛΩ ΨΙΧΟΥΛΑ!!ΝΑΙ ΝΑΙ!!ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ αγαπητοί κύριοι σεναριογράφοι!Αφού η άμοιρη τηλεθεάτρια κάτι έπαθα που αυτός της χάιδεψε το μάγουλο και αυτή τα 'χασε και δεν μπορούσε να συνεχίσει να χώνει...Είμαι άξια της μοίρας μου,το ξέρω αλλά μου άρεσε τόσο αυτή η σκηνή...

Νόρα:Οι χθεσινές οι υστερίες πλάκα είχαν μωρέ...Μου αρέσει πολύ έτσι όπως παίζει η Δρακουλάκη...Μην το παρακάνουμε όμως...Αλλά ψέματα να πω?Το διασκέδασα!Μην αναφερθώ στις σκηνές με την Αντιγονάρα...Πέθανα στα γέλια...Πολύ μου άρεσε έτσι όπως της την έλεγε...χιχιχιχι

Λουκάς:Έτσι αγορίνα μου!Άπλωνε εσύ τα χεράκια σου και κάπου θα μας βγάλει..που θα πάει...
Η σκηνή με τον Αρούλη συγκινητική μωρέ...Και το παιδάκι αστεράκι!

Ότι καλύτερο έχω διαβάσει για το χτεσινό επεισόδιο! Έτσι ακριβώς ψίχουλα μας πετάνε! Βέβαια μετά την παραδοχή των συναισθημάτων τους και πολλές πολλές επαφές δεν γίνεται γιατί μπορεί να παρασυρθούν αλλά εμείς αυτό θέλουμε! Να παρασυρθούυυυυυυυυυυυυν!!!

mimi_loukas+nora έγραψε:ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ:Και ναι τα κεφαλαία δεν είναι τυχαία...Πόσο προβληματική είμαι που το 'φχαρστήθηκα έτσι που τους χειραγωγούσε όλους??Αφού τη θαύμασα..."Ό,τι θες εσύ Εύα μου...." ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η τιτανομέγιστη!!!!

Πετράν:'Αλλος άξιος μαθητής!!Κατά τη ταπεινή μου γνώμη το highlight του επεισοδίου...

ΙΕΚ ΡΑΔΙΟΥΡΓΙΑΣ ΑΜΑΛΙΑ

Ένα ΙΕΚ που κκάθε γονιός που σέβεται τον εαυτό του πρέπει να πάει να εκπαιδευτεί ως πεθερός/ά!??? Έγραψες λέμε!!!

mimi_loukas+nora έγραψε:Μελίτα: Kotsides Scandal Μα γιατί κύριοι σεναριογράφοι τόση βλακεία σε μία μόνο σκηνούλα???Λίγη λίγη παρακαλώ γιατί αλλιώς δεν μπορώ να τη μεταβολίσω (θυμίστε μου κάποιος να κόψω το δίαβασμα με χαλάει). Θα περιγράψω απλά τη σκηνή..Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο είναι περιττό..
Πιστεύω η καθεμία από σας που ντύθηκε νύφη έχει εύκαιρο στην ντουλάπα της το νυφικό της...Τι πιο απλό και καθημερινό!Έτσι λοιπόν και το Μελιτάκι μας έβγαλε το νυφικό που το είχε και εύκαιρο και άρχισε να χτυπιέται.Έκλαιγε με το νυφικό που παντρεύτηκε το Μανο για τον Στεφανούκο.Και φανταζόταν το γάμο της με τον Εγω-Δεν-Ειμαι-Μάνος με το νυφικό που φορούσε στο γάμο με τον Εγώ-Είμαι-Μάνος...Κάτι πάει στραβά με τις συνάψεις στους νευρώνες του εγκεφάλου των σεναριογράφων(εκείνο με το διάβασμα επείγει) lol!
Να πω όμως εδώ πως κουκλάρα η Παπά στην φαντασίωση!!

Στέφανος:
:Banned:

Εύα:Πόσο πρέπει να ανησυχώ για το γούστο μου?Εμένα τα νυφικά γιατί μου άρεσαν??

Μάνος:Ρε Μανώλη ΠΟΣΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ!Αυτό που τριγυρνάει πέρα δώθε μεσα στο κρύο και το αγιάζι και αναπολεί τη χαμένη του αγαπη γιατι δεν με πειθει???Ε??Ακους Μάνο μου έχω να σου κάνω μια πρόταση!Όχι όχι μη με απορρίπτεις έτσι!Άσε με την άμοιρη wannabe βιολόγο να μελετήσω την μετάλλαξη σου!Μέχρι και για Nobel πάμε!Ναι-ναι ρε Μάνο θα τα μοιραστούμε τα λεφτά!ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ...
Ααααααα...Ασε που είμαι έτοιμη να κάνω ομάδα στο facebook(Μπορεί να μπει και η Αντιγονάρα αν θέλει) "Βοηθήστε να γίνει ο Μάνος το παλιό καλό καθίκι και όχι ο καρμοίρης που είναι τώρα με ένα κλικ"

Δαφνούλα:Χθες ανακάλυψα ότι κρύβω μια Δάφνη μέσα μου...Αφού τα ίδια θέλουμε...Άσε που και εγώ κατηγορούμε πως τυχαία αυτό που θέλω εγώ θα γίνει

Αν βγάλετε κάποια άκρη από τα παραπάνω πολύ χαίρομαι...Τώρα πόσο πρέπει να ανησυχείτε είναι άλλο θέμα...
lol!

Εμένα η Μελίτα μου άρεσε πιο πολύ νύφη με τον Μάνο, ποια λες οτι πρέπει να ανησυχεί περισσότερο? Εγώ ή εσύ? χαχα

Πάντως αυτό με το νυφικό που το είχε πρόχειρο στην ντουλάπα εντελώωως άτοπο! Για να μη σχολιάσουμε το σοκ του Μάνου! Νομίζω είναι η μοναδική σκηνή που θα ήταν αλήθεια η φράση "Δεν είναι αυτό που νομίζεις!" gelio

Τα νυφικά της Εύας ήταν όμορφα αλλά πολύ μπομπονιερέ βρε παιδί μου..νομίζω ναι να το κοιτάξεις Razz

Όσο για το Μάνο παρακαλώ να μου στείλεις πρόσκληση στο facebook! Εδώ ταίζουμε παιδάκια με ένα κλικ, ένα Μάνο δεν θα καταφέρουμε να συνεφέρουμε? χαχαχα

Τέλος τα περί Δάφνης δεν ξέρω ποιος πρέπει να τα κοιτάξει εμείς που συμφωνούμε ή οι σεναριογράφοι που μας εμφανίζουν τη συμφωνία αυτή ώς κάτι άκυρο! Ειδωμεν..

Τρομερός σχολιασμός πάντως! Εύγε!!!


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από sarita Σαβ Φεβ 06, 2010 9:51 pm

ενα εχω να πω μολις τωρα ειδα τα επεισοδια ολης της εβδομαδας λογω φορτου εργασιας,για αυτο βασιζομαι στην καλοσυνη σας για γενικο σχολιασμο για να μην αποφυγω στην παρασκευη μπερδεμα με αλλη μερα.
ΜΑΝΟΣ:Με μπερδευει ο κουκλος μου.Εκει που πιστευω οτι οντως τον ποναει εκει μου βγαζει και την αμφιβολια.Σαν τα νερα της κορινθου ειμαι και εγω.Εξι ωρες πανω εξι ωρες κατω.Αλλα ωραιο λαμογιο το μαναρι μου.Τι ματια Παναγια μου.
ΑΝΤΙΓΟΝΗ:Ας την μαζεψει καποιος πια.Με εχει κουρασει.Απολαυσα τις απαντησεις της νορας στην σκηνη με τα νυφικα.
ΜΕΛΙΤΑ:Συγνωμη θα τρελαθω.Κατηγορησε την μανα της οτι της εδωσε ψευτικες ελπιδες και πηρε θαρρος?Συγνωμη ανηλικο ειναι και την παρεσυραν.Αυτη η κοπελα ποτε θα αναλαβει τις ευθυνες της για τις αποφασεις και επιλογες της απορω.Για να μην σχολιασω την απαντηση στη μητερα της οτι εχει τρελανει τον πατερα της.Αυτη δηλαδη τι εχει κανει?Που καθαρμα τον ανεβαζε καθαρμα τον κατεβαζε?Η το αλλο.Αν δεν ηταν η αντιγονη και ο μπαμπας της θα ηταν με τον στεφανο.Ναι ομορφια μου αυτοι φταινε.Αν δεν ηταν αυτοι το μωρο της Ευας που ειναι η πραγματικη αιτια θα αλλαζε διαδρομη και θα πηγαινε σε αλλη κοιλια.Μην τρελαθουμε.Και το τελευταιο?Που εφυγε μεσα στη μαυρη νυχτα και αφησε το παιδι?Μονο μανα δεν την λες αυτη τη γυναικα.Τελικα πιο πολυ βλεπει τον μπαμπα του που δεν μενει στο σπιτι παρα εκεινη.Δεν θα σχολιασω αλλο μελιτα γιατι εκνευριστηκα παλι.
ΛΟΥΚΑΣ-ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ: Υποκλινομαι σε νικολα.Νομιζω οτι ο ρολος του ειναι ο καλυτερος την τελευταια περιοδο.Ο λουκας δεν φτανει που τους ξυπναει καθε φορα την λεει και απο πανω.
ΛΟΥΚΑΣ-ΜΑΝΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΣ:Παιδια την ωρα που ειπε σκασε λουκα ο νικολας το ειπαμε ταυτοχρονα.Ε μα πια.Για τον μανο πηγε να τον συνεφερει και με αυτα που ελεγε χειροτερα τα εκανε.Δεν φτανει η βραδυνη ψυχαναλυση ηρθε και η πρωινη.
ΣΤΕΦΑΝΟΣ:Τι να πω πια για αυτο τον ανθρωπο?Ποιος τον υποχρεωσε να παντρευτει την ευα?Ποσες ευκαιριες του εδωσε να της το πει και αυτος στον κοσμο του μουγγοθοδωρου?
Αυτα για την ωρα αν θυμηθω και καποια αλλη σκηνη γιατι τωρα τις εχω ολες στο μυαλο μου θα ξανασχολιασω.Συγνωμη αν κουρασα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Σαβ Φεβ 06, 2010 9:59 pm

sarita έγραψε:
ΜΑΝΟΣ:Αλλα ωραιο λαμογιο το μαναρι μου.Τι ματια Παναγια μου.
Τι να λέμε τώρα..Έκανε και κάποια κοντινά...Faint

sarita έγραψε:ΜΕΛΙΤΑ:Συγνωμη θα τρελαθω.Κατηγορησε την μανα της οτι της εδωσε ψευτικες ελπιδες και πηρε θαρρος?
Εγώ κατάλαβα πως της ζήτησε να μην της δίνει πια ψεύτικες ελπίδες καθώς θεωρεί το θέμα λήξαν...
sarita έγραψε:Για να μην σχολιασω την απαντηση στη μητερα της οτι εχει τρελανει τον πατερα της.
Εμ αφού τον έχει τρελάνει τον Πετράκη η τιτανομέγιστη...Ψέματα να πούμε??
sarita έγραψε:ΛΟΥΚΑΣ-ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ: Υποκλινομαι σε νικολα.Νομιζω οτι ο ρολος του ειναι ο καλυτερος την τελευταια περιοδο.Ο λουκας δεν φτανει που τους ξυπναει καθε φορα την λεει και απο πανω.
Συμφωνώ απόλυτα!!!

sarita έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΣ:Τι να πω πια για αυτο τον ανθρωπο?Ποιος τον υποχρεωσε να παντρευτει την ευα?Ποσες ευκαιριες του εδωσε να της το πει και αυτος στον κοσμο του μουγγοθοδωρου?.

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ???Όλοι έτσι είμαστε: Kotsides
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από sarita Σαβ Φεβ 06, 2010 10:06 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:
sarita έγραψε:
ΜΑΝΟΣ:Αλλα ωραιο λαμογιο το μαναρι μου.Τι ματια Παναγια μου.
Τι να λέμε τώρα..Έκανε και κάποια κοντινά...Faint

sarita έγραψε:ΜΕΛΙΤΑ:Συγνωμη θα τρελαθω.Κατηγορησε την μανα της οτι της εδωσε ψευτικες ελπιδες και πηρε θαρρος?
Εγώ κατάλαβα πως της ζήτησε να μην της δίνει πια ψεύτικες ελπίδες καθώς θεωρεί το θέμα λήξαν...
sarita έγραψε:Για να μην σχολιασω την απαντηση στη μητερα της οτι εχει τρελανει τον πατερα της.
Εμ αφού τον έχει τρελάνει τον Πετράκη η τιτανομέγιστη...Ψέματα να πούμε??
sarita έγραψε:ΛΟΥΚΑΣ-ΔΑΦΝΗ-ΝΙΚΟΛΑΣ: Υποκλινομαι σε νικολα.Νομιζω οτι ο ρολος του ειναι ο καλυτερος την τελευταια περιοδο.Ο λουκας δεν φτανει που τους ξυπναει καθε φορα την λεει και απο πανω.
Συμφωνώ απόλυτα!!!

sarita έγραψε:ΣΤΕΦΑΝΟΣ:Τι να πω πια για αυτο τον ανθρωπο?Ποιος τον υποχρεωσε να παντρευτει την ευα?Ποσες ευκαιριες του εδωσε να της το πει και αυτος στον κοσμο του μουγγοθοδωρου?.

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ???Όλοι έτσι είμαστε: Kotsides

εμενα θα μου πεις για κοντινα?εκεινη την ωρα αιθερα χρειαστηκα.Τα παιξα η χριστιανη. Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 785784
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Κυρ Φεβ 07, 2010 1:32 pm

Ας σχολιασω κι εγω......



Στεφανος-Μελιτα
Ηταν αυτο βλεμμα ερωτευμενης γυναικας;Λες και εβλεπε φαντασμα ηταν.Ελεος δηλαδη.Και το χειροτερο τον παρακαλαει και απο πανω.Ο Στεφανος απο την αλλη ενω της ελεγε ομορφα και τρυφερα λογια οπως ''ματωνω οταν σε σκεφτομαι εκει εξω'' εγω δεν εβλεπα να τα πολυεννοει.Γιατι αραγε;Φανταζομαι θα μου λυθει η απορια καποια στιγμη.

Μανος-Νικολας-Δαφνη
Εγω τον καημενο τον Νικολα λυπαμαι.Τωρα θα τρεχει να κανει ψυχαναλυση σε δυο τρελους.Τουλαχιστον ομως ο Λουκας υποφερει πραγματικα γιατι δε μπορει -προς το παρον τουλαχιστον- να ειναι με την γυναικα που αγαπαει.Ο Μανος γιατι εξακολουθει να μη με πειθει οτι αγαπαει την Ευα;Αμ το αλλο;Που κανει βολτες μεσα στο κρυο;Εκεινος κανει τις βολτες εγω θα την παθω την πνευμονια αφου και μονο που τον βλεπω κρυωνω.

Πετρος-Αμαλια
Βρηκε το ευαισθητο σημειο της κι αυτο ειναι μειον της,κι αυτο ειναι μειον της που λεει και το ασμα.Θεικη σκηνη δε το συζητω.Κατρανιδης Θεος οπως παντα αλλωστε : respect : : respect :

Στεφανος-Ευα
Μικρη αλλα ωραια σκηνη.Περιμενω κι αλλες για να αποφασισω αν θα ξανακολλησω μαζι τους ή οχι.Παντως λαμπουν μαζι και δεν σηκωνω κουβεντα για αυτο.

Ευα-Αντιγονη-Νορα-Δαφνη
Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου.Εκοβε η Αντιγονη εραβε η Νορα.Πολυ πλακα ειχαν οι τεσσερις τους.Παντως δε θα την τουμπαρει τελικα την Ευα για να ραψει νυφικο.Τα νυφικα και εμενα μου αρεσαν πολυ.Ειδικα το δευτερο.

Ευα-Δαφνη-Νορα
Μου αρεσει αυτη η κοριτσοπαρεα.Μου αρεσει πολυ.

Στεφανος-Αμαλια
Στεφανος:Αμαλια απευθυνομαι στη λογικη σου


gelio gelio gelio Να'σαι καλα αγορι μου ειχα να γελασω ετσι απο το επεισοδιο της Ορεινης Αρκαδιας.Παντα τετοια.

Αμαλια-Μελιτα
Αμαλια:Γιατι εχω τακτ!!!!!!

gelio gelio Τι εγινε ρε παιδια ποτε το γυρισαμε σε κωμωδια και δε το πηρα χαμπαρι;

Φαντασιωση Μελιτας
Κουκλος γαμπρος ο Σταυρου.Κουκλα νυφη και η Παππα.Με αλλους παρτενερ ομως.Το νυφικο στην ντουλαπα να υποθεσω το ειχε κρατησει για τις αποκριες;

Πετρος-Ηλιας
Γιατι οσο περναει ο καιρος αντιπαθω ολο και περισσοτερο τον Ηλια;Περσι σε οσα επεισοδια ειχα καταφερει να δω τον ειχα συμπαθησει.Ποτε θα γινει επιτελους αυτη η δικη;

Λουκας-Αρης
Πολυ γλυκεια σκηνη και τρυφερη.Ο πιτσιρικας ειναι πολυ καλος.Το'χει.

Λουκας-Νορα
Θα συμφωνησω με την mimi_loukas+nora.Θελουμε κι αλλα ψιχουλα.Ριξτε μας κι αλλα ψιχουλα.Ελιωσα μολις αρχισε να τη χαιδευει στο μαγουλο σαν κερακι της Λαμπρης.Μη τους δειχνετε συνεχεια να τσακωνονται κριμα ειναι.Ειναι το καλυτερο ζευγαρι. Heart2


Γενικα ενα αρκετα καλο επεισοδιο κι αυτο μονο και μονο για τις σκηνες Λουκα και Νορας και Πετρου-Αμαλιας.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από evanna Κυρ Φεβ 07, 2010 1:40 pm

Πολυ ωραιος σχολιασμος Νικη και κατα 95% συμφωνω!!!!!! Thumbs up
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Κυρ Φεβ 07, 2010 1:59 pm

evanna έγραψε:Πολυ ωραιος σχολιασμος Νικη και κατα 95% συμφωνω!!!!!! Thumbs up


Φανταζομαι ποιο ειναι το 5% που δε συμφωνεις!!!!Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 297 - Ημερομηνία 05-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Κυρ Φεβ 07, 2010 2:02 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω......

Στεφανος-Μελιτα
Ηταν αυτο βλεμμα ερωτευμενης γυναικας;Λες και εβλεπε φαντασμα ηταν.Ελεος δηλαδη.Και το χειροτερο τον παρακαλαει και απο πανω.Ο Στεφανος απο την αλλη ενω της ελεγε ομορφα και τρυφερα λογια οπως ''ματωνω οταν σε σκεφτομαι εκει εξω'' εγω δεν εβλεπα να τα πολυεννοει.Γιατι αραγε;Φανταζομαι θα μου λυθει η απορια καποια στιγμη.

Συμφωνώ για την έκφραση της Μελίτας. Οι σεναριογράφοι την έχουν κατακρεουργήσει την Μελίτα, ότι έκαναν και πέρυσι στην Εύα. Για τον Στέφανο έχω και εγώ μια σκέψη και όσο περνάει ο καιρός τόσο μου φαίνεται πως θα βγεί.

Μανος-Νικολας-Δαφνη
Εγω τον καημενο τον Νικολα λυπαμαι.Τωρα θα τρεχει να κανει ψυχαναλυση σε δυο τρελους.Τουλαχιστον ομως ο Λουκας υποφερει πραγματικα γιατι δε μπορει -προς το παρον τουλαχιστον- να ειναι με την γυναικα που αγαπαει.Ο Μανος γιατι εξακολουθει να μη με πειθει οτι αγαπαει την Ευα;Αμ το αλλο;Που κανει βολτες μεσα στο κρυο;Εκεινος κανει τις βολτες εγω θα την παθω την πνευμονια αφου και μονο που τον βλεπω κρυωνω.

Μην ξεχνάς ότι ο Μάνος είναι Μάνος την έφερε στον Στέφανο με τον πίνακα και ήταν από πάνω τώρα του την φέρνει ο Στέφανος με την Εύα εκεί που πονάει και δεν αντέχει νάναι από κάτω.

Πετρος-Αμαλια
Βρηκε το ευαισθητο σημειο της κι αυτο ειναι μειον της,κι αυτο ειναι μειον της που λεει και το ασμα.Θεικη σκηνη δε το συζητω.Κατρανιδης Θεος οπως παντα αλλωστε : respect : : respect :

Συμφωνώ μόνο μην το παρατραβήξει και στο μέλλον βρεθεί σε καμμιά δύσκολη κατάσταση και η Αμαλίτσα του την φέρει. Που θα του την φέρει δεν υπάρχει περίπτωση.

Στεφανος-Ευα
Μικρη αλλα ωραια σκηνη.Περιμενω κι αλλες για να αποφασισω αν θα ξανακολλησω μαζι τους ή οχι.Παντως λαμπουν μαζι και δεν σηκωνω κουβεντα για αυτο.

Ευα-Αντιγονη-Νορα-Δαφνη
Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου.Εκοβε η Αντιγονη εραβε η Νορα.Πολυ πλακα ειχαν οι τεσσερις τους.Παντως δε θα την τουμπαρει τελικα την Ευα για να ραψει νυφικο.Τα νυφικα και εμενα μου αρεσαν πολυ.Ειδικα το δευτερο.

Ευα-Δαφνη-Νορα
Μου αρεσει αυτη η κοριτσοπαρεα.Μου αρεσει πολυ.

Και μένα αφού είναι η κοριτσοπαρέα της Φεγγαρόπετρας

Στεφανος-Αμαλια
Στεφανος:Αμαλια απευθυνομαι στη λογικη σου

gelio gelio gelio Να'σαι καλα αγορι μου ειχα να γελασω ετσι απο το επεισοδιο της Ορεινης Αρκαδιας.Παντα τετοια.

Πρόσεξε Στέφανε γιατί η λογική της Αμαλίας δεν έχει καμμία σχέση με την κοινή λογική.

Αμαλια-Μελιτα
Αμαλια:Γιατι εχω τακτ!!!!!!

gelio gelio Τι εγινε ρε παιδια ποτε το γυρισαμε σε κωμωδια και δε το πηρα χαμπαρι;

Καλά άλλη σειρά βλέπεις εσύ; Έχει γυρίσει σε φαρσοκωμωδία εδώ και πολύ καιρό. Σε λίγο θάρθει και η Εσμεράλντα (φίλη της Νταίζης) και η Χουανίτα (ξαδέλφη της Νόρας) για να γίνουν πιο σαλάτα τα πράγματα.

Φαντασιωση Μελιτας
Κουκλος γαμπρος ο Σταυρου.Κουκλα νυφη και η Παππα.Με αλλους παρτενερ ομως.Το νυφικο στην ντουλαπα να υποθεσω το ειχε κρατησει για τις αποκριες;

Α! όλα κι' όλα, το ζευγάρι πρώτο, θεϊκό. Να λέμε και του στραβού το δίκιο. Αλλά αυτό είναι γιατί δεν παίζουν και δεν μιλάνε κατάλαβες; Πάντως εμένα μου θύμισε έντονα την Ρεγγίνα την ώρα που έγυρε πίσω το κεφάλι της για ξαναδείτε την σκηνή. Τώρα όσο για το νυφικό τι λες; για ρώτα τις παντρεμένες πρώτη θέση στην ντουλάπα τους τόχουν όλες. Εμένα η γυναίκα μου κάθε πρωί το βγάζει το κοιτάει πάει στον καθρέπτη κοιτάζετε και μετά λέει: αχ! πάχυνα λίγο.

Πετρος-Ηλιας
Γιατι οσο περναει ο καιρος αντιπαθω ολο και περισσοτερο τον Ηλια;Περσι σε οσα επεισοδια ειχα καταφερει να δω τον ειχα συμπαθησει.Ποτε θα γινει επιτελους αυτη η δικη;

Άσε τον Μπαρμπαλιάκουρα στην κοσμάρα του.

Λουκας-Αρης
Πολυ γλυκεια σκηνη και τρυφερη.Ο πιτσιρικας ειναι πολυ καλος.Το'χει.

Agree

Λουκας-Νορα
Θα συμφωνησω με την mimi_loukas+nora.Θελουμε κι αλλα ψιχουλα.Ριξτε μας κι αλλα ψιχουλα.Ελιωσα μολις αρχισε να τη χαιδευει στο μαγουλο σαν κερακι της Λαμπρης.Μη τους δειχνετε συνεχεια να τσακωνονται κριμα ειναι.Ειναι το καλυτερο ζευγαρι. Heart2

Γενικά τόχουν παραχ@@@ι το πράγμα.

Γενικα ενα αρκετα καλο επεισοδιο κι αυτο μονο και μονο για τις σκηνες Λουκα και Νορας και Πετρου-Αμαλιας.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης