Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

+38
Cancoon
spy
CineFreak
lizzie
Penny
laoura
Materialgirl
konst@ntin@
nat
KonstantinaA
masoul
jim7
annaki
sifantid
jo8
nikidanis
Alexia-Sofia
Mary
xristina79
ioulieta
Ezantakou
soso
konstantina
anastasia20
KatsaroYpotheto
Ntinaki Agapaei Petraki
$ofi@ loukakos + nora
evanna
sousami7
Καρ-Mik
Ntinaki1
Foulitsa
filitsa
Izabella29
Dorina <3 Πέτρος
anna90
loukitsa
Clarabelle
42 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap38%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 38% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap35%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 35% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap12%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Πεμ Μαρ 11, 2010 10:37 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:Ψήφισα "Καλό", γιατί περιμένω τα ακόμη καλύτερα για να ψηφίσω " Τ Ε Λ Ε Ι Ο " ! ! ! Heart2

Ζητάω απο την ''παραγωγή'' να βάλουν και παραπάνω απο τέλειο...
Προτάσεις
•Ανάσταση
•Θεϊκο

•Το επεισοδιο που όλοι περιμέναμε...
κτλ,κτλ...
Και μιας και έπιασες τα εκκλησιαστικά, έχω να προσθέσω και ακόμη ένα! "Αποκάλυψη"! lol!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Πεμ Μαρ 11, 2010 10:57 pm

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!!!
ΜΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ-ΝΕΦΕΛΑΚΙ: ΥΠΕΡΟΧΗ Η ΣΚΗΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΑΚΡΥΣΑ!!! ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΥΠΕΡΟΧΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ!!! ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΧΤΕΣΙΝΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ!!!
ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ: ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!! ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ!!!! Love! ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ!!! ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΟΛΑΕΙ???? ΤΕΣΠΑ Η ΑΜΑΛΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΑΥΤΗ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΜΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! Love!
ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΑΜΑΛΙΑ!!!! gelio ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ!!!!! ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ!!! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!!
ΔΑΦΝΗ: ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΗ ΣΗΜΕΡΑ!!!!! ΕΝΤΑΞΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!! ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ!!! ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΔΑΦΝΗ!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΥΓΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ gelio ΔΑΦΝΟΥΛΑ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ ΛΟΓΙΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!
ΤΕΛΟΣ ΑΓΑΠΩ ΠΕΤΡΟ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!!! Love !ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!
ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ!!! ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ!!! ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ!!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Μαρ 11, 2010 10:59 pm

Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 11, 2010 11:09 pm

annaki έγραψε:Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.


Απολαμβάνω πάντοτε τους σχολιασμούς σου αλλά σήμερα με τα ποιήματα έδωσες νέα διάσταση στα γεγονότα. Δεν είχα κάνει τέτοιο συνειρμό ομολογώ.
Το σεναριάκι μας έχει μια τρυπούλα λίγο μικρότερη αυτής του όζοντος διότι ψάχνοντας τα επεισόδια διαπίστωσα οτι οι σεναριογράφοι ενίοτε ξεχνούν εμείς ποτέ. Τη κυριότητα λοιπόν την έχει η Μελιτούλα και ουχί ο Μάνος απλά σεναριακά εξυπηρετούσε να δοθεί έτσι για να δείξει και ο κύριος Ρούσσος της ευαισθησία του υποθέτω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Μαρ 11, 2010 11:17 pm

annaki έγραψε:Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.

Συμφωνώ και προσυπογράφω. Πολύ καλός σχολιασμός. Keep on.

annaki έγραψε:... Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕 ...

clarabelle έγραψε:
Επειδή εγώ έχω μνήμη λίγο καλύτερη απ του χρυσόψαρου, και ακόμη δεν με έχει χτυπήσει άνοια, να σημειώσω.
Ας θυμόμαστε τι έχουμε πει όταν συνεχίζουμε μια ιστορία. Στο επεισόδιο 49 ο Μάνος στο λέει στο γραφείο του Ρούσσου πάνω στη συζήτηση για το διαζύγιο, το σπίτι είναι γραμμένο στο όνομα της Μελίτας.
Στο επεισόδιο 58 έρχεται η Μελίτα στο γραφείο του να του ζητήσει να πάρει την Εύα και της αδειάσει το σπίτι της και ο Μάνος της απαντάει οτι μπορεί να εχεις εσύ την υψηλή κυριότητα αλλά εγώ εχω την επικαρπεία.
Όλος αυτός ο σαματάς έγινε για να μη χάσει η χλωμή κλαίουσα πριγκήπισα την επικαρπία;


Βλέπεις είχες δίκιο αλλά αυτοί που γράφουν το σενάριο και τους διαλόγους έχουν ένα μικρό αλσχάϊμερ
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από soso Πεμ Μαρ 11, 2010 11:24 pm

Clarabelle έγραψε:
annaki έγραψε:Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.


Απολαμβάνω πάντοτε τους σχολιασμούς σου αλλά σήμερα με τα ποιήματα έδωσες νέα διάσταση στα γεγονότα. Δεν είχα κάνει τέτοιο συνειρμό ομολογώ.
Το σεναριάκι μας έχει μια τρυπούλα λίγο μικρότερη αυτής του όζοντος διότι ψάχνοντας τα επεισόδια διαπίστωσα οτι οι σεναριογράφοι ενίοτε ξεχνούν εμείς ποτέ. Τη κυριότητα λοιπόν την έχει η Μελιτούλα και ουχί ο Μάνος απλά σεναριακά εξυπηρετούσε να δοθεί έτσι για να δείξει και ο κύριος Ρούσσος της ευαισθησία του υποθέτω.

Δηλώνω fan..
Αν και ηθελα και την συνεχεια του Καβάφη,που έχει μια φραση που αγαπω πολύ..(τονίζω δις προς αποφυγή παρεξηγήσεων κι επιπληξεων (!) απολύτως άσχετη με τα προβαλλόμενα/απολύτως ασχετη με τα προβαλλόμενα)
Δε μπορείς να γράφεις συχνότερα;;; Στο άμεσο μέλλον θα σου προσφέρονται ακόμη περισσότερα νομικά ερεθίσματα..ποινικού τύπου!
Γραφεις υπέροχα! : respect :


Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Πεμ Μαρ 11, 2010 11:32 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Μαρ 11, 2010 11:28 pm

Σας ευχαριστώ όλους και ανταποδίδω, σχεδόν πάντα συμφωνούμε!
Σοβαρά για πόσο ηλίθιους μας περνάνε;!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 11, 2010 11:32 pm

annaki έγραψε:Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.

Απολαυστικός ο σχολιασμός σου!!!!! Πέθανα στο γελιο με το dust in the wind στην Ομονοια,απλα : respect : !!!!
Συμφωνω επίσης απολυτα ομως, να αφήσουνε την Ευούλα με το Στέφανο και να γυρίσει σιγα σιγα και η Μελίτα στο Μάνο... Εμένα μου ταιριάζουνε τρελά αλλα μ αρέσει καλυτερα οπως το έθεσες... gelio
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από masoul Παρ Μαρ 12, 2010 1:19 am

annaki έγραψε:Να συγχαρώ τους σεναριογράφους γιατί, όσο κι αν συχνά μας φαίνεται αδιανόητο, γράφουν ιστορίες απ' τη ζωή βγαλμένες! :shock: Όχι δε σάλταρα ακόμα, απλώς το σημερινό της Δάφνης μου θύμισε παρόμοια υπόθεση που είχε έρθει στο γραφείο που κάνω άσκηση και προφανώς δικαιώθηκε ο αντίστοιχος Νικόλας!

Το ότι το θεωρώ ηλιθιοδέστατη κίνηση το 'χω πει κι απ' τη δημοσίευση του TV Zapping κιόλας, μην επαναλαμβανόμαστε. Τώρα όμως τα πήρα και με τη συμπεριφορά της: Καλούλα-καλούλα η Δαφνούλα, αλλά έτσι και μουλαρώσει δεν αντέχεται! Τα ίδια δεν έκανε και τότε με την υποτροφία; Για να μη θυμηθώ όταν πήρε πρέφα το αμάρτημα του πατρός της, που τους έβγαλε όλους την ανάσταση λες και της σκότωσαν τη μάνα ομαδικώς! Δε μπορείς να θυμάσαι ότι έχεις άντρα όποτε σε βολεύει κοπελιά! Αν νομίζεις ότι - επειδή σε παράτησε σύξυλη με το νυφικό το πάλαι ποτέ - οφείλει να σου βαράει προσοχή εσαεί, πάρ' το αλλιώς. Μια σχέση πρέπει να 'ναι πάνω απ' όλα ισότιμη. Αν δε μπορείς να ξεπεράσεις τα παλιά κι έχεις χάσει το σεβασμό σου στον άλλον, δεκτό. Αλλά πες του το να πορευτεί αναλόγως κι αυτός, πριν καταφύγει στα Αταράξ που 'χει στο ιατρείο και στουπώνει τα κούτσικα για να ηρεμούν απ' το βήχα!

Ο προφητηλίας που και καλά κοιτάζει μπροστά δε μπορεί να ρίξει κάνα πιο τραγικό χρησμό μπας και ξυπνήσει; Ότι π.χ. τη βλέπει στην Ομόνοια ντουετάκι με τον αδερφούλη της κι ένα ακορντεόν ανά χείρας να τραγουδάει το 'dust in the wind' για να βγάλει τα δίδακτρα του Μάριου; Αλλά πρώτα της κάνει πλύση εγκεφάλου με τον κανακάρη του και μετά νίπτει τας χείρας του! Αυτός, δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει να ήθελε απεγνωσμένα γιο αλλά την έστειλε νωρίς τη κυρά του και δεν προλάβανε.

Η ποίηση κάνει θαύματα στην Εδέμ! Με το που άκουσε μελοποιημένο Λαπαθιώτη η Νόρα, αφυπνίστηκε κι αποφάσισε να εξηγήσει τα αυτονόητα. Τζάμπα κόπος βέβαια γιατί ο άλλος του φιλιού του το χαβά.. Έχει μια ήρεμη δύναμη πάντως σαν εραστής ο άτιμος, κι είχα ένα άγχος αν θα έδεναν οι δυο τους.. Love!
Και τη Μελίτα θυμάμαι την είχε εμπνεύσει ο Λειβαδίτης που της έστειλε ο απόλυτός της, όχι με τόσο ευνοϊκά αποτελέσματα όμως! Ίσως έφταιγε η επιλογή του ποιητή, γι αυτό αντιπροτείνω Καβάφη και ο σελιδοδείκτης εκεί που λέει: «Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις»

Μαγκιά της της Εύας που πλεύρισε το Ρούσσο! If you love somebody, set them free που λέει κι ο Sting και happy να προσθέσω εγώ! Θα την κατηγορήσουμε που νοιάζεται από μακριά δηλαδή και δεν είναι σαν την άλλη τη σουπιά που μόνο της άγχος είναι μη ξεπεράσει το κερί το βουλοκέρι; Ή μήπως επειδή χωρίσανε πρέπει να θέλει να τον δει ανάσκελα;

Μανωλάκη δε με ρίχνεις πια! Το βαλάντωμα επειδή έμεινες ταπί δε λέγεται μεταμέλεια, 'έκαψα το σπίτι μου και τώρα κλαίω πάνω απ' τις στάχτες' λέγεται! Παρεμπιπτόντως, θα μπορούσε να εξελιχτεί σε γλυκιά σκηνούλα η οικογένεια Λύτρα αν δε την έκοβαν. Αν πρέπει σώνει και ντε να τρώμε στη μάπα ερωτικά τετράγωνα, μήπως να έμεναν Στέφανος-Εύα - που ταιριάζουν τόσο - ως έχουν, και η Μελιτα να γύριζε στον άντρα της, γιατί μου φαίνεται μαζί του ομοιάζει περισσότερο με δίποδο παρά με ερπετό!

Εν αντιθέσει με τη στρίτζω τη Καρτάλω, πολύ μ' αρέσουν τα παρεΐστικα ξενύχτια! Hug

Σχετικά με το σπίτι, αδίκως το συζητάμε γιατί - ενώ κι εγώ θα ορκιζόμουν ότι η Μελίτα είχε την ψιλή κυριότητα κι ο Μάνος την επικαρπία - ο Ρούσσος σήμερα είπε το αντίστροφο..! 😕

Ο Λουκάς με τη Νταίζη ίδιος το τρίχρονο το βαφτιστήρι μου όταν το ταΐζουμε φακές με το ζόρι! gelio Αν ζηλέψει στ' αλήθεια το Νικόλα ο βλακέντιος, θα τη κόψω τη φλέβα!

Αυτά τα.. ολίγα! Το ξεφτίλισα πάλι αλλά δε προλαβαίνω κάθε μέρα και συσσωρεύονται! Καλό από εμένα.

Ότι καλύτερο έχω διαβάσει μέχρι τώρα στους σχολιασμούς!!!! : respect : : respect : : respect :
Και το ποιήμα του Καβάφη τέλειο!!!
Φυσικά και συμφωνώ και με όλα όσα γράφεις!!!!
masoul
masoul
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Μαρ 12, 2010 1:35 am

Clarabelle καλα τα λες αλλα μαλλον νομιζουν οτι εχουμε ανια δεν ξερω και εγω τι να πω.

Τη Δαφνη δεν την δικαιολογω με τιποτα ο Νικολας εχει απολυτο δικιο και τα λογια που του ειπε ηταν πολυ πικρα, το απωθημενο της με την Ευα το καταλαβαινω καθε γυναικα θα το ειχε αλλα απορω αφου ακομα δεν το εχει ξεπερασει πωσ καθεται και την παρηγορει η Ευα και γενικα μετα απο κατι τετοιο πως μπορεσαν να ξαναγινουν φιλες.

Ο Λουκας με τη Νορα μου αρεσουν πολυ οι σκηνες τους εχουν κατι γλυκο και συγχρονως βγαζουν και γελιο.

Ο Μανος που εκλαιγε βλεποντας τη Νεφελη να κοιμαται συνηδητοποιησε πως ολα αυτα που εχει κανει τοσα χρονια εκτος απο αυτον και την παρεα ηρθε η στιγμη που εχει αντικτυπο και στα παιδια του, μου αρεσε η σκηνη με τους τρεις τους εκει.

Αμαλια και Πετρος τι να πω παλι : respect : : respect : μαζι ειναι εκπληκτικοι.

Αυτη η Αντιγονη πολυ ανακατευεται που θα παει η Ευα και τι θα κανει μονο τι ωρα θα παει τουαλετα δεν της λεει αλλα και ο Στεφανος καλα απαντησε στη μανουλα, αν και για μενα θεωρω απαρδεκτο το γεγονος να μενει νιοπαντρο ζευγαρι μαζι με τη μαμα οποιου μαμα και να ηταν. Τοσα λεφτα εχουν δεν εχει που να μεινει? αλλα πως θα ελεγχει και θα εχει αποψη?

Η Νορα εχει καταντησει να παρηγορει και αυτη τωρα την παρεα εκει που το εκανε ο Λουκας τωρα τα λενε μεταξυ τους.

Για αλλη μια φορα θα πω πως ο Λουκας ειναι πολυ καλος σε αυτα τα επεισοδια. Θελω να προσθεσω οτι καπου διαβασα εκτος forum βεβαια οτι ο Κος Πετρακης αμνησια εχει και ο τροπος που παιζει δεν δειχνει αυτο αλλα οτι ειναι σαν καθυστερημενος νοητικα.

Εγω θα παντησω σε αυτο " ας δοκιμασουν πρωτα καποιοι να ενσαρκωσουν ενα ρολο με τοσες εναλλαγες και δυσκολιες και να παρουν πανω τους τοσα πραγματα και μετα να κατηγορησουν εναν καλλιτεχνη σαν τον Κο Πετρακη, μαλλον αυτοι που το ειπαν δεν εχουν ιδεα τι σημαινει υποκριτικη οπως επισης δεν εχουν ιδεα τι "ΗΘΟΠΟΙΟΣ" ειναι ο Κος Πετρακης.

Το επεισοδιο για εμενα ηταν καλο σημερα, περιμενω να δω με ποιον μιλα η Αντιγονη για το μωρο που ερχεται και σαφως βλεπω τον Χατζηβασιλειου να πηγαινει απο τα χερια της.

Ωραιοτατο το κολπο Λουκα και Ρουσσου ασον αφορα τη νταιζη, τσαταλια τα νευρα της λεμε, εχεις ακομα να παθεις Νταιζουλινι θα σε στειλει αδιαβαστη ο Λουκακος γιατι οπως ειπε "μια τετοια αγαπη δεν πρεπει να παει χαμενη τρελλη κοκκινομαλλα" οχι παιδια να μην παει χαμενη!!!!!!!!!!!! Hugg Hugg

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από nat Παρ Μαρ 12, 2010 2:58 am

Η παλιά, περσινή, κακή, σπαστικιά Δάφνη! Kotsides

nat
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από konst@ntin@ Παρ Μαρ 12, 2010 8:44 am

[b]Ψήφισα πολύ καλό!!Η Δάφνη δεν μπήκε ούτε στο κόπο να ρωτήσει τον Νικόλα αν θα πουλήσει το σπίτι τους (και σπίτι του παιδιού τους),πάνω από όλα βάζει τον αδερφούλι της..Η συζήτηση μεταξύ Πέτρου-Αμαλίας μου θύμισε τον παλιό καλό καιρό που γέλαγα με τις ατάκες τους.Γέλασα πολύ με τον Λουκά και τη συπεριφορά του προς την Νταίζη... gelio Ούτε 2 μέρες δεν θα τον αντέξει έτσι όχι βδομάδα...
konst@ntin@
konst@ntin@
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καρδίτσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Μαρ 12, 2010 9:23 am

Καταπληκτική η σκηνή Μελίτας - Μάνου. Πήραμε μια γεύση από παλιές καλές στιγμές του τελειότερου ζευγαριού της σειράς ever... Ο Μάνος να κλαίει μπροστά στη Μελίτα κι εκείνη να του κρατάει το χέρι...Ειδικά αυτή η ατάκα της "τι έχεις Μάνο μου"...με έλιωσε. Που είναι αυτές οι σκηνές ρε παιδιά..Μπορεί να τους χώρισαν αλλά σε κάθε σκηνή τους η χημεία τους είναι εκπληκτική. Ακόμα κι αν δεν μιλάνε καθόλου κι απλά κοιτάζονται. Παρατηρώ πάντως πως ο Μάνος ανοίγεται στη Μελίτα, νιώθει άνετα μαζί της και δεν διστάζει ακόμα και να κλάψει μπροστά της ή να συζητήσει μαζί της για διάφορα θέματα.

Ο Ρούσσος θα βγει αληθινός. Όντως είναι θέμα χρόνου να γυρίσει στο Μάνο η Εύα. Και πολύ θα το χαρώ κυρ Στέφανε να σε παρατήσει στα κρύα του λουτρού και να το φας το κέρατο. Κι αυτό γιατί είσαι μεγάλος μ.....ς και άφησες τη δική σου τη ζωή για να νταντεύεις την Εύα μην τυχόν και πληγωθεί. Το δικό σου το παιδί θα έχει στην κοιλιά αλλά θα κοιμάται με το Μάνο. Και ω τι σύμπτωση...κατά 99% θα κοιμηθεί μαζί του στο κρεβάτι του σπιτιού του Νικόλα (αν δεν έχει μετακομίσει ο Νικόλας εκεί) Τι μου θυμίζει άραγε αυτό το σκηνικό;;;; gelio gelio Παρ'τα και καλή χώνεψη. Το ύφος του Λουκά το προσέξατε;;Μόλις του είπε ο Ρούσσος ότι είναι θέμα χρόνου να ξαναγυρίσει η Εύα στο Μάνο πήρε ένα ύφος...ε βέβαια σου λέει κι εμείς οι βλάκες πρήξαμε το Στέφανο και τη Μελίτα να χωρίσουν...

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από laoura Παρ Μαρ 12, 2010 10:10 am

Γεωργόνη : respect : : respect : Έσωζε σκηνές τη μία μετά την άλλη.

Ο Νικόλας είναι σίγουρο ότι έχει τελειώσει ιατρική και ξέρει από ψυχολογία; Μας δουλεύει; Έχει συνειδητοποιήσει το κακό που έκανε στη Δάφνη; Μιλάει αυτός για απωθημένα; Ας σταματήσει να εξαντλει την αυστηρότητά του στην Δάφνη και τον Μάνο και ας καθήσει να κάνει μια αυτοκριτική και να τα βρει με τον εαυτό του. Να αγιάσει το στοματάκι σου Δαφνούλα. Πες τα.
Η Δάφνη τα είπε όλα τι να την κάνουμε την Εδέμ αν δεν είναι εδώ ο Μάνος που μας την προσέφερε.
Και ναι έχει και ο Νικόλας μερίδιο ευθύνης στην καταστροφή του Μάνου και ναι έχει τρελά απωθημένα μαζί του και ναι ζηλεύει τη σχέση Δάφνης-Μάνου που ο ίδιος δε θα αποκτήσει ποτέ. Το μόνο λάθος που αναγνωρίζω στη Δάφνη είναι ότι δεν το συζήτησε μαζί του. Κατα τα άλλα τη στηρίζω και θέλω κι εγώ να το πάει μέχρι τέλους. Και ναι ειναι η πρωτη φορα που γυναίκα δεν ασχολείται με έρωτες σε αυτή τη σειρά.

laoura


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Μαρ 12, 2010 10:21 am

Δεν χωνεύω το Νικόλα καθόλου...το λέω και το ομολογώ. Και όχι καθόλου δεν με νοιάζει αν είχε δίκιο ή όχι. Παρεπιπτόντως Νικόλα μου η Δάφνη σου έκανε τη χάρη να σε παντρευτεί και σε αυτήν οφείλεις το ότι δεν σε έχουν γράψει ακόμα στο σύλλογο Σ.Ε.Λ.Π.Α (Σύλλογος Επικινδύνων Λόγω Παρατεταμένης Αποχής). Γιατί μετά το χωρισμό σου από την Εύα (με την οποία έκανε σεξ ο αδερφός σου και όχι εσύ) δεν νομίζω να σε ξαναπλησίαζε θηλυκό. Κάνε το σταυρό σου που στραβώθηκε η κοπελάρα η Δάφνη κακομοίρη μου..αυτό σου λέω μόνο. ΟΧΙ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ.Είναι σπαστικός και ότι και να του κάνει η Δάφνη εγώ θα την υποστηρίζω. ΔΑΦΝΗ .....ΧΩΡΙΣΕ ΤΟΝ ΤΩΡΑ....Έλεος κορίτσι μου. Με τον ίδιο άντρα από τα 15 σου....και να έλεγα ότι τα είχες με έναν Τζόνι Ντεπ, έναν Κιάνου Ριβς, έναν Χαβιέ Μπαρδέμ, έστω έναν Τζωρτζ Κλούνει βρε αδερφέ...τότε εντάξει δικαιολογείσαι...αλλά από τα 15 σου με το Νικόλα;; Έλεος μαντάμ. Αυτό είναι σαν ποινή. Λες και ακούω το δικαστή.

Η κατηγορουμένη Γάφνη Γεραλή κρίνεται ένοχη και καταδικάζεται σε 15ετή φυλάκιση - δεσμό με το Νικόλαο Λύτρα....χα χα χα.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Penny Παρ Μαρ 12, 2010 10:35 am

evanna έγραψε:Πολυ ωραιο το επεισοδιο με αρκετη ενταση!
Δαφνη-Νικολας....κατανοω απολυτα οτι η Δαφνη θελει να βοηθησει τον αδερφο της και εχει καλες προθεσεις ομως δεν μπορω να αγνοησω το δικιο του Νικολα!Αυτη η αποφαση κρινει το μελλον τους και ηταν λαθος της Δαφνης να παει απλως και να του το ανακοινωσει χωρις πρωτα να το συζητησουν!Ολοι της μιλησαν πολυ σωστα γι'αυτο το θεμα αλλα οταν της κολλησει κατι της Δαφνουλας δεν της φευγει με τιποτα!Ο καθενας για μενα απο τη δικη του πλευρα εχει τα δικια του αλλα τασσομαι υπερ του Νικολα!

Ρουσσος γενικως...η φωνη της λογικης στο σημερινο επεισοδιο!Μιλησε πολυ σωστα και προσπαθησε να βρει λυσεις για τα παντα!Και οσο γι'αυτα που ελεγε για Μανο-Ευα εγω αυτο που κραταω ειναι οτι τα λογια του οπως και του Ηλια αποτελουν προοικονομιες στο εργο και εχω ελπιδες!Παντως μπραβο του μου αρεσε πολυ σημερα! : respect :

Νορα-Λουκας...τη καημενη τη Νορα βρισκεται σε πολυ δυσκολη θεση!Ολα αυτα που ηθελε τοσο καιρο να ακουσει απο το Λουκακο,τα ακουει τωρα και δεν μπορει να χαρει και να το απολαυσει!Τουλαχιστον ξερω οτι ερχονται καλυτερες μερες και δεν στεναχωριεμαι!

Λουκας-Νταιζη...το πως την ευχαριστηθηκα τη συμπεριφορα του Λουκακου απεναντι της δε λεγεται!Το ενα του ξινιζε το αλλο του βρωμουσε και το νευρικο συστημα της Νταιζης να βαραει διαλυση και εγω να μην τη λυπαμαι καθολου! :twisted:

Πολυ ομορφη η σκηνουλα Δαφνης-Ευας οπως και η αντιστοιχη Νορας-Νικολα! Hug

Αντιγονη γενικως...καλα η γυναικα δεν παιζεται!Δεν τη μπορω αλλο που θα πει και ποτε θα συνανταει η Ευα τους φιλους της!Λες και πρεπει να παρει την αδεια της!Ελεος ας τη μαζεψει καποιος! Tigania

Η τελευταια σκηνη με Μπελλο-Νικολα-Νορα-Λουκα-Νταιζη πολυ φαση!Ειναι αυτο που λεμε ''Αλλα λεει η θεια μου,αλλα ακουν τα αυτια μου''!Ο καθενας τα δικα του! :lol:

Και τελος Μανος γενικως....κατ'αρχην μπραβο του που δεν δεχεται τα χρηματα(το περιμενα αλλωστε),κατα δευτερον η σκηνη με τη Νεφελη και αυτον να κλαιει ηταν μοναδικη!Με αγγιξε παρα πολυ!!! Snif Ο Μανος ειναι εγκλωβισμενος πια στα ιδια του τα λαθη και δεν ξερει πως να ξεφυγει,κανει και εναν απολογισμο και βλεπει οτι τελικα δεν εχει τιποτα!Η σκηνη η καλυτερη του επεισοδιου για μενα! : respect :

Και επισης με χαλασε παρα πολυ να ακουω να λενε οτι ο Μανος τους διωχνει απο την ''Εδεμ''!Ναι εχει κανει τα τερατα,ναι δεν χρησιμοποιησε σωστα τα χρηματα που του δοθηκαν και εφτασε εδω που εφτασε αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν ζητησε τιποτα και απο κανεναν!Και αν καποιος πρεπει να κατηγορηθει οτι τους διωχνει απο την ''Εδεμ'' δεν ειναι αλλος απο τη Δαφνη!

Υ.Γ Τι ηταν αυτο που ειπε ο Χατζηβασιλειου στα προσεχως!?Οτι ηταν μαρτυρας στη διαθηκη!Πολυ υποπτα τα πραγματα και ανυπομονω!
EVANNA ΜΟΥ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΣΤΟΧΟΣ Thumbs up ΜΕ ΕΚΦΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΔΕΝ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΝΕΦΕΛΗ ΔΑΚΡΥΣΑ.ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ : respect :
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 12, 2010 10:52 am


Aς σχολιάσω κι εγώ

Καλό το επεισόδιο αλλά τα περισσότερα απ όσα είδα ήταν λίγο παλαβά.

Λουκάς και Νόρα σε μια ακόμη τρυφερή σκηνή, και επιτέλους η Νόρα είπε όσα έπρεπε να έχουν λεχθεί μεταξύ τους απ την ώρα που ο Λουκάς άρχισε την πολιορκία. Σ αυτή την ιστορία υπάρχει κατι που με χαλάει. Δεν θέλω να υποτιμούν τη νοημοσύνη μου το έχω ξαναγράψει. Η Νόρα δεν περίμενε χρόνια αυτή τη στιγμή γιατί απλά δεν το είχε συνειδητοποιήσει, γιατί πρέπει να διαγράφουμε το παρελθόν της για να δεχτούμε τον ερωτά της για το Λουκά ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Αγαπάει το Λουκά χρόνια και πρόσφατα αυτή η αγάπη διαφοροποιήθηκε. Γιατί πρέπει να διαγράψω οτι είδα γι αυτήν όλη την περασμενη σεζόν; Το Στέλιο τον ερωτεύτηκε και ακριβώς γι αυτό όταν κατάλαβε τι γινόταν αντέδρασε ακραία. Δεν έχω μνήμη χρυσόψαρου.

Η Δάφνη για άλλη μια φορά αποφάσισε μόνη της για τη ζωή των άλλων. Ο Νικόλας είχε δίκιο να αντιδράσει έτσι. Του χτύπησε όσα έκανε και όσα δεν έκανε προκειμένου να υποστηρίξει την ισχυρογνωμοσύνη της. Ξαναλέω οτι καταλαβαίνω το γιατί θέλει να πουλήσει την κατασκήνωση, αλλά κάνει σπασμωδικές κινήσεις και όπως πάντα δεν ακούει κανέναν.

Ο Ηλίας πόσα θέλει να μας τρελάνει; Πρώτα έκανε στην κόρη του πλύση εγκεφάλου να βοηθήσει τον αδελφό της και τώρα λέει πρόσεχε τι κάνεις έχει ρίσκο. Ή έχει αρχίσει να ξεχνάει επικίνδυνα και χρειάζεται γιατρό ή το έχει πάθει όποιος γράφει τους διαλόγους του τι να πω.

Χάρηκα που η Εύα ζήτησε βοήθεια απ το Ρούσσο για το Μάνο. Έξυπνη κίνηση που δεν αναιρεί όσα ζει με το Στέφανο ούτε διαγράφει όσα έζησε με το Μάνο. Άλλωστε κατά τη δική μου γνώμη ο κύριος Ρούσσος έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι αυτό που είναι σήμερα ο Μάνος. Ήταν ο μέντοράς του.

Ο Ρούσσος άρχισε πάλι τις προβλέψεις. Η Εύα λέει θα γυρίσει στο Μάνο όταν εκείνος θα είναι στον πάτο. Καιρό είχαμε να ακούσουμε προβλέψεις του. Τώρα πρέπει να τον πάρουμε σοβαρά; Μας έχει πει κατά καιρούς οτι ο Μάνος όταν χάσει και τις δύο θα δείξει το αληθινό του πρόσωπο, οτι όταν η Εύα θα γυρίσει ο Μάνος δεν θα τη θέλει πια και διάφορα άλλα που αυτή τη στιγμή ξεχνάω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έπρεπε να μπω στη διαδικασία να βλέπω την Εύα να προχωράει μπροστά αν πρόκειται να την ξαναδώ να γυρίζει στην αφετηρία άνευ λόγου και αιτίας. Το δεύτερο που με ξένισε ήταν η συζήτησή του με την Αμαλία. Ξέρει οτι το στόμα της είναι μεγάλο, ξέρει τι επιδιώκει η Αμαλία και της λέει η Εύα θα γυρίσει στο Μάνο. Εντελώς παλαβό. Ο Ρούσσος η σφίγγα λέει στην Αμαλία αυτά που δεν πρέπει να πει.

Ο κύριος Καρτάλης έχει αρχίσει να μου τη δίνει άσχημα. Σε κάθε τι που του λέει η Εύα αυτός ανακατεύει το όνομα του Μάνου προσπαθώντας να τον μειώσει και μετά μας λέει είναι ερωτευμένος με τη Μαρουλίτα. Τότε τι ζόρι τραβάει με το Μάνο;

Το κωμικότερο σημείο του επεισοδίου ήταν η Μελίτα. Καλέ το κοριτσάκι με τα σπίρτα έπαιζε χθές. Τι άκουσα η άμοιρη τηλεθεάτρια. Θα χάσει το σπιτάκι του το κορίτσι. Και που θα ζήσει; Στην εξοχική της βιλίτσα δεν μπορεί της θυμίζει τον απόλυτο. Στο δωματιάκι δίπλα στην πισίνα του μπαμπά; Δεν μπορεί θέλει την ανεξαρτησία της για να μπορεί να την επισκέπτεται το αίσθημα και να της λέει μη με ενοχλείς μεν σε αγαπάω δε. Σε παγκάκι τη βλέπω. Πόσα θέλουν να μας τρελάνουν μου λέτε; Θα την καταλάβαινα αυτή τη συζήτηση αν γινόταν για το σπίτι της Αγγελας, για τον Ηλία που δεν έχει παρά τα δυό του δωματιάκια. Για τη Μαρουλίτα;

Ο Μανωλάκης τώρα υποτίθεται αλλάζει; Αγοράκι μου τι έχω κάνει στη ζωή μου και το δάκρυ κορόμηλο θέλω να σε δω να το ρίχνεις για τους ανθρώπους όχι για τον όμιλο. Αμ το άλλο; Η απόλυτη είπε πάλι Μάνο μου; Κι αυτή ξεχνάει. Στο προηγούμενο επεισόδιο δεν έλεγε να παει να πνιγεί ο Μάνος εκείνη μονο για το Στέφανο ενδιαφέρεται;

Η Νταιζούλα τελικά δεν βλέπω να κρατάει την υπομονή της ούτε βδομάδα. Ο Λουκάς τα νεύρα θα της τα κάνει κρόσια πολύ πιο γρήγορα. Πάντως είχε δίκιο οι πατατούλες πρέπει να είναι τραγανές απ έξω και μαλακές μέσα. Το πήγαινε έλα με τα πιάτα μου έφερε λιγούρα.

Εύα Δάφνη και Νόρα Νικόλας μου άρεσαν όπως πάντα. Με ενόχλησε που η Νόρα έδωσε στο Νικόλα τις πυζαμούλες. Έφτασε μαύρη νύχτα στο Μάνο για να τις πάρει και τις δάνεισε; Αψυχολόγητο εντελώς που μάλλον έγινε για να παρακολουθήσουμε κάποια κωμική σκηνή.

Σε αναμονή λοιπόν.......

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Παρ Μαρ 12, 2010 11:10 am

Ο Μανωλάκης τώρα υποτίθεται αλλάζει; Αγοράκι μου τι έχω κάνει στη ζωή μου και το δάκρυ κορόμηλο θέλω να σε δω να το ρίχνεις για τους ανθρώπους όχι για τον όμιλο. Αμ το άλλο; Η απόλυτη είπε πάλι Μάνο μου; Κι αυτή ξεχνάει. Στο προηγούμενο επεισόδιο δεν έλεγε να παει να πνιγεί ο Μάνος εκείνη μονο για το Στέφανο ενδιαφέρεται;

Η Μελίτα μπορεί πάνω στα νεύρα της να λέει πολλά για το Μάνο γιατί του έχει πολλά μαζεμένα αλλά ξέρουμε πολύ καλά ότι δεν τα εννοεί. Ενδιαφέρεται και νοιάζεται για κείνον γιατί είναι πατέρας του παιδιού της.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μαρ 12, 2010 11:19 am

Materialgirl έγραψε:
Ο Μανωλάκης τώρα υποτίθεται αλλάζει; Αγοράκι μου τι έχω κάνει στη ζωή μου και το δάκρυ κορόμηλο θέλω να σε δω να το ρίχνεις για τους ανθρώπους όχι για τον όμιλο. Αμ το άλλο; Η απόλυτη είπε πάλι Μάνο μου; Κι αυτή ξεχνάει. Στο προηγούμενο επεισόδιο δεν έλεγε να παει να πνιγεί ο Μάνος εκείνη μονο για το Στέφανο ενδιαφέρεται;

Η Μελίτα μπορεί πάνω στα νεύρα της να λέει πολλά για το Μάνο γιατί του έχει πολλά μαζεμένα αλλά ξέρουμε πολύ καλά ότι δεν τα εννοεί. Ενδιαφέρεται και νοιάζεται για κείνον γιατί είναι πατέρας του παιδιού της.


Πολλά νεύρα έχει το κορίτσι να το κοιτάξει γιατί αυτό το νοιάξιμο εγώ δεν το είδα πουθενά απ όταν ξανα-ξανα-ερωτεύτηκε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από lizzie Παρ Μαρ 12, 2010 11:22 am

Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ



Το κωμικότερο σημείο του επεισοδίου ήταν η Μελίτα. Καλέ το κοριτσάκι με τα σπίρτα έπαιζε χθές. Τι άκουσα η άμοιρη τηλεθεάτρια. Θα χάσει το σπιτάκι του το κορίτσι. Και που θα ζήσει; Στην εξοχική της βιλίτσα δεν μπορεί της θυμίζει τον απόλυτο. Στο δωματιάκι δίπλα στην πισίνα του μπαμπά; Δεν μπορεί θέλει την ανεξαρτησία της για να μπορεί να την επισκέπτεται το αίσθημα και να της λέει μη με ενοχλείς μεν σε αγαπάω δε. Σε παγκάκι τη βλέπω. Πόσα θέλουν να μας τρελάνουν μου λέτε; Θα την καταλάβαινα αυτή τη συζήτηση αν γινόταν για το σπίτι της Αγγελας, για τον Ηλία που δεν έχει παρά τα δυό του δωματιάκια. Για τη Μαρουλίτα;



Συμφωνώ απόλυτα Clarabelle
και μην ξεχνάμε, πριν λίγο καιρό δεν άντεχε να μένει σ' αυτό το σπίτι που αποκτήθηκε με τις λαμογιές του Μάνου αλλά "θυσιάστηκε" για την ψυχολογία του παιδιού της -τι τραβάει μια μάνα? να είναι είναι αναγκασμένη να μένει σε μια βίλαρα..-αλλά τώρα σου λέει αν φύγω που θα ξαπλώνω με τον απόλυτο-γιατί τον περιμένει οσονούπω έτσι?Στα πατώματα του Πέτρου και της Αμαλίας, δεν λέει...
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από CineFreak Παρ Μαρ 12, 2010 11:26 am



ψήφισα Καλό μετά από καιρό, γιατί παραδόξως...μου άρεσε πολύ η σκηνή του καβγά Δάφνης-Νικόλα ... Penguin
καλογραμμένη, άνοιξαν ντουλάπες, βγήκαν σκελετοί, εμπρησμοί, απιστίες, βαθιά παράπονα, κρυμμένη οργή, απωθημένα, δηλητήριο ... ένα ζευγάρι που παντρεύτηκε χωρίς να έχει λύσει τα μεταξύ του προβλήματα πίστης και αφοσίωσης, ένα ζευγάρι που κρατιέται από ένα μωρό, το πεισματικό "γράπωμα" της Δάφνης στην εφηβική της φαντασίωση για οικογένεια και το "βόλεμα" ενός άντρα που άλλα ήθελε στη ζωή του, άλλα τον οδήγησε η ζωή να κάνει τελικά, ένα ζευγάρι που προσπαθεί να θάψει το παρελθόν αλλά αυτό ολοένα και αναδύεται σε κάθε δύσκολη στιγμή...
βγήκαν τα μαχαίρια, τα οποία ή θα χαλάσουν το γάμο τους (εάν τολμήσουν να κοιτάξουν κατάματα τα σαθρά θεμέλια της σχέσης τους) ή θα επικρατήσει η προσκόλληση στην αγαπημένη συνήθεια της καθημερινότητας, τη ρουτίνα και το φόβο της μοναξιάς ...

Μπράβο στη Γ. Γεωργόνη για την ερμηνεία της, που έσωσε ΟΛΕΣ τις σκηνές της αντιπαράθεσης... της αξίζουν storylines με ζουμί και να εξελιχθεί ο χαρακτήρας της ... να κάνει την επανάστασή της, να φλερτάρει ενδεχομένως, και, ΕΑΝ ποτέ γυρίσει στο Νικόλα, να είναι συνειδητοποιημένη στο ότι παραμένει με έναν μ@λ@κα μούχλα ...

ΑΥΤΑ ... Flkia

Υ.Γ. μπράβο και στον Π. Μπουγιούρη γιατί με αυτή την ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ μικρή σκηνή έδειξε την κλάση του ... προσωπικά θεωρώ ότι το μοντάζ τον "έριξε" εις βάρος βλακωδών σκηνών που δεν είχαν τίποτα να προσφέρουν σεναριακά (πχ χουνέρια του Λουκά στη Νταίζη ...)TutTut

CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 12, 2010 11:26 am

lizzie έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ

Το κωμικότερο σημείο του επεισοδίου ήταν η Μελίτα. Καλέ το κοριτσάκι με τα σπίρτα έπαιζε χθές. Τι άκουσα η άμοιρη τηλεθεάτρια. Θα χάσει το σπιτάκι του το κορίτσι. Και που θα ζήσει; Στην εξοχική της βιλίτσα δεν μπορεί της θυμίζει τον απόλυτο. Στο δωματιάκι δίπλα στην πισίνα του μπαμπά; Δεν μπορεί θέλει την ανεξαρτησία της για να μπορεί να την επισκέπτεται το αίσθημα και να της λέει μη με ενοχλείς μεν σε αγαπάω δε. Σε παγκάκι τη βλέπω. Πόσα θέλουν να μας τρελάνουν μου λέτε; Θα την καταλάβαινα αυτή τη συζήτηση αν γινόταν για το σπίτι της Αγγελας, για τον Ηλία που δεν έχει παρά τα δυό του δωματιάκια. Για τη Μαρουλίτα;


Συμφωνώ απόλυτα Clarabelle
και μην ξεχνάμε, πριν λίγο καιρό δεν άντεχε να μένει σ' αυτό το σπίτι που αποκτήθηκε με τις λαμογιές του Μάνου αλλά "θυσιάστηκε" για την ψυχολογία του παιδιού της -τι τραβάει μια μάνα? να είναι είναι αναγκασμένη να μένει σε μια βίλαρα..-αλλά τώρα σου λέει αν φύγω που θα ξαπλώνω με τον απόλυτο-γιατί τον περιμένει οσονούπω έτσι?Στα πατώματα του Πέτρου και της Αμαλίας, δεν λέει...

Σημειώσατε μέσα σε όλα ότι πριν λίγα επεισόδια ήθελε και να το σκεφτεί αν θα δεχτεί τη συγνώμη του Πέτρου τώρα που ο καλός μπαμπάκας θα μας αγοράσει το σπίτι όμως... τι θα έκανε χωρίς εκείνον? Είναι φανερό ότι το χρήμα μιλάει για αυτή την κοπέλα περισσότερο απο τα συναισθήματα!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 12, 2010 11:30 am

Clarabelle έγραψε:

Χάρηκα που η Εύα ζήτησε βοήθεια απ το Ρούσσο για το Μάνο. Έξυπνη κίνηση που δεν αναιρεί όσα ζει με το Στέφανο ούτε διαγράφει όσα έζησε με το Μάνο. Άλλωστε κατά τη δική μου γνώμη ο κύριος Ρούσσος έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι αυτό που είναι σήμερα ο Μάνος. Ήταν ο μέντοράς του.


Τέλειος ο σχολιασμός σου , όπως πάντα, αλλα διαφωνώ με αυτό το σημείο...
Δεν υπήρχε λόγος να πάει η Ευα στον Ρούσσο. Εξυπνη γυναίκα είναι, μπορεί να φανταστεί οτι αν ο Ρούσσος μπορούσε να βοηθήσει τον Μάνο θα τον βοήθαγε. Αλλωστε, ο Ρούσσος δεν είναι ο άνθρωπος που οι κουβέντες της Ευας θα τον ''συγκινήσουν'' να κάνει κάτι που δεν είχε σκοπό.
Καταλαβαίνω οτι τον νοιάζεται ακόμα, αλλα οι σκέψεις και οι πράξεις, διαφέρουν...Δεν είναι η Ευα που μπορεί να την πλήγωσε ο Μάνος αλλα αποφάσισε να τον βγάλει απο την ζωη της. Είναι η Ευα, που περιμένει παιδί, και είναι παντρεμένη....
Και αν ΔΕΝ πήγαινε εκει, δεν θα διέγραφε οτι έζησε με τον Μάνο, ούτως ή αλλως.....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από spy Παρ Μαρ 12, 2010 11:33 am

CineFreak έγραψε:

ψήφισα Καλό μετά από καιρό, γιατί παραδόξως...μου άρεσε πολύ η σκηνή του καβγά Δάφνης-Νικόλα ... Penguin
καλογραμμένη, άνοιξαν ντουλάπες, βγήκαν σκελετοί, εμπρησμοί, απιστίες, βαθιά παράπονα, κρυμμένη οργή, απωθημένα, δηλητήριο ... ένα ζευγάρι που παντρεύτηκε χωρίς να έχει λύσει τα μεταξύ του προβλήματα πίστης και αφοσίωσης, ένα ζευγάρι που κρατιέται από ένα μωρό, το πεισματικό "γράπωμα" της Δάφνης στην εφηβική της φαντασίωση για οικογένεια και το "βόλεμα" ενός άντρα που άλλα ήθελε στη ζωή του, άλλα τον οδήγησε η ζωή να κάνει τελικά, ένα ζευγάρι που προσπαθεί να θάψει το παρελθόν αλλά αυτό ολοένα και αναδύεται σε κάθε δύσκολη στιγμή...
βγήκαν τα μαχαίρια, τα οποία ή θα χαλάσουν το γάμο τους (εάν τολμήσουν να κοιτάξουν κατάματα τα σαθρά θεμέλια της σχέσης τους) ή θα επικρατήσει η προσκόλληση στην αγαπημένη συνήθεια της καθημερινότητας, τη ρουτίνα και το φόβο της μοναξιάς ...

Μπράβο στη Γ. Γεωργόνη για την ερμηνεία της, που έσωσε ΟΛΕΣ τις σκηνές της αντιπαράθεσης... της αξίζουν storylines με ζουμί και να εξελιχθεί ο χαρακτήρας της ... να κάνει την επανάστασή της, να φλερτάρει ενδεχομένως, και, ΕΑΝ ποτέ γυρίσει στο Νικόλα, να είναι συνειδητοποιημένη στο ότι παραμένει με έναν μ@λ@κα μούχλα ...

ΑΥΤΑ ... Flkia

Υ.Γ. μπράβο και στον Π. Μπουγιούρη γιατί με αυτή την ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ μικρή σκηνή έδειξε την κλάση του ... προσωπικά θεωρώ ότι το μοντάζ τον "έριξε" εις βάρος βλακωδών σκηνών που δεν είχαν τίποτα να προσφέρουν σεναριακά (πχ χουνέρια του Λουκά στη Νταίζη ...)TutTut


Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Ερμηνευτικά Γεωργόνη και Μπουγιούρης έσκισαν.
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 321 - Ημερομηνία 11-03-2010

Δημοσίευση από nikidanis Παρ Μαρ 12, 2010 11:39 am

ερμηνευτικα εμενα χθες δεν μ αρεσε ο μπουγιουρης γιατι ζοριστηκε παρα πολυ για να βγαλει το κλαμα και ολα τα συναισθηματα του στη σκηνη με νεφελη !! μπορει να εκλαψε αλλα θεωρω ακυρη και τελειως προχειρη ετσι πως βγηκε στο τελος η σκηνη αποτομα προς εμας!
Γεωργονη -Γιαννακοπουλος πολυ αληθινοι και ανθρωπινοι στην ερμηνεια τους και ο Θεος (Κατρανιδης) οπως παντα απιστευτος !! παροτι σε μερικα σημεια στον ρολο δεν συμφωνω!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης