Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 16 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από delpan Τετ Ιουν 30, 2010 11:11 pm

ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΒΕΡΑΣ?ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΡΔΗΝ?ΝΕΑ ΣΚΗΝΙΚΑ, ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΤΛ..ΗΤΑΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΕΙΡΑ ΤΟΤΕ!ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ 3Ο ΚΥΚΛΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ...

delpan


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Ιουν 30, 2010 11:29 pm

goldy24 έγραψε:Το επεισοδιο μου φανηκε καλο με καποιες πολυ δυνατες στιγμες...

ΠΑΡΕΑ
-βρηκα χαριτωμενες τις σκηνες με το ψαρεμα και τον χορο στην βροχη
-γελασα με την ευα να λεει οτι θα κοιμηθουν κοριτσια -αγορια χωριστα αλλα δεκτο γιατι ειναι μεσα στα πλαισια αγιοποιησης της.Στον ΄γ κυκλο περιμενω και συμβουλες για την μητροτητα gelio
-εμεινα με την δαφνη να κανει μασαζ στα ποδια της ευαςslap
-και τα ζευγαρια να δινουν φιλια κατω απο την βροχη
και σαυτο το σημειο θα συμφωνησω με την MARGEL οταν λεει
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους

Και θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα την ταπεινη μου γνωμη επιστροφη στην αθωωτητα δεν ειναι να βαλεις τριαντα και κατι ανθρωπους να συμπεριφερονται σαν ηλιθιοι και χαζοχαρουμενα.Επιπλεον μια παρεα με τετοια ιστορια-βιασμους,φονοι,απαγωγες,αυτοκτονιες- στην πλατη ειναι δυσκολο να μην επηρεαστηκε και να διατηρησε την ανεμελια και την παιδικοτητα της

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ
Ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να χαρισουν αξεχαστες στιγμες στους φαν και να μας κανουν να παραμιλαμε αλλα παρολο αυτα περιοριστηκαν σε λογια βαρυγδουπα,σε ερμηνειες χωρις συναισθημα και στα οπτικα εφε...πιστευω οτι σαυτο φταιει περισσοτερο η ξυλα γιατι σε μια αλλη σκηνη οΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣμαζι με την παπα συγκινησε

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ CANCOON OTAN ΛΕΕΙ
Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.-
αν και για μενα το φιλι ηταν ενδειξη συμφιλιωσης και συγχωρεσης μεταξυ δυο ανθρωπων που μοιραστηκαν καποια χρονια μαζι
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ

-η δηλωση του οτι δεν προκειται να καταθεσει τα οπλα τοσο ευκολα
-η παραδοχη του λαθους του να παντρευτει την ευα και να θυσιασει την αγαπη του για την μελιτα
-η χαρα του στο ακουσμα του νεου της εγκυμοσυνης
-και η διχως δευτερη σκεψη προταση του να βαδισουν μαζι
-οι προσπαθειες του να την αγκαλιασει και να την ακουμπησει,αν και θα τον ηθελα να την αρπαξει για να της δειξει εμπρακτα την χαρα του με ενθουσιασαν
Ανυπομονω να δω την εξελιξη αυτου του ζευγαριου γιατι πιστευω οτι εχουν ολες τις προδιαγραφες για να μεγαλουργησουν και να αποτελεσουν πολο ελξης για νεους τηλεθεατες.Ειμαι περιεργη να δω τον ρολο που θα παιξει η εγκυμοσυνη της μελιτας στις εξελιξεις(γιατι μια ανατροπη με το παιδι της ευας την περιμενω)και κατα ποσο η μελιτα θα βοηθησει τον Στεφανο στα οποια σχεδια του....
Γιατι οπως ειπε και ο ιδιος στην σκηνη με τον χρηστο , θα γινει ο παλιος καλος Στεφανος που γνωρισαμε στο πρωτο μισο του β' κυκλου,πριν τον μεταλλαξει ο γαμος με την ευα....


ΡΟΥΣΣΟΣ

ΚΑΛΩΣ ΣΤΟΝΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΗΣΕ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ Γ΄' ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
-Η σκηνη με τον μανο εμοιαζε σκηνη πατερα και γιου παρα δυο ανθρωπων που τους ενωναν και ακομα τους ενωνουν βρωμιες και κοινα συμφεροντα...
-η ατακα παρθενος-μελιτα και αμβλωση μου φανηκαν αναρμοστες για πατερα που μιλαει για το παιδι του...Η κατασταση σωθηκε με την ΘΕΑ ΑΜΑΛΙΑ...
-Η σκηνη με την μελιτα εσωσε την κατασταση και η συγνωμη μου φανηκε λογικη για τα μεχρι στιγμης δεδομενα...
-η σκηνη με τον ηλια ηταν μια μικρη ιδεα για τους σκοπους που εχουν οι σεναριογραφοι για τον γ' κυκλο..δεν ηταν η παρεα που συνεδεσε τις ιστοριες ολων αυτων των οικογενειων αλλα η σχεση του μανου με τον πετρο που συνεδεσε την παρεα σαυτες τις οικογενειες...
Τωρα οσο για την ανατροπη στην δολοφονια του Χατζηλιγδιαρη δεν μου φανηκε σπουδαια(αλλωστε κατι επρεπε να επινοησουν για να μπορεσει να βγει η αληθεια στο φως) αντιθετα ανατροπη ηταν αυτο που ειπε η nicole
Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟΣ ειμαι περιεργη να δω τον ρολο του μπελου στις εξελιξεις...λες να ειναι αυτος ο δολοφονος gelio gelio

Κλεινοντας θα ηθελα να συμφωνησω με την αποφαση των σεναριογραφων να μοιρασουν το επεισοδιο μεταξυ μανου και παρεας,μιας και οι ιστοριες αυτων των ανθρωπων αποτελεσαν τον αξονα της σειρας για δυο χρονια..ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ο επιλογος αυτης της παρεας και ο προλογος ενος γ' κυκλου που αξονας του θα ειναι η εξυχνιαση του παρελθοντος τεσσαρων οικογενειων ρουσσοι-λαζαριδης,καρταληδες-λυτρα-χατζηβασιλειου με φοντο τον ερωτα μεταξυ μελιτας ρουσσου και στεφανου καρταλη....μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων και οχι το αντιθετο...ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των πρωταγωνιστων...

κλεινοντας

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump

Πολύ ωραίος σχολιασμός goldy24!! Σ' ευχαριστώ για το oscar και στο ανταποδίδω πολλαπλώς για όλα τα σχόλια που έκανες μέσα στη χρονιά!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Τετ Ιουν 30, 2010 11:30 pm

ch-bl έγραψε:
Ανανέωση σειράς συνεπάγεται νέες ιστορίες και πρόσωπα που εμπλέκονται με τους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ..όχι παίρνω τον "πάγκο" και τον ρίχνω στο γήπεδο.Αν ο "πάγκος" ήταν το δυνατό σημείο,δε θα ήταν ""πάγκος"..

clarabelle έγραψε:Όταν έχεις παικταράδες δεν τους αφήνεις στο πάγκο να παίξεις με τα δεύτερα. Όχι τουλάχιστον όταν χτυπάς το πρωτάθλημα.
Τους βάζεις στα μικρά παιχνίδια να παίρνουν αγώνες στα πόδια τους αλλά τους γερούς παίκτες αυτούς που βάζουν τα γκολ και μοιράζουνε παιχνίδι τους κρατάς μέσα ακόμη κι όταν είναι ντεφορμέ γιατί με μια φάση μπορεί να σου δώσουνε το παιχνίδι.

: respect : : respect : : respect : : respect :
Έτσι για να μπαίνουν τα πράγματα στην αληθινή τους διάσταση και όχι όπως μας συμφέρει....

ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΒΕΡΑΣ?ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΡΔΗΝ?ΝΕΑ ΣΚΗΝΙΚΑ, ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΤΛ..ΗΤΑΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΣΕΙΡΑ ΤΟΤΕ!ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ 3Ο ΚΥΚΛΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ...
Η τρίτη χρονιά της Βέρας ήταν μακράν η χειρότερη από κάθε άποψη... Όχι μόνο επειδή άλλαξαν τα πάντα και δόθηκε προτεραιότητα σε έναν αστερισμό νέων χαρακτήρων αλλά, κυρίως, επειδή μεταλλάχθηκαν σε σημαντικό βαθμό οι παλιοί....
Στα Μυστικά η αλλαγή ξεκίνησε ήδη από τον β' κύκλο για να μην έρθει απότομα η ανακαίνιση σε όσους αντέξουν να παρακολουθήσουν τον γ' κύκλο... Ο πρόλογος της τρίτης σεζόν ήταν ο επίλογος της δεύτερης....

Νομίζω πως έχει αποδειχτεί ποιοί απο τους ήρωες μπορούν να κρατήσουν ολόκληρο επεισόδιο στις πλάτες τους!!Οτι και να λέμε απο κει και πέρα είναι περιττό και φυσικα θα φανεί και απο Σεπτέμβρη!!!
Agree Ε ναι...Κουκιά μετρημένα είναι όλα....
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από mm Πεμ Ιουλ 01, 2010 12:44 am

Clarabelle έγραψε:
mm έγραψε:Καλησπέρα!!! Το επεισόδιο της Κυριακής ήταν καταπληκτικό, αλλά θα προτιμούσα να τελείωνε η σειρά εδώ. Του χρόνου δεν ξέρω κατά πόσο η σειρά θα έχει να κάνει με την παρέα της Φεγγαρόπετρας. Μπορεί να βρεθούν ενδιαφέροντες ιστορίες αλλά τίποτα πια δεν θα είναι το ίδιο.
Πρώτον: Η σχέση Μάνου και Εύας τελείωσε νομίζω οριστικά. Να με συγχωρέσουν όσες συμφορουμίτισσες λατρεύουν αυτό το ζευγάρι, αλλά η σχέση αυτή είναι καταδικασμένη να αποτύχει εξαιτίας της ανατροφής του Μάνου από τον Λύτρα. Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο δεν πρόκειται να στεριώσουν αυτοί οι δυο μαζί.
Δεύτερον: Η σχέση Λουκά - Νόρας έτσι όπως μας δίνεται έχει καταντήσει κουραστική (και σας μιλάει μια Λουκανορική!). Αντί να βλέπουμε δύο ενήλικες να σχεδιάζουν μαζί την κοινή τους ζωή και να καταστρώνουν τα σχέδιά τους για την επαγγελματική τους πορεία βλέπουμε δύο άτομα που φέρονται σαν 15χρονα (και πολύ λέω). Εντάξει δε λέμε να μην κάνουν γλύκες σαν ερωτευμένοι που είναι αλλά συχνά τα όρια ξεπερνώνται!
Τρίτον: Μετά τη σκηνή μεταξύ Αντιγόνης και Νταίζης καταλαβαίνω γιατί η Νταίζη φέρεται έτσι. Δεν τη δικαιολογώ, αλλά μπορώ να καταλάβω τι κόλαση έζησε από μικρή (νομίζω ότι μιλούσε ειλικρινά σχετικά με το βιασμό. Έβγαζε μια πίκρα και δεν είχε κάποιο συμφέρον να το παίζει κακοποιημένη παιδούλα). Δεν ήταν και λίγη η απόρριψη που ένιωσε όταν έμαθε την αλήθεια. Και δεν είναι το καλύτερο να συνειδητοποιείς ότι η ίδια σου η μάνα σε μισεί!
Τέταρτον: Η όλη ανατροπή σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου νομίζω ότι ήταν άκυρη. Η νεκροψία θα έδειχνε ότι ο θάνατος προήλθε από ασφυξία και θα το μάθαινε και ο Σταυρίδης. Και αποκλείεται να πυροβόλησε ο αστυνόμος σχεδόν εξ επαφής και να μην πέτυχε το στόχο του. Οπότε... Όσο για τα μαυροφορεμένα παντελόνια που επισκέφτηκαν τον τάφο του αστυνόμου και ίσως σκότωσαν τον Χατζηβασιλείου αρχικά νόμιζα ότι ήταν του καινούριου γιατί η σκηνή παίχτηκε μετά την εικόνα του Λευτέρη αλλά δεν αποκλείεται να ήταν παραπλανητική. Κάπου εδώ διάβασα το ενδεχόμενο ο δολοφόνος να είναι ο Παναγιώτης. Χμ! διόλου απίθανο.
Τέλος, σχολιάστηκε αρνητικά στο φόρουμ η σκέψη του Πέτρου να κάνει η Μελίτα άμβλωση. Δε λέω ότι συμφωνώ μ' αυτό, αλλά για τη θέση και το χαρακτήρα του ήρωα που υποδύεται ο κ. Κατρανίδης η αντίδραση αυτή είναι αναμενόμενη. Όπως αναμενόμενη ήταν και η συμπεριφορά και η στάση που κράτησε όταν είδε την κόρη του.
Αυτά τα ολίγα από μένα.Πρώτη φορά γράφω τόσα πολλά και μου φαίνεται παράξενο. Καλό καλοκαίρι και ραντεβού το Σεπτέμβριο!



Σε μερικά συμφωνώ και σε άλλα πάλι όχι
Σίγουρα ο Μάνος μεγάλωσε με ένα τρόπο άσχημο αλλά οι άνθρωποι βλέπουν τα λάθη τους και διορθώνονται. Πιστεύω οτι αν δεν είχε γίνει το μπάχαλο και δεν αποχωρούσε ο Μπουγιούρης απ τη σειρά σίγουρα θα βλέπαμε τη διαδρομή του άσχετα άν θα ήταν ή όχι με την Εύα.
Η Νταίζη κι εκεί είναι η μεγαλύτερη αντίρρησή μου ακόμη κι αν έχει χίλια δίκια να κρύβει μέσα της θυμό, για μένα είναι απαράδεκτη. Ας βάλλει κάτω τη μάνα που τη ξεπούλησε και ας την πατήσει. Αυτή τη στιγμή όμως την βλέπουμε να προσπαθεί να σκοτώσει το παιδί του ενός αδελφού της και να ξεσπιτώνει τον άλλον. Όσο κακές εμπειρίες κι αν έχει δεν δικαιολογείται.
Συμφωνώ οτι η σειρά έκλεισε με το χειρότερο δυνατό τρόπο και άφησε τους τηλεθεατές μετέωρους χωρίς ενδιαφέρον για την τρίτη σεζόν και μ αυτή την ένοια ίσως να ήταν καλύτερα να έκλεινε τώρα.
Ο Μπέλλος δίνει και σε μένα την εντύπωση οτι χρησιμοποιεί τη Νταίζη όπως τον χρησιμοποιεί κι αυτή. Διαφορετικά μιλάμε για πολύ μεγάλο ηλίθιο.
Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει κάτι την επόμενη σεζόν που να μας κάνει να ενδιαφερθούμε και πάλι αλλά προς το παρόν δεν άφησαν και πολλά περιθώρια ενδιαφέροντος.

Προς Θεού, δεν δικαιολογώ με τίποτα συμπεριφορές σαν της Νταίζης. Το μόνο που είπα είναι ότι κατανοώ το γιατί κατέληξε έτσι. Θέλει πολλά κότσια και αρκετή δόση αυτογνωσίας για να ξεπεράσει κανείς τέτοια τήραςκτραύματα. Συν το οτι θέλει εειπίσης άπειρες συνεδρίες με κάποιον ψυχολόγο για να κατανοήσει τέτοιες καταστάσεις. Ας μην ξεχνάμε βέβαια πως αυτή είναι μια μυθοπλασία. Ο χαρακτήρας της Νταίζης βολεύει τους σεναριογράφους στην πλοκή του έργου.
Όσο για το Μάνο -και για κάθε Μάνο- πιστεύω πως με την κατάλληλη επιρροή μπορεί κάποιος να βελτιώσει τη συμπεριφορά του και να διορθώσει τυχόν λάθη. Εδώ, καταλυτική επιρροή άσκησε ο Ηλίας. Νομίζω, μάλιστα, ότι σε κάποιο σημεκτήραίο ο Μάνος εξομολογήθηκε στον Ηλία ότι αν είχε μεγαλώσει κοντά του θα ήταν πολύ διαφορετικός. Νομίζω όμως ότι τα βασικά χαρακτηριστικά του χαρακτήρα δεν αλλάζουν.

mm


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από goldy24 Πεμ Ιουλ 01, 2010 1:21 am

Cancoon έγραψε:
goldy24 έγραψε:Το επεισοδιο μου φανηκε καλο με καποιες πολυ δυνατες στιγμες...

ΠΑΡΕΑ
-βρηκα χαριτωμενες τις σκηνες με το ψαρεμα και τον χορο στην βροχη
-γελασα με την ευα να λεει οτι θα κοιμηθουν κοριτσια -αγορια χωριστα αλλα δεκτο γιατι ειναι μεσα στα πλαισια αγιοποιησης της.Στον ΄γ κυκλο περιμενω και συμβουλες για την μητροτητα gelio
-εμεινα με την δαφνη να κανει μασαζ στα ποδια της ευαςslap
-και τα ζευγαρια να δινουν φιλια κατω απο την βροχη
και σαυτο το σημειο θα συμφωνησω με την MARGEL οταν λεει
Οι σκηνές της παρέας -κατά την ταπεινή μου άποψη- ήταν κατώτερες των περιστάσεων. Μόνο η σκηνή στη βροχή μου άρεσε κάπως αλλά κατά τ΄άλλα δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση. Ελπίζω να τις χάρηκαν τουλάχιστον οι φανς της παρέας, γιατί αυτό περίμεναν τόσο καιρό, αν και κατά τη γνώμη μου ούτε αυτοί θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν είναι αποχαιρετισμός μιας παρέας τρία χαμουρέματα, γκρίνια για τη σκηνή, λίστα με φάρμακα λες και θα πήγαιναν στο Survivor, ατάκες του στυλ "επιστήμονας είμαι, δε μπορώ να κάνω την ανάγκη μου στη φύση" κτλ κτλ. Και καθώς τους έβλεπα σήμερα συνειδητοποίησα ότι το μεγαλύτερο λάθος των σεναριογράφων ήταν ότι έκαναν και τα έξι μέλη της παρέας ζευγάρια μεταξύ τους

Και θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα την ταπεινη μου γνωμη επιστροφη στην αθωωτητα δεν ειναι να βαλεις τριαντα και κατι ανθρωπους να συμπεριφερονται σαν ηλιθιοι και χαζοχαρουμενα.Επιπλεον μια παρεα με τετοια ιστορια-βιασμους,φονοι,απαγωγες,αυτοκτονιες- στην πλατη ειναι δυσκολο να μην επηρεαστηκε και να διατηρησε την ανεμελια και την παιδικοτητα της

ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑΣ
Ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να χαρισουν αξεχαστες στιγμες στους φαν και να μας κανουν να παραμιλαμε αλλα παρολο αυτα περιοριστηκαν σε λογια βαρυγδουπα,σε ερμηνειες χωρις συναισθημα και στα οπτικα εφε...πιστευω οτι σαυτο φταιει περισσοτερο η ξυλα γιατι σε μια αλλη σκηνη οΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣμαζι με την παπα συγκινησε

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ CANCOON OTAN ΛΕΕΙ
Στο φετινό φινάλε με άφησε άφωνη η Παπά με την εκπληκτική ερμηνεία της σε όλες της τις σκηνές.
Καταρχήν στη σκηνή όπου ο Μάνος πήγε να αποχαιρετήσει τη Μελίτα και τη Νεφέλη. Δεδομένης της φετινής σεναριακής γραμμής ότι η Εύα είναι ο έρωτας της ζωής του Μάνου, χάρηκα πάρα πολύ με αυτά που του είπε η Μελίτα. Τι είδους αγάπη – ξεροκόμματο ήταν αυτή; Πραγματικά πολύ μεγάλη καρδιά έχει ο Μάνος! Και φάνηκε περισσότερο από κάθε άλλη φορά πόσο μεγάλο σοκ και πόσο πόνο υπέστη η Μελίτα όταν διαπίστωσε ότι ο γάμος της με τον Μάνο ήταν ένα ψέμμα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, ακόμα και φέτος έπρεπε να υποστεί από το Μάνο και βρισιές και χειροδικίες. Τουλάχιστον της αναγνώρισε το πόσο καλή μητέρα είναι. Η τόσο τρυφερή αγκαλιά τους και το απρόσμενο φιλί που της έδωσε δείχνουν ότι ένα κομμάτι της καρδιάς του θα το κατέχει πάντα η Μελίτα.-
αν και για μενα το φιλι ηταν ενδειξη συμφιλιωσης και συγχωρεσης μεταξυ δυο ανθρωπων που μοιραστηκαν καποια χρονια μαζι
Πάντως αυτό το ζευγάρι ήταν η μεγάλη χαμένη ευκαιρία των σεναριογράφων. Με αυτούς τους δύο θα μπορούσαν να είχαν μεγαλουργήσει. Την ζεστασιά, την αγάπη και την τρυφερότητα που έβγαλαν το φιλί και η αγκαλιά τους, δεν τα έβγαλε ποτέ ο Μπουγιούρης με την Ξυλά

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ

-η δηλωση του οτι δεν προκειται να καταθεσει τα οπλα τοσο ευκολα
-η παραδοχη του λαθους του να παντρευτει την ευα και να θυσιασει την αγαπη του για την μελιτα
-η χαρα του στο ακουσμα του νεου της εγκυμοσυνης
-και η διχως δευτερη σκεψη προταση του να βαδισουν μαζι
-οι προσπαθειες του να την αγκαλιασει και να την ακουμπησει,αν και θα τον ηθελα να την αρπαξει για να της δειξει εμπρακτα την χαρα του με ενθουσιασαν
Ανυπομονω να δω την εξελιξη αυτου του ζευγαριου γιατι πιστευω οτι εχουν ολες τις προδιαγραφες για να μεγαλουργησουν και να αποτελεσουν πολο ελξης για νεους τηλεθεατες.Ειμαι περιεργη να δω τον ρολο που θα παιξει η εγκυμοσυνη της μελιτας στις εξελιξεις(γιατι μια ανατροπη με το παιδι της ευας την περιμενω)και κατα ποσο η μελιτα θα βοηθησει τον Στεφανο στα οποια σχεδια του....
Γιατι οπως ειπε και ο ιδιος στην σκηνη με τον χρηστο , θα γινει ο παλιος καλος Στεφανος που γνωρισαμε στο πρωτο μισο του β' κυκλου,πριν τον μεταλλαξει ο γαμος με την ευα....


ΡΟΥΣΣΟΣ

ΚΑΛΩΣ ΣΤΟΝΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΓΗΣΕ...Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ Γ΄' ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
-Η σκηνη με τον μανο εμοιαζε σκηνη πατερα και γιου παρα δυο ανθρωπων που τους ενωναν και ακομα τους ενωνουν βρωμιες και κοινα συμφεροντα...
-η ατακα παρθενος-μελιτα και αμβλωση μου φανηκαν αναρμοστες για πατερα που μιλαει για το παιδι του...Η κατασταση σωθηκε με την ΘΕΑ ΑΜΑΛΙΑ...
-Η σκηνη με την μελιτα εσωσε την κατασταση και η συγνωμη μου φανηκε λογικη για τα μεχρι στιγμης δεδομενα...
-η σκηνη με τον ηλια ηταν μια μικρη ιδεα για τους σκοπους που εχουν οι σεναριογραφοι για τον γ' κυκλο..δεν ηταν η παρεα που συνεδεσε τις ιστοριες ολων αυτων των οικογενειων αλλα η σχεση του μανου με τον πετρο που συνεδεσε την παρεα σαυτες τις οικογενειες...
Τωρα οσο για την ανατροπη στην δολοφονια του Χατζηλιγδιαρη δεν μου φανηκε σπουδαια(αλλωστε κατι επρεπε να επινοησουν για να μπορεσει να βγει η αληθεια στο φως) αντιθετα ανατροπη ηταν αυτο που ειπε η nicole
Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟΣ ειμαι περιεργη να δω τον ρολο του μπελου στις εξελιξεις...λες να ειναι αυτος ο δολοφονος gelio gelio

Κλεινοντας θα ηθελα να συμφωνησω με την αποφαση των σεναριογραφων να μοιρασουν το επεισοδιο μεταξυ μανου και παρεας,μιας και οι ιστοριες αυτων των ανθρωπων αποτελεσαν τον αξονα της σειρας για δυο χρονια..ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ο επιλογος αυτης της παρεας και ο προλογος ενος γ' κυκλου που αξονας του θα ειναι η εξυχνιαση του παρελθοντος τεσσαρων οικογενειων ρουσσοι-λαζαριδης,καρταληδες-λυτρα-χατζηβασιλειου με φοντο τον ερωτα μεταξυ μελιτας ρουσσου και στεφανου καρταλη....μια εξυπνη κινηση που σιγουρα θα τους στοιχισει καποιο τηλεοπτικο κοινο αλλα θα τους φερει καινουριο αν φερθουν σοφα...δηλαδη αν η ιστορια της παρεας προσαρμοστει στις ιστοριες αυτων των οικογενειων και οχι το αντιθετο...ουσιαστικα ανανεωνουν την σειρα φερνοντας μπροστα τις ιστοριες των β΄πρωταγωνιστων και βαζουν σε δευτερο πλανο τισ ιστοριες των πρωταγωνιστων...

κλεινοντας

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump

Πολύ ωραίος σχολιασμός goldy24!! Σ' ευχαριστώ για το oscar και στο ανταποδίδω πολλαπλώς για όλα τα σχόλια που έκανες μέσα στη χρονιά!!
Σ ευχαριστω πολυ cancoon για τα καλα σου λογια Flkia Flkia Flkia

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από goldy24 Πεμ Ιουλ 01, 2010 1:29 am

επειδη δεν προλαβα να απαντησω το μεσημερι θα το κανω τωρα και θ ποαστω απο κατι που ειπες εσυ SUNRISE
Στα Μυστικά η αλλαγή ξεκίνησε ήδη από τον β' κύκλο για να μην έρθει απότομα η ανακαίνιση σε όσους αντέξουν να παρακολουθήσουν τον γ' κύκλο....

ΟΝΤΩΣ,η αλλαγη ηρθε πολυ πριν φτασουμε στο τελος της τηλεοπτικης σεζον.
Συγκεκριμενα με την αποκαλυψη της αληθειας για τον φωτη,η ιστορια επαψε να στηριζεται στην παρεα και το ενδιαφερον μονοπωλησε το παρελθον αυτων των 3 οικογενειων...
Ηταν η αρχη που η παρεα αρχισε να σημαινει
-τουρτοπολεμοι
-γκρινια του νικολα για τον υπνο του
-συνταγες μαγειρικης
-ποσο τρωει η ευα
-παιδικα παρτυ με σουβλακια
-ζουζουνιες μεγαλοδικηγορων
σκηνες που στην αρχη αρεσαν αλλα μετα κουρασαν...
και αφου τα ερωτικα τριγωνα με μελιτα-ευα-μανο ή στεφανο μας τελειωσαν και το ζευγαρι νορα-λουκας το καψανε νωρις,πιστευω οτι η παρεα αυτη δεν εχει τιποτα αλλο να προσφερει.
Επομενως θα ηταν φρονιμο να περασουν και επισημα σε β' πλανο ολους αυτους τους χαρακτηρες και να φερουν στο προσκηνιο ιστοριες που δεν ξεδιπλωσαν ακομα...
Καταλαβαινω οτι θα ειναι μια κινηση τολμηρη γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ αλλα πιστευω θα δωσει μια αλλη πνοη στην σειρα...
Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης...

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Πεμ Ιουλ 01, 2010 1:33 am

Kατά έναν περίεργο τρόπο όμως οι τηλεθεατές γι'αυτά που περιγράφεις ως αρνητικά ενδιαφέρονταν κι όχι για τη Μελίτα,το Στέφανο,τον Μπέλλο κτλ κτλ..

(Σαφώς και έχουν υπάρξει σκηνικά που κούρασαν,αλλά δεν περιορίζονται στην παρέα..)

θα δωσει μια αλλη πνοη στην σειρα...

Μάλλον θα δώσει μια άλλη σειρά..σκέτο,χωρίς το "πνοή"..
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Ιουλ 01, 2010 2:06 am

goldy24 έγραψε:
1) Καταλαβαινω οτι θα ειναι μια κινηση τολμηρη γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ αλλα πιστευω θα δωσει μια αλλη πνοη στην σειρα...

2) Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης...

1) Και είναι πιστεύεις πρέπον για τους τηλεθεατές, που ΑΓΑΠΗΣΑΝ την σειρά και τους συγκεκριμένους ήρωες, να βάλουνε σε πρώτο πλάνο άλλους πρωταγωνιστές; Αυτό το λέω εγώ ασέβεια προς το πρόσωπο αυτών που στήριξαν και αφιέρωσαν μία ώρα απο την μέρα τους για αυτή την σειρά...
Υπάρχει ξέρεις σε όλες τις τηλεοπτικές σειρές και κάτι που λέγεται ΦΙΝΑΛΕ.. Αν ήθελαν να βγάλουν στην επιφάνεια άλλους πρωταγωνιστές, δικαίωμα τους, να το δεχτώ αλλά ας έβαζαν ένα τέλος στην σειρά και ας ξεκινούσαν μία άλλη με όποιους πρωταγωνιστές ήθελαν.. Όχι και να μας πασάρουν στα μούτρα ό,τι θέλουν μέσω μιας σειράς που αγαπήσαμε, είναι σαν να μας λένε "αφού αγαπάτε την σειρά τόσο πολύ, θα βλέπετε και αυτά που σας επιβάλλουμε".. Με συγχωρείτε αλλά δεν πάει έτσι... Λίγος σεβασμός για το ίδιο τους το δημιούργημα δεν βλάπτει νομίζω...

2) Λές οτι δε θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής ζουζουνιές, τουρτοπολέμους κτλ.. Εγώ λέω πάλι αν αυτά δεν αντέχει πώς θα αντέξει να βλέπει το μπάχαλο που γίνεται με τα παιδιά που ο ένας διάδοχος διαδέχεται τον άλλον...;; Πώς θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής να ακούει κάποιον να δηλώνει οτι άλλη αγαπάει και με άλλη είναι ερωτευμένος, άλλη θέλει να παντρευτεί και άλλη ζηλεύει..;;; Πόσο ακόμα θα αντέξει τις ψευτοζουζουνιές του Μπέλλου και της Νταίζης (ή μήπως αυτές οι ζουζουνιές δεν μας ενοχλούν επειδή τις κάνει η ταλαντούχα Νταίζη?)...;;;
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουλ 01, 2010 2:28 am

Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης

Ενώ ο τηλεθεατής αγαπάει να βλέπει

Ένα μπούλη που η μαμά κ η γκόμενα το σέρνουν από την μύτη.
Την Μελίτα που έχει γίνει ένα με το καναπέ να κλαίει κ να οδύρεται για τη κακή της τύχη.
Το χάπατο Μπέλλο.
Κ την αγιοποίησή της Νταιζάρας.
Μα πάνω απ όλα λατρευει να βλέπει απόλυτους σε καναπέδες/πατώματα/σκάλες. Εκεί τα καταφέρνουν καλά αλλού υστερούν. ανύπαρκτη χημεία κ ένας Σταύρου που προσπαθεί να σηκώσει μόνος μια ερωτική ιστορία αφου η παρτενέρ αποδείχτηκε λίγη.



aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από sunrise Πεμ Ιουλ 01, 2010 2:36 am

goldy24 έγραψε:
Επομενως θα ηταν φρονιμο να περασουν και επισημα σε β' πλανο ολους αυτους τους χαρακτηρες και να φερουν στο προσκηνιο ιστοριες που δεν ξεδιπλωσαν ακομα...
Καταλαβαινω οτι θα ειναι μια κινηση τολμηρη γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ αλλα πιστευω θα δωσει μια αλλη πνοη στην σειρα...
Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης...
Θα μου επιτρέψεις να γελάσω.... Θα ήταν φρόνιμο να ΑΛΛΟΙΩΣΟΥΝ την ουσία του ίδιου τους του δημιουργήματος; Τι σόι διαστροφή είναι αυτή; Τι σόι εγκυρότητα και αξιοπιστία έχεις ως σεναριογράφος όταν καταπατάς και χλευάζεις την υπόσχεση που ο ίδιος έχεις δώσει στους τηλεθεατές σου; Τι σόι δημιουργική ανεπάρκεια είναι αυτή που σε οδηγεί να ακυρώσεις χαρακτήρες και ρόλους που σου φέρνουν τον κύριο όγκο της πολυπόθητης τηλεθέασης για να φέρεις άλλους που λειτουργούν απωθητικά για την εμπορικότητα του προϊόντος σου (όσο και αν τους προμοτάρεις σαν Μεσσίες ως τη Δευτέρα Παρουσία); Τι σόι ιστορίες να ξεδιπλώσουν ακόμη με χαρακτήρες βασισμένους σε νοσηρές καταστάσεις; Μάλλον προέρχομαι από άλλο πλανήτη....

Το να είσαι καμιά φορά παιδί , το να φέρεσαι με τρυφερότητα και γλυκύτητα στον σύντροφό σου ή στους φίλους σου είναι χαρακτηριστικά (άσχετα αν οι σεναριογράφοι το παραξήλωσαν για λόγους που αυτοί γνωρίζουν) υγιών ανθρώπων και υγιών σχέσεων... Πήξαμε στη σοβαροφάνεια και το μελόδραμα....Αντιθέτως, διεστραμμένες καταστάσεις με σερνάμενες κλαίουσες που από ανευθυνότητα και ανωριμότητα έχουν να μοιράσουν τόνους, με εμετικα και κακόψυχα πορνίδια που αξιώνουν ό,τι πιο παράλογο και ανήθικο έχει να επιδείξει ο ανθρώπινος νους, με μπούληδες που δεν ξέρουν πού πάνε τα τέσσερα και τι θέλουν στη ζωή τους, με περίεργους τύπους που θα συνεχίσουν να ασχολούνται με τη δολοφονία ενός ημιπτώματος, ε, νομίζω πως ένα γύρο να κάνει κανείς στον κόσμο να τον ρωτήσει θα του πει τι θα προτιμήσει...Κοινή λογική....

Με τη Βέρα τόλμησαν και απέτυχαν...Παρουσίασαν ένα εντελώς καινούργιο σήριαλ , έδωσαν βήμα σε εντελώς καινούργιους χαρακτήρες που δεν αγάπησε ποτέ ο κόσμος, μετάλλαξαν όσο μπορούσαν τους παλιούς και έβαλαν μέσα θεούς, δαίμονες, κώδικες Ντα Βίντσι, γεφύρια, ποτάμια ...Τι κατάφεραν; Να εχει σταματήσει η μνήμη του κόσμου στον Β' κύκλο, να πασχίζει να ξεχάσει ότι υπήρξει τρίτος, να γελάει με την κατάντια μιας αγαπημένης σειράς... Θέλουν το ίδιο και για τα Μυστικά, με γειά τους με χαρά τους...

2) Λές οτι δε θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής ζουζουνιές, τουρτοπολέμους κτλ.. Εγώ λέω πάλι αν αυτά δεν αντέχει πώς θα αντέξει να βλέπει το μπάχαλο που γίνεται με τα παιδιά που ο ένας διάδοχος διαδέχεται τον άλλον...;; Πώς θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής να ακούει κάποιον να δηλώνει οτι άλλη αγαπάει και με άλλη είναι ερωτευμένος, άλλη θέλει να παντρευτεί και άλλη ζηλεύει..;;; Πόσο ακόμα θα αντέξει τις ψευτοζουζουνιές του Μπέλλου και της Νταίζης (ή μήπως αυτές οι ζουζουνιές δεν μας ενοχλούν επειδή τις κάνει η ταλαντούχα Νταίζη?)...;;;
Ακριβώς ...Επίσης, αυτή τη ΛΑΤΡΕΙΑ με τη Νταίζη, ας μου την εξηγήσει κάποιος...Ειλικρινά...
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουλ 01, 2010 9:09 am

goldy24 έγραψε:
Επομενως θα ηταν φρονιμο να περασουν και επισημα σε β' πλανο ολους αυτους τους χαρακτηρες και να φερουν στο προσκηνιο ιστοριες που δεν ξεδιπλωσαν ακομα...
Καταλαβαινω οτι θα ειναι μια κινηση τολμηρη γιατι ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ αλλα πιστευω θα δωσει μια αλλη πνοη στην σειρα...
Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης...
Προφανως κανείς δεν ζήτησε παλιμπαιδισμούς και κολοκυθάκια.
Ηταν προφανώς μια κίνηση για να ξενερώσουν το κοινό και να φέρουν στο προσκύνιο τους τσίκο, όπως είπαμε και πριν.
Ακόμα και σε αυτό απέτυχαν παταγωδώς, γιατι το κοινό γνωρίζει οτι οι κεντρικοί χαρακτήρες μπορούν να δώσουν πολύ περισσότερα απο τα κολοκυθάκια, και γιατι η συντριπτική πλειοψηφία του κοινού θέλει να δει τους ''παιχταράδες'' και οχι τους αναπληρωματικούς Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 692872 (ξεκίνησα και γω με τα ποδοσφαιρικά)

sunrise έγραψε:
Το να είσαι καμιά φορά παιδί , το να φέρεσαι με τρυφερότητα και γλυκύτητα στον σύντροφό σου ή στους φίλους σου είναι χαρακτηριστικά (άσχετα αν οι σεναριογράφοι το παραξήλωσαν για λόγους που αυτοί γνωρίζουν) υγιών ανθρώπων και υγιών σχέσεων... Πήξαμε στη σοβαροφάνεια και το μελόδραμα....Αντιθέτως, διεστραμμένες καταστάσεις με σερνάμενες κλαίουσες που από ανευθυνότητα και ανωριμότητα έχουν να μοιράσουν τόνους, με εμετικα και κακόψυχα πορνίδια που αξιώνουν ό,τι πιο παράλογο και ανήθικο έχει να επιδείξει ο ανθρώπινος νους, με μπούληδες που δεν ξέρουν πού πάνε τα τέσσερα και τι θέλουν στη ζωή τους, με περίεργους τύπους που θα συνεχίσουν να ασχολούνται με τη δολοφονία ενός ημιπτώματος, ε, νομίζω πως ένα γύρο να κάνει κανείς στον κόσμο να τον ρωτήσει θα του πει τι θα προτιμήσει...Κοινή λογική....
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 145879 Ακριβώς αυτό.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου απο ποιο καναπέ σε κρεβάτι θα σέρνεται η Μελίτα, και πόσες μπύρες Βεργίνα θα πίνει στην καντίνα, ούτε με ενδιαφέρει να δω για ακόμη μια φορά να χωρίζει με τον μεγάλο της έρωτα (τον δευτερο, γιατι λίγους μήνες πριν ορκιζότανε οτι ήταν ο Μάνος), τον Στέφανο.


2) Λές οτι δε θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής ζουζουνιές, τουρτοπολέμους κτλ.. Εγώ λέω πάλι αν αυτά δεν αντέχει πώς θα αντέξει να βλέπει το μπάχαλο που γίνεται με τα παιδιά που ο ένας διάδοχος διαδέχεται τον άλλον...;; Πώς θα αντέξει ο μέσος τηλεθεατής να ακούει κάποιον να δηλώνει οτι άλλη αγαπάει και με άλλη είναι ερωτευμένος, άλλη θέλει να παντρευτεί και άλλη ζηλεύει..;;; Πόσο ακόμα θα αντέξει τις ψευτοζουζουνιές του Μπέλλου και της Νταίζης (ή μήπως αυτές οι ζουζουνιές δεν μας ενοχλούν επειδή τις κάνει η ταλαντούχα Νταίζη?)...;;;
Κανείς δεν θα το αντέξει.
Είναι τελειως γελοίο να υπάρξει ένας τρίτος κύκλος που όλοι θα είναι αδέρφια με όλους, όλοι θα έχουν απο έναν ετεροδαλφή αδερφό ή αδερφή, και όλοι θα χουν πάει με όλους (οσους δεν είναι αδέρφια). Είναι εξωπραγματικό, αστείο και καθόλου ενδιαφέρον!
Θα χουμε δηλαδή τι?
-Την Ευα με την Μελίτα να έχουν δυο παιδιά απο τους δύο ίδιους άντρες?
-Την Μελίτα να έχει πάει με τον πρωήν αντρα, τον αδερφό και τον ξάδερφο της Νταίζης?
-Την Ευα να έχει πάει με τους δύο αδερφούς της Νταίζης και τον ξαδερφο της?
-Ολα τα παιδάκια της σειράς να είναι ξαδέρφια μεταξύ τους?

Οπως είπα, είναι σαν να βλέπεις τους ''Friends'' και να σου δείχνουν για την μαμά του Chandler και τις αδερφές του Joey!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Πεμ Ιουλ 01, 2010 12:41 pm

συμφωνω σε ολα Mik sunrise

εγω θελω να σταθω στο ποια ηταν τα ''μυστικα της εδεμ''γιατι απο τα μυστικα πηρε ο τιτλος

Εγω ηξερα οτι
η Ευα ειχε βιαστει απο το Μανο
Μια παιδικη πλακα που ειχε κανει η παρεα και ενας τσακωμος με το Μανο οδηγησαν σε θανατο το Φωτη

και απο εκει και περα υπηρχαν αλλα οπως η διαμαχη των αδερφων στη συνεχεια
η μολυνση των εργοστασιων του Μανου
Ο Στελιος που εξαιτιας του κινδυνεψαν 4 ατομα

και γενικοτερα η παρεα ηταν ο κορμος της ιστοριας της σειρας και γυρω περιστρεφοντουσαν ολοι οι αλλοι .Τωρα θα μας δειξουν τους υπολοιπους και τις ιστοριες τους που ενδιαφερουν τη μειοψηφια και γυρω τους θα περισρεφεται η παρεα επειδη εχουν συγγενειες.Και τωρα οι σεναριγραφοι περιμενουν να δουμε (συγγνωμη για τον πληθυντικο αλλα πρφανως εκφραζω και αλλους πολλους)ιστοριες των αναπληρωματικων στον παγκο που θα βγουν στο γηπεδο και θα τα κανουν σκ****,γιατι προφανως δεν ενδιαφερονται πολλλοι να μαθουν τι εζησαν και με ποιους συγγενευουν.


Οποτε αφου τα Μυστικα δεν θα ειναι πλεον ''Της Εδεμ''
προτεινω αλλους τιτλους΄
''Τα Μυστικα του Λαζαριδοκαρταλορουσσεϊκου''

''Τα Μυστικα της Βερας στο αριστερο''μιας και εχουν μαζεψει ολο το καστ της Βερας εκει μεσα

''Πως να ριξετε ενα χαπατο στο κρεβατι και να το κανετε οτι θελετε''

''Πως να καταδυναστευετε τους ανθρωπους και να επικαλειστε τα παιδικα σας χρονια για να δικαιολογηθειτε''
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Ιουλ 01, 2010 4:27 pm

sunrise έγραψε:... Επίσης, αυτή τη ΛΑΤΡΕΙΑ με τη Νταίζη, ας μου την εξηγήσει κάποιος...Ειλικρινά...

Είναι απλά πράγματα, αρέσει και υποστηρίζουμε οτιδήποτε πάει κόντρα στην παρέα.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Πεμ Ιουλ 01, 2010 6:03 pm

aggeliki έγραψε:
Γιατι αλλη μια σεζον με παλιμπαιδισμους,τουρτοπολεμους,κολυκυθακια και ζουζουνιες δεν προκειται να αντεξει ο μεσος τηλεθεατης

Ενώ ο τηλεθεατής αγαπάει να βλέπει

Ένα μπούλη που η μαμά κ η γκόμενα το σέρνουν από την μύτη.
Την Μελίτα που έχει γίνει ένα με το καναπέ να κλαίει κ να οδύρεται για τη κακή της τύχη.
Το χάπατο Μπέλλο.
Κ την αγιοποίησή της Νταιζάρας.
Μα πάνω απ όλα λατρευει να βλέπει απόλυτους σε καναπέδες/πατώματα/σκάλες. Εκεί τα καταφέρνουν καλά αλλού υστερούν. ανύπαρκτη χημεία κ ένας Σταύρου που προσπαθεί να σηκώσει μόνος μια ερωτική ιστορία αφου η παρτενέρ αποδείχτηκε λίγη.




Χαχα!!! Πες τα aggeliki!!! μιλάμε για ΤΗΝ "απολυτοσύνη" στην 3η σεζόν..
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από vagvard Πεμ Ιουλ 01, 2010 6:15 pm

goldy24 έγραψε:

ΘΑ ηθελα να δωσω πολλα Congrats Congrats Congrats oscar oscar oscar σε ISABELLA29,ANASTASIA20,CANCOON,VAGVARD MARGEL KAI NICOLE για τα σεντονακια τους και οσους επιμενουν να ειναι μειοψηφια στο φορουμ...

καλο καλοκαιρι σε ολους και θα τα λεμε τωρα απο σεπτεμβρη με τον καινουριο κυκλο... Bounce kyma Jump

Σ' ευχαριστώ.Και συμφωνούμε σε πολλά,αλλά κυρίως στο ότι επιμένουμε κι ας είμαστε μειοψηφία στο φόρουμ. flower
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Ιουλ 01, 2010 10:02 pm

Μιας και ήταν το τελευταίο χορταστικότατο επεισόδιο της σεζόν είπα να γράψω ενιαίο σχολιασμό σας έλειψα???

Πολύ ωραία η σκηνη που ο Μανος φιλά τα χέρια της Ευας. Έπειτα γέλασα λιγακι με τη σκηνή Λουκά και Νόρας με τον Ερυθρό Σταυρό και με τη σερβιέτα έμεινε κόκκαλο ο καλός μου…

Συμφωνώ με το Ρούσσο η σχέση Στεφανου-Μελιτας έγινε Άρλεκιν και μάλιστα επαναλαμβανόμενο δίχως κάτι να σε κρατά. Φυσικό και επόμενο ήταν να αστράψει και να βροντήξει, τωρα όσο για την άμβλωση που είπε δεν συμφωνώ να αφαιρείται έτσι μια ζωη αλλά από κει και περα η Μελίτα είναι ενηλικο άτομο και μπορει να κρινει πως θα κινηθεί και καλο θα ήταν να συνελθει γιατι η Νεφελη τη χρειάζεται και αυτή πετάει χαρταετό……

Περνάμε στο Πατσοζευγαρο (Οχιάς-Μπέλλου) πριν προλάβει να δει το κόσμημα η οχιά ανεκραξε Υπεροχο είναι Δημητρη μου! Τα μάτια της εβγαζαν δολάρια, όπως αυτά των πρωταγωνιστών των κόμικς….

Οι σκηνες Μάνου με τις κόρες του και τη μικρη και τη μεγάλη ήταν πολύ δυνατές…Αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο είδαμε γλωσσόφιλο ανάμεσα σε Μελίτα-Μάνο? Για να ευχαριστηθούν και οι Μανομελιτικοί ή για να μειωθει ο ρόλος της Μελίτας?

Μου τη δινει απίστευτα που η οχιά μας το παίζει βαρυ πεπόνι και αναφερει ότι κρατα τον Καρτάλη κι άλλους δεκα στο χερι της. Αγάπη μου για να γίνεις Σοράγια Μοντενεγκρο θέλει τέχνη και συ δεν την αγγίζεις τη Θεότητα ακους???
Αντιγονάρα Θεάρα μου να υποθεσω πως τωρα που εμαθες για την εγκυμοσύνη της Μελίτας θα κανεις και σ αυτή απόπειρες δολοφονίας…

Παραλία ξένοιαστες στιγμές, πέσαν και μερικα φιλάκια γιατι μαλλον νομιζουν πως με φιλάκια κρατιέται ο τηλεθεατής μεγα λάθος! Το μόνο που μου προξένησε και μου διέγειρε το ενδιαφέρον ηταν ο Λουκάς με μαγιώ!!!!!!!! Μαζεύετε με αδέρφια δεν ειμαι καλά λιποθυμώ! Επίσης μου άρεσε η σκηνη που έβρεχε όλοι ηταν λούτσα και ο Λουκάκος μου είχε στεγνή μπλουζίτσα ενώ η βροχή συνέχιζε να πέφτει…
Μετα από αυτό τι πιο κατάλληλο από το να μας γινουν τα νευρα κροσια??

Μα πατσοζευγαρο φυσικά….Α ρε Μητσουλα θα το φας αυτό το λιγο μυαλο που σου έχει μέινει, ενας σοβαρός επιχειρηματίας κάνει σαν γεροντοκόρη και μετα τη Νόρα κανει πρόταση γάμου στην οχιά, όχι όχι δε θα κυλήσει δάκρυ, μια στομαχική διαταραχή έχω μόνο….

Η Οχιά ήξερε πως είναι σπόρος Λυτρα και πίστευε πως θα ξέκανε την Ευα και θα περνε τα λεφτα που στερήθηκε, παράλογο??? Αστάθμητος παράγοντος Σταυριδης αγαπητή μου φάε σύκα τωρα για να μην πω τιποτα άλλο! Δε λυπάμαι ούτε τη μια ούτε την άλλη ειδικά την οχιά, μου βγαζει άγρια δολοφονικά ένστικτα αυτό το τιποτένιο γυναικάκι!

Μπηκε και ο Μπισμπικης με τον αερα ζεν πρεμιε καλη επιτυχια και σε σενα και μια υπενθύμιση στον ιζι ράιντερ γαντακια κατά καλόκαιρο? Ζαμέ….!
Πολύ δυνατη σκηναρα και η απόπειρα αυτοκτονίας της Καρτάλαινας, ελπίζω να την προλάβουν….Μελίτα πάρε μαθηματα από το Στεφανο μπας και δουμε επιτελους κανενα δακρυ και από σενα….

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας η παρέα της καρδιάς μας διαλύθηκε και επίσημα πιά. Ο Μάνος που έχει πάντα θέση κλειδί φεύγει και αφήνει μισή την παρέα και όλους τους υπόλοιπους που συνδέονται με αυτόν.
Φαγοπότι στην Εδεμ αλλα δεν ειχε την απαιτούμενη συγκίνηση…Η Νόρα μια κούκλα όπως και η Ευα..παρακαλω λιγη παραπάνω προσοχη στη Δαφνη…Οι δυο σκιες γιναν μια τελικά ε? Να ναι καλα οι διαρροες σεναρίου που και αυτό το ξέραμε

Tips:

~ Ο Στέφανος ήρθε σαν άλλος μασκοφόρος εκδικητής, και είπε πως ήθελε να ζησει τη ζωη του με την Ευα και το γιο τους ήρεμα και ήσυχα στο Χρηστο και αυτοι του τα χαλάσανε όλα….Άρα την εκδίκηση τη σταμάτησε ουσιαστικά για την Ευα και όχι για τη Μελίτα και στην κλαίουσα έλεγε μπαρούφες….κανονικότατο άδειασμα..Μελίτα είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος…

~Δεν μου αρέσουν ούτε το Πατσοζευγαρο (Οχιά-Μπέλλος) αλλά ούτε και οι Απόλυτοι (Στεφανος-Μελίτα) και όμως στο τελευταίο επεισόδιο φάγαμε στη μάπα πιο πολύ Πατσαδες από Απολυτους….Tυχαίο??? Δεν νομίζω!!!

~Δεν θα δεχτώ αγιοποίηση της Θεάρας μου (Αντιγόνη Λαζαρίδη) γιατί έχει κάνει πολλά αλλα και σε καμία περίπτωση αγιοποίηση οχιάς. Τα των βιασμών και τα λοιπά με αφήνουν παγερά αδιάφορη και τα κλαψουρίσματα της επίσης! Πρεπει να πληρωσει για όλα όσα εχει κανει..Διεπραξε υβρι να ρθουν λοιπόν και τα υπόλοιπα για να επέλθει και η κάθαρσις των τηλεθεατών!

~Δολοφονία Χατζηβασιλείου…..Πέφτει πιστολιδι στο ένα μετρο στην περιοχή καρωτίδας και δεν μιλάμε για μια σφαίρα αλλά για πολλές….και μετά έχει τη δυνατότητα να μιλήσει ο Περικλής και να πει είμαι καλά φωναξε ασθενοφόρο! Όταν το είδα αυτό κρατιόμουν να μη γελάσω αλλα δεν άντεξα….

~Η Μελίτα μας είπε ότι είναι εγκυος…έκανε τεστ εγκυμοσύνης? Είχε καθυστέρηση?
Το ψυχανεμίστηκε ή μήπως της το φανέρωσε κανενα δαιμόνιο κρατώντας γαϊδουράγκαθο? Το λέω γιατί μπορεί να ναι κανα ανεμογκάστρι και έχει ήδη εκτεθεί και στους δικούς της αλλά και στο φιλοθεάμων κοινό!

~Δεν γίνεται όλοι να είναι αδερφια με όλους και όλοι να εχουν παιδια με όλες! Είναι αστείο να ψαχνουμε τα βιολογικά αδερφια και τα ετεροθαλή γιατι εκτος από μας βλέπουν και ηλικιωμενοι τη σειρά και έχουν μπερδευτεί ως εκει που δεν πάει. Σε λίγο θα ψηλαφίσω και γω την κοιλιά μου και θα αναρωτιέμαι αν εχω και γω το παιδι του Καρτάλη!!!! Tυχαίο???? Δεν νομιζω!!!!!

Καμία Σχέση τα περσινό φινάλε με το φετινό! Περίμενα κάτι καλύτερο πιο δυνατό αλλά έμεινα με τις προσδοκίες.. Αν συνεχίσω να βλέπω Μυστικά θα εξαρτηθεί, ακόμα δεν το ξέρω.. Η ψήφος μου δεν θα είναι εμπιστοσύνης λυπάμαι…μέτριο από μενα με την ελπίδα να με ξανακερδίσετε με τη νεα σεζον!!!
Όσο ζω ελπίζω

Με αγάπη
loukitsa


loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Παρ Ιουλ 02, 2010 12:40 pm

loukitsa έγραψε:Μιας και ήταν το τελευταίο χορταστικότατο επεισόδιο της σεζόν είπα να γράψω ενιαίο σχολιασμό σας έλειψα???

Πολύ ωραία η σκηνη που ο Μανος φιλά τα χέρια της Ευας. Έπειτα γέλασα λιγακι με τη σκηνή Λουκά και Νόρας με τον Ερυθρό Σταυρό και με τη σερβιέτα έμεινε κόκκαλο ο καλός μου…

Συμφωνώ με το Ρούσσο η σχέση Στεφανου-Μελιτας έγινε Άρλεκιν και μάλιστα επαναλαμβανόμενο δίχως κάτι να σε κρατά. Φυσικό και επόμενο ήταν να αστράψει και να βροντήξει, τωρα όσο για την άμβλωση που είπε δεν συμφωνώ να αφαιρείται έτσι μια ζωη αλλά από κει και περα η Μελίτα είναι ενηλικο άτομο και μπορει να κρινει πως θα κινηθεί και καλο θα ήταν να συνελθει γιατι η Νεφελη τη χρειάζεται και αυτή πετάει χαρταετό……

Περνάμε στο Πατσοζευγαρο (Οχιάς-Μπέλλου) πριν προλάβει να δει το κόσμημα η οχιά ανεκραξε Υπεροχο είναι Δημητρη μου! Τα μάτια της εβγαζαν δολάρια, όπως αυτά των πρωταγωνιστών των κόμικς….

Οι σκηνες Μάνου με τις κόρες του και τη μικρη και τη μεγάλη ήταν πολύ δυνατές…Αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο είδαμε γλωσσόφιλο ανάμεσα σε Μελίτα-Μάνο? Για να ευχαριστηθούν και οι Μανομελιτικοί ή για να μειωθει ο ρόλος της Μελίτας?

Μου τη δινει απίστευτα που η οχιά μας το παίζει βαρυ πεπόνι και αναφερει ότι κρατα τον Καρτάλη κι άλλους δεκα στο χερι της. Αγάπη μου για να γίνεις Σοράγια Μοντενεγκρο θέλει τέχνη και συ δεν την αγγίζεις τη Θεότητα ακους???
Αντιγονάρα Θεάρα μου να υποθεσω πως τωρα που εμαθες για την εγκυμοσύνη της Μελίτας θα κανεις και σ αυτή απόπειρες δολοφονίας…

Παραλία ξένοιαστες στιγμές, πέσαν και μερικα φιλάκια γιατι μαλλον νομιζουν πως με φιλάκια κρατιέται ο τηλεθεατής μεγα λάθος! Το μόνο που μου προξένησε και μου διέγειρε το ενδιαφέρον ηταν ο Λουκάς με μαγιώ!!!!!!!! Μαζεύετε με αδέρφια δεν ειμαι καλά λιποθυμώ! Επίσης μου άρεσε η σκηνη που έβρεχε όλοι ηταν λούτσα και ο Λουκάκος μου είχε στεγνή μπλουζίτσα ενώ η βροχή συνέχιζε να πέφτει…
Μετα από αυτό τι πιο κατάλληλο από το να μας γινουν τα νευρα κροσια??

Μα πατσοζευγαρο φυσικά….Α ρε Μητσουλα θα το φας αυτό το λιγο μυαλο που σου έχει μέινει, ενας σοβαρός επιχειρηματίας κάνει σαν γεροντοκόρη και μετα τη Νόρα κανει πρόταση γάμου στην οχιά, όχι όχι δε θα κυλήσει δάκρυ, μια στομαχική διαταραχή έχω μόνο….

Η Οχιά ήξερε πως είναι σπόρος Λυτρα και πίστευε πως θα ξέκανε την Ευα και θα περνε τα λεφτα που στερήθηκε, παράλογο??? Αστάθμητος παράγοντος Σταυριδης αγαπητή μου φάε σύκα τωρα για να μην πω τιποτα άλλο! Δε λυπάμαι ούτε τη μια ούτε την άλλη ειδικά την οχιά, μου βγαζει άγρια δολοφονικά ένστικτα αυτό το τιποτένιο γυναικάκι!

Μπηκε και ο Μπισμπικης με τον αερα ζεν πρεμιε καλη επιτυχια και σε σενα και μια υπενθύμιση στον ιζι ράιντερ γαντακια κατά καλόκαιρο? Ζαμέ….!
Πολύ δυνατη σκηναρα και η απόπειρα αυτοκτονίας της Καρτάλαινας, ελπίζω να την προλάβουν….Μελίτα πάρε μαθηματα από το Στεφανο μπας και δουμε επιτελους κανενα δακρυ και από σενα….

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας η παρέα της καρδιάς μας διαλύθηκε και επίσημα πιά. Ο Μάνος που έχει πάντα θέση κλειδί φεύγει και αφήνει μισή την παρέα και όλους τους υπόλοιπους που συνδέονται με αυτόν.
Φαγοπότι στην Εδεμ αλλα δεν ειχε την απαιτούμενη συγκίνηση…Η Νόρα μια κούκλα όπως και η Ευα..παρακαλω λιγη παραπάνω προσοχη στη Δαφνη…Οι δυο σκιες γιναν μια τελικά ε? Να ναι καλα οι διαρροες σεναρίου που και αυτό το ξέραμε

Tips:

~ Ο Στέφανος ήρθε σαν άλλος μασκοφόρος εκδικητής, και είπε πως ήθελε να ζησει τη ζωη του με την Ευα και το γιο τους ήρεμα και ήσυχα στο Χρηστο και αυτοι του τα χαλάσανε όλα….Άρα την εκδίκηση τη σταμάτησε ουσιαστικά για την Ευα και όχι για τη Μελίτα και στην κλαίουσα έλεγε μπαρούφες….κανονικότατο άδειασμα..Μελίτα είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος…

~Δεν μου αρέσουν ούτε το Πατσοζευγαρο (Οχιά-Μπέλλος) αλλά ούτε και οι Απόλυτοι (Στεφανος-Μελίτα) και όμως στο τελευταίο επεισόδιο φάγαμε στη μάπα πιο πολύ Πατσαδες από Απολυτους….Tυχαίο??? Δεν νομίζω!!!

~Δεν θα δεχτώ αγιοποίηση της Θεάρας μου (Αντιγόνη Λαζαρίδη) γιατί έχει κάνει πολλά αλλα και σε καμία περίπτωση αγιοποίηση οχιάς. Τα των βιασμών και τα λοιπά με αφήνουν παγερά αδιάφορη και τα κλαψουρίσματα της επίσης! Πρεπει να πληρωσει για όλα όσα εχει κανει..Διεπραξε υβρι να ρθουν λοιπόν και τα υπόλοιπα για να επέλθει και η κάθαρσις των τηλεθεατών!

~Δολοφονία Χατζηβασιλείου…..Πέφτει πιστολιδι στο ένα μετρο στην περιοχή καρωτίδας και δεν μιλάμε για μια σφαίρα αλλά για πολλές….και μετά έχει τη δυνατότητα να μιλήσει ο Περικλής και να πει είμαι καλά φωναξε ασθενοφόρο! Όταν το είδα αυτό κρατιόμουν να μη γελάσω αλλα δεν άντεξα….

~Η Μελίτα μας είπε ότι είναι εγκυος…έκανε τεστ εγκυμοσύνης? Είχε καθυστέρηση?
Το ψυχανεμίστηκε ή μήπως της το φανέρωσε κανενα δαιμόνιο κρατώντας γαϊδουράγκαθο? Το λέω γιατί μπορεί να ναι κανα ανεμογκάστρι και έχει ήδη εκτεθεί και στους δικούς της αλλά και στο φιλοθεάμων κοινό!

~Δεν γίνεται όλοι να είναι αδερφια με όλους και όλοι να εχουν παιδια με όλες! Είναι αστείο να ψαχνουμε τα βιολογικά αδερφια και τα ετεροθαλή γιατι εκτος από μας βλέπουν και ηλικιωμενοι τη σειρά και έχουν μπερδευτεί ως εκει που δεν πάει. Σε λίγο θα ψηλαφίσω και γω την κοιλιά μου και θα αναρωτιέμαι αν εχω και γω το παιδι του Καρτάλη!!!! Tυχαίο???? Δεν νομιζω!!!!!

Καμία Σχέση τα περσινό φινάλε με το φετινό! Περίμενα κάτι καλύτερο πιο δυνατό αλλά έμεινα με τις προσδοκίες.. Αν συνεχίσω να βλέπω Μυστικά θα εξαρτηθεί, ακόμα δεν το ξέρω.. Η ψήφος μου δεν θα είναι εμπιστοσύνης λυπάμαι…μέτριο από μενα με την ελπίδα να με ξανακερδίσετε με τη νεα σεζον!!!
Όσο ζω ελπίζω

Με αγάπη
loukitsa



: respect : oscar : respect : oscar Υπεροχος σχολιασμος loukitsa!!!
Λες να μην μας ελειψες??? Sure you did!!!

Congrats Congrats
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ilectra Παρ Ιουλ 02, 2010 1:42 pm

loukitsa περιμενα πως και πως το σχολιασμο σου...... πραγματικα εκπληκτικος..... συμφωνω εννοειται μαζι σου 100%..... το φιναλε καλο αλλα οχι ανταξιο των προσδοκιων μας...... μπραβο και παλι μπραβο.... παρε και αυτο απο εμενα oscar
ilectra
ilectra
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον αισιοδοξο και χαμογελαστο κοσμο μου.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από FieryRed Παρ Ιουλ 02, 2010 2:03 pm

Χχχμμμ Δεν έχω σχολιάσει το επεισόδιο ακόμα αν και μου άφησε και όμορφα και άσχημα συναισθήματα.

Σαν επεισόδιο ψήφισα τέλειο, όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά για τις υπέροχες ερμηνείες των πρωταγωνιστών. Σαν σενάριο ήταν τόσο κλισέ που πραγματικά ήταν οφθαλμοφανέστατο ότι έβαλαν ότι ήθελε να δει ο κόσμος with a twist. Συγκινητικό δε λέω, και εμένα με “πήραν τα ζουμιά” ιδιαίτερα στις σκηνές του Μάνου με τις κόρες του και δη στη Μαρίλια με το “Σ’ αγαπώ μπαμπά μου”! Αν και περίμενα δέσιμο μέσα στη σεζόν με αυτούς τους δύο, ήρθε πολύ γρήγορα και βεβιασμένα λόγω αποχώρησης στο τελευταίο επεισόδιο του φετινού κύκλου. Για εμένα αυτή η σχέση θα μπορούσε να δώσει πολύ καλή εξέλιξη και να τράβαγε περισσότερο κόσμο από το γλοιωδέστατο πατσοζεύγαρο.

Δεν ξεχνώ τις τεράστιες ασυνέχειες ιδιαίτερα στη πλοκή “σχέσης” Μάνου – Μελίτας. Ξαφνικά από εκεί που δεν μπορούσε να τον βλέπει, όπου εκείνος την έχει χτυπήσει να λυθούν όλα μαγικά λόγω αποχώρησης. Έπρεπε να ήταν σε πιο “ώριμη” φάση η σχέση τους ιδιαίτερα μετά την κατρακύλα που είχε πάρει με την είσοδο του Στέφανου στη ζωή της Μελίτας (και εν συνεχεία του παιδιού του) για να δεχτώ ότι πραγματικά η Μελίτα πονούσε που έφυγε ο Μάνος. Μάλλον πληγωμένη λόγω διακοπής του καρμικού έρωτα ήταν και ότι δεν έχω που να στραφώ πλέον παρά οτιδήποτε άλλο.

Φυσική πηγή γέλιου τα ΛουκοΝοράκια μας! Όπου η Νόρα νόμιζε ότι θα ανοίξει φαρμακαποθήκη ή θα πάνε στο survivor στον Αμαζόνιο. Αχ βρε Λουκάκο εσύ θα έπρεπε να είσαι ο χορηγός θετικής ενέργειας!! :lol:

Στο κάμπινγκ εξελέγχτηκαν όλα όπως περίμενα. Προσπαθούσαν να αναβιώσουν σκηνές ανεμελιάς από τα παιδικά τους χρόνια. Δεν δόθηκε για μένα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σκηνοθετικά. Ιδιαίτερα αυτή η ψεύτικη βροχή μια ομορφιά… Τι να πω καλύτερα να μην την έβαζαν…

Και έρχομαι στην “βόμβα” ή στον τυφώνα Νταίζη η οποία εισέβαλε στην ζωή μας με το έτσι θέλω και δυστυχώς έφερε θύελλες, προβλήματα, καταστροφές και τρομερή δυσαρέσκεια. Αποδείχτηκε λοιπόν, ότι η καλή μανούλα όχι μόνο πέταξε το παιδί της αλλά το ίδιο πέρασε μια ζωή κόλαση… Είναι ότι χειρότερο αυτό που συνέβη στη Νταίζη, ποτέ μα ποτέ μα ποτέέ κανείς να μην το περάσει ,ΠΟΤΕ όμως. ΑΛΛΑ φίλτατη εδώ δεν ισχύει ο μωσαϊκός νόμος. ΔΕΝ έχεις κανένα δικαίωμα να απειλήσεις ανθρώπινες ζωές και πόσο μάλλον αγέννητων παιδιών. Αυτή την αγιοποίηση της Νταίζης δεν τη δέχομαι! Ένας άνθρωπος που προσπαθεί να σκοτώσει γυναίκα σε εγκυμοσύνη δεν ξεχωρίζει καθόλου από οποιονδήποτε άλλο δολοφόνο. Σημείωση: Οι ερμηνείες της κα Πολυχρονίδη και της Κα Παπαδημητρίου ήτο άψογες. : respect :

Και η καλή μανούλα κάνει απόπειρα αυτοκτονίας και δεν νομίζω να ήταν από τύψεις..! Μάλλον για να κερδίσει την προσοχή του Στέφανου το έκανε παρά για να πληρώσει για τα λάθη της. Εδώ έρχεται η φανταστική ερμηνεία του κου Σταύρου που αν του βάλουν κανένα ενδιαφέρον σενάριο(όχι να σέρνεται από τη μύτη από τα χ,ψ θηλυκά) το οποίο ο άνθρωπος να μπορεί να το υποστηρίξει μεγαλουργεί. : respect :

Και δυστυχώς έρχεται η ώρα του αποχωρισμού… Όπως λέει και το τραγούδι τα λόγια είναι περιττά την ώρα που χωρίζουμε….!!!! Μια παρέα σαν γροθιά, όπως την βλέπαμε πάντα αγκαλιασμένη σαν ένα σώμα, εγώ δακρυσμένη να λέω ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ και να αγωνιώ πως θα φύγει από την ζωή των φίλων του, των παιδιών του και φυσικά του έρωτα της ζωής του. . . Και το είδα. . . Οι δυο σκιές τους έγιναν μία. ΜΟΝΑΔΙΚΗ σκηνή ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ που δημοσιεύτηκε στα περιοδικά έκοψε κάτι από την μαγεία και την συγκίνηση της στιγμής. Τέλεια σκηνοθετικά σκηνή, αποδόθηκε καταπληκτικά από τους ηθοποιούς και δεν θα μπορούσε να υπάρχει άλλο σκηνικό από αυτό που είδαμε.

Και έτσι απλά έφυγε….. Snif

Δεν θέλω να σκεφτώ ποιος/τι/γιατί σε ότι έχει να κάνει με τον Λευτέρη. Δεν με νοιάζει προς το παρόν γιατί εισήλθε αυτός ο χαρακτήρας στη σειρά. Δεν θέλω καν να το σκέφτομαι τη δεδομένη στιγμή.

Επίσης, ποιος είναι ο δολοφόνος οεο vol #565; Μάλλον θα μάθουμε του χρόνου. Αυτό ήταν το twist που ανέφερα στην αρχή του σχολιασμού….

Για όσα δεν αναφέρθηκα είναι μάλλον είτε γιατί τα ξέχασα είτε επειδή δεν ήθελα….
Θα μας λείψει ο Μάνος. Θα μας λείψει η ΠΑΡΕΑ της φεγγαρόπετρας. Θα μας λείψει η Εδέμ. Αυτούς αγαπήσαμε όχι τους περιφερικούς, συγνώμη αν δυσαρεστώ αλλά αυτό πιστεύω.. .

Γεια σου παρέα της φεγγαρόπετρας you will be missed. Snif
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Παρ Ιουλ 02, 2010 2:18 pm

FieryRed έγραψε:Χχχμμμ Δεν έχω σχολιάσει το επεισόδιο ακόμα αν και μου άφησε και όμορφα και άσχημα συναισθήματα.

Σαν επεισόδιο ψήφισα τέλειο, όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά για τις υπέροχες ερμηνείες των πρωταγωνιστών. Σαν σενάριο ήταν τόσο κλισέ που πραγματικά ήταν οφθαλμοφανέστατο ότι έβαλαν ότι ήθελε να δει ο κόσμος with a twist. Συγκινητικό δε λέω, και εμένα με “πήραν τα ζουμιά” ιδιαίτερα στις σκηνές του Μάνου με τις κόρες του και δη στη Μαρίλια με το “Σ’ αγαπώ μπαμπά μου”! Αν και περίμενα δέσιμο μέσα στη σεζόν με αυτούς τους δύο, ήρθε πολύ γρήγορα και βεβιασμένα λόγω αποχώρησης στο τελευταίο επεισόδιο του φετινού κύκλου. Για εμένα αυτή η σχέση θα μπορούσε να δώσει πολύ καλή εξέλιξη και να τράβαγε περισσότερο κόσμο από το γλοιωδέστατο πατσοζεύγαρο.

Δεν ξεχνώ τις τεράστιες ασυνέχειες ιδιαίτερα στη πλοκή “σχέσης” Μάνου – Μελίτας. Ξαφνικά από εκεί που δεν μπορούσε να τον βλέπει, όπου εκείνος την έχει χτυπήσει να λυθούν όλα μαγικά λόγω αποχώρησης. Έπρεπε να ήταν σε πιο “ώριμη” φάση η σχέση τους ιδιαίτερα μετά την κατρακύλα που είχε πάρει με την είσοδο του Στέφανου στη ζωή της Μελίτας (και εν συνεχεία του παιδιού του) για να δεχτώ ότι πραγματικά η Μελίτα πονούσε που έφυγε ο Μάνος. Μάλλον πληγωμένη λόγω διακοπής του καρμικού έρωτα ήταν και ότι δεν έχω που να στραφώ πλέον παρά οτιδήποτε άλλο.

Φυσική πηγή γέλιου τα ΛουκοΝοράκια μας! Όπου η Νόρα νόμιζε ότι θα ανοίξει φαρμακαποθήκη ή θα πάνε στο survivor στον Αμαζόνιο. Αχ βρε Λουκάκο εσύ θα έπρεπε να είσαι ο χορηγός θετικής ενέργειας!! :lol:

Στο κάμπινγκ εξελέγχτηκαν όλα όπως περίμενα. Προσπαθούσαν να αναβιώσουν σκηνές ανεμελιάς από τα παιδικά τους χρόνια. Δεν δόθηκε για μένα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο σκηνοθετικά. Ιδιαίτερα αυτή η ψεύτικη βροχή μια ομορφιά… Τι να πω καλύτερα να μην την έβαζαν…

Και έρχομαι στην “βόμβα” ή στον τυφώνα Νταίζη η οποία εισέβαλε στην ζωή μας με το έτσι θέλω και δυστυχώς έφερε θύελλες, προβλήματα, καταστροφές και τρομερή δυσαρέσκεια. Αποδείχτηκε λοιπόν, ότι η καλή μανούλα όχι μόνο πέταξε το παιδί της αλλά το ίδιο πέρασε μια ζωή κόλαση… Είναι ότι χειρότερο αυτό που συνέβη στη Νταίζη, ποτέ μα ποτέ μα ποτέέ κανείς να μην το περάσει ,ΠΟΤΕ όμως. ΑΛΛΑ φίλτατη εδώ δεν ισχύει ο μωσαϊκός νόμος. ΔΕΝ έχεις κανένα δικαίωμα να απειλήσεις ανθρώπινες ζωές και πόσο μάλλον αγέννητων παιδιών. Αυτή την αγιοποίηση της Νταίζης δεν τη δέχομαι! Ένας άνθρωπος που προσπαθεί να σκοτώσει γυναίκα σε εγκυμοσύνη δεν ξεχωρίζει καθόλου από οποιονδήποτε άλλο δολοφόνο. Σημείωση: Οι ερμηνείες της κα Πολυχρονίδη και της Κα Παπαδημητρίου ήτο άψογες. : respect :

Και η καλή μανούλα κάνει απόπειρα αυτοκτονίας και δεν νομίζω να ήταν από τύψεις..! Μάλλον για να κερδίσει την προσοχή του Στέφανου το έκανε παρά για να πληρώσει για τα λάθη της. Εδώ έρχεται η φανταστική ερμηνεία του κου Σταύρου που αν του βάλουν κανένα ενδιαφέρον σενάριο(όχι να σέρνεται από τη μύτη από τα χ,ψ θηλυκά) το οποίο ο άνθρωπος να μπορεί να το υποστηρίξει μεγαλουργεί. : respect :

Και δυστυχώς έρχεται η ώρα του αποχωρισμού… Όπως λέει και το τραγούδι τα λόγια είναι περιττά την ώρα που χωρίζουμε….!!!! Μια παρέα σαν γροθιά, όπως την βλέπαμε πάντα αγκαλιασμένη σαν ένα σώμα, εγώ δακρυσμένη να λέω ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΜΑΝΟ και να αγωνιώ πως θα φύγει από την ζωή των φίλων του, των παιδιών του και φυσικά του έρωτα της ζωής του. . . Και το είδα. . . Οι δυο σκιές τους έγιναν μία. ΜΟΝΑΔΙΚΗ σκηνή ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΦΑΛΜΑ που δημοσιεύτηκε στα περιοδικά έκοψε κάτι από την μαγεία και την συγκίνηση της στιγμής. Τέλεια σκηνοθετικά σκηνή, αποδόθηκε καταπληκτικά από τους ηθοποιούς και δεν θα μπορούσε να υπάρχει άλλο σκηνικό από αυτό που είδαμε.

Και έτσι απλά έφυγε….. Snif

Δεν θέλω να σκεφτώ ποιος/τι/γιατί σε ότι έχει να κάνει με τον Λευτέρη. Δεν με νοιάζει προς το παρόν γιατί εισήλθε αυτός ο χαρακτήρας στη σειρά. Δεν θέλω καν να το σκέφτομαι τη δεδομένη στιγμή.

Επίσης, ποιος είναι ο δολοφόνος οεο vol #565; Μάλλον θα μάθουμε του χρόνου. Αυτό ήταν το twist που ανέφερα στην αρχή του σχολιασμού….

Για όσα δεν αναφέρθηκα είναι μάλλον είτε γιατί τα ξέχασα είτε επειδή δεν ήθελα….
Θα μας λείψει ο Μάνος. Θα μας λείψει η ΠΑΡΕΑ της φεγγαρόπετρας. Θα μας λείψει η Εδέμ. Αυτούς αγαπήσαμε όχι τους περιφερικούς, συγνώμη αν δυσαρεστώ αλλά αυτό πιστεύω.. .

Γεια σου παρέα της φεγγαρόπετρας you will be missed. Snif

oscar oscar Αυτα για σενα!!! : respect :
Με συγκινησες πολυ και φυσικα συμφωνω σε ολα!!! Ειδικα οι τελευταιες προστασεις σου ηταν τοσο συγκινητικες, οσο και αληθινες!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Παρ Ιουλ 02, 2010 3:15 pm

loukitsa έγραψε:
Οι σκηνες Μάνου με τις κόρες του και τη μικρη και τη μεγάλη ήταν πολύ δυνατές…Αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο είδαμε γλωσσόφιλο ανάμεσα σε Μελίτα-Μάνο? Για να ευχαριστηθούν και οι Μανομελιτικοί ή για να μειωθει ο ρόλος της Μελίτας?



Καταρχάς υπέροχος σχολιασμός Αριάδνη μου αλλα θα σταθω σε αυτο το σημειο γιατι και εμενα με προβλημάτισε για ποιο λογο είδαμε αυτο το φιλι?
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από anna90 Παρ Ιουλ 02, 2010 3:48 pm

Ένα επισόδιο πάνω στον Μάνο...Που κατάφερε με την χημεία του και το ταλέντο του να το απογειώσει...Χαίρομαι που έστω και τελευταία στιγμή εκμεταλλευτήκατε το ταλέντο, το δώσατε κείμενο και σκηνές και δεν τον αφήσατε σαν Μαμαλάκη ή σαν Βίκυ Σταυροπούλου στο taxi girl...Έφυγε όπως του άξιζε...Με το κεφάλι ψηλά...
Μάνος-Εύα:Το Ευάκι ήλπιζε ότι η απαντηση στην ερώτηση της:"Θα φύγεις όμως" θα ήταν διαφορετική.. Καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...Και εμείς έτσι ελπίζαμε...Άλλά...
"Καταλαβαίνεις τώρα ότι για μένα είναι πολύ πιο δύσκολο... Γιατί εγώ δεν έχω τίποτα άσχημο να θυμάμαι από σένα.. Μόνο την αγάπη που μου έδωσες..." Α ρε Μάνο εκτίμησες (αν και λίγο αργά) την γυναίκα που σ έδωσε τα πάντα.. Αυτήν που κάποτε αντιμετώπιζες ως τρόπαιο και ως αλυσίδα στο λαιμό σου..
"Θα σ αγαπώ...Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει"... Snif
Λουκάς-Νόρα-λίστα: Μια χιουμοριστική σκηνή για να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα.. Πρόσφερε γέλιο δεν λέω..Ας ευχηθούμε λοιπόν...Του χρόνου να εκμεταλλευτούμε το ταλέντο και την χημεία αυτων των 2 ηθοποιών για να μας δώσει το μέγιστο... Καλό και το γέλιο (κάνει καλό).. Ενα παιδάκι, μια συζήτηση για τη ζωή τυος, τα συναισθήματα τους, τα όνειρα, τις πληγές του παρελθόντος μαζί με το ταλεντο των ηθοποιών μπορεί να δώσει στο κοινό το ΜΕΓΙΣΤΟ"
Αμαλία-Πέτρος: Το ξέσπασμα του Πέτρου με τίναξε ένα μέτρο μακριά από τη οθόνη..Θεωρώ πως η άμβλωση ήταν μια βιαστική αντίδραση του Πέτρου.. ήταν πάντα στο παιδί του, δεν υπαρχει περίπτωση να την σπρώξει να κάνει έκτρωση..
Η παρθενοΜελίτα... kyma xaxa
Πέτρος-Μάνος: Δυνατός αποχαιρετισμός... Καθώς πίσω από τον απολογισμό έκρυβαν μια συγκίνηση...
vomit Νταίζη-Μπέλλος: Ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος ενσαρκώνονται από 1 και μόνο άτομο...
Μόνο που δεν έκλαψε ο χαλβάς με το polo που του αγόρασε η κάργια για να είναι ασορτί με τις ματάρες του...
Μελίτα-Μάνος: Το υφάκι , το τουπε και η ειρωνεία έφυγαν από τα αδάκρυστα μάτια της... Γιατί άραγε? Επειδή τον ξεφορτώνεται??Επειδή δεν υπάρχει πια ο Μπουλίνος??Και για τα 2??
Το παιδί σε χρειάζεται εδώ" Σύγγνωμη? Δεν άκουσα?? Ορίστε?? Συγγνώμη vileda μου ποια είστε?? Τι είπε καλέ??
Όταν κανόνιζεις Παρισάκια με τον Μπουλίνο το παιδί σου δεν χρειαζόταν τον πατέρα του κοντά του?? Αλλά ξέχασα, πάνω απ όλα ο έρωτας.. Τώρα που θεωρείς ότι προδώθηκες και γύρισες πίσω με αδάκρυστα μάτια σαν βρεγμένη γκρινιαρόγατα τώρα "Μάνο , μην φύγεις"... "Το παιδί σε χρειάζεται"..
Αφού ήξερε την απάντηση στην ερώτηση ποια αγάπησε ο Μάνος και αν αγάπησε καμιά γιατί την έκανε.. Και γιατί έκανε και την ερώτηση στην Εύα για το πως της φερόταν ο Στέφανος.. Αμά δεν αντέχεις την σύγκριση με την ΘΕΑ κοπελιά , μην μπλέκεσε με τους άντρες της πάντα δεύτερη θα έρχεσαι..
Αφού δεν μπορεί να κλάψει η κοπέλα το έχουμε χιλιοπει κάντε επιτέλους ένα κοντινό στις ματάρες του Μάνου... Μόνο ήχο μπορεί να δώσει... Με τα κλαψομουσουνίσματά της...
Στέφανος-Χρήστος:
" Εγώ ήρθα εδώ, παντρεύτηκα την Εύα και περίμενα το παιδί μου..Αλλά δεν σας άρεσε να με βλέπετε καλά και ευτυχισμένο".
Χρήστος:"Τι λες τώρα ρε Στέφανε" <----- αυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω και εγώ αλλά με πρόλαβε το καμάρι της Τζίνας..
Διάλεξε βρε αγορίνα μου...Διάλεξε επιτέλους...
Μάνος-Νεφέλη: Snif " Σ αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ αγαπάω"..Τι γλυκό κοριτσάκι και τι γλυκός και δυνατός αποχαιρετισμός....
Μάνος-Μαρίλια: Πάλι υποσχέσεις ρε σε Μάνο..??" Σ αγαπάω....Σ αγαπάω μπαμπά μου"... Snif Πόσα επεισόδια περιμέναμε αυτή τη σκηνή.. Αν και δεν ήρθε όπως την περιμέναμε, δεν παρακολουθήσαμε την πορεία της σχέσης των 2 ηρώων αρκεί να συγκινηθούμε με μια τέτοια σκηνή... Μιας και το αξίζει....
Μάνος-αναμνήσεις: Αρκούν 4 εικόνες-αναμνήσεις, μια μουσική υπόκρουση και ένας Μαν-αρ-ος για να δημιουργήσουν μια τόσοοοο τέλεια σκηνή...
Στέφανος-Μελίτα: "Κορίτσι μου σ αγάπησα, συμβιβάστηκα με την Εύα για το παιδί"... Τι του γράφετε του ανθρωπου να πει??? Ας διαλέξει τουλάχιστον σε ενα επεισόδιο ποια αγαπάει...
Εγκυμοσύνη Μελίτας: Φαίνεται από την υπογραφή μου πόσο γελοιά είναι μια τέτοια εξέλιξη.
Αντιγόνη-Στέφανος:" Η γυναίκα που αγαπάω"...Ποια εννοεί???
Μελιτόσπιτο: Ακούσαμε και συγγνώμη από την Μελίτα...Wow...Α ρε Πετράν πάντα δίπλα στην κόρη σου... Αν και σου την είπε, σε αμφισβήτησε σε κατηγόρησε εσύ ήσουν πάντα εκεί...
Πρόταση Μπελλου: Απλά... vomit
Μάνος-Εύα:
Ε:Τι είναι αυτό?
Μ:Ένας άγγελος, σαν τον γιο σου...Να σας φυλάει... Heart2
Ηλίας-Μάνος: Ένας πατέρας αποχαιρετά τον γιο του και πλά εύχεται να τον ξαναδεί πριν ξανακλείσει τα μάτια του... Snif
Αντιγόνη-Νταίζη:Δεν το περίμενα ότι θα έρθει αλλά ήρθε η στιγμή που συμφωνώ με τη Νταίζη... Και για να μην παρεξηγηθώ την υποστηρίζω μόνο στην συγκεκριμένη στιγμή και στο πως απάντησε στην Αντιγόνη και στον τρόπο που τηε φέρθηκε... Δεν δικαιολογώ σε καμία περίπτωση αυτά που κάνει... Δικαιολογώ τον τρόπο που φέρεται στην Αντιγόνη και ΜΟΝΟ...
"Ανατροπή": Είναι γελοία ως ανατροπή... Πως επέζησε μετά από 2 σφαίρες και από τέτοια απόσταση... Και ο ιατροδικαστής τι βρήκε ακριβώς..? Ποια ήταν η αιτία του θανάτου?? Αρα η ανατροπη ας πούμε είναι ότι ο Χατζημπούκλας σε κάποιον μίλησε, και αυτός τον πρόδωσε??? Ουαου...Τρέμω και μόνο στην ίδεα...!!
Αντιγόνη-Στέφανος: ΚΑΘΗΛΩΤΙΚΟΣ.... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ...ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ.. Απλά...
Παρέα: καδρόνι, τοποθέτηση κιθάρας (που?οεο?), ο ηλίθιος, ο μπουρτζίβλακας(?),το μπουγέλωμα τον Νικόλα,πευκάκια-ισόγειο-τουαλέτα, επιστημονικά πευκάκια βγαίνοντας,Μάνος-hulk, Δάφνη-photographer, πόζα Μάνου-Νικόλα, κορίτσια δεξιά-αγόρια αριστερά,"γκρίνια φρικασε με νευράκια σοτέ", φιλάκια πίσω από το καπελάκι,ψάρεμα Λουκά,"αμα δεν βρέξεις κώλο, δεν πιάνεις ψάρι",φιλάκια Εύας-Μάνου,dust in the wind,βρε παπάρα παπάρες θα γίνουμε, τραπέζι παρέας, αγκαλιές... Αυτήν την παρέα ΑΓΑΠΑΩ εγώ...
Με τις γλύκες τους και τις προσπάθειες τους να γίνουν παιδιά....
Και τέλος: Μάνος-Εύα:ΟΙ 2 ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΙΑ....Heart2 Heart2
Ως μεμονωμένο επεισόδιο είναι ΤΕΛΕΙΟ.....
Ως τέλος σεζόν όμως είναι απογοητευτικό για το τι θα ακολουθήσει.... Flkia
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Ιουλ 02, 2010 4:04 pm

Aννα μου oscar (x1000)στον καταπληκτικο σχολιασμο σου!Τελειο σεντονακι! : respect : : respect : : respect :
Μαζι σου 100% Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από filitsa Παρ Ιουλ 02, 2010 4:41 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
loukitsa έγραψε:
Οι σκηνες Μάνου με τις κόρες του και τη μικρη και τη μεγάλη ήταν πολύ δυνατές…Αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο είδαμε γλωσσόφιλο ανάμεσα σε Μελίτα-Μάνο? Για να ευχαριστηθούν και οι Μανομελιτικοί ή για να μειωθει ο ρόλος της Μελίτας?



Καταρχάς υπέροχος σχολιασμός Αριάδνη μου αλλα θα σταθω σε αυτο το σημειο γιατι και εμενα με προβλημάτισε για ποιο λογο είδαμε αυτο το φιλι?
οντως σε αυτο το φιλι σταθηκα και εγω και δεν καταλαβα τον λογο .....
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 13 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Παρ Ιουλ 02, 2010 5:15 pm

anna90 έγραψε:Ένα επισόδιο πάνω στον Μάνο...Που κατάφερε με την χημεία του και το ταλέντο του να το απογειώσει...Χαίρομαι που έστω και τελευταία στιγμή εκμεταλλευτήκατε το ταλέντο, το δώσατε κείμενο και σκηνές και δεν τον αφήσατε σαν Μαμαλάκη ή σαν Βίκυ Σταυροπούλου στο taxi girl...Έφυγε όπως του άξιζε...Με το κεφάλι ψηλά...
Μάνος-Εύα:Το Ευάκι ήλπιζε ότι η απαντηση στην ερώτηση της:"Θα φύγεις όμως" θα ήταν διαφορετική.. Καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...Και εμείς έτσι ελπίζαμε...Άλλά...
"Καταλαβαίνεις τώρα ότι για μένα είναι πολύ πιο δύσκολο... Γιατί εγώ δεν έχω τίποτα άσχημο να θυμάμαι από σένα.. Μόνο την αγάπη που μου έδωσες..." Α ρε Μάνο εκτίμησες (αν και λίγο αργά) την γυναίκα που σ έδωσε τα πάντα.. Αυτήν που κάποτε αντιμετώπιζες ως τρόπαιο και ως αλυσίδα στο λαιμό σου..
"Θα σ αγαπώ...Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει"... Snif
Λουκάς-Νόρα-λίστα: Μια χιουμοριστική σκηνή για να αποφορτίσει την ατμόσφαιρα.. Πρόσφερε γέλιο δεν λέω..Ας ευχηθούμε λοιπόν...Του χρόνου να εκμεταλλευτούμε το ταλέντο και την χημεία αυτων των 2 ηθοποιών για να μας δώσει το μέγιστο... Καλό και το γέλιο (κάνει καλό).. Ενα παιδάκι, μια συζήτηση για τη ζωή τυος, τα συναισθήματα τους, τα όνειρα, τις πληγές του παρελθόντος μαζί με το ταλεντο των ηθοποιών μπορεί να δώσει στο κοινό το ΜΕΓΙΣΤΟ"
Αμαλία-Πέτρος: Το ξέσπασμα του Πέτρου με τίναξε ένα μέτρο μακριά από τη οθόνη..Θεωρώ πως η άμβλωση ήταν μια βιαστική αντίδραση του Πέτρου.. ήταν πάντα στο παιδί του, δεν υπαρχει περίπτωση να την σπρώξει να κάνει έκτρωση..
Η παρθενοΜελίτα... kyma xaxa
Πέτρος-Μάνος: Δυνατός αποχαιρετισμός... Καθώς πίσω από τον απολογισμό έκρυβαν μια συγκίνηση...
vomit Νταίζη-Μπέλλος: Ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος ενσαρκώνονται από 1 και μόνο άτομο...
Μόνο που δεν έκλαψε ο χαλβάς με το polo που του αγόρασε η κάργια για να είναι ασορτί με τις ματάρες του...
Μελίτα-Μάνος: Το υφάκι , το τουπε και η ειρωνεία έφυγαν από τα αδάκρυστα μάτια της... Γιατί άραγε? Επειδή τον ξεφορτώνεται??Επειδή δεν υπάρχει πια ο Μπουλίνος??Και για τα 2??
Το παιδί σε χρειάζεται εδώ" Σύγγνωμη? Δεν άκουσα?? Ορίστε?? Συγγνώμη vileda μου ποια είστε?? Τι είπε καλέ??
Όταν κανόνιζεις Παρισάκια με τον Μπουλίνο το παιδί σου δεν χρειαζόταν τον πατέρα του κοντά του?? Αλλά ξέχασα, πάνω απ όλα ο έρωτας.. Τώρα που θεωρείς ότι προδώθηκες και γύρισες πίσω με αδάκρυστα μάτια σαν βρεγμένη γκρινιαρόγατα τώρα "Μάνο , μην φύγεις"... "Το παιδί σε χρειάζεται"..
Αφού ήξερε την απάντηση στην ερώτηση ποια αγάπησε ο Μάνος και αν αγάπησε καμιά γιατί την έκανε.. Και γιατί έκανε και την ερώτηση στην Εύα για το πως της φερόταν ο Στέφανος.. Αμά δεν αντέχεις την σύγκριση με την ΘΕΑ κοπελιά , μην μπλέκεσε με τους άντρες της πάντα δεύτερη θα έρχεσαι..
Αφού δεν μπορεί να κλάψει η κοπέλα το έχουμε χιλιοπει κάντε επιτέλους ένα κοντινό στις ματάρες του Μάνου... Μόνο ήχο μπορεί να δώσει... Με τα κλαψομουσουνίσματά της...
Στέφανος-Χρήστος:
" Εγώ ήρθα εδώ, παντρεύτηκα την Εύα και περίμενα το παιδί μου..Αλλά δεν σας άρεσε να με βλέπετε καλά και ευτυχισμένο".
Χρήστος:"Τι λες τώρα ρε Στέφανε" <----- αυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω και εγώ αλλά με πρόλαβε το καμάρι της Τζίνας..
Διάλεξε βρε αγορίνα μου...Διάλεξε επιτέλους...
Μάνος-Νεφέλη: Snif " Σ αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ αγαπάω"..Τι γλυκό κοριτσάκι και τι γλυκός και δυνατός αποχαιρετισμός....
Μάνος-Μαρίλια: Πάλι υποσχέσεις ρε σε Μάνο..??" Σ αγαπάω....Σ αγαπάω μπαμπά μου"... Snif Πόσα επεισόδια περιμέναμε αυτή τη σκηνή.. Αν και δεν ήρθε όπως την περιμέναμε, δεν παρακολουθήσαμε την πορεία της σχέσης των 2 ηρώων αρκεί να συγκινηθούμε με μια τέτοια σκηνή... Μιας και το αξίζει....
Μάνος-αναμνήσεις: Αρκούν 4 εικόνες-αναμνήσεις, μια μουσική υπόκρουση και ένας Μαν-αρ-ος για να δημιουργήσουν μια τόσοοοο τέλεια σκηνή...
Στέφανος-Μελίτα: "Κορίτσι μου σ αγάπησα, συμβιβάστηκα με την Εύα για το παιδί"... Τι του γράφετε του ανθρωπου να πει??? Ας διαλέξει τουλάχιστον σε ενα επεισόδιο ποια αγαπάει...
Εγκυμοσύνη Μελίτας: Φαίνεται από την υπογραφή μου πόσο γελοιά είναι μια τέτοια εξέλιξη.
Αντιγόνη-Στέφανος:" Η γυναίκα που αγαπάω"...Ποια εννοεί???
Μελιτόσπιτο: Ακούσαμε και συγγνώμη από την Μελίτα...Wow...Α ρε Πετράν πάντα δίπλα στην κόρη σου... Αν και σου την είπε, σε αμφισβήτησε σε κατηγόρησε εσύ ήσουν πάντα εκεί...
Πρόταση Μπελλου: Απλά... vomit
Μάνος-Εύα:
Ε:Τι είναι αυτό?
Μ:Ένας άγγελος, σαν τον γιο σου...Να σας φυλάει... Heart2
Ηλίας-Μάνος: Ένας πατέρας αποχαιρετά τον γιο του και πλά εύχεται να τον ξαναδεί πριν ξανακλείσει τα μάτια του... Snif
Αντιγόνη-Νταίζη:Δεν το περίμενα ότι θα έρθει αλλά ήρθε η στιγμή που συμφωνώ με τη Νταίζη... Και για να μην παρεξηγηθώ την υποστηρίζω μόνο στην συγκεκριμένη στιγμή και στο πως απάντησε στην Αντιγόνη και στον τρόπο που τηε φέρθηκε... Δεν δικαιολογώ σε καμία περίπτωση αυτά που κάνει... Δικαιολογώ τον τρόπο που φέρεται στην Αντιγόνη και ΜΟΝΟ...
"Ανατροπή": Είναι γελοία ως ανατροπή... Πως επέζησε μετά από 2 σφαίρες και από τέτοια απόσταση... Και ο ιατροδικαστής τι βρήκε ακριβώς..? Ποια ήταν η αιτία του θανάτου?? Αρα η ανατροπη ας πούμε είναι ότι ο Χατζημπούκλας σε κάποιον μίλησε, και αυτός τον πρόδωσε??? Ουαου...Τρέμω και μόνο στην ίδεα...!!
Αντιγόνη-Στέφανος: ΚΑΘΗΛΩΤΙΚΟΣ.... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ...ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ.. Απλά...
Παρέα: καδρόνι, τοποθέτηση κιθάρας (που?οεο?), ο ηλίθιος, ο μπουρτζίβλακας(?),το μπουγέλωμα τον Νικόλα,πευκάκια-ισόγειο-τουαλέτα, επιστημονικά πευκάκια βγαίνοντας,Μάνος-hulk, Δάφνη-photographer, πόζα Μάνου-Νικόλα, κορίτσια δεξιά-αγόρια αριστερά,"γκρίνια φρικασε με νευράκια σοτέ", φιλάκια πίσω από το καπελάκι,ψάρεμα Λουκά,"αμα δεν βρέξεις κώλο, δεν πιάνεις ψάρι",φιλάκια Εύας-Μάνου,dust in the wind,βρε παπάρα παπάρες θα γίνουμε, τραπέζι παρέας, αγκαλιές... Αυτήν την παρέα ΑΓΑΠΑΩ εγώ...
Με τις γλύκες τους και τις προσπάθειες τους να γίνουν παιδιά....
Και τέλος: Μάνος-Εύα:ΟΙ 2 ΣΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΙΑ....Heart2 Heart2
Ως μεμονωμένο επεισόδιο είναι ΤΕΛΕΙΟ.....
Ως τέλος σεζόν όμως είναι απογοητευτικό για το τι θα ακολουθήσει.... Flkia

Τι ωραίος σχολιασμός!Δικαιωματικά oscar..
Εξαιρετικοί και αυτοί από FieryRed kai Loukitsa(φυσικά μας έλειψες).. Palamakia Palamakia
Υγ.Όσο για το φιλί,πέραν της όποιας κατανόησης μπορεί να τύχει (λόγοι υπαρχουν σίγουρα πολλοί),είναι άλλη μια παρενεργεια του περιβόητου τηλεοπτικού τετραγωνου..Πιθανολογώ,το ίδιο θα ΄κανε κι ο Στεφανος,(με την Ευα)γιατί απλούστατα,όπως έχω ξαναπεί η ιδέα της γεωμετρικής θεωρησης των ερωτικών σχέσεων, υπήρξε ξεκαθαρη δραματουργική αστοχία..Όλοι από λίγο,όλοι απο μισό και ουδείς κατι ολόκληρο..με μόνο νικητή ίσως το Μανο,που έτυχε του έρωτα και των δυο γυναικών..ενδεχομένως και την Ευα,που τα χασε όλα δις,αλλά ως γυναικα κερδισε σ'αυτόν τον κύκλο την περηφανεια της..(μείζον το κεφάλαιο,όντως)
Εξαλλου,οι φανς Μανου-Ευα χόρτασαμε αδειασματα τηλεοπτικώς και μη!Για την ακρίβεια,γκώσαμε!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 16 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης