Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

+38
Cancoon
spy
CineFreak
lizzie
Penny
laoura
Materialgirl
konst@ntin@
nat
KonstantinaA
masoul
jim7
annaki
sifantid
jo8
nikidanis
Alexia-Sofia
Mary
xristina79
ioulieta
Ezantakou
soso
konstantina
anastasia20
KatsaroYpotheto
Ntinaki Agapaei Petraki
$ofi@ loukakos + nora
evanna
sousami7
Καρ-Mik
Ntinaki1
Foulitsa
filitsa
Izabella29
Dorina <3 Πέτρος
anna90
loukitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap38%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 38% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap35%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 35% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap12%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 12, 2010 11:41 am

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Χάρηκα που η Εύα ζήτησε βοήθεια απ το Ρούσσο για το Μάνο. Έξυπνη κίνηση που δεν αναιρεί όσα ζει με το Στέφανο ούτε διαγράφει όσα έζησε με το Μάνο. Άλλωστε κατά τη δική μου γνώμη ο κύριος Ρούσσος έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι αυτό που είναι σήμερα ο Μάνος. Ήταν ο μέντοράς του.


Τέλειος ο σχολιασμός σου , όπως πάντα, αλλα διαφωνώ με αυτό το σημείο...
Δεν υπήρχε λόγος να πάει η Ευα στον Ρούσσο. Εξυπνη γυναίκα είναι, μπορεί να φανταστεί οτι αν ο Ρούσσος μπορούσε να βοηθήσει τον Μάνο θα τον βοήθαγε. Αλλωστε, ο Ρούσσος δεν είναι ο άνθρωπος που οι κουβέντες της Ευας θα τον ''συγκινήσουν'' να κάνει κάτι που δεν είχε σκοπό.
Καταλαβαίνω οτι τον νοιάζεται ακόμα, αλλα οι σκέψεις και οι πράξεις, διαφέρουν...Δεν είναι η Ευα που μπορεί να την πλήγωσε ο Μάνος αλλα αποφάσισε να τον βγάλει απο την ζωη της. Είναι η Ευα, που περιμένει παιδί, και είναι παντρεμένη....
Και αν ΔΕΝ πήγαινε εκει, δεν θα διέγραφε οτι έζησε με τον Μάνο, ούτως ή αλλως.....


Βασω μου η Εύα έχει ζητήσει βοήθεια απ το Ρούσσο σε πολλές περιπτώσεις και για διαφορετικές κάθε φορά καταστάσεις. Δεν μου φαίνεται παράλογο να ζητήσει και τώρα για το Μάνο. Εκείνο που συνεχίζει να με παραξενεύει είναι οτι κανένας και πουθενά δεν αναφέρει οτι ο Ρούσσος ειναι εξίσου υπεύθυνος με το Μάνο για το θέμα των εργοστασίων. Τον αντιμετωπίζουν σαν να είναι ο ΤΙΜΙΟΣ ΚΑΙ ΑΣΠΙΛΟΣ της ιστορίας.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 12, 2010 11:46 am

Clarabelle έγραψε:
Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Χάρηκα που η Εύα ζήτησε βοήθεια απ το Ρούσσο για το Μάνο. Έξυπνη κίνηση που δεν αναιρεί όσα ζει με το Στέφανο ούτε διαγράφει όσα έζησε με το Μάνο. Άλλωστε κατά τη δική μου γνώμη ο κύριος Ρούσσος έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι αυτό που είναι σήμερα ο Μάνος. Ήταν ο μέντοράς του.


Τέλειος ο σχολιασμός σου , όπως πάντα, αλλα διαφωνώ με αυτό το σημείο...
Δεν υπήρχε λόγος να πάει η Ευα στον Ρούσσο. Εξυπνη γυναίκα είναι, μπορεί να φανταστεί οτι αν ο Ρούσσος μπορούσε να βοηθήσει τον Μάνο θα τον βοήθαγε. Αλλωστε, ο Ρούσσος δεν είναι ο άνθρωπος που οι κουβέντες της Ευας θα τον ''συγκινήσουν'' να κάνει κάτι που δεν είχε σκοπό.
Καταλαβαίνω οτι τον νοιάζεται ακόμα, αλλα οι σκέψεις και οι πράξεις, διαφέρουν...Δεν είναι η Ευα που μπορεί να την πλήγωσε ο Μάνος αλλα αποφάσισε να τον βγάλει απο την ζωη της. Είναι η Ευα, που περιμένει παιδί, και είναι παντρεμένη....
Και αν ΔΕΝ πήγαινε εκει, δεν θα διέγραφε οτι έζησε με τον Μάνο, ούτως ή αλλως.....


Βασω μου η Εύα έχει ζητήσει βοήθεια απ το Ρούσσο σε πολλές περιπτώσεις και για διαφορετικές κάθε φορά καταστάσεις. Δεν μου φαίνεται παράλογο να ζητήσει και τώρα για το Μάνο. Εκείνο που συνεχίζει να με παραξενεύει είναι οτι κανένας και πουθενά δεν αναφέρει οτι ο Ρούσσος ειναι εξίσου υπεύθυνος με το Μάνο για το θέμα των εργοστασίων. Τον αντιμετωπίζουν σαν να είναι ο ΤΙΜΙΟΣ ΚΑΙ ΑΣΠΙΛΟΣ της ιστορίας.

Δεν εννοω αυτο. Ο Ρούσσος αν είχε αποφασίσει να τον βοηθήσει, θα το έκανε απο μόνος του, και αν είχε πάλι αποφασίσει να ΜΗΝ τον βοηθήσει, δεν θα τον έπειθε η κίνηση της Ευας ωστε να κάνει κάτι τέτοιο...

Σαφως και ο Ρούσσος είναι εξίσου-ίσως και περισσότερο- υπευθυνος.Και γω ΔΕΝ το καταλαβαίνω γιατι πάνε να τον β΄γαλουν λάδι.
Ισως προσπαθούν να τονίσουν, τα απανωτά λάθη του Μάνου...Τι να πω?
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 1:59 pm

Ας σχολίασω και εγώ λίγο αναλυτικά..

Θα ξεκινήσω με τη Δάφνη και τον Νικόλα.
Ο Νικόλας έχει όλα τα δίκια του κόσμου κατ'εμέ.. Όπως πολύ σωστά είπε, η κατηφόρα που κατρακυλεί ο Μάνος δε πρόκειται να σταματήσει με την πώληση της Εδέμ αλλά η Δάφνη αρνείται να καταλάβει τα αυτονόητα. Τι και αν όλη η παρέα συγκεντρώθηκε στη "ταβέρνα" για να την πείσει να λογικευτεί, εκεί η Δάφνη, αγύριστο κεφάλι.. Η ευχή πάντως που έκανε πρίν χρόνια "να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια" πήγε στράφι χθές αφού βάζει τα καπρίτσια του Μάνου, πάνω απο την οικογενειακή της αρμονία.. Το οτι κατηγόρησε τον Νικόλα για το θέμα του εργοστασίου, δεν είναι δείγμα καλού ανθρώπου διότι ξέρει πόσα παιδιά χάθηκαν απο αυτό...

Πέτρος και Αμαλία, απολαυστικότατες οι σκηνές τους όπως πάντα άλλωστε..
Αμαλία: Να πάρει μαζί του (ο Μάνος) στον πάτο το ντεκαπάζ, να ησυχάσουμε.
Αυτή η κουβέντα της Αμαλίας ομολογώ δε μου άρεσε, πρέπει δηλαδή η Εύα να φτάσει στον πάτο με τον Μάνο για να ευτυχήσει η κορούλα της? Η Αμαλίτσα κατηγορεί τον Ηλία αλλά κατα βάθος μοιάζουνε "μόνο το παιδί τους να είναι ευτυχισμένο, για τους άλλους χε.....νε" wall


Η Ευά με κερδίζει όλο και περισσότερο, συμπαραστέκεται στους φίλους της χωρίς να μεταφέρει τα δικά της προβλήματα και αψυφώντας τη πεθερά Palamakia η οποία Αντιγόνη καθόλου καλά δε μας τα λέει τελευταία.. Έχω την εντύπωση οτι θα κάνει μαύρη τη ζωή της Εύας στα επόμενα επεισόδια, χρησιμοποιώντας το παιδί της..


Ο Μάνος σήμερα ομολογώ πως στην σκηνή που έκλαιγε, με άγγιξε αλλά δε στεναχωρέθηκα κιόλας.. Όπως έστρωσε να κοιμηθεί μπάς και αλλάξει την κοσμοθεωρία του.. Αν δεχτεί όμως τα χρήματα απο τη Δάφνη, θα είναι για πολλά χαστούκια xastouki


Η Μελίτα το πήρε πολύ βαριά το θέμα με το σπίτι, δε θα μείνει και στον δρόμο.. Έχει έναν Ρούσσο δίπλα της που ξέρει οτι δε θα την αφήσει να της λείψει τίποτα, όχι σαν την Εύα που έχει για πατέρα της έναν Κυριάκο που μόνο πατέρα δε τον λές Tigania


Μου άρεσε πάντως που η Εύα συμπαραστεκόταν στην Δάφνη και η Νόρα στον Νικόλα. Ο Λουκάς και ο Μάνος πάλι στον κόσμο τους, για εντελώς διαφορετικούς λόγους..


Και τώρα Νόρα-Λουκάς..
Πολύ τρυφερή η σκηνή τους, η Νόρα επιτέλους είπε στον Λουκά αυτά που έπρεπε να του είχε πεί τόσο καιρό..
Η κουβέντα της Νόρας και του Ρούσσου μου άρεσε πολύ, ζήλεψε μεν η Νόρα αλλά φάνηκε και πόσο τον αγαπάει τον Λουκά όταν είπε οτι εκείνη θα μπορούσε να τον φροντίζει για μια ζωή Heart2
Ο Λουκάς απο την άλλη, δίνει ρέστα σε κάθε επεισόδιο.. Το έχω πεί και σε παλιότερα επεισόδια, ζεί τα "θέλω" του χωρίς φόβο.. Είπε την Μαργαρίτα "γλάστρα" με ένα ύφος και με μία ευχαρίστηση όλα τα λεφτά Penguin
Αν όμως ο Λουκάς ζήλεψε και τον Νικόλα είναι για πολλές Fskl

Όσο για τον Μπέλλο δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράει αλλά υποψιάζομαι και φοβάμαι οτι θα δούμε μια άλλη και εντελώς διαφορετική πτυχή της προσωπικότητάς του..

Αυτά απο μένα και περιμένω με ανυπομονησία τα επόμενα επεισόδια.. Η σειρά γίνεται όλο και πιο δραστήρια και αυτό μου αρέσει πολύ Palamakia
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μαρ 12, 2010 2:05 pm

Δάφνη, δικό σου είναι το κτήμα, να το διαθέσεις όπως νομίζεις. Ο σύζυγος πρέπει να έχει λόγο στην περιουσία μόνο όταν συμβάλλει στην αύξησή της - ο δικός σου όχι μόνο δεν το κάνει αλλά το παίζει και αλτρουιστής με τις δικές σου πλάτες.

Ευτυχώς, αυτή η σύγκρουση ανάμεσα στον Νικόλα και τη Δάφνη έχει κάποιο ενδιαφέρον λόγω του προβληματικού και γεμάτου απωθημένα υπόβαθρου της σχέσης τους. Έτσι τα επόμενα επεισόδια θα έχουν έστω κάποιες αξιόλογες σκηνές, γιάτι, όσο συνεχίζεται η ανομβρία στο θέμα Μελίτα/Στέφανος, βαριέμαι τόσο πολύ, μα τόσο πολύ.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από evitaemi Παρ Μαρ 12, 2010 2:13 pm

Ezi_loukno έγραψε:Ας σχολίασω και εγώ λίγο αναλυτικά..

Θα ξεκινήσω με τη Δάφνη και τον Νικόλα.
Ο Νικόλας έχει όλα τα δίκια του κόσμου κατ'εμέ.. Όπως πολύ σωστά είπε, η κατηφόρα που κατρακυλεί ο Μάνος δε πρόκειται να σταματήσει με την πώληση της Εδέμ αλλά η Δάφνη αρνείται να καταλάβει τα αυτονόητα. Τι και αν όλη η παρέα συγκεντρώθηκε στη "ταβέρνα" για να την πείσει να λογικευτεί, εκεί η Δάφνη, αγύριστο κεφάλι.. Η ευχή πάντως που έκανε πρίν χρόνια "να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια" πήγε στράφι χθές αφού βάζει τα καπρίτσια του Μάνου, πάνω απο την οικογενειακή της αρμονία.. Το οτι κατηγόρησε τον Νικόλα για το θέμα του εργοστασίου, δεν είναι δείγμα καλού ανθρώπου διότι ξέρει πόσα παιδιά χάθηκαν απο αυτό...

Πέτρος και Αμαλία, απολαυστικότατες οι σκηνές τους όπως πάντα άλλωστε..
Αμαλία: Να πάρει μαζί του (ο Μάνος) στον πάτο το ντεκαπάζ, να ησυχάσουμε.
Αυτή η κουβέντα της Αμαλίας ομολογώ δε μου άρεσε, πρέπει δηλαδή η Εύα να φτάσει στον πάτο με τον Μάνο για να ευτυχήσει η κορούλα της? Η Αμαλίτσα κατηγορεί τον Ηλία αλλά κατα βάθος μοιάζουνε "μόνο το παιδί τους να είναι ευτυχισμένο, για τους άλλους χε.....νε" wall


Η Ευά με κερδίζει όλο και περισσότερο, συμπαραστέκεται στους φίλους της χωρίς να μεταφέρει τα δικά της προβλήματα και αψυφώντας τη πεθερά Palamakia η οποία Αντιγόνη καθόλου καλά δε μας τα λέει τελευταία.. Έχω την εντύπωση οτι θα κάνει μαύρη τη ζωή της Εύας στα επόμενα επεισόδια, χρησιμοποιώντας το παιδί της..


Ο Μάνος σήμερα ομολογώ πως στην σκηνή που έκλαιγε, με άγγιξε αλλά δε στεναχωρέθηκα κιόλας.. Όπως έστρωσε να κοιμηθεί μπάς και αλλάξει την κοσμοθεωρία του.. Αν δεχτεί όμως τα χρήματα απο τη Δάφνη, θα είναι για πολλά χαστούκια xastouki


Η Μελίτα το πήρε πολύ βαριά το θέμα με το σπίτι, δε θα μείνει και στον δρόμο.. Έχει έναν Ρούσσο δίπλα της που ξέρει οτι δε θα την αφήσει να της λείψει τίποτα, όχι σαν την Εύα που έχει για πατέρα της έναν Κυριάκο που μόνο πατέρα δε τον λές Tigania


Μου άρεσε πάντως που η Εύα συμπαραστεκόταν στην Δάφνη και η Νόρα στον Νικόλα. Ο Λουκάς και ο Μάνος πάλι στον κόσμο τους, για εντελώς διαφορετικούς λόγους..


Και τώρα Νόρα-Λουκάς..
Πολύ τρυφερή η σκηνή τους, η Νόρα επιτέλους είπε στον Λουκά αυτά που έπρεπε να του είχε πεί τόσο καιρό..
Η κουβέντα της Νόρας και του Ρούσσου μου άρεσε πολύ, ζήλεψε μεν η Νόρα αλλά φάνηκε και πόσο τον αγαπάει τον Λουκά όταν είπε οτι εκείνη θα μπορούσε να τον φροντίζει για μια ζωή Heart2
Ο Λουκάς απο την άλλη, δίνει ρέστα σε κάθε επεισόδιο.. Το έχω πεί και σε παλιότερα επεισόδια, ζεί τα "θέλω" του χωρίς φόβο.. Είπε την Μαργαρίτα "γλάστρα" με ένα ύφος και με μία ευχαρίστηση όλα τα λεφτά Penguin
Αν όμως ο Λουκάς ζήλεψε και τον Νικόλα είναι για πολλές Fskl

Όσο για τον Μπέλλο δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράει αλλά υποψιάζομαι και φοβάμαι οτι θα δούμε μια άλλη και εντελώς διαφορετική πτυχή της προσωπικότητάς του..

Αυτά απο μένα και περιμένω με ανυπομονησία τα επόμενα επεισόδια.. Η σειρά γίνεται όλο και πιο δραστήρια και αυτό μου αρέσει πολύ Palamakia

δεν νομίζω ότι ζήλεψε στα αλήθεια ο Λουκάς...απλά είναι και αυτό μέρος του παιχνιδιού με την 'αμνησία'

Μπέλλος = τέλος: εδώ μάλλον αρχή με πολλά προβλήματα για το ζευγαράκι μας (Λουκα-Νορα) βλέπω...

evitaemi
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : στην χώρα του Ποτέ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Μαρ 12, 2010 2:22 pm

Ezi_loukno έγραψε:... Αυτή η κουβέντα της Αμαλίας ομολογώ δε μου άρεσε, πρέπει δηλαδή η Εύα να φτάσει στον πάτο με τον Μάνο για να ευτυχήσει η κορούλα της? ...

Αφού η κόρη της δεν μπορεί να βρει ένα άνδρα μόνη της κάτι πρέπει να κάνει να την βοηθήσει αυτή. Αυτή είναι η τρελλοαμαλία "ο θάνατός σου η ζωή μου". Είδατε σαδιστικό χαμόγελο.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 12, 2010 2:31 pm

Εzi (Αλήθεια είναι το όνομά σου αυτό?) μου άρεσε ο σχολιασμός σου αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι το δικό σου "αναλυτικά" με το δικό μου "αναλυτικά" απέχουν έτη φωτός gelio

Ezi_loukno έγραψε:Ας σχολίασω και εγώ λίγο αναλυτικά..

Θα ξεκινήσω με τη Δάφνη και τον Νικόλα.
Ο Νικόλας έχει όλα τα δίκια του κόσμου κατ'εμέ.. Όπως πολύ σωστά είπε, η κατηφόρα που κατρακυλεί ο Μάνος δε πρόκειται να σταματήσει με την πώληση της Εδέμ αλλά η Δάφνη αρνείται να καταλάβει τα αυτονόητα. Τι και αν όλη η παρέα συγκεντρώθηκε στη "ταβέρνα" για να την πείσει να λογικευτεί, εκεί η Δάφνη, αγύριστο κεφάλι.. Η ευχή πάντως που έκανε πρίν χρόνια "να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια" πήγε στράφι χθές αφού βάζει τα καπρίτσια του Μάνου, πάνω απο την οικογενειακή της αρμονία.. Το οτι κατηγόρησε τον Νικόλα για το θέμα του εργοστασίου, δεν είναι δείγμα καλού ανθρώπου διότι ξέρει πόσα παιδιά χάθηκαν απο αυτό...

Συμφωνώ μαζί σου! Ήταν φανερό απο το γεγονός ότι δεν συζητήθηκε ποτέ το θέμα περί Ευάς ότι δεν το έχει αφήσει πίσω της η Δάφνη, αλλα σε αυτή την περίπτωση κακώς παντρεύτηκε το Νικόλα! Χτες είπε πολλά που δεν έπρεπε κι αυτό δείχνει ότι έκρυβε μεγάλη κακία μέσα της, κι επειδή ξέρει καλά το Νικόλα, χρησιμοποίησε αυτά που ήξερε ότι θα τον πονέσουν περισσότερο!!! ΚΟΒΕΤΑΙ!!!

Όταν ο Νικόλας είπε θα τρελαθώ ειλικρινά περίμενα να συμπληρώσει την φράση και όταν δεν το έκανε φώναζα στην τηλεόραση "Εμ βέβαια αυτός πρέπει να πηδηχτεί απο το παράθυρο με αυτά που ακούει!!!"

Η σκηνή ήταν από τις πιο δυνατές και μου άρεσαν και οι δύο ηθοποιοι!!! Είδικά ο Γιαννακόπουλος!

Από την άλλη αυτό το αποφασίζουμε και διατάζουμε της Δάφνης και το μουλαρώνω μέχρι αηδίας ακόμα κι όταν βλέπω ότι όλοι μου λένε το αντίθετο δεν το δέχομαι με τίποτα!

Όσο για τα λεφτά, διαφωνώ όπως διάβασα ότι ο Νικόλας ζει το όνειρό του βασιζόμενος στις πλάτες της Δάφνης γιατί δεν τον ζούσε ποτέ η Δάφνη, δούλευε και στο νοσοκομείο για έναν μισθό αρχικά αν θυμάστε!


Ezi_loukno έγραψε:Πέτρος και Αμαλία, απολαυστικότατες οι σκηνές τους όπως πάντα άλλωστε..
Αμαλία: Να πάρει μαζί του (ο Μάνος) στον πάτο το ντεκαπάζ, να ησυχάσουμε.
Αυτή η κουβέντα της Αμαλίας ομολογώ δε μου άρεσε, πρέπει δηλαδή η Εύα να φτάσει στον πάτο με τον Μάνο για να ευτυχήσει η κορούλα της? Η Αμαλίτσα κατηγορεί τον Ηλία αλλά κατα βάθος μοιάζουνε "μόνο το παιδί τους να είναι ευτυχισμένο, για τους άλλους χε.....νε" wall

Νομίζω πέτυχες φλέβα! Μπορεί η Αμαλία να είναι απολαυστική μέσα στην τρέλα της αλλα φαίνεται ξεκάθαρα απο την αρχή της σειράς εώς σήμερα ότι κοιτάει μόνο το συμφέρον και την πάρτη της, υποστηρίζει ΜΟΝΟ αυτό που θεωρεί ΕΚΕΙΝΗ ότι είναι σωστό (συνήθως τον γαμπρό με τα περισσότερα λεφτά) και βέβαια όποιος μπαίνει εμπόδιο θα χαιρόταν να τον έστελνε στον αγύριστο με το όποιο μέσο θεμιτό ή αθέμιτο! Και βέβαια εθελοτυφλεί κι εκείνη όπως ο Ηλίας σε ότι κι αν αφορά το παιδί της..

Ezi_loukno έγραψε:Η Ευά με κερδίζει όλο και περισσότερο, συμπαραστέκεται στους φίλους της χωρίς να μεταφέρει τα δικά της προβλήματα και αψυφώντας τη πεθερά Palamakia η οποία Αντιγόνη καθόλου καλά δε μας τα λέει τελευταία.. Έχω την εντύπωση οτι θα κάνει μαύρη τη ζωή της Εύας στα επόμενα επεισόδια, χρησιμοποιώντας το παιδί της..

Προς το παρόν ο Στέφανος φαίνεται να την υποστηρίζει την Εύα. Εκεί έγκειται και η διαφωνία μου ότι η Αντιγόνη είναι ο "κακός" της υπόθεσης... όσο και να θέλει η Αντιγόνη να βλάψει/περιορίσει/χρησιμοποιήσει κάποιους αν δεν βγάλει πρώτα πρώτα από τη μέση το Στέφανο δεν μπορεί να το κάνει!!!

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα! Η Εύα στάθηκε δίπλα στη φίλη της, η οποία δεν τόλμησε να της ομολογήσει τα όσα καταλόγησε στο Νικόλα που την αφορούσαν, πιθανότατα γιατί ήξερε ότι η Εύα θα έπαιρνε πάνω της το φταίξιμο! Όμως απεναντι στη Δάφνη ευθύνες είχε κατά κύριο λόγο ο Νικόλας και αυτό δεν το ξεπέρασε ποτέ!!! Και όπως είπες πήγε στη φίλη της και έμεινε εκεί για αυτήν και μόνο χωρίς να της μεταδώσει τύψεις ή στεναχώρια από δικά της προβλήματα!


Ezi_loukno έγραψε:Ο Μάνος σήμερα ομολογώ πως στην σκηνή που έκλαιγε, με άγγιξε αλλά δε στεναχωρέθηκα κιόλας.. Όπως έστρωσε να κοιμηθεί μπάς και αλλάξει την κοσμοθεωρία του.. Αν δεχτεί όμως τα χρήματα απο τη Δάφνη, θα είναι για πολλά χαστούκια xastouki

Συμφωνώ για τα λεφτά απλά θα πω ότι εμένα αυτό το ξέσπασμα μου άρεσε πολύ! Τα Μάνο μου τα ξαφνικά με χάλασαν από την κυρία που την προηγούμενη μέρα δεν έδινε δεκάρα για τον Μάνο!

Ezi_loukno έγραψε:Η Μελίτα το πήρε πολύ βαριά το θέμα με το σπίτι, δε θα μείνει και στον δρόμο.. Έχει έναν Ρούσσο δίπλα της που ξέρει οτι δε θα την αφήσει να της λείψει τίποτα, όχι σαν την Εύα που έχει για πατέρα της έναν Κυριάκο που μόνο πατέρα δε τον λές Tigania

Καλά μην το ψάχνεις! Η σερνάμενη ξέχασε ότι πριν λίγα επεισόδια είχε αρνηθεί να δεχτεί τη συγνώμη του πατέρα της λες και αυτός ο άνθρωπος έφταιγε για όλα τα δεινά που της συμβαίνουν ενώ τώρα που της αγόρασε το σπίτι αμέσως να τον αποδεχτεί! Ο Ρούσσος πάντως αποδείχθηκε και τώρα ότι το μυαλό του ακόμα και κάτω απο πίεση παίρνει στροφες!

Ezi_loukno έγραψε:Μου άρεσε πάντως που η Εύα συμπαραστεκόταν στην Δάφνη και η Νόρα στον Νικόλα. Ο Λουκάς και ο Μάνος πάλι στον κόσμο τους, για εντελώς διαφορετικούς λόγους..

Ο Λουκάς όπως είδαμε θέλει να συμπαρασταθεί αλλα πρέπει να συνεχίζει να το παίζει, σε αυτό έχει δίκιο ο Ρούσσος, αν θυμηθεί ως έχει, εκεί είναι που δεν θα μπορεί να συμπαρασταθεί καθόλου! Όσο για το Μάνο, δεν νομίζω ότι μπορούσε να συμπαρασταθεί καθώς δεν τον έπαιρνε να εμπλακεί μια και η Δάφνη τον έχει βάλει μέσα στη μέση του θέματος με την ξεροκεφαλίά της. Αν μη τι άλλο δεν της ζήτησε βοήθεια ή λεφτά!

Ezi_loukno έγραψε:Και τώρα Νόρα-Λουκάς..
Πολύ τρυφερή η σκηνή τους, η Νόρα επιτέλους είπε στον Λουκά αυτά που έπρεπε να του είχε πεί τόσο καιρό..
Η κουβέντα της Νόρας και του Ρούσσου μου άρεσε πολύ, ζήλεψε μεν η Νόρα αλλά φάνηκε και πόσο τον αγαπάει τον Λουκά όταν είπε οτι εκείνη θα μπορούσε να τον φροντίζει για μια ζωή Heart2
Ο Λουκάς απο την άλλη, δίνει ρέστα σε κάθε επεισόδιο.. Το έχω πεί και σε παλιότερα επεισόδια, ζεί τα "θέλω" του χωρίς φόβο.. Είπε την Μαργαρίτα "γλάστρα" με ένα ύφος και με μία ευχαρίστηση όλα τα λεφτά Penguin
Αν όμως ο Λουκάς ζήλεψε και τον Νικόλα είναι για πολλές Fskl

Δεν το συζητώ ότι όλα ήταν τέλεια!!! Τα λόγια τους, το υπόλοιπο από το φιλί (που αμα συνεχίσουν να τα κόβουν στη μέση θα βγάλουμε πανώ στην Παιανία το δηλώνω!!!) όλα τέλεια!!!

Το ίδιο απολαυστική με διαφορετικό τρόπο ήταν και η σκηνή με τη Νταίζη, όταν την είδα και μαζί με τις πατάτες είχε αλλάξει και φόρεμα χτυπιόμουνα από τα γέλια!!! Λουκά πάρε πίσω το αίμα σου για τους εκβιασμούς σταγόνα σταγόνα κι εγώ μαζί σου!!!

Όσο για τις πυζάμες, μου κακοφάνηκε κι εμένα που τις είδα πάνω στο Νικόλα αλλα εντάξει το θεωρώ κουλό να ζηλέψει! χαχαχα


Ezi_loukno έγραψε:Όσο για τον Μπέλλο δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράει αλλά υποψιάζομαι και φοβάμαι οτι θα δούμε μια άλλη και εντελώς διαφορετική πτυχή της προσωπικότητάς του..

Αυτά απο μένα και περιμένω με ανυπομονησία τα επόμενα επεισόδια.. Η σειρά γίνεται όλο και πιο δραστήρια και αυτό μου αρέσει πολύ Palamakia

Για το Μπέλλο να πω ότι ο άνθρωπος είναι εντελώς ζωντόβολο! Ότι κι αν αποδειχθεί στο μετέπειτα δεν γίνεται το πρωί να είναι μυαλό ξουράφι και μεγαλοεπιχειρηματίας και μόλις βγαίνει από το γραφείο να ζαβλακώνεται και να παριστάνει τον πανηλίθιο σε νέες περιπέτειες! Ε δεν κολλάει!!!!

Κι εμένα μου άρεσε το επεισόδιο και περιμένω τα επόμενα, από εδώ και πέρα που όλα εχουν μπει σε μια σειρά πιστεύω έχουμε να δούμε πράγματα και θάματα!!!

Και τέλος να πω.. να σχολιάζεις κάθε μέρα Ezi μου αρέσει πολύ!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 2:35 pm

Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 12, 2010 2:36 pm

Ezi_loukno έγραψε:Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio

Α εσύ ξεκινάς με λίγα και καταλήγεις με πολλά? Εγω δηλαδή τότε τι κάνω? gelio gelio gelio


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 12, 2010 2:38 pm

Ezi_loukno έγραψε:Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio
Πράγματι τέλειος ο σχολιασμός και να γράφεις ποιο συχνά... Δεν είναι πολλά αυτά που γράφεις, μάλλον δεν έχει δει τα κατεβατά (πιάνεται το δάχτυλο μέχρι να κάνει scrolling απο το ποντίκι και να τα διαβάσεις όλα!!) που γράφει το υποθετάκι...!!!!!!
ΥΓ: Εμένα μ'αρεσει το όνομα σου, αν και σπάνιο...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 12, 2010 2:38 pm

Ezi_loukno έγραψε:Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio


Έχεις πολύ παράξενο αλλά γοητευτικό όνομα. Περιμένω κι εγω σχολιασμούς
Αν λες οτι παρασύρεσαι εσύ στο σχολιασμό τι να πει το κατσαρό υπόθετο; Τα δικά της ποστ κάνω ένα τέταρτο να τα διαβάσω.
Στην αρχή για να μας ψήσει να διαβάσουμε κέρναγε και κανένα γλυφιτζούρι τώρα το έκοψε κι αυτό.lol!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 12, 2010 2:40 pm

Clarabelle έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio


Έχεις πολύ παράξενο αλλά γοητευτικό όνομα. Περιμένω κι εγω σχολιασμούς
Αν λες οτι παρασύρεσαι εσύ στο σχολιασμό τι να πει το κατσαρό υπόθετο; Τα δικά της ποστ κάνω ένα τέταρτο να τα διαβάσω.
Στην αρχή για να μας ψήσει να διαβάσουμε κέρναγε και κανένα γλυφιτζούρι τώρα το έκοψε κι αυτό.lol!

Τι????? Τζάμπα τα διαβάζω τόσο καιρό?????
Θέλω γλυφιτζουράκι !!! : scream :
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 2:43 pm

Πάντως Katsaro Ypotheto με όλο το σεβασμό, όταν διαβάζω το σχολιασμό σου παίρνω ένα ποτήρι νερό μαζί μου πάντα γιατί στεγνώνει το στόμα μου κάθε φορά gelio
Κατά τα άλλα λατρεύω να τους διαβάζω γιατί συμφωνώ απόλυτα : respect :

Σευχαριστώ πολύ Mik για τα καλά λόγια, είσαι η εξαίρεση, σε λίγους αρέσει το ονομά μου..
Επίσης θα προσπαθώ να σχολιάζω κάθε μέρα : thanks :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 2:46 pm

Clarabelle έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:Σευχαριστώ πολύ Katsaro Ypotheto..
Είναι περίεργο αλλά αυτό είναι το ονομά μου /S

Όσο για τον σχολιασμό, τι να κάνω αφού για λίγα ξεκινάω και σε πολλά καταλήγω gelio


Έχεις πολύ παράξενο αλλά γοητευτικό όνομα. Περιμένω κι εγω σχολιασμούς
Αν λες οτι παρασύρεσαι εσύ στο σχολιασμό τι να πει το κατσαρό υπόθετο; Τα δικά της ποστ κάνω ένα τέταρτο να τα διαβάσω.
Στην αρχή για να μας ψήσει να διαβάσουμε κέρναγε και κανένα γλυφιτζούρι τώρα το έκοψε κι αυτό.lol!

: thanks : Clarabelle, ωραία ιδέα το γλυφιτζούρι, θα το έχω υπόψην μου gelio
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Παρ Μαρ 12, 2010 2:49 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εzi (Αλήθεια είναι το όνομά σου αυτό?) μου άρεσε ο σχολιασμός σου αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι το δικό σου "αναλυτικά" με το δικό μου "αναλυτικά" απέχουν έτη φωτός gelio

Ezi_loukno έγραψε:Ας σχολίασω και εγώ λίγο αναλυτικά..

Θα ξεκινήσω με τη Δάφνη και τον Νικόλα.
Ο Νικόλας έχει όλα τα δίκια του κόσμου κατ'εμέ.. Όπως πολύ σωστά είπε, η κατηφόρα που κατρακυλεί ο Μάνος δε πρόκειται να σταματήσει με την πώληση της Εδέμ αλλά η Δάφνη αρνείται να καταλάβει τα αυτονόητα. Τι και αν όλη η παρέα συγκεντρώθηκε στη "ταβέρνα" για να την πείσει να λογικευτεί, εκεί η Δάφνη, αγύριστο κεφάλι.. Η ευχή πάντως που έκανε πρίν χρόνια "να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια" πήγε στράφι χθές αφού βάζει τα καπρίτσια του Μάνου, πάνω απο την οικογενειακή της αρμονία.. Το οτι κατηγόρησε τον Νικόλα για το θέμα του εργοστασίου, δεν είναι δείγμα καλού ανθρώπου διότι ξέρει πόσα παιδιά χάθηκαν απο αυτό...

Συμφωνώ μαζί σου! Ήταν φανερό απο το γεγονός ότι δεν συζητήθηκε ποτέ το θέμα περί Ευάς ότι δεν το έχει αφήσει πίσω της η Δάφνη, αλλα σε αυτή την περίπτωση κακώς παντρεύτηκε το Νικόλα! Χτες είπε πολλά που δεν έπρεπε κι αυτό δείχνει ότι έκρυβε μεγάλη κακία μέσα της, κι επειδή ξέρει καλά το Νικόλα, χρησιμοποίησε αυτά που ήξερε ότι θα τον πονέσουν περισσότερο!!! ΚΟΒΕΤΑΙ!!!

Όταν ο Νικόλας είπε θα τρελαθώ ειλικρινά περίμενα να συμπληρώσει την φράση και όταν δεν το έκανε φώναζα στην τηλεόραση "Εμ βέβαια αυτός πρέπει να πηδηχτεί απο το παράθυρο με αυτά που ακούει!!!"

Η σκηνή ήταν από τις πιο δυνατές και μου άρεσαν και οι δύο ηθοποιοι!!! Είδικά ο Γιαννακόπουλος!

Από την άλλη αυτό το αποφασίζουμε και διατάζουμε της Δάφνης και το μουλαρώνω μέχρι αηδίας ακόμα κι όταν βλέπω ότι όλοι μου λένε το αντίθετο δεν το δέχομαι με τίποτα!

Όσο για τα λεφτά, διαφωνώ όπως διάβασα ότι ο Νικόλας ζει το όνειρό του βασιζόμενος στις πλάτες της Δάφνης γιατί δεν τον ζούσε ποτέ η Δάφνη, δούλευε και στο νοσοκομείο για έναν μισθό αρχικά αν θυμάστε!


Ezi_loukno έγραψε:Πέτρος και Αμαλία, απολαυστικότατες οι σκηνές τους όπως πάντα άλλωστε..
Αμαλία: Να πάρει μαζί του (ο Μάνος) στον πάτο το ντεκαπάζ, να ησυχάσουμε.
Αυτή η κουβέντα της Αμαλίας ομολογώ δε μου άρεσε, πρέπει δηλαδή η Εύα να φτάσει στον πάτο με τον Μάνο για να ευτυχήσει η κορούλα της? Η Αμαλίτσα κατηγορεί τον Ηλία αλλά κατα βάθος μοιάζουνε "μόνο το παιδί τους να είναι ευτυχισμένο, για τους άλλους χε.....νε" wall

Νομίζω πέτυχες φλέβα! Μπορεί η Αμαλία να είναι απολαυστική μέσα στην τρέλα της αλλα φαίνεται ξεκάθαρα απο την αρχή της σειράς εώς σήμερα ότι κοιτάει μόνο το συμφέρον και την πάρτη της, υποστηρίζει ΜΟΝΟ αυτό που θεωρεί ΕΚΕΙΝΗ ότι είναι σωστό (συνήθως τον γαμπρό με τα περισσότερα λεφτά) και βέβαια όποιος μπαίνει εμπόδιο θα χαιρόταν να τον έστελνε στον αγύριστο με το όποιο μέσο θεμιτό ή αθέμιτο! Και βέβαια εθελοτυφλεί κι εκείνη όπως ο Ηλίας σε ότι κι αν αφορά το παιδί της..

Ezi_loukno έγραψε:Η Ευά με κερδίζει όλο και περισσότερο, συμπαραστέκεται στους φίλους της χωρίς να μεταφέρει τα δικά της προβλήματα και αψυφώντας τη πεθερά Palamakia η οποία Αντιγόνη καθόλου καλά δε μας τα λέει τελευταία.. Έχω την εντύπωση οτι θα κάνει μαύρη τη ζωή της Εύας στα επόμενα επεισόδια, χρησιμοποιώντας το παιδί της..

Προς το παρόν ο Στέφανος φαίνεται να την υποστηρίζει την Εύα. Εκεί έγκειται και η διαφωνία μου ότι η Αντιγόνη είναι ο "κακός" της υπόθεσης... όσο και να θέλει η Αντιγόνη να βλάψει/περιορίσει/χρησιμοποιήσει κάποιους αν δεν βγάλει πρώτα πρώτα από τη μέση το Στέφανο δεν μπορεί να το κάνει!!!

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα! Η Εύα στάθηκε δίπλα στη φίλη της, η οποία δεν τόλμησε να της ομολογήσει τα όσα καταλόγησε στο Νικόλα που την αφορούσαν, πιθανότατα γιατί ήξερε ότι η Εύα θα έπαιρνε πάνω της το φταίξιμο! Όμως απεναντι στη Δάφνη ευθύνες είχε κατά κύριο λόγο ο Νικόλας και αυτό δεν το ξεπέρασε ποτέ!!! Και όπως είπες πήγε στη φίλη της και έμεινε εκεί για αυτήν και μόνο χωρίς να της μεταδώσει τύψεις ή στεναχώρια από δικά της προβλήματα!


Ezi_loukno έγραψε:Ο Μάνος σήμερα ομολογώ πως στην σκηνή που έκλαιγε, με άγγιξε αλλά δε στεναχωρέθηκα κιόλας.. Όπως έστρωσε να κοιμηθεί μπάς και αλλάξει την κοσμοθεωρία του.. Αν δεχτεί όμως τα χρήματα απο τη Δάφνη, θα είναι για πολλά χαστούκια xastouki

Συμφωνώ για τα λεφτά απλά θα πω ότι εμένα αυτό το ξέσπασμα μου άρεσε πολύ! Τα Μάνο μου τα ξαφνικά με χάλασαν από την κυρία που την προηγούμενη μέρα δεν έδινε δεκάρα για τον Μάνο!

Ezi_loukno έγραψε:Η Μελίτα το πήρε πολύ βαριά το θέμα με το σπίτι, δε θα μείνει και στον δρόμο.. Έχει έναν Ρούσσο δίπλα της που ξέρει οτι δε θα την αφήσει να της λείψει τίποτα, όχι σαν την Εύα που έχει για πατέρα της έναν Κυριάκο που μόνο πατέρα δε τον λές Tigania

Καλά μην το ψάχνεις! Η σερνάμενη ξέχασε ότι πριν λίγα επεισόδια είχε αρνηθεί να δεχτεί τη συγνώμη του πατέρα της λες και αυτός ο άνθρωπος έφταιγε για όλα τα δεινά που της συμβαίνουν ενώ τώρα που της αγόρασε το σπίτι αμέσως να τον αποδεχτεί! Ο Ρούσσος πάντως αποδείχθηκε και τώρα ότι το μυαλό του ακόμα και κάτω απο πίεση παίρνει στροφες!

Ezi_loukno έγραψε:Μου άρεσε πάντως που η Εύα συμπαραστεκόταν στην Δάφνη και η Νόρα στον Νικόλα. Ο Λουκάς και ο Μάνος πάλι στον κόσμο τους, για εντελώς διαφορετικούς λόγους..

Ο Λουκάς όπως είδαμε θέλει να συμπαρασταθεί αλλα πρέπει να συνεχίζει να το παίζει, σε αυτό έχει δίκιο ο Ρούσσος, αν θυμηθεί ως έχει, εκεί είναι που δεν θα μπορεί να συμπαρασταθεί καθόλου! Όσο για το Μάνο, δεν νομίζω ότι μπορούσε να συμπαρασταθεί καθώς δεν τον έπαιρνε να εμπλακεί μια και η Δάφνη τον έχει βάλει μέσα στη μέση του θέματος με την ξεροκεφαλίά της. Αν μη τι άλλο δεν της ζήτησε βοήθεια ή λεφτά!

Ezi_loukno έγραψε:Και τώρα Νόρα-Λουκάς..
Πολύ τρυφερή η σκηνή τους, η Νόρα επιτέλους είπε στον Λουκά αυτά που έπρεπε να του είχε πεί τόσο καιρό..
Η κουβέντα της Νόρας και του Ρούσσου μου άρεσε πολύ, ζήλεψε μεν η Νόρα αλλά φάνηκε και πόσο τον αγαπάει τον Λουκά όταν είπε οτι εκείνη θα μπορούσε να τον φροντίζει για μια ζωή Heart2
Ο Λουκάς απο την άλλη, δίνει ρέστα σε κάθε επεισόδιο.. Το έχω πεί και σε παλιότερα επεισόδια, ζεί τα "θέλω" του χωρίς φόβο.. Είπε την Μαργαρίτα "γλάστρα" με ένα ύφος και με μία ευχαρίστηση όλα τα λεφτά Penguin
Αν όμως ο Λουκάς ζήλεψε και τον Νικόλα είναι για πολλές Fskl

Δεν το συζητώ ότι όλα ήταν τέλεια!!! Τα λόγια τους, το υπόλοιπο από το φιλί (που αμα συνεχίσουν να τα κόβουν στη μέση θα βγάλουμε πανώ στην Παιανία το δηλώνω!!!) όλα τέλεια!!!

Το ίδιο απολαυστική με διαφορετικό τρόπο ήταν και η σκηνή με τη Νταίζη, όταν την είδα και μαζί με τις πατάτες είχε αλλάξει και φόρεμα χτυπιόμουνα από τα γέλια!!! Λουκά πάρε πίσω το αίμα σου για τους εκβιασμούς σταγόνα σταγόνα κι εγώ μαζί σου!!!

Όσο για τις πυζάμες, μου κακοφάνηκε κι εμένα που τις είδα πάνω στο Νικόλα αλλα εντάξει το θεωρώ κουλό να ζηλέψει! χαχαχα


Ezi_loukno έγραψε:Όσο για τον Μπέλλο δεν έχω καταλάβει τι ρόλο βαράει αλλά υποψιάζομαι και φοβάμαι οτι θα δούμε μια άλλη και εντελώς διαφορετική πτυχή της προσωπικότητάς του..

Αυτά απο μένα και περιμένω με ανυπομονησία τα επόμενα επεισόδια.. Η σειρά γίνεται όλο και πιο δραστήρια και αυτό μου αρέσει πολύ Palamakia

Για το Μπέλλο να πω ότι ο άνθρωπος είναι εντελώς ζωντόβολο! Ότι κι αν αποδειχθεί στο μετέπειτα δεν γίνεται το πρωί να είναι μυαλό ξουράφι και μεγαλοεπιχειρηματίας και μόλις βγαίνει από το γραφείο να ζαβλακώνεται και να παριστάνει τον πανηλίθιο σε νέες περιπέτειες! Ε δεν κολλάει!!!!

Κι εμένα μου άρεσε το επεισόδιο και περιμένω τα επόμενα, από εδώ και πέρα που όλα εχουν μπει σε μια σειρά πιστεύω έχουμε να δούμε πράγματα και θάματα!!!

Και τέλος να πω.. να σχολιάζεις κάθε μέρα Ezi μου αρέσει πολύ!!!
μπραβο και στις δυο φοβεροι οι σχολιασμοι σας εχω δηλωσει φαν της τζινας αλλα τωρα δηλωνω και δικη σου να γραφεις συχνοτερα!!!!!! : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από spy Παρ Μαρ 12, 2010 2:54 pm

Ας σχολίασω και εγώ λίγο αναλυτικά..

Θα ξεκινήσω με τη Δάφνη και τον Νικόλα.
Ο Νικόλας έχει όλα τα δίκια του κόσμου κατ'εμέ.. Όπως πολύ σωστά είπε, η κατηφόρα που κατρακυλεί ο Μάνος δε πρόκειται να σταματήσει με την πώληση της Εδέμ αλλά η Δάφνη αρνείται να καταλάβει τα αυτονόητα. Τι και αν όλη η παρέα συγκεντρώθηκε στη "ταβέρνα" για να την πείσει να λογικευτεί, εκεί η Δάφνη, αγύριστο κεφάλι.. Η ευχή πάντως που έκανε πρίν χρόνια "να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια" πήγε στράφι χθές αφού βάζει τα καπρίτσια του Μάνου, πάνω απο την οικογενειακή της αρμονία.. Το οτι κατηγόρησε τον Νικόλα για το θέμα του εργοστασίου, δεν είναι δείγμα καλού ανθρώπου διότι ξέρει πόσα παιδιά χάθηκαν απο αυτό...

Συμφωνώ μαζί σου! Ήταν φανερό απο το γεγονός ότι δεν συζητήθηκε ποτέ το θέμα περί Ευάς ότι δεν το έχει αφήσει πίσω της η Δάφνη, αλλα σε αυτή την περίπτωση κακώς παντρεύτηκε το Νικόλα! Χτες είπε πολλά που δεν έπρεπε κι αυτό δείχνει ότι έκρυβε μεγάλη κακία μέσα της, κι επειδή ξέρει καλά το Νικόλα, χρησιμοποίησε αυτά που ήξερε ότι θα τον πονέσουν περισσότερο!!! ΚΟΒΕΤΑΙ!!!

Η Δάφνη αναφέρθηκε χθες στην Εύα μόνο στο σκέλος που αφορούσε στο Μάνο και όχι την ίδια. Είπε στο Νικόλα ότι από τότε που παντρεύτηκε την Εύα άρχισε η κατρακύλα του Μάνου και έχει δίκιο. Ο Μάνος άρχισε απανωτα τα λάθη από τότε. Επίσης, το ότι κάηκε το εργοστάσιο ήταν πλήγμα για το Μάνο με τις ασφαλιστικές και τις αγωγές που του έκαναν οι εργαζόμενοι, τα προβλήματα με τους μετόχους κτλ. Ο Νικόλας ουδέποτε δούλεψε στο νοσοκομείο. Εκεί πήγαινε μόνο για τα δείγματα νερού από το εργοστάσιο. Ο Νικόλας έχει πολλά απωθημένα απέναντι στο Μάνο. Και κατα τη γνώμη μου η Γεωργόνη την απογείωσε τη σκηνή, γιατί έβγαλε πολύ συναίσθημα και όχι κραυγές.
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 12, 2010 3:25 pm

Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 3:31 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?





Συμφωνώ απόλυτα..
Άλλωστε ο Μάνος πρέπει να μάθει να ζεί όπως ο απλός κόσμος που δεν έχει εξουσία.. Με λίγα χρήματα αλλά τίμια..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μαρ 12, 2010 3:32 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?




Θα συμφωνήσω σε όλα.Η Δάφνη ήταν φάουλ χτες.Ναι ο Νικόλας της έκανε πολλά,αλλά επιλογή της ήταν να τον συγχωρέσει.Δεν μπορεί τώρα λοιπόν να του τα χτυπάει σε κάθε δύσκολη φάση.Επίσης αυτό που του είπε για το εργοστάσιο ήταν απαράδεκτο!Πέρισυ τον υποστήριζε σαν τρελή και τότε η πληγή από την προδοσία ήταν και πιο φρέσκια.Τώρα ξαφνικά φταίει ο Νικόλας?
Και φυσικά και θεωρώ τραγικό πως πρέπει να πουλήσουν τις περιουσίες τους και να κάνουν μία και δύο δουλειές επειδή ο Μάνος δεν ανέχεται να κάνει μια απλή δουελεία όπως ο απλός κοσμάκης!Αν είναι δυνατόν!Μόνος του έφτασε εκεί,ας ξελασπώσει μόνος του.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από spy Παρ Μαρ 12, 2010 3:34 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?



Και τώρα για μια ζωή πρόκειται, γι'αυτή του Μάνου, αλλά επειδή είναι ο Μάνος δεν πειράζει ας αυτοκτονήσει.
Δε βρίσκω παράλογο το γεγονός ότι η Δάφνη δε θεωρεί το Μάνο τελειωμένο, όπως οι υπόλοιποι και συνεχίζει να πιστεύει ότι εκείνος μπορεί να σωθεί.
Την κατασκήνωση την αγόρασε ο Μάνος και αν δεν ήταν αυτός δεν θα την είχαν ποτέ. Η Δάφνη πιστεύει πως το μέρος ως μέρος και μόνο δεν θα έχει καμία αξία αν δεν είναι μαζί τους και ο Μάνος. Ποιό είναι το παράλογο; Και θα συμφωνήσω με κάποιον που έγραψε πως ο Νικόλας θα έπρεπε να αναλογιστεί το κακό που έκανε στη Δάφνη και το Μάνο για ένα απωθημένο και μετά να μιλάει για τους άλλους.
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 12, 2010 3:46 pm

spy έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?



Και τώρα για μια ζωή πρόκειται, γι'αυτή του Μάνου, αλλά επειδή είναι ο Μάνος δεν πειράζει ας αυτοκτονήσει.
Δε βρίσκω παράλογο το γεγονός ότι η Δάφνη δε θεωρεί το Μάνο τελειωμένο, όπως οι υπόλοιποι και συνεχίζει να πιστεύει ότι εκείνος μπορεί να σωθεί.
Την κατασκήνωση την αγόρασε ο Μάνος και αν δεν ήταν αυτός δεν θα την είχαν ποτέ. Η Δάφνη πιστεύει πως το μέρος ως μέρος και μόνο δεν θα έχει καμία αξία αν δεν είναι μαζί τους και ο Μάνος. Ποιό είναι το παράλογο; Και θα συμφωνήσω με κάποιον που έγραψε πως ο Νικόλας θα έπρεπε να αναλογιστεί το κακό που έκανε στη Δάφνη και το Μάνο για ένα απωθημένο και μετά να μιλάει για τους άλλους.


spy, εδώ θα διαφωνήσω.. Δε γίνεται όλος ο κόσμος να περιστρέφεται γύρω απο το πρόσωπο του Μάνου.. Όλη η παρέα τον αγαπάει, τον νοιάζεται και τον πονάει αλλά σκέφτονται λογικά. Αυτά τα χρήματα δε θα τον ξελασπώσουν έτσι και αλλιώς, ποιός ο λόγος λοιπόν να πουληθεί η Εδέμ? Η Δάφνη χθές ήταν απόλυτη και κατηγορηματική, δεν άκουγε κουβέντα και είχε πεισμώσει λές και όλοι θέλουν το κακό του αδελφού της.. Επίσης είπε πολύ χονδρά λόγια στον Νικόλα πάνω στα νεύρα της..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 12, 2010 3:47 pm

spy έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?



Και τώρα για μια ζωή πρόκειται, γι'αυτή του Μάνου, αλλά επειδή είναι ο Μάνος δεν πειράζει ας αυτοκτονήσει.
Δε βρίσκω παράλογο το γεγονός ότι η Δάφνη δε θεωρεί το Μάνο τελειωμένο, όπως οι υπόλοιποι και συνεχίζει να πιστεύει ότι εκείνος μπορεί να σωθεί.
Την κατασκήνωση την αγόρασε ο Μάνος και αν δεν ήταν αυτός δεν θα την είχαν ποτέ. Η Δάφνη πιστεύει πως το μέρος ως μέρος και μόνο δεν θα έχει καμία αξία αν δεν είναι μαζί τους και ο Μάνος. Ποιό είναι το παράλογο; Και θα συμφωνήσω με κάποιον που έγραψε πως ο Νικόλας θα έπρεπε να αναλογιστεί το κακό που έκανε στη Δάφνη και το Μάνο για ένα απωθημένο και μετά να μιλάει για τους άλλους.

Δεν είναι λίγο υπερβολικό για έναν άνθρωπο να αυτοκτκνήσει επειδή χάνει την εξουσία...Στη ζωή του Μάνου έχουν συμβεί παρα πολλά γεγονότα για τα οποία θα μπορούσε να αυτοκτονήσει αλλά αν εξαιρέσουμε το περσινο με τη Νεφέλη δεν το σκέφτηκε και ποτε άλλοτε.Εχασε τη γυναικα που αγαπούσε,του γυρισαν ολοι την πλάτη, έμεινε μονοις του και θα σκεφτεί να αυτοκτκονησει τώρα που χάνει και τη δυναμη του??? Αυτο δεν μας δειχνεί κατι για τον χαρακτηρα του???
Και ο Νικόλας είχε δίκιο όταν είπε πως αυτός οταν έχασε τη δουλειά του δούλεψε ταξι ενώ ο Μάνος δεν το κάνει...Γιατι??? Αν εχεις ανάγκη όλα τα κάνεις...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 12, 2010 3:51 pm

spy έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Το ότι ο Νικόλας έχει απωθημένα απέναντι στο Μάνο δεν δικαιολογεί την πράξη της Δάφνης! Είδαμε χτες τη Δάφνη να βγάζει μεγάλη κακία απέναντι στο Νικόλα! Ήξερε που πονάει και χτύπαγε κέντρο επειδή της πήγε κόντρα!

Όσο για το Μάνο μπορεί να άρχισε η κατρακύλα του απο κάποια γεγονότα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι φταίνε άλλοι για την τροπή της ζωής του, θα μπορούσε ειδικά την τελευταία φορά αντί να πάρει τον Ομιλο να μπει στο μάτι του Καρτάλη να κάνει κάτι άλλο. Αλλα βλέπεις όπως είπε και ο Νικόλας δεν είναι για να πιάσει δουλιτσα ο Μάνος, θέλει μόνο μεγαλεία!

Τέλος για το εργοστάσιο όποιος και να το έκαψε δεν μπορώ να λυπηθώ, πεθαίνανε μικρά παιδιά! Θα κοιτάμε δηλαδή το πόσο ζημιώθηκε ο Μάνος ή τις ζωές που σώθηκαν?



Και τώρα για μια ζωή πρόκειται, γι'αυτή του Μάνου, αλλά επειδή είναι ο Μάνος δεν πειράζει ας αυτοκτονήσει.
Δε βρίσκω παράλογο το γεγονός ότι η Δάφνη δε θεωρεί το Μάνο τελειωμένο, όπως οι υπόλοιποι και συνεχίζει να πιστεύει ότι εκείνος μπορεί να σωθεί.
Την κατασκήνωση την αγόρασε ο Μάνος και αν δεν ήταν αυτός δεν θα την είχαν ποτέ. Η Δάφνη πιστεύει πως το μέρος ως μέρος και μόνο δεν θα έχει καμία αξία αν δεν είναι μαζί τους και ο Μάνος. Ποιό είναι το παράλογο; Και θα συμφωνήσω με κάποιον που έγραψε πως ο Νικόλας θα έπρεπε να αναλογιστεί το κακό που έκανε στη Δάφνη και το Μάνο για ένα απωθημένο και μετά να μιλάει για τους άλλους.
Spy συμφωνω μαζι σου! Agree Η μονη μου ενσταση ειναι ο τροπος της Δαφνης!Αυτο το ''αποφασιζομεν και διαταζομεν'' με χαλασε παρα πολυ!Κατανοω τη θεση της και την αγαπη για τον αδερφο της αλλα θα μπορουσε να το συζητησει ηρεμα με τον ανδρα της πριν αποφασισει και οχι να πεισμωσει ετσι!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 12, 2010 3:55 pm

Λυπάμαι αλλα το ότι ο Μάνος θα αυτοκτονήσει επειδή έμεινε ταπί με ταπί δεν το δέχομαι καν σαν ενδεχόμενο! Ειδικά μετά την κουβέντα με τη Δάφνη είδατε κανέναν Μάνο να είναι έτοιμο να κάνει τρέλα? Μάλλον όχι! Αμα δεν θέλει να καταστραφει οικονομικά ο Μάνος λύσεις υπάρχουν, δουλειά λέγονται! Όσο για τη ζωή του πρέπει να μάθει να ζει χωρίς τις βίλες και τα πλούτη δεν έγινε και τίποτα, αν αυτοκτονήσει για αυτό πόσο χαζός θα είναι?

Και η Δάφνη θέλει να τον βοηθήσει να σωσει τον Όμιλο επειδή θεωρεί ότι για εκείνον ο Ομιλος είναι η ζωή του ενώ όλοι της λένε ότι δεν σώζεται και επιμένει εντελώς ξεροκέφαλα!

Επιπλέον ο Μάνος αγόρασε την κατασκήνωση όταν του περίσσευαν λεφτά αλλα πέραν τουτου η Δάφνη με το Νικόλα του έδωσαν και πιο παλιά ότι είχαν και δεν είχαν, για ποιο λόγο να δώσουν κι άλλα τη στιγμή που ειδικά τα τελευταία τα σπατάλησε για ένα πείσμα?

Όσο για το Νικόλα σαφέστατα έκανε κακό στη Δάφνη και το μετάνιωσε και ξαναγύρισε κοντά της κι από τοτε είναι κερί αναμμένο! Η Δάφνη πάλι αν δεν τον έχει συγχωρέσει κακώς τον παντρεύτηκε εξαρχής, δεν γίνεται να τον παντρεύτηκε και να του λέει όσα ειπε χτες, έβγαλε τόση χολή που πραγματικά ήταν να απορείς αν τον παντρεύτηκε απο αγάπη..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από spy Παρ Μαρ 12, 2010 3:59 pm

Εγώ δεν είπα πως ο Μάνος είναι άγιος ή ότι είναι ο καλύτερος χαρακτήρας, αλλά συγγνώμη είναι φίλος τους και το φίλο σου τον δέχεσαι όπως είναι με τα θετικά του και τα αρνητικά του, αλλιώς ας μην τον είχαν φίλο. Η Δάφνη εμπλεκέται συναισθηματικά περισσότερο από τους άλλους και με διαφορετικό τρόπο. Ο Μάνος την ξελάσπωσε οικονομικά 2 φορές και θεωρεί ηθικό χρέος να εξαντλήσει όλα τα ενδεχόμενα και να το φτάσει μέχρι το τέλος. Επίσης, είναι αδελφός της, του έχει αδυναμία. Απο την άλλη είναι εκείνη που έχει τα περισσότερα βιώματα στον τόπο αυτό. Χθες η Δάφνη,ο Λουκάς και ο Ρούσσος αναφέρθηκαν στο πως θα αντιδράσει ο Μάνος και φοβήθηκαν γι'αυτό. Κι εγώ το μόνο λάθος που της προσάπτω είναι ότι δεν το συζήτησε κατά τα άλλα είμαι μαζί της
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης