Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

+38
Cancoon
spy
CineFreak
lizzie
Penny
laoura
Materialgirl
konst@ntin@
nat
KonstantinaA
masoul
jim7
annaki
sifantid
jo8
nikidanis
Alexia-Sofia
Mary
xristina79
ioulieta
Ezantakou
soso
konstantina
anastasia20
KatsaroYpotheto
Ntinaki Agapaei Petraki
$ofi@ loukakos + nora
evanna
sousami7
Καρ-Mik
Ntinaki1
Foulitsa
filitsa
Izabella29
Dorina <3 Πέτρος
anna90
loukitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap38%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 38% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:02 pm

Mik έγραψε:Σε γενικές γραμμές

•Αν και θεωρούσα την Δάφνη φάουλ, καταλάβαινα τον λόγο που το έκανε....ΟΜΩΣ με την σημερινή συμπεριφορά της KKarta
Το μόνο που δεν με πείραξε ήταν που ανέφερε την Ευα,κατα τ'άλλα, πολύ χοντράδες και κακίες. Δάφνη, είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος....

•Πειράζει που λιώνω με σκηνούλες τιτανομέγιστων?? Αμαλία να λέει :κατάλαβα γιατι σε αγάπησα (κάπως έτσι) και Ρούσσο να της χαμογελάει?? Love

•Και γω λατρευω Ρούσσο!!! Είναι Λουκανορικός και με την βούλα!!! Και βλέπει πολύ μπροστά !!! Ευγε!!! Ηδη απο την πρώτη μέρα, πιάνει το κολπάκι!!!! Αλλα και ο Λουκάκος '' γλάστρα'' gelio

♥️''Σ'αγαπώ ΝΟΡΑ!!!!'' Τι να πώ, έλιωσα και ...ένιωσα..... Heart2

•Ευα KKarta (τι θα γίνει, με εννιά παίχτες θα μείνουμε? -αν και της Ευας είναι κίτρινη, της Δάφνης κόκκινη) . Οκ, καταλαβαίνω οτι τον αγαπάει ακόμα, αλλα να τρέχει και στον Ρούσσο? Δεν είναι ολίγον too much?

•Μπέλλςς και τα γύρω-γύρω...Σο γραφείο οταν μίλαγε, πως γίνεται και βγάζει την μάσκα του ηληθιου και όταν πάει απο την Νόρα, την ξαναφοράει????
Γέλασα πολύ πάντως, με τον Λουκά που την είδε καράτε kid και ήθελε να δείρει τον Νικόλα!!! gelio

Προσεχώς: Διαθήκη άκουσα....
Μυρίζομαι διαθήκη Λαζαρίδη, για τον απόγονο γένος αρσενικού.!!!! Αν ο μάρτυρας απο Χατζημπούκλας γίνει Χατζηπτώμας- δεν διευκολύνει την κατάσταση? Λεω γω τώρα....


Κλασικά απόλαυσα τον σχολιασμό σου και συμφωνώ απολύτως!! Palamakia
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:04 pm

Clarabelle έγραψε:
Επειδή εγώ έχω μνήμη λίγο καλύτερη απ του χρυσόψαρου, και ακόμη δεν με έχει χτυπήσει άνοια, να σημειώσω.
Ας θυμόμαστε τι έχουμε πει όταν συνεχίζουμε μια ιστορία. Στο επεισόδιο 49 ο Μάνος στο λέει στο γραφείο του Ρούσσου πάνω στη συζήτηση για το διαζύγιο, το σπίτι είναι γραμμένο στο όνομα της Μελίτας.
Στο επεισόδιο 58 έρχεται η Μελίτα στο γραφείο του να του ζητήσει να πάρει την Εύα και της αδειάσει το σπίτι της και ο Μάνος της απαντάει οτι μπορεί να εχεις εσύ την υψηλή κυριότητα αλλά εγώ εχω την επικαρπεία.
Όλος αυτός ο σαματάς έγινε για να μη χάσει η χλωμή κλαίουσα πριγκήπισα την επικαρπία;


Ο χαμός γίνεται για να μην πάρουν το σπίτι οι τοκοφλύφοι και μείνει η Μελίτα και το παιδί χωρίς σπιτικό.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 11, 2010 9:06 pm

Izabella29 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Επειδή εγώ έχω μνήμη λίγο καλύτερη απ του χρυσόψαρου, και ακόμη δεν με έχει χτυπήσει άνοια, να σημειώσω.
Ας θυμόμαστε τι έχουμε πει όταν συνεχίζουμε μια ιστορία. Στο επεισόδιο 49 ο Μάνος στο λέει στο γραφείο του Ρούσσου πάνω στη συζήτηση για το διαζύγιο, το σπίτι είναι γραμμένο στο όνομα της Μελίτας.
Στο επεισόδιο 58 έρχεται η Μελίτα στο γραφείο του να του ζητήσει να πάρει την Εύα και της αδειάσει το σπίτι της και ο Μάνος της απαντάει οτι μπορεί να εχεις εσύ την υψηλή κυριότητα αλλά εγώ εχω την επικαρπεία.
Όλος αυτός ο σαματάς έγινε για να μη χάσει η χλωμή κλαίουσα πριγκήπισα την επικαρπία;


Ο χαμός γίνεται για να μην πάρουν το σπίτι οι τοκοφλύφοι και μείνει η Μελίτα και το παιδί χωρίς σπιτικό.


Είπαμε δεν της το παίρνουν μπορούν να της ζητήσουν ενοίκιο μπορούν να τη βγάλουν έξω για κάποιο διάστημα αλλά το σπίτι της ανήκει.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 11, 2010 9:08 pm

Η Δάφνη μου φάνηκε απαραδεκτη κι όπως οι περισσότεροι είπατε κυρίως για τον αυταρχικό και απόλυτο τρόπο της..Φανταζομαι,πως όταν κάνουμε οικογενεια,ΣΥΝαποφασίζουμε και ΣΥΝενεργούμε με τον άλλον..
Επίσης,θα το ξαναπώ,αρκετά του χαριστηκαν όλοι του Κοσμαγαπητου,ήρθε ο καιρός να μηδενισει το κοντέρ και να αποδείξει,χωρίς τις πλάτες του πεθερού του/της αδελφής του/του καρμικού του,πόσο μαγκας είναι..
Προσωπικώς έχω ήδη πονταρει πάνω του..Το υλικό το χει..

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα αλλά κρατάω αυτό το κομμάτι.
Είπες ο,τι ήθελα να πώ για την Δάφνη και για τον Μάνο..
Όσο και να με άγγιξε σήμερα ο Μάνος (έγινε και αυτό), περιμένω πολλά ακόμα για να αλλάξω γνώμη για εκείνον..

Κατά τα άλλα..
Νόρα και Λουκάς υπέροχοι όπως πάντα άλλωστε : respect :
Μου άρεσε πολύ που η Εύα δε λογάριασε "πεθερά" και πήγε να συμπαρασταθεί στη Δάφνη.. Αυτή είναι και η διαφορά της Εύας με τη Μελίτα, συμπαραστέκεται χωρίς να μεταδίδει τα δικά της προβλήματα.. Όσο και να συμπαθώ τη Μελίτα, η Εύα φέτος με έχει κερδίσει Hug

Αναλυτικό σχολιάσμό θα κάνω αύριο..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 11, 2010 9:10 pm

Συγγνώμη που δε το διευκρίνησα αλλά η πρώτη παράγραφος είναι απο τον δικό σου σχολιασμό soso red
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από ioulieta Πεμ Μαρ 11, 2010 9:21 pm

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΥΑΣ ΣΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΕΝΑ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ Η ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΗΤΑΝ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΥΧΝΑ ΟΤΙ ΟΤΑ Ν ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ Ο ΜΑΝΟΣ Η ΕΥΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΣΤΕΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟ

ioulieta
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από xristina79 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:23 pm

Η σκηνή Νεφέλης-Μάνου-Μελίτας ήταν πολύ ζεστή, πολύ τρυφερή…..
ΑΛΛΑ: Δεν το δέχομαι! Ο Μάνος κλαίει και αλλάζει γιατί?????? Επειδή χάνει τον όμιλο? Όταν παραλίγο να χάσει την κόρη του με δική του υπαιτιότητα, όταν παραλίγο να σκοτωθεί για χάρη του η Εύα, οι 4 κοπέλες με την απαγωγή…. Τότε δεν άλλαξε! Δεν ήταν αρκετό! Τώρα που χάνει λεφτά και εξουσία όμως…. Άλλωστε με την εξουσία είναι ερωτευμένος….

Η Εύα δεν θέλω να παρακαλάει να βοηθήσουν τον Μάνο….Ο Ρούσσος φαίνεται πως θα βγει αληθινός σχετικά με Μάνο-Εύα και μάλλον είμαι από τους λίγους που με χαλάει αυτή η εξέλιξη…. Πάντως μου φάνηκε πως όταν μίλαγε με τον Στέφανο σαν να περίμενε να της προτείνει να αγοράσει αυτός την Εδέμ… Και αυτός πως και δεν το πρότεινε? Αφού κάνει να πάντα να μη στενοχωριέται η μάνα του παιδιού του!

Η Δάφνη σήμερα ήταν φάουλ! Τα όσα είπε στον Νικόλα απλά απαράδεκτα! Δέχομαι να της έχει μείνει κάτι από την προδοσία του με την Εύα αλλά η σημερινή της συμπεριφορά δεν δικαιολογείται με τίποτα…. Και μετά την παρηγορούσε η Εύα!!!! Αυτές τις υπερβολές να μην είχαμε…. Νομίζω ότι δεν έκατσε να συζητήσει την απόφαση της γιατί απλά είναι παράλογη και δεν μπορεί να την στηρίξει…. Και χαζή δεν είναι, το βλέπει αυτό! Αυτή της την λατρεία με τον Μάνο δεν την καταλαβαίνω….

Η έκθεση της Αμαλίας δεν μου αρέσει… μήπως κάνει κάτι η Αντιγονίτσα?

Διαθήκη ακούω…. Ενδιαφέρον!

Αμάν πια με το σπίτι της Μελίτας! Αφού ο Ρούσσος έχει πολλά λεφτά προφανώς, για να το αγοράζει, γιατί παιδευόμαστε καλέ?????? Και η Αμαλία γιατί κάνει έτσι? Επίσης το να λέει η Μελίτα «τι θα έκανα με ένα παιδί στο δρόμο?» είναι απαράδεκτο! Θα δούλευες να βγάλεις δικά σου λεφτά……
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:25 pm

xristina79 έγραψε:Η σκηνή Νεφέλης-Μάνου-Μελίτας ήταν πολύ ζεστή, πολύ τρυφερή…..
ΑΛΛΑ: Δεν το δέχομαι! Ο Μάνος κλαίει και αλλάζει γιατί?????? Επειδή χάνει τον όμιλο? Όταν παραλίγο να χάσει την κόρη του με δική του υπαιτιότητα, όταν παραλίγο να σκοτωθεί για χάρη του η Εύα, οι 4 κοπέλες με την απαγωγή…. Τότε δεν άλλαξε! Δεν ήταν αρκετό! Τώρα που χάνει λεφτά και εξουσία όμως…. Άλλωστε με την εξουσία είναι ερωτευμένος….

Η Εύα δεν θέλω να παρακαλάει να βοηθήσουν τον Μάνο….Ο Ρούσσος φαίνεται πως θα βγει αληθινός σχετικά με Μάνο-Εύα και μάλλον είμαι από τους λίγους που με χαλάει αυτή η εξέλιξη…. Πάντως μου φάνηκε πως όταν μίλαγε με τον Στέφανο σαν να περίμενε να της προτείνει να αγοράσει αυτός την Εδέμ… Και αυτός πως και δεν το πρότεινε? Αφού κάνει να πάντα να μη στενοχωριέται η μάνα του παιδιού του!

Η Δάφνη σήμερα ήταν φάουλ! Τα όσα είπε στον Νικόλα απλά απαράδεκτα! Δέχομαι να της έχει μείνει κάτι από την προδοσία του με την Εύα αλλά η σημερινή της συμπεριφορά δεν δικαιολογείται με τίποτα…. Και μετά την παρηγορούσε η Εύα!!!! Αυτές τις υπερβολές να μην είχαμε…. Νομίζω ότι δεν έκατσε να συζητήσει την απόφαση της γιατί απλά είναι παράλογη και δεν μπορεί να την στηρίξει…. Και χαζή δεν είναι, το βλέπει αυτό! Αυτή της την λατρεία με τον Μάνο δεν την καταλαβαίνω….

Η έκθεση της Αμαλίας δεν μου αρέσει… μήπως κάνει κάτι η Αντιγονίτσα?

Διαθήκη ακούω…. Ενδιαφέρον!

Αμάν πια με το σπίτι της Μελίτας! Αφού ο Ρούσσος έχει πολλά λεφτά προφανώς, για να το αγοράζει, γιατί παιδευόμαστε καλέ?????? Και η Αμαλία γιατί κάνει έτσι? Επίσης το να λέει η Μελίτα «τι θα έκανα με ένα παιδί στο δρόμο?» είναι απαράδεκτο! Θα δούλευες να βγάλεις δικά σου λεφτά……


Συμφωνώ σε όλα!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από soso Πεμ Μαρ 11, 2010 9:25 pm

Izabella29 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
3)Η Εύα οκ δέχομαι πως αγαπάει τον Μάνο,αλλά φταίω που το θεωρώ άρρωστο?Όχι να παρακαλάει και τον Ρούσσο για χάρη του Μάνου!!Καλά που δεν έφτασε στο σημείο να πάει και στον Στέφανο!


Επειδή δεν ξέρω τα συναισθήματα να έχουν διακόπτη η συμπεριφορά της Εύας μου φάνηκε πολύ πιο υγιής απ τη χθεσινή συμπεριφορά της Μελίτας που δεν την ένοιαξε καν τι θα απογίνει αυτός που μέχρι προχθές τον διεκδικούσε αποκαλώντας τον ο πατέρας του παιδιού μου


Κι όμως δεν την θεωρώ καθόλου υγιή αυτή την συμπεριφορά εγώ.Ναι είπα πως δέχομαι πως τον αγαπάει,οπότε αυτό για τον διακόπτη είναι άκυρο.Κανείς δεν την κακολόγησε που δεν μπορεί να τον ξεχάσει,αν και προσωπικά θεωρώ πολύ παράδοξο που μετά από όλα αυτά δεν τον έχει ήδη ξεγράψει.Για μένα είναι άρρωστο σαν γεγονός αυτό,αλλά κάποιοι είναι δεκτό να το θεωρούν φυσιολογικό,απόψεις είναι αυτές.
Τώρα σχετικά με την σύγκριση προς Μελίτα που κάνεις,θεωρώ πιο υγιές μετά από όλα όσο έχει περάσει να μην τρέχει να πεθάνει κιόλας επειδή κινδύνεψε ο Μάνος.Ευτυχώς που δεν είναι κολλημένη ακόμα,αν και υποτίθεται πως είχε πληροφορηθεί πως χαίρει άκρας υγείας.Εγώ πάντως και πολύ τρυφερή την είδα σήμερα μαζί του,ενώ κατά την γνώμη μου δεν του αξίζει μετά τα τέρατά του.Μόνος του έφτασε εδώ και ευτυχώς που το παραδέχεται κιόλας και δεν ρίχνει αλλού πάλι τις ευθύνες του.

Η Μελίτα,μέτα απ όλα όσα της είχε ήδη κανει ο Μανος (last year),όταν δεχθηκε την επίθεση εκείνος από επιδρομείς Μαρίλιας,είχε περήφανα δηλώσει στην Ευα,πως αν τον βλάψει θα την βρει απέναντί της και είχε εξομολογηθεί στον ίδιον ότι τον αγαπάει ακόμη..
Εκτότε δεν της έκανε κατι ο Μανος (είχε εξαντλησει ρεπερτόριο,εξαλλου)
Για τη Μελίτα,συνεβαλε καθοριστικά στο να ξεπεράσει το Μανο,η γνωριμία της με τον απόλυτο..Που δεν είχε-χρόνια τώρα-τα ίδια αποτελεσματα στην Ευα,που είναι μαλλον,αυτό που λέμε, αμετακίνητη ψηφοφόρος..
Τότε ακριβώς αρχισε να παιρνει και το υφος του μαγκα του Βοτανικού απέναντι του..
Κι εδώ δε μπορεί να ξεπεράσει η ίδια 5 καλά κρεβατια,που τ αδειασε ο άλλος ελαφρα τη καρδία,που περεμπιπτόντως ,,,α. παντρευτηκε κιόλας και παρεμπιπτόντως β. περιμένει και γιο και κληρονομο , και παρεμπιπτόντως γ. απο συναπαχθεισα κατ ευφημισμόν και συμπαρεάκι ,,τα 15 χρόνια αμοιβαιας-εστω αρρωστης εμμονής-,αν όχι άρρωστου έρωτα(yessssss) μας πειράζουν;;;;;;;;;

Υγ.Α!Και η μόνη υγιής ερωτευμένη είναι η Νόρα!(Τη Δαφνη την εξαιρώ,γιατί δεν τη θεωρώ ερωτευμενη)Μην το ψαχνουμε!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:29 pm

Clarabelle έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Επειδή εγώ έχω μνήμη λίγο καλύτερη απ του χρυσόψαρου, και ακόμη δεν με έχει χτυπήσει άνοια, να σημειώσω.
Ας θυμόμαστε τι έχουμε πει όταν συνεχίζουμε μια ιστορία. Στο επεισόδιο 49 ο Μάνος στο λέει στο γραφείο του Ρούσσου πάνω στη συζήτηση για το διαζύγιο, το σπίτι είναι γραμμένο στο όνομα της Μελίτας.
Στο επεισόδιο 58 έρχεται η Μελίτα στο γραφείο του να του ζητήσει να πάρει την Εύα και της αδειάσει το σπίτι της και ο Μάνος της απαντάει οτι μπορεί να εχεις εσύ την υψηλή κυριότητα αλλά εγώ εχω την επικαρπεία.
Όλος αυτός ο σαματάς έγινε για να μη χάσει η χλωμή κλαίουσα πριγκήπισα την επικαρπία;


Ο χαμός γίνεται για να μην πάρουν το σπίτι οι τοκοφλύφοι και μείνει η Μελίτα και το παιδί χωρίς σπιτικό.


Είπαμε δεν της το παίρνουν μπορούν να της ζητήσουν ενοίκιο μπορούν να τη βγάλουν έξω για κάποιο διάστημα αλλά το σπίτι της ανήκει.



Ναι αλλά το διάστημα εξαρτάται από τον επικαρπωτή και μόνο.Μέχρι να τα τινάξει ο επικαρπωτής ή να κάνει μονομερή δήλωση με συμβολαιογραφική πράξη, έχει την επικαρπία του ακινήτου.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Mary Πεμ Μαρ 11, 2010 9:31 pm

Τελείο το σήμερινο .

Ο Νίκολας πόλυ καλα εκάνε και έβαλε τις φώνες γιατι η Δάφνη πότε δεν τον ακούει ούτε να το συζητησουν , κάλα εκάνε και έφυγε .

Νόρα-Λούκας:αχχχ Love! τελεία σκήνη

Ο Ρούσσος μου άρεσε πόλυ σήμερα , όπως και ο Μάνος στο σπίτι με την Νέφελη είλικρινα με έκανε να δακρύσω Rolling Eyes

Η Αμάλια το στόμα της κλείστο δεν μπόρει να το κρατησει άλλα δεν μας πείραζει να μάθει και η Μέλιτα την κατάσταση.

Λούκας-Νταίζη: Και που είσαι άκομα Νταίζη . Τι έβδομαδα κάλε σε 3 μέρες τέρμα η Νταίζη!

οι σκήνες με Ευα-Δαφνη και Νόρα - Νίκολα τέλειες ετσι είναι οι φίλοι .

Κάλα η τελευταια σκήνη στο σπίτι της Νόρας, το τρελλο γέλιο, Λούκας ,Νίκολας : respect :

Υ.Γ. Κάποιος να μάζεψει τον Μπέλλο.
Mary
Mary
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:38 pm

soso έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
3)Η Εύα οκ δέχομαι πως αγαπάει τον Μάνο,αλλά φταίω που το θεωρώ άρρωστο?Όχι να παρακαλάει και τον Ρούσσο για χάρη του Μάνου!!Καλά που δεν έφτασε στο σημείο να πάει και στον Στέφανο!


Επειδή δεν ξέρω τα συναισθήματα να έχουν διακόπτη η συμπεριφορά της Εύας μου φάνηκε πολύ πιο υγιής απ τη χθεσινή συμπεριφορά της Μελίτας που δεν την ένοιαξε καν τι θα απογίνει αυτός που μέχρι προχθές τον διεκδικούσε αποκαλώντας τον ο πατέρας του παιδιού μου


Κι όμως δεν την θεωρώ καθόλου υγιή αυτή την συμπεριφορά εγώ.Ναι είπα πως δέχομαι πως τον αγαπάει,οπότε αυτό για τον διακόπτη είναι άκυρο.Κανείς δεν την κακολόγησε που δεν μπορεί να τον ξεχάσει,αν και προσωπικά θεωρώ πολύ παράδοξο που μετά από όλα αυτά δεν τον έχει ήδη ξεγράψει.Για μένα είναι άρρωστο σαν γεγονός αυτό,αλλά κάποιοι είναι δεκτό να το θεωρούν φυσιολογικό,απόψεις είναι αυτές.
Τώρα σχετικά με την σύγκριση προς Μελίτα που κάνεις,θεωρώ πιο υγιές μετά από όλα όσο έχει περάσει να μην τρέχει να πεθάνει κιόλας επειδή κινδύνεψε ο Μάνος.Ευτυχώς που δεν είναι κολλημένη ακόμα,αν και υποτίθεται πως είχε πληροφορηθεί πως χαίρει άκρας υγείας.Εγώ πάντως και πολύ τρυφερή την είδα σήμερα μαζί του,ενώ κατά την γνώμη μου δεν του αξίζει μετά τα τέρατά του.Μόνος του έφτασε εδώ και ευτυχώς που το παραδέχεται κιόλας και δεν ρίχνει αλλού πάλι τις ευθύνες του.

Η Μελίτα,μέτα απ όλα όσα της είχε ήδη κανει ο Μανος (last year),όταν δεχθηκε την επίθεση εκείνος από επιδρομείς Μαρίλιας,είχε περήφανα δηλώσει στην Ευα,πως αν τον βλάψει θα την βρει απέναντί της και είχε εξομολογηθεί στον ίδιον ότι τον αγαπάει ακόμη..
Εκτότε δεν της έκανε κατι ο Μανος (είχε εξαντλησει ρεπερτόριο,εξαλλου)
Για τη Μελίτα,συνεβαλε καθοριστικά στο να ξεπεράσει το Μανο,η γνωριμία της με τον απόλυτο..Που δεν είχε-χρόνια τώρα-τα ίδια αποτελεσματα στην Ευα,που είναι μαλλον,αυτό που λέμε, αμετακίνητη ψηφοφόρος..
Τότε ακριβώς αρχισε να παιρνει και το υφος του μαγκα του Βοτανικού απέναντι του..
Κι εδώ δε μπορεί να ξεπεράσει η ίδια 5 καλά κρεβατια,που τ αδειασε ο άλλος ελαφρα τη καρδία,που περεμπιπτόντως ,,,α. παντρευτηκε κιόλας και παρεμπιπτόντως β. περιμένει και γιο και κληρονομο , και παρεμπιπτόντως γ. απο συναπαχθεισα κατ ευφημισμόν και συμπαρεάκι ,,τα 15 χρόνια αμοιβαιας-εστω αρρωστης εμμονής-,αν όχι άρρωστου έρωτα(yessssss) μας πειράζουν;;;;;;;;;

Υγ.Α!Και η μόνη υγιής ερωτευμένη είναι η Νόρα!(Τη Δαφνη την εξαιρώ,γιατί δεν τη θεωρώ ερωτευμενη)Μην το ψαχνουμε!


Δεν θα μπω στην διαδικασία να λέω τα ίδια και τα ίδια γιατί κουράστηκα.Για μένα καμία δεν είναι υγιώς ερωτευμένη.
Φυσικά και δέχομαι πως η Μελίτα έχει αλλάξει απέναντι στν Μάνο από τότε που επιτέλους τον ξεπέρασε,αν και δεν νομίζω πως αν τώρα έμενε πάλι στο δρόμο(όπως προβλέπεται) δεν θα τον φιλοξενούσε εκείνη άνετα.Για μένα είναι λογικό να έχει συσσωρευμένο θυμό μέσα της απέναντί του και τώρα που πλέον δεν υπάρχει ο έρωτας,που ως γνωστόν τυφλώνει,να της εκδηλώνεται πολύ πιο έντονα.
Τώρα αυτό έχει να κάνει με το πως θέλει ο καθένας να εκφράζεται και να βλέπει τα πράγματα,αλλά αυτός ο χαρακτηρισμός " 5 καλά κρεβατια" μου φαίνεται πολύ άσχημος γενικά.Το να μην σε πείθει μια σχέση δεν σημαίνει πως πρέπει να ρίχνεις τόσο το επίπεδό της,γιατί δεν νομίζω πως έχει περαστεί το μήνυμα πως είναι μια σαρκική σχέση και μόνο μετάξύ τους.Απόψεις βέβαια αυτές,αλλά δεν μπορώ να μην πω πόσο άσχημο μου φάινεται όταν το βλέπω.Μου χαλάει την εικόνα του κειμένου που διαβάζω.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από ioulieta Πεμ Μαρ 11, 2010 9:40 pm

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΑΡΡΩΣΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΣΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ. Ο ΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ Η ΕΥΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΤΑ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΕΛΕΟΣ ΤΩΡΑ Η ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗΣ ΜΕΛΙΤΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ Ο ΜΑΝΟ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ Η ΕΥΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟ

ioulieta
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από ioulieta Πεμ Μαρ 11, 2010 9:43 pm

ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΜΕ ΥΓΙΗ ΤΡΟΠΟ . ΑΠΛΩΣ ΑΛΛΟΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΛΟΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ioulieta
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 11, 2010 9:44 pm

Ενώ όταν η Εύα έλεγε για τον Μάνο που ήταν στο κρεβάτι του πόνου οτι κακό σκυλί ψόφο δεν έχει και επειδή χάλασε τον γάμο της ήθελε να τον καταστρέψει και να τον μηδενίσει,αποτελειώσει,φτάσει στον πάτο,ήταν απόλυτα υγιές!Και τώρα ξανα μανά τον αγαπάει!Βέβαια μόνο στην Εύα επιτρέπεται η συνεχής εναλλαγή συναισθημάτων!Όλες οι άλλες είναι κατακριτέες και διαπράττουν έγκλημα!Στην πυράαααα!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από ioulieta Πεμ Μαρ 11, 2010 9:49 pm

Η ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗΣ ΜΕΛΙΤΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ

edit by Jim7
2η προειδοποίηση
2.18 Το posthunting (το να γράφεις απαντήσεις μόνο κ μόνο για να ανέβει το 'νούμερο' των ποστ ή το 'level' σου) θα δέχεται προειδοποίηση, ή σε ακραίες περιπτώσεις άμεσο αποκλεισμό.
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

ioulieta
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Μαρ 11, 2010 9:52 pm

ioulieta έγραψε:Η ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗΣ ΜΕΛΙΤΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ


γιατι εξηγησε μου τι δεν σ αρεσε??????????????
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 11, 2010 9:53 pm

Μόνο η σκηνή Μελίτας και Μάνου άξιζε στο σημερινό επεισόδιο!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 11, 2010 9:57 pm

nikidanis έγραψε:
ioulieta έγραψε:Η ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΝΕΦΕΛΗΣ ΜΕΛΙΤΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ


γιατι εξηγησε μου τι δεν σ αρεσε??????????????

Όντως θα ήθελα και γω να ξέρω... 😕
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 11, 2010 9:58 pm

Η σκηνή ήτανε όντως πολύ γλυκιά,αν δεν με είχε νευριάσει τόσο η Μελίτα με τη συμπεριφορά της θα την παραδεχόμουνα εκατο τις εκατο αλλα...
Δυο ανθρωποι που τους ενώνει λενα παιδί και έχουν αγαπηθεί(μην ξεχνάμε οτι η Μελίτα έκοβε φλέβα για το Μάνο) δεν παύουν ποτε να ενδιαφερονται ο ενας για τον αλλον!!!!
Alexia-Sofia Μου αρεσει πολυ το avatar σου!!!!!!!
Συγνωμη για το εκτος θεματος...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 11, 2010 10:07 pm

Σε ευχαριστώ Foulitsa!!!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από jo8 Πεμ Μαρ 11, 2010 10:18 pm

Η Δάφνη πολύ άσχημα μίλησε στον Νικόλα... Είπαμε να πει κάτι πάνω στα νεύρα της αλλά όχι κι έτσι. Ειδικά αυτό με το εργοστάσιο....

jo8

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Πεμ Μαρ 11, 2010 10:27 pm

Ψήφισα "Καλό", γιατί περιμένω τα ακόμη καλύτερα για να ψηφίσω " Τ Ε Λ Ε Ι Ο " ! ! ! Heart2
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 11, 2010 10:31 pm

sifantid έγραψε:Ψήφισα "Καλό", γιατί περιμένω τα ακόμη καλύτερα για να ψηφίσω " Τ Ε Λ Ε Ι Ο " ! ! ! Heart2

Ζητάω απο την ''παραγωγή'' να βάλουν και παραπάνω απο τέλειο...
Προτάσεις
•Ανάσταση
•Θεϊκο
•Το επεισοδιο που όλοι περιμέναμε...
κτλ,κτλ...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Πεμ Μαρ 11, 2010 10:36 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Ενώ όταν η Εύα έλεγε για τον Μάνο που ήταν στο κρεβάτι του πόνου οτι κακό σκυλί ψόφο δεν έχει και επειδή χάλασε τον γάμο της ήθελε να τον καταστρέψει και να τον μηδενίσει,αποτελειώσει,φτάσει στον πάτο,ήταν απόλυτα υγιές!Και τώρα ξανα μανά τον αγαπάει!Βέβαια μόνο στην Εύα επιτρέπεται η συνεχής εναλλαγή συναισθημάτων!Όλες οι άλλες είναι κατακριτέες και διαπράττουν έγκλημα!Στην πυράαααα!

alexia-sofia συμφωνώ μαζί σου απολύτως....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης